Zadzwoń do nas: 16 677 00 79, 16 671 87 77

ul. św Jana 32, Przemyśl Mapa

Paź 22

Można wyleczyć Covid 19 w 48 godzin

https://przychodnia-przemysl.pl/wp-content/uploads/2020/10/SARS-CoV-2_without_background.jpghttps://przychodnia-przemysl.pl/wp-content/uploads/2020/10/SARS-CoV-2_without_background.jpgMożna wyleczyć Covid 19 w 48 godzin

Schemat leczenia COVID-19

Na prośbę bardzo licznego grona lekarzy i tragicznej sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na świecie ponownie udostępniam własny schemat leczenia. Uprzedzam, że udostępniam go w oparciu o swoje obserwacje i doświadczenia. Zawsze można go przeanalizować i zmienić w oparciu o własne doświadczenia. Zastrzegam, że to ja jestem autorem tego schematu. To jest mój projekt autorski, ja go stworzyłem, analizowałem i rozwijałem samodzielnie.

ENGLISH VERSION OF SCHEME

Tworzymy ośrodek badawczo – diagnostyczny. (szczegóły)

Dane dedykowanego konta do wpłat:

62 8642 1155 2015 1500 3524 0001

IBAN: PL62 8642 1155 2015 1500 3524 0001

Optima sp. z o.o. ul. św. Jana 32, 37-700 Przemyśl

Kod Swift: POLUPLPR

Zasady

Stały kontakt z pacjentem

Podstawową zasadą u mnie przy podejmowaniu się leczenia COVID-19 – lekarz musi mieć stały kontakt z pacjentem i obowiązkiem pacjenta jest codzienna relacja o stanie zdrowia. Nie przewiduję innego scenariusza leczenia. COVID-19 to bardzo nieprzewidywalna i niebezpieczna choroba, bywa śmiertelna. W żadnym przypadku pacjent nie może samodzielnie rozpocząć ani przerwać leczenia bez konsultacji z lekarzem.

Im szybciej tym lepiej

Im szybciej wkraczamy z leczeniem tym lepiej, w ten sposób skracamy czas niekorzystnego oddziaływania wirusa na organizm i późniejsze powikłania. Jeśli mamy charakterystyczne objawy możemy z wielkim prawdopodobieństwem podejrzewać infekcję COVID-19. Według mnie, nie czekając na wynik testu należy wdrożyć leczenie chlorowodorkiem amantadyny. Niezależnie od leczenia wykonujemy test. Jeśli test jest dodatni i objawy to leczenie rozpoczynamy natychmiast.

Dyskwalifikacja z leczenia

Z leczenia amantadyną bezwzględnie dyskwalifikuje się pacjentów z ciężką arytmią, niewydolnością nerek, czy z chorobami psychicznymi.

Warianty dawkowania chlorowodorku amantadyny

11.04.2021 UWAGA! Zmiana zaleceń dawkowania i uproszczenie!

Wariant 1

Poniżej typowy wariant dawkowania amantadyny:

 • godzina 0 dwie dawki (200mg)
 • następna co 6 godzin jedna dawka 100mg, podawana przez 48 do 72 godzin w zależności od stanu pacjenta.

Później redukcja do leczenia podtrzymującego do 2×1 – 100mg. Nie ma potrzeby podawania wysokich dawek zbyt długo.

Wariant 2 – Osoby starsze ze zmniejszonym metabolizmem oraz osoby do 40 roku życia

(11.04.2021) Bazując na wnikliwych analizach, oraz własnych obserwacjach, osoby młodsze częściej zgłaszają nadmierne pobudzenie czy zaburzenia rytmu serca. Wynika to ze zwiększonej reaktywności układu współczulnego i przywspółczulnego, w tym nerwu błędnego. Zalecam stosowanie wariantu drugiego do około 40 roku życia. Te mniejsze dawki u tych osób będą w zupełności wystarczające, gdyż wydolność odpornościowa i immunologiczna jest na dość wysokim poziomie.

Dodatkowo, gdy jest wolniejszy metabolizm (zazwyczaj 70+), podajemy:

 • godzina 0 dwie dawki (200mg)
 • następnie 100 mg co 8 godzin przez 2-3 dni.

Następnie redukujemy zgodnie ze schematem do leczenia podtrzymującego 2×1 – 100mg.

Wariant 3 – pacjenci powyżej 75 roku życia, bezobjawowi, wyłącznie z testem dodatnim

Zalecane leczenie amantadyną 2×1 – 100 mg – profilaktyka przez 14 dni.

Następnie leczenie podtrzymujące

Leczenie dawkami podtrzymującymi powinno trwać dość długo. Nie ma złotego środka, każdy przypadek może wymagać modyfikacji. Jest to okres w sumie (licząc od dnia rozpoczęcia leczenia) minimum 7-8 dni, ale czasami nawet 10-14 dni w zależności od długości choroby i od czasu włączenia amantadyny.

Przy braku ewidentnej poprawy

Jeśli pacjent nie ma spektakularnej poprawy po 2-3 dobach i jeszcze nie ma pełnej stabilizacji, można podejrzewać, że może mieć już powikłania, na przykład zapalenie płuc. Trzeba go zbadać i bezwzględnie osłuchać płuca (w przypadkach wątpliwych wykonać tomografię komputerową lub przynajmniej RTG, które mogą wykazać zmiany zapalne – niesłyszalne na słuchawkach). Słyszalne osłuchowo zmiany bezwzględnie wymagają antybiotykoterapii, najlepiej kompozycji dwóch antybiotyków domięśniowo lub dożylnie. Nie stosujemy sterydów bez potrzeby, chyba że musimy je użyć w sytuacjach kryzysowych. W pierwszym etapie choroby odczyny śródmiąższowe widoczne w tomografii powinny się cofnąć po leczeniu amantadyną.

Jako pulmonolog, gdy mam wyraźne zmiany osłuchowe zapalenia płuc – nie odważę sie leczyć doustnymi antybiotykami, nawet dwoma ‘bo może się uda’. Nawet przy jednoczesnym podawaniu amantadyny to nie gwarantuje sukcesu. Owszem, amantadyna zawsze hamuje wirusa, ale nie zawsze leczenie zapalenia płuc doustnymi antybiotykami będzie skuteczne. Przestrzegam, w tej chorobie nie ma na to czasu! Leczymy dwoma antybiotykami domięśniowo lub dożylnie ponieważ flora bakteryjna po 40 roku życia jest mieszana i podanie jednego antybiotyku w niskich dawkach jest mało skuteczna. 

Wielokrotnie napisałem już, że jeśli nie ma ewidentnej poprawy po trzeciej dobie to oznacza, że są już powikłania dokonane przez wirusa. Nie ma innej możliwości. U wszystkich pacjentów jest takie same oddziaływanie amantadyny na wirusa, czyli hamowanie i stabilizacja po 48 godzinach. Podkreślam jeszcze raz, że pacjenta trzeba koniecznie zbadać i osłuchać. Wspominałem, że wielu lekarzy nie będąc pulmonologami nie słyszy mało nasilonych zmian osłuchowych w płucach. A jeśli są one w okolicy międzyłopatkowej, są wręcz nie do wysłuchania. Zdarza się, że w nielicznych przypadkach mimo bardzo rozległego zapalenia płuc u pacjenta nie ma zmian osłuchowych. Sam bywałem kilka razy zaskoczony, choćby przykład z przed 2 dni:

W mojej ocenie pacjent osłuchowo bez zmian. Wydawałoby się, że w stanie średnim, ale w RTG bardzo rozległe i zaawansowane zmiany naciekowe w płucach. Dlatego jeszcze raz proszę o bezwzględną diagnostykę płuc w 3-4 dobie, przy braku spektakularnego efektu w leczeniu amantadyną. Jeśli mamy zmiany osłuchowe, to wiemy, że pacjent ma zapalenie płuc i nadkażenie bakteryjne. Jeśli nie, to konieczna jest diagnostyka TK lub przynajmniej RTG płuc. Same odczyny śródmiąższowe cofają się w bardzo szybkim tempie, ponieważ eliminacja wirusa daje całkowity regres zmian zapalnych. Nawet jeśli pacjent jest osłuchany przed podaniem amantadyny i osłuchowo jest bez zmian, to do chwili stabilizacji potrzeba 48 godzin. W tym okresie przejściowym wirus może być aktywny i może dojść czynnego zapalenia płuc.

Specyfika choroby COVID-19 i leczenie objawowe

W COVID-19 w pierwszym etapie w większości przypadków występuje przewaga zmian w dolnej prawej stronie płuc. W tej chorobie jest pełne leczenie objawowe jak w innych chorobach. Wszystkie leki stosuje się w zależności od objawów. Zawsze podkreślam, że amantadyna nie jest lekiem za coś czy w zamian. Nie odstawiamy leczenia objawowego, amantadyna to lek dodatkowy działający bezpośrednio na wirusa, czyli na patogen – hamując jego rozwój.

Efekty niepożądane

Uwaga! Należy pamiętać, że pojawienie się wczesnej arytmii wymaga odstawienia amantadyny. Z mojego doświadczenia to 1-2 przypadki na 100 osób.

Efekty niepożądane nie wpływające na leczenie

 • W większości przypadków odczuwamy suchość w jamie ustnej, które nie są żadnym przeciwwskazaniem. Przy stosowaniu chlorowodorku amantadyny przynajmniej w pierwszym etapie intensywnego leczenia zalecamy podawanie znacznej ilości płynów, 3-4 litry.
 • W około 10% przypadków leczonych pacjentów może wystąpić w 3-5 dobie lekki niepokój lub okresowe pobudzenie, zaburzenie snu.
 • W przypadku zaburzenia snu zalecane jest podanie leku nasennego. Jest to w zupełności wystarczające. Organizm wypoczywa we śnie, w pełni się regeneruje. Objawy ustępują, a na pewno nie nasilają się.

Stosowanie innych leków

U pacjentów w żadnym wypadku nie odstawiamy leków, które są stosowane w leczeniu chorób przewlekłych. W przypadku stosowania mocnych leków moczopędnych, trzeba rozważyć modyfikację schematu leczenia lub odstąpienie od leczenia amantadyną.

Specyfika choroby – niewydolność krążeniowa

U wielu pacjentów w momencie przełomu choroby czyli w 3-4 dobie występuje spadek ciśnienia, przejściowa lekka niewydolność sercowo-krążeniowa. Pacjenci nie gorączkują, objawy choroby zaczynają ustępować. Jednocześnie występuje gorsza tolerancja na wysiłek, nawet na samo chodzenie. Nazywam to momentem odbicia, trwa to maksymalnie 1-2 doby.

Zalecenia dla pacjentów po przebytej chorobie

U wielu pacjentów po przechorowaniu COVID-19 występuje częściowa niewydolność krążenia. Pacjenci mogą normalnie funkcjonować, lecz w przypadku większego i dłuższego wysiłku mogą wystąpić objawy niewydolności sercowej. Zalecane jest przynajmniej z 3-4 tygodnie rekonwalescencji i ewentualna konsultacja kardiologiczna.

Inne uwagi 

Uwaga! Zbyt długie przebywanie na słońcu w czasie trwania objawów choroby COVID-19 może spowodować, że w zaledwie kilka godzin nastąpi bardzo dramatyczne nasilenie jej przebiegu. 

Szczególne zastrzeżenie

Pacjent nie może na własną rękę podejmować leczenia ani go przerywać. Lek jest wyłącznie na receptę. Apeluje do lekarzy, że nie można wypisywać recept pacjentowi na zapas jeśli lekarz nie będzie leczył choroby. Pisząc receptę na zapas istnieje ryzyko, że w sytuacji krytycznej pacjent nie mając pomocy z nikąd, sam rozpocznie kurację. Leczenie bez nadzoru lekarskiego może być niezmiernie niebezpieczne.

Należy pamiętać, że im wcześniej rozpoczniemy kurację choroby COVID-19, tym lepiej! Pacjent dzięki temu nie ma powikłań lub są bardzo niewielkie. Jeśli z objawów wynika, że może to być COVID-19 wkraczamy natychmiast, nie czekając na wyniki testów, bo obecnie czekamy na to nawet kilka dni. Test robimy niezależnie od leczenia. Jeśli będziemy czekać, to w przeciągu tego czasu pacjenci mogą mieć już bardzo dużo powikłań.

Obecny sposób leczenia

Wyłączne stosowanie tylko antybiotyków nie jest skuteczne w leczeniu tej choroby. Dotychczasowe leczenie na świecie nie jest leczeniem przyczynowym tylko leczeniem objawowym, nie ma ani jednego leku o tak spektakularnym efekcie leczenia choroby COVID-19. Chlorowodorek amantadyny to diametralnie zmienia, jest to jedyny na razie lek, który bezpośrednio hamuje rozwój i oddziaływanie wirusa na organizm.

Proszę nie podawać leków tylko po to, aby coś podać – a nie ma ku temu przesłanek. Na przykład podawanie leków na zapas, by uniknąć ewentualnego procesu wykrzepiania. Podawanie inhalacji ze sterydów, czy środków rozkurczowych ze względu na duszność nie ma żadnego wskazania ani wytłumaczenia do tego typu leczenia. Te leki mogą brać tylko pacjenci z objawami obturacji drzewa oskrzelowego, czy astmy jeśli są w leczeniu i mają w danej chwili wskazania. Podawanie sterydów jest przeciwwskazane. Jedynie podawać w sytuacjach krytycznych. 

Mam wiele dociekliwych pytań o saturację. Zgadzam się, że pomiar wysycenia tlenem jest w pewien sposób pomocny i może być odzwierciedleniem ciężkości choroby. Jednocześnie stałe mierzenie poziomu przez pacjenta i okresowe wahania potęgują u wielu duży niepokój i lęk, co nie jest dobre dla psychiki pacjenta i może mieć po części znaczenie w efektywności leczenia. Należy pamiętać, że w dość ciężkim przebiegu choroby mamy do czynienia z niewydolnością krążenia i nawet niewielki wysiłek np. przejście do toalety daje wyraźny krótkotrwały spadek saturacji – co wcale nie świadczy o pogorszeniu stanu zdrowia. Powoduje chwilowe wahania, niewspółmierne do stanu zdrowia.

Amantydynę możemy włączyć na każdym etapie choroby, o ile podejrzewamy, że wirus może być jeszcze aktywny. Nawet w 10 czy 14 dniu choroby, a być może jeszcze później – to określi nauka w przyszłości. Późne włączenie amantadyny nie uratuje zdrowia pacjentowi, ale może mu uratować życie.

MASZ PYTANIA? ZANIM NAPISZESZ PRZECZYTAJ NAJCZĘSTSZE PYTANIA I ODPOWIEDZI:

Relacje wyleczonych:

Z poważaniem, Lekarz Włodzimierz Bodnar, specjalista chorób płuc, pediatra w NZOZ “Optima” w Przemyślu

media@przychodnia-przemysl.pl

Znajdź nas na Facebook

Śledź nas na Twitter

Komentarze (22 331)

Dodaj komentarz
 1. 12 maja 2021, 8:49
  Szanowni Państwo. Ze względów technicznych, możliwość komentowania jest zablokowana. Jutro ta funkcjonalność wróci na stronie wraz z nową odsłoną strony internetowej. Za utrudnienia przepraszamy.
 2. 11 maja 2021, 19:34
  ĆWICZENIE ODDECHOWE z Przychodni Optima : Kupić najcieńszy cewnik w aptece, obciąć końcówki. Położyć wygodnie poniżej kolan 5 litrowy baniak z wodą. Delikatnie, powoli wdmuchiwać powietrze w cewnik przez 3-5 minut dziennie przez 30 dni.
 3. 11 maja 2021, 18:32
  Dzień dobry, od dwóch dni mam bóle mięśni, kości, osłabienie, ból glowy, lekkie zawroty głowy, katar czuję że się juz pojawia w zatokach. Nie ma gorączki. Objawy rozpoczęły się po intensywnym przebywaniu na słońcu przez dwa dni. Myślałam, że to przegrzanie organizmu, ale teraz już myślę, że także może być to covid. Wynik testu będzie w czwartej dobie chorowania. Mam amantadynę Amantix - siarczan, za kilka dni otrzymam Viregyt K. Czy mogę rozpocząć leczenie amantix przez 2 doby i później przejść na Viregyt k? Jak wtedy wygląda sprawa z dawkowaniem? Tak samo jak na stronie jest opisane? Czy to mogą być objawy przegrzania na słońcu a nie covidu? Czy jeśli to nie będzie covid, czy amantadyna może zaszkodzic? Bardzo proszę o odpowiedź.
  • 11 maja 2021, 19:05
   Amantix i Viregyt to w zasadzie to samo ,dawkuje sie jak Viregyt i leczy sie tak samo dlugo.Nie ma potrzeby zmiany. Dawkowanie o gory strony.
 4. 11 maja 2021, 17:11
  Oboje z mężem zachorowaliśmy na covid. Zdobyliśmy kilka tabletek amantadyny, którą mąż zażywał od 5 dnia bo czuł się znacznie gorzej niż ja. Ja nie miałam niestety dostępu do leku. Na forum trafiłam dopiero kiedy mąż znalazł się w szpitalu, wtedy zdobyłam receptę z wielkim trudem kupiłam niemiecką amantadynę i dopiero w 9 dniu rozpoczęłam leczenie. Tomografia u męża wykazała, że 50 % płuc już nie pracuje (ma 50 lat i dotychczas prawie nie chorował). Dziś mija 12 doba pobytu w szpitalu. Na szczęście płuca rozpoczęły pracę, wszystko jest dobrze i jutro najprawdopodobniej wyjdzie do domu. Ja leczę się amantadyną od 9 dnia choroby, czytając Wasze wpisy praktycznie wymusiłam od mojego lekarza skierowanie na prześwietlenie płuc (lekarz oczywiście o amantadynie nie chce słyszeć). Mimo dość dobrego samopoczucia prześwietlenie wykazało zapalenie płuc. Trafiłam prywatnie do super Pani Doktor, która nie bała się mnie przyjąć i zbadać. Wdrożyła leczenie sterydowe i antybiotykowe. Dzisiaj zrobiłam morfologię krwi i CRP (wyniki są bardzo dobre, CRP 0,5 niskie) cały czas biorę amantadynę w dawce podtrzymującej 2x1. Jutro jadę do kontroli. Myślę, że już będzie dobrze. Nasz przypadek potwierdza fakt, że amantadynę można wdrożyć na każdym etapie leczenia choroby. U nas niestety wirus uszkodził płuca ale wszystko kończy się dobrze. Bardzo Wam dziękuję za wszystkie wpisy szczerych i serdecznych ludzi, którzy pomagają dzieląc się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat tej podstępnej choroby. ROBICIE KAWAŁ DOBREJ ROBOTY. DOBRZE, ŻE JESTEŚCIE. DZIĘKUJĘ WAM !!! Pozdrawiam i życzę zdrowia.
  • 11 maja 2021, 18:20
   Zeby pluca sie calkowicie zregenerowaly nalezy cwiczyc kilka razy dziennie w butelke wody przez slomke. Dokladny opis w zakladkach.
   • 11 maja 2021, 18:26
    Tak Pani Danusiu, stosuję wszystkie Pani cenne rady i również innych osób. Jest Pani Wielka !!! i proszę dalej pomagać i podtrzymywać innych na duchu. Pozdrawiam Panią.
 5. 11 maja 2021, 16:47
  Miałem pozytywny wynik testu i "zajęte" płuca - rwący kaszel (5 dzień od pojawienia się objawów - trochę późno, ale nie mogłem zdobyć recepty). Po 3 kapsułce Amantadyny (wg planu przedstawionego przez dr Bodnara) dolegliwości płucne i gorączka zniknęły w zadziwiający sposob. Po następnych 2 dniach stosowania leku zniknął też ból mięśni i stawów.
  • 11 maja 2021, 17:02
   Witam. Proszę o kontakt. Czy ma Pan chodź jeden blistr do odsprzedania?
   • 11 maja 2021, 18:24
    Czyta Pani komentarze ? Nizej oferuje pan Tomek amantadyne.
   • 11 maja 2021, 18:26
    Pani Lidio, gdzie Pani mieszka? Proszę też przejrzeć wpisy z dzisiaj i wczoraj, ktoś informował, że została mu amantadyna.
 6. 11 maja 2021, 16:22
  Fundacja Billa i Melindy Gatesów sponsoruje amerykański koncern aborcyjny Planned Parenthood. Koncern ten swego czasu zasłynął z łamania amerykańskiego prawa jak i z tego, że w swoim programie zakłada powszechny dostęp do antykoncepcji dla dzieci od lat 10 (dziesięciu). Mało tego. Bill Gates w oficjalnej wypowiedzi zapowiedział ograniczenie liczby ludności o 15% w najbliższym czasie. Jego oficjalna wypowiedź: B.G na zamkniętej konferencji TED 2010 w Long Beach w Kalifornii powiedział: "Dzisiejszy świat zamieszkuje 6,8 miliarda ludzi i zmierza do wartości 9 miliardów. Jeśli obecnie wykonamy dobrze zadanie, jeżeli chodzi o szczepionki, służbę zdrowia, rozrodcze usługi zdrowotne, wówczas możemy obniżyć tę wartość o być może 10 lub 15 procent". Bill Gates Czy ktoś ma jeszcze jakieś złudzenia? Jak sobie wyobrażacie ograniczenie ziemskiej populacji o 15% poprzez szczepionki? Oczywiste jest, że w grę musi wchodzić uszkodzenie organizmów szczepionych ludzi, np bezpłodność, choroby autoimmunologiczne, nowotwory, itd.
 7. 11 maja 2021, 14:12
  Mąż wiek 33 lata. Niewydolność nerek będąca wynikiem wrodzonej wady układu moczowego. Od stycznia dializowany 2 razy w tygodniu. Czy może przyjąć amantydynę chociaż 2 razy na dobę?
  • 11 maja 2021, 14:51
   Proszę podać nr telefonu, może oddzwoni lekarz
 8. 11 maja 2021, 14:11
  W piątek wysyłam kolejne podpisy dotyczące petycji: https://www.petycjeonline.com/otwarcie_poz_covid_19 jeśli koś ma chęć ja poprzeć, to czas jest do piątku 14 maja do 13:00
 9. 11 maja 2021, 14:10
  W piątek wysyłam petycję https://www.petycjeonline.com/amantadyna_dopuszczenie_do_leczenia_w_covid_19 jeśli ktoś jeszcze chce się podpisać i zostawić swój komentarz, to do piątku do 13:00 może jeszcze to zrobić.
 10. 11 maja 2021, 13:14
  https://www.survio.com/survey/d/G5A3H2Z0A1A2E9F3J
 11. 11 maja 2021, 13:09
  https://www.survio.com/survey/d/G5A3H2Z0A1A2E9F3J bardzo proszę!!! wszystkich którzy leczyli się amantadyną!!!!
 12. 11 maja 2021, 11:28
  Dzień dobry. Chciałabym się dowiedzieć czy jest na forum osoba, której podawano amantadyne dożylnie lub zna taki przypadek. Jak wyglądają procedury? Chodzi o osobę pod respiratorem.
  • 11 maja 2021, 12:52
   Proszę zostawić nr tel.
   • 11 maja 2021, 18:43
    Uprzejma prośba o kontakt, córka ze stwierdzonym covidem, a ja i mąż mnóstwo chorób wspóistniejących plus toczeń i arytmia, otyłość skrajna. Czy mogę przyjąć amantadynę. Wyniku testów nie mam, ale mam objawy.
    • 11 maja 2021, 19:08
     Ja bym leczyla sie weglem .
 13. 11 maja 2021, 11:26
  Na pewno Amantadynę i inne leki przeciw wirusowe do tej pory rząd i naukowcy badają czy są skuteczne na koronawirusa. A szczepionka? no cóż, pstryk i przebadana. Powiem tak, szczepionkę to już przebadali na mutacje które będą w przyszłości. Tak szybko badają. Mateuszku Morawitzky, a może byś ty im Amantadynę dał do przetestowania? Wynik miałbyś na drugi dzień. Polskiemu śmiercionośnemu rządowi nie opłaca się zatwierdzać żadnego leku, bo lek przyjmowałyby tylko osoby chore, a tak to szczepionkę będzie musiał przyjąć każdy($$). Taka ciekawostka, dopóki nie zatwierdzi się żadnego leku na danego wirusa to możliwe jest warunkowe zatwierdzenie szczepionek. A czym jest to warunkowe zatwierdzenie? Otóż producenci nie muszą ponosić żadnej odpowiedzialności za skutki uboczne oraz robią ogólnoświatowy eksperyment medyczny. Powołany przez rząd Norwegii komitet ekspertów wydał w poniedziałek opinię, w której odradził stosowanie szczepionek wektorowych firm AstraZeneca i Johnson&Johnson.
 14. 11 maja 2021, 10:51
  W domu wszyscy z pozytywnym testem COVID. U mnie w zasadzie brak objawów, profilaktycznie wziąłem Amantadynę. Odstawiłem i było w dobrze, ale od 2 dni mam ból głowy i w zasadzie żadnych innych objawów. Co robić w tym wypadku Pozdrawiam Adam
  • 11 maja 2021, 14:49
   Proszę podać nr telefonu, będzie łatwiej odpowiedzieć
  • 11 maja 2021, 16:25
   Trzeba było nie odstawiać.
 15. 11 maja 2021, 10:15
  Obejrzyj film „Tajemnice Epidemii - Sekrety Billa Gatesa” w YouTube https://youtu.be/snN4Fv-_OvQ
 16. 11 maja 2021, 8:05
  Żona przyjmuje lek wg schematu dr Bodnara. Jest poprawa ale jest też silny jadłowstręt i bezsenność. Wzięła leki na sen ale Co z tym jadłowstrętem zrobić?
  • 11 maja 2021, 8:58
   Ja bym wypila lyzeczke sody. Zalac mala iloscia wrzątku ,dopelnic zimną woda i wypic.
   • 11 maja 2021, 11:12
    Dziękuje za informacje. Problem jest tez Że po zażyciu występuje mdłości, pieczenie, niesmak i suchość w ustach. Co z tym można zrobić?
    • 11 maja 2021, 11:17
     Po sodzie nie maja prawa wystepowac mdlosci.
    • 11 maja 2021, 14:32
     Czy w dolnośląskim albo w opilskim jest jakiś lekarz leczący amantadyną? I taki co bada pacjenta?
  • 11 maja 2021, 9:13
   Przy covidzie naprawdę nie chce się jeść. Sama to przechodziłam. Polecam nutridrinki. Doktor Bodnar mówił, ze covid to choroba śluzówek. Ze utrata 5-6 kg. to nic takiego.
   • 11 maja 2021, 10:19
    My nie mielismy problemu z apetytem,w zasadzie z niczym.
  • 11 maja 2021, 11:39
   Znacznie lepiej zamiast sody (kwaśny węglan sodu) należy przyjmować askorbinian sodu! Askorbinian sodu można stosować też w kroplówkach od 20000 mg do 50000mg w jednym wlewie kropówki.
   • 11 maja 2021, 11:46
    tego typu kroplówki z askorbinianu sodu powinny być refundowane i powszechnie stosowane w leczeniu covid19! https://wlewy-dożylne.pl/kroplowka/wlew-dozylny-z-witaminy-c-25-g-askorbinianu-sodu/
    • 11 maja 2021, 12:13
     Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie refundował szarlataństwa. Głupich nie sieją, a za głupotę się płaci...z własnej, a nie państwowej kieszeni, zwłaszcza, że tego typu obrzędy nie sa drogie.
    • 11 maja 2021, 12:31
     Jesteś ignorantem i idiotą Arcyszamanie! Dr Robert Cathcart, ekspert w dziedzinie leczenia witaminą C dożylnie, leczący kilkanaście tysięcy pacjentów, nigdy nie opisał żadnego, innego od biegunki, skutku ubocznego. Opracował on również konkretne dawki i częstotliwość ich podawania. I tak na przykład przy przeziębieniu zaleca 30-40 g/dobę w 6-10 dawkach, a w reumatoidalnym zapaleniu stawów 15-100 g/dobę w 4-15 dawkach. Wielu lekarzy, stosujący witaminoterapię w swojej codziennej praktyce, uważa, że stosowanie dużych, gramowych dawek witaminy C jest znacznie mniej niebezpieczne niż powikłania związane ze stosowaniem innych konwencjonalnych leków. Poza tym w leczeniu dożylnym (stosowanym zwykle w terapii, a nie suplementacji) stosuje się askorbinian sodu, nie zaś kwas askorbinowy, gdyż jest on lepiej tolerowany w dużych dawkach. Udowodniono wiele korzyści z długoterminowego suplementowania witaminy C w ilości 2-3 g/dobę, takich jak: zmniejszenie ryzyka raka, chorób układu krążenia, zaćmy, wzrost frakcji HDL cholesterolu (tzw. ”dobrego”), zmniejszeniem frakcji LDL cholesterolu (tzw. ”złego”), obniżenie ciśnienia krwi, zmniejszenie ryzyka chorób sercowo-naczyniowych. Lekarzem szeroko stosującym witaminę C był dr Frederick R. Klenner. Leczył skutecznie choroby bakteryjne i wirusowe takie jak ospa, odra, świnka, tężec czy polio. Uważał on, że dopóki białe krwinki nie zostaną wysycone witaminą C, nie są w stanie spełniać swojej roli. Zadaniem kwasu askorbinowego jest łączenie się z białkową otoczką wirusa (kapsydem), hamowanie jego rozwoju a stopień neutralizacji drobnoustroju jest proporcjonalny do stężenia i jego czasu trwania. Doktor Klenner nie wykluczał możliwości podawania antybiotyku równocześnie z witaminą C w przypadku przedłużających się infekcji. Stosował ją również w zatruciach tlenkiem węgla, ołowiem oraz użądleniach owadów, reakcjach alergicznych i infekcjach grzybiczych.
  • 11 maja 2021, 11:48
   https://tomaszdangel.pl/wp-content/uploads/2020/04/Nowe-badanie-farmakokinetyki-witaminy-C-i-protokół-dawkowania-w-COVID-19.pdf Witamina C czysta, sypka w proszku, do analizy lub spożywcza bez dodatków, dawkowanie w stanie ciężkim jednorazowo 10 gram i następnie 2 gramy co godzinę, lub 1 gam co 0,5 godziny. Te dawki kwasu L-askorbinowego to minimum przy covid19. Potrzebne są też minerały: miedź od 2mg do10mg dziennie i mangan od 10 od 50mg dziennie do produkcji przeciwciał. Nie należy brać paracetamolu (o czym już na tym forum pisano wcześniej) tylko aspirynę np: polopiryna max, np. 3 razy dziennie nawet po 2 tabletki. A także duże ilości witaminy A (retinol) od 25 tyś jednostek do 100 tyś jednostek dziennie. Witamina A odbudowuje tkankę łączną i inne komórki organizmu, chroni też nerki przy braniu witaminy D, także witamina E będzie pomocna przy zakrzepach. Teraz ludziom pomagają pędy młodej pokrzywy i liście mniszka lekarskiego, zerwane i zmielone w blenderze kielichowym z letnią woda (min. naturalny interferon). Także nagietek i Lapacho (pau d'arco) są pomocne. Nieodzowne są witaminy z grupy B, np. Trec Vit. B Complex, a także dodatkowo sama witamina B1 (tiamina) w ilości co najmniej 100mg dziennie. Serce wzmocni L-karnityna (1000mg i więcej) i koenzym Q10. Na zapalenie płuc skutecznie działa antybiotyk Klarytromycyna.
 17. 11 maja 2021, 5:48
  Czy uczestnicy tego forum kontestują badania kliniczne amantadyny???? Działania pozorowane Przepisuję post: Milena: 10 maja godz. 21,18 Wysłuchałam całego wywiadu już drugi raz. Nie bardzo rozumiem w czym jest problem ? Szpital prowadzi badania, przyjmuje chorych, którzy w ciągu 7 dni od zakażenia kwalifikują się do leczenia szpitalnego. Do tego szpitala mają mieć e-skierowanie. Zakażenie ma być potwierdzone testem. z e-skierowaniem, chyba żadnego problemu nie ma. Na test może sobie zrobić każdy, dzwoniąc na infolinię lub wypełniając formularz w internecie. E-skierowanie można dostać bez problemów mając obniżoną saturację, bo jest to wskazanie. Jeśli nie od lekarza rodzinnego to od Domowej Opieki Medycznej.Sama znałam kilka osób, które siedziały w domu do ostatniej chwili, bo się bały pójść do szpitala. do jednego rodzina wezwała pogotowie pod 2 tygodniach, kiedy dusił się i zaczął majaczyć. Zmarł w kilka godzin po przyjęciu do szpitala. Drugi ze znajomych dokładnie to samo. Znałam też dwie osoby, które nie zwlekały a i tak zmarły. Ale wtedy jeszcze nie było możliwości leczenia amantadyną w szpitalu. W każdym razie trudno jest zakładać, że wszyscy mają złą wolę. W tym badaniu w jakimś gremium doradczym chyba zasiada dr Bodnar, w każdym razie takie były plany. Jeśli na tym forum będą dyskredytowane te badania, to jaki pacjent wyrazi zgodę, jeśli badania będę dyskredytować uczestnicy tego forum do spółki z prof. prof. Flisiakiem i Simonem ?
  • 11 maja 2021, 8:49
   Na tym forum przebywają osoby które nastawione sa na samodzielne leczenie.Nastawienie takie wynikało z braku pomocy w leczenia amantadyna w POZ. Teraz pojawia się szansa dla tych osób , zamiast leczyć się samemu można skorzystać z okazji by być pod kontrolą kliniczną.
   • 11 maja 2021, 9:10
    Zeby to wszystko wiedziec ,takze o badaniach i leczeniu amantadyna trzeba na tym forum BYĆ dluzszy czas tak jak wielu z nas. Wtedy sie wszystko wie ,jest sie dobrze zorientowanym. Sami widzicie ,ze tu najczesciej trafiają chorzy ,ktorym lekarz POZ nie pomogl ,choroba sie toczy ze 2 tyg i taki wystraszony czlowiek oczekuje tu na forum natychmiastowej pomocy. Taki ma w nosie nawet podpisanie petycji a co dopiero wziecie udzialu w badaniach. Ludzie nie interesuja sie tematem dopiero gdy strach w portki wchodzi - potrafia znalezc strone dr.Bodnara. Mnie osobiscie dziwi dlaczego jest taki 7 dniowy termin od zakazenia ?Przeciez wiemy,ze czesto w pierwszych 7 dniach objawy sa trudne do zdefiniowania ,lekkie a jazda zaczyna sie wlasnie pozniej. To trudniejszych przypadkow juz szpital nie ma zamiaru badac ani leczyc ?
    • 11 maja 2021, 9:18
     Ma Pani rację. Gdybym czekała 7 dni do wzięcia Amantadyny, to nie wiem, czy z tego covidu bym wyszła. Te warunki są trudne do zrozumienia. W dodatku to są badania. Więc nie wiadomo, czy się dostanie Amantadynę, czy placebo. To forum jest wydaje mi się dla osób, które chcą podjąć próbę leczenia się Amantadyną, bo ufają dr Bodnarowi i wyleczonym osobom.
    • 11 maja 2021, 9:40
     Pani Beato , właśnie o to chodzi .Nie czekać siedem dni.! Po pierwszych objawach zrobić test , to zajmuje 4-5 -6 dni skierowanie od lekarza POZ i dzwonimy pod nr :668691793 ( od 7-19-stej , przez cały tydzień.) .
    • 11 maja 2021, 10:08
     Polska jest duza a gdzie ,w ktorych szpitalach konkretnie sa te badania prowadzone ? Jestem z Gdanska i do Krakowa czy W- wy raczej nie pojade. Pani Beata ma tez racje ,pojade szmat drogi i zalapie sie na placebo .
 18. 10 maja 2021, 22:58
  Serdecznie dziękuję Pani Danucie za cenne wskazówki!!!
 19. 10 maja 2021, 21:31
  Mam do odstąpienia trochę amantadyny. tomekx79@o2.pl
 20. 10 maja 2021, 20:16
  Pani Danuto. Pisze Pani poniżej o bylicy piołun. Czy bylica piołun to to samo co bylica roczna? Wcześniej p.Krzysztof rekomendował napary z bylicy rocznej. Czy może Pani zarekomendować jaka forma tego zioła jest najlepsza (krople, ekstrakt, nasiona czy kapsułki) i o które zioło chodzi. Bylica Piołun czy Bylica roczna? A jeżeli jedno i drugie to kiedy stosować, w jakiej postaci i jak. Dziękuję. Ewelina. Odpowiedz
  • 10 maja 2021, 23:15
   samo, piolunem mozna sie otruc przy niewlasciwym stosowaniu, moze spowodowac poronienia i dolegliwosci neurologiczne, bylica roczna jest bardzo dobrym srodkiem , najlepsze sa kapsulki ,600 mg, ekstrakt 30:1, w polsce ich nie ma, nie jestem danuta
   • 11 maja 2021, 9:23
    Prawda ,bylicą kazdą odmianą mozna sie otruc ,nawet ta o ktorej pisal p.Krzysztof. Kazda w leczeniu jest dobra ale pije sie po 1/2 szklanki naparu malymi łykami do poludnia i druga taką dawke po poludniu . Stare zielniki tak mowia i ja tego sie trzymam. Calkiem bezpiecznie jest pic po 1/3 szklanki rano i wieczorem. To samo dotyczy wrotycza ktory jest bardzo skuteczny ,gorzki ale trzeba ostroznie dawkowac. Gozdziki mozna gryźc i popic ,imbic tak samo albo zmielic ale uwazam,ze ostroznosc rowniez i w tych przyprawach jest wskazana. Pozostaje jeszcze sos chili :) dla smakoszy do wyprobowania. Te ww ziola i przyprawy natychmiast podnoszą pH i pewnie to powoduje ,ze wraca sie do zdowia.
    • 11 maja 2021, 19:10
     Dziękuję bardzo za odpowiedź!
 21. 10 maja 2021, 14:46
  Dzień dobry, pisałam po niżej, nie dodałam tylko, że pierwsze szczepienie miało miejsce 09.04.21. Wczoraj mama narzekała jeszcze na ból ręki w miejscu, gdzie podana była szczepionka. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i z góry dziękuję za jakieś podpowiedzi.
 22. 10 maja 2021, 14:41
  Dzień dobry, Mam pytanie do któregoś z lekarzy. Moja mama lat 75, przyjęła pierwszą dawkę szczepionki Fizera. W czwartek 06.05. dostała mocnego bólu stawów, kości, zażywała Polopirynę chyba 3x dziennie. W piątek następnego dnia, miała stan podgorączkowy, zmniejszyła Polopirynę do jednej tabletki. W sobotę i niedzielę miała osłabienie, temperaturę 36,6, czasem poniżej 36,6 (36,4). Dzisiaj twierdzi, że czuje się okey. W czwartek 13 maja ma iść na drugą dawkę do szczepienia. Czy te dolegliwości mogą świadczyć, że zachorowała na Covid? Czy może iść spokojnie się zaszczepić, czy może lepiej przełożyć szczepienie na inny termin. Będę wdzięczna za jakąś podpowiedź tu na forum albo na adres mailowy mariamajtyka@wp.pl. Pozdrawiam wszystkich i życzę dużo zdrowia.
  • 10 maja 2021, 15:12
   Jeśli ma Pani wątpliwości to może trzeba to zgłosić lekarzowi rodzinnemu, może da skierowanie na test.
 23. 10 maja 2021, 14:20
  Bardzo proszę panią Danutę o kontakt mailowy eliza.rehab@interia.pl Potrzebuje pomocy!
  • 10 maja 2021, 14:56
   Wyslalam
   • 10 maja 2021, 18:36
    witam serdecznie !moi rodzice obecnie przechodzą covid...mama jest w gorszej rozsypce ,bo nie chce jesc ...bardzo niskie ciśnienie leków nie bierze,już nie wiem jak jej pomóc!!!jest słaba częściej leży,martwię się ,a lekarka to szkoda gadać zero pomocy!wiedząc ,że ma bardzo niskie ciśnienie nadal każe brać połówkę tabletki,która zbija ciśnienie...szok!nawet nie chcę myśleć o szpitalu ,bo to nie ma mowy ...nie oddam jej!to już ponad tydzień ,czy to będzie lepiej?
    • 10 maja 2021, 19:21
     https://tomaszdangel.pl/wp-content/uploads/2020/04/Nowe-badanie-farmakokinetyki-witaminy-C-i-protokół-dawkowania-w-COVID-19.pdf Witamina C czysta, sypka w proszku, do analizy lub spożywcza bez dodatków, dawkowanie w stanie ciężkim jednorazowo 10 gram i następnie 2 gramy co godzinę, lub 1 gam co 0,5 godziny. Te dawki kwasu L-askorbinowego to minimum przy covid19. Potrzebne są też minerały: miedź od 2mg do10mg dziennie i mangan od 10 od 50mg dziennie do produkcji przeciwciał. Nie należy brać paracetamolu (o czym już na tym forum pisano wcześniej) tylko aspirynę np: polopiryna max, np. 3 razy dziennie nawet po 2 tabletki. A także duże ilości witaminy A (retinol) od 25 tyś jednostek do 100 tyś jednostek dziennie. Witamina A odbudowuje tkankę łączną i inne komórki organizmu, chroni też nerki przy braniu witaminy D, także witamina E będzie pomocna przy zakrzepach. Teraz ludziom pomagają pędy młodej pokrzywy i liście mniszka lekarskiego, zerwane i zmielone w blenderze kielichowym z letnią woda (min. naturalny interferon). Także nagietek i Lapacho (pau d'arco) są pomocne. Nieodzowne są witaminy z grupy B, np. Trec Vit. B Complex, a także dodatkowo sama witamina B1 (tiamina) w ilości co najmniej 100mg dziennie. Serce wzmocni L-karnityna (1000mg i więcej) i koenzym Q10. Na zapalenie płuc skutecznie działa antybiotyk Klarytromycyna.
    • 10 maja 2021, 21:27
     Pani Wiolu, nie zadała Pani konkretnych pytań... Najlepiej w zakładce "szkolimy lekarzy" podać numer telefonu i poprosić o konsultacje z lekarzem. Przy bardzo niskim ciśnieniu trudno zazywac amantadynę. Potrzebna rada lekarza. W aptece może Pani kupić nutridrinki o różnych smakach, zastąpią super jedzenie. A Mama musi jeść, by mieć siłę zwalczyć chorobę. Również elektrolity i magnez. Dr. Pakulski opisał, że magnez przy odpowiednim stężeniu we krwi leczy covid. I leczy serce. Rodziców należałoby oklepywać, nie wolno spać na wznak, a najlepiej na brzuchu lub chociaż na boku. W zależności od stanu zdrowia p. Danuta doradza postawienie baniek i okłady z soli. Ws szpitala - co Pani zrobi jeśli saturacja spadnie, a Mama nie będzie mogła oddychać? Często nie ma objawów z układu oddechowego, a początki zapalenia płuc już są. I potrzebny antybiotyk, często dozylny. Najważniejsze, by teraz ustalić jakis plan działania z lekarzem z forum i podejść do tematu zadaniowo. Nie wolno czekac bezczynnie. Dużo zdrowia dla Rodziców, pozdrawiam.
 24. 10 maja 2021, 14:15
  https://politykapolska.eu/2020/05/22/powazny-blad-diagnostyczny-popelniony-na-calym-swiecie-w-walce-z-covid-19-zakrzepica-pluc/
 25. 10 maja 2021, 13:46
  https://nowiny24.pl/p/kandydat/wlodzimierz-bodnar%2C1923035/#sms-plebiscyty Żeby zagłosować, wyślij SMS RZN.25 na numer 72355
 26. 10 maja 2021, 12:05
  Witam, W II połowie kwietnia 2021 zachorowaliśmy na koronowirusa , najpierw ja, potem moja żona- w odstępie około 7-8 dni po mnie. Lekarz rodzinny zalecił mi branie leków przeciwgorączkowych, sprawdzanie temperatury i saturacji, na prośbę, żeby mnie 'słuchał"- powiedział, że nie ma potrzeby- a miałem okropny , napadowy suchy kaszel i bezdech. Temperatura ok: 37,8- nawet raz do 38,9. Chciało mi się wymiotować żółcią po lekach przeciwgorączkowych- które tylko pomagały przez parę godzin. Zapadła więc decyzja o podaniu AMANTADYNY- ale nie ze strony lekarza rodzinnego- tylko to był mój wybór i żony. Załatwienie recepty od lekarzy mainstreamowych jest praktycznie niemożliwe. Więc załatwiliśmy receptę inaczej- od razu po 2 opakowania- bo wiedzieliśmy, że żona jest zagrożona. Zarówno ja , jak i żona braliśmy amantadynę, tak, ja ZALECA jej dawkowanie dr Bodnar. To ważne ! Ja po około 7 dniach- żona po ok. 10 dniach CAŁKOWICIE wróciliśmy do zdrowia- choć ja miałem w początkowej fazie grypy zwątpienie. Amantadyna wyleczyła zarówno mnie- jak i żonę. Mam obawy, czy obecnie bardziej komuś nie zależy robienie bilionów dolarów na wątpliwym dla zdrowia ludzi eksperymencie "szczepionkowym" - niż poszukiwaniem skutecznego leku ( niestety bardzo taniego) gwarantujący szybki powrót do zdrowia ludziom, a światu - powrót do normalności, dzieciom i młodzieży do szkół i na uczelnie, obywatelom powrót do POZ- gdzie lekarze leczą nie słuchawką telefoniczną, tylko lekarską, a gospodarka światowa- powraca na normalne tory. Dziękuję p. dr Bodnarowi, że jest. A Państwu życzę rozwagi i obserwowanie uważnie tego, co się dzieje na świecie i proszę pamiętać, że nieproszonych gości- mamy prawo nie wpuszczać do naszego domu.
 27. 10 maja 2021, 9:51
  Polecam dobra-recepta.pl aby dostać amantadyne na grypę A. Działają w 3 minuty.
 28. 10 maja 2021, 9:34
  Dlaczego nebulizacja pomaga? https://noemidemi.com/czy-woda-utleniona-to-sposob-na-koronawirusa/
  • 11 maja 2021, 19:17
   Ha ,bo tu jest mowa o ml a nie o kropelkach :) 2ml soli fizjologicznej + 1 ml wody utlenionej. Trzeba wyprobowac .:)
 29. 10 maja 2021, 9:25
  https://www.voxfm.pl/wiadomosci/lek-pfizera-w-pigulce-trwaja-badania-nad-nowym-lekiem-przeciwko-covid-19-ak-DZT5-ymPJ-TQtd.html Ani Pfizer, ani Roche nie narzekają na brak ochotników do badań nad nowym lekiem na covid ;)
  • 10 maja 2021, 11:29
   Musimy rozpocząć akcję o przywrócenie produkcji i sprzedaży dobrego (za dobrego), bezpiecznego i skutecznego leku Bioparox. https://leki-opinie.pl/bioparox-aerozol
 30. 10 maja 2021, 9:08
  https://abm.gov.pl/pl/aktualnosci/851,Roche-dzieki-wspolpracy-z-ABM-uruchamia-w-Polsce-badanie-nad-doustnym-lekiem-prz.html Intuicja mi podpowiada, że badania firmy Roche nad nowym lekiem zakończą się szybciej, niż nad amantadyną
  • 10 maja 2021, 11:30
   Musimy rozpocząć akcję o przywrócenie produkcji i sprzedaży dobrego (za dobrego), bezpiecznego i skutecznego leku Bioparox. https://leki-opinie.pl/bioparox-aerozol
 31. 10 maja 2021, 8:57
  Tylko 8 ochotników zakwalifikowano do 7.05 do badania nad skutecznością amantadyny do tej pory... można by sprawdzić za pomocą prowokacji dziennikarskiej, o co w tym chodzi ;). Temat bardzo ciekawy... https://www.se.pl/zdrowie/ochotnicy-do-badan-nad-amantadyna-poszukiwani-zadzwon-pod-668-691-799-aa-yoRv-ZJZ4-KT6x.html
  • 10 maja 2021, 9:32
   Nikt nic nie pozoruje. Tu na tym forum, co jakiś czas podawane są informacje o infolinii. Ale chorzy robią tak: nie robią testu, bo po co, skoro testy są niewiarygodne. Nie zgłaszają się na infolinię, bo po co skoro mogę się leczyć na własną rękę, korzystając z "internetoporad" udzielanych na tym forum. Potem mija 10 dni, przychodzi zapalenie płuc i chorzy nie spełniają podstawowego kryterium 7 dni od pierwszych symptomów. Proszę niech odpisze ktoś, kto dzwonił na infolinię i odmówiono włączenia go do badania. Badanie ma celu sprawdzenie, czy Amantadyna jest skutecznym lekiem przeciwwirusowym na covid-sars-2, wiec jest testowana na etapie namnażania wirusa a zapalenia płuc spowodowanego nadkażeniem bakteryjnym.
   • 10 maja 2021, 9:43
    Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź;). Tak, to zdecydowanie wina potencjalnych ochotników ;). Ani Pfizer, ani Roche nie narzekają na brak ochotników do badań nad nowym lekiem na covid ;). Jak to mówią, „bogatemu to i byk się ocieli ;)”
    • 10 maja 2021, 10:02
     Niestety nie zapisałam strony, ale słyszałam wczoraj (około 4 minuty) wypowiedź p.prof. Barczyka w rozmowie z p. Pospieszalskim, że na badania kliniczne musi być skierowanie od lekarza rodzinnego do szpitala. Oczywiście pozytywny wynik testu i 7 dni od wystąpienia pierwszych objawów !!!!!!!???????
    • 10 maja 2021, 13:18
     Było do przewidzenia.
   • 10 maja 2021, 10:15
    https://vimeo.com/546272410/9058cd2f5d rozmowa J. Pospieszalskiego z prof. Barczykiem proszę przesłuchać do końca (tylko 4 min. 13 s.). Czy naprawdę zawsze winny jest pacjent? Czy dodzwoniła się Pani na infolinię i wiadomości podane w/w rozmowie okazały się nieprawdziwe????????
    • 10 maja 2021, 21:18
     Wysłuchałam całego wywiadu już drugi raz. Nie bardzo rozumiem w czym jest problem ? Szpital prowadzi badania, przyjmuje chorych, którzy w ciągu 7 dni od zakażenia kwalifikują się do leczenia szpitalnego. Do tego szpitala mają mieć e-skierowanie. Zakażenie ma być potwierdzone testem. z e-skierowaniem, chyba żadnego problemu nie ma. Na test może sobie zrobić każdy, dzwoniąc na infolinię lub wypełniając formularz w internecie. E-skierowanie można dostać bez problemów mając obniżoną saturację, bo jest to wskazanie. Jeśli nie od lekarza rodzinnego to od Domowej Opieki Medycznej.Sama znałam kilka osób, które siedziały w domu do ostatniej chwili, bo się bały pójść do szpitala. do jednego rodzina wezwała pogotowie pod 2 tygodniach, kiedy dusił się i zaczął majaczyć. Zmarł w kilka godzin po przyjęciu do szpitala. Drugi ze znajomych dokładnie to samo. Znałam też dwie osoby, które nie zwlekały a i tak zmarły. Ale wtedy jeszcze nie było możliwości leczenia amantadyną w szpitalu. W każdym razie trudno jest zakładać, że wszyscy mają złą wolę. W tym badaniu w jakimś gremium doradczym chyba zasiada dr Bodnar, w każdym razie takie były plany. Jeśli na tym forum będą dyskredytowane te badania, to jaki pacjent wyrazi zgodę, jeśli badania będę dyskredytować uczestnicy tego forum do spółki z prof. prof. Flisiakiem i Simonem ?
  • 10 maja 2021, 11:32
   Ludzie co się z wami dzieje, dlaczego nikt z was nie przyłącza się do apelu o uczynienie z amantadyny leku OTC, dostępnego bez recepty, tak jak niesteroidowe leki przeciwzapalne?
   • 10 maja 2021, 13:09
    Daj link do petycji.
    • 10 maja 2021, 15:38
     Przepraszam nieprecyzyjne się wyraziłem, nie ma jeszcze tej petycji odnośnie uczynienia leków które bazują na chlorowodorku amantadyny lekami sprzedawanymi bez recepty (OTC), z tego względu że taką petycję powinni stworzyć odważni lekarze medycyny, którzy nie boją się reperkusji za to że skutecznie leczą covid19 amantadyną. Dlatego apelują do nielicznych (niestety) polskich Lekarzy popierających leczenie covid19 amantadyną o stworzenie takiej właśnie petycji!
 32. 10 maja 2021, 8:17
  Włoscy lekarze mówili o tym, że zbyt wysokie stężenie tlenu powoduje jak kwas parzenie płuc. Powinno się do pewnego stężenia % dawać tlen, a potem już śpiączka i respirator, aby ratować płuca, a nie niszczyć. Zdaje się, że w naszym kraju pompują tlen, aby tylko podbić saturację, nie patrząc na to, że dochodzi do silnego utleniania i niszczenia płuc. Proszę o komentarze kogoś, kto na studiach lub w praktyce lekarskiej uzyskał takie informacje.
 33. 10 maja 2021, 5:26
  Widać, że koronawirusy są fascynującym obiektem badań i mają wiele tajemnic: Wan Y. et al. (2020) "Molecular mechanism for antibody-depenedent enhancement of coronavirus entry" , Journal of Virology; doi.org/10.1128/JVI.02015-19
 34. 9 maja 2021, 20:44
  Wklejam : Wykształceni Niemcy są świadomi niebezpieczeństwa szczepień Można? Można! Wczoraj spotkałam bardzo sympatycznego i ogarniętego pana, który pracuje jako mobilny pielęgniarz (odwiedza pacjentów w domu) w prywatnej firmie, w Niemczech oczywiście. Zespół liczy 30 osób. Właścicielka firmy zażądała, by się zaszczepili. Następnego dnia znalazła na biurku 30 wypowiedzeń pracy. Po tym fakcie o nakłanianiu do szczepień nie było więcej mowy. Ten sam pan powiedział mi, że wśród jego pacjentów jest pewne starsze małżeństwo, które ma syna, profesora medycyny, na jednym z najlepszych uniwersytetów medycznych w Niemczech.  Kiedyś, gdy ten pielęgniarz był z serwisem (kąpiel, podawanie leków, itp.) u tych staruszków,  spotkał właśnie tego syna profesora, który specjalnie przyjechał do rodziców,  aby im zakazać zaszczepić się.  To nie była prośba, by tego nie robili, ale stanowczy zakaz.  Dostarczył im też odpowiednie dokumenty, aby nikt, wykorzystując ich bezradność,  nie zaszczepił ich podstępem, czy coś w ten deseń. autor: Anamika
 35. 9 maja 2021, 20:04
  Szczepionkowe ludobójstwo trwa. naturalnews.com  USA  2021-05-05 W ciągu zaledwie kilku miesięcy CDC ujawniło 118 902 działania niepożądane i 3848 zgonów po szczepieniu przeciwko COVID-19. Od momentu powstania, system zgłaszania zdarzeń niepożądanych szczepionek (VAERS) nigdy nie odnotował tak ogromnego wzrostu liczby obrażeń spowodowanych szczepieniami. Od grudnia 2020 roku całkowita liczba zgonów zarejestrowanych po eksperymentalnych szczepieniach na COVID jest większa niż zarejestrowana liczba zgonów dla wszystkich szczepionek obserwowana w ciągu ostatnich 15 lat!
  • 9 maja 2021, 20:11
   Pan Gadowski podał w swoim Komentarzu tygodnia, że 5mln Amerykanów odmówiło z jakiegoś powodu drugiej dawki szczepionki. Wszystkiemu winne rządy państw, głupole, którzy mają za nic ludzkie życie!
   • 10 maja 2021, 10:26
    Dzień dobry, mam pytanie. Moja mama 73 lata, przeszła na początku marca covid. Dostała szybko amantix, więc chorowała bardzo łagodnie. Po kwarantannie szybko doszła do siebie. 1,5 miesiąca później zaczęły się u niej bóle mięśni, stawów, brak apetytu, nudności, wymioty po jakimkolwiek jedzeniu. Aktualnie jest na SORze, ze wzgledu na totalny brak sił... Przyznała się, że brała amantydynę i lekarze oczywiście wszystko zwalają na to, że to skutek uboczny. Po ponad miesiącu?!? To możliwe?!?
    • 10 maja 2021, 10:43
     raczej chodzi o powiklania po koronie, tzw long covid
    • 10 maja 2021, 13:02
     To niestety skutek uboczny wirusa. Jesli mama jest juz w domu ,prosze podac mail - pomoge jak sie z tego wykaraskac.
 36. 9 maja 2021, 19:12
  Jakie jest stanowisko doktora Bodnara dotyczące szczepień?
  • 9 maja 2021, 19:31
   Z tego co wiem ,z jego wypowiedzi ,ani nie zabrania swoim pracownikom sie szczepic ani nie neguje tych ktorzy sie nie szczepią. Dziwne pytanie bo dla mnie jest oczywista sprawą ,ze dr.Bodnar nie bedzie popieral szczepien skoro ma sprawdzony lek i stosuje go od lat z bardzo dobrym skutkiem.
   • 9 maja 2021, 20:05
    A ja uważam, że pytanie powyżej wcale nie jest dziwne w naszych chorych czasach zamętu, chaosu, niszczenia PRZEZ RZĄD Polski i Polaków!
   • 9 maja 2021, 20:32
    A kiedy się na ten temat wypowiadał? Nic nie mogę znaleźć..
    • 9 maja 2021, 21:32
     Wszystkie wywiady prosze obejrzec i artykuly przeczytac bo ja nie notuje gdzie i co ogladalam czy tez czytalam.
    • 10 maja 2021, 13:25
     Tak, wypowiadał się. Proszę obejrzeć wywiady. Są tu na stronie wszystkie zebrane.
 37. 9 maja 2021, 19:00
  Dobry wieczór, Postanowiłam napisać ponieważ ponad tydz temu lekarz wykrył u mnie zapalenie płuc - test na covud wyszedł negatywny. Od tego czasy zażywamm już dugi antybiotyk ( najpierw był to duomox teraz jest Amoxiclav ) do tego masa wziewnych środków takich jak Berodual czy Nebbud i jeszcze syrop Ketitofen, Niby kaszel trochęmniejszy, ale po chwili rozmowy zatyka mnie, boli mnie klatka piersiowa i nie mogę mówić. Nigdy nie brałam takiej ilości leków, jak równiez nie miąłam zapalenia płuc i zastanawiam się czy to jednak nie covid, pomimo negatywnego testu. Wdzięczna będę za opinię w tej sprawie.
  • 9 maja 2021, 19:35
   O testach byla tu mowa ,byly tez linki na temat falszywych testow. Na 100 % ma Pani wirusa. Zamiast tych lekow ktore nie sa skuteczne zastosowac inhalacje nebulizatorem z wodą fizjologiczna i jodyną lub woda utlenioną. Bańki tez by sie przydały.
   • 9 maja 2021, 20:25
    Dzień dobry, Proszę o informację czy dzieci ( 2 lata, 4 lata, 8 lat ) mogą zazywać amantix ? Jeśli tak to jak dawkować ? NP 8 lat 2 x 0,75 tab /doba ? Dziecko ma katar i dziwne samopoczucie, my z zona chorujemy juz 8 dzień. Co z 4 latkiem i 2 latkiem robić ws amantix ? DZiękuję za odp !
   • 9 maja 2021, 21:54
    Duomox i Amoxiclav to ten sam antybiotyk. Jeśli jest zap pluc to muszą być kombinowane antybiotyki domięśniowe lub dożylnie. Często łącznie ze sterydem. Oraz heparyna. To już nie są żarty! Trzeba pilnie zmienić leczenie. Proszę sprawdzać saturację.
  • 9 maja 2021, 20:16
   Testy są niewiarygodne - jest tego wiele przykładów! Ktoś podawał przykład z Niemiec, że jeden z mieszkańców chciał polecieć na Majorkę chyba, musiał mieć przed wylotem negatywny test. Poszedł do jednego punktu - wyszedł pozytywny, poszedł zaraz do drugiego - negatywny! I bądź tu człowieku mądry...Chyba najbardziej wiarygodny jest test na przeciwciała, z krwi.
  • 9 maja 2021, 22:46
   Pani Anno. U mnie pierwszy test w trzecim dniu choroby wyszedł negatywny. Po tygodniu miałem już problemy z oddychaniem, bo weszło zapalenie płuc. Połowa przyjętego do tej pory antybiotyku w tabletkach nic nie pomogła. Zadzwoniłem po karetkę. Test w karetce wyszedł również negatywny(!) mimo typowych objawów Covida. Dopiero na SOR wyszedł na plus. Po 16 dniach hospitalizacji, korzystania z maseczki z tlenem, przyjmowania Remdesiwiru, sterydów, antybiotyku dożylnego antybiotyku - wyszedłem ze szpitala zdrowy. Dlatego proszę nie zwlekać z wezwaniem karetki. Zapalenie płuc to bardzo groźne powikłanie.
  • 10 maja 2021, 0:09
   Pani Anno, leczenie o którym pisze dr okulistka, to leczenie szpitalne - dożylnie antybiotyki, itd. I to naprawdę jest ważne jak najszybciej. Czekając do ostatniej chwili może być Pani w wielkim potrzasku ze względu na negatywny wynik testu. Będą robione kolejne testy i oczekiwanie na wynik w izolatce. Dopiero wtedy mogą być decyzje, gdzie Panią położyć. A ten czas gdy jest się ciężko chorym jest na wagę złota. Serdecznosci.
 38. 9 maja 2021, 18:14
  Dzień dobry. Bardzo proszę o pomoc. Moja teściowa została podłączona do respiratora po długotrwałej walce z covidem. Wcześniej nikt z Nas nie wiedział,że można podać amantadyne. Czy istnieje sposób,aby podać lek dożylnie? Czy jest wogole taka możliwość, czy jest już za późno?
  • 9 maja 2021, 19:05
   Jest możliwość podawania amantadyny dożylnie. Proszę zapoznać się z tym dokumentem: https://www.machala.info/media/repository/a2020/Pakulski_C_SARS-CoV-2_w_OIT_Projekt_2020_05_11.pdf
  • 10 maja 2021, 9:36
   Proszę zostawić nr tel.
 39. 9 maja 2021, 15:27
  Dzień dobry. Bardzo proszę Medyczkę o zostawienie do siebie kontaktu, w razie gdybym nie mógł skontaktować się z podanymi mi lekarzami. Mój numer 511 410 538 . Dziękuję, i pozdrawiam:)
 40. 9 maja 2021, 15:17
  Niestety pomimo powszechnego szczepienia ludzi przeciwko covid19, system totalitarny w krajach zachodu z całą mocą nadal prześladuje chrześcijan! Jeżeli Amantadyna nadal nie będzie dostępna dla wszystkich bez recepty, jako lek OTC, to pandemia koronawirusa nigdy się nie skończy! Pastor Artur Pawłowski z Calgary został teraz niesłusznie aresztowany za odprawianie nabożeństw w kościele. https://www.youtube.com/watch?v=3ddsP-y7dIU
  • 10 maja 2021, 11:18
   Ludzie co się z wami dzieje, dlaczego nikt z was nie przyłącza się do apelu o uczynienie z amantadyny leku OTC, dostępnego bez recepty, tak jak niesteroidowe leki przeciwzapalne?
 41. 9 maja 2021, 15:14
  Bardzo proszę kogoś o pomoc i odpowiedz . Poniżej jest zamieszczony mój komentarz z opisem
 42. 9 maja 2021, 13:55
  Drodzy pracownicy Przychodni w Przemyślu! Dbajcie tam o pana Doktora Bodnara jak najlepiej, bo on jest teraz naszym najcenniejszym DOBREM NARODOWYM! Niech nie zaniedbuje troski o własny "dobrostan" w tej nieustającej walce o zdrowie i życie pacjentów, którą toczy, równocześnie zmagając się z "systemem" napędzanym przez: *bezdusznych *zaprzedanych koncernom BigPharmy *zastraszonych *obojętnych (niepotrzebne skreślić) "urzędników medycznych" i wszelkiej maści medialnych "ekspertów". To nieprawda, że amantadyna podzieliła lekarzy (jak piszą niektóre media) - amantadyna "jedynie" oddzieliła prawdziwych lekarzy od tele-marketerów medycznych, którzy już na początku pandemii zabarykadowali się w swoich POZ-ach, gabinetach i szpitalach odcinając pacjentów od opieki medycznej. A tym "kolegom po fachu", którzy atakują dra Bodnara dla przypomnienia stosowny fragment przyrzeczenia lekarskiego, które uroczyści składali: "(...) a do kolegów lekarzy odnosić się z należną im życzliwością, nie podważając zaufania do nich, jednak postępując bezstronnie i mając na względzie DOBRO CHORYCH; stale poszerzać swą wiedzę lekarską i podawać do wiadomości świata lekarskiego wszystko to, co uda mi się wynaleźć i udoskonalić".
 43. 9 maja 2021, 13:42
  Proszę o kontakt Pania Danutę, w celu oceny baniek, 600 119 601
  • 9 maja 2021, 17:02
   Napisalam
 44. 9 maja 2021, 12:57
  UWAGA https://polacyvsoprawcy.pl/obrazek/103/-otwarte-zapisy-na-terapie-amantadyna-+-pan-redaktor-jan-pospieszalski
 45. 9 maja 2021, 12:16
  Do wiadomości dr Bodnara. Jestem w izolacji pod opieką Domowej Opieki Medycznej dla pacjentów.Zadzwonił do mnie lekarz, zrobił wywiad -jakie leki biorę, nie zapytał jak się czuję, gdy powiedziałam że drugą dobę biorę rimantin powiedział cytuję 'proszę nie brać tego leku " .Jestem zszokowana taką postawą.Panie doktorze Bodnar życzę Panu dużo, dużo siły do walki z systemem, To Pan daje nam pacjentom poczucie bezpieczeństwa w walce z tym wirusem,a nie wirtualna opieka medyczna.
  • 9 maja 2021, 14:36
   Pani Ewo proszę zmienić tego konowała.
  • 9 maja 2021, 17:04
   A mogł powiedziec wprost : prosze sie nie leczyc bo co ja bede z tego miał...
  • 9 maja 2021, 20:20
   Zakazują brać leki, a w zamian nic albo wit.C i sterydy tak? Super pomoc! A jak już człowiek wyzdrowieje, to eksperymentalna szczepionka już czeka...i na dwoje babka wróżyła...Chore!
 46. 9 maja 2021, 11:44
  Prośba do pani Medyczki,Biorę rimantin -wariant 2, co 8 godz 100mg,Dzisiaj o 7,00 rano rozpoczęlam drugą dobę, wczoraj wieczorem nie miałam już gorączki /a wcześniej nie przekraczała 37,3 / ,rano miałam niskie ciśnienie , ale zaniepokoiła mnie niska saturacja 93,71, Czy powinnam przestać brać lek na obniżenie ciśnienia? /telmizek 80mg/.jestem w izolacji,wiek 70+ proszę o kontakt tel 606 627 996
  • 9 maja 2021, 17:07
   No tak ,cisnienie niskie to nie brac leku lub zmniejszyc dawke. Inhalacje podwyzszają saturację.
  • 11 maja 2021, 9:52
   Dzwoniłam.
 47. 9 maja 2021, 11:38
  Bardzo proszę o kontakt Panią medyczkę lub Okulistę z Wrocławia. Przebyty covid 3 tyg.,teraz test pozytywny.Co robić???0eliza.rehab@interia.pl Dziękuję
  • 9 maja 2021, 11:40
   Jeszcze raz mail : eliza.rehab@interia.pl
   • 10 maja 2021, 7:25
    Po przechorowaniu test może wychodzić pozytywny do około miesiąca. U nas na SOR to się często zdarza.
 48. 9 maja 2021, 11:25
  Chętnie zarekomenduje Wam dobra-recepta.pl również ;-). Dzięki za polecenie. Oczywiście wpisać trzeba viregyt K na grype A
 49. 9 maja 2021, 9:25
  Dzień dobry :) bardzo proszę o pomoc w sprawie brania amantadyny. Mój mąż chorował ( potwierdzony test) 21 kwietnia . Ja mimo negatywnego wyniku ( zaczęłam się gorzej czuć ) zaczęłam brać amantadynę od 23 kwietnia -1 maja . 4 maja poczułam silny ból w biodrach i lędźwiach a 5 odczułam zapalenie krtani i ból zatok . Czy powinnam zacząć znowu brać amantadynę? To bardzo dziwne bo wydawało mi się, że wszystko jest ok a to wyglada , jakby amantadyna nie zadziałała i dopiero teraz wszystkie objawy wychodzą . Proszę o pomoc czy mogę znowu zacząć brać amantadynę i jak ew dawkować ?
  • 9 maja 2021, 9:40
   U góry na tej stronie jest schemat leczenia. Rzecz w tym, żeby go stosować.
   • 9 maja 2021, 10:31
    Rozumiem , właśnie tak stosowałam w wariancie 1 . Rzecz w tym , że po kuracji objawy się nasiliły a test dopiero teraz wyszedł pozytywny . Pytanie czy powinnam / mogę jeszcze raz zastosować leczenie amantadyną?
    • 9 maja 2021, 11:23
     U gory pisze : profilaktyka 14 dni. Od dlugiego czasu dr.Bodnar podkresla ,ze nowy wirus jest bardzo agresywny i nalezy sie leczyc 14 dni . A Pani ile sie leczyla ?
    • 9 maja 2021, 12:04
     P.Danuto , brałam 9 dni, jedno opakowanie na pół z mężem . Może zaczęłam brać za wcześnie ? Bo wtedy test był negatywny . Ale objawy nasiliły się dopiero 3 dni po zakończonym leczeniu . Co robić ? Czy mogę znowu brać lek i w jakim wariancie? Sama nie wiem co robić bo czuję się nienajlepszej ?
    • 9 maja 2021, 17:12
     No trzeba brac od nowa i trzymac sie czasu stosowania konsekwentnie. Do tego postawic bańki ,robic inhalacje ,oklady z soli na zatoki. Wszystie metody sa w zakladkach.
    • 9 maja 2021, 19:39
     Pani Danuto , w jakim wariancie w takim razie brać amantadynę ?
 50. 9 maja 2021, 6:42
  Dzień dobry. Jakie leki czy grupy leków wpływają na amantadyne? Przy jakich lekach trzeba zachować ostrożność? Szczególnie u osoby starszej zazywajacej właśnie sporo innych lekarstw. Pytam Was z waszego doświadczenia i to co już wiadomo. Pozdrawiam.
  • 9 maja 2021, 8:32
   Ktomalek.pl. Tam w opcjach można wybrać interakcje. A tu ctrl jednocześnie z f otwiera wyszukiwarkę.
 51. 8 maja 2021, 21:04
  Czy zwykły spray do nosa może zmniejszyć ryzyko wystąpienia korony? Tak, przynajmniej mówi Ulrich Schubert ze Szpitala Uniwersyteckiego Erlangen. Argentyńscy i izraelscy naukowcy również donoszą o początkowych sukcesach i badają, w jaki sposób można wyeliminować wirusa, zanim przeniknie do organizmu. To, co na pierwszy rzut oka wydaje się zbyt proste i piękne, aby mogło być prawdziwe, wydaje się mieć pozytywny wpływ: według badań przeprowadzonych w Argentynie, aerozole do nosa z pewnym składnikiem aktywnym wytwarzanym z czerwonych alg pomagają zmniejszyć ryzyko wystąpienia korony - nawet o 80 procent. ALGOVIR-to nazwa tych kropli do nosa Przebadano prawie 400 osób z sektora opieki, które codziennie miały bezpośredni kontakt z pacjentami z koronami na oddziałach Covid. Osoby badane, podzielone równo na dwie grupy, stosowały albo spray do nosa z substancją czynną w algach czerwonych cztery razy dziennie przez trzy tygodnie, albo placebo. „Wraz z badaniem klinicznym, wyniki laboratoryjne stanowią podstawę solidnego naukowego uzasadnienia, że ​​Carragelose ma wyraźny wpływ na Sars-CoV-2” - wyjaśnia Ulrich Schubert, profesor wirusologii i badacz z Instytutu Wirusologicznego Szpitala Uniwersyteckiego w Erlangen .
  • 8 maja 2021, 21:56
   było badanie czerwonych alg w czasopismach medycznych . https://kimchi.pl/pol_m_Algi-morskie-835.html
  • 9 maja 2021, 9:31
   https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7263178/
  • 9 maja 2021, 9:45
   https://www.poradnikzdrowie.pl/diety-i-zywienie/co-jesz/cudowna-spirulina-wodorost-z-kwasem-gla-aa-vkYv-thR8-HiiB.html https://www.forummleczarskie.pl/RAPORTY/337/glony-w-mleczarstwie?strona=2 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7263178/
 52. 8 maja 2021, 20:05
  Niedawne badanie w Stanford wykazało, że maski nie robią absolutnie nic, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19, a ich stosowanie jest szkodliwe. Dane sugerują, że zarówno medyczne, jak i niemedyczne maski na twarz są nieskuteczne w blokowaniu przenoszenia chorób wirusowych i zakaźnych z człowieka na człowieka, takich jak SARS-CoV-2 i COVID-19. Wykazano, że noszenie masek na twarz ma znaczące niekorzystne skutki fizjologiczne i psychologiczne. Należą do nich niedotlenienie, hiperkapnia, duszność, zwiększona kwasowość i toksyczność, aktywacja lęku i reakcji na stres, wzrost hormonów stresu, immunosupresja, zmęczenie, bóle głowy, spadek zdolności poznawczych, predyspozycja do chorób wirusowych i zakaźnych, przewlekły stres, lęk i depresja. Długotrwałe konsekwencje noszenia maski na twarz mogą powodować pogorszenie stanu zdrowia, rozwój i progresję chorób przewlekłych oraz przedwczesną śmierć. Badane skutki noszenia maski obejmują wzrost oporu oddechowego, wzrost stężenia węgla we krwi, zmniejszenie saturacji krwi tlenem, przyspieszenie akcji serca, zmniejszenie wydolności krążeniowo-oddechowej, uczucie zmęczenia, przyspieszenie oddechu, trudności w oddychaniu, i duszność, bóle głowy, zawroty głowy, uczucie wilgoci i ciepła, senność (jakościowe deficyty neurologiczne), zmniejszenie percepcji empatii, upośledzenie funkcji bariery skórnej z trądzikiem, świądem i zmianami skórnymi. Ostatecznie nie było statystycznie istotnej różnicy między tymi, którzy nosili maski, a tymi, którzy ich nie nosili, jeśli chodzi o zakażenie Covid-19. 1,8 procent osób noszących maski złapało Covid, w porównaniu do 2,1 procent grupy kontrolnej. W rezultacie wydaje się, że jakikolwiek wpływ masek na zapobieganie rozprzestrzenianiu się choroby w społeczności jest niewielki. Starsza nauka potwierdza, że ​​maski są bezwartościowe Meta-badanie z maja 2020 r. Dotyczące grypy pandemicznej, opublikowane przez CDC w USA, wykazało, że maski na twarz nie mają żadnego wpływu ani jako środki ochrony osobistej, ani jako kontrola źródła. Przegląd przeprowadzony w lipcu 2020 r. Przez Oxford Center for Evidence-Based Medicine wykazał, że nie ma dowodów na skuteczność masek materiałowych przeciwko infekcji lub transmisji wirusów. Międzynarodowe badanie Covid-19 przeprowadzone przez University of East Anglia doprowadziło do wniosku, że wymóg maski nie przyniósł żadnych korzyści, a nawet może zwiększyć ryzyko infekcji. W przeglądzie przeprowadzonym w kwietniu 2020 r. Przez dwóch amerykańskich profesorów chorób układu oddechowego i chorób zakaźnych z University of Illinois stwierdzono, że maski na twarz nie mają żadnego wpływu na życie codzienne, ani jako samoobrona, ani jako ochrona osób trzecich (tzw. Kontrola źródła). W artykule opublikowanym w New England Journal of Medicine z maja 2020 roku stwierdzono, że maseczki z tkaniny zapewniają niewielką lub żadną ochronę w życiu codziennym. Badanie przeprowadzone w lipcu 2020 r. Przez japońskich naukowców wykazało, że maski z tkaniny „zapewniają zerową ochronę przed koronawirusem” ze względu na duży rozmiar porów i ogólnie słabe dopasowanie. Badanie z 2015 r. W British Medical Journal BMJ Open wykazało, że do masek z tkaniny przenikało 97% cząstek i mogą zwiększać ryzyko infekcji poprzez zatrzymywanie wilgoci lub wielokrotne użycie. Pozbawienie tlenu W Massachusetts ludzie są karani grzywną, jeśli nie noszą masek na zewnątrz - nawet pięcioletnie dzieci są do tego zmuszone przez prawo. W niektórych miejscach, takich jak Michigan, gubernator chce mieć dzieci już w wieku dwóch lat. Powinna zostać postawiona pod zarzutem seryjnego znęcania się nad dziećmi. Eric Toner, starszy naukowiec w Johns Hopkins Center for Health Security, jednej z wewnętrznych organizacji zajmujących się planowaniem pandemii, powiedział: „Myślę, że z noszeniem masek i pewnym dystansem społecznym będziemy żyć - miejmy nadzieję, że będziemy żyć szczęśliwie - przez kilka lat." Oryginalny tytuł tego eseju brzmiał „Psychotyczna wiara w maski”. Toner z pewnością kwalifikuje się jako psychotyczny w stosunku do masek. Wymaganie od dzieci noszenia masek przynosi więcej szkody niż pożytku, powiedział The Epoch Times dr Jay Bhattacharya, profesor medycyny na Uniwersytecie Stanforda. Bhattacharya poradził gubernatorowi Florydy Ronowi DeSantisowi, aby nie zmuszał dzieci do zakrywania twarzy. Jaki będzie efekt pozbawienia na lata tlenu miliardom ludzi? Jak bardzo to uszczęśliwi ludzi? Albo wdychanie niebezpiecznych ilości CO2, co to wpłynie na zdrowie ludzi po kilku latach, a nawet po kilku tygodniach lub miesiącach. W jednym z badań naukowcy zbadali poziom tlenu we krwi u 53 chirurgów za pomocą oksymetru. Zmierzyli natlenienie krwi przed operacją, a także po jej zakończeniu.4 Naukowcy odkryli, że maska ​​znacznie obniżyła poziom tlenu we krwi (pa02). Im dłuższy czas noszenia maski, tym większy spadek poziomu tlenu we krwi. [1] Spadek poziomu tlenu (niedotlenienie) wiąże się z osłabieniem odporności. Badania wykazały, że niedotlenienie może hamować rodzaj pierwotnych komórek odpornościowych używanych do zwalczania infekcji wirusowych, zwanych limfocytami T CD4 +. Dzieje się tak, ponieważ niedotlenienie zwiększa poziom związku zwanego czynnikiem 1 indukowanym niedotlenieniem (HIF-1), który hamuje limfocyty T i stymuluje silną immunologiczną komórkę hamującą zwaną Tregs. Zmniejszenie ilości tlenu, którym ludzie oddychają, poprzez zmuszanie ich do noszenia masek jest okrutne i głupie z medycznego punktu widzenia. Pod maską odczyty O2 spadają z normalnego 21 do niezdrowego 17,5, co wywołuje alarm oficjalnych urządzeń OSHA, które mierzą takie rzeczy. Nikt nie wspomniał ani nie zmierzył, co się dzieje, gdy dwie maski są noszone jednocześnie. Zwykła ilość CO2 w powietrzu wynosi około 400 ppm. Gdy mierzona wokół nosa lub ust, byłaby wyższa. Ale załóż maskę, a stężenia wzrosną do tysięcy ppm. To nie jest zdrowe! Dwutlenek węgla w powietrzu, którym oddychamy, wynosi zwykle 0,0390%. Kiedy robimy wydech, wynosi 4,0 proc. Minimalne stężenie tlenu w powietrzu wymagane do oddychania przez człowieka wynosi 19,5%. Około 78 procent powietrza, którym oddychamy, to azot, a tylko około 20,9 procent to tlen. Urząd ds. Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy, OSHA, określił optymalny zakres tlenu w powietrzu dla ludzi na poziomie od 19,5 do 23,5 procent. Za mało tlenu: skutki uboczne Poważne skutki uboczne mogą wystąpić, jeśli poziomy tlenu wypadają poza bezpieczną strefę. Kiedy stężenie tlenu spada z 19,5 do 16 procent i angażują się w aktywność fizyczną, komórki nie otrzymują tlenu potrzebnego do prawidłowego funkcjonowania. Dlatego noszenie masek nie jest wskazane z żadnego powodu, ponieważ maski reprezentują powolne duszenie się. Nie tak źle, jak uduszenie osoby lub zabicie jej przez całkowite odcięcie oddechu, ale ogólnie rzecz biorąc, zdrowie zostanie obniżone, a śmierć ze wszystkich przyczyn wzrośnie. W Oregonie szkolny trener lekkoatletyczny Dave Turnbull wezwał do zniesienia przepisów nakazujących noszenie masek podczas zawodów po tym, jak jeden z jego uczniów-sportowców stracił przytomność z powodu „całkowitego zadłużenia tlenowego”. Gwiazda toru, Maggie Williams, prowadziła wyścig na 800 metrów, kiedy upadła na ziemię zaledwie kilka metrów przed linią mety. Psychotyczne przekonania w maskach Ogromna część populacji ma graniczne psychotyczne przekonanie, że cienki kawałek materiału uratuje ich przed grypą COVID, która nie zabije 99,9% Amerykanów. Jeden wyraźny przykład choroby psychicznej wywołanej maską jest widoczny w raporcie, że niezwykle tolerancyjny, w większości pokojowy dziennikarz Kurt Eichenwald chciał pobić antymaskera na śmierć. Napisał na Twitterze: „W takiej chwili chcę znaleźć antymaskera i pobić ich na śmierć. Ponieważ uważają, że mają prawo zabijać innych, zrzekli się prawa sprzeciwu ”. CDC odnotowuje informacje na temat masek - „14 randomizowanych, kontrolowanych badań nie potwierdziło istotnego wpływu na transmisję. Istnieją ograniczone dowody na ich skuteczność w zapobieganiu przenoszeniu wirusa grypy podczas noszenia go przez osobę zakażoną w celu kontroli źródła lub podczas noszenia przez osoby niezainfekowane w celu zmniejszenia narażenia. Nasz systematyczny przegląd nie wykazał znaczącego wpływu masek na twarz na przenoszenie potwierdzonej laboratoryjnie grypy ”.
  • 8 maja 2021, 21:09
   Noszenie masek ma podsycać wewnętrzny strach I uświadamiać społeczeństwu, iż wirus jest groźny i należy robic dystans, szczepic się a najważniejszy jest przekaz na pasku TV z ilością zachorowań oraz zgonów, więc należy się przede wszystkim szczepic i jeszcze raz szczepić, nie suplementowac witamin A C D3 K bo to nic nie da i oczywiście w razie załapania covid19 nie brać amantadyny, bo jak stwierdził chyba Simon, to przez amantadyne mamy mutacja wirusa.:) Ale faktycznie lud jest ciemny, widziałem jak rodzina jechała autem w 4 osoby i wszyscy mieli maski po same oczy :( później rodzina 2+2 wysiadła, i poszła do decathlon szukać sportu? .... w masce :(
   • 8 maja 2021, 23:27
    Maseczki i locdown nic nie wnosi i tutaj nie wyimaginowane tezy a badania Google oraz naukowców https://www.nature.com/articles/s41598-021-84092-1 Nature to chyba poważne czasopismo ???
   • 9 maja 2021, 13:17
    Cyt. "Maseczki nie są po to by chronić, a przypominać o pandemii" - powiedział Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny, który w trakcie rozmowy poruszył temat noszenia maseczek. Szef sanepidu w czasie rozmowy z redaktorką radia ZET odpowiedział, że "główną zaletą maseczek NIE JEST ochrona przed patogenami, a przypominanie, że trwa pandemia. To jest taka maseczka, która powoduje to, że myślę, że muszę zachować dystans, nie dotykać twarzy. Ta maseczka ma oczywiście także w jakiejś mierze, no nie w pełni oczywiście, zatrzymuje patogeny. Ale ta maseczka świadczy o tym, że jest pandemia – powiedział GIS Jarosław Pinkas". https:// dziejesienapodkarpaciu.pl/maseczki-nie-sa-po-to-by-chronic-a-przypominac-o-pandemii/
  • 9 maja 2021, 19:33
   Panie Krzysztofie Teoria prof. Butejki i za nim dr. Pokrywki na temat roli CO2 w oddychaniu jest inna. Proszę o komentarz.
  • 9 maja 2021, 20:28
   Ludzie noszą bo się boją bo są przyklejeni do tv i nie chcą słuchać szczegółowych tłumaczeń lekarzy, którzy są w mediach gł nurtu pomijani... jak patrzę na ludzi w podróży tto widzę, że sporo, coraz więcej po prostu udaje że ma szczelnie założoną maseczkę...ja od dłuższego czasu nie noszę maski w ogóle zasłaniam się tylko szalikiem i na razie nikt prócz mojego proboszcza w moim parfialnym kosciele na mnie nie naskoczył nie zaatakował mnie ani fiz.ani słownie, więc sądzę, że ludzie noszą maseczki tylko po to, by nie dostać mandatu...
 53. 8 maja 2021, 18:55
  Mike Yeadon, były główny naukowiec firmy Pfizer, stwierdził, że  jest już za późno, aby uratować osobę, której wstrzyknięto szczepionkę Covid-19.  Wzywa tych, którym jeszcze nie wstrzyknięto śmiercionośnego związku, do walki o przetrwanie ludzi i życie ich dzieci.  Znany na całym świecie immunolog opisuje dalej proces, który według niego zabije ogromną większość ludzi żyjących obecnie.  Bezpośrednio po pierwszym wstrzyknięciu około 0,8% ludzi umiera w ciągu 2 tygodni.  Osoby, które przeżyły, mają średnią długość życia 2 lata, która jednak zmniejsza się po każdym doładowaniu lub wstrzyknięciu „przypominającym”.  Opracowywane są szczepionki uzupełniające, które rozkładają niektóre narządy, w tym serce, płuca i mózg.  Profesor Yeadon, który przez dwie dekady był zaznajomiony z działaniami i celami badań i rozwoju w farmaceutycznym gigancie Pfizer, wyjaśnia, że ostatecznym celem obecnie podawanego schematu szczepionek może być tylko masowe wyludnienie,  przy którym wszystkimi wojnami światowymi wydają się być jak Myszka Miki.  „Miliardy są już skazane na pewne, nieodwołalne i pełne bólu zgony.  Każda osoba, która otrzymała zastrzyk, z pewnością umrze przedwcześnie,  a 3 lata to zrobiona na wyrost ocena tego, jak długo prawdopodobnie będzie żyła”. https://anthony.neon24.pl/post/161622,k ... teligencje Kowidowy test na inteligencję Realizowana obecnie depopulacja ludności świata poprzez „szprycowanie”, wymagała wcześniejszego ustalenia przez organizatorów tego „tańca śmierci” kogo zamordować , a kogo zachować przy życiu! Podczas wcześniejszych prób depopulacji (w czasie II wojny światowej) , selekcji kto „do roboty” a kto „do gazu” dokonywał na rampie kolejowej obozu koncentracyjnego niemiecki żołdak. Na podstawie wyglądu więźniów decydował on o ich życiu i śmierci. Ta metoda selekcji jest współcześnie nie do powtórzenia z powodu głównie skali planowego ludobójstwa. Samozwańczy „liderzy ludzkości” (żydowska światowa mafia) wymyślili więc metodę selekcji prostszą, tańszą i „samoobsługową”. Zdecydowali oni, że w pierwszej kolejności trzeba wymordować osoby najgłupsze, gdyż w „nowej normalności” nie będzie z nich żadnego pożytku. Jak takie osoby wyłonić z całej ludzkiej populacji w sposób tani, szybki i pewny? Metoda test genialnie prosta! Należy za pomocą mediów światowych rozpowszechnić jakieś prymitywne kłamstwo bardzo łatwe do zdemaskowania i zobaczyć którzy ludzie dali się na ten szwindel nabrać. Na przykład nazwać kowidem grypę sezonową i nałgać w telewizorach, że jest to śmiertelna zaraza! Aby dać ludziom mądrym szansę na właściwą ocenę sytuacji, wszelkie informację służące do weryfikacji kłamstwa są łatwo dostępne, naukowcy i lekarze demaskujący oszustwo kowidowe są dopuszczani do mediów (nawet rządowych, patrz „Warto rozmawiać” w polskiej telewizji), media internetowe są im bez specjalnych przeszkód udostępniane. Słowem ilość statystyk, opinii i publikowanych badań jest tak ogromna i ogólnie dostępna, że każdy człowiek który ma choć trochę oleju w głowie, od razu połapie się, że ktoś próbuje go zrobić w konia! Ale ludzie głupi, leniwi intelektualnie, nie potrafiący wyciągać logicznych wniosków z prostych faktów, uwierzą w każdą brednię o ile zostanie ona odpowiednio nagłośniona przez media! I właśnie tacy ludzie których jest zdecydowana większość, w telewizyjne brednie uwierzyła na znak czego pozakładała na twarze cuchnące szmaty, choć niezliczone badania pokazują, że szmaty te przed niczym nie chronią, natomiast stwarzają poważne zagrożenie dla zdrowia i życia! I znów milionom ludzi na całym świecie nie chciało się sięgnąć po naukowe opracowania,  które są ogólnie dostępne, tylko ślepo uwierzyła prymitywnemu kłamstwu mediów, tym razem dotyczącemu noszenia masek! Kto się dał nabrać na telewizyjną „pandemię”,  jednocześnie oblał egzamin z inteligencji  i tym samym wydał sam na siebie wyrok śmierci. Ci nieszczęśnicy tłoczą się teraz w kolejkach do rzeźni (zwanych obecnie punktami szczepień), oszukani powtórnie, tym razem w ten sposób, że proponowane im trucizny nazwano szczepionkami, które zapewnią im prawie, że nieśmiertelność! I w tym wypadku jest to prymitywne kłamstwo bardzo łatwe do zdemaskowania przez każdego osobnika który ma więcej zwojów mózgowych niż kura! Selekcja populacji świata w celu wyłonienia durni przeznaczonych do depopulacji przebiega bardzo sprawnie i nie ma takiej siły która by ją powstrzymała! Ludzie rozsądni i mądrzy którzy w mig rozszyfrowali oszustwo kowidowe mogą się tylko bezradnie i z przerażeniem przyglądać zbiorowemu samobójstwu dużej części swoich rodaków, nie mogąc w żaden sposób obudzić ich z jakiegoś niezrozumiałego oszołomienia! Anthony Ivanowitz 02.05.2021r. Www.pospoliteruszenie.org
  • 8 maja 2021, 19:09
   Chłopie co ty bierzesz ?? LSD ?? Nawet w swoich bredniach zaprzeczasz sam sobie. Jak można w pierwszej kolejności pozbyć się najgłupszych, skoro najgłupsi są własnie największymi antyszczepionkowcami i płaskoziemcami i się nie szczepią, teorie spiskowe to dla nich woda na młyn, żyją w jakiejś schizofrenicznej utopii i szukają na około wrogów i szwindli, których nie ma, nakręcają się bzdurnymi spiskowo-antyszczepionkowymi filmikami z youtuba tworzonymi przez kompletnych paranoików i frustratów wyoutowanych z cywilizowanego społeczeństwa
   • 8 maja 2021, 19:48
    U mnie na małej wiosce starszy pan zmarł dzień po szczepionce a dwie panie ledwo uszy z życiem jak po ciężkim covidzie.
   • 8 maja 2021, 22:03
    Krzysztof = Świr, więc zapraszam Ciebie na szczepienia a Ja zatwardziały Antyszczepionkowiec, Płaskoziemiec, Foliaż ect. poczekam spokojnie z boku w swojej schizofrenicznej utopii i popatrze na Twój nieuchronny KONIEC INTELIGENTNY CzŁOWIEKU
    • 8 maja 2021, 23:39
     Póki co, strzykawka mRNA to nie szczepionka a substancja chemiczna RNA. Co potwierdził tutejszy Chemik, też świr? Bo z tego co wyczytałem, zastanawia się nad przyjęciem strzykawki. Epidemia covid19 ma inne podłoże niż to które się pokazywane w TV. I to bez teorii spiskowych.
   • 9 maja 2021, 20:40
    To Ty opowiadasz bzdury! Jakie teorie spiskowe?? Posłuchaj wirusologów, epidemiologów, Klausa Schwaba np.-napisał książkę, posłuchaj Gatesa, poczytaj o prototypie chipu przygotowywanym przez naukowców w pentagonie...To raczej Ty jesteś jak napisałeś 'płaskoziemcą' bo nie wierzysz w to, co się rzeczywiście dzieje! Przeczytaj ulotkę szczepionki - to SZCZEPIONKA EKSPERYMENTALNA, A MY MAMY BYĆ KRÓLIKAMI DOŚW.!!!!
 54. 8 maja 2021, 18:12
  Bardzo proszę mi powiedzieć, jak dlogo należy zażywać Amantadynę i czy mozna ją łączyć z Dexamethazonem? Bardzo proszę o odpowiedź. Tel.609003556.
  • 9 maja 2021, 8:53
   pierwszy obiektywny artykuł o amantadynie w zwykłych mediach? Przyczepiłabym się tylko do tego karmienia piersią. Zarówno strona międzynarodowego doradcy laktacyjnego rekomendowana przez znajomego doradcę, jak i nasz forumowy Chemik potwierdzają, że amadyna przenika do mleka tylko w śladowych ilościach. Ale ok, pewnie twórcy artykułu mieli na myśli ryzyko zmniejszenia lub zaniku laktacji. https://www.aptekagemini.pl/poradnik/zdrowie/amantadyna-a-covid-19-czy-to-nowy-lek-na-koronawirusa-sars-cov-2/
 55. 8 maja 2021, 16:54
  Zdecydowanie polecam dobra-recepta.pl aby dostać viregyt K na grypę A (na covid nie wystawiają tylko na grype). Mega szybko dzialaja 3-5 minut
  • 9 maja 2021, 20:43
   Dzięki! Dobrze wiedzieć, choć wg mojego oglądu przeszłam to chińskie dziadostwo w grudniu.
 56. 8 maja 2021, 16:43
  KILKA OPAKOWAŃ ORGINALNEGO VIREGYT-K FIRMY EGIS . POMOGE- kontakt zlomik@op.pl lub 888-221-519
 57. 8 maja 2021, 16:43
  MAM KILKA OPAKOWAŃ ORGINALNEGO VIREGYT-K FIRMY EGIS . POMOGE- kontakt zlomik@op.pl lub 888-221-519
 58. 8 maja 2021, 16:34
  PANI DANUTA - prosze o pomoc w spr.baniek . 4 dni temu postawione bańki ,byly prawie czarne ,stan sie bardzo poprawil ,temp.juz nie ma i pytanie czy to wystarczy ? Czy mozna juz wyjsc na spacer ?
  • 8 maja 2021, 16:55
   Jesli banki byly czarne to to bylo ostre zapalenie pluc i mimo ,iz po postawieniu baniek nie wychodzi sie 3 dni - to w Pani przypadku wychodzenie na zewnatrz moze miec przykre konsekwencje. Pogoda jest zdradliwa ,nałyka sie Pani chlodnego powietrza i tragedia gotowa. Odradzam,ponadto te bańki nalezy dzis postawic ponownie ,omijac tylko te ciemniejsze pozostalosci i za 4 dni jeszcze raz ,az bańki juz bedą zupelnie czyste.
 59. 8 maja 2021, 16:10
  https://m.youtube.com/watch?v=oLgX6kKj-tc od ok.40min. oraz 1g18min dr Jaskowski, od 1g 26min dr Dorota Sienkiewicz. Długie ale można przyspieszac.
 60. 8 maja 2021, 15:51
  Czy macie również jakieś doświadczenie z tzw. Zespołem PostCovidowym , głównie chodzi mi o objaw neurologiczne. Czy próbowaliście Amantadyny na ludziach którzy się zgłaszają z objawami neurologicznymi po Covidzie
  • 8 maja 2021, 16:50
   Panie Irku odpisalam pod Pana wczesniejszym postem.
  • 8 maja 2021, 22:21
   w niemczech probuja leczyc w komorze hiperbarycznej, u niektorych pacjentow skutkuje
   • 9 maja 2021, 8:58
    Oczywiscie . W USA ozonowanie jest skuteczne ale to sa drogie zabiegi.
  • 9 maja 2021, 9:06
   Była stosowana amantadyna w wariancie 3 z pozytywnym skutkiem.
 61. 8 maja 2021, 12:35
  Dzien dobry czy mogłabym zdobyć jakieś namiary na lekarza który leczy amantadyna w okolicach Sandomierza , Tarnobrzega. Tel 512890510. Dziękuję.
  • 8 maja 2021, 13:12
   Ewentualnie proszę o kontakt lekarza który jest na tym forum, pilne.
 62. 8 maja 2021, 12:23
  Dzień dobry, jestem z Gdańska, pilnie szukam lekarza z okolicy Trójmiasta, który podejmie sie leczenia amantadyną. Choruje na astme, gorączkuje od kilku dni, mam bol w klatce piersiowej, silny kaszel i zatoki. Prosze o pomoc. tel.664 431 125
  • 8 maja 2021, 21:28
   Wysłane.
 63. 8 maja 2021, 12:21
  Dzień dobry, Od wtorku zaczęłam mieć objawy tj, łamanie w kościach, ból mięśni i temperatura 37,5. W środę miałam pozytywny wynik testu. Cały dzień przespałam. Temperatura max 38,2. W piątek otrzymałam amantadyne od lekarki oraz antybiotyk rovamycine( antybiotyku nie przyjmowałam). Zostałam osłuchana - płuca czyta. Poza rozbiciem zmęczeniem nie mam większych objawów, jednak dzisiaj po 4ch przyjętych tabletkach amanatadyny czułam "roztrzęsienie" lekarka powiedziała, że powinna zmienić stosowanie na co 12h a nie co 6h. Bardzo proszę o pomoc. Czy ten antybiotyk jest potrzebny na tym etapie? i czy stosuje się go w połączeniu z amantadyną? Proszę o pomoc 730310787
 64. 8 maja 2021, 11:35
  Amantadyna musi być dostępna w Polsce bez recepty! Tak samo jak bez recepty dostępny jest lek zawierający chlorowodorek amantadyny na terenie Federacji Rosyjskiej! Powstrzymajmy mordowanie Polaków przez brak odpowiedniego leczenia! Przydałoby się też stworzyć stronę internetową, z nazwiskami lekarzy którzy odmawiają wystawienia recepty na Viregyt K! Tylko powszechna i łatwa dostępność do amantadyny pozwoli przyjąć ten lek już pierwszego dnia, w pierwszej godzinie ataku covid19 i przez to pozwoli zatrzymać covid i wyzdrowieć bez powikłań!
  • 9 maja 2021, 20:50
   Dobry pomysł, ale może lepiej zrobić listę lekarzy z telefonami i adresami, którzy leczą amantadyną, a nie tych, którzy się temu sprzeciwiają...
 65. 8 maja 2021, 9:27
  Proszę o kontakt Lekarza z okolic Pajęczno, Wieluń, Radomsko, Bełchatów objawy: przez 4 dni ostra grypa żołądkowa a od 3 dni wysoka gorączka (do 39,4) duszący kaszel tel. 608696876
 66. 8 maja 2021, 9:23
  Proszę o kontakt P. Danutę, 697627811
  • 8 maja 2021, 11:15
   Napisalam
 67. 8 maja 2021, 9:04
  Kochani, prosba do Lekarzy i wszystkich Czytajacych. Jest dramatyczna sytuacja u Ojca p. Dominika. Dzis saturacja spadla do 60. Syn walczy od 2 tygodni o podanie amantadyny w szpitalu. Dzis przed intubacja, ktorej nie chce rodzina, lekarze bardziej sklonni, by podac lek. Ojciec lek mial przy sobie, ale niestety juz nie ma w rzeczach osobistych. Czy jest ktos w Kielcach lub miastach osciennych, kto zechcialby na juz POZYCZYC chociaz 3-4 tabletki Viregyt-K? W tej chwili nie udalo sie zalatwic leku na e-recepte. Lek bedzie Panstwu oddany w ciagu 2 dni, bo jest do odebrania w innej czesci Polski. Tel. do p. Dominika 608 620 374
  • 8 maja 2021, 9:41
   Na fejsbuku to zadziała.
  • 8 maja 2021, 9:57
   Może niech spróbuje wykupić receptę na RIMANTIN , może też załatwi Amantadyne dozylnie. Farmaceuta w wyjątkowych sytuacjach też może wystawić receptę. Dlaczego nie korzysta się z tych uprawnien. https://www.doz.pl/czytelnia/a13283-Recepta_farmaceutyczna__kiedy_farmaceuta_moze_wypisac_recepte
  • 8 maja 2021, 16:08
   Zaraziłem się koronawirusem w styczniu 2020 w szpitalu MSWiA Przez miesiąc kaszlałem suchym kaszlem, potem wypluwałem jakimś zielonym glutem, po miesiącu dopadła mnie ogromna słabość i ból głowy i duszność. Za 3 miesiące w nocy prawie umarłem na serce z niewiadomych powodów , od tego czasu się badam i nikt nie wie co mi jest. Przez 3 miesiące miałem problemy z nadciśnieniem , potem z wysokim tętnem a potem ze skaczącym sercem w nocy. Na piersi zrobiła mi siętak delikatna skóra że nawet jak pusty plecack ubrałem na ramie to robiły mi się rany, do tego wysypało mnie jak przy półpaściu tylko nie tak regularnie ale tam gdzie bolało pojawiały się nieregularne chrosty. Bolał mnie kręgosłup i barki i dodam że z krwi i innych badań wychodziło że jestem zdrowy więc lekarze nie widzieli problemu. Pól roku od zarażenia (lipiec 2020) dopadło mnie coś takiego że gorzej zaczałem widzieć (ale nie ostrość , a akomodacja - szybkość łapania ostrości) i "odrealniło mnie" czułem się jak jakimś filmie albo we śnie, kontrolowałem wszytko ale tak jakby to nie był ja, nie mogłem się skupić itp. Stan ten trwał prawie pół roku, umysł już nie wrócił do całkowitej normalności choć dziś jest dużo lepiej, nartomiast wzrok niestety pozostał gorszy choć okulista nie widzi żebym miał w coś w oku. Dziś bardzo czasami bolą barki i kręgosłup, albo mięśnie obok kręgosłupa, jestem ogólnie słabszy i gorzej widzę. A najdziwniejsze jest to że obszedlem 100 różnych lekarzy i wszyscy się DZIWIĄ i nikt nei umi nic powiedzieć. Czy miał ktoś coś podobnego ? Czy tzw zespół Post Covidowy również można czymś leczyć ? i czy to może być to ?
   • 8 maja 2021, 16:46
    Panie Irku ja mam wrazenie po tych objawach ktore Pan opisuje ,ze ten wirus Pana nadal atakuje albo narobil wielkich szkod w organizmie. Jesli robil Pan badania to prosze napisac jakie ma Pan Ph moczu ,moze pomogę.
  • 8 maja 2021, 16:29
   Prośba niestety już nieaktualna :(
  • 8 maja 2021, 20:18
   Marysieńko jesteś aniołem . Dziękuje tobie i wszystkim ludziom dobrej woli którzy dziś do mnie dzwonili z pomocą i oferowali serce nie amantadyne....chociaż to był główny powód....Moj tato dziś zmarł o godzinie 11.00 i nikt mu nie podał być może jedynego lekarstwa ......
 68. 8 maja 2021, 8:58
  Przeszedłem najcięższą formę COVID 19. Miałem wszystkie objawy, włącznie z utratą węchu i smaku, bólami całego ciała, gorączką powyżej 40 stopni, uczuciem milionów szpilek wbijanych w płuca oraz dusznościami tak silnymi, że bałem się że umrę. Duszność zmniejszała się nieco gdy zmieniałem pozycję z leżącej na siedzącą. Z racji tego, że w młodości uprawiałem dużo sportu, w tym brałem udział w maratonach pływackich i rowerowych, mam przerost czynnościowy płuc i serca, co pomaga mi w chorobach układu oddechowego. Moja choroba trwała 6 tygodni. Ale zachorowałem na początku grudnia 2019 roku i nikt wtedy jeszcze w Polsce nie wiedział, co to SARS COv2. Nie działały żadne środki standardowo stosowane w przypadku grypy, bo myślałem, że własnie przechodzę jej bardzo ciężką postać. Wszystkie objawy na to wskazywały. Duszność zrzucałem na fakt, że jestem astmatykiem i alergikiem. W końcu, ponieważ standardowe leczenie nie przyniosło skutków a z wykształcenia jestem lekarzem medycyny weterynaryjnej, choć nie pracuję w zawodzie, wziąłem lek, który zwykle biorę w sytuacjach pogrypowych powikłań i który szybko na mnie działa. Wziąłem Nystatynę w tabletkach doustnych. Wyzdrowiałem w trzy dni. Jest to, oficjalnie, antybiotyk przeciwgrzybiczy, którym leczy się infekcje drożdżakowe. Mechanizm działania Nystatyny polega na tym iż powoduje ona przerwy w błonie komórkowej, którą patogen się otacza opuszczając zaatakowaną komórkę organizmu. Tak robią drożdżaki, ale również wirusy otoczkowe, do których należy SARS Cov 2. Opuszczając komórkę żywiciela zabierają fragment jej błony komórkowej a następnie wymieniają część białek w niej występujących, na swoje endogenne. Przypuszczalnie, Nystatyna działa tak samo na otoczkę wirusa. Tworząc w niej luki, przez które przeciwciała mogą się do niego "dobrać" i go zniszczyć. Przypuszczalnie, bo to tylko moja teoria. Próba logicznego wyjaśnienia, dlaczego ta substancja pomagała mi w ciężkich stanach po infekcjach wirusowych. Gdyż wychodziłem po jej zażyciu również z ciężkich przypadków zwykłej grypy. Pomimo tego, że w ulotce leku jest napisane wielkimi literami, że nie działa na wirusy! Bardzo podobną chorobę przechodziłem też w 2010 roku będąc we Włoszech. Różnica polegała na tym, że wtedy nie wystąpiło uczucie szpilek w płucach ale leżałem 2 doby nieprzytomny i plułem krwią. Potem byłem tak osłabiony że ledwo dawałem radę chodzić. Choroba trzymała mnie wtedy kilkanaście dni, prawie cały czas pobytu za granicą. Wyleczyłem się ostatecznie dopiero jakiś tydzień po powrocie do Polski, również Nystatyną. W grudniu 2019 zachorowałem po udziale w konferencji archeologicznej, na której prelegentami były osoby, które niewiele wcześniej wróciły z Włoch. Napisałem o tym na wiosnę 2020 do pewnego profesora medycyny, ale otrzymałem odpowiedź że to było placebo ponieważ Nystatyna nie wchłania się z przewodu pokarmowego a wirus był w Polsce dopiero od końca marca... Może dr. Bodnar by chciał tą sprawę zbadać? Jestem gotów pod kontrolą zarazić się tym wirusem i poddać terapii Nystatyną, gdyby był potrzebny jakiś królik doświadczalny. Jeśli, oczywiście, nie osiągnąłem już odporności na zakażenie. Na co wskazywałby fakt, że od tamtego czasu nie zachorowałem absolutnie na nic. Może akurat okaże się, że ten lek faktycznie działa i uda się uratować życie paru osobom. I, obym nie został źle zrozumiany, nie twierdzę, że Nystatyna na pewno zwalcza tego wirusa. Piszę tylko, jaki ma mechanizm działania i że mi pomogła. Powtarzam, że są to tylko moje przypuszczenia. To wcale nie znaczy, że pomoże każdemu i żeby wszyscy szybko szli ją kupić i sobie aplikować. Uważam, zwyczajnie, że może mój przypadek jest poszlaką do tego aby jakiś zespół naukowców sprawdził działanie tego leku w przypadku choroby COVID 19.
  • 8 maja 2021, 9:53
   Nie ,nystatyna to nie przypadek . Ona moze nie dziala na wirusy ale podwyzsza Ph organizmu i to cala filozofia. Jest wiele srodkow ,rowniez bez recepty ktore podwyzszaja ph. Dr.Bodnar pisal wyraznie ,ze amantadyna ma to samo dzialanie. W zrownowazonym ph plynow ustrojowych ( w moczu najlatwiej do sprawdzenia) nie mogą zyc zadne wirusy i bakterie. Prosze sprawdzic swoje ph moczu a zagadka bedzie rozwiazana. Takie samo dzialanie mają wszystkie gorzkie ,cierpkie i kwasne przyprawy jak np bylica piołun ktora byla tu wiele razy wymieniana ,rowniez kurkuma ,gozdziki ,papryka chili itd. Jestesmy zakwaszeni i na czlowieka ktory ma ph moczu nizej 6.5 wszystkie choroby skaczą.
   • 8 maja 2021, 14:42
    To mi dało pomysł na kilka doświadczeń. Właśnie zamówiłam papierki lakmusowe, będę sprawdzać ph moczu po przyjęciu róznych produktów spożywczych i leków , wyniki "badań" opiszę za kilka tygodni. Mam nadzieję, że Doktor Bodnar będzie pierwszy :D
    • 8 maja 2021, 15:10
     Paski lakmusowe to strzal w 10 ! Prowadzenie wlasnych doswiadczen rowniez ,tylko w ten sposob przekonamy sie ,ze nie taki diabel straszny. Brawo Pani Malgorzato.
   • 10 maja 2021, 18:58
    Czy bylica piołun to to samo co bylica roczna? Wcześniej p.Krzysztof rekomendował napary z bylicy rocznej. Czy może Pani zarekomendować jaka forma tego zioła jest najlepsza (krople, ekstrakt, nasiona czy kapsułki) i o które zioło chodzi. Bylica Piołun czy Bylica roczna? Dziękuję.
  • 8 maja 2021, 10:06
   Super,że podzielił się Pan tą wiadomością:) może niech Pan nie zwleka następnym razem z zazyciem Nystatyny...:)
  • 8 maja 2021, 13:22
   Panie Adamie, dziękuję za podzielenie się swoim case study ;). W obecnej sytuacji, każda potencjalna opcja terapeutyczna jest godna krytycznej analizy (oczywiście trzeba mieć do tego pewne minimum wykształcenia medycznego i biegle analizować anglojęzyczne publikacje naukowe ;)
  • 8 maja 2021, 14:13
   Panie Adamie jakie dawki tego leku mg ile razy dziennie i przez jaki czas Pan to przyjmował????????
 69. 8 maja 2021, 8:55
  Dr Bodnar: AMANTADYNA DZIAŁA, ale to NIE JEST lek na wszystko! O leczeniu decyduje LEKARZ! https://youtu.be/x_TbuUyBsEU publikacja https://assets.researchsquare.com/files/rs-493154/v1/b1dfbc5c-8fba-4b3e-91d0-02267c755488.pdf
 70. 8 maja 2021, 8:49
  Witam Proszę o poradę medyczną Razem z mężem mamy covida Nie robiliśmy testów Mąż gorączkuje od 8 dni Na początku miał 38 stopni a teraz ok 37 Zbijamy temp. paracetamolem i ibuprofenem na zmiane W piatek oboje utraciliśmy węch i doszedł kaszel suchy Ja jestem osłabiona, nie mam temp. Proszę o poradę co mamy robić dalej Oto mój nr tel 888617322
  • 8 maja 2021, 11:17
   Temp.38 stopni sie nie zbija ! Jak organizm ma walczyć ? Postawic bańki bo moze byc juz zapalenie pluc.
 71. 8 maja 2021, 7:50
  Dzień dobry Covid potwierdzony 4.05 Od wieczora podawana A według wariantu 1. Osoba chora leczona od lat na nadciśnienie. Od 4.05 wyraźny spadek ciśnienia i tętna. Leki "ciśnieniowe" odstawione, ale jest bez zmian. Przed Covidem było rożnie, ale rano 150/100 i tętno 70-80. teraz jest zdecydowanie niżej np 123/59 i tętno 58-62. Objawy covidowe to głównie gorączka, a przy tym zawroty głowy i nudności. Dziś było nawet krótkotrwałe omdlenie (kilkanaście-kilkadziesiąt sekund). Proszę o poradę czy przyczyn szukać w covidzie, czy też może to być reakcja na A. Proszę o pomoc. Tel 501 363 709
 72. 8 maja 2021, 5:44
  Witam. 6 maja zachorowałam. 7 zrobiłam test, który wyszedł pozytywny. Nam wysoką temperaturę 39 i kaszel. Mam 51 lat i jestem obciążona chorobami m.in nadciśnienie. Usunięcie tarczycy, w 2012 przebyty nowotwór. Bardzo się boję a mój lekarz rodzinny każe mi brać paracetamol. Proszę o pomoc w uzyskaniu anantadyny póki jest jeszcze czas. Jestem z Białegostoku. Pozdrawiam.
  • 8 maja 2021, 6:09
   Pani Kasiu, żeby ktoś się odezwał musi Pani podać telefon do siebie.
   • 8 maja 2021, 7:53
    Ja również proszę o pomoc w uzyskaniu amantadyny dla mojej znajomej, która pierwsze objawy miała 02-05-2021 (pierwszy test negatywny), gorączka, ból w całym ciele, smak metalu w ustach, brak sił. Dopiero drugi test z 06-06-2021 dał wynik pozytywny. A 08-05-2021 - ból w oczodołach, i kompletne rozbicie psychiczne. Nie chce sobie pomóc. Dlatego ja proszę o pomoc. Może uda się ją przekonać, póki czas. Jej lekarz rodzinny nie uznaje tego leku, bo jest on jeszcze w fazie testów. Nr telefonu do niej: 607310530.
    • 8 maja 2021, 8:17
     Zmienić lekarza - to konował
   • 8 maja 2021, 7:55
    Drugi test był przeprowadzony 06-05-2021, oczywiście.
   • 8 maja 2021, 19:54
    Witam, proszę o pomoc. Cała rodzina zachorowała tj. ja ,moja siostra,dwoje dzieci 7i 5lat i moj tata.Tylko mój mąż się uchował.Objawy suchy kaszel, ból całego ciała,temperatura do 38.5, ból głowy, osłabienie, brak mocyTata ma choroby współistniejącyce i nie wiem jak wdrożyć amantandyne.Czy te jego leki nie będą się wzajemnie"zakłócać"? Oprócz tego tata przechodził ostre zapalenie płuc w tamtym roku.Bardzo Proszę o poradę.Wynik pozytywny 5.5.2021. Mój nr 507 801 897
  • 8 maja 2021, 6:20
   Jeśli nie minęło siedem dni od pierwszego objawu typowego i PCR dodatni to dzwonić od godz. 7- 19 tel : 668691799 . Ruszyły badania kliniczne amantadyny - prof. Barczyk . Zgłaszajcie się wcześniej i szybko inf.: https://vimeo.com/546272410/9058cd2f5d?fbclid=IwAR2gf1Kxyp_cpn7tWKu-GmHqtXKbYoWixVA3jy3Qaw772OlGlIJUbF-b6is
  • 8 maja 2021, 10:20
   Jeśli ma Pani receptę, to dostępność amantadyny można sprawdzić na stronie: https://www.gdziepolek.pl/produkty/82635/viregyt-k-kapsulki/apteki/. Na ten moment najbliższa od Białegostoku apteka jest w Ełku.
  • 8 maja 2021, 10:54
   JAK dostać Viregyt K, postanowiłam dokładnie opisać krok po kroku jak to zrobić. Po pierwsze, sprawdź czy dostaniesz lek w okolicy swojego zamieszkania. Jeśli jest najbliżej np 100 km zastanów się, czy opłaca Ci się dojechać, czy masz kogoś, kto Ci przywiezie itd. Polecam sprawdzać codziennie, a nawet kilka razy dziennie, ponieważ lek pojawia się i znika w ciągu dnia. Jest kilka stron, na których można to sprawdzić, ja korzystam z www.ktomalek.pl , ale jest też www.gdziepolek.pl i inne. Na stronie wpisujemy swoje miasto i nazwę leku, czyli Viregyt K - pojawią się dwa. Jeden z nich to REFUNDOWANY +75 REGLAMENTOWANY - on nas nie interesuje, ponieważ on jest tylko dla tych, którzy mają Parkinsona. Drugi to nierefundowany, z odpłatnością 100% z importu, który możemy kupić, jeśli mamy receptę. Jeśli jest dostepny w aptece, do której chcemy po niego iść, możemy zadzwonić i zarezerwować (ja robiłam to przez stronę i rezerwacja nie została zrealizowana. Jak zadzwoniłam to wyjaśnić, to pani uargumentowała to tym, że już ktoś wcześniej zamówił telefonicznie, a więcej już nie ma, więc polecam raczej dzwonić). Jeśli mamy już upatrzony (lub zarezerwowany) lek, to albo można próbować dzwonić do rodzinnego po receptę (jedni wypisują, inni nie, ale zawsze można spróbować, to będzie darmowa recepta). Lub jeśli nie chcemy dzwonić, lub rodzinny nie chce nam wypisać, to można kupić taką receptę online. Wystarczy wpisać w google "recepta online" i pojawia się dużo stron. Ja korzystałam z www.super-recepta.pl i receptę otrzymałam. W objawy należy wpisać: grypa, grypa typu A, lub wypisać typowe objawy grypy (podaję różne opcje, bo jak wszyscy zaczną nagle naraz wpisywać to samo, to może być dziwnie). Podać oczywiście nazwę leku Viregyt K oraz zaznaczyć 1 opakowanie (bo więcej i tak nam nie wypisze - bo nie może - już to sprawdzałam). Wpisać swoje prawdziwe dane i adres mail (przyjdzie erecepta) oraz nr telefonu (przyjdzie kod SMSem).
 73. 8 maja 2021, 2:48
  To jeszcze raz moja historia , ale zapomniałam dopisać do poprzedniego komentarza. Zachorowali na covida też moi synowie , jeden lat 25, drugi 17. Mieli tylko kaszel, pomogały inhalacje z soli. Żadnych innych leków. Włączyłam im też amantadynę od tego znajomego farmaceuty. Cały czas gdzieś spod lady, mam nadzieję, że mu nic nie grozi za to. Chłopaki za dwa dni ok. Zachorowali też moi teściowie. Mieszkamy w jednym dużym domu, nie kontaktowaliśmy się a się zarazili, nie wiem jak, bo bardzo uważaliśmy. Teściowa lat 72, teść z astmą 76 lat. Brali amantadynę zgodnie z protokołem. Jak my z mężem trafiliśmy do szpitala oni wszyscy w domu kontynuowali leczenie amantadyną. My w szpitalu nie. Teściowie dostali od lekarza rodzinnego bez osłuchania na teleporadę Zinnat 500, paracetamol, neoparin w brzuch i pulsometr. Saturacja Cały czas ok w normie. Teraz nie mają gorączki od wczoraj, trochę pokasłują, są słabi, ale stabilni. Do pulmonologa mają wizytę w czerwcu. Uważam,że zadziałała amantadyna. Żyją, a są ludżmi starymi. Braliśmy Viregyt K. Jeszcze raz podkreślę, to zasługa Pana Doktora Bodnara. Ja mam teraz zaniki pamięci, pustkę w głowie, brak słów, a jestem nauczycielką polonistą. Nie wiem jak wrócę do pracy. W szpitalu lekarze zapewnili ,że to minie. Te dwa komentarze piszę z trudem już 3 godziny. Ale Zyję i to jest najważniejsze. Przepraszam za błedy . Pozdrawiam. Trzymajcie się. Nie mogę też spać, jestem zdenerwowana, ale to po chorobie i lekach, to normalne. Mąz ma objawy depresji. Nie wiedziałam,że to taka nieprzewidywalna choroba. Nie chorowalśmy od początku pandemii i chyba myśleliśmy,że to kłamstwo.Pozdrawiam
  • 8 maja 2021, 14:29
   Pani Danuto, dziękuję za podzielenie się na forum swoją historią choroby, pomimo zmagań z trudnym powrotem do zdrowia. Każda szczegółowa informacja zwrotna jest cenna. Jest ich tutaj rażąco mało, biorąc pod uwagę, jak wielu osobom pomógł doktor Bodnar i jego współpracownicy :(.
  • 8 maja 2021, 22:43
   Proszę może rozważyć włączenie różnych antyoksydantów, w celu regeneracji uszkodzeń po wirusie. Myślę tutaj o witaminie C (najłagodniejsze formy: liposomalna lub askorbinian sodu) i innych (np. astaksantyna czy ekstrakt z pestek winogron). Na problemy neurologiczne i ze snem proszę spróbować magnez w dawkach do 400 mg/d lub nawet więcej (o ile nie ma przeciwwskazań). Na problemy z pamięcią też może być pomocny ekstrakt z miłorzębu japońskiego. Państwa organizmy potrzebują regeneracji, dlatego ogólnie witaminy i mikroelementy, a także antyoksydanty, będą potrzebne w wielu biochemicznych procesach naprawczych.
 74. 8 maja 2021, 0:25
  Czy mam odstawić amantadyne?? Jest 5 doba od objawów i stosowania amantadyny. Zaczęło mnie lekko kłuć po prawej stronie w nerce a dodatkowo podczas oddawania moczu lekko boli mnie prawe podbrzusze. Wypijam 3-4 litrów wody ale obawiam się ze coś jest nie tak.
 75. 7 maja 2021, 23:59
  Oto nasza historia. Piszę, bo może komuś pomoże. Mąż zachorował na covid 18.04. Typowo gorączka 39,kaszel ogromny duszący. Leki tradycyjne. Ja zaraziłam się 22.04, tylko gorączka i bol głowy. Zwykły paracetamol pomógł. O amantadynie nie słyszeliśmy. 23.04 znajomy farmaceuta polecił amantadynę, zdobył gdzieś i kazał brać zgodnie z procedurą. Bez entuzjazmu zaczęliśmy stosować. Ja nie miałam żadnych objawów w niedzielę 25.04, ale u męża nie działało. Farmaceuta powiedział, że potrzebny antybiotyk, ale była niedziela, więc dopiero w poniedziałek lekarz z rejonu podała mężowi zinnat 500 2 razy dziennie. Nic nie pomagało, mąż chciał się tym kaszlem udusić. Saturację mieliśmy normalną. Nagle w nocy 27.04 saturacja spadła do 80 i zaczęliśmy mieć duszności. Zadzwoniłam na pogotowie. Przyjechali za 15 minut. Zabrali nas na sygnale do szpitala w Katowicach. Położyli nas w szpitalu polowym koło Spodka. Pytali, co braliśmy, jakie leki. Z wrażenia nie powiedzieliśmy o amantadynie. Tomograf wykazał u mnie zapalenie płuc 30 procent, u męża 35 procent z odmą. Lekarze: stan ciężki. Podali dożylnie Biofuroksym i sterydy DeXametason, maska tlenowa na 14, chodziła cały czas. Mieliśmy kilka kryzysów, ale nas uratowali. Dziś wypis z jeszcze zapaleniem do leczenia sterydami w domu. Przy wypisie powiedzieliśmy o amantadynie. Lekarze zdzwieni. Mówią, że nie leczą. Prosili o kontakt, gdyby mieli nas wysłać na badania kliniczne. Nadmieniam,że byliśmy w największym szpitalu polowym w Polsce, 500 pacjentów. Codziennie kilka zgonów pod respiratorami, najmłodszy 38 lat mężczyzna. Zyjemy. Wielkie podziękowania dla Pana Doktora. Uratował nam życie. Moje dzieci mają rodziców. Będę wdzięczna do końca mojego życia. Jest Pan Wielki. Mamy skierowanie do Pulmonologa, Chcemy jechać do Pana Doktora, ale pewnie ma dużo pacjentów, znajdziemy na miejscu, a pan Doktor niech ratuje innych. Pozdrawiamy. Dalszych sukcesów w pracy zawodowej. Jeśli ktoś chce mogę udostępnić wypis ze szpitala.
 76. 7 maja 2021, 22:29
  Mam pytanie. Czy receptę na Amantix 100 mg tak samo można dostać na dobra-recepta.pl? Też wpisując na grypę typu A? I samo bez zaznaczania będzie jako nierefundowana? Na dobra recepta jednorazowo można dostać receptę tylko na 1 opakowanie Viregyt-K, Amantix 100 mg itp.? Ktoś kiedyś pisał, że z jakiejś e recepty można na jedną receptę zamówić dwa lekarstwa, chodziło o dwa różne? Ostatnie pytanie, amantix działa podobnie jak Viregyt K tylko wolniej? Pozdrawiam.
 77. 7 maja 2021, 18:50
  POMOGE Z RECEPTĄ NA VIREGYT-K kontakt darek1988@vp.pl
  • 8 maja 2021, 10:34
   Potrzebuję 2 op,VIREGYT-K nie mam recepty, proszę o pomoc pozdrawiam Maria, Ewa G.
 78. 7 maja 2021, 18:47
  Czy jest jakiś lekarz w Jeleniej Górze lub okolicy który leczy amantadyna?
  • 7 maja 2021, 21:00
   Jeśli nie minęło siedem dni od pierwszego objawu typowego i PCR dodatni to dzwonić od godz. 7- 19 tel : 668691799 . Ruszyły badania kliniczne amantadyny - prof. Barczyk . Zgłaszajcie się wcześniej i szybko inf.: https://vimeo.com/546272410/9058cd2f5d?fbclid=IwAR2gf1Kxyp_cpn7tWKu-GmHqtXKbYoWixVA3jy3Qaw772OlGlIJUbF-b6is
   • 7 maja 2021, 21:14
    Dopiero ruszyły badania - KOMPROMITACJA !!!!!!!!!
    • 7 maja 2021, 21:36
     https://www.clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04854759?term=Amantadine&draw=2&rank=47 Contacts Contact: Konrad Rejdak, Professor, PhD, MD 81 72 44 720 ext 0048 konradrejdak@umlub.pl Contact: Paweł Pinkosz 81 72 44 484 ext 0048 pawel.pinkosz@spsk4.lublin.pl Locations Poland Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr Władysława Biegańskiego Oddział Neurologii i Neuroimmunologii Klinicznej Recruiting Grudziądz, Poland, 86-300 Contact: Robert Bonek, PhD, MD Oddział Obserwacyjno-Zakaźny SPSz Woj. Im. Jana Bożego Lublin Recruiting Lublin, Poland, 20-089 Contact: Slawomir Kiciak, PhD, MD Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie Recruiting Lublin, Poland, 20-954 Contact: Konrad Rejdak, Professor, PhD, MD Oddział Hematologii MSWiA w Poznaniu Not yet recruiting Poznań, Poland, 60-631 Contact: Tomasz Woźny, PhD, MD Klinika Chorób Wewnętrznych Nefrologii i Endokrynologii Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej Recruiting Rzeszów, Poland, 35-301 Contact: Agnieszka Gala- Błądzińska, PhD, MD Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus Recruiting Warszawa, Poland, 02-005 Contact: Piotr Fiedor, Professor, PhD, MD Centralny Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie Recruiting Warszawa, Poland, 02-507 Contact: Zbigniew J. Król, PhD, MD Oddział Kardiologiczny Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie Recruiting Wyszków, Poland, 07-200 Contact: Waldemar Chełstowski, MD Sponsors and Collaborators Independent Public Clinical Hospital No. 4 in Lublin Investigators Principal Investigator: Konrad Rejdak, Professor, PhD, MD Independent Public Clinical Hospital No. 4 in Lublin
 79. 7 maja 2021, 16:54
  Polecam specjalistów żeby dostać recepte z lekarz-recepta.pl - wpisujcie Grypa A - super !
 80. 7 maja 2021, 16:47
  Pilnie lekarz Kołobrzeg!!! Matka dwójki dzieci pilnie potrzebny lekarz!!! Prywatnie pieniądze nie grają roli!!! Proszę o pomoc!!!
  • 7 maja 2021, 16:48
   Kołobrzeg mój numer 511011808
  • 7 maja 2021, 17:41
   Lekarzy czesciej mozna osiagnac z zakl. "szkolimy lekarzy". Pozdrawiam serdecznie.
  • 8 maja 2021, 11:47
   Witam serdecznie. Mam pytanie: Czy można wyjść na chwilę (10-15 )min. na sloneczny spacer w trakcie zażywania jeszcze Amantadyny? Chcę dodać, ze zazywam Amantadynę od 2.05.2021.(wynik potwierdzajacy covid mialam tez tego dnia ale objawy juz od 27.04.)
   • 8 maja 2021, 22:38
    Dobry wieczór Pani Edyto, i słońce i sam spacer mogą być przeciwwskazaniem nawet już po wyleczeniu. Np. wejście po schodach może okazać się zbyt dużym wysiłkiem. Pilnujemy się do ok 3 tyg. po chorobie. Serdecznosci.
 81. 7 maja 2021, 15:39
  https://covid-19-nieznane-fakty.pl/blog/badania-naukowe/covid-19-to-choroba-naczyniowa-badania/ ... To dlatego te szczepionki trzeciej generacji na Covid19, które zawierają białko kolczaste Spike powodują tak wiele skutków ubocznych! Wiele osób uważa to za chorobę układu oddechowego, ale tak naprawdę jest to choroba naczyniowa” – mówi adiunkt Uri Manor, współautor badania. „To może wyjaśniać, dlaczego niektórzy ludzie mają udary, a niektórzy mają problemy z innymi częściami ciała. Cechą wspólną między nimi jest to, że wszystkie mają podłoże naczyniowe
  • 7 maja 2021, 16:54
   Proszę najpierw wygodnie usiąść i obejrzeć. Jak to można skomentować..? https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=672998423580199&id=100026101421931
   • 7 maja 2021, 17:07
    podobny temat był w jednym z odcinków Archiwum X , FEMA ,wprowadzanie sztucznego zagrożenia medialnego już było kreowane w USA lata wcześniej , zastraszanie społeczeństwa o lat 1940 jak wielka psychoza w filmach OTO AMERYKA
  • 7 maja 2021, 17:40
   Zagadka COVID-19: rozszyfrowanie patofizjologii i fenotypów nowej jednostki chorobowej https://www.thelancet.com/journals/lanres/article/PIIS2213-2600(21)00218-6/fulltext
 82. 7 maja 2021, 14:42
  Słuchajcie GadowskiTV na Youtube (5.05.21Jedenaste przykazanie) od 21min: Covid to choroba naczyniowa,samo białko spike wywołuje zakrzepy i problemy płucne.obecne szczepionki niczego nie załatwiają. Normalnie szok.On tego przeciez nie bierze z powietrza. W poprzednim odcinku było że Ambroksol też skuteczny w covid
  • 7 maja 2021, 15:14
   https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/czy-kolczaste-bialko-koronawirusa-stosowane-w-szczepionkach-wywoluje-covid-19
   • 8 maja 2021, 8:06
    Wieczorem minie 2 doba od podania amantadyny 1 tabl. co 8 godzin.Temperatura rano 35,8. Ogólne osłabienie. Brak sił do wstawania. Czy to normalne? Kaszel cały czas jest.
    • 8 maja 2021, 11:20
     Ale objawy byly wczesniej . Prawdopodobnie ma zapalenie pluc wiec nalezy postawic bańki .
    • 8 maja 2021, 16:14
     Ale chyba gdyby było zapalenie płuc, to byłaby gorączka i duszności? Obecnie stan podgorączkowy i sam kaszel. Kto teraz stawia bańki? Nie mamy do kogo się udać.
  • 7 maja 2021, 15:21
   jest opisane w czasopismach medycznych , leki skutkujące zwalczanie c19 to same wskażą przyczynę . białko spike2 , jest opisane .
  • 7 maja 2021, 23:16
   Dlatego m.innymi Matka Boża przestrzegała mieszkający pod Rzymem Gizelę Cardiff przed szczepionkami i zapowiadała kolejne choroby i głód.
  • 8 maja 2021, 10:53
   DOI:10.1161/CIRCRESAHA.121.318902. Y.Lei et al. 2021 Circulation Research, 128:1323-1326. Sars-C0v-2 spike protein impairs endothelial function via downregulation of ACE2. Trzeba dokładnie przeczytać publikację, ale ostatnie zdanie to: "This conclusion suggests that vaccination-generated antibody and/or exogenous antibody against S protein not only protects the host from SARS-CoV-2 infectivity but also inhibits S protein imposed endothelial injury."
 83. 7 maja 2021, 14:15
  Witam! Mam 21 lat, tydzień temu (tj. 29/30.04, czw/pt) zaczeło się od bólu gardła, głowy oraz zatok nic poza tym. Z soboty na niedziele wystąpiła temperatura 37,2. Zastosowałem rano Viregyt-K według zaleceń 2 kps na początek później co 8h 1kps. Już po początkowej dawce czuć było spektakularną poprawę, było tylko lepiej, wszystkie dolegliwości mineły. Niestety w poniedziałek pojawił się dziwny ból (jakby krążeniowy) od pasa w dół. Wystraszyłem się, że może to od amantadyny więc zaprzestałem brania tego leku, był to chyba największy błąd...zrobiłem przerwę 24h pomiędzy tabletkami. Ból nóg minął w środę, natomiast wtedy zaczęło się pogarszać. Zacząłem stosować amantadynę ponownie od środy, gdy wróciła temperatura, pojawił się ból w klatce piersiowej, odruch kaszlu wraz z brakiem możliwości utrzymania pełnego wdechu, kaszlu samego w sobie nie ma, dopiero pojawia się przy wdechu (ale tylko pełnym).Temperatura utrzymuje się w granicy 37,2-37,4. Stosuje lek w równym ciągu od środy tj. 1kps co 8h, nie czuć poprawy ani pogorszenia, wszystko jakby stało w miejscu i nie widać końca choroby. Dodam również, że tata miał dokladnie to samo, z tym, że on juz jest zdrowy, choć i tak jest to świeża sprawa, mama również stosuje Viregyt-K i nie widać rozwoju choroby. Bardzo proszę o kontakt Panią Medyczkę . Nr tel 514721464
  • 7 maja 2021, 19:57
   Dzwoniłam.
   • 8 maja 2021, 9:05
    Dziękuje serdecznie za rozmowę oraz życzliwą pomoc.
 84. 7 maja 2021, 14:13
  ps. Kasia z posta powyżej - podaję numer telefonu: 501 24 84 21 i mail : sodowa111@gmail.com
 85. 7 maja 2021, 14:10
  Dzień dobry, bardzo proszę lekarza o medyczną poradę i pomoc. Objawy zaczęły się w sobotę. W poniedziałek zrobiłam test - wynik pozytywny. Od soboty miałam zawroty głowy, złe samopoczucie, wieczorem gorączkę 38,5, w niedzielę w nocy tyle samo - zażyłam panadol. Temp spadła do ok. 37,2 st. Choruję na silną alegrię i astmę i hashimoto. Zażywam Letrox 100 na tarczycę, Cezerę na alergię, Flixonase nasule do nosa, Fostex 200 +6 wziewnie na oskrzela, wit. C 1000, Wit D 3000 jednostek+wit PP+wit K, od dwóch dni Lacidofil 2 kapsułki rano przed śniadaniem, Vessel Due F na zakrzepy. Mam w domu w razie pogorszenia antybiotyk Azycyna (X mogę zażywać tylko makrolidowe, mam uczulenie na penicylinę, biseptol, np. na Klabion, Klacid, Zinnat, Fromilid Uno itp). Mam też w domu Nebbud do nebulizacji – ale lekarz kazał z tym czekać. Na razie ich nie zażywam. Z objawów mam: słaby kaszel – rano i wieczorem trochę mokry, zatkany nos, bóle mięśni. Tydzień temu zaczęły mi się pojawiać plamy czerwone na całym ciele, wielkości 5 złotych – najpierw jedna na przedramieniu, potem coraz więcej na górnej części ciała. Niektóre swędzące inne nie, do tego cały biały „obłożony” język (ale to od kilku miesięcy). Teraz plamy są jaśniejsze, chyba przechodzą. Żołądek leczę Lacidofilem. Nie wiem skąd te plamy – kiedyś już miałam pojedyncze i to podobno od alergii atopowa skóra czasem tak reaguje. Może zachorowałam już wcześniej na koronawirusa i organizm zareagował alergicznie na niego taką wysypką z plam? Odzyskałam w tej chorobie węch. Jestem chyba pierwszym przypadkiem, który odzyskał węch właśnie w koronawirusie. Wcześniej przy mojej alergii i kłopotach z oddychaniem przez nos mimo przeprowadzonej operacji przegrody (okresowe uzależnienie od kropli do nosa) przez kilka lat nie czułam w ogóle zapachów, nie odróżniałam tez większości smaków. Teraz od sobotniej gorączki czuję wszystko! Nagle zapach i smak wrócił. Jak dotykam głowy to czuje kłucie, jakby igiełki powbijane w skórę głowy. Przy ruszaniu oczami szumy w głowie. Wczoraj miałam pogorszenie choroby, gorączka znowu pow. 38 st., dreszcze, bół głowy, jakby opaska założona na głowę, ból i sztywność karku. Kłucie w uchu. Pulsoksymetr saturacja 95-97 procent cały czas. Przez całą chorobę prosiłam lekarzy o przepisanie mi Amantadyny, ale żaden nie widział takiej możliwości ani potrzeby. Czy ktoś tutaj może mi pomóc w dostaniu takiej recepty? Czy po tylu dniach zażywanie Amantadyny może jeszcze pomóc i ochronić organizm od skutków covida (choroba zaczęła się w sobotę)? Bardzo proszę o pomoc, nie wiem, co mam robić, nie chcę czekać bezczynnie, boję się, bo wczoraj wieczorem było wyraźnie gorzej. Nie chcę trafić do szpitala.
  • 7 maja 2021, 17:40
   Pani Kasiu, o porade medyczna latwiej, gdy napiszemy swoj numer telefonu, oraz najlepiej posta w zakladce "szkolimy lekarzy".
   • 7 maja 2021, 22:02
    Pani Marysieńko, bardzo dziękuję za doradzenie. Nie widziałam na stronie zakładki "szkolimy lekarzy", dlatego napisałam tutaj. Poszukam jej. Telefon podałam w mailu powyżej, bo zapomniałam w tekście - to pewnie od gorączki. Wklejam jeszcze raz tutaj: 501248421 i maila: sodowa111@gmail.com Jeszcze raz dziękuję.
  • 7 maja 2021, 20:06
   Amantadynę można włączyć na każdym etapie choroby, a nawet po. Wiele informacji, między innymi, jak zdobyć lek, znajdzie Pani w linku, który jest systematycznie wklejany na forum. Powinien być we wcześniejszych, np. wczorajszych wpisach. Ponieważ choroba trwa już tydzień, nie można wykluczyć, że do infekcji wirusowej nie dołączyła się bakteryjna, którą leczy się antybiotykiem.
   • 7 maja 2021, 21:10
    Do KASI, teraz może być kłopot z Viregytem, można go zastąpić RIMANTINem. Wejść np.na mojatabletka.pl (w objawach wpisać grypa A ) - to temat wielokrotnie potwierdzany na tym forum. Dawkowanie Rimantin podwójne tzn. 2kapsulki= 1 dawka. - potrzebne 2 opakowania.
    • 7 maja 2021, 21:53
     Bardzo dziękuję za odpowiedź i za poradę. Na szczęście udało mi się zdobyć opakowanie Viregytu. Dziękuję za informację o Rimantinie i dawkowaniu - jeśli komuś będzie potrzeby przekażę, że jest taki zamiennik.
   • 7 maja 2021, 22:21
    Pani Medyczko, bardzo dziękuję za odpowiedź. Szczęśliwie udało mi się dostać Viregyt. Pierwszą dawkę: 2 tabletki zażyję dzisiaj o g. 24. Następnie o 6 rano jedną tabletkę i tak przez dwa dni co 6 godzin. Później 2xdziennie po 1 tabletce przez tydzień - jak w schemacie I. Dzisiaj o 17 wzięłam pierwszą tabletkę Azycyny - profilaktycznie na tę ewentualną infekcję bakteryjną, nie wiem czy kontynuować całe opakowanie (3 tabl) - czy można łączyć Azycynę z amantadyną (oczywiście w odstępie 3 godzin)? Jeśli mogę, to bardzo proszę Panią jeszcze o kontakt telefoniczny. Podaję numer: 501 24 84 21
   • 7 maja 2021, 22:22
    Pani Medyczko, bardzo dziękuję za odpowiedź. Szczęśliwie udało mi się dostać Viregyt. Pierwszą dawkę: 2 tabletki zażyję dzisiaj o g. 24. Następnie o 6 rano jedną tabletkę i tak przez dwa dni co 6 godzin. Później 2xdziennie po 1 tabletce przez tydzień - jak w schemacie I. Dzisiaj o 17 wzięłam pierwszą tabletkę Azycyny - profilaktycznie na tę ewentualną infekcję bakteryjną, nie wiem czy kontynuować całe opakowanie (3 tabl) - czy można łączyć Azycynę z amantadyną (oczywiście w odstępie 3 godzin)? Jeśli mogę, to bardzo proszę Panią jeszcze o kontakt telefoniczny. Podaję numer: 501 24 84 21
   • 7 maja 2021, 22:27
    Przepraszam, ale system cały czas wkleja mi odpowiedź do Pani Medyczki poniżej jako odpowiedź do Pana lub Pani Kkk. Może teraz się uda. Wklejam jeszcze raz. Pani Medyczko, bardzo dziękuję za odpowiedź. Szczęśliwie udało mi się dostać Viregyt. Pierwszą dawkę: 2 tabletki zażyję dzisiaj o g. 24. Następnie o 6 rano jedną tabletkę i tak przez dwa dni co 6 godzin. Później 2xdziennie po 1 tabletce przez tydzień - jak w schemacie I. Dzisiaj o 17 wzięłam pierwszą tabletkę Azycyny - profilaktycznie na tę ewentualną infekcję bakteryjną, nie wiem czy kontynuować całe opakowanie (3 tabl) - czy można łączyć Azycynę z amantadyną (oczywiście w odstępie 3 godzin)? Jeśli mogę, to bardzo proszę Panią jeszcze o kontakt telefoniczny. Podaję numer: 501 24 84 21
 86. 7 maja 2021, 13:54
  Wynik hemoglobiny 10,4 co to moze oznaczać a norma od 11,2 i żelazo :317 a norma 170 . Mam tak po przechorowanym covid. Proszę o pomoc, lekarza mam dopiero w poniedziałąek cały wekeend w nerwach proszę pomózcie. tel. 535001751
 87. 7 maja 2021, 13:45
  amanta https://www.clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04854759?term=Amantadine&draw=2&rank=47
 88. 7 maja 2021, 13:26
  Witam Bóle głowy u 10 latki, mam podejrzenie covid, bo my tez mamy. Czy mogę podać amantadynę i jakie jest dawkowanie? Nie moge nic znależć na stronie.
  • 7 maja 2021, 13:39
   Nizej Lekarz z Lublina opisuje dawkowanie dla dzieci
 89. 7 maja 2021, 13:16
  Minęło 12 dni od pojawienia się pierwszych objawów covid. Przez 8 dni brałam amantix (3 dni co 6 h, 5 dni co 12h). Przez pierwsze dni spałam dzień i noc bez przerwy. Już czuję się dobrze może trochę jestem osłabiona i pozostał lekki kaszel. Wrócił apetyt. Czytałam, że 2 tyg. po nie można wyjść na słońce - dlaczego? Wcześniej byłam bardzo aktywna fizycznie (biegi, rower). Czy mogę powoli rozpocząć jakąś aktywność fizyczną? Proszę o informację. Wszystkim życzę dużo zdrowia i wytrwałości - uda się, mnie się udało. Bądźcie cierpliwi, bierzcie leki, witaminy, dużo pijcie i odpoczywajcie.
  • 7 maja 2021, 13:42
   Słońce zdaje się pogłębiać objawy covid. Chodzi też o to, by nie złapać czegoś z powietrza, z zawiania, choćby zapalenia ucha.. Aktywność przez najbliższe 3 miesiące podwyższać bardzo powoli i ostrożnie.
  • 7 maja 2021, 14:28
   witamina D czytaj i kojarz jak łamigłówkę jest 25 stron http://zdrowiebeztajemnic.pl/receptor-vdr-witaminy-d3-rola-chorobach-autoimmunologicznychbakteryjnych-wirusowych/
 90. 7 maja 2021, 12:24
  Osoba chora od 20 kwietnia, początkowo temp. 38,9 i ból gardła i mocny kaszel, zastosowany antybiotyk Amotaks1g, temp. spadła do 37,3 ale ból gardła pozostał, wdrożony drugi antybiotyk Sumamed500mg, ale nadal temp. 37,3 i ból gardła i lekki kaszel. Nie było leczenia Amantadyną, nie wiemy co dalej robić. Proszę o pomoc!
 91. 7 maja 2021, 11:57
  Chemiku Wielki, proszę o podpowiedź w kwestii interakcji amantadyny i tocilizumabu. Na razie A. odstawiona ( jesteśmy na etapie schodzenia do dawki podtrzymującej), ale znając działanie tocilizumabu, obawiam się ponownego rozwoju infekcji wirusowej. Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie dotychczasowe rady.
  • 7 maja 2021, 13:47
   Już się wyjaśniło, amantadyna ponownie włączona, ale pytanie pozostaje ;)
 92. 7 maja 2021, 10:11
  Dzień dobry. Osoba chora bierze amantadynę, druga doba kończy się 8 maja o 04:00. W ostatnim czasie pojawiło się ogólne osłabienie, odruch wymiotny. Czy kontynuować podawanie według wariantu 1 do 72 godzin? Jak długo stosować podawanie 2 tabletek na dobę? Czym wspomagać organizm, elektrolity. Proszę o poradę lekarza. Mój numer telefonu 501 363 709 Przepraszam, że powtarzam post, ale nie wiem czy poprzedni jest aktywny, bo nie widzę aktywnego linku "odpowiedz"
 93. 7 maja 2021, 9:12
  Witam serdecznie. Zaczęło się w niedzielę rano łzawieniem oczu, utrata smaku i zapachu, w poniedziałek 1-dniowy katar i ból głowy. Od środy ból gardła i takie ściskanie ale może od bólu zębów. Wczoraj o 22 przyjęłam 2x Viregyt-K i dzisiaj o 6 rano 1x - już lepiej się czuję niż w pozostałe dni. Zamierzam iść schematem II leczenia amantadyną wg Dr Bodnara. Mam 38 lat. Mąż od dzisiaj nie czuje zapachów. W domu dwoje dzieci: 3,5 latka i 9 latek. Boję się, że dzieci się zarażą. Bardzo proszę o pomoc Dr Bodnara, Medyczkę lub inną kompetentną osobę na mój nr tel: 668133909 Proszę o pomoc, co w przypadku gdy dzieci stracą smak, zapach lub inne objawy? Z wyrazami szacunku, Anna
  • 7 maja 2021, 11:27
   Wersja pierwsza w dniu21 marca 2021, 13:49 Wersja druga poprawiona i uzupełniona : Dzieci również chorują na covid i niech was nie uspokaja to, że przechodzą łagodnie. Informacja dla lekarzy rodzinnych : dawkowanie dla dzieci 2-9 r.ż : 1,5mg-3 mg/kg m.c. co 8 h. lub 2,2mg-4,4 mg/kg m.c. co 12 h (maksymalna dawka dobowa w tej grupie wiekowej wynosi 150 mg na dobę); dzieci 9-12 r.ż. 100 mg co 12h. W grypie typu A--Źródło Pharmindex Brevier 2000 II- 2005rok. Okres przyjmowania Amantadyny dla dzieci 5-7 dni. W razie wystąpienia jakichkolwiek objawów neurologicznych lub hipotermii poniżej 35 st.C(spadku temperatury) należy odstawić Amantadynę ( rodzice dzieci którzy zdecydowali się na podanie Amantadyny nie zgłaszali objawów niepokojących ) . Uczulać trzeba rodziców na nawadnianie dzieci !!! Dlaczego dzieci nawet tzw. bezobjawowe powinny brać Amantadynę? Z prostej przyczyny, jedno dziecko na 1000 chorujących na covid ( niezależnie jaka postać, bezobjawowa lub objawowa) zachoruje na zespół Kawasaki, z tych dzieci które zachorują na zespół Kawasaki 1% umiera czyli 1 na 100, a pozostałe albo mają powikłania albo mają szczęście: powiklania- kardiologiczne, neurologiczne, nefrologiczne itd. ; znaczaca większość wychodzi bez powikłań-to pozytywna wiadomość.Proszę wpisać w Google zespół Kawasaki i poczytać o tej chorobie. Nie, nie straszę Was rodzice, podaję tylko suchą statystykę. Jeśli leczycie siebie Amantadyną nie zapominajcie o dzieciach!!!! Nikt nie wie , które dziecko zachoruje na zespół Kawasaki i jak będzie przebiegać choroba w konkretnym przypadku, choroba została opisana w 1967 roku, czy akurat trafi na wasze dziecko, nie wiem- macie szansę 1/1000 że to wasze dziecko zachoruje. Na milon dzieci chorujących w USA na covid , 1000 zachorowało na zespół Kawasaki : malinowy lub truskawkowy język, temp. najczęściej powyżej 40 st.C , wysypka na ciele, zapalenie spojówek. W/w. objawy pojawiają się kilka do kilkunastu tygodni po przechorowaniu covidu przez dziecko i wówczas jedynym skutecznym leczeniem jest natychmiastowe leczenie w szpitalu ( podają immunoglobulinę, bardzo duże dawki aspiryny, sterydy) . Nie próbujcie leczyć Zespołu Kawasaki w domu jest to niemożliwe/nieskuteczne!!!!!!!!!- natychmiast trzeba dziecko wieźć do szpitala!!!!!!!!! Choroba jest rzadka, ale o ile mi wiadomo co najmniej ponad 100 dzieci już w Polsce na nią zapadło,prawdopodobnie dużo więcej.Przykładowe dawkowanie Amantadyny : dziecko 5lat/16-20 kg 3x pół kapsułki przez 2 dni , przez kolejne 3-4dni 2x pół kapsułki,–--------- dziecko 3lata/10-12kg 3x 0,33 kaps. przez dwa dni, następnie 2x0,33 kaps. przez 4 dni-----------Najmłodszym dzieciom podaje się małe dawki Viregyt-u dziecko 15-20 miesięcy/ 2x 0,33kaps. przez 5-6 dni. Powtarzam: W razie wystąpienia jakichkolwiek objawów neurologicznych lub hipotermii poniżej 35 st.C(spadku temperatury) należy odstawić Amantadynę ( rodzice dzieci którzy zdecydowali się na podanie Amantadyny nie zgłaszali objawów niepokojących ) . W przypadku spadku temperatury poniżej 35,5 st. C dziecko należy “dogrzewać” termoforem z ciepłą wodą max. 42 st. C. Leczenie 2-3 doby może być nieskuteczne,dlatego trzeba kontynuować terapię Amantadyną do 5-7 doby. Obecnie dziecko poniżej 6 r.ż. musi być zbadane przez lekarza rodzinnego, w przypadku braku ewidentnej poprawy po 48 godzinach leczenia Amantadyną dziecko powinno być ponownie osłuchane przez lekarza rodzinnego i powinna być podjęta decyzja o włączeniu w razie potrzeby antybiotyku – coraz częściej u dzieci do covidu dołącza się zapalenie gardła, zap.oskrzeli i wtedy konieczne jest leczenie antybiotykiem. U dzieci z covidem rzadko dochodziło do powikłań bakteryjnych jak do tej pory,ale to się zmieniło. Choroba cały czas ewoluuje i to co dr Bodnar pisał uczymy się na bieżąco jak z nią walczyć i na bieżąco zmieniamy nasze zalecenia jeśli jest taka potrzeba. Viregyt można wysypać z kapsułki i rozrobić np. z wodą i taką mieszankę podać dziecku, osłonkę wyrzucić - informacja od EGIS Polska- dzwoniłem i pytałem się. Leki przeciwgorączkowe również podajemy dziecku w razie potrzeby UWAGA< UWAGA,UWAGA – nie wolno zapominać o nawadnianiu dzieci!!!!! szczególnie małych dzieci karmionych jeszcze mlekiem matki. Matka karmiąca, która bierze Amantadynę ma zmniejszoną laktację i dziecko automatycznie mniej pije, trzeba wtedy dziecku podawać soczki, herbatkę do picia , bo dojdzie do ODWODNIENIA!!!!! Amantadyna przenika do mleka matki, ale jest to ilość mała, praktycznie nieistotna. Większość Amantadyny wydala się przez nerki z moczem – ponad 92%. Na koniec istotna informacja w trakcie kuracji Amantadyną/Viregytem i 2-3 tyg. po leczeniu dzieci nie powinny podejmować intensywnego wysiłku nawet jak się bardzo dobrze czują.Zarówno dzieci jak i dorości nie powinni wychodzić na słońce w trakcie covidu i 2-3 tygodznie po.
   • 7 maja 2021, 11:33
    Dziecko,które skończyło 9 lat i ma masę ciała poniżej 45kg 2x 100 mg Amantadyny przez 6-7 dni.
   • 7 maja 2021, 12:13
    Cześć, miło Cię tu widzieć ;)))
    • 7 maja 2021, 18:02
     Jeżeli rodzice mają covid to dzieci też powinny przyjmować Viregyt-K aby uchronić przed powikłaniami? Proszę o pomoc w ustaleniu dawkowania u dzieci. Córeczka 4 latka - 29 kg wagi (3x50mg/dobę co 8 godz lub 2x75mg/dobę co 12 godz). Syn 10 lat wysoki 158 cm wzrostu, waga 66 kg (100mg co 12 godz) Proszę Pana Lekarza z Lublina lub Pana Dr Bodnara lub inną kompetentną osobę o odpowiedź, czy dobrze ustalone dawkowanie u w.w. dzieci i przez ile dni stosować powyższe dawkowanie? Dziękuję Odpowiedz
   • 7 maja 2021, 12:47
    Bardzo proszę Lekarza z Lublina o sms na mój nr tel: 668133909. Oddzwonię, mam kilka pytań
   • 7 maja 2021, 17:16
    Dziękuję za odpowiedź. Z powyższej odpowiedzi wynika, że jeżeli rodzic ma covid to dzieci też powinny przyjmować Viregyt-K aby uchronić przed powikłaniami. Proszę o pomoc w ustaleniu dawkowania u dzieci. Córeczka 4 latka - 29 kg wagi (3x50mg/dobę co 8 godz lub 2x75mg/dobę co 12 godz). Syn 10 lat wysoki 158 cm wzrostu, waga 66 kg (100mg co 12 godz) Proszę Pana Lekarza z Lublina lub Pana Dr Bodnara lub inną kompetentną osobę o odpowiedź, czy dobrze ustalone dawkowanie u w.w. dzieci i przez ile dni stosować powyższe dawkowanie? Dziękuję
  • 7 maja 2021, 18:53
   Kawasaki https://rupress.org/jem/article/218/6/e20210446/212029/SARS-CoV-2-related-MIS-C-A-key-to-the-viral-and http://zdrowiebeztajemnic.pl/?s=kawasaki
 94. 7 maja 2021, 9:07
  Ruszyły badania kliniczne amantadyny - prof. Barczyk . Zgłaszajcie się wcześniej i szybko inf.: https://vimeo.com/546272410/9058cd2f5d?fbclid=IwAR2gf1Kxyp_cpn7tWKu-GmHqtXKbYoWixVA3jy3Qaw772OlGlIJUbF-b6is
 95. 6 maja 2021, 20:07
  do przeczytania https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.05.03.21256520v1
 96. 6 maja 2021, 19:27
  Witam, tata miesiąc temu przeszedł covid, miał zapalenie płuc. Obecnie czuje się prawie dobrze, ale niepokoi nas saturacja, bo jest wciąż niska - w dzień 89-94, a w wieczorem, w nocy 86-89. Czy to normalne? Dodam, że tata jest "sercowcem" tzn. ma problemy z migotaniem przedsionków. Proszę o odpowiedź. Kontakt 505673564
  • 6 maja 2021, 23:11
   Pani Anno, znajdzie tu Pani na forum rady - inhalacje, napary, oklpeywanie pleców tacie, nacieranie spirytusem/amolem, okłady z soli. Do tego ćwiczenia oddechowe z butelką wody przez słomkę/węzyk - docelowo co godzine, na poczatku tyle ile tata da radę bulgatac. Saturacja sie podnosi. Czy był Pani tata leczony amantadyna?
   • 7 maja 2021, 6:47
    Bral tata amantadyne przez 3 dni 2×1 (bal sie brac wieksza dawke ze względu na stygnie). Ćwiczenia z butelką z wodą robi
    • 7 maja 2021, 9:42
     To dobrze, proszę mierzyć saturacje polo, na pewno rośnie a to mobilizuje do regularnych ćwiczeń / rehabilitacji płuc. Może też Pani kupić tacie np. harmonijkę ustną, wtedy dmuchanie z czasem może być też przyjemnym zajęciem. A prócz diagnostyki co się dzieje, polecam inhalacje - proszę poczytać w zebranych radach i w starszych opisach pacjentów, że pomogaly nawet po chorobie - inhalacje z ziół nad miska czy garnkiem, a z preparatów w nebulizatorze. Rekonwalescencja zajmuje czas, warto powoli robić chociaż na siedząco ćwiczenia ramion itd (są ćwiczenia na YouTube) i też mierzyć saturacje po. Jeszcze ważne - czy stosowaliscie /stosujecie dalej profilaktyke przeciwzakrzepowo?
    • 7 maja 2021, 9:47
     A tak jak p. Marysieńka pisze o amantadynie, chyba co najmniej za krótko była brama przez tatę. Jeśli ma pani wciąż lek, można próbować przeleczyc postcovid wariantem 3, ale nie przez 3dni,bo to za krótko. Tak jak dr Bodnar podaje najlepiej 10-14, ale to lepiej skonsultować z lekarzem w kontekście migotania przedsionków taty.
    • 7 maja 2021, 10:41
     Ogólnie Tata czuje się dobrze, jest osłabiony, czasami pokasluje. Tak, bierze cały czas leki przeciwzakrzepowe
  • 7 maja 2021, 8:37
   Pani Anno, czy Tato miał po chorobie robione badania kontrolne? Usg, rezonans, rtg? Taka saturacja nie jest normalna i trzeba to koniecznie wyjasnic. Serce się męczy. Nie było też dawki uderzeniowej amantadyny. W linku poniżej (na komputer) znajdzie Pani przykładowe dawkowanie przy migotaniu przedsionków. Każda arytmią jest inna, i dlatego najlepiej w zakl. "szkolimy lekarzy" zrobić wpis z prośbą o poradę od Lekarza. Amantadyna może być teraz bardzo ważna. Dr medyczka miała pacjenta, który przy saturacji 66 i zażyciu leku, szybko się poprawił. Dużo zdrowia! https://indd.adobe.com/view/7e591e9b-1c0d-46d3-ac33-e8ff55bd7a28
   • 7 maja 2021, 10:37
    Witam, Tata ma skierowanie na przeswietlenie pluc ale jeszcze nie robił, bo lekarz rodzinny zalecił odczekać. Na zapalenie płuc brał sumamed. Dziękuję za odpowiedź
    • 7 maja 2021, 11:08
     Proszę nie czekać z diagnostyką płuc. A jeżeli stan zapalny nadal się toczy i trzeba doleczyć?
    • 7 maja 2021, 12:09
     OK. Dziękuję
 97. 6 maja 2021, 18:08
  Proszę o potwierdzenie: czy skoro wg schematu dawkowania w pierwszej fazie lek bierze się co 6h, to przyjmuje również w nocy na pusty żołądek ?
  • 6 maja 2021, 18:18
   W nocy sie spozywa kanapke i rowniez sie pije.
  • 6 maja 2021, 19:38
   Dokładnie pamiętaj o piciu nawet w nocy.
 98. 6 maja 2021, 17:26
  Polecam dobra-recepta.pl aby dostać recepte szybko i sprawnie ! na grypę A oczywiście.
  • 6 maja 2021, 18:08
   A lek dostac szybko i sprawnie to gdzie ?
 99. 6 maja 2021, 16:36
  Pomogę w załatwieniu amantadyny. Zainteresowani proszę pisać na tomekx79@o2.pl
 100. 6 maja 2021, 16:15
  Ja i mój mąż złapaliśmy covid, lekarz skierował na test. Mi lekarz nie dał antybiotyku, tylko paracetamol i syrop na kaszel, którego nie miałam, po 9 dniach przeznaczył antybiotyk klacid, nie wiem czy po nim czy już po 10 dniach zaczynało przechodzić ale przestałam gorączkować, poczułam sie lepiej. Natomiast mój mąż stwierdził, ze wyleczy go lekarz amantadyną, goraczkował 12 dni do 39 stopni, brał Virget (amantadynę, według wskazań i i nic nie pomogło zero reakcji, nic. Po 12 dniach odchrząkiwał wydzielinę zieloną z czerwonym i wziął antybiotyk Sumamed podwójnie. Zaczęło mijać po 5 dniu. Chyba nie przyjdzie mu więcej do głowy eksperymentowanie. Śmiał się ze mnie, że on amantadyna wyleczy się w kilka dni. To moja historia i doświadczenie z tym lekiem. Inni zrobia jak chcą, tylko przedstawiłam swoje doświadczenie.
  • 6 maja 2021, 16:42
   powstanie zapalenia płuc jest wiele , wywołują to rożne patogeny ,może to poda jakiś lekarz czy mu starczy palcy od rąk , a TEST jest jaki jest .
  • 6 maja 2021, 16:49
   Prosze Pani , wirusa leczymy amantadyną czyli Viregytem ale zapalenie pluc leczy sie antybiotykiem. Pani mąz ma zapalenie pluc i to powazne skoro plwocina jest juz z krwią. Wirusa trzeba rozgraniczyc od zapalenia pluc. Wirus jest sprawcą tego zapalenia i to jedynie jest czynnikiem wspolnym.
  • 6 maja 2021, 17:51
   Widocznie mąż nie czytał ze zrozumieniem wskazań dr Bodnara. Jest tam napisane jak wół, że jeśli po 3 dniach nie ma poprawy to potrzebny jest antybiotyk. Nie po 12 tu tylko po trzech. Gdyby stosował się do zaleceń pewnie choroba minelaby znacznie szybciej
  • 6 maja 2021, 18:02
   Gdyby pani mąż był pani bliźniakiem i to jednojajowym, to może wedy mogłaby pani porównywać przebieg choroby jego do swojej. W jednym domu chorują osoby spokrewnione ze sobą i mogą mieć zupełnie inne objawy. Pani może się tylko cieszyć, że przeszła tak łagodnie. Na marginesie proszę sprawdzić sobie krew, oznaczyć d-dimery, bo może okaże się, że pani lekarz zapomniał o najważniejszym - o profilaktyce przeciwzakrzepowej. Chorzy umierają na zatorowość także po covidzie, we śnie. Z kolei pani mąż być może dzięki amantadynie uniknął śmierci, mają tak poważne objawy. Amantadyna ani nie wyklucza ani nie zastępuje antybiotyku - wiedziałaby to pani wcześniej trafiając na forum wcześniej, nie tylko po to, żeby opisać swoją historię (być może byłaby inna). Życzyć tylko zdrowia na przyszłość.
   • 6 maja 2021, 21:32
    Z tymi bliźniaczkami też nie jest takie pewne. Był opisywany (ale nie w czasopismie naukowym) przypadek bliźniaczek syjamskich, z odrębnymi płucami. Jedna z nich przechodziła zapalenie płuc wielokrotnie, druga - wcale.
  • 6 maja 2021, 18:09
   Pani Dario, opisała Pani klasyczny przebieg infekcji wirusowej - Covid-19 powikłanej infekcją bakteryjną, którą leczy się antybiotykiem. U pani antybiotyk zastał włączony do leczenia wcześniej i dlatego zaczęła się pani lepiej czuć. W przypadku leczenia męża amantadyną, został popełniony podstawowy błąd - w schemacie leczenia dra Bodnara jest wyraźnie napisane, że JEŻELI PO 3 DOBACH NIE MA SPEKTAKULARNEJ POPRAWY, to najprawdopodobniej doszło do nadkażnadenia bakteryjnego i konieczne jest dołączenie antybiotyku ( co też się stało, tyle, że w 12 dobie choroby). Gratuluję mężowi otwartego umysłu, szkoda tylko, że niezbyt dokładnie zapoznał się z zasadami leczenia (i jego lekarz niestety również)) To nie amantadyna była nieskuteczna - amantadyna działa przeciwwirusowo, ale nie działa przeciwbakteryjnie. Dzięki jej zastosowaniu, mąż ma większe szanse na uniknięcie powikłań pocovidowych. Dobrze jest z doświadczeń wyciągać wnioski, problem w tym, by były one prawidłowe. Moje doświadczenie z amantadyną jest np. takie- pacjent z saturacją spadającą do 65, odmówił 3 razy intubacji, w 4 dobie podawania amantadyny saturacja 90, obecnie, po 2 tyg, saturacja 98, w przyszłym tygodniu planowany powrót do domu. Przed amantadyną szpital wypróbował wszystkie dostępne leki- bez efektu. Można było tylko czekać na... Ja też wyciągam wnioski ;) I cenię sobie swój otwarty umysł. Pozdrawiam.
   • 6 maja 2021, 18:50
    Bardzo dziękuję za kontakt. Mamy pytanie, czy pacjentowi - choremu w szpitalu na oddziale OIOM, lekarz może podać lek który wskaże rodzina (żona lub dzieci) bo takie ma życzenie czy nie ? Czy skoro można odmówić, nie zgodzić się np na intubacje respiratora to czy można żądać innego leczenia ? Czy w Polsce tak można ? Proszę o odpowiedź, czy jest takie prawo.
    • 6 maja 2021, 19:56
     Poprosic zawsze mozna . Sa rozne szpitale ,w jednych podchodza do amantadyny normalnie w innych odmawiają stosowania bo maja swoje procedury. Od poczatku kwietnia weszly w zycie oficjalne badania nad skutecznoscia tego leku i byc moze szpitale tez zmienia swoje postepowanie w tej sprawie. Niedawno dowiedzialam sie ,ze w jednym ze szpitali w Gdansku leczono znajomego amantadyną a wczesniej absolutnie nie. Negocjowac zawsze warto. ludzie przemycają ten lek do szpitala i chory sam go zazywa bez wiedzy lekarza ale musi dokladnie znac dawkowanie.
    • 7 maja 2021, 8:59
     Panie Dominiku, ludzie pisali żądanie o włączenie leczenia eksperymentalnego. Pacjent jeśli świadomy, ale pisać nie może - można dopisać, że po rozmowie z Tata taka decyzja, w jego imieniu, lekarze mogą go dopytać. Eksperymentalne dlatego, że trwają badania i to nie jest wg protokołu. Warto może przemyśleć leczenie wg projektu dr. Pakulskiego - amantadyna poszerzona o dawki magnezu. W piśmie trzeba zrzec się wszelkich praw i roszczeń. Czy Tata może przyjmować nutridrinki? To ważne, tak samo jak elektrolity, ale pewnie ma.
   • 7 maja 2021, 9:27
    Dzień dobry.bardzo proszę o informacje czy to jest normalne że po przeleczeniu azycytyną (Wczoraj ostatnia dawka) i amantadyną(dziś 7dni)nadal boli mnie gardlo i mam chrypkę.mam też jeszcze lekki kaszel.nadmieniam że wynik testu miałam negatywny Ale czytając forum wiem że różnie to bywa z wynikami.po konsultacji z lekarz rodzinną byłam leczona tak jak przy covidzie.czy te objawy mogą się jeszcze utrzymywać czy to jest normalne.poddalam się samoizolacji Ale muszę już wracać do pracy i nie wiem co robić.pozdrawiam i proszę o rady
  • 6 maja 2021, 21:10
   A tu jest opisane doświadczenie wielu osób: https://www.researchsquare.com/article/rs-493154/v1?fbclid=IwAR0SlIIelnZ1_B53H7uUMK3ebnRar9YO1KH9Szz1DzcX8whyEoF0DptuiV8
 101. 6 maja 2021, 15:34
  Proszę o kontakt z panią Danutą - lub z kimś kto może pomóc mojemu tacie 75 lat. Jest trzeci tydzień na intensywnej...nie ma już covid ale bardzo zajęte płuca...nie wiem co mamy robić. pomocy. Mój tel 608620374
  • 6 maja 2021, 16:08
   Jezeli tata jest na intensywnej w szpitalu to moje metody odpadają . Gdyby wypisali ze szpitala to moznaby kombinowac jak doprowadzic pluca do calkowitej regeneracji ale szpital ma swoje procedury. Miejmy nadzieje ,ze postawią tate na nogi. Jesli jest chodzący to moze jedynie dmuchac w butelke z wodą przez slomke by pobudzic pluca do regeneracji bo to skuteczny sposob ale jak jest leżacy to nie wiem czy mozna liczyc na pielegniarke ktora mu taka butelke przygotuje i dostarczy..niektore szpitale to stosuja . Moze p.Aga podpowie co mozna jeszcze zrobic .
   • 6 maja 2021, 20:58
    Dziękuję. Będę tatę usilnie prosił by próbował z tą butelką i słomką...słomki już ma. Na dodatek dziś lub wczoraj pojawiło się clostridium....
    • 7 maja 2021, 9:05
     Oby nie, ale w wypadku upierdliwego/nawrotowego Clostridium kontakt z dr Grzesiowskim...
  • 6 maja 2021, 18:25
   Dzwoniłam.
   • 6 maja 2021, 21:00
    Dziękuję bardzo za telefon. Tato na cepapie drugi ponad tydzień, już jest bardzo osłabiony pobytem, najpierw tydzień interny a teraz zaczyna trzeci tydzień ojiom.... Boże, pomóż mu poprzez mądrych i dobrych ludzi.
 102. 6 maja 2021, 14:33
  Proszę o pomoc. Nie wiem co robić. 22.04 moj maz otrzymal pozytywny wynik testu. 26.04 pojawily sie u mnie bole miesniowe, stan podgoraczkowy, sporadyczny kaszel. Wieczorem tego samego dnia zaczelam brac amantadyne - wariant II. Stan nie pogorszyl sie, goraczki brak. Po 3 dobach zmniejszylam dawke do " podtrzymania" czyli 1x2. 1.05 pojawil sie katar, od 3.05 nie mam powonienia i smaku. 5.05 wykonalam test, wynik pozytywny. Smaku/wechu nadal nie ma, wczoraj pojawilo sie uczucie dretwienia czesci potylicznej glowy, dzisiaj to samo. Mam poczucie splatania, oslabienia jakbym przesadzila z alkoholem. Ostatnia dawke Amantadyny wzielam wlasnie wczoraj po pojawieniu sie tego "skołowania".
  • 6 maja 2021, 16:09
   Pani Katarzyno, nie sprecyzowała Pani pytania... Węch i smak powracają długo, czasem nawet do 8 m-cy. Splątanie może być po amantadynie, a osłabienie po wirusie, organizm musi pozbyć się toksyn. Warto uzupełnić elektrolity, jeśli Pani tego nie robiła. Jeśli dobrze wyliczyłam to brała Pani lek 9 dni, to może być troszkę przykrótko, Dobrze do 12-14 dni. Niektórym chorym wracała choroba. Oczywiście zależne od oceny lekarza lub własnej. Najlepiej nadal duzo pić, wypoczywać i być cierpliwym. A po kwarantanie porobić koniecznie wszystkie badania - krew/d-dimery, usg lub rtg płuc. Wszystkiego dobrego. Serdecznosci.
   • 6 maja 2021, 18:04
    Marysieńko, dziekuje za odp. Nie sprecyzowalam pytania bo wlasnie nie wiem co mam dalej robic. Utrata węchu/smaku nastąpiła jeszcze w trakcie leczenia amantadyną. Wynik pozytywny wyszedl wtedy kiedy w mojej ocenie juz powinno byc po wszystkim. Teraz doszlo to dziwne dretwienie z tylu glowy i zastanawiam sie czy to wirus zaatakował jakies nerwy, czy to dzialanie niepożadane amantadyny czy moze juz jakis stan przedudarowy....Przez caly ten czas suplementuje wit D, magnez/potas/od kilku dni rowniez accard 2 razy dziennie, przyjmuje duzo plynow.
    • 6 maja 2021, 18:32
     Tak, raczej jest to atak wirusa, u Pani system nerwowy, mózg. Ale dla pewności można pominąć jakąś dawkę leku i zobaczyć, czy lepiej. To już chyba Pani robi? Warto poprosić dr medyczka lub dr okulistke o rozmowę, podać numer telefonu w zakładce "szkolimy lekarzy". Wtedy będzie pewność i uspokojenie. Powodzenia.
    • 6 maja 2021, 18:39
     Pozytywny test na COVID-19 wyszedl rowniez u mojego syna po kilku dniach kuracji amantadyna, po ktorej ostre objawy juz ustapily. Prosze sie tym nie martwic, te testy sa bardzo czule i wlasciwie nie nadaja sie do diagnozy, czy jest sie chorym czy nie, a wynik wskazuje tylko np. na obecnosc czastek wirusa w organizmie. Wit. C, D3, magnez, potas i heparyna, jak duzo plynow wystarcza. Bedzie napewno lepiej.
  • 6 maja 2021, 18:44
   Wirus działał już kilka dni przed pierwszymi objawami, a amantadyna też potrzebuje 2-3 dni, by osiągnąć odpowiednie stężenie. Obecny stan jest najpewniej efektem uszkodzeń spowodowanych przez wirusa. Miał na to sporo czasu. Dokończyłabym leczenie amantadyną.
 103. 6 maja 2021, 13:58
  Mogę pomóc z amantadyną tomekx79@o2.pl
 104. 6 maja 2021, 12:02
  Witajcie. Wtorek 04.05 wystąpiła u mnie gorączka 37.7, od razu poszła amantadyna wg wariantu II, gorączki od środy już brak, nie mam także jakichkolwiek innych objawów. Test oczywiście pozytywny. Proszę o informacje czy mogę już dziś przejść na etap podtrzymywania czyli 2x100? (do tej pory przyjęłam dawkę uderzeniowa 200 oraz 6 po 100). Mój tel. 783995111
  • 6 maja 2021, 12:38
   Lepiej brać co 6h dłużej niż 48h, czyli miedzy 48 a 72h może pani dopasować sobie, kiedy przestać brac, tak, żeby potem dawki co 12h wystepowaly np. o 6:00 i 18:00 (nie na noc). Tak jak nie warto za szybko schodzic z dawki co 6h, tak nie warto za szybko konczyc terapii - minimum 10dni.
   • 6 maja 2021, 12:44
    Bardzo dziękuję za informację, postąpię zgodnie z radą.
   • 6 maja 2021, 16:20
    Dzien dobry, prosze o porade, pierwsze objawy u mnie 28.04.2021 oslabienie bole miesni, tak z przerwami do soboty. W sobote zona nagle po poludniu oslabienie i w nocy goraczka 38,5. W niedziele z rana podalem żonie 2 x amantix , podekrzewajac ze to covid, sam po poludniu w niedziele jedna tab wzialem. Kolejne dni az do dzis bierzemy co dzien amantix jedna rano jedna po poludniu. Zonie juz w pon zniknela goraczka, weszlo duze oslabienie i w od pon mamy prawie zero węchu i slaby smak. We wtorek zone lekarka rodzinna osluchala i ze zapalenie oskrzeli, dala antybiotyk, mi jako ze kiedys mialem punkcje zatoki (dren w czole i 3 tyg w szpitalu) lekarka dzis powiedziala ze mogę tez wziasc antybiotyk aby cos sie nie wdalo. Goraczki nie mamy, bóle zatok, oslabienie, testu nie robiliśmy. Amantix do ndz nam wystarczy. Czy cos jescze mozemy zrobic? Czy można ziola np czystek?
    • 6 maja 2021, 16:59
     Mozecie sie inhalowac nebulizatorem ( woda z solą + 2 ÷4 krople jodyny lub wody utlenionej) to pomaga wybic wirusa ,oczyszcza pluca z wirusa i oskrzela ,poprawia saturacje. Pic rano elektrolity zeby organizm sie oczyscil i przyswoil ta ilosc wody ktora pijecie Panstwo. Postawienie baniek tez nie zaszkodzi a moze wskazac ewentualny stan zapalny w plucach. Wszystkie przepisy sa w zakladkach ,wcisnàc Ctrl+f i wpisac szukaną fraze.
 105. 6 maja 2021, 10:47
  KILKA OPAKOWAŃ VIREGYT-K . POMOGE- kontakt zlomik@op.pl lub 888-221-519 Odpowiedz
 106. 6 maja 2021, 10:40
  Witam! Wpisałam się na forum 5.05 wczoraj, czy mogę poprosić o kontakt z "dobrym duszkiem" tego forum czyli panią Danutą? tel 606 627 996
  • 6 maja 2021, 11:24
   Tak ,wyslane
 107. 6 maja 2021, 9:22
  NAJNOWSZE informacje z wojny covidowej: "Naukowcy z Salk Institute for Biological Studies w San Diego, odkryli, że Covid-19 jest głównie chorobą NACZYNIOWĄ, a nie oddechową.!!!!!! INSTYTUT OGŁOSIŁ TO W KOMUNIKACIE PRASOWYM .... "Najnowsze badanie na temat koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę Covid-19 dowodzi, że tak zwane białko kolczaste koronawirusa odgrywa znacznie większą rolę w wyzwalaniu Covid-19, niż dotychczas zakładano. Co więcej, to białko jest WSTRZYKIWANE ze szczepionkami a nawet jest produkowane w organizmie człowieka, jeśli przyjął preparat mRNA!..................(...).. Wcześniejsze badania wykazały podobny efekt, gdy komórki były narażone na działanie wirusa SARS-COV-2, ale jest to pierwsze badanie, które pokazuje, że uszkodzenie występuje, gdy komórki są wystawione na działanie samego białka kolca. ...... https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/czy-kolczaste-bialko-koronawirusa-stosowane-w-szczepionkach-wywoluje-covid-19
  • 6 maja 2021, 11:12
   Obejrzyj film „COVID to masoński plan?! "Stworzyli OPROGRAMOWANIE!" Segregacja zniszczy ludzkość? | dr S. Krajski” w YouTube https://youtu.be/bWbw3K73Tck
 108. 6 maja 2021, 8:23
  Pani Marysieńko - bardzo pilne. Czy ma Pani informacje o tym preparacie niemieckim do podawania dozylnego (Amantadin)? Jak dawkować ten preparat?
  • 6 maja 2021, 9:00
   Dzien dobry Pani Marto, znalazłam ten preparat w tej chwili na Google. Na opakowaniu jest napisane, że tylko do użytku szpitalnego. Jest to siarczan amantadyny, czyli odpowiednik Amantix we wlewach w Polsce. O dawkowaniu decydują lekarze w szpitalu. Czy chodzi Pani może o to, by zobaczyć, co w ulotce? Zaraz postaram się wkleić link. Serdecznosci.
  • 6 maja 2021, 9:11
   https://www.ratiopharm.de/produkte/details/praeparate/praeparatedaten/detail/pzn-2197219.html
 109. 6 maja 2021, 6:41
  Zapraszam na moją grupe na FB Akcja amantadyna działa na Covid która zajmuje się. Informowaniem ludzi jak zdobyć amantadyne. Jak walczyć z koronawirusem. Tutaj ludzie piszą swoje świadectwa wspieramy ich w kometarzach i radzimy jak maja się leczyć ,tym samym promujemy branie amantadyny. Piszemy też o polityce szczeionkowej. Pomagamy sobie nawzajem. Pozwalamy na reklamowanie się sprzedawcom. Moja grupa opiera sie na fudamecie Biblii. Dlatego ma w sobie moralne wartości. link. https://www.facebook.com/groups/2776072886056469
 110. 6 maja 2021, 5:15
  Polscy politycy są mordercami w białych rękawiczkach! Najwyższy czas zacząć działać i przerwać współczesny holokaust Narodu Polskiego! https://www.kontrowersje.net/fakty-ponad-100-000-polakow-wymordowal-pis-a-kaczynski-sie-pod-tym-podpisal/ https://www.kontrowersje.net/kowidowi-lowcy-skor-1920-zl-za-gotowosc-1054-respirator-54-000-lekarz-10-12-000-pielegniarka-i-ratownik/
 111. 6 maja 2021, 4:25
  Witajcie nie wiem czy to przez dietę czy Covid ,ale mam niskie żelazo tak pokazały wyniki że krwi ,co tydzień temu lekarz inny ,powiedział że nie jest źle mogę tak żyć ,nic mi nie jest, a ja czułam się strasznie ,uważajcie na tych lekarzy bo oni mogą was wsadzić do grobu ,lekarz ten też powiedział ,że amantadyna nie jest zła i że ona by nią leczyła siebie i rodzine ,gdyby był ciężko przebieg covida i że mają zabronione przepisywanie tego pacjentom. Więc uważajcie na siebie ,u mnie to przechorowaniu niedobór żelaza . Pozdrawiam i życzę wam zdrowia
  • 6 maja 2021, 5:10
   Powstrzymajmy ludobójczy rząd PiS przed dalszym mordowaniem polaków, najwyższy czas zacząć działać i powstrzymać zbrodniarzy udających polityków!
   • 6 maja 2021, 5:13
    Nie wiem czy to tylko rząd PiS cały świat to robi, niewiem czemu to robią ,pewnie kasę im obiecali za to tak myślę , bo co by było takiego zachowania przyczyną .pozdrawiam
   • 6 maja 2021, 9:53
    Tak, właśnie prawda nas wyzwoli. Oto ona: kogo wg was mają więc wybrać konserwatywni wyborcy PiS-u? No oczywiście konfederację, p. Bosak prezydentem, o. Rydzyk ministrem od wiary i religii. Narodowcy nasza nową Policją. Prawda? Najlepiej się ugrywa władzę w trudnych czasach, bo wtedy każdy rząd notuje porażki, jaki by nie był.
  • 6 maja 2021, 8:27
   Korzystnie na krew wpływa kieliszek czerwonego wytrawnego wina ( nie żebym chciała kogoś rozpijac:)
   • 6 maja 2021, 8:30
    To było do Sylwii
    • 6 maja 2021, 10:11
     Ok dziękuję wypije ,ja głosowałam na PiS ale niech odejdą z tej diabelskiej drogi
 112. 5 maja 2021, 21:32
  https://wgospodarce.pl/informacje/95837-w-niemczech-stosuja-lek-przeciwpasozytniczy-w-leczeniu-covid-19
 113. 5 maja 2021, 20:16
  Witam! Jestem samotną kobietą 70+ i potrzebuję informacji co dalej?Od 3.05.jestem izolowana do 13 .05.,test pozytywny.Krótko: od 26.04. mam bóle gardła,pocę się wokól szyi,klatki piersiowej..Od 29.05 pojawia się gorączka 37,03 na noc.Ból usadowił się w krtani, nie mam żadnych innych objawów covid 19.3.05. jest porada foniatry i lek w sprayu do krtani działa prawie natychmiastowo.Już noc z 4 na 5.05 jest bez gorączki ale jeszcze się pocę.Bardzo proszę o kontakt, nie ma mnie kto osłuchać,a mieszkam w Warszawie tel 606 627 996, czy teraz jest potrzebna amantadyna?
  • 6 maja 2021, 18:04
   Proszę próbować w LuxMedzie - może Panią przyjmą, albo chociaż zrobią badanie rtg. Czy miała Pani robiony test?
  • 6 maja 2021, 18:31
   Pani Ewo proszę o nazwę tego leku w sprayu. Mam podobne objawy .Dziś kończę antybiotyk a za klika dni amantadynę a chrypka i bol gardła nadal są. Martwię się czy to jest normalne że już nie bolało i znowu boli .Proszę o rady . Pozdrawiam .Nadmieniam że za radą Pani Danuty piję mleko z solą i masłem .
 114. 5 maja 2021, 19:58
  Kochanka - Przytulia czepna Opowiada ŚP Adolf Kudlinski https://youtu.be/8QGmQMKsLt4
  • 6 maja 2021, 10:34
   Przytulia rowniez znakomicie odflegmia .Wlasnie sprawdzilam na sobie.
 115. 5 maja 2021, 19:57
  witam.Trafiłem z mamą 70 lat do dr bodnara .Kilkamascie razy prosiłem o pomoc w placówce .Mama bardzo żle sie czuła .Doktor ani razu do niej nie podszedł nie zapytał co sie dzieje - mama mi słabła . to jest jakas patologia tak nie powinien zachowywac sie lekarz szkoada słow .a jeszcze sie promuje jaki to dobroczyna ludzkosci mam uraz do takich ludzi szok a jego syn to samo prosiłem a on powiedział ze nic nie moze bez ojca który nic nie zrobił.
  • 5 maja 2021, 20:26
   Zapewne bez rejestracji i pusto bylo w przychodni ...
   • 6 maja 2021, 0:25
    Czemu Pan nie skorzystał z wizyty u rejonowego lekarza POZ? Jak wszyscy wiemy, oni bardzo chętnie przyjmują pacjentów, zwłaszcza tych chorych na covid.
    • 6 maja 2021, 6:41
     ASDF proszę nie wypisywać głupstw !!
    • 6 maja 2021, 7:33
     To była ironia - jakby ktoś nie złapał ;-)
  • 5 maja 2021, 21:13
   Jeśli stan pacjentki był tak zły / szybko się pogarszał to trzeba było jechać do szpitala! Nie wszystko da się leczyć w przychodni. W Optimie są dzikie tłumy, nie sposób wszystkich naraz ogarnąć...
   • 6 maja 2021, 10:03
    Jeżeli wpis Asdf był ironią to O.K.
    • 6 maja 2021, 11:59
     Ja trochę rozumiem Pani chęć upewnienia się. Żyjemy w świecie pełnym absurdów. Gdy Minister Zdrowia ogłaszał  kolejny wzrost zachorowań oraz rekord zgonów, a dodał przy tym, że "są i pozytywy - to pierwszy dzień od dawna, kiedy zwolniło się [ileś tam] łóżek"  - to też nie wiedziałam, czy to jest czarny humor, czy zjadłam coś niestrawnego, śni mi się i mam się uszczypnąć w policzek, czy może ktoś zwariował albo robi z nas wariata.
  • 5 maja 2021, 22:39
   Jest Pan pierwszym na tym forum, ktory tak negatywnie wyraza sie o Doktorze Bodnar. Mial Pan wizyte u doktora i zostala anulowana, czy poprostu pojechal Pan do przychodni bez umowienia wizyty? Mysle, ze gdyby bylo naprawde zle to napewno Doktor Bodnar przyjal by poza terminem, ale to tylko moje zdanie. Zycze Panu i Pana Mamie duzo zdrowia!
  • 7 maja 2021, 9:40
   „Jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził” ;). Pan Dawid łaskawie zaszczycił swą obecnością przychodnię dr Bodnara - klękajcie narody! Na bok inni pacjenci, zabiegi, diagnostyka... Pan Dawid przybył niespodziewanie i trzeba szybko rozwinąć przed nim czerwony dywan ;)
 116. 5 maja 2021, 18:27
  Dzień dobry, czy zna ktoś może lekarza w okolicy Poznania który podjąłby się osluchania pacjenta w czasie izolacji? Mój tel. 602-189-388.
  • 6 maja 2021, 10:37
   Sam chlopie osluchaj ,postaw bańki i bedziesz wiedzial. Lekarza to Ty nie znajdziesz albo jak juz znajdziesz to bedzie za pozno.
   • 6 maja 2021, 13:33
    Pani Danuto, jak ma sam osluchac? Co Pani wypisuje (o-: ) Jestem tu od grudnia na forum i widze, ze niektorzy to normalnie szkoly medyczne pokonczyli w postaci kursu internetowego;) A Pan Arkadiusz niech sprobuje odezwac sie do Luxmed Poznan, bo podobno mozna sie prywatnie dogadac, tak slyszalam. Powidzenia!
    • 6 maja 2021, 14:49
     Wyraznie napisalam jak ,prosze nauczyc sie czytac wpisy ze zrozumieniem. O kursach ani szkolach medycznych tez nie wspominam.
 117. 5 maja 2021, 17:52
  Moje pytanie nie dotyczy leczenia covid a wyniku testu. Może ktoś z Państwa (Pan Chemik albo Pani Danusia) pomogą mi zinterpretować wynik testu na przeciwciała? Test zrobiłam dzisiaj - rodzaj testu SARS-CoV-2, przeciwciała neutralizujące anty-S, ilościowo (ICD-9:V 98) > 257,2 BAU/ml w opisie jest: wynik ujemny (niereaktywny) 0,82 BAU/ml Czy taka liczba to dużo, czy raczej nie za dużo. Covid przechodziłam koniec października-listopad.
  • 5 maja 2021, 21:31
   w tym tescie, jako wynik pozytywny liczy sie wynik wiekszy od 257,2, a ty masz 0,82, to praktycznie nie masz przeciwcial
   • 6 maja 2021, 14:54
    Odwrotnie, ja mam 257,2 a w opisie jest, że jeśli 0.82 to już wynik pozytywny, więc są przeciwciala. Nie wiem jednak czy to wystarczająco dużo, żeby organizm poradził sobie kolejny raz w kontakcie z wirusem. Jak już pisałam wyżej, Covid przechodziłam koniec października, listopad. Znaczyłoby to, że długo utrzymują się przeciwciala.
    • 6 maja 2021, 19:07
     Jeśli jest powyżej tej liczby granicznej (0.82), to jest Pani chroniona. Jeśli obawia się Pani na jak długo, to można powtórzyć test za kilka miesięcy.
  • 5 maja 2021, 23:51
   Teraz znowu WHO ma inny system podawania wyniku mniej niz0,8negatywny, 0,8d0 1,1graniczny i powyzej 1,1 pozytywny. Ozdrowiency to klopot dla systemu i dlatego tyle tu niejednoznacznosci.
 118. 5 maja 2021, 17:49
  czytaj https://zdrowiebeztajemnic.pl/19-2/
 119. 5 maja 2021, 17:21
  Mam 73 lata, przechorowałam, teraz czuję się dobrze! Od pierwszego dnia, brałam Viregyt 2 tabletki, po 8-iu godz kolejne 2, potem po jednej. Córka postawiła mi bańki i jednocześnie brałam Sumamed 500, co 12 godz przez 4dni. Amantadynę po 4 dniach brałam co 12 godz po jednej. Skończyłam brać sumamed i chciałam zrobić, RTG płuc, pani lekarz z .rejonu, nie dała mi skierowania, ale załatwiła mi kwarantannę, chciała, żebym zrobiła sobie "test"!!!!??? Dzieci załatwiły mi Klacid i brałam go przez 7 dni, jedna tabletka na dobę. Teraz czuję się dobrze, trochę kaszle, w nocy zmieniałam piżamę dwukrotnie, teraz już nie> Proszę o poradę! czy mam teraz zrobic sobie RTG płuc ? Pozdrawiam Osoby wspierające chorych, jesteście wspaniali!!!! Modlę sie za Dr Bodnara, niech Bóg ma Go w swojej opiece!, choc wiem, że dobro wraca ze zdwojoną siłą i nic złego nie może Go spotkać. Podaję nr teleonu 605 213 260, dziękuje!!!!!
  • 5 maja 2021, 17:47
   Jeszcze raz postawic bańki a za 2 tyg zrobic Rtg.
 120. 5 maja 2021, 16:11
  Pani Danusiu czy mogę prosić o telefon. Mój numer telefonu 513143292
 121. 5 maja 2021, 15:37
  Moi rodzice (mama-73. lata, tata-76 lat) od 7 dni mają gorączkę która waha się od 37 do 38,5. Biorą Arechin a dzisiaj dopiero zdobyłam Viregyt-k. Nie wiem czy te dwa leki można łączyć. Co urzyć na spadek gorączki? Czy mogę prosić o kontakt świadomego lekarza? Czy na waszej liście jest lekarz przeszkolony w Przychodni Optima a jest z Gdańska? Bardzo bardzo proszę o pilny kontakt 519730002. Dziękuję
  • 5 maja 2021, 19:48
   Wysłane.
 122. 5 maja 2021, 15:13
  Szanowni Państwo Nie wiem, czy Państwo o tym wiecie, ale dla mnie to nowa i dobra wiadomość. Dzwoniłam do szpitala covidowego i na izbie przyjęć takiego szpitala można być zbadanym przez lekarza i można zrobić rtg. W mojej sytuacji może mnie przywieźć mąż, który jest na kwarantannie z powodu mojej choroby. Nie trzeba wzywać karetki. Nie wiem dlaczego to nie jest nagłośnione. Może by było mniej zgonów.
  • 5 maja 2021, 16:00
   Czy żeby być przebadanym na IP w takim szpitalu trzeba mieć skierowanie do takiego szpitala?
   • 9 maja 2021, 14:16
    Przepraszam, ze dopiero teraz. Ale dzisiaj pierwszy dzień bez gorączki. Nie, nie potrzebowałam skierowania. Powiedziałam, że mam covid i ze mi sie pogorszyło. Dostałam zastrzyk przeciwbólowy, zbadano płuca i puszczono do domu.
 123. 5 maja 2021, 14:54
  A czy Amantix tez może byc? To nie chlorowodorek.
  • 5 maja 2021, 16:41
   Moze
 124. 5 maja 2021, 14:31
  Dzień dobry Proszę o informacje, czy lub jak można podać bezpiecznie amantadynę osobie 60+ z nadciśnieniem. W drugiej dobie choroby ciśnienie samoistnie obniżyło się. Obecne objawy to gorączka do 39 (bez środków obniżających), wyraźne osłabienie, dolegliwości żołądkowe, zawroty głowy
  • 5 maja 2021, 16:43
   Mozna ale trzeba kontrolowac dawke leku obnizajacego cisnienie tzn zmniejszac lub nie podawac wcale.
   • 5 maja 2021, 18:46
    Dziękuję za odpowiedź. Jeszcze kwestia wyboru wariantu - Wariant 1? Z góry dziękuję.
    • 5 maja 2021, 23:09
     Patrząc na wiek byłby to wariant 1, chyba, że chory waży poniżej 55-60kg, to wtedy może być lepszy wariant 2. Lekarz z Lublina pisał kiedyś, że swoich leków nie odstawiamy całkowicie, tylko dopasowujemy dawkę. Zazywamy w połowie czasu od amantadyny, 3-4 l pić, również elektrolity, magnez, 3xwit C na zakwaszenie moczu, coś na rozrzedzenie krwi. I startowa dawka nie na noc. Pytanie, czy nie ma już powikłań, czy nie są konieczne kolejne leki? Prosze się pilnować. Nie jestem lekarzem, najlepiej dodatkowo podać tutaj numer telefonu z prośbą do Lekarzy o pomoc. Pozdrawiam serdecznie.
    • 7 maja 2021, 9:49
     Dzień dobry. Osoba chora bierze amantadynę, druga doba kończy się 8 maja o 04:00. W ostatnim czasie pojawiło się ogólne osłabienie, odruch wymiotny. Czy kontynuować podawanie według wariantu 1 do 72 godzin? Jak długo stosować podawanie 2 tabletek na dobę? Czym wspomagać organizm, elektrolity. Proszę o poradę lekarza. Mój numer telefonu 501 363 709
 125. 5 maja 2021, 14:20
  Dzień dobry, od 28.04 mam potwierdzony COVID, leczę sie amantadyną, suplementuję vit. C, plus sporo naturalnych wzmacniaczy. Ogólnie czuję się dobrze, poza klopotami ze snem (ale to efekt amantadyny uboczny). Niestety wraz z nieprzespanymi nocami pojawiły się bóle w okolicy nerek i lekka obrzmiałość krocza. Częste oddawanie moczu (piję ok. 3-4 litry dziennie). Trzymam te okolice w cieple i włączyłem zioła bonifratrów, ale dopiero dzisiaj. Proszę o poradę. Co mogę z tym robić?
  • 6 maja 2021, 0:29
   Pominąć dawkę. Nie jestem lekarzem.
 126. 5 maja 2021, 13:52
  Witam. Mam pytanie o stawianie baniek przy koronowirusie. Poprosze o odpowiedz Pozdrawiam
  • 5 maja 2021, 14:28
   Jakie pytanie bo niem o co konkretnie chodzi.
   • 5 maja 2021, 15:54
    Witam . Nie wiem czy mozna stawiac banki bezogniowe w trakcie tej choroby, (chodzi o temperature np. Jezeli tak to ile i w ktore miejsca. Dziekuje za odpowiedz
    • 5 maja 2021, 16:04
     Schemat - bańki i in.: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1v2Ufvytr-hV6QRBUwOJISoI4CQXnAa_LSj-Wb9-Jm7s/edit#gid=2110039447
    • 5 maja 2021, 16:44
     Jezeli temperatura nie jest wyzsza niz 38 stopni a schemat jest podany w linku ponizej.
 127. 5 maja 2021, 13:51
  Jestem w posiadaniu takiej amantadyny https://compendium.com.ua/info/171050/amantin/ Czy ma takie samo działanie jak Viregyt? I można ją stosować w leczeniu covid? Może ktoś wie?
 128. 5 maja 2021, 11:32
  Witam. Mam receptę na Vigeryt K ale niestety nie mogę nigdzie znaleźć... W jednej z aptek proponują zamiast tego amantadin stada twierdząc że jest to to samo ...a na pewno szybciej sie wchłania ( działa) niż Amantix... Czy prawdę mówią ? Czy bez obaw można to stosować jako zamiennik Vigeryt ?
  • 5 maja 2021, 12:02
   Amantadin Stada to niemiecki odpowiednik Viregyt (chlorowodorek amantadyny), brać nie czekać. Jak ma pani/pan receptę na 2op. Po 50kaps to powinni wydać 1op. a 100tabl.
  • 5 maja 2021, 21:15
   Jest w Warszawie, Łodzi, Łowiczu i innych miastach.
 129. 5 maja 2021, 11:20
  Jak dlugo trzeba brać acard lub aspirynę? I czy cos się mogło stać Jak przez okres brania amantadyny nie bralam żadnego z tych leków?
  • 5 maja 2021, 12:11
   Acard/polopiryna czy aspiryna są potrzebne podczas choroby i po niej, żeby uniknąć zatorowości spowodowanej zakrzepami w covid. Jeśli to pani miała operację na żylaki to i tak pewnie powinna brać pani heparynę,a przynajmniej kontrolować poziom d-dimerow czy innych parametrów dot.krzepliwosci krwi. Osoby z forum brały acard od dwóch tygodni choroby+tydzień/dwa tygodnie po (tj.miesiac) do nawet 2-3mcy, tak wynika z wpisów. Pod warunkiem, że nie ma pani uczulenia ani skłonności do krwotoków/krwawień. I zrobić badania krwi teraz.Czytałam właśnie, że komuś odmowiono szczepienia, bo zażywa acard,a wtedy przy szczepieniu musi być lekarz (a teraz uruchomiono różne zawody do szczepień), to informacja dla pani na przyszłość czy innych osób które będą chcieć się szczepić (trzeba spytać lekarza na ile dni przed odstawić).
  • 5 maja 2021, 13:24
   Poniżej zapytała Pani, czy stosowanie amantadyny jest tak niebezpieczne, że trzeba stosować leczenie przeciwzakrzepowe! To nie amantadyna jest niebezpieczna, tylko WIRUS!!!
   • 5 maja 2021, 16:35
    Pani Medyczko czy mogę się z Panią skontaktować telefonicznie. Mój numer telefonu 513143292.
    • 5 maja 2021, 19:38
     Dzwoniłam.
 130. 5 maja 2021, 11:11
  Polece Wam portal dobra-recepta.pl aby dostać szybko i sprawnie e-recepte na viregyt k wpisując Grypa A. Szybko i sprawnie, rekomenudje
  • 5 maja 2021, 13:52
   A zna ktoś darmową stronę internetową, gdzie wystawiają e-recepty? Wszędzie tylko działają chytrzy kapitaliści! Proszę także o adres rosyjskich aptek które wysyłają do Polski bez udziału pośredników lek Midantan, który w Rosji dostępny jest bez recepty!
 131. 5 maja 2021, 11:03
  Witam. Proszę o pomoc. Dwa tygodnie temu chorowałam na covid. Leczylam się amantadyna wg schematu 1. Objawy ustaly juz na drugi dzień i szybko wróciłam do pelni sil. Amantadyne dostałam od znajomego któremu przepisal lekarz. Bralam sama amantadyne on też. Teraz dowiedziałam się ze trzeba brać leki na rozrzedzenie krwi. Jestem rok po zabiegu na zylaki. Jakie leki powinn brać? Czy branie samej amantadyny jest tak niebezpieczne? Pozdrawiam
  • 5 maja 2021, 11:09
   Aspirynę weź raz dziennie , tak tutaj piszą żeby acard brać 2* dziennie po jednej. Zdrowia
   • 5 maja 2021, 11:14
    Jak dlugo brać acard lub aspirynę?
    • 6 maja 2021, 4:30
     Myślę że jak bierzesz amantadyne to i te leki brać .pozdrawiam
  • 6 maja 2021, 4:38
   Bierz narazie przez jakiś czas tak uważam ,ale nie wiem
 132. 5 maja 2021, 9:06
  Witam, pod koniec marca również kopnął mnie zaszczyt bycia chorym na covid (potwierdzony testem). Dzięki pomocy doktora Bodnara, amantadyna pokonała tego dziada po 4 dniach :). Przestrzeganie zaleceń i odpowiedniego dawkowania leku są kluczem do zwalczenia choroby. Pozdrawiam :)
 133. 5 maja 2021, 9:06
  https://covid-19-nieznane-fakty.pl/blog/iwermektyna-jest-skuteczna-w-leczeniu-covid-19-meta-analiza-28-badan/
 134. 5 maja 2021, 8:41
  Dlaczego na tym forum stosowana jest cenzura?
  • 5 maja 2021, 21:04
   ??? Słowacja leczy ivermektyną, w Indiach jest zestaw do leczenia z ivermektyną, to są wiadomości z TEGO forum,......................................https://www.tysol.pl/a61950-Agnieszka-Couderq-Kubas-Slowacja-pierwszym-krajem-w-UE-z-iwermektyna-w-profilaktyce-i-leczeniu-covid-19
 135. 5 maja 2021, 8:20
  witam, Pytanie. Rodzice nie doczytali, maja przepisane Po dawce uderzeniowej 1co12Godzin. Od 4 dni brali jedną dziennie bo nie doczytali... Objawy lekko się zwiększyły. Czy wrócić do 2 dziennie + czy ponownie uderzyć podwójnie?
 136. 5 maja 2021, 7:27
  Witam Proszę o radę jak postępować dalej. Opiszę wszystko od początku. Mam 43lata. U mnie 21.04 pierwsze objawy lekkie pokasływanie, pocenie się po dwóch dniach stan podgorączkowy max 37.5 stopni przez dwa dni, zawroty głowy(dodam że w tym czasie i wcześniej przyjmowałem leki przeciwbólowe, przeciwzapalne Olfen uno 150mg. Apap na ból stawów gdyż jestem chory na ŁZS) 24.04 zawala zatoki dołączam lek Sinupred 3x2t stopniowo przechodzą nie do końca. 28.04 wieczorem dochodzi lekkie pobolewanie w klatce piersiowej z prawej strony u góry po trzech dniach pod prawą łopatką schodzące do środka. 1.05 włączam amantadynę schemat drugi, 2.05 test i pozytywny, do dzisiaj 5.05 bez zmian pokasływanie, pobolewanie z prawej strony w klatce piersiowej i pod łopatką. Moja żona 42lata. Tydzień po mnie 28.04 podobne objawy do mnie, 30.04 przed południem gorączka 39st i Nurofen godz. 17.00 amantadyna Viregyt k schemat pierwszy. Co parę godzin ponad 38st 2.05 test pozytywny, 3.05 późnym wieczorem zaczęło robić się słabo opadła z sił, gdy zaczynała przysypiać to i tak jakby i przestawała oddychać, zaczęła rosnąć gorączka i tym razem wzięła apap i dalej noc przespała, (nie chce brać amantadyny bo mówi że się gożej po niej czuje)od tego momentu czas między gorączką się wydłużył i jest do 38st, napady kaszlu, jest słaba i szybko się męczy. Lekarz rodzinny 4.05 przepisał dla mnie Aponapro 3x1t co 8godz. w razie gorączki, bólu, Pectodrill 2x1t do ssania, Momester 1x przed snem. Żonie Aponapro 3x1t co 8godz, Mesopral rano, Atrodil 3-4 razy dziennie po dwa wdechy i dmuchanie do butelki. Saturację mamy różnie od 95 do 99. Mamy jeszcze dwie córki 12 i 6 lat u starszej od wczoraj jest pokasływanie i stan podgorączkowy 37.3st u młodszej nic. Mój tel 880-199-009
  • 5 maja 2021, 8:50
   Witamina C czysta, sypka w proszku, do analizy lub spożywcza bez dodatków, dawkowanie w stanie ciężkim jednorazowo 10 gram i następnie 2 gramy co godzinę, lub 1 gam co 0,5 godziny. Te dawki kwasu L-askorbinowego to minimum przy covid19. Potrzebne są też minerały: miedź od 2mg do10mg dziennie i mangan od 10 od 50mg dziennie do produkcji przeciwciał. Nie należy brać paracetamolu (o czym już na tym forum pisano wcześniej) tylko aspirynę np: polopiryna max, np. 3 razy dziennie nawet po 2 tabletki. A także duże ilości witaminy A (retinol) od 25 tyś jednostek do 100 tyś jednostek dziennie. Witamina A odbudowuje tkankę łączną i inne komórki organizmu, chroni też nerki przy braniu witaminy D, także witamina E będzie pomocna przy zakrzepach. Teraz ludziom pomagają pędy młodej pokrzywy i liście mniszka lekarskiego, zerwane i zmielone w blenderze kielichowym z letnią woda (min. naturalny interferon). Także nagietek i Lapacho (pau d'arco) są pomocne. Nieodzowne są witaminy z grupy B, np. Trec Vit. B Complex, a także dodatkowo sama witamina B1 (tiamina) w ilości co najmniej 100mg dziennie. Serce wzmocni L-karnityna (1000mg i więcej) i koenzym Q10. Na zapalenie płuc skutecznie działa antybiotyk Klarytromycyna.
   • 5 maja 2021, 9:16
    Juz rosnie ,juz zbieram PRZYTULIA czepna ktora ma wlasciwosci antyzakrzepowe .Zbierac ,nasuszyc sobie i pic ,w smaku jest calkiem znosna. 1 lyzeczka ziela zalana wrzątkiem ,pic malymi lykami 1 szkl.dziennie. Pojawil sie tez PODAGRYCZNIK ktory usuwa piasek i kamienie z nerek ,pecherza ,sole szczawianow z zaatakowanych znieksztalconych palców. Pic 3x dz. po szklance. Ziola zbiera sie przy slonecznej pogodzie ,najlepiej miedzy 11÷13 godz,suszyc w cieniu .
  • 5 maja 2021, 17:38
   Tu spis suplementów do pobrania, pod linkiem na dole: pobierz plik: https://uploadfile.pl/pokaz/2148647---ymnq.html
 137. 5 maja 2021, 6:15
  Pan Dr Bodnar jest naszym skarbem narodowym. Chrońmy pana doctora przed atakami prof/łapowników/oszołomów. Przebywałem w towarzystwie zarażonych covid19 zażywając profilaktycznie ama. Ja jestem zdrowy, a pozostali leczeni w szpitalu mają ciężkie powikłania. Dr Bodnarowi postawimy pomnik. Z wyrazami szacunku Mietek.
 138. 5 maja 2021, 6:10
  Cześć osób z forum wspomina o zakładce, w której są między innymi informacje jak stawiać bańki. Nie mogę znaleźć tej zakładki. Proszę o instrukcje
  • 5 maja 2021, 7:35
   Proszę podać maila, to pani wyślę
   • 5 maja 2021, 8:44
    Ja tez poproszę. DZIEKUJE
    • 5 maja 2021, 9:31
     A mail ?
   • 5 maja 2021, 11:23
    Bardzo proszę o informację na temat baniek bezogniowych, przy koronawirusie. Dziękuję Basia
    • 5 maja 2021, 13:06
     Proszę również podać maila
   • 5 maja 2021, 14:59
    Poproszę Pani Tereso i dla mnie maila. kinga.anna.kinga@gmail.com Dziękuję
    • 5 maja 2021, 19:35
     Wysłane pani Kingo
   • 9 maja 2021, 17:51
    Dzień dobry, poproszę też o przesłanie zakładki, bo nie potrafię znaleźć. mail : vikawaldon@gmail.com
    • 10 maja 2021, 20:43
     Wysłane
 139. 5 maja 2021, 5:28
  Witam . Jedno pytanie : we wrześniu przeszedłem zawał , wstawiony stent , mam 41 lat (rocznikowo). Przyjmuję m.in. Brilique 90 mg. Od kilku dni mam straszny kaszel . Innych objawów brak . Czy mogę przyjąć Amantadynę ? Czy w połączeniu z tymi lekami nie powinienem ? Pozdrawiam serdecznie z Niemiec ...
 140. 5 maja 2021, 5:19
  Witam. Prośba do Pani Danuty. Mąż ma zapalenie płuc, Pani pomogła już wielu. Niestety nie mogę tu znaleźć całościowych informacji jak postępować. Jeśli to możliwe, bardzo proszę o kontakt. 660453020 (rzeczka00@gmail.com)
  • 5 maja 2021, 9:41
   Juz rosnie ,juz zbieram PRZYTULIA czepna ktora ma wlasciwosci antyzakrzepowe .Zbierac ,nasuszyc sobie i pic ,w smaku jest calkiem znosna. 1 lyzeczka ziela zalana wrzątkiem ,pic malymi lykami 1 szkl.dziennie. Pojawil sie tez PODAGRYCZNIK ktory usuwa piasek i kamienie z nerek ,pecherza ,sole szczawianow z zaatakowanych znieksztalconych palców. Pic 3x dz. po szklance. Ziola zbiera sie przy slonecznej pogodzie ,najlepiej miedzy 11÷13 godz,suszyc w cieniu .
  • 5 maja 2021, 9:42
   Napisalam ,prosze sie odezwac.
 141. 5 maja 2021, 2:21
  Witam serdecznie trafiłam na tę grupę przypadkowo i potrzebuje rady. U mnie pierwsze objawy covid wystąpiły 15.04.2021r. Stan podgoraczkowy i kaszel, osłabienie organizmu. Nie miałam duszności. Dwa dni później wynik testu był pozytywny. Lekarz przepisał mi Botedual do inhalacji i Levopront przeciwkaszlowy i summamed. 23. 04.2021 r w badaniu osluchowym ( nie czułam się lepiej) okazało się, że mam zapalenie płuc. Wówczas zmieniono antybiotyk na Zinnat. 2x 1 (500 mg). 03.05. 2021 wzięłam ostatnia dawkę - lekarz osłuchał mnie i stwierdził, że osłuchowo jest czysto. Jednak kaszel dalej jest- dużo mniejszy, ale jest. Dostalam do wziewu Nebbud i przeciwkaszlowy syrop prawoslazowy Nie mam gorączki obecnie jest na poziomie 36,6, saturacja na poziomie 98. Wieczorem przez około 5 min mam dreszcze, mimo że nie mam gorączki. Dodatkowo męczy suchość w ustach. Oddycham ustami przez sen co powoduje uczucie jeszcze większej suchości w ustach. Bardzo się denerwuje, co utrudnia mi spanie w nocy. Dostalam skierowanie na badania RTG i krwi i moczu, które mam wykonać w przyszłym tygodniu. Czy mogę już je zrobić teraz i nie czekać do kolejnego tygodnia? Co jeszcze mogę zrobić, aby poprawić swój stan. Bardzo dziękuję za pomoc.
  • 5 maja 2021, 4:11
   Kontakt do mnie 510064850
  • 5 maja 2021, 5:31
   Nie czekać z badaniami ani chwili. Nie jestem lekarzem, ale dr W. Bodnar napisał, że czasem osłuchowo jest dobrze , a na RTG albo TK niestety nie. życzę zdrowia.
   • 5 maja 2021, 7:01
    Dziękuję
  • 5 maja 2021, 13:32
   Kaszel może trwać jakiś czas po zapaleniu płuc, ale dla pewności nie czekałabym z Rtg. Proszę uzupełnić elektrolity, jeżeli nie robiła tego pani w czasie infekcji. Po zap. płuc konieczne ćwiczenia oddechowe. Proszę odpoczywać, wygrzewać się, sensownie się odżywiać, uzupełnić niedobory witamin i dać organizmowi czas, nie forsować się.
   • 5 maja 2021, 14:27
    Dziękuję
 142. 5 maja 2021, 0:34
  Od siebie serdecznie polece dobra-recepta.pl aby dostać viregyt K. Wpisać trzeba w dolegliwości grypa A gdyż na covid nie wystawiają. Reweracja, działają w kilka minut.
  • 5 maja 2021, 8:58
   A zna ktoś darmową stronę internetową, gdzie wystawiają e-recepty? Wszędzie tylko działają chytrzy kapitaliści! Proszę także o adres rosyjskich aptek które wysyłają do Polski bez udziału pośredników lek Midantan, który w Rosji dostępny jest bez recepty!
   • 5 maja 2021, 17:43
    Za darmo to boli gardło! Receptę wypisuje lekarz, a dziś to nawet ksiądz za darmo się nie pomodli!. Ruska strona to: https://rupills.com/en/product/midantan-tablets-100-mg-100-pcs/
 143. 4 maja 2021, 20:23
  Dobry wieczór, wiem, że jest późno ale jezeli jest to możliwe, to bardzo proszę o kontakt Panią Medyczkę lub innego lekarza. Tel. 531 370 155
 144. 4 maja 2021, 20:22
  Witam ponownie wszystkich! Na początku marca złapałem covida (nie robiłem testu, objawy były typowe) i dzięki zaleceniom p. dr Bodnara i pomocy ludziom z tego forum, bardzo łatwo wyleczyłem się Viregytem. Dzisiaj z ciekawości zrobiłem sobie badania na przeciwciała - oczywiście wyszło, że je mam:) Mam pytanie: wyszło mi 136,29 BAU/ml - czy da się to przeliczyć na liczbę przeciwciał tak, jak to nie raz podają w mediach, że ktoś ma ileś tam tysięcy przeciwciał? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pzdr i życzę zdrówka.
  • 4 maja 2021, 23:51
   Ciekawe pytanie. "Tysiace" to raczej wymysl dziennikarzymaksimum rzedu 300 .IgG 136 to normalne dla mezczyzny 50+ .Teraz znowu WHO ma inny system podawania wyniku mniej niz0,8negatywny, 0,8d0 1,1graniczny i powyzej 1,1 pozytywny. Wszystko jasne ?
   • 5 maja 2021, 12:09
    Mam 38 lat, a na badaniu było, że powyżej 7,1 jest wynik dodatni.
    • 5 maja 2021, 20:25
     A moze sie Hrabia poswieci i odpisze cos wiecej niz cyferki.IgG 140 dla 38 lat bylby niski ale infekcja slaba? Tyle ze dla IgG dodatni to od 30.Sorry
    • 6 maja 2021, 21:33
     Przepraszam ale nie zrozumiałem Pana ostatniej odpowiedzi... Napisałem co było na wyniki i jakie tam były podane wartości. Jeśli coś mam doprecyzować (nie znam się, dlatego może dla kogoś to są banalne pytania/odpowiedzi), to proszę zadać konkretne pytanie. Pzdr
 145. 4 maja 2021, 19:46
  Witam. Bardzo proszę o informację, czy antybiotyk amoksiklav można łączyć z amantadyną? Proszę o info, mąż ma zapalenie płuc. Alicja 660453020 (rzeczka00@gmail.com)
  • 4 maja 2021, 20:10
   Jesli Pani maz juz bierze ten antybiotyk, to prosze nie przerywac tylko brac do konca, chyba ze nie ma poprawy po nim(dr Bodnar i p.Medyczka pisza, ze penicyliny moga okazac sie za slabe w covidowym, ale jesli pomaga to nie odstawiac, tj. nie żonglować ). Antybiotyk zawsze brac w przerwie miedzy dawkami amantadyny. Prosze pamietac o heparynie (w tabl., zastrzykach - od lekarza na recepte) lub samemu 2x dziennie po 1 tabl. Acard 75mg (a jesli Pani nie ma, to polopiryna - 2x dziennie cwiartka polopiryny 300 lub aspiryny). Duzo pic.
   • 4 maja 2021, 20:36
    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Heparynę mamy. Jestem przerażona, mąż ma zapalenie płuc, a jedynym objawem jest gorączka. Saturacja mu skacze od 92 do 96. Strasznie się boję.
    • 4 maja 2021, 21:25
     Pani Alicjo, gleboki oddech - najwazniejszy spokoj - ponad wszystko, jeśli przejrzy Pani rady - zebrane przez p.Marysienke bedzie mogla Pani pomoc mezowi - oklepywac plecy mezowi regularnie, nacierac spirytusem/amolem, niech lezy na brzuchu (nie na plecach), robic cwiczenia oddechowe (butelka z woda), oklady z soli, napary, inhalacje. Duza rola opieki nad mezem - ale prosze nie zapominac o sobie, i jesli choroba jest u meza aktywna, brac profilaktycznie samej (wariant 3). Gdyby nie goraczka - to banki od p.Danuty - ale goraczka moze byc przeszkoda - moze p.Danuta doradzi bo wyprowadzala osoby z zapalenia pluc. Mozna probowac wypozyczyc koncentrator tlenu, albo zamowic taki w aerozolu da meza - kilka wdechow zawsze pomoze. Prosze byc dobrej mysli, moze tez lekarz zadzwoni do Panstwa i pomoze.
    • 4 maja 2021, 21:26
     Jeszcze jedno - jesli Amoksiklav nie pomoze/nie pomaga, organizowac Moloxin.
    • 5 maja 2021, 1:23
     Ja mialem podobnie ,pani Danuta pomogła.Postawione bańki wykazały już 50% zajętych płuc i z Jej pomocą poszło już gładko. Sam nie wierzyłem ,że się uda ,żona juz chciała wzywać karetkę ,nie mogłem oddychać ,nie mogłem sam pójść do toalety taki byłem słaby. Piłem wszystko co kazała choć wydawało się to śmieszne ale ta kobieta by chyba umarłego postawiła na nogi. Dziś po terapii ,osłuchany nie mam problemów z płucami.Leczenie było długie . Jak się stawia bańki jest w zakładkach.
   • 4 maja 2021, 22:18
    Jeszcze raz bardzo dziękuję. Amoksiklav dopiero pierwsza doba, trudno stwierdzić, czy działa. Dzięki za rady, jestem strzępkiem nerwów.
    • 4 maja 2021, 22:56
     Pani Alicjo, podpinam ten link z zebranymi radami. https://shared-assets.adobe.com/link/5b4e1686-b197-48b1-61b8-fdc564a10d07. Pani Alu, ale czy nie najlepiej byłoby uprzeć się na szpital? Tam dokończyć amantadynę. Zapalenie płuc leczy się z powodzeniem, ale ciężko to robić w domu "na oko", bo nikt pacjenta nie osłucha i nic nie wiemy. Albo trafimy z antybiotykami, albo nie. A w szpitalu jest monitoring leczenia, leki dożylnie. Dużo zdrowia. Pozdrawiam serdecznie
 146. 4 maja 2021, 19:41
  Dobry wieczór Czy spotkali się państwo z takim przypadkiem że zaszczepiona osoba zaraziła przez to szczepienie zdrowa osobę koronawirusem? W pracy jedna koleżanka się szczepiła a po 7 dniach druga koleżanka która z nią bezpośrednio pracuje zachorowała na covid
  • 4 maja 2021, 20:13
   Zdaje sie, ze to b. mozliwe - pierwszy tydzien po szczepieniu osoba szczepiona moze zarażać, w drugim tygodniu kiedy system odporności jest zresetowany może osoba szczepiona sama się zakazic lub zachorowac. Pisaly osoby o zaszczepionych osobach, ktore zarazily domownikow ( a podczas przechorowania covidu nie).
   • 4 maja 2021, 20:49
    Dziękuję bardzo za odpowiedź
   • 5 maja 2021, 16:25
    NIE, NIE i jeszcze raz NIE. Jak można się zarazić białkiem S? Przecież w szczepionce NIE MA WIRUSA! Masakra ludzi przestańcie gadać te bzdury!
   • 6 maja 2021, 4:14
    Tak to prawda - jest to wyraznie napisane w protokole tak zwanym. teraz tez sa inne skutki uboczne zauwazane u kobiet.Brak miesiaczki, nisamovite zakrzepy, kobiety starsze distaja okresu.
 147. 4 maja 2021, 19:41
  Witam. Mąż (55) od niedzieli ma gorączkę ok 38.8, test pozytywny, stosujemy amantadyne co 8 godzin od niedzieli (od dnia pierwszych objawów) stosuje Także tabletki na zbicie gorączki (pomagają). Od dziś czyli 3 dzień zaczął odkrztuszać żółtawo zieloną wydzielinę. Czy przypadkiem nie potrzebuje jakiegoś antybiotyku. Jesteśmy z okolic Łodzi. Czy jest tu jakiś lekarz który by mógł go osłuchać ? Dziękuję
  • 4 maja 2021, 20:32
   Przy saturacji poniżej 90% jedźcie od razu do szpitala, bo z tym g. nie ma żartów
  • 4 maja 2021, 21:30
   Koniecznie antybiotyk, niezaleznie od osluchania - zielona wydzielina, podobnie jak zielone smarki w nosie swiadcza o nadkazeniu. Prosze chocby przez internet organizowac antybiotyk np. Sumamed 500 - 6 tabl. Jest Pani w stanie zorganzowac to przez internet 24/7 a jak ma Pani gdzies apteke calodoba to wykupi. Do tego oklepywac plecy mezowi regularnie, nacierac spirytusem (wczesniej mozna lekko kremem, zeby nie odparzylo jesli nie przyzwyczajona skora) albo amolem, ktos pisal o nalewece bursztynowej albo sadle z borsuka. Robic inhalacje, napary - ktos pisal o inhalacjach, ze po nich po kilku wdechach staral sie odkrztusic - wupluc wydzieline - tego trzeba sie pozbyc. Bierze heparyne lub Acard przeciwzakrzepowo?
   • 4 maja 2021, 22:24
    A czy Azycyna antybiotyk będzie odpowiednia? Czy ma ktoś namiary na dobrego lekarza w okolicach Łodzi? Nie bierze nic przeciwzakrzepowo. Jest po chemioterapii 3 miesiące.
    • 4 maja 2021, 23:07
     Tak, azycyna jest ogólnie ok przy covid i z amantadyną. Bierzemy w połowie czasu od Viregyt-K. Czy dla męża też, to już powinien wypowiedzieć się lekarz. Ambroxol też może się przydać. I na gorączkę unikamy paracetamol. W linku znajdzie Pani rady o inhalacjach, okładach, i jak zbijać gorączkę. Serdecznosci https://shared-assets.adobe.com/link/5b4e1686-b197-48b1-61b8-fdc564a10d07
 148. 4 maja 2021, 19:29
  VIREGYT-K . POMOGE- kontakt zlomik@op.pl lub 888-221-519 Odpowiedz
 149. 4 maja 2021, 19:27
  MAM KILKA OPAKOWAŃ VIREGYT-K . POMOGE- kontakt zlomik@op.pl lub 888-221-519 Odpowiedz
 150. 4 maja 2021, 17:44
  Już się tu zaczęło dzięki jakiemuś AleksAnder zaśmiecanie forum. To jest celowe, pewnego rodzaju sabotaż. Facet niby inteligentny, potrafi składać zdania, ale wiedzy nie posiada. Nie widzę tu anty-szczepów. Co widzę to są rozsądni ludzie którzy mają prawo stawiać pytania, a pytania są proste. 1) Wiadomym jest że szczepionka otrzymała dopuszczenie tymczasowe, firmy które to gówno produkują, nie ponoszą odpowiedzialności za szkody ani nie ponoszą odpowiedzialności w wypadku gdy szczepionka nie doprowadziła do skuteczności. 2) Skoro dopuszczona jest prowizorycznie na rok, przy takich warunkach, i nie ma gwarancji skuteczności, to po jakiego się szczepić? Wiele firm pracuje nad dalszymi i lepszymi szczepionkami. Valneva na przykład. I zapewne jest wiele innych badań. Astra Zeneca? Niewypał właśnie Norwegia zastopowała szczepienie tym "produktem". Teorie spiskowe teoriami spiskowymi, ale nie musimy się uciekać do teorii płaskiej ziemi. Ponadto nasz AleksAnder jest niedoszkolony, bo tak naprawdę to o tym że Ziemia nie jest płaska wiedzieli już Egipcjanie. Nawet zostawili o tym dowody, namacalne, dopiero co odkrywane przez naukowców, i co gorsz również ich uważa się za ludzi którzy szerzą teorie spiskowe. Także AleksAnder. Zanim zaczniesz tutaj zaśmiecać to forum głupotami, przyjmij do wiadomości, że tu ludziom chodzi generalnie o przeżycie infekcji Covida-19 a nie o jakieś teorie spiskowe. Więc nie zaśmiecaj tego forum. --------------------- Nie mniej: dla wszystkich którzy tu naświetlają BACKGROUND proszę się zastanowić czy jest to odpowiednie miejsce na takie coś. Dr.Bodnar leczy ludzi. Metoda ma być zablokowana, bo na siłę wciska nam się jakieś gówno i powołuje na autorytety medyczne, TO FAKT. Tak naprawdę Ci ludzie którzy krytykują Dr.Bodnara to czytają swoje wypowiedzi z kartki w celu kariery... zamiast się zastanowić nad tym, że jak się nie ma oficjalnego leku na Covid-19 to można leczyć preparatami, które dały wyniki. Jak widać Dr. Bodnar ma sukces I TYLKO TO SIĘ LICZY. ---------------------------------------------------------------------------------------------
 151. 4 maja 2021, 17:37
  Dzień dobry, Czy mogę prosić o kontakt Panią Medyczkę. Mój numer telefonu to 513143292
 152. 4 maja 2021, 17:14
  w jaki sposób wpisać w wyszukiwanie na forum by znalazło dawkowanie amantadyny u dzieci/młodzieży.(chodzi mi o wiek 15lat) Wpisywałam ,,dzieci" ,,dawkowanie u dzieci itp" ale nie znalazło... 739644479
  • 4 maja 2021, 17:28
   Waga dziecka jest wazniejsza niz wiek. Jesli wazy 45 kg to dawkujemy jak doroslemu.
   • 4 maja 2021, 17:59
    15 lat - 57 kg. Czyli wariant 1? Ktoś proponował by wariant 2 jednak.
    • 4 maja 2021, 18:57
     Dominiko, pokierowałem Cię na dzieci, a nie zwróciłem uwagi na wiek/wagę. Ubiegła mnie niezawodna :-) p.Danuta. Faktycznie ten przypadek to "dorosły niedoważony" ;-), więc - pewnie wariant 2. pzdr
    • 4 maja 2021, 19:21
     Wariant 2 co 8h też jest dla dorosłych ale do 40ego roku życia, a pani córka z racji młodegowieku i wagi może źle znieść wariant 1 co 6h. Zresztą na pani miejscu bym nie czekała, zawsze warto podać już pierwsza dawkę a potem szukać i zastanawiać się, kiedy podać następną.
    • 4 maja 2021, 21:11
     Prosze zastosowac II wariant jak proponuje p.Aga .Ona zna sie na dawkowaniu amantadyny lepiej niz ja. Naprawde :)
  • 4 maja 2021, 17:47
   Dominiko, duża część wpisów jest archiwizowana, więc : idź na koniec strony, klikaj w starsze komentarze, aż znajdziesz w zakresie dat postów dzień 21marca. Wyszukaj frazę 21 marca 2021, 13:49 . Lekarz z Lublina napisał tam wyczerpująco w temacie. Nie wklejam, bo to duży wpis. Ale i b. wyczerpujący ten temat. Znajdziesz też i reprinty tego wpisu, ale odsyłam do źródła.Powodzenia.
   • 4 maja 2021, 18:00
    ok poszukam. Dziekuję.
  • 4 maja 2021, 23:15
   Najlepiej wpisać "lekarz z Lublina", bo to on wynalazł to dawkowanie w starych schematach. Zebrane tu w linku https://shared-assets.adobe.com/link/5b4e1686-b197-48b1-61b8-fdc564a10d07 serdecznosci
 153. 4 maja 2021, 17:03
  Witam, u syna po 6 dniach od objawów jest zmiana w płucu, lekarz przepisał deksametazon, czy jest jeszcze odpowiedni czas na amantadynę? tel.507930313 okolice Bielska-Białej
  • 4 maja 2021, 17:49
   Zawsze jest czas na amantadynę. Dr Bodnar pisze o leczeniu pełnobjawowym. Tu na forum znajdzie pani opisy walki o zdrowie- okłady,napary,inhalacje, amantadyna, antybiotyk, suplementy. Niemal wszystko naraz, choć nie jednocześnie oczywiście.Dobrać dawkę w zależności od wieku i wagi, i zaczynać kurację. Do tego koniecznie jeśli jest zmiana na płucach, dalsza diagnostyka i opieka lekarza.
  • 4 maja 2021, 23:15
   Witam niecałe 2 tygodnie temu zachorowalam na covid znajomy byl chory przede mną bral amantadyne ktora mu pomogła. Zostało mu pol opakowania i podzieli się ze mną. Bralam je od trzeciego dnia objawów według schematu 1. Objawy bardzo szybko ustąpiły. A ja szybko wróciłam do pelni sil. Z tym ze nie bralam żadnych leków przeciw zakrzepowych :-(. W tamtym roku miałam zabieg na zylaki. I teraz martwię się co dalej. Jakie leki powinnam brac zeby nie doprowadzić do zakrzepów. Proszę o pomoc :-(
   • 4 maja 2021, 23:29
    Chorzy długo biorą acard, jeśli nie ma uczuleń, czy przeciwwskazań. Czy nie lepiej byłoby zrobić badanie krwi, d-dimery? Pozdrawiam
 154. 4 maja 2021, 16:58
  Polecam serdecznie dobra-recepta.pl aby dostać viregyt ! Podajcie grypa A i będzie e-recepta, działają ekspresowoooo ;-)
 155. 4 maja 2021, 16:17
  Witam pisałem już wcześniej może jest tutaj jakiś lekarz z Opola lub okolic co przyjmie i osłucha mogę podjechać do 100 km .Od niedzieli pierwsze objawy gorączka bol mięśni odrazu wziąłem amantadyne i na drugi dzień bez gorączki pojawił się natomiast suchy kaszel męczący jak by był lekarz z Opola lub okolicy to bede wdzięczny 571 495 941 a może znacie jakiegoś dobrego lekarza on line to poproszę namiar Pozdrawiam Odpowiedz
  • 4 maja 2021, 23:25
   Dobry wieczór Panie Michale, najbliżej chyba jest okulistka z Wrocławia, która szkoliła się u dr Bodnara. Proszę napisać prośbę o kontakt w zakładce "szkolimy lekarzy". Uważam, że w Pana sytuacji najłatwiej sprawdzić, czy jest zapalenie płuc stawiając banki lekarskie i wysyłając zdjęcie do oceny p. Danucie. Banki nigdy się nie mylą. Na kaszel przy covid dobry może być ambroxol i okłady z soli, też p. Danuty. Więcej w linku na komórkę https://shared-assets.adobe.com/link/5b4e1686-b197-48b1-61b8-fdc564a10d07 Pozdrawiam serdecznie
 156. 4 maja 2021, 16:01
  Witam. Od tygodnia jestem chory, test zrobiłem w niedziele wyszedl dodatni. Mam ciągle temp 38 38,5 wieczorem 39stopni , saturacja rozna, ,musze siedziec zeby była pow 92%. Czy moge prosic o kontakt lekarza leczacego amantadyna, z okolic Katowic. Moj numer 600588135
  • 4 maja 2021, 22:20
   Ważne, aby dużo chodzić i nie leżeć jak kłoda. Najlepiej spać na brzuchu albo na boku, a nie na plecach. Poniżej 90% saturacji trzeba jechać do szpitala, bo to znaczy o mocnym zajęciu płuc
  • 5 maja 2021, 13:54
   Dzwoniłam.
 157. 4 maja 2021, 14:49
  Masz covid i jesteś z Warszawy , może Ci pomogę Mój nr. 506 501 511.
  • 4 maja 2021, 14:55
   A Ty co za podejrzany?
   • 4 maja 2021, 17:06
    ?? grzeczniej plisss
 158. 4 maja 2021, 13:53
  Witam serdecznie, czy mogłabym prosić o pomoc? Jestem po pancolectomii z odtwórczym zbiornikem J-pouch. W czwartek w nocy dreszcze, bóle łydek, mięśni. O 9-j rano wziełam 1tab. Rimantinu a potem co 6 godzin. Caly ten dzień ból głowy i ciała. Zbierał się biały śluz w plucach. Wziełam tak małą dawkę z obawy o jelita. W piątek poprawa. Bez kaszlu. Bóle się zmnieszyły i przeszedł ból głowy. Tak do niedzieli. W niedzielę zdecydowałam się jechać na test. WYszedł dodatni. Ale od wieczora zaczełam mieć temperaturę. Max. 37,9. Wieczorem zaczełam brać Cipronex (najlepiej przeze mnie tolerowany) Biorę 2 razy dziennie po 500mg. I zmieniałam Rimantin na Amantadynę. Biorę ja 2 razy dziennie. Dwa tygodnie wcześniej zostałam przeleczona w kierunku grzybicy jamy ustnej (jestem po czyszczeniu zatoki odzębowo). Teraz znowu zaczeły mi dokuczać miejsca po wyrwanym zębie podniebienie i boli zatoka. W nocy wzięłąm Orungal. Temperatura się cały czas utrzymuje w granicach rano 37,4- 37,8. Czy powinnam zmienić antybiotyk? Nie kaszlę. Mam jeszcze Makromax. Bardzo prosiłabym o pomoc lekarza leczącego amantadyną. Z góry dziękuję 510302602
  • 4 maja 2021, 15:09
   Właśnie otrzymałam telefon od mojego lekarza pierwszego kontaktu. Wkurzył się, ze biorę sama Amantadynę i Cipronex i powiedział, ze on by mnie tak nie leczył, on leczyłby mnie Ibuorofenem. Ręce opadają.
   • 4 maja 2021, 15:37
    Ciekawe czy takim lekarzom NFZ leczacym apapem zrobi zestawienie wystawionych recept i daty testu (a później nie daj Boże zgonu)upubliczni to, jak to zrobiono w celu dyskredytacji dr Bodnara. Wielu z nas dowiedziałoby się, którzy lekarze leczyli paracetamolem lub Neosine (znam takich, którzy wystawiają recepty na leki nierecepturowe, pacjent zadowolony, że otrzymał pomoc). Oni nie łamią prawa, bo oni nie biorą żadnej odpowiedzialności za zdrowie i życie pacjentów. Zdrowia p.Beato.
    • 4 maja 2021, 16:46
     Dziękuje:))
   • 4 maja 2021, 16:03
    Na bolące miejsca robic oklady z soli ,sprawdzone. Przepis w zakladkach.
    • 4 maja 2021, 16:45
     Bardzo dziękuję Pani Danuto. Śedziłam Pani wpisy dlugo:))
   • 4 maja 2021, 17:05
    To właśnie konował pierwszego konfliktu. odstawić konowała.
  • 4 maja 2021, 19:42
   Nie jestem lekarzem. Rimantin ma 50 mg rymantadyny, wiec nalezy stosowac dwie tabletki...
 159. 4 maja 2021, 13:15
  Te epidemia to nie tylko zamierzona depopulacja ale i wygląda jak testowanie ludzkości przed wszczepianiem chipów, bez których jak mówi Apokalipsa "nikt nie bedzie mógł sprzedać ani kupić" szczególnie chodzi o żywność. Pożywienie ma być reglamentowane, dla tych co się zaszczepią i przyjmą znamię Bestii. Bil Gates jak pisałem kupuje całe połacie ziemi uprawnej w USA, a może wie że będzie głód? Dziś przeczytałem w linku poniżej o zapowiedzi chorób roślinności jakie mają przyjść na świat a z nimi głód. Trzeba gromadzić i tyndalizować żywność na kilka lat przeżycia. https://niebomowidzisiaj.wordpress.com/2021/05/04/luz-de-maria-de-bonilla-argentyna-3-05-2021-oredzie-sw-michala-archaniola/
  • 4 maja 2021, 13:58
   Link do ziół i warzyw polecanych przez Niebo dla podniesienia odporności: rozmaryn, czosnek, imbir, wit C, ginko-balboa, bylica roczna, itd... https://niebomowidzisiaj.wordpress.com/rosliny-lecznicze/
 160. 4 maja 2021, 13:08
  Dzien dobry, w nawiązaniu do zamieszczonego komentarza z dnia 03.05.2021 w sprawie mojego brata 52 l, podaję nr telefonu brata 693458073 i bardzo proszę p. Medyczkę lub innego lekarza z okolic Żar (lubuskie), który leczy amantadyną o kontakt. Dziękuję
  • 4 maja 2021, 15:53
   Azytromycyna powinna być stosowana 6 dni. Interakcje lekowe można sprawdzić na stronie ktomalek, ale jeżeli nawet wszystkie te leki teoretycznie można zastosować z amantadyną, to nigdy nie wiadomo, jak zareaguje konkretny organizm. Efektem niepożądanym działania amantadyny może być powiększenie prostaty i utrudnienie w oddawaniu moczu/ zatrzymanie moczu, a to jest, jak zrozumiałam, problem pacjenta .Jeżeli brat zdecyduje się stosować Viregyt, powinien na to szczególnie zwrócić uwagę. Nie znam lekarza z lubuskiego, który leczy amantadyną. Pozdrawiam.
   • 4 maja 2021, 19:56
    Moze zastosowac Rimantin? Ma mine dzialn ubocznych.
   • 5 maja 2021, 14:57
    Witam, bardzo dziękuję za okazaną pomoc nie tylko mojemu bratu, ale również innym użytkownikom tego form, które naprawdę jest nieocenione. Brat od wczoraj tj. 04.05 przebywa już w szpitalu, z uwagi na zły stan (dolegliwości występowały od ok. tygodnia) osłabienie, goraczka w wyniku kaszlu wymioty kolejny raz wezwano pogotowie i zadecydowano o leczeniu szpitanym.
 161. 4 maja 2021, 11:55
  Dzień dobry. Proszę o kontakt czy jest jakiś lekarz, który leczy amantadyna w okolicy Sieradza, Zduńska Wola - województwo łódzkie. Pytam w imieniu znajonej, podaję do niej telefon: 608 444 492
 162. 4 maja 2021, 11:21
  Dzień dobry.Proszę o namiar na lekarza leczącego amantadyną w Konstancinie lub Warszawie.Tel:507038741
  • 4 maja 2021, 12:29
   Przyszło mi do głowy, że przecież w Warszawie podobno w Centrum Med.Wum - prowadzone są badania kliniczne nad amantadyną po kierunkiem prof. Rejdaka.
 163. 4 maja 2021, 10:38
  Dzień dobry, Bardzo proszę o kontakt Panią Medyczkę. Mój telefon 513143292.
  • 4 maja 2021, 19:33
   Witam, leczę się amantadyną od 10 dni, od pierwszego dnia wystąpienia objawów. Na początku wystąpiły objawy w postaci bólu gardła, lekka gorączka do 38%, potem doszły bóle mięśniowe, umiarkowany kaszel. Po 3 dniach gorączka ustąpiła, potem bóle mięśniowe, pozostał ból gardła i kaszel (niezbyt intensywny). Dwa dni temu doszedł lekki ucisk w klatce piersiowej, określiłbym to jako dyskomfort. Natomiast dziś po wielu dniach bez gorączki podniosła się temperatura do okolic 37 stopni. Saturacja przez cały czas w normie, ok 95%. Zastanawiam się czy w tej sytuacji udać się na sor, celem włączenia diagnostyki płuc, czy takie objawy mają prawo jeszcze występować i czekać na unormowanie się sytuacji. Jeśli mogę prosić o telefon lekarza, będę wdzięczny. 602-188-388
 164. 4 maja 2021, 10:27
  Witam, Moja Mama bierze Amantadynę od 28.04.Dzień wyniku(praktycznie brak objawów) Wynik robiony bo Tata również przechodził ale lepiej W 4 dniu brania pojawił się kaszel macromax. Tak więc od 1.04(wieczorem) zaczęła brać Antybiotyk. W niedziele saturacja zaczęła się wąchać, kupiliśmy tlen, również się inhaluje i wtedy jest ok. Ale czasami spada do 85. Praktycznie od początku problemy ze snem, teraz na mniejszych dawkach Amantadyny(podtrzymujące) byłoby ok gdyby nie kaszel. Mama choruje na Hashimoto + wszyscy z jej strony rodziny przechodzą gorzej Covid. Czy jest ktoś w okolicach Torunia, aby osłuchać Mamę? Boimy się aby to się nie pogłębiło. Czy może trzeba by zastosować inne lekarstwa? Oczytałem całe forum ale każdy przypadek jest indywidualny. Myśleliśmy, że uda się dzięki Amantadynie bezobjawowo przejść ze względu na to że szybko została wdrożona. Bardzo prosiłbym o kontakt. Mama lat 61. Zostawiam mail: szymkolt@gmail.com
  • 4 maja 2021, 10:28
   Lekarz przepisał Macromax*
  • 4 maja 2021, 21:16
   Jesli saturacja spada do 85 to trzeba pojechac do szpitala. Tam podadza heparyne- jest bardzo skuteczne i zastosuja tlenoterapie. Nie warto czekac. Nie jestem lekarzem.
   • 10 maja 2021, 14:05
    Ale czy przy saturacji 85 podłączają już pod respirator?
  • 5 maja 2021, 14:00
   Dzwoniłam.
 165. 4 maja 2021, 9:57
  Zapraszam do poparcia petycji: Pierwsza: https://www.petycjeonline.com/otwarcie_poz_covid_19 Druga: https://www.petycjeonline.com/amantadyna_dopuszczenie_do_leczenia_w_covid_19
  • 4 maja 2021, 16:08
   Witam pisałem już wcześniej może jest tutaj jakiś lekarz z Opola lub okolic co przyjmie i osłucha mogę podjechać do 100 km .Od niedzieli pierwsze objawy gorączka bol mięśni odrazu wziąłem amantadyne i na drugi dzień bez gorączki pojawił się natomiast suchy kaszel męczący jak by był lekarz z Opola lub okolicy to bede wdzięczny 571 495 941 a może znacie jakiegoś dobrego lekarza on line to poproszę namiar Pozdrawiam
 166. 4 maja 2021, 9:39
  na stronie stopnop.com informacje o powiklaniach poszczepiennych
 167. 4 maja 2021, 9:06
  Witam, jak dawkować amantadyne dla dziewczyny w wieku 15 lat, 57kg wagi? Od 3dni kaszel. Mój tel 692 626 034.
  • 4 maja 2021, 15:33
   Stosowałabym wariant 2, tj. co 8h.
 168. 4 maja 2021, 8:42
  Mnie amantadyna pomogła. Dziękuję dr Bodnarowi. Wcześniej chorował mój syn i wyleczył się amantadyną. Nie miałam więc wątpliwości, aby ją wziąć. Mam 60 lat. Zaczęło się od drapania w gardle i lekkiego kaszlu. Myślałam, że się przeziębiłam. Dziwił mnie tylko silny ból mięśni i stawów. Zrobiłam więc test - wyszedł pozytywny. Szybko wdrożyłam amantix (wg wskazówek dr Bodnara). Jakie miałam objawy: -silny ból mięśni i stawów, kaszel mokry z odksztuszaniem, ból głowy, słabość/zmęczenie, brak apetytu - nie mogłam unieść szklanki, nie miałam sił, brak temperatury, nie miałam duszności. Spałam bez przerwy 2 dni i nic. Trochę ustąpił kaszel. Czułam, że nie ma poprawy. Byłam załamana. Syn przekonywał mnie, że mam być cierpliwa. Opłaciło się. Po 3 dniu przyjmowania leku nagły odwrót choroby, czułam, że zdrowieję, że mój organizm zwalczył wirusa. Wcześniej mogłam dojść tylko do łazienki i musiałam odpocząć, bo byłam zmęczona. Powoli wracają siły i apetyt. Nie śpię już tyle (widocznie organizm tyle snu potrzebował do walki z chorobą). Czuję się już dobrze ale wiadomo, jestem słaba po chorobie. Sami musicie Państwo zadecydować, czy brać amantadynę. Nikt za was nie podejmie decyzji. Mnie pomogła. Nie miałam żadnych ubocznych skutków oprócz suchości w gardle. Dużo, bardzo dużo piłam, do tego wit C, D3,aspiryna, inhalacje, dużo owoców, jogurtów naturalnych, lekkie posiłki - kisiele, banany, rosół. Przeleżałam całą majówkę w łóżku ale wiem, że już teraz będzie dobrze. Trzeba być cierpliwym, wierzyć i walczyć z wirusem. Życzę Wam także dużo zdrowia i pozdrawiam doktora Bodnara. Dziękuję.
  • 4 maja 2021, 12:36
   Mnie "suszyło" mimo, ze duzo wody piłam, dopiero, gdy zrobiłam sobie wode z sola /szklanka wody i pół łyzeczki soli klodawskiej/. Idealne na tą suchośc w ustach,.
  • 4 maja 2021, 13:55
   Gratuluję, tylko trzy dni w łóżku to nic w stosunku do powagi ewentualnych powikłań. Dziękuję, że Pani opisała przebieg choroby, ja jeszcze nie chorowałam, ale gdyby coś, to też zamierzam leżeć plackiem w łóżku i pić dużo gorących napojów i zup. A jak będzie mało, to jeszcze poduszkę elekryczną pod plecy podłożę.
 169. 4 maja 2021, 7:41
  Dzień dobry proszę o kontakt z lekarzem jesteśmy z mężem po leczeniu amaltadyną. Czy sześcioletniemu dziecku mogę podać amaltadynę. Podaję tel. 731965397
  • 4 maja 2021, 15:40
   Jeśli dziecko jest chore - ma testu lub objawy, to mozna leczy amantadyna. Jeśli poda pani wagę dziecka, będzie można dobrać dawkę - jesli nie, prosze posilkowac sie wczesniejszymi wpisami. Za chwile pani przekleje rady dla rodzicow dzieci.
  • 4 maja 2021, 15:42
   Przykładowe dawkowanie Amantadyny : dziecko 5lat/16-20 kg 3x pół kapsułki przez 2 dni , przez kolejne 3-4dni 2x pół kapsułki ------------ jesli ma Pani amantadyne w kapsulkach trzeba wysypac zawartosc, podzielic proszek na 3, mozna od razu rozpuscic kolejne dawki w strzykawkach z przegotowana odstana woda (i odlozyc na nastepne podania), dac synkowi dana porcej do buzki, potem do popicia. Obserwowac zachowanie chlopca, sprawdzac temperature, nawadniac. Wiecej wpisów ponizej i w zebranych przez p.Marysienske radach.------- Lekarz z Lublina 21 marca 2021, 13:49 Dzieci również chorują na covid i niech was nie uspokaja to, że przechodzą łagodnie. Informacja dla lekarzy rodzinnych : dawkowanie dla dzieci 2-9 r.ż : 1,5mg-3 mg/kg m.c. co 8 h. lub 2,2mg-4,4 mg/kg m.c. co 12 h (maksymalna dawka dobowa w tej grupie wiekowej wynosi 150 mg); dzieci 9-12 r.ż. 100 mg co 12h. W grypie typu A--Źródło Pharmindex Brevier 2000- 2005rok. Okres przyjmowania Amantadyny dla dzieci 5-6 dni. W razie wystąpienia jakichkolwiek objawów neurologicznych lub hipotermii poniżej 35 st.C(spadku temperatury) należy odstawić Amantadynę ( rodzice dzieci którzy zdecydowali się na podanie Amantadyny nie zgłaszali objawów niepokojących ) . Dlaczego dzieci nawet tzw. bezobjawowe powinny brać Amantadynę? Z prostej przyczyny, jedno dziecko na 1000 chorujących na covid ( niezależnie jaka postać, bezobjawowa lub objawowa) zachoruje na zespół Kawasaki, z tych dzieci które zachorują na zespół Kawasaki 1% umiera czyli 1 na 100, a pozostałe albo mają powikłania albo mają szczęście: powiklania- kardiologiczne, neurologiczne, nefrologiczne itd. ; znaczaca większość wychodzi bez powikłań-to pozytywna wiadomość.Proszę wpisać w Google zespół Kawasaki i poczytać o tej chorobie. Nie, nie straszę Was rodzice, podaję tylko suchą statystykę. Jeśli leczycie siebie Amantadyną nie zapominajcie o dzieciach!!!! Nikt nie wie , które dziecko zachoruje na zespół Kawasaki i jak będzie przebiegać choroba w konkretnym przypadku, choroba została opisana w 1967 roku, czy akurat trafi na wasze dziecko, nie wiem- macie szansę 1/1000 że to wasze dziecko zachoruje. Na miilon dzieci chorujących w USA na covid , 1000 zachorowało na zespół Kawasaki : malinowy lub truskawkowy język, temp. najczęściej powyżej 40 st.C , wysypka na ciele, zapalenie spojówek. W/w. objawy pojawiają się kilka do kilkunastu tygodni po przechorowaniu covidu przez dziecko i wówczas jedynym leczeniem jest natychmiastowe leczenie w szpitalu ( podają immunoglobulinę, bardzo duże dawki aspiryny, sterydy) . Nie próbujcie leczyć Zespołu Kawasaki w domu!!!!!!!!!- natychmiast do szpitala!!!!!!!!! Choroba jest rzadka, ale o ile mi wiadomo co najmniej ponad 100 dzieci już w Polsce na nią zapadło,prawdopodobnie dużo wiecej.Przykładowe dawkowanie Amantadyny : dziecko 5lat/16-20 kg 3x pół kapsułki przez 2 dni , przez kolejne 3-4dni 2x pół kapsułki,–--------- dziecko 3lata/10-12kg 3x 0,33 kaps. przez dwa dni, następnie 2x0,33 kaps. przez 4 dni-------------- Nie Chemik 9 kwietnia 2021, 21:26 Proszę uważać na dziecko i dbać o jego temperaturę. Hipotermia jest szczególnie niebezpieczna u dzieci i osób o małej masie ciała. Wydaje sie, że to na co należy tu zwracać uwagę to: dreszcze, drżenie mięśni, osłabienie ramion i nóg, dezorientacja, zawroty głowy, niepokój. To początkowe objawy, potem ew. groźniejsze omamy, zasłabnięcie. W tym przypadku może nie być odczucia zimna bo i przyczyna inna niż zewnętrzne wychłodzenie. Unerwienie głebokich partii organizmu jest inne niż skóry, a także przetwarzanie sygnałów stamtąd pochodzących jest inne - robią to w nas procesy automatyczne, których nie jesteśmy świadomi. Świadomie odbieramy głównie to co na granicy organizmu i na zewnątrz. Dlatego jeśli wewnętrzny piec jest nieco wygaszany a na zewnątrz jest ok, to może możemy nawet nie poczuć związanego z tym spadku temperatury. Nie Chemik 9 kwietnia 2021, 21:39 No i oczywiście jeszcze objawem możę być przemożne zmęczenie... Długo rozmawaialiśmy z Chemikiem o tym parę miesięcy temu. Wydaje się, że takie wewnętrzne wychładzanie może być znacznie szybsze niż gdy jest powodowane przez typowy zewnętrzny chłód Odpowiedz
   • 6 maja 2021, 9:37
    Dziękuję Pani Aga za informację.
   • 6 maja 2021, 9:42
    Chciałam się podzielić informacją że na ból gardła pomogła mi następująca mieszanka na pół literatki przegotowanej, chłodnej wody 6 kropel płynu Lugola płakać gardło co 10-15minut nie połykać!
 170. 4 maja 2021, 7:07
  Proszę o kontakt z lekarzem w sprawie chorego, tel. 508345929, telefon chorego tj. 63 lata od ponad tygodnia objawy covid i bez poprawy. Telefon chorego 510541700
  • 4 maja 2021, 8:40
   To ostatni moment by szukać pomocy w szpitalu. Pisze to na podst. swojego doświadczenia. W domu chorowalam 10 dni, leczenie antybiotyk i amantadyna oraz acard przeciw zakrzepowo. Z dnia na dzien bylo coraz gorzej. Nie zdawalam sobie sprawy, ze mój stan byl prawie krytyczny (choć saturacja wydawala mi sie jeszcze ok). Gdy zdecydowalam sie na szpital, mialam zajęte 70 % płuc. Dziś w 15 dniu pobytu w szpitalu w Sanoku dopiero staję kolo łóżka, mogę powiedzieć że dostałam nowe życie i pomoc, odpowiednie codzienne badania i leki, stała kontrola stanu zdrowia i przede wszystkim tlenoterapia. W domu nie znamy swojego stanu zdrowia, bo nikt nas nawet nie zbada. Apeluję i proszę wszystkich o szybsze podejmowanie leczenia szpitalnego!!! Nie bójcie się szpitala!!! On a przede wszystkim oddani ludzie, którym jestem z calego serca wdzięczna, uratowali moje życie!!!
   • 4 maja 2021, 9:35
    Ciebie uratowali i wyszłaś z tego bo brałaś Amantadyne. Mojej cioci nikt nie podał Amantadyny dawali jej kilka różnych antybiotyków,dexametazon i remdesivir i tlenoterapia i nicccc,Nie żyje! Pomogła Ci Amantadyna.
    • 4 maja 2021, 11:50
     Nie, od drugiego dnia choroby brałam amatadynę i antybiotyk przez 10 dni pobytu w domu z potwirdzonym covidem, a mój stan się pogarszał z dnia na dzień. Podkreślam, że jeśli po kilku np. 5 dniach choroby stan się pogarsza, nie można zwlekać z leczeniem szpitalnym, bo może być za późno na wszystko. Dlatego umiera tyle ludzi. Covid zajmuje płuca bardzo szybko!!
    • 10 maja 2021, 14:13
     Mojej Mamie również nie pomogli, a może przyczynili się do Jej śmierci. Przy saturacji 85% kazali zadzwonić do męża z informacją, że jedzie na OIOM pod respirator. Kobieta przytomna, logiczna (jeszcze miała poczucie humoru dzwoniąc do męża) trafia pod respirator, bo akurat się zwolnił. Płuca zajęte 40 i 50%. I po 14 dniach umiera na zator płucny. Żałuję, że Mama zgodziła się na intubację i respirator.
  • 4 maja 2021, 8:41
   Mó tel. 721 554 457
 171. 4 maja 2021, 6:08
  Witam Amantadynę wariant II przyjęłam w 9 dniu od pierwszych objawów. Były to: ból głowy , mięśni, lekka gorączka brałam również azycynę przez 6 dni. Ok 8 dnia pojawił się lekki ucisk w klatce piersiowej bez duszności, saturacja ok i lekki kaszel. Zaczęłam amantadynę. Temperatura z 37,1 - 37,3 spadła na normalną. Ogólnie czuję się w miarę dobrze ale dzisiaj w nocy obudziłam się cała mokra. Mam męża w szpitalu pod tlenem zaraziłam się od niego trochę się boje i nie wiem co dalej robić. Moja pani doktor nie chce słyszeć o amantadynie. Lekki kaszel się utrzymuje. Proszę kogoś o poradę.
  • 4 maja 2021, 8:21
   Może Pani zostawić nr telefonu i nazwę miejscowości - może jakiś lekarz się z Panią skontaktuje.
   • 4 maja 2021, 8:49
    Mój telefon 505582534. Proszę o kontakt.
  • 4 maja 2021, 8:28
   Dzień dobry, na tym etapie choroby, bardzo ważna jest diagnostyka, nawet w szpitalu. Amantadyna włączona jest późno i na pewno są już powikłania. Nie wiemy, czy 6 dni antybiotyku wystarczyło, ale raczej nie i mogą być konieczne leki dozylne. Zapalanie płuc może nie dawać objawów z układu oddechowego. Ta dobra saturacja niestety nic nie znaczy. Nocne poty są normalne. Jeśli bierze Pani amantadynę już te 2-3 dni i nie ma spektakularnej poprawy to należy zadać przyjęcia do szpitala, odmowa na piśmie itd. Jak będzie dobrze to odeślą do domu. Lek można dokończyć w szpitalu, łącznie do 14 dni. Proszę napisać co u Pani, najlepiej z numerem tel. dla Lekarzy z forum, jeśli nikt Pani nie pomoże. Serdecznosci.
  • 4 maja 2021, 8:33
   Nie pisze Pani ile dób zażywa amantadynę, a to istotna sprawa. Po za tym, poty oznaczają, że organizm walczy z chorobą i toksyny również z potem są z niego wydalane. Zaznaczam, że nie jestem lekarzem ale ucisk w klatce i kaszel to mogą być objawy zajętych płuc albo wirusowe jeżeli Pani tak późno zaczęła brać amantadynę albo nadkażenie bakteryjne, które antybiotyk doustny niekoniecznie mógł zahamować. Proszę więcej napisać i podać nr telefonu, to Ktoś z uczynnych lekarzy do Pani odezwie się. Zdrowia życzę Państwu.
   • 4 maja 2021, 8:37
    P. Marysieńka rozszerzyła moją myśl i ma rację, że najlepszym rozwiązaniem jest przyjęcie do szpitala i diagnostyka i najprawdopodobniej wyleczenie zapalenia pocovidowego lekami dożylnymi.
    • 4 maja 2021, 8:47
     Potwierdzam, za długi czas oczekiwania w domu!!! Proszę szukać pomocy w szpitalu nim będzie za późno!
   • 4 maja 2021, 8:56
    Amantadynę zażywam 2 dobę. Po niej ucisk w klatce ustąpił. Ogólnie czuję się dobrze, nie mam gorączki. Zaniepokoiły mnie tylko te nocne poty.
    • 4 maja 2021, 23:45
     Bardzo się cieszę. Ze względu na nocne poty proszę rozważyć włączenie elektrolitów i pewnie magnez potazek też warto. Zdrowia, również dla męża! PS. Czy mąż leczył się amantadyną? Do szpitala warto podesłać nutridrinki, elektrolity, magnez... Pozdrawiam
 172. 3 maja 2021, 21:03
  Witam serdecznie, piszę w imieniu brata 52 l (nadciśnienie, cukrzyca II, w ostatnim czasie zabieg zwężenia cewki moczowej). Z tego co mi przekazał podczas rozmowy telefonicznej od 28.04 złe samopoczucie, brak apetytu, ból pleców temp. 38,2. Po przeprowadzonym w dniu 02.05 teście na covid wynik pozytywny. W dniu 02.05 z powodu osłabienia, odruchów wymiotynych i gorączki 39﮿ C wezwano pogotowie. Saturacja prawidłowa, osłuchowo czysto, podano pyralgin, gorączka ustapiła. Rano 03.05 lekki kaszel i ogólne osłabienie, o godz. 13 brat przyjął 1 tabletkę Azithromycin (posiada jedno op. 3 tabletki). Po południu ponownie temperatura 38,8 ﮿ C nudności i dość mocny kaszel. Na stałe brat przyjmuje leki: Diuret, Nebicard, Biotropil,Histigen, Ezehron,TamisPras, Zofenil, Milurit, Doxanorm, Polhumin mix 3, Polhumin mix 5. Bardzo proszę lekarza o wsparcie, czy wobec schorzeń j.w. i branych leków nie ma przeciwwskazań do podania amantadyny (Viregyt K) i jaki podać środek rozrzedzający krew. Z góry dziękuję za pomoc
  • 3 maja 2021, 21:40
   Prosze podac numer telefonu, zeby medycy mogli sie skontaktowac
 173. 3 maja 2021, 18:46
  dw.com,artykuł Rheinische Post:"Zgony na wschodzie,lekarze na zachodzie.
 174. 3 maja 2021, 18:45
  Witam , mam 35 lat i jestem astmatykiem .23 kwietnia w piątek miałem pierwsza dawkę pfizera .z 1 na 2 maja w nocy czułem bol mięśni i dłużej spałem wstałem z gorączką odrazu zazylem viregyt według schematu Dr Bodnara . Wczoraj cały dzień temperatura około 38 stopni . Dzisiaj już bez temperatury w sumie doszedł zatkany nos i suchy kaszel . W domu posiadam macromax i unidox . Zastanawiam się czy zacząć już jeść i czy się nadają jakby był tu jakiś lekarz to proszę o kontakt 571495941
 175. 3 maja 2021, 17:37
  Kowidowi „łowcy skór”: 1920 zł za gotowość, 1054 respirator, 54 000 lekarz, 10-12 000 pielęgniarka i ratownik https://www.kontrowersje.net/kowidowi-lowcy-skor-1920-zl-za-gotowosc-1054-respirator-54-000-lekarz-10-12-000-pielegniarka-i-ratownik/
  • 3 maja 2021, 18:06
   To ja jeszcze polecam dr Sutkowski w pytanie na śniadanie - akcja zaczyna się od 3:30 minuty https://youtu.be/MFd894wiCNc?t=206
   • 4 maja 2021, 7:38
    Konował Sutkowski to szkodnik z całą armią konowałów p.o.z. Pozamykali się w przychodniach i stosują teleporady. Nie zajmują się leczeniem-nieroby!!!!!!
  • 3 maja 2021, 20:01
   A profesor Krzysztof Simon reklamuje maseczki w TV. A więc - pandemio trwaj, bo cóż by reklamował gdyby nie pandemia. https://twitter.com/Bob_Gedron/status/1388587316202156032
 176. 3 maja 2021, 17:01
  W 1776 Benjamin Rush lekarz i sygnatariusz Deklaracji Niepodległości przestrzegał, że medycyna może przybrać formę ukrytej dyktatury. Ocalała z holokaustu mówi o segregacji i szczepieniach. https://gloria.tv/post/pPrbxV8nasot6wK4m3F7ptkML
  • 3 maja 2021, 17:50
   To jest taki nowy holokaust. Jak żyć w przyszłości, będąc nie zaszczepionym?
   • 3 maja 2021, 19:01
    Ministerki już szykuja paszporty szczepionkowe... Nazistowska segregacja.
 177. 3 maja 2021, 15:51
  Biorę amantadyne wariant II najbardziej niepokoi mnie ten oblewający mnie brak sił ,już dzisiaj 3 dzień ,poprawa jest ale tylko chwilowa , jestem już załamana ,już ,3 tygodnie od pierwszych objawów
  • 3 maja 2021, 18:52
   Jeśli nie jest już Pani w kwarantannie, proszę zabiegać o wizytę u lekarza, albo zgłosić się na SOR Musi koniecznie ktoś Pani zrobić badania - rtg lub tomografię płuc, osłuchać, zrobić EKG.
 178. 3 maja 2021, 12:59
  Witam.przez kilka dni miałam bardzo silny ból gardła.potem chrypka i kaszel.nastepnie katar.laryngologicznis wszystko ok.w piątek otrzymałam skierowanie na test.poniewaz czułam się coraz słabiej po konsultacji z lekarską rodzinna zaczekam brać amantadynę i azycynę Test wyszedł negatywny jednak ja nadal biorę leki..Powolutku objawy mijają.pozostal suchy kaszel szczególne w nocy lub rano i ciągłe uczucie zatkanego nosa oraz meczliwosc.czy możliwe jest że test niewiarygodny czy ja po prostu nie mam covid?i czy nadal mam brać leki.?pozdrawiam Agnieszka
  • 3 maja 2021, 13:34
   Na temat wiarygodnosci testow juz tu bylo nie raz. Objawy wskazuja na wirusa to brac lek a nie czekac na powiklania.
   • 3 maja 2021, 14:18
    Pięknie dziękuję za odpowiedź.biore i jest lepiej
    • 3 maja 2021, 15:31
     Na kaszel i bol gardla gorace mleko +1/2 lyzeczki soli na szklanke +1 lyzeczka masla ,pic gorace malymi lykami.
  • 3 maja 2021, 16:24
   Dr Jaśkowski poleca psiukanie gardła octem jabłkowym. Proszę obejrzeć film o grypie tego lekarza i leczenie grypy węglem aktywnym https://www.youtube.com/watch?v=HE4PbEFo5Ew&ab_channel=PAZTV
 179. 3 maja 2021, 12:27
  Polski rząd kłamie! W Indiach na COVID-19 zmarło 215.000 osób, a w Polsce 68.000. Indie liczą sobie 1.4 miliarda mieszkańców, a Polska 37,6mln – 4,5 mln (osoby na emigracji) = 33.1 mln. Skoro Indie mają 42,3 razy więcej mieszkańców, a u nas stwierdzono 68.000 zgonów, to proporcjonalnie do Polski w Indiach "powinno" być 2,9 mln zgonów. Skoro w Indiach odnotowano 215.000 zgonów, to znaczy, że sytuacja w Polsce jest 14 razy gorsza, a jeśli tak jest, to co PiS robi w tej sprawie? NIC, bo luzuje obostrzenia! I otwiera niepotrzebnie przedszkola i szkoły! /// Średnia inteligencji PiS-rządu jest rażąco zbyt niska, aby mogli sobie poradzić z pandemią. Jeśli nie stracą władzy, to wyginiemy. PiS nigdy nie pozwoli Polakom leczyć się amantadyną i innymi skutecznymi lekami! Prawie 70.000 Polaków umarło w Polsce na COVID-19, czyli 14 razy więcej, niż proporcjonalnie do ilości mieszkańców umarło w Indiach, a więc tam, gdzie obecnie ilość zakażeń kształtuje się na poziomie 400 tys. dziennie. Oprócz tego, z uwagi na zakazanie leczenia przez PiS oraz ze względu faktyczny brak służby zdrowia umarło w Polsce, dodatkowo, około 140.000 Polaków. Ilu z Nas musi umrzeć, aby Kaczyński i jego Obajtki zdążyły się tyle nachapać, aby mieli dość, a potem oddali władze … osobom, które mają jakiekolwiek kwalifikacje ?! Ilu z Nas musi umrzeć ?! Milion, 2 miliony Polaków ?! NIGDY nie głosujcie na Kaczyńskiego i nikogo, kto ma jakikolwiek związek z PiS. Wyznaczanie niekompetentnych i przekupnych przez koncerny farmaceutyczne ludzi do walki z pandemią, zabranianie leczenia covid amantadyną to zbrodnia ludobójstwa.
  • 3 maja 2021, 14:56
   Pytanie, na kogo głosować. żadna opcja nie wspomina o leczeniu ludzi, wszyscy zgodnie gadają tylko o szczepieniu. Wyjątkiem jest Konfederacja, no ale niestety ja na nich nie zagłosuję. Od wielu lat chodziłam na wybory , od wielu lat dla mnie przegrane. Jednak w sprawie pandemii i amantadyny nie widzę nikogo, kto walczyłby o leczenie ludzi w związku z tym mogę już teraz powiedzieć, że na najbliższe wybory nie wybieram się.
  • 4 maja 2021, 3:36
   Przecież po pierwsze opozycja to złuda wyboru - to to samo, ci sami ludzie. Po drugie opozycja ani piśmie w sprawie leczenia, w tym amantadyną. Pandemia bardziej się opłaca.
 180. 3 maja 2021, 11:52
  Polece Wam dobra-recepta.pl bardzo szybko działają, kod w 3 minuty. E-recepta normlanie do zrealizowania w aptekach. U mnie cała rodzina skorzystała - dzięki !
 181. 3 maja 2021, 10:51
  MAM KILKA OPAKOWAŃ VIREGYT-K . POMOGE- kontakt zlomik@op.pl lub 888-221-519
 182. 3 maja 2021, 9:34
  Proszę o interpretację opisu rtg. Nieregularne nacieki zapalne miąższowo-śródmiąższowe w obwodowych partiach pola środkowego oraz w polu przywnękowym płuca prawego- najprawdopodobniej zejściowe w przebiegu covid 19. Poza tym pola płucne powietrzne.Serce rtg niepowiększone. Dzwoniłam w piątek do dwóch lekarzy ,każdy z nich powiedział, że antybiotyk niczego tutaj nie zmieni i nie jest konieczny.Jest to powirusowe zapalenie i trzeba odpoczywać .Ale czy to wystarczy. Nie mam kaszlu, duszności, jedynie niewielkie kłucie w klatce.Biore amantydyne 2×1,ale bardzo schudłam, mam nadżerki i boję się brać Acard i polopiryne. Czy siemie lniane 2r.szklanka i wywar z imbiru, wit ADEK wystarczy przeciwzakrzep. Proszę o odpowiedź w sprawie rtg. Dziękuję. Dorota
  • 3 maja 2021, 11:20
   Bralabym Lunazynę na odwrocenie skutkow pokowidowych i na wzmocnienie systemu immunologicznego. Sprawdzic ph moczu odnosnie tych nadżerek.
   • 3 maja 2021, 13:10
    Witam.przez kilka dni miałam bardzo silny ból gardła.potem chrypka i kaszel.nastepnie katar.laryngologicznis wszystko ok.w piątek otrzymałam skierowanie na test.poniewaz czułam się coraz słabiej po konsultacji z lekarską rodzinna zaczekam brać amantadynę i azycynę Test wyszedł negatywny jednak ja nadal biorę leki..Powolutku objawy mijają.pozostal suchy kaszel szczególne w nocy lub rano i ciągłe uczucie zatkanego nosa oraz meczliwosc.czy możliwe jest że test niewiarygodny czy ja po prostu nie mam covid?i czy nadal mam brać leki.?pozdrawiam
 183. 3 maja 2021, 8:28
  z czytanki z www Przeglądając piśmiennictwo tej pracy można dowiedzieć się, że choroba kompleksu immunologicznego była przedmiotem zainteresowania naukowców i kilku badań, zwłaszcza w toku badań nad szczepionką przeciwko wirusowi RS w latach 60-tych. Jak się okazało, ta szkodliwa szczepionka wywoływała chorobę kompleksu immunologicznego u dzieci zaszczepionych tym preparatem, co doprowadziło do wielu przypadków ciężkich zachorowań i 2 zejść śmiertelnych. Badania przeprowadzone na modelu zwierzęcym w latach 80-tych i w 2002 roku jednoznacznie pokazały, że przeciwciała wywołane tą szczepionką cechowały się niskim powinowactwem i prowadziły do choroby kompleksu immunologicznego (Polack, Journal of Experimental Medicine 2002, Devey, Immunology 1980). Zaobserwowane w omawianej publikacji mechanizmy poddają w wątpliwość obecne strategie masowych szczepień przeciwgrypowych i pokazują w jak ograniczony sposób postrzegane są efekty szczepień, np: Czy badania związane ze szczepionkami przeciwgrypowymi weryfikują jak wysokie powinowactwo mają przeciwciała indukowane szczepionką? Czy przeciwciała o niskim powinowactwie zaobserwowane wśród osób o ciężkim przebiegu infekcji H1N1 powstały na skutek szczepień czy wcześniejszej naturalnej infekcji? Jaki jest cel propagowania masowych szczepień całych populacji, skoro powstałe w ten sposób przeciwciała o możliwym niskim powinowactwie mogą się przyczynić do ciężkiego przebiegu choroby z powodu innego szczepu wirusa grypy? Wyniki badania zostały bardzo trafnie podsumowane przez Richarda Scheuermann, immunologa z Uniwersytetu Southwestern Medical Center w Dallas – „To pierwsze sensowne wyjaśnienie, dlaczego wirus H1N1 wywoływał najcięższy przebieg choroby w nietypowej grupa wiekowej, czyli u osób w średnim wieku: “Nobody really had a good explanation for why middle-aged people seemed to have more severe disease than would have been expected. … This explanation is the first one that I’ve seen that actually makes sense.” W świetle przedstawionych obserwacji, Scheuermann ostrzega przed próbami opracowania uniwersalnych szczepionek, które miałyby chronić przed wszystkimi szczepami wirusa grypy prawdziwej. Możliwe jest, że takie preparaty będą indukować przeciwciała wywołujące destrukcyjną reakcję organizmu. Zamiast tego, przedstawione obserwacje powinny ponaglić środowisko medyczne, aby zastosować odpowiednie leczenie u osób ze stwierdzoną chorobą kompleksu immunologicznego i w ten sposób chronić ludzi przed komplikacjami i zejściami śmiertelnymi. Co za odmiana w podejściu do grypy! Urzędnicy sanitarno-epidemiologiczni powinni zapamiętać tą nauczkę z sezonu 2009, zaprzestać corocznej zgadywanki i zastąpić ją naukowym podejściem do problemu. Pragmatyczne rozwiązania skierowane do grup wysokiego ryzyka są najbardziej skutecznym narzędziem ochrony zdrowia lepszym niż niepotrzebne i potencjalnie niebezpieczne interwencje na masową skalę.
  • 3 maja 2021, 12:15
   Dzięki Panie Jacku za cenne informacje. Bardzo potrzebne są takie "puzle", które budują obraz rzeczywistości.
  • 3 maja 2021, 19:30
   rsv nie ma powszechnej szczepionki, jest tylko pasywna, bardzo droga, przewidziana na zachodzie dla grupy szczegolnego ryzyka, w polsce prawdopodobnie nie jest wcale dostepna
 184. 3 maja 2021, 8:12
  Dzień dobry, Proszę o podpowiedź w temacie : u mojej teściowej lat 72 pozytywnie wyszedł test na COVID. Od soboty włączyłyśmy leczenie VIGERYT-K wg wariantu 2. Teściowa na stałe przyjmuje leki : controloc, essentiale forte, kalipoz, vicebrol forte, metocard, indapen, polsard, a od środy dodatkowo leki przepisane przez lekarza ogólnego : doxycyclinum tzf 1x1; aulin - 1x1; erdomed 2x2; neoparin 1x1. Choroby przewlekłe u teściowej : nadciśnienie, torbiele na trzustce i wątrobie, gózki niezłośliwe na tarczycy. Niepokoi mnie nocny mocny ból głowy (po podaniu Vigeryt) oraz wzdęty i ból brzucha. Bardzo proszę o konsultacje, czy podawać dalej Vigeryt-K.
  • 4 maja 2021, 3:42
   Proszę podać telefon do kontaktu. Ile płynów na dobę wypija? Czy bierze leki przeciwzakrzepowe?
 185. 3 maja 2021, 7:46
  Mam pytanie czy po kuracji azytromycina przez 6 dni można podać amantadyna, pacjent w wieku 63 lata, temperatura od tygodnia ok38. 5 kaszel i lekkie duszności. Który wariant ewentualnie?
  • 3 maja 2021, 8:29
   Leczenie antybiotykiem i amantadyna mozna prowadzic jednoczesnie, pamietac tylko o odstepie podawania antybiotyku miedzy dawkami amantadyny. Jesli pacjent nie ma chorob metabolicznych i nie jest szczegolnie szczuply (k.60kg) - odpowiedni bedzie wariant 1 (pierwsza dawka 2x100mg, potem co 6h - 100mg). Koniecznie duzo pic - popijac dawke (nigdy na pusty zoladek, wczesniej cos zjesc), potem pic srednio co godzine szklanke plynu. Do tego suplementy (cynk, magnez, wit. D i C itd.) I zadbac o cos przeciwzakrzepowego (heparyna w tabletkach lub zastrzykach -od lekarza), jak nie ma uczulenia na kw. acetysolalicylowy - 2xdziennie po 1 tabl. 75mg Acard (lub 2x 1/4 polopiryny czy aspiryny).
  • 3 maja 2021, 8:51
   Można, nawet oba leki stosować jednocześnie tzn. w odstępie kilku godzin, gdyż azytromycyna to antybiotyk działający na bakterie, a amantadyna to lek przeciwwirusowy, który "wybije" wirusa. Wariant zależy od Państwa, jeżeli nie ma innych chorób współistniejących to ja bym stosowała I, ale można też II i należy obserwować reakcję organizmu na niego. Zaznaczam, że nie jestem medykiem ale jeżeli temp. utrzymuje się nadal taka wysoka od tygodnia i brany był antybiotyk oraz są duszności to należy zdiagnozować pacjenta/osłuchać, wykonać RTG bo najprawdopodobniej mogą być zajęte płuca. Dlatego, że nie brana była wcześniej amantadyna więc możliwym powodem mogą być powikłania pocovidowe wirusowe. PROSZĘ DZIAŁAĆ! bo czas działa na niekorzyść pacjenta, jeżeli szybko zastosujecie amantadynę i temp. po 1-2 dniach nie spadnie to ja uważam, że konieczny będzie szpital bo być może nadkażenie bakteryjne było oporne na azytromycyne i najlepiej leczyć zapalenie płuc w szpitalu antybiotykami dożylnymi lub domięśniowymi. Należy bardzo dużo pić przy amantadynie 3-4 litry/doba, dodatkowo przeciwzakrzepowo acard75 mg 2x1 dziennie lub 0,5 polopiryny lub aspiryny. Inne rady pod tym linkiem: https://indd.adobe.com/view/7e591e9b-1c0d-46d3-ac33-e8ff55bd7a28 Ponadto proszę zostawić nr telefonu do siebie lub chorego, to być może pomoże z Któraś z osób-Medyków z tego forum i oddzwoni z zaleceniami.
   • 3 maja 2021, 17:38
    Bardzo jasny i obrazowy przekaz !
  • 3 maja 2021, 9:49
   Jeśli po 5-6 dniach leczenia antybiotykiem i amantadyną choroba nie mijaa stan sie pogarsza proszę szukać natychmiast szpitala. Piszę w oparciu o własme doświadzczenie. W domu leczyłam się 10 dni czyli o kilka dni za długo mając nadzieję, że choroba wkrótce ustąpi. Trafiłam do szpitala w stanie niemal krytycznym- 70% płuc było zajęte. Podjęto odpowiednie leczenie i dziś w 14 dniu pobytu w szp. Dopiero chodzę kolo łóżka cały ten czas poddana tlenoterapii. Dziś słysze, że personel drżał o moje życie. Mam 44 lata. Nie byłoby tylu zgonów. Jeszcze raz podkreślam i proszę- nie czekajcie ze szpitalem tak długo jak ja! To mój apel do wszystkich!
   • 3 maja 2021, 10:08
    Pani Beato, Pani wpis jest bardzo ważny, bo tu na forum brakuje informacji z tego, co działo się dalej po np 7 dniach od pierwszego wpisu. A z tego można się wiele nauczyć. Kiedyś pisywała tu często Dentystka i uczyła, by nie bać się szpitala. Życzę Pani szybkiego powrotu do pełnego zdrowia. Podsyłam link, który mam nadzieję też w tym pomoże. Szczególnie tam ćwiczenia butelkowe opisanie przez Aga i rozdz o braku ruchu - ćwiczenia zebranie przez Nie Chemika. Powodzenia. https://shared-assets.adobe.com/link/5b4e1686-b197-48b1-61b8-fdc564a10d07 (komórka)
   • 3 maja 2021, 10:30
    Dr. Bodnar wyraznie mowi w opisie, ze jesli po 2-3 dniach nie ma zdecydowanie poprawy musi nastapic leczenie objawow. „ Jeśli pacjent nie ma spektakularnej poprawy po 2-3 dobach i jeszcze nie ma pełnej stabilizacji, można podejrzewać, że może mieć już powikłania, na przykład zapalenie płuc. Trzeba go zbadać i bezwzględnie osłuchać płuca (w przypadkach wątpliwych wykonać tomografię komputerową lub przynajmniej RTG, które mogą wykazać zmiany zapalne – niesłyszalne na słuchawkach).“
   • 3 maja 2021, 11:19
    U nas wystąpiła podobna sytuacja - pomimo leczenia amantadyną (9 dni) i sumamedem (4 dni) narastała gorączka, dreszcze, zlewne poty. Dołączyło się bakteryjne zapalenie płuc. W warunkach szpitalnych szybko wyleczone kombinacją antybiotyków dożylnych. Bez zauważalnych powikłań. Jeśli po amantadynie utrzymują się objawy, nie ma co czekać - trzeba dzwonić po pomoc.
 186. 3 maja 2021, 5:40
  Jestem pod koniec drugiej doby leczenia siarczanem amantadyny. Generalnie większość objawów, a miałem głównie mięśniowe, ustąpiła. Pojawił się nowy w postaci bólu głowy w okolicy czoła. Jest dość intensywny. Proszę o info czy to jest powod do ewentualnego odstawienia leku?
  • 3 maja 2021, 8:36
   Czy pije pan wystarczajaco duzo? 3-4 lity na dobe to sednio szklanka na godzine. Prosze zazywac magnez Na bol glowy powinny pomoc oklady z soli - znajdzie pan przepisy w zebranych radach. Byly osoby, ktore mialy silne bole - braly np. Nimesil. Czy bierze pan cos przeciwzakrzepowo - heparyne albo Acard/Polopiryne/Aspiryne? Nie warto odstawiac leku, tym bardzie, ze bedzie pan zaraz schodzic na nizsza dawke, lepiej ew. powinnac 1 dawke (i zobaczyc co sie dzieje, bo moze bol nie jest od amantadyny ale od wirusowej infekcji).
   • 3 maja 2021, 8:52
    Pije bardzo dużo. Myślę, że więcej niż 4 litry dziennie. Na ból głowy wziolem aspirynę 500mg i po pół godziny dostałem wysypki na rękach i tlowiu. Wysypka juz zeszla. Bol głowy poczatkowo po aspirynie zmalał ale już ponownie głowa boli. Biorę magnez i potazekmag. Amantadyne według wariantu 2
    • 3 maja 2021, 10:30
     Jeśli ma pan wysypkę - to i ma uczulenie. Albo próbować z mniejszymi dawkami (Acard 75mg - głownie na rozrzedzenie krwi), albo probowac jutro od lekarza heparyne w tabl. lub zastrzykach. Jesli ma pan uczulenie na salicylany to jest takze lek (na recepte) - Ifapidin. Naturalne sposoby - wit. E, imbir, syrop z cebuli. Na bol glowy - sprobowac Pyralgine jesli nie ma Nimesilu. A na pewno - z doswiadczen z forum - pomagaja oklady z soli (opaska na glowe i trzymac kilka godzin).
 187. 2 maja 2021, 19:26
  Witam Czy lek o nazwie Fluconazole mozna stosowac razem z amantadyna ? Dziękuję z gory za odpowiedz Pozdrawiam
  • 2 maja 2021, 20:25
   Pan leczy się już tym lekiem czy chce dopiero brać z amantadyną? ----- Było niedawno pytanie o inny lek przeciwgrzybiczy, ale z tej samej grupy pochodnych triazolu. Można więc przyjąć, że odpowiedź dotyczy też pana. ----- Beata 30 kwietnia 2021, 20:53 Chemiku, czy można wziąć Orungal przy Rimantynie? Nie osłabi to jej działania?Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Odpowiedz Chemik 30 kwietnia 2021, 21:24 Można, ale najlepiej w odstępie kilku godzin. Itrakonazol to wielkocząsteczkowy związek, ale bogaty w elektroujemne atomy tlenu, azotu i chloru, stąd zalecany odstęp, żeby nie oddziaływały ze sobą i nie wpływały na swoją wzajemną farmakokinetykę. Odpowiedz
   • 2 maja 2021, 21:04
    Dziękuję Pani bardzo, Juz biore oba leki. Zdrowka zycze
 188. 2 maja 2021, 17:53
  Szczepionki gdzie były przebadane czyżby nigdzie?Czemu nie ma Sino ani Sputnika ?
  • 3 maja 2021, 4:35
   No badają właśnie teraz. Szczepionka była dopuszczona (Astra Zeneca) tymczasowo na rok czasu. I to jest chyba powodem dlaczego mówią że działa rok. Co mówi Astra Zeneca - przy obu szczepionkach, działa to w 80% (czyli zawsze jest wymówka a la miał Pan pecha). Kilka dni temu Ursula von der Leyen zakupiła dla nas na tych samych warunkach Moderna i Pfizer 1,8 mld sztuk. Warunki proste. Obie firmy nie są odpowiedzialne w wypadku komplikacji, i nie przejmują odpowiedzialności za brak odporności. Dlaczego nie ma Sino i Sputnika? Bo blokuje się te szczepionki.
   • 3 maja 2021, 5:34
    Jestem pod koniec drugiej doby leczenia siarczanem amantadyny. Generalnie większość objawów, a miałem głównie mięśniowe, ustąpiła. Mam dodatkowy objaw w postaci bólu głowy w okolicy czoła. Tak jakbym czymś się mocno uderzyl. Czy jest powód do zmartwień i ewentualnie odstawienia leku?
    • 3 maja 2021, 10:11
     Panie Marku ja bym spróbowała okłady z soli, jak zrobić rozdz zmagam się z.. tutaj https://shared-assets.adobe.com/link/5b4e1686-b197-48b1-61b8-fdc564a10d07 Pozdrawiam serdecznie
   • 3 maja 2021, 8:02
    taka strona z grypkami i ciekawe opisy https://szczepieniagrypa.wordpress.com/
 189. 2 maja 2021, 17:34
  Pisano kiedyś o Nigerii, a teraz Polska jest jednym z 4 krajów, w których szczepionka będzie testowana na dzieciach od 6ego m-ca życia. "Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował, że firmy Pfizer i BionTech będą prowadziły w Polsce badania w zakresie możliwości szczepienia przeciwko COVID-19 dzieci wieku od 6 miesiąca do 12 roku życia." https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/210439937-W-Polsce-beda-prowadzone-badania-nad-szczepionka-dla-dzieci.html ---------- Artykuł o dzieciach kwalifikowanych do badań, powyżej 3mca życia był już pod koniec stycznia, ale nikt nie zareagował na to i nie dopytywał skąd (z domów dziecka?) pochodzą dzieci - projekt jest poufny. https://wiadomosci.wp.pl/szczepionka-na-covid-rowniez-dla-dzieci-w-rzeszowie-juz-trwaja-badania-kliniczne-6601735988079136a -----
  • 2 maja 2021, 17:49
   Niebywałe... znaleźli tu darmowy poligon doświadczalny i to względem dzieci ! - szok!
   • 3 maja 2021, 8:27
    Matka Kurka https://www.kontrowersje.net/pfizer-zaplacil-za-zbrodnicze-eksperymenty-na-dzieciach-z-nigerii-teraz-za-darmo-eksperymentuje-na-polskich/ jest to wpis na stronie dakowski.pl
  • 3 maja 2021, 12:08
   Ja nie bardzo wiem, jak to powinno wyglądać. Czy nie podawać dzieciom żadnych szczepionek ? Czy może przed podaniem polskim dzieciom, najpierw testować na nigeryjskich ?. Czy może podawać dzieciom nietestowane (wtedy uda się uniknąć testowania na dzieciach) ? Jak Państwo to widzicie ?
   • 3 maja 2021, 12:27
    Ojciec -najpewniej nie dostaniesz gotowej odpowiedzi, nie dlatego żeby jej nie było, ale dlatego żebyś odpowiedzialności nie przerzucał na innych. Ale dla mnie nawet najmniejsze zbędne lub słabo uzasadnione ryzyko utraty zdrowia dziecka indukuje czerwoną lampkę STOP. Czytaj dużo niezależnych-niesponsorowanych artykułów, wyciągaj wnioski, itd.
    • 3 maja 2021, 18:16
     Niezależnych tzn. jakich. Matka kurka, inżynier Zięba, czy marucha.wordpress.com. Osobiście nie bardzo mi pasuje robienie sobie zastrzyków z perhydrolu albo robienie wlewów z końskich dawek witaminy C. Swoją drogą to ciekawe skąd ten Pfitzer bierze te dzieci do eksperymentów. Ja bym się w życiu nie zgodził. To chyba jakaś patologia sprzedaje swoje dzieci na króliki doświadczalne. Albo domy dziecka, bo przecież jeśli rodzice są pozbawieni władzy rodzicielskiej to wychowawcy pozostają opiekunami prawnymi. Ja osobiście wolałbym jednak, żeby w ramach wyrównania szans zaoferować te nowoczesne technologie krajom rozwijającym się.
   • 4 maja 2021, 0:38
    Jawnym jest, ze szczepionki, ktorymi szczepia ludzi na calym świecie są dopuszczone tymczasowo /na 1 ROK/, bo badania koncowe maja byc ukonczone na koniec 2023 roku. Za obecne szczepionki nikt nie bierze odpowiedzialności za NIC. Trzeba miec kwadratowa głowe, by pojąc dlaczego tak jest!!! Ae czytajac to: "Doktor Geert Vanden Bossche, jeden z najbardziej znanych na świecie czołowych badaczy szczepionkowych, położył na szali całą swoją wiarygodność i karierę naukową i zwrócił się oficjalnie do WHO, po rozmowach z innymi badaczami, aby natychmiast przerwać masowe szczepienia na COVID-19, bo jego konsekwencje “mogą być dla zdrowia publicznego opłakane”. Nadał swojej wiadomości priorytet najwyższej wagi zarządzania kryzysowego." ttps://fpg24.pl/bardzo-wazny-glos-w-sprawie-masowych-szczepien-na-covid-19 Tego człowieka tak posłuchali jak naszego dr Włodzimierza Bodnara.....nie tylko ręce opadaja - dla decydentów rzadowych i ich komisji lekarskich przy rzadzie najwazniejsze jest szczepienie i wolny respirator, leczenia z wirusa nie ma!! remdisivir, ktory podobno nie dziala na covida podaja, bo jest diabelnie drogi /może coś mozna uszczknąć/ ...adekwatne słowo co sie dzieje? ...ludobójstwo - taki wniosek wypływa sam....
   • 4 maja 2021, 0:49
    Panie Ojciec najwazniejsze to, zeby kazdy miał wiedze prawdziwą i mozliwy wybór w kazdej dziedzinie, a w zwłaszcza swojego zdrowia !! nie ufam rzadowi, MZdrowia, wiec mam sie kłuć??!! Połowa, a moze wiecej szczepionych ogromne powikłania, leżą w domu ciezko schorowani kilka dni i wiekszość nie zglasza tych powikłań !!/ w TV gadaja, ze tylko miejsce szczypie... Panu nie odpowiada co proponuje Zieba i ktos tam jeszcze, ale czy oni Pana zmuszają, daja paszporty na te zabiegi?!!... Ja dbam o zdrowie dbając o moj układ immunologiczny, nie choruje, a chca mnie szczepić! po co?! covid mi niestraszny, bo mam amantadyne i WIEDZE!!.
 190. 2 maja 2021, 16:15
  Polecam e-recepte na amantadyne na dobra-recepta.pl dzialaja w 3 minuty ;-) Dolegliwości: grypa A
  • 2 maja 2021, 18:47
   Lek tez otrzymam w 3 minuty ? Zloty interes macie z tymi receptami.
  • 3 maja 2021, 8:31
   W ciągu miesiąca podwyższyliście cenę o ponad 200% na 149zł, w krótkim czasie okaząło się, że przesadziliscie - obnizka na 99zł. Teraz wróciliscie do 65zł, do tego 20% znizki na nastepne. Mozna. Podobno jest zakaz sprzedaży Viregyt z prywatnych gabinetów (pewnie e-recept) - do wyjasnienia (jak macie uklady z NFZ/MZ).
  • 3 maja 2021, 20:26
   Proszę jeszcze napisać za ile zł.
 191. 2 maja 2021, 15:57
  Sensacyjny wywiad ( nie o amantadynie ) ale bardzo ciekawy : https://gloria.tv/post/pPrbxV8nasot6wK4m3F7ptkML
  • 3 maja 2021, 13:21
   Pani Barbaro - dzięki za link - to bardzo ważny głos. Ważne aby go usłyszało więcej ludzi zanim zniknie.
  • 3 maja 2021, 18:34
   Nie wiem w takim razie jaką chorobę leczy dr Bodnar. Dr Rainer FUELLMICH twierdzi, że nie ma żadnego wirusa Sars-cov-2. Nie ma żadnej zwiększonej śmiertelności. A testy PCR nie pokazują zakażenia koronawirusem. Oczywiście nie jest doktorem medycyny tylko nauk prawnych.
   • 4 maja 2021, 0:53
    Ano dr Bodnar leczy z chorób spowodowanych zakazeniem WIRUSAMI - mam na mysli nas tu szukających pomocy i niewazne czy to świnska grypa, czy sezonowa, czy koronowa, sars, mars etc.. bo dr Bodnar LECZY bez respiratora i. Ma pani jakies wątpliwosci co do JEGO metod leczenia, to fachowiec jakich mało!!
 192. 2 maja 2021, 14:58
  Do Pani Danuty Chciałabym prosić Panią o interpretację odczynów po postawionych bankach ogniowych. Z góry dziękuję katarzyna.zych@wp.pl
  • 2 maja 2021, 16:29
   Wyslane
 193. 2 maja 2021, 13:36
  Czy to możliwe, że po 1szej dobie leczenia siarczanem amantadyny jest pogorszenie? Nie ma temperatury ale uczucie wewnętrznego gorąca, doszedł ból pod lewą łopatką, odkrztuszanie i niewielki kaszel. Jest też duży niepokój. Z góry dziękuję za odpowiedź
  • 2 maja 2021, 14:43
   Pogorszenie powoduje wirus, który rozgościł się w Pani organizmie, amantadyna może tylko pomóc - za kilka dni powinny być efekty, kiedy replikacja wirusa zostanie zatrzymana. Dużo pić, odpoczywać. Brać opisywane suplementy, na niewielki kaszel - syropy w zależnosci czy suchy czy mokry, pomoze oklepywanie i nacieranie plecow, inhalacje, napary. Niepokoj moze byc od amantadyny, ale i od samego stresu spowodowanego choroba. Mozna wspomagac sie np. Relanium lub hydroksyzyna (jedno i drugie na recepte). Poki co probowac zaparzyc melise, myslec pozytywnie, relaksowac sie muzyka, cwiczeniami oddechowymi. Probowac kontaktowac sie z lekarzem po weekendzie - byc moze potrzebny bedzie antybiotyk (jpytac czy Pania oslucha/wysle na RTG).
   • 3 maja 2021, 7:41
    Ja na niepokój i bezsenność mam lęk trittico czy mogę go stosować przy niepokoju i bezsenności ?kiedyś leczyłam nerwy i mi zostały .
    • 3 maja 2021, 8:40
     Tak, byly wpisy medykow, z trittico nie koliduje.
 194. 2 maja 2021, 12:18
  Dzień dobry, potrzebuję porady lekarzy przeszkolonych przez dr Bodnara. Jestem tzw. ozdrowieńcem - chorowałam na covid od połowy marca. Objawy przeszły po rymantadynie, niestety było już zapalenie płuc i brałam antybiotyki domięśniowo przez dwa tyg. Po tygodniu od zakończenia rtg płuc i badania krwi - wszystko idealne. Jednak , pomimo , że samą chorobę przeszłam bez objawów tzn. nie miałam gorączki, duszności ani kaszlu, po zakończonej kuracji nadal czułam kłucia pod żebrami i cała tchawica, oskrzela były jak po poparzeniu - czułe i podrażnione. .. W ciągu ostatnich 3 tyg te dolegliwości się nasilały - zaczęłam pokaszliwać sucho, plecy bolą pod żebrami coraz bardziej i dodatkowo z przodu łaskotanie na wysokości mostka. Ogólne samopoczucie niezbyt dobre - te objawy są jak ból zęba - nie ostre ale ciągłe. Jak zaczęłam kaszleć wzięłam znów rymantadynę, jednak już widzę, że po kilku dniach przyjmowania dolegliwości nie ustępują. Jednocześnie osłuchowo jestem czysta, saturacja 98 i brak temperatury. W piątek mam zrobić kompleksowe badania krwi. Jestem w kropce, bo jakby w poinfekcyjnym kontrolnym rtg wyszły jakieś pozostałości - rozumiałabym , że te objawy są resztkowe po chorobie. Ale tam nic nie było a ból pleców nasila się, kaszel też. Gdyby to było nowe zakażenie wirusem, to rymantadyna powinna była pomóc. .... Czy mam czekać co się z tego wykluje (boję się, żeby czegoś nie przegapić, mam pod opieką dwie mało sprawne osoby) czy prosić o skierowanie na tomografię płuc? Czy na rtg mimo, ze poprzedni był 4 tyg temu? Będę wdzięczna za odpowiedź, może pan dr Bodnar tu zagląda, może ktoś z lekarzy z doświadczeniem w leczeniu takich przypadłości... Będę wdzięczna za odpowiedź. Na wszelki wypadek podaję nr telefonu 880124127
  • 2 maja 2021, 17:18
   I ja mam podobne dolegliwości. Ja w zasadzie prawie nie chorowałam, te moje objawy były niemal niezauważalne w porównaniu choćby do mojego męża. Rtg zrobione po chorobie nie pokazało wg. pani pulmonolog nic niepokojącego. Dostałam budesonid, biorę. Ale też miałam bardzo podobne wrażenie jakby oskrzela były poparzone. Samopoczucie w miarę ok, czuję, że odzyskuję siły. Ale właśnie to takie "coś" co siedzi trochę w oskrzelach a trochę w gardle i niby nic ostrego, ale jednak drażni i daje się zauważyć.
  • 2 maja 2021, 17:22
   Ula Łąka - mnie najbardziej niepokoi lekka duszność i ból pleców, jakby mnie ktoś zbił kijami, i fakt, że to się nasila
   • 2 maja 2021, 18:03
    Z dusznościami jestem za pan brat, bo zdarzały mi się "incydenty astmatyczne" jak je nazywam. Zwracam na to uwagę, ale znów nie tak bardzo. Trochę też zakładam, że może to - przynajmnie u mnie- jest jakiś czynnik nerwowy? Bo rtg niby ok (coś o mocno zarysowanym rysunku oskrzeli - czy jakoś podobnie sformułowane), ale tak jest raz lepiej-raz gorzej. Staram się ćwiczyć coraz więcej, delikatnie łagodnie. Ale w ciągu majówki np. siedzę plackiem w domu, nie ruszam się i czuję się tak, jakbym nosiła plecak na plecach i znów pojawia się ten wkurzający kaszel. Już nie to zaczyna denerwować.
    • 2 maja 2021, 18:57
     Zakażenie błyskawicznie czyści organizm z witamin ,warto je uzupełnić przez parę dni wysokimi dawkami. https://uploadfile.pl/pokaz/2148647---ymnq.html
    • 2 maja 2021, 19:15
     Wydaje mi się, że witamin mi nie brakuje. Oznaczyłam sobie poziom wit D3 - jest w normie, jemy owoce, ryby i inne takie. Od choroby zresztą minął już miesiac. A ja znowu dzisiaj wracam do takiego brzydkiego kaszlu.
    • 2 maja 2021, 21:18
     Jeśli ktoś ma alergię (astmę) to po zapaleniu płuc dolegliwości mogą jeszcze długo się utrzymywać. Tym bardziej że mamy sezon pylenia drzew. Kaszel może się nasilać u alergików nawet przy zmianie ciśnienia atmosferycznego, czy temperatury na zewnątrz, generalnie przy zmianach pogody. Regeneracja śluzówki też wymaga czasu po stanach zapalnych.. Nawet jak ktoś nie miał wcześniej alergii to po infekcjach wirusowych może się ona wyzwolić. Moim dzieciom alergikom pulmonolog zawsze po takich infekcjach, gdy utrzymywał się kaszel, zalecał coś na rozrzedzenie wydzieliny i jakiś wziewny steryd i po 2 tygodniach było lepiej. W przypadku tego wirusa nie wiemy, jak gdzieś pisał dr Bodnara, czy ten wirus nie zostanie w organizmie na zawsze , jak np. opryszczka. Pozdrawiam
    • 3 maja 2021, 1:28
     Mój kolega (bez chorób towarzyszących, szczupły, uprawiający sporty, niepalący) pod ok 2 tygodniach po wyjściu ze szpitala covidowego (przeszedł chorobę, bez zapalenia płuc, ale z tygodniową, wysoką gorączką, trudną do zbicia) miał nasilające się bóle pleców w okolicy lędźwiowej. Sądził, że ma coś z nerkami. Badał mocz, robił USG jamy brzusznej. Wszystko w normie. Ale bóle się nasilały. Zrobił pakiet badań krwi. Wszystko było OK z wyjątkiem D-dimerów, które znacznie przekraczały normę. Zrobiono mu powtórne badania, ekg echo serca. Rtg płuc. Dopiero tomografia płuc z kontrastem wykazała skrzeplinę w płucu. Skończyło się na leczeniu przeciw zakrzepowym i długotrwałym zwolnieniu. W szpitalu na kardiologii na którą, trafił okazało się, że podobnych przypadków po covid jest więcej. Gdyby nie był tak dociekliwy i odpuścił, pewnie by mi już tej historii nie opowiedział.
   • 2 maja 2021, 19:26
    Oklady z soli pomogą
 195. 2 maja 2021, 11:48
  Mi pomogła amantadyna, zakupiłem recepte na dobra-recepta.pl szybko i pomyślnie ( wpisałem grypa A bo na covid nie wystawiają). Polecam !
  • 4 maja 2021, 1:09
   Poleca Pan dobrarecepta.pl - ONI sobie sami marke popsuli. kupowalam recepte po 39 zl, bylo duzo klientów to podniesli sie na 149!!! a mojatabletka.pl i nachorobe.pl i e-recepta.pl ciagle maja te same ceny, a Pan POLECA najdrozsza mozliwosc - a amantadyna sama sie broni...
 196. 2 maja 2021, 11:28
  Proszę o informację czy leczenie amantadyna można łączyć z węglem leczniczym ? Oczywiście zachowując odstęp czasowy pomiędzy jednym a drugim
  • 2 maja 2021, 12:20
   węgiel zawsze trochę "wyczyści" amantadyny, pewnie można brać to razem zachowując odstęp czasowy - pytanie brzmi - po co?
   • 2 maja 2021, 12:27
    Dziękuję za odpowiedź. Węgiel ułatwia wydalanie toksyn z organizmu. Czy branie go pomiędzy amantadyna nie będzie dobrym pomysłem?
    • 2 maja 2021, 12:52
     Nie należy brać węgla w jednej terapii z amantadyną czy innymi lekami. Węgiel jest b.silny i wymiecie wszystko.
 197. 2 maja 2021, 11:24
  Zapraszam na moją grupe na FB Akcja amantadyna działa na Covid https://www.facebook.com/groups/2776072886056469 która zajmuje się. Informowaniem ludzi jak zdobyć lek. Jak walczyć z koronawirusem. Tutaj ludzie piszą swoje świadectwa wspieramy ich w kometarzach i radzimy jak mają się leczyć ,tym samym promujemy branie amantadyny. Piszemy też o polityce szczeionkowej. Pomagamy sobie nawzajem. Pozwalamy na reklamowanie się sprzedawcom. Moja grupa opiera się na fudamecie Biblii. Dlatego przedstawia jakość moralną. link. https://www.facebook.com/groups/2776072886056469 :)
 198. 2 maja 2021, 10:29
  Dzień Dobry 28 kwietnia otrzymałam pierwsza dawkę szczepionki Moderna . Na drugi dzień pojawił mi się ból ręki oraz lekki kaszel . Dzisiaj już ręka mnie nie boli ale kaszel mam nadal . Gorączki brak . Martwi mnie ten mokry kaszel . Czy w takim przypadku powinnam zażyć Amantadyne i czy mogę po szczepieniu ? Proszę o odp lekarza jeśli to możliwe ?
  • 2 maja 2021, 10:36
   Najlepiej zostawić nr telefonu .Różne osoby leczyly się amantadyna bo zachorowały a covid po tych szczepionkach.
  • 2 maja 2021, 11:08
   Podaję to w formię informacji nie zalecenia i namowy. Grzegorz Lato jak przyznał: objawy pojawiły się u niego po przyjęciu pierwszej dawki szczepionki. Następnie pojawił się męczący kaszel, duszności, gorączka, utrata smaku i węchu. - Nie jestem medykiem, zaufałem doktorowi Bodnarowi i z dobrym skutkiem. Czuję się lepiej, w ciągu kilku dni wrócę do formy. Chciałbym podziękować panu doktorowi. - mówił na antenie Polsat News. Po trzech dniach stosowania amantadyny poprawił się stan zdrowia byłego piłkarza.
   • 2 maja 2021, 19:00
    U mnie na wsi jeden starszy pan zmarł dzień po szczepieniu, a dwie panie, też starsze, ledwo przeżyły i teraz każdemu odradzają.
    • 2 maja 2021, 19:17
     Działania niepożądane po 1. dawce AZ (szczepionka nauczycieli) porównywane są do objawów po 2. dawca Pfizera/Moderny. Tak, że jeśli ktoś przeszedł łagodnie 1.dawkę Pfizera/Moderny może zaliczyć bardzo przykre objawy po drugiej dawce. O tym niestety nie mówi się w programie "szczepimy się", a po JJ zupełnie nie wiadomo, poza tym, że ją wstrzymano w USA w pewnym momencie (ale podawana jest w zimną i deszczową majówkę w Polsce).
 199. 2 maja 2021, 8:52
  Witam, Czy Pan dr Bodnar wypowiadał się gdzieś/kiedyś na temat brania amantadyny w sytuacji kiedy dopadną nas covidowe dolegliwości po szczepieniu? Jesli tak prosze o wskazówki, gdzie szukać takich wypowiedzi. Zastanawiam się nad szczepionką tylko i wyłącznie ze względu na możliwość wyjazdu. Ale jestem pełna obaw. Słyszałam, że niektórzy po szczepionce mają objawy "covidowe". Znam przypadek zachorowania ok. 2 miesięcy po szczepionce (obie dawki) z b. ciężkim przebiegiem. Co w takiej sytuacji? Brać amantadyne???? A na lekkie dolegliwości poszczepienne? Czy szczepionka może tak "za"-stymulować układ odpornościowy, że to właśnie po jej przyjęciu organizm zareaguje burzą cytokinową po zetknięciu się z wirusem? No i pytanie drugie. czy jest możliwość, że jestem odporna choć test na przeciwciała (Elisa - z palca) nie wykrył ich po 3 miesiącach od zakończenia choroby? pozdrawiam Aleksandra
  • 2 maja 2021, 9:57
   Ja osobiście po zapoznaniu się z filmami na gloria tv nie szczepie się dla paszportu ani dla wejścia do restauracji czy sklepu z odzieżą.
  • 2 maja 2021, 12:26
   Proszę Pani - odpowiedzi na temat szczepionki nie udzieli Pani nawet firma, która ją wyprodukowała. To eksperyment , który się toczy - i jak jest w ulotce - skutki uboczne szczepionki poznamy w ciągu najbliższych kilku lat. Ponieważ nie wiadomo dokładnie jak działa, to wszelkie czynności mające na celu zniwelowanie jej objawów niepożądanych czy efektów ubocznych , są metodą prób i błędów. Nie sądzę, żeby ktoś udzielił Pani dokładnej odpowiedzi "na zapas".
 200. 2 maja 2021, 7:11
  Bardzo proszę o kontakt lekarza z Lublina. 6 dzień na amantadynie. Wzięłam amantadynę w pierwszym dniu objawów 6 godzin po ich wystąpieniu. Objawy były takie: ból głowy, drapanie w gardle i ból krzyża i temperatura 38,8. Przeszło na drugi dzień, a później spadki ciśnienia, i mrowienia, skurcz łydek, poty- te objawy przeszły. Teraz mam coś z zatokami, zaatakowany nos i szum w uszach, dziś pokasływanie i czasem dyskomfort przy oddychaniu. Nie mam temperatury. Nie mam lekarza który mi pomoże. Błagam o kontakt 729499844.
  • 2 maja 2021, 7:32
   Ja szum w uszach mam od tygodnia i mrowienie ,niewiem co to może być i nie mija
   • 2 maja 2021, 9:57
    A bierze Pani amantadynę?
    • 2 maja 2021, 10:03
     Tak ale dzisiaj drugi dzień wariant Ii
   • 2 maja 2021, 10:20
    To może to wirus tak działa ze szumi w uszach? Skoro od tygodnia to nie amantadyna.
    • 2 maja 2021, 10:26
     I zakrzepicę mogę mieć bo gorzej widzę i mrowienie w nogach
   • 2 maja 2021, 10:40
    Acard profilaktycznie przeba brać.
   • 2 maja 2021, 18:30
    Szum w uszach, zaburzenia widzenia, drętwienia, mrowienia, bóle stawów i wiele innych dolegliwości występujących po wcześniejszej infekcji, to objawy zespołu pocovidowego ( z publikacji medycznych).
    • 2 maja 2021, 19:47
     Trzeba to jakoś leczyć ?
    • 4 maja 2021, 9:58
     Dziękuję za odpowiedź. Dziś już jest lepiej. 8 dzień na amantadynie. Wrażenie (takie przechodzące po czasie i wracające) ciężkiej głowy i tak jakby ucisk w zatokach i suchość w nosie a zarazem gęsta wydzielina od czasu do czasu, której nie można wydmuchać (ale to też przejściowe, raz jest raz nie ma) W uszach mniej szumi. Czasem łapie mnie senność i czasem poty. W 6 dniu miałam utratę węchu i smaku ale w 7 wrócił i smak i węch. Miejmy nadzieje, że z każdym dniem będzie lepiej.
  • 4 maja 2021, 1:25
   Pani Aneto to co Pani pisze, to wszystkie objawy chorowania covidowego, Takie objawy mialam, a nie bralam amantadyny, bo o niej nie wiedzialam /chorowalam w X2020/. Obyło sie bez szpitala, ale lekarza POZ proponowali tylko na spedzenie goraczki, ktorej nie miałam /37,2/, cisnienie powyej 200, a tętno 130..prosze tu szukac JEST WSZYSTKO: https://indd.adobe.com/view/7e591e9b-1c0d-46d3-ac33-e8ff55bd7a28
   • 4 maja 2021, 10:01
    Dziękuję za odpowiedź.Już jest lepiej. Mnie zaatakował wirus w pierwszym dniu bardzo bo od razu temperatura 38,8, ból głowy, drapanie w gardle i ból krzyża. Na dzień dzisiejszy mam tak jak opisałam w komentarzu wyżej lżejsze objawy.
 201. 2 maja 2021, 6:30
  PRAWDA SZOKUJE - DO CZEGO SŁUŻĄ TESTY eRTe - PeCeR Andrzej Kawka KAWKAJE 2020 https://gloria.tv/post/woPqxitZCDtN13rjZ7MKHTQwL
  • 2 maja 2021, 8:00
   Protesty w Paryżu. Obejrzyj film „France: Tear gas deployed as thousands rally in Paris Labour Day march” w YouTube https://youtu.be/XTjeOwnHcEg
 202. 2 maja 2021, 5:53
  Dawkę uderzeniową wzięłam na noc ,niestety ,niedoczytalam , teraz mam mrowienie w nogach . Czy to mogą być tylko skutki uboczne ? Proszę pomóżcie . Chyba omine jedną dawkę amantadyny
  • 2 maja 2021, 10:05
   Myślę że to mogą być zakrzepy krwi bo nie wiedziałam i dopiero od wczoraj wzięłam acard a dzisiaj aspiryna . Czy to wystarczy ,mam mrowienie nóg i gorsze widzenie .proszę pomóżcie ,tel. 535001751
   • 2 maja 2021, 15:21
    A co z ciśnieniem i pulsem, może to od ciśnienia to mrowienie i szumy uszne. Może to też być od wirusa lub na tle nerwowym
  • 2 maja 2021, 12:29
   mrowienie w nogach nie jest "straszliwym objawem" a jedynie dyskomfortem. Za przeproszeniem biegunka po antybiotyku jest bardziej uciażliwa. Wiec takie mrowienie to żaden powód, aby przestać brać amantadynę - pomijając fakt, że tego rodzaju objawów niepożądanych ona nie daje. Jest to raczej sprawa wirusa.
  • 2 maja 2021, 13:09
   Pije Pani 3-4l płynów, uzupełnia elektrolity, magnez, potas?
  • 2 maja 2021, 15:50
   Uzupełniasz mqgnez? Jesteś pewna, że nie brakuje Ci witaminy B?
   • 2 maja 2021, 16:00
    Ten magnez i potas to w tabletkach ?
    • 2 maja 2021, 16:03
     Wczoraj kupiłam vitotal dla kobiet .suplement czy mogę to brać ?
 203. 1 maja 2021, 22:17
  Do lekarzy, prośba o poradę: Po rozpoczęciu kuracji amantadyną zaliczyłem bezsenną noc ze względu też ból głowy. Biorę jednocześnie na gardło antybiotyk bo podczas wizyty u lekarza to wyszło, że trzeba działać. Jak środki zalecacie do uśpienia się, żeby nie kopać się znowuż ze sobą do rana ? Czy np. pół tabletki Nasen będzie dobrym rozwiązaniem ?
  • 1 maja 2021, 22:49
   Wybacz, ale jak czytam takie wpisy, już się zastanawiam, czy aby Wy rozumiecie, że od środków nasennych to możesz spytać się aptekarza. Lub kogoś w domu. A niesenna noc, chciałbym mieć taki problem raz zarwać całą noc. Zmęczysz się to i będziesz spać.
  • 1 maja 2021, 23:06
   Ja wspomagalam się połówką Onirex a to jest ten sam lek tylko pod inną nazwą. Zanim to wzięłam to 3 noce nie spałam, a z tym lekiem było ok. Dobranoc
   • 2 maja 2021, 7:35
    Onirex on jest na receptę ? Bo nasen jest na receptę .proszę o odp
    • 2 maja 2021, 8:45
     Tak
  • 2 maja 2021, 0:09
   Taki dyskomfort jest miliony razy lepszy od respiratora, covid to nie plazowanie drogi panie Pawle, a wyspi sie Pan jak sie Pan wykuruje
  • 2 maja 2021, 2:50
   Panie Pawle, bezsenność niekoniecznie musi mieć związek z zażywaniem amantadyny. Jest dużo osób skarżących się na tak zwaną "bezsenność pokowidową", wśród osób, które o amantadynie nawet nie słyszały. Jednak tak jak zaleca dr Bodnar - trzeba starać się dobrze wyspać, wypocząć, nawodnić (proszę traktować wypijanie 3-4 litrów płynu tak samo serio jak zażywanie leku! To bardzo ważne!) i kontrolować temperaturę, ponieważ zmęczony organizm ma trudniejsze zadanie w czasie walki z chorobą. Nie jestem lekarzem, ale tutaj na forum staramy się trzymać zaleceń lekarskich. Tutaj w podanym linku (pierwszy do użytku na komputerze, drugi - kiedy korzystamy z komórki) jest opracowanie zrobione przez p. Marysieńkę. Jest to zbiór wypowiedzi lekarskich oraz opis metod naturalnych i fizjoterapeutycznych. Powinien tam Pan łatwo znaleźć coś na sen. Pozdrawiam! https://shared-assets.adobe.com/link/5b4e1686-b197-48b1-61b8-fdc564a10d07 (komórka) https://indd.adobe.com/view/7e591e9b-1c0d-46d3-ac33-e8ff55bd7a28 (komputer)
 204. 1 maja 2021, 21:44
  Piszę w imieniu osoby, która covid przechodziła w grudniu: nie było zapalenia płuc, ale choroba miała dość ciężki przebieg: słabość, wysoka temperatura, utrata węchu. I właśnie o tę utratę węchu chodzi: do tej pory węch nie wrócił. Ta osoba od kilku tygodnku robi ćwiczenia, które mają przywrócić węch, ale jak do tej pory bez skutku. Zaczęła brać amantadynę, żeby spróbować czy węch nie wróci. Pojawiły się zawroty głowy, więc zmniejszyła dawkowanie. Na razie to początki kuracji, pytanie: czy w ogóle możliwy jest powrót węchu po tak długim czasie? Nie znalazłam na forum opisu podobnych historii, choć bardzo ogólnie opisany przypadek gdzieś się tutaj pojawił i chyba też dr Bodnar pisał, że jest to prawdopodobne. Czy ktoś wie coś więcej na ten temat?
  • 1 maja 2021, 22:09
   Przechorowałem Chinkę 19 w lutym 2020 roku- bardzo ciężko , przez następne 8-mcy brak węchu i smaku, teraz powoli wszystko wraca d do normy, ale powoli - cierpliwości
   • 1 maja 2021, 22:56
    Dziękuję. A czy przyjmowałeś amantadynę już PO wszystkim? Czy może to jest tak, że u Ciebie ten węch wraca sam? Szukamy historii takich osób, u kórych węch wrócił właśnie po amantadynie w sytuacji, kiedy od choroby minęło już kilka miesięcy. Wiadomo, oczywiście, że pewnie to wszystko trzeba dopiero sprawdzać na sobie, każdy może zareagować inaczej no i przede wszystkim pewnie jeszcze mało o tej chorobie wiadomo, żeby móc cokolwiek przewidywać.
  • 2 maja 2021, 2:53
   Tak, doktor Bodnar mówi o tym w jednym z wywiadów. Powrót węchu po pięciu miesiącach - to była kuracja 3 wariantem, z tego co pamiętam.
  • 2 maja 2021, 2:54
   Czy ta osoba pije wystarczającą ilość płynów? 3-4 litry?
  • 2 maja 2021, 9:45
   Witam, niech ta osoba pobierze witaminy z grupy b np. neurovit albo miligamma.3x1 dziennie przez co najmniej 2 tygodnie.Moja znajoma miała to samo też przez 5 miesięcy miała problemy i nic nie czuła.Neurolog przepisał je te witaminy i po 2 tygodniach wszystko wróciło do stanu sprzed choroby.
   • 2 maja 2021, 13:35
    Dziękuję, przekażę. Wiem, że uzupełniała witaminę B zastrzykami, zdaje się.
  • 3 maja 2021, 8:24
   Moja córka nie miała węchu ponad 5 miesięcy. Potem powolutku wracał, ale jeszcze do tej pory pewne zapachy czuje inaczej. Znane perfumy mają dla niej inny zapach. Pewne zapachy ja drażnią...
 205. 1 maja 2021, 21:05
  Czuję wewnetrznie obowiązek opisania mojego przypadku. 68lat . Choroby współistniejące: Niewydolność krązenia -rozrusznik serca już drugi astma oskrzelowa- symbikort bezdech- spię z aparatem pochp z maską cukrzyca 2 stopień 20.marzec wszystko ok 21 marzec temp 37.5 i silne dreszcze ,myślałem ,że szczeka mi wypadnie szybko do łóżka. ,leżę,zaczynają mnie boleć plecy ,tak jakbybym leżął na łozu madejowym .. noc na łokciach i kolanach. .rano teleporada,decyzja,wymaz ,kwarantanna,wtorek wieczór ,wynik ,covid + ,ale wszystko się wyciszyło ,pracuję zdalnie ,myślę chyba przeziębienie i tak do niedzieli,(7 dni) w niedzielę około godziny 15 powrót dreszczy.Uciekam do wyra ,brak laknienia smaku ,węchu..myślę k... dopadł mnie.Poniedzialek rano mierzę saturację 88 Oglądam kątem oka tvn24 i widzę te pogotowia co wożą takich jak jak ja i nie mają gdzie ich ulokować, Decyzja krótka AMANTADYNA bo miałem dzień 1,3x1 ,dzień drugi 3x1 po 4 wróciło łaknienie. i poóżniej 3x2/dzień . wiekoanoc ,byłem już ok, Pozwoliłem sobie zmierzyć przeciw ciała - wynik z czwartku 29.04.2021 -4900 Co o tym myśleć .Jestem ,a mogłem już być po 3 różańcach TU
  • 1 maja 2021, 21:10
   Dziękuję Ci za ten komentarz, super że nadal jesteś z nami , trzymaj za nas kciuki.
  • 1 maja 2021, 21:34
   Mam napisac co o tym myslę ? Chlop z rozrusznikiem ale i z jajami. :) Nie pytales czy Ci wolno czy jest sens brania amantadyny,nie traciles czasu na konsultacje ,polozyles wszystko na jedną szalę i jak widac dobrze na tej decyzji wyszedles. Serdecznie gratuluje ,polecam przeczytac wszystkim strachliwym. Usmialam sie do łez z tego opisu .:)
   • 2 maja 2021, 0:17
    Pani Danusiu KOCHAM PANIĄ, Pani tez wspaniała baba z....jajami /kiedys dawno temu przełozony powiedzial tak do mnie:)))/. Tacy i sobie i innym pomoga, bo dla niektorych trzeba dosadnie, by dotarło /niektorzy patrza w ognisko i dzwonia do znajomych czy mozna usiąść na nim w ubraniu, czy bez.../
    • 2 maja 2021, 1:01
     No a nie mam racji ? Większość wpisów jest typu cnotliwej Zuzanny - chciałabym a boję się albo małpy w kąpieli co bała się ,że się wybieli. Jakby co to Tadeusze twarde chłopaki. Polecam ,pewnaki
    • 2 maja 2021, 1:02
     Mial być " no a nie ma racji?"
    • 2 maja 2021, 14:20
     i spijania z dziubka, byle tylko nikt nie przeszkadzał w dobrym samopoczuciu. Pan Grzegorz jak już błyszczy intelektem uznaje chorych ludzi za małpy, to powinien doczytać bajeczki - małpa skorzystała z kąpieli, a bał się wybielić Murzynek Bambo.
   • 3 maja 2021, 7:23
    Witam. Czy zonie z ciśnieniem 90/60 viregyt-k nie obniży zbyt niebezpiecznie ciśnienia? Czy można podać viregyt dzieciom 4 i 6 lat jeśli tak to w jakiej dawce i czy można ewentualnie rozpuścić w wodzie. Wszyscy mamy covid z objawami. Z góry dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam
    • 3 maja 2021, 8:50
     Proszę zamieścic post jeszcze raz jak osobny wpis i bedzie jako pierwszy u gory. Do dodbrania dawkowania dla dzieci potrzebna jest jeszcze waga dzieci. Tak, mozna dzielic prosze/tabletke, dzielic, rozkruszyc i rozpuscic w przegotowanej wodzie (przegotowana, odstana), najlepiej od razu kolejne dawki tez - w strzykawkach i beda gotowe do podania dzieciom na nastepne razu. Popijac i duzo pic. Ws. cisnienia zony, musi pomoc panu lekarz - zostawic kontakt do siebie.
  • 1 maja 2021, 21:49
   BRAWO P. Tadeuszu! Przede wszystkim bardzo cieszę się że wyzdrowiałeś pomimo tylu problemów zdrowotnych/chorób współistniejących. A dlaczego(?) Bo wziąłeś sprawy czyli zdrowie(rozpoczęcie kuracji amantadyną) w swoje ręce i nie wątpiłeś, nie dopytywałeś czy należy, a jak brać itd. Niestety przyszło nam żyć w okropnych czasach, że jeżeli sami nie zadbamy o siebie, to nikt o niego nie zadba poza nielicznymi lekarzami z tego forum na czele z Dr Bodnarem. Niestety nie wszyscy mieli tyle odwagi, determinacji, uporu w samoleczeniu (mój starszy kuzyn i dawny mój znajomy) którzy ostatecznie wylądowali pod respiratorami i co...zgon. Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia.
 206. 1 maja 2021, 21:00
  Dobry wieczór. Proszę, napiszcie mi jakie są inne preparaty, podobne do amantadyny, które leczą covid, a które polecał dr Bodnar, gdyby nie dało się zdobyć amantadyny? Jak można otrzymać receptę żeby wykupić amantadyne? bo słyszałem ze w aptekach wydają tylko te na 30% czyli na chorobę Parkinsona? E te z e recepty są na 100% ?
  • 1 maja 2021, 21:28
   https://covid-19-nieznane-fakty.pl/ https://c19early.com/ https://covid19criticalcare.com/pl/covid-19-protocols/translations/ https://www.exstnc.com/ http://zdrowiebeztajemnic.pl/andrographis-paniculata-najmocniejsze-ziolo-antybakteryjne-antynowotworowe-tej-planecie/
  • 1 maja 2021, 21:37
   Prosze poszukac w zakladkach LECZENIE WĘGLEM albo po prostu poszukac dr.Jaskowskiego leczenie weglem aktywnym. Skuteczna.
  • 1 maja 2021, 22:09
   AMANTIX 100 mg(siarczan amantadyny) na receptę 100% płatność/stosuje się jak VIREGYT-K tylko trochę wolniej działa ze względu na siarczan, a nie chlorowodorek. Następnie RIMANTIN ale jest dostępny w dawce 50 mg i potrzeba 2 tabletek Rimantinu aby zrównoważyć 1 kaps. Viregytu-K. Odpłatność także 100% i kuracja wychodzi drogo, gdyż ja płaciłam 46 zł za 20szt/opakowanie, a potrzeba do kuracji blisko 3 op/osobę. Powyższe leki na receptę pełnopłatną w Pl. Natomiast można zakupić MIDANTAN 100 mg z importu prywatnego z za wschodniej granicy, co prawda ja czekam na niego ale przez znajomego więc będę miała z pewnego źródła, ale są oferty też na forum lub w internecie.
  • 2 maja 2021, 4:13
   Receptę można kupić na jednej z internetowych przychodni. Za tę usługę liczą sobie od 20 do 100 zł. Trzeba zwrócić uwagę, czy ta, w której kupujemy pozwala kupić receptę na więcej niż jeden rodzaj leku - np. antybiotyk albo lek przeciwzakrzepowy itp. Potem trzeba wejść ns trony komale.pl lub gdziepolek.pl i szukać viregyt k lub amantix lub co tam się ma wypisane na recepcie. W przypadku viregyt k należy wybrać opcję "na receptę", "niereglamentowany", "z importu równoległego" - trzeba na to zwrócić uwagę, bo pokażą się dwa rodzaje leku - te wyłącznie dla parkinsonowców też. Następnie trzeba zadzwonić do aptek, które mają ten lek. Często niestety nie mają. Zazwyczaj w 5-6 aptece z wykazu się udaje. Rezerwować i jechać wykupić. Lek viregyt k podobno ma być w aptekach na dniach. Może już jest? Nie wiem. W tych czasach trzeba podchodzić ostrożnie do wszelkich wiadomości.
   • 2 maja 2021, 4:14
    Ps Prawidłowy adres stron: ktomalek.pl gdziepolek.pl
  • 2 maja 2021, 7:52
   Dziękuję Wam za odpowiedz:) Te leki Amantix , Rimantin są w aptekach? Załatwia się je podobnie jak Viregyt-K przez e receptę, wpisując ich nazwy, i na grypę typu A? Pozdrawiam
   • 2 maja 2021, 9:24
    Tak, P. Piotrze są na receptę jak wcześniej pisałam na objawy grypowe(nie wpisywać covid). Ja osobiście dla siebie i moich znajomych kupowałam poprzez www.mojatabletka.pl (ostatnio miesiąc wstecz), gdyż cena była w miarę przystępna bo 55 zł na 2 rodzaje leków(nie wiem czy obecnie cena jest taka sama bo inny portal podniósł cenę); ja za każdym razem wpisywałam Viregyt-K 100 mg/op 50 szt importowany, nierefundowany i antybiotyk nazwa z polecanych z tego forum aby wykorzystać możliwość otrzymania 2 leków przy jednej płatności. Zamiast Viregyt-K można wpisać AMANTIX 100 mg op/100szt, które wystarczy dla 3 osób na kurację, natomiast ja miałam receptę na Viregyt-K ale niestety nigdzie w mojej okolicy go nie było więc w aptece wydano mi zamiennie AMANTIX oczywiście 0,5 opak=50 szt gdyż tyle jest szt Viregytu w opak. RIMANTIN 50 mg też można zamówić ale kuracja wychodzi dużo drożej niż w/w lekami ponieważ potrzeba 3 op./osobę bo jest dawka amantadyny niższa w porównaniu do powyższych i łącznie ja zapłaciłam za 3 op. 138 zł. Pozdrawiam
    • 2 maja 2021, 12:00
     A można dostać receptę przez te strony na 2 opakowania amantadyny? Jaki antybiotyk JM24 jest polecany ?
    • 2 maja 2021, 23:07
     P. Piotrze zaznaczam, że nie jestem medykiem. To co wyżej Panu przekazałam wiem z autopsji, gdyż dwukrotnie byłam z mężem chora w ciągu 2 m-cy, pierwszy raz robiliśmy test i był +, natomiast drugim razem bardzo podobne objawy jak za pierwszym razem ale bez wykonywania testu. Poza tym chorowali nasi synowie i rodzina męża, moja + znajomi. My stosowaliśmy przepisany antybiotyk przez lekarza z POZ(mąż - SUMMAMED 500 mg przez 6 dni, ja AZYCYNĘ(z domowego zapasu) przez 6 dni). Z forum, które śledzę od końca stycznia br. dowiedziałam się o zalecanych antybiotykach przez lekarzy tu udzielających się, że mogą to być także CETIX 400 mg, MACROMAX 500 mg, MOLOXIN 400 mg lub z grupy klarytromycyn np. KLABAX 500 mg(w ostatniej recepcie taki sobie zamówiłam) bo niezbyt mogę liczyć w razie W na pomoc od lekarza rodzinnego(większość zaleca paracetamol, neosine i witaminy). Ważna uwaga i zalecenia lekarzy z forum, że antybiotyk jeżeli musimy wdrożyć przy covidzie należy przyjmować przynajmniej 5-6 dni, opakowania 3 szt czyli 3 dni po 1 tabl. to za krótko przy nadkażeniu bakteryjnym przy covid-19, potrzeba 2 op. po 3 szt lub 1 op/6szt. Życzę zdrowia.
   • 2 maja 2021, 12:38
    tak
   • 2 maja 2021, 17:46
    Panie Piotrze, zamieściłam dokładną odpowiedź na to pytanie tuż nad nim... asdf 2 maja 2021, 4:13
   • 3 maja 2021, 7:33
    Ledwo co dr Bodnar pisał jak dziennikarz Tok FM Go podszedł. Sądzicie, że taki ktoś albo następy nie infiltruje forum? Dajecie się państwo podejść jak dzieci takim Piotrkom, którzy na zlecenie NFZ, MZ, rady medycznej czy redaktorków zrobią wszystko by wyciągnąć informacje a potem zablokować dostępne leki czy kanały sprzedaży. Pan nie podał żadnego kontaktu do siebie, za to wyciągnął wszystko co wiecie. Nic dziwnego, że kolejny skuteczny lek, antybiotyk, jest objęty zakazem przepisywanie chorym przez izbę lekarską. Potem wstrzymają wam przewóz leków przez granicę.
    • 3 maja 2021, 9:37
     Nie szpieguje nikogo. Nie dawno moja rodzina przechodziła covid, szukam jedynie przydatnych informacji. W innym moim poście podałem telefon. Jeżeli ktoś nie chce pisać na forum, a chciałby mi odpowiedzieć to mogę podać ponownie numer. Pozdrawiam serdecznie. Życzę zdrowia.
   • 3 maja 2021, 7:43
    Dziękuję za odpowiedzi:)
  • 2 maja 2021, 11:16
   Inne leki, o których nie mówi dr. Bodnar, używane w innych krajach to iwermektyna i hyrdoksychlorochina wraz z cynkiem. Bardzo trudne do kupienia w Polsce. W Unii najbliżej iwermektynę mogą mieć Słowacy, bo ją podobno testowali. Na dalekim zachodzie Europy oba te leki mogą być lub były bez recepty.
   • 2 maja 2021, 14:35
    Hydroksychlorochina + cynk + Azytromycyna. Protokół opracował dr Zelenko w USA jeszcze na samym początku 2020 roku. I też był zaszczuwany tak jak nasz doktor Bodnar. Podobnie miała pewna pani doktor w Rumunii (nie pamiętam jej nazwiska). I jak tu nie wierzyć w teorie spiskowe, skoro zabrania się lekarzom skutecznego leczenia pacjentów? https://internetprotocol.co/hype-news/2020/07/14/dr-zelenko-newly-published-outpatient-study-polish/ I znowu dochodzimy do najważniejszego stwierdzenia: leczenie należy rozpocząć jak najszybciej, nie czekając, aż choroba się rozwinie. Czyli tak, jak było od zawsze, dopóki nie pojawiła się Stymulowana pandemia.
 207. 1 maja 2021, 20:17
  Mam chyba nietypowe pytanie - może pani Danuta lub chemik albo ktoś inny coś podpowie, czy i w jaki domowy sposób można oczyścić organizm po szczepieniu. Teraz zachęcają do zaszczepienia się szczepionką Jansen. Jestem niby zdrowa, chociaż mam pewne kłopoty. Jestem wcześniakiem, nie widzę, mam oprócz retinopatii wcześniaczej, jaskrę, poza tym długo trwające przewlekłe zapalenie zatok, problemy z krążeniem (czasem jest mi ciepło, potem nagle zimno), ostatnio robiłam morfologie, w której wszystko w zasadzie wyszło dobrze (jedynie jakieś sladowe ilości lełkocytów w moczu i nieznacznie obniżone płytki w krwi (zbyt dobrze nie pamiętam wyników). Mam ostatnio bóle takie kłucie w ciele, zwłaszcza w zgięciach części ciała, mam jeszcze zlecone badanie cukru i sprawdzenie elektrolitów. W tamtym roku miałam uraz głowy, po którym zostały mi bóle głowy (po prostu spadła wielka płyta meblowa i walnęła mnie). Nie wiem, czy uda mi się te problemy pokonać, by wyzdrowieć na tyle, by było bezpiecznie się zaszczepić. Nie chciałabym się szczepić, ale nie jest to chyba tajemnicą dla myślących, że szczepienie jest dobrowolnym przymusem. Nawet od kogoś słyszałam, że w Krakowie są bunkry, w których będą zamykać niezaszczepionych. Nie wiem, czy to prawda, czy fałsz, chociaż presja na szczepienie jest straszna oraz widmo paszportów szczepionkowych, dzięki którym w przyszłości będziemy mieli wolność lub jak kto woli niewolę. Co można zrobić po szczepieniu, by np. uniknąć zakrzepów lub jakiś innych skutków ubocznych. Możecie myśleć, że pewnie jestem głupia, ale kiedyś pewnie będzie trzeba swoje myśleć i zmierzyć się z tym szczepieniem się. Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi. Z góry za nie dziękuję i pozdrawiam wszystkich na tym forum.
  • 1 maja 2021, 20:52
   Grupa polskich naukowcow, doktorów i lekarzy napisała takie pismo z pytaniami do Ministra Zdrowia w sprawie (nie)bezpieczeństwa i skuteczności szczepień na SARS-CoV-2.....odpowiedzi nie ma....... https://instytutsprawobywatelskich.pl/trzy-pytania-do-ministra-zdrowia-w-sprawie-bezpieczenstwa-i-skutecznosci-szczepien-na-sars-cov-2/?fbclid=IwAR1dCH_hIplWdTN68geJGlp0cWy0VyAlTZjQrsvmS3KTjsLVbosEgjA5Dx0
  • 1 maja 2021, 21:44
   Nie wiem czy Pani wie co to jest metoda epigenetyczna przywracania zdrowia. Linku nie podam bo nie potrafie ale prosze wygooglac POROZMAWIAJMYTV ,a jak otworzy sie ta strona to poszukac filmiku POWIKLANIA POSZCZEPIENNE MOZNA SKUTECZNIE WYLECZYC METODAMI EPIGENETYCZNYMI- dr.Nika. Wysluchac co mowi dr.Nika i o ile bedzie temat zrozumialy - stosowac lub skontaktowac sie z dr.Nika mailem. Mieszka w Irlandii ale mowi po polsku.
   • 2 maja 2021, 10:45
    dr.Nika mowi o niwelowaniu skutków klasycznych szczepionek, a nie modyfikacji genowej, jaką jest zastrzyk Covid , dla zmylki zwany szczepionką. Poza tym- DR BODNAR sam przeciwko calemu światu walczy ze zbrodniarzami o zdrowie pacjentow ryzykując utratą wykonywania zawodu , więc pisanie na stronie dr Bodnara, że dla wygody i swiętego spokoju dam sobie wstrzuyknąc nie wiadomo co, a potem znowu doktorze Ty sam nadstawiaj się i walcz .....to... ...w slowniku kulturalnego czlowieka brak slow na opisanie takiej prymitywnej postawy....
    • 3 maja 2021, 17:38
     Nie wiem, czy w odpowiednim miejscu zamieszczam moją odpowiedź. Nie chcę nikomu zaszkodzić, nawet dr Bodnarowi. Narazie szczepienia są dobrowolne, ale myślący powinni wiedzieć, że jest to dobrowolny przymus. Patrzymy na ludzi w telewizji, którzy czekają na szczepienie i mówią przykładowo: "Musimy wszyscy się zaszczepić, żeby wygrać walkę z pandemią". Tak to jest jak w komunię i w III RP lud nauczył się, że będzie miał pod sobą bandę opiekunów - niewłaściwych opiekunów, tchórzy, która to banda będzie się nim opiekować. Do marca 2020 lekarze leczyli, teraz musimy albo słuchać i stosować ich niewłaściwe porady albo leczyć się sami. Kto to umie, to sobie poradzi, kto nie umie, nie da sobie rady. W temacie szczepień nic się nie zmieni, szczepimy się i jakoś żyjemy, nie szczepimy się i będziemy musieć robić niewiarygodne wymazy, żeby coś módz załatwić, wyjechać za granicę, jeździć po kraju, wyjść z domu. Nie łudźmy się oni zmiażdżą ludzi. Na tym forum można chyba jeszcze względnie spokojnie pisać, co się chce. Pozdrawiam wszystkich myślących.
   • 3 maja 2021, 17:28
    Bardzo dziękuję za informacje. Muszę się z tym zapoznać. Nie chce nikomu zaszkodzić, nawet dr Bodnarowi. Nie miejmy złudzeń, że nagonka na szczepienie się będzie wzrastać.
 208. 1 maja 2021, 20:13
  Tak czytam a może te mrowienie w kończynach w nogach i zaburzenia widzenia to jest ta zakrzepica . Tak czytam tutaj ,bo mam to już z parę dni . Proszę pomóżcie mi co mam zrobić tel. 535001751
  • 2 maja 2021, 4:17
   Nie jestem lekarzem, ryzyko zakrzepicy można ocenić m.in. po d-dimerach. Tutaj w podanym linku (pierwszy do użytku na komputerze, drugi - kiedy korzystamy z komórki) jest opracowanie zrobione przez p. Marysieńkę. Jest to zbiór wypowiedzi lekarskich oraz opis metod naturalnych i fizjoterapeutycznych. Pozdrawiam! https://shared-assets.adobe.com/link/5b4e1686-b197-48b1-61b8-fdc564a10d07 (komórka) https://indd.adobe.com/view/7e591e9b-1c0d-46d3-ac33-e8ff55bd7a28
  • 2 maja 2021, 4:22
   "3) Jesli ktos ma widoczne zylaki kończyn dolnych - rozwazylbym USG DOPPLER konczyn dolnych i naczyn udowych i biodrowych. oraz 4) wykonałbym badania krwi na czczo : MORFOLOGIA CRP KREATYNINA TSH GLUKOZA D-DIMERY APTT INR"
 209. 1 maja 2021, 17:40
  Posiadam z Ukrainy Amantadynę ale nie w postaci chydrochloridum a sulfas. Czy działanie i dawkowanie będzie takie jak w przypadku Viregytu K?
  • 1 maja 2021, 20:25
   Tak, chorzy dawkowali tak samo jak chlorowodorek i pisali, ze ok. Tak jak w przypadku chlorowodorku, bardzo wazne sa duze ilosci plynow, by lek sie wyplukiwal. Pozdrawiam.
 210. 1 maja 2021, 16:54
  Poszukiwany lekarz leczący amantadyną w okolicach Bielska Podlaskiego
 211. 1 maja 2021, 16:05
  Polecam dobra-recepta.pl na viregyt przy grypie A. Super
 212. 1 maja 2021, 14:51
  Wg wielu badań i lekarzy anglosaskich INVERMECTIN jest o wiele bardziej skuteczny w leczeniu wirusów w tym wszelkich odmian Koronawirusów. Skuteczny od 75% do 100% w przypadku chorych a 100% w laboratoriach, gdzie niszczy wirusy do 48 godzin. Dawka dzienna 30 krotność zalecanej u zwierząt... Sugeruję sprawdzić źródła na całym świecie np: w Australii, i Stanach.
 213. 1 maja 2021, 14:03
  Itraconazol i fluoksetyna https://www.news-medical.net/news/20210407/Antifungal-and-antidepressant-drugs-can-effectively-inhibit-COVID-19-virus.aspx
 214. 1 maja 2021, 13:57
  Witam, biorę amantadyne od 6 dni, postawiła mnie na nogi. Do tego antybiotyk miałam, który skończyłam i pojawił się kaszel. Nie jest męczący ale co jakiś czas muszę odlaszlec wydzielinę. Czuję się ogólnie bardzo dobrze. Cyz jest się czym martwić?
  • 1 maja 2021, 14:42
   Po jakim czasie było lepiej ? Ja ciągle czuję bezsilność
   • 1 maja 2021, 14:46
    Na 3 dzień było ok
    • 1 maja 2021, 17:22
     Mam pytanie Jola jak przyjmowałas jakie miałaś dawkowanie i wchodzilas z leku proszę bardzo o odp
    • 1 maja 2021, 17:36
     Pierwsze 2 dni miałam wg schematy 1 a teraz jestem na dawce 2x1
   • 1 maja 2021, 18:02
    Sylwia powinnaś zmienić lekarza rodzinnego, ewidentnie Ci nie pomaga.
    • 1 maja 2021, 21:08
     Już do niej nie pójdę !!!
  • 1 maja 2021, 20:31
   Proponuję postarać się o skierowanie na rtg płuc i wizytę u pulmonologa. I raczej nie odwlekałabym tej wizyty.
 215. 1 maja 2021, 13:10
  Dzień dobry. Znacie lekarza, który leczy amantadyna w okolicy Olkusza, to jest niedaleko Katowic, Dąbrowy Górniczej, Zawiercia, Chrzanowa, Trzebini- śląsk oraz Krakowa - małopolska ?
  • 1 maja 2021, 14:03
   proszę podać nr telefonu
  • 1 maja 2021, 14:03
   Zostaw numer telefonu
  • 1 maja 2021, 15:09
   511 410 538
   • 1 maja 2021, 19:07
    Wysłane.
    • 2 maja 2021, 7:53
     Dziękuję :)
 216. 1 maja 2021, 13:10
  Rekomenduje portal dobra-recepta.pl aby dostać amantadyne/viregyt k - szybko i sprawnie. Podajcie w objawach grypę A ( nie covid). POLECAM, Adam
  • 1 maja 2021, 18:35
   Chyba rekomendujesz samą recepte ..do amantadyny jeszcze daleko.
   • 2 maja 2021, 11:33
    Konowały z poz nie chcą wypisywać amantadyny. Prywatni (internetowi ) robią na nas kasę.
 217. 1 maja 2021, 12:17
  Bardzo ciekawa retrospekcja, wywiad sprzed roku - do przemyślenia https://www.youtube.com/watch?v=y8CNp-Adcfo
  • 1 maja 2021, 14:34
   wypowiedział się jak to miało być ,podobnie jak Doctor z Emiratów Arabskich o ilości zgonów na statku gdzie wszyscy byli sardynki w jednym miejscu . można tez przypomnieć panikę w DPS Kotlin https://www.jarocinska.pl/wiadomosci/koronawirus-w-kotlinskim-dps-ie-czy-sytuacja-wraca-do-normy-film/xFsGOLR3LdF3S8EbpZX7 przeliczyć na ulubione słupki statystyki i wyjdzie prawda
 218. 1 maja 2021, 12:09
  Witam. Czy mogę zacząć podawać dziecku amantadyne jeżeli już zacząłem podawać Neosine?
  • 1 maja 2021, 14:48
   Jeśli już, to w odstępie między sobą, chociaż bywały już starsze wpisy, w których lekarze i chemicy pisali, że inozyna (Neosine, Groprinosin) właściwie nie ma udowodnionego działania przeciwirusowego leków bez recepty (a jednak nikt nie sciga za to lekarzy, ktorzy tylko je zalecaja). Do lektury i przemyslenia - fragmenty ze starszych wpisow: Krzysztof 25 marca 2021, 23:31 Z tej strony wynika, że niby nie ma interakcji neosine z amantadyną, ale trza zapytać autorytetów https://ktomalek.pl/l/interakcje/pomiedzy-lekami/viregyt-k/br-1472 Odpowiedz Chemik 26 marca 2021, 1:43 Panie Adrianie, pisałem o inozynie jakiś czas temu w szerszym kontekście 16.02. Jeśli Pan chce przeczytać całość, to proszę szukać niżej, tutaje wklejam jedynie fragment, który napisałem nt. inozyny: "Jeszcze słówko na temat Groprinosinu - inozyna to największa bujda współczesnej farmacji. Inozyna wpływa na aktywność limfocytów, czyli z zasady jest związkiem, który powinien być stosowany u ludzi zdrowych ale z osłabioną odpornością. Natomiast nie jest żadnym lekiem przeciwwirusowym i żadnego działania przeciwwirusowego nie ma ! Nie wiem skąd w ostatnich latach taka moda z preparatami zawierającymi inozynę. W badaniach klinicznych nie potwierdzono, aby inozyna wykazywała większe działanie "przeciwwirusowe" niż placebo. Jego słabe działanie przeciwwirusowe i immunomodulujące potwierdzono jedynie w badaniach in vitro. Ponadto jej "czas życia" w organizmie jest bardzo krótki, gdyż ta sama inozyna powstaje w organizmie człowieka jako metabolit pośredni puryn, a następnie ulega szybkiemu rozpadowi do kwasu moczowego. Lek, który kiedyś był na receptę, teraz już nie jest i na dodatek jest nachalnie reklamowany wszędzie gdzie się da - samo to daje do myślenia. Należy też pamiętać, żeby nie łączyć inozyny z paracetamolem - interakcje są dosyć poważne". Jeśli koniecznie chce Pan zażywać, to tak jak napisał Pan Krzysztof - nie ma przeciwwskazań do łączenia z amantadyną, wystarczy podawać w odstępie.
   • 1 maja 2021, 16:45
    Bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
 219. 1 maja 2021, 12:02
  Szanowni Państwo Dla tych, którzy są nowi na forum. Jesli szukacie Państwo jakieogś hasla np. Rimantin, to proszę wcisnąć na samym dole Rozwiń więcej komentarzy , a dopiero później Ctr +F. Wtedy wyszukiwarka znadzie hasło od początku zawiązego wątku. Pozdrawiam serdecznie
 220. 1 maja 2021, 11:47
  Witam, mam 44 lata, pozytywny na covid, objawowo pd 8 dni. Na razie tylko temperatura od 37-39. Czuje, ze zaczyna mnie krecic w klatce piersiowej. Dostalem amaltadyne z instrukcja, zeby zaczac od 4 krotnej dawki - nie za duzo?