Zadzwoń do nas: 16 677 00 79, 16 671 87 77

ul. św Jana 32, Przemyśl Mapa

Paź 22

Można wyleczyć Covid 19 w 48 godzin

https://przychodnia-przemysl.pl/wp-content/uploads/2020/10/SARS-CoV-2_without_background.jpghttps://przychodnia-przemysl.pl/wp-content/uploads/2020/10/SARS-CoV-2_without_background.jpgMożna wyleczyć Covid 19 w 48 godzin

OŚWIADCZENIE 1.12.2020

Szanowni Państwo

W związku z obwieszczeniem z dnia 30 listopada 2020 Ministra Zdrowia o nakazie ordynowania leku chlorowodorku amantadyny (może być jedynie ordynowany w: a) choroba i zespół Parkinsona, b) dyskineza późna u osób dorosłych – leczenie), które weszło w życie 1 grudnia, informujemy, że:

Od dzisiaj nie będziemy leczyć amantadyną nowych pacjentów chorych na COVID-19. Nie będziemy także konsultować w żaden sposób osób z Polski, prosimy nie dzwonić i nie pisać wiadomości, nie będziemy na nie odpowiadać. Powrócimy do leczenia amantadyną wtedy, gdy Ministerstwo Zdrowia zmieni stanowisko w tej sprawie

Przypominamy jednocześnie, że 26.11.2020 Ministerstwo Zdrowia wydało stanowisko, że produkty lecznicze mogą być ordynowane przez lekarza poza wskazaniami rejestracyjnymi.

(aktualizacja 2.12.2020) Pojawiły się pytania o dokładny powód wstrzymania leczenia. Poniżej doprecyzowuję:

Wstrzymałem leczenie amantadyną dlatego, bo pacjenci stracili równy dostęp do leku. Każdy powinien mieć dostęp do leku, który jest skuteczny. Obecnie znaczna część moich pacjentów nie będzie miała możliwości skorzystania z terapii amantadyną. Tą decyzją odebrano szansę na uratowanie zdrowia i życia wielu chorym. Zasady etyki nie pozwalają mi na nierówne traktowanie pacjentów.

Prosiłem o zabezpieczenie większej ilości leku już miesiąc temu (9.11.2020). Ten apel trafił wówczas do Ministerstwa Zdrowia, bez odzewu. Również wcześniej informowałem, że w przypadku braku dostępu do leku, nie będę kontynuować leczenia. 

Z poważaniem,
Włodzimierz Bodnar
Lekarz pediatra, specjalista chorób płuc

OŚWIADCZENIE 6.11.2020

Obecnie w Polsce wielu lekarzy leczy swoich znajomych, bliskich a nawet pacjentów według moich schematów – z bardzo dużym powodzeniem. Zarówno w ramach opieki POZ jak i szpitalnej. Są to już setki lekarzy, tysiące pacjentów. Otrzymuję mnóstwo doniesień z całej Polski oraz z zagranicy.

Niestety, środowisko lekarskie jest tak zastraszone (patrząc co mnie spotyka), że boi się oficjalnie zabrać głos w tej sprawie. Jednak lek został wykupiony z aptek. Przecież ten lek jest na receptę! A kto wystawia recepty w Polsce? Lekarze! Moje wystąpienia dotarły już do milionów osób w Polsce i na świecie. Tego nie da się już zanegować.

Zastanawiam się, jak można nadal negować istnienie mojej metody leczenia amantadyną i tym bardziej zarzucać jej brak skuteczności. Zastanawiam się, dlaczego nikt z profesorów, konsultantów nie zajmuje żadnego stanowiska o moim schemacie leczenia. Bo negacja nie jest stanowiskiem. Podam tylko jeden przykład, który pozostawiam do Państwa oceny. 

– Doktor Bodnar z Przemyśla twierdzi, że przeciwciała przeciw grypie są podobne do przeciwciał przeciw COVID-19 i na tej podstawie można twierdzić, że mechanizm zakażenia jest podobny. Załóżmy, że ma rację, choć moim zdaniem nie ma racji. Problem polega na tym, że już od lat wiadomo, że amantydyna jest kiepskim lekiem na grypę. Zaniechano jej stosowania i nie jest polecana. – w ostatnich dniach taką opinię wyraził jeden z profesorów.

Odkrycia zawsze na początku wydają się nieprawdopodobne. Naukowiec to osoba poszukująca odpowiedzi na pytania, na które dotychczas nikt nie odpowiedział, za pomocą metod umożliwiających udowodnienie odpowiedzi.

Jeśli ktoś będzie mnie dalej szykanował czy straszył, to w mojej opinii występuje przeciw ludzkości, zasłaniając się tylko i wyłącznie procedurami. Co mija się z powołaniem lekarza. Widoczne nikomu nie zależy? Ludzie powinni umierać? To jest straszne i nieetyczne! Wstyd! Za to ktoś weźmie odpowiedzialność. Za ludzi, których można było uratować. Wczoraj w Polsce zmarło 445 osób. Kto za to weźmie odpowiedzialność?

W związku z doniesieniami, że Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej ostatecznie nie wszczął postępowania dyscyplinarnego, ponownie publikuję schematy leczenia uzupełnione o przypadki, które zaobserwowałem, skutki uboczne, na co zwrócić uwagę w powikłaniach w COVID-19 i inne. TEN SCHEMAT JEST KIEROWANY WYŁĄCZNIE DO LUDZI NAUKI I LEKARZY! PACJENT MUSI BYĆ ZAWSZE POD KONTROLĄ LEKARZA PODCZAS LECZENIA!

Schemat leczenia COVID-19

Na prośbę bardzo licznego grona lekarzy i tragicznej sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na świecie ponownie udostępniam własny schemat leczenia. Uprzedzam, że udostępniam go w oparciu o swoje obserwacje i doświadczenia. Zawsze można go przeanalizować i zmienić w oparciu o własne doświadczenia. Zastrzegam, że to ja jestem autorem tego schematu. To jest mój projekt autorski, ja go stworzyłem, analizowałem i rozwijałem samodzielnie.

Zasady

Stały kontakt z pacjentem

Podstawową zasadą u mnie przy podejmowaniu się leczenia COVID-19 – lekarz musi mieć stały kontakt z pacjentem i obowiązkiem pacjenta jest codzienna relacja o stanie zdrowia. Nie przewiduję innego scenariusza leczenia. COVID-19 to bardzo nieprzewidywalna i niebezpieczna choroba, bywa śmiertelna. W żadnym przypadku pacjent nie może samodzielnie rozpocząć ani przerwać leczenia bez konsultacji z lekarzem.

Im szybciej tym lepiej

Im szybciej wkraczamy z leczeniem tym lepiej, w ten sposób skracamy czas niekorzystnego oddziaływania wirusa na organizm i późniejsze powikłania. Jeśli mamy charakterystyczne objawy możemy z wielkim prawdopodobieństwem podejrzewać infekcję COVID-19. Według mnie, nie czekając na wynik testu należy wdrożyć leczenie chlorowodorkiem amantadyny. Niezależnie od leczenia wykonujemy test. Jeśli test jest dodatni i objawy to leczenie rozpoczynamy natychmiast.

Dyskwalifikacja z leczenia

Z leczenia amantadyną bezwzględnie dyskwalifikuje się pacjentów z ciężką arytmią, niewydolnością nerek, czy z chorobami psychicznymi.

Warianty dawkowania chlorowodorku amantadyny

Wariant 1 – Objawy chorobowe bez ostrej dynamiki 

Amantadyna 4×100 mg (czyli 1 co 6 godzin) przez 48-72 godziny. Redukcja dawki następuje zależnie od osiągnięcia stabilizacji choroby pacjenta. Później redukcja leczenia do 2×1 – 100mg. Nie ma potrzeby podawania wysokich dawek zbyt długo.

Wariant 2 – ostry i dynamiczny przebieg

Gdy przebieg jest bardzo ostry, od pierwszych godzin bardzo dynamiczny a pogorszenie z godziny na godzinę, to jest moim zdaniem walka z czasem, gdzie stan pacjenta może przerodzić się w bardzo ciężki.

 • godzina 0 pierwsza dawka 
 • godzina 2 druga dawka 
 • następna co 6 godzin, podawana przez 48 do 72 godzin w zależności od stanu pacjenta.

Następnie redukujemy zgodnie ze schematem.

Wariant 3 – Osoby starsze ze zmniejszonym metabolizmem 

Gdy jest wolniejszy metabolizm podajemy 100 mg co 8 godzin przez 2-3 dni. Następnie redukujemy zgodnie ze schematem.

Wariant 4 – pacjenci powyżej 75 roku życia, bezobjawowi, wyłącznie z testem dodatnim

Zalecane leczenie amantadyną 2×1 – 100 mg – profilaktyka przez 14 dni.

Wariant  5  – przy  przyjęciu  na  oddział   szpitalny 

Podawanie amantadyny: 

 • Godzina  zero  – 100mg
 • Po  godzinie – 100mg
 • Następnie  co  6  godzin, bo dawki terapeutyczne są wystarczająco wysokie – podawane przez 48- 72 godziny, następnie przechodzimy  na  dawki  podtrzymujące
 • Do rozważenia jest podanie od razu 200 mg w godzinie zero (bez odstępu czasowego), w celu jeszcze szybszego wysycenia, następnie co 6 godzin jak powyżej

Leczenie podtrzymujące

Leczenie dawkami podtrzymującymi powinno trwać dość długo. Nie ma złotego środka, każdy przypadek może wymagać modyfikacji. Jest to okres minimum 7-8 dni, ale czasami nawet 10-14 dni w zależności od długości choroby i od czasu włączenia amantadyny.

Przy braku ewidentnej poprawy

Jeśli pacjent nie ma spektakularnej poprawy po 2-3 dobach i jeszcze nie ma pełnej stabilizacji, można podejrzewać, że może mieć już powikłania, na przykład zapalenie płuc. Trzeba go zbadać i bezwzględnie osłuchać płuca (w przypadkach wątpliwych wykonać tomografię komputerową lub przynajmniej RTG, które mogą wykazać zmiany zapalne – niesłyszalne na słuchawkach). Słyszalne osłuchowo zmiany bezwzględnie wymagają antybiotykoterapii, najlepiej kompozycji dwóch antybiotyków domięśniowo lub dożylnie. Nie stosujemy sterydów bez potrzeby, chyba że musimy je użyć w sytuacjach kryzysowych. W pierwszym etapie choroby odczyny śródmiąższowe widoczne w tomografii powinny się cofnąć po leczeniu amantadyną.

(15.11.2020) Jako pulmonolog, gdy mam wyraźne zmiany osłuchowe zapalenia płuc – nie odważę sie leczyć doustnymi antybiotykami, nawet dwoma ‘bo może się uda’. Nawet przy jednoczesnym podawaniu amantadyny to nie gwarantuje sukcesu. Owszem, amantadyna zawsze hamuje wirusa, ale nie zawsze leczenie zapalenia płuc doustnymi antybiotykami będzie skuteczne. Przestrzegam, w tej chorobie nie ma na to czasu! Leczymy dwoma antybiotykami domięśniowo lub dożylnie ponieważ flora bakteryjna po 40 roku życia jest mieszana i podanie jednego antybiotyku w niskich dawkach jest mało skuteczna. 

Wielokrotnie napisałem już, że jeśli nie ma ewidentnej poprawy po trzeciej dobie to oznacza, że są już powikłania dokonane przez wirusa. Nie ma innej możliwości. U wszystkich pacjentów jest takie same oddziaływanie amantadyny na wirusa, czyli hamowanie i stabilizacja po 48 godzinach. Podkreślam jeszcze raz, że pacjenta trzeba koniecznie zbadać i osłuchać Wspominałem, że wielu lekarzy nie bedąc pulmonologami nie słyszy mało nasilonych zmian osłuchowych w płucach. A jeśli są one w okolicy międzyłopatkowej, są wręcz nie do wysłuchania. Zdarza się, że w nielicznych przypadkach mimo bardzo rozległego zapalenia płuc u pacjenta nie ma zmian osłuchowych. Sam bywałem kilka razy zaskoczony, choćby przykład z przed 2 dni:

W mojej ocenie pacjent osłuchowo bez zmian. Wydawałoby się, że w stanie średnim, ale w RTG bardzo rozległe i zaawansowane zmiany naciekowe w płucach. Dlatego jeszcze raz proszę o bezwzględną diagnostykę płuc w 3-4 dobie, przy braku spektakularnego efektu w leczeniu amantadyną. Jeśli mamy zmiany osłuchowe, to wiemy, że pacjent ma zapalenie płuc i nadkażenie bakteryjne. Jeśli nie, to konieczna jest diagnostyka TK lub przynajmniej RTG płuc. Same odczyny śródmiąższowe cofają się w bardzo szybkim tempie, ponieważ eliminacja wirusa daje całkowity regres zmian zapalnych. Nawet jeśli pacjent jest osłuchany przed podaniem amantadyny i osłuchowo jest bez zmian, to do chwili stabilizacji potrzeba 48 godzin. W tym okresie przejściowym wirus może być aktywny i może dojść czynnego zapalenia płuc.

Specyfika choroby COVID-19 i leczenie objawowe

W COVID-19 w pierwszym etapie w większości przypadków występuje przewaga zmian w dolnej prawej stronie płuc. W tej chorobie jest pełne leczenie objawowe jak w innych chorobach. Wszystkie leki stosuje się w zależności od objawów. Zawsze podkreślam, że amantadyna nie jest lekiem za coś czy w zamian. Nie odstawiamy leczenia objawowego, amantadyna to lek dodatkowy działający bezpośrednio na wirusa, czyli na patogen – hamując jego rozwój.

Efekty niepożądane

Uwaga! Należy pamiętać, że pojawienie się wczesnej arytmii wymaga odstawienia amantadyny. Z mojego doświadczenia to 1-2 przypadki na 100 osób.

Efekty niepożądane nie wpływające na leczenie

 • W większości przypadków odczuwamy suchość w jamie ustnej, które nie są żadnym przeciwwskazaniem. Przy stosowaniu chlorowodorku amantadyny przynajmniej w pierwszym etapie intensywnego leczenia zalecamy podawanie znacznej ilości płynów, 3-4 litry.
 • W około 10% przypadków leczonych pacjentów może wystąpić w 3-5 dobie lekki niepokój lub okresowe pobudzenie, zaburzenie snu.
 • W przypadku zaburzenia snu zalecane jest podanie leku nasennego. Jest to w zupełności wystarczające. Organizm wypoczywa we śnie, w pełni się regeneruje. Objawy ustępują, a na pewno nie nasilają się.

Stosowanie innych leków

U pacjentów w żadnym wypadku nie odstawiamy leków, które są stosowane w leczeniu chorób przewlekłych. W przypadku stosowania mocnych leków moczopędnych, trzeba rozważyć modyfikację schematu leczenia lub odstąpienie od leczenia amantadyną.

Specyfika choroby – niewydolność krążeniowa

U wielu pacjentów w momencie przełomu choroby czyli w 3-4 dobie występuje spadek ciśnienia, przejściowa lekka niewydolność sercowo-krążeniowa. Pacjenci nie gorączkują, objawy choroby zaczynają ustępować. Jednocześnie występuje gorsza tolerancja na wysiłek, nawet na samo chodzenie. Nazywam to momentem odbicia, trwa to maksymalnie 1-2 doby.

Zalecenia dla pacjentów po przebytej chorobie

U wielu pacjentów po przechorowaniu COVID-19 występuje częściowa niewydolność krążenia. Pacjenci mogą normalnie funkcjonować, lecz w przypadku większego i dłuższego wysiłku mogą wystąpić objawy niewydolności sercowej. Zalecane jest przynajmniej z 3-4 tygodnie rekonwalescencji i ewentualna konsultacja kardiologiczna.

Inne uwagi 

Uwaga! Zbyt długie przebywanie na słońcu w czasie trwania objawów choroby COVID-19 może spowodować, że w zaledwie kilka godzin nastąpi bardzo dramatyczne nasilenie jej przebiegu. 

Szczególne zastrzeżenie

Pacjent nie może na własną rękę podejmować leczenia ani go przerywać. Lek jest wyłącznie na receptę. Apeluje do lekarzy, że nie można wypisywać recept pacjentowi na zapas jeśli lekarz nie będzie leczył choroby. Pisząc receptę na zapas istnieje ryzyko, że w sytuacji krytycznej pacjent nie mając pomocy z nikąd, sam rozpocznie kurację. Leczenie bez nadzoru lekarskiego może być niezmiernie niebezpieczne.

Należy pamiętać, że im wcześniej rozpoczniemy kurację choroby COVID-19, tym lepiej! Pacjent dzięki temu nie ma powikłań lub są bardzo niewielkie. Jeśli z objawów wynika, że może to być COVID-19 wkraczamy natychmiast, nie czekając na wyniki testów, bo obecnie czekamy na to nawet kilka dni. Test robimy niezależnie od leczenia. Jeśli będziemy czekać, to w przeciągu tego czasu pacjenci mogą mieć już bardzo dużo powikłań.

Obecny sposób leczenia

Wyłączne stosowanie tylko antybiotyków nie jest skuteczne w leczeniu tej choroby. Dotychczasowe leczenie na świecie nie jest leczeniem przyczynowym tylko leczeniem objawowym, nie ma ani jednego leku o tak spektakularnym efekcie leczenia choroby COVID-19. Chlorowodorek amantadyny to diametralnie zmienia, jest to jedyny na razie lek, który bezpośrednio hamuje rozwój i oddziaływanie wirusa na organizm.

(15.11.2020) Proszę nie podawać leków tylko po to, aby coś podać – a nie ma ku temu przesłanek. Na przykład podawanie leków na zapas, by uniknąć ewentualnego procesu wykrzepiania. Podawanie inhalacji ze sterydów, czy środków rozkurczowych ze względu na duszność nie ma żadnego wskazania ani wytłumaczenia do tego typu leczenia. Te leki mogą brać tylko pacjenci z objawami obturacji drzewa oskrzelowego, czy astmy jeśli są w leczeniu i mają w danej chwili wskazania. Podawanie sterydów jest przeciwwskazane. Jedynie podawać w sytuacjach krytycznych. 

Mam wiele dociekliwych pytań o saturację. Zgadzam się, że pomiar wysycenia tlenem jest w pewien sposób pomocny i może być odzwierciedleniem ciężkości choroby. Jednocześnie stałe mierzenie poziomu przez pacjenta i okresowe wahania potęgują u wielu duży niepokój i lęk, co nie jest dobre dla psychiki pacjenta i może mieć po części znaczenie w efektywności leczenia. Należy pamiętać, że w dość ciężkim przebiegu choroby mamy do czynienia z niewydolnością krążenia i nawet niewielki wysiłek np. przejście do toalety daje wyraźny krótkotrwały spadek saturacji – co wcale nie świadczy o pogorszeniu stanu zdrowia. Powoduje chwilowe wahania, niewspółmierne do stanu zdrowia.

Amantydynę możemy włączyć na każdym etapie choroby, o ile podejrzewamy, że wirus może być jeszcze aktywny. Nawet w 10 czy 14 dniu choroby, a być może jeszcze później – to określi nauka w przyszłości. Późne włączenie amantadyny nie uratuje zdrowia pacjentowi, ale może mu uratować życie.

Opis przypadków:

Relacje wyleczonych:

9.11.2020 APEL DO MINISTERSTWA ZDROWIA

Zwracam się z apelem o podjęcie natychmiastowych decyzji, w kwestii zamówienia do kraju wystarczającej ilości leku – chlorowodorku amantadyny. Chwilowy spadek zgonów mimo ciągle zwiększającej się ilości zachorowań jest efektem stosowania amantadyny przeze mnie i lekarzy, którzy leczą w Polsce zgodnie z moimi schematami. Z chwilą wyczerpania zapasów u pacjentów, którzy zakupili lek na potrzeby leczenia; liczba zgonów zwiększy się radykalnie. Statystyki zakażeń przewidują nawet do 1000 zgonów dziennie.

AKTUALIZACJA 10.11.2020

Z moich obserwacji, leczenie amantadyną ciężko chorych pacjentów chroni od śmierci i inwalidztwa. W przypadku pacjenta, który ma zapalenie płuc we wczesnym stadium, typu mlecznej szyby – po zastosowaniu amantadyny objawy cofają się całkowicie w ciągu kilku dni i tym samym chroni od inwalidztwa. W późno leczonych przypadkach terapia może nie być aż tak skuteczna ze względu na nieodwracalne powikłania. Nie wykluczam jednocześnie, że nie może zmniejszyć odczynów, które są na poziomie śródmiąższowych.

Jeśli Ministerstwo Zdrowia nie wprowadzi do leczenia natychmiast amantadyny albo ktoś Państwu odmówi takiej terapii, mają Państwo prawo zaskarżyć tą instytucję o odszkodowanie w związku z zaniechaniami. W przypadku odmowy leczenia zgodnie z moim schematem, proszę żądać tego na piśmie lub mieć świadka (osobę trzecią). 

Dla przykładu publikuję pacjenta 65 letniego, u którego nastąpiła regresja zmian w płucach po leczeniu amantadyną, w ciągu zaledwie kilku dni. Nie wiem, czy uchroniła go od śmierci, ale z pewnością od inwalidztwa. Niepodważalny przypadek badań tomograficznych zapalenia płuc jest dostępny na naszej stronie.

Informuję, że wszyscy nowi pacjenci z podejrzeniem COVID-19, którzy zgłaszają do mnie do leczenia, muszą mieć wykonaną diagnostykę tomograficzną płuc. Jeśli nie mają Państwo do niej dostępu, proszę przynajmniej o RTG płuc przed rozpoczęciem leczenia. To jest warunek przyjęcia do leczenia. Następnie, po terapii, będzie wykonywane zdjęcie porównawcze.

APEL DO DIAGNOSTÓW. BARDZO PROSZĘ O NIE UTRUDNIANIE DOSTĘPU DO BADAŃ DIAGNOSTYCZNYCH DLA CIĘŻKO CHORYCH PACJENTÓW. Wspólnie walczymy o słuszną sprawę!

Materiał w TVN UWAGA

https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/amantadyna-cudowny-lek-na-koronawirusa,330510.html

AKTUALIZACJA 13.11.2020

W związku z ciągle negatywnym nastawieniem do mojego, w 100% skutecznego sposobu leczenia COVID-19, od dzisiaj nie będę udzielać żadnych konsultacji ani tele porad dla nowych bez badania pacjentów na miejscu. Będę dalej skutecznie leczył, ale tylko pacjentów, których będę badać osobiście i nadzorować leczenie w Przychodni Lekarskiej Optima. Nadal będę udzielać porad dla lekarzy, którzy chcą skutecznie leczyć pacjentów chorych na COVID-19.

Niestety, moje działanie jest niewygodne dla wielu osób zarządzających sytuacją kryzysową w Polsce. Zostałem publicznie poinformowany przez doktora Grzesiowskiego, ekspert Naczelnej Izby Lekarskiej do walki z COVID-19, że w przypadku śmierci choć jednej osoby, której podjąłem się leczenia (nawet jeśli ten zgon nie jest związany z COVID-19, czy podawaniem amatadyny), zostanę pociągnięty do odpowiedzialności. 

Dziękuję za Państwa ogromne wsparcie, bezinteresowność i życzliwość. Niestety Wasze Apele nadal nie wzbudzają zainteresowania. Wasze petycje, listy pozostają bez odpowiedzi. Nie przynoszą żadnego efektu. Wokół idei zatrzymania pandemii skutecznym, przebadanym i tanim lekiem wytworzyła się ogromna społeczność, która chce przebić ten mur obojętności. Proszę o dalsze działanie i wsparcie, bo dalej będę leczyć, ale wyłącznie w placówce. Bardzo proszę o uszanowanie tej decyzji. Zachęcam jednocześnie do ciągłego śledzenia naszej strony, fanpage, by być na bieżąco, co się dzieje w tej słusznej sprawie.

AKTUALIZACJA 17.11.2020 Wezwanie do natychmiastowych badań nad amantadyną

Wzywam wszystkich Profesorów i osoby odpowiedzialne w Polsce za leczenie COVID-19 (w tym Ministerstwo Zdrowia) do przeprowadzenia badania skuteczności amantadyny na poniższych warunkach. Wystarczą zaledwie dwa tygodnie, by wprowadzić leczenie amantadyną w Polsce. Z mojej perspektywy leczenie jest skuteczne, tanie, a lek jest już przebadany i znany od dekad. Zgodnie z zapowiedziami świata nauki w Polsce, gdy tylko pojawią się przesłanki naukowe o skuteczności amantadyny, można przystąpić do dalszych badań. CZAS NEGACJI SIĘ SKOŃCZYŁ. Takie informacje pojawiły się w poprzednim tygodniu w prestiżowym czasopiśmie naukowym Nature, które wskazuje amantadynę, jako lek, który może blokować rozwój wirusa SARS-CoV-2 w organizmie. Jeśli teraz ktoś ośmieliłby się nadal kwestionować cokolwiek w kwestii amantadyny, to znaczyłoby równie dobrze, że kwestionuje istnienie podwójnej helisy DNA, bowiem Watson i Crick właśnie w Nature opublikowali wyniki swoich badań w tym temacie.

Założenia

Jestem otwarty na ustalenie warunków, jakie ma spełniać pacjent (na podstawie testu, bądź na podstawie objawów). Grupa chorych może wynosić 100-200 osób. Jest to dla mnie duże wyzwanie, ale codziennie jestem w stanie osobiście przyjąć 30-40 osób. Nie muszę mieć wpływu na jakim etapie choroby zgłaszają się pacjenci (tak jak obecnie jest w moim przypadku, gdzie zgłaszają się osoby zarówno w 2 dniu objawów, czy w 12, czy mają choroby współistniejące lub w jakim są wieku). Mogą to być zarówno osoby z całej Polski (jak choćby teraz, które przyjeżdżają do mojej przychodni z Katowic, Krakowa, Tarnowa, Warszawy, Krosna, Rzeszowa itd) czy osoby z okolic Przemyśla (co ułatwiłoby bieżącą diagnostykę na miejscu, jak choćby RTG, które mogę zapewnić). Konsultuję tych pacjentów także w soboty i niedziele. Wszystko będzie monitorowane przez niezależnych obserwatorów. Za grupę kontrolną może służyć jakakolwiek placówka w Polsce, która przyjmuje w obecny rekomendowany sposób leczenia (tele porady, leczenie objawowe, brak leczenia amantadyną i wysłanie do szpitala, gdy stan zagraża życiu. Generalnie sprowadza się to do leczenia objawowego i gdy pacjent ma wystarczającą odporność, to przeżyje). Może to być jedna placówka, w której przyjmuje 2-3 lekarzy (ponieważ obawiam się, czy jeden lekarz podejmie się przyjąć tylu pacjentów jednego dnia co ja).

Warunki

 • Wszelkie koszty muszą być finansowane ze źródeł rządowych. Jednocześnie sam koszt jest znikomy (lek jest tani, a badania diagnostyczne są nieporównywalnie tańsze od leczenia szpitalnego).
 • Muszę mieć zapewniony dostęp do leku (chlorowodorek amantadyny) na okres leczenia dla wszystkich chorych.
 • Komisja Bioetyczna przygotuje wszelkie wnioski w ciągu 2 dni. Nie można zasłaniać się procedurami i terminami, gdy chodzi o zdrowie i życie ludzi. Nie ma ważniejszej sprawy niż szukanie leku na COVID-19. 
 • Obecni są niezależni obserwatorzy, którzy nadzorują powyższe kryteria badania i leczenia.
 • Badanie trwa dwa tygodnie.
 • Chlorowodorek amantadyny jest sprawdzony, jest na przykład podawany w ciężkich urazach i schorzeniach mózgu (o czym mało kto mówi, a straszy się pacjentów wyłącznie skutkami ubocznymi).
 • Wystarczy mi jeden dzień na stworzenia grupy do badania i leczenia COVID-19

Przy braku reakcji ze strony osób odpowiedzialnych

Takie badania trzeba przeprowadzić natychmiast, by położyć kres bezsensownych zgonów i inwalidztwa w Polsce i na świecie. Jeśli do końca tygodnia nie rozpoczną się badania w wyżej wymienionym modelu oznacza to, że jest przyzwolenie na dalszą śmierć Polaków.

Wyniki i wnioski w tym badaniu będą natychmiastowe. Dadzą wszelkie podstawy do wprowadzenia amantadyny w schematy leczenia COVID-19. Nie trzeba czekać kilku miesięcy na badania naukowe. 

Patrząc na obecne procedury, na przykład Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej ma 3 miesiące na rozpatrzenie sprawy, czy Komisja Bioetyczna, które też ma swoje terminy i procedury. Jeśli badania nie rozpoczną się do końca tego tygodnia – oznacza to, że Państwa znajomi, bliscy, czy rodziny powinny tracić zdrowie i umierać, bo jest to zgodne z prawem i procedurami. “Bo nic nie da się zrobić”.

Poniższa wiadomość trafiła do:

 • Ministerstwa Zdrowia
 • Konsultantów Krajowych
 • Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych
 • Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie i Rzeszowie
 • Agencja Badań Medycznych
 • Narodowego Funduszu Zdrowia

Do mediów:

 • TVN
 • Polsat
 • TVP
 • SuperExpress
 • Fakt
 • RMF.FM,
 • Telewizja Republika,
 • DW

Zachęcamy do dalszego udostępniania, wysyłania wszystkim instytucjom, mediom i decydentom. A także komentowania!

AKTUALIZACJA 20.11.2020

Wystąpienie w Sejmie:

AKTUALIZACJA 22.11.2020

Szanowni Państwo. Poniżej przedstawiamy dane zachorowań i umieralności na COVID-19 w ujęciu ilości mieszkańców, opierając się na ogólnodostępnych danych. 

W Przemyślu śmiertelność w COVID-19 jest o około 33% niższa niż na Podkarpaciu, mimo że społeczeństwo jest starsze, bardziej schorowane i przed pandemią umierało w nim o 16% więcej osób niż na Podkarpaciu.

Kilka danych (przyrost z ostatnich 3 tygodni):

 • Zakażona ludność w Przemyślu: 1,78%
 • Zakażona ludność w Podkarpaciu: 1,05%
 • Śmiertelność COVID-19 w Przemyślu: 1,7%
 • Śmiertelność COVID-19 na Podkarpaciu: 2,5%

Procent pozytywnych wyników testów w ostatnich 3 tygodniach: 

 • w Przemyślu: Brak danych
 • na Podkarpaciu: od 30 do 93%(brak dostępnych dokładnych danych).

Przypominamy, że według wytycznych WHO, jeżeli % pozytywnych testów wynosi więcej niż 5%, świadczy to o braku kontroli nad epidemią oraz może świadczyć o znacznie szerszej skali zakażeń.

Przychodnia lekarska Optima w ramach opieki POZ zabezpiecza około 11 000 mieszkańców, co stanowi 18% całej populacji miasta. Oprócz tego, konsultujemy i leczymy wiele osób nienależących do naszej przychodni, co daje dodatkowo kilkanaście procent zakażonych z COVID-19.

Przypominamy, że Przychodnia Lekarska Optima w Przemyślu od 15.06.2020 została całkowicie otwarta dla wszystkich pacjentów. Od chwili ponownego otwarcia nie ma specjalnych stref, środków ochrony osobistej poza obowiązkowymi maseczkami i płynami dezynfekcji rąk. W okresie ponad 5 miesięcy nie weryfikujemy osób wchodzących, czy wychodzących z przychodni. Czynne są wszystkie gabinety lekarza rodzinnego i około 15 gabinetów prywatnych. Pacjenci są badani i diagnozowani na miejscu. Działa bez przeszkód laboratorium, wykonywane są badania RTG, EKG, USG wszystkich narządów w tym USG brzucha, piersi, echo serca, próby wysiłkowe na bieżni kardiologicznej, czy badania gastroskopii. Każdy pacjent może wejść do przychodni, nie jest weryfikowany, czy ma gorączke, czy ma test dodatni na COVID-19, czy jest zdrowy, czy przychodzi na diagnostykę, czy na szczepienie przeciw grypie. 

Co prawda, część naszego personelu przechorowała infekcję COVID-19, co zostało potwierdzone testem lub wykonanym później badaniem na przeciwciała. Chory personel był leczony amantadyną i przeszedł infekcję w sposób lekki lub średni bez powikłań. Obecnie każdego dnia, od około 4 tygodni przyjmuję wyłącznie pacjentów chorych na COVID-19 potwierdzonych testem lub z podejrzeniem zachorowania. Wszyscy leczeni są amantadyną. Tylko ja osobiście, przyjmuję przynajmniej 20-30 osób dziennie, nie licząc innych lekarzy. W przeciągu tych kilku miesięcy nie zauważyliśmy, aby nasze działania przyczyniły się do wzrostu śmiertelności. Powyższe dane potwierdzają, że nasze działania są słuszne.

Pacjent otrzymujący leczenie amantadyną od razu jest eliminowany z łańcucha epidemiologicznego, w ciągu 24-48 godzin poprzez inaktywację wirusa amantadyną. Eliminacja hamuje rozprzestrzenianie się epidemii. Spada ilość powikłań i tym samym śmiertelność. Podanie amantadyny na wczesnym etapie choroby daje szansę na pełny i szybki powrót do zdrowia. Nadmienię, że moją przychodnię odwiedza dziennie kilkaset osób. Chory z każdą postacią choroby COVID-19 jest przyjmowany, udziela mu się porady i wykonuje się bezpośrednio badanie lekarskie, diagnostykę, iniekcję z antybiotyków na przykład w przypadku zapalenia płuc. 

Zapraszamy wszelkie media do odwiedzenia naszej przychodni, by pokazać, jak może funkcjonować służba zdrowia w okresie pandemii COVID-19.

Jednocześnie informuję, że z chwilą zakończenia się zapasów amantadyny wśród ludności, ogłoszę, że nie będę dalej leczyć osób na COVID-19. Leczenie wyłącznie objawowe jest dla mnie nieetyczne.

Dane z przed pandemii (GUS 31.12.2019):

 • Średnia wieku w Przemyślu: 43,9 lat
 • Średnia wieku w Podkarpaciu: 41,2 lat
 • Śmiertelność w Przemyślu: 10,98 zgonu na 1000 mieszkańców
 • Śmiertelność w Podkarpaciu: 9,41 zgonu na 1000 mieszkańców

Czyli w Przemyślu społeczeństwo jest starsze, bardziej schorowane, umiera o 16% więcej osób niż na Podkarpaciu.

Dane bazowe (od 1 listopada do 22 listopada), przyrost:

Zachorowania Ozdrowieńcy Zgony Ludność
M. Przemyśl 1078  576 19 60689
Podkarpackie 22243 18524 580 2127164

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie

AKTUALIZACJA 24.11.2020

Obecne doświadczenia z amantadyną i tolerancja pacjentów na lek na próbce 500 osób:

 • około 90% pacjentów bardzo dobrze toleruje lek
 • u około 6% pacjentów występują przejściowe objawy gorszej tolerancji, wymagającej korekcji dawkowania lub wprowadzenie leków dodatkowych
 • w przypadku około 2% występują objawy niepożądane (na przykład wczesna arytmia). Wówczas lek jest odstawiany. Amantadyna szybko się wypłukuje i następuje normalizacja, bez przykrych następstw. To nie jest trucizna, jak donosi wiele osób.

Około 2% osób ma bezwzględne przeciwwskazania (które zostały wyszczególnione w schemacie).

W przypadku tolerancji amantadyny, zawsze jest efekt terapeutyczny (100% przypadków). Nie było ani jednego przypadku, gdzie amantadyna nie zadziałała na wirusa. Amantadyna zmieniając środowisko wirusowi powoduje jego całkowity rozpad. Wirus poprzez mutacje, nigdy nie uodporni się na jej działanie. Musiałaby się całkowicie zmienić struktura wirusa. 

Wspomniałem już o tym – chciałbym, aby naukowcy przedstawili dowody na to, że amantadyna przestała działać na wirusa grypy. Jest bardzo prawdopodobne, że amantadyna ma różne punkty uchwytu, ale jej główne działanie to zmiana środowiska. Być może występują także mechanizmy, których jeszcze nie znamy. Przez 30 lat leczę grypę amantadyną (2x100mg przez 4-6 dni) i nigdy mi się nie zdażyło, że nie zadziałała. Jako lekarz nie zwracałem na to uwagi, gdyż w sezonie infekcji zdarzają się różne choroby wirusowe czy bakteryjne. Jednak czas pandemii zweryfikował tą perspektywę i zmusił mnie do analizy.

Zadam ponownie pytanie. Jak to możliwe, że grypa się uodporniła na amantadynę, jeśli zmienia środowisko w komórce? Jeszcze raz proszę o te badania naukowe, które spowodowały wycofanie amantadyny z rekomendacji leczenia grypy (sposób działania amantadyny można porównać do odebrania światła roślinie – czy będzie ona nadal rosła?).

W odpowiednio wysokich dawkach stosowania amantadyny dochodzi do całkowitego rozpadu wirusa. Między innymi dlatego dochodzi do tak szybkiego ustępowania zmian tzw. mlecznej szyby w płucach, czyli zanikanie zmian odczynowych w płucach. Obecne w związku z tym procesem białko we krwi (czyli katepsyn) wpływa na układ sercowo naczyniowy i nerki. To jest ten moment zmniejszonej tolerancji na wysiłek, o którym pisałem w schemacie leczenia, inaczej zwanym odbiciem. Jednak nie jest to moment na opisanie dokładnych mechanizmów, będzie to tematem pracy naukowej. Dowodem na taki mechanizm jest obecność białka w moczu pacjentów chorych na COVID-19. 

Przypominam (pisałem wielokrotnie), że amantadyna działa tylko na wirusa i nie leczy powikłań. W przypadku powikłań, musi być równoległe leczenie objawowe. Amantadyna nie jest lekiem, który regeneruje uszkodzenia. Jeśli są to trwałe uszkodzenia, to nie uratuje od inwalidztwa czy śmierci.

Prosta analiza skuteczności amantadyny

W Polsce można wykonać prostą analizę działania amantadyny. Mamy 90 000 chorych na Parkinsona w Polsce, część z nich stosuje amantadynę w leczeniu. Należy jedynie sprawdzić, czy te osoby chorowały na COVID-19 i jeśli tak, jaki był przebieg choroby. Warto pamiętać, że grupę osób chorych na Parkinsona stanowią w większości osoby starsze, które ze względu na wiek mają także wiele chorób przewlekłych, jak cukrzyca, niewydolność krążenia itp. Tak bardzo źle rokujące przy COVID-19. Dane o takich osobach są dostępne w Ministerstwie Zdrowia i innych systemach rozliczeniowych. Jest to potencjalnie ogromna grupa, która wyklucza błąd statystyczny. Osoby chorujące na Parkinsona przyjmują zazwyczaj dawkę 2x100mg, która z mojego doświadczenia jest wystarczająca do przejścia choroby w sposób lekki lub średni. Można także sprawdzić, czy te osoby przyjmują inne leki podczas zażywania amantadyny oraz czy amantadyna jest odstawiana podczas leczenia szpitalnego ze względu na kolidowanie z innymi lekami, czy ze względu na skutki uboczne.

Ile jeszcze osób musi stracić zdrowie lub życie, aby pochylić się nad tak prostą analizą działania amantadyny?

AKTUALIZACJA 26.11.2020

Nowe wywiady:

Dwugodzinny wywiad dla radia Hello Irlandia:

Z poważaniem, Lekarz Włodzimierz Bodnar, specjalista chorób płuc, pediatra w NZOZ “Optima” w Przemyślu

media@przychodnia-przemysl.pl

Znajdź nas na Facebook

Śledź nas na Twitter

Komentarze (2 086)

Dodaj komentarz
 1. 2 grudnia 2020, 22:31
  Dla wszystkich zainteresowanych, którzy poparli poprzednią petycję opublikowaną dnia 07.11.2020r : otrzymałam dziś informację z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, że została ona (petycja) "przekazana według właściwości" Odpowiedz
 2. 2 grudnia 2020, 20:31
  "Czy leci z nami" prawnik? Jeżeli przypadkiem ten sposób leczenia przysłużył się jakiemuś prawnikowi lub jego bliskim to może tenże mógłby napisać jakąś opinię prawną obecnego stanu dla doktora Bodnara i przesłał mu ją? Tak, żeby było wiadomo czy doktor Bodnar może leczyć w świetle (nieszczęsnego) prawa, czy nie i żeby to było rzetelnie przeanalizowane. Przeciwnicy leczenia już osiągnęli pewien cel, który widać w oświadczeniu z 1.12. Pozdrawiam i kibicuje dalej, rozmawiając o tym z kolejnymi osobami. Odpowiedz
  • 2 grudnia 2020, 22:23
   Tu nie chodzi o to, że nie mogę leczyć. Tylko o to, że pacjenci nie mają dostępu do leku. Ok jedni sobie załatwią lek za granicą, ale inni go nie mają. To co im powiem, że mogą umierać, bo im nie pomogę? Odpowiedz
 3. 2 grudnia 2020, 19:08
  https://www.ncbr.gov.pl/fileadmin/POIR/5_1_1_1_2020/zasady_konkursu/3_Zakres_tematyczny_konkursu.pdf Odpowiedz
  • 2 grudnia 2020, 19:21
   To już chyba wiadomo o co biega. :-) Odpowiedz
  • 2 grudnia 2020, 20:07
   OBSZAR II – Wprowadzenie zmian po-rejestracyjnych uwzględniających nowe wskazania dla istniejących leków oraz opracowanie innowacyjnych produktów leczniczych do terapii zakażeń koronawirusami, w szczególności COVID-19 oraz szczepionki przeciwwirusowej Odpowiedz
 4. 2 grudnia 2020, 19:04
  Alle jaja, to jest jak eutanazja za Hitlera, pozabijać nas chcą!!! Odpowiedz
 5. 2 grudnia 2020, 18:38
  LINK DO PETYCJI https://www.petycjeonline.com/dostep_badania_leczenie_viregyt_k_covid19 Odpowiedz
  • 2 grudnia 2020, 21:58
   UWAGA Podpisanie petycji nalezy potwierdzic! Po poparciu petycji dociera informacja (z portalu petycjeonline.com) na maila z prosba o potwierdzenie podpisania. Bez tego potwierdzenia osoba nie widnieje jako popierajaca petycje! Odpowiedz
 6. 2 grudnia 2020, 18:10
  Komentarz Tygodnia: Tego Wam nie powiedzą! https://youtu.be/Srxm8R7-2_k Odpowiedz
 7. 2 grudnia 2020, 17:59
  "Niestety, osocze ozdrowieńców nie działa" – takie nagłówki można było przeczytać w światowych mediach po opublikowaniu pierwszych randomizowanych badań na temat tej terapii w presiżowym czasopiśmie "NEJM". Prof. Robert Flisiak nie ukrywa rozczarowania. - Po raz kolejny renomowane czasopismo wypuściło w świat wyniki niekompletnego badania – opowiada prof. Flisiak, który wraz z prof. Krzysztofem Simonem wyjaśnia, na czym polega problem z osoczem ozdrowieńców. cały artykuł pod linkiem //portal.abczdrowie.pl/koronawirus-zagadka-osocza-ozdrowiencow-dlaczego-badania-daja-rozne-wyniki-wyjasniaja-prof-flisiak-i-prof-simon Odpowiedz
 8. 2 grudnia 2020, 16:42
  przeczytajmy https://www.polishclub.org/2020/11/16/jak-oszukano-narod-epidemia/ Odpowiedz
 9. 2 grudnia 2020, 16:39
  przeczytajmy artykuł https://niepoprawni.pl/blog/2559/dr-jerzy-jaskowski-polacy-do-likwidacji-nawet-w-rosji-juz-od-15-lat-szczepienia-sa Odpowiedz
 10. 2 grudnia 2020, 15:31
  Co do braku Viregyt K w aptekach, pewno dlatego że leży u nas w szufladach. Odpowiedz
  • 2 grudnia 2020, 17:59
   Jeszcze raz podaję link. Nazwy i producenci amantadyny na całym świecie. Trochę dobrych chęci i można by było sprowadzić wagony tego leku do Polski. https://www.drugs.com/international/amantadine.html Odpowiedz
 11. 2 grudnia 2020, 15:28
  Jeszcze raz apeluje o choćby najprostszą analizę statystyczna. Wątpię czy uda się przekonać decydentów samą wiarą w skuteczność amantadyny. Konieczne są fakty. Przecież jest cała masa chorych którzy wyzdrowieli bez amantadyny. Zawsze można przeciwstawiać sobie pojedyncze przypadki, wyzdrowiał z amantadyna, wyzdrowiał bez amantadyny. Konieczne jest porównanie większych grup. Odpowiedz
  • 2 grudnia 2020, 16:12
   Jeśli chodzi o lek wprowadzony na zasadzie "samej wiary" to był to Remdesivir, który nie przeszedł 3 fazy testów mimo to nasi milusinscy Zakaznicy wprowadzili go do 30 klinik w programie SARSTER, traktując pacjentów jako króliki doświadczalne- jak się okazało lek nie skuteczny. Wiele osób straciło życie nie mając mozliwosci spróbować terapii Amantadyna, która walczy z różnymi koronawirusami od 40 lat.Proponowalabym analizę w tym kierunku... Odpowiedz
   • 2 grudnia 2020, 18:52
    Jeśli analizować w tym kierunku, to badanie SARSTER, które podobno dało obiecujące wyniki (wyników badania dotąd nie opublikowano) zostało sfinansowane z środków własnych stowarzyszenia o nazwie Polski Związek Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych. Prezesem tego stowarzyszenia jest jest prof. Flisiak. Skąd stowarzyszenie bierze środki na badania, które pokazują, że Polacy są szczególnym narodem, jedynym, któremu Remdesivir pomaga. Ano można przeczytać w statucie skąd stowarzyszenie może prać środki. Ono może z wielu źródeł. Ze składek, z darowizn itd. Ze sprawozdania 2019 wynika, pierze od darczyńców i z dochodów z projektów badawczych. Sprawozdania za rok 2020 z oczywistych powodów jeszcze nie ma. Mniej więcej pół z darowizn, pół z przychodów odpłatnych z projektów. Niestety listy darczyńców i podmiotów płacących za wyniki projektów nie znalazłem w sprawozdaniu. Podobnie jak nie znalazłem wyszczególnienia kosztów tych projektów. całkiem być może, że są to koszty osobowe, które są wynagrodzeniem dla realizatorów badań. Myślę, że tam można znaleźć wyjaśnienie tego fenomenu dlaczego Polakom pomaga Redesivir, jak nikomu na świecie. Dlaczego jedne leki można badać a inne nie. To PTEiLChZ wydaje rekomendacje, jak leczyć i czym leczyć, sprowadzające się w sumie do czekania aż się pogorszy i podawania remdesiviru. Nietrudno zauważyc, że dzięki istnieniu Stowarzyszenia można zamaskować związki miedzy sponsorami a autorami. Myślę, że to znacznie ciekawszy wątek niż obwinianie o zakaz leczenia amantadyną Billa Gates, rządu światowego czy kogo tam jeszcze. W zarządzie stowarzyszenia możecie znaleźć Państwo wszystkich naszych ulubieńców: Prof.prof Flisiaka, Simona, Horbana. Odpowiedz
    • 2 grudnia 2020, 20:17
     To jest właśnie kluczowy wątek. Koleszkowie z PZEILCHZ + AOTM.
    • 2 grudnia 2020, 22:35
     i kolejny klocek do układanki: 6 listopada 2020 - info o kontrakcie. Firma Marcina Szumowskiego idzie jak burza. Kontrakt na prawie półtora miliarda zł dla OncoArendi https://www.o2.pl/biznes/firma-marcina-szumowskiego-idzie-jak-burza-kontrakt-na-prawie-poltora-miliarda-zl-dla-oncoarendi-6572823984155552a 11 listopada Pfizer ogłasza światu szczepionkę a Mateusz natychmiast ją kupuje.
 12. 2 grudnia 2020, 8:44
  Smutna wiadomość wyzbyła mnie złudzeń ... biedne następne pokolenia które będą traktowane jak biologiczne nomen est omen - androidy. Odpowiedz
  • 2 grudnia 2020, 16:45
   Krótki komentarz, ale bardzo trafny. Odpowiedz
 13. 1 grudnia 2020, 23:37
  Moja najbliższa rodzina – siostra 75 lat (stwierdzony parkinson leczona amantadyną), szwagier 79 lat, pozostali domownicy i z rodziny lat: 54, 52, 50, 26 i 25 – wszyscy stwierdzony wymazem covid-19. Wszyscy prócz siostry bardzo ciężki przebieg choroby (wielodniowa temperatura do 39oC, kaszel, osłabienie itp.). Siostra jedynie przez pierwsze dwa dni stan podgorączkowy. I jak wskazuje dr Bodnar wystarczy analiza danych medycznych ponad 70 tysięcy pacjentów chorujących na parkinsona (leczonych amantadyną) o ewentualnym przebiegu zarażeń covid-19 (możliwe bezobjawowo). Odpowiedz
 14. 1 grudnia 2020, 22:06
  https://wpolityce.pl/polityka/528981-emocji-wokol-amantadyny-ciag-dalszy Odpowiedz
  • 2 grudnia 2020, 8:43
   PANIE DOKTORZE! PROSZĘ USUNĄĆ OŚWIADCZENIE Z 1.12. W linku podanym przez stj jest odpowiedź MZ staroście łańcuckiemu. Lekarz moze stosować wszystkie leki! Odpowiedz
   • 2 grudnia 2020, 10:03
    Niestety jest inaczej. Tu cytat z linku powyżej "wpolityce":.."Niestety już 30 listopada, to samo ministerstwo, właściwie zakazało stosowania chlowodorku amantydyny w leczeniu Covid 19, wydając Obwieszczenie Ministra Zdrowia, w którym zapisano: Produkt leczniczy (tu nazwa), o którym mowa w pkt 1, może być ordynowany i wydawany wyłącznie w następujących wskazaniach objętych refundacją: a)choroba i zespół Parkinsona, b)dyskineza późna uosób dorosłych –leczenie. Jednocześnie apteki otrzymały zakaz sprzedaży chlorowodorku amantadyny w przypadkach innych niż objęte refundacją."... Odpowiedz
    • 2 grudnia 2020, 11:13
     To nie tak. Jest mowa o refundacji. Tylko w wymienionych przypadkach można wypisać receptę z refundacją. W pozostałych lek jest pełnopłatny
    • 2 grudnia 2020, 12:23
     To obwieszczenie nie mam mocy prawnej, nie jest nawet rozporządzeniem. Rozporządzenie jest niższej wagi niż ustawa, a art. 4 ustawy z 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty daje lekarzowi prawo ordynowania leków poza wskazaniami rejestracyjnymi, co samo Ministerstwo przyznaje w piśmie do starosty łańcuckiego. Nie można aktem prawnym niższej wagi zakazać lekarzowi przepisywania amantadyny na inne choroby niż wskazania rejestrowe. Warto zadać pytanie w drodze dostępu do informacji publicznej Ministerstwu Zdrowia o interpretację zapisu, czy można przepisywać Viregyt K na Covid19 i grypę na 100% odpłatności, a jeśli nie to na jakiej podstawie, skoro ustawa z 1996 r. to lekarzowi umożliwia i obwieszczeniem nie można tego zakazać. I doniesienie do prokuratury i Rzecznika Praw Obywatelskich na działania MZ blokujące dostęp do leku pacjentom chorym na grypę i Covid19, narażające na uszczerbek na zdrowiu i zgon, gdy wystarczy tylko zamówić więcej leku.
   • 2 grudnia 2020, 13:27
    Co to znaczy MZ zakazało? Jaką podstawę prawną podano? Ten zakaz działa chyba na zasadzie "jedna pani drugiej pani". PROSZĘ SIĘ NIE PODDAWAĆ! Wiadomo, że Pan ma już dość, ale proszę robić swoje, w takiej skali, na jaką pozwalają siły Odpowiedz
 15. 1 grudnia 2020, 21:59
  Jeśli się mylę , proszę mnie poprawić. Wg mnie na dzisiaj działania anty covidowe powinny wyglądać tak. Pełna dostępność amantadyny w aptekach i oficjalna zgoda na ordynowanie tego leku chorym na Covid i grypę. Ochrona polskich seniorów, czyli zapewnienie warunków do dystansu społecznego w sklepach , przychodniach i pomoc w zaopatrzeniu w produkty potrzebne do życia. Powszechna suplementacja wit D od 2 czy 3 tys do nawet 5 tys IU na dobę (wiek , waga ciała i inne wskazania). Poza tym powrót do normalnego życia, pracy, nauki. Powrót do normalnego funkcjonowania placówek medycznych. To co obecnie się wyprawia , jest nie do pojęcia i nie do zniesienia. Czy złoty cielec odebrał decydentom rozum i wszelką przyzwoitość? Odpowiedz
 16. 1 grudnia 2020, 21:09
  Normalną i logiczną reakcją byłoby zwiększenie zaopatrzenia w Amantadyne w aptekach, grypa typu A istnieje cały czas. Jednak jak widzimy ze zlosliwymi bandziorami nie dyskutuje się.Pacjenci z grypą A są dyskryminowani, a to jest nie zgodne z prawem. Czyżby Federacja Pacjentów Polskich tego nie wiedziała? A rzecznik Praw Pacjenta Barlomiej Łukasz Chmielowiec też ma to w nosie? Pamietajmy że niezależnie od Covid19 we wskazaniach wymienionych w ulotce jest grypa typu A, również niebezpieczna z możliwością powikłań. JEDYNIE POZEW ZBIOROWY pozostał Odpowiedz
  • 1 grudnia 2020, 22:51
   DOKŁADNIE. Również uważam, że posew zbiorowy to jedyna opcja, która pozostała. Ewentualnie Rzecznik Praw Obywatela. Odpowiedz
   • 2 grudnia 2020, 9:08
    Piotr Shram udziela poparcia na fb sprawie Viregytu on jest prawnikiem, moze warto go zapytać , choc państwo polskie nie stosuje prawa juz niestety jak widać, szkoda ze zabrakło innych lekarzy którzy po cichu stosowali amantadynę ich glos byłby ważny, jezeli tak nas teraz traktuje rząd to co będzie za kilka miesięcy, jak podadzą nam eksperyment - szczepionkę.... Odpowiedz
  • 2 grudnia 2020, 14:40
   Federacja Pacjentów Polskich. Sponsorzy i Partnerzy: Koncern Gilead (producent Remdesiviru) oraz Fundacja Batorego (Założona przez amerykańskiego finansistę i filantropa, George'a Sorosa). PROSZĘ JUŻ WIĘCEJ NIE WSPOMINAĆ O TEJ ORGANIZACJI. Kolejne wzmianki należy traktować jako trolling (złośliwe przeszkadzanie w dyskusji) lub dezinformację. Odpowiedz
   • 3 grudnia 2020, 0:10
    Wymienialam wcześniej juz tych "sponsorów i partnerów "FPP po to żeby przypomniec instytucje która NIE DZIALA DLA PACJENTOW Czas chyba założyć Nowa, bo jakaś musi reprezentować ta sprawę, indywidualne głosy mają w 4 literach- z taką intencją był wpis. Odpowiedz
 17. 1 grudnia 2020, 20:52
  Witam, Czy ma ktos doswiadczenie z ostatnich dni z farmazon.cz ? Nie odpowiadaja na telefony/emaile. To jedyne miejsce gdzie udalo mi sie znalezc Vikegyt-K.. Lub byc moze udalo sie komus znalezc odpowiednik w UK? Pozdrawiam Odpowiedz
  • 1 grudnia 2020, 20:55
   Czytałam w komentarzach poniżej.. Ktoś kupował i otrzymał. Odpowiedz
   • 1 grudnia 2020, 20:58
    To była Magda z 27 listopada Odpowiedz
  • 1 grudnia 2020, 20:56
   Wczoraj otrzymałam kod śledzenia przesyłki Odpowiedz
  • 1 grudnia 2020, 22:11
   Moje doświadczenie z wczoraj jest takie: "Оплата получили спасибо за покупку ,заказ в обработке ,после отправки отправим код отслеживание". Dziś cisza. Łudzę się, że coś mi jednak Arkadij wyśle. Pewnie szukają gdzie kupić, żeby mi wysłać. Albo drukują opakowania ;) Odpowiedz
   • 2 grudnia 2020, 13:27
    Musisz tłumaczyć z ukraińskiego Odpowiedz
    • 2 grudnia 2020, 18:09
     Akurat to jest po rosyjsku. Nie mam problemów z jego zrozumieniem. Trudno, żeby Rosjanin Arkadij Abovyan z Sankt Petersburga (właściciel domeny farmazon.cz) pisał do mnie po ukraińsku. Pokazuję tylko, że zapłacić nie oznacza otrzymać. Ale wciąż mam nadzieję. Jak na razie żadnego kodu przesyłki nie dostałem. Pewnie przyjdzie się pożegnać z Viregytem i 78$. Pierwszy raz w życiu spróbowałem kupić coś u Rosjanina.
   • 2 grudnia 2020, 21:04
    Hej Mam dokładnie ten sam problem od 30 cisza... Odnośnie wysyłki Odpowiedz
  • 1 grudnia 2020, 22:21
   Dla kogo potrzebujesz? Podaj email Odpowiedz
  • 1 grudnia 2020, 23:11
   Generic Name: amantadine (a MAN ta deen) Brand Name: Gocovri, Osmolex ER, Symmetrel i wiele innych Odpowiedz
  • 2 grudnia 2020, 7:51
   w UK to Symmetrel. w Niemczech np AMANTADIN-ratiopharm. w Czechach Viregyt-K. Dowiadywalem sie w aptekach online w Niemczech, potrzebuja recepte papierowa. Mozna najpierw wyslac im mailem skan takiej recepty. Sprawdza jej poprawnosc. Czy wysla lek po otrzymaniu skanu, jeszcze nie wiem. Rozmawiam o tym. Odpowiedz
  • 2 grudnia 2020, 20:53
   Hej Mam ten sam problem pieniądze weszly w poniedziałek. Zero odzewu... Odpowiedz
 18. 1 grudnia 2020, 20:05
  Witam, szukam kogoś kto stosował amantadyne w COVID-19 i chciałby porozmawiać telefonicznie - sienicki.kamil@gmail.com Odpowiedz
 19. 1 grudnia 2020, 18:43
  POPRAWNY ADRES PETYCJI: https://www.petycjeonline.com/dostep_badania_leczenie_viregyt_k_covid19 Odpowiedz
 20. 1 grudnia 2020, 18:41
  Czy dobrze rozumiem, z lektury obwieszczenia Ministra Zdrowia że Viregyt K: "może być ordynowany i wydawany wyłącznie w następujących wskazaniach OBJĘTYCH REFUNDACJĄ : a) choroba i zespół Parkinsona, b) dyskineza późna u osób dorosłych – leczenie" czyli, że lekarze dalej mogą go zapisywać pacjentom (zgodnie ze stanowiskiem MZ z dnia 26.11.2020 że "możliwe jest ordynowanie przez lekarza produktów leczniczych poza wskazaniami rejestracyjnymi") tyle tylko, że jako lek nie refundowany czyli płatny 100% tj. 20,28,- zł ? Odpowiedz
  • 1 grudnia 2020, 18:48
   W innych wskazaniach niż Choroba Parkinsona i dyskineza późna zawsze był 100% płatny Odpowiedz
  • 1 grudnia 2020, 19:02
   Czytanie ze zrozumieniem - lek Viregyt-K może być ordynowany i wydawany wyłącznie z "refundacją" na wskazane w obwieszczeniu jednostki chorobowe . Przy odpłatności 100% nie ma to zastosowania!!! - bo byłoby to sprzeczne z USTAWĄ o zawodzie lekarza !!! A obwieszczenie w stosunku do USTAWY może się schować w ..... Leczyć, leczyć ....leczyć -/optymista/ Odpowiedz
   • 1 grudnia 2020, 20:05
    Gdyby było tak: "produkt leczniczy Viregyt K, o którym mowa w pkt 1, może być ordynowany i wydawany z refundacją wyłącznie w następujących wskazaniach : choroba Parkinsona, dyskineza późna u osób dorosłych" to zgodziłaby się z Panem. Osoby po 75 roku życia.które do tej pory płacą 0 zł płaciłyby 100%, a pozostałych osób by to obwieszczenie nie dotyczyło.Zawsze płaciły 100%. Natomiast jest tak:"produkt leczniczy Viregyt K, o którym mowa w pkt.1, może być ordynowany i wydawany wyłącznie w następujących wskazaniach objętych refundacją: choroba i zespół Parkinsona, dyskineza późna u osób dorosłych". Odpowiedz
   • 1 grudnia 2020, 20:09
    Natomiast czy to zgodne z wyższymi aktami prawnymi, w tym z ustawą o zawodzie lekarza - nie umiem rozstrzygnąć, musiałabym wczytywać się w tę ustawę. Może ktoś na forum ją zna i może przytoczyć gdzie jest niezgodność. Odpowiedz
 21. 1 grudnia 2020, 18:36
  PETYCJA https://www.petycjeonline.com/dostep_badania_leczenie_vigeryt_k_covid19 Odpowiedz
  • 2 grudnia 2020, 3:01
   Trzeba udostępniać, gdzie się da. Albo wykupić dodatkową widoczność petycji. Odpowiedz
  • 2 grudnia 2020, 7:26
   Adres błedny. Wyzej zamiescilam poprawny. Odpowiedz
 22. 1 grudnia 2020, 17:51
  Wezwanie skierowane do: Prezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki, Minister Zdrowia Adam Niedzielski Wzywam rząd Rzeczypospolitej Polskiej do: 1. Natychmiastowego interwencyjnego zakupu leku Viregyt K lub jego zamiennika tak aby był on dostępny we wszystkich aptekach kraju do leczenia: • Choroby Parkinsona • Dyskinezy późnej u osób dorosłych • Grypy typu A oraz w innych chorobach spowodowanych wirusami w tym Covid 19 przez lekarzy praktyków 2. Natychmiastowego cofnięcia obwieszczenia Ministra Zdrowia z dnia 30 listopada 2020r opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Ministra Zdrowia Poz. 102 ograniczającego możliwość ordynowania leku Vigerty K. Dodatkowo wzywam do: 3. Natychmiastowego zorganizowania, sfinansowania i przeprowadzenia w trybie natychmiastowym badań dotyczących leczenia Covid 19 według sposobu Lekarza pulmonologa i pediatry Włodzimierza Bodnara z Przemyśla i przy jego współudziale. Zaproszenia do badań: Lekarza pulmonologa i pediatry Włodzimierza Bodnara, dr hab. n. med. Cezary Pakulskiego. 4. Zorganizowania produkcji leku Viregyt K lub jego zamiennika w Polsce 5. Weryfikacji doradców rządu Rzeczypospolitej Polskiej doradzających w sprawie epidemii Covid 19. Obecni doradcy moim zdaniem nie wykorzystują wszelkich możliwości opanowania epidemii poprzez blokowanie możliwości leczenia lekiem Viregyt K. 6. Przeszkolenia lekarzy POZ w sposobie leczenia Lekarza pulmonologa i pediatry Włodzimierza Bodnara oraz umożliwienie im leczenia pacjentów w Covid 19 od pierwszych objawów za pomocą Viregyt K lub jego zamiennika Nie wykorzystanie możliwości leczenia chlorowodorkiem amantadyny jest moim zdaniem nieodpowiedzialnością, zaniedbaniem które prowadzi do: 1. Śmierci ludzi, której można uniknąć 2. Powikłań pocovidowych, których można uniknąć 3. Zamykania gospodarki, którego można uniknąć 4. Chorób psychicznych ludzi zamkniętych w domach, depresji dorosłych, młodzieży oraz dzieci, których można uniknąć. Dość bezsensownej śmierci Polaków zarówno fizycznej jak i psychicznej jak i gospodarczej! Ugrupowanie PIS do wyborów startowało z hasłami słuchania ludzi. TO JEST GŁOS LUDZI! TO JEST GŁOS OBYWATELI! Odpowiedz
  • 1 grudnia 2020, 18:36
   Pomysł bardzo dobry! Można wspomnieć też o Konradzie Rejdaku, który od kwietnia nie dostał grantu na badania dot. amantadyny, choć jego projekt był pozytywnie przyjęty. Niestety trzeba pozbyć się złudzeń. Taki apel, nawet jeśli zostanie przeczytany, będzie zupełnie zignorowany. Przecież nawet listy otwarte, drukowane na pierwszych stronach gazet są przez władze pomijane milczeniem. Jedyny respekt u rządzących wywołują uliczne protesty. Ale do tych nie dojdzie choćby z tego powodu, że wszyscy normalni ludzie, którzy dostrzegają zagrożenie koronawirusem i pragną dostępu do skutecznego leku, nie wyjdą tłumnie protestować. Po prostu nie będą ryzykować zarażenia się.. Odpowiedz
   • 1 grudnia 2020, 19:01
    Protesty uliczne byłyby najskuteczniejsze. Natomiast nie robienie nic jest przyzwoleniem. A tak wiadomo, że widzimy ruchy rządu i reagujemy. Dziwię się branżom zamkniętym, że nie naciskają na rząd aby przy okazji rozmów naciskały na leczenie amantadyną, zmianę doradców. Do protestów może dojść gdy zechcą szczepić ludzi. Odpowiedz
   • 2 grudnia 2020, 9:26
    Ten neurolog z Lublina to karierowicz itd. Jego poprzednik byl jeszcze lepszy w te klocki. Testował na pacjentach z SM lek onkologiczny 2CDA dla Amerykanów, oczywiście nie podejrzewam go o altruizm. Lek nie pomagał w leczeniu SM, a wręcz przeciwnie obniżał odporność na choroby wirusowe. Jedynie dr Bodnar może przeprowadzić rzetelnie i obiektywnie oraz tanio badania, czy Amantadyna jest , czy nie jest skutecznym lekim prxy leczeniu covid-19. Odpowiedz
    • 2 grudnia 2020, 11:38
     Można do mnie napisać. Pod petycją jest aktywny link: skontaktuj się z autorem petycji. https://www.petycjeonline.com/dostep_badania_leczenie_viregyt_k_covid19
    • 2 grudnia 2020, 11:42
     Poza tym tak jak w wywiadach mówi Włodzimierz Bodnar: On nie jest naukowcem i całej potrzebnej papierologii nie robił. Naukowcy są natomiast z tym obeznani. Jeśli większość nie będzie chciała wymieniać w petycji neurologa z Lublina, to wykasuję.
  • 1 grudnia 2020, 20:53
   Już podpisałam... Nie wiem, czy to coś nam da, ale nie robić nic to jeszcze gorzej. Zmartwiła mnie tylko ilość podpisow... Odpowiedz
   • 2 grudnia 2020, 3:00
    Trzeba udostępniać, gdzie się da. Albo wykupić dodatkową widoczność petycji. Odpowiedz
 23. 1 grudnia 2020, 17:47
  z www https://dorzeczy.pl/kraj/163148/lekarze-i-naukowcy-ostrzegaja-przed-szczepieniami-na-covid-19-apeluja-do-prezydenta-i-rzadu.html Odpowiedz
 24. 1 grudnia 2020, 17:46
  z www https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,26559935,medycy-szykuja-pozew-zbiorowy-przeciwko-panstwu-polskiemu.html#s=BoxMMt2 Odpowiedz
 25. 1 grudnia 2020, 16:49
  Reżim PiS prowadzi akcję T4. Zarazić jak najwięcej osób, uniemożliwić im leczenie, niech wymrą najsłabsi. A reżim przywłaszczy sobie ich składki emerytalne i ubezpieczeniowe ... Politykom PiS będzie żyło się dostatniej. Odpowiedz
 26. 1 grudnia 2020, 16:20
  нужно раскрутить сайт https://seo-runs.com как раскрутить сайт через facebook Odpowiedz
 27. 1 grudnia 2020, 16:06
  z www https://naszapolska.pl/2020/11/30/pilne-poslowie-miazdza-ministra-zdrowia-pytaniami-o-szczepionke/ Odpowiedz
 28. 1 grudnia 2020, 14:10
  Zastanawiam się, za co ma płacone (z naszych podatków) Minister Zdrowia. - Jak jest niedostatek jakiegoś leku w aptekach, to powinien zadziałać tak, aby brakujący lek był dostępny dla wszystkich potrzebujących a nie tylko dla wybranej grupy chorobowej. Bulwersujące jest to, że chodzi o lek, którego działanie sprawdziło się w dużej ilości osób chorych na COVIT-19 i nie słychać było, aby ktoś umarł po zastosowaniu Viregyt-K. „Obwieszczenie Ministerstwa Zdrowia z dnia 30 listopada 2020 r. o nakazie ordynowania leku”, które zabrało możliwość wyjścia bez powikłań z COVID -19 wielu zakażonym potwierdza, że ktoś tu w dalszym ciągu stosuje zasadę „NIE, bo NIE”. Mnie osobiście wydaje się, że w Polsce pod płaszczykiem pandemii dąży się do odmłodzenia społeczeństwa. Bo co innego mogę myśleć, gdy o innowacyjnym leczeniu COVID-19 przez doktora BODNARA wiedzą nawet w krajach ościennych i nie tylko, a w Polsce niektórzy profesorowie ten lek dalej uważają za „PLACEBO” a wyjścia z choroby uważają za przypadki. Tylko, że tych przypadków jest trochę za dużo, jak na takie myślenie. Odpowiedz
  • 1 grudnia 2020, 15:14
   Wielkie dziękuję za link, normalnie mnie zatkało. To już nawet na grypę nie będzie można wystawić recepty?! NIE MA USPRAWIEDLIWIENIA DLA TAKICH DZIAŁAŃ! Odpowiedz
 29. 1 grudnia 2020, 14:03
  Czy ktoś jest w stanie udzielić mi informacji czy w jakimkolwiek kraju dostanę amantadynę na polską e-receptę (mam ją w pdf) i ewentualnie z wysyłką do Polski? Wiem, że w Niemczech jest możliowść wysyłki tylko pytanie czy uznają receptę w pdfie. Ktoś, coś? Będę bardzo wdzięczna. Odpowiedz
  • 1 grudnia 2020, 22:27
   Dla kogo potrzebujesz? Podaj adres email. Odpowiedz
   • 2 grudnia 2020, 20:37
    Dziękuję za odpowiedź. W zasadzie od dawna staram się zaopatrzyć choć w jedno opakowanie na wszelki wypadek, gdyż moi rodzice są w grupie ryzyka. Udało mi się zdobyć e-receptę na 2 opakowania, ale teraz pojawił się ten przepis o zakazie wydawania leku poza wskazaniem (bez refundacji). Dzisiaj wysyłam maile do aptek niemieckich z Frankfurtu czy wyślą mi go na podstawie recepty w pdfie. Mój e-mail: mikelp@wp.pl Odpowiedz
   • 2 grudnia 2020, 23:11
    Od 11 dni walczę z covidem potwierdzonym jak na huśtawce. Dzień lepszy dwa gorsze. Mam 73 lata nigdy nie chorowałem a tego drania nie mogę pokonać. Leczy lekarka go sterydami antybiotykiem. Pozdrawiam. Proszę odpowiedzieć. JanGrzegorz. Odpowiedz
  • 1 grudnia 2020, 23:19
   W Niemczech polskie recepty są uznawane. amantadin-ratiopharm 100 mg opakowanie 100 tabl. kosztuje ok, 20 Euro Odpowiedz
 30. 1 grudnia 2020, 13:29
  Napisałam zapytanie do EGIS, producenta leku VIREGYT-K kiedy lek bedzie w hurtowniach. Otrzymałam odpowiedź że za kilja tygodni. To nie jest normalne dlaczego tak długo. Wcześniej kiedy pytalam to odpisali że za kilka dni i pojawił się, faktycznie w niewielkich ilościach, przypuszczam że to byly zapasy. Teraz pewnie musieli wznowić produkcję i to trwa dłużej. Poczekamy zobaczymy. Tylko ile ludzi jeszcze umrze niepotrzebnie? Odpowiedz
  • 1 grudnia 2020, 13:41
   Chlorowodorek amantadyny jest jako generyk produkowany na całym świecie a nie tylko na Węgrzech. Gdyby MZ chciało to wszystkie apteki w Polsce byłyby nim zapchane po sufity. https://www.drugs.com/amantadine-images.html Odpowiedz
 31. 1 grudnia 2020, 12:47
  ot ciekawostka: na liście antywywozowej z 10 marca podanej przez Minist. Zdrowia widnieje Viregyt K- dlaczego? skoro nie ministerstwo nie widzi przesłanek, https://www.rynekaptek.pl/polityka-lekowa/lista-antywywozowa-kornawirusowa,36502.html wiedzieli już o skuteczności leku wtedy a teraz jak wszyscy już wiedzą celowo zabraniają sprzedaży?czy jest szansa na zgłoszenie tego do prokuratury- skoro lek ma wskazania przy grypie typu A to czemu nie może być na nią sprzedawany, wystarczy zwiększyć dostawy- to jedna decyzja ministra, to jawne działanie na szkodę obywateli, czy jest tu szansa na proces? może niech wypowie się jakiś prawnik Odpowiedz
  • 1 grudnia 2020, 13:52
   Dokładnie, to się w głowie nie mieści, żeby nie było swobodnego dostępu do leku jeśli ma się na niego receptę. Gdzie my żyjemy?To jest jakiś obłęd. Przecież to się jawi jako odbieranie praw do ratowania własnego zdrowia. Również jestem ciekawa opinii prawnika w tej kwestii. Odpowiedz
  • 1 grudnia 2020, 15:59
   Również przeglądałam kilka tygodni temu ta LISTE ANTYWYWAZOWA i takie same skojarzenia mi się nasunely. Komuś bardzo zależy na nie leczeniu... Odpowiedz
  • 1 grudnia 2020, 22:50
   Natomiast na listę czerwcową cichutko powrócił. Tak,też uważam, że dzisiejsza decyzja rządu to zbrodnia. Czy ktoś szykuje petycję w sprawie ukarania osób odpowiedzialnych za jej wydanie? Odpowiedz
 32. 1 grudnia 2020, 11:04
  WAŻNE: Od dzisiaj w aptekach reglamentacja leku Viregyt K Popularność leku Viregyt K drastycznie wzrosła po tym jak informację o jego skuteczności w leczeniu COVID-19 ogłosił jeden z przemyskich lekarzy – Włodzimierz Bodnar. Apteki sygnalizowały, że lek staje się niedostępny dla pacjentów, którzy regularnie stosują go w chorobie Parkinsona. W rezultacie Ministerstwo Zdrowia z dniem dzisiejszym wprowadziło jego reglamentację. Od 1 grudnia obowiązuje obwieszczenie Ministra Zdrowia w sprawie ograniczenia w ordynowaniu i wydawaniu produktów leczniczych na jednego pacjenta, dotyczące leku Viregyt K. Na jego mocy resort zdrowia ogranicza ilość wydawanego leki w aptece ogólnodostępnej lub punkcie aptecznym na jednego pacjenta do liczby nie większej niż 3 opakowania na 30 dni. Jednocześnie lek ten może być ordynowany i wydawany wyłącznie we wskazaniach objętych refundacją, czyli: choroba i zespół Parkinsona, dyskineza późna uosób dorosłych – leczenie Oznacza to, że apteka nie może wydać leki, jeśli został przepisany poza wskazaniami do jego refundacji (pełnopłatnie)(czytaj również Zrod. mgr.farm Odpowiedz
 33. 1 grudnia 2020, 11:00
  Panie doktorze, jak obwieszczenie Ministra Zdrowia z dnia 30.11.2020 w sprawie ograniczenia w ordynowaniu i wydawaniu Viregytu K wpłynie na Pana działalność? Czy teraz pacjent będzie musiał przychodzić z własnym lekiem? Pozdrawiam serdecznie. Odpowiedz
 34. 1 grudnia 2020, 8:54
  Panie Doktorze wygrał Pan. Niestety jest Pan "cichym" zwycięzcą. Ludzie okupili się w Amantadyne, i nie latają już po lekarzach, przez co mamy tak znaczący spadek testów(zakażonych) , mają lek i leczą się sami. Najbardziej wkurza myśl, że ten sukces w całości przypisze sobie rząd . Musimy to nagłaśniać wszędzie gdzie się da. To jest tylko i wyłącznie Pana zasługa ! Jest Pan BOHATEREM. GRATULACJE. Odpowiedz
  • 1 grudnia 2020, 9:04
   Dla nas Pan Doktor zawsze będzie już ,,Tym wspaniałym lekarzem,, tym który w tak ciężkim czasie dla wszystkich był z nami. Nigdy nie zapomnimy a prawda zawsze się obroni. Odpowiedz
  • 2 grudnia 2020, 0:10
   Ja również dziękuję Doktorowi za jego odwagę w propagowaniu wiedzy na temat skuteczności Viregytu. Od miesiąca śledzę to forum. W sobotę się zaczęło, to co znają Ci, którzy zachorowali. W niedzielę dynamika zmian była tak silna, że byłem pewien, ze takie rozbicie, wszechobecny ból i gorączka, to nie objawy zwykłej grypy. W poniedziałek po dwóch dawkach gorączka opadła, ból zniknął, pozostało osłabienie, Spektakularna przemiana. Idealne określenie na metodę leczenia Doktora Bodnara. Dzisiaj otrzymałem wynik testu - pozytywny, ale czuję się spokojny, bo mam dzięki tej stronie mądrość, która mi na to pozwala. Odpowiedz
 35. 30 listopada 2020, 22:24
  Takie pytanie.Jesli istnieją prywatne kliniki, dlaczego nie mogą leczyć według swojej koncepcji. W jakim celu lekarz otrzymuje dyplom? Jesteśmy dorosłymi ludźmi i chcemy mieć wybór. System państwowy skladkowy, lub może droższe ale skuteczne leczenie prywatne, aktualna sytuacja dobitnie pokazuje w jakiej patologii się znaleźliśmy. Odpowiedz
 36. 30 listopada 2020, 21:13
  I jeszcze ciekawostka: aprotyniną podobno w Rosji leczą , uwaga, grypę. To tak do koszyczka z analogią. Odpowiedz
 37. 30 listopada 2020, 20:28
  O aprotyninie pisze już onet.To też stary lek, analogia z amantadyną sama się narzuca. No tak, w Niemczech wolno, u nas nie.Wstyd mi za polskie "elity"medyczne. Odpowiedz
 38. 30 listopada 2020, 18:50
  Mądry zrozumie....mogę pomóc. Odpowiedz
 39. 30 listopada 2020, 17:51
  Witam, Czytaliscie to??? Moze jesli naszemu doktorowi nie uda sie przebic przez mur, to moze chociaż niemieccy "naukowcy" dotra do naszych rzadzacych. Panie Bodnar, czy zna Pan ten lek??? Ew. pyranie, jak go stosowac, poniewaz viregytu nie ma szans dosrac, a moze to uratuje czyjesz życie. Link: https://www.medonet.pl/koronawirus-pytania-i-odpowiedzi/leczenie-koronawirusa,aprotynina-w-leczeniu-zakazenia-koronawirusem,artykul,44882626.html Odpowiedz
  • 30 listopada 2020, 18:14
   Aprotinin reduces replication of SARS-CoV-2 https://www.mdpi.com/2073-4409/9/11/2377 https://pandemic.internationalsos.com/reports/aprotinin-reduces-replication-of-sars-cov-2-nov-03-2020 Odpowiedz
 40. 30 listopada 2020, 17:44
  Przeczytaj i podaj dalej https://www.pch24.pl/dobrowolnosc-i-informacja--naukowcy-apeluja-do-rzadu-w-sprawie-szczepionki-na-koronawirusa,80268,i.html Odpowiedz
 41. 30 listopada 2020, 16:14
  Mam pytanie. Czy spadek temperatury ciała do 34 stopni w drugiej dobie podawania leku powinien być przesłanką do odstawienia leku i przerwania leczenia.? Ciśnienie również spadło poniżej 100. Osoba starsza 87 lat. Na początku leczenia chora zareagowała na lek. Stała się kontaktowa, minęło majaczenie. Dziękuję i proszę o odpowiedź. Odpowiedz
 42. 30 listopada 2020, 5:48
  Witam serdecznie. Bardzo proszę osobę podpisującą się nickiem "Dentystka" o kontakt na adres ajrik@protonmail.com Pozdrawiam. Odpowiedz
 43. 29 listopada 2020, 17:33
  Myślę, że Rządzący zaczynają byc w szachu z powodu inforamci, ktore zaczynają wychodzic. Ciezko bedzie sie obronić i przyznac do błedu. Mam nadzieję, ze nie dojdzie do rewolucji. W swojej branzy inzynierskiej czesto korzystałem z ekspertyz Ludzi Nauki w ktorych rożne były wnioski koncowe. Często były zależne od strony, ktora płaci za opracowanie. Czesto tez odbiegające od stanu rzeczywistego - czyli błedy już na etapie samych założeń. Powodzenia Doktorze..!!!!... Odpowiedz
  • 29 listopada 2020, 19:08
   Rządzący z pewnością nie przypadkowo jedyne co nam maja do zaoferowania to szybkie szczepienia, brak ich reakcji odnośnie udostępnienia ludziom codziennie umierającym na cowid leków ratujących życie jest jawną zgodą na eutanazję, no bo jak to inaczej nazwać Odpowiedz
 44. 29 listopada 2020, 17:19
  Z wielkim zainteresowaniem słuchałem ostatniego wywiadu Pana Doktora Bodnara. Wiele razy tu pisałem komentarze. Niektóre moje wnioski zostały potwierdzone przez super specjalistów tu piszących. Nie jestem lekarzem,ale z uwagi na wiele przybyłych chorób dysponuje w wybranych dziedzinach dużą wiedzą medyczną. Przekazaną mi przez z kilku dziedzin nawet konsultantów krajowych. Pan Doktor jak wojownik super profesjonalnie odpiera wszystkie ataki. Chlorowodorek amantydyny to lek, który bezpośrednio hamuje rozwój wirusa i oddziaływanie na organizm. Działa na wirusa i nie leczy powikłań. Ważna w tym wywiadzie była informacja o pacjenta leczacych się na Parkinsona. I jak ten lek mógł ich zabezpieczyć dobrze. Nie wiem czy ostatnie schematy leczenia covid 19 się nie zmieniły, ale tam była na jakimś etapie niemożność stosowania heparyny drobnoczasteczkowej. Mi są znane powikłania naczyniowe i dotyczące krzepliwosci krwi i do tego się odniosę. Zbyt gęsta krew, zatory tetniczo-zylne, zatorowosc pluć na, udaru mózgu to straszne powikłania. I nie tylko te. W wyniku działania cytokin lub w wyniku pojawienia się we krwi czynników porozakrzepowych dochodzi do uruchomienia w organizmie kaskady krzepnięcia. Równocześnie uogolnione krzepnięcia prowadzą do zużycia czynników krzepnięcia. Co prowadzi do krwawienie,których organizm nie jest w stanie zatamowac. Prowadzi to do szybkiej śmierci. Taka jest rzeczywistosc przy powiklaniach naczyniowych. Tak skrótowo to przedstawiłem, aby wskazać jak ważne i szybkie jest zastosowanie leku w sposób i tryb jaki Pan Doktor Bodnar proponuje. Odpowiedz
  • 29 listopada 2020, 22:21
   Heparynę stosuję w czynnym zapaleniu płuc, bo gdyby nawet zapobiegła jednej śmierci z powodu zatorowości (na 100,czy 1000 przypadków), to zawsze warto. Odpowiedz
 45. 29 listopada 2020, 16:38
  Do Maciek: tak przypuszczałem,o ile pamiętam to prof.Rejdak starał się o badania ale nie dostał zgody. Warto to "uproszczenie" ministerstwa upowszechnić gdzie się da, to pokazuje intencje. Odpowiedz
 46. 29 listopada 2020, 16:12
  jaki powinien być lek Structure and drug binding of the SARS-CoV-2 envelope protein transmembrane domain in lipid bilayers https://www.nature.com/articles/s41594-020-00536-8 Odpowiedz
 47. 29 listopada 2020, 14:49
  Po wywiadzie w telewizji internetowej wpolityce.pl właśnie ukazał sie artykuł o amantadynie.https://wpolityce.pl/forum/polityka/128-dyskusje-pod-publikacjami-dzialu-polityka/tematy/1460071-co-z-ta-amantadyna-dlaczego-nikt-nie-traktuje-powaznie-pulmonologa-z-przemysla-komentarze-publikacji Odpowiedz
 48. 29 listopada 2020, 14:31
  Ministerstwo w rzeczonym piśmie negatywnie ocenia amantadynę powołując się na 3 badania, w tym prof. Rejdaka.. Czy Rejdak rzeczywiście negatywnie ocenił amantadynę? Czy jest możliwa odpowiedź prof.Rejdaka aby potwierdził lub zaprzeczył? Odpowiedz
  • 29 listopada 2020, 16:08
   Ministerstwo uprasza, Rejdak wcale nie ocenił jej negatywnie, oto cytat z AOTMiT z "Przeglądu doniesień naukowych dla amantadyny stosowanej w leczeniu COVID-19" (wersja 1.0 i 1.1, bo są dwie...): "Polskie badanie Rejdak 2020, stanowiące opis serii przypadków – 22 pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi (10 pacjentów ze stwardnieniem rozsianym, 5 z choroba Parkinsona i 7 z zaburzeniami kognitywnymi), wskazuje wg. autorów, że amantadyna może wykazywać działanie protekcyjne oraz może być skuteczna w ograniczaniu rozprzestrzeniania się infekcji SARS-CoV-2, jak również występowania jej następstw neurologicznych." Odpowiedz
  • 29 listopada 2020, 17:33
   Warto zauważyć, że w w.w. piśmie Ministerstwa następuje odwołanie do wskazywanego już poniżej raportu. Oceniona została w nim jakość dostępnej literatury fachowej na temat badań dot. leczenia covid-19 za pomocą amantadyny a nie sam lek. Cytat: "z uwagi na ograniczoną liczbę dowodów naukowych oraz ich niską wiarygodność, wnioskowanie o skuteczności i profilu bezpieczeństwa amantadyny w leczeniu COVID-19 obarczone jest wysoką niepewnością wobec czego brak jest zasadności zastosowania leków zawierających chlorowodorek amantadyny w leczeniu zakażeń spowodowanych SARS-CoV-2." Odpowiedz
  • 29 listopada 2020, 17:48
   Co jednak bardziej znamienne, pojawia się w nim jeszcze jeden istotny element. Cytat: "Nie sposób jednak nie odnieść się do negatywnych skutków jakie zostały wywołane nagłośnieniem w mediach tej metody leczenia, publikacje przyczyniły się do zwiększonych zakupów leku a należy zauważyć, że przede wszystkim jest to produkt stosowany w chorobie Parkinsona. Z powodu niekontrolowanego wykupu leków duża część pacjentów przyjmujących produkt przewlekle ma ogromny problem z zaopatrzeniem w produkt niezbędny do prawidłowego funkcjonowania." Ma on dwie cechy. 1: próba niesłusznego przerzucenia odpowiedzialności za niedostępność leku na receptę na podmioty/osoby, które za zaopatrzenie aptek nie odpowiadają. Skoro lekarze wypisują recepty i lek jest potrzebny w zwiększonej ilości to pewne agencje powinny wykazać się odpowiednimi umiejętnościami, a tego na razie brakło. 2: możliwe, że następuje przejście do fazy "penalizacji" - czesto niesłusznego, publicznego obwiniania osób "odpowiedzialnych" w celu ich społecznej dyskredytacji. Walka medialna z niewygodnymi osobami ma bowiem kilka faz: faza 1: ignorowanie (było); faza 2: ośmieszanie (było); faza 3: penalizacja (zaczyna się); faza 4: koniec walki medialnej. Mam nadzieję, że ten schemat nie zafunkcjonuje tu do końca. Odpowiedz
 49. 29 listopada 2020, 14:19
  Może Ktoś kto ma dostęp do danych zrobi porównanie statystyczne dwu grup pacjentów. Grupy leczonych amantadyną i losowo dobranej grupy chorych leczonych inaczej lub nie leczonych. Fajnie by było przeczytać wynik na tym forum. Odpowiedz
 50. 29 listopada 2020, 11:56
  Ministerstwo (NIE) Zdrowia - Jednoznacznie zanegowało teorię o skuteczności leku. Wszystko macie w tym artykule . !!!! TO JEST SKANDAL !!!! - Czy Polacy rządzą Polską - jak myślicie ? https://korso24.pl/wiadomosci/amantadyna-znika-z-aptek/n6aMweNeN3tddhWltSP0?fbclid=IwAR1GrK_4FQ2fEQbJVRnUAjb81gZbt9FZyMDGp_zg-VSGLMNdZkPDEdrcKwU Odpowiedz
  • 29 listopada 2020, 12:44
   cytat Minister Zdrowia wystąpił do Prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji (dalej jako Agencja) z wnioskiem o przekazanie materiałów analitycznych zgodnych z wytycznymi HTA oraz rekomendacji Prezesa Agencji dotyczącej zastosowania leków zawierających chlorowodorek amantadyny w leczeniu zakażeń spowodowanych SARS-CoV-2. Zwracam się do przeczytania co to jest SARS i jakie patogeny (jest kilka) to wywołują Odpowiedz
  • 29 listopada 2020, 16:28
   Doszłam do wniosku, że nie należy oczekiwać od wielkich profesorów uznania skutecznego leczenia tej choroby amandatyną, z prostego powodu. Wyszliby na idiotów, bo przecież spowodowali niewyobrażalne straty w gospodarce i w dalszym ciągu powodują, np budując te szpitale polowe. WHO uznała, że śmierteność wywołana tym wirusem nie odbiega od śmiertelności każdej grypy sezonowej i wynosi 0.14. Twórca testu PCR, laureat nagrody Nobla, twierdzł, że ten test nie nadaje się do diagnostyki. A tu, jak świat długi i szeroki pandemię ogłoszono na podstawie bezsensownych wynikach testów. Najważniejsze - róbmy swoje. Dobrze, że mamy dr Bodnara i internet. Moja siostra dziś kończy kurację. Były schody, ale jest już swietnie. Dziękuję. Odpowiedz
   • 2 grudnia 2020, 9:40
    Idiotami profesory nie są, ale debil może skończy studia nawet medyczne, zrobić doktorat itd. Naukowo potwierdzone. Natomiast naukowo nie potwierdzili braku skuteczności w leczeniu covid-19, może boją się utraty zysków przez firmy farmaceutyczne - wielomiliardowych zysków.Jedna z firm produkujących potencjalną szczepionkę sama przyznała, że występują zachorowania na covid mimo zaszczepienia oraz że po zaszczepieniu jakiś (nie pamietam ile) procent ma objawy covid-19 Odpowiedz
 51. 29 listopada 2020, 11:18
  Odnośnie poruszanego tematu- co może wspomagać leczenie. ZAPOMINA SIE O ROZRZEDZANIU KRWI, ludzie odchodzą również z powodu zatorow, lekarze zapominaja O dołączeniu leków PRZECIWZAKRZEPOWYCH w tych cięższych przypadkach. Odpowiedz
  • 29 listopada 2020, 13:02
   Włoscy lekarze już w marcu alarmowali, że jednym z charakterystycznych objawów Covid-19 jest za gęsta krew. Pomimo zakazu robienia sekcji zwłok (dolaczego???) wykonywali je i stwierdzali zatory zylne, tak było w rejonie Borgamo. Odpowiedz
  • 29 listopada 2020, 16:16
   u chorych z czynnym zapaleniu płuc zawsze zlecam na kilka dnia heparynę drobnocząsteczkową bo istnieje ryzyko zatorowości płucnej Odpowiedz
 52. 29 listopada 2020, 9:45
  Należy przygotować petycję - listę on-linę dla osób wyleczonych amantadyną aby mogły wpisywać się na nią. Nie wiem niestety jak to zrobić, może ktoś lub Przychodnia Optima ?? Nie w formie postów czy relacji, a na zasadzie oddaj głos. Odpowiedz
  • 29 listopada 2020, 11:01
   Dentystka - w komentarzach poniżej zaproponowała wysylanie opisów choroby i wyzdrowienia w formie papierowej, łącznie z podaniem nr PESEL do Optimy. To będzie stanowiło dokumentację dla naszego lekarza. Odpowiedz
   • 29 listopada 2020, 14:24
    To już zrobiłam, ale nie wyobrażam sobie gromadzenia i przechowywania tych dokumentów w formie papierowej przez dr. Bodnara. A taki prosty guzik na stronie np Przychodni obrazowałby skalę osób wyleczonych, bo co innego opracować i przesłać (wiem bo sama to robiłam) dokumentację pocztą, a co innego kliknąć i potwierdzić fakt użycia amantadyny i wyleczenia z jej użyciem. Odpowiedz
    • 29 listopada 2020, 17:51
     Trudno oczekiwać od chorych, że upublicznią swój wizerunek i opowiedzą o działaniu leku skoro nawet osoby tu piszące kryją się pod pseudonimami... Sam p. Bodnar nic nie zrobi... Natomiast opór wobec ewentualnego leczenia Covidu jest tak ogromny ponieważ plandemia jest instrumentem globalistów, korporacji, finansjery. Każdy ma coś do stracenia... Niemniej jednak brak odwagi w tej sprawie będzie gwoździem do trumny polskiej państwowości jak również początkiem nowego typu... totalitaryzmu. To się dzieje na naszych oczach! Niektórzy walcząc z tym obłędem kwestionują istnienie pandemii. Inni kwestionują zasadność noszenia maseczek etc. WSZYSTKIE te działania nie są wstanie obalić korpo-rządowej narracji. Jedyna nadzieja tkwi w tej małej grupce osób co się wyleczyła przy pomocy amantadyny. I nie chodzi o to aby wyleczony stał się numerkiem w statystykach. To NIC nie da. Niestety takich czasów dożyliśmy. Ten kto może powinien opublikować ŚWIADECTWO w formie nagrania wideo i opublikować na niezależnym portalu jak "BITCHUTE".
 53. 28 listopada 2020, 15:46
  Dr Paweł Basiukiewicz kardiolog, kierownik odziału covidowego - 5 minut które Polsat próbuje ukryć! https://youtu.be/eRI7NC4a4-w Odpowiedz
 54. 28 listopada 2020, 7:52
  Do posłuchania felieton Komentarz Tygodnia: "Moje ciało, mój wybór" https://youtu.be/wU5L1Q162e8 Odpowiedz
  • 28 listopada 2020, 19:53
   Alternatywa na brak amantadyny. Witamina D3 "Przykładowo badanie, które ukazało się w czasopiśmie medycznym The Postgraduate Medical Journal w dniu 12 listopada 2020 r. wskazuje, że suplementacja witaminą D3 w ilości 60 000 IU (międzynarodowych jednostek) dziennie przez 7 dni pozwoliło zwalczyć wirusa w 62,5 proc. w grupie suplementowanej. W grupie kontrolnej wirusa zwalczyło jedynie 20,8 proc. chorych." Spróbować nie zaszkodzi, zwłaszcza, że D3 jest bez recepty, pytać o OTC nie suplement diety, najlepiej w kroplach 5000mj /1kropla https://pmj.bmj.com/content/early/2020/11/12/postgradmedj-2020-139065 62% to więcej niż symog dla szczepionki.... Odpowiedz
   • 28 listopada 2020, 20:34
    badano wiele preparatów ponad 12k https://nikafarm.ru/covid-19-o-sxeme-lecheniya-bez-antibiotikov-protivovirusnyx-preparatax-i-immunomodulyatorax https://www.reddit.com/r/COVID19/ https://dobrewiadomosci.net.pl/38492-5-roslin-przeciwwirusowych-o-najszerszym-spektrum-dzialania-skutecznosc-potwierdzona-badaniami-klinicznymi/ Odpowiedz
 55. 27 listopada 2020, 23:12
  Czy zamiast chlorowodorku amantandyny mozna zastosowac siarczan amantadyny? Z gory dziekuje za odpowiedz Odpowiedz
  • 27 listopada 2020, 23:25
   Zarówno chemicy na tym forum jak i kilku niezależnych farmaceutów z mojego otoczenia twierdzi, że tak. W jednym z postów tu zamieszczonych pewien lekarz stwierdził, że stosował siarczan zamiast chlorowodorku amantadyny z dobrym skutkiem. Siarczan wolniej sie rozpuszcza, może wolniej działać. Odpowiedz
   • 28 listopada 2020, 8:16
    Bardzo dziekuje za odpowiedz i pomoc. Pozdrawiam serdecznie Odpowiedz
 56. 27 listopada 2020, 20:17
  Choć Pan Profesor Pakulski najlepiej broni się sam (https://oko.press/amantadyna-badania-ktorych-nie-ma), to nie mogę obojętnie patrzeć na to co wyprawiają niektórzy "luminarze" nauki. Dlategto przeklejam na prawach autocytatu odpowiedź na wspomnianą "polemikę" dr Mejzy wymierzoną w słowa prof. Pakulskiego. Może coś do adresata i jemu podobnych dotrze. Odpowiedz
  • 27 listopada 2020, 20:17
   Panie dr Mejza, pisze Pan: "Nie znajduję w nim argumentów naukowych uzasadniających poświęcenie sił i środków na przeprowadzenie dużego badania klinicznego". Proszę nie ośmieszać nauki, w szczególności posługując się sofizmatami. Czym miałby bowiem według Pana być ów "argument naukowy", który uzasadniałby poświęcenie sił i środków na przeprowadzenie wspomnianych badań? Czy byłby to opublikowany w znaczącym czasopiśmie pozytywny wynik dużego prospektywnego badania klinicznego dotyczącego skuteczności danego środka na grupie ludzi określonej rasy, uzyskany w innym kraju? Idąc takim tokiem myślenia nikt by nigdy nie przeprowadził żadnego badania. Odpowiedz
  • 27 listopada 2020, 20:18
   Jeśli zaś nie powyższe, to może wystarczą przesłanki? Jakie będą właściwe? Eksperymenty myślowe? Wyniki symulacji? Analizy zachowania substancji wobec wirusa na podłożach białkowo-lipidowych? Badania na małych grupach ludzi? Rozumiem, że nie, bo to – w przypadku amantadyny – już mamy. Co w takim razie? Wyniki badań na zwierzętach? Bo badania na dużych grupach ludzi zostały poruszone już punkt wyżej. Proszę konkretnie. No chyba, że z niewiadomej przyczyny Pan nie może tego wyartykułować… ale jak nie wiadomo o co chodzi… Odpowiedz
  • 27 listopada 2020, 20:18
   Na wszelki wypadek pozwolę sobie przypomnieć Panu co uzasadnia poświęcanie sił i środków na prowadzenie jakichkolwiek badań naukowych. Jest to Potrzeba. Tu zaś mamy jej niepodważalny i jakże znaczący przykład – cierpienie i tragedie setek tysięcy ludzi, zarówno bezpośrednio jak i pośrednio dotykanych przez skutki covid-19. Ta Potrzeba powinna kierować ku weryfikacji hipotez. Czasem nawet kontrowersyjnych. Dlaczego? W pewnych kręgach, w pewnym czasie "hipoteza heliocentryczna" była bardzo kontrowersyjna. To chyba jeden z lepszych przykładów, iż z przekonań lub faktu występowania kontrowersji wokół jakiegoś tematu nie należy wyciągać żadnych wniosków naukowych, także dotyczących planowania badań. A jeśli ten przykład nie jest dla Pana czytelny, proszę odwołać się do podstaw logiki – z fałszu może wynikać także prawda. Nawet więc mit czy plotka, może naprowadzić wprawnego badacza na coś wartościowego. Zasada ta sprawdza się zarówno w naukach historycznych jak i w przypadku bazujących na losowości, metodach sztucznej inteligencji (np. algorytmy ewolucyjne). To co zaś jest w ich przypadku wspólnym kluczem do sukcesu to poprawnie stosowana weryfikacja hipotez oraz daleko posunięte starania by nie zaniedbać żadnej szansy. Odpowiedz
  • 27 listopada 2020, 20:19
   Na podstawie powyższego z przykrością stwierdzam, że to co Pan przedstawił jako polemikę do wypowiedzi prof. Pakulskiego, jedynie miejscami ociera się o standard oceny jakiej można by oczekiwać od naukowca. Nie podejrzewam przy tym, że takiej polemiki dokonać nie byłby Pan w stanie. Przykrość sprawia mi jednak wynikający z tego wniosek – że brakło tu woli. Bo to wola wyzwala w nas odwagę naukową, która pozwala stanąć oko w oko z prawdą o świecie, jakakolwiek by ona nie była. Bo nawet falsyfikacja hipotezy może być cenna. A tego Pan nie wykonał. Także w kwestii istnienia lobbingu w przemyśle farmaceutycznym. Odpowiedz
  • 27 listopada 2020, 20:19
   W obecnej zaś sytuacji próba poprawnego przeprowadzenia falsyfikacji hipotezy o działaniu rozważanego tu środka była by szczególnie cenna. Jej brak może prowadzić duże grupy ludzi do fałszywego pozostawania w przeświadczeniu, że dany środek wart jest pokładania w nim nadziei na uratowanie życia. A że to grupa znaczna, świadczą i liczne głosy o pozytywnym działaniu amantadyny w przypadku covid-19 jak i nagle zmniejszona dostępność niektórych bazujących na amantadynie leków, wydawanych tylko na receptę. W Polsce stosuje się te środki oficjalnie także na niektórych oddziałach szpitalnych walczących z covid-19 i nie chodzi o badania kliniczne. Robiący to lekarze – nie tylko ci wymieniani przez Pana – twierdzą, że stosowanie pochodnych amantadyny ma znacząco pozytywny wpływ na pacjentów, a nawet, że często ratuje im życie. Jeśli Ci wszyscy ludzie tkwią w błędzie, każdemu szanującemu się naukowcowi powinno zależeć, by jak najszybciej przeprowadzić bezsporne badanie wyjaśniające sytuację. Zamiast więc siać zamęt poprzez stosowanie wytrychów logicznych w poważnych dyskusjach, wyrażać opinie na temat środków i osób, których działań Pan siłą rzeczy nie zna, lub ocierać się o groźby, które już w tym kontekście niestety zafunkcjonowały, powinien Pan właśnie organizować grupę badawczą i stosowny medyczny eksperyment naukowy dotyczący amantadyny. Jeśli jest inaczej, to mam nadzieję, że tego typu aspołeczne postawy przejawia obecnie jedynie margines badaczy i osób kierujących walką z covid-19. Odpowiedz
   • 27 listopada 2020, 20:45
    Brawo Panie "Nie Chemik"! Z ogromną przyjemnością przeczytałam Pana odpowiedź na "polemikę" adresowaną do "luminarza" - dr Mejzy. Wszystkie argumenty trafione "w punkt", a jest ich niemało. Na miejscu dr Mejzy schowałabym się w mysią dziurę... Odpowiedz
    • 27 listopada 2020, 20:57
     Brawo, brawo, brawo! Tylko czy to dotrze do dr Mejzy?
    • 28 listopada 2020, 13:16
     Tak -niech się wszystkie Mejzy schowaja, to mnożenie barier i przeszkód jest naprawdę żenujące
   • 27 listopada 2020, 21:12
    Świetnie napisane! A można wiedzieć, skąd ten "autocytat"? Jeśli FB, proszę powiedzieć - na pewno tłumnie podlajkujemy ;) Odpowiedz
    • 28 listopada 2020, 15:48
     To odpowiedź na tekst dr Mejzy na stronie podanej niżej. Mój tekst jest ogólnie dostępny. Każdy może go wykorzystywać i umieszczać gdzie uzna to za stosowne. Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia. (https://oko.press/koronawirus-i-amantadyna-nie-mozna-robic-eksperymentow-na-chorych-polemika/)
 57. 27 listopada 2020, 15:55
  w sieci pojawiają się tego typu informacje o tej metodzie leczenia: https://www.facebook.com/photo?fbid=1313097452364681&set=a.127599694247802 - chciałem zapytać, czy propagowanie np. takiej wydrukowanej ulotki nie narusza praw Doktora i przychodni (ze względu na podane nazwisko i nr telefonu)? - chciałbym rozpropagować przynajmniej wśród znajomych, może nawet szerzej. Czy Pan Doktor wyraża na to zgodę? Odpowiedz
  • 27 listopada 2020, 16:11
   Prosimy nie drukować i nie propagować. Takie zdjęcia sugerują, że lekarz Bodnar sprzedaje lek, co nie jest prawdą. Leki w Polsce sprzedają apteki. Może i są dobre intencje, ale nie o to tu chodzi. Odpowiedz
   • 27 listopada 2020, 16:16
    bardzo dziękuję, będę rozpowszechniał jedynie nazwę leku i odsyłał do artykułów internetowych na ten temat - właśnie tego się obawiałem, że będą oskarżenia o reklamę ze strony Doktora Odpowiedz
 58. 27 listopada 2020, 11:16
  WItam! Panie doktorze. Czy lek Viregyt K można podać chorującemu na covid 8 letniemu dziecku (wynik pozytywny testu na covid)? U dorosłych z rodziny wystąpiły nasilone objawy, stan poprawia się po podaniu u nich leku wg zwykłego schematu. U dziecka pojawiła się gorączka 38,5 i bóle mięśni oraz głowy. Czy jakaś dawka będzie możliwa do podania u dziecka? Domyślam się, że dziecko przejdzie chorobę łągodnie ale boję się ewentualnych późniejszych powikłań-choroba zapalna Kawaskiego. U drugiego 4 letniego dziecka test wyszedł również pozytywny z tym, że ono nie ma żadnych objawów. Czy u takiego dziecka też można podać lek? Bardzo proszę o odpowiedź tutaj lub na maila. Odpowiedz
  • 27 listopada 2020, 15:05
   Witam, jestem świeżo po leczeniu dziecka. Mój syn ( 10 lat, 44 kg) tez miał średnie objawy (zapalenie ucha, gardła, goraczke) i plusa. Dałam mu Viregyt 2 x 100 mg przez 5 dni, konsultowane z doktorem Bodnarem. Syn stanął na nogi po 3 dniach leczenia. Bez powikłań. Jeśli Pani dziecko nie ma innych chorób i waży podobnie to myśli że można podać. Młodszemu dziecku bez objawów nie dawać. Pozdrawiam. Joanna Odpowiedz
   • 27 listopada 2020, 17:59
    Mój siostrzeniec 8-letni waży 27 kg. Nie wiem czy w tej sytuacji mogę podać i w jakiej dawce. Jak można skonsultować się z dr Bodnarem? Odpowiedz
    • 27 listopada 2020, 21:10
     Dr Bodnar dopuszcza u dzieci dawki max 3 X1 kaps. Cytat dra: " u dzieci jeśli są skąpe objawy, nie ma potrzeby stosowania amantadyny. U dzieci stosujemy mniejsze dawki amantadyny, maksymalnie 3x dziennie. Trzeba uwzględnić wiek, wagę oraz szybszy metabolizm, nasilenie i ciężkość przebiegu. Leczenie trzeba rozpatrzyć indywidualnie, czy to będzie 3x1/3 3x1/2 3x1 itp. lub 2x1. Długość terapii znacznie krótsza niż w wieku starszym. Dzieci po amantadynie bardzo szybko powracają do zdrowia, można powiedzieć, że zdrowieją w oczach. " Jeśli faktycznie Pani dziecko wymaga leczenia to zaczelabym od 2x1 przez 2dni a potem zmniejszyć do 2x 1/2 kaps - jeśli mogę doradzić :-) pozdrawiam, Joanna
   • 27 listopada 2020, 22:30
    Pani Joanno, a czy przesłała by mi Pani na maila kontakt do Pana Bodnara? Chciałabym z nim omówić konkretny przypadek dziecka. Boję się podać całą kapsułkę na raz przy wadze 27 kg. Potrzebuję opinii lekarza. Lub kontakt do innego lekarza przychylnego tej metodzie leczenia. Będę wdzięczna! Odpowiedz
    • 29 listopada 2020, 11:21
     Znalazłem stronę gdzie jest podane dawkowanie dla dzieci w przypadku grypy. Czy strona jest wiarygodna tego nie wiem , nie jestem lekarzem. Proszę wiadomości tam podane skonsultować najlepiej z lekarzem. https://www.drugs.com/ppa/amantadine.html
 59. 27 listopada 2020, 10:17
  Koronawirus w Polsce - odc. 9 - prof. K. Simon m. in. o amantadynie, protestach i lockdownie” w YouTube https://youtu.be/E28r5saRC0I Proszę posłuchać jakie brednie o AMANTADYNIE opowiada prof.Simon w drugiej części tego przydlugiego wywiadu. PRZERAZAJACE on nic nie wie (lub udaje) " amantadyna nie ma żadnego mechanizmu działającego na wirusy" cytat. SKANDAL!!! Mówi że algorytm - sztuczna inteligencja nie wyszukala mu w komputerze amantadyny.(żart?) Czy on może dostać listem poleconym publikację na ten temat? Jesteśmy w szponach tego typu osobników. To PRZERAZAJACE Odpowiedz
  • 27 listopada 2020, 11:30
   Do wszystkich zainteresowanych firmą FARMAZON.CZ. Dziś otrzymałam przesyłkę (5 dni po nadaniu - przesyłka ems). Mogę wysłać zdjęcia Viregytu, który otrzymałam. Pozdrawiam. Odpowiedz
   • 27 listopada 2020, 11:42
    Dziękuję bardzo. Czekałem na to potwierdzenie. Odpowiedz
   • 27 listopada 2020, 11:49
    Dziękuję za informację. Jeśli można to poproszę zdjęcia na mikelp@wp.pl Pozdrawiam. Odpowiedz
   • 27 listopada 2020, 12:32
    Czy z tego farmazon.cz wysyłają bez recepty? Odpowiedz
    • 27 listopada 2020, 12:39
     Na stronie leku jest napisane wytłuszczonym drukiem "prescription" (recepta). Natomiast ja tego nie zauważyłam i kliknęłam "kup". Ani podczas składania zamówienia ani po nikt mnie nie prosił o przedstawienie recepty. Zapłaciłam, po 3 dni wysyłka, po następnych 5 dniach paczka u mnie.
   • 27 listopada 2020, 12:56
    Czy muszę mieć receptę a jeśli tak czy erecepta jest akceptowana? Odpowiedz
   • 27 listopada 2020, 15:39
    Pani Magdo można prosić o zdjęcia tego co Pani dostała . Dzięki i pozdrawiam Odpowiedz
   • 27 listopada 2020, 16:08
    Pani Magdo czy otrzymane lekarstwa to rzeczywiście Verygit? Odpowiedz
    • 27 listopada 2020, 18:27
     Kupiłam dzis w apt ece w Czeskim Cieszynie na recepte Viregyt K w cenie 117koron czeskich /20zł/,jest róznica i w cenie i w opakowaniu leku,na farmazon.cz 18 euro? moze interes robia bo różnica w cenie czterokrotna ,mój lek produkowany na Węgrzech
    • 27 listopada 2020, 21:16
     Widocznie zaaregował na zapotrzebowanie, ja płaciłam 12 euro i czekam na przesyłkę
    • 29 listopada 2020, 22:10
     Pani Elżbieto. Czy moge sie z Pania skontaktować via email? Szukam leku i nie udaje mi sie go kupić. Moze Pani podac maila lub napisać do mnie na mpiskala@o2.pl. Dziękuję
   • 27 listopada 2020, 17:18
    Z płatnoscią przy odbiorze?...płatność w euro?...dzieki za info Odpowiedz
    • 27 listopada 2020, 17:29
     Płatność z góry w euro.
   • 28 listopada 2020, 13:35
    Witam Pani Magdo Proszę o pomoc jeśli można w sprawie firmy FARMAZON.CZ.. Nie mogę znaleźć strony tej firmy. Jak więc zamówić? Czy może Pani podać link do ich strony. Pozdrawiam Maria Odpowiedz
    • 28 listopada 2020, 13:37
     podaje mój adres : mariahalinam@gmail.com
   • 30 listopada 2020, 16:38
    A jak Pani dokonala platnosci za zamowianie na farmazon? Sa tam same dziwne opcje. Odpowiedz
   • 2 grudnia 2020, 0:20
    Witam. Jeśli można bardzo proszę o zdjęcia i informację jak zrobić przelew bo z tym nie bardzo umiem sobie poradzić. Adres: dforemniak@wp.pl Pozdrawiam serdecznie. Odpowiedz
  • 27 listopada 2020, 16:00
   Ja rowniez poprosze zdjecia Odpowiedz
   • 27 listopada 2020, 16:25
    @Marcin, @Romek @Lili Oczywiście, wyślę ale potrzebuję Państwa adresy mailowe. Odpowiedz
    • 27 listopada 2020, 16:35
     Albo może szybciej będzie jak wstawię tutaj link do zdjęcia. Sama proszę o opinie bo wygląda oryginalnie mogę się mylić. https://images92.fotosik.pl/447/3a9be425ca85f136.jpg
    • 27 listopada 2020, 17:56
     no tak ☺️ monibastus@gmail.com
    • 27 listopada 2020, 19:30
     Lek jest oryginalny, jestem po 10 dniowej kuracji Viregytem, miałam identyczny
    • 28 listopada 2020, 8:49
     Czy mogę prosić o kontakt mailowy w sprawie pomocy w zamówieniu? Cin90cin@gmail.com
    • 28 listopada 2020, 15:56
     W sumie wzornictwo podobne same jak w nowszej polskiej edycji leku firmy EGIS. https://images.app.goo.gl/3sdDMmd2CGf2QKGq9 Pytanie, jaka jest gwarancja, że zawartość to rzeczywiście amantadyna, a nie placebo. Ja złożyłem zamówienie 25.11, płatność potwierdzona, był kontakt mailowy w języku rosyjskim ze strony (pytali dlaczego wysłałem trochę większą kwotę), przesyłka na razie nie została wysłana.
    • 1 grudnia 2020, 20:19
     Czy mogę prosić o kontakt? Mam kilka technicznych pytań, bo mam problem z zamówieniem ze strony, o której Pani wspomina. rhovan_gur@wp.pl
 60. 27 listopada 2020, 8:24
  Witam. Piszę to bo być może komuś ta informacja pomoże. Z tradycyjna receptą możecie zakupić Amantadyne w Niemczech. Niektóre apteki mają na miejscu lub jest zamawiana na kolejny dzień. Ważne! Niemcy nie respektują e-recepty. Tradycyjna lub czasami elektroniczna wygenerowana w pdf. Mi udało się dziś nabyć Amantadin-ratiopharm 100mg. Odpowiedz
  • 27 listopada 2020, 10:11
   Panie Adrianie, czy orientuje sie Pan ktore niemiecka apteka on-line akceptuje pdfa? Z reguly prosza o wyslanie recepty zapakowanej w koperte. z gory dziekuje Odpowiedz
   • 27 listopada 2020, 12:03
    Realizowałem receptę na miejscu. Niestety, nie umiem pomóc. Odpowiedz
 61. 26 listopada 2020, 23:56
  Ciekawa polemika... i chyba jeszcze ciekawsze komentarze do tej polemiki ; https://oko.press/koronawirus-i-amantadyna-nie-mozna-robic-eksperymentow-na-chorych-polemika/ Odpowiedz
  • 27 listopada 2020, 1:00
   Polemika nie jest ciekawa, kolejna, ktora wprowadza w blad: ''"Informacje przedstawione na stronie przychodni OPTIMA (...) niepokojąco przypominają strony służące sprzedaży cudownych leków i ziół."'''' Jak zwykle BZDURY, z tym ze tym razem napisane spokojniejszym tonem. Autor Filip Mejza to zdaje sie pracownik naukowy UJ. A strony Pana Doktora Bodnara, chociazby z tego powodu nie przypominaja stron sluzacych sprzedazy cudowych lekow, bo Pan Doktor Bodnar powoluje sie na badania naukowe. Na poczatku listopada w USA pojawilo sie badanie potwierdzajace skutecznosc. Ten fakt zostal jakos w artykule przeoczony. ... A na czym to opiera sie stwierdzenie, ze ''''''Środowisko medyczne zareagowało na dr. Bodnara i jego terapię jednoznacznie negatywnie.'''' Uprzejmie prosze podanie skad czerpana wiedza na temat reakcji srodowiska medycznego. Czy miala miejsce jakas ankieta? Niepokojący jest fakt, że autor artykulu, naukowiec i profesor wyższej uczelni, zdaje się nie byc doinformowanym, a mimo to zabiera glos. Wstyd! A moze sadzac po atakach na prof. Pakulskiego to tylko zwykla zazdrosc "kolezenska"? Odpowiedz
   • 27 listopada 2020, 8:11
    To nie są bzdury , tylko niestety celowa dyskredytacja ,taniego skutecznego leku leczącego Covid i osób próbujących upowszechnić wiedzę o amantadynie. Wg mnie głównym powodem są kwestie finansowe. Zazdrość i zawiść są na drugim miejscu. Odpowiedz
   • 27 listopada 2020, 16:44
    Mam podobne spostrzeżenia.. i odczucia. Ciąg dalszy tej dysputy ; https://oko.press/amantadyna-badania-ktorych-nie-ma/ Odpowiedz
  • 27 listopada 2020, 5:15
   Czym leczono SARS artykuł z 2004 roku https://wwwnc.cdc.gov/eid/article/10/4/03-0458_article jeśli pacjent się zadusza przy zatykaniu płuc wydzieliną z reakcji chorobowej to nie będziesz czekał na śmierć pacjenta . Odpowiedz
 62. 26 listopada 2020, 22:38
  Nazwy handlowe amantadyny na świecie. https://www.drugs.com/international/amantadine.html Odpowiedz
 63. 26 listopada 2020, 21:52
  Pytanie do Doktora Bodnara: czy można podać amantadynę osobie po przeszczepie nerki? Pacjent lat 65, stan zdrowia dobry, 17 lat po przeszczepie, czynny zawodowo, przyjmuje Sandimmun Neoral (cyklosporyna). Odpowiedz
 64. 26 listopada 2020, 21:49
  Dzisiaj w telewizji internetowe "wpolscepl" Karnawskich ukazał sie wywiad z Dr. Bodnarem. Powolutku coś się dzieje miejmy nadzieje. http://wpolsce.pl/magazyn/12924-koronawirus-czy-amantadyna-leczy-covid-19 Odpowiedz
 65. 26 listopada 2020, 21:01
  https://www.facebook.com/uniapolskichprzedsiebiorcow1/videos/591268444981446/ Odpowiedz
 66. 26 listopada 2020, 14:15
  Panie Doktorze, czy jest możliwa rwa kulszowa jako powikłanie po covidzie? Odpowiedz
 67. 26 listopada 2020, 10:42
  A co dla nas pacjentów robi FPP- Federacja Pacjentów Polskich. Na ich stronie nie znalazłam żadnych informacji odnośnie AMANTADYNY, mimo że jest to organizacja podobno walcząca o dostępność leków. Piszą o sobie - organizacja niezależna non-profit. Wydaje się dosyć absurdalne, że przez tyle miesięcy pandemii nie zwrócili uwagi na terapię amantadyna. NA STRONIE M.IN JAKO PARTNERZY I SPONSORZY WIDNIEJA FIRMY ASTRA ZENECA, GILEAD...Proszę państwa- do puki nie powstanie naprawdę niezależna organizacja pacjentów utrzymywana z naszych składek nie będzie szansy na autentyczne dbanie o nasze zdrowie. Przecież FPP powinna nas i nasze prawa, potrzeby reprezentować!!! Adres: Gagarina 7 Warszawa tel.22 8411067 Prezes- S.Mackowiak Odpowiedz
  • 26 listopada 2020, 16:55
   Wysłałem żądanie zajęcia się tematem leczenia. Brak reakcji w sensownym czasie z ich strony oznacza kompletną nieprzydatność organizacji, co niestety trzeba też będzie nagłośnić. Odpowiedz
   • 26 listopada 2020, 18:25
    Zobaczcie sponsorów: http://federacjapp.pl/w-centrum-prasowym-pap-odbyla-sie-konferencja-pt-plan-ratunkowy-dla-polskich-pacjentow-czy-stac-nas-na-leki-w-dobie-nowej-normalnosci-w-ktorej-wzial-udzial-stanislaw-mackowiak-p/ Odpowiedz
 68. 25 listopada 2020, 20:59
  artykuł z 2004 SARS https://wwwnc.cdc.gov/eid/article/10/4/03-0458_article Odpowiedz
 69. 25 listopada 2020, 20:44
  Amantadyna co piszą https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1002/jmv.25752 http://lombardiagazzetta.com/2020/11/06/impatto-del-mercato-amantadina-2020-di-covid-19-su-domanda-globale-del-settore-quota-attori-migliori-dimensioni-del-settore-crescita-futura-entro-il-2025/ https://dgn.org/neuronews/journal_club/amantadin-und-memantin-schuetzen-moeglicherweise-vor-covid-19/ http://norskposten.com/2020/11/15/amantadin-markedsstorrelse-2020-etter-globale-forretningstrender-fremtidig-ettersporsel-fremdriftsinnsikt-beskjeden-analyse-nokkelspillere-regional-vekst-og-prognoser-til-2025/ https://www.legemiddelhandboka.no/L6.3.5.1/Amantadin Odpowiedz
 70. 25 listopada 2020, 20:04
  Co robi roczne napędzanie strachu c019 co19 co19 c019 co19 nawet w kiblu wada się zatyka https://gazetawroclawska.pl/ludzie-unikaja-testow-na-koronawirusa-choruja-po-cichu/ar/c1-15309793 Odpowiedz
 71. 25 listopada 2020, 16:53
  Zatracilismy sie w procedurach i zasadach prawnych i to jest powod braku reakcji !!!..Poblem w bezwładnosci systemu jest w wielu branzach. Jezeli umiera człowiek to niech umiera, oby to było zgodne z procrdurą. Sam wielokrotnie walcze z chorymi zapisami prawa i procedur. ŻYCZĘ WYTRWAŁOSCI W WALCE. pozdrawiam... Odpowiedz
  • 25 listopada 2020, 17:41
   Nie do końca tak. Powodem braku reakcji , blokady i zmowy milczenia jest trzymanie w kieszeni przez koncerny farmaceutyczne : polityków , mediów i niestety części środowiska naukowego i lekarskiego. Bardzo przykre i oburzające , ale niestety prawdziwe. Odpowiedz
   • 25 listopada 2020, 18:41
    Jak najbardziej to rowniez jeden z podstawowych powodów tego stanu, ale aparatem i narzędziem do utrzymania tego stanu rzeczy są wlasnie obowiązujące przepisy i procedury, które pociągają specjalistów do odpowiedzoalności. Niejdnokrotnie Prawo jest niskiej jakości i wyklucza sie wzajemnie, jest bezwładne i potrzebny jest zapas czasu by go zmienic. Otaczająca pandemia jest tego dowodem, ale bącmy dobrej mysli.,, pozdrawiam..i wytrwałosci.. Odpowiedz
 72. 25 listopada 2020, 15:57
  Jak ktoś ma kotka lub wielkiego psa co lekarz na bule mu da :) http://www.kochanowskiegowet.pl/leczenie-bolu/ https://www.vetpol.org.pl/dmdocuments/ZW-08-2016-07.pdf Odpowiedz
 73. 25 listopada 2020, 13:07
  Napisałem do jednej rozgłośni katolickiej prośbę o zainteresowanie tematem, jeśli znacie jakieś normalne media w okolicy to ich tym zainteresujcie, bo może nie wszyscy o tym wiedzą. Trzeba to nagłośnić wszelkimi możliwymi drogami, żeby to przemilczenie nie trwało wiecznie. Odpowiedz
  • 25 listopada 2020, 14:08
   Proponuje TV Trwam, odbiorcami tej telewizji sa w przeważającej mierze ludzie starsi a więc w najwyższej grupie ryzyka i jest to dośc liczna grupa ludzi.Program z udziałem Dr. Bodnarem byłby tu dobra reklamą sposobu leczenia Covid 19 Odpowiedz
   • 25 listopada 2020, 14:23
    Coś mi się wydaje że nie będą mieli odwagi dotknąć tego tematu. Odpowiedz
    • 25 listopada 2020, 17:33
     Jeżeli siostry prowadzące DPS oraz biskup dadza swiadectwo to moze jest to realne.
 74. 25 listopada 2020, 12:06
  Ja zaczynam wysyłać meile do wszystkich posłów z Podkarpacia, że ostatni raz na nich głosowałem. Może któryś pomyśli, o co w tym wszystkim chodzi. Przecież to jest ludobójstwo, w imię poprawności. Odpowiedz
 75. 25 listopada 2020, 10:47
  Ludzie skupcie się na przesyłaniu informacji dotyczącej skuteczności leku a nie na zaśmiecaniu strony przesyłając linki do różnych teorii spiskowych. Każdy ma rozum i sam wyciąga wnioski. Z tym kupawaniem leku na zapas to wstrzymajcie bo naprawde zabraknie dla najbardziej potrzebującym. Po przez informację więcej lekarzy dowie się o skutecznosci leku. To jest tu najważniejsze. Odpowiedz
  • 25 listopada 2020, 10:54
   Wiele komentarzy wcześniej napisałem podobnie. Gdzie się da umieszczać komentarze z informacją o amantadynie i zadawać rządzącym, środowisku profesorskiemu i mediom pytanie-dlaczego jest blokada w tym temacie i swoista zmowa milczenia?Takie komentarze powinny być na wszystkich portalach i należy powtarzać je bez końca. Ja wklejam tez niektóre komunikaty dr Bodnara z tej strony. Odpowiedz
  • 25 listopada 2020, 11:34
   Ale jak ludzie mają nie kupować na zapas, skoro lek ten pojawia się raz na dwa tygodnie w aptekach ? Dla osoby chorej zanim znajdzie lekarza, dostanie receptę i uda się dostać ten lek będzie już za późno. Ludzie nie mają wyjścia. Jeżeli ktoś na prawdę jest zagrożony bardzo ciężkim przebiegiem covid to powinien taki lek posiadać bo tak jak mówię inaczej będzie za późno. Co innego gdyby lek był szeroko dostępny, wtedy nikt by nie musiał w taki sposób kombinować. Odpowiedz
  • 25 listopada 2020, 11:39
   Właśnie nie ma Pan racji. To jest ze sobą powiązane. Nawet bardzo. I nie żadne teorie spiskowe. Odpowiedz
 76. 25 listopada 2020, 9:24
  Dzień dobry. Jeżeli ktoś zna jakiegoś lekarza leczącego w teleporadzie za pomocą amantadyny bardzo proszę o kontakt na maila przyjaciel910@wp.pl Mamy w rodzinie osobę w grupie wysokiego ryzyka i w przypadku nie daj Boże pojawienia się choroby będzie potrzebna terapia tym lekiem. Odpowiedz
 77. 25 listopada 2020, 9:14
  Koniecznie trzeba zatrzymać tę pandemię abyśmy wrócili do normalności!!! Proszę zerknąć KONIECZNIE: https://www.youtube.com/watch?v=5AZ8LJ1nysw https://www.youtube.com/watch?v=Ux6YeaUZca4&pbjreload=101 Odpowiedz
  • 25 listopada 2020, 9:42
   Koniecznie trzeba ludzi wokoło powiadamiać o amantadynie. Zyskać sojusznika w branżach zamkniętych!!!! Odpowiedz
 78. 24 listopada 2020, 23:55
  Szanowny Panie Doktorze, mi udało się zdobyć w aptece oddalonej tylko o 20 km Viregyt-K. Kilka dni później oboje z żoną zaczęliśmy mieć objawy - najpierw ja (21.11. w nocy), a następnego dnia żona. U mnie zaczęło się od temperatury ok. 38 stopni C. Od razu przyjąłem pierwszą dawkę i kontynuowałem co 6 godzin. Objawy żony zaczęły się od napadu kaszlu (22.11. rano), temperatura pojawiła się po południu. Żona, po moim doświadczeniu również rozpoczęła już rano przyjmowanie leku. Wydajemi się, że dzięki temu, temperatura już nie przekroczyła u nas 38 stopni. Po 2,5 doby przeszedłem na cykl 12-godzinny. Temperatura w zasadzie trzyma się u mnie w granicach 35,5-36,9. U żony jest kilka dziesiętnych większa. Przed chwilą, w czwartej dobie leczenia (24.11., godz. 23.40) stwierdziłem zanik węchu i smaku. Czy jest to przesłanka do powrotu do schematu 4x/dobę? Byłbym wdzięczny za uzupełnienie schematu leczenia o jakąś uwagę w tej sprawie lub wiadomość na e-mail. Serdecznie pozdrawiam znad morza dziękując za Pana odwagę i pracę. Odpowiedz
  • 25 listopada 2020, 0:04
   Wiele razy pisałem, że potrzeba 48 godzin do stabilizacji. Do stabilizacji wirus był jeszcze aktywny. Nie będę więcej odpisywał na takie pytania, bo szkoda czasu. Nie czytacie schematów. Amantadyna działa tylko na wirusa,nie działa na powikłania. Odpowiedz
 79. 24 listopada 2020, 22:32
  Proszę Państwa, Proszę mi powiedzieć jakim cudem zdobywacie Państwo recepty na Viregyt K? Ja w zeszłym tygodniu obdzwoniłam w sumie 23 lekarzy z mojego województwa (państwowych i prywatnych) i nikt, absolutnie nikt nie chciał nawet rozmawiać o wystawieniu recepty. Nasłuchałam się tylko o tym, że to rozdmuchana przez media bzdura i jakie będę miała powikłania. W akcie desperacji zamówiłam lek za granicą. Ale w takiej sytuacji nie pewności czy przyjdzie faktycznie mi Viregyt czy może witamina C w fiolce po Vigerycie. Chciałabym móc kupić lek pewny, z polskiej apteki ale żaden lekarz nie chce nawet mnie wysłuchać! To jak walenie głową w ścianę. Płakać się chce. Jeśli macie namiary na lekarza, który wystawi receptę lub jest tutaj, wśród komentujących, jakiś lekarz, który byłby skłonny mi pomóc bardzo, bardzo proszę o kontakt: magdalena_wieladek@wp.pl Z góry bardzo dziękuję. Odpowiedz
  • 24 listopada 2020, 23:53
   Chorujecie? Odpowiedz
   • 25 listopada 2020, 0:30
    Mąż miał w pracy kontakt w piątek z osobą, która dziś otrzymała wynik pozytywny. Przez kontakt mam na myśli 8 godzin siedzenia razem w jednym małym pokoju. Właściwie niemożliwe jest, by się nie zaraził. Współpracownik już podczas pracy skarżył się mężowi na ból głowy, a w nocy zaczął gorączkować. Więc odpowiadając szczerze, nie, w tej chwili aktywnie nie chorujemy. Ale już się przygotowyjemy psychicznie, siedzimy i czekamy na pierwsze objawy. Oboje jesteśmy z chorobami współtowarzyszącymi. Boję się, że jak nas położy to wtedy nawet recepta nie pomoże bo nie będzie komu jeździć i szukać po aptekach. Odpowiedz
   • 25 listopada 2020, 8:58
    Przeczytałam Pani wiadomość do mnie w poprzednich komentarzach. Ogromnie dziękuję. Zapisuję numer. Na pewno skorzystam i się skontaktuję jak się rozchorujemy. Każda rada jest na wagę złota. Jeszcze raz bardzo, bardzo dziękuję. Odpowiedz
   • 26 listopada 2020, 1:36
    prosze o wiadomosc jAk pojawià sie pierwsze.objawy grypopodobne. na maila Odpowiedz
    • 1 grudnia 2020, 18:35
     Witam. Byłabym wdzięczna za informacje u kogo można szukać pomocy w sprawie leku w Łodzi. Niestety odbijam się od ścian. Paulinaa.laska@gmail.com
   • 27 listopada 2020, 13:09
    W nawiazaniu do wpisu : Dentystka, 21 listopada 2020, 22:45 " Kochani, oto strona internetowa APTEKIi w której MOŻECIE KUIPĆ SOBIIE amantydynę BEZ RECEPTY. Rozmawialam z panią magister tej apteki, należy wyslać mail z prośbą o lek i opłacić kartą kredytową. Ja uzyskałam w tej aptece 30 op leku bez żądania żadnej recepty. . Zapytalam czy pani mgr wyśle do Polski. Odpowiedziala że bez problemu. można porozmawiać z nią telefonicznie ( po angielsku lub hiszpańsku). Odpowiednik Viregytu K ( identyczna substancja czynna) nazywa się AMANTADINE LEVEL 100 mg capsulas duras ( Amantadina hidrocloruro . Email: farmaciatanque@hotmail.com tel+34 922136383 Fax + 34 922 136 408. Lek kosztuje 3,60 euro za op. 20 tabl. Jeszcze raz podaje adres apteki FARMACIA Y LABORATORIO Lcda .Concepción M. Rguez Cámara C/ .Principes de España 20 38435 El Tanque Tenerifa. Czynne od pon .do pt. w godz . : 9-13 oraz 16-19. Jestesmy w Unii. Jeżeli kupujemy róźnosci internetowo... kazdy ma prawo się zaopatrzyć." PODAJE INFORMACJE NA GORACO, aby ktos nie tracil czasu i nie ludzil sie, ze tam go zdobedzie. Udalo mi sie przed chwila dodzwonic do wskazanej apteki. Pani odpowiedziala, ze maja lek i sprzedaja ale TYLKO NA RECEPTE i to WYSTAWIONA PRZEZ HISZPANSKIEGO LEKARZA. Na moje pytanie od kiedy wymagana jest recepta, odpowiedz padla ze pare dni temu dostalismy takie rozporzadzenie. Potwierdza to, ze lek jest skuteczny. Chyle czola dla wszystkich Wspanalych Ludzi dzielacych sie bezinteresownie wszelkimi informacjami. Odpowiedz
  • 27 listopada 2020, 13:15
   to swiadczy o tym, ze ci wszyscy pseudo - lekarze to pieski na smyczy bojace sie o swoja dupe. Izby lekarskie robia swoja robote i zaden maluczki nie podskoczy. Po co maja sie wylamywac. Znam 80 letnia osobe chora na astme. Kiedy zwrocila sie do leczacego ja pulmonologa o wydanie zaswiadczenia, ze ma przeciwwskazania do noszenia maseczki to powiedizal, ze nie wyda. Poniewaz jest dociekliwa zapytala dlaczego. Dostala odpowiedz, "nie, bo nie" niech sobie pani kupi przylbice jak pani nie moze w maseczce chodzic. To parch nie lekarz w mojej ocenie i powinien mu ktos napluc prosto pysk. Odpowiedz
   • 27 listopada 2020, 13:21
    do : Magdalena, 24 listopada 2020, 22:32 "Proszę Państwa, Proszę mi powiedzieć jakim cudem zdobywacie Państwo recepty na Viregyt K? Ja w zeszłym tygodniu obdzwoniłam w sumie 23 lekarzy z mojego województwa (państwowych i prywatnych) i nikt, absolutnie nikt nie chciał nawet rozmawiać o wystawieniu recepty. Nasłuchałam się tylko o tym, że to rozdmuchana przez media bzdura i jakie będę miała powikłania. W akcie desperacji zamówiłam lek za granicą. Ale w takiej sytuacji nie pewności czy przyjdzie faktycznie mi Viregyt czy może witamina C w fiolce po Vigerycie. Chciałabym móc kupić lek pewny, z polskiej apteki ale żaden lekarz nie chce nawet mnie wysłuchać! To jak walenie głową w ścianę. Płakać się chce. Jeśli macie namiary na lekarza, który wystawi receptę lub jest tutaj, wśród komentujących, jakiś lekarz, który byłby skłonny mi pomóc bardzo, bardzo proszę o kontakt: magdalena_wieladek@wp.pl Z góry bardzo dziękuję" ************************************************************************ to swiadczy o tym, ze ci wszyscy pseudo - lekarze to pieski na smyczy bojace sie o swoja dupe. Izby lekarskie robia swoja robote i zaden maluczki nie podskoczy. Po co maja sie wylamywac. Znam 80 letnia osobe chora na astme. Kiedy zwrocila sie do leczacego ja pulmonologa o wydanie zaswiadczenia, ze ma przeciwwskazania do noszenia maseczki to powiedizal, ze nie wyda. Poniewaz jest dociekliwa zapytala dlaczego. Dostala odpowiedz, "nie, bo nie" niech sobie pani kupi przylbice jak pani nie moze w maseczce chodzic. To parch nie lekarz w mojej ocenie i powinien mu ktos napluc prosto pysk. Odpowiedz
 80. 24 listopada 2020, 21:03
  Bardzo dziekuje Panu dr. Bodnarowi za pomoc i przede wszystkim za desperacje z jaka walczy o zdrowie i zycie ludzi, to nie jest takie oczywiste w dzisiejszych czasach. Podziekowania w imieniu moich rodzicow - lek. stom, Zbigniew Budny i lek. stom. Bozena Budny - staralam sie opisac przebieg choroby rodzicow , mojego meza oraz tesciowej syna - wszyscy zachorowali w jednym czasie i wszyscy zaczeli brac Viregyt K . Przebieg Covid 19 i leczenie Viregyt K Pacjent 1 - lat 85 ( mezczyzna ) choroby wspolistniejace : Zastawki serca ( 2016) , nadcisnienie , kreatynina - poziom podwyzszony Objawy: ogolne rozbicie, goraczka 38,1 , trzeciego dnia biegunka – Viregyt K - wdrozony po 4 dobie od pierwszych objawow ( test pozytywny) Pacjent2 - lat 82 ( kobieta ) choroby wspolistniejace - wysoki cholesterol , nadcisnienie Objawy: ogolne rozbicie ( 3 dzien bol glowy – 4 dzien- suchy kaszel ) goraczka- brak ( Viregyt K – od 4 doby choroby) Test pozytywny Pacjent 3 – lat 57 ( mezczyzna ) leki - Hipotensja ortostatyczna , migrena Objawy : goraczka 38,9 - bole miesni . ogolne rozbicie ( pacjent –normalna temp podstawowa 35,2 , rzadko goraczkujacy) Paracetamol - goraczka trudna do zbicia – po leku 38.00 Pacjent 4 – lat 59 ( kobieta ) astma – leki wziewne sterydy Objawy - brak smaku i wechu – 3 dni pozniej poprawa – po 5 dniach nawrot – goraczka 37,5 . kaszel, dusznosci Pacjent 1 i 2 - malzenstwo zyjace razem. Pacjent 3 – ziec mial kontakt , Pacjent 4 / tesciowa syna Pacjenta 3 i wnuka pacjenta 1 i 2 ) wszystkie osoby mialy kontakt ze soba Przebieg : Pacjent 1 - po przyjeciu Viregyt K - w czwartej dobie zawroty glowy , problemy z chodzeniem / zachwiania rownowagi/ omdlenie. – odstawienie leku W czwartej dobie mimo skutkow ubocznych , ustapily wszystkie objawy wirusa - od 5 doby antybiotyk, osluchowo - pluca bez zmian. 6 doba - poprawa - omdlenie ustapilo , zachwiania rownowagi w 7 dobie rowniez – nawrotu choroby brak ( doba 13 ) Pacjent 2. - po przyjeciu Viregyt K - poprawa po 48 godzinach – brak skutkow ubocznych ( po 10 dniach poprawa i powrot do zdrowia - pozostalo lekkie zmeczenie ) Pacjent 3 – Viregyt K od 2 doby od pojawienia sie goraczki ( test pozytywny – leczenie Viregyt - podjete przed wynikiem testu) - poprawa po 4 dobach – goraczka ustapila – po 10 dobie brania leku – zadnych objawow choroby- pelny powrot do zdrowia. Brak skutkow ubocznych leku. Pacjent 4 - Viregyt K wdrozony przy problemach z oddychaniem ( w dobie 4) - po 24 godzinach od pierwszej dawki - stan stabilny – kaszel i dalsze problemy z oddychaniem – w dobie 5 poprawa - lekki kaszel, oddech prawidlowy. Dnia 24.11 - lekki kaszel , oddech prawidlowy Bardzo serdeczne podziekowania - bez Pana powrot do zdrowia , nie bylby mozliwy. z pozdrowieniami Agata Krol Odpowiedz
  • 24 listopada 2020, 22:22
   Pani Agato dziękuje w imieniu swoim jak zapewne wszystkich osób tutaj wspierających Pana Doktora za tak cenne informacje i za Pani odwagę podpisując się imieniem i nazwiskiem. Pozdrawiam Panią serdecznie i życzę zdrowia. Odpowiedz
  • 24 listopada 2020, 22:56
   Pani Agato, rozumiem że doktor pomógł im jako lekarzom? Zaczynam się bać o mamę - lekarkę lat 81 - właśnie od wczoraj ma objawy jak Pani Mama i choroby współinstniejące podobne. Nosiłam zawsze maseczkę przy odwiedzinach... Niestety mieszkamy osobno i jestem obecnie z mężem w izolacji jeszcze tydzień, więc wiele nie zdziałam, a innej rodziny tu brak. Jakie dawkowanie zastosowano przy mamie - to zmniejszone dla seniorów czy to po 75 roku i łagodnym przebiegu? Będę próbowała namówić lek. rodzinną na nadzór przez eporadę (sami taką mieliśmy, acz u nas jest dość łagodnie), ale może być różnie... Odpowiedz
  • 24 listopada 2020, 23:58
   Kochano piszcie to na papierze, kazdy z osobna przebieg i po przyjeciu viregytu. z danymibosonowymi , datą i podpisem czytelnym Na asres przychodni. Wtedy jest to dokuentem w sprawie. To najlepsze podziękowanie dla doktora. Dostarczenie taliej dokumentacji priorytetem poleconym. Tego może uzbierac się tysiące a tysiące to już statystyki.Pozdrawiam Odpowiedz
   • 25 listopada 2020, 19:31
    Prowadzilam dziennik choroby , kazdej z osob - calosc przesle Doktorowi poczta - oczywiscie z pelnymi danymi . Jeszcze raz serdeczne podziekowania - nie wiem jakby sie to wszystko skonczylo gdyby nie Viregyt K i pomoc Pana Doktora. serdecznie pozdrawiam Odpowiedz
    • 26 listopada 2020, 1:46
     SUPER.JAK NAJSZYBCJEJ. TU GRA IDZIE O CZAS
  • 26 listopada 2020, 1:42
   Pani Agato, doktor potrzebuje dokumentacji. Twardziocha.To samo tylko w wersji papierowej, dane osibowe osób leczonych, data podpisy cxytelne i na pocztę piorytetem poleconym na adres Dra Bodnara w przemyslu. wtedy mu pani pomoże a nie tylko podziękuje.beata bryczek Odpowiedz
 81. 24 listopada 2020, 19:53
  Trochę ciężko to znaleźć ostatnio informacje o amantadynie i leczeniu amantadyną. Czy można prosić o założenie osobnego wątku dla zwolenników leczenia piołunem, cebulą, białym mumio oraz innymi specyfikami, a także dla przeciwników szczepień, NWO, Bill Gatesa, osób niewierzących w istnienie koronawirusa oraz osób przesyłających artykułu i linki w sprawach kompletnie nie związanych z leczeniem. Nawiasem mówiąc chciałem się zapytać, czy ktoś już otrzymał cokolwiek od tego Rosjanina z farmazon.cz ? Bardzo proszę o info. Chętnie bym kupił Viregyt, ale nie jest sztuką zapłacić i nic nie otrzymać. Odpowiedz
 82. 24 listopada 2020, 19:26
  Znalazłem ciekawy artykuł odnośnie działania szczepionki, włosy się jeżą :( https://tiny.pl/78clc czy to faktycznie tak działać będzie ? Odpowiedz
 83. 24 listopada 2020, 18:53
  Co19 po arabsku i czym leczą https://www.arsco.org/article-detail-239-3-0 https://ar.china-sinoway.com/antiviral-drugs-for-the-treatment-of-covid-19_n11 Odpowiedz
 84. 24 listopada 2020, 16:58
  Czy zgony po "szczepionce" na coronavirusa zostaną uznane za zgony na covid-19, żeby podtrzymać to oszustwo statystyczne? Chcą szczepić starszych? Doczytaj do końca! Szczepienia szczepionką nowego typy to eksperyment medyczny! Nikt nie bierze odpowiedzialności za skutki uboczne , których można się spodziewać. I co najważniejsze! W Polsce nie ma systemu odszkodowań dla osób, które ucierpiały na skutek niepożądanych odczynów poszczepiennych” nikt nie bierze odpowiedzialności za skutki tej nowej, nigdy nie stosowanej modyfikowanej szczepionki – ani firma produkująca, ani rząd, ani lekarz… w tle szczepione B.Gates i banda od depopulacji… do przemyślenia… MODERNA to skrót od Modern RNA nowoczesne RNA, jest to zastrzyk genetycznie modyfikujacy nasz genom i dziwię się, że gdy modyfikowano genetycznie żywność były sprzeciwy, zwierzęta – były sprzeciwy, a teraz cisza…MODERNA, Phizer, AsteraZaneca, BioTech, naukowcy w Oxfordzie i wszystkie firmy „pracujące nad wynalezieniem szczepionki” są od dawna mocno finansowane wielomilionowymi grantami przez Gatesa, należą do niego, lub ma w nich udziały na giełdzie, z wyjątkiem firm rosyjskich i chińskich… A główny lekarz USA Antony Fauci jest zatrudniony przez Gatesa i nadzoruje kilka jego projektów za niemałe pieniądze… O czym my mówimy… Tylko kasa się liczy, nic więcej, mało tego, w dokumentach firmy Phizer data zakończenia badań nad szczepionka to 2030 r., wymieniono też, kto nie powinien się szczepić: Osoby po 60 roku życia, osoby, które już chorowały na Covid, osoby z chorobami płuc, alergiami, astma i palacze, osoby chore na serce, cukrzycę, choroby przewlekłe oraz z oslabionym układem immunologiczny. Odpowiedz
  • 24 listopada 2020, 18:24
   To dla kogo ta szczepionka? Tylko dla mlodych, zdrowych i niepalących? Odpowiedz
  • 24 listopada 2020, 18:41
   Czesc ludzi niestety nie chce wiedzieć nic na temat techniki wytwarzania szczepionek, traktują słowo szczepionka jako synonim czegoś dobrego, pozytywnego, nawiązując do wygaśnięcia wcześniejszych chorób np. Heinego medina, to zupełnie inna sprawa niż MUTUJACE WIRUSY GRYPY, jeszcze dodatkowo naklanianie ludzi po kilku miesiacach od wystąpienia Covidu19 do szczepień , bo producent OBIECUJE 90 proc. skuteczności...jest szczytem bezczelności!!! Czy media to DEALERZY firm farmaceutycznych? Wiemy również że fundacje Rockefelera i kilku innych "dobrodziejow" finansowaly już na początku 20 wieku instytuty Eugeniki podniesione do rangi"madrej nauki" inżynierii społecznej... aż ciarki przechodzą ..! Odpowiedz
 85. 24 listopada 2020, 16:50
  Wszędzie w wiadomościach widzisz: nowa szczepionka na COVID Pfizera wymaga do przechowywania temp -70C (-94F), dużo niższej niż na Biegunie Północnym. Nie przechowywana w tej temperaturze, jej składniki zaczynają się rozkładać i nie działa. Teraz Pfizer twierdzi, bez dowodów, że ta szczepionka jest „90% skuteczna”. Ale to twierdzenie to tylko trochę więcej niż korporacyjna propaganda wymyślona w celu poszybowania w górę akcji, przez fałszywe prognozy. A dlaczego te szczepionki wymagają w ogóle temp. -70C? Odpowiedź, jak się okazuje, jest – bo zawierają potencjalnie niebezpieczne składniki NIGDY wcześniej nie stosowane w szczepionkach. Polacy zaszczytnie idą "na ochotnika". A wiecie, kto o tym zdecydował? Odpowiedz
 86. 24 listopada 2020, 16:00
  Szanowny Panie Doktorze, Pan chce zepsuć im biznesplan wyszczepienia całej kuli ziemskiej bliżej nieokreśloną substancją!! Ten, kto interesuje się geopolityką, historią, itp - dobrze wie, że korpo-marksisci już od wielu pokoleń szykowali się do tego depopulacyjnego szwindlo-czynu. Już trwa maly holocaust ludnosci poprzez BLOKADĘ słuzby zdrowia.. umierają pacjenci z cukrzycą, wylewami, rakami... Chętnie dopisują covida. A Pan chce za 20 zl globalistom pokrzyżować drogi?!!? Przecież oni zainwestowali w ten biznes tryliony dolarow i jenów! Odpowiedz
 87. 24 listopada 2020, 15:46
  wyszukane w języku tajskim https://www.thairath.co.th/lifestyle/life/1826339 https://www.gj.mahidol.ac.th/main/ttm/ag-covid/ https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0181780 https://fjps.springeropen.com/articles/10.1186/s43094-020-00126-x https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7309306/ Odpowiedz
  • 24 listopada 2020, 19:58
   A to ciekawe (wniosek z 3 artykułu, wklejonego wyżej): "Podsumowując, regularne spożywanie kurkumy w naszej diecie może być przydatnym lekarstwem w profilaktyce koronawirusa". I z 3 i 4 artykułu - "Wykazano, że Andrographis paniculata (Brodziuszka wiechowata) ma siłę działania przeciwko Covid-19". Może warto kurkumę włączyć do diety? Odpowiedz
   • 24 listopada 2020, 20:58
    https://www.romedic.ro/antivirale-naturale-alimente-eficiente-impotriva-coronavirusului-0P38171 https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/10942912.2012.700539 https://www.tandfonline.com/doi/pdf/10.1080/10942912.2012.700539?needAccess=true https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16173941/ https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22972323/ Odpowiedz
 88. 24 listopada 2020, 15:16
  Witam. Informacja bezpośrednio z firmy EGIS Polska z siedzibą w Warszawie produkującej lek VIREGYT K.Najbliższa dostawa to pierwsza połowa grudnia.Pozdrawiam Odpowiedz
 89. 24 listopada 2020, 15:08
  CO-19 po rosyjsku https://uteka.ru/product/midantan-60637/ www.neuronews.ru/index.php/rubriki/glavnaya-tema/item/3740-vremennye-rekomendatsii-po-vedeniyu-patsientov-s-zabolevaniyami-i-travmami-nervnoj-sistemy-pri-covid-19 https://edu.rosminzdrav.ru/fileadmin/user_upload/specialists/COVID-19/dop-materials/250620/Sbornik_CH.2_25_ijunja..pdf https://nmrc.ru/all/b5/sbornik-ch2-26-maya.pdf https://yandex.ru/health/apteki/product/3899 Odpowiedz
 90. 24 listopada 2020, 14:02
  W mediach były zarzuty,co do leczenia Amantadyna przez Pana Doktora Bodnara. Najważniejszy z nich,to że jest to lek stary. Wiele jest leków starych i do dzisiaj działają dobrze. Pierwsze z brzegu 2 przykłady:kwas acetylosalicylowy i paracetamol. Można podawać inne tego typu przykłady. Drugi zarzut,to samodzielne leczenie wbrew dozwolonym schematów leczenia. Za to powinien dostać nagrodzony, że w tym czasie system mógł leczyć inne osoby. Kolejny słynny zarzut, to że lek ten jest zarejestrowany do innych przypadków. Historia rozwoju medycyny daje dużo przypadków, gdy lekarze szukali leków na inne choroby wśród dostępnej bazy leków. Może, nie bezpośrednio leczacych chorobę, ale wspomagających leczenie.Trzeba mieć zawsze na uwadze, że występuje obecnie antybiotykoopornosc i lekoopornosc. Dlatego jak to możliwe w leczeniu z pozytywnym skutkiem, to trzeba stosować leki o mniejszym stopniu zaawansowania. W czasie epidemii lekarze badają zawsze różne leki, które mogą być pomocne całościowo lub częściowo. I to też nie jest nowość, tylko konieczność. Odpowiedz
 91. 24 listopada 2020, 13:06
  Dzisiajsze info z niemieckiej przygranicznej apteki. Amantadyna obecnie na zamowienie. Dostępna w 2 dni. Sehr geehrte Kundin, sehr geehrter Kunde, Amantadin-HCl ist ein verschreibungspflichtiges Medikament, welches es in 2 verschiedenen Stärker gibt: 100 und 200 mg. Als Packungsgröße gibt es N1 und N3. Wir bräuchten bitte ein korrekt ausgestelltes Rezept. Vorrätig haben wir momentan keines der Medikamente. Wenn wir das Rezept haben, können wir Ihnen das entsprechende Medikament bestellen, was zum jetzigen Zeitpunkt innerhalb von maximal 2 Tagen möglich ist. Mit freundlichen Grüßen Odpowiedz
  • 24 listopada 2020, 14:28
   Mozna sie z Panem jakos prywatnie skontaktowac? podaje moj mail mpiskala@o2.pl. Prosze o kontakt. Rowniez szukam tego leku w Czechach i na Slowacji, ale bez rezultatu na razie Odpowiedz
   • 24 listopada 2020, 14:56
    poszukać w aptekach Litwie , Białorusi , Ukrainie https://uteka.ru/product/midantan-60637/ Odpowiedz
    • 24 listopada 2020, 21:15
     Na Ukrainie, w Bośni i Hercegowinie, Rumunii i Łotwie chlorowodorek amantadyny nosi nazwę Neomidantan 100 mg.
  • 24 listopada 2020, 15:27
   Czy w Niemczech amantadyna jest bez recepty? pytam bo znajomy jedzie w głab Niemiec a lekarze nie kwapia sie do wystawienia recepty dziekuje za odpowiedż Odpowiedz
   • 24 listopada 2020, 17:00
    Trzeba mieć receptę. Odpowiedz
 92. 24 listopada 2020, 13:06
  PCR-yzm to współczesny łysenkizm. https://pubmedinfo.org/2020/08/04/testy-pcr-na-covid-19-z-naukowego-punktu-widzenia-sa-pozbawione-sensu/ Odpowiedz
 93. 24 listopada 2020, 12:30
  Kto ma ochotę, może zobaczyć jaki oddźwięk na FB miał mój pierwszy post z 16 listopada (pod postem ze zdjęciem pięknej dziennikarki w malinowym sweterku i czarnej masce :-) ) o sposobie leczenia amantadyną pana Doktora. https://www.facebook.com/profile.php?id=100003221204208 Ponad 300 reakcji i ok. 150 udostępnień. I bardzo miłe komentarze :-) Odpowiedz
  • 24 listopada 2020, 15:13
   Chciałbym ale FB nie wpuszcza, nie jest publicznie dostępna? Odpowiedz
   • 24 listopada 2020, 17:07
    Sprawdziłem... jest dostępna. Odpowiedz
  • 25 listopada 2020, 1:03
   Ja nie widzę tego posta. Odpowiedz
 94. 24 listopada 2020, 11:34
  Viregyt K jest dostepny w Czechach pod ta sama nazwa. Mozna kupic np przez Farmacon.cz Odpowiedz
  • 24 listopada 2020, 12:37
   Ludzie, jesteście cudowni! Tylu nas jest - życzliwych, chętnych do pomocy, ceniących prawdę i uczciwość, potępiających cwaniactwo i pazerność, nawet za cenę ludzkiego zdrowia i życia. Nie powinniśmy zmarnować takiego potencjału. Hetmana już mamy :-) Odpowiedz
  • 24 listopada 2020, 14:31
   Strona już nie działa... Odpowiedz
   • 24 listopada 2020, 14:56
    Nie działa bo Marcin źle stronę wpisał: farmazon.cz Kupiłam tam dwa opakowania i czekam na dostawę. Czas realizacji 3-4 dni. Opcje wysyłki standardowa i kurierska. Odpowiedz
    • 24 listopada 2020, 17:13
     Czy potrzeba jest recepta do zakupu?
    • 24 listopada 2020, 17:19
     Nie
    • 24 listopada 2020, 19:10
     potrzebna jest recepta?
    • 24 listopada 2020, 19:33
     Czy można prosić o informację gdy Pani otrzyma przesyłkę, że leki dotarły bez problemu?
    • 24 listopada 2020, 19:41
     A POD JAKĄ NAZWĄ ZAMAWIAĆ
    • 24 listopada 2020, 20:13
     @Kornelia Dobrze, link do śledzenia, który dostałam z czeskiej apteki pokazuje, że paczka dziś wyleciała z Czech do PL (wczoraj została nadana - 3 dni po złożeniu zamówienia). Jeśli zagnie to już po naszej stronie. Modlę się, by szczęśliwie do mnie dotarła. Zapłaciłam 38euro za przesyłkę EMS (ekspresową). Nie ukrywam, że czekam jak na zbawienie bo mąż w piątek w pracy siedział 8h w jednym, małym pokoju z kolegą, który w piątek w nocy zaczął gorączkować i któremu dziś test wyszedł pozytywnie. Więc na 100% mąż od niego złapał Covid. Oboje jesteśmy obciążeni chorobami współtowarzyszącymi. Siedzimy jak na bombie i czekamy co będzie. xxx Na stronie jest napisane, że lek jest na receptę ale mnie nikt ani przy składaniu zamówienia, ani płaceniu, ani później o taką nie prosił. xx Mania Viregyt K
    • 24 listopada 2020, 21:18
     Jaką metodę płatności Pani dała, TransferWise ?
    • 24 listopada 2020, 21:42
     A w jaki sposób zapłacić ? Pokazują się firmy w payment ale nie wiem co wybrać i jak to dziąła.
    • 24 listopada 2020, 21:57
     Tak. TransferWise.
    • 24 listopada 2020, 22:04
     Ja chcę tylko zaznaczyć, że nikogo nie namawiam do zakupów. Sama podjęłam ryzyko z pełną świadomością, że mogę stracić pieniądze. Póki co, firma się wywiązała i wysłała przesyłkę. Przesyłkę zarejestrowała już nasza Poczta Polska, choć nie ma jej jeszcze na terenie PL. Kwestia jeszcze tego co w tej przesyłce siedzi. Choć myślę, że gdyby chcieli oszukać to w ogóle by nic nie wysłali i nie tracili prawie 40 euro na wysłanie mi bubla. Maile z powiadomieniami przychodzą w języku rosyjskim ale kraj nadania przesyłki w śledzeniu to Czechy.
    • 24 listopada 2020, 23:38
     @Magda Super serdecznie dziękuję. Życzę zdrowia i spokoju.Będzie dobrze. ;)
    • 25 listopada 2020, 0:14
     Pani Magdo gdyby wyszla lipa i lek nie dotrze a rozchorujecie sie prosze o smsa na 508 172 106 . Ile będe mogla - pomogę
    • 26 listopada 2020, 10:31
     Witam, proszę o kontakt jeśli dojdzie do Pani przesyłka faktycznie z lekiem cin90cin@gmail.com
  • 24 listopada 2020, 17:36
   A od kiedy istnieje ta strona / firma? Bo wg http://web.archive.org/web/*/https://farmazon.cz/* to jakaś nowość - czyli b.wysokie ryzyko, że to SCAM. Odpowiedz
   • 24 listopada 2020, 18:20
    domain: farmazon.cz registrant: CONTACT-20190424-17537 nsset: NSSET-20190516-75802 registrar: REG-ZONER registered: 24.04.2019 03:57:49 changed: 16.05.2019 09:20:01 expire: 24.04.2021 address: Sankt-Peterburg sprawdzone w stronie domeny.pl Odpowiedz
  • 24 listopada 2020, 19:34
   Czy ktoś z Państwa otrzymał już wcześniej coś od tego Rosjanina z Petersburga ? Nie piszę kupił, bo akurat zapłacić w internecie jest wyjątkowo łatwo. Odpowiedz
 95. 24 listopada 2020, 11:30
  Gdy lekarz wyśle pacjenta, z problemami wyglądającymi na Covid, na JEDNOKROTNY i WYŁĄCZNY test PCR na grypę A z ustawioną liczbą namnożeń 45 (czyli tyle ile dla PCR Covid-19) - niemal pewne jest, że taki test będzie pozytywny i takiego pacjenta z marszu można leczyć amantadyną z natychmiastowym skutkiem. Co do przyczyn ciężkiego przebiegu Covid - leki na nadciśnienie, cukrzycę zwiększają liczbębiałek ACE2: "(...) u pacjentów z nadciśnieniem, choroba wieńcową serca, cukrzycą i przewlekłą chorobą nerek, COVID-19 ma cięższy przebieg. Wszyscy oni spełniają kryteria potrzebne do włączenia terapii inhibitorami ACE lub blokerami receptora angiotensyny (sartanami)" https://bit.ly/3pZ5SKY Odpowiedz
  • 24 listopada 2020, 12:37
   Każdy test PCR wykorzystujący ponad 25 cykli jest całkowicie niewiarygodny. Odpowiedz
 96. 24 listopada 2020, 2:29
  Szanowni państwo lekarze, do wpisu z dn. 21 listopada, godz. 21.25 dodałam wszelkie dostępne mi akty prawne, ustawy i sygnatury wyroków Sądu Najwyższego, dające lekarzom swobodę w zakresie metod leczenia, także procedury off- label, czyli stosowania leków poza wskazaniami rejestrowymi, np. amantadyna na Covid19. Może komuś się przydadzą te informacje. Odpowiedz
 97. 23 listopada 2020, 22:43
  Czy ktoś wie czy w Czechach nadal można wykupić Virekyt (w Czeskim Cieszynie np)? Ewentualnie jak wygląda sprawa na Słowacji (i pod jaką nazwą występuje tam amantadyna)? Pozdrawiam Odpowiedz
  • 23 listopada 2020, 22:48
   Zagalopowałam się - w Czechach prawdopodobnie nie nazywa się to Viregyt. Podpowie ktoś jak amantadyna nazywa się w Czechach? Odpowiedz
   • 23 listopada 2020, 23:04
    Na portalu gdziepolek jest info, że w Czechach i na Słowacji nazwa handlowa w lekospisach międzynarodowych leku Viregyt K to PK Merz, z tym że jest to siarczan amantadyny, 90 tabletek. Mając na recepcie papierowej Viregyt K rzeczywiście farmaceuta słowacki wydał PK Merz 100 mg. Odpowiedz
    • 26 listopada 2020, 10:22
     W Czechach lek nazywa się identycznie jak u nas: Viregyt-K.
 98. 23 listopada 2020, 22:21
  Witam Państwa. Na oko.press ukazał się właśnie świetny tekst lekarza, naszego sprzymierzeńca, dr. hab. Cezarego Pakulskiego: https://oko.press/eksperci-dajcie-szanse-amantandynie/ Koniecznie przeczytajcie (trzeba założyć darmowe konto, ale to trwa moment) Odpowiedz
 99. 23 listopada 2020, 20:48
  Ciekawy artykuł o leczeniu Sars Cowid https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://zdrowie.radiozet.pl/amp/full/28480/Choroby/Choroby-zakazne/Koronawirus.-Slodki-piolun-czyli-artemizyna-skuteczna-w-leczeniu-COVID-19&ved=2ahUKEwi61eD9tZntAhUliIsKHbUODSYQFjABegQIBBAB&usg=AOvVaw2QJPvn9gdxRGYXieF8IRE5&ampcf=1&cshid=1606160731678 Odpowiedz
 100. 23 listopada 2020, 20:00
  Jeszcze ze 2 tygodnie i żaden "oficjalny" lek na covida nie będzie skuteczny ? Koronawirus. Wycofano popularny lek stosowany do walki z chorobą Chodzi o arechin - specyfik, który od początku pandemii służył jako główna broń do walki z wirusem. Lek jest tani i dobrze znany na rynku, ale nie wiadomo, czy przeszedł odpowiednie badania przed włączeniem go do leczenia chorych na COVID-19. Czyli lek bez żadnych badań( ukierunkowanych na covida) stosowany w Polsce od marca - można ???? https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-wycofano-popularny-lek-stosowany-do-walki-z-choroba-6578681141656352a Odpowiedz
 101. 23 listopada 2020, 19:39
  Pandemide hayatlarını kaybeden j turecki stron 706 https://www.ttb.org.tr/kollar/userfiles/files/bto_covid_19_kitap.pdf Odpowiedz
  • 23 listopada 2020, 23:13
   adamantan strona 359 - tłumacz google: Używany w leczeniu COVID-19 i zebrano wiele publikacji i Chlorochina, o której wiadomo, że powoduje poważne skutki uboczne, takie jak wydłużenie odstępu QT, Ma właściwości przeciwwirusowe inne niż hydroksychlorochina i azytromycyna. znane pochodne adamantanu PH w podeszłym wieku i chorobach serca lub czy jego zastosowanie zadziała u pacjentów z parkinsonizmem Temat się pojawił (43,52). Amantadyna, jon białkowy matrix-2 (M2) wirusowe uwalnianie otoczki w endosomie w komórce gospodarza poprzez blokowanie jego kanału hamuje. Do replikacji kwasu nukleinowego wirusa wymagana jest bananina. działają przeciwko koronowirusowi SARS poprzez hamowanie enzymu helikazy. tadir. Memantyna zwiększa aktywność kanału jonowego białka E HCoV-OC43 do Ponieważ ni hamuje helikazę, hamuje (53, 54). Odpowiedz
   • 24 listopada 2020, 8:48
    http://heals-rx.com/product/Amantadine.html czy to jest to? Odpowiedz
 102. 23 listopada 2020, 19:39
  Szukam lekarza, który leczy amantadyną w woj. zachodniopomorskim (najlepiej okolice Kamienia Pomorskiego). Pozdrawiam Odpowiedz
  • 25 listopada 2020, 0:18
   jest pani już chora? Odpowiedz
 103. 23 listopada 2020, 18:43
  Taki temacik Amantadyna w Turcji jest dostępna na receptę tylko dla osób chorych na coronavirusa ! Dziś pokazałem koleżance zdjęcie Vigerytu i tak mi powedziala Tak to lek na covid Turcy widać już wiedzą czym leczyć . a nie szczepić Odpowiedz
 104. 23 listopada 2020, 18:22
  Na portalu rp.pl-ekonomia są 2 ciekawe artykuły- przepustki covidowe w Wielkiej Brytanii i lot samolotem i szczepionka na covid 19. Odpowiedz
  • 23 listopada 2020, 19:16
   Dziś na Onecie też jest artykuły ,,bez szczepionki na covid,, nie wsiądziemy na pokład samolotu. Odpowiedz
 105. 23 listopada 2020, 16:43
  COVID-19 и лекарства https://gofile.io/d/9WFZ1X Odpowiedz
 106. 23 listopada 2020, 16:42
  Witam, Moim zdaniem tylko "poza-systemowe" współdziałanie lekarzy i ludzi, którzy chcą się leczyć metodą dr Bodnara ma i będzie miało rację bytu w naszym kraju. Musiałby zdarzyć się CUD, by amantadynę uznano "odgórnie" za lek na COVID. Więc im więcej będziemy o tym mówić komu tylko się da, im więcej ludzi się do tej terapii przekona i im więcej lekarzy zechce tą metodą leczyć tym mniej ludzi będzie umierać czy trafiać do szpitali. Tym bardziej odciążymy "szpitalną" służbę zdrowia i tym skuteczniej będziemy przerywać łańcuch zakażania. Taki z pewnością na ten moment może być nasz wkład. Od dawna śledzę stronę przychodni i przygnębiał mnie fakt, że tak mało lekarzy "ujawniało / ujawnia się" na niej. DLATEGO BARDZO UCIESZYŁO MNIE, ŻE dr TOMASZ RZEMIENIUK i lek. stom. BEATA BRYCZEK OTWARCIE PODPISALI SIĘ NA NIEJ IMIENIEM I NAZWISKIEM. Może za ich przykładem odważą się kolejni, którzy wierzą / uwierzą w skuteczność terapii amantadyną i wesprą zarówno dr Bodnara jak i nas, zwykłych ludzi w walce o życie i zdrowie nas samych, naszych bliskich, znajomych, znajomych znajomych itd.... generalnie wszystkich tych ludzi, którzy będą chcieli amantadynę zastosować. Na to mamy wpływ. POMYSŁ ZAŁOŻENIA INTERNETOWEJ PRZYCHODNI przedstawiony przez p. Marka - super. Jeśli jest szansa go rzeczywiście zrealizować!!!! Ja po raz kolejny zostawiam na siebie namiar, gdyby któryś z lekarzy zechciał się do mnie odezwać i dać namiar na siebie, bym miała do kogo zadzwonić z prośbą o przepisanie leku i wsparcie, gdy zdarzy się zachorować mi lub komuś z moich bliskich pozdawiam Aleksandra / nacocita@gmail.com / 501 01 59 57 Odpowiedz
 107. 23 listopada 2020, 16:28
  I naprawdę już nic? Cisza? Po temacie? Nikogo to nie obchodzi? Co za świat. To może faktycznie lepiej już umrzeć, niż to wszystko oglądać i czytać. Sami się zgładzimy. Życzliwość ludzka nie ma granic. Tylko PHARMA i PHARMA, tylko oni muszą zarobić... Jasne, szczepionki trzeba teraz promować, a nie skuteczny lek. Odpowiedz
 108. 23 listopada 2020, 16:21
  dla ciekawych z Centrum Badań Medycznych i Edukacyjnych Uniwersytetu Moskiewskiego im. Łomonosowa https://ichgcp.net/ru/clinical-trials-registry/NCT04424134 dodatkowo https://pimunn.ru/tpost/hd7ytc87mr-pereprofilirovanie-mukoliticheskogo-poda Odpowiedz
 109. 23 listopada 2020, 16:04
  Podobnie jak inne piszące tu osoby rozpocząłem poszukiwania Viregyt K i oczywiście stwierdziłem, że lek jest praktycznie nieosiągalny na polskim rynku. Jeżeli jakaś apteka się nim pochwali na gdziepolek.pl, nie można się do niej dodzwonić, a produkt znika w ciągu kilku godzin. Mam smutną refleksję, że tak naprawdę to wykupywanie i chomikowanie leku "na czarną godzinę" przez osoby zdrowe jest nieetyczne. Może się okazać, że lek będzie leżał jako "zabezpieczenie" w szufladzie u osób nie chorujących, a osoby naprawdę chore na Covid-19 i potrzebujące preparatu będą umierać nie mogąc zdobyć leku w aptece. Najlepszą rzeczą, jaką mógłby zrobić rząd w obecnej sytuacji, to uruchomić narodowy program produkcji Viregyt-K i leczenia chorych na Covid-19 tym preparatem. Obawiam się jednak, że nie będzie go łatwo do tego przekonać - zarówno przez to jak trudno dotrzeć do decydentów, jak i potencjalną korupcję na najwyższych szczeblach władzy generowaną przez koncerny produkujące szczepionki, szykujące się na jak to ktoś określił "Interes tysiąclecia". Odpowiedz
  • 23 listopada 2020, 18:36
   Nieetycznym byłaby spekulacja. A Pan potrzebuje dla osoby chorej czy do szuflady. Bez urazy. Odpowiedz
 110. 23 listopada 2020, 15:55
  co pisze w języku rosyjskim o Co19 https://nikafarm.ru/covid-19-o-sxeme-lecheniya-bez-antibiotikov-protivovirusnyx-preparatax-i-immunomodulyatorax https://biomolecula.ru/articles/kak-vylechit-covid-19-spoiler-poka-tochno-ne-znaem-no-dogadyvaemsia https://apteka.103.by/midantan-instruktsiya/#prices https://lek-info.ru/amantadin https://www.medcentre.com.ua/medikamenty/amantadin.html Odpowiedz
 111. 23 listopada 2020, 15:43
  A może taki pomysł. Panie doktorze, ma pan doświadczenie w biznesie i lekarskie, Proszę założyć przychodnie internetową leczącą Covid19, zaproponować udział lub pracę lekarzom z całej polski akceptującym pana metody. Leczyć poprzez udzielanie teleporad. Znalazłem już taką, " Dimedic.PL ". Życzę powodzenia. Odpowiedz
  • 24 listopada 2020, 13:59
   Uważam, że to znakomity pomysł! Może coś dobrego wykluje się z tego chaosu i znieczulicy decydentów. Działanie oddolne jest najskuteczniejsze. Odpowiedz
  • 25 listopada 2020, 11:17
   Świetny pomysł! Na pewno duża grupa pacjentów by się zebrała. Odpowiedz
 112. 23 listopada 2020, 15:27
  Wklejam jeszcze raz https://www.facebook.com/krolposlem/videos/392942051856351 Odpowiedz
 113. 23 listopada 2020, 15:24
  Tego nie da się leczyć, media nawet nie bąkną na temat leczenia. Można się tylko szczepić. Nie będziesz chciał się zaszczepić możesz "pić wodę". Zainwestowano wielkie środki, zatrudniono największe autorytety, rozkręcono kampanie medialne. Spodziewany interes, nie życia, nie 100 lat, ale 1000lecia . Zadbano, jakby coś nie wyszło żeby nie ponieść konsekwencji. I co jakiś nieznany Doktorek z nieznanego Przemyśla ma to popsuć. Odpowiedz
  • 23 listopada 2020, 15:34
   Tu jest Polska! Nie dali rady Krzyżacy, nie dali rady Tatarzy, nie dali rady Turcy, nie dali rady Szwedzi, nie dali rady zaborcy, nie dali rady bolszewicy, nie dali rady naziści, socjalizm też rozwaliliśmy, jakiś tam Nowy Porządek Świata też tu się nie uda. Odpowiedz
 114. 23 listopada 2020, 15:08
  Do Pani DENTYSTKI: Niestety po napisaniu maila podanego przez Panią (do apteki na Teneryfie) w odpowiedzi otrzymałam informację, że potrzebna jest recepta hiszpańska.Czy w Pani przypadku nie było żadnego problemu czy też musiała Pani "negocjować"?Będę wdzięczna za (po)odpowiedź.Pozdrawiam serdecznie. Odpowiedz
  • 23 listopada 2020, 18:40
   Jestem zdziwiona. Na miejscu zamówilam 30 op poniewaz są po 20 szt w opakowaniu więc pokryje to terapię 15 os( rodzina , znajomi).pani mgr powiedziala mi na miejscu , ze tak samo bez recepty mogę zamówić online. zaraz sprobuję do niej zadzwonić i ustalic w czym rzecz. Odpowiedz
   • 23 listopada 2020, 19:10
    Ja również pisałam do tej apteki ale nie otrzymałam odpowiedzi Odpowiedz
    • 23 listopada 2020, 20:46
     Prawdopodobnie w skrzynce mailowej tej apteki jest teraz kilka tysięcy , albo i więcej zapytań z Polski.
   • 23 listopada 2020, 19:13
    Ja też niestety nie dostałam odpowiedzi. Odpowiedz
   • 23 listopada 2020, 19:52
    Dziękuję serdecznie. Będę wdzięczna za informację. Odpowiedz
 115. 23 listopada 2020, 13:59
  Proszę obejrzeć. https://www.facebook.com/100002022222386/posts/3829388133805223/ Odpowiedz
  • 23 listopada 2020, 15:01
   Link nie otwiera się pojawia się informacja że te materiały nie są teraz dostępne Odpowiedz
 116. 23 listopada 2020, 12:35
  Czy zna ktoś moze lekarza z woj. Swiętokrzyskiego leczącego Viregytem K pacjentów covid. Teściowa ponad 70 lat z podejrzeniem (covid) aktualnie skierowana na wymaz gorączka pod 40stC od soboty (dostała antybiotyk na 3 dni po konsultacji zdalnej z jakimś weekendowym ośrodkiem konsultacji) w nocy wymioty, osłabienie potworne nie ma sił jechać na wymaz. Miała udar w tym roku ma też wachania ciśnienia chciałbym jej bardzo pomóc ale nie chce zaszkodzić. Lek mam. NIe wiem jak w tej sutuacji działć. Odpowiedz
  • 24 listopada 2020, 1:20
   Panie Grzegorzu. W żadnym wypadku proszę nie leczyć teściowej wigerytem k bez nadzoru lekarza. Terapia jest ryzykowna i tylko lekarz z doświadczeniem leczenia tym lekiem może ją prowadzić. Teściowa z uwagi na wiek i choroby towarzyszące należy do grupy bardzo wysokiego ryzyka. Jeszcze raz powtarzam, proszę NIE podejmować takiego ryzyka. Odpowiedz
   • 24 listopada 2020, 12:33
    NIe wiem czy pani ma świadomość, że w zasadzie nie jest prowadzone żadne leczenie wobec takich osób pzostajacych w domu. Teleporada i finito czekanie na stan krytyczny aby wziasc do szpitala. W domu teściowa 72lata, tesc 73lata z równie skomplikowaną sytuacją jesli nie gorszą i babcia 95lat parwie tylko leżąca. Właśnie dlatego szukam lekarza z który mógłby mamę poprowadzić bo to się wszytsko rozsypie za chwilę. NIe wiem co zrobic .. stad napisałem na tym portalu tą prośbę. Odpowiedz
    • 24 listopada 2020, 13:35
     Zdaję sobie sprawę, z tego co się dzieje. Ogromnie współczuję . wiem co ludzie przeżywają. Jednak ten lek to nie jest cudowne antidotum na koronawirusa. Terapia jest ryzykowna i może być prowadzona tylko pod nadzorem lekarza i to doświadczonego , tak jak na stronie pisze doktor Bodnar. Dawkowanie leku trzeba ustawić indywidualnie dla każdej osoby, z uwzględnieniem stanu zdrowia , wieku, i przemiany materii. Lek może kumulować się w organizmie nawet 40 godzin i nie ma na niego żadnej odtrutki. Przy przedawkowaniu ciało spala się od środka i NIC się już nie da zrobić. Ponadto w każdej chwili może nastąpić nietolerancja leku i tylko lekarz potrafi określić jakie są tego symptomy i podjąć odpowiednie działania ratownicze. Gdyby pan porozmawiał z doktorem Bodarem to powie panu to samo . Nie podawać bez nadzoru lekarza. Z całego serca życzę panu aby pan go znalazł jak najszybciej gdzieś w pobliżu miejsca zamieszkania.
    • 25 listopada 2020, 0:24
     Czy posiiada pan Grzegorz lek??
    • 25 listopada 2020, 0:41
     Panie Grzegorzu ... najprosciej mimo cięzkiej sytuacji ,zbic temp ile się da , zalatwić trabsport nawet z mozliwoscią polozenia babci i pruć do Optimy w Przemyslu . zadzwonic do doktora On przyjmuje i Zabrza i z Krakowa i z wielu.miast polski tsk jak napisal - wszystkich ktorych moze zbadac w prxychodni. Nie rezygnowac z.leczenia dotychczasowego - ale jesli nie daje efektów - ja tak bym zrobila. Uzgodnic wizytę i pruć. Moją przyjaciólkę w okropnym stanie z tempn po calonocnych wymiotach karetka zabrala, przetrzymano dobę na izolatce, zbito temp , naeodniono , pobrano wymaz i nadal w zlym stanie wystawiono pod drzwiami mieszkania o 5 rano. Wtedy lekarz mógl leczyc online. codzien do tej rodziny dzwonil bo mąz rozchorowal się gorzej jak zona. wyciągnąl ich za uszy. Skoro pomaga tym ktorych bada w przychodni. . jesli jest taka histeria wobec leku, ktory do niedawna byl w hiszpanii bez recepty jak aspiryna to jechac do źródla. To tylko moje zdanie . mozna sie z nim nie zgadzać. Babcia czy ma 95 lat czy 100?? To co? Nażyla się już? każdy dzien życia To cud.
    • 25 listopada 2020, 15:31
     Lek mam. Na razie chora jest tylko teściowa goraczka ustąpiła ale są wymioty i otepienie, słabość.
    • 25 listopada 2020, 21:06
     Panie Grzegorzu nie rozumiem tej histerii wokol tego leku. Tesc mojejncorki miesiac po zawale, koronografia, silne nadcisnienie, 3-4 miesiśce leczona stopa cukrzycowa, cięzka cukrzyca. Przyjmoeal Viregyt , po dobir temp doadls z 40 do 34 potem wzrodla do 37 , zyjev, ze stooą gorzej no ale to proces przypisany do cukrzycy ktorą ma i ktorej sie nie pozbedzie. Nie chcę wchodzic w polemiki ale czy ci lekarze , ktorzy de facto powinni was prowadzic a nie wspólczuc, mieli jakies powiklania po tym leku. Moja tesciowa.ma kamien w nerce i covid. rozmawialam osobiscie z dr Bodnarem - nie jest to p.wskazaniem. sa wtedy inne dawkowania. nie co 6 a co 8 godz i mnostwo 3-4litrow plynów. Na 500 os nikt doktorowi nie umarl. Tu w Hiszpanii kupilam lek w aptece jak aspiryne. Tak toksyczny? W mojej rodzinievi wsrod znajomych 7 osób wyprowadzilam Viregytem z covid-19. Wszyscy po 3 dobach wrócili do żywych. Statystyki POZ maja się inaczej. Czemu? JESTEM przekonana gleboko ze lekarze posiadają w szufladach na czarną godzinę viregyt ale pacjemtom go nie ordynują. Przeciez jest z pacjentem kontakt, jesli pojawiaja sie dzialania uboczne lek się odstawia. Dr Bodnar powiedzial mi wyraznie: ostra arytmia, schizofrenia, ostra niewydolnisc nerek. to są przeviwskazania. Przechorujesz i przeżyjesz? ok. Zrob rtg pluc ile ich będziesz miec zwloknialych. To nie jest cyjanek. skąd ten lęk? ta histeris. Gdyby ktoremus z pacjentow dr Bodnara coś się stalo- profesorowie tylko na to czekaja. Zatarliby ręce. A rodzinni pluc osluchac nie chcą , straszą i wspólczujà? To po co to.prawo wykonywania zawodu? O Hipokratesie nie wspomne. Jak cos niech pan pisze na maila. .
 117. 23 listopada 2020, 12:24
  Jest jeszcze trochę Amantix 100 mg w aptekach. Czy jest skuteczny i może być stosowany ? Odpowiedz
  • 23 listopada 2020, 12:47
   Wg statystyk gdziepolek.pl można oszacować, że sprzedano 100k opakowań Viregyt-K i zbliżoną liczbę Amantix. Być może część została zachomikowana. Podsumowując, co było tu pisane, Amantix nie jest zarejestrowany jako przeciwwirusowy, ale powinien hamować łagodne przypadki, natomiast w ciężkich wchłanianie siarczanu amantadyny może być zbyt wolne. Nieznany bliżej potencjał ma jeszcze przeciwwirusowy Rimantin, który jest dostępny w aptekach i nie zanotował jeszcze fali zainteresowania, jak Viregyt-K oraz Amantix. Odpowiedz
 118. 23 listopada 2020, 11:52
  Na portalu www.pb.pl pojawił się bardzo ciekawy artykuł-Chiny wzywają do stworzenia globalnego kodu zdrowotnego, by ułatwić podróże. Poza tym jest bardzo ciekawa analiza metody Chin w walce z epidemia i przy tym ograniczeń praw obywatelskich. Odpowiedz
  • 23 listopada 2020, 18:58
   Przed chwilą rozmawialam z tą samą panią magister u której kupowalam lek bez recepty. Widać mialam kupę szczęscia . Podzielilam się nim z wami, że wreszcie mamy dostęp do leku. Minęlo 2-3 dni i ta sama pani mgr bardzo przeprasza mnie , przypomina mnie sobie , ale mimo swoich wczesniejszych zapewnień- od teraz żąda hiszpańskiej recepty. Podejrzewam , że ruszyla fala i ktoś naszej pani mgr w wiosce El Tenque zmyl glowę. Bardzo mi przykro, bo ja nie mialam z zakupem najmniejszego problemu. Przysięgam Odpowiedz
   • 23 listopada 2020, 20:22
    Potwierdzam, zakup Amantadyny w Hiszpanii już stanowi problem. Odpowiedz
 119. 23 listopada 2020, 11:50
  Brandenburgia otwiera granice - na 24 godziny można przyjechać na zakupy czy w celach medycznych bez kwarantanny. Oczywiście maseczki i dystans obowiązują! Wersji amantadyny jest mnóstwo w Niemczech, ważny aby na papierowej recepcie (tylko takie są akceptowane) było Amantadin hydrochlorid, dadzą jakąkolwiek np. Amantadin-Stada koszt 17,62 EUR za 100 tabletek. Odpowiedz
 120. 23 listopada 2020, 11:33
  Moi drodzy lekarze proszę was abyście leczyli swoich Covid pacjentów skutecznym lekiem jakim jest amantadyna. Proszę pamiętajcie o tym że to wy jako personel najbardziej narażony będziecie w pierwszej kolejności "wyszczepiani" super nową szczepionką. Bo kto jak nie wy. Zacznijcie leczyć ludzi. Nie mam pojęcia jak można przepisywać dzieciom antybiotyki na podstawie teleporady? To po co nam przychodnie niech MZ zrobi ogólnokrajową infolinie a wszystkie przychodnie pozamyka. Może wtedy się obudzi w was człowiek. Odpowiedz
 121. 23 listopada 2020, 9:06
  Dnia 21 listopada 2020 o 19:23 w komentarzach Pan Tomasz Rzemieniuk pediatra opisal przypadek, gdy z powodu braku Viregyt K chory przyjął Rimantin lek zarejestrowany do leczenia grypy typu A u doroslych i dzieci. Z opisu wynika ze zadzialal. Zatem Rimantin jako chlorowodorek rymantadyny pochodnej amantadyny najprawdopodobniej moze miec wlasciwosci blokujace rozwój wirusa. Nie jestem lekarzem ani Chemikiem (chylę czoła) ale byc może tak jest i w przypaku braku Chlorowodorku amantadyny chlorowodorek rymantadyny byłby ratunkiem? Odpowiedz
 122. 23 listopada 2020, 0:08
  Czy inne sole amantydyny sa równie skuteczne? Odpowiedz
  • 23 listopada 2020, 9:04
   Proszę przejrzeć wcześniejsze posty, zwłaszcza CHEMIKA. Tam znajdzie Pani odpowiedź. Odpowiedz
 123. 22 listopada 2020, 23:54
  Moja przyjaciółka - lat 58 w ciężkim stanie z dodatnim wynikiem na Covid-19 /potężne bóle stawów, temperatura, uporczywy kaszel, ból gardła, trudności z przełykaniem, po 6-ciu dniach brania Summamedu - uczucie rozpierania klatki piersiowej i "bulgotania" w płucach, utrata węchu i smaku/ przebywająca na kwarantannie w domu w 7-mej dobie zaczęła brać cudem zdobyty Viregyt K według schematu dr Bodnara co 6 godzin. Poprawa stanu zdrowia następowała dosłownie godzina po godzinie - po 24 h - temperatura prawidłowa, wszystkie bóle ustąpiły, po 48h powrócił węch i smak, pozostał lekki kaszel ale bez jakiegokolwiek bólu w klatce piersiowej, potem potężne osłabienie przez 2dni / tak jak to pisze dr Bodnar/. Teraz od soboty bierze dawkę podtrzymującą 2 razy dziennie. Powoli powracają siły, pojawił się apetyt. Przyjaciółka zaczęła brac Viregyt K za moją namową i przy bieżącym monitorowaniu jej stanu zdrowia przez inną moją przyjaciółkę lekarza . Przyjaciółka - lekarz w piątek powiedziała mi - ty uratowałaś jej życie, ale ja wiem ,że to nie ja tylko dr Bodnar Doktorze ukłony i wielkie, wielkie podziękowania, jest Pan Prawdziwym Bohaterem naszych zakłamanych przeżartych Mamoną czasów !!!!!!!!!! Odpowiedz
  • 23 listopada 2020, 0:08
   Bardzo dziękuje Odpowiedz
  • 23 listopada 2020, 8:33
   Należy opisać to w liście do Dr Bodnara tak jak to prosi Dentystka w kilka postów niżej Odpowiedz
  • 25 listopada 2020, 0:51
   Pani Itenko kochana. powtatzam do Obrzydzenia. Irena - Chelm to tylko kolejny schodek do nieba dla NASZEGO LEKARZA. PISMO. TO SAMO TYLKO W FORMIE PISMA Z OPISEM CHOROBY, WCZESNIEJSZYM LECZENIEM I PO VIREGYCIE. dane osobowe , czytelny podpis i data. I priorytet polecony na adres prxychodni Doktora Optimy. To z pani dobrych inyencji i wdzięvznosci - czyni fokument. A to jest teraz doktorowi najbardziej potrzebne. Nasz Doktor potrzebuje Tekę takiej dokumentacj. Pisma prędzej czy później - parzą. Odpowiedz
 124. 22 listopada 2020, 23:39
  czy ten link jest już znany, może się przyda ? https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0188440920309176?via%3Dihub Odpowiedz
 125. 22 listopada 2020, 23:35
  Na wstępie chcę podziękować publicznie doktorowi Bodnarowi za poradę w sprawie leczenia mojego synka (10 lat). Młody zaczął brykać po 3 dniach leczenia Amantadyną. Teraz piszę bo mam dwa pytania: 1 - Czy osoba z dodatnim testem ale bez objawów powinna brać Amantadyne? Jeśli tak, to jak długo i w jakiej dawce ( dla dorosłego)? 2 - Czy pacjent po leczeniu Amantadyną już nie zaraża? Będę wdzięczna za informacje, może ktoś wie.... Joanna Odpowiedz
  • 23 listopada 2020, 9:25
   https://m.youtube.com/watch?v=ZnpnBYgGARE To jest wywiad z profesorem mikrobiologii klinicznej na temat testów PCR. Jeśli nie ma objawów tzn nie ma choroby. Chyba, że to schizofrena bezobjawowa, diagnozowana w b. Związku Radzieckim, pozwalająca na umieszczenie przeciwników politycznych w psychuszce. Odpowiedz
 126. 22 listopada 2020, 22:48
  Jaka szkoda, że w Rybniku nikt nie chce wypisać recepty na Viregyt. Syn choruje od 10 dni, synowa od 4, jej mama od dzisiaj Na prosbe o receptę usłyszeliśmy, od pani doktor, że to tylko rozdmuchana przez internet sprawa. A chorzy mają pić dużo wody!!! Odpowiedz
  • 22 listopada 2020, 23:32
   proszę o nr tel. Odpowiedz
   • 23 listopada 2020, 8:07
    Dzień dobry. Mój nr tel 502537559 Odpowiedz
  • 22 listopada 2020, 23:33
   Iga , proszę o twój nr tel. Odpowiedz
   • 23 listopada 2020, 0:53
    APELUJĘ GORĄCO DO WSZYSTKICH KTÒRZY LECZYLI SIĘ Z SARS COVID - 19 CHLOROWODORKIEM AMANTYDYNY WG SCHEMATU DR BODNARA ABY SKLADALI PISEMNE OŚWIADCZENIA Z DANYMI OSOBOWYMI I PODPISEM Z IMIENIA I NAZWISKA O PRZEBIEGU CHOROBY , O EWENTUALNYCH CHOROBACH WSPÓLISTNIEJĄCYCH I ZAŻYWANYCH LEKACH, O TYM CO ZOSTALO ZALECONE PRZEZ LEKARZY 1 KONTAKTU I JAKIE BYLY EFEKTY TAKIEGO LECZENIA . NASTĘPNIE PROSZĘ OPISAC ZMIANY W 1, 2 , 3 DOBIE I DALEJ PO WDROŻENIU VIREGYTU K. Taki List podpisany imieniem nazwiskiem , opatrzony datą WYSŁANY NA ADRES PRZYCHODNI BĘDZIE NAJSZYBSZYM , NAJSPRAWNIEJSZYM DOKUMENTEM W SPRAWIE NAS WSZYSTKICH I TARCZĄ NASZEGO DOKTORA WOBEC LINCZU ŚRODOWISKA MEDYCZNEGO Z KTÓRYM SIĘ SPOTYKA LECZĄC WAS MIMO WSZYSTKO DO GRANIC LUDZKIEJ WYTRZYMAŁOSCI. Podziękowania Kasi , Basi.. dla instytucji i wobec prawa jest " pacjentem - widmo" i nic nie znaczy. KORZYSTACIE Z METODY CZY CHOCIAZBY LEKU , LECZENI PRZEZ INNYCH , SKLADAJCIE ŚWIADECTWA NA ADRES PRZYCHODNI PRIORYTETEM POLECONYM. TO - TAK UWAŻAM - OBOWIĄZEK MORALNY. NAJSZYBSZY , KTORY MOZNA ZROBIĆ SAMEMU DOKUMENT BARDZO WAŻNY. TO DLA NASZEGO DOKTORA DOKUMENT, A GDY UZBIERA SIĘ TEGO TEKA... JUŻ DOKTOR BĘDZIE WIEDZIAL CO Z TYM ZROBIĆ. Lek. stom Beata Bryczek( uklony w stronę " MINISTRA ZDROWIA") Odpowiedz
    • 23 listopada 2020, 7:25
     Tak zrobię Pani Doktor.
    • 23 listopada 2020, 14:17
     Dobrze by było gdyby taki standardowy druk umieścić do pobrania w postaci PDF
    • 24 listopada 2020, 9:48
     Na szczęście są lekarze którzy starają się leczyć ponad wszystko, a nie zamykają się w przychodniach i nie chcą na oglądać. Mam szczęście, że nie musiałam skorzystać z tego leku, ale gdybym musiała na pewno skorzystam
 127. 22 listopada 2020, 22:10
  https://www.petycjeonline.com/petycja_viregyt_k Petycja w sprawie dostepnosci leku. Jesli ktos ja moze rozeslac poptzez media spolecznosciowe lub zamiescic nowa i rozpropagować to bardzo prosze. Odpowiedz
 128. 22 listopada 2020, 21:31
  Historia medycyny i leczenie różnych chorób pokazuje jedną ważną rzecz. Widzę to właśnie w obecnej sytuacji Pana Doktora Bodnara. Dobór właściwych leków ordynowanych w należyty sposób na odpowiednim etapie choroby. Pan Doktor Bodnar właśnie to zrobił. Wykorzystał viregyt k ,aby w tak dramatycznej sytuacji pacjentów im pomóc i ulżyć w cierpieniach. W epidemiach i tak licznych zachorowaniach występuje zawsze tzw.ciemna liczba ,która w statystyce nie występuje i nigdy nie będzie. A zbiorowe testowanie tak jak np. Słowacji i być może inne kraje jest przez tam specjalistów oceniane negatywnie. A uzyskane wyniki nie do końca wiarygodnie. Badania na jakimś mniejszym terenie przesiewowe, to raczej tak. Odpowiedz
 129. 22 listopada 2020, 20:28
  Mnie interesuje co się kryje pod hasłem zachorowania. Czy sa to wszystkie osoby z dodatnim wynikiem testu PCR, czy może pacjenci pełnoobjawowi. Pewnie sie nie dowiem. Odpowiedz
  • 22 listopada 2020, 20:55
   To są oficjalne dane Sanepidu. Tak jak pisaliśmy, skala zakażeń może być znacznie większa, zgodnie z zaleceniami WHO. My leczemy jedynie osoby pełnoobjawowe. Odpowiedz
 130. 22 listopada 2020, 19:00
  Z wielkim zainteresowaniem przeczytałem ostatnią aktualizację Pana Doktora Bodnara z dnia dzisiejszego. Jak pisałem wcześniej nie jestem lekarzem, ale z uwagi na wcześniejsze liczne własne doświadczenie mam własną wiedzę medyczną. Widzę w tym genialnego fachowca, które działa jak saper na polu minowym i na bieżąco analizuje każdy krok. Dla dobra pacjenta i na bieżąco koryguje strategię leczenia pacjentów. Wcześniejsze artykuły dotyczące tego tematu były bardzo negatywne. Dopiero niektóre ostatnie były bardziej rzetelne-za i przeciw leczeniu,le nie zawsze. Moje wcześniejsze komentarze dotyczące możliwości zastosowania viregyt k zostały potwierdzone przez specjalistów znających procedury dopuszczania leków. Tak dalej Panie Doktorze. Odpowiedz
 131. 22 listopada 2020, 18:42
  Są kontrowersje wokół słowa Pandemia i słusznie, bo przecież w 2009 WHO zmienila definicję na bardzo płynna. W 2010 ogłosili pandemie-epidemie Świnskiej grypy, później ogromne lobbowanie szczepionki. W Szwecji zakonczylo się to wieloma procesami i odszkodowaniami bo wystąpiły u ludzi skutki uboczne bardzo poważne. To wyglądało jak preludium tego co następuje obecnie. Nikt nie kwestionuje występowania specyficznego wirusa, ale czy na pewno trzeba unicestwiac gospodarkę, zwłaszcza gdy JEST LEK. A z testami jest różnie... zdrowy- pozytywny trendowaty nosiciel? Jakie są badania naukowe? Odpowiedz
 132. 22 listopada 2020, 18:32
  wiadomości z 2009 roku http://www.przeglepidemiol.pzh.gov.pl/substancje-przeciwwirusowe-aktywne-dla-wirusa-grypy-mozliwosci-i-perspektywy-zastosowania?lang=pl Odpowiedz
 133. 22 listopada 2020, 18:05
  https://taylors-pharmacy.co.uk/pills/symmetrel.html# niby wysyłają do Polski pozdrawiam Odpowiedz
 134. 22 listopada 2020, 17:57
  Z aktualizacji Doktora Włodzimierza Bodnara z dnia 22.11.2020 wynika,że przychodnia działa i leczy wszystkich swoich pacjentów. Zastosowane są środki ochronne takie jak maseczki oraz płyny dezynfekujące. Nie wiem, czy nie posunę się za daleko sądząc, że powszechne zastosowanie amantadyny w POZ spowodowałoby możliwość otwarcia branż zamkniętych. Jeśli ktoś ma dostęp do tych branż , może jest sens je zainteresować, aby spotykając się z rządzącymi mogli być orędownikiem dostępności amantadyny i jej stosowania. W internecie znalazłam następujące dane:Rada Przemysłu Spotkań i Wydarzeń - koordynator Bartosz Bieszyński, Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej - Jacek Czauderna- prezes, Rafał Krzycki wiceprzewodniczacy Rady Izby/ sekretarz sekretarz@iggp.pl, Polska Federacja Fitness- Tomasz Napiórkowski kontakt@polskafederacjafitness.pl 698 111 545; Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego- Ireneusz Węgłowski ighp@ighp.pl Odpowiedz
  • 22 listopada 2020, 18:26
   Świetny pomysł. Wszystkie te branże najmocniej dostają w kość w związku z pandemią . Im najbardziej zależy by to wszystko w końcu się skończyło. Wysyłanie do nich wiadomości o Dr Bodnarze i możliwości zakończenia obostrzeń ma głęboki sens Odpowiedz
  • 22 listopada 2020, 18:42
   Nie, nie posunie się Pani za daleko. Amantadyna zawsze zadziała i będzie skuteczna chyba, że ktoś jej nie toleruje, może 1-2%. Do ogłoszenia mojej metody nikt nie mówił o jej toksyczności, raptem stała się toksyczna i niebezpieczna. Wirus nigdy nie będzie się rozwijał w innym środowisku, na zmianę potrzebuje miliony lat. 90% osób chorych COVID-19 powinno się leczyć w POZ. Myślę, że około 10% ludzi nie będzie się leczyć, - bo jeszcze nie jest źle - bo przejdzie. I oni trafią do szpitala, ale nie jest to powód, aby nie leczyć skutecznie i przerwać tą nieleczoną pandemię. Odpowiedz
 135. 22 listopada 2020, 17:05
  Kto z Dolnego Śląska leczy amantadyną? Ze Szklarskiej do Przemyśla daleko.. Odpowiedz
  • 25 listopada 2020, 1:07
   Pani Basiu ... fajnie by bylo gdyby nie bylo takiej histerii wikól tego leku wśród lekarzy. ale jeśli nie ma blizej czym jest wyprawa do Przemysla po konktetne poprowadzenie zdrowie vzy życie. Bez obraxy .. Ludzie fo USA latają na operacje. Zawsze moze paninzadzwonic fo sanepidu- z tego co mi.wiadomo- i poinformowac , że jedzie pani w takim a takim dniu na.konsultacje do lekarza? oni informują policje ktora sprawdza kwarantanny. od lekarza dostaniePani zaswiadczenie że wizyta sie odbyla. Ja - gdybym byla w stanie zalatwic transfer- a nadawala sie.jeszcze do niego jechalabym do dr Bodnara z zachodniopomorskiego bo osobiscie przekonalam sie na wielu osobach jak skuteczna i szybka jest ta terapia a jak konczyła sie terapia objawowa w zaawansowanym stadium tej choroby. O ile doktor zechce przyjąć - to żadna odleglosc. ja w 1 dzien zrobilam przrz Polskę 1500 km by niestety tylko pożegnać wujka. Można.Pozdrawiam Odpowiedz
 136. 22 listopada 2020, 16:10
  artykuł z 1997 roku http://www.fpn.ipin.edu.pl/archiwum/1997-zeszyt-3/amantadyna-i-jej-pochodne-xxx-leki-o-wielu-mozliwosciachx.html Odpowiedz
  • 22 listopada 2020, 16:14
   MATADYNY z BIULETYNU Wydziału Farmaceutycznego https://gofile.io/d/ha0L1p Odpowiedz
 137. 22 listopada 2020, 14:07
  Dzień dobry, na początku chcę gorąco podziękować wszystkim lekarzom, którzy wpisujecie swoje uwagi komentujecie, pomagacie tym samym doktorowi BODNAROWI, dla nas pacjentów jest to bardzo ważne aby uwierzyć, że są lekarze, którzy przyznają Panu doktorowi Bodnarowi rację, chylą czoła przed nim (podobnie jak my), My pacjenci czekamy na informację co inni lekarze o tym myślą (szczególnie Ci których bezpośrednio Covid nie dotknął). Mój mąż przeszedł Covid, we wcześniejszych komentarzach opisywałam kilka razy jak wyglądało jego zdrowienie 8 dni było bardzo ciężko, po zażyciu leku Viregyt K już po pierwszej dawce delikatnie zauważyłam, że było lepiej, po 48h brak gorączki (a była 39-40 trudna do zbicia), ból pleców, głowy itp ustąpił. Dziś mija miesiąc od zachorowania męża, codziennie śledzę stronę Optimy czytam Wasze komentarze, (apelowałam osobiście do v-ce premiera Jarosława Kaczyńskiego bez odzewu) czytam wszystkie komentarze, niektóre ze łzami w oczach nic tak nie buduje wiary w lekarza jak odważna, bezinteresowna, heroiczna, walka o pacjenta, którą wykazuje doktor WŁODZIMIERZ BODNAR, Odwaga PANI BEATY BRYCZEK i PANA TOMASZA RZEMIENIUK. W imieniu mojego męża, mojej rodziny i swoim Dziękuję WAM DRODZY LEKARZE, ŻE JESTEŚCIE, Niech Wam Bóg Błogosławi. Odpowiedz
  • 23 listopada 2020, 0:37
   Bardzo dziękuję Odpowiedz
 138. 22 listopada 2020, 13:30
  tu bardzo ciekawe opracowanie naukowe nt amantadyny i memantyny Anti-Inflammatory Effects of Amantadine and Memantine: Possible Therapeutics for the Treatment of Covid-19? Jiménez-Jiménez FJ1, Alonso-Navarro H1, García-Martín E2, Agúndez JAG2 https://europepmc.org/article/med/33182350 Odpowiedz
 139. 22 listopada 2020, 12:47
  do pdf do czytania https://gofile.io/d/gMnyK8 Odpowiedz
 140. 22 listopada 2020, 12:23
  Szanowny Panie doktorze! Chciałbym odnieść się do moich i mojej żony wrażeń dotyczących konferencji prasowej z udziałem pana Sośnierza. Sami nieustannie śledzimy Pana działania i w pełni je popieramy. Dlatego wszelkie poruszone kwestie są nam doskonale znane. Jednak obawiam się, że w zaprezentowanej formie nigdy Państwo nie dotrzecie do szerszych gremiów, gdyż prezentacja powinna być przygotowana pod względem medialnym (dla osób zupełnie nie przygotowanych). Niestety w takim świecie żyjemy. Rozumiem, że prawdopodobnie skorzystał Pan z krótkiego "okienka" możliwości dotarcia do opinii publicznej. Mam nadzieję, że pojawią się jeszcze takie okazje. Teraz konkretniej: - niepotrzebnie pan Sośnierz wspomina o wolności w stosowaniu trutek na szczury. To nie jest istota zagadnienia, a zaburza istotny przekaz i zniechęca do dalszego słuchania (oczywiście nie miał Pan wpływu na słowa p. Sośnierza). - Polacy są narodem, który łaknie tego "co z zachodu". Należałoby się powołać na istniejące badania na zachodzie potwierdzające skuteczność Amantadyny. Hasłowo, np. artykuł w magazynie Nature. - Należy powoływać się na UDOKUMENTOWANE przypadki wyleczeń i dużą liczbę nieudokumentowanych. - Powinien Pan występować w gronie kilku innych lekarzy potwierdzających skuteczność pańskiej metody - zdaję sobie sprawę, że to trochę dziecinne, ale niestety tak to działa . - Powinno być bardzo jasno podkreślone, że lek jest znany od kilkudziesięciu lat, znane są skutki uboczne i należy uświadomić, że powszechnie przyjmowane leki dostępne bez recepty, też mają ogromną ilość skutków ubocznych. Nie zależy mi na publikacji tego komentarza. Chciałbym po prostu dotrzeć do Pana z tą krótką informacją. Bardzo serdecznie pozdrawiam, Maciej Odpowiedz
  • 22 listopada 2020, 12:56
   Bardzo trafna uwaga, jedynym wyjściem aby dotrzeć do szerszej liczby odbiorców to być może wykupienie bloku reklamowego w TV i to w dobrym czasie reklamowym. Opłacenie reklamy ze zbiórki pieniędzy na zrzutka.pl Odpowiedz
   • 22 listopada 2020, 14:49
    Świetny pomysł. Materiał musi być opracowany b. dobrze z punktu widzenia medycznego i jednocześnie łatwy do odbioru przez przeciętnego widza. Odpowiedz
   • 25 listopada 2020, 2:49
    Śmiem wątpić czy się to uda. W targu pieniędzmi - też są blokady. Musimy od dołu. Najgorsze jest to jak wielka ignorancja jest lekarzy wobec tego " starego novum". Jestem " tylko stomatologiem " ale od 30 lat praktyki zawodiwej leczę pewne przypadki 1 dającym genialne efekty od 30 lat lekiem..Wczesniej przez 40 lat pracy zawodowej tym lekiem leczyla rownież moja mama- jak ja. Stomatolog.Mody przemijaly na przerózne specyfiki... nie kwestionuję postępu.Niemniej po kilku latach szalu mody na rózne medykamentyi cuda w tej dziedzinie ... nadal moj lek świetnie sie sprawdza. Czy ktos go poleci w Bloku relklamowym TV. ? dentystom do stosowania? never. Z zauroczeniem za to oglądalismy niegdys reklamę pasty do zębow ze wskazaniem periodontalnym , kiedy jedna starsza pani rusza bialum.koleczkiem w drugim bialym kołeczku drugiej smutnej pani tlumacząc , ze gdy tylko zacznie stosowac ts pastę- jej dziąsla uofpornią się . staną się spręźyste i zęby ustabilizują się i przestsną wypadać! Od kiedy parofontoza jest chorobą dziąsel? To zanik łoża kostnego w ktorym ząb traci utrzymanie. Przekonanie pacjenta w gabinecie po takiej reklamie w TV - " Syzyfowa praca". Dlatego nie uwierzę w możliwośc wykupienia nawet za ogromne pieniądze BLOKU REKLAMOWEGO dla dr Bodnara , chocby- bez obrazy wstawil się za tym sam Pan Jezus. : UWIERZĘ JAK TĄ REKLAMĘ ZOBACZĘ. Odpowiedz
  • 22 listopada 2020, 15:02
   Też tak uważam. Według mnie występowanie w kontekście leczenia covid w towarzystwie p. Sośnierza i Konfederacji (ktorej ogromna część wyborców kwestionuje istnienie pandemii) to niestety strzał w stopę... Czy naprawdę nie ma w sejmie jednej poważnej osoby, która zainteresowalaby sie tym tematem??? To naprawdę bardzo dziwne. Widać, że spawa jest "ukręcana" przez media. W Onecie wezwanie doktora do badań wisiało ostatnio na głównej stronie może przez godzinę. W TVN redaktor pozwala Grzsiowskiemu gadać takie głupoty, że się słuchać nie da. Proponuje on np. badania, w których jednej grupie chorej na covid podaje się placebo (tym samym skazując niektóre na śmierć!), a redaktor w ogóle tego nie kwestionuje... To naprawdę niepojęte. Odpowiedz
   • 22 listopada 2020, 15:27
    Ta wzmianka o trutce na szczury na konferencji mnie zmroziła i była nie na miejscu. Trzeba udowodnić, że to nie szarlataneria, tylko są opinie naukowe, że amantadyna działa: w "Nature", NIH, wstępne wyniki badania prof. Rejdaka. Towarzystwo innych lekarzy lub poważnych posłów, szanowanych osób też jest wskazane. Odpowiedz
   • 23 listopada 2020, 12:13
    Sami widzicie, że tylko Konfederacja podjęła wysiłek, żeby zrobić coś w tym temacie, za co należy się im szacunek i podziękowania. P. Sośnierz zorganizował konferencję, która miała kilkaset tysięcy odsłon, może niektóre słowa nie były zbyt fortunne, trudno. Zachęcam wszystkich, żebyście pisali nie tylko tutaj swoje komentarze, ale na stronach wszystkich osób/organizacji, które mogą nagłośnić sprawę. Oczywiście nie ma sensu pisać do POPiS, profesorów celebrytów czy Onetu, bo to właśnie im zależy, żeby NIE było głośno o amantadynie. Sugeruję opozycję taką jak np. Hołownia lub Tyszka z Kukiz15. Piszemy Codziennie komentarze z prośbą o wsparcie pod KAŻDYM postem umieszczanym przez nich na facebooku. Jak napisze 100 osob, to będzie już jakaś presja społeczna, dodatkowo inne osoby się dowiedzą o sprawie. Odpowiedz
 141. 22 listopada 2020, 12:22
  Znalazłem ten artykuł, tylko inną drogą. W wiadomościach Google jest Kiosk. A w kiosku DW(Polski). A tam w dziale Społeczeństwo artykuł- Szczepionka na Covid 19:więcej pytań niż odpowiedzi. Na oficjalnej stronie polskiej tego nie znalazłem dziś. Odpowiedz
  • 22 listopada 2020, 12:43
   Panir Haraldzie uprzejmie proszę parę pięter niżej wejdz we wpis Dentystka w ktorym podaję w jaki sposob bez recepty ściągnie pan amantydynę online. Dokladnie tą samą jak viregyt czyli Chlorowodorek amanydyny pod nazwą Amantidine Level ( inna nazwa fabryczna) za 3,60 euro. dostalam 30 op. bez recepty. pizdrawiam. Odpowiedz
   • 22 listopada 2020, 13:22
    Ale ja nie o tym ... Osobiście kupiłem w aptece, na receptę, trzy opakowania po 100 sztuk i wysłałem do Polski. Sygnalizuję Wam jedynie, dlaczego musicie tam masowo umierać. By aparatczykom reżimu żyło się dostatnio ... Odpowiedz
   • 23 listopada 2020, 11:30
    Pani Doktor, czy mogę z Panią się skontaktować? Może email? Nie chcę przeszkadzac w pracy telefonem. Proszę... 603569799. kafka1980@wp.pl Odpowiedz
 142. 22 listopada 2020, 12:05
  Cóż nam z wielkiego odkrycia pana Doktora, skoro preparatów zawierających amantadynę nie kupimy już w polskich hurtowniach oraz aptekach. Według schematu doktora Bodnara, amantadyną leczą już nie tylko w Europie. Aparatczycy reżimu PiS są już w nią zaopatrzeni. Natomiast pozostałą część produkowanej w Polsce amantadyny przejmuje Szumnowski i spółka, sprzedając ją z niewyobrażalnym zyskiem do innych krajów. Odpowiedz
  • 22 listopada 2020, 12:24
   Skąd takie informacje? Odpowiedz
   • 22 listopada 2020, 13:11
    Informacje pochodzą z EGIS ... A, tak na zdrowy rozum, jak myślisz? Dlaczego nagle zabrakło tego leku w hurtowniach. Badań nad nim rzekomo nikt nie robi, nie jest wpisany w schemat leczenia, to co? Wyparował? Odpowiedz
    • 22 listopada 2020, 14:50
     Z informacji z apteki - wykupują lekarze i farmaceuci.
  • 22 listopada 2020, 14:01
   Chodzą słuchy, że zimą sprzedano spore zapasy polskich maseczek za granicę. Czyżby nastąpiła powtórka tego numeru z amantadyną. Odpowiedz
 143. 22 listopada 2020, 11:04
  Witam Państwa. Jak widać trudno przebić się przez mury dzielące nas od "rządzących", więc może kopmy od dołu? Jurek Owsiak, uważam, jest osobą którą trzeba we właściwy sposób zainteresować tą sprawą. On może pomóc. Ma za sobą masę ludzi, ma lekarzy którzy biorą udział w jego inicjatywach i jego słowa będą słyszalne. Jeśli zobaczy tą oczywistą konieczność podjęcia natychmiastowych badań nad Amantadyną, na pewno zaangażuje się w ten temat. Czy ktoś już pisał z Państwa do niego? https://www.wosp.org.pl/fundacja/kontakt Odpowiedz
  • 22 listopada 2020, 12:30
   Świetny pomysł. Przed chwilą napisałam maila bezpośrednio do Jurka na adres wosp@wosp.org.pl i poprosiłam o nagłośnienie terapii wśród lekarzy, nagłośnienie szybkich badań amantadyny na warunkach dr Bodnara i pomoc w sprowadzeniu Viregytu K do aptek. Dodałam linki do reportażu w Uwaga TVN, konferencji prasowej i przychodni Optima. Działamy! Odpowiedz
   • 22 listopada 2020, 13:55
    Niestety jestem sceptyczny. Wszystkie media o tym wiedzą (opozycyjne i rządowe) Odpowiedz
    • 22 listopada 2020, 17:12
     Można być sceptyczny ale nie wolno się poddawać zwłaszcza w tak ważnej sprawie! Wysyłać gdzie tylko można!
 144. 22 listopada 2020, 10:57
  A ja popijam sobie tonik Schweppesa (bez dżinu!), który zawiera hydrochlorochinę. Ta podobno nie działa na wirusa, ale kto wie... Odpowiedz
 145. 22 listopada 2020, 10:48
  https://twojezdrowie.rmf24.pl/choroby/koronawirus-covid-19/news-amantadyna-pomaga-lzej-przechodzic-koronawirusa,nId,4867355 Odpowiedz
 146. 22 listopada 2020, 10:46
  Na przykładzie tej sprawy można przytoczyć 2 różne przysłowia:kropla drąży skałę i rosyjskie-tiszej budziesz,dalej jedziesz. Skała dzięki Panu Doktorów i Bodnarowi oraz wielu życzliwym i co ważne wyleczonym ludziom została nadgryziona. A lekarze wolą dla dobra pacjenta i swojego robić swoje bez rozgłosu. Schemat leczenia covid 19, to kumulacja zaleceń WHO, UE pewnego lobby na świecie, które to narzuca. Spotkałem tylko jeden artykuł bardzo rzetelnie opisujący temat szczepionki. Bez euforii. Ale to nie mogę odnaleźć, bo może był zbyt rzetelny. W historii medycyny było sporo przypadków, że zwykli lekarze coś dobrego odkryli i potem nie mogli tego robić. Jak pisałem wcześniej, każdy człowiek jest inny,inne wcześniejsze choroby i inna siła układu odpornościowego. Dlatego matematyczne i statystyczne swego rodzaju leczenie zawsze będzie błędne. Dlatego musi w tych warunkach być pewna elastyczność, z uwzględnieniem stanu pacjenta i wiedzy medycznej. Odpowiedz
 147. 22 listopada 2020, 10:09
  Byłem leczony wg schematu Pana dr Bodnara i dodatkowo samodzielnie zastosowałem silne zioła antywirusowe: piołun, wrotycz, nawłoć.i jest dobrze.Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim dużo zdrowia.W Afryce leczą sars covid 19 i malarię Piołunem.Warto poczytać : wpisując w wyszukiwarkę :Global voice Kamerun,sarsCovid , Piołun. Warto również poczytać o ziołach które działają jak bomba atomowa na wirusy.Podziękowania i wielki szacunek dla P.Dr Bodnara za jego serce i troskę o pacjentów i dla jego syna.Wspierajmy P.Dr Bodnara w propagowaniu leczenia Amantydyną .Szczęść Boże Odpowiedz
  • 22 listopada 2020, 17:31
   Czy można wiedzieć w jakiej formie oraz dawkach te zioła były przymowane? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam. Odpowiedz
  • 22 listopada 2020, 18:17
   Chce tylko dodać, że nie chodzi o zwykły piolun, tylko O odmianę piolunu BYLICA ROCZNA ARTEMISIA ANNUA. Odpowiedz
 148. 22 listopada 2020, 10:05
  Prośba, kto ma twittera niech pisze do Pana redaktora Jana Pospieszalskiego, proszę zasypać Pana redaktora wpisami o zainteresowanie się tą sprawą. Jeżeli nie on to kto? Odpowiedz
 149. 22 listopada 2020, 9:59
  Dr n.medycznych pediatra Pan Tomasz Rzemieniuk w wpisie z 21 listopada 2020, 19:24 przekazał, że leczył również pacjenta lekiem RIMANTIN czyli chlorowodorkiem rymantadyny, lekiem zarejestrowanym do leczenia wirusa grypy typu A - z pełnym skutkiem. Gratulacje dla Pana doktora za odwagę i poświęcenie. https://ktomalek.pl/rimantin-ulotka-cena-zastosowanie-apteka-tabletki-0-05-g-20-tabl/ub-8585302#kiedy-stosujemy Odpowiedz
 150. 22 listopada 2020, 9:51
  Artykuł o amantadynie https://twojezdrowie.rmf24.pl/choroby/koronawirus-covid-19/news-amantadyna-pomaga-lzej-przechodzic-koronawirusa,nId,4867355 Ani słowa o Włodzimierzu Bodnarze. Oto adresy do autora i redakcji, gdyby ktoś chciał im coś... wytłumaczyć... krzysztof.kot@rmf.fm fakty@rmf.fm Odpowiedz
 151. 22 listopada 2020, 7:51
  Gorący apel do wyleczonych amantadyną. Wasze świadectwo jest najważniejsze, dlatego piszcie gdzie tylko i ile możecie. Musimy zbużyć ten mur obojętności. Sam wysyłam informacje o tym sposobie leczenia gdzie tylko mogę. Pozdrawiam Odpowiedz
  • 22 listopada 2020, 9:44
   pisać na adres https://www.prezydent.pl/kontakt/ Odpowiedz
  • 25 listopada 2020, 2:59
   Piszcie przede wszystkim z Imienia i nazwiska z podpisem opisy waszego przechodzenia Sars- Coid-19 przed w trakcie i po użyciu Virehytu wg schematu dr Bodnara. podpis musi byc czytelny jak i dane osobowe. W priorytet polecony i na adres dr Optima. To najlepsze co szary Kowalski może dla doktora zrobić. To juź dokument. A na prace naukowe skladają się dokumenty i ich statystyki. Odpowiedz
 152. 22 listopada 2020, 0:10
  Czy coś jest nie tak z datą tej publikacji? - 28-03-2020: " KONTEKST W ramach Programu Zapobiegania i Kontroli Zakażeń Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Health Emergency Programme zlecono przeprowadzenie przeglądu dotyczącego zapobiegania i zarządzania COVID-19 u osób starszych w wieku 60 lat i starszych mieszkających w placówkach opieki długoterminowej. OBECNE DOWODY Zapobieganie chorobom układu oddechowego w placówkach opieki długoterminowej: W jednym z wysokiej jakości badań SR3 stwierdzono mieszane wyniki dotyczące skuteczności higieny rąk w zapobieganiu zakażeniom, z czego 2 badania wykazały statystycznie istotne pozytywne wyniki na korzyść higieny rąk, a 1 badanie wykazało wyniki nieistotne statystycznie. Jedno umiarkowanej jakości badanie SR5 z metaanalizą wykazało umiarkowany, nieistotny statystycznie skutek na korzyść środków ochrony osobistej w zapobieganiu zakażeniom. W tym samym badaniu SR5 i metaanalizie zbadano również skuteczność izolacji społecznej w zapobieganiu zakażeniom i nie znaleziono żadnych istotnych statystycznie wyników. Jeden średniej jakości SR5 wykazał statystycznie istotne dowody na skuteczność amantadyny i sprzętu ochrony osobistej w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się wirusowych zakażeń układu oddechowego w placówkach opieki długoterminowej. WERDYKT Ogólnie rzecz biorąc, wyniki włączonych przeglądów systematycznych wskazują, że wysokiej jakości dowody przemawiają za tym, aby leczyć rezydentów chemoprofilaktyką przeciwwirusową z zastosowaniem adamantyny, jak również adamantyny w połączeniu z osobistym wyposażeniem ochronnym. " Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa), kolejność i drobne poprawki moje. https://bit.ly/35UcDWJ - skrót adresu https://www.cebm.net/covid-19/preventing-respiratory-illness-in-older-adults-aged-60-years-and-above-living-in-long-term-care/ Odpowiedz
  • 22 listopada 2020, 5:50
   To samo co z tą? "Zakaz wywozu leków na przeziębienie i środków higienicznych – nowa lista antywywozowa (marzec 2020 r.) [...] Dodatkowym nadzorem objęto także: [...] leki o działaniu przeciwwirusowym (m.in. Viregryt K" ... źródło: https://ktomalek.pl/blog/zakaz-wywozu-lekow-na-przeziebienie-i-srodkow-higienicznych-nowa-lista-antywywozowa-marzec-2020-r/w-1097 Odpowiedz
  • 22 listopada 2020, 6:06
   http://dziennikmz.mz.gov.pl/legalact/2020/18/ poz. 593 Viregyt K Odpowiedz
 153. 21 listopada 2020, 22:45
  Kochani, oto strona internetowa APTEKIi w której MOŻECIE KUIPĆ SOBIIE amantydynę BEZ RECEPTY. Rozmawialam z panią magister tej apteki, należy wyslać mail z prośbą o lek i opłacić kartą kredytową. Ja uzyskałam w tej aptece 30 op leku bez żądania żadnej recepty. . Zapytalam czy pani mgr wyśle do Polski. Odpowiedziala że bez problemu. można porozmawiać z nią telefonicznie ( po angielsku lub hiszpańsku). Odpowiednik Viregytu K ( identyczna substancja czynna) nazywa się AMANTADINE LEVEL 100 mg capsulas duras ( Amantadina hidrocloruro . Email: farmaciatanque@hotmail.com tel+34 922136383 Fax + 34 922 136 408. Lek kosztuje 3,60 euro za op. 20 tabl. Jeszcze raz podaje adres apteki FARMACIA Y LABORATORIO Lcda .Concepción M. Rguez Cámara C/ .Principes de España 20 38435 El Tanque Tenerifa. Czynne od pon .do pt. w godz . : 9-13 oraz 16-19. Jestesmy w Unii. Jeżeli kupujemy róźnosci internetowo... kazdy ma prawo się zaopatrzyć. Odpowiedz
  • 21 listopada 2020, 22:59
   Witam, zgodnie z Pani sugestia napisałam dzisiaj maila do tej apteki i czekam na odpowiedz. Mam nadzieje ze się uda kupić lek. Dziękuje Odpowiedz
   • 22 listopada 2020, 0:16
    Trzeba pamiętać, że w opakowaniu leku z Hiszpanii jest 20 tabletek, a w podstawowej kuracji dr Bodnara potrzeba przynajmniej 30 tabletek dla jednej osoby. Viregyt K można też kupić na naszą receptę papierową na Słowacji, mając na recepcie Viregyt K słowacki farmaceuta wydał zamiennik siarczan amantadyny PK Merz, z tym że ten zamiennik ma 90 sztuk, więc na recepcie trzeba mieć 2 opakowania Viregytu K. Na stronie MSZ są aktualne warunki wjazdu na Słowację na dzień 20 listopada- wymagany jest negatywny test na Covid19, nie starszy niż 72 godziny. W Czechach lek można też kupić na receptę papierową, MSZ informuje na stronie, że bez formularza i testowania można przebywać do 12 godzin z różnych ważnych względów, np. zdrowotnych. Zakup leku niewątpliwie do takich należy. Odpowiedz
    • 22 listopada 2020, 3:48
     Ale to chyba powinien być chlorowodorek a nie siarczan amantydyny ?.
    • 22 listopada 2020, 3:56
     Rozmawialam na ten temat z doktorem Bodnarem osobiście. Na bezrybiu i rak ryba. Doktor wyjasnil mi że chlorowoforek wchlanis się blyskswicznie. Siarczan duzo wolniej i dlatego doktor nie ma doświadczen z siarczanem bo od razu obstawił lek ktory uznal za Asa w sprawie. Myślę że dla lzej choryvh... amantydyna to amantydyna. Ale kiedy zaczynają się schody i są powazne choroby wspólistniejące i potrzeba jak najszybszego uderzeniowego wysycenia organizmu lekiem - to juz inna bajka. Jakbym nie misla nic - ryzykowalabym .ale na wlasną odpowiedzialnisc. Amantix chyba jeszxze jest na pólkach. no i kosztuje 4 razy tyle. wiem bo w 1 rzucie aptekarks podala mi zamiennik. Doktor Bodnar na drugi dzien wyjasnil mi w czym problem. Moi znajomi zrobili 3 dniowe tourne po Czechach żeby zrealizowac 20 recept. Pracownice aptrknwychodzily na zaplecze naradzaly sie i wydawaly 5 op i na drugi dzien znowu 5. Tu na Teneryfie yez róznie. W w aptece chcą 1 recepta na 1 lek. w innej wydają kilkanascie a potem na nastepne chcą receptę, następny kurs - magister kręci glową i mówi żecnie ma w hurtowni po czym jadę na jakkes zadupie w górach , kobieta bez jąknięcis na drugi dzien wsypuje mi dontorby 30 op. i mówi nie ma problemu. Prisze o info czy to zadzialalo. może pani nswet zadzwonic i po angielsku zapytac. jestem jeszxze na miejscu wiec moge to skorygowac ku pożytkowi wsxystkich
    • 22 listopada 2020, 3:56
     Rozmawialam na ten temat z doktorem Bodnarem osobiście. Na bezrybiu i rak ryba. Doktor wyjasnil mi że chlorowoforek wchlanis się blyskswicznie. Siarczan duzo wolniej i dlatego doktor nie ma doświadczen z siarczanem bo od razu obstawił lek ktory uznal za Asa w sprawie. Myślę że dla lzej choryvh... amantydyna to amantydyna. Ale kiedy zaczynają się schody i są powazne choroby wspólistniejące i potrzeba jak najszybszego uderzeniowego wysycenia organizmu lekiem - to juz inna bajka. Jakbym nie misla nic - ryzykowalabym .ale na wlasną odpowiedzialnisc. Amantix chyba jeszxze jest na pólkach. no i kosztuje 4 razy tyle. wiem bo w 1 rzucie aptekarks podala mi zamiennik. Doktor Bodnar na drugi dzien wyjasnil mi w czym problem. Moi znajomi zrobili 3 dniowe tourne po Czechach żeby zrealizowac 20 recept. Pracownice aptrknwychodzily na zaplecze naradzaly sie i wydawaly 5 op i na drugi dzien znowu 5. Tu na Teneryfie yez róznie. W w aptece chcą 1 recepta na 1 lek. w innej wydają kilkanascie a potem na nastepne chcą receptę, następny kurs - magister kręci glową i mówi żecnie ma w hurtowni po czym jadę na jakkes zadupie w górach , kobieta bez jąknięcis na drugi dzien wsypuje mi dontorby 30 op. i mówi nie ma problemu. Prisze o info czy to zadzialalo. może pani nswet zadzwonic i po angielsku zapytac. jestem jeszxze na miejscu wiec moge to skorygowac ku pożytkowi wsxystkich
   • 22 listopada 2020, 3:40
    W razie w ma pani telefon. Mnie pani mgr zamowila bez problemu z dnia na dzien 30 op tego leku bez 1 recepty( choc zabralam na w razie w ) i byla zdziwiona pytaniem czy moze na zamówienie wyslac do Polski. Doesn't matter- brzmiala idpowiedz- sure. prosze odpisac czy wszystko przebieglo pomyslnie. Beata. Odpowiedz
    • 22 listopada 2020, 9:41
     Możemy przekopać Wisłę I BARLINEK będzie obok Przemyśla przecież to takie łatwe.co prawda nie będę wchodził w trójkąt.
   • 22 listopada 2020, 9:10
    Dziękuję. Ja również napisałam maila:-) Odpowiedz
    • 22 listopada 2020, 21:00
     ja kupilam na miejscu. Uzyskalam info że mozna. Macie namiary , mozecie sprawdzic czy apteka istnieje, tel , fax.
    • 26 listopada 2020, 10:36
     SUPER.JAK NAJSZYBCJEJ. TU GRA IDZIE O CZAS
  • 22 listopada 2020, 2:20
   Na pewno nie będzie problemów i kontroli paczek? Odpowiedz
   • 22 listopada 2020, 21:13
    Nie wiem . Mgr powiedziala że wysle do Polski bez recepty. Jak lecimy za granicę to loperamid na biegunkę zabieramy? zabieramy.Kopcie w przepisach. Ja zabieram. Nie wiem czy sprawdzą bo ja kupilam na miejscu. . Jak wam pójdzie? Ja nie pośredniczę w zaden sposób ani w transakcję zakupu ani w przesylke. Daje wam podpowiedź na chwilowy brak leku w aptekach. 1 op 20 tabl kosztuje 3 60 euro. na kurację pełną trzeba 2 op. Lądujemy max w 8 euro za kurację 1 osoby. plus przesylka. Kazdy jest dorosly i sam podejmuje decyzję. Ryzyk fizyk matematyk. Jak z Covidem. Z Czech sprowadzają, Z Niemiec prxywożą... Hiszpania też w Unii. Jak się okaże że nagle przemila pani mgr nie może, a mnie obiecywala że oczywiscie prxysle - dla mnie sprawa będzie jasna. Zostala uciszona. Tyle. Odpowiedz
  • 22 listopada 2020, 9:28
   A jak wygląda sama płatność kartą? Przez jakąś stronę internetową, czy po prostu podaje się dane? Odpowiedz
   • 22 listopada 2020, 12:56
    Ja obawiam się, że zakup takich leków nie jest do końca legalny a paczka może utknąć w jakiejś kontroli. Czy ktoś zamówił (także bez recepty) chlorowodorek amantadyny z zagranicy i dostał paczkę i nie miał potem problemów prawnych? Odpowiedz
    • 22 listopada 2020, 21:24
     Nie wiem . Mgr powiedziala że wysle do Polski bez recepty. Jak lecimy za granicę to loperamid na biegunkę zabieramy? zabieramy.Kopcie w przepisach. Ja zabieram. Nie wiem czy sprawdzą bo ja kupilam na miejscu. . Jak wam pójdzie? Ja nie pośredniczę w zaden sposób ani w transakcję zakupu ani w przesylke. Daje wam podpowiedź na chwilowy brak leku w aptekach. 1 op 20 tabl kosztuje 3 60 euro. na kurację pełną trzeba 2 op. Lądujemy max w 8 euro za kurację 1 osoby. plus przesylka. Kazdy jest dorosly i sam podejmuje decyzję. Ryzyk fizyk matematyk. Jak z Covidem. Z Czech sprowadzają, Z Niemiec prxywożą... Hiszpania też w Unii. Jak się okaże że nagle przemila pani mgr nie może, a mnie obiecywala że oczywiscie prxysle - dla mnie sprawa będzie jasna. Zostala uciszona. Tyle.
   • 22 listopada 2020, 16:45
    To zależy, czy chce się Pani pozbyć wszystkich pieniędzy, czy tylko części. Przecież to klasyczna próba oszustwa. Odpowiedz
    • 22 listopada 2020, 21:30
     ja kupilam na miejscu. Uzyskalam info że mozna. Macie namiary , mozecie sprawdzic czy apteka istnieje, tel , fax. Lek kosztuje 3 ,60 euro . Czy to są wszystkie pieniądze? Cena polskiej kolorowej gazety. ale coz.. każdy jest duży bo rozumiem ,ze dzieci tu nie pisują. Ja podalam gdzie kupilam bez recepty. Każdy decyduje co robi. Ja dla moich bliskich lek mam i 7 osób już z cobida w mojej rodzinie wyciągnęlam . Polak jest taki ,że wszędzie musi mieć drugie dno. Kochany Aniele Strózu. Róbta co chceta;))
   • 22 listopada 2020, 21:23
    Nie wiem . ja placilam z gory na miejscu. jesli nie znacie angielskiego vzy hiszpanskiego macie slowniki google, mozna zadzwonic zapytac, napisac, wyslac fax. Ja zaplacilam w aptece kartą z góry a na drugi dzien czekalo na mnie 30 op Amantadine Level . Odpowiedz
  • 22 listopada 2020, 16:41
   Jako Minister Zdrowia stanowczo dementuję! A tak na serio, to wygląda jak łańcuszek służący wyłudzeniu pieniędzy. Każdy może się podpisać jako dentystka (albo minister zdrowia) - to nie znaczy, że nim jest :P Odpowiedz
   • 22 listopada 2020, 20:54
    Zapraszam Ministra Zdrowia parę pięterek w dól, wymieniam tam moje imię i nazwisko i miejsce prowadzenia dzialalnosci. Do sprawdzenia w necie. Duuuużo niżej Panie Ministrze jest opublikowany list , mój osobisty do Pana Ministra Zdrowia czyli rozumiem do pana. z podpisem. Może bylby pan łaskaw dokopać się do niego i wszyscy od razu tu na portalu dowiedzielibysmy się jakie Pan Minister Zdrowia ma odniesienie do tematu. Ja nie ciągnęlam za sobą żadnych tlumów . Napisalam jako lek .stom.Beata Bryczek z Barlinka. Jest tak mały , że proszę mi wierzyć , namiary prędko pan znajdzie zwlaszcza że jestem zakontraktowana w NFZ w Szczecinie. List do Pana Ministra wysłalam priorytetem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru z jednoczesnym poinformowaniem kancelarii Premiera oraz Prezydenta RP. Odpowiedź opublikuję. Każdy jest wolnym czlowiekiem. Ja podaję namiary jak zdobylam bez problemu lek. Panie Ministrze proszę czytac calosc a nie wyrywkowo. Zdobylam lek na miejcu . Pani mgr ze sklepu powiedziala że wysle za zamowieniem online.Macie tel , macie adres, macie kogos kto zna angielski a moze i sami znacie? Proszę zadzwonic zapytac, napisac maila. Przepraszam ale ja za nikogo tego nie zrobię . Panie Ministrze .. koncząc zahaczę o doszukiwanie się afery pienięznej w takiej sprawie jak sprowadzenie leku do Polski. A gdy Pan Minister wyjeżdża za granicę i bierze ze sobą loperamid na biegunkę to jest legalne czy nie? Ja nie wiem. Ja biorę. Czy jest zgodne z przepisami ? niech kazdy sam sprawdzi. Na pewno zgodne z przepisami jest czekanie na paracetamolu az zabiorą pana pod respirator i albo pan umrze na covid z chorobami wspóltowarzyszacymi albo na choroby wspóltowarzyszące z covidem. A jak pan wyzdrowieje a 50 % pluc będzie Pan Minister mial zwłolnialych... traktujmy ..że i tak by Pan wyzdrowiał. Dziwią mnie te pokrętne podejrzenia w tak dramatycznej sytuacji. W mojej rodzinie 5 osob przeszlo tą chorobę, stracilam ukochanego wujka. No coż ja myslę prosto. Ciągłe doszukiwanie się drugiego dna najczęsciej charakteryzuje osoby , które to drugie dno posiadają. Oczywiscie domniemam , NIE DOTYCZY TO PANA MINISTRA. Wciąż w oczekiwaniu na odpowiedź z Pana Kancelarii lek. stom . specj 1 stopnia stom..ogolnej Beata Bryczek z Barlinka ( zachodniopomorskie Panie Ministrze). Odpowiedz
 154. 21 listopada 2020, 22:43
  Drodzy lekarze POZ pokażcie ludziom w Polsce szczególnie starszym zastraszonym odizolowanym w domach od swoich rodzin że jesteście z nimi. Niech już nie umierają w samotności i w strachu. Jest lek i schemat leczenia zakończcie tę pandemię strachu. Skruszcie ten beton nieodpowiedzialności i obojętności. Zacznijcie leczyć. To jest wasze powołanie. Odpowiedz
  • 25 listopada 2020, 3:47
   Piszcie przede wszystkim z Imienia i nazwiska z podpisem opisy waszego przechodzenia Sars- Coid-19 przed w trakcie i po użyciu Virehytu wg schematu dr Bodnara. podpis musi byc czytelny jak i dane osobowe. W priorytet polecony i na adres dr Optima. To najlepsze co szary Kowalski może dla doktora zrobić. To juź dokument. A na prace naukowe skladają się dokumenty i ich statystyki. Odpowiedz
  • 25 listopada 2020, 4:50
   Piękne slowa Panie Wojtku. Ale ludzie są ludzni. Ksiądz - a ksiądz... nauczyciel- a nauczyciel, lekarz - a lekarz. No i w końcu patriota a patriota. Przecież w rządzie mamy samych patriotów , ktorzy chcą dla wszystkich dobrze. Mamy co mamy. Jeśli nie jest się DOBRYM CZLOWIEKIEM- odwolywanie się do powołania w tak kuriozalnej sytuacji..? No cóż ... mam swoje zdanie. Lekarze szpitala związani są procedurami bo są tylko pracownikami zatrudnionymi . Popis należy do POZ. Czy się odważą? Czy nie będà obawiac się obśmiania wspóltowarzyszy lekarzy z ktorymi na codzien pracujà? Ja tego nie wiem. Wiem że dobry czlowiek - ma szanse być dobrym lekarzem nawet bez " powolania". Życie to zweryfikuje. Lek zniknąl z aptek. Ja wierzę , że DOBRY CZLÓWIEK dr Bodnar mając wiedzę i doświadczenie po prostu pomaga innym bo wie , że na to go stać. A czy myśli przy tym o powolaniu? Pomaga bo jest dobry i umie. Odpowiedz
 155. 21 listopada 2020, 22:39
  Rodacy kochani, jesteście wspaniali! Skorumpowany świat rządzących i mediów nie jest zainteresowany skutecznym lekiem, więc my musimy rozbić ten mur od dołu. Doktor Bodnar będzie walczył na górze, a my w naszych środowiskach. Po pierwsze: kilka postów poniżej przedstawiłam analizę prawną z profilu prawnika Piotra Schramma, że lekarze mogą spokojnie, legalnie, bez żadnych konsekwencji stosować amantadynę u chorych w ramach procedury off- label. Opisane są tam warunki formalne typu zgody pacjentów na piśmie, oświadczenie o zapoznaniu z szansami i zagrożeniami leczenia. Po drugie: nadal udostępniamy info i mailujemy gdzie się da. Apelujemy do Ministerstwa Zdrowia, konsultantów krajowych, izb lekarskich, prof. Flisiaka o jak najszybsze przeprowadzenie badań nad amantadyną. Piszemy do mediów, polityków, lekarzy, można dołączać reportaż z Uwaga TVN, z konferencji w Sejmie i link do przychodni. Udostępniamy w mediach społecznościowych, żeby jak najwięcej lekarzy dowiedziało się o tej metodzie leczenia. Po trzecie: kiedyś widziałam post, w którym ktoś pisał o kontakcie z producentem Viregytu K firmą Egis. Trzeba ponownie skontaktować się i dowiedzieć jak wygląda sprawa dostępności leku- kiedy będą nowe dostawy, w jakiej ilości, czy jest jakaś blokada ze strony naszych władz, kto konkretnie powinien zamawiać lek. Jeśli to zależy tylko od hurtowni to musimy mailować do hurtowników o sprowadzanie leku. Jest to kluczowe, żeby lek Viregyt K był dostępny, a przynajmniej jego zamiennik Amantix. Pewien lekarz w komentarzach tutaj opisał przypadek wyleczenia tym zamiennikiem, pan Chemik w analizie sugerował także, że to ta sama amantadyna, tylko w postaci siarczanu, trochę wolniej wchłanialna. Musimy jako pacjenci oddolnie zdobyć lek spod ziemi, żeby każdy mógł się nim leczyć, każdy niech użyje swoich możliwości i znajomości, żeby to osiągnąć. Jeśli producent nie ma chwilowo leku to mailujemy do Ministerstwa Zdrowia o import interwencyjny, czyli sprowadzenie leku zza granicy. Musimy sobie też zapewnić bazę lekarzy w kraju, którzy będą nas leczyć tym schematem. Wielki szacunek dla lekarzy, którzy tu się podpisują imieniem i nazwiskiem. Może pacjenci mogliby się dowiedzieć, gdzie państwo pracujecie i w razie choroby prosić o prowadzenie leczenia amantadyną. Jeśli będziecie mieć drodzy rodacy jakieś istotne informacje w tych sprawach to zamieszczajcie tu i sami zorganizujemy sobie opiekę medyczną. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Odpowiedz
  • 22 listopada 2020, 3:13
   Piszemy do mediów, ale media nas totalnie ignorują - i to WSZYSTKIE. Nawet te, które zwykle informują w miarę kompleksowo. Konferencja dr. Bodnara w Sejmie zupełnie zostąła pominięta przez wszystkie media. Dlaczego tak sie dzieje ? Można snuć różne przypuszczenia. Ale pewne jest, że rząd wie o tym lekarstwie. Odpowiedz
 156. 21 listopada 2020, 22:24
  Przypomnę o istnieniu grupie wsparcia działań dr Bodnara oraz całej tematyki amantadyny na FB: https://www.facebook.com/groups/785018595675779 Odpowiedz
 157. 21 listopada 2020, 20:23
  Kolejna szokująca informacja w sprawie covid-19. Brytyjska MHRA (Medicines and Healthcare products Regulatory Agency (Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych i Wyrobów Medycznych) ogłosiła przetarg na NATYCHMIASTOWĄ dostawę oprogramowania do zbierania DUŻYCH ilości danych o skutkach ubocznych (Adverse Drug Reaction (ADRs)) szczepionek na Covid: 19. "II.1.4) Short description: The MHRA urgently seeks an Artificial Intelligence (AI) software tool to process the expected high volume of Covid-19 vaccine Adverse Drug Reaction (ADRs) and ensure that no details from the ADRs’ reaction text are missed." https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:506291-2020:TEXT:EN:HTML&src=0#id1-II. Odpowiedz
  • 22 listopada 2020, 9:11
   Dobre i to, ale wiadomo, że producenci nie odpowiadają w tym przypadku, za skutki uboczne, tylko podatnicy kraju sprowadzającego, w tym nieszczęsny poszkodowany Odpowiedz
 158. 21 listopada 2020, 19:24
  Jakiś czas temu dzieliłem się tu spostrzeżeniami dotyczącymi leczenia amantadyną ciężkiego przebiegu COVID-19 u mojej żony. Efekt leczenia był spektakularny. Żona jest już praktycznie zdrowa. Jest w trakcie rekonwalescencji. W tym miejscu chylę czoła przed dr Bodnarem za cenne wskazówki, wsparcie i zaangażowanie. Śledząc na bieżąco, jestem również pełen podziwu dla Doktora za heroiczną walkę na froncie covidowym i walce ze wszelkimi przeciwieństwami jakie na jego drodze stoją. Ze swej strony jak tylko mogę propaguję ideę leczenia posiłkując się podstawami naukowymi. Nie ukrywam, że w większości przypadków natrafiam na opór ze strony środowiska lekarskiego. Ja zaś pracując w szpitalu jako pediatra i w związku z tym nie mając do czynienia na co dzień z ciężkimi przypadkami COVID-19 (choć chorują też niemowlęta!) z przerażeniem patrzę każdego dnia na narastającą ilość nowych pacjentów i ilość zgonów w tzw. oddziale covidowym dorosłych. Chciałbym teraz podzielić się dwoma przypadkami, których leczenie w domu nadzorowałem na prośbę rodziny, wykorzystując m.in. schemat leczenia dr Bodnara, jak i inne wskazówki publikowane na tej stronie (m.in. Chemika). Przypadki odmienne, nieco inne leczenie, a efekt w obu spektakularny. Przypadek 1. Mężczyzna ok. lat 40 z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, leczony w domu w ramach teleporady przez lekarza POZ (nie wyrażał zgody na hospitalizację) Bioracefem i Cipronexem (!) oraz doustnym sterydem bez efektu, wymagający stałej tlenoterapii przy pomocy koncentratora tlenu (spadki saturacji do 85%). Stan pacjenta sukcesywnie pogarszał się. W 10 dobie choroby zaczął przyjmować Viregyt-K (lek zdobyty przez rodzinę "spod ziemi") w schemacie co 6h 100 mg przez 72h. Po dobie leczenia poprawa stanu ogólnego. Po 3 dobach leczenia i redukcji dawki możliwe było odstawienie tlenu. Obecnie po 7 dobach leczenia, poza jeszcze występującym osłabieniem, pacjent nie zgłasza żadnych dolegliwości. Nie obserwowano żadnych działań niepożądanych leku. W badaniu fizykalnym, w tym szczególnie w skrupulatnym osłuchiwaniu płuc - bez zastrzeżeń. Przypadek 2. Mężczyzna ok. 70 lat z ogólnymi objawami grypopodobnym, w 3 dobie wystąpiła utrata węchu. W tym momencie całkowicie wydolny oddechowo. Brak potwierdzenia zakażenia SARS-CoV-2 - nie wykonywano wówczas badania. Objawy jednak wskazywały na COVID-19. Wobec braku możliwości zastosowania amantadyny, zastosowano dostępną jeszcze na rynku rimantadynę (prep. Rimantin). Biorąc pod uwagę zadowalający jeszcze stan pacjenta, nie mając doświadczenia co do sposobu dawkowania tego leku, zdecydowano na jego zastosowanie zgodnie z zaleceniem producenta, czyli 2x100 mg (2x2 tabletki). Po dobie stosowania nastąpiła spektakularna poprawa stanu ogólnego, po 3 dniach powrócił węch. Opakowanie wystarcza na 5 dniową kurację. Zdecydowano jednak przedłużyć leczenie. Obecnie po 7 dniach leczenia stan pacjenta jest dobry. W badaniu fizykalnym nie ma istotnych odchyleń, szczególnie nie ma zmian osłuchowych nad płucami. Być może należało w tym przypadku podać częściej dawkę leku, ale i tak podanie zgodnie z zaleceniami producenta dało znakomity efekt. Wykonany w 5-tej dobie leczenia wymaz potwierdził zakażenie SARS-CoV-2 i SANEPID nałożył z automatu 10-dniową izolację. I tu jeszcze ciekawostka: pacjent w 6-tej dobie choroby, gdy już był po spektakularnym ustąpieniu objawów, doczekał się zaplanowanej teleporady u lekarza POZ. Otrzymał receptę na azytromycynę i steryd wziewny. Bez komentarza. Odpowiedz
  • 21 listopada 2020, 20:28
   Jest Pan jednym z nielicznych lekarzy podpisujacych się imieniem i nazwiskiem. Gratuluję odwagi. Odpowiedz
   • 21 listopada 2020, 22:34
    Myślę, że tak trzeba. Za mną stoi Ustawa o Zawodzie Lekarza, Deklaracja Helsińska, Kodeks Etyki Lekarskiej, a przede wszystkim własne sumienie. Naczelna zasada: "Primum non nocere". A nie robiąc nic, w tym przypadku szkodzi się pacjentowi!. Wszystkim, tak jak i dr Bodnar, nie pomogę, ale każdy uratowany pacjent to nasze zwycięstwo! Odpowiedz
    • 22 listopada 2020, 0:10
     Brawo Panie Doktorze! Jestem z Pana dumny, bardzo dziękuję za odwagę. Gdyby były jakieś konsekwencje, z radością przyjmę do siebie w Przemyślu. Jestem szczęśliwy, że mamy wspaniałego pediatrę i kardiologa, takich ludzi się nie zapomina ani nie opuszcza. Jesteście moimi przyjaciółmi. Serdecznie pozdrawiam i dziękuje, to jest dla mnie największa zapłata.
    • 22 listopada 2020, 4:20
     Wprowadzając trochę humoru do tej wojny , ja się wpisalam z imienia i nazwiska publikując mój list do Ministra Zdrowia. Ale w razie w pan doktor Bodnar dentystów chyba nie potrzebuje co? W każdym raxie w razie klopotów mój major powiedzial mi że mnie utrzyma. ja też jestem z imienia i nazwiska calym sercem za pana walką o życie. Coraz więcej przyjaciól , znajomych ma tą chirobę , zalatwiają lek i wszyscy póki co , nawet ci obciążeni chorobami po 48- 72 gidz mają dużą poprawę. czasem spektakularną , aż wierzyc się nie chce. W każdym razie zwykla dentystka ze zwyklęgo małego Barlinks BEATA BRYCZEK JEST NA TAK. Moi przyjaciele Ela i Mirek Kusy ktorzy wyszli z potwornych obkawow tej choroby dzięki viregytowi i pana teleporadom - udzielili TVN - wywiadu. Jeśli pan potrzebuje nazwisk BEATA BRYCZEK JEST ZA PANEM MUREM. Ale do Przemyśla za żadne pieniądze się nie wyprowadzę bo Kocham Barlinek i tych cudnych ludzi ktorzy mnie otaczają. Dlatego zrobie wszystko by ich nie stracić.
    • 22 listopada 2020, 8:55
     Jeszcze raz chylę czoła Panom Doktorom i Pani Dentystce również. :) Szkoda, ze wszyscy nie mozemy miec dostępu do takich lekarzy. Z pewnością czuli bysmy się bezpieczniej. Pozdrawiam serdecznie.
    • 22 listopada 2020, 10:31
     Wszyscy lekarze popierający to leczenie - powinniście się zjednoczyć, bo tylko w grupie siła, jak widać jednostka jest ignorowana.
    • 22 listopada 2020, 18:55
     Brawo! Każde uratowane życie to Wasze zwycięstwo. Adresuję to do Pana i Pana Bodnara. I innych, Wam podobnych. -------- To wy możecie z dumą patrzeć na kwitnące wsie i miasta, gdy innym pozostaje zaduma nad rosnącymi cmentarzami...
  • 21 listopada 2020, 20:52
   Dziękuję w imieniu nas wszystkich za Pana odwagę i wsparcie Pana Doktora Bodnara. Takich wpisów z imienia i nazwiska tutaj potrzeba, to da siłę naszemu wspaniałemu człowiekowi Doktorowi Bodnarowi. Odpowiedz
  • 21 listopada 2020, 21:50
   Szkoda, że wstawionych tu komentarzy nie da się lajkować/polubić. A sądzę, że wiele z tych wpisów (jak powyższy) miało by tych 'polubień' mnóstwo. Odpowiedz
   • 21 listopada 2020, 22:24
    Lajkiem będzie każda uratowana więcej dusza i wiadomość ze można uratować przed pobytem w kostnicy Odpowiedz
  • 21 listopada 2020, 22:21
   Brawo - im więcej Lekarzy potwierdzi że działa/ że stosuje te schematy dr. Bodnara - tym mniej ludzi umrze niepotrzebnie i może uda się kruszyć beton. Odpowiedz
  • 21 listopada 2020, 23:04
   Otwarty umysł i odwaga podejmowania decyzji nie jest dzisiaj oczywistością i nie dotyczy to przecież tylko lekarzy. Dobrze, że nadal są tacy ludzie, jak Pan. Odpowiedz
  • 25 listopada 2020, 3:30
   Drogi Panie Doktorze... Pan jest lekarzem nieco innej specjalnosci. Ja .. tylko dentystką.Doprawdy czy na tym portalu jest na całą Polskę tylko kilku lekarxy ktorxy wystawili swoje nazwiska , popierając terapię dr Bodnara.? Tyle wpisów... ale Basie , Kasie... wśrod nich sa tez lekarze. Skąd tyle strachu? To forma podziękowania ale nie dokument.Rozmawialam z dr Bodnarem wielokrotnie . Jest to osoba niezwykle skromna, myslęv.że Nobel jest oststnią rzeczą na której mu zależy. On podobnie jak i ja nie godzi się z bezsensowną śmiercią tylu ludzi i zapascią gospodarczą. Wstydzicie się, boicie się mimo że sami często z tej terapii korxystacie lub macie w szufladzie ( nie zaszkodzi na czarną godzinę) , boicie się forum to chociaż wystawcie prywatne swiadectwo doktorowi z imienia i nazwiska ns adres Optimy. Mnie zhejtował na tym.forum pan " Minister Zdrowia" , ktory podważyl że.mogę podszywac sie pod dentystkę którą nie.jestem. Wszelkie moje.dane.podalam we wczesniejszym wpisie ktory wyslalam poleconym Do Prawdziwego Ministra Zdrowia oczekując wciąz na odpowiedz. Nawoluje więc wciąż niedowiarka, Ministra Zdrowia tego forum , które calym sercem wspieram bo widzialam efekty na wlasne oczy. A może nasz Minister z Forum będzie mial tyle odwagi co dr Tomasz Rzemieniuk( chylę czoła) i ja i... ujawni swoją tożdamość. Odpowiedz
  • 27 listopada 2020, 22:38
   Witam. Przepraszam nie mogę znaleźć schematu stosowania rimantyny zamiast amantadyny - nie mogliśmy tego napisać. Obecnie dostępny jest tylko ten lek. kobieta w wieku 70 lat jest chora na Covid. Czy można połączyć leczenie z azytromycyną, jeśli po poprawie pozostanie świszczący oddech i kaszel, byłabym bardzo wdzięczny za odpowiedź. Jeśli pacjent przyjmuje leki przeciwarytmiczne Opacorden i Prodaxa, czy można przyjmować rimantin lub amantadin? Dziękuję bardzo za przydatne informacje, które ratują życie Odpowiedz
 159. 21 listopada 2020, 17:27
  Było dużo doniesień, że hydrochlorochina + duże dawki cynku+ Azytromycyna łagodzą przebieg . Uznania tego faktu domagał się m.in francuski lekarz Didier Raoult kilka miesięcy temu, również lekarze w U.S to stosują w klinikach. Ale papugi powtarzają nie działa,nie działa... Odpowiedz
  • 21 listopada 2020, 17:42
   jest to opisane przez clinicaltrials.gov Information from the National Library of Medicine https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04621461 w PL pacjenci mają inne narządy płuca i siusiaki Odpowiedz
  • 21 listopada 2020, 20:14
   UWAGA! Niezmiernie ciekawa ( i rzucająca światło na wszystko co się dzieje w kwestii leków ) audycja pojawiła się na YouTube na kanale :niezależnatelewizja. Tytuł:" Skandal z Remdesivirem i Pfizerem" Myślę ,że kwestią czasu będzie rozliczenie tych ,którzy sprzedali się big farmie. Prawda wychodzi na jaw, trzeba tylko pilnować aby jak najwięcej ludzi uświadomić ,byśmy razem mogli przeciwstawić się temu co nam zgotowały nasze elity polityczne i lekarskie. Jeśli odmawiają nam skutecznego leczenia to dlaczego mamy wierzyć w ich dobre intencje i przyjmować jakieś niesprawdzone szczepionki ,czyżby nagle zaczęło zależec im na naszym zdrowiu i życiu?? Wiem jedno, jeśli sami nie weżniemy spraw w swoje ręce i nie wesprzemy tych nielicznych uczciwych to wszystko zostanie uciszone i zostanie po staremu. Czy tego bloga nie odwiedzają jacyś prawnicy, może doradzą czy rodziny zmarłych pacjentów powinny wytoczyć pozwy zbiorowe urzędnikom czy lekarzom odpowiedzialnym za schematy leczenia w Polsce, jeśli trzeba to zróbmy zbiórkę pieniędzy, wesprzyjmy naszego Doktora czynem a nie tylko słowami.W świetle tego co usłyszałam w audycji wydaje mi się ,że miarka się przebrała i przychodzi czas rozliczeń . Odpowiedz
  • 23 listopada 2020, 9:02
   Dnia 21 listopada 2020 o 19:23 w komentarzach Pan Tomasz Rzemieniuk pediatra opisal przypadek, gdy z powodu braku Viregyt K chory przyjął Rimantin lek zarejestrowany do leczenia grypy typu A u doroslych i dzieci. Z opisu wynika ze zadzialal. Zatem Rimantin jako chlorowodorek rymantadyny pochodnej amantadyny najprawdopodobniej moze miec wlasciwosci blokujace rozwój wirusa. Nie jestem lekarzem ani Chemikiem (chylę czoła) ale byc może tak jest i w przypaku braku Chlorowodorku amantadyny chlorowodorek rymantadyny byłby ratunkiem? Odpowiedz
 160. 21 listopada 2020, 17:16
  Chyba już wycofane, ile Pan Doktor Bodnar musi mieć siły i odporności by temu wszystkiemu podołać. Odpowiedz
 161. 21 listopada 2020, 17:12
  Moja choroba zaczęła się bardzo wysoką gorączką, przez cztery dni brałam leki przeciwgorączkowe, do tego nudności, wymioty brak apetytu. Ogromne osłabienie. Następne dni to brak węchu, brak smaku, wrażliwość skóry na plecach. Po kilku dniach walki z chorobą dostałam od koleżanki pielęgniarki lek Viregyt K z zaleceniem 1 tabletka dziennie przez 7 dni. Choroba ustąpiła. Wszystkie objawy choroby przeszły, jedynie kondycję miałam jeszcze kilka dni słabą. Nie wiem czy pomógł mi lek ale czuję się dobrze tak jak bym wcale nie chorowała. Muszę jeszcze dodać, że mąż równie zachorował, troszkę później niż ja ale lek braliśmy w tym samym czasie i w tym samym czasie objawy choroby przeszły. Życzę zdrowia wszystkim. Odpowiedz
  • 21 listopada 2020, 17:23
   Proszę odważyć się zrobić to, co poradziłem Pani Barbarze (mój wpis z 21 listopada 2020, 16:48) Odpowiedz
   • 21 listopada 2020, 22:36
    zapomnieliśmy o Prezydencie https://www.prezydent.pl/kontakt/ Odpowiedz
  • 25 listopada 2020, 4:12
   Droga Pani Danuto z 21.listopada wpis o 17.20. Czy Pani się słyszy?Ma pani lekarzy a lek dostarcza pani pielęgniarka. Bo lekarze nie są zainteresowani. Jeden pies jak pani doszla do leku, niemniej oprócz czolobitnosci w kier dr Bodnara , nawet bez zdradzania źródla pochodzenia viregytu prosze zlożyc imienne oświadzenie kazdybz osobna , kto go używal w tej chorobie i jak wyglądal stan po zażyciu i WYSLAC TO Z DATĄ, DANYMI OSOBOWYMI IMIENNYM PODPISEM POLECONYM - NA ADRES PRZYCHODNI Optima. Podziękowanie na stronie - to swiatelko dla aureoli nad glową naszego lekarza.List imienny z podpisem datą adresem jest bardzo ważną stroną do TEKi dokumentów , która jak nic innego będzue potrzebna doktorowi w walce u dycydentow i naukowców o Wasze Życie i ZDROWIE. KORZYSTASZ Z MET. LEKARZA - PISZ DO LEKARZA. ZŁÓZ SWIADECTO. Nikt za to glowy nie ukręci. Odpowiedz
 162. 21 listopada 2020, 16:19
  Chciałbym się odnieść do słów Pana Doktora Bodnara, dotyczącego de jure braku działania żadnego na kwarantannie. Jest coś takiego jak stan wyższej konieczności. Różne są sytuację w życiu i rodzinie.Brak tej wizyty w aptece, gdy nikt nie może pomóc, aby ten lek wykupić może spowodować gorsze jeszcze konsekwencje dla naszego zdrowia. Są różne leki,których gdy przestaniemy brać może spowodować bardzo negatywne konsekwencje dla naszego zdrowia. Dlatego gdy nie ma innego wyjścia i nikt nam nie może pomóc może,to jakie wyjście z zachowaniem wszelkich możliwych środków ochrony . De jure będzie to złamanie kwarantanny,ale de facto ratowanie swojego życia. Odpowiedz
 163. 21 listopada 2020, 15:17
  Obecna epidemia jest sprawdzianem, weryfikacją jaki lekarz POZ i nie tylko, nas leczy: dbający o pacjenta, szukający , współpracujący, odważny, wierny przysiędze Hipokratesa czy też dbajacy o swój stołek, mierny, dla ktorego pacjent to tylko zapis dla NFZ. To czas na zmiane swoich lekarzy rodzinnych. Jesli to tylko możliwe. Odpowiedz
 164. 21 listopada 2020, 15:08
  Dlaczego umierają „Moja żona ma covida. Modlę się, żeby nie musiała iść do szpitala. Oddziały covidowe to umieralnie” (rezydent anestezjologii) Dokładnie miesiąc temu minister Adam Niedzielski zapowiedział „podwojenie dostępnej bazy łóżek” dla pacjentów zakażonych wirusem. I udało się! Było 15 tys. łóżek, jest 35 tys. W ciągu 30 dni przybyło 20 tys.! Są jednak pytania: czy stoi przy nich odpowiedni sprzęt? Mają dostęp do tlenu? Skąd wzięto lekarzy, pielęgniarki, ratowników, by je obsługiwali? Łóżka są na serio? Czy też dyrektorzy szpitali, by poprawić humor ministrowi, tworzyli je szybkim pociągnięciem pisaka, robiąc np. z interny „internę covidową”? Statystycznie wyglądamy świetnie – tylko 60 proc. łóżek covidowych jest zajętych. Do tego mamy 657 wolnych respiratorów (wypada po 41 na województwo). Zachorowań mniej. Tylko dlaczego bijemy rekordy w liczbie zgonów? Zadzwoniłem do lekarza, który od miesięcy jest na pierwszej linii. Zapytałem, czy tak samo jak premier Morawiecki uważa, że osiągamy delikatną przewagę w walce z wirusem. „Redaktorze, telefon w lekarskim nie milknie. Przez cały dyżur biegam po siedmiopiętrowym szpitalu: laryngologia, okulistyka, chirurgia dziecięca, pulmonologia, ginekologia, chirurgia, ortopedia, onkologia, hematologia, radiologia, pediatria... Konsultacje, wkłucia centralne, reanimacja. Pacjenci umierają. Mój ostatni 24-godzinny dyżur odmierzała śmierć: zgon, zgon... pizza (zdążyłem zjeść połowę, bo mnie wezwali), zgon, zgon... Półtorej godziny snu i znów wezwanie. „Leć, bo się pacjent załamał”. Biegnę. Nie dobiegłem na czas. Taki dyżur to standard. Wieszasz kartkę i już Wiesz, że tych ludzi można byłoby uratować? Na pewno by żyli, gdyby to, co widzisz w statystykach, odpowiadało prawdzie. Mówisz, że „statystycznie” mamy zapas łóżek dla pacjentów covidowych. Opowiem ci, jakie to łóżka. Nasz szpital od początku pandemii przechodzi ciągłe reorganizacje. Najpierw covidowcy leżeli w wydzielonym budynku, potem tworzono miejsca covidowe na poszczególnych oddziałach, potem część pacjentów covidowych przeniesiono do innego skrzydła. To wszystko oznacza chaos. Na laryngologii jest oddział covidowy, laryngologia jest tam, gdzie okulistyka, okulistyka tam, gdzie chirurgia dziecięca, chirurgia dziecięca tam, gdzie pediatria... A jutro może się to zmienić. Każda z tych rotacji przynosi statystyczne zwiększenie liczby łóżek covidowych. Jak? Wieszasz kartkę na drzwiach: „Oddział covidowy” – i już! Ale co to za oddział covidowy bez respiratorów, sprzętu, personelu? Sprzęt w kartonach: cewniki naczyniowe, cewniki pęcherzowe. Personel przypadkowy, z łapanki. *** Zakładam wkłucie centralne. Sam go na jałowo nie założę. Musi ktoś pomagać. Jest pielęgniarka, ale ona nie wie, gdzie co leży: – Doktorze, ja nie jestem z tego oddziału. – Ja też nie. – Może w tych kartonach. – Może. Czas leci. Chory pogarsza się oddechowo. – Co to za pacjent? Milczenie. – Jakie ma obciążenia? Milczenie. Wszystkie pielęgniarki są z innych oddziałów. Nie mają prawa kojarzyć tych pacjentów – cztery dziewczyny na 40 pacjentów! Kolejne wezwanie. Covidowa interna. Pacjent niewydolny oddechowo. Intubuję, reanimuję. 5, 10, 15 minut. Żadnego efektu. Jestem wykończony. W 20. minucie padam, nie jestem w stanie ratować go dalej. Przerywam. Patrzę na niego, całkiem młody gość. Rocznik 65. Myślałem, że się uda. *** Ktoś mnie puka w plecy. Pielęgniarka z interny: – Doktorze, a możesz spojrzeć, bo tam nam się jeszcze jedna pani pogarsza. Babcia. Obrzęki, zmiany pozakrzepowe na kończynach dolnych. Każę ją położyć na brzuchu. Saturacja się poprawia. – Jaki lekarz prowadzi? Nikt nie wie. – Dobra, pani musi tak leżeć. Po kilku godzinach łapie mnie internistka. – Pan reanimował moją pacjentkę? – Ja? Chyba nie… – Taka starsza pani na internie. – Na internie przekładałem jedną panią na brzuch. – O nią chodzi. – Co z nią? – Jak przyszłam, to była martwa… Jakby pan napisał, że była konsultacja anestezjologiczna... Nawet nie zauważyła, kiedy pacjentka jej zeszła! Teraz szuka dupokrytki. I co ja mogę napisać? Brak dalszych wskazań do eskalacji terapii, czyli że była nie do uratowania? Napiszę. Pomogę. Doktor jest sama na oddziale, też musi biegać po całym szpitalu i konsultować internistycznie. Nie ma szans, żeby to ogarnęła. *** Wzywają mnie do założenia wkłucia centralnego dla covidowca. Dziadek, 80 lat. W bardzo złym stanie. Niewydolny krążeniowo, obrzęknięty. Zakładam wkłucie. Piszę w konsultacji prośbę o wykonanie gazometrii i biegnę. Wzywają mnie na inne oddziały. O godz. 2:45 znów wezwanie do tego samego pacjenta: „Pacjent pogarszający się oddechowo”. Wracam. Dobijam się do drzwi, dzwonię. Na oddziale nie ma personelu. Za drzwiami pacjenci covidowi. Jeden z nich właśnie się załamuje! Idę w zakontaminowanym kombinezonie przez czystą część. Nie powinienem tego robić, ale człowiek chyba tam umiera. Pacjent leży na płasko, na plecach. Monitor obok, czujnik saturacji obok. Stoją sobie. Nie zostały podłączone. Podnoszę wezgłowie, podnoszę pacjenta. Uzyskuję saturację 85. Trzeba pilnie wykonać ileś czynności. Ale tu, kurwa, nie ma nikogo. Komu mam to zlecić? Wychodzę. Mijam pacjentów leżących na łóżkach. Starzy, niedołężni ludzie. Na ścianie kartka: „Telefon do pielęgniarek...”. Wiem, że żaden z pacjentów nie jest w stanie zatelefonować. Te oddziały to umieralnie. Są po to, żeby ludzie nie schodzili na ulicy. *** A ja? Kiedy ostatnio widziałem swoich pacjentów? A przecież mój oddział to OIOM! Pacjenci na stronie brudnej pod respiratorami, na czystej po wstrząsach, z zapaleniem otrzewnych, trzeba pilnować gospodarki wodnoelektrolitowej. Kiedy mam to robić, skoro konsultuję i reanimuję? Kto jest bez winy? Pamiętam z ostatnich dni jednego z covidowych pacjentów. Konsultowałem go na jakimś oddziale. Jak podszedłem do niego, miał niecałe 60 proc. saturacji. Patrzę, a w jego nogach leżą wąsy tlenowe! – Dlaczego to nie jest podłączone? – krzyczę do pielęgniarki. – A bo nie ma kto mu tego podłączyć, doktorze! Jezu! To zakładam te wąsy. Mija doba. Pacjent niewydolny oddechowo trafia do mnie na OIOM. Leży sobie pod respiratorem, leży, aż się butla z tlenem skończyła. I zmarł. Taka to, kurwa, smutna przygoda się zdarzyła. Dziwisz się? A ja wcale się nie dziwię. Na stronie brudnej na 19 pacjentów są trzy pielęgniarki. Powinno być dziesięć. Jedna na dwa stanowiska. Tlen w butlach, butle na dwukołowych wózkach przywiązane łańcuchami. Tak tu jest. Jeszcze pójdziemy za to siedzieć. To jest przecież sprawa do prokuratury. I co ja powiem: „Pacjent zmarł, bo skończyła się butla z tlenem, bo nie było komu przypilnować, bo jest mało pielęgniarek”? A co to obchodzi żonę tego faceta? Albo pana prokuratora? Jak widzisz, trudno przeżyć w moim szpitalu. Tu musisz mieć szczęście. Jak ktoś spostrzeże, że butla się kończy, będzie OK. Czytaj też: Lekarze alarmują. Zaraz będziemy tu mieli Lombardię Tlenu nie ma, nikt nie powiedział Dlaczego używamy butli? Brak tlenu w instalacji szpitalnej. Za dużo pacjentów podłączonych do respiratorów. Oczywiście, nikt nam niczego nie powiedział. Wszystko sprawdza się na żywym organizmie. Podłączam pacjenta pod respirator. Nie działa. Drugi? Lepiej. Po chwili dzwoni lekarka: – Coś się dzieje złego z pacjentem. Desaturuje! Sprawdzamy. Respirator nastawiony na 100 proc. podaje tylko w 36 proc. Wtedy wpadliśmy na to, że trzeba sprowadzić butlę, bo w ścianie ciśnienie jest zbyt niskie. *** Na interwencję do drugiego budynku szpitalnego, gdzie jest kilka „lżejszych” oddziałów covidowych, jeździmy karetką. Leczy tam fajny hematolog, miły chirurg, neurolog, nefrolog. Ale nie ma anestezjologów, lekarzy medycyny ratunkowej ani sprzętu. Więc jak się ktoś pogorszy, muszą wzywać nas. Najczęściej wzywają na ostatnią chwilę. Dlaczego? Otóż mają jeden monitor i dwa pulsoksymetry na oddział. Jeśli chory nie jest podłączony do sprzętu, to oni nie widzą, że się pogarsza. Tym bardziej że przy covidzie pacjenci z saturacją 70 proc. potrafią logicznie rozmawiać. Nie widać problemów. Aż nagle bach... Oni reagują, jak nastąpi to bach. Mówiąc wprost – jak pacjent zsinieje, dzwonią po nas. Respirator wziąć. Lifepacka: monitor z funkcją defibrylacji, kardiowersji brać. Plecak z ambu, z lekami, rurkami. Leki z lodówki. Dygam z tym do karetki. Z pielęgniarką przebieramy się w kombinezony. A pacjent się tam dusi. Rzadko udaje się zdążyć. Jesteśmy w drodze i dostajemy informację: „Możecie wracać, już po wszystkim”. Czasami nas nawet nie wołają. Widzą, że i tak nie zdążymy. I to też jest statystyka w praktyce. Na tamtych oddziałach są wyłącznie łóżka covidowe, które widzi w tabelkach pan minister. Ale są to łóżka bez dostępu do tlenu, bez sprzętu pomiarowego i bez personelu. *** Na interwencję zawsze chcę brać ze sobą pielęgniarkę z OIOM. One są doświadczone, znają się na rzeczy. Gdy trwa reanimacja, chcesz kogoś takiego obok siebie. Proszę je: „No pojedź ze mną” – i chyba nie muszę ci mówić, jaki jest ich stosunek do moich próśb. „Doktor, a może byś znalazł kogoś innego, co?”. Nie mam pretensji. Są upocone, umęczone, ledwie stoją. „Ratowanie życia” brzmi pięknie, ale to ciężka fizyczna praca. Pacjent waży 150 kg. Przenieś go z pielęgniarką na nosze! Wspominałem ci, że z okazji 11 listopada szpital wypłacał nagrody za walkę z covidem? Dostali różni ludzie: pan związkowiec, pani z kadr... Nie dosłała żadna z oiomowych pielęgniarek. *** Anestezjolog ma grubą skórę. Często oglądamy śmierć. Mamy taką pracę. Mówimy: „mogę reanimować i jeść kanapkę”, ale dziś łapię się za głowę. Jesteśmy wykończeni fizycznie i psychicznie. A to nie jest nawet środek epidemii. Miesiące walki przed nami. Wypłaszczanie krzywej widać tylko w ministerstwie. I chyba tylko dzięki sztuczkom matematycznym. Bo u nas jest dramat. Wczoraj zakaziła się moja żona. Ciągle myślę, co zrobić, jak się pogorszy oddechowo. Zostawiać ją w domu? Słać do szpitala? Ale kto się nią tam zajmie, jak nie będzie mnie obok? Czy przepracowany lekarz albo pielęgniarka zauważy, że tlen w butli się kończy? Skoro ja się boję, co muszą przeżywać inni ludzie, którzy nie są lekarzami? Myślę, że niedługo też się zakażę. Prawdę mówiąc, liczę na to. Chciałbym odpocząć od tego burdelu. Pozdrawiam P.” relacja też na polityka.pl Odpowiedz
  • 21 listopada 2020, 16:23
   Włos się jeży na głowie, co robić ???? przecież to jakiś matrix, sukcesy tylko na górze, jak słucham tych prof Simon, Grzesiowski to się zastanawiam czy ich kosmici nie wymienili. Jak można nie dać szansy własnemu Narodowi. Amantadyna natychmiast powinna być stosowana. Jestem z mężem (bardzo obciążony) po kuracji Viregytem-K z powodu dodatniego wyniku i objawów typowych dla covid. Reakcja organizmu była prawie natychmiastowa. Już wychodzimy na prostą. Boże co zrobić aby przerwać to błędne koło ??? Odpowiedz
   • 21 listopada 2020, 16:48
    Odważyć się ujawnić. Nie na forum, nie w internecie. Napisać oświadczenie, nieważne jakiej formy, w którym opisujecie swoją chorobę, jej przebieg i co się stało po zażyciu Viregytu. Potem wysłać gdzie się da: najpierw do Doktora Bodnara, potem do posłów, ministerstw, prasy. Państwa dane zostaną tylko do ich wiadomości, nie wyciekną. Natomiast pozostanie ślad konkretnych ludzi, a nie tylko wirtualnych wpisów w sieci. Odpowiedz
    • 21 listopada 2020, 17:09
     Tak zrobię dziękuję za radę. W poniedziałek wyślę oświadczenia. Tak powinno się robić w każdym przypadku leczenia Viergytem-K na dowód jego skuteczności
  • 21 listopada 2020, 20:58
   A w tym samym czasie w szpitalu na Narodowym lekarze się plączą przy 25 pacjentach, na taką ilość pacjentów jest 24 członków służby zdrowia na jednej zmianie. Szpital z 1200 ilością docelowych łóżek kosztuje nas na pusto za samą gotowość 1,1 mln dziennie. To jest propagandowa szopka. Odpowiedz
  • 22 listopada 2020, 3:54
   Bardzo dziękuję za bolesną prawdę, jednocześnie podziwiam tą heroiczna pracę- bo to praca ponad siły.Często ludzie wrażliwi z tego powodu odchodzą z zawodu.Ale proszę tego nie robić jest Pan bardzo potrzebny mimo przeciwności losu. Pozdrawiam -Włodek Bodnar Odpowiedz
  • 25 listopada 2020, 5:38
   Doktorze Mariuszu. jest Pan rezydentem tak? Ja Stomatologiem z 30 letnim stazem pracy i specjalizacją. Niemniej.. po tym co Pan tu opisał - doslownie klękam przed Panem. Skladam Hołd , autentyczmy Hold za 2 rzeczy. 1 - za poswięcenie. Drugi - za odwagę napisania o tym. Czyta się to jak matrix. Przeżylam jako stomatolog przyjmowanie pacjentow- w tym pacjentów covid z potwornymi bolami zębów , którym ani izba przyjęc ani POZ nie da ulgi w cierpieniu , a recepta online na antybiotyk czy p.bólowy w pulpopathii II stopnia nie pomoże. Musimy otworzyc zęba narażajàc się mimo wszelkich oslon na spray wodno - powietrzny z wirusem w calym pomieszczeniu. Pan jest mlody, moze lepiej pan to znosi.Ja pracę w kombinezonie i " wojskowym "słoniu", kaloszach, podwojnych rękwiczkach oplacilam ogromnymi obrzękami na ciele i stawach 10 godzin trwalo przyjecie zaledwie 5 pacjentow? Czemu? no bo jest to praca precyzyjna, gumy " slonia" uwieraly i dociskaly ramki okularów do skroni co powodowalo bardzo dojmujący ból narastający gwaltownie w czasie a po przyjęciu w tym przebraniu..wiadomo, mycie , dezynfekcja pomieszczen, wietrzenie, lampy, rozebranie w śluzie, gazem pod prysznic i za godzinę od nowa . I tak 10 godzin w gumie. A do przyjęcia male rozplakane dzieci ktore przede wszystkim trzeba uspokoić a gdzie zrobić zszokowanego 3-5-10 latka i uspokoic rownie zestresowanego rodzica, polamane zęby, chirurgia... Mam na wszystko a zwlaszcza na mój wygląd na miesiąc przed 1 rzutem pandemii i miesiąc po - dokumentację zdjęciową. Nadaje się bardziej do medycyny sądowej niz do oględzin dla przeciętniaka. jak pan mi wrzuci nr to moge panu wyslac fotki. Czemu " sloń" a nie przyłbica i maska na nos? Bo w sloniu szczelnie oddzielone sa oczy od nosa , nie paruje i cos widac. Po poprawnie zalożonej masce i przylbicy w okularach po 2 minutach - wszystko zaparowane. Kazdy ma swoj sposób na to. ja znalazlam Taki. I jestem bardzo dumna bo tylko 1 zęba z calej covidowskiej plejady usunęlam . Calą resztę udalo sie uratowac. Nie mam innego kontaktu z panem jak przez to forum .Dlatego tez na tym forum skladam panu ogromne podziękowanie za nadludzki trud w ratowanie życia w tym cyrku, bo sama wiem co to znaczy bo przez to przeszlam. Dziękowac Bogu .. bez zgonów. ale i bez moralniaka. Nie wzielam od pacjentow więcej za ubior i wzmoźoną higienę. Znam tych ludzi, wiem ile zarabiają... Nie mówmy tu o powolaniu. Mówmy o zwylkym ludzkim sumieniu. Jesli zachoruje panu źona? Jesli zachoruje pan sam ... proszę pisac jak w dym . amantydynę panu spod ziemi wyciągnę. Z wyrazami NAJGŁĘBSZEGO SZACUNKU DLA TEGO CO PAN ROBI- beata bryczek. Odpowiedz
 165. 21 listopada 2020, 15:06
  Już widać wpływ amantadyny w statystykach. Dziś po raz pierwszy liczba wyzdrowień była wyższa od zachorowań a od kilku dni liczba wyzdrowień zbliżała się do liczby zachorowań. Wcześniej o ile pamiętam nie przekraczała 50% Bardzo ciekawie może wyglądać porównanie metod leczenia osób które umarły a osób które wyzdrowiały. W tym pierwszym przypadku odsetek osób leczonych amantadyna prawdopodobnie wynosi równe 0. A wśród ozdrowieńców odsetek leczonych amantadyną będzie stopniowo rósł. Odpowiedz
 166. 21 listopada 2020, 14:35
  Może uderzyć jeszcze do Rzecznika Praw Obywatelskich ze skargą . Niech mądrzy wymyślą tekst... Odpowiedz
 167. 21 listopada 2020, 14:30
  UWAGA, UWAGA, UWAGA !!! Jeszcze kilka dni temu na stronie www.aotm.gov.pl był raport o pozytywnym wpływie amantadyny na koronawirusa. Proszę tam wejść teraz. Raport o amantadynie zniknął! Na stronie były zamieszczone dwa pliki pdf z wynikami badań. Został tylko ten o interferonie beta. Ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości, co do tego, że trzeba sprawie ukręcić głowę? Proszę porównać: Pierwotna wersja strony: https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:bhC3jygT1hwJ:https://www.aotm.gov.pl/aktualnosci/najnowsze/polskie-zalecenia-diagnostyczno-terapeutyczne-covid-19-przeglad-doniesien-naukowych-dla-interferonu-beta-oraz-amantadyny/+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-b-d Obecna wersja strony: https://www.aotm.gov.pl/aktualnosci/najnowsze/polskie-zalecenia-diagnostyczno-terapeutyczne-covid-19-przeglad-doniesien-naukowych-dla-interferonu-beta-oraz-amantadyny/ Odpowiedz
  • 21 listopada 2020, 15:52
   teraz nie zniknie kłamstwo https://i.ibb.co/Wf2gpXT/15-49-38.png Odpowiedz
   • 21 listopada 2020, 16:03
    Jeśli ktoś posiada media społecznościowe typu FB (ja nie posiadam i nie używam), niech nagłośni ten fakt. To już jest takimi grubymi nićmi szyte, że najwięksi sceptycy wyczują, że coś tu bardzo nie gra. Odpowiedz
    • 21 listopada 2020, 16:51
     Witam Panie Wiktorze, całe szczęście nie zniknął, jest jego wersja uaktualniona. Też wczoraj wieczorem podniosłem raban na FB na grupie, a potem znalazłem tego PDF-a w wersji poprawionej: https://www.aotm.gov.pl/media/2020/11/Przeglad-doniesien-naukowych-dla-amantadyny-stosowanej-w-leczeniu-COVID-19-wersja-1.1-19-listopada-2020-r..pdf A tu strona skąd można ściągnąć: https://www.aotm.gov.pl/aktualnosci/najnowsze/polskie-zalecenia-diagnostyczno-terapeutyczne-covid-19-przeglady-doniesien-naukowych-dla-amantadyny/ Na ich stronie jest wyszukiwarka, wystarczy wpisać tam "amanta" (nie cały napis "amantadyna", bo nie znajdzie) i pojawiają się wyniki wyszukiwania
    • 23 listopada 2020, 1:04
     będzie na ich stronie do znalezienia pod linkiem https://www.aotm.gov.pl/s/amantadyny
 168. 21 listopada 2020, 14:27
  Leku na razie nie ma w aptekach. Hurtownie nie wiedzą kiedy będzie. Jesli ktos ma informacje lepsze to prosze pisac. Na razie jesli ktos chce poprzec petycje to link do niej: https://www.petycjeonline.com/petycja_viregyt_k Odpowiedz
  • 21 listopada 2020, 15:22
   Producenci nie dają rady z zamówieniami. Jeśli nikt nie będzie tego blokował, za kilka miesiecy amantadyny powinno być pood dostatkiem. Może powtórzyć się sytuacja z maseczkami. Wiosną brakowało i były w strasznych cenach. Już latem dostępność poprawiła się, a teraz 100szt. możńa kupić za 20-30zł. zalety produkcji masowej. Nikt nie może zakazać produkcji legalnego leku. A kasa zrobi swoje. Chęć zarobku na leku, którego produkcja jest opanowana ( bez kombinacj) zwycięży. Amantadyny będzie pod dostatkiem. Sam pracuję w przemyśle. Niestety zwiększenie mocy produkcyjnych nie odbywa się natychmiast. Jeśli zakład miał jakieś rezerwy to można je wykorzystać. Jednak rzadko zdarza się żeby maszyny stały bezczynnie. Jest ich tyle aby były optymalnie wykorzystane. Niestety potrwa to kilka miesięcy. Odpowiedz
 169. 21 listopada 2020, 12:20
  Panie doktorze . Jestem po 3 dobie stosowania leku Vigeryt K. Po natychmiastowej poprawie dzisiejsza noc była koszmarem. Bardzo, ale to bardzo potrzebuję konsultacji z panem gdyż nie wiem co mam dalej robić. Bardzo proszę pana ,o kontakt mój email i podanie podanie mi numeru telefonu do pana, bym mogła z panem porozmawiać. Z góry dziękuję . Odpowiedz
 170. 21 listopada 2020, 10:52
  Panie Doktorze czapka z głowy i ukłon dla Pana. Wielki szacunek, ciesze się ze mamy jeszcze w Polsce takich lekarzy. Od miesiąca czytam o amantadynie i wiem ze ma Pan rację. jestem pracownikiem ochrony zdrowia jednak lek mogę jedynie kontynuować a nie ordynowac nad czym ubolewam. Gdyby lekarze rodzinni mieli odwagę taką jak Pan, wierze ze udowodnili by Pana rację. Najbardziej jednak przerażające jest to ze jest brak dostępu do leku co niestety już widać w statystykach zgonów... Odpowiedz
  • 21 listopada 2020, 12:44
   Obejrzałam " konferencję prasową". Zgadzam się w 100% z tym co napisal VIR ( uklony za logikę myslenia) oraz NASZ- podkreslam to b. mocno N A S Z pan doktor. OMERTA. Zmowa milczenia. Nie mieli ani jednego pytania ??? Tak jak doktor powiedzial : w Korei Pólnocnej są jasne zasady. Nie bylam za mocna w historii ale nie pamietam takiego podziału wśrod Polaków. Jesteśmy krzykaczami, jesteśmy krnąbrni, zazdrośni i zawistni ale kiedy mieliśmy jednego wroga potrafiliśmy się zjednoczyć, przejśc ponad podzialami i hrabia razem z chlopem chwytał za miecz i walczyl z wrogiem. Teraz mamy dużo silniejszego wroga. Wroga ma cały świat. Czy mówisz po polsku , po niemiecku czy po rosyjsku( odwoluję się do rozbiorów) TWOJA RODZINA JEST BEZPOŚREDNIO ZAGROŻONA. W mojej wlasnej rodzinie 4 osoby wyciągnęlam z covid -19 dzięki amantydynie. . Jutro będzie umierać twoja mama , brat , syn niezaleznie czy jestes z PIS ,PO czy diabli wiedzą czego jeszcze Mamona nieodwracalnie zlasowała mózgi, Ego ważniejsze od życia. Pamiętacie film ( bodajże " )Armagedon"? Kiedy asteroida zbliża się do ziemi i spikerka w telewizji żegna się z ludźmi w stylu " ratuj się kto może. Nie rozumiem histerii wokól tego leku. Ludzie codziennie łykają mnóstwo przeróżnych tabletek . Lekarze online przepusują swym pacjentom duzo powazniejsze leki bez oglądania pacjenta na oczy. Jak umiera - to albo covid plus choroby wspólistniejące abo choroba wspólistniejąca plus covid. Hulaj dusza piekla nie ma. I nagle ktoś dostrzegł w takiej maciupkiej Polsce uzdrowienie dla świata? no co wy? Przecież jak Ufo ląduje to zazwyczaj w Stanach , najlepiej blisko Pentagonu? A ja to bym chcisła żeby choć raz w Barlinku wylądowało. Najlepiej na rynku. Nic z tego ludziska nie będzie. ALE.... NO WŁAŚNIE ...ALE.. Skoro na własne życzenie możemy sobie strzelić samobója, skoro możemy zjeść sromotnika albo powiesic się, korzystając z tego , Że JESZCZE JESTEŚMY W UNII podaję Wam do wiadomości adres mailowy i dane apteki w HIszpanii, konkretnie na Kanarach , ktora BEZ ŻADNEJ RECEPTY, przez zamówienie ONLINE z przyjemnoscią dostarczy wam chlorowodorek amantydyny ten sam Pod Nazwą Amantidine Level 100 mg capsulas duras. Podaję enail: farmaciatanque@hotmail.com, Tel + 34 922 136 383 , Fax 922 136 408 Podaję też adres Farmacia Y Laboratorio Lcda.Concepciőn M. Rguez Cámara C/ .Principes de España 20, 38435 El Tanque Tenerife. Pracuje tam na tym tzw zadupiu przemiła pani magister z którą osobiście rozmawiałam i dla ktorej działanie przeciwwirusowe anantydyny jest oczywistoscią. Nadmiar wiedzy widać nie zdążyl przytloczył jej jeszcze zanadto. Zapytana czy wyśle na zamówienie mailowe bez slowa wahania odpowiedziala ZDZIWIONA TAKIM PYTANIEM ŻE OCZYWIŚCIE. Trzeba oczywiscie takie zamowienie opłacić z góry kartą kredytową. Ja w ten sposób zaopatrzylam się w 30 opakowań dla mojej rodziny i najbliższych których będąc lekarzem mam pelne prawo poprowadzic nawet ptzez covid , zgodnie i z etyką lekarską jak i prawem wykonywania zawodu. Informuję też , ze 6 osob z mojej rodziny oraz przyjaciól w ciągu 48-72 godzin postawilam na nogi kierując się schematami dra Bodnara. Wśród nich byly osoby starsze i b. obciążone chorobami wspólistniejącymi. Jedna z osób 70 latek z nadciśnieniem, cukrzycą, ledwo co wyprowadzoną stopą cukrzycową, po przebytym rowno miesiąc temu zawale , koronografii , wrecz wyszarpany z zaświatów został poczęstowany covidem przez dzieci , gorączkowal przez 3 doby po 40 stopni, mial halucynacje, przewracal sie, nie mogl wstac z łózka. Po dobie przyjmowania amantydyny , zaznaczam to bo tu dzialanie bylo wyjątkowo zaznaczam spektakularne, PO DOBIE temp spadla do 37 , wrocil apetyt. Obecnie wraca do zdrowia. Nic nikomiu nie ujmując ale rozumiem że wg szerokiego grona czekających na magiczne badania kliniczne spevjalistow ten człpwiek I TAK BY WYZDROWIAŁ. Wiecie co? To MOJA NAJBLIŻSZA RODZINA i pomnik dla niej bedzie droższy niż amantydyna kupiona za 3, 60 euro. Tym bardziej że w tej rodzinie wszyscy pracują i gdyby się m9cno zwiklal wszyscy robilibymy zrzuty na pampersy. NEVER. PS. Jesli nagle przemila pani magister nie będzie mogla wysłać leku- sami dajcie sobie odpowiedż kochani co jest COME ON. A gdy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o siano. Będziecie miec czarno na białym. Próbuje nam się zabrać w tym kraju wolną wolę. Oby rozumu nam.nie odebrało. Ja prosty dentyścina z zadupia mam dla Waa wszystkich jedną rade. Mocarstwo, które w starożytności tupało : " Igrzysk i chleba: a wladza by się przypodobać wypelniala te żądania , skończylo wielkim upadkiem na mordę .Dzis ten kraj nazywa się Włochami. A do pana panie DOKTORZE: NIKT NIE JEST PROROKIEM WE WŁASNYM KRAJU. Ale widząc pana skromnosć, pana godność i pewnosc tego co pan mowi w wywiadach śmiem wyrokować , że Nobla co prawda panu nie dadzą ale w naszych sercach będzie pan LEKARZEM przez duze L, ktoty przerwał zmowę milczenia, wystawił klatę na opluwanie i lincz środowoska i dal nam nie tylko zdrowie sle i nadzieję że nie wszystko stracone, ze jest ratunek . Nawer jak musimy ratowac się sami. Składam głęboki ukłon, szanuję , podziwiam i wspieram z cakego serca. Odpowiedz
   • 21 listopada 2020, 14:00
    Bardzo przykre, ze NIKT nie zadał pytań :( dziękuję za namiar na aptekę Odpowiedz
    • 21 listopada 2020, 16:19
     Też mnie to uderzyło, że nikt o nic nie pytał (ile w ogóle tam było osób przysłuchujących się?). Szkoda, że pan doktor lub pan poseł nie skomentowali tego - "naprawdę nikogo z państwa nie interesuje to, że chorego można szybko wyleczyć? przecież choroba może również WAS dotknąć".
   • 21 listopada 2020, 19:25
    Też załatwiłem sobie amantadynę z Hiszpanii. Ostrzegam jednak ,że opakowanie zawiera 20 kapsułek . Viregyt ma 50 Odpowiedz
   • 21 listopada 2020, 20:20
    Czy ten lek w Hiszpanii jest na receptę? Odpowiedz
    • 22 listopada 2020, 21:18
     Z tym jest zadziwiająco róznie . W jednej aptece mowią ze nie ma, w drugiej sprzedadzą 15 op bez recepty , a następną chcą receptę 1x1, ja wam daję namiary gdzie kupilam NA MIEJSCU i uzyskakam zapewnienie że ta apteka wysle.do Polski za zamówieniem onlime. Jestescie doriśli - macie namiary. Dzwonic , pytać. Rozmawiają po angielsku.
 171. 21 listopada 2020, 10:51
  Sprawę trzeba nagłaśniać, gdzie tylko możliwe. Staram się to robić na S24 (Salon 24). Wszystkim zalecam podobne działanie. S24 to jednak nadal portal opiniotwórczy i jest czytany przez wielu ludzi ze świata polityki. Wilelu z nich publikowało na S24. Czytają też dziennikarze. Nawet zwyczajnie przywłaszczają cudze myśli, co widać w ich tekstach. Jeżeli któryś artykuł, notka według nomenklatury S24, zyska popularność rzędu kilkuset wejść, na pewno zostanie zauważony i powielony w innych MSM (massmediach). Przy tym przesunie się na czoło wszystkich wiadomości. Wczorajsze wystąpienie Pana Włodziwmierza Bodnara jest tu: https://www.salon24.pl/u/srr-88/1093175,czy-rzad-blokuje-skuteczne-leczenie-covida-sosnierz-pomaga-doktorowi#logged Tam możemy wyrazić swoje zdanie, nie zajmując cennej przestrzeni na tym portalu. Aby skomentować na S24, należy się zarejestrować albo zrobić to przez konta na FB czy TT. Odpowiedz
 172. 21 listopada 2020, 9:51
  inne środki do bicia konusa CO19 https://www.neurorxpharma.com/press-releases/neurorx-and-relief-therapeutics-announce-enrollment-of-150-patients-in-phase-2b-3-trial-of-rlf-100-for-critical-covid-19-with-respiratory-failure/ Odpowiedz
 173. 21 listopada 2020, 8:12
  brak pomocy przez zapychacza CO19 systemu zdrowia https://www.se.pl/slask/katowice-pan-jan-umieral-w-samotnosci-karetka-nie-przyjechala-na-pomoc-aa-nChh-Eyio-acLe.html Odpowiedz
 174. 21 listopada 2020, 4:26
  Zastanawiam się jaki jest powód tak wielkiego oporu ze strony MZ przed wykonaniem badań i potwierdzeniem lub zaprzeczeniem działania leku. Przecież ta informacja kiedyś zostanie potwierdzona i okaże się że wielu ludzi zmarło zupełnie niepotrzebnie. Ktoś za to odpowie ? Myślę że tak. Dziwne, jest to że media też omijają ten temat. Przecież są konferencje prasowe, wystarczy aby dziennikarz zapytał podczas konferencji. Nie pomoże raz to następny raz zapytać.. Jakoś inne sprawy dziennikarze potrafią drążyć i dociekać. Jeśłi ten temat zostałby poruszony na konferencji rząd nie mogliby tego zignorować. O co tu chodzi ? Naprawdę nie rozumiem. Jakby wszyscy nabrali wody w usta. A może ktoś z potrafi zainteresowac media aby zajeły się tym tematem i bezpośredni Odpowiedz
  • 21 listopada 2020, 4:52
   Wystarczy pojechać w Polskę popytać ludzi w różne miejscowości ilu ich było leczonych anantadyną. Bo nie ja tylko leczę. Wszystko się okaże - jest ich już tysiące. Nie piszą na mojej stronie ponieważ nie wszystkich ich leczyłem. Odpowiedz
   • 21 listopada 2020, 5:35
    Panie Doktorze, widziałem Pana wystąpienie w sejmie. Oczywiście to bardzo dobre posunięcie ale proszą szanować swoje zdrowie bo wydaje się Pan bardzo zmęczony tą walką z systemem. Odpowiedz
  • 21 listopada 2020, 5:28
   Może dlatego: https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1517/13543784.2015.1057568?fbclid=IwAR3Y9wsISYa9P1DpbbJnceSMpi3P222WkQSsh1uXpbN39m2GWfCnVU7BWds ""R Flisiak is on the advisory board and is a speaker for AbbVie, Bristol-Myers Squibb, Gilead Sciences,"... We Francji mają podobną sytuację: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2052297520300627?via%3Dihub&fbclid=IwAR3Y9wsISYa9P1DpbbJnceSMpi3P222WkQSsh1uXpbN39m2GWfCnVU7BWds Odpowiedz
  • 21 listopada 2020, 9:49
   Nigdy nie zostanie potwierdzona. Postaw się w sytuacji drugiej strony i zobaczysz dlaczego. Przypomina to sytuacje podczas II wojny światowej, gdy generałowie okłamywali Hitlera. Twierdzili, że wygrywa a tak naprawdę ponosił klęski. Wyobrażasz sobie tych wszystkich profesorów, którzy przyznają się do błędu? Oni nigdy na to nie pozwolą a mają wielkich sojuszników, którym pandemia jest bardzo na rękę. Wielkie koncerny farmaceutyczne, które zbiły ogromne fortuny na szczepionkach, media, które non stop mają o czym pisać ( sprawdź sobie wyniki finansowe stacji telewizyjnych i portali internetowych ) Po drugie , odpowiedzialność karna. Gdyby się okazało, że od początku był skuteczny lek , którego ci wielcy profesorowie nie byli w stanie odkryć, zdyskredytowało by to ich kompetencje... ktoś tutaj napisał, żeby informacja o leku szła po partyzancku i to chyba jest jedyna skuteczna metoda. Przekazywać wiedzę znajomym i rodzinom, bo nigdy nie zostanie ta metoda oficjalnie dopuszczona . Odpowiedz
   • 21 listopada 2020, 12:20
    To teraz proszę sobie wyobrażić oskarżenie ich wszystkich o ludobójstwo. Czy będą w stanie znieść myśl, że oto stali się zbrodniarzami na społeczeństwie powierzonym ich opiece. Przecież nawet izolatki więzienne ich nie uchronią. Odpowiedz
 175. 21 listopada 2020, 1:39
  Panie Doktorze, podziwiam Pana postawę i z całych sił Panu kibicuję. Obejrzałem również dzisiejsze wystąpnienie w sejmie i, po raz kolejny, zawiodłem się na stanowisku polskich mediów. Przepraszam za zwrot, srający pies na trawniku jest dla nich ważniejszy niż poważny temat. Abstrachując od tego, nie jestem uczony o medycynie wiem tyle ile mi moja śp babcia przekazała, staram się korzystać ze swojego mózgu oraz tworzyć jakieś logiczne połączenia. Szukając wiadomości o leku znalazłem badanie z kwietnia br stawiające hipotezę oraz wnioski że amantadyna potrzebuje większej ilości badań żeby ustalić czy rzeczywiście jest skuteczna w swoim działaniu przeciwko wirusowi Sars-Cov2 zostawiam link, może się komuś przyda. Opracowanie po angielsku, aczkolwiek autrozy to Polacy https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7191300/ Odpowiedz
 176. 20 listopada 2020, 23:19
  Czy już po 14 dniowej przygodzie z covid i rzężacym kaszlem wdrożenie anantadyny ma jakiś sens ? Odpowiedz
  • 20 listopada 2020, 23:29
   Nie wiem, trudno powiedzieć. Dzwoniła do mnie pacjentka, że jest w 34 dniu choroby z objawami i z testem dodatnim. Nie widziałem jej, ale rozmawiałem - twierdzi, że ma nawrót ponieważ miała spadek odporności. Jeśli wirus jest aktywny, to tak. Jeśli nie to nie widzę sensu. Amantadyna działa tylko na wirusa. Odpowiedz
 177. 20 listopada 2020, 21:03
  Oto naukowe wsparcie dla tez i spostrzeżeń prezentowanych przez dr. Bodnara. Niechaj moc będzie z Panem doktorze ! Odpowiedz
  • 20 listopada 2020, 21:11
   https://www.nature.com/articles/s41594-020-00536-8 Odpowiedz
 178. 20 listopada 2020, 20:59
  Hej, Czy w Anglii można kupić Viregyt K lub pod inną nazwą ten specyfik? pozdrawiam Odpowiedz
  • 21 listopada 2020, 1:34
   jest, ale tylko na receptę. powodzenia w tłumaczeniu Twojemu GP tej sytuacji. chyba lepiej ogarnąć receptę z PL i kupić w Niemczech. Odpowiedz
  • 21 listopada 2020, 9:06
   Zerknij tu na strone : https://mstrust.org.uk/a-z/amantadine-symmetrel-lysovir Odpowiedz
 179. 20 listopada 2020, 18:57
  Uwaga Ważna Informacja dla Pana Doktora! To jest link do artykułu w języku angielskim. WHO podała komunikat, ze terapia oparta na Remdesivir byla niewłaściwa. A więc odgórne naciski na Pana aby nie leczył Pan według swojej metody, a oparł się na wskazaniu, aby leczyc Remdesivir były błędne!!! Powinno się Pana metodę sprawdzić bo jest to zapewne metoda własciwa! https://www.nbcnews.com/health/health-news/remdesivir-shouldn-t-be-used-hospitalized-covid-19-patients-who-n1248320 Odpowiedz
  • 20 listopada 2020, 20:30
   A tu po polsku: https://www.tvp.info/50895493/pandemia-koronawirusa-leczenie-mapa-statystyki-unia-europejska-nie-usunela-remdesiviru-z-listy-lekow-na-covid-19-mimo-nowych-zalecen-swiatowej-organizacji-zdrowia Odpowiedz
 180. 20 listopada 2020, 18:43
  Serdeczne dzięki Panie Doktorze za wystapienie z Sosnierzem na terenie Sejmu. Powinny być brawa i wiwaty! Jest lek! ratujemy ludzi! Niebawem koniec pandemii! Atu cisza... dziennikarze nie zadają pytań...To byli dziennikarze? Odpowiedz
 181. 20 listopada 2020, 18:41
  Czytałem że doktor Bodnar dzisiaj miał konferencję prasową w Sejmie. Czyżby coś się ruszyło? Odpowiedz
 182. 20 listopada 2020, 16:44
  Nie sądziłem, że rzeczywistość w szpitalach covidowych jest tak przerażająca: https://www.facebook.com/ReszkaPa/posts/165097132000911?_fb_noscript=1 Odpowiedz
 183. 20 listopada 2020, 16:15
  Zachęcam do oglądnięcia, trochę szersze spojrzenie na problem covid, z próbą wyjaśnienia przyczyn śmiertelności zakażonych pacjentów: https://www.youtube.com/watch?v=n7LK4VBVC6s&t=3973s Odpowiedz
 184. 20 listopada 2020, 16:08
  Choroba i leki to biznes a gdzie jest kasa tam jest mafia. Ludzie zdrowi nie są opłacalni,ludzi trzeba leczyć a nie wyleczyć. Dlatego każdy "lek" ma więcej skutków ubocznych niż pozytywnych. Wyleczysz jedno,zacznij się leczyć na drugie,never ending story. Odpowiedz
  • 20 listopada 2020, 18:30
   Nie od dziś wiadomo, że sprzedaż leków to drugi (po handlu bronią) najlepiej opłacalny i dochodowy interes na świecie. Odpowiedz
   • 21 listopada 2020, 9:23
    Tu się Pan myli Wartość przemysłu farmaceutycznego to mniej więcej tyle co połączenie wartości przemysłu zbrojeniowego i narkotykowego Odpowiedz
   • 21 listopada 2020, 19:32
    Panie Doktorze czy w przypadku łagodnego przechodzenia przez covid wystarczy podać od początku lek 2 x dziennie po 1 tabletce?Czy zawsze trzeba rozpocząć od dawki uderzeniowej 4x1? Pozdrawiam Odpowiedz
  • 20 listopada 2020, 23:30
   A co z rymantadyna czy jest tak samo skuteczna? Jej zdobycie jest dużo łatwiejsze Odpowiedz
   • 21 listopada 2020, 21:08
    Parę postów wyżej lekarz Tomasz Rzemieniuk opisuje, że wyleczył rimantadyną ( preparat Rimantin) 70- letniego pacjenta, tak więc też działa. Odpowiedz
 185. 20 listopada 2020, 16:01
  Kolejnym specyfikiem (naturalny wytwór natury), który pomaga w leczeniu jest ałtajskie Białe Mumio (inna nazwa to brakshun). Znane od tysięcy lat, wykazuje się naturalnym działaniem przeciwwirusowym, przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybicznym. Na 4 znane mi przypadki zachorowań (w tym jednej osoby w wieku 70 lat, hospitalizowanej w związku z tym), 2 zakończyły się sukcesem, a dwa kolejne są w toku aczkolwiek już po pierwszym dniu zauważono poprawę samopoczucia. Odpowiedz
 186. 20 listopada 2020, 15:29
  MV z DR Bodnarem z kulis Sejmu DO POSŁUCHANIA 7 MINUT MOŻESZ URATOWAĆ https://youtu.be/O5723xWqRLQ Odpowiedz
  • 20 listopada 2020, 16:05
   Sugeruję skopiować film, bo za chwilę może zostać usunięty. Zauważyli Państwo jakie zainteresowanie dziennikarzy? Smutne, przerażające. Będę powtarzał jak mantrę: tylko oddolne akcje. Obym się mylił. BTW - Brawo, Dobromir! Odpowiedz
 187. 20 listopada 2020, 11:34
  Po upływie tylu tygodni dobijania się do ministerstw i prasy powinniśmy się pozbyć złudzeń: NIE BĘDZIE zgody na badania, nie będzie odgórnych rekomendacji stosowania leku. Jeśli prawdą jest, co napisał w komentarzach Pan Wiesław Żabski ( 19 listopada 2020, 23:00) może warto odpuścić szturm betonu i trafić do „zwykłych” (a właściwie niezwykłych i odważnych lekarzy). Po pierwsze przekonać ich wypowiedzią jakiegoś prawnika (choćby z kręgu naszego forum), że nie ma podstaw prawnych do karania za stosowanie amantadyny. Po drugie: namówić tych „zwykłych” lekarzy do nieformalnego zrzeszenia się w celu wymiany informacji na temat leczenia proponowanego przez Pana Bodnara (gdyby się zgodził, to pod Jego przywództwem). Po trzecie: podanie pacjentom aktualizowanych informacji, którzy lekarze i gdzie mają odwagę leczyć amantadyną. Bo przecież nie wszyscy dojadą do Przemyśla. Powtarzam, nie wierzę, że zapadną jakiekolwiek odgórne ustalenia. Natomiast orzeczenie prawnika, o którym wspomniałem wcześniej, jest – moim zdaniem – pierwszym krokiem, by dziesiątki lub setki lekarzy odważyło się wyjść z istniejącego od tygodni podziemia kuracji amantadyną. Czy jest na pokładzie prawnik, który przekona, że w świetle starych i nowo uchwalonych przepisów żaden medyk nie będzie pociągnięty do odpowiedzialności? Odpowiedz
  • 20 listopada 2020, 12:55
   Fakt ze na tym blogu (o ile się nie mylę) nie ujawnił nie żaden lekarz czy to rodzinny czy szpitalny i nawet anonimowo nie wypowiedział się: "ja lekarz stosuję amantadyne" albo "ja lekarz uważam to lub tamto", świadczy o tym ze środowisko lekarskie czegoś się panicznie boi! Odpowiedzialności karnej? Niepewności własnej wiedzy/praktyki? NFZ-tu czy innej zwierzchności? Nie rozumiem tego... Tak wiec opinia prawnika może by coś pomogła, ale problem jest chyba większy. Odpowiedz
   • 20 listopada 2020, 13:48
    Moim zdaniem na blogu wypowiada się przynajmniej kilku lekarzy (zdradza to używanie chwilami fachowej, medycznej terminologii). Cała reszta jest taka, jak Pan/Pani mówi: lekarze się boją oskarżeń o czary, odpowiedzialności, zawieszenia praw wykonywania zawodu czy komplikacji u pacjenta po zastosowanych lekach. Niemniej jednak podtrzymuję opinię, że setki lekarzy stosuje u siebie, swoich rodzin i zaufanych pacjentów model leczenia amantadyną. Lawina by zeszła, gdyby choć kilku medyków do tego się przyznało. Jak widać po wielu próbach zastraszania Pana Bodnara, nadal wykonuje On swój zawód. Czas pokaże, kto następny wykaże się odwagą. Naprawdę ruch ten może przyspieszyć klarowna i jednoznaczna analiza prawna. Apelujmy do prawników. Odpowiedz
    • 21 listopada 2020, 5:40
     Proszę może napisać na którejś z fejsbukowych grup "Porady prawne".
   • 20 listopada 2020, 14:26
    Prosze lepiej sprawdzic. Wypowiadaja sie i dziekuja tutaj takze lekarze. Odpowiedz
  • 21 listopada 2020, 21:25
   Z punktu widzenia prawa (była dyskusja na profilu prawnika Piotra Schramma) sprawa jest prosta. Każdy lekarz może przepisać pacjentowi amantadynę na Covid19. Jest to popularna procedura off- label, która polega na podaniu pacjentowi leku na chorobę inną, niż wskazane przy rejestracji danego leku. Podanie zarejestrowanego leku na inną chorobę jest legalne, często stosowane w psychiatrii, onkologii, pefiatrii i nie wymaga zgody komisji bioetycznej. Wystarczy posiadać na piśmie świadomą zgodę pacjenta, którego lekarz zapoznał z szansami leczenia i ewentualnymi skutkami ubocznymi. Zgodnie z przysięgą Hipokratesa lekarz ma leczyć pacjenta wszelkimi dostępnymi sposobami, wykorzystując swoją najlepszą wiedzę. Tę tezę poparł Sąd Najwyższy w jednym ze swych wyroków, jeśli to będzie istotne to podam sygnaturę sprawy. Natomiast zgody komisji bioetycznej wymaga badanie kliniczne czyli eksperyment medyczny, z grupą kontrolną, np. takie badanie, jakie teraz chce przeprowadzić dr Bodnar. Tak więc lekarze mogą śmiało leczyć zgodnie ze swą najlepszą wiedzą, dbając o formalności, czyli zgody pacjentów i oświadczenia, że zapoznano ich z szansami i skutkami ubocznymi leczenia. Odpowiedz
   • 21 listopada 2020, 22:03
    Lekarz może zaordynować pacjentowi lek poza wskazaniami, jeśli jest to zgodne z aktualną wiedzą medyczną, a jest sporo rekomendacji amantadyny w czasopiśmie "Nature", na stronie NIH, wstępne wyniki badania prof. Rejdaka. Stanowisko to potwierdził Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 10 lutego 2010 r. Artykuł 6 Kodeksu Etyki Lekarskiej mówi, że lekarz ma swobodę wyboru w zakresie metod postępowania, które uzna za najskuteczniejsze. Odpowiedz
    • 24 listopada 2020, 2:01
     AKTY PRAWNE DAJĄCE LEKARZOWI SWOBODĘ PROCEDURY OFF-LABEL – PRZEPISYWANIA LEKÓW POZA ZAREJESTROWANYMI WSKAZANIAMI Kodeks Etyki Lekarskiej Art. 4. Dla wypełnienia swoich zadań lekarz powinien zachować swobodę działań zawodowych, zgodnie ze swoim sumieniem i współczesną wiedzą medyczną Art. 4 Ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty. Lekarz ma obowiązek wykonywać zawód, zgodnie ze wskazaniami aktualnej wiedzy medycznej, dostępnymi mu metodami i środkami zapobiegania, rozpoznawania i leczenia chorób, zgodnie z zasadami etyki zawodowej oraz z należytą starannością. Stanowisko nr 3 Nadzwyczajnego XI Zjazdu Lekarzy z 25 lutego 2012 r. …Stosowanie leków poza zarejestrowanymi wskazaniami jest normą i powszechną praktyką i służy dobru pacjentów, w związku z czym należy przywrócić lekarzom i lekarzom dentystom swobodę wystawiania recept na leki refundowane zgodnie ze wskazaniami aktualnej wiedzy medycznej, a nie tylko wskazaniami rejestracyjnymi danego produktu leczniczego, a administracyjne ograniczanie ordynacji leków do zarejestrowanych wskazań jest szkodliwe dla pacjentów, Wyrok SN z dn. 10 grudnia 2002 r. V KK33/02, publ. LEX nr 75498 W uzasadnieniu wyroku Sąd Najwyższy podaje, że lekarz odpowiada karnie tylko w razie błędu sztuki lekarskiej, czyli wyrządzenia szkody, błędem może być także zaniechanie, przydatny może być również test oparty na pytaniu, czy niekorzystnego skutku można było uniknąć oraz czy lekarz w danym przypadku powinien i mógł zrobić więcej (lepiej). Wyrok SN z dn. 10 lutego 2010 r. V CSK 287/09, publ. LEX nr 786561 W uzasadnieniu Sąd Najwyższy podaje, że od lekarza wymaga się wysokiego poziomu przeciętnej staranności jako staranności zawodowej, na co składa się min. należyta uwaga, poziom fachowości, dokształcanie się, poznawanie nowych metod leczenia.
    • 24 listopada 2020, 2:56
     AKTY PRAWNE W OFF-LABEL C.D. Możliwość stosowania leków off-label wynika z przepisów prawa wspólnotowego (Dyrektywa w sprawie wspólnotowego kodeksu odnoszącego się do produktów leczniczych stosowanych u ludzi) i zasad zawartych w Deklaracji Helsińskiej z 1964 r., w myśl których: “W czasie leczenia pacjenta, w przypadku, gdy sprawdzone metody profilaktyki, diagnostyki i leczenia nie istnieją lub są nieskuteczne, lekarz za świadomą zgodą pacjenta musi mieć swobodę zastosowania niepotwierdzonych lub nowych metod profilaktycznych, diagnostycznych i leczniczych, jeżeli w jego ocenie mogą one przynieść nadzieję na uratowanie życia, przywrócenie zdrowia lub ulgę w cierpieniu”
   • 22 listopada 2020, 16:52
    Pani Wiolu proszę podać już teraz sygnaturę tej sprawy mówiącej o pozwoleniu stosowania przez lekarza leku w trybie off-label Odpowiedz
 188. 20 listopada 2020, 10:15
  Witam, Jeśli ktoś z okolic Torunia potrzebuje Viregyt K to prośba o kontakt. Odpowiedz
  • 21 listopada 2020, 18:00
   Witam chętnie bym kupił viregyt nawet w dużo większej cenie bo nie mam możliwości go nabyc proszę o kontakt... Odpowiedz
   • 22 listopada 2020, 11:38
    Witam, Mogę odstąpić rezerwację w apptece. Jest ważna do 24.11 w Toruniu. Tylko trzeba mieć receptę ale to nie problem załatwić. Proszę o kontakt na mikep13@o2.pl pozdrawiam Odpowiedz
 189. 20 listopada 2020, 9:11
  „Didier Raoult dénonce la corruption, le Remdesivir et Gilead” w YouTube https://youtu.be/TqiPK4pts7Y To jest link do filmu w którym francuski lekarz Didier Raoult mówi o podobnej sytuacji z Remdesevirem. Odpowiedz
  • 20 listopada 2020, 14:07
   Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wydała w piątek 20 listopada nową rekomendację przeciwko stosowaniu leku remdesivir u pacjentów z koronawirusem. "Zebrane dowody nie wykazały żadnego znaczącego wpływu na śmiertelność, potrzebę mechanicznej wentylacji pacjentów, czasu zdrowienia, czy innych ważnych dla pacjentów wskaźników" - napisano w komunikacie. Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-who-wydala-nowe-zalecenia-w-sprawie-leku-remdesivir,nId,4867121#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome Odpowiedz
   • 20 listopada 2020, 15:26
    Chyba nie tylko ja podejrzewam, że jest tu jakaś niejasna ścieżka w temacie "rekomendacji" naszych epidemiologów, którzy, jak czytam parę postów niżej, jako Polskie Towarzystwo Epidemiologów wykonali badania Remdesiviru (kto finansował ?), a potem ci sami ludzie, zasiadający w zarządzie tegoż Towarzystwa, jako eksperci rekomendują stosowanie go naszemu rządowi (Ministerstwu Zdrowia) ? Nasi naukowcy w tym badaniu muszą mieć jakieś wyjątkowo mocne dowody dobroczynnego działania Remdesiviru, tylko dlaczego "reszta świata" temu przeczy? https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/lek-remdesivir-walczacy-z-koronawirusem-ile-kosztuje-cena-wedlug-koncernu-gilead/hlhecfv Odpowiedz
    • 20 listopada 2020, 20:27
     Ktoś, kto umie szperać, napisał (podając odpowiednie linki), że prof. Flisiak, który tak bardzo apeluje o stosowanie Remdesiviru, jest ekspertem w firmie, produkującej ten lek (o ile dobrze pamiętam - Gilead). Jakże mógłby on działać na szkodę własnego konta w banku?. Bo przecież z pewnością nie jest ekspertem na zasadach filantropijnych...
 190. 20 listopada 2020, 8:06
  Witam! Szanowny panie Doktorze ! Może należałoby się zwrócić do Porozumienia Zielonogórskiego, które zrzesza lekarzy rodzinnych w całej Polsce . Być może Pan również do niego należy. To bardzo wpływowa organizacja broniąca swoich członków i mająca wpływ na Ministerstwo Zdrowia. Może Porozumienie pomogłoby w rozpowszechnieniu wśród swoich członków Pana metody leczenia koronawirusa i nakłoniłoby Ministerstwo Zdrowia do wdrożenia jej do schematu leczenia Odpowiedz
  • 20 listopada 2020, 12:33
   W jednym z pierwszych wpisów Pan dr Bodnar pisał, że informował Porozumienie Zielonogórskie chyba już w marcu. Nie otrzymał żadnej odpowiedzi. Od znajomego lekarza rodzinnego wiem, że Porozumienie dostarczyło informację doktora do lekarzy rodzinnych. Odpowiedz
 191. 20 listopada 2020, 7:30
  Jestem z Warszawy. Od 10 dni mam bardzo wysoką gorączkę dochodzącą do 39,3. Temperatura spada jak biorę tabletki na obniżenie temperatury. Co mam zrobić, jak sie ratować bo z rozmawiając z lekarzami to i owszem słyszeli o tym ale jestem kwitowany stwierdzeniem, że nie ma lekarstwa i trzeba przechorować. Nikt ze znanych mi tu lekarzy nie chce się podjąć takiego leczenia. A ja mam saturację średnio 89-90%.i nie mam żadnej poprawy. Czy ktoś mi pomoże??? Odpowiedz
  • 25 listopada 2020, 5:44
   Daj telefon. Czy objawy wciąż są? czy zdobyles viregyt? czy jest poprawa? oodzwonię Odpowiedz
  • 25 listopada 2020, 5:49
   Proszę o nr telefonu Puniek. oddzwonię. Odpowiedz
 192. 20 listopada 2020, 2:46
  Istotna uwaga dla stosujacych VIregyt-K czy inną postać amantadyny, rymantadyny itp. Znaczne osłabienie w trzecim i kolejnych dniach opisanych wyżej kuracji jest efektem hipotermii (jak po nagłym wrzuceniu niezahartowanego człowieka do lodowatej wody). Pojawia się wówczas obniżenie temperatury ciała, które może być gwałtowne i szczególnie groźne u osób z niską masą ciała (szczególnie dzieci). Wychłodzenie to pojawia się także w temp. pokojowej i może prowadzić do powikłań typowych dla hipotermii: znacznego osłabienia, dezorientacji, zawrotów głowy, niepokoju a nawet zawału. WAŻNE: Lekarze stosujący amantadynę w dawkach podanych na tej stronie, u pacjentów którzy jej wcześniej nie przyjmowali, powinni koniecznie monitorować temperaturę ciała pacjenta (najlepiej wewnętrzną) i zapobiegać zbytniemu wychłodzeniu się jego organizmu. Przyczyna jest złożona. W skrócie: amandadyna podobnie jak rymantadyna i olsetamivir blokują receptory acetylocholiny nikotynowej w neuronach hippocampa w mózgu, które odpowiadają za kontrolę ogrzewania organizmu. Efektem jest hipotermia. Dodatkowo blokada sporej części pomp protonowych w mitochondriach organizmu przez amantadynę zapewne też odcina część produkcji energii. Złożenie tych mechanizmów może być mocno odczuwalne i powinno być szczególnie kontrolowane. Odpowiedz
  • 20 listopada 2020, 2:49
   Już wiemy, że to trochę inny mechanizm i nie jest to bezpośrednie działanie amantadyny. Odpowiedz
  • 20 listopada 2020, 2:55
   Efekt ten jest opisany w ulotce Viregyt-K, ale jako powikłanie nieczęste. Jednak u osób, które nagle przyjmą dawkę amantadyny proponowaną powyżej do leczenia covid, będzie to powikłanie częste. Dlatego należy koniecznie zwrócić na to szczególną uwagę. Powiązane publikacje: Matsubayashi, H., "Amantadine inhibits nicotinic acetylcholine receptor function in hippocampal neurons" J Pharmacol Exp Ther, vol. 281, no. 2, pp. 834-844, 1997 (https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/9152392/) oraz: Fukushima, A., et al. "Oseltamivir produces hypothermic and neuromuscular effects by inhibition of nicotinic acetylcholine receptor functions: Comparison to procaine and bupropion", European journal of pharmacology, vol. 762, 2015 Odpowiedz
   • 20 listopada 2020, 9:08
    Doświadczyłem tego o czym Pan piszę, już teraz wiem dlaczego miałem temperaturę ciała nawet 35 stopni trwało to 2-3 dni, jestem osobą o normalnej wadze więc może dlatego nic niebezpiecznego się nie rozwinęło. Odpowiedz
   • 20 listopada 2020, 10:22
    Ok, a jeśli wystąpi taka sytuacja, to jak w warunkach domowych radzić sobie z tą hipotermią? Albo czego unikać? Odpowiedz
    • 20 listopada 2020, 12:39
     Podwyższyć temperaturę w pokoju, ciepła kąpiel, ciepłe napoje, termofor itp.
  • 20 listopada 2020, 10:29
   Należy jeszcze dodać, że pacjent (pozornie) może odczuwać (subiektywnie) taką poprawę samopoczucia, ze wydaje mu się, że może normalnie funkcjonować i podjąć różne działania. Opisane powyżej mechanizmy powodują obniżenie ciepłoty ciała, na skutek promieniowania, a nie jest to duży efekt. Pomimo to, w trakcie kuracji (działania amantadyny) ustrój nie jest w stanie zniwelować utraty ciepłoty (na skutek promieniowania) nawet w bezruchu, a tym bardziej większego wydatku energii potrzebnego np. do pracy mięśni. Dlatego nawet najmniejszy wysiłek, w postaci pójścia z łóżka do łazienki może w sposób niespodziewanie gwałtowny zakończyć się nagłym osłabieniem i nawet omdleniem. Odpowiedz
  • 20 listopada 2020, 19:59
   1 przypadek w rodzinie: stwierdzona łagodna infekcja wirusowa bez objawów covid- tak stwierdził lekarz. Ale wystąpiło dziwne osłabienie i "mgła" w głowie, temp 37,7. Osoba otyła, Po 4 dniach stosowania Viregytu waga +3,5 kg. 2 przypadek, osoba starsza, otyła - zdiagnozowana testem zaraz po zakażeniu. 5 dni od wyniku pozytywnego bez objawów. 6 dnia temperatura 38 i osłabienie - tego samego dnia rozpoczęcie podawania Viregytu 4x1. Po trzech dniach temp 34,8 - po przejściu na dawkę 2x1 temp w ciągu dwóch dni podniosła sie do 36,1. Odpowiedz
 193. 19 listopada 2020, 23:00
  Osobiście uważam, że domaganie się badań nad amantadyną aby móc stosować ją w leczeniu zachorowań na Covid-19 jest zejściem na złą drogę, którego ci na górze chcieli. Jeszcze raz przypominam!!! Amantadyna / Viregyt K jest lekiem przeciwwirusowym, przeciwgrypowym, przetestowanym 40 lat temu, sprawdzonym, bezpiecznym i zarejestrowanym w Polsce. Nie potrzeba dodatkowych badań aby nim leczyć jeśli hamuje namnażanie się wirusa grypy odmiany Covid-19 w organiźmie chorego. Nawet mierny prawniczyna wygra każdą sprawę w sądzie, przeciwko lekarzowi próbującemu leczyć w świetle swojej najlepszej wiedzy amantadyną no chyba, że trafi na sędziego obsadzonego przez Prawo i Sprawiedliwość... Pacjenci chorzy na Covid-19 umierają wszystkim lekarzom masowo. Z tego co wiem ze wszystkich zdjęta została odpowiedzialność karna. To prawo rozumiem dotyczy wszystkich lekarzy w Polsce, również tych z Przemyśla. Dalsze próby zastraszania Was przy obecnym ustawodawstwie i obecnych realiach są śmieszne. Po raz kolejny powołam się na artykuł Romualda Krajewskiego pt.: Zarejestrowane wskazania leków a praktyka medyczna. Stosowanie leków poza zarejestrowanymi wskazaniami jest powszechną i prawidłową praktyką lekarską na całym świecie. W opracowaniach dotyczących tego problemu wskazuje się, że w taki sposób przepisywane i stosowane jest około 20% wszystkich leków, ale w niektórych specjalnościach (np. pediatria, położnictwo) jest to nawet 80% i więcej. Deklaracja Helsińska WMA wskazuje, że lekarze za zgodą poinformowanego pacjenta MUSZĄ mieć swobodę wyboru leczenia jeżeli oceniają, że typowe leczenie nie jest skuteczne, a nowy lek lub nowe zastosowanie znanego leku dają nadzieję na uratowanie życia, przywrócenie zdrowia lub zmniejszenie cierpienia. Stosowanie leków poza zarejestrowanymi wskazaniami bywa zalecane w standardach postępowania i odwrotnie – leki zarejestrowane w danym wskazaniu nie muszą być polecane jako standardowe postępowanie. Link do pełnego artykułu: https://pfpoz.pl/uploads/images/dokumenty/off-label%20rkrajewski%2020120111.pdf?fbclid=IwAR2IRWbEeWXamXi7WYnsqkOZuj963cEbY7iQicA7ywQkUcS00RBM0sNtXh8 Odpowiedz
  • 19 listopada 2020, 23:29
   Tyle w temacie! Teraz tylko dotrzeć z tą wiedzą do lekarzy rodzinnych . Oni boja sie , że popełniaja jakieś wykroczenie zlecają Viregyt k . Odpowiedz
  • 20 listopada 2020, 0:45
   Uwagi p. Wiesława sa słuszne ale nic praktycznego z nich nie wynika. Aby lekarze rodzinni stosowali amantydę, szpitale też rutynowo i apteki były pełne, to musi być jakieś popracie odgórne. A do tego zapewne jakieś wstępne oficjalne potwierdzenie skuteczności jest potrzebne. Zarówno decydentom jak i lekarzom "frontowym". Dlatego apel i propozycja Pana Doktora jest rozsądna. Obawiam się tylko ze takie badanie skuteczności może być zmanipulowane, tak aby pokazać wynik negatywny. Ale może amantadyna jest tak dobra ze nie nie da tego zrobić! Jeśli tak, to jej zajadli przeciwnicy z wyższych sfer bedą szli w zaparte, czyli w blokadę informacyjną tak długo jak tylko się da. Dlatego walka o media i wysyłanie maili i petycji ma sens. Odpowiedz
   • 20 listopada 2020, 2:54
    Stosowanie amantadyny na Covid19 to często praktykowana procedura off- label, nie wymagająca zgody komisji bioetycznej. Wystarczy świadoma zgoda pacjenta, poprzedzona informacjami o szansach i skutkach leczenia. Z punktu widzenia prawa lekarz leczy zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą i ma prawo stosować zarejestrowany lek na inną chorobę niż zalecenia przy rejestracji leku. Amantadyna zdobyła rozgłos w kraju, przydałyby się rekomendacje z Ministerstwa. Jeśli ich nie będzie możemy się domagać leczenia tym lekiem. Czy ktoś ze środowiska lekarskiego może podpowiedzieć, na jakiej zasadzie pacjent może domagać się terapii danym lekiem na własne życzenie w przychodni i szpitalu? Pewna aptekarka powiedziała, że za zaopatrzenie aptek odpowiadają hurtownie i one sprowadzają leki od producenta i są w tym niezależne. Odpowiedz
 194. 19 listopada 2020, 22:18
  Polskie badania nad Remdesivirem zostały sfinansowane przez Polskie Towarzystwo Epidemiologów ze środków własnych. Status Towarzystwa dopuszcza darowizny, dotacje, subwencje w także wpłaty członków honorowych (którymi mogą być osoby prawne) jako źródła finansowania. Niestety nie potrafię znaleźć sprawozdań finansowych PTEiLCZ, nie potrafię znaleźć też sprawozdań Głównej Komisji Rewizyjnej. Skoro badanie zostało sfinansowane ze środków własnych i stało się podstawą do rekomendacji Remdesiviru, to chyba transparentność tego procesu wymaga przyjrzeniu się jak wyglądają przychody Towarzystwa. Może ktoś potrafi to znaleźć ? Może i wszystko jest w porządku, ale w raporcie badania powinny się znaleźć źródła finansowania PTEiLChZ lub takie sprawozdania powinny się znaleźć na stronie towarzystwa. Może ktoś wie jak zobaczyć sprawozdania finansowe stowarzyszeń ? Odpowiedz
  • 20 listopada 2020, 6:07
   Chyba wszyscy mogą na tej stronie https://ekrs.ms.gov.pl/ , po wpisaniu odpowiedniego KRS. Tam jest przeglądarka dokumentów finansowych podmiotów wpisanych do rejestru przedsiębiorstw, a oni taki numer posiadają. Jest także napisane na stronie, że można to zrobić bezpłatnie i nie trzeba się logować. Warto sprawdzić. Odpowiedz
   • 20 listopada 2020, 9:27
    To co Państwo piszecie, to jest rzeczywiście ciekawe i warte analizy... Numer KRS 0000033611 , link na ich stronie do odpisu KRS (nie wiem czy aktualny): http://www.pteilchz.org.pl/administracja/krajowy-rejestr-sadowy/# Oczywiście w zarządzie wszyscy najważniejsi, Flisiak, Simon... Odpowiedz
    • 20 listopada 2020, 10:50
     Dzięki. Znalazłem sprawozdanie. Jednak listy darczyńców w sprawozdaniu nie ma a to jest prawie połowa przychodów. Również przychody z projektów to ciekawa pozycja a to jest pozostała część budżetu.Wydaje się że darczyńcy finansują projekty badań a potem ktoś płaci za wyniki. Kto jest darczyńcą i kto płaci za wyniki tego w sprawozdaniu nie ma. Zapewne koszty projektów to koszty osobowe, Remdesivir do badań pewnie też jest darowizną, bo prof. Flisiak wspomina w swoich działaniach PR, że poprzednia dostawa była za darmo. W każdym razie transparentne to to nie jest.
  • 20 listopada 2020, 12:54
   Dlaczego nie ma badań nad skutecznością amantadyny? Bo firma, która ją produkuje nie jest tym zainteresowana. Nie zapłaci za badania z wykorzystaniem placebo. Nie poprosi o badania naukowców ani klinicystów. Firma EGIS przynależy do firmy SERVIER. To od nich powinna wyjść inicjatywa badania leku. Wiedzą o skuteczności amantadyny w badaniach dr Bodnara. Kilka ważnych osób pisało do nich pisma w sprawie konieczności badań nad amantadyną. I nic. Odpowiedz
 195. 19 listopada 2020, 22:12
  Co się właściwie w naszym kraju dzieje? Mamy lek, ale nim nie leczymy. Brakuje nam miejsc w szpitalach i budujemy tymczasowy na stadionie, a w Katowicach stoi zupełnie pusty szpital. Czy my żyjemy w jakiejś paranoi? Zajrzyjcie do linka. Tytuł - "Pełne szpitale? A ja znalazłem zupełnie pusty." https://www.facebook.com/875945505776755/videos/392942051856351 Odpowiedz
 196. 19 listopada 2020, 20:31
  Na dziennikwschodni.pl 2 dni temu Konrad Rejdak potwierdza,że Amantadyna działa na Covid. On rozwleka swoje badania w nieskończoność, może tak kazali mu. W sytuacji pandemii krajowej i światowej powinien zaprosić do swojego zespołu dr.Bodnara i skorzystać z jego wiedzy praktycznej. To jest jego obowiązek, nie łaska, ani grzeczność. Zaniechanie takiego działania jest świadomym narażeniem polskich pacjentów na utratę życia i zdrowia, a tym samym przedłużenie destrukcji państwa. Odpowiedz
  • 19 listopada 2020, 20:57
   Kilka linków wcześniej było napisane ilu koncernom farmaceutycznym ten Pan doradza. Proszę połączyć kropki. Wielkiej pharmie nie zależy na znalezieniu taniego i skutecznego leku, bo nikt na tym nie zarobi. Odpowiedz
   • 19 listopada 2020, 21:31
    To nie ten jest doradca, wcześniej był poruszany temat mr.F. Odpowiedz
 197. 19 listopada 2020, 18:32
  Popieram działania SZANOWNEGO PANA DOKTORA. Przy okazji mam pytanie, gdzie można nabyć VITEGYT K na receptę? Pozdrowienia do Pana Doktora i do wszystkich wspierających. Odpowiedz
  • 19 listopada 2020, 19:35
   Zacząć szukać trzeba tu: https://ktomalek.pl/leon-www/rezerwacjeLekow/KLEK/gdzieKupieLeki?add=4020501&krok=1#0 Odpowiedz
   • 20 listopada 2020, 15:00
    Dziękuję, życzę zdrowia. Odpowiedz
  • 20 listopada 2020, 13:02
   Wczoraj była informacja, że lek jest dostępny w sieci aptek Optima na terenie całej Polski. Odpowiedz
 198. 19 listopada 2020, 17:47
  Czy podanie siarczanu amantadyny (Amantix) jest równie skuteczne, jak leczenie chlorowodorkiem (Viregyt)? Odpowiedz
  • 19 listopada 2020, 19:09
   Ktoś wcześniej wypowiadał się na ten temat. Podobno działa, tylko wolniej, bo siarczan jest słabiej rozpuszczalny. Odpowiedz
  • 20 listopada 2020, 1:21
   Od 29 października sprzedaż leku Amantix zwiększyła się 10-krotnie względem 9 wcześniejszych tygodni i nadal utrzymuje się na tym poziomie — patrząc po statystykach gdziepolek.pl. Można oszacować, że we wszystkich polskich aptekach sprzedawane jest około 4000 opakowań dziennie. Lek jest na receptę, a wątpliwe jest, że nagle mamy 10-krotnie zwiększenie chorych na chorobę Parkinsona. Ktoś to przepisuje, ktoś to kupuje i czymś się owi ludzie kierują... Odpowiedz
 199. 19 listopada 2020, 16:27
  A ile potrzeba na takie badania? Może sami zorganizujemy pieniądze na nie na https://zrzutka.pl/ Myślę że sporo ludzi będzie chciało coś wpłacić na taki cel. pozdrawiam Odpowiedz
  • 19 listopada 2020, 17:02
   Zrzutkę można zrobić, ale dr. Bodnar musi o tym wiedzieć, bo za chwilę wszystko na nim się skupi. Odpowiedz
 200. 19 listopada 2020, 15:57
  https://wnet.fm/2020/11/19/piotr-witt-producent-szczepionki-na-covid-niekoniecznie-poniesie-odpowiedzialnosc-za-jej-skutki-uboczne/ Pan dr Bodnar nie jest jedyny. We Francji był lekarz, który skutecznie leczył Covid-19, ale odebrano mu prawo wykonywania zawodu. Widać z tego, że nie chodzi o leczenie tylko o szczepienie. Odszkodowania za ewentualne skutki uboczne spadną na podatników, a nie producentów. Odpowiedz
  • 21 listopada 2020, 9:54
   W Polsce nie ma żadnej instytucji/funduszu odpowiedzialnego za wypłatę odszkodowań za nopy To dlatego że w Polsce przy wyszczepialności dzieci w granicach 90 % nie odnotowuje się żadnych nopów Dla porównania w Niemczech gdzie szczepienia obowiązkowe nie są i szczepi się ok 60% dzieci, rocznie jest ok 12 000 nopów. Odpowiedz
 201. 19 listopada 2020, 15:42
  Poniżej jest przykład emaila z listą adresów gotowy do wysłania. Ale można oczywiście cos twórczo dodać lub skrócić ----------------------------------------------------------------------------------------- Subject: Popieram gorąco apel doktora Włodzimierza Bodnara o natychmiastowe działania w sprawie leku na COVID-19 To: kancelaria@mz.gov.pl, doctors@umb.edu.pl, biuro@oilkrakow.org.pl, oilrz@pro.onet.pl, kancelaria@abm.gov.pl, KancelariaElektroniczna@nfz.gov.pl Cc: media@przychodnia-przemysl.pl Do Ministerstwa Zdrowia, Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie i Rzeszowie, Agencji Badań Medycznych,Narodowego Funduszu Zdrowia Niniejszym popieram gorąco apel doktora Włodzimierza Bodnara o natychmiastowe działania w sprawie sprawdzenia w przyśpieszonym trybie skuteczności leku amantadyna na COVID-19. Dotychczasowy brak jakiejkolwiek reakcji na doniesienia o wyjątkowej skuteczności tego leku przez wszystkie agendy rządowe jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe! W aktualnej sytuacji nawet częściowe potwierdzenie skuteczności leczenia amantadyną oznacza URATOWANIE OD ŚMIERCI LUB KALECTWA setek ludzi! Dziwi mnie bardzo bezduszne, biurokratyczne a często aroganckie traktowanie Pan Włodzimierza Bodnara! Z wyrazami poważania, imie nazwisko, adres Odpowiedz