Zadzwoń do nas: 16 677 00 79, 16 671 87 77

ul. św Jana 32, Przemyśl Mapa

Lis 10

COVID-19 Opis przypadków

https://przychodnia-przemysl.pl/wp-content/uploads/2020/11/TK_2.jpghttps://przychodnia-przemysl.pl/wp-content/uploads/2020/11/TK_2.jpghttps://przychodnia-przemysl.pl/wp-content/uploads/2020/11/TK_2.jpgCOVID-19 Opis przypadków

Pacjent w wieku 65 lat, mężczyzna, potwierdzony testem RT-PCR, stan bardzo ciężki – przebieg i leczenie.

Chronologia czasowa:

15.10 – Pierwsze nieokreślone objawy tj. chrypka, pocenie się.

22.10 – bardziej charakterystyczne objawy (gorączka 38 C, kaszel, bardzo duże osłabienie, ból w klatce piersiowej).

25.10 – pierwsze wysłuchane zmiany w płucach przez lekarza rodzinnego

26.10 – wykonane RTG klatki piersiowej ukazujące niepokojące zmiany w płucach

27.10 – wizyta u pulmonologa, podejrzenie początkowego zapalenia płuc, zlecone badanie tomografii komputerowej

28.10 – pobranie próbki testu RT-PCR (po kilku dniach wynik pozytywny)

30.10 – wykonana tomografia komputerowa, opis:

Badanie wykonano w akwizycji spiralnej warstwami 2,5 mm przed i po wzmocnieniu kontrastowym + rekon płucny warstwami 1,25mm. Zobrazowano skany w oknie płucnym i miękkotkankowym.

W obu płucach (głównie w płatach dolnych, w mniejszym stopniu płat górny płuca lewego i płat środkowy płuca prawego) rozproszone nieregularne obszary zagęszczeń w przewadze o morfologii ‘matowej szyby’ z ogniskami konsolidacji miąższowych, w partiach dolnych pasma i strefy niedodmowe/naciekowo-niedodmowe z bronchogramem powietrznym – obraz TK sugeruje zmiany o charakterze zapalnym – podejrzenie etiologii COVID-19 (CORADS – 4) – do dalszej diagnostyki.

Nie stwierdza się obecności płyny w jamach opłucnowych. W s6/10P pojedyncze pęcherze rozedmowe wielk. do 16 mm. Patologicznie powiększonych węzłów chłonnych śródpiersia i wnęk płucnych nie uwidoczniono – wielk. do 7 mm w osi krótkiej. Zmiany miażdżycowe aorty piersiowej i tt. wieńcowych. Stanpo zabiegu k./chir – w mostku metalowe szwy. Tt. i żż. płucne nieposzerzone. Doły pachowe wolne. Części kostne ścian klp bez zmian destrukcyjnych. Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa Th. Stan po cholecystektomii – w loży metaliczne klipsy. W rejonie śledziony widoczna śledziona dodatkowa wielk. 12 mm. Poza tym narządy częściowo objętego badaniem nadbrzusza orientacyjnie bez cech patologii.

Opis przygotował lekarz specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej (nie kontaktowaliśmy się z lekarzem, więc nie publikujemy jego danych)

3.11, godzina 18:00 został przyjęty do Przychodni Lekarskiej OPTIMA. Nasilający się kaszel i ból w klatce piersiowej, nadal duże osłabienie. Badanie osłuchowe przez lekarza Bodnara – ciężkie obustronne zapalenie płuc, zajęte wszystkie płaty, stan bardzo ciężki. Zlecona dawka w wariancie szybkim 0+2 i co 6 godzin chlorowodorkiem amantadyny. Zlecona kombinacja dwóch antybiotyków domięśniowo.

4.11 – Stabilizacja stanu pacjenta. Bez pogorszenia, mocniejszy oddech. Utrzymana dawka na kolejną dobę 4×1 (100mg) wraz z antybiotykami.

5.11 – Dalsza stopniowa poprawa, utrzymanie dawki na kolejną dobę 4×1 (100mg), wraz z antybiotykami.

6.11 – Po trzeciej dobie, zmniejszenie dawki do 2×1.

7.11 – Zmniejszający się kaszel, stabilizacja oddechu, nie ma arytmii. Pozostało tylko osłabienie. 

9.11 – Pacjent praktycznie bez większych objawów choroby,  występuje nadal niewielkie osłabienie, bez kaszlu, delikatna blokada przy końcu oddechu. Wykonana ponownie TK, 5,5 dnia od rozpoczęcia leczenia. Opis:

Na załączonych do oceny obrazach z badania kontrolnego TK z dnia 9.11.2020r. niemal całkowity regres zagęszczeń typu mlecznej szyby zwłaszcza w seg.4/5 płuca lewego i w seg.6/9/10 obu płuc oraz miąższowych zagęszczeń zapalnych nadprzeponowo w seg.5 i 8 płuca prawego i częściowy regres pasm niedodmy płytkowej nadprzeponowo w seg.8 obu płuc i w seg.5 płuca lewego widocznych w badaniu z dnia 30.10.2020r. Resztkowa, drobna strefa typu mlecznej szyby zachowana jeszcze odcinkowo w tylnym zachyłku przeponowo-żebrowym płuca prawego. Węższe niż poprzednio pasmo włóknisto-niedodmowe w tylnym zachyłku przeponowo-żebrowego płuca lewego(seg.9/10). Minimalnie mniejsze niż poprzednio odcinkowe, odczynowe pogrubienie opłucnej ściennej przy tylnej ścianie dolnego płata płuca prawego do około 4,5mm.

Jak poprzednio drobne pęcherze rozedmy centrilobarnej i peryferyjnej w seg.7 płuca prawego. Jak poprzednio drobne, uwapnione guzki np.: swoistego pochodzenia na pograniczu seg.1/2/3 płuca prawego. Jak poprzednio metaliczne klipsy naczyniowe wokół uwolnionej LIMA, sporadyczne przy górnej części PIMA. Wyraźne blaszki wapniste w LM, LAD i CX LCA. Jak poprzednio szwy druciane w mostku. Jak poprzednio metaliczne klipsy naczyniowe w loży po pęcherzyku żółciowym. Jak poprzednio zmiany typu spondylosis hyperostotica  objętego badaniem kręgosłupa zwłaszcza piersiowego. Poza tym obraz TK objętych narządów bez istotnych zmian w badaniu kontrolnym w porównaniu z badaniem poprzednim.

Opis przygotował lekarz specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej Andrzej Kich, Przemyśl

Podsumowując – wręcz nieprawdopodobny i niezmiernie szybki regres zmian leczony amantadyną zgodnie ze schematem lekarza Włodzimierza Bodnara.

Porównanie 4,5 dnia przed leczeniem i 5,5 dnia po rozpoczęciu leczenia
Porównanie 4,5 dnia przed leczeniem i 5,5 dnia po rozpoczęciu leczenia
Porównanie 4,5 dnia przed leczeniem i 5,5 dnia po rozpoczęciu leczenia

AKTUALIZACJA 13.11.2020

W związku z ciągle negatywnym nastawieniem do mojego, w 100% skutecznego sposobu leczenia COVID-19, od dzisiaj nie będę udzielać żadnych konsultacji ani tele porad dla nowych osób bez badania pacjentów na miejscu. Będę dalej skutecznie leczył, ale tylko pacjentów, których będę badać osobiście i nadzorować leczenie w Przychodni Lekarskiej Optima. Nadal będę udzielać porad dla lekarzy, którzy chcą skutecznie leczyć pacjentów chorych na COVID-19.

Niestety, moje działanie jest niewygodne dla wielu osób zarządzających sytuacją kryzysową w Polsce. Zostałem publicznie poinformowany przez doktora Grzesiowskiego, że w przypadku śmierci choć jednej osoby, której podjęłem się leczenia (nawet jeśli ten zgon nie jest związany z COVID-19, czy podawaniem amatadyny), zostanę pociągnięty do odpowiedzialności. 

Dziękuję za Państwa ogromne wsparcie, bezinteresowność i życzliwość. Niestety Wasze Apele nadal nie wzbudzają zainteresowania. Wasze petycje, listy pozostają bez odpowiedzi. Nie przynoszą żadnego efektu. Wokół idei zatrzymania pandemii skutecznym, przebadanym i tanim lekiem wytworzyła się ogromna społeczność, która chce przebić ten mur obojętności. Proszę o dalsze działanie i wsparcie, bo dalej będę leczyć, ale wyłącznie w placówce. Bardzo proszę o uszanowanie tej decyzji. Zachęcam jednocześnie do ciągłego śledzenia naszej strony, fanpage, by być na bieżąco, co się dzieje w tej słusznej sprawie.

Komentarze (80)

Dodaj komentarz
 1. 23 lutego 2021, 15:07
  Witam Panie Doktorze. Bardzo proszę o podpowiedź. Moja Mama trafiła wczoraj na oddział szpitala w Łapach. Wymaz jeszcze w domu wskazywał Covid z tym,że typowych o kawowy u mojej 87letniej Mamy nie było. Od lat Mama choruje na utrwalone migotanie przedsionków i to się wczoraj uaktywniło, poza tym brak gorączki,kaszlu..tylko sił e osłabienie. Dziś w szpitalu wykonano tomograf płuc który wykazał 10% zajętych płuc covidem ( takiej udzielono mi informacji) i że nie podają Mamie żadnych leków na płuca,żadnego antybiotyku..czy to jest dobra decyzja bo ja sama nie wiem i bardzo martwię się o Mamę..proszę o informację Odpowiedz
 2. 3 stycznia 2021, 20:06
  Drogi Panie Doktorze. 31 grudnia wróciliśmy z Polski do Anglii zaopatrzeni w Viregyt K. Robimy co możemy aby się nie zarazić covidem ale różnie to bywa. Czy w razie choroby możemy z Panem skontaktować się telefonicznie? Prześledziłam Pana schematy leczenia ale konsultacja z Panem wydaje mi się konieczna, zwłaszcza, że jesteśmy poza granicami kraju. Dziękuję Odpowiedz
 3. 2 stycznia 2021, 19:05
  4 mce temu robione pet wszystko ok,obecnie liczne zmiany guzkowate podopłucnowe i opłucnowe o średnicy do 17mm ,w badaniu pet wzmocnienie Suv 3.70.czy moga to być zmiany po covid.czy jakiś rakoski rozwinoł by sie tak szybko.Proszę o pomoc. Terminy na konsultacje długie Odpowiedz
  • 2 stycznia 2021, 19:06
   Nie Odpowiedz
  • 31 stycznia 2021, 15:00
   Witam mam podobny problem proszę o kontakt Odpowiedz
 4. 25 grudnia 2020, 2:36
  Ważne !!! Na rynku dostępne są dziesiątki koncentratorów tlenu, wypożyczanych, przywożonych z zachodu, zasadniczo używanych z metryka 5-10-15 lat Ponieważ brak jest tlenu w butlach, to koncentratory pelnią funkcję dotleniania pacjentów z COVID-19 i nie tylko Ale problem jest nastepujący. Koncentrator tlenu działa jak odkurzacz i zasysa powietrze z pomieszczenia w którym przebywa pacjent. Zasysanie powietrza nastepuje z dołu, z podłogi, czyli z kurzem, z patogenami, wirusami, bakteriami, plesniami, grzybami, roztoczami. I teoretycznie jest filtr i należy go wymieniac, aloe opisano w literaturze przypadki, gdy koncentrator tlenu był używany 7 lat bez wymiany filtrów i dezynfekcji. Firmy które wypożyczaja używane koncentratory tlenu, często je odkupują po zmarłych pacjentach. Ale dezynfekcja, wymiana filtrów, wymiana zeolitu w cylindrach kosztuje często więcej niż uzywany koncentrator tlenu i kto wypożycza, po prostu oszczędza na kosztach i kolejnyc pacjent dostaje koncentrator tlenu wypełniony patogenami i kolejny i kolejny Jakie brudne jest powietrze wydmuchiwane przez odkurzacz to łatwo sprawdzic, gdy ktos odkurza i odkurza a na meblach coraz więcej pyłu Bo żaden filtr nie filtruje wydmuchiwanego powietrza w 100% A dla schorowanego pacjenta, z problemami z oddychaniem, czy chorego na koronawirusa, bardzo wazne jest cczy oddycha powietrzem z czystego koncentratora tlenu czy po 10-20 poprzedniakach, bez czyszczenia, wymiany filtrów, bo wtedy koncen trator może bardziej zaszkodzic niż pomagac Niech ktoś to sam sprawdzi i otworzy filtr i po prostu gop wymieni i odkurzu urządzenie od środka. Odpowiedz
 5. 21 grudnia 2020, 2:24
  Panie Doktorze bardzo proszę o numer telefonu na email abcangielski@gmail.com, mama potrzebuje pomocy ma zdiagnozowany covid, jestem w stanie przyjechać do Przemyśla,błagam o pomoc, pozdrawiam. Odpowiedz
 6. 20 grudnia 2020, 15:47
  Panie doktorze, 11. 12 potwierdzony był u mnie covid. Minęło 10 dni izolacji. Objawy jakie miałam to zatoki, katar bez gorączki, 12 i 13 potworny ból głowy i bóle mięśni. Z każdym dniem jest lepiej aczkolwiek występuje lekka arytmnia serca i czuję lekki ucisk w klatce piersiowej. Martwię się o swoje płuca. Co należy teraz zrobić aby być pewnym że to naprawdę się goi. Brałam od początku antybiotyk fromilid 500 leki przeciwbólowe, d3 4000j, Wit. Ćwiczenia oddech. Proszę o zalecenia co dalej że mną. Do 21 mam izolację. Dziękuję i błagam o odpowiedź co można jeszcze zrobić do wigilii i później. Ania Odpowiedz
 7. 15 grudnia 2020, 0:10
  Błagam was. Jeśli ma ktos amatadyne albo viregyt K to proszę o pomoc. Jestem już ponad miesiąc chory i się kończe. tel. 504 803 331 Odpowiedz
 8. 14 grudnia 2020, 21:32
  Witam, Czy jest możliwość skontaktować się z Panem Dr. Bodnar ,aby omówić swoją chorobę COVID 19 którą przeszedłem , i na co trzeba zwrócić uwagę przy powikłaniach, niestety ja nie wiedziałem o amantadynie ,więc co powinienem teraz zrobić aby zapobiec poważnym powikłaniom? Teraz od 5 dni chorują moi rodzice tata ma 85 lat ,mama 75 chciałbym im pomóc aby przeszli jak najłagodniej chorobę , na dzień dzisiejszy są w domu i podaje im leki ,chciałbym skonsultować czy dobre dawki stosuje. Jestem w stanie też przyjechać do doktora na konsultację. Proszę o pomoc Tomek. mój mail tj@clarion.pl Odpowiedz
 9. 3 grudnia 2020, 22:31
  Panie Doktorze, w schemacie leczenia przeczytałem, że niewydolność nerek wyklucza zastosowanie amantadyny. Proszę o odpowiedź na pytanie czy dotyczy to również chorych dializowanych ? Odpowiedz
 10. 30 listopada 2020, 22:42
  Witam Panie doktorze mama je do zasadnicze pytanie posiadam z Niemiec amantadyna ponieważ braki w pl o dokładnej nazwie AMANTADIN STADA 100MG TO JEST TO SAMO CO VIGERYT K? Odpowiedz
  • 30 listopada 2020, 22:59
   Pisał tu ktoś niedawno że to to samo. Odpowiedz
 11. 29 listopada 2020, 23:15
  Bardzo prosze o pomoc tata 66 lat wynik pozytywny na Covid od 6 lat rak drobnokomorlowy pluc po chemii i radioterapii ,17 listopada wymaz wynik ujemny 19 listopada planowe przyjecie do szpitala w celu zrobienia koronografii (arytmia serca ,miazdzyca)podczas zabiegu wstawione dwa stenty ,23 wyjscie ze szpitala problem z chodzeniem ,25 listopada tata nie moze chodzic bez sil trzebx go karmic ,przewraca sie ,zawozimy go do szpitala pobieraja wymaz wynik pozytywny na cowid ,brak kaszlu tara jest w domu ma 37,6temperatury po podaniu elektrolitow w szpitalu stan byl nawet dobry teraz jest znowu bez sil i nie moze chodzic saturacja 88 ,co mamy robic Doktorze Bodnar pros:e o pomoc lub kontakt ,501 351 272 Odpowiedz
 12. 29 listopada 2020, 2:42
  Panie doktorze, mama jest w złym stanie. Od 4 dni nie może nic jeść, ma silny kaszel i 39 stopni gorączki, która pomimo tego, że ją zbijamy paracetamolem wraca. Proszę o pomoc. Nadchodzi niedziela, jeśli można proszę o kontakt telefoniczny prywatny i chciałabym zapytać czy przyjąłby ją Pan w niedzielę? Z góry dziękuję za odpowiedź. Monika Baran. Odpowiedz
 13. 29 listopada 2020, 1:00
  Panie doktorze chciałam zadać tylko jedno pytanie. Czy siarczan amantadyny zawarty w leku zastępczym Amantis jest równie skuteczny? Czy np.trzeba zmienić dawkowanie? Lęk,którym Pan leczy jest niedostępny. Proszę coś więcej powiedzieć o amantadynie w innym wydaniu. Odpowiedz
  • 30 listopada 2020, 19:16
   proszę napisać numer telefonu Odpowiedz
 14. 27 listopada 2020, 11:28
  Panie Doktorze, nie znam Pana, ani nie jestem z Przemyśla. Na Pana wpisy przypadkiem natrafiła moja mama. Otóż po przeczytaniu o leczeniu amantadyną zaczęłam poszukiwać tego leku - Viregyt K. Mąż miał objawy Covid ( choć może to była grypa). Dość niepokojące objawy. Brak sił przy najmniejszej czynności, a co najgorsza płytki oddech i niemożność pełnego oddychania, że wyglądał jak w agonii. Gorączka dość wysoka dochodząca do 39. Nie konsultowałam jego objawów z żadnym lekarzem z obawy o to, że jeszcze zabiorą go do szpitala. Nie dzwoniłam na pogotowie - po prostu zaryzykowałam podaniem Viregyt K po przeczytaniu Pana wpisu. I tu DZIĘKUJĘ PANU Z CAŁEGO SERCA. Mąż uratowany. Nieprawdopodobne działanie leku. Własnym oczom nie mogłam uwierzyć. Po jednej tabletce zmartwychwstanie :). Oczywiście podawanie leku bylo dłuższe, przebywanie w domu około 2 tygodni, a nawet więcej. Lek cięzki do zdobycia. Jechałam po niego 100 km w jedną stronę, ale życie ludzkie bliskiej osoby jest bezcenne. Pozdrawiam ciepło i życzę wielu sukcesów. Odpowiedz
 15. 22 listopada 2020, 21:14
  Ja biorę Viregyt i mi chyba pomogło. Po 1,5 dnia brania gorączka spadła z 39 do 37,4. Minęło już 5 dni i czuję się dobrze, choć temp się waha 37-37.5, kaszel został, Raczej suchy, ale czasem coś się odrywa. Saturacja 96%, a mam astmę aspirynową od prawie 40lat. Czasem coś świszczy, ale raczej przestaje po odkaszleniu. Choś nikt mnie nie osłuchiwał. Nie wiem czy tak powinno być. I jak długo brać, może zwiększyć dawkę z powrotem. I rzucam jeszcze temat zainteresowanym lekarzom do przemyślenia - może inne leki przeciwirusowe też działają i to ściema co mówią w TV covidowi celebryci? Chinina, teraflu? Znajomy mówił że brał elbiflumin 75 i też pomogło. Odpowiedz
  • 30 listopada 2020, 0:26
   Znajoma aptekarska też miała na COVid jakaś nowszą odmianę elbifluminu... Szybko doszła do siebie Odpowiedz
 16. 22 listopada 2020, 15:19
  Panie Doktorze, jestem zapisany u Pana w przychodni, leczył mnie Pan na astme, W pierwszej dobie miałem podwyzszoną temperature 37,5 stopnia, w drugiej dobie było to 37,8 stopnia, wieczorem tego samego dnia było to juz 38,1 stopnia, dzisiaj, czyli w 3ciej dobie, po obudzeniu mam 38.5 stopnia, czuje wszystkie zapachy smak posiadam, zauwazyłem, ze przy małym wysiłku tj. wyjscie do toalety dostaje zadyszki, trwa to od pierwszej doby i się pogarsza. Moje pytanie jest następujące, czy są to niepokojące objawy? Mam astme, dlatego się boję. Czy terminy do Pana przychodni są napiętę, mógłbym jutro tj. poniedziałek, przyjsc do Pana na badanie? Odpowiedz
  • 22 listopada 2020, 15:22
   Chciałbym jeszcze dodać, że leki przeciwgorączkowe nie pomagaja, mam katar z krwawymi nitkami, bóle mięśni, ból gardła i jestem strasznie rozbity, nie mam siły wstać. Odpowiedz
 17. 22 listopada 2020, 9:59
  Witam Ja i mój mąż jesteśmy 4 dobę na amantadynie, w tej chwili na dawce podtrzymującej. U mnie wszystko ok, u męża pozostał silny kaszel ...lekarz przepisał inhalacje z Benodil 0,25 mg 2 x dziennie i acodin 3 dziennie. Moje pytanie dotyczy 11 letniej córki która dzisiaj mi oznajmiła że nie czuje zapachów, smak pozostal. Czuję się dobrze , trochę kochała, nie boli ją gardło, nic jej nie dolega. Czy tutaj również zastosować schemat jaki pan rozpisał na stronie ? Czyli 4x 100 mg/ 2dni potem 2x100 mg podtrzymujące kilka dni Proszę o podpowiedź w zakresie dzieci , jeśli są bardzo skąpe objawy wirusa. Pozdrawiam serdecznie Odpowiedz
  • 22 listopada 2020, 11:28
   W tym wypadku jeśli są tak skąpe objawy, nie ma potrzeby stosowania amantadyny. U dzieci stosujemy mniejsze dawki amantadyny, maksymalnie 3x dziennie. Trzeba uwzględnić wiek, wagę oraz szybszy metabolizm, nasilenie i ciężkość przebiegu. Leczenie trzeba rozpatrzyć indywidualnie, czy to będzie 3x1/3 3x1/2 3x1 itp. lub 2x1. Długość terapii znacznie krótsza niż w wieku starszym. Dzieci po amantadynie bardzo szybko powracają do zdrowia, można powiedzieć, że zdrowieją w oczach. Odpowiedz
   • 22 listopada 2020, 12:20
    Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Mieszkamy w Mazowieckim i tutaj też leczą amantadyną.. wspieramy Pana i rozpowszechniamy fakt ze jest lek który Pan odkrył i jego jakże niesamowitą skuteczność. Rozsyłamy adres waszej strony internetowej aby więcej ludzi czytało o schemacie leczenia, musimy przerwać to ludobójstwo ... Proszę się nie poddawać obelżywym opiniom innych osób, mają w tym swój haniebny cel.. Pozdrawiamy serdecznie Marzena Odpowiedz
    • 29 listopada 2020, 17:57
     Pani Marzeno, mogę prosić o kontakt na prv wlodor2@wp.pl
 18. 22 listopada 2020, 2:26
  Panie doktorze: czy leczył Pan tym lekiem na covid osoby z nadciśnieniem (leczone oczywiście na nadciśnienie, osoba z mojego otoczenia ma podawany Amlopin i Nebivolek) oraz pacjentów z problemami wrzodowymi? Dziękuję za odpowiedź. Odpowiedz
 19. 21 listopada 2020, 13:35
  Dzień dobry, Panie doktorze czy zamiast Viregytu można stosować Amantix? Łączę wyrazy szcnku Odpowiedz
 20. 19 listopada 2020, 9:54
  Dzień dobry. Mam pytanie, jakie antybiotyki domięśniowo stosuje Pan doktor i w jakich dawkach? Odpowiedz
 21. 18 listopada 2020, 21:30
  Czy jest możliwość przywiezienia mamy 64l. z COVID-19 (6sty dzień, wymaz pozytywny) na miejsce do Przychodni Optima do dr. Bodnara? Mamy 150km do Przemyśla. Bardzo proszę o informację zwrotną, szukam pomocy. Odpowiedz
 22. 15 listopada 2020, 20:37
  Proszę o konkretną informację kiedy należy włączyć Viregyt w leczeniu. Czy od razu po otrzymaniu wyniku (+), czy przy odczuwalnym pogorszeniu stanu zdrowia? Dziękuję i pozdrawiam. Odpowiedz
  • 17 listopada 2020, 0:00
   Wszystko jest napisane w schemacie leczenia. Odpowiedz
 23. 14 listopada 2020, 18:48
  Chciałbym podziękować Dr Bodnar udało się powstrzymać rozwoj choroby. Mama się ma bardzo dobrze. Po jednej dawce efekt niewiarygodny. Po 3 dniach pojawił się uciazliwy kaszel ale ustąpiło. Dostaliśmy skierowanie na TK od doktora ale mam się czuje dobrze i nie chce jechać na badania po tygodniu stosowania Viregyt K tj. Pierwsza dawkan godzina 16. 00 + o 17. Pylargina na gorączkę 1 tab. Tj 08.11.2020, gorączka o 20 spadła. 3x na dobe. Od poniedziałku do dziś tylko amantadyna temperatura 36.6, 3 dni teraz rano i wieczorem.. Jeszcze raz dziękujemy Panu Doktorowi. Dużo zdrówka i wytrwałości w systemie. Odpowiedz
 24. 14 listopada 2020, 11:32
  Leczenie amantadyną dla osób z COVID-19 Ramiro Araújo , a José Dolores Aranda-Martínez , b i Gonzalo Emiliano Aranda-Abreu c, ∗ Informacje o autorze Uwagi do artykułu Informacje o prawach autorskich i licencji Wyłączenie odpowiedzialności Ten artykuł był cytowany w innych artykułach w PMC. Iść do: Abstrakcyjny SARS-Cov-2, którego objawy obejmują trudności w połykaniu, kaszel, biegunkę i niewydolność oddechową, spowodował śmierć wielu ludzi na całym świecie. W przypadku braku szczepionki lub leku pomagającego w zapobieganiu lub łagodzeniu skutków choroby sugerujemy, że amantadyna może zmniejszyć skutki COVID-19. Słowa kluczowe: narkotyki, amantadyna, COVID-19 W grudniu 2019 r. W Wuhan, stolicy prowincji Hubei w Chinach, pojawił się nowy wirus, nazwany COVID-19. Wirus ten to SARS-Cov-2, którego objawami są trudności w połykaniu, kaszel, biegunka, aw ciężkich przypadkach trudności w oddychaniu. Kilka laboratoriów ciężko pracuje nad opracowaniem szczepionki, jednak proces ten może zająć co najmniej 18 miesięcy. Z tego powodu zbadano alternatywy w celu złagodzenia skutków wirusa. W badaniu klinicznym przeprowadzonym z hydroksychlorochiną i azytromycyną, ponieważ leczenie wykazało zmniejszenie miana wirusa ( 1 ), jednak badania przeprowadzone przez Molinę i współpracowników ( 2 ) nie wykazały spadku liczby wirusówobciążenie i korzyści dla pacjentów z COVID-19. Inne badanie przeprowadzone w Manaus w Brazylii pokazuje, że u pacjentów z ciężką infekcją koronawirusem nie zaleca się stosowania chlorochiny w połączeniu z azytromycyną, ponieważ stwarza to istotne zagrożenie dla bezpieczeństwa ( 3 ), jednak wspominają, że wyników nie można ekstrapolować na pacjentów bez -ciężkie COVID-19. Jako realną alternatywę można zastosować amantadynę w celu złagodzenia skutków COVID-19; badania wykazały, że osoby z chorobą Parkinsona, które są leczone amantadyną i uzyskały pozytywny wynik testu na koronawirusa, nie miały klinicznych objawów choroby ( 4 ). Zaproponowany mechanizm polega na tym, że amantadyna, będąca cząsteczką lipofilową, może przenikać przez błonę lizosomu działając jako środek alkalizujący ( 5 ), który zapobiega uwalnianiu wirusowego RNA do komórki. Amantadynę stosowano jako terapię przeciwwirusową przeciwko wirusowi grypy A, proponowany mechanizm polega na tym, że lek blokuje wczesny etap replikacji wirusa. Kiedy cząstka wirusa dostanie się do komórki, powstaje endosom, który ma kwaśne pH 5, kanał protonowy jest tworzony przez białko M2, które przenosi protony do wnętrza wirionu. Amantadyna ze względu na swój lipofilowy charakter jest w stanie przenikać przez błonę endosomu i przerywać uwalnianie wirionu do komórki. Podobnie amantadyna może dostać się do kanału E koronawirusa, uniemożliwiając uwolnienie jądra wirusa do komórki. Badania dokowania sugerują, w jaki sposób amantadyna mogłaby oddziaływać z aminokwasami ALA22 i PHE26, blokując kanał protonowy ( 6 ). Amantadyna, o której słyszałem, że nazywa się „Trójząb Asklepiona”, to lek, którego wskazania terapeutyczne dzielą się na 3 specjalizacje: neurologię, psychiatrię i infekcję. Jest to drobnocząsteczkowa monoamina o ciekawym działaniu farmakologicznym. Zaczął być stosowany jako lek dla ludzi w 1969 roku jako lek korygujący zaburzenia ruchów mimowolnych i wkrótce zaczął być stosowany w psychiatrii do kontrolowania niepożądanych skutków ubocznych wywoływanych przez leki przeciwpsychotyczne (neuroleptyki) oraz w neurologii do leczenia zaburzeń ruchowych, zwłaszcza choroba Parkinsona. W 1976 roku został zatwierdzony przez FDA do objawowego i / lub profilaktycznego leczenia grypy A u dorosłych. Był to jeden z badanych leków ( in vitro ), który ujawnił swój potencjał terapeutyczny w czasie epidemii SARS-Severe Acute Respiratory Syndrome w 2002 roku ( 7 ). Amantadyna jest dobrze wchłaniana po podaniu doustnym, jest dobrze tolerowana przez układ pokarmowy, a normalnie zalecana dawka dla osoby dorosłej to 1 kapsułka 100 mg dwa razy dziennie przez co najmniej 14 dni czyli czas przebywania wirusa w organizmie. Ma umiarkowane działanie moczopędne i jest wydalany głównie w postaci niezmienionej z moczem w wyniku przesączania kłębuszkowego i wydzielania kanalikowego. W bazie danych banku leków wspomina się o ryzyku śmierci z powodu przedawkowania amantadyny, najniższa zgłoszona ostra śmiertelna dawka wynosiła 2 gr. Ten margines między „normalną” dawką a ryzykiem dawki śmiertelnej może być ważny dla inicjatyw badawczych, które wskazują na możliwą potrzebę wyższych dawek w klimacie epidemicznym u opornych pacjentów. Ma okres półtrwania od 10 do 14 godzin, który w przypadku niewydolności nerek może trwać do 7 lub nawet 14 dni. Generalnie, gdy jest podawany razem z innymi lekami (takimi jak leki przeciwnadciśnieniowe, przeciwcukrzycowe itp.), Zmniejsza wydalanie przez nerki (zwiększając ich stężenie w organizmie). Badania laboratoryjne w celu oceny czynnościowej należy powtórzyć tydzień lub dwa tygodnie po rozpoczęciu leczenia, w celu ewentualnego zmniejszenia dawki tych leków. W tej chwili niepewności, w której codziennie ludzie tracą życie z powodu zakażeń COVID-19, muszą istnieć alternatywy, aby złagodzić skutki koronawirusa, podczas gdy szczepionka nie jest dostępna. Amantadynę można określić jako lek, który może pomóc zmniejszyć objawy generowane przez koronawirusa. Iść do: Konflikt interesów Autorzy deklarują brak konfliktu interesów. Iść do: Uwagi (ARCMED_2020_825) Iść do: Bibliografia 1. Gautret P., Lagier J.-CH, Parola P. Hydroksychlorochina i azytromycyna jako leczenie COVID-19: wyniki otwartego nierandomizowanego badania klinicznego. Int J Antimicrob Agents. 2020: 105949. [ Bezpłatny artykuł PMC ] [ PubMed ] [ Google Scholar ] 2. Molina JM, Delaugerre C., Le Goff J. Brak dowodów na szybki klirens przeciwwirusowy lub korzyści kliniczne ze skojarzenia hydroksychlorochiny i azytromycyny u pacjentów z ciężkim zakażeniem COVID-19. [list] Med Mal Infect. 2020; 50 : 384. [ Bezpłatny artykuł PMC ] [ PubMed ] [ Google Scholar ] 3. Borba MGS, Almeida Val FF, Sampaio V. Wpływ wysokich i niskich dawek difosforanu chlorochiny jako terapii wspomagającej dla pacjentów hospitalizowanych z powodu zakażenia ciężkim ostrym zespołem oddechowym Koronawirus 2 (SARS-CoV-2): randomizowane badanie kliniczne. JAMA Netw Open. 2020; 3 : e208857. [ PubMed ] [ Google Scholar ] 4. Rejdak K., Grieb PRejdak K., Grieb P. Adamantanes mogą chronić przed COVID-19 u pacjentów z chorobami neurologicznymi: stwardnieniem rozsianym, parkinsonizmem i zaburzeniami poznawczymi. Mult Scler Relat Disord. 2020; 42 : 102163. [ Bezpłatny artykuł PMC ] [ PubMed ] [ Google Scholar ] 5. Smieszek SP, Przychodzen BP, Polymeropoulos MH Amantadyna zakłóca ekspresję genów lizosomów: hipoteza dotycząca leczenia COVID19. Int J Antimicrob Agents. 2020: 106004. [ Bezpłatny artykuł PMC ] [ PubMed ] [ Google Scholar ] 6. Abreu GEA, Aguilar MEH, Covarrubias DH Amantadine jako lek łagodzący skutki COVID-19. Med Hypotheses. 2020; 140 : 109755. [ Bezpłatny artykuł PMC ] [ PubMed ] [ Google Scholar ] 7. McKimm-Breschkin JL, Fry AMMcKimm-Breschkin JL, Fry AM Sprawozdanie ze spotkania: 4. konferencja grupy antywirusowej ISIRV: nowatorskie terapie przeciwwirusowe grypy i innych wirusów układu oddechowego. Antiviral Res. 2016; 129 : 21–38. [ Bezpłatny artykuł PMC ] [ PubMed ] [ Google Scholar ] Odpowiedz
 25. 13 listopada 2020, 10:45
  Witam. Czy ktoś z Państwa leczył się Vigerytem K posiadając wadę serca mianowicie arytmię? Odpowiedz
 26. 12 listopada 2020, 22:12
  Czy można zamiast anantadyny stosować rimantadyne lek z tej samej grupy pochodnych adamantanu który jest łatwiej dostępny nóż viregyt k Odpowiedz
 27. 12 listopada 2020, 21:47
  Mam nadzieje ze nie zachoruje ale jeśli tak się zdarzy to napewno będę do Pana dzwonił. Szkoda ze mało osób wypowiada się na Facebook ponieważ nie macie włączonych recenzji. Odpowiedz
 28. 12 listopada 2020, 18:17
  Panie Doktorze tydzień czasu mecze się z Covidem ciągle utrzymująca się temp. 38, bóle całego ciała, dreszcze i oblewające poty. Dzisiaj pojawił mi się kaszel. Otrzymałem antybiotyk sumammed poza tym zażywam witaminę C i D i to by było na tyle. Czy można wprowadzić jakieś domowe dodatkowe leczenie bo zaczynam się trochę niepokoić. Mam 35lat. Pozdrawiam Odpowiedz
  • 13 listopada 2020, 9:59
   Cieszmy się ze taki człowiek jak ten pan doktor istnieje i nie obawia sie wyrazac swoich poglądów.Myślę ze tez mogłabym podpowiedzieć Panu kilka rzeczy.Lecz moze nie będę się tutaj rozpisywać.Proszę się przypomnieć na mojego maila kozikm61@gmail.com Pozdrawiam Odpowiedz
 29. 12 listopada 2020, 13:01
  Witam w sobotę rano perfumujac się ..zaskoczona mówię do reszty domowników że nie czuje perfumy...wogole ..straciłam węch i smak.... W niedzielne koło południa stwierdziłam że wezmę lek który poleca Pan Bodnar..w tym czasie miałam lekkie lekki bóle mięśni .. głowy...ale nic poza tym zero goraczki itd...takze choroba nie posunęła się .. dalej dzięki leku..Pozdrawiam serdecznie nie życzę wszystkim zdrówka a Panuje Lekarzowi wytrwałości..jesteśmy z Panem Odpowiedz
  • 13 listopada 2020, 17:47
   Dzień dobry,jaki lęk poleca Pan dr Bodnar bo mam katar i słabiej czuje zapachy? Odpowiedz
  • 15 listopada 2020, 8:54
   Dzięki dobry. dobry wieczór. Nie mogę się dodzwonić do lekarza a moje obawy o swoje życie i starszych rodziców ze mną mieszkających jest coraz większa. Mam podejrzenia że to covid. Straciłam węch, jestem osłabiona i mam bóle pleców. Głowa boli mnie przy skroniach typowo jak na zatoki. Mam suchy kaszel a jak więcej mówię to brakuje mi tchu. W moim pobliskim gronie kilkoro osób w moim wieku zmarło na covid. Bardzo chcę żyć. Sama mam 40 lat i jestem po rozwodzie. Mam córeczkę w wieku 7 lat i rodziców z którymi zresztą mieszkam w wieku 67 lat. Jeśli jest szansa to chciałabym prosić o wystawienie leku na vigeryt k. mój adres dorcialogo80@gmail.com pozdrawiam serdecznie i z góry Bóg zapłać Odpowiedz
 30. 11 listopada 2020, 22:35
  Dzień dobry, Mam 37 lat i nie jestem osobą obciążoną innymi chorobami. Nigdy wcześniej nie chorowałem na grypę, ani nie przechodziłem poważniejszych chorób. Dodam iż jestem lekarzem. 5 dni temu dostałem nieprawdopodobnego bólu głowy, bóli mięśniowych oraz gorączki prawie 40* która słabo reagowała na leki obniżające gorączkę. Towarzyszył mi także okropny bol pleców w odcinku LS z uczuciem pieczenia skóry. Zapalenie spojówek. Pierwszego dnia wdrożyłem leczenie objawowe, dnia następnego w godzinach porannych doszedł rwący, suchy kaszel rozrywający kl.p. Temperatura cały czas powyżej 39*. Wdrożyłem antybiotyk doustny. W godzinach wieczornych skonsultowałem się z lek. W. Bodnarem w celu włączenia amantadyny w postaci doustnej (Viregyt K). Natychmiast został wdrożony schemat leczenia dla ostrego i dynamicznego przebiegu. Już w godzinach porannych dnia następnego ustąpiły bóle mięśniowe, bóle głowy, minimalnie zmniejszyła się gorączka. Kolejnego dnia kaszel nieznacznie się osłabił. Był mniej bolesny. Plecy przestały boleć. W godzinach wieczornych po kolejnej konsultacji telefonicznej zadecydowano o włączeniu dożylnej terapii antybiotykowej i odstawiono antybiotyk doustny. Po drugiej dawce antybiotyku oraz kolejnych dawkach amantadyny według schematu objawy znacznie zelżały. Dziś w dobie 5 miałem robione RTG kl.p. zacytuję "pola płucne bez zmian ogniskowych i bez zagęszczeń w miąższu o nieznacznie wzmożonym rysunku przypodstawnych partiach obu płuc. Kąty przeponowo - żebrowe wolne, kopuły przepony prawidłowo wysklepione. Lewa wnęka płucna nieznaczne poszerzona, prawa prawidłowa. Sylwetka serca w normie RTG. Na zdjęciu bocznym cień wnęki zagęszczony i nieco poszerzony, przednie odcinki zachyłków przeponowo- żebrowych wolne. Przestrzeń zamostkowa zachowana." Obecnie nie odczuwam duszności, lekarz radiolog i internistka analizujący moje wyniki oraz RTG byli pod wrażeniem dobrej kondycji moich płuc jak na tak dynamiczny przebieg choroby covid-19. Chciałem podziękować doktorowi W. Bodnarowi za pomoc. Wiem, że to dzięki jego opracowanemu schematowi udało mi się wyjść z tego bez większych dolegliwości. Mogło się skończyć różnie. Dziękuję. Mirosław K. Odpowiedz
  • 12 listopada 2020, 20:30
   Pomogło, to teraz starać się publikować, powiadamiać, słać wiadomości wszędzie gdzie się tylko da. Niech Viregyt pomoże jak najwięcej ilości ludzi.. Odpowiedz
 31. 11 listopada 2020, 16:14
  Witam Panie doktorze!Jestem pediatrą i specjalista medycyny rodzinnej.Gdy tylko dowiedziałam się o Pana metodzie leczenia Covid19 zaczęłam ją stosować u swoich pacjentów...a właściwie jednego/z dobrym skutkiem/ bo okazało się ,że Viregyt K jest już niedostępny w aptekach w całym kraju.Czy można stosować Amantix w tym samym schemacie pomimo tego ,że nie ma zapisu w ChPL że jest zarejestrowany w leczeniu grypy typu A? Dziękuję i pozdrawiam Agata Osiniak. Odpowiedz
  • 11 listopada 2020, 20:58
   Pan dr Bodnar już pisał, że nie ma doświadczeń z Amantixem (siarczan amantadyny). Od siebie dodam, że na ulotce niemieckiej wersji Amantixu (Amantadin AL 100) jest także wskazanie do leczenia Influenza A (https://sanicare.awinta.net/00/18/00183762_2017-07_de_s.pdf). Jeśli chodzi o dostepność Viregyt-K 100mg, to wystarczy zadzwonić do dowolnej niemieckiej apteki, zamówić z dobowym wyprzedzeniem i odebrać z papierową receptą. Na recepcie może widnieć "Viregyt-K 100mg, 100caps". Trzeba tylko uważać, bo potrafią pomylić chlorowodorek amantadyny z siarczanem. Najlepiej przy zamawianiu powiedzieć im też nazwę niemieckiego odpowiednika. Niemieckie odpowiedniki Viregyt-K to m.in: Amantadin AbZ (https://www.apotheken-umschau.de/Medikamente/Beipackzettel/AMANTADIN-AbZ-100-mg-Filmtabletten-1014659.html), Amantagamma (https://info.diagnosia.com/de-de/p/372645/amantagamma-100), Amantadin-ratiopharm (https://www.ratiopharm.de/produkte/praeparate-details/praeparate/praeparatedaten/detail/pzn-1585882.html), Amantadine HCl. Odpowiedz
   • 11 listopada 2020, 22:58
    W Niemczech jest dostępny pod nazwą Amantadin Odpowiedz
    • 12 listopada 2020, 0:29
     Proszę o udzielanie precyzyjnych informacji. Mówiąc Amantadin można w Niemczech równie dobrze dostać np. "Amantadin AL", czyli siarczan amantadyny (mieliśmy taki przypadek). Apteka tłumaczy się, że zamawiając patrzą tylko na główny związek a nie na to w jakiej soli jest zawarty. Trzeba dokładnie podawać pełną nazwę producenta oraz na wszelki wypadek nazwę niemiecką zwiazku (Amantadinhydrochlorid). Lepiej mieć pewność co zamówią niż potem wyjaśniać i jeździć dwa razy. Pozdrawiam.
    • 12 listopada 2020, 10:00
     Amantadin STADA100mg Tabletten
    • 14 listopada 2020, 21:20
     stada, 30 Tabletek: https://www.apotheken-umschau.de/Medikamente/Beipackzettel/AMANTADIN-STADA-100-mg-Tabletten-8818243.html ratiopharm, 100 Tabletek: https://www.apotheken-umschau.de/Medikamente/Beipackzettel/AMANTADIN-ratiopharm-100-mg-Filmtabletten-1585882.html
 32. 11 listopada 2020, 11:05
  Jestem po rozmowie z dr Bodnarem kilka dni temu. Pacjent lat powyżej 80 lat, obustronne śródmiąższowe zapalenie płuc. Leczenie szpitalne (poza kliniką dr Bodnara) rozpoczęte bardzo późno, ok 16 dnia choroby. Laboratoryjnie stwierdzony Covid19. Pacjent przeszedł kurację Remedisivirem + Dexaven + antybiotyk. W trakcie leczenia postępujący regres wydolności oddechowej i saturacji krwi tlenem. Z braku opcji leczenie amantadyną wdrożone w niskich dawkach ze względu na wiek. Równolegle znaczne zwiększenie podaży tlenu. Nie można stwierdzić, który czynnik zadziałał, jednak nastąpiła znaczna poprawa wydolności oddechowej i saturacji. Brak zaburzeń widzenia czy omamów, brak problemów żołądkowych. Lekkie poddenerwowanie. W trzecim dniu podawania amantadyny zauważalne osłabienie. Ciśnienie i akcja serca w normie. Dawki: początkowo Amantix 100mg 3x dziennie w łącznej dawce 400mg. Drugi dzień rano i w południe Amantix 200mg, wieczorem przejście na Viregyt-K 100mg 1x. Dalej utrzymanie 1x100mg 3 razy dziennie. Więcej informacji bedę podawać wraz z rozwojem sytuacji - miejmy nadzieje pozytywnym. Czy to osłabienie w trzecim dniu leczenia amantadyną może być owym przejściowym regresem, o którym pisze dr Bodnar? Odpowiedz
  • 11 listopada 2020, 21:16
   Dobry wieczór Panie Doktorze. Byłam chora na covid w ostatnich tygodniach miałam rzężenie w płucach (słyszałam ten dźwięk ale tylko w pozycji leżącej przy głębokim oddechu), a wcześniej inne jeszcze "podstawowe objawy", w nocy czułam okropną suchość w ustach pod koniec choroby. Miałam też suchy napędowy kaszel, jestem po odmie samoistnej wysiłkowej. Początkowo leczona byłam w domu antybiotykiem i lekiem przeciwzapalnym, po 24 tabletkach antybiotyku przepisano mi Levoksa, lek pomógł mi na rzężenie, suchość gardła miałam okropną, kaszel zanikł. Do leków przypisanych dokładałam swoje m.in. na dreszcze i ból mięśni i kości pomagał mi termofor i herbata z imbirem i żurawiną, mocne ciepłe kakao, na kaszel syrop prawoślazowy, brałam też witaminy w tym D zażyłam na początku choroby kilka razy Chrom. Nie jestem lekarzem ale dziś przeczytałam art. gdzieś ze strony niemieckiej wydaje mi się, że lek stosowany przez Pana Doktora w jakiś sposób działa na RNA i aby wyleczyć z covid taki lek trzeba zastosować. Przepraszam, że nie przekazuję profesjonalnie. Pozdrawiam Wszystkich lekarzy, którzy pomagają ludziom pokonać ten wirus. Odpowiedz
   • 11 listopada 2020, 22:25
    Jeśli Pani Kasiu to pytanie do mnie, to nie jestem lekarzem. Proszę pytać dr Bodnara lub innego lekarza, który podejmie się leczenia amantadyną. No i przestudiować informacje na stronach tej przychodni. Powodzenia :) Odpowiedz
  • 20 listopada 2020, 3:30
   Nowe dane o opisywanym wyżej pacjencie. Mimo znacznego wieku i choroby covid zaawansowanej w momencie przyjęcia do szpitala, pacjent nadal żyje. Osłabienie po podaniu amantadyny (b.dużych dawek jak na jego wiek), które zaczęło się w trzecim dniu, trwało 5 dni. W tym czasie amantadyna odstawiona bo osłabienie było silne, uniemożliwiajace nawet jedzenie i picie. Wystąpiły też: pogorszenie saturacji krwi tlenem (z 94% do 70%), obrzęki nóg i nocne ataki strachu. Jednak w końcu osłabienie ustąpiło. Saturacja krwi tlenem (przy stałej dodatkowej podaży tlenu) wzrasta o ok 1-2.% dziennie. Z okolic 70%, obecnie do 95-97%. Gazometria: poprawa z 48% na 61%, Wrócił apetyt i część sił. Kondycja psychiczna dobra, brak nerwowości i napadów strachu. Cefalosporyna i heparyna podawane cały czas. Odpowiedz
 33. 11 listopada 2020, 8:10
  Gratulacje Panie doktorze cały czas śledzę artykuły o Panu i jestem pod wrażeniem powodzenia życzę Odpowiedz
 34. 10 listopada 2020, 21:48
  Czy mogę wiedzieć jakie dwa antybiotyki domięśniowe zastosowano w wysłuchanym zapaleniu płuc? Mam też pytanie o heparynę drobnocząsteczkową. Widzę, że w protokole leczenia Pana Doktora nie ma heparyny. Czy możnaby podawać np neoparin iniekcje? Jeśli tak, to od kiedy to włączyć i przez jaki czas? I czy pacjenci zażywający pradaxę są już wystarczająco zabezpieczeni? Czy suplementacja potasem i magnezem mogłaby trochę zabezpieczyć pacjenta z arytmią ( utrwalonym migotaniem przedsionków) na wypadek terapii amantadyną? Odpowiedz
  • 10 listopada 2020, 23:13
   Nie stosowałem heparyny, może i jest pomocna. Nie widziałem potrzeby jej stosowania. Kilkakrotnie już pisałem, że mało jest reakcji z amantadyną, być może mogą wystąpić jakieś niespodzianki, o których jeszcze nie wiemy. W migotaniu przedsionków dawki 2x100mg. Mniejsze dawki też działają, ale na niższym poziomie, po prostu wolniejszy efekt terapeutyczny. Myślę, że nic się nie powinno wydarzyć. Jeśli jest Pani lekarzem, prosimy podać swój numer telefonu na media@przychodnia-przemysl.pl w celu dalszych konsultacji. Odpowiedz
   • 11 listopada 2020, 19:27
    Dziękuję bardzo za odpowiedź. Jestem tylko stomatologiem, wiedzę poszerzam przygotowując się na chorobę najbliższych. Swoim pacjentom mogę służyć tylko radą. Z wdzięcznością dołączę do grona osób uprawnionych do konsultacji. Z całego serca wspieram Pana działania. Odpowiedz
   • 23 listopada 2020, 10:02
    Przepraszam Pana Doktora ale nikt nie chce mi pomóc proszę o kontakt na maila lub na nr telefonu. Odpowiedz
 35. 10 listopada 2020, 21:07
  Brawo Panie Doktorze prosze nie czytać tych bzdur niektorzy poprostu maja jakieś problemy j,est czlowiek który pomaga źle to co Wy ludzie oczekujecie badan klinicznych bo jakis inny słynny Wirusolog z telewizji twierdzi ze takie leczenie jest zle bo nie ma badan klinicznych ??? Dla mnie to juz jest wielki sukces naszego Lekarza tylko nie chca go sluchac bo chyba zależy im zeby ludzi nie leczyc !!! Doktorze niech Pan robi swoje i pomaga nam bardzo dziekujemy Odpowiedz
 36. 10 listopada 2020, 20:19
  Tylko procedury naukowe się liczą nie zdrowie i życie człowieka, to potwierdził dzisiaj w TVN (program o dr Bodnarze) naukowiec z tytułami mówiąc"Publikuj albo giń" to jest podejście do Polaków. Upadek, tak bym to nazwał. Odpowiedz
 37. 10 listopada 2020, 19:29
  Proszę mi wytłumaczyć pacjent zachorował w dniu 15 października wtedy miał podejrzenie choroby. Po miesiącu 9 listopada pacjent jest zdrów. Zarażenie wirusem Covid diagnozujemy na okres dwóch tygodni tak? Skoro 15 ma już podejrzenie zarażenia wykonujac test otrzymalibyśmy wynik pozytywny. Od tego momentu dwa tygodnie izolacji i głownie mija wszystko. Więc teoretycznie Pacjent stracił kolejne dwa tygodnie na leczenie które było zbednę. Odpowiedz
  • 13 listopada 2020, 8:38
   Nie wszyscy przechodzą ciężko, mój syn i żona nie mieli tylko zmysłu węchu a po tygodniu wróciło wszystko do normy, kolega 3 dni biegunka . Pan Bodnar tłumaczył przypadki ludzi mocno chorych, gdzie pewnie często stawką mogło być życie a w takim stanie szczepionka i tak nie mogła by być podawana. Prosty schemat w walce z chorobą i następstwami z pozytywnymi skutkami to raczej sukces a nie porażka.. Odpowiedz
 38. 10 listopada 2020, 11:37
  Czy można uzyskać też informacje o saturacji i wynikach badań laboratoryjnych w czasie leczenia? Odpowiedz
  • 10 listopada 2020, 16:47
   Saturacja wynosiła w najniższym momencie 89. Należy pamiętać, że przy COVID-19 nie można jedynie sugerować się saturacją. Wysoka saturacja nie oznacza, że nie ma rozległego zapalenia płuc lub nie będzie za chwilę gwałtownego załamania organizmu, które szybko może skończyć się respiratorem lub śmiercią. Niezwykle ważne są inne badania (jak rezonans), czy osłuchanie, które wskazało rozległe zapalenie płuc we wszystkich płatach, co zostało opisane w przypadku. Od 9.11 pacjent ma ponownie saturację 98-100. Odpowiedz
 39. 10 listopada 2020, 3:31
  Bardzo ciekawy wpis, da sie zauważyć dobre pióro. Podziwiam! Odpowiedz
  • 10 listopada 2020, 14:23
   opis traca amatorszczyzna, co to znaczy ". delikatnie mocniejszy oddech"? Brak jakichkolwiek danych klinicznych i laboratoryjnych potwierdzjacych stan pacjenta. Zaprezentowane radiogramy w zaden sposob nie odpowiadaja radiologicznym obiawom stanu ciezkiego. brak informacji o tlenoterapi? Antybiotyki domiesniowo w ponioc stanie ciezkim to juz nawet nie jest blad to brak wiedzy. Jakie antybiotyk? dlaczego dwa? i w ogole z jakiego powodu antybiotyk w covid19? Reasumujac, porazka Odpowiedz
   • 10 listopada 2020, 16:48
    A jak Pan chce leczyć znaczne zmiany osłuchowe w płucach? Odpowiedz
    • 14 listopada 2020, 19:11
     nigdy nie leczylem "znacznych zmian osluchowych w plucach", leczylem zawsze przyczyne tych zmian. Antybiotykiem wtedy kiedy byla to infekcja bakteryjna, bez antybiotyki kiedy to choroba wirusowa, tyle chyba p. Doktor jeszcze pamieta? Podanie domiesniowe antybiotyku to sposob sprzed pol wieku. dlaczego jest zly? a to prosze poczytac o biodostepnosci. Reasumujac Panski opis moze robic wrazenie na laikach we mnie, anestezjologu z podnad 20 letni starzem budzi usmiech politowania.
   • 10 listopada 2020, 17:10
    Pacjent wyzdrowiał, a pan Marcin reasumując napisał "porażka". Ciekawe kiedy zatem byłby sukces ? Mam nadzieję, że pan Marcin nie ma wiele wspólnego ze służbą zdrowia, bo "porażka" brzmi to co najmniej przerażająco. No chyba, że to spojrzenie naukowe, gdzie ilość ofiar się nie liczy, byle procedury dochować. Odpowiedz
    • 10 listopada 2020, 20:19
     Może ten Pan chce kwestionować jednego z najlepszych radiologów, Andrzeja Kicha, który już oceniał tysiące badań? Osobiście mi pogratulował, jego zdaniem efekt niesamowitej poprawy.
    • 14 listopada 2020, 19:17
     nie kwestionuje opisu, odnosze sie jedynie do skanow ktore raczyl Pan zamiescic.Domyslam sie ze opis powstal na podstawie calego obrazu a nie pojedynczego skanu. Tak sie skalada, ze mimo iz radiologiem nie jestem, widzialem mnostwo skanow e przypadkach covid19, co wiecej nie tylko skanow ale rowniez pacjentow ktorym to badanie wykonano. Ja Panie Kolego naprawde zajmuje sie ciezko chorymi wiem zatem co to znaczy.
    • 14 listopada 2020, 19:12
     Pan Marek zas m aproblem ze zrozumieniem tekstu w jezyku ojczystym. Pomoge, porazka nazwalem opis przypadku. Co do wyleczenia nie ma zadnego dowodu ze zwiazane jest z podawaniem amantadyny. To jedynie przekonanie leczacego,
    • 15 listopada 2020, 22:53
     Tak ma Pan racje w 100%. Zawsze można wszystko zanegować. Brawo za podejście i wieloletnie doświadczenie medyczne. Chce Panu w imieniu wszystkich ludzi podziękować, że pracując w zespole w tak odpowiedzialnej specjalizacji uratował im zdrowie i życie! To prawda, mam wielki niedosyt, że nie trafili do mnie pacjenci pod respirator, bo wykorzystałbym wtedy Pana doświadczenie i posiłkowałbym się Pana osobą.
   • 11 listopada 2020, 16:58
    jako amator-nielekarz- Dla mnie logiczne wydaje się że skoro nie było pisane o tlenoterapii - to jej nie było i tyle. Też tyle to wiem tyle ze antybiotyki podaje się przy zakażeniu bakteryjnym -(płuc) czli na wszelki wypadek./prewencyjnie. - taka metoda lekarska leczenia. To że ktoś, odnalazł prawidłowość i nawet pełnym przypadkiem i szczęściem trafiłby na ten lek, to nie musi być naukowcem - a laury i tek są dla niego,. Tobie będzie dane jedynie zrzędzić na starość i dziwił się będziesz dlaczego tobie nie trafiła się taka okazja odkrycia? Pewnie było ich wiele ale je przegapiłeś bo ..jesteś jaki jesteś, Odpowiedz
    • 14 listopada 2020, 19:20
     nie ma leczenia ciezkiego covid19 bez tlenu, jesli tlenu nie podano to znaczy ze pacjent go nie potrzebowal, ergo nie byl to ciezlki przypadek covid jak to sugeruje autor. Antybiotykow nie podaje sie prewencyjnie, to blad w sztuce lekarskiej dowodzi brakow w wiedzy. O moja starosc prosze sie nie troszczyc ;) jestem spelnionym czlowiekiem, nie potrzeba mi do tego sukcesu medialnego. pozdrawiam
    • 15 listopada 2020, 8:45
     Pan Marcin anestezjolog z 20 letnim doświadczeniem, leczący naprawdę ciężkie przypadki :))) Pozdrawiam, Elona siostra Sherloka Holmsa ;)
   • 28 listopada 2020, 0:15
    Trochę odwagi cywilnej Marcin podaj swoje nazwisko a bardzo szybko zweryfikuję twoje osiągnięcia medyczne. Lecz zakładam, że się raczej zawiodę... bo ton wypowiedzi sugeruje o nieudacznictwie życiowym i braku jakichkolwiek osiągnięć, stąd strach przed podpisaniem się i chęć negacji prawdziwych lekarzy którzy po prostu próbują i mają jaja... no chyba ze masz czym się pochwalić to czekamy z niecierpliwością ;) pochwal się i udowodnij ze wykonujesz pracę z powołania a nie jesteś typową miernotą która poszła w ślady tatusia czy mamusi i nic ale to zupełnie nic nie osiągnęła zawodząc siebie i bliskich jak to zazwyczaj bywa... no dawaj ;) czekam! Odpowiedz
    • 26 lutego 2021, 19:31
     Masz u mnie piwo za ten komentarz. Mam co do tego marcina (celowo napisałem z małej litery) podobne przypuszczenia. Kolejny chwalidoktorek który nie mając własnych osiągnięć aby podłechta" ego być może neguje osiągnięcia innych. Dodam osiągnięcia sprawdzone...
   • 16 grudnia 2020, 23:26
    proszę się zgłosić p. Marcinie na oddział psychiatryczny na cito. Odpowiedz

Dodaj komentarz