Zadzwoń do nas: 16 677 00 79, 16 671 87 77

ul. św Jana 32, Przemyśl Mapa

Paź 22

Można wyleczyć Covid 19 w 48 godzin

https://przychodnia-przemysl.pl/wp-content/uploads/2020/10/SARS-CoV-2_without_background.jpghttps://przychodnia-przemysl.pl/wp-content/uploads/2020/10/SARS-CoV-2_without_background.jpgMożna wyleczyć Covid 19 w 48 godzin

Schemat leczenia COVID-19

Na prośbę bardzo licznego grona lekarzy i tragicznej sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na świecie ponownie udostępniam własny schemat leczenia. Uprzedzam, że udostępniam go w oparciu o swoje obserwacje i doświadczenia. Zawsze można go przeanalizować i zmienić w oparciu o własne doświadczenia. Zastrzegam, że to ja jestem autorem tego schematu. To jest mój projekt autorski, ja go stworzyłem, analizowałem i rozwijałem samodzielnie.

ENGLISH VERSION OF SCHEME

Tworzymy ośrodek badawczo – diagnostyczny. (szczegóły)

Dane dedykowanego konta do wpłat:

62 8642 1155 2015 1500 3524 0001

IBAN: PL62 8642 1155 2015 1500 3524 0001

Optima sp. z o.o. ul. św. Jana 32, 37-700 Przemyśl

Kod Swift: POLUPLPR

Zasady

Stały kontakt z pacjentem

Podstawową zasadą u mnie przy podejmowaniu się leczenia COVID-19 – lekarz musi mieć stały kontakt z pacjentem i obowiązkiem pacjenta jest codzienna relacja o stanie zdrowia. Nie przewiduję innego scenariusza leczenia. COVID-19 to bardzo nieprzewidywalna i niebezpieczna choroba, bywa śmiertelna. W żadnym przypadku pacjent nie może samodzielnie rozpocząć ani przerwać leczenia bez konsultacji z lekarzem.

Im szybciej tym lepiej

Im szybciej wkraczamy z leczeniem tym lepiej, w ten sposób skracamy czas niekorzystnego oddziaływania wirusa na organizm i późniejsze powikłania. Jeśli mamy charakterystyczne objawy możemy z wielkim prawdopodobieństwem podejrzewać infekcję COVID-19. Według mnie, nie czekając na wynik testu należy wdrożyć leczenie chlorowodorkiem amantadyny. Niezależnie od leczenia wykonujemy test. Jeśli test jest dodatni i objawy to leczenie rozpoczynamy natychmiast.

Dyskwalifikacja z leczenia

Z leczenia amantadyną bezwzględnie dyskwalifikuje się pacjentów z ciężką arytmią, niewydolnością nerek, czy z chorobami psychicznymi.

Warianty dawkowania chlorowodorku amantadyny

22.02.2021 UWAGA! Zmiana zaleceń dawkowania i uproszczenie!

Wariant 1

Poniżej typowy wariant dawkowania amantadyny:

 • godzina 0 dwie dawki (200mg)
 • następna co 6 godzin jedna dawka 100mg, podawana przez 48 do 72 godzin w zależności od stanu pacjenta.

Później redukcja do leczenia podtrzymującego do 2×1 – 100mg. Nie ma potrzeby podawania wysokich dawek zbyt długo.

Wariant 2 – Osoby starsze ze zmniejszonym metabolizmem 

Gdy jest wolniejszy metabolizm podajemy:

 • godzina 0 dwie dawki (200mg)
 • następnie 100 mg co 8 godzin przez 2-3 dni.

Następnie redukujemy zgodnie ze schematem do leczenia podtrzymującego 2×1 – 100mg.

Wariant 3 – pacjenci powyżej 75 roku życia, bezobjawowi, wyłącznie z testem dodatnim

Zalecane leczenie amantadyną 2×1 – 100 mg – profilaktyka przez 14 dni.

Następnie leczenie podtrzymujące

Leczenie dawkami podtrzymującymi powinno trwać dość długo. Nie ma złotego środka, każdy przypadek może wymagać modyfikacji. Jest to okres w sumie (licząc od dnia rozpoczęcia leczenia) minimum 7-8 dni, ale czasami nawet 10-14 dni w zależności od długości choroby i od czasu włączenia amantadyny.

Przy braku ewidentnej poprawy

Jeśli pacjent nie ma spektakularnej poprawy po 2-3 dobach i jeszcze nie ma pełnej stabilizacji, można podejrzewać, że może mieć już powikłania, na przykład zapalenie płuc. Trzeba go zbadać i bezwzględnie osłuchać płuca (w przypadkach wątpliwych wykonać tomografię komputerową lub przynajmniej RTG, które mogą wykazać zmiany zapalne – niesłyszalne na słuchawkach). Słyszalne osłuchowo zmiany bezwzględnie wymagają antybiotykoterapii, najlepiej kompozycji dwóch antybiotyków domięśniowo lub dożylnie. Nie stosujemy sterydów bez potrzeby, chyba że musimy je użyć w sytuacjach kryzysowych. W pierwszym etapie choroby odczyny śródmiąższowe widoczne w tomografii powinny się cofnąć po leczeniu amantadyną.

(15.11.2020) Jako pulmonolog, gdy mam wyraźne zmiany osłuchowe zapalenia płuc – nie odważę sie leczyć doustnymi antybiotykami, nawet dwoma ‘bo może się uda’. Nawet przy jednoczesnym podawaniu amantadyny to nie gwarantuje sukcesu. Owszem, amantadyna zawsze hamuje wirusa, ale nie zawsze leczenie zapalenia płuc doustnymi antybiotykami będzie skuteczne. Przestrzegam, w tej chorobie nie ma na to czasu! Leczymy dwoma antybiotykami domięśniowo lub dożylnie ponieważ flora bakteryjna po 40 roku życia jest mieszana i podanie jednego antybiotyku w niskich dawkach jest mało skuteczna. 

Wielokrotnie napisałem już, że jeśli nie ma ewidentnej poprawy po trzeciej dobie to oznacza, że są już powikłania dokonane przez wirusa. Nie ma innej możliwości. U wszystkich pacjentów jest takie same oddziaływanie amantadyny na wirusa, czyli hamowanie i stabilizacja po 48 godzinach. Podkreślam jeszcze raz, że pacjenta trzeba koniecznie zbadać i osłuchać Wspominałem, że wielu lekarzy nie bedąc pulmonologami nie słyszy mało nasilonych zmian osłuchowych w płucach. A jeśli są one w okolicy międzyłopatkowej, są wręcz nie do wysłuchania. Zdarza się, że w nielicznych przypadkach mimo bardzo rozległego zapalenia płuc u pacjenta nie ma zmian osłuchowych. Sam bywałem kilka razy zaskoczony, choćby przykład z przed 2 dni:

W mojej ocenie pacjent osłuchowo bez zmian. Wydawałoby się, że w stanie średnim, ale w RTG bardzo rozległe i zaawansowane zmiany naciekowe w płucach. Dlatego jeszcze raz proszę o bezwzględną diagnostykę płuc w 3-4 dobie, przy braku spektakularnego efektu w leczeniu amantadyną. Jeśli mamy zmiany osłuchowe, to wiemy, że pacjent ma zapalenie płuc i nadkażenie bakteryjne. Jeśli nie, to konieczna jest diagnostyka TK lub przynajmniej RTG płuc. Same odczyny śródmiąższowe cofają się w bardzo szybkim tempie, ponieważ eliminacja wirusa daje całkowity regres zmian zapalnych. Nawet jeśli pacjent jest osłuchany przed podaniem amantadyny i osłuchowo jest bez zmian, to do chwili stabilizacji potrzeba 48 godzin. W tym okresie przejściowym wirus może być aktywny i może dojść czynnego zapalenia płuc.

Specyfika choroby COVID-19 i leczenie objawowe

W COVID-19 w pierwszym etapie w większości przypadków występuje przewaga zmian w dolnej prawej stronie płuc. W tej chorobie jest pełne leczenie objawowe jak w innych chorobach. Wszystkie leki stosuje się w zależności od objawów. Zawsze podkreślam, że amantadyna nie jest lekiem za coś czy w zamian. Nie odstawiamy leczenia objawowego, amantadyna to lek dodatkowy działający bezpośrednio na wirusa, czyli na patogen – hamując jego rozwój.

Efekty niepożądane

Uwaga! Należy pamiętać, że pojawienie się wczesnej arytmii wymaga odstawienia amantadyny. Z mojego doświadczenia to 1-2 przypadki na 100 osób.

Efekty niepożądane nie wpływające na leczenie

 • W większości przypadków odczuwamy suchość w jamie ustnej, które nie są żadnym przeciwwskazaniem. Przy stosowaniu chlorowodorku amantadyny przynajmniej w pierwszym etapie intensywnego leczenia zalecamy podawanie znacznej ilości płynów, 3-4 litry.
 • W około 10% przypadków leczonych pacjentów może wystąpić w 3-5 dobie lekki niepokój lub okresowe pobudzenie, zaburzenie snu.
 • W przypadku zaburzenia snu zalecane jest podanie leku nasennego. Jest to w zupełności wystarczające. Organizm wypoczywa we śnie, w pełni się regeneruje. Objawy ustępują, a na pewno nie nasilają się.

Stosowanie innych leków

U pacjentów w żadnym wypadku nie odstawiamy leków, które są stosowane w leczeniu chorób przewlekłych. W przypadku stosowania mocnych leków moczopędnych, trzeba rozważyć modyfikację schematu leczenia lub odstąpienie od leczenia amantadyną.

Specyfika choroby – niewydolność krążeniowa

U wielu pacjentów w momencie przełomu choroby czyli w 3-4 dobie występuje spadek ciśnienia, przejściowa lekka niewydolność sercowo-krążeniowa. Pacjenci nie gorączkują, objawy choroby zaczynają ustępować. Jednocześnie występuje gorsza tolerancja na wysiłek, nawet na samo chodzenie. Nazywam to momentem odbicia, trwa to maksymalnie 1-2 doby.

Zalecenia dla pacjentów po przebytej chorobie

U wielu pacjentów po przechorowaniu COVID-19 występuje częściowa niewydolność krążenia. Pacjenci mogą normalnie funkcjonować, lecz w przypadku większego i dłuższego wysiłku mogą wystąpić objawy niewydolności sercowej. Zalecane jest przynajmniej z 3-4 tygodnie rekonwalescencji i ewentualna konsultacja kardiologiczna.

Inne uwagi 

Uwaga! Zbyt długie przebywanie na słońcu w czasie trwania objawów choroby COVID-19 może spowodować, że w zaledwie kilka godzin nastąpi bardzo dramatyczne nasilenie jej przebiegu. 

Szczególne zastrzeżenie

Pacjent nie może na własną rękę podejmować leczenia ani go przerywać. Lek jest wyłącznie na receptę. Apeluje do lekarzy, że nie można wypisywać recept pacjentowi na zapas jeśli lekarz nie będzie leczył choroby. Pisząc receptę na zapas istnieje ryzyko, że w sytuacji krytycznej pacjent nie mając pomocy z nikąd, sam rozpocznie kurację. Leczenie bez nadzoru lekarskiego może być niezmiernie niebezpieczne.

Należy pamiętać, że im wcześniej rozpoczniemy kurację choroby COVID-19, tym lepiej! Pacjent dzięki temu nie ma powikłań lub są bardzo niewielkie. Jeśli z objawów wynika, że może to być COVID-19 wkraczamy natychmiast, nie czekając na wyniki testów, bo obecnie czekamy na to nawet kilka dni. Test robimy niezależnie od leczenia. Jeśli będziemy czekać, to w przeciągu tego czasu pacjenci mogą mieć już bardzo dużo powikłań.

Obecny sposób leczenia

Wyłączne stosowanie tylko antybiotyków nie jest skuteczne w leczeniu tej choroby. Dotychczasowe leczenie na świecie nie jest leczeniem przyczynowym tylko leczeniem objawowym, nie ma ani jednego leku o tak spektakularnym efekcie leczenia choroby COVID-19. Chlorowodorek amantadyny to diametralnie zmienia, jest to jedyny na razie lek, który bezpośrednio hamuje rozwój i oddziaływanie wirusa na organizm.

(15.11.2020) Proszę nie podawać leków tylko po to, aby coś podać – a nie ma ku temu przesłanek. Na przykład podawanie leków na zapas, by uniknąć ewentualnego procesu wykrzepiania. Podawanie inhalacji ze sterydów, czy środków rozkurczowych ze względu na duszność nie ma żadnego wskazania ani wytłumaczenia do tego typu leczenia. Te leki mogą brać tylko pacjenci z objawami obturacji drzewa oskrzelowego, czy astmy jeśli są w leczeniu i mają w danej chwili wskazania. Podawanie sterydów jest przeciwwskazane. Jedynie podawać w sytuacjach krytycznych. 

Mam wiele dociekliwych pytań o saturację. Zgadzam się, że pomiar wysycenia tlenem jest w pewien sposób pomocny i może być odzwierciedleniem ciężkości choroby. Jednocześnie stałe mierzenie poziomu przez pacjenta i okresowe wahania potęgują u wielu duży niepokój i lęk, co nie jest dobre dla psychiki pacjenta i może mieć po części znaczenie w efektywności leczenia. Należy pamiętać, że w dość ciężkim przebiegu choroby mamy do czynienia z niewydolnością krążenia i nawet niewielki wysiłek np. przejście do toalety daje wyraźny krótkotrwały spadek saturacji – co wcale nie świadczy o pogorszeniu stanu zdrowia. Powoduje chwilowe wahania, niewspółmierne do stanu zdrowia.

Amantydynę możemy włączyć na każdym etapie choroby, o ile podejrzewamy, że wirus może być jeszcze aktywny. Nawet w 10 czy 14 dniu choroby, a być może jeszcze później – to określi nauka w przyszłości. Późne włączenie amantadyny nie uratuje zdrowia pacjentowi, ale może mu uratować życie.

NAJCZĘSTSZE PYTANIA I ODPOWIEDZI:

Relacje wyleczonych:

Z poważaniem, Lekarz Włodzimierz Bodnar, specjalista chorób płuc, pediatra w NZOZ “Optima” w Przemyślu

media@przychodnia-przemysl.pl

Znajdź nas na Facebook

Śledź nas na Twitter

Komentarze (6 216)

Dodaj komentarz
 1. 24 lutego 2021, 23:04
  Bardzo proszę o informację po przeczytaniu poniższego. "Ta choroba" z gorączką, bólami stawów i okresowymi wymiotami trwała u mnie prawie 14 dni, już na samym początku pojawił się niezbyt uporczywy kaszel z wydzieliną. Następnie był tydzień słabości i następny z wyraźnym przypływem energii ale kaszel z wydzieliną - nadal niezbyt uporczywy, utrzymywał się przez te dwa tygodnie. W tym tygodniu wróciłam do pracy (mam pracę biurową dosyć często jestem narażona na stres) i się zaczęło: ucisk w mostku i znaczne nasilenie kaszlu, oczywiście z wydzieliną. Dzisiaj byłam u lekarza pierwszego kontaktu (jest to faktycznie pierwszy kontakt fizyczny z lekarzem od roku ponieważ w tej dzielnicy miasta w którym mieszkam lekarze udzielali tylko teleporad) pani doktor osłuchała płuca stwierdzając że wszystko w porządku ale dostałam skierowanie na RTG płuc i badanie krwi. Poprosiłam o przepisanie, nie wiem być może nie słusznie nie jestem lekarzem ale polecił mi to lekarstwo znajomy który przeszedł tę chorobę AirFluSal-u,pani doktor odmówiła, tłumacząc się tym że musi zobaczyć wyniki krwi i RTG płuc. W związku z powyższym mam pytania: Czy powinnam być zaniepokojona kaszlem i uciskiem w mostku, które to objawy nasiliły się po powrocie do pracy? czy jest to np.normalne, ponieważ organizm po tygodniach osłabienia nagle został zmuszony przeze mnie do wysiłku. Czy ma sens w moim przypadku zastosowanie leczenia amantadyną czy jest już za późno. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Odpowiedz
  • 24 lutego 2021, 23:59
   Ktos opisywal podobny przypadek. Ta osoba brala 2x1 przez tydzien i drugi tydzien po 1 tabl. Odpowiedz
 2. 24 lutego 2021, 22:20
  Witam mamy z żoną wirusa i midantan nasz lekarz nas olał .proszę o pomoc 723478840 Odpowiedz
  • 24 lutego 2021, 22:34
   No to bierzcie ,na co czekacie ? Wyzej dr.Bodnar opisal jak brac.Midantan to to samo co Viregyt K. Odpowiedz
 3. 24 lutego 2021, 21:43
  GLUTATION Kolejne, najnowsze badania łączące Covid 19 z poziomem glutationu: Dwóch pacjentów mieszkających w Nowym Jorku (NYC) z historią boreliozy i koinfekcji odkleszczowych doświadczyło kaszlu i duszności oraz wykazali wyniki radiologiczne zgodne z nowym koronawirusowym zapaleniem płuc (NCP). U obu pacjentów zastosowano próbę 2 g glutationu podanego ustnie lub w kroplówce, co złagodziło duszność w ciągu 1 godziny od zastosowania. Wielokrotne stosowanie 2000 mg glutationu PO i IV było skuteczne w dalszym łagodzeniu objawów ze strony układu oddechowego. Alexey Polonikov na podstawie wyczerpującej analizy literaturowej i obserwacji wysunął hipotezę, że niedobór glutationu jest najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem poważnych objawów i zgonu u pacjentów z COVID-19. Hipoteza ujawnia tajemnice danych epidemiologicznych dotyczących czynników ryzyka determinujących poważne objawy zakażenia COVID-19 i wysokiego ryzyka zgonu oraz otwiera realne możliwości skutecznego leczenia i profilaktyki choroby. Silvio De Flora i WSP. Zalecają suplementację NAC - N-Acetylo-L-cysteiną –prekursorem zredukowanego glutationu (GSH) jako środkiem zapobiegawczym i terapeutycznym, który blokuje enzym konwertujący angiotensynę 2, utrudniając w ten sposób penetrację SARS-CoV-2 do komórek. NAC prawdopodobnie zmniejszy ryzyko rozwoju COVID-19, jak to wcześniej wykazano w przypadku grypy i chorób grypopodobnych. Ponadto można oczekiwać, że NAC w dużych dawkach dożylnych będzie odgrywał rolę uzupełniającą w leczeniu ciężkich przypadków COVID-19 oraz w kontroli śmiertelnych powikłań, w tym także płucnych i sercowo-naczyniowych. Somanathapura K NaveenKuma sugerują, że melatonina może być potencjalną terapią pomocniczą w leczeniu zaburzeń odporności i infekcji bakteryjnych, w tym wirusowych,w stanach choroby przewlekłej poprzez przywracanie funkcji neutrofili. Co więcej, melatonina może być obiecującym wzmacniaczem układu odpornościowego w walce z bezprecedensowymi pandemiami, takimi jak obecny COVID-19. A Khanfar i B Al Qaroot na podstawie dostępnej literatury zidentyfikowali wspólny szlak dla śmiertelności w Covid 19 jako niski poziom wyjściowy obniżonego poziomu glutationu (tj. GSH). Przegląd ten dostarczył dogłębnej dyskusji na temat patofizjologii, przez którą COVID-19 prowadzi do zubożenia GSH, uszkodzenia tkanek i zespołu ostrej niewydolności oddechowej. Przegląd wykazał, w jaki sposób zubożenie GSH może spowodować uszkodzenie układu odpornościowego i uczynić organy końcowe podatnymi na uszkodzenia spowodowane stresem oksydacyjnym. Na koniec najciekawsze badanie grupy Lipinga Su, które wyodrębniło na podstawie badań 336 zarażonych Covid19 i 220 obserwacji klinicznych, główne markery decydujące o ciężkości przebiegu Covid19. Na podstawie badań uzyskano 36 wskaźników z ciężkimi i krytycznymi objawami choroby. Główne z nich to: TYROKSYNA – hormon tarczycy zależny min. od poziomu jodu, WIEK, POZIOM GLUTATIONU (GSH), CD3 – główny marker limfocytów T, czyli układu odpornościowego; BIAŁKO CAŁKOWITE – biada vegetarianom; PAMIĘTAJ: POZIOM GLUTATIONU ZALEŻY OD SUPLEMENTACJI: CYSTEINY (NAC), ALA – kwasu alfaliponowego, czyli olej Omega 3 np. z lnu czy z tranu; BIAŁKA WPC80; SYMILARYNY Z OSTROPESTU; SUPLEMENTACJI kwasem foliowym i witaminą B12. Biodostępność glutationu dodatkowo wspierają: witaminy C- szczególnie, E, cynk, mangan. UWAGA! Enzym GGT, zawarty w wątrobie rozkłada glutation. W rezultacie większość doustnych form glutationu nie przynosi pożądanych efektów. Wchłanianie i biodostępność są słabe, chyba że są przyjmowane w specjalnej, aktywnej formie - glutationu zredukowanego (GSH) w przeciwieństwie do formy utlenionej (GSSG). W drugim przypadku konieczna jest suplementacja wyżej wymienionych witamin i białek. Odpowiedz
 4. 24 lutego 2021, 21:08
  Witam, proszę o poradę.Kobieta wiek 65 lat od 16 lutego silne ,tkliwe bóle głowy promieniujące do ucha ,ogólne osłabienie.Ból w znacznym stopniu zmniejsza się po zażyciu leków przeciwbolowych.Jednak do dnia dzisiejszego się utrzymuje.Czy można podac viregytK.Choroby wspolistniejace-astma. Odpowiedz
 5. 24 lutego 2021, 17:48
  Właśnie otrzymałem zakupiony 4 lutego w rosyjskiej aptece Midantan (białoruską amantadynę). Odpowiedz
 6. 24 lutego 2021, 17:41
  GLUTATION A COVID I PŁUCA Artykuł Sławomira Ambroziaka, specjalisty od suplementów. Strach przed wirusami obezwładnia ostatnio społeczność międzynarodową. Aktualna pandemia koronowirusa spowodowała wzrost świadomości faktu, że w pewnych okolicznościach wirusy mogą być przyczyną ciężkiego zapalenia płuc, szczególnie w podeszłym wieku i przy chorobach współistniejących z infekcją. Jednocześnie świat naukowy doznał dziwnej amnezji, zapominając, że już przynajmniej od dekady znana jest przyczyna agresywności wirusów względem tkanki płucnej… Jak bowiem wynika z obszernego raportu autorstwa Pietro Ghezzi, opublikowanego w 2011 roku, w piśmie naukowym International Journal of General Medicine, przyczyną tą jest… niedobór glutationu. Glutation, należy przypomnieć, to peptyd (maleńkie białeczko) zbudowany z trzech aminokwasów, między innymi z cysteiny. W organizmie glutation pełni funkcje antyoksydacyjne i sygnalizacyjne. Wysoki jego poziom możemy utrzymywać na trzy sposoby: albo wdrażając dietę wysokobiałkową, albo korzystając z suplementów glutationu, albo uzupełniając krytyczną dla procesu jego wytwarzania cysteinę, najlepiej w formie acetylocysteiny (NAC), która jest lepiej od zwykłej cysteiny zagospodarowywana przez organizm. A ze wspomnianego na wstępie artykułu dowiadujemy się, że ważnym czynnikiem sprzyjającym utrzymywaniu optymalnego poziomu glutationu jest właśnie odżywianie, ponieważ w badaniach wykazano, że nawet jeśli spożycie białka w diecie jest niewysokie, ale wystarczające do utrzymania równowagi białkowej organizmu, może nie być wystarczające do utrzymania optymalnego, komórkowego poziomu glutationu, szczególnie w warunkach stresu oksydacyjnego, związanego przykładowo z infekcją. Było to podobno dobrze widoczne w badaniu charakteryzującym metabolizm cysteiny i syntezę glutationu u pacjentów z sepsą… Otóż badanie to wykazało, że posocznica zmniejsza poziom glutationu w organizmie o 60%, a u wszystkich badanych pacjentów oceniono spożycie białka, w tym cystetiny i ogólnie aminokwasów siarkowych, na niższe, aniżeli zalecane przez Światową Organizację Zdrowia. Z kolei badania na modelach zwierzęcych wykazały zwiększone zapotrzebowanie organizmu na cysteinę w przebiegu sepsy, związane ze zwiększonym obrotem glutationu, ponieważ jego synteza pochłania 40% zasobów tego aminokwasu. Ogólnie badania pokazują, że nawet gdy zasób cysteiny z diety wystarcza do prawidłowej syntezy białek, może być niewystarczający do utrzymania optymalnego poziomu glutationu w organizmie. Jednocześnie stany infekcyjne i zapalne są związane ze zwiększoną produkcją białek surowicy krwi (tzw. białka ostrej fazy) przez wątrobę, w związku z czym oszacowano, że mają one znaczący wpływ na zwiększenie wykorzystania aminokwasów siarkowych, w tym cysteiny, konkurując w ten sposób z procesem syntezy glutationu. W badaniach wykorzystujących modele zwierzęce obserwowano ochronną aktywność glutationu i jego prekursorów w odniesieniu do patologii zapalenia płuc o rozmaitym podłożu. Obserwowano również, że eksperymentalne wyczerpywanie wewnętrznych zasobów glutationu niosło fatalne skutki dla stanu płuc w takich modelach badawczych, jak przykładowo: chemicznie wywołany obrzęk płuc, podrażnienie dymem papierosowy, zapalenie opłucnej indukowane karageniną czy zapalenie płuc wywołane endotoksyną. U myszy pozbawionych w innym badaniu, za pomocą manipulacji genetycznej, zdolności do syntezy glutationu zaobserwowano zwiększoną śmiertelność z uwagi na ich podatność na indukowany sepsą zespół ostrej niewydolności oddechowej. Obserwacje te zdaniem autora potwierdzają hipotezę o roli ochronnej i przeciwzapalnej, pełnionej przez glutation w obrębie tkanki płucnej. Idiopatyczne włóknienie płuc jest przykładem choroby, w której normalizacja deficytu glutationu niesie ze sobą bardzo pozytywne skutki. Pacjenci z tym schorzeniem cechują się bowiem 4-krotnie niższym stężeniem glutationu w płynie nabłonkowym, wyściełającym w normalnych warunkach dolne drogi oddechowe. W tej sytuacji podawanie acetylocysteiny, znanego nam już prekursora glutationu, nie tylko przywraca jego prawidłowy poziom, ale w połączeniu z innymi specyfikami, stosowanymi rutynowo w leczeniu włóknienia, poprawia także punkty końcowe terapii, takie jak pojemność życiowa płuc i zdolność dyfuzji tlenku węgla w jednym oddechu. Glutation okazuje się również niezbędny do pełnienia funkcji układu odpornościowego. Jego fundamentalna rola w procesach odpornościowych może wyjaśniać nam, dlaczego w wielu chorobach obniżony poziom glutationu wiąże się ze zwiększoną podatnością na infekcje. Do tego typu chorób należą: AIDS, przewlekła obturacyjna choroba płuc, mukowiscydoza, grypa i alkoholizm, ponieważ etanol zaburza równowagę immunologiczną poprzez wyczerpywanie zasobów glutationu. Rola stresu oksydacyjnego w uszkodzeniu płuc przez wirusa grypy jest dobrze scharakteryzowana na podstawie zwierzęcego modelu badawczego. Otóż myszy zakażone grypą doznają uszkodzeń tkanki związanych z dramatycznym spadkiem poziomu glutationu w płucach, a także wzrostem poziomu markerów stresu oksydacyjnego. Pośród przeciwutleniaczy wykazujących działanie ochronne w odniesieniu do płuc, w zwierzęcych modelach grypy znajdujemy m.in. kwercetynę, acetylocysteinę i glutation. W jednym z badań wykazano, że białko wirusa grypy zwiększa wytwarzanie wolnych rodników tlenowych w ludzkich komórkach dróg oddechowych, powodując efekty toksyczne, którym udało się zapobiec poprzez dodanie suplementu glutationu. Chociaż powyższe badania wskazują tylko na ochronną rolę glutationu na poziomie patogenezy uszkodzenia płuc, istnieją jednak też doniesienia mówiące o tym, że ​​zaburzenie syntezy glutationu zwiększa replikację wirusów, co sugeruje możliwą aktywność przeciwwirusową glutationu. Jedno z badań klinicznych wskazało, że podawanie acetylocysteiny poprawia parametry odporności komórkowej u chorych na grypę, co otwiera perspektywę wykorzystania tego aminokwasu jako środka przeciwgrypowego. Jednak historia dociekań odpornościowych funkcji glutationu, jak się dowiadujemy z omawianej tutaj publikacji, była najsilniej stymulowana badaniami nad AIDS. W badaniach tych wykazano, że ​​pacjenci cierpiący z powodu AIDS charakteryzują się bardzo niskim stężeniem cysteiny w osoczu krwi. Przyczyny tego fenomenu nie są jeszcze zbyt jasne, ale u pacjentów z AIDS występuje niedobór enzymu, który katalizuje syntezę cysteiny z metioniny. Późniejsze badania wykazały, że przebieg AIDS prowadzi do obniżenia wewnątrzkomórkowego stężenia glutationu w komórkach odpornościowych i że ten obniżony poziom związany jest ze skracaniem się czasu przeżycia pacjentów. Okazuje się, że niskie poziomy glutationu u pacjentów z AIDS mogą mieć różne konsekwencje dla przebiegu choroby. Przykładowo zubożenie zasobu glutationu promuje replikację wirusa HIV, podczas kiedy prekursor glutationu, acetylocysteina, blokuje replikację. Ponadto działanie neurotoksyczne białek wirusa HIV, jak się okazuje, związane jest ze stresem oksydacyjnym, a neutralizowane przez acetylocysteinę. Ogólnie więc z omówionej wyżej publikacji wynika ewidentnie, że glutation i acetylocysteina mogą być cennymi sprzymierzeńcami zdrowia w okresach epidemii wirusowych. Co najważniejsze: mogą chronić przed infekcją wirusową nasze płuca. Odpowiedz
 7. 24 lutego 2021, 17:38
  https://www.youtube.com/watch?v=KifRhRpJsiI&pbjreload=101 Odpowiedz
 8. 24 lutego 2021, 17:08
  Szanowni Pacjenci - przekażcie niniejszy tekst Pana dr Bodnara (znajduje się w zakładce aktualności Przychodnii) wszystkim swoim znajomym, nawet niekoniecznie lekarzom. Niech jak największa liczba osób dowie się jak nasz Bohater bezinteresownie, z wielkim poświęceniem nie tylko nam poświeca swój czas, ale także pragnie swoją wiedzę przekazać innym lekarzom. Już w poprzednim tygodniu pierwsi lekarze zostali przeszkoleni z badania i leczenia pacjentów chorych na COVID19. Jako ośrodek diagnostyczno-badawczy, zapraszamy kolejnych lekarzy, którzy chcieliby odbyć kilkudniowe szkolenie i praktykę z badania i leczenia pacjentów ambulatoryjnych zakażonych SARS-CoV-2 i nie tylko. W skład szkolenia wchodzi m.in. praktyka z osłuchiwania płuc, diagnostyka, stosowanie odpowiedniego schematu leczenia dla pacjentów z COVID-19 oraz z zespołami poCOVIDowymi m.in. amantadyna oraz lekami objawowymi. Zapewniamy nocleg i pełne wyżywienie, zupełnie za darmo. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt bezpośrednio na adres media@przychodnia-przemysl.pl A pacjentów zachęcamy do udostępniania, tak by ta wiadomość trafiła do jak najszerszego grona! Odpowiedz
 9. 24 lutego 2021, 16:38
  Dzień dobry.Czy skutkiem ubocznym amantadyny moze byc wysypka w postaci czerwonych swedzacych plam? Odpowiedz
  • 24 lutego 2021, 19:18
   Wysypka dość często występuje przy covidzie. Bardziej jest nasilona na dłoniach i stopach. Leczenie objawowe. Odpowiedz
 10. 24 lutego 2021, 14:13
  Mam pewne przemyślenia, na kanwie tego co napisała Dentystka oraz wielu pytań dotyczących "czy już brać". Wygląda na to, że nawet jeśli jesteśmy zaradni i sprawimy sobie amantadynę, to jest spora szansa, że załatwi nas patologia w służbie zdrowia. Coraz więcej widać wpisów, gdzie są kolosalne problemy z dostaniem się do szpitala gdy stan jest jeszcze w miarę. Potem się pogarsza i następuje przyjęcie w stanie, który już jest poważny i może się to skończyć wszystkim. Zastanawiając się co szary człowiek może w takiej sytuacji zrobić, uważam, że należy brać amantadynę od pierwszych objawów. Nie czekać na żadne testy, ani na to w jakim kierunku to pójdzie. Bo jeśli to jest cov2, to te parę dni może być decydujące o tym, że nie dojdzie do zapalenia płuc.Jeśli do niego dojdzie, to przecież możemy znaleźć się w czarnej dziurze. Jak przyjdziemy do zwykłej przychodni (wyjątek Optima, ale ona nie jest zwykła) z gorączką to zapewne wygonią i nie będzie osłuchania, nie wspominając nawet o rtg. Gdy będziemy próbowali otrzymać osłuchanie i rtg w szpitalu to się do niego nie dostaniemy, bo jesteśmy w zbyt dobrym stanie. Istna paranoja. A do tego dochodzi jeszcze kwestia testu. Jeśli go nie mamy, to covidówka odmówi z tego co często można przeczytać. Obraz tego sytemu jest porażający. Mając to na uwadze, oraz to, że wirus ujawnia objawy dopiero jak się już i tak sporo namnoży nie widzę innej możliwości na jak najlepsze zabezpieczenie siebie jak rozpoczęcie brania amantadyny natychmiast po wykryciu jakiegokolwiek objawu. Czym ryzykujemy? Uważam, że niczym wielkim. Amantadyna nie zabija. Najwyżej da jakiś drobne skutki uboczne, o których powszechnie wiadomo. I o których wiadomo, że znikną po odstawieniu. Bazując na tym samym założeniu, brałbym ją też tyle (w sensie dni) ile jest podane w zaleceniach. Na wszelki wypadek. To jest kwestia mojej analizy ryzyka. Tak, jak kiedyś poprosiłem o antybiotyk po ugryzieniu kleszcza, który odpadł i nie miałem jak go zbadać. Wolałem na krótko obciążyć wątrobę antybiotykiem niż ewentualnie skończyć z boreliozą. Jeśli jakikolwiek lekarz stwierdziłby, że takie rozumowanie jest złe i znalazłby chwilę na wpis, to prosiłbym o komentarz. Natomiast pozytywnych komentarzy (nawet w razie cichej zgody) się nie spodziewam, bo chyba nigdy lekarz nie może przyklasnąć wizji brania leku na zapas. Chociaż w dobie obecnej sytuacji ze służbą zdrowia, to kto wie... Odpowiedz
  • 24 lutego 2021, 14:33
   Nie jestem lekarzem ale jako przedsiębiorca stosuję podobne metody oceny ryzyka jak napisałeś. Wziąłem amantadynę w pierwszym dniu objawów. Po 50-52 godzinach choroba wyhamowała i zaczęła się cofać. Żadnych wielkich gorączek, żadnych dramatów, po prostu łamania w kościach i bóle mięśni, które całkiem zniknęły po 4 dobach od 1 szej dawki amantadyny. Dzisiaj 7 dzień infekcji i brania leku. Pozostało osłabienie, bardzo lekki katarek czasem odkaszlnięcie ale oddech cały czas pełny i żadnych bólów. Pozostał brak węchu i większości smaku. Czuję tylko podstawowe smaki: słodki/słony/kwaśny. Resztę muszę ujmować na sposób wyobrażeniowy lub intelektualny in abstracto. :). Jak ktoś nie ma wymienionych przed dr Bodnara przeciwwskazań, to brać i się nie bać. Tak to oceniam. Odpowiedz
  • 24 lutego 2021, 15:18
   Ale dr.Bodnar rowniez mowi,zeby brac Amantadyne natychmiast od pojawienia sie pierwszych objawów. Ja bym jeszcze do tego leku dodala płukanie gardła i nosa czyms co zabija bakterie. Kazdy ma swoj sposob wiec nie bede o tym pisac. Samo nie przejdzie ,nie czekac az wirus narobi szkód nie do pokonania. Odpowiedz
   • 24 lutego 2021, 17:47
    Do płukania j.ustnej i j.nosowej w infekcji polecane: Jod (Jodopowidon) skutecznie pomaga w Leczeniu zakażenia SARS-CoV-2 https://covid-19-nieznane-fakty.pl/jod-jodopowidon-skutecznie-pomaga-w-leczeniu-zakazenia-sars-cov-2/ Odpowiedz
    • 24 lutego 2021, 18:03
     Dziekuje p.Anno
  • 24 lutego 2021, 16:05
   Super wypowiedź pana dr W. Bodnara https://mobilestreaming.tvs.pl/Kierunek%20Zdrowie/2021/02/KierunekzdrowieS05E07POP.mp4 Odpowiedz
 11. 24 lutego 2021, 13:38
  ZAPALENIE PŁUC Zapalenie płuc Dwukrotnie spotkałem się z stosowaniem z sukcesem końskich dawek witaminy C w zapaleniu płuc. W amerykańskiej książce „Wylecz się sam”, Megadawki witamin, zaleca się 100.000 mg witaminy C do 200.000 mg. na dobę, co oznacza 1000 mg C, co 10 minut i częściej! Na forum Mercola jest fragment o zastrzykach witaminą B1, czyli tiaminą w zapaleniu płuc: Badanie opublikowanw w Annals of Nutrition & Metabolism w 2018 roku, sugeruje, że zastrzyki z tiaminy „prawdopodobnie zlikwidują infekcje mikrobiologiczne” powodujące gorączkę, w tym zapelenie płuc. Tylko gdzie znaleźć w Polsce zastrzyk z B1? Na pewno warto zastosować końskie dawki witamin ADEK, magnezu i cynku! Naukowcy z Ameryku południowej zalecają w covid 19: – 15. tys. do 40 tys j. D3.; - aspiryn 325mg na rozrzedzenie krwi po każdym posiłku, 50-100.tys witaminy A; Niacyna, czyli B3 – 500mg do 4 razy na dobę; NAC – 400mg co 4-6 godzin, Melatoninę 10mg 3-6 razy na dobę; Kwerycytnę 500mg co 12h; Lizynę – 500 mg 3 razy dziennie (mało), selen 200mcg; i oczywiście wyrzucenie wszelkich leków z PARACETAMOLEM. Oczywiście jak pisałem, należy postarać się o NAC lub WPC80 co kilka godzin, dostępne w sklepach dla pakierów, także olej lniany i symilarynę w celu podniesienia tej wewnętrznej głównej witaminy jaką jest glutation. Witaminy C, D, tiamina i magnez w leczeniu chorób krytycznych Raport z 2018 roku opublikowany w Intensive Care Medicine koncentruje się również na tiaminie – w połączeniu z witaminami C i D. Przytacza badania pokazujące, że pacjenci z szokiem septycznym z niedoborem tiaminy, którym podano tiaminę, mieli znacznie niższą śmiertelność (13%) niż pacjenci, którzy jej nie otrzymali (46%). Byli również znacznie mniej narażeni na niewydolność nerek. Podobnie jak tiamina, ostry niedobór witaminy C jest bardzo powszechny u pacjentów krytycznie chorych, ale zwykle pozostaje niezauważony. Jak zauważono w tym raporcie, „ostry niedobór witaminy C może przyczyniać się do niedociśnienia, nadmiernego stanu zapalnego, wycieku kapilarnego, zaburzeń mikrokrążenia, uszkodzenia oksydacyjnego narządu oraz upośledzonej obrony immunologicznej i gojenia się ran”. Niedobór witaminy D również jest powszechny i może pogorszyć chorobę, a nawet zwiększyć ryzyko śmierci z powodu ostrej choroby. Zaskakujące jest to, że magnezowi nie poświęcono wiele uwagi. Może być równie ważny w zapobieganiu i leczeniu infekcji, ponieważ magnez jest potrzebny do aktywacji zarówno tiaminy, jak i witaminy D. Glutation Josephine Bruzzese, 48 lat, rozwinęła objawy COVID-19 22 marca. „Była tak zdyszana, że nie mogła mówić”, rodzina zabrała ją do szpitala Langone na Uniwersytecie Nowojorskim na Brooklynie. Zdiagnozowano u niej zapalenie płuc podejrzane o COVID-19, ale w tym czasie nie były dostępne żadne testy. Zastosowano hydroksychlorochinę, a niektóre z jej objawów uległy poprawie, ale nadal nie mogła oddychać. Rodzina próbowała różnych sposobów na oddychanie, z których żaden nie działał. James skontaktował się z Dr. Richard Horowitz, specjalista od boreliozy z Lyme w Hudson Valley, który zalecił glutation. „Po jednej dawce 2000 miligramów rodzina była świadkiem cudu”, donosi Post. W ciągu godziny jej oddech znacznie się poprawił. Kontynuowała glutation przez pięć dni i nigdy nie miała nawrotu problemów z oddychaniem. Odpowiedz
  • 24 lutego 2021, 14:16
   100-200 gramów w formie pokarmowej nie ma szans. Żona robiła test i po 40 g (co godzinę) żołądek zastrajkował. A w szpitalu raczej nikt nie zrobi wlewu witaminowego na zapalenie płuc, bez szans. Odpowiedz
  • 24 lutego 2021, 14:55
   KRZYSZTOF - glutation zawiera siarke ktora usuwa toksyny z organizmu ,mozliwe,ze jest skuteczna. Co do tak wielkich dawek Vit C powiem,ze przed zazyciem witamy C moj mocz ma pH 6,5 a po zazyciu tylko 1000mg VitC mocz ma po godzinie pH 7 . To co bedzie po zazyciu takich dawek co 10 min ? Magnez rowniez podnosi pH .Nie badalam pH moczu po zazyciu Vit D ani B ale pewnie to sprawdze bo nie chcialabym sobie szkody narobic. Jest tez wg mnie swietny sposob na bakterie i wirusy picie w rozcienczeniu JODu. Jod akurat mam sprawdzony i dziala. Płyn Lugola zawiera jod. Wg specjalistow brak jodu sprawia,ze łapiemy czesto infekcje ,zapadamy na wiele chorob ktore sa oporne w leczeniu w leczeniu wlasnie z powodu braku jodu. Mozliwe,ze jest wiecej specyfikow ktore pomagaja uwolnic sie od wirusów dlatego warto poeksperymentowac. Ja jak czuje drapanie w gardle a nawet ból to nie czekam az samo przejdzie tylko do szklanki wody o temp.pokojowej wkrapiam 7 kropli płynu Lugola i wypijam na raz. Co ciekawe po tej miksturze znikają np bóle w kolanach a gardlo rowniez przestaje bolec i to w dosc szybkim czasie. Mam Viregyt ,jestem zabezpieczona na wypadek zakazenia ale poki co stosuje jod. Warto o nim poczytac . Odpowiedz
   • 24 lutego 2021, 16:51
    Organizm w wyniku toczącego się procesu zapalnego wykorzystuje gigantyczne ilości witaminy C. Badania Dr Cathart'a wykazały, iż w zależności od nasilenia objawów chorobowych i intensywności odpowiedzi immunologicznej organizm zużywa od 100 do 200 g kwasu askorbinowego na dobę. W wyniku upośledzenia funkcji wchłaniania może okazać się to utrudnione, dlatego korzystnym rozwiązaniem wydaje się podanie dożylne. Ph moczu podnosi askrobinian sodu, zaś kwas askorbinowego zakwasza! Odpowiedz
   • 24 lutego 2021, 18:49
    Ja sobie ph oczywiście nie badałem, ale wiem jedno. Kiedyś dość regularnie dopadało mnie przeziębienie, które trwało 2-3 tygodnie. Odkąd zacząłem brać 8-10 g wit C przy pierwszych objawach, te przeziębienia zaczęły być 3-dniówkami. Witamina C pacyfikuje je błyskawicznie. Znajomi i rodzina również potwierdzają to działanie. Więc ph i inne kwestie schodzą na drugi plan. Witaminę C naprawdę ciężko jest przedawkować. Odpowiedz
    • 24 lutego 2021, 19:37
     Dokładnie, moja matka jak wyczuwa nadchodzące przeziębienie to bierze przez dzień czy dwa po kilka tabletek rutinoscorbinu co parę godzin i to wystarcza.
   • 24 lutego 2021, 20:06
    Piłam jod przez pół roku w postaci atomidyny i z lekkiej niedoczynności zrobilo mi się hashimoto..... Tak więc nie dla każdego jod jest dobry Odpowiedz
    • 24 lutego 2021, 22:32
     Ale ja nie doradzam nikomu picia jodu przez 4,5 roku tylko w przypadku zakażenia.
 12. 24 lutego 2021, 13:23
  Ta kuracja uratowała moim rodzicom życie !! Kupiłam e-recepte tak jak rekomendowaliście na dobra-recepta.pl -> lek viregyt K (dolegliwości grypa a bo na covid nie wystawiają recept ). Mama wiek 64 lata Tato 62 lata. Mama była w bardzo złym stanie, delikatne problemy z oddychaniem, temperatura, dreszcze etc - po 3 dniach od kuracji jak nowo narodzona ;-). Dziękuje i polecam zarówno stronę od e-recepty->> dobra-recepta.pl jak i samą kuracje lekiem viregyt K ! Podobno również rimantin i amantix jest dobry, ciocia stosowała rimatin i również wszystko ok. Odpowiedz
 13. 24 lutego 2021, 12:58
  Dzień dobry.Mój tato choruje już 10 dzień, test pozytywny.Przez ten czas cały czas gorączka 37,4-38,3.Zbić można ją tylko na krótko.Jest po leczeniu antybiotykiem AZYCYNA i przyjął 3 tabletki AMANTIX.Co robić?Proszę o pomoc. Odpowiedz
  • 24 lutego 2021, 20:29
   Pani Emilio, proszę skopiować i jeszcze raz umieścić wpis na górze strony, wtey któryś z lekarzy szybciej zobaczy, wraz z nr telefonu do Pani. Antybiotyk trzeba brać dalej (co najmniej 6 tabletek na 6dni powinien mieć tata),jeśli skończył już brać to prawdopodobnie potrzebuje drugiego innego (np. CETIX 400) Powinien zostać osłuchany albo rtg. Amantix trzeba brać dalej wg schematu dr Bodnara, po 3-4 dobach powinno być lepiej. Ale brać dalej jak podane do 10-14dni. Gdyby tata miał trafić do szpitala, też niech weźmie lek i dalej przyjmuje wg schematu. Do tego musi Pani dbać o nawodnienie (elektrolity), wit C i duże dawki D, oraz acard /pluscard /pol polopiryny. Odpowiedz
 14. 24 lutego 2021, 12:49
  Witam, czy ktoś może odpowiedzieć na pytanie czy jest warto brać amantadynę już po chorobie? Uzyskałam test pozytywny ponad 3 tygodnie temu, chorobę przeszłam łagodnie (ból głowy, nudności, utrata węchu i smaku). Po 2 tygodniach pojawił mi się lekki kaszel, który zaczął się nasilać. Jutro jadę na prześwietlenie płuc. Zastanawiam się czy wzięcie amantadyny białoby jeszcze sens? Pozdrawiam Odpowiedz
  • 24 lutego 2021, 20:49
   Proszę przeszukać forum, gdzieś w styczniu pani, która jesienią chorowała podzieliła się swoją terapią - wtedy nie miała lekux a cały czas ją coś męczyło, kłucie, kaszel, tak jakby wirus cały czas w niej siedział (jej słowa). Mając lek teraz przeleczyła się sama dawką 1-2 tabletki na dobę przez 14dni. Dolegliwości ustąpiły. Proszę poszukać i poczytać, może zostawiła kontakt do siebie i będzie mogła Pani porozmawiać. Najlepiej zostawić nr telefonu do siebie, to wtedy lekarz będzie mógł się z Panią skontaktować. Odpowiedz
 15. 24 lutego 2021, 11:15
  Pani Dentystko, mamy podobną sytuację jak Pani opisała, obydwoje pozytywni, córka 14 lat pozytywna, syn 11. Przyjmujemy amantadynę od piatku czyli 4 doby. Mąż ma jednak okropny, silny kaszel, do tego stopnia, że nie może mówić, lezy osłabiony, saturacja w pozycji leżącej spda do 85 na stojaco wzrasta do 97. Wystraszona dzwonię do lekarza pierwszego kontaktu, sanepidu, na pogotowie, że potzrebuję żeby ktoś go osłuchał. Nic, otrzymuję odpowiedż, że nikt nie przyjedzie dopóki cyt."mąż nie zacznie się dusić'. Wieczorem czwarta doba mężowi bardzo skacze puls, jest wysoki 120. Odstawia w strachu amantadynę , żero pomocy gdziekolwiek. Ja, tak jak opisywłam wcześniej, czułam się całkiem nieżle, ale wieczorem zrobiło mi się słabo temperatura spadła do 32-33 stopnie (dwa termometry), a ciśnienie 180/107. Przyjęłam amlessę (lek, który powinnam przyjmować, a tego nie robiłam odsuwałam zawsze w czasie mam skaczące ciśnienie). Wystraszona odstawiłam amantadynę. i tak trwamy w zawieszeniu, nie wiem czy wrócic do amantadyny, dzieci przerazone, my leżymy, ja z rosnacym ciągle ciśnieniem, niską temperatura i osłlabiona, mąż z koszmarnym kaszlem, osłlabiony całkowicie. Wiek 44 i 48 lat. Czy ktokolwiek jest w stanie pomóc? tel.608672095 Odpowiedz
 16. 24 lutego 2021, 10:41
  Do wiadomości poniżej zapomniałam podać numer telefonu . Wiadomość dotycząca przerwania przyjmowania amantadyny. Proszę o kontakt o jakąkolwiek wskazówkę 608672095. Ania Odpowiedz
 17. 24 lutego 2021, 10:38
  Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc, wręcz błagam. Nie mam możliwości przyjechać do Przemysla bo oboje z mężem nie mamy kompletnie sił. Potwierdzone testy. Od piątku przyjmujemy amantadynę. Czułam się całkiem nieżle z chwilowymi słabościami aż wczoraj wieczorem zrobiło mi się naprawdę słabo. Temperatura skakała 32-35 stopni. Ciśnienie rosło 150/110 doszło do 180/107. Przyjęłam lek Amlessa 8mg+5mg,który powinnam brać na stałe bo mam skaczące cisnienie, ale nigdy nie rozpoczęłam leczenia. Wystraszyłam się i nie przyjęłam wieczornej dawki amantadyny ani dzisiejszej porannej sądząc, że to może z jej powodu. Proszę o pomoc i informację czy powrócić do przyjmowania amantadyny (przerwa aktualna to około 27 godzin). Poza niską temperaturą i tym ciśnieniem(którego przyczyną nie musiała być ona) czułlam się po niej dobrze, zniwelowała wiele objawów. Jestem naprawdę wystrasona i zagubiona, nie ma nikogo gdzie można szukać pomocy, Wszędzie odbijam się od ściany. Ania Odpowiedz
 18. 24 lutego 2021, 6:06
  Witam, proszę o pomoc. Moj narzeczony ma potwierdzony test na covid od piątku, juz kilka dni wczesniej źle się czuł. Ja również mialam objawy. Jestesmy na kwarantannie. Od soboty bierzemy amantadyne, najgorsze minelo po 48h. U mnie pozostal lekki kaszel, ale u narzeczonego mocny i raz ma wyższą temperaturę a raz niższą. Lekarka każe mu robić wziewy (atrodil), nie chciała go osluchac, z wielką łaską przyslala karetke ktora zabrala go wczoraj do szpitala tymczasowego. Tam go osluchali i zrobili ekg, ekg w porządku. Przywieźli go do domu, powiedzieli ze cos słychać w płucach ale delikatnie, ale nie chcą przepisać antybiotyku, każą brać thiocodin i czekać. Izolacja kończy się w niedzielę, boję sie ze do tego czasu bedzie za późno, kaszel jest uporczywy, nie ma jak zrobic rtg, wizyta u pulmonologa umówiona dopiero na poniedziałek ze względu na izolacje. Proszę o pomoc, bo czytam ze antybiotyk jest niezbędny, mój numer 696920182 Odpowiedz
  • 24 lutego 2021, 7:54
   Pan oferuje amantadynę, z tego co wynika z innych wpisów. A ludzie na forum szukają różnej pomocy lub wyjaśnień. Odpowiedz
 19. 24 lutego 2021, 1:03
  Widzę, że rozwinął tu się niezły galimatias i dzięki temu zatracamy idee tego forum. Jeśli jednak ktoś potrzebuje wsparcia w leczeniu proszę o kontakt telefoniczny. Jeśli nie odbiorę to proszę o wiadomość SMS a oddzwonię. 796.272.796 Odpowiedz
  • 24 lutego 2021, 8:21
   Pan oferuje amantadynę, z tego co wynika z innych wpisów. A ludzie na forum szukają różnej pomocy lub wyjaśnień dot. leczenia i choroby. Odpowiedz
 20. 24 lutego 2021, 0:11
  Kochani..czy ktoś orientuje się tu na forum jakie są konieczne warunki do przyjęcia pacjenta PCR + na covidówkę?? Pytam ponieważ mam za sobą traumatyczny weekend gdzie do 2 - 3 rano wisiałam na słuchawce próbując pomóc zrozpaczonym młodym o dziwo rodzinom z maleńkimi dziećmi gdzie oboje chorzy na covid, dzieci z gorączką i kaszlem. Wczoraj po północy pacjent tak kaszlal , że pluł krwią, test był w trakcie( na wynik się czeka) , saturacja marnieńka. Dusił się tak , że zdesperowany sam pojechał na covidówkę....gdzie...go nie przyjęto bo nie ma testu a oni nie robią. W Warszawie. No i co? Cofnęli go do domu. Oczywiście tylko na noc bo od rana ta sama batalia. Wreszcie udało się go umieścić, mama mogła zająć się chorobą dzieci i swoją . Niedziela zleciała na e poradach, wypisywaniu leków, nauczaniu pacjenta. Czy jest jakieś wyraźne rozporządzenie , które jako instrument damy pacjentowi do ręki. Tak by jeśli chce leczyć infekcję porządnie- to trzeba dać dożylne antybiotyki ,heparynę i on mając dodatkowo zrobione wszelkie wyniki będzie leczony w sposób celowany. Pytam o to , ponieważ zdarzały się saturację poniżej 90 czyli np 86 u starszego seniora, karetka 2krotnie przyjeżdzala i jeszcze córce zmyto głowę jakim prawem zawraca głowę karetce z saturacja powyżej 70? Kto decyduje o zabraniu lub nie na covidówkę pacjenta PCR + ze złym samopoczuciem?Nie miałam na szczęście do czynienia z ambulansami ale proszę mi podpowiedzieć, jak rozmawiać ma pacjent z podejrzeniem zapalenia płuc, którego na miejscu kwalifikuje ratownik? Czy jest stosowne zarządzenie czy kto więcej wykrzyczy to cokolwiek uzyska, ( byle przestał wrzeszczeć). Pytam o to , bo wirus silnie mutuje, atakowani są ludzie coraz młodsi, mamy sztab dzieci PCR + z objawami gorączki i grypy. Nie mogę patrzeć jak chlopak przy 39-41 stopniach temp. Ma cyzelowany dostęp do szpitala do którego się tak namawia . A ostatecznie odmawia. O wilku mowa. Właśnie dostałam od jego żony info , że na covidowkębgo nie przyjęto bo wynik był niejednoznaczny. W związku z tym wywieziono " naszego kaszlącego krwią" na pulmonologię gdzie został na izolatce i okazuje się że jednak jest chory na covid. Tych sytuacji jest bardzo bardzo dużo. Co pacjent ma mówić , żeby go przyjęto?przecież tylko w lecznictwie zamkniętym dostanie właściwe leczenie płuc. Ludzie nie umierają na covid. Umierają na zapalenia płuc. Proszę kogoś mądrego z forum - jakie kompetencje ma ratownik medyczny . Z całym szacunkiem dla ratownika. I jak pacjent ma rozmawiać z pogotowiem by go przyjęto?? Będę wdzięczna za odp. Odpowiedz
  • 24 lutego 2021, 11:44
   Do mojej Mamy też przyjechała jedna karetka i ratownik stwierdził, że z saturacją 74 (pozostałe parametry ok, płuca osłuchowo ok(?) itp.) lepiej w domu poleżeć przy otwartym oknie, bo w szpitalach to kiepsko jest...Jak druga karetka przyjechała, saturacja była już tylko 66 i ratownik od razu stwierdził, że tylko i wyłącznie szpital!!! Szkoda tylko, że ci pierwsi nie zabrali Mamy.... Po 3 tygodniach w szpitalu (pulmonologia i potem oiom), mimo coraz lepszej sytuacji oddechowej, moja Mamusia zmarła nagle na niewydolność serca Odpowiedz
  • 24 lutego 2021, 11:51
   Dokładnie zapalenie płuc zabija, wirus je jakby aktywuje. Mój lekarz POZ wczoraj odmówił wysłania mnie na rtg!!! Jeśli się tego nie leczy sama amantadyna nic nie da. Myślałem o wezwaniu karetki w celu zrobienia rtg w szpitalu i do domu,ale przecież mnie wyśmieją. Po izolacji nie wyjdę z przychodni dopóki rtg mi nie zrobią a to jeszcze tydzien. Tylko jesli będę miał jakieś zmiany wtedy w plucach mogą okazać się nieodwracalne. Wszystko przez chory system, pacjenci muszą cierpieć. A coś muszę mieć, bo przy głębszym nabieraniu powietrza klucie jak igła w tchawicy/krtani (ciezko stwierdzić) i wtedy napad kaszlu az odruch wymiotny powstaje. Do tego saturacja np.93, za 2 minuty spada na 88, by za kolejne dwie wzrosnąć do 94. I tak człowiek zostawiony sam sobie, dobrze, ze jest forum...pozdrawiam Odpowiedz
 21. 23 lutego 2021, 23:22
  Dobry wieczór, U mojej babci, która mieszka w Lublinie objawy zaczęły się około 8-9 lutego, kaszel, duszności, osłabienie które wcześniej się nie zdarzało, brak apetytu. 12 lutego przeprowadzone prześwietlenie płuc i 15 lutego lekarz stwierdził zapalenie oskrzeli, przepisał antybiotyk (nie wiem jaki) i nie skierował na test. Rodzina miała kontakt z chorą przez cały czas, mama w środku poprzedniego tygodnia miała zasłabnięcie i nie ma siły, bóle mięśni. W dniu dzisiejszym u ojca wyszedł test pozytywny, miałem z nim kontakt przez parę dni i również mam kaszel z dusznościami tak jak on. Babcia od początku choroby w podobnym stanie, nie pogarsza się, ale też nie polepsza się pomimo zażywania antybiotyku. Jedynie trochę apetyt wrócił. Bardzo proszę o pomoc, co robić w takiej sytuacji. Dodam, że w najbliższym czasie wybieram się na wykonanie testu, żeby mieć pewność. Odpowiedz
  • 24 lutego 2021, 0:14
   w tej chorobie najczęściej jest zapalenie płuc nie oskrzeli proponuje wykonać RTG płuc wtedy wszystko będzie jasne Odpowiedz
   • 24 lutego 2021, 18:52
    Panie doktorze, Cała rodzina miała PCR i wyniki dodatnie. Babcia niby czuje się dobrze, ale nadal nie poprawia się tylko cały czas to samo. Czy po tylu dniach jeszcze można włączyć amantadynę? Odpowiedz
 22. 23 lutego 2021, 23:08
  Panie Doktorze z Lublina, dziękuję za pomoc okazaną mnie i mojej rodzinie, za cierpliwość i czas poświęcony dla nas. W tym ciężkim czasie dla mnie był Pan bezcenny i tylko dzięki Panu moja rodzina zdrowieje. Jest Pan niezwykłym człowiekiem i lekarzem z wielką wiedzą i doświadczeniem. Serdecznie dziękuję, pozdrawiam i zawsze będę Panu wdzięczna Agnieszka Szałowska z Warszawy Odpowiedz
  • 24 lutego 2021, 11:09
   Proszę o wiadomość jak się skontaktować z lekarz z Lublina. Odpowiedz
   • 24 lutego 2021, 15:48
    Czy Pan myśli, że ktoś na forum poda Panu numer telefonu Pana Doktora, tylko dlatego, że Pan nie chce ujawnić swojego numeru i poprosić, żeby lekarz do Pana zadzwonił? Ludzie - jak czyta się takie wpisy to ręce same opadają do samej ziemi. Nawet w chorobie też trzeba myśleć o ochronie danych lekarzy, którzy tu pracują jedynie charytatywnie. Odpowiedz
  • 24 lutego 2021, 11:37
   Pani Agnieszko proszę bardzo o informację jak skontaktować się zlekarzem z Lublina. To pilne Odpowiedz
   • 24 lutego 2021, 12:26
    Dzień dobry, nie posiadam numeru telefonu do doktora. Proszę zwrócić się do doktora z prośbą o kontakt na forum. Pozdrawiam i życzę zdrowia. Odpowiedz
 23. 23 lutego 2021, 22:05
  Dobry wieczór , potwierdzony COVID testem , od roku remisują Rzs , dawno temu mały epizod arytmii w jakich dawkach brać Amantadynę, bardzo proszę o kontakt 501189315 Odpowiedz
  • 23 lutego 2021, 23:07
   Panui Jolanto. Jeśli nie ma pani znikąd porady dzwonić 508172106 Odpowiedz
   • 24 lutego 2021, 0:00
    Witam, mam objawy covida, czekam na wynik. Jutro mogę mieć amantadyne, lecz nie wiem czy ja mogę ją brać. Jestem rakowcem. Nowotwór neuroendokrynny w jelicie cienkim z przerzutem do wątroby, usunięty z jelira oraz 2/3 wątroby oraz nowotwór tarczycy, usunięty prawy płat Proszę o pomoc, boję się powikłań 602733259 Odpowiedz
 24. 23 lutego 2021, 21:33
  Witam. Proszę o pomoc dla mojego ojca, który jest chory od 14 lutego. Zdobyłem przed chwilą Viregyt K i kazałem mu wziąć 0 dawkę. Proszę o kontakt z nim tel.506 453 508 w celu dalszego postępowania. Z góry dziękuję. Odpowiedz
 25. 23 lutego 2021, 20:43
  Pozwoliłem sobie na skopiowanie mądrego tekstu. "BARDZO WAŻNA INFORMACJA (szczególnie dla nowo odwiedzających) Aby wyszukać konkretne informacje na stronie wystarczy użyć kombinacji klawiszy CTRL + F i wpisać poszukiwane hasło (np. amantix, rymantadyna, recepta itp.), a następnie przechodzić strzałkami po wynikach wyszukiwania. Mnożenie tych samych pytań naprawdę zaśmieca forum oraz z pewnością nadwyręża cierpliwość lekarzy, którzy pomagają tutaj pro bono. Zatem jeszcze raz: CTRL + F Kto nie wiedział, niech spróbuje :) " Odpowiedz
 26. 23 lutego 2021, 20:11
  Zdobylam recepte na viregyt K przez polecaną strone dobra-recepta.pl (wpisać trzeba grypa a ) oraz drugą dla mamy na Rimantin. Czy te leki można stosować lącznie ? Który lepszy ? Mama jest w zlym stanie obecnie, a mam dwa leki w mojej aptece i nie wiem co lepsze. Od dwóch dni bardzo zły stan zdrowia, wiek 64 lata mamy. Dziękuje bradzo za pomoc ! Odpowiedz
  • 23 lutego 2021, 20:55
   Preferowany jest Viregyt K (amantadyna), Rimantin (rymantadyna) stosuje się najczęściej wtedy, gdy nie mamy dostępu do amantadyny. Proszę spokojnie przeczytać wszystkie informacje dotyczące leczenia, które dr Bodnar umieścił powyżej. Być może mama (nie podaje pani żadnych szczegółów) oprócz infekcji wirusowej, ma też bakteryjną, kiedy trzeba włączyć antybiotyk. Amantadyna zwalcza tylko wirusy. Proszę kontaktować się z lekarzem rodzinnym, może uda się załatwić wizytę domowa i badanie .Powodzenia. Odpowiedz
   • 24 lutego 2021, 8:54
    W jaki sposób dawkuje się rimantin? Odpowiedz
  • 23 lutego 2021, 23:21
   Pani Magdo , trzeba więcej wiedzieć na temat stanu mamy by realnie jej pomóc. Jeśli chce pani dodatkowych informacji o leczeniu może pani zadzwonić na 508172106. Podaję nr ponieważ szybciej porozmawiam jak napiszę. Odpowiedz
 27. 23 lutego 2021, 19:44
  Bardzo proszę o kontakt do Pana dr. Bodnara. Sprawa bardzo pilna. Pisałam maile i nic. Proszę o pomoc: gosia.dasko2@gmail.com Odpowiedz
  • 23 lutego 2021, 20:02
   Proszę zostawić swój nr telefonu. Odpowiedz
  • 23 lutego 2021, 23:03
   Pani Małgosiu... ja od 3 dób nie sypiam bo walczę z całym światem o życie całych zakażonych rodzin z małymi dziećmi. To co wyprawia się w medsluzbach - przeszlo moje najśmielsze oczekiwania. Dr Bodnar tu bywa - bo musi wybrać- albo nie schodzić z telefonu albo leczyć ludzi.i po ministerstwach użerać się tak naprawdę w waszej (.pacjentów) sprawie. Ma tu pani oddane sprawie , charytatywne grono lekarzy , którzy służą poradami. Jest okulistka, I Lekarz, Chemik..najlepiej pisać o co chodzi od razu to dostanie pani odpowiedź. To że Bodnar - i jego synowie - żyją jeszcze w tym obłędzie to istny cud. Jeśli pani chcę proszę o kontakt 508172106 Odpowiedz
 28. 23 lutego 2021, 18:52
  Dzień Dobry Chciałbym uzyskać informację na temat leczenia amantadyną. Od wczoraj straciłem węch. Na razie brak innych objawów. No może lekki ból z tyłu głowy. Nie mam temperatury, kaszlu i osłabienia. Na testy zamierzam udać się w poniedziałek przy braku poprawy. Obecenie wynik może być negatywny, ponieważ utratę węchu zauważyłem wczoraj. Czy na tym etapie można zacząć leczenie i jak je przeprowadzić na odległość (jestem z Zielonej Góry)? Bardzo proszę o kontakt mailowy : johnyb7@wp.pl lub telefoniczny (605 633 911). Nie mam żadnych schorzeń przewlekłych, nie zażywam żadnych leków oprócz suplementacji witaminami z grupy D; więcej informacji udzielę na priv. Pozdrawiam i liczę na kontakt. Ze szczerym uznania dla Pana dotychczasowych osiągnięć - Janek Odpowiedz
  • 23 lutego 2021, 18:55
   PS Posiadam Viregyt-K Odpowiedz
  • 23 lutego 2021, 19:09
   Po pierwsze należy zacząć od spokojnego przeczytania tekstu powyżej od tytułu "Zasady". Odpowiedz
 29. 23 lutego 2021, 18:34
  Janina. Przepraszam. Jeszcze jedno pytanie. Czy 7 letnie dziecko,dzisiaj pozytywny wynikTestu Covid,,symptomy.. Katar kaszel,przed kilkoma dniami podwyzszona temperatura do 38 stopni moze byc leczone Amantadyna. I w jakich dawkach. Bede wdzieczna za odpowiedz. Janina 00491514479163. Odpowiedz
 30. 23 lutego 2021, 18:14
  Witam. Moja syn,jego zona i 7 letnia corka maja Covid. Testy pozytywne. Wszyscy maja symptomy. Mam rezepte na Amantadyne. Czy musimy znalezc lekarza z ktorym bedziemy mieli kontakt i on musi nam dac schemat leczenia czy mozemy rozpoczac leczenie amantadyna sami.Prosze o odpowiedz.00491514479163. Janina Odpowiedz
 31. 23 lutego 2021, 17:18
  Witam p.Doktorze i Forumowicze, Pozytywny wynik od wczoraj, ale Covid od pierwszych objawów ok.7-8 dni. Dziś w końcu pół doby bez gorączki. Zatem pytanie, czy w pozniejszej fazie zacząć amantadyne? (Dopiero dziś zdobylem) Czy wtedy też wg wariantów czy inne dawkowanie? Jestem też astmatykiem. Saturacja rozna raz 94-95, czasem 90-91.Lekarz POZ zadzwonił (dostają info o wyniku dzwonią) podał dawkowanie Erdomed i Sobycor ale... recepty do obecnej chwili na IKP nie ma, kabaret!! Reszte na objawy co brałem uznał, ze ok. O amantadynie nie chciał gadać, wręcz zabraniał brać. Stwierdził, że nikt nie będzie się narażał zeby mnie osluchac a jak chce rtg lub tomografie to 112 i do szpitala, tam mi zrobią. Ta osoba nie powinna wykonywać zawodu!!! Jeśli doktor Bodnar czyta proszę o konsultację, bo ja wieczorem bym zaczął brać. Wiem, ze pan oddzwania. Moj tel.602513221 Z góry będę wdzięczny Odpowiedz
 32. 23 lutego 2021, 16:48
  Od 17-go lutego mam zdiagnozowany Covid. Objawy: silny ból głowy, temp.38 bądź osłabienie 34 st. Od 18-go zaczęłam brać Amantix w dawce 4x100. Po trzeciej dawce wystąpiła arytmia. W związku z tym wydluzylam czas do 8 później 12h. Arytmia ustąpiła. Zmniejszyłam czas do 9,5h. Arytmii nie ma.w dniu 22.02 pojawił się katar i brak węchu,, ból głowy -brak. Czy związku z tym Amantix powinnam stosować częściej czyli wrócić do dawkowania 8h czy zostawić co 9,5h? Odpowiedz
  • 23 lutego 2021, 17:59
   Pani Anno, rozumiem, ze gorączki już nie ma. Dr Bodnar zaleca stosowanie wyższych dawek przez 2-3 dni, potem leczenie podtrzymujące, czyli 2x1 tabl. Wszystko jest opisane powyżej. Jeżeli są problemy ze snem, to zamiast brać amantadynę co 12 godzin, można o godz.6 i potem 16. Życzę zdrowia. Odpowiedz
 33. 23 lutego 2021, 14:35
  Witam. Dnia 21.02 wystąpiły u mnie objawy covid. Mąż choruje od 14.02 ma test dodatni. Jakie dawkowanie vigerytu dla osoby 50kg? Dziecko choruje na niedokrwistosc hemolityczna czy rowniez mozna podawac lek? Proszę o kontakt 692508476 Odpowiedz
 34. 23 lutego 2021, 13:51
  BARDZO WAŻNA INFORMACJA (szczególnie dla nowo odwiedzających) Aby wyszukać konkretne informacje na stronie wystarczy użyć kombinacji klawiszy CTRL + F i wpisać poszukiwane hasło (np. amantix, rymantadyna, recepta itp.), a następnie przechodzić strzałkami po wynikach wyszukiwania. Mnożenie tych samych pytań naprawdę zaśmieca forum oraz z pewnością nadwyręża cierpliwość lekarzy, którzy pomagają tutaj pro bono. Zatem jeszcze raz: CTRL + F Kto nie wiedział, niech spróbuje :) Odpowiedz
  • 23 lutego 2021, 17:13
   Ten wpis powinien być przypięty na samej górze. Szkoda, że nie ma takiej możliwości. Odpowiedz
   • 23 lutego 2021, 19:27
    Prośba do administratora strony Odpowiedz
   • 23 lutego 2021, 20:49
    Gotowe! Zapomniałem tylko dodać autorkę tekstu, w przyszłości mam nadzieję to naprawić! Odpowiedz
 35. 23 lutego 2021, 10:58
  Witam W styczniu 9tego miałam test - dodatni, mój mąż 2 testy- ujemne Miał więcej objawów niż ja i gorzej się czuł. Razem mieszkamy Mógł się nie zarazić? Objawy miał łącznie z utratą smaku i węchu Od soboty 20 lutego ma gorączkę do 39,4 Wzięło go nagle Leży Test- dodatni Czuje się strasznie Temperatura spada po lekach i rośnie znowu kaszle Boli go wszystko Jak mu pomóc? Jak uzyskać receptę na amantandynę? Pozdrawima Ela Tel 602349029 Odpowiedz
  • 23 lutego 2021, 11:57
   Jak ma Pani dostęp do płatności przez internet, proszę wejść na dobra-recepta.pl wybrać Viregyt-K 100mg a 50kaps. (nierefundowany 100%) w objawach podaje Pani objawy grypy - temperatura, słabość, ból mięśni, pleców. Poniżej w komentarzach znajdzie Pani krok po kroku (proszę nie wpisywać że chce Pani lek na covid czy na chorobę Parkinsona). Odpowiedz
  • 23 lutego 2021, 16:32
   Od 17-go lutego mam zdiagnozowany Covid. Objawy: silny ból głowy, temp.38 bądź osłabienie 34 st. Od 18-go zaczęłam brać Amantix w dawce 4x100. Po trzeciej dawce wystąpiła arytmia. W związku z tym wydluzylam czas do 8 później 12h. Arytmia ustąpiła. Zmniejszyłam czas do 9,5h. Arytmii nie ma.w dniu 22.02 pojawił się katar i brak węchu,, ból głowy -brak. Czy związku z tym Amantix powinnam stosować częściej czyli wrócić do dawkowania 8h czy zostawić co 9,5h? Odpowiedz
  • 23 lutego 2021, 23:10
   Pani Elu proszę zadzwonić 508172106 Odpowiedz
 36. 23 lutego 2021, 10:55
  Hej! kupiłam viregyt k dzięki dobra-recepta.pl tak jak pisaliście, pytanie moje - jak powinnam stosować lek ? Czytałam, że pierwsze 2-4 dni są decydujące i dawka powinna być duża, ale chciałam się podpytać czy ktoś z doświadczenia może podzielić się swoim doświadczeniem jeśli już stosował. Dziękuje ! Odpowiedz
  • 23 lutego 2021, 11:34
   Hej,nad komentarzami podane są przez dr Bodnara Warianty dawkowania chlorowodorku amantadyny, bardzo dokładnie jest opisane. Pozdrawiam. Odpowiedz
 37. 23 lutego 2021, 10:08
  Czy dawkowanie amantadyny dla dorosłej osoby wazacej 47 kg trzeba jakos zmodyfikowac czy podaje sie wg ogolnego schematu? Odpowiedz
 38. 23 lutego 2021, 10:02
  Czy wykupić antybiotyk? Kaszlu nie mam, smaku nie straciłem. Odpowiedz
 39. 23 lutego 2021, 9:43
  Wczoraj obudziłem się z bólem głowy, dreszczami, ogólnym rozbiciem, temperaturą 38,6. Poszedłem do lekarza - test dodatni, płuca czyste. Przepisał mi antybiotyk i poprosiłem o amantix. Dzisiaj temperatura 37.5, samopoczucie dużo lepsze. Antybiotyku nie wykupiłem. Odpowiedz
  • 23 lutego 2021, 11:50
   Proszę wykupić receptę, bo przepada po tygodniu. Odpowiedz
 40. 23 lutego 2021, 8:35
  Witam, Bardzo proszę państwa o pomoc. Rodzice (oboje) początek objawów w piątek (19.02) - stan podgorączkowy (37,5 st.C). W sobotę oboje przyjęli amantadynę zgodnie ze schematem 2. W niedzielę wynik pozytywny. Wcześniej otrzymali od lekarza zalecenia by brać ibuprofen oraz w razie pogorszenia stanu Sumamed (1x3). Do dziś temperatura utrzymuje się na tym samym poziomie, rano wyższa - około 38 st. C. Mama dodatkowo lekki kaszel. Oboje bardzo osłabieni, tylko leżą i brak apetytu. Dziś mija 3 doba i brak poprawy, więc pewnie powikłania... chcemy dziś rozpocząć antybiotykoterapię Summamedem. Czy to dobra droga? Bardzo proszę o pomoc i poradę Tel. 609103322 Odpowiedz
  • 23 lutego 2021, 9:48
   Witam brałem amantadyna Amantix przez 72 h co 6 godzin teraz drugi dzień 2 razy rano wieczór nie występowały żadne objawy teraz nastąpiło straszne zmęczenie oraz ból mięśni proszę o pomoc, 576742889 Odpowiedz
 41. 23 lutego 2021, 8:28
  Z całego serca dziękuję za pomoc ! Odpowiedz
 42. 22 lutego 2021, 23:09
  Mój nr telefonu: 606 982 557, z góry bardzo dziękuję Odpowiedz
  • 23 lutego 2021, 14:40
   Bardzo dziękuję za szybkie skontaktowanie się ze mną i życzliwą poradę. Doktor Bodnar to wyjątkowy człowiek i lekarz jakiego w życiu nie spotkałam, Zadzwonił do mnie jeszcze wczoraj przed 24.00. Dziękuję również lekarzom wolontariuszom, że tak ochotnie nam pomagają. Dziękuję Wam, że nas wspieracie, że nie jesteśmy sami z tą chorobą. Odpowiedz
   • 23 lutego 2021, 19:53
    Dzień dobry, Pani Izo, jak zdobyć kontakt do dr. Bednara? Pisałam maile, nie ma odzewu, a sprawa bardzo pilna. Może być również kontakt od lub do innego lekarza. Bardzo proszę o pomoc gosia.dasko2@gmail.com Odpowiedz
    • 23 lutego 2021, 21:47
     Witam, trzeba podać numer telefonu aby ktoś do pani zadzwonił, doktor kilka postów niżej o tym przypominał (22 lutego 2021 21.53.)
 43. 22 lutego 2021, 22:09
  Moj numer telefonu 695 664 322 Odpowiedz
 44. 22 lutego 2021, 21:57
  Przed chwilą przeczytałam taką informację: 9 pensjonariuszy zmarło w niedługim czasie po przyjęciu pierwszej dawki szczepionki (produkcji Pfizer-BionTech) przeciwko COVID-19, jak poinformował „Dziennik Wschodni”. Seniorzy z Domu Seniora „A w sercu maj” w Woli Czołnowskiej w powiecie puławskim byli zaszczepieni 19 stycznia br. Według „Dziennika Wschodniego”, na ponad 30 zaszczepionych ośrodku osób, 9 zmarło (do 11 lutego). Natomiast większość pensjonariuszy i personelu miała zachorować na COVID-19 i przechodzić chorobę ciężko. W ośrodku wstrzymano się z podaniem drugiej dawki szczepionki produkcji Pfizer-BionTech. https://naszamlawa.pl/wiadomosci/kraj-9-osob-zmarlo-po-szczepieniu-na-covid-19/ Aż serce ściska... Do czego to nas wszystkich doprowadzi? Tak bardzo żal tych ludzi... Odpowiedz
  • 23 lutego 2021, 22:38
   I co Pani wnioskuje? Od szczepionki zachorowali i zmarli? A reszta sie od nich zaraziła i przechorowala COVID. Statystycznie niemożliwe zeby zmarli od szczepionki a niestety takie spustoszenie sieje wirus szczególnie w tej grupie wiekowej. Smutne to dlatego proszę nie straszyć szczepionkami. Niech to bedzie każdego indywidualna decyzja. Kazdy ma prawo wyboru. Pozdrawiam Odpowiedz
 45. 22 lutego 2021, 20:46
  Dzień dobry, Ja wraz z moją żoną mamy prawdopodobieństwo zakażenia się koronowirusem w wiązku z tym chciałem zapytać jak dawkować viregyt k po uwzglednieniu naszego stanu: Ja: jestem alergikiem/astmatykiem - na co dzień przyjmuje Fostex 100+6 - 2 razy dziennie. Jestem uczulony na leki przeciwzapalne( w tym polipyryna). Obecnie przyjmuje mesopral w zwiazku z nadzerkami przełyku. Proszę o informacje jak dawkować w tym przypadku Vigeryt K oraz czy mam odstawić jakieś leki na czas kuracji Moja żona: nie ma żadnych chorób ale karmi piersia blizniaki ok 1,5 roku. Również proszę o schemat dawkowania i informacje czy jest jakieś ryzyko dla dzieci. Z góry bardzo dziękuje za pomoc. Grzegorz Odpowiedz
  • 22 lutego 2021, 21:53
   A dlaczego Państwo nie podajecie kontaktu do siebie? Nieraz lekarzom jest łatwiej zadzwonić niż odpisywać. Odpowiedz
   • 22 lutego 2021, 22:46
    Jak najbardziej podam tylko prosze o informację jak Mam to wykonac aby nie upubliczniac nr telefonu? Wysłałem wiadomosc rowniez na podany adres email Przychodni gdzie podalem nr telefonu Odpowiedz
    • 22 lutego 2021, 23:17
     Zdrowie jest ważniejsze od "groźby" upowszechniania telefonu. Tu wszyscy podają do siebie kontakt. Lekarze, którzy odpowiadają na pytania rzadko sa z przychodni - to wolontariat z całej Polski
    • 22 lutego 2021, 23:38
     po prostu kupujesz jakiś starter w kiosku za 5 PLN i po sprawie. Ludzie ogarnijcie się.
    • 22 lutego 2021, 23:42
     Ok rozumiem, podaję kontakt 507261787
 46. 22 lutego 2021, 20:44
  Witam. Mam pytanie do medyków. W trzecim dniu brania Vigeryt K pojawiła się gorączka 38,4, która od początku infekcji nie występowała. Był tylko stan podgorączkowy. Po braniu vigerytu powrócił zapach. Nie ma kaszlu, pozostała ta gorączka. Czy to jest niebezpieczne, wymaga antybiotykoterapii a jeżeli tak to jakiej Odpowiedz
 47. 22 lutego 2021, 20:39
  Szanowni Państwo, proszę o podpowiedź, od 9 dni leczymy się (zona, córka i ja) viregtytem. Córka bardzo szybko wyzdrowiała, żona w 2 dniu sumamed z racji ostrego zapalenia zatok i także już jest bardzo dobrze. Ja nie miałem większych objawów poza tym że rozpoczęło się zapalenie ucha, bóle zatok - także włączony sumamed na 5 dni i dicortineff do ucha. Wraz z żoną bierzemy ciągle acard. W piątek zakończył się sumamed i do wczoraj ucho przestało boleć jak i zatoki. W dniu dzisiejszym zaczął się u mnie zapchany nos (zaczyna katar), bóle głowy, zatok i utraciłem częściowo smak (czyli jest gorzej) i do tego lekkie bóle łydek. Amantadynę będę brał do środy zgodnie ze schematem. Czy jest to możliwe że amantadyna nie pokonała wirusa do końca a dawka uderzeniowa zbyt wcześnie podana? Dlaczego jest gorzej? Co włączyć? Czy przeciągnąć leczenie amantadyną? Z góry Państwu dziękuję. Odpowiedz
  • 23 lutego 2021, 19:25
   Możliwe, że rozwinęła się infekcja bakteryjną oporna na azytromycyne. W takiej sytuacji zazwyczaj dołącza się drugi antybiotyk - amoksycylinę. Odpowiedz
  • 23 lutego 2021, 23:25
   U mnie uczucie zatkanych zatok po przechorowaniu covid trwało 3 tygodnie. Różne leki, inhalacje krople do nosa od laryngologa stosowałam, ale nic nie pomagało. Nie mogłam nic wysmarkać a czułam, że zatoki zatkane. Wydaje mi się, że samo zaczęło przechodzić. Powoli odzyskuje też węch i smak. Odpowiedz
 48. 22 lutego 2021, 20:23
  BARDZO DZIĘKUJE ZDROWIA ŻYCZĘ Odpowiedz
  • 22 lutego 2021, 20:31
   Panie Tomaszu, jest pan po 5 dobach Rimantinu i nadal musi pan ,,zbijać trmperaturę,, ? Odpowiedz
 49. 22 lutego 2021, 20:22
  Dzień dobry, mam pytanie jak można leczyć się w Wielkiej Brytanii? Odpowiedz
  • 23 lutego 2021, 16:05
   Symmetrel to nazwa handlowa leku w UK. Może Pani zdobyć receptę na Amantadynę weterynaryjną i zamówić przez internet. Niestety link nie przechodzi i muszę pisać po raz kolejny komentarz. We Francji można zdobyć bez recepty (trzeb sprawdzić pod jaką nazwą zawsze pytać /szukać amantadine hydrochloride). Ktoś może Pani wysłać z Polski Viregyt-K. Albo na innej podstronie znajdzie Pani oferty wysłania leku kupionego w Rosji lub na Ukrainie. Odpowiedz
   • 23 lutego 2021, 19:55
    Dzień dobry, Pani Izo, jak zdobyć kontakt do dr. Bednara? Pisałam maile, nie ma odzewu, a sprawa bardzo pilna. Może być również kontakt od lub do innego lekarza. Bardzo proszę o pomoc gosia.dasko2@gmail.com Odpowiedz
 50. 22 lutego 2021, 19:07
  Szanowni medycy czy można przy zażywaniu RIMANTIN ,na ból głowy który nie można uśmierzyć można brać DORETA 75 MG + 650 MG Odpowiedz
  • 22 lutego 2021, 19:33
   Ta akurat Doreta zawiera 650 mg Paracetamolu dlatego jeśli Pan bierze dodatkowo Paracetamol nie wolno przekraczać dawki sumarycznej 4 gramów na dobę. Poza tym Paracetamol w dużych dawkach nawet poniżej dawki maksymalnej może mieć niekorzystny wpływ na wątrobę. Odpowiedz
   • 22 lutego 2021, 19:48
    Proszę Pana czy Tramadol nie będzie się kopał z Remantadyną ? Pytam Ponieważ od 17-02 zażyłem Remantadyne w/g wariantu 1 ale bez dawek podtrzymujących ponieważ ból głowy był nie do zniesienia tylko doreta troszeczkę pomagała ale wyszła interakcja "Zwiększone ryzyko wystąpienia drgawek" na dzień dzisiejszy zero duszności, smak węch OK tylko ból głowy i trzeba zbijać tem.I nie wiem czy dalej zażywać RIMANTIN .DZIĘKUJE Odpowiedz
    • 22 lutego 2021, 20:18
     Silny ból głowy bardzo często pojawia się jako jeden z pierwszych objawów covidu. Zazwyczaj zmniejsza się po kilku dniach. Przy dluzszym utrzymywaniu się bólu konieczna jezt diagnostyka i wykluczenie innych jego przyczyn. Można go zwalczać Pyralginą, Nimesilem. Rimantin dawkuje się inaczej niż Amantadynę. Dawka podtrzymująca Rimantin-u to 2x2 tabl.
    • 22 lutego 2021, 21:00
     Neurolodzy podają Amantadynę z małymi dawkami Dorety 37,5 mg + 375 mg. Proszę dokładnie przeczytać wskazówki dr. Bodnara . Covid atakuje przede wszystkim płuca, ale i mózg (CUN) również . Po kilku dobach 2-3 gorączka powinna ustąpić, jeśli się utrzymuje istnieje duże prawdopodobieństwo zapalenia bakteryjnego płuc , na które Amantadyna ani Rimantadyna nie działają. Wówczas trzeba wykonać diagnostykę płuc rtg/KT i ewentualnie włączyć antybiotykoterapię. Wszystko to dokładnie opisał dr Bodnar. Poza tym lekarz rodzinny powinien pana osłuchać i zdecydować o dalszym postępowaniu.
    • 22 lutego 2021, 23:05
     A jaki jest schemat przyjmowania Rimantinu?
 51. 22 lutego 2021, 18:55
  Proszę o pomoc! Nie wiemy czy dawka amantadyny przy zalecanych lekach nie jest zbyt mala i czy jest bezpieczna. Odpowiedz
 52. 22 lutego 2021, 17:14
  Vinegryd a karmienie piersią. Mam dodatni test na COVID i początki objawów: kaszel słabnące samopoczucie. Chciałabym od razu zastosować vinegryd, nawet z sugestii lekarza ale żaden lekarz nie jest w stanie powiedzieć jak bezpiecznie połączyć kuracje z karmieniem piersią - dziecko 15 mcy. Mogę robić przerwy po dawce leku tylko nie wiem kiedy jest najwyższe stężenie w mleku. Nie chce odstawiać dziecka jak sugeruje lekarz, bo amandantyna jest w leksykonie leków laktacyjny jako l3. Czy ktoś zgłębiał temat terapii przy karmieniu piersią? Zależy mi na terapii aby nie rozwinęły się mocniejsze objawy żeby moc sprawować opiekę nad dziecmi. Odpowiedz
  • 22 lutego 2021, 17:44
   Amantadyna nie zaszkodzi dziecku ale może zmniejszyć laktację. Uważam że większe ryzyko stanowi Covid więc wzięłabym 2x1 tabl przez 6-7 dni. I to jak najszybciej. Odpowiedz
   • 22 lutego 2021, 19:15
    To oczywiście dawkowanie dla matki karmiącej, nie dla dziecka. Odpowiedz
  • 22 lutego 2021, 18:36
   Było już tu leczone dziecko i to dokładnie 15 miesięczne bezpośrednio Amantadyną. Także ta dawka którą dostanie z mlekiem od Pani jest bardzo mała. Sam pytałem Chemika, czy mozna określić ilość Amantadyny w mleku karmiacej matki. Konkluzja była taka, że Amantadyna przenika do mleka ,ale jest to ilość b.mała. Poza tym jak już pisałem taki sam maluch jak Pani brał bezpośrednio Viregyt-K wysypywany z kapsułki. Odpowiedz
  • 22 lutego 2021, 18:45
   Dawkowanie dla 15 miesiecznego dziecka znajdzie Pani w dniu 13 lutego godzina 4:12, _------------ a wpis Chemika na temat Amantadyny w mleku matki chyba w w godzinach nocnych 12 lutego. Odpowiedz
  • 22 lutego 2021, 19:42
   Tamtej mamie karmiącej 15 miesięcznego malucha, przy standardowych dawkach dla dorosłego laktacja niestety zanikła. Coś za coś. Odpowiedz
 53. 22 lutego 2021, 16:58
  Witam . Proszę o pomoc.! Mąż 17 lutego pierwsze objawy kowid.Sroda17 lutego test pozytywny.Telesciema i Sumamed + paracetamol jakiś.syrop na kaszel.Temperatura pomiędzy 38 a 40.Dzisiaj kolejna teleściema i Moloxin,Deksametazol, Heparyna.Dzisiaj pierwsza pojedyncza dawka amantadyny(midantan). Odpowiedz
 54. 22 lutego 2021, 14:22
  Michał Szurek matematyk: „Na początku listopada 2020 roku Mateusz Morawiecki powołał się na matematyków z Centrum Modelowania Matematycznego, że wykazali, iż Strajk Kobiet spowodował wzrost zakażeń o 5000. Mam znajomych w tym Centrum – o tym, że tak prognozowali, dowiedzieli się dopiero z wystąpienia p. Mateusza.” (m.technik 01-2021) - kłamstwo ma krótkie nogi. Czy kiedykolwiek premier "nie mijał się z prawdą"? chyba tylko na taśmach. Odpowiedz
  • 22 lutego 2021, 15:30
   Proszę, nie zaśmiecajmy tego forum. Niech potrzebujący znajdą tu łatwo pomoc w leczeniu. Odpowiedz
   • 22 lutego 2021, 15:48
    Popieram. Też bym o to poprosiła. Odpowiedz
   • 24 lutego 2021, 1:00
    Dla potrzebujących pozostawiam kontakt 796.272.796 Jeśli nie odbiorę proszę o SMS. Odpowiedz
  • 22 lutego 2021, 16:27
   Chwileczkę TO NIE JEST ZASMIECANIE forum.Info od Melioratora jest ważne, przez tyle miesięcy chyba już się zorientowalismy,że pandemia nie ma wymiaru stricte zdrowotnego- trzeba wiedzieć kto i jak robi nas w bambuko, bo to się przekłada na kolejne "fale" i kolejne "mutacje" i również blokowanie leczenia Amantadyna od prawie roku. Jeśli nie spojrzymy na to szerzej będziemy wmanipulowani w nieustającą pandemie i kolejne lockdowny... Odpowiedz
   • 23 lutego 2021, 6:49
    Fakt jest taki że covid to ciężka choroba, dużo cięższa od zwykłej grypy..... A kolejnym falom to ludzie sami sobie będą winni po tym co się dzieje na stokach.. Kompletna arogancja i brak odpowiedzialności, sami dają powód naszym rządzącym do nakładania kolejnych restrykcji i niszczenia gospodarki. Dopoki samemu się nie zachoruje albo nie straci kogoś z rodziny to takie bzdury się władnie wypisuje..... Odpowiedz
    • 23 lutego 2021, 8:24
     Nikt nie kwestionuje istnienia wirusa i tego że jest niebezpieczny Nazywanie ludzi korzystających ze świeżego powietrza aroganckimi i proszacymi się o lockdowny jest użyję slowa- nie mądre (nie mogę tu urzyc innego) Powtarzanie w mediach, że ludzie na feriach to winowajcy choroby jest koszmarne i oburzajace.To też rodzaj fałszywej troski- przy braku dostępu do służby zdrowia i blokowaniu skutecznego leczenia- tu są prawdziwi winowajcy!
    • 23 lutego 2021, 8:42
     "kolejnym falom to ludzie sami sobie będą winni"? Przepraszam bardzo, to mamy siedzieć w domu aż rząd łaskawie po 2 latach stwierdzi, że już można wyjść po bułki? Jakieś 60% zgonów z tzw. drugiej fali na jesieni nie wynika z choroby tylko jest efektem zamykania wszystkiego i straszenia ludzi. A covidowe wynikają z przeciągania choroby w domu, odmowy leczenia możliwymi lekami, dopisywania covida zmarłym itd. Teraz rozważają szczelniejsze maski a Szwedzi właśnie się masek pozbyli https://bit.ly/2ZDsAfQ Czy u nich trup się ściele na ulicach? Wyraźnie widać, że strategia większego straszenia przynosi przeciwny skutek. Zapchane stoki nie mają tu nic do rzeczy, ludzie chorzy często nie zarażają swoich bliskich mimo codziennego kontaktu, to powinno dawać do myślenia. Tam na górze nikt nie łączy faktów tylko potrafią aplikować wciąż więcej tego samego i mielić ozorem do usłużnie podstawianych mikrofonów.
  • 22 lutego 2021, 17:19
   Ale to już jest polityka, której na codzień, każdy ma dosyć. Prosimy tylko o medyczne wpisy. Odpowiedz
 55. 22 lutego 2021, 12:51
  Przypominam badania, które dwa dni temu ktoś już opisał już na sąsiednim wątku odnośnie suplementacji lizyny w leczeniu Covid19. Otóż amerykańscy badacze z Bio-Virus Research Inc. zastosowali na pielęgniarkach i lekarzach pierwszego kontaktu suplementację tanim aminokwasem lizyna w zapobieganiu, a nawet eliminacji zakażeń koronawirusem COVID-19 w klinice na Dominikanie . Co zaskakujące, objawy COVID-19 ustąpiły w ciągu kilku godzin po tym naturalnym leczeniu. Wirusolodzy, dr. Christopher Kagan, Bo Karlicki i Alexander Chaihorsky stanowczo zasugerowali, aby pracownicy służby zdrowia pierwszej linii rozpoczęli codzienną terapię lizyną z powodu codziennej ekspozycji na wirusa. Ich przełomowy raport został opublikowany w Internecie pod adresem ResearchGate.net. RÓWNOWAGA ARGININA / LIZYNA Terapia lizyną przerywa replikację wirusów, w tym koronawirusa COVID-19, poprzez przeciwdziałanie argininie, aminokwasowi sprzyjającemu erupcji uśpionych wirusów. Lizyna była już stosowana wcześniej z sukcesem w leczeniu wirusa opryszczki, czego oczywiście nie wspierała tzw. Big Pharma, oferując w miejsce taniego aminokwasu opatentowane leki na opryszczkę. (Lizyna jest dostępna w żywności i w skoncentrowanej postaci w niedrogich suplementach np. polski Ostrovit 200 gram proszku za 30 zł- sklepy z suplami dla tzw. pakierów ). Codzienny schemat suplementacji terapeutycznej dla personelu medycznego na Dominikanie składał się z 2000 miligramów lizyny w kapsułkach wraz z ograniczonym spożyciem pokarmów bogatych w argininę, takich jak orzechy, czekolada, sok pomarańczowy, dynia, nasiona sezamu, kiełki pszenicy. Zespół Bio-Virus Research stwierdził, że dawki uzupełniającej lizyny do 4000 miligramów są bezpieczne i skuteczne. Pokarmy o wysokim stosunku lizyny do argininy, takie jak jajka, tofu, ryby (nie surowe), sardynki, ser, mięso, takie jak wieprzowina, drób i czerwone mięso oraz jogurt) zapewniają wysoki stosunek lizyny do argininy, blokując w ten sposób replikacja wszystkich koronawirusów, w tym COVID-19. Według wirusologów, z którymi rozmawiał ten reporter, ponad 1000 pacjentów zostało z powodzeniem wyleczonych z zaskakująco szybkim ustąpieniem objawów i powrotem do zdrowia. Lekarze twierdzą, że nawet ciężko zakażeni pacjenci z COVID-19 byli w stanie wyłączyć respirator podczas terapii lizyną. Spożycie dietetyczne Zalecane dzienne spożycie lizyny w diecie wynosi 2660 miligramów dla osoby dorosłej o 70 kilogramów; 3640 miligramów w czasie ciąży. Spożycie lizyny w populacjach zachodnich waha się od 40-180 miligramów dziennie na kilogram masy ciała lub 2800-12,600 miligramów dla osoby dorosłej o wadze 70 kilogramów. To równowaga między argininą a lizyną kontroluje erupcję uśpionych wirusów w organizmie. Szacuje się, że średnie spożycie argininy wynosi 4000-6000 miligramów dziennie. Inne korzyści zdrowotne Uzupełniająca lizyna ma również inne korzyści zdrowotne. Lizyna zwiększa wchłanianie wapnia, łagodzi napady lęku, wspomaga gojenie się ran i jest pomocna w innych schorzeniach. Cholesterol odkłada się w miejscach wiązania w tętnicach wieńcowych. Kiedy lizyna (i witamina C) zajmują te miejsca wiązania, cholesterol nie odkłada się w tętnicach. Lizyna jest lepsza od różnych leków przeciwwirusowych. Jeśli lizyna spełni swoją obietnicę jako uniwersalne antidotum na COVID-19 do stosowania terapeutycznego i zapobiegawczego, chyba że miliarder Bill Gates wykupi i wykupi wszystkie zakłady produkujące lizynę na świecie, tak jak kupił ziemię uprawną i wykupił media, producentom szczepionek i politykom zapotrzebowanie na szczepionki stanie się dyskusyjną i bezsensowną praktyką w przypadku COVID-19. Ze względu na długoterminowe bezpieczeństwo tego aminokwasu w diecie, społeczeństwo może przyjmować lizynę jako „lek zapobiegawczy” wydawany bez recepty. Masowe szczepienia nie byłyby potrzebne, nie byłyby też wymagane blokady, kwarantanny i wątpliwe masowe stosowanie masek na twarz. Pandemia zostałaby szybko ugaszona przez publiczną kampanię informacyjną dotyczącą żywności bogatej w lizynę i suplementów diety. Społeczeństwo może dziś samodzielnie podjąć działania bez negatywnych konsekwencji. Dosłownie można by zaoszczędzić biliony dolarów na całym świecie. Gdyby nie COVID-19, przynajmniej na infekcje opryszczki. Wstyd spoczywa na Światowej Organizacji Zdrowia z budżetem 8,482 miliarda dolarów lub na Centra Kontroli Chorób z budżetem w wysokości 7,875 miliarda dolarów, które pomijają bezpieczne i ekonomiczne leki, takie jak lizyna. Ten raport jest dowodem na to, że świat jest rozgrywany w celu ograbienia mas ich zdrowia i bogactwa. Ludzie na całym świecie muszą przestać słuchać rad urzędników zdrowia publicznego i z własnej woli praktykować medycynę zapobiegawczą. UWAGA! Długotrwałe blokowanie argininy lizyną może mieć ujemne konsekwencje. L-arginina bierze bowiem udział w licznych, kluczowych procesach w organizmie: -uczestniczy w metabolizmie azotu, jest niezbędna do syntezy kreatyniny, która zaopatruje tkanki o dużym zapotrzebowaniu na energię, takie jak mózg i mięśnie. I najważniejsze: L-arginina jest niezbędna do proliferacji limfocytów T, a tym samym do zainicjowania efektywnej odpowiedzi przeciwnowotworowej. Może ktoś z was chorych zastosuje suplementację lizyną (sklepy z suplementami dla sportowców) i się z nami podzieli opinią? Odpowiedz
  • 22 lutego 2021, 14:59
   Bardzo ciekawe, jakiś czas temu spotkałam się z opinią że promienie słoneczne syntezują w organizmie NO, który podobno ma właściwości przeciwwirusowe, a źródłem NO oprócz promieni UV jest właśnie L-arginina, i nijak się to miało do tego że przecież w aktywnym covid 19 trzeba unikać promieni UV, bo może to przyśpieszyć dynamikę choroby... Odpowiedz
 56. 22 lutego 2021, 12:00
  Ja zastosowałem metode dr Bednara z viregyt k i po 3 dniach z kogoś kto był umierający, poprawa o 80%. Problem był z lekiem jedynie, ale na stronie dobra-recepta.pl jeśli wpiszecie grypa A, kaszel to wypiszą na viregyt k import recepte. Znajoma poleciala wiec ja dalej polecam bo mi życie uratowało ;-) P.S. -> Tak jak ktoś już pisał, zazwyczaj po 3-4 dniach jest znaczna poprawa, ale jakby nie było to nie ma co ryzykować tylko do szpitala Odpowiedz
  • 22 lutego 2021, 23:42
   Nie ktoś tylko lek. Włodzimierz Bodnar. Odpowiedz
 57. 22 lutego 2021, 10:22
  Pilne pytanie Czy razem z amantadyną można brać antybiotyk Polamoklav (Amoxicilina). W ulotce zapisano, że nie można brać jeśli jest się uczulonym na penicylinę, tymczasem na forum wyczytałem że penicylina z amantadyną może powodować niekorzystne reakcje. Czy to prawda? Z góry dziękuję za informacje. Odpowiedz
  • 22 lutego 2021, 10:46
   To prawda Odpowiedz
 58. 22 lutego 2021, 8:43
  Obejrzyj film „Kto rządzi pandemią i dzisiejszym światem? Oligarchie, korporacje czy ktoś jeszcze? Dr L. Kulińska!” w YouTube https://youtu.be/r3JAqxT9-5w Odpowiedz
  • 23 lutego 2021, 6:55
   A po co?..... Z tego forum korzystają ludzie którzy często mają goraczkę po 40 stopni, są ledwo żywi albo szukają pomicy dla ledwo żywych osób z rodziny i naprawdę ostatnia rzeczą jaka mają ochotę czytać walcząc o życie to teorie spiskowe z którymi na ten momemenr nic nie można zrobić Odpowiedz
 59. 22 lutego 2021, 8:04
  Dzien dobry. Czy ktos stosował amantadyne w postaci tabletek ( chlorowodorek) Amantadin Stada z niemieckiej apteki, zamiast Viregyt K? Maz (53 lata) do dzisiaj wział 3 dni w dawce 100 mg co 6 godzin, niestety zadnej poprawy. Nadal gorączka powyżej 38,6, zbijamy paracetamolem i ibuprofenem, spada na kilka godzin i znowu rosnie. Maz nie kaszle i nie kaszlal od poczatku infekcji, jedynie odkasluje splywajaca do gardla wydzieline od czasu do czasu. Jest bardzo osiabiony, zero apetytu. Amantadyna właczona na 3 dzien od wystapienia goraczki. Dodatkowo wit c, d3, cynk,NAC. Wczesniej Wlaczony został antybiotyk zinnat 500, podejrzenie zapalenia zatok. rowniez bez efektu. Dzis bedzie 4 dzien brania amantadin stada i 6 dzien zinnat. Dodam ze maz nigdy nie choruje, jakakolwiek infekcja to zwykle byl 1 gora 2 dni na aspirynie i zdrowy. Odpowiedz
  • 22 lutego 2021, 8:50
   Może to inna infekcja wirusowa, niekoniecznie covid? Odpowiedz
   • 22 lutego 2021, 10:30
    Test na kovid dodatni Odpowiedz
  • 22 lutego 2021, 11:09
   Pani Doroto, ten niemiecki lek to dokładnie Viregyt-K. Dr. Bodnar mówi wyraźnie, że jeśli nie ma poprawy po 3 dniach, to mamy już zapalenie płuc. Proszę szukać starszych wpisów dentystki. Opisuje bardzo podobny przypadek jak u Pani męża. Wezwali pogotowie, musieli mowic o symptomach gorzej niż one były do zaobserwowania, żeby tylko pogotowie nie odmówiło. Pojechał, osłuchowo czysty. Uprosil tomograf i dopiero to wykazało, że ma zapalenie płuc. Na oddziale potem usłyszał, że za 2-3 dni już by nic nie mogli dla niego zrobić. Doustne antybiotyki to już za mało oraz musi być też lek przeciwzakrzepowy. To się podaje w szpitalu. Amantadyna nie leczy zapalenia płuc. Ten brak kaszlu nic nie znaczy. Najprawdopodobniej jest poważne zagrożenie dla Pani męża, jeśli oczywiście ma covid potwierdzony testem, bo tego Pani nie pisze. Koniecznie szpital i badanie TK, a amantadynę wziąć ze sobą na leczenie podtrzymujące. Zdrowia! Odpowiedz
   • 22 lutego 2021, 16:54
    Nikt go do szpitala nie przyjmie jeśli nie kaszle i brak duszności. Od dzis ma zmieniony tylko antybiotyk na summamed i zalecenie kontaktu z lekarzem jedynie jesli pojawia sie dusznosci. Bedziemy bacznie obserwowac. Dziekuje za sugestie Odpowiedz
    • 22 lutego 2021, 17:04
     Pani Doroto, czy macie pulsoksymetr, bo ważna jest saturacja,trzeba jej pilnować.
  • 22 lutego 2021, 12:42
   Mój brat miał podobnie, gorączka do 10 dnia, też był słaby ale wrócił do sił. Też nie kaszlał i nie miał zapalenia płuc. Na wysoką gorączkę brał pyralginę. Jak była mniejsza to Nurofen. Przeczekali w domu, 7 dnia gorączka była już niższa i tak do 10 dni. On nie brał amantadyny .bo nie miał. Trzeba dużo pić. Karetki nie wzywali Odpowiedz
   • 22 lutego 2021, 14:02
    Pani Krystyno, Dr Bodnar podkreśla zawsze, że jeśli po amantadynie do 3 dni nie ma poprawy, to są już powikłania. Może to też po prostu nadal te zatoki. Mąż Pani Doroty brał amantadynę w najintensywniejszej dawce. Lekarze uczulają, by nie bać się szpitala. Sprawdzić. Po co ryzykować i czekać co będzie za 7 dni? Może pani Dorota potem się odezwie? Oby było lepiej. Odpowiedz
    • 22 lutego 2021, 14:36
     Zapo mój brat badał ciągle saturacje i miał 97, 98 więc dlatego nie robili paniki
   • 22 lutego 2021, 16:57
    Dziekuje. U nas to 8 dzien goraczki, słabosc tylko dodatkowo. Amantadyne bierze caly czas wg schematu. Dziekuje za odpowiedz Odpowiedz
  • 22 lutego 2021, 13:54
   Stanowczo nie radzę brać przykładu z Pani Krystyny!!!!! Jest bardzo duże prawdopodobieństwo bakteryjnego zapalenia płuc. Konieczna jest diagnostyka radiologiczna w szpitalu i w przypadku potwierdzenia dalsze leczenie szpitalne tj. antybiotykoterapia najlepiej dożylna i leczenie przeciw zakrzepowe. Nie ma na co czekać. Amantadin STADA i Amantadin Ratiopharm to Chlorowodorek Amantadyny czyli to samo co Viregyt. Amantadynę trzeba kontynuować zgodnie ze schematem. Odpowiedz
   • 22 lutego 2021, 14:15
    Szanowny Panie Lekarzu z Lublina - dziękujemy bardzo że wrócił Pan do nas ❤️Bogu niech będą dzięki. Amen Odpowiedz
   • 22 lutego 2021, 17:00
    Dziekuje, bedziemy myslec jak zrobic tomografie. Dzis byla konsultacja telefoniczna z lekarzem rodzinnym i zalecenie pyralgina na zbicie goraczki plus summamed na 6 dni. Odpowiedz
   • 22 lutego 2021, 17:21
    Proszę o radę pozytywny test na covid w czwartek praktycznie bez objawów amantadyne od razu wieczorem 100 mg następne 3 dni 2 razy po 100 mg jak długo przyjmować i w jakij dawce. Odpowiedz
    • 22 lutego 2021, 17:56
     jeden z lekarzy odpowiadał już na takie pytanie - nie mniej niż 8 dni
 60. 22 lutego 2021, 1:54
  Kochani Forumowicze! Jestem rzadkim acz stałym bywalcem tej strony. Mam GORĄCY APEL DO WAS. APEL I PROŚBĘ ZARAZEM. I tu nie chodzi o wylewanie pomyj ani na służbę zdrowia ani na pacjentów. Piszę o tym , ponieważ dziś z soboty na niedzielę nie spałam WALCZĄC Z POGOTOWIEM i O ŻYCIE i O ZDROWIE chłopaka , męża i ojca 2 dzieci z drugiego końca Polski. Nie spałam do 4 rano. Jestem strzępem nerwów, a dziś w niedzielę poradom i edukacji nie było końca. kiedyś, na początku pandemii było 100 zakażeń na kraj , my biegaliśmy w "słoniach " na twarzach , kondonach na ciele i wszyscy śpiewali " NIe okłamuj medyka" Teraz mam apel" Medyku nie okłamuj pacjenta", mając szczątkową wiedzę nie manipuluj przerażeniem , bezradnością i resztą zdrowego rozsądku pacjenta w gorączce , wykończonego covidem. Pokrótce: mąż - młody chłopak, mąż i ojciec dwójki małych dzieci, od kilku dni temp 39 -41, kaszel. saturacja 92. dzieci jako tako pod znakiem zapytania . Żona PCR+ bezobjawowa, mąż podobnie PCR+. Mam pisemne oświadczenie o braku reakcji na chorobę lekarza rodzinnego. Lekarze rodzinni nie zdają sobie z tego sprawy ale ludzie są tak zdesperowani , że nagrywają rozmowy ze swoimi medykami i puszczają mi to czy tak ma być . Jeżeli każe się pacjentowi z 39 stopniową gorączką chodzić po mieszkaniu w ramach działania przeciwzakrzepowego....albo każe temat zażegnać imbirem - pozostawiam bez komentarza. Ja zawsze w pierwszym rzędzie kieruję do lekarza opieki podstawowej bo on jest uprawniony. Nie dlatego że pobiera pieniądze ale cokolwiek wiecej niż ja wie o pacjencie. Pacjent przetrwał 3 doby na amatydynie co 6 godzin , obstawiony natychmiast przeze mnie antybiotykiem , chociażby Acardem , napasiony nutridrinkami żeby miał minimum sił do walki nie jedząc. W 4 dobie dalej byle jak . Saturacja 91, 92, temperatura skacze. Zona PCR +, w każdej chwili może paść jak kawka a w domu dwoje maluchów plus dziadki. Natychmiast rygorystyczne odesłanie wszystkich domownikow na PCR,no i wzywać pogotowie . Wirus strzała dostał . Trzeba zakończyć porządną rzetelną diagnozę , zrobić TK, zobaczyc z czym walczymy i ukierunkoweać walkę mądrze. Każę nattychmiast wzywać pogotowie. NO I UWAGA BO ZMIERZAMY DO MERITUM SPRAWY. Przyszli mlodzi dwudziestoparoletni pracownicy, pewnie cudowni ludzie , może wycieńczeni tym co dzieje się na oddziałach i tym ciągłym pracowaniu w kondonie- nazywam to trywialnie. Bo w praktyce też jest trywialnie. Jesteś mokry jak szczur masz chorobę wysokościową z udarem cieplnym do spółki - nie jestes sobą. Ta chłopaczyna może i dobrze chciała , ale doświadczenia brakło , a wyjście przed szereg ratownika moglo zakończyć się śmiercią pacjenta. Amantadyna zabija wirusa - nie leczy choroby. Tylko w lekkich i nie przetrzymywanych tygodniami przypadkach. No i ta chłopina , pełen dobrych checi mówi temu rozgorączkowanemu pacjentowi z saturacją 92-91 , że i owszem - kwalifikuje się na oddział ALE FACET NIE WYGLĄDA Żle , WIĘC LEPIEJ BĘDZIE JAK ZOSTAWIĄ GO W DOMU < BO NIE MAJĄ POJĘCIA CO SIĘ DZIEJE NA KOWIDÓWKACH , a tu w domu szybciej dojdzie do siebie. Zamieszali im w głowach, chłopa zostawili. Zona dzwoni ponownie i opowiada. Powiedziałam i powtarzam. Jeżeli zatłuczecie wirusa amantydyną - nikt lepiej nie wyleczy wam płuc jak znienawidzona Covidówka. Najlepiej przy szpitalu zakażnym. Kto z PCR + zrobi pacjentowi tomografie płuc, kto poda mu silny dożylny antybiotyk , niedostępny ani w ambulatorium , ani w aptece. ZAREZERWOWANY TYLKO DLA SZPITALI. Następnie ; heparyna przeciwzakrzepowa w brzuch, tlenoterapia, dostęp do wszelkich badań i całodobowego czuwania nad pacjentem. JAk dbać o męża jak chora jest żona? Nie ma komfortu? Proszę państwa! A covidówka to hotel czterogwiazdkowy z basenem????Na litość! A jak was położą w normalnym szpitalu na woreczek a przez ścianę będzie umierał senior krzycząc i jęcząc to mamy komfort? Covidówka to nie ma być komfort. To opieka na łóżku , w ciepłym daj Bóg miejscu, z dostępem do wszelkich badań , antybiotyków skutecznych po których pacjenta wypuszczą ustabilizowanego . Jeśli pacjent będzie czekał z takimi objawani , boon do szpitala to nie pójdzie -za moment nie będzie już w okresie pokwarantannowym kwalifikował się na ten oddział i przekierują na pulmonologię . No to mam wypis takiego pacjenta ze szpitala. Cytuję dosłownie:" ZALECA SIĘ PACJENTOWI tlenoterapię małym przepływem 1_1,5 litra na minutę przez 15 godzin na dobę do czasu kontroli ambulatoryjnej w POR. Chorób płuc. człowieka potrzymano 3 doby na dożylnych a na 4 dobę po czwartym dożylnym wypisano do domu. To lepsza Covidówqka która leczy 10 dni czy taka sytuacja z pulmonami ? Pod rozwagę .a jeśli w domu tak zjadą 3osoby to kupicie lub pożyczycie 3 koncentratory tlenu do domu? I kto upilnuje nie mając o niczym pojęcia? Z taką sytuacją miałam do czynienia i proszę mi wierzyć _ 4-5 teleporad tylko dla tej zrozpaczonej córki niewidomego ojca po świeżym zawale poczestowanego Covidem w szpitalu i ...UWAGA : OSTRZEŻONEGO przez pracownika placówki ,że lepiej ojca wziąc do domu bo tam jest 2 pielegniarki i nie będzie mu miał kto podać obiadu. Znając realia służby zdrowia - spanikowani zabieracie ojca ,że skoro ma umrzec to godnie. Jak zakończył się incydent pierwszego naszego pacjenta? Ano poprosiłam żonę aby nagrała na głośnomówiący całą moją prelekcję na temat tego czym jest faktycznie Covid [ ok godziny póżną nocą] . wyslalam opis TK płuc , co zawiera i poprosiłam ,aby ratownik służb medycznych wypowiedział się bez takiego dokumentu na jakiej podstawie stwoerdza że stan męża jest niezły i w domu mu lepiej pójdzie. Zakończyłam te dywagacje stwierdzeniem płynącym z mojej najlepszej wiedzy- tu pod rozwagę naszych kompetencji dla pani Izy- że wolę dostać dożylny antybiotyk na pluca covidowe W OBORZE , niż doustny na miękkim łóżeczku. Wezwali pogotowie ponownie. Panowie byli juz mniej mili ,ale wzięli na odczepnego. I CO? Tomografia wykazała rozlewne śródmiąższowe zapalenie płuc. Chłopak został na oddziale Covidowym, dostaje heparynę w brzuch , Antybiotyk dożylny , tlenoterapię, jest codziennie oglądany, słuchany. ma wszystkie wyniki. Żona miała możliwość pojechać na covidówkę by wykonać PCR dzieciom. Wyszedł ujemny. Dosłownie popłakałam się ze szczęścia. Ile komfortu daliśmy tej mlodej rodzinie. Ten chłopak jest tylko o rok starszy od mojego syna. A gdyby to moje dziecko tak potraktowano???Teraz z kobiety zeszło niewyobrażalne przerażenie. Mąż w dobrych rękach, dzieci zaopiekowane ujemne, ona póki co dodatnia bezobjawowa. Można zgadzać się ze mną lub nie , ale dla mnie pacjent PCR + jest osobą chorą . Zona także spokojnie przelecza się amantydyną by załuc to dziadostwo bez czekania na powikłania. To jej nie zabije [ lek rekomendowany 20.11 2009 przez prof Horbana w ciężkich zakażeniach wirusowych- bez odwołania ww. rekomendacji}, ale skraca czas rozrabiania wirusa po organizmie- bo on lub jemu podobny wlaśnie w nim żyje . Mam APEL. I PROŚBĘ. I upraszam z szacunku dla mojego morderczego poświęcenia tej sprawie : APELUJCIE DO WSZYSTKICH RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH Jeśli nie ma z nimi lekarza - daj boże dobrego- ale chociaż LEKARZA- ich rola sprowadza sie do zabrania pacjenta z taką saturacją czy gorączką na covidówkę , a tam stosowny specjalista i badania które za tym pojdą ustalą - czy pacjent jest na dom czy na hospital. Zostawiono go . Przez manipulacje - nawet w dobrej wierze pogotowia - mamy takie wlaśnie klimaty. Ja wysłałam kiedyś pacjenta na pantomogram zapalenia okołowierzchołkowego szóstki. Klasyka. Przychodzi niedoszła teściowa i mówi ,że technik znalazl u niego raka w kości i on już dzwoni i żegna się z całą rodziną. Matko Boska. Gdybym zobaczyła coś co mi się nie podoba , odeslałabym do specjalisty, potwierdziła TK, i 10 razy zastanowiła się w jaki sposób przekazać pacjentowi taką okrutną wiedzę by nie załamać a zmotywować do walki. Wzywam chlopaka ze zdjęciem. Nowotworem okazały się 2 zatrzymane w kości niewyrżnięte trójki górne i stan zap. , którego spodziewalam się na dole. Zadzwonilam do kierowniczki i powiedziałam ,że skoro jej technik doszukał się u pacjenta nowotwora, malo tego ...nastraszył go ,że cytuję :" chirurdzy nie chcą tego brac" , w takim razie ja odsylam pacjenta do technika na wyleczenie z tego domniemanego nowotworu , a rodzinę niech skieruje na leczenie psychiatryczne . Naprawdę KLĘKAM PRZED MORDERCZYM WYSILKIEM RATOWNIKÓW< JESTEM PEŁNA PODZIWU JAK WYTRZYMUJĄ TE WARUNKI PRACY < ALE TAKICH RZECZY NIECH NIE ROBIĄ . I nie jest to kwestia deptania czyjegoś ego, skakania po odciskach czy dosrywania sobie. Róbmy co do nas należy. Pacjenci są zdesperowani. Nagrywają . I musicie mieć tego świadomość. Ze sprawiedliwością w sądach rożnie bywa. Prokurator takiej nadkompetencji może nie zrozumieć . Zaniechania, zbywania - przy dobrym prawniku i zgonie też nie. Ale o to mniejsza. Te dzieci moglyby mieć tatę pod ziemią albo inwalidę płucnego do końca życia w wieku 30 lat. A jeśli pracuje fizycznie? A jeśli dopadnie go drugi covid? I proszę nie wylewajcie tu calych wiader pomyj na służby, na niekompetencje. Jeśli ktoś zna ratownika - proszę niech grzecznie przybliży ten temat, po to byśmy zwyczajnie przeżyli. Oni mogą mieć dobrą wolę - ale brak merytorycznej wiedzy. Ps. Jeśli na naszym forum jest jeszcze pani Iza Grywko , ktora wywolała tyle emocji to poproszę o ocenę merytoryki którą niestety dość długo tu naświeltalam{ za co przepraszam} oraz w odniesieniu do takiej sytuacji- a dziennie miewam ich 10-15, czy teraz jest dla tak chorych ludzi czas zastanawiania się nad tym czy facetowi z41 stopniową gorączką lepiej wdrożyć niegdyś rekomendowany lek, czy zastanawiać się ,że może zrobimy mu krzywdę bo może utraci odporność na choroby. Jak dla mnie ciężko 2 tak duże tematy ugotować w jednej zupie. To zadania dla naukowców a nie lekarzy POZ i na tym poziomie może odpowiadać Pani nasz chemik, -nie -chemik i jemu podobni. Bardzo chciałabym znać zdanie Pani Izy - jeśli się nie obrazila - czy chociaż 1 z ukrytych tu lekarzy wydaje jej się metrytoryczny czy nie. Jesli tak to zapraszam gorąco do lektury porad innych lekarzy tu występujących. Ja nie spotkałam sie jeszcze na tym forum ukrytego lekarza , który covida leczyłby chodzeniem po mieszkaniu w ramach dzialania przeciwzakrzepowego, albo kazał oskrobać imbir i zjeść. Nikt nie jest głupi. OF Label też. Mam na biurku stosy oświadczeń pacjentów z imienia , nazwiska , pesela z oświadczeniami jak byli leczeni,lub jak odmawiano im pomocy.I nie hejtujcie proszę . JEŚLI ZNACIE RATOWNIKA -WYCZULCIE GO NA TO. Przepraszam, bo było długo,ale BODNAR powiedzial ,że każdy może tu powiedzieć co chce. I Lekarzu- jesteś naprawdę nieoceniony ale proszę " paniusia"...? Poniosło rozumiem. ALe dyplomacja jest sztuką. Beata Bryczek. Odpowiedz
  • 22 lutego 2021, 10:37
   Jest Pani cudowną osobą! Jaka szkoda, że mieszka Pani daleko ode mnie; chciałabym mieć Panią blisko :-) Judym i Siłaczka. Obyście i Wy oboje, i Lekarz z Lublina, i Chemik, i cała Wasza ekipa innych osób (kompetentnych i gotowych zawsze pomóc) - żyli długo i szczęśliwie w zdrowiu i dostatku, bo dzięki Wam my - szare myszki - jesteśmy o niebo spokojniejsi i wierzymy, że nawet jeśli coś nam się przydarzy, to na pewno rozprawimy się z tym z Waszą pomocą. *-) Odpowiedz
   • 22 lutego 2021, 17:57
    Pani Jarko. Jestem taką samą szarą myszką jak wy. Szoruję podłogi na kolanach, nie mam pani do mycia okien, z niczym się nie obrabiam i nie wiem gdzie mam przód a gdzie tył. Odpowiedz
    • 23 lutego 2021, 18:12
     No, wypisz wymaluj: moja siostra-bliźniaczka! Ja mam dokładnie tak samo! :-) Z niczym się nie wyrabiam! I w sklepie z uśmiechem odmawiam kupowania w promocji tabletek do zmywarki, bo moja zmywarka to moje dwie ręce :-) Ale ciasto to bym Pani i pozostałej ekipie cudotwórców przynajmniej raz w tygodniu zrobiła z przyjemnością :-) Pozdrawiam z całego serca! :-)
  • 22 lutego 2021, 13:20
   Ludzie są sami sobie winni! Gonią za pieniędzmi lub rozrywką a nie pamiętają o edukacji zdrowotnej. Wolą powierzać swoje jedyne, cenne życie jakie mają w ręce obcych ludzi zwanych lekarzami, szkolonych przez zagraniczne koncerny w celu przynoszenia zysków tymże koncernom, a nie uleczeniu pacjenta! Ja w związku z nowotworem mego ojca kupiłem kilka książek o zdrowym odżywianiu i suplementacji, przestudiowałem je i z grubsza się do nich stosuję. Od paru lat przestałem chorować, choćby na przeziębienia, które co roku były problemem, nie mam niżów psychicznych i depresji.. Codziennie zażywam 10.000 j wit. D3, 500 j. K2; 1000 mg. C, 2500 mg. A, bor, selen, jod, krzem, magnez, chrom, Omega 3 itd. Ludzie w większości naiwni idioci wolą wydawać pieniądze na Krupówki, teatry, kina, kabarety, gdzie można się najeść i pośmiać, wydają setki tysięcy zł na przepłacane samochody i inne zbytki a nie stać ich wydać 40 - 50 zł na podstawowe suplementy czy zioła. Potem jak przychodzi ciężka choroba, jest płacz i zgrzytanie zębów! Wystarczy przejść się na onkologię - większość to po wyglądzie ludzie z niższych warstw społecznych, jedzących na codzień skrzydełka z kurczaka i parówki. Teraz, jak mówiłem, ludzie mają chronicznie niski poziom witamin, szczególnie D3 i będą padać jak muchy. Odpowiedz
  • 22 lutego 2021, 17:13
   Szanowna Pani Beatko - bardzo dziękujemy za pouczający wpis. Jest to dla nas niesamowita lekcja jak udzielić pomocy i rady podczas podobnego (nie daj Boże) przypadku. Dziękujemy, że pomimo nocnej pory znalazła Pani czas, aby z nami podzielić się swoim doświadczeniem. Co byśmy zrobili bez naszych udzielających się tu Lekarzy? DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚCIE Z NAMI!!! Odpowiedz
 61. 21 lutego 2021, 22:26
  Ja polecam viregyt k z importu ze strony dobra-recepta.pl można dostać e-recepte na viregyt k w kilka minut, mi wypisali na viregyt k z importu jak chcialam, który jest dostępny w aptekach (trzeba poszukać po aptekach, ale można spokojnie zrealizować). W dolegliwościach podaliśmy grypę typu A - bo na grype jest w rejestracji z tego co się doczytaliśmy w rozporządzeniach. Mama bierze od 4 dni i faktycznie dużo dużo lepiej się już czuje !!! ;-) Odpowiedz
 62. 21 lutego 2021, 20:56
  Poszukuję lekarza, który poprowadzi leczenie amantadyną w Warszawie. Mąż 48 lat, szósta doba choroby, test pozytywny, gorączka zeszła, ale pozostał bardzo duszący i ciągle nasilający się kaszel po dwóch dobach przyjmowania amantadyny. Tel.kont 608672095 Odpowiedz
  • 21 lutego 2021, 21:28
   Prawdopodobnie już ma zap płuc - koniecznie osłuchać lub RTG płuc. Pilnie! Wtedy antybiotyki, ale nie przerywać amantadyny. Jak nie znajdziecie lekarza to jechać do szpitala z własną amantadyną w kieszeni. Odpowiedz
   • 22 lutego 2021, 23:33
    Proszę o pomoc w zdobyciu któregokolwiek z wymienionych leków. Bardzo proszę o odpowiedź. Odpowiedz
  • 22 lutego 2021, 17:54
   prosze pamiętać, że antybiotyki nie mogą być z grupy penicylin Odpowiedz
 63. 21 lutego 2021, 20:04
  Ok 1000 zgonów na Covid wśród seniorow w hiszpańskich domach opieki w styczniu.Zgony nastąpiły w okresie prowadzonych szczepień na Covid od końca grudnia20r-podaje hiszpańskie radio Cadena Ser. Odpowiedz
 64. 21 lutego 2021, 19:34
  Rząd ogłasza trzecią już falę i przykręcenie śruby. Rzeczywistość jest taka, że znajdujemy się po prostu w centrum sezonu grypowego, kiedy to ludzie, nie suplementujący witaminę D3 oraz, A i innych mają ekstremalnie jej niski poziom. Ich brak to dwukrotnie większa wg badań podatność na zarażenie jak i ciężki przebieg. Czemu profesory, ałtorytety dziwnie milczą na ten temat? Każdy w zimie powinien przyjmować z 10.000 jednostek D3 i ze dwa razy tyle A! Teraz ludzie będą padać jak muchy. Mój kolega organista, twierdzi, że ce roku w tym okresie ma tyle pogrzebów, co przez pozostałą część roku! Wystarczyło tylko poczytać: Badanie: Wśród osób z niedoborem "witaminy słońca", 72 proc. uzyskało dodatni wynik testu na obecność przeciwciał koronawirusa, co świadczy o przebytej wcześniej infekcji. Wśród osób, którym witaminy D nie brakowało, wynik taki potwierdzono u 51 proc. Badanie: Pacjenci z Covid19 otrzymywali terapię standardową (hydroksychlorochinę i azytromycynę), przy czym jedna grupa dodatkowo przyjmowała aktywny metabolit witaminy D. Aż połowa osób w grupie nieprzyjmujących witaminy D wymagała hospitalizacji na oddziale intensywnej terapii (OIT), w tym 2 osoby zmarły. Natomiast wśród 50 osób przyjmujących tę witaminę tylko 1 pacjent wymagał przyjęcia na OIT – nikt w tej grupie nie zmarł. Inne badanie przeprowadzili uczeni z Boston University School of Medicine. Naukowcy zmierzyli poziom witaminy D we krwi 235 pacjentów hospitalizowanych z powodu infekcji koronawirusem. Okazało się, że chorzy, którzy mieli co najmniej 30 ng/mL 25-hydroksywitaminy D znacznie rzadziej doświadczali ciężkiego przebiegu choroby, w tym utraty przytomności i niedotlenienia. Rzadziej też umierali. Kolejne badanie: W grupie pacjentów z deficytem witaminy D śmiertelność wyniosła 21%, a w grupie ze stężeniem prawidłowym 3,1%. W kolejnym badaniu deficyt witaminy D u pacjentów zakażonych koronawirusem miał związek z hospitalizacją i ciężkością choroby. Inni badacze stwierdzili, że u osób starszych z COVID-19, przebywających w domach opieki społecznej podanie witaminy D w jednorazowej wysokiej dawce (tzw. dawka uderzeniowa) wiązało się z mniejszą ciężkością choroby i większym współczynnikiem przeżycia. Pamiętajmy: Stężenie 25(OH)D we krwi ma tendencję do spadku wraz z wiekiem. Po 65 r.ż. następuje czterokrotny spadek syntezy witaminy D w skórze, w porównaniu do osób młodych, a ponadto dochodzą inne czynniki pogarszające status tej witaminy w organizmie, w tym zaburzenia funkcjonowania narządów, przyjmowanie niektórych leków, czy zmiana stylu życia. Utrzymanie prawidłowego stężenia witaminy D jest zatem szczególnie ważne u ludzi starszych i otyłych, u których przebieg kliniczny COVID-19 jest na ogół cięższy, a śmiertelność największa. Odpowiedz
 65. 21 lutego 2021, 16:38
  Szukam lekarza w Gdańsku, który mógłby pomóc w leczeniu amantadyną mojego syna, 33 lata, ciężkie objawy od 4 dni, duszący kaszel wysoka temperatura, test pozytywny. tel mój 603061855 Odpowiedz
  • 21 lutego 2021, 17:54
   Przede wszystkim proszę zdobyć lek. W Gdańsku jest w kilku aptekach, które nawet teraz są czynne np na ul. GRUNWALDZKIEJ tel. 583424230 Proszę zadzwonić, zapytać czy odłożą dla Pana na receptę na 100 % (lek nierefundowany z importu równoległego). Zarezerwować na nazwisko. I załatwić receptę (w tej kolejności). Wchodzi Pan na dobra recepta.pl wpisuje Pan objawy jak dla grypy (ból mięśni, gorączka, łamanie w kościach od kilku dni), prosi Pan o lek nierefundowany (na 100%). Nie wspominając ani o Parkinsonie ani o Covid. Recepta kosztuje 65zl. Poniżej znajdzie Pan dokładne informacje jak załatwić receptę. Ale najważniejsze mieć rezerwację w aptece. Dziś otwartą jest jeszcze w Gdyni, ul. CHWASZCZYNSKA 21C która na lek na 100% z importu równoległego tel. 58 660 80 80 Jak będzie Pan mieć lek dla syna, yo jakiś lekarz na pewno Państwa poprowadzi albo sam Pan poda synowi lek (wariant 1 lub 2),ważne żeby dużo popijał, tak jak dr Bodnar pisze. I ważne żeby nie na pusty żołądek. Resztę rad (wit C, D, acard/polopiryna) znajdzie Pan niżej. Pewnie potrzebny też będzie antybiotyk, ale im szybciej zaczniecie leczenie amantadyną tym lepiej. Odpowiedz
 66. 21 lutego 2021, 15:46
  Zaczęły się badania kliniczne szczepionki na Covid wśród najmłodszych, w tym wśród dzieci z Rzeszowa donosi Polish.express.co.uk Odpowiedz
  • 22 lutego 2021, 0:40
   https://www.polishexpress.co.uk/ruszyly-badania-kliniczne-szczepionki-na-covid-19-wsrod-najmlodszych-biora-w-nich-udzial-dzieci-z-rzeszowa Odpowiedz
   • 22 lutego 2021, 10:02
    https://wiadomosci.wp.pl/szczepionka-na-covid-rowniez-dla-dzieci-w-rzeszowie-juz-trwaja-badania Odpowiedz
 67. 21 lutego 2021, 15:41
  Co robić żeby wdrożyć leczenie amantadyną jeżeli chory jest w domu a samodzielnie nie można podawać leku? Odpowiedz
  • 22 lutego 2021, 17:52
   Schemat podawania leku, wskazania i przeciwwskazania ma Pan powyżej na stronie. Co zrobić? - działać Odpowiedz
 68. 21 lutego 2021, 15:30
  SZANOWNY PANIE LEKARZU Z LUBLINA - bardzo prosimy o powrót na nasze forum. Jest Pan Lekarzem z ogromną wiedzą i dużym doświadczeniem oraz wielką empatią dla nas poszukujących porady i wsparcia. Jest nam bardzo przykro, że niektórzy ludzie za wszelką cenę bez względu na wszystko, chcą postawić na swoim. Myślę, że tych młodych, nie potrafiących zrozumieć i uszanować starszego pokolenia - życie ich jeszcze nauczy. My wiemy, że nadal udziela Pan ludziom porad przez telefon bądź emailem, ale czytelnicy tego portalu (a są ich już tysiące) też pragną wiedzy, której niestety nigdzie nie zdobędą. Pozdrawiamy serdecznie i gorąco prosimy: LEKARZU Z LUBLINA WRÓĆ DO NAS!!! Odpowiedz
  • 21 lutego 2021, 18:09
   Przyłączam się do tego apelu, jest Pan tutaj Panie ILekarzu z Lublina potrzebny od zaraz, pacjenci potrzebują Pańskich porad, Pańskiej odwagi i bezinteresowności. Prosimy o powrót. Odpowiedz
  • 21 lutego 2021, 19:03
   Ja równiez przyłaczam sie do tego apelu!!!!!!Proszę wrócic i pomagać ludziom, a pani która każe podać panu swoje namiary to nie wie w jakim kraju żyje????? Niech trochę rozumem popracuje!!!!! Odpowiedz
 69. 21 lutego 2021, 13:37
  Dzień dobry. Chciałbym żeby tak było, ale wieści nie są niestety dobre jak podał sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik w artykule "Ślepną po szczepionce?" 'W Wielkiej Brytanii jak podaje MHRA (Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych i Wyrobów Medycznych) wydający licencję i nadzorujący leki w WB, wkrótce po otrzymaniu szczepionki zmarło 200 osób, NOP występował 3-4 razy na 1000 dawek a także zanotowano przypadki utraty wzroku, bólu i paraliżu nerwów twarzy, a także chorób krwi. Upośledzenia i ślepota zostały zgłoszone w blisko 80 przypadkach, a w 13( 5 Pfizer, 8 AstraZeneca) doniesienia mówią o całkowitej ślepocie wkrótce po szczepieniu". https://sklep.naszdziennik.pl/ Proszę o komentarze w tej kwestii. Odpowiedz
  • 21 lutego 2021, 17:18
   Wieści faktycznie nie są dobre. Jak donosi profesor Maria Majewska neurobiolog: Do 12 lutego 2021 do amerykańskiej bazy danych VAERS (CDC) zgłoszono już 653 zgony po szczepieniach covid-19, a do bazy Vigiaccess (Europa/WHO) zgłoszono 922 zgony i 84489 powikłań, włącznie z setkami zachorowań na covid, grypę i zapalenie płuc, zawałami serca, zatorami płuc, udarami mózgu, epilepsjami i innymi poważnymi chorobami. Ponieważ zgłaszanych jest tylko 1-2% wszystkich powikłań, całkowite liczby tych zgonów liczą się prawdopodobnie w dziesiątkach tysięcy. I są to tylko wczesne powikłania. Odległe, dewastujące dla zdrowia lub zabójcze pojawią się w ciągu kilku do kilkunastu miesięcy. Już dziś widać, że szczepionki covid-19 są najbardziej szkodliwe ze wszystkich stosowanych, bowiem liczby zgonów po nich w ciągu zaledwie 1,5 miesiąca przewyższają roczne liczby zgonów po wszystkich innych szczepionkach razem wziętych (...) Odpowiedz
  • 21 lutego 2021, 18:07
   Dziękuję za poruszenie tematu szczepionek,dlaczego powikłania lub zgony mają być tematem tabu, przecież to się dzieje, a w Polsce nie ma gdzie zgłosić takich przypadkow do oficjalnych rejestrów i weryfikacji. Odpowiedz
   • 21 lutego 2021, 19:40
    W Polsce jest również taki rejestr: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/niepozadane-odczyny-poszczepienne Bardzo ważne jest zgłaszanie wszystkich reakcji poszczepiennych, tym bardziej w przypadku produktów warunkowo dopuszczonych do obrotu Odpowiedz
    • 21 lutego 2021, 20:12
     No właśnie-dopuszczono warunkowo. Czyli jak to jest, w wielu krajach gdzie już od początku grudnia dokonują "wyszczepien" (brrrr) sytuacja jest coraz gorsza- nigdzie nie potwierdzono,że osoby zaszczepione nie chorują, lub nie zakazaja.Przypadki zgonów i skutków ubocznych....To jaki był warunek? Jakie są racjonalne powody kontynuowania szczepień? oprócz tego, że wszyscy mieli nadzieję na panaceum?
 70. 21 lutego 2021, 12:23
  Właśnie zdiagnozowano u mojego brata 48 lat koronowirusa +zapalenie płuc . Czeka na karetkę bo mają go przewozić do szpitala zakaznego. Pomocy błagam! Odpowiedz
  • 21 lutego 2021, 12:50
   Dzień dobry, jakimś cudem dostarczyć bratu amantadynę na oddział, jak ją zdobyć to trzeba otrzymać receptę ze strony dobrarecepta.pl tak będzie najszybciej, około 10 minut, potem na stronie ktomalek.pl odnaleźć najbliżej miejsca zamieszkania dostępność amantadyny sprzedawanej na 100%, potem wierzyć, że w szpitalu będą dobrze leczyć antybiotykami zapalenie płuc i starać się zneutralizować wirusa amantadyną. Wiem, że marna ta moja pomoc ale tyle mogę. Myślę, że odezwą się lekarze ze strony z konkretami. Niech Pan będzie dobrej myśli. Odpowiedz
   • 21 lutego 2021, 16:45
    Jeśli można się wtrącić to przy zamawianiu amantadyny to jaki lek wpisywać "amantadyna"?, ile mg i ile opakowań? Odpowiedz
    • 21 lutego 2021, 17:11
     Nazwa leku Viregyt .Gdy chcemy uzyskać receptę przez internet to objawy trzeba podać jak przy grypie . Wielokrotnie już pisano później szukamy na portalu gdzie po lek , gdzie najbliżej dostępny jest viregyt nierefundowamy , telefonicznie rezerwujemy i następnie odbieramy.
    • 21 lutego 2021, 17:16
     Preferowany jest Viregyt K (chlorowodorek amantadyny) 100mg, op.50 kapsułek. Leczenie jednej dorosłej osoby to średnio 30 kapsułek. Łatwiej dostępny jest Amantix 100mg (siarczan amantadyny), ewentualnie Rimantix (chlorowodorek rymantadyny) który powinien być normalnie dostępny w aptece.
    • 21 lutego 2021, 17:17
     korekta - Rimantin
    • 21 lutego 2021, 18:16
     Nazwa handlowa leku to Viregyt-K .
  • 21 lutego 2021, 15:59
   Proszę też zostawić kontakt do siebie, Może jakiś lekarz to przeczyta. W aptece w razie czego można zamast viregyt k poprosić o amantix lub rymantadyne. Odpowiedz
 71. 21 lutego 2021, 12:14
  sz.p. doceniam tutaj wszystkie fachowe wypowiedzi , szczegolnie p. chemika. Mam nastepujace pytanie: na stronach angielsko jezycznych wyczytalem, ze rymantadyna (rimantin) jest metabolizowana w watrobie i jako metabolit wydalana przez nerki, a amantadyna siarczan jak i chlorowodorek wydalana przez nerki w stanie niezmienionym. Czy to oznacza, że rimantin oprócz nerek dodatkowo poważnie obciąża wątrobę? Czy osoby chore na wątrobę powinny to wziąć pod uwagę, czy nie ma to większego znaczenia? (rimantadine is metabolized in the liver. The half – 24-36 h; 75-85% of the administered dose excreted by the kidneys mainly as metabolites, 15% – unchanged) Odpowiedz
  • 21 lutego 2021, 13:59
   Rymantadyna nieco słabiej wiąże się z białkami niż amantadyna, tj. ok. 40% rymantadyny wiąże się z białkami, głównie z albuminami. Prawdą jest również, że znaczna jej część, ok. 75%, jest metabolizowana w wątrobie. Jednak jest to amina alifatyczna i pierwszorzędowa, zatem przechodzi przez standardowy szlak metaboliczny dla tego typu amin, tj. N-acetylowanie i N-hydroksylowanie w mikrosomach wątroby, co niezbyt obciąża wątrobę. W grupie pacjentów z przewlekłą chorobą wątroby (przewlekła marskość wątroby) stwierdzono, że farmakokinetyka rymantadyny po podaniu doustnym pojedynczej dawki 200 mg nie ulega znaczącym zmianom w porównaniu z farmakokinetyką u osób zdrowych, co potwierdza brak obciążania wątroby. Metabolit N-hydroksylowy, który może wykazywać działanie utleniające jest unieszkodliwiany już poza wątrobą przez beta-glukuronidazę, która już jest enzymem że tak się wyrażę fekalnym. Zatem rymantadyna nie stanowi znaczącego obciążenia wątroby. Odpowiedz
   • 21 lutego 2021, 14:56
    Jeszcze tytułem uzupełnienia. Zarówno amantadyna jak i rymantadyna nie mają przeciwwskazań nawet u osób z marskością wątroby. Co do nerek, to fakt, że część nieprzereagowana przez nie przechodzi nie stanowi dla nich obciążenia sensu stricte, natomiast przeciwwskazania dla osób z zaburzonym przesączaniem kłębuszkowym wynikają bardziej z faktu kumulowania się amantadyny/rymantadyny w organizmie, a dopiero konsekwencją wzrostu stężenia ww. substancji może być działanie szkodliwe na nerki (to taka samonakręcająca się spirala). Odpowiedz
    • 21 lutego 2021, 17:40
     Panie Chemiku , śledzę to forum i jestem godny podziwu dla Pana wiedzy. Na początku lutego natknąłem na publikację naukowców duńskich z Uniwersytetu Kopenhaskiego.W publikacji potwierdzają , iż amantadyna ma zdolność do hamowania wpływu na białko E płaszcza wirusa oraz blokuje kanał jonowy Orf 10. Analizie podano 8 leków , najlepsze efekty są amantadyny , ale o dziwo stwierdzili ,że rymantadyna wg nich nie wykazuje takich efektów jak amantadyna. Czy mógłby się Pan odnieść do tej publikacji i tych wniosków? Publikacja „Amantadin has potential for the treatment of COVID-19 because it targets known and novel ion channels encoded by SARS-CoV-2.”. Pozdrawiam
 72. 21 lutego 2021, 11:26
  Jaki antybiotyk przy amantadynie najlepiej stosować? Są jakieś zalecenia? Odpowiedz
  • 21 lutego 2021, 11:47
   Antybiotyki: Azycyna, lsummed lub bioracef dobrze działają, nie należy amantadyny łączyć z antybiotykami z gr penicyliny Odpowiedz
  • 21 lutego 2021, 11:49
   ...Summed... Odpowiedz
   • 21 lutego 2021, 13:23
    Czyli Sumamed? Odpowiedz
  • 21 lutego 2021, 14:10
   Azytromycyna ( czyli np. Sumamed, Azycyna) może powodować zaburzenia rytmu serca. Podobny efekt może dać amantadyna, więc podawanie tych leków razem i sumowanie się tego działania potencjalnie sprzyja pojawieniu się niebezpiecznych arytmii. Z amantadyną nie łączymy też penicylin .Bezpieczniej stosować cefalosporyny. Odpowiedz
   • 21 lutego 2021, 17:27
    Można łączyć azytromycyne z amantadyną lub rimantadyną - to na podstawie moich ostatnich doświadczenien :-) Odpowiedz
    • 21 lutego 2021, 18:39
     Dziękuję, to istotna wiadomość. A fluorochinolony? Też często zlecane przy zapaleniu płuc?
    • 21 lutego 2021, 19:54
     Z amantadyną można też łączyć cefalosporyny II gen, gentamycyne i doxycykline. Co do innych nie jestem pewna.
    • 21 lutego 2021, 20:09
     Bardzo dziękuję :)
   • 22 lutego 2021, 10:38
    Pilne pytanie Czy razem z amantadyną można brać antybiotyk Polamoklav (Amoxicilina). W ulotce zapisano, że nie można brać jeśli jest się uczulonym na penicylinę. Odpowiedz
 73. 21 lutego 2021, 9:09
  Po leczeniu Covid występowały u mnie jeszcze czasami różne dolegliwości jak np.ukłucia czy zaburzenia rytmu.Zaobserwowałem że zioła pokrzyw , szałwia, rumianek skrzyp i koenzym Q10 zniwelował ponad dziewięćdziesiąt kilka procent . Czasami brałem jeszcze pojedyńczą dawkę Viregyt k.Dużo dają ruch na powietrzu i praca fizyczna.Uwaga nadwaga i spożywanie cukru sprzyja podobnież cięższemu przechodzeniu Sars Covid. Życzę dużo zdrowia .Szczęść Boże Odpowiedz
 74. 21 lutego 2021, 1:28
  Jakie leki podawać na ataki duszącego kaszlu? Na chwilę obecną żadne syropy , thicodin nie działają. Odpowiedz
  • 21 lutego 2021, 7:50
   Ustalić przyczynę kaszlu. Do lekarza na osłuchanie. To może być zap płuc, astma.... Zupełnie inne leczenie. Odpowiedz
  • 21 lutego 2021, 19:15
   prosze spróbowac zielę miodunki,pomogło mojej siostrze i jej mężowi po covidzie.Oboje długo nie mogli pozbyć sie kaszlu,dopiero miodunka pomogła!! Odpowiedz
 75. 21 lutego 2021, 0:43
  Czym leczyć covid jeśli po amandatynie wystąpi arytmia? Odpowiedz
  • 21 lutego 2021, 7:52
   Najpierw spróbować zmniejszyć dawkę i obserwować czy coś się dzieje. Odpowiedz
 76. 20 lutego 2021, 23:13
  Witam, proszę o poradę i wskazówki: 1. Małżonka lat 31 90kg wagi pierwsze objawy zaczęły się od soboty 13.02 silnym bólem pleców, wieczorem doszły zatoki sen od godz 16 do niedzieli godz 10, przez niedzielę osłabienie, ból głowy, poniedziałek, wtorek bez zmian, w środę test dodatni, brak smaku i węchu, od środy wieczór brak sił na dojście do toalety, tylko łóżko. Przez cały czas brak gorączki, brak kaszlu i brak duszności, dziś tj. 20.02 doszedł ból w klatce, ból głowy, nadal słabość. Od soboty 13.02 wit d3 10 000 na dzień, gripex 3x dziennie, rutinacea max 2x1, od wczoraj aspiryna. 2. Córka lat 8 waga 45kg, objawy od wtorku, codziennie rano zatkany nos, nic więcej. Leczenie Apap junior 2x1, rutinoscorbin 2x2, wit d 2x2000. Test we czwartek niejednoznaczny, dziś tj 20.02 powtórzony-czekamy na wynik. 20.02 test - wynik negatywny. 3. Ja 31 lat, 125kg wagi, bez objawów, we czwartek test niejednoznaczny dziś tj. sobota 20.02 powtórnie wymaz pobrany-czekam na wynik. 20.03 test i wynik negatywny. Dodam że nie mamy innych chorób przewlekłych, oprócz otyłości. Proszę o podpowiedź który schemat leczenia zastosować u żony, i ewentualnie u nas gdy test wyjdzie dodatni, dodam że posiadam viregyt k 100mg. Tel 726792673 proszę o Pomoc. Pozdrawiam Serdecznie Odpowiedz
  • 20 lutego 2021, 23:19
   Testy moje i córki wyniki negatywne 20.02. Czy jest taka możliwość że ja z córką nie zaraziliśmy się? Przebywamy razem w 2 pokojowym mieszkaniu, nie zakładaliśmy maseczek bo byliśmy przekonani że żona jest przeziębiona. PROSZĘ O PORADE. BŁAGAM Odpowiedz
   • 21 lutego 2021, 0:29
    Szczerze mówiąc dziwię się , że Państwo tak długo czekacie - amantadyna pomaga tym bardziej im wcześniej podana. Nie jestem lekarzem, ale powinien ocenic Pan stan żony i zastosować wariant 1 lub 2 z tekstu powyżej. I NIE CZEKAĆ!!!!! .....do tego coś na rozrzedzenie krwi jak acard max czy polopiryna i duzo wody 3-4 litry/dobę. ................ Nie ma na co czekać!. Odpowiedz
   • 21 lutego 2021, 2:02
    Panie Mateuszu prosze po 12.00 zadzwonić 508172106 Odpowiedz
  • 21 lutego 2021, 1:05
   Kłucie w klatce piersiowej to już może być zapalenie płuc. Proszę dokładnie przeczytać schemat leczenia. Odpowiedz
 77. 20 lutego 2021, 19:22
  Dzień dobry, proszę o wskazowki P.doktora co robić.Moja mama lat 56 ,od poniedziałku goraczkuje do 39,5,pierwsze dni pieczenie pleców,ból i pieczenie przy oddawaniu moczu,brak sił.Lekarz przepisał jej CIPROFLOXACINE Eg 750 mg.(Mieszka w Belgii)Od dzisiaj pokasluje ,pieczenie w nosie,goraczka zbija się na chwilę ,ciągle leży.Do lekarza jeszcze raz pójdzie w poniedzialek.Martwi mnie utrzymująca się tyle czasu gorączka.Pytanie moje czy podać i czy można z tym lekiem podawać amantadyne?Czy poczekać do poniedziałku aż zrobią jej test i wtedy zacząć podawać.Moj numer 511635929 Odpowiedz
  • 20 lutego 2021, 21:25
   Ciprofloksacyna może powodować zaburzenia rytmu serca, amantadyna również, więc podanie ich razem może doprowadzić do niebezpiecznych arytmii. Odpowiedz
  • 21 lutego 2021, 23:15
   warto poczytać o wyjątkowych skutkach ubocznych ciproflaxyny / porażenie układu ruchowego itd... / są całe grupy stowarzyszone które dopiero po kilku latach doznały skutków po tym antybiotyku / to nie jest zwykły antybiotyk / warto zbliżyć się do tematu zanim się poda to Odpowiedz
 78. 20 lutego 2021, 18:51
  Witam. Gdzie mogę zrealizować receptę na Viregyt nierefundowany? Może Warszawa, Kraków albo telefonicznie z jakiejkolwiek innej apteki? Odpowiedz
  • 20 lutego 2021, 19:14
   Nie maw Warszawie aktualnie, ale w Łowiczu, Skierniewicach, Ostrowie Mazowieckim... Proszę wejść na ktomalek.pl lub gdziepolek.pl i zaznaczyć "lek na receptę", lub lek nierefundowany. Jak pokaże gdzie jest w okolicy, to dzwonic, rezerwować na nazwisko, upewnić się że mają i sprzedadzą lek z importu równoległego (ok. 80zł) i jechać. Powodzenia Odpowiedz
   • 20 lutego 2021, 21:49
    Dziękuje bardzo za odpowiedz. Odpowiedz
  • 21 lutego 2021, 1:24
   W postach nizej sa osoby ktore oferuja Amantadyne rosyjską lub ukrainską. Ja otrzymalam 100 tabl.,platnosc kurierowi przy odbiorze. Odpowiedz
  • 21 lutego 2021, 1:25
   Receptę załatwicie za 65 zł na stronie www.dobra-recepta.pl Viregyt - K, w objawach wpiszcie grypa, kaszel. Odpowiedz
   • 21 lutego 2021, 13:41
    Tylko ,że leku na receptę bez refundacji nie można dostać...jeśli ktoś wie gdzie proszę o info-pilne Odpowiedz
    • 21 lutego 2021, 17:03
     Proszę sprawdzić na ktomalek lub gdziepolek Viregyt K nierefundowany. Tam znajdzie pani wykaz aptek. Najlepiej zarezerwować telefonicznie.
    • 21 lutego 2021, 18:14
     Viregyt-K nierefundowany Łódź ulica Łagiewnicka 118b apteka Dary Natury
    • 21 lutego 2021, 22:24
     Jaka jest statystyka zachorowań na covid pośród osób chorujących na parkinsona, którzy na codzień stosują leki z amanatadyna???
   • 21 lutego 2021, 15:35
    Receptaza 65zl o ktos da przez to przejsc ,potem szukanie ,jezdzenie po 100km ,50 tabl = razem ok 110zl. Osoby oferujace lek Rosji ,Ukrainy zyczą sobie 130 zl za 100 tabl plus 22 kurier pobraniem. Lek mi dostarczono drugiego dnia. Bez nerwow i taniej. Ale jak kto woli sie upierac to jego sprawa. Odpowiedz
  • 21 lutego 2021, 13:38
   Jest w Świdnicy, apteka grunwaldzka. Odpowiedz
  • 21 lutego 2021, 21:29
   Można też próbować dzwonić do aptek mniejszych, nie będących w sieciach. Ja Viregyt K szukałam na stronach www gdziepolek i ktomalek i lek nie był dostępny mojej miejscowości (najbliżej pokazywało, że jest dostępny 200 km od mojej miescowości). Mimo to zadzwoniłam do małej rodzinnej apteki i okazało się, że następnego dnia mogę zgłosić się po odbiór. Także warto dzwonić i nie sugerować się informacjami na stronach www. Odpowiedz
 79. 20 lutego 2021, 17:34
  Szanowni Państwo. Nie mogę patrzyć obojętnie na sytuację jaka wystąpiła w odniesieniu do pytania Pani Izabeli Grywko na temat kwestii budowania przez organizm odporności na Covid-19 po przyjęciu amantadyny. Stąd poniżej moje trzy grosze w tym temacie. Wraz z grupą wielu wspaniałych osób, w tym z tego forum, ciężko pracowaliśmy by uruchomić kliniczne badanie amantadyny i udało się - mamy dwa badania finansowane przez ABM, w tym jedno prowadzimy bezpośrednio wraz z dr Bodnarem. Prace trwają i dużo różnych zadań jeszcze przed nami. Poza badaniami i pisaniem prac zajmujemy się też poszukiwaniem i wdrażaniem metod walki z powikłaniami po Covid-19. Oczywiście to wszystko - często jako niemały dodatek do innych, regularnych prac itp., itd. Bywa naprawdę ciężko. Jednakże, to co ktoś robi tu czy tam, to jakie ma zasługi oraz kogo zapoznał "w realu", nie upoważnia do obrażania - i to publicznie - innych osób, szczególnie jeśli osoby te nic złego nie uczyniły. A już szczególnie, jeśli chcemy nieść pomoc, warto pamiętać, że nie zawsze jest to łatwe i należy się przy tym odznaczać nie tylko kulturą osobistą, empatią ale i cierpliwością. W przeciwnym przypadku bardzo łatwo można kogoś skrzywdzić zamiast pomóc, a przy okazji wystawić sobie bardzo złe świadectwo. Ucierpieć może na tym jednak nie tylko pojedyncza, źle potraktowana osoba, ale też cała dana społeczność, która w jakiejś części to zaakceptuje. Przykro patrzeć, na brak odpowiedzialnosci w tej kwestii. Odpowiedz
  • 20 lutego 2021, 17:38
   Pytanie Pani Izabeli Grywko, na temat budowania przez organizm odporności na Covid-19 po przyjęciu amantadyny, było i jest jak najbardziej zasadne. Nie ma niestety na razie pewnej wiedzy na ten temat. Jednak są wstępne obserwacje, że mimo przyjmowania amantadyny odporność organizmu na covid może być budowana. Wypowiedzi na ten temat na tym forum pojawiały się już jakiś czas temu. Jednak warto pamiętać, że nie każdy - szczególnie osoba osłabiona i/lub zestresowana chorobą - musi mieć siłę i wprawę by przeanalizować niemal sześć tysięcy nieskatalogowanych postów szukając odpowiedzi na dane pytanie. Covid-19 może zaś to bardzo utrudniać (tzw. mgła w myślach). Dlatego - jeśli ktoś chce naprawdę pomagać - proszę wykazać cierpliwość i robić to profesjonalnie, lub założyć choćby proste, tematyczne forum z grupowaniem wątków i skatalogować wiedzę dotyczącą padajacych pytań. Taka praca była by dużo bardziej pomocna niż publiczne rzucanie inwektyw. Mam nadzieję, że zainteresowane osoby bedą wiedziały co należy zrobić oraz że nic podobnego nie będzie się tu już powtarzać. Odpowiedz
   • 20 lutego 2021, 17:53
    Podpisuję się obiema rękami pod tym. I cieszę się, że Pan to napisał, bo przez chwilę aż zacząłem się zastanawiać, czy to świat zwariował, czy ja w tym, jak postrzegam tę sytuację. Odpowiedz
   • 20 lutego 2021, 18:04
    Z calym szacunkiem dla pana za dzialania na rzecz badan nad amantadyna, nie zgodze sie z p. w kwestii pytania p. I. Grywko, gdyz to pytanie o budowanie odpornosci bylo zupelnie nie zwiazane z leczeniem Covid i zalozeniami tej strony, bo majac w sobie wirusa czlowiek powinien dzialac jak najszybciej by go zgasic i nie dopuscic do rozprzestrzenia sie go w organizmie gdyz raz ze jest smiertelny, dwa wywoluje roznorodne dzialania niepozadane i robi z ludzi kaleki, dlatego to czy bede miala odpornosc czy nie po przeleczeniu amantadyna to sprawa drugorzedna i duzo mniej wazna od pozbycia sie wirusa z organizmu jak najszybciej. Ta pani zapytala, czy jezeli ktos cudem przezyje na paracetamolu to czy bedzie miala wieksza odpornosc niz po amantadynie, i tu widac niezrozumienie tematu nie chodzi o to by cudem przezyc, ale o to by wirus nie zniszczyl organizmu, co niestety dzieje sie w bardzo wielu przypadkach bez przeleczenia aman. , czesto te skutki sa widoczne dopiero po pewnym czasie. Takze proba przezycia Covidu bez aman. moze sie skonczyc sukcesem tylko polowicznym, wg mnie pan i wszyscy popierajacy ta pania nie rozumieja tego, ta strona i pomagajacy tu lekarze - wielka chwala im za to - ratuja zycie i zdrowie tu i teraz, a wszelkie inne watpliwosci dotyczce odpornosci sa tu zupelnie drugorzedne, coz zycie to nie gra komputerowa i nie mamy w nim kilka zyc, tylko jedno! Odpowiedz
    • 20 lutego 2021, 19:59
     Pani Grywko wyraźnie podkreśliła "oczywistość nadrzędnej funkcji ratowania życia i zdrowia". Są Panie więc co do tego zgodne. A co do zasadności przedmiotowego pytania. Mogę zapewnić, że w grupie rozważaliśmy zupełnie na poważnie dokladnie taką samą kwestię, bo jest istotna np. ze względu na to jak sformułować zalecenia dla pacjenta po zakończeniu choroby. Szczęśliwie wydaje się (choć badań brak), że podawanie amantadyny nie blokuje budowania odporności na covid-19. Pierwsza faza choroby, zanim podane zostaną leki, i tak wystawia pacjenta na wirony, pozwalając organizmowi na zbudowanie choćby częściowej odporności. Jednak pytanie pozostaje zasadne. Bo nie zależy nam na krótko- lecz długoterminowym zdrowiu pacjentów. To mam nadzieję, jest czytelne. Jednak równie istotne jest też by nie obrażać tu innych - aby nie było wątpliwości, że to miejsce gdzie gdzie można dostać pomoc i rzeczową odpowiedź na istotne pytanie a nie bezzasadnie, i do tego publicznie, dostać w twarz. Mam nadzieję, że i Pani i większości z odwiedzajacych tę strone zależy na tym pierwszym. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.
   • 21 lutego 2021, 3:10
    Też gnębił mnie temat związany z panią Izabelą. Podpisuję się pod nie- chemikiem. Ale tylko w kwestii zadania pytania. Na forum są rózni ludzie. Jeden szpilki nie wbije a krew wypije i tak zrobiła pani Izabela każąc ujawnić się lekarzom. Myślę że gdyby mogli- tak jak ja Beata Bryczek- ( których kompetencje pani Izabela chce sprawdzać- Zachodniopomorska OIL - pani Izo) - to by to zrobili. Prawdopodobnie mieliby problemy w pracy, bo są pozatrudniani w określonych warunkach i na określonych zasadach. Myślę, że przyglądając się merytoryce lekarzy którzy się tu za lekarzy podają - pani Izabela o ile jest lekarzem lub lekarzem naukowcem( tak śmiem domniemać z charakteru zadanego pytania) - łatwo wyciągnąć wnioski czy dany " lekarz" ma pojęcie czy nie. Ja mam zeznania pacjentow , którym prawdziwi lekarze, ICH lekarze- na covid rekomendowali ibuprom i " chodzenie po mieszkaniu celem zapobiegania zakrzepicy". Pozostawię to bez komentarza. Będąc na tej stronie dość długo, bardzo pragnęłabym aby pozostała ona CZYSTA. Pozbawiona cwaniaków którzy pod Banderą Bodnara próbują zrobić biznes na e-poradach czy sprzedawaniu leku po bajońskich cenach . Nie chciałabym również przejścia strony tak fantastycznego faceta jakim jest Bodnar - w stadium wulgaryzacji. To nie miejsce na przycinki czy prokuratorskie dochodzenia. Każde pytanie można zadać , ale rani się lekarzy podając w wątpliwość ich kompetencje. Odpowiedź rozsierdzonego do granic I Lekarza - też możnaby ubrać w nieco bardziej dyplomatyczne słowa. I Lekarz wniósł do tej strony jak i dla chorych naprawdę wiele a że jest chlop krewki- no to poszły konie po betonie. Pytanie o wytwarzanie odporności...? Owszem . Tylko jest to dywagacja na poziomie naukowym a nie praktycznym. Mając codzienną , naprawdę trudną pracę nad pacjentem a szczególnie jego edukacją czym w ogóle jest covid, że ta choroba to nie tylko układ oddechowy , że wirus to nie pszczółka siadająca na pojedynczy kwiatek, że na koniec amantydyna to nie czarodziejska ròżdżka...kochani to są godziny prywatnego czasu spędzone na telefonie , gdzie zdarza się , że ludzie płaczą dosłownie ze wzruszenia , że ktoś w tej sprawie odebrał telefon. Pomagamy, instruujemy, jesteśmy i lekarzami i psychologami. I ten cały trud wrzuca się tak trochę jakby do śmieci. Jeśli pani Izabela śledzi forum, spokojnie poczytawszy poszczególnych uczestników forum - wychwyci kto na jej pytanie- raczej teoretyczne niż praktyczne - z tego forum odpowie. Powinna takie pytanie skierować wprost do chemika czy nie- chemika , którzy taką wiedzą żonglują na pstryknięcie palca. Nie było potrzeby wytwarzania atmosfery prowokacji poddając w wątpliwosc kwalifikacje lekarzy którzy tu występują. Ludzie mają wolny wybór, jeśli nie ufają temu forum po prostu wychodzą stąd i mogą obśmiać to , gdzie im się tylko rzewnie podoba. Pytanie to można zadac również panu profesorowi Horbanowi , który nie martwiąc się o przedmiotową odporność w "Komunikacie nr 2 z 20.11. 2009 r rekomendował amantydyne i rimantin jako lek wspomagający najcięższe zakażenia wirusowe i z tego co wiem - tej rekomendacji po dzis dzien nie cofnął. Czy zastanawial się wówczas, że jeśli to napisze- to nie da szansy na wytworzenie naturalnej odporności? Proszę pani Izabelo wystosować do niego stosowne zapytanie imiennie tak jak tu na forum. Ja wysłałam do Pana ministra Niedzielskiego zapytanie jako Beata Bryczek jak widzi kwestię doktora Bodnara i wdrożenia leczenia amantydyną w obliczu pandemii. Odpowiedż dostalam . Of label uratowaliśmy tysiące Polaków. Póki co od amantydyny nikt nie umarł. Od zatrzymania się na filozofowaniu na wyższym poziomie nauki - nie żyje pól miliona Polaków. Reasumując : nie zmieniajmy tego forum w pralnię brudów , docinek na niskim poziomie. To miejsce dla bezradnych , zostawionych samych sobie chorych ludzi , którzy nim tu weszli pukali do fachowych drzwi. Gdyby skuteczną pomoc uzyskali- to forum nie miałoby miejsca bytu. Gdyby amantydyna nie dzialala- kąśliwy Polak przegryzły swoim hejtem tętnicę tej idei już na samym początku. Mnie zastanawia inna kwestia- jeśli wolno mi pofilozofować? Jak to się dzieje , że obłożenie szpitali znacznie spadlò mimo że zakażenia nie odpuszczają- a śmiertelność jest wciąż na tak wysokim poziomie.? I proszę nie docinajmy sobie, nie prowokujmy, a gdy odpowiadamy- zachowajmy takt. Nawet jak nas szlag trafia. Najważniejsze żeby było to forum pomocowe a nie skręcało w kierunku dziwnych podziałów ktore zbyt dobrze znamy z życia w tym kraju. AMEN. Odpowiedz
    • 21 lutego 2021, 7:20
     Pani Dentystko, jak dobrze, że Pani tutaj jest. Wielkie dzięki.
    • 21 lutego 2021, 10:19
     Pani Beato, wielki szacun, za te mądre słowa, za ogromne serce, za bezgraniczną pomoc! Jak dobrze, że Pani tu jest! Ogromne podziękowania oczywiście dla naszego Doktora i wszystkich MEDKOW, którzy tu dzielą się swoją wiedzą i pomagają. DZIĘKUJĘ!!!
    • 21 lutego 2021, 12:07
     Pani Dentystko - 100/100. Świetnie to Pani ujęła.
    • 21 lutego 2021, 13:06
     Pani Dentystko, jak Pani udaje się w tak krótkim tekście ująć całość zagadnienia i jeszcze trafnie wysunąć wnioski, pozostaje Pani tajemnicą. Chapeau bas. P.S. Na Boga proszę tylko nie pisać" w tym kraju" a np. w naszym kraju, proszę.
    • 21 lutego 2021, 15:43
     Szanowna Pani Dentystko! Jest Pani Wspaniałym Człowiekiem! Z tego co widzę, leczy Pani nie tylko zęby ale i dusze pacjentów, do tego jeszcze COVID... Gdyby Pani kiedyś napisała książkę, na pewno ją kupię!
    • 21 lutego 2021, 18:22
     Kochana Pani Dentystko- Dziękuję
  • 20 lutego 2021, 18:41
   Jeszcze więcej tyrad i udowodniania racji własnego ego, przy wybiórczej kultury osobistej, zamiast skupienia się na meritum i pomocy ludziom. Jak niejaki Seth przygryzł po chamsku "między wódką a zakąską", nie wnosząc nic więcej. Odpowiedz
   • 20 lutego 2021, 20:42
    Wniosłem coś więcej wpisem skierowanym do tego do kogo był kierowany. A ludzie o mentalności sekciarskiej z klapkami na oczach i zero-jedynkowym podejściem do świata nie interesują mnie jako partnerzy do dyskusji. Na pewnym poziomie po prostu nie traci się czasu, gdy ktoś do prostego i konkretnego pytania dorabia taką ideologię, że się włos na głowie jeży jak można tak manipulować. Pana lekarza bardzo szanuję za to co robi, co zupełnie nie przeszkodziło mi zwrócić jego uwagi, że niesłusznie odebrał tamto pytanie jako trolling. Potwierdzają to też inni czytający. Więc jeśli Pan lekarz zamyśli się przez chwilę nad tym, to może pomoże to zachować równowagę w przyszłości i nie doprowadzi do podobnej sytuacji. Albo stwierdzi, że moje i innych zdanie zupełnie go nie interesuje i to też będzie ok. Dla mnie ten temat (o ile Pan lekarz mi czegoś nie odpisze) jest zakończony i może Pani i Pani podobni płakać w tysiącu miejsc nad tym jaki to ze mnie straszny człowiek - nie mam zamiaru więcej na to reagować. Odpowiedz
    • 20 lutego 2021, 21:28
     Nad pańskim przerośniętym ego płakać co najwyżej może otoczenie, bo faktycznie w tym miejscu musi się pan wypisać i wyżalić, nie wnosząc po raz kolejny nic merytorycznego. A chamskie wstawki proszę zostawić dla siebie, no bo przecież nie dla pani Izabeli.
    • 21 lutego 2021, 12:45
     Do AGA : poziom twojej inteligencji poraża! Czego nie rozumiesz - osoby inteligentne już odpisaly wyżej a ty dalej podjudzasz i obrazasz. Konkluzja obiektywna: grywko zadał pytanie zasadne co do tematyki forum a lekarz obraził porównując pytanie do głupiego (a więc i autora). I co z tego że zasłużony dla forum. Chodzi o kulture. Wystarczylo zostawić pytanie np. Chemikowi Nie Chemikowi itp. Jego wina - wystarczyło napisać jak juz musiał "NIE WIEM".
    • 21 lutego 2021, 13:00
     Ma Pan rację.
    • 21 lutego 2021, 13:12
     Panie Seth z pana cytat "A ludzie o mentalności sekciarskiej z klapkami na oczach i zero-jedynkowym podejściem do świata nie interesują mnie jako partnerzy do dyskusji." w tym jednym zdaniu zawarł pan swój stosunek do innych ludzi, brak rzeczowej dyskusji i obrażanie - argumentum ad prsonam to jak mówił prof.Roman Zieliński łysenkizm. https://stolikwolnosci.pl/profesor-roman-zielinski-odpowiada-34-naukowcom-z-pan/
    • 21 lutego 2021, 14:57
     Moi drodzy, przeczytajcie, proszę, to co napisała w tym temacie Dentystka i dajcie już temu spokój...
    • 21 lutego 2021, 15:17
     Z tego, co przeczytalam tu na forum to pan lekarz z Lublina stracil przyjaciela, ktory zmarl na Covid, byl leczony schematem MZ czyli prawie niczym, p. dr nie wiedzial jeszcze wtedy o leczeniu Covid amantadyna, pozniej juz wiedzac o tym uratowal znajoma, mysle ze p. dr ma jakas traume w zwiazku z tym i jego umysl jest tak bardzo nakierowany na leczenie chorych, ze wszelkie inne pytania tu na forum wydaja mu sie przeszkoda w pomocy im.
    • 21 lutego 2021, 18:12
     Do Iwana nie jesteśmy na ty, a żaden przerośnięty Seth nie będzie mnie obrażać broniąc niejakiej Izabeli. Sam wtrącił się w mój wątek z Lekarzem z Lublina pod inną zakładkaą. Zatem "twój poziom inteligencju poraża" wsadzić sobie proszę tam gdzie Seth - człowiek, który się tylko gardłuje udowadniając swoje ja. Poza chamstwem warto coś więcej wnieść do dyskusji.
 80. 20 lutego 2021, 17:19
  Dzień dobry, poszukuje kontaktu do dr Bodnara.Z wykształcenia jestem farmaceutą i chciałabym zadać pare pytań dotyczących Rimantadyny i jej dawkowania oraz podawania pacjentom z arytmią komorową- sprawa jest pilna. Z góry bardzo dziękuje . Odpowiedz
  • 20 lutego 2021, 18:26
   Dla dorosłych standardowe dawkowanie RIMANTIN 3x2 tabl / 1-2 dni następnie 2x2 tabl. W arytmii można podać od razu 2 x2 i obserwować. Nie przerywać leczenia arytmii. Niekonieczie coś się musi dziac. Pozdrawiam, Joanna Odpowiedz
   • 22 lutego 2021, 7:39
    Dziękuję Odpowiedz
 81. 20 lutego 2021, 17:05
  Pan Simon na pasku wypłat od Pfizer na stronie Wiley Online Library widnie jego nazwisko.Konflikt interesów. Odpowiedz
 82. 20 lutego 2021, 16:25
  Dzień dobry Panie Doktorze, piszę tutaj bo na głównym forum nie można dodać komentarza. proszę o poradę i wskazówki: 1. Małżonka lat 31 90kg wagi pierwsze objawy zaczęły się od soboty 13.02 silnym bólem pleców, wieczorem doszły zatoki sen od godz 16 do niedzieli godz 10, przez niedzielę osłabienie, ból głowy, poniedziałek, wtorek bez zmian, w środę test dodatni, brak smaku i węchu, od środy wieczór brak sił na dojście do toalety, tylko łóżko. Przez cały czas brak gorączki, brak kaszlu i brak duszności. Od soboty 13.02 wit d3 10 000 na dzień, gripex 3x dziennie, rutinacea max 2x1, od wczoraj aspiryna. 2. Córka lat 8 waga 45kg, objawy od wtorku, codziennie rano zatkany nos, nic więcej. Leczenie Apap junior 2x1, rutinoscorbin 2x2, wit d 2x2000. Test we czwartek niejednoznaczny, dziś tj 20.02 powtórzony-czekamy na wynik. 3. Ja 31 lat, 125kg wagi, bez objawów, we czwartek test niejednoznaczny dziś tj. sobota 20.02 powtórnie wymaz pobrany-czekam na wynik. Dodam że nie mamy innych chorób przewlekłych, oprócz otyłości. Proszę o podpowiedź który schemat leczenia zastosować u żony, i ewentualnie u nas gdy test wyjdzie dodatni, dodam że posiadam viregyt k 100mg. Tel 726792673 proszę o Pomoc. Pozdrawiam Serdecznie Odpowiedz
  • 20 lutego 2021, 20:46
   Pomoże ktoś? Odpowiedz
   • 20 lutego 2021, 21:44
    Może ktoś z medyków odezwie się. Najlepiej skopiować i jeszcze raz umieścić wpis, żeby wyświetlał się jako pierwszy. Na miejscu żony brałabym wariant 1, nie czekając na zaostrzenie objawów. Pamiętajcie o profilaktyce przeciwzakrzepowej (Acard, Pluscard, pololiryna) - jeśli nie macie przeciwskazań. Raz, że zatorowość to powikłanie covid, dwa - bierzecie duże dawki wit. D (potrzebnej przy walce z chorobą). Odpowiedz
 83. 20 lutego 2021, 16:03
  Lekarz prywatnie leczący Covid pilnie potrzebny. 664611508 Odpowiedz
 84. 20 lutego 2021, 15:51
  Czy ktos moze prosze sie ze mna skontaktowac? Dziadek wyglada coraz gorzej z godziny na godzine. Czy ktos zna jakies prywatny szpital gdzie mozna sie zglosic? Obawiam sie ze sami w domu sobie z tym nie poradzimy ;(;( Prosze o kontakt 508707374 Odpowiedz
  • 20 lutego 2021, 16:29
   Dlaczego nie dzwonicie po pogotowie? Odpowiedz
 85. 20 lutego 2021, 15:37
  Lekarz leczący Covid, dla mojego taty. Pilne. Sopot Mail: aka.te@yahoo.com 664611508 Odpowiedz
 86. 20 lutego 2021, 15:36
  Właśnie wróciłam z Przemyśla, gdzie odbyłam kilkudniowy staż w przychodni Optima. Dzięki wielkiej uprzejmości i gościnności Doktora Bodnara i jego syna miałam możliwość podszkolić się w osłuchiwaniu płuc i leczeniu Covid. Dla lekarza, który na co dzień nie osłuchuje pacjentów ( okulista, dentysta) to niezwykle cenne doświadczenie! Osluchiwalam z Doktorem codziennie ponad 40 osób. Nie zdawałam sobie sprawy ilu pacjentów po kilku dniach choroby już ma zmiany w płucach (pacjenci też nie). Chociaż jestem okulistą to nie mogłam znieść moralnie moich braków z pulmonologii w sytuacji gdy pacjenci z Covid są pozostawieni bez pomocy. Doktor Bodnar mnie ugościł i podzielił się cennym doświadczeniem, za co mu gorąco dziękuję! Zaprasza też kolejnych lekarzy. A skorzystają na tym pacjenci. Pozdrawiam. Joanna Odpowiedz
  • 20 lutego 2021, 15:55
   Jako okulista nie mogl Pan zniesc moralnie swoich brakow z pulmonologii.... Panie okulisto kłaniam sie Panu nisko i z wielkim szacunkiem. Przeciez nie musial Pan tego robic skoro nasi rodzinni lekarze pozamykali sie w osrodkach na cztery spusty. Nie przyjadą osłuchac ani nie otworzą osrodka ! Mamy dwa osrodki ,dzwonilam do jednego i drugiego ,pytalam czy jest lekarz ktory leczy Amantadyną ..pytano mnie co to jest !!! Jeszcze raz dziekuję za udzielanie sie na tym forum ,za Panski czas i za to ,ze dziekim takim lekarzom jak Pan ,jak dr.Bodnar oczywiscie ,jak lekarz z Lublina ,jak dentystka jestesmy w stanie ratować sie z Waszą pomocą.Pozdrawiam z Pomorza. Odpowiedz
   • 20 lutego 2021, 15:58
    Przepraszam Pani Okulistko ,Pani jest kobietą. Odpowiedz
   • 20 lutego 2021, 19:59
    Chwileczkę, napisałam o stażu w Optimie aby poinformować, że jest taka możliwość dla chętnych lekarzy, a nie żeby się pochwalić. Dr Bodnar dzieli się doświadczeniami w zakresie diagnostyki zapalenia płuc i leczenia. Jeśli z różnych stron Polski przyjadą do niego lekarze na takie szkolenie to pacjenci będą mieli większą szansę otrzymać właściwą pomoc. Dr Bodnar upoważnił mnie do przekazania tej informacji. Odpowiedz
  • 20 lutego 2021, 16:34
   Czapki z głów przed Panią i innymi lekarzami, którzy są wierni swoim zasadom i powołaniu. Szkoda, że jest Was tak niewielu. Odpowiedz
  • 20 lutego 2021, 19:35
   Duży szacunek dla Pani, Jesteście Państo LEKARZAMI!!!! Dziękuję bardzo. Odpowiedz
  • 21 lutego 2021, 1:25
   Kiedyś nadejdzie czas, że ulice będziemy nazywać imieniem dr. Bodnara i Bodnarystów. A co teraz my, zwykli ludzie, możemy zrobić my? Pisać pisma do pełnomocnika Izby Lekarskiej, kol. BezZasadnego? Odpowiedz
  • 21 lutego 2021, 3:47
   Nasza Kochana Oddana sprawie Okulistko! Szacun. JA również miałam zaproszenie od doktora Bodnara na kurs osłuchiwania. Niestety byłam zmuszona odmówić. Jestem zabiegowcem, nie nadążam z zasuwaniem przy fotelu, więc mowy nie ma by znaleźć czas . Powiedziałam też doktorowi , że nie wiem ile musiałabym wypić , żeby coś w płucach usłyszeć. Z równym powodzeniem mogę uczyć naszego doktora leczenia kanałowego w zębach. Ale cudnie , że pani to zrobiła. Każdy w miarę możliwości dokłada swoje 3 grosze do ratowania życia ludziom. Często potrzebne jest proste merytoryczne wyjaśnienie pacjentom na czym polega ich choroba, wyczulenie ich na wiele podstępnych aspektów covid. Często ci ludzie potrzebujà po drugiej stronie słuchawki usłyszeć, że mogą zadzwonić, poradzić się. Czują się zaopiekowani. W ich leczeniu zaprowadzamy jakiś porządek. Pozostawieni sami sobie leczą się chaotycznie bo ich przychodnie ich nie przyjmują. Nie wiem czy jesteśmy zieloną wyspą , ale w moim mieście są lekarze , którzy leczą amantydyną. Znam lekarza , który za własne pieniądze kupil amantydynę by mieć co pacjentom dać w razie w. Leczy, osłuchuje, kieruje na badania, przychodnie ma otwartą i mówi , że nie leczy pacjenta jeśli go nie widzi. Moje kwalifikacje dyskwalifikują mnie do osłuchiwania. Ale myślę że w moim mieście akurat aż takiej potrzeby nie ma. Myslę że wystarczy to co robię skoro nagle Polska zawisła na e- poradzie. Ale nie jest też tak że mam podpompowane ego. Mam wielką pokorę wobec tej choroby i często za moimi poradami stoją dziesiątki rozmów z zaprzyjaźnionymi lekarzami, tworzymy swego rodzaju e- konsylium pochylone w danym momencie nad tym konkretnym pacjentem . FAJNIE ŻE SĄ TAKIE Aśki okulistki , które zechcą w ogóle dotknąć covidowca. BRAWO PANI ASIU. Odpowiedz
  • 21 lutego 2021, 11:01
   Doktor Joanno, gratuluję determinacji! Życzę sił, pozdrawiam. Odpowiedz
   • 21 lutego 2021, 17:15
    Medyczko, doktor czeka na Ciebie :-) Powodzenia! I napisz jak było! Odpowiedz
 87. 20 lutego 2021, 15:35
  Lekarz leczący Covid, dla mojego taty. Pilne. Sopot Mail: aka.te@yahoo.com Odpowiedz
 88. 20 lutego 2021, 14:36
  koko spoko dalsze odcinki https://covid-19-nieznane-fakty.pl/blog/eksterminacja-narodu-zydowskiego-na-terenie-izraela/ Odpowiedz
  • 21 lutego 2021, 17:02
   Zanosi się na jeszcze więcej pracy przed służbą zdrowia, chyba że ten owczy pęd po syntetyczny patogen uda się w naszym kraju powstrzymać! Odpowiedz
 89. 20 lutego 2021, 14:36
  Witam. Czy ma ktos kontakt do lekarza ktory leczy Amantadyna w woj mazowieckim badz lodzkim? Moj dziadek ma covid od ponad tygodnia, slabnie z dnia na dzien. Dziadek ma cukrzyce, problem z sercem i inne choroby takze boje sie podac mu lek bez nadzoru lekarza. Bardzo prosze o kontant na angelikaa.walczak@gmail.com jesli ktos zna kogos kto moglby pomoc. Na wizyte do dr Bodnara dziadek nie dojedzie, jest zbyt slabo aby pokonac taka odleglosc ;( Odpowiedz
  • 20 lutego 2021, 14:47
   Pani Angeliki, proszę zostawić do siebie kontakt, np nr telef wówczas któryś z lekarzy będzie mógł pomoc. Odpowiedz
   • 20 lutego 2021, 14:55
    Pani Angeliko... przepraszam, tak miało być :) Odpowiedz
   • 20 lutego 2021, 15:00
    Bardzo proszę o kontakt pod numerem 508707374. Czekam z niecierpliwością Odpowiedz
 90. 19 lutego 2021, 14:52
  Panie Doktorze, drodzy Forumowicze. Od 4 dni mam wyraziste objawy covidu, dziś zażyłam pierwszą tabletkę Amantixu 100 mg. Już godzinę po tej pierwszej dawce odczułam poprawę samopoczucia - bóle pleców i stawów bardzo wyraźnie się zmniejszyły. Mam nadzieję, dalej będzie juz tylko lepiej. Z niepokojem jednak stwierdzam, że moja 14-letnia córka zaczęła nagle dziś mieć suchy kaszel i skarżyć się na ból głowy oraz zmęczenie. Zastanawiam się nad podaniem jej Amantixu. Próbowałam przeszukiwać forum w poszukiwaniu opinii i dawkowania amantadyny dla takiego dziecka i niestety nie udało mi się znaleźć schematu. Czy ktoś z Państwa mógłby mi pomóc w tym względzie? Wiem, ze liczy się czas i jeśli to bezpieczne, to chciałabym, by moje dziecko uniknęło eskalacji infekcji. Będę niezmiernie wdzięczna za pomoc. Odpowiedz
  • 20 lutego 2021, 14:49
   Lekarz z Lublina pisal,ze od 10 roku do 45 kg dawac 2x1 tabl 100mg na dobę. Odpowiedz
   • 20 lutego 2021, 22:53
    Bardzo dziękuję Odpowiedz
 91. 19 lutego 2021, 14:43
  DO P. IZABELI GRYWKO, BARDZO WATPIE ZE TO JEST PANI PRAWDZIWE IMIE I NAZWISKO, MOZE PODA PANI WIECEJ DANYCH, wyksztalcenie, zawod, miejsce pracy, miejsce zamieszkania zeby to udowodnic. NAPRAWDE NIE MUSI PANI KORZYSTAC Z TEGO FORUM, nie ma takiego przymusu, a jezeli juz p. to robi to niech p. nie sieje zametu i fermentu i nie obraza ludzi, troche pokory i szacunku wobec ludzi ktorzy poswiecaja swoj czas i zdrowie, by pomagac innym, pani pytanie i reakcja na odpowiedz jest BARDZO INFANTYLNA, inteligentny czlowiek wie i ma wyczucie komu i jakie pytanie moze zadac, naprawde wystawila p. o sobie bardzo kiepskie swiadectwo, na niektore p. watpliwosci moglby odpowiedziec chyba tylko sam Pan Bog! Odpowiedz
 92. 19 lutego 2021, 13:45
  Ktoś kto jednorazowo wchodzi na ten portal i oczekuje odpowiedzi, powinien najpierw poczytać wcześniejsze wpisy zainteresowanych oraz udzielane odpowiedzi przez lekarzy i inne kompetentne osoby. Praca tych Ludzi jest dla nas nieoceniona! Wiedząc, że amantadyna jest nie dopuszczona w leczeniu covida, żądacie aby osoby nam pomagające podawały swoje dane. Trzeba być osobą bez jakiejkolwiek empatii i zrozumienia, żeby jeszcze tych Ludzi poniżać na forum. Czytając wcześniejsze wpisy dowiedzielibyście się jaką uczelnię i kiedy skończył nasz Lekarz z Lublina. Dowiedzielibyście się nawet jakich miał wykładowców, ale Wam to jest chyba nie potrzebne....wolicie natomiast kwestionować nie tylko zawód ale także Jego ogromną wiedzę. Smutne to w dobie gdzie nikt nie udziela tak dużo i ważnych informacji, z których korzystają już tysiące ludzi. Odpowiedz
  • 19 lutego 2021, 14:40
   Chciałabym serdecznie podziekowac Panu Doktorowi Bodnarowi i wszystkim lekarzom, którzy na tym forum bezinteresownie poświęcając swój czas, pomagają innym. Dziękuję również wszystkim, którzy pomagają informując i wyjaśniając. Pomogli Państwo wielu osobom, czytam to forum od początku, stąd moja pewność. DZIĘKUJĘ! Odpowiedz
 93. 19 lutego 2021, 11:36
  Dzień dobry, czy jest jakis lekarz z Gdańska leczący amantadyną i mogący mi pomóc? Moj tata , 94 lata, kaszel pogłębiający się od dłuższego czasu z napadami kichania, bez gorączki. Zdjęcie płuc sprzed miesiąca - ok. . Ostatnie kilka dni coraz mocniejszy , spastyczny, trudności w odksztuszaniu zalegającej flegmy, nogi spuchnięte do kolan............ Kiedy udało się wczoraj wieczorem dostać do lekarki rodzinnej ta stwierdziła niewydolność serca, szmery w oskrzelach i trochę płynu w płucach - przepisała Spironol i Atrovent. Ponoć do antybiotyku tata się jeszcze "nie kwalifikuje". Nie mam pojęcia czy czekać aż te leki poskutkują, na wszelkie testy płatne na covid w okolicy już przed weekendem za późno --- czy podać Viregyt i szukać lekarza, który antybiotyk przepisze. . Mój nr 880124127 Odpowiedz
  • 19 lutego 2021, 12:51
   Opisane objawy wskazują faktycznie na zastój krazeniowy. Rodzinna ma rację. Na to Viregyt nie pomoże. Pozdrawiam. Joanna Odpowiedz
   • 19 lutego 2021, 13:04
    A może Pani Dr poradzić czy leki Coaxil Afobam i hydroxizina może być stosowana z Amantadyną , mama ma Covid, i lekki przebieg temp. 37,5 wieczorem i brak węchu Odpowiedz
    • 20 lutego 2021, 20:45
     Pani Ewo, amantadyna może nasilać objawy choroby podstawowej pani mamy(proszę przeczytać o efektach niepożądanych, o których pisze dr Bodnar). Konieczna jest konsultacja ze specjalistą prowadzącym leczenie .Być może wystarczy zwiększyć dawkę Afobamu, ale o tym musi zadecydować lekarz. Ponieważ amantadyna jest lekiem znanym w neurologii i psychiatrii, jest szansa na konstruktywną rozmowę z lekarzem o włączeniu amantadyny. Powodzenia
 94. 19 lutego 2021, 11:34
  Witam, Bardzo Państwa proszę o informację/opinie dotyczącą stosowania rymantydyny u dziecka (20 miesiąc - 11kg wagi), potwierdzony covid. Czy jest taka możliwość? Czy jest to bezpieczne? Jeżeli tak to bardzo proszę o schemat dawkowania. Serdecznie Dziękuję i Pozdrawiam. Odpowiedz
  • 19 lutego 2021, 12:12
   Panie Michale, na pewno można i ktoś z lekarzy Panu pomoże z dawkowaniem. Najlepiej zostawić nr telefonu do siebie, bo teraz zrobiła się taka sytuacja, że może nikt nie zabierze głosu. Proszę też przejrzeć komentarze (ctrl +f). Całkiem niedawno dla mniejszego niż Państwa dziecka podawano dawkowanie. Odpowiedz
   • 19 lutego 2021, 12:24
    Pani Agato Dziękuję, Zostawiam mój numer 607107836 - bardzo proszę o kontakt. Forum przeszukiwałem ale niestety może złych filtrów używałem. Znalazłem wpis: dla dzieci od 0 -12 roku 1,5 - 3 mg/kg co 8 godzin lub 2,2 - 4,4 co 12 godzin. Odpowiedz
    • 19 lutego 2021, 12:43
     Dla dziecka 11 kg z potwierdzonym Covid Rimantin 2 x 1 tabl przez 5- 6 dni oraz koniecznie leczenie objawowe ( nic Pan nie napisał o objawach), dużo nawadniać dziecko.. Pozdrawiam. Joanna
    • 19 lutego 2021, 12:51
     Pani Joanno, temperatura rano 37,2 a teraz tj 12:30 38,2. Poza tym, brak innych objawów. Przepraszam że piszę w odpowiedzi na mój post ale nie mam możliwości odpowiedzi pod Pani postem.
    • 19 lutego 2021, 12:54
     Zbijać gorączkę dowolnym lekiem jak zwykle dajecie + Rimantin i powinno być dobrze :-)
    • 19 lutego 2021, 13:50
     Pani Joanno, Bardzo Dziękuję za informacje i za poradę. Pozdrawiam Michał
 95. 19 lutego 2021, 11:09
  do Pani Barbary Stasiak - zgadzam sie z Panią w 100%,- miło posłuchać głosu rozśadku bo jak widać wielu go brakuje. . Ilekarz z Lublina bardzo pomga służąc swoja wiedzą i konsultujac pacjętów jest tu z nami jak chemik, dentystka,okulista od dawna,. pomoc wasz jest bez interesowna i nieoceniona. do ILekarza z Lublina - proszę nie brać sobie do serca wypowiedzi tych paru osób i nadal słuzyć wiedzą i pomocą - niestety malkontentów nie brakuje i na tym forum musieli się tacy znaleźć i jeszcze zapewne się znajdą. Odpowiedz
  • 19 lutego 2021, 11:36
   ??? Bo ktoś zapytał słusznie o możliwe działanie amantadyny to daje prawo "lekarzowi z Lublina" wyśmiewania i szydzenia? Zachował się bezczelnie i tyle w tym temacie. Odpowiedz
   • 19 lutego 2021, 11:38
    Ma Pan rację Panie Bartku. Odpowiedz
   • 19 lutego 2021, 11:46
    nikt nie powinien być niegrzeczny, jednak jedna taka odpowiedź nie dyskredytuje nikogo jako lekarza. Więcej - znam wielu wyjątkow niemiłych , a jednocześnie świetnych lekarzy........... A tu próbujecie Państwo z powodu "niegrzeczności" podważać autorytet i wiedzę lekarza pomagającego ludziom , zarzucając mu anonimowość- a to już nie jest w porządku. Odpowiedz
   • 19 lutego 2021, 12:58
    Nie panie Bartku ,ktos zaatakowal lekarza ktory wg tej pani powinien podpisywac sie imieniem i nazwiskiem i podal kilka innych zarzutow a potem byla mowa o Amantadynie. A jak dziala Amantadyna dr.Bodnar podal bardzo dokladnie w opisie na samym poczatku. Ta pani natomiast żąda by inny lekarz po raz kolejny to zrobil i jeszcze ..postawil pod wpisem pieczątkę.Wszystko jest tu dokladnie opisane ,czytac wpisow sie nie chce bo jest ich ponad 5000. Ja jestem tu od samego poczatku i czytam wszystko.Kto sie spoznil musi to przestudiowac lub grzecznie zapytac ,bez niepotrzebnych insynuacji. Odpowiedz
   • 19 lutego 2021, 13:17
    Panie Bartku proszę powoli i ze zrozumieniem przeczytać zadane pytanie oraz kolejne wypowiedzi jego Autorki- delikatnie mówiąc były one niegrzeczne i wręcz aroganckie. Udzielone odpowiedzi były wyczerpujące i uświadamiały z jak złożonym zagadnieniem w wypadku Covid mamy do czynienia - i jest ono "rozpoznawane bojem" czyli bieżącymi obserwacjami przebiegu choroby u różnych ludzi. Gdyby badania amantadyny były przeprowadzone wcześniej zgodnie z wnioskami p. dr Bodnara wiedza byłaby już inna. Proszę sięgnąć do Bazy pubmed i zobaczyć jak liczne zespoły naukowców biorą udział w badaniach. Najważniejsze jest ratowanie życia ludzkiego, a jak wynika a wpisów internautów osłuchanie pacjenta jest praktycznie niemożliwe w całej Polsce i Izby Lekarskie nie mają z tym problemu Odpowiedz
    • 19 lutego 2021, 15:17
     karneol - na prawdę nie sposób się tu z Tobą nie zgodzić.
  • 19 lutego 2021, 11:43
   Dokładnie jak Pan napisał. Ludzie powinni zdać sobie sprawę, ze lekarze tu działający poświęcają swój czas i... nerwy czysto bezinteresownie. A tu jedna mniej grzeczna odpowiedź powoduje lawinę ataków - tak głupie to i bezsensowne, że aż budzi podejrzenia czy nie chodzi o zamierzoną dyskredytację osób tu pomagających. ...Pani Izabela Grywko zadała pytanie, na które nie ma odpowiedzi, bo wszelkie teorie na temat odporności po covidzie na dziś między bajki można włożyć, i na pewno nie Przychodnia jest miejscem, gdzie powinno padać. Odpowiedz
   • 19 lutego 2021, 12:06
    Proszę dokładnie przeczytać cały wątek. Odpowiedz
 96. 19 lutego 2021, 10:51
  koko spoko dalsze odcinki Brytyjski rząd przedstawił długą listę powikłań po szczepieniach przeciw COVID-19 http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=30535&Itemid=47 Odpowiedz
 97. 19 lutego 2021, 10:15
  Dzień dobry. Biorę viregyt 7 dni. Skończyłam wczoraj antybiotyk Levoxa 500. Jest ogromna poprawa, nie mam goraczki ale od kilku dni ciągle mam mdłości, brak apetytu i jest mi bardzo słabo. Co może być tego przyczyną i jak sobie z tym radzić? Odpowiedz
  • 19 lutego 2021, 11:40
   Pani Marcelino na pewno choroba Panią osłabiła sama w sobie. Leki podrażniają też florę jelitową, pora zadbać o probiotyki (w tabletkach lub naturalne kiszonki, ogórki, kefiry). Może na mdłości ugotowany ryż z marchewką (to jakiś pan pisał), może z chudym mięsem (pierś kurczaka), albo inaczej - ryż z jabłkiem. Proszę jeść na co ma Pani ochotę, co lubi. Małymi porcjami, małymi łykami. Żeby się nie odwodniać i nie osłabiać dalej. Odpowiedz
  • 19 lutego 2021, 11:55
   Jeszcze jedno proszę pamiętać brać polocard /acard/pluscard /polopiryna jaki profilaktyka przeciwzakrzepowa. Jak będzie Pani już po oznaczyć D-dimery w krwi, zbadać serce i płuca. Teraz zadbać jeszcze o elektrolity (w tabletkach musujących lub płynach). Odpowiedz
 98. 19 lutego 2021, 9:50
  W jakim tempie jest usuwany z organizmu chlorowodorek amantadyny i produkty przy nim powstałe. Osoba dorosła ok. 40 lat. Normalny metabolizm. ???? Odpowiedz
  • 19 lutego 2021, 10:29
   tzw czas półtrwania amantadyny wynosi średnio ok 15 godzin Odpowiedz
   • 19 lutego 2021, 11:51
    A jeszcze jedno Pani Marcelino, proszę sobie po leczeniu sprawdzić poziom D-dimerów z krwi pod kątem zakrzepicy A teraz brać jeszcze acard/pluscard/polocard/pół polopiryny profilaktycznie przeciwzakr zepow o. Na pewno pamięta Pani o suplementacji C, D Odpowiedz
 99. 19 lutego 2021, 9:09
  Pełnomocnik Delegatury OIL w Przemyslu - jakiś kol. BezZasadny podważa etykę postępowania Doktora?? Czy i co możemy do niego napisać? Każdy indywidualnie. Tu jest mail: przemysl@hipokrates.org Odpowiedz
  • 19 lutego 2021, 10:38
   Powinien napisać każdy kto został wyleczony dzięki Doktorowi. Opisać dokładnie przebieg choroby i moment gdy amantadyna zaczęła działać. I na koniec zapytać, czy znają inny lek, który lepiej działa na wirusa. Poprosić o odpowiedz, czy potrafią lepiej leczyć niż Doktor Bodnar. Odpowiedz
   • 19 lutego 2021, 12:32
    TAK DOKLADNIE każda osoba która wspomogl dr.Bodnar powinna napisać do M.ZASADNEGO(bezzasadnego) opisać przypadek-wyleczenie i zadać pytanie co widzi w tym nieetycznego. Wstyd,zeby pelnomocnik Izby Lekarskiej tak sie zachowywa!!!l- pacjenci powinni wnieść skargę na stworzenie tak szkodliwe społecznie!!! Utrudniające powrót do zdrowia pacjentów i przeszkadzajace we wspaniałej pracy i prawdziwej służbie dla zdrowia ludzi.My się tu oburzamy a Federacja Pacjentów śpi- kolejna organizacja typu atrapa... Odpowiedz
 100. 19 lutego 2021, 8:29
  Proszę o informację , czy amantadyne można brać z lekami : coaxil 12,5 afobam 0.25 hedroxizina 0.25, mama choruje na COVID ma 37,5 temperatury wieczorem , brak węchu . Odpowiedz
 101. 19 lutego 2021, 0:01
  Czy orientuje się może ktoś jak wygląda kwestia budowania przez organizm odporności na covid po przyjęciu amantadyny? Czy możliwe jest że osoba która wg. Wytycznych przeżyje jakimś cudem na samym paracetamolu będzie miała wysoką odporność a osoba która od razu zgasi covid amantadyną - relatywnie znikomą? Pomijam oczywistą oczywistość nadrzednej funkcji ratowania życia i zdrowia. Odpowiedz
  • 19 lutego 2021, 0:27
   Pytanie rzekłbym głupie i bezsensowne, wystarczy spojrzeć co robi "niejaki" dr Bodnar w swojej przychodni razem ze swoim synem-informatykiem. Obaj przechorowali covid , obaj byli leczeni Viregyt-em, obaj "szwędają" się po przychodni bez masek między pacjentami z aktywnym covidem i jakoś po raz drugi się nie zarazili. Czy są w takim razie odporni na covid po przeleczeni Viregyt-em, czy nie ??? Widziałem osobiście jak to robią, mogę to poświadczyć. Spędziłem 6 godzin w Przemyślu. Odpowiedz
   • 19 lutego 2021, 1:09
    Jestem w szoku :) Spędził Pan całe 6 godzin z dwiema osobami i rozumiem na tej podstawie przyjął Pan swoje śmieszne stanowisko? Albo nie jest Pan medykiem (inaczej miałby Pan odwagę się podpisać) albo Pana wiedza jest mierna. Wystarczy zapewne minimalna systematyczna dawka amantadyny aby uchronić się od wirusa w takim środowisku jak przebywa Pan Bodnar. Jeżeli nie ma Pan dostatecznej wiedzy w temacie procesu budowania odporności to proszę nie zabierać zdania. Pytam o zdanie kogoś z doświadczeniem. Odpowiedz
    • 19 lutego 2021, 1:25
     ciekawe pytanie i może mieć pani rację np. antybiotyk zabija bakterie ale to nie chroni już przed ponownymi infekcjami tych samych bakterii
    • 19 lutego 2021, 1:34
     Proszę sobie pojechać do Przemyśla i posiedzieć na korytarzu w Przychodni Optima wśród kaszlących pacjentów chociaż godzinę, jeśli się Pani odważy. A co do wiedzy na temat odporności w przypadku covidu to na chwilę obecną nie ma jej nikt w Polsce, ani na świecie. Nikt nie wie dlaczego jedni zarażają się przy kontakcie 15 minutowym z osobą zarażoną, a inni przebywają 24 godziny na dobę z osobą chorą przez 2 tyg., która jest leczona tylko objawowo lekami p-gorączkowymi. Po miesiącu od wyzdrowienia obie osoby wykonują test na p-ciała i ta po przechorowaniu ma wysokie miano p-ciał , a ta zdrowa co się nią opiekowała bez jakiegokolwiek zabezpieczenia ma p-ciała zerowe. takich osób są setki. I powiedz teraz mądralo która z nich ma odporność?? Od maja 2020r, badam pacjentów w Poradni i do tej pory nie spożyłem ani jednej kaps/tabl. Amantadyny. Miałem kontakt z pacjentami covidowymi i nie miałem na sobie kosmicznego stroju jak moi koledzy pracujący w oddziale covidowym. Jak paniusiu nie masz pojęcia o tym kto i jak zajmuje się chorymi ludźmi to idź do szpitala do pomocy przy pacjentach covidowych, popracuj tydzień i wtedy porozmawiamy, jak ze strachu nie wylądujesz na psychiatrii.
    • 19 lutego 2021, 1:49
     Są osoby zaszczepione, które przed i po szczepieniu p-covidowi miały i mają zerowe miano p-ciał i naukowcy nie mają na chwilę obecną wytłumaczenia dlaczego tak się dzieje. Każą im się ponownie szczepić. Czy to jest efekt posiadania przez nie odporności, czy braku reakcji na szczepionkę, a może szczepionka była "wadliwa"???- tego nie potrafią wytłumaczyć.
    • 19 lutego 2021, 2:17
     mądralo? paniusiu? Naprawdę jest Pan lekarzem :) ? A jakim jest Pan autorytetem, że kwestionuje zasadność mojego pytania? Przepraszam może ma Pan jakieś osiągnięcia na polu immunologii skoro zna Pan wszelkie wyniki badań i odpowiada w imieniu wszystkich? Prosze o trochę odwagi i przedstawić się - chetnie zweryfikuje Pana osiągnięcia. Do tego czasu proszę zachować trochę godności i nie ośmieszać się.
    • 19 lutego 2021, 5:52
     Pani Izabelo ,a nie lepiej zapytac o to wszystko znakomitego prof.dr hab.n.medycznych ,wykladowcy akademickiego,konsultanta krajowego :Horbana ,Guta ,Simona ? Oni pojęcie mają i na 100% dadzą Pani zadawalającą odpowiedz.Tu udzielają sie są sami szewcy i kowale ktorych tylko plebs pyta o radę i prosi o pomoc.
    • 19 lutego 2021, 9:22
     Wskazane przez Panią osoby raczej nie leczą tą metodą. Osoby które szukają pomocy na tym forum nazywa Pani plebsem? Gratuluje!
    • 19 lutego 2021, 9:50
     Dzień dobry. Pani Izabela ma rację. Podpisuje się pan jako lekarz z lublina i udziela pan porad medycznych a nie ma odwagi się ujawnić na tym forum i wspierać dzięki temu naszego Doktora. To po co pan się udziela - nie rozumiem tego. Dentystka wielokrotnie podaje numer telefonu do siebie czy dane osobowe - dzięki temu jest wiarygodna. Pan z kolei chyba boi się jak reszta lekarzy chowających się pod miotłą i anonimowo atakuje. Weźmie pan przykład z lekarzy którzy podpisują się na tym forum zamiast atakować innych swoimi wypowiedziami.
    • 19 lutego 2021, 9:55
     wez człowieku z lublina miej jaj* i podpisuj się pod swoimi wypowiedziami bo ja tez moge sobie napisac że jestem pediatra czy onkolog i przez to ktos moze ucierpiec pomagasz i wspierasz na tej stronie to zastosuj sie do zasad tutaj panujacych i sie ujawnij albo wracaj do swojej nory i zyj dalej w strachu.
    • 19 lutego 2021, 10:02
     Popieram. podpisuje się Pan jako lekarz z Lublina a tak się wcale nie zachowuje. Ktoś pyta się o to czy może mieć odporność a Pan atakuje i wyśmiewa. Chyba jest to właściwe pytanie na właściwej stronie www. Proszę dać szansę wypowiedzieć się tym, którzy może są w stanie udzielić więcej informacji na ten temat. Ja tez przyznam szczerze, że się nad tym zastanawiałam.
    • 19 lutego 2021, 10:40
     Prymitywny trolling w akcji:). Nikt tu nie ma obowiązku pisać pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem. Wszelkie treści należy krytycznie analizować, niezależnie czy to encyklika Jana Pawła, obwieszczenie Ministra Zdrowia, wynik badania histopatologicznego czy publikacja w ”Nature”.
    • 19 lutego 2021, 10:44
     Zaczyna się jak to w polskiej piaskownicy. Zamiast cieszyć się, że są lekarze wspierający dr Bodnara i pomagający ludziom - będziecie kamieniować za brak podania nazwiska . Nie każdy może sobie pozwolić na zwolnienie z pracy za leczenie amantadyną, albo wyklęcie ze środowiska, a z tego co wiem jest tu jeden taki lekarz. Strona jest oficjalną strona przychodni a Dr Bodnar, jak widać z jego wpisów , śledzi komentarze . Gdyby osoby pomagające ludziom były niewiarygodne, od razu zweryfikowały by to ich wpisy. Albo działania - w końcu każdy może napisać o nieskutecznej pomocy. ............ Być może lekarz z Lublina odezwał się mało grzecznie, ale śledząc historię jego pomocy ludziom zmasowany atak Państwa jest w niczym nie uzasadniony. Powiedziałabym , że wręcz haniebny. Wpadacie na moment po poradę i ma być tak jak sobie wymyśliliście. Nie chcecie korzystać z takiej pomocy - droga wolna, przecież Was tu nikt nie trzyma. Nie musicie też lubić lekarza z Lublina, jeśli jego pomoc jest skuteczna. ............ Lekarze tu doradzający poświęcają swój czas wszystkim tutaj bezpłatnie i z pobudek czysto etycznych. Wiara w ten zawód wraca. Wiarę w ludzi niszczą Wasze pretensje i niewdzięczność i tyle. ........................Nie rozpoczynajcie nagonki na lekarzy występujacych anonimowo, bo wygląda to na robotę trolli chcących rozbić tę społeczność, jedyną taka w Polsce, gdzie można otrzymać realne wsparcie w chorobie i pomoc.
    • 19 lutego 2021, 11:18
     Pełna zgoda Pani Barbaro, 100%
    • 19 lutego 2021, 11:31
     ??? Bo ktoś zapytał słusznie o mozliwe działanie amantadyny to daje prawo "lekarzowi z Lublina" wyśmiewania i szydzenia? Zachował się bezczelnie i tyle.
    • 19 lutego 2021, 11:41
     Do minister zdrowia Andrzej Niedzielski i Barbara Stasiak - to wy trollujecie. Jest konkretne pytanie o skutki odpornościowe a wy atakujecie - w takim razie coś musi być na rzeczy skoro pytanie jest niewygodne. Albo dajcie się wypowiedzieć komuś kto ma pojęcie bo broniąc bezczelnej wypowiedzi "lekarza" z Lublina wprowadzacie niepotrzebny zamęt.
    • 19 lutego 2021, 14:01
     Ktoś kto jednorazowo wchodzi na ten portal i oczekuje odpowiedzi, powinien najpierw poczytać wcześniejsze wpisy zainteresowanych oraz udzielane odpowiedzi przez lekarzy i inne kompetentne osoby. Praca tych Ludzi jest dla nas nieoceniona! Wiedząc, że amantadyna jest nie dopuszczona w leczeniu covida, żądacie aby osoby nam pomagające podawały swoje dane. Trzeba być osobą bez jakiejkolwiek empatii i zrozumienia, żeby jeszcze tych Ludzi poniżać na forum. Czytając wcześniejsze wpisy dowiedzielibyście się jaką uczelnię i kiedy skończył nasz Lekarz z Lublina. Dowiedzielibyście się nawet jakich miał wykładowców, ale Wam to jest chyba nie potrzebne....wolicie natomiast kwestionować nie tylko zawód ale także Jego ogromną wiedzę. Smutne to w dobie gdzie nikt nie udziela tak dużo i ważnych informacji, z których korzystają już tysiące ludzi.
    • 19 lutego 2021, 14:36
     DO P. IZABELI GRYWKO, BARDZO WATPIE ZE TO JEST PANI PRAWDZIWE IMIE I NAZWISKO, MOZE PODA PANI WIECEJ DANYCH, wyksztalcenie, zawod, miejsce pracy, miejsce zamieszkania zeby to udowodnic. NAPRAWDE NIE MUSI PANI KORZYSTAC Z TEGO FORUM, nie ma takiego przymusu, a jezeli juz p. to robi to niech p. nie sieje zametu i fermentu i nie obraza ludzi, troche pokory i szacunku wobec ludzi ktorzy poswiecaja swoj czas i zdrowie, by pomagac innym, pani pytanie i reakcja na odpowiedz jest BARDZO INFANTYLNA, inteligentny czlowiek wie i ma wyczucie komu i jakie pytanie moze zadac, naprawde wystawila p. o sobie bardzo kiepskie swiadectwo, na niektore p. watpliwosci moglby odpowiedziec chyba tylko sam Pan Bog!
  • 19 lutego 2021, 8:48
   Ja mam wysokie ilości przeciwciał igG a brałam amantadyne przez 10 dni od 2 dnia objawów. Jestem 2 miesiące po chorobie i dalej je mam.... Praktycznie nie spadają a badanie robiłam w 3 tyg i 7 tyg od pierwszych objawów. Odpowiedz
  • 19 lutego 2021, 9:41
   Naukowcy sami nie rozumieją, niektórzy z nich celowo zaciemniają temat. Jest hipoteza, że już nosimy w sobie wystarczającą ilość odmian koronawirusów (jak z wirusem opryszczki), że kolejne odmiany inwazyjne nie robią na organizmie wrażenia z powodu wysokiej odporności ogólnej (nieswoistej), która budowana jest choćby poziomem wit.D. Sporo zależy od grupy krwi. Badacze wpływu szczepionki przypominającej BCG na gruźlice sami przyznają, że grupa zaszczepiona nie chorowała, mimo że nie miała przeciwciał na Covid-19. Na to nakłada się możliwa nieprawidłowa identyfikacja choroby, tj współistnienie Sars-2 z dominującą grypą, a testerzy nastawieni są na wykrywanie tylko Sars-2. Grupa polskich naukowców z niezależnego zespołu Continue Curatio pod kier. prof.Samolińskiego w liście otwartym do decydentów już w sierpniu 2020 apelowała o wdrożenie testów różnicujących grypę i covid (artykuł w "Przegląd" Nr 7 przedrukowany w Angorze Nr 8 21-02-2021). Odpowiedz
  • 19 lutego 2021, 10:29
   A pani Izabela pojawiła się z pozostałą resztą żeby siać ferment? Jeśli nie podoba się odpowiedź można szukać dalej, każdy może podpisać się jak chce a pani tylko czeka żeby lekarz się ujawnił. I co będzie pani pod nim ryć i donosić? Tylko na to czekacie, żeby niszczyć lekarzy, którzy w tym miejscu pomagają innym. Odpowiedz
   • 19 lutego 2021, 11:14
    do Agi - nic dodać nic ująć.... Odpowiedz
  • 19 lutego 2021, 10:43
   Większość którzy chorowali i brali amantadynę mają znaczny poziom przeciwciał pamiętać trzeba że od infekcji do objawów choroby to około 5-7 dni każda infekcja zaczyna się podprogowo najczęściej lekkim rozbiciem 2-3 dni później 3-4 dni bezobjawowo po przełamaniu odporności nieswoistej a później dopiero narastanie objawów gdzie wchodzi reakcja organizmu i narastanie odporności swoistej. Jest sporo czasu gdzie wirus bezpośrednio działa na na organizm.Pacjenci biorą amantadyne dopiero w okresie nasilających się objawów choroby czyli w 7-10-12 dniu, a lek wyhamowuje jaszcze wirusa przez 2-3 dni infekcji ,więc jest bardzo długie odziaływanie wirusa na organizm o tym już pisałem niestety na tym forum cały czas w koło to samo, nikomu się nie chce trochę poszperać i poczytać, czy nawet logicznie pomyśleć. Musiałbym tylko siedzieć i odpisywać na te same pytania,przez takie stwierdzenia siejecie tu zamęt i prowokujecie inne osoby .Jestem tego zdania każdy pisze jak chce i się ujawnia jak chce to jego dobra wola i proszę to uszanować. Odpowiedz
   • 19 lutego 2021, 11:05
    Panie Doktorze, Dziękuję za odpowiedź. Potwierdzam, że po miesiącu od leczenia (wariant 2) jest wysoki poziom, leczenie skuteczne. Czy tę odpowiedź na pytanie o przeciwciała można dołączyć do tekstu zakładki "Najczęstsze pytania..." Odpowiedz
   • 19 lutego 2021, 14:45
    Panie Doktorze, drodzy Forumowicze. Od 4 dni mam wyraziste objawy covidu, dziś zażyłam pierwszą tabletkę Amantixu 100 mg. Już godzinę po tej pierwszej dawce odczułam poprawę samopoczucia - bóle pleców i stawów bardzo wyraźnie się zmniejszyły. Mam nadzieję, dalej będzie juz tylko lepiej. Z niepokojem jednak stwierdzam, że moja 14-letnia córka zaczęła nagle dziś mieć suchy kaszel i skarżyć się na ból głowy oraz zmęczenie. Zastanawiam się nad podaniem jej Amantixu. Próbowałam przeszukiwać forum w poszukiwaniu opinii i dawkowania amantadyny dla takiego dziecka i niestety nie udało mi się znaleźć schematu. Czy ktoś z Państwa mógłby mi pomóc w tym względzie? Wiem, ze liczy się czas i jeśli to bezpieczne, to chciałabym, by moje dziecko uniknęło eskalacji infekcji. Będę niezmiernie wdzięczna za pomoc. Odpowiedz
    • 20 lutego 2021, 14:57
     Lekarz z Lublina pisal ,ze dziecku ponad 10 lat do 45kg dawac 2 x po 1 tabl.przez 6 dni
  • 20 lutego 2021, 20:37
   Do "trolla" zwanego jako Izabela Grywko. Bardzo proszę o nie zaśmiecanie swoją obecnością tej przyzwoitej strony dr Bodnara. Jest tyle miejsc gdzie taki osobnik może siać kłamstwa i zacietrzewienie, ale to nie musi być ta strona. ŻEGNAJ I NIE WRACAJ. Odpowiedz
 102. 18 lutego 2021, 22:57
  Chciałabym zapytać o objawy po covidowe. W październiku zachorowałam na covid, miałam dość silne duszności, dostałam od wezwanej karetki zastrzyk na płuca a od lekarza rodzinnego Uwaga Paracetamol !. Po 3 tyg od zakazenia mialam silnie piekący ból pleców, nie mogłam na nich leżeć, rtg klatki wg lekarza rodzinnego wporzadku, pozniej po miesiącu silne aryrmie ktore ustąpiły - kardiologicznie wszystko dobrze. Do tej pory co kilka tyg odczuwam silny ucisk w klatce piersiowej i swędzenie tak jakby w oskrzelach. Jest to bardzo uciążliwe, czuje straszny dyskomfort podczas oddychania,i codziennych czynności. Juz nie wiem do kogo sie udać po porade, mam dopiero 30 lat. To okropne uczucie czesto nawraca, czasem mam tydzien spokoju i od nowa. Jestem tym załamana. Odpowiedz
  • 18 lutego 2021, 23:27
   Moj znajomy kazal sobie postawic bańki ok 30 szt i wlasnie takie dolegliwosci ustąpily. Jesli pracujesz to 3 dni po bankach pozostan w domu.Az nie moglam uwierzyc bo w kwietniu ub.roku jeden z tych specjalistów telewizyjnych obśmiał leczenie bańkami. Sa w kazdej aptece a jak sie stawia znajdziesz na you tube. Kup te z tłoczkiem. Probuj ,nic nie ryzykujesz. Odpowiedz
  • 19 lutego 2021, 0:00
   Pacjenci przeleczeni prawidłowoi Amantadyną raczej nie mają powikłań pocowidowych. I to jest przewaga leczenia Amantadyną nad leczeniem ordynowanym przez "ekspertów". Naprawiać to co ktoś zepsuł nie jest takie proste. Dlatego uczulamy wszystkich, żeby leczyli się jak najwcześniej Amantadyną, mało tego osoby lekko chore i te bezobjawowe powinny być również leczone Amantadyną. 50% osób które przechorowały cowid mają powikłania pocowidowe . U dzieci zespół Kawasaki pojawia się 2-3 miesiące po przechorowaniu nawet bezobjawowym. Leczenie 4-7 dniowe dzieci Viregytem zabezpiecza przed powikłaniami. Czytajcie Państwo to co jest zamieszczone w zakładkach przez dr.Bodnara. Odpowiedz
   • 19 lutego 2021, 0:03
    No tak ale co kobieta ma teraz zrobić ? Ja jestem przygotowana ,czytam od poczatku Wasze komentarze. Odpowiedz
   • 19 lutego 2021, 7:56
    Dziękuję bardzo za odpowiedź. Jeszcze w październiku nie trafiłam na tą stronę oraz na sposób leczenia amantadyną. Jestem głęboko przekonana, że gdybym ją dostała, nie borykałabym się z tym problemem. Zapewne po takim czasie i po wystapieniu powikłań po covidzie po 5 miesiącach leczenie amantadyną już nie ma sensu. Czy sie mylę? Odpowiedz
    • 19 lutego 2021, 8:39
     Pani Karolino, jak przejrzy Pani komentarze chyba w styczniu jakaś pani pisała, że właśnie po tym jak przeszła covid jesienią, potem przeleczyła się Viregyt-K (chyba 2x dziennie po 1 kapsułce przez 14dni, proszę sprawdzić),bo czuła jakby wirus jeszcze w niej siedział. I dolegliwości minęły. Bańki, o których pani Danuta pisze to bardzo dobry pomysł. Ja polecam napar z majeranku, rzeczywiście pomaga na kaszel, uczucie dyskomfortu. Poniżej znajdzie Pani przepis z miodem, cytryną, czosnkiem. Mnie czysty zaparzony majeranek pity kilka razy dziennie na ciepło też bardzo pomaga.
 103. 18 lutego 2021, 21:00
  Witam! Siedem lat dziecko ma problem z połknięciem kapsułki viregyt. Czy mogę podać mu zawartość kapsułki na łyżeczce z jakimś płynem? Odpowiedz
  • 18 lutego 2021, 21:29
   Jak najbardziej, może Pani wysypać zawartość, podzielić i zrobić dziecku zawiesinę na łyżce (tak jak z polopiryną się robi) a potem od razu coś do popicia. I tak trzeba dużo pić. W razie wątpliwości proszę zweryfikować dawkę wg wieku /wagi dziecka z lekarzami udzielającymi się na forum. Odpowiedz
  • 18 lutego 2021, 21:30
   Pani Renato jak najbardziej może Pani podawać w ten sposób, przecież ważna jest zawartość kapsułki . Ponadto, lLekarz z Lublina już niejednokrotnie pisał na ten temat. Odpowiedz
  • 18 lutego 2021, 23:23
   Witam , lekarz z Lublina osobiście dzwonił do EGIS Polska i konsultował to z ich przedstawicielką. Staramy się rozwiewać wszystkie wątpliwości i problemy. Mi szczególnie spędzał sen z oczu problem leczenia małych dzieci. Moje są już po 20 roku życia. Przez przypadek znalazłem leksykon leków z 2000 roku z dawkowaniem Viregytu dla dzieciaków od 2 roku życia. Dzięki temu mamy problem dawkowania rozwiązany i równocześnie zabezpieczone cztery litery przed pseudo ekspertami. Dostęp do tej książki mają wszyscy lekarze . Tylko niestety 98% nie kwapi się do leczenia covidu. Dzieciom do 12 roku życia podobno nie wolno dawać kapsułek do połykania Odpowiedz
   • 18 lutego 2021, 23:35
    Można spokojnie wysypywać Viregyt z kapsułki i dzielić go na 3 lub 4 części i podawać bez zielonej osłonki. Odpowiedz
   • 19 lutego 2021, 0:08
    Dawkowanie dla dziecka 7 lat :przez 2 dni 3x pół kapsułki ( co 8 godzin), następnie przez 3-4 dni 2x pół kapsułki (co12 godzin). Dużo pić, dodatkowo Vit C 3x100 mg w celu zakwaszenia moczu. Przy takim dawkowaniu nie przekraczamy dobowej dawki maksymalnej dla dziecka. Odpowiedz
 104. 18 lutego 2021, 20:54
  Dziś odbiłem się od Apteki próbując kupić Viregyt. Szukam importowanego. To skandal co robi ministerstwo. To zdrada stanu! Moim zdaniem, kolejne lockdowy jak ten w UK są już czysto sterowane przez organizacje ponadnarodowe w celu wyniszczenia gospodarek zaatakowanych krajów. Ja już nie widzę zupełnie związku pomiędzy sytuacją Covid a reakcjami rządów... Rządy wydają się zupełnie oderwane od sytuacji w danym kraju a ich decyzje z kosmosu. To jest walka z ludźmi na skalę globalną. Covid jest tu tylko narzędziem. Niestety rządy zdradziły swoich obywateli co rażąco widać na przykładzie PL czy UK. U nas pięknie obrazuje zdradę sytuacja z Viregyt K. Polacy nie mają mieć żadnych szans na leczenie. Wyłącznie szczepionka. Nikt nie mówi o ryzyku masowego ubezpłodnienia naszych żon i córek w wyniku działania szczepionki biontechu. To jest walka z ludźmi. Przetrwają tylko zaradni. Życzę dużo siły wszystkim którzy się leczą Amantadyną i bohaterom nowej wojny czyli prawym Lekarzom. Oby dobry Bóg był z wami! Odpowiedz
  • 18 lutego 2021, 21:37
   Chyba każdy przechodzi właśnie tę fazę - u mnie gniewu, że lek był na półce, mam receptę i chorego bliskiego i nie mogę wykupić recepty w aptece. Dlatego nie warto się denerwować i kłócić. Znaleźć na spokojnie lek (na ktomalek.pl to "lek na receptę", na gdziepolek.pl to "lek nierefundowany"). Dzwonić, żeby nie jeździć niepotrzebnie, wyjaśnić że na 100% ma być z importu równoległego, i prosić o rezerwację. Ten refundowany, reglamentowany zalega w aptekach niezmiennie (co najmniej w 60-70%), ale ministerstwo postanowiło ukrócić dostęp do legalnego zarejestrowanego leku (ten z importu równoległego jest ok. 4x droższy). Powodzenia wszystkim. Odpowiedz
   • 19 lutego 2021, 3:45
    Można trochę próbować szczęścia - znajoma kupiła dziś na receptę z internetu ten za 20 zł. Trochę co prawda po znajomości, ale jest to możliwe. Odpowiedz
 105. 18 lutego 2021, 19:30
  Czy ma ktoś kontakt w Warszawie z lekarzem leczącym amantadyną Odpowiedz
  • 18 lutego 2021, 19:39
   Marne nadzieje Odpowiedz
  • 18 lutego 2021, 21:31
   Proszę zostawić kontakt do siebie, albo przejrzeć komentarze z wczoraj. Osoby z okolic Warszawy szukały pomocy, może uda się Pani z nimi skontaktować i uzyskać informację. Odpowiedz
 106. 18 lutego 2021, 16:03
  JB 15 lutego 2021, 17:17 JAK SZUKAĆ LEKU W APTECE Ponieważ dużo osób szuka leku w aptekach, podaję jak go szybko znależć. Wchodzimy na portal - kto ma lek. Wpisujemy miejscowość najbliżej miejsca pobytu. W kolejnej rubryce nazwę leku. Następnie wyskakują dwie pozycje. W pierwszej jest na czerwono wpis pod lekiem: lek na receptę, refundowany, 75+. produkt reglamentowany. W drugiej rubryce pod lekiem jest wpis: lek na receptę i w tej rubryce z prawej strony klikamy na niebieski kwadrat i wyskakują apteki (może zdarzyć się, że system pokazuje "wybrane" to jednak strona jest aktywna i otwiera się). Jest nazwa apteki, adres, godziny otwarcia i numer telefonu. Można zadzwonić i upewnić się czy lek nadal jest. Nawet można podać nazwisko i poprosić o odłożenie. Najlepiej zróbcie próbę na Łodzi bo lek jest w kilku aptekach w samej Łodzi oraz w pobliżu: Pabianice, Bełchatów. Po teście na Łodzi spróbujcie wpisywać Wasze miejscowości. Może nie będziecie musieli daleko jechać, albo wysyłać recepty do Niemiec. Powodzenia Odpowiedz
  • 18 lutego 2021, 17:05
   Proszę rozwinąć B o kolejne 2 litery. :) Odpowiedz
   • 18 lutego 2021, 17:47
    Ok. Już będę używać więcej liter, mając na uwadze podobne inicjały do bardzo ważnej i drogiej nam osoby. Dziekuję za uwagę. Pozdrawiam Odpowiedz
  • 18 lutego 2021, 17:59
   Witam. Mam do sprzedania amantadyna przywieziona z Rosji Kaliningrad o nazwie Midantan pakowana 100tab x 100mg mogę wysłać za pobraniem 130zł telefon kontaktowy 533 330 086 Odpowiedz
   • 18 lutego 2021, 18:58
    Tutaj jest więcej ofert: https://przychodnia-przemysl.pl/chlorowodorek-amantadyny-ponownie-dostepny-w-leczeniu/ Odpowiedz
   • 18 lutego 2021, 20:44
    Dziekuje Panie Tomku . Odpowiedz
  • 18 lutego 2021, 21:44
   Dlaczego nie moge odpowiedziec na komentarz ? Klikam "odpowiedz" i strona wraca do początku ... Odpowiedz
   • 18 lutego 2021, 22:21
    Dobry wieczór pani Danuto, proszę wyczyścić całkowicie historię przeglądania stron w przeglądarce. Powinno pomóc. Pozdrawiam. Odpowiedz
    • 18 lutego 2021, 23:53
     Cicho bo pomoglo.Bog zaplać dobry czlowieku Jakubie Galicyjski. Ja bym na to nie wpadła.
 107. 18 lutego 2021, 15:49
  Dzień dobry mam pytanie, czy lek o nazwie Midantan mogę stosować zgodnie z protokołem doktora? Lek, który posiadam jest z Rosji ( nigdzie nie mogłam dostac polskiego) Dziękuję za odpowiedz Odpowiedz
  • 18 lutego 2021, 17:01
   To jest chlorowodorek amantadyny produkowany na Białorusi, czy li to samo co Viregyt-K. Większość substancji czynnej pochodzi albo z Chin, albo z Indii. Także nie ważne, gdzie jest produkowany lek, bo półprodukt jest z tych dwóch krajów. Odpowiedz
   • 18 lutego 2021, 20:56
    Dziękuje za odpowiedz Odpowiedz
 108. 18 lutego 2021, 15:46
  JAK ZDOBYĆ RECEPTE : wpis Pana Grzegorza z 7.02.2021 godz. 15.20 Byłem sceptycznie nastawiony co do możliwości zdobycia recepty przez internet dokładnie przez strony (dobra-recepta.pl) za 65 zł. lub podobną (super-recepta.pl) za 59 zł.Jak się później okazało prowadzi je ten sam podmiot. Jedni pisali że to oszuści,naciągacze ,inni że wprawdzie wydają e-recepty,ale z innym kodem EAN,której w aptece nie można zrealizować,inni zaś podawali całą procedurę jak uzyskać e-receptę i wykupić lek w aptece. Miałem mieszane uczucia,ale postanowiłem zaryzykować.Podaję jak ja zdobyłem receptę i lek: najpierw zarezerwowałem telefonicznie viregyt-k nierefundowany w najbliższej aptece w cenie 51 zł. Potem na stronie super-recepta.pl wcisnąłem odnośnik "E-recepta 24h E-konsultacja lekarska" ,wypełniłem pole 1.nazwa leku : VIREGYT K 100 mg (nierefundowany,importowany,100% odpłatność) 2.ilość opakowań : 1 3. Czy choruje Pani na choroby przewlekłe (np.anemia choroby serca choroby nerek choroba wrzodowa żołądka choroby jelit zaburzenia krzepnięcia krwi cukrzyca zakrzepica żył zatorowość płucna żylaki) lub posiada alergie na jakieś leki ?* Nie 4. Czy przechodziła Pani jakieś operacje?* Nie 5. Czy jest Pani w ciąży?* Nie dotyczy 6. Dolegliwości i informacje dla lekarza* Objawy grypowe: od wczoraj gorączka dochodząca do 38,5 stopni wieczorem ,bóle mięśni,drapanie w gardle, suchy kaszel,znaczne osłabienie . Wypisałem ponadto swoje dane do E-recepty , potwierdziłem regulamin i wcisnąłem "Zapłać" Na następnej stronie tam ,gdzie pisało "Jeżeli posiadasz kupon rabatowy, wprowadź go poniżej." wpisałem "20off" (bez cudzysłowia) i wcisnąłem "Zastosuj kupon" Dzięki temu dostałem zniżkę 20 % i na koniec wcisnąłem "Kupuję i płacę" gdzie zapłaciłem 47.20 zł poprzez płatność PayU. Po ok.10 minutach dostałem smsa z kodem,który w aptece bez problemu zrealizowałem. Opakowanie było z napisem "Viregyt-K, 50 capsule ,Clorhidrat de amantadina" z pomarańczowym paskiem na opakowaniu z ulotką w innym języku chyba hiszpańskim. Pani w aptece była tak miła,że dała mi też ulotkę po polsku.Tak więc strona super-recepta.pl jest przeze mnie sprawdzona i jest wiarygodna. Próbowaliśmy zdobyć receptę u 5-ciu lekarzy rodzinnych w naszej okolicy- zero efektu.Wprowadza się jakąś reglamentację jak za komuny.Ten cały nierząd powinien być odsunięty od władzy za to co wyprawia. Kpiną jest i wielkim skandalem,że tyle płaci się składek zdrowotnych,a gdy naprawdę potrzebny jest lek,to robi się wtedy wielkie utrudnienia ! Odpowiedz
  • 18 lutego 2021, 21:54
   JB ...moze udalo sie Panu zamowic ale ja np nie dam rady przez ten horror wypelniania tych rubryk przejsc,nie mam jak zaplacic bo takowego konta internetowego nie posiadam. A jak pomysle o wydzwanianiu ,rezerwacji i byc moze podrózy 200km za lekiem to mi sie włosy na glowie jeżą. Sa tu ludzie ktorzy oferuja ten lek za przyzwoitą cene ,zadzwonilam ,podalam adres i kurier przywiezie pod drzwi. Przy zamawianiu okazalo sie ,ze mamy wspolnego znajomego czyli czekam spokojnie. Panu wyszlo za 50 tabl i receptą prawie 100 zl a mi za 100 tabl + kurier = 152 zl za pobraniem. Odpowiedz
 109. 18 lutego 2021, 14:48
  Czy w przypadku leku amantix schemat leczenia Covid-19 jest taki sam, jak w przypadku leku Viregyt-, a jeśli nie, jak powinno wyglądać dawkowanie? Odpowiedz
  • 18 lutego 2021, 17:04
   taki sam, nie zapominać o nawadnianiu 3-4 litry na dobę, można brać Vit. C 3x1 draż. Odpowiedz
   • 18 lutego 2021, 17:13
    Dziękuję za szybką odpowiedź i pozdrawiam! Odpowiedz
 110. 18 lutego 2021, 13:37
  https://www.facebook.com/RadaMiastaKrakowa/videos/553767862246968/ (16:45) prof. K. Pyrć "Osobiście mam szczere nadzieje, natomiast nie jest to absolutnie coś, w co wierze" Delikatna zmiana w odniesieniu.... wcześniej było coś o marchewce. Odpowiedz
  • 19 lutego 2021, 4:17
   Ale powiedział "wierzę"? Od kiedy nauka jest kwestią wiary? Odpowiedz
 111. 18 lutego 2021, 13:30
  Witam, po przyjęciu dawki amantadyny 3× przez 3 dni i później 2× przes 3 dni poczułam sie lepiej, goraczka ustapila w raz z bólem pleców, niestety musialam wyjść na zewnatrz i jak tylko wróciłam do domu znowu poczulam się zle ,bole pod lopatką i temp 37,2 oslabienie czy mozna jeszcze kontynuować zażywanie amantadyny ? Odpowiedz
  • 18 lutego 2021, 13:58
   6 dni to trochę za krótko dla osoby dorosłej. Powinien teraz lekarz rodzinny Panią osłuchać i ew. zlecić RTG płuc. Covid to wyniszczająca choroba po której może się dołączyć zapalenie bakteryjne płuc. Kontynuowanie Viregytu do 14 dni 2x1 kaps. nie zaszkodzi Pani. Natomiast jeśli ma Pani zapalenie płuc bakteryjne trzeba włączyć antybiotykoterapię. Bólu pod łopatką nie wiązałbym z covidem. Proszę skręcić głową na boki i zobaczyć, czy tak samo Pani skręca głowę w prawo jak w lewo. Asymetria w skrętach na boki świadczy o zmianach zwyrodnieniowych w kręgosłupie szyjnym. Bóle ok. łopatki w 99% związane są z dyskopatią szyjną, podczas wyjścia mogło dojść do "owiania" kręgosłupa szyjnego. Odpowiedz
   • 18 lutego 2021, 14:33
    Dziękuję bardzo za odpowiedź. Teraz jak nie zrobię testu nikt mnie nie przyjmie a na pewno będzie pozytywny więc tak czy siak lekarz osłuchowo mnie nie zbada. Jestem osobą która zmaga się z sarkpidozą od 10lat teraz miałam mieć badanie kontrolne ale niestety jutro na TK nie pojadę w takim stanie. Wszystko było dobrze po amantadynie czułam się świetnie, niepotrzebie wychodziłam na zewnątrz. Odpowiedz
    • 18 lutego 2021, 14:55
     Pani Mila, proszę nie odwoływać TK, szkoda żeby miało przepaść badanie. Nawet gdyby była Pani po teście i na kwarantannie ma Pani prawo do diagnostyki, wizyty w szpitalu czy u lekarza, tj. do wyjścia z domu. Proszę kontynuować leczenie Viregyt-K, wziąć wszystkie leki przeciwgorączkowe, C, D itd. Do jutra może poczuć się Pani na tyle dobrze by pojechać na badanie. Założyć dobrą maskę i rękawiczki. W szpitalu czy przychodniach lekarze są zaszczepieni, nie stanowi Pani dla nich zagrożenia. Musi Pani tylko o siebie zadbać, opatulić się w domu, wygrzać, nie przemęczać. Prawdopodobnie potrzebuje Pani antybiotyk, można skorzystać z teleporady (od roku w końcu tylko tak jesteśmy leczeni) i poprosić o antybiotyk. Zdrowia
  • 18 lutego 2021, 14:57
   Z infekcji covidowej objawowej nie wychodzi się w 6 dni. Wiem to z doświadczeń własnych i pacjentów. Objawy i osłabienie zanikają często powoli, 2-3 tygodnie. Pacjenci opisują często pogorszenie w drugim tygodniu w sytuacji, gdy pozwolili sobie na aktywność, więc podobnie, jak u Pani. Czasem RTG łatwiej zrobić, gdy się nie ma wymazu i nałożonej kwarantanny. Oczywiście w takiej sytuacji należy się zachować odpowiedzialnie i nie narażać innych. Z osłuchaniem bywa trudno, ale są lekarze, którzy nie boja się badania pacjentów. Życzę zdrowia. Odpowiedz
   • 18 lutego 2021, 15:57
    Dziękuję, dzisiaj wychodzi na to że nie potrzebnie odwołałam wizytę ale kazali dzwonić jak poczuję się lepiej więc będziemy się starać znowu o termin na badanie. Antybiotyk już mam więc będę przyjmować razem z amantadyna. Dziękuję bardzo za odpowiedzi i również życzę dużo zdrówka Odpowiedz
  • 19 lutego 2021, 10:47
   Pani Mila jak się jest mocno chorym ,to się leży w łóżku a nie chodzi po dworze. Może panią poprostu przewiało. Napewno proszę nigdzie już nie wychodzić puki pani nie wyzdroweje. Odpowiedz
 112. 18 lutego 2021, 13:26
  Niezależni eksperci współpracowali z producentami szczepionek.https://www.youtube.com/watch?v=uruWXqF2K6Y Odpowiedz
 113. 18 lutego 2021, 12:52
  Czy ktoś z Państwa ma kontakt do doktora Bodnara . Bardzo proszę Odpowiedz
  • 18 lutego 2021, 13:10
   Może się Pani umówić do dr. Bodnara na wizytę w Przemyślu dzwoniąc do rejestracji. Odpowiedz
   • 18 lutego 2021, 13:29
    Wizytę telefoniczną mogę umówić ? Jestem z półwyspu helskiego . Odpowiedz
    • 18 lutego 2021, 13:43
     Dr Bodnar preferuje osobiste badanie w gabinecie w Przemyślu.
   • 18 lutego 2021, 13:34
    Proszę napisać o co konkretnie chodzi i podać najlepiej swój nr tel. ktoś z lekarzy tu obecnych się odezwie. Najpierw radzę dokładnie, najlepiej dwa razy przeczytać opis dr. Bodnara na górze strony. Już same jego wskazówki wiele wyjaśnią. Odpowiedz
   • 18 lutego 2021, 14:03
    Bardzo się martwię czy wszystko robię dobrze wobec mojego taty. Przyjmuje 3 dzień Viregyt K co 6 godzin , syrop, inhalacje ale czy konieczny jest jeszcze antybiotyk ? U nas w przychodni stuka się w okno a dostać się do lekarza to cud . Odpowiedz
    • 18 lutego 2021, 14:10
     A do pulmonologa na prywatą wizytę? Od czwartej doby dawkę trzeba zmniejszyć na 2 x 1 , w razie bezsenności brać o 6 rano i 16 po południu. Dużo pić. Za mało danych: temp., kaszel, duszność inne objawy. Antybiotyk daje się po stwierdzeniu zapalenia bakteryjnego płuc, przez telefon nie da się tego stwierdzić!!!!! Amantadynę trzeba brać minimum 10 dni.
 114. 18 lutego 2021, 12:17
  Wreszcie tama zaczyna pękać. Info na temat importu Vigerytu.https://prawy.pl/112894-resort-zdrowia-sprowadza-amantadyne-zza-granicy-czyzby-nawet-w-mz-nie-sluchali-juz-swoich-ekspertow/ Odpowiedz
  • 18 lutego 2021, 13:12
   Resort zdrowia wydał zgody na sprowadzenie do Polski w sumie ponad 100 tys. opakowań leków zawierających amantadynę. Część lekarzy z powodzeniem stosuje ją w zwalczaniu Covid-19. Jednym z pierwszych lekarzy stosujących chlorowodorek amantadyny jest dr Włodzimierz Bodnar. Wyleczył on setki pacjentów, stosując preparat o nazwie Viregyt-K. Lek ten jest jednak trudno dostępny w polskich aptekach, a chorzy sprowadzają go m.in. z Niemiec czy Słowacji. Mimo że resort zdrowia najpierw zablokował stosowanie amantadyny u pacjentów chorych na inne choroby niż choroba i zespół Parkinsona oraz dyskineza późna u dorosłych. Ostatecznie jednak ministerstwo wycofało się z tych restrykcji i zarządziło badania nad skutecznością preparatu przeprowadzone przez dwa zespoły naukowe. W ostatnim czasie Rada Medyczna przy premierze negatywnie wypowiedziała się na temat amantadyny, twierdząc, że jest ona rzekomo nieskuteczna w leczeniu Covid-19, choć doświadczenia dra Włodzimierza Bodnara i innych polskich lekarzy świadczą o czymś zupełnie innym. Jednak branżowy portal farmaceutów mgr.farm donosi, że w ciągu ostatnich niecałych trzech miesięcy Ministerstwo Zdrowia sześciokrotnie wydało zgody na sprowadzenie Viregytu-K i podobnych leków zza granicy. Łącznie miało być to 108 500 opakowań. Preparat zawierający chlorowodorek amantadyny ma dotrzeć do Polski z Rumunii, Czech czy Słowacji. Lek nie będzie reglamentowany w aptekach, a lekarze będą mogli przepisywać go chorym na Covid-19. – Czyżby nawet w MZ nie słuchali już swoich ekspertów? To na pewno zwycięstwo zdrowego rozsądku nad uporem i zacietrzewieniem niektórych z nich. A dla tysięcy ludzi, to szansa na zdrowie – oceniła na łamach wPolityce.pl Dorota Łosiewicz. Zdaniem publicystki czasowe zgody na dopuszczenie do obrotu w Polsce leków zawierających amantadynę, może być etapem przygotowania się resortu zdrowia na „wyniki dwóch badań klinicznych, które są prowadzone w Polsce nad skutecznością amantadyny w leczeniu Covid-19”. Odpowiedz
   • 18 lutego 2021, 14:03
    Redaktor Dorota Łosiewicz w akcji, lepiej tej Pani nie denerwować. Antyamantadynowcy zadarliście z niewłaściwymi ludźmi Bodnar + Łosiewicz to zabójcza mieszanka. Odpowiedz
    • 18 lutego 2021, 14:30
     Pospieszalski też się zachował ok. Podobnie G Braun, robiąc film z działającej normalnie przychodni Optima.
    • 18 lutego 2021, 17:18
     Zgadza się. Jeszcze jest parę innych osób . Aby do przodu.
  • 18 lutego 2021, 13:30
   Pisałem już, że kontaktowałem się telefonicznie z przedstawicielstwem EGIS-Polska i pani powiedziała mi o zapełnionych magazynach po dach w Polsce Viregytem-K , który mogą sprzedawać po ok. 20 zł za 50 kapsułek. Ten Viregyt mogą tylko sprzedawać na refundację. Jak zakończą się badania ogłoszą ( rząd) , że są przygotowani do leczenia Amantadyną, bo już zabezpieczyli lek. Po co w ogóle limity na Viregyt na 100% z importu ???? Dlaczego nie zachęcą lekarzy rodzinnych do leczenia "covidowców" Viregyt-em lub Rimantin-em ??? Dr Bodnar kopie się z koniem od 9-10 miesięcy i powoli koń zaczyna podkulać ogon pod siebie i chowa się jak szczur do nory. Odpowiedz
 115. 18 lutego 2021, 11:59
  Udostępnię/wypożyczę osobom faktycznie potrzebującym (nie na zapas) chlorowodorek amantadyny - midantan (rosyjski). Zwrot po powrocie do zdrowia lub w momencie kiedy będzie to możliwe. Postaram się pomóc również tym, którzy nie mają możliwości zdobycia recepty np. osobom starszym. Północ woj. świętokrzyskiego, południe mazowsza. Ew. podkarpackie i wschodnia małopolska Kontakt: 18.02.2021@protonmail.com lub pozostawienie nr tel kontaktowego w komentarzu pod tym wpisem Odpowiedz
  • 18 lutego 2021, 17:20
   W całej Polsce przydałyby się takie wypożyczalnie do czasu zakończenia badań, żeby ludzie niepotrzebnie nie umierali i nie mieli powikłań pokovidowych. Odpowiedz
 116. 18 lutego 2021, 10:42
  Witam. Postępując zgodnie ze wskazówkami podanymi we wcześniejszych postach udało mi się wczoraj otrzymać receptę na Viregyt K na dobra-recepta.pl. Wpisałam nazwę leku, ilość opakowań 1, na pytania od 3 do 5 odpowiedziałam NIE, potem opis dolegliwości: duszności, kaszel, temperatura 38,5, bóle mięśni i stawów, ogólne rozbicie organizmu. Zrobiłam przelew na 65 zł i w ciągu 10 minut przyszedł kod recepty. Zadzwoniłam do MAŁEJ, RODZINNEJ APTEKI, nie sieciówki, zamówiłam VIREGYT K i dziś mam odebrać. Na stronie gdziepolek i ktomalek nie było podanej informacji, że ta apteka ma. Najbliższa dla mnie apteka, która zgodnie z informacjami na stronach internetowych miała ten lek była ok 200 km ode mnie. Zatem warto dzwonić do małych aptek i tam prosić o sprowadzenie. ZDROWIA życzę wszystkim i Panu Doktorowi i wszystkim Lekarzom, którzy są sercem za pacjentem. Jest WAS niestety coraz mniej. Szczęść Boże! Odpowiedz
 117. 18 lutego 2021, 10:36
  Jak moge umowic sie na wizyte do doktor Bodnara? Moj dziedek 73 lata otrzymal pozytywnyy wynik, z kazdym dniem slabnie i nie spi po nocach. Czy mozna umowic sie na wizyte prywatnie? Ktos wie jak wyglada rejestracja? Dziadek mieszka w okolicy Lodzi a ja w Londynie także nie otentuje sie jak wyglada taka procedura w Polsce. Bardzo prosze o pomoc!!!! Odpowiedz
  • 18 lutego 2021, 11:20
   Pani Angeliko, może Pani wysłać email na adres przychodni (wyżej) z prośbą o kontakt i wizytę, a może lepiej zostawić do siebie nr telefonu czy do dziadka lub osoby opiekującej się nim, żeby ktoś dziadka skonsultował jeśli jest słaby. Jeśli ma Pani wiedzę kto jest lekarzem rodzinnym dzwonić do przychodni i prosić o wizytę domową. Większość lekarzy jest już zaszczepionych (przynajmniej oficjalnie) a dla starszych osób mieli robić normalne fizyczne wizyty. W międzyczasie może Pani załatwić lekarstwo dla dziadka wg sposobów opisanych wyżej i niżej. W Łodzi i okolicy Viregyt-K jako "lek na receptę" (poza reglamentacją i refundacją, czyli lek z importu równoległego) jest dostępny. Cena ok. 80zł Potrzebuje Pani e-receptę na 1 opakowanie dla dziadka. Powodzenia I zdrowia Odpowiedz
 118. 18 lutego 2021, 8:31
  Doktorze ...podaję ojcu Viregyt K według pierwszego schematu z dniem pierwszych objawów . Do tego aspiryna, Levopront. Jak mogę mu pomóc przy duszącym , napadowym kaszlu. Odpowiedz
  • 18 lutego 2021, 8:54
   Wiem, że to do Pana doktora ale może Pani skorzysta z tego co mnie pomogło na kaszel w takiej sytuacji; "Doskonałym sposobem na męczący kaszel i katar jest również domowy syrop z majeranku. Wykazuje on właściwości rozgrzewające, ułatwiające oddychanie i kojące kaszel suchy. Można go przygotować ze szklanki suchego majeranku, czterech ząbków czosnku, 4 łyżek miodu, soku z jednej cytryny i tymianku. Majeranek uprzednio należy zaparzyć, po czym dodać pozostałe składniki, tak przygotowana mikstura odstawiana jest na kilka godzin. Syrop należy podawać kilka razy dziennie po jednej łyżce." Ja piłam po prostu z kubka. Polecałam go wiele razy i każdemu pomagało a chyba o to chodzi:) Odpowiedz
   • 18 lutego 2021, 11:03
    Polecam też TYMIANEK. Naukowcy z Zakładu Farmakologii i Toksykologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi wykazali, że olejki eteryczne zawarte w tymianku działają silniej niż antybiotyki. Zwalczają bakterie Staphylococcus, Enterococcus, Escherichia. Naukowcy wyizolowali 120 szczepów bakterii, od chorych na infekcje dróg oddechowych, układu moczowego czy jamy ustnej. Zbadali także bakterie szpitalne. Okazało się, że olejki eteryczne tymianku działają na bakterie występujące w szpitalu, a także na te oporne na antybiotyki.Roślina ta ma także właściwości przeciwgrzybicze, przeciwpasożytnicze, przeciwzapalne, odkażające i wykrztuśne. Silny ból głowy towarzyszący zapaleniu zatok pomaga zlikwidować tymianek. Ma on działanie rozkurczowe i silnie antyseptyczne, dlatego w medycynie naturalnej jest używany jako naturalny środek na infekcje dróg oddechowych. Aby złagodzić ból zatok, trzy razy dziennie należy pić napar przygotowany z jednej lub dwóch łyżeczek tymianku. Zalewamy wrzątkiem i odstawiamy na 10 minut, po czym małymi łykami pijemy. Dobrym sposobem są także inhalacje. Kilka łyżeczek tymianku lub kilka krople olejku z tymianku dodajemy do miski z gorącą wodą i przez kilka minut wdychamy siedząc z głową nakrytą ręcznikiem. Memu synowi pomogły takie inhalacje przy zapaleniu płuc. Polecam też starą książkę, która doczekała się już wielu wznowień "Apteka Pana Boga". Zawiera wiele cennych wskazówek, jak można się skutecznie leczyć ziołami, nawet w przypadku bardzo ciężkich chorób. Zdrowia Wszyskim! Odpowiedz
    • 18 lutego 2021, 11:16
     Można kupić w aptece bardzo dobry spray do gardła na bazie TYMIANKU -"Tymsal"
  • 18 lutego 2021, 13:19
   Thiocodin tabl. lek bez recepty + syropy przeciwkaszlowe. Odpowiedz
 119. 17 lutego 2021, 23:16
  OGROMNIE WAZNY LINK.BARDZO PROSZĘ O OBEJRZENIE I ARCHIWIZOWANIE FILMU. https://m.cda.pl/video/651247169 Odpowiedz
  • 18 lutego 2021, 20:31
   Właśnie obejrzałam wywiad, jestem w szoku ,uważam ,że każdy człowiek powinien to usłyszeć ,porozrzucane puzzle układają się w logiczną całość.Polecam!!!!! Odpowiedz
 120. 17 lutego 2021, 21:04
  Wiitam ,często w celach służbowych wyjeżdżam do Rosji.Zawsze przywożę parę opakowań ,tam jest midantan chlorowodorek amantadyny ta sama substancja czynna co viregyt k .Mógłbym pomóc,.Proszę o tel.791653066 Odpowiedz
 121. 17 lutego 2021, 19:01
  Czy Amantix ma to samo działanie co Vigreyt K, bo w ulotce nic nie ma o leczeniu objawów grypy? Odpowiedz
  • 17 lutego 2021, 19:20
   Tak,takie samo Odpowiedz
  • 17 lutego 2021, 19:35
   Amantix to siarczan amantadyny, a Viregyt-K to chlorowodorek amantadyny. Dr Bodnar i Chemik w komentarzach poniżej dużo pisali (może Pani znaleźć przez "szukaj na stronie" albo ctrl +f i wpisać szukaną frazę). Dawkowanie znajdzie się też trochę niżej. Odpowiedz
 122. 17 lutego 2021, 18:55
  Dzień dobry, potrzebuję kontakt do lekarza w Warszawie leczącego amantadyną. Mój numer 604671744. Dziękuję. Agnieszka Odpowiedz
  • 17 lutego 2021, 20:36
   Skonsultowana Odpowiedz
   • 18 lutego 2021, 8:45
    Czy mogę także prosić o ten kontakt w Warszawie? Odpowiedz
    • 18 lutego 2021, 8:51
     Mój nr telefononu 606698184
   • 18 lutego 2021, 19:27
    Dzień dobry Czy może ktoś dać kontakt do lekarza w Warszawie,który leczy chorych na Covid amantadyną Odpowiedz
   • 18 lutego 2021, 19:37
    Czy ma ktoś nr telefonu Odpowiedz
   • 21 lutego 2021, 12:10
    @Lekarz z Lublina Panie Doktorze, czy mogę prosić o konsultację w sprawie leczenia amantadyną? Dotyczy męża i dziecka (lat 4). Kom: 603558322. Z góry dziękuję. Odpowiedz
 123. 17 lutego 2021, 18:45
  Do Chemika Ze względu na Pana olbrzymią wiedzę załączam filmik czy moglby Pan wysłuchać i dać choćby krotki komentarz https://youtube.com/watch?v=GziGynAo0ek&feature=share Odpowiedz
  • 22 lutego 2021, 21:29
   Dobry wieczór , mąż potwierdzony testem, gorączka , ból głowy i kaszel , prosimy o pomoc, mąż cukrzyca , ciśnienie ja bez objawów z Rzs w remisji Odpowiedz
 124. 17 lutego 2021, 17:33
  przeszukuje w wielkiej potrzebie komentarze szukajac wiadomości o lekarzu z okolic warszawy, który podejmuje się leczeniem z zaufaniem w schemat leczenia opracowany przez.dr. Bodnara. Bardzo prodze o pomoc. Mąż juz ponad tydzień walczy w wysokiej gorączce Mój mail dorotac@autograf.pl nr telefonu. 509065902 Odpowiedz
  • 17 lutego 2021, 20:32
   Pani Zuzanno, trzymam kciuki żeby szybko skontaktował się lekarz, który Państwu pomoże. W międzyczasie proszę załatwić lekarstwo. W tym momencie Viregyt-K "lek na receptę" za ktomalek.pl jest w 2 aptekach w Warszawie, w Garwolinie, Legionowie. To lek z importu równoległego (może kosztować nawet k. 80zł), ale proszę znaleźć najbliżej miejsca zamieszkania i rezerwować telefonicznie. Przez internet zdobędzie Pani receptę i z opieką lekarza będzie można szybciej pomóc mężowi. Odpowiedz
  • 17 lutego 2021, 20:55
   skonsultowana Odpowiedz
  • 17 lutego 2021, 23:05
   Proszę włączyć WhatsApp i przesłać mi zdjęcia z EKG męża. Odpowiedz
   • 18 lutego 2021, 14:02
    Dzień dobry! Czy spojrzy pan na moje rtg klatki piersiowej?! Mogę wysłać whatsaapem. Jest bez opisu wiec nic nie rozumiem 603314864 Odpowiedz
 125. 17 lutego 2021, 17:13
  Jestem w posiadaniu amantadyny,import z ukrainy, 120tbl/100mg 533989069 Odpowiedz
 126. 17 lutego 2021, 17:11
  Posiadam zbędna amantadynę, 120tbl/100mg 533989069 Odpowiedz
 127. 17 lutego 2021, 16:45
  Apel Pana doktora https://przychodnia-przemysl.pl/wole-byc-doradca-bo-nie-musze-zamieniac-prawdy-na-lojalnosc/ Odpowiedz
  • 18 lutego 2021, 1:05
   To wszystko prawda. Straszna prawda. Odpowiedz
 128. 17 lutego 2021, 16:36
  Wojtku, tej recepty nie wykupisz w większości aptek, tylko kilkanaście w Polsce sprzedaje Viregyt nierefundowany. Pozostałe sprzedają lek tylko refundowany dla parkinsonowców, pewnie do takiej apteki trafiłeś i stąd odmowa. Trzeba znaleźć aptekę z Viregytem nierefundowanym, możliwie jak najbliżej miejsca zamieszkania, ale to i tak oznacza często kilkadziesiąt a może i kilkaset kilometrów do pokonania. Strona "gdzie po lek" pokazuje mapkę Polski z zaznaczonymi aptekami, w których można kupić ten pełnopłatny. Jest ich bardzo niewiele, ale są. Odpowiedz
  • 17 lutego 2021, 19:41
   Coraz więcej aptek ma Viregyt na 100% z importu. Wokół Lublina jest ich co najmniej 10 w promieniu od 30 do 100 km. Wcześniej były w odległości 125 km tylko. Zaopatrzenie w Viregyt. z importu zdecydowanie się poprawiło. Gorzej ze świadomością lekarzy rodzinnych, że mogą tym lekiem( odpłatność 100% , import) leczyć pacjentów i nikt ich nie ma prawa z tego rozliczać. Odpowiedz
   • 17 lutego 2021, 23:52
    Dzień dobry, czy zna Pan Lekarza z Lublina który wypisałby mojemu Tacie Viregyt wraz z info o dawkowaniu i gdzie można kupić lek? e-wizyta, konsultacja? Tata dzisiaj dostał pozytywny wynik, ma podwyższone ciśnienie od niedzieli, gorączka od trzech dni, dodatkowo ma chorobę Meniere’a i na stałe przyjmuje leki. Jest dość oporny na leczenie amantadyną bo "lekarz w TV mówił..." ale dziś się trochę przestraszył i zgodził się żebym szukała rozwiązań. Proszę o pomoc. Odpowiedz
    • 18 lutego 2021, 0:45
     Trzeba zacząć od rodzinnego. Jesli odmówi instrukcje jak pozyskać receptę znajdzie Pani w postach niżej. Vitegyt widziałem w Łęcznej, Kraśniku, Janowie, Stalowej woli, Zamość, na stronie ktomalek. Można też leczyć Amantix-em 100 tabl. w opakowaniu powinien być na Narutowicza 83 lub Rimantin-em na kurację 2 op.
    • 18 lutego 2021, 10:47
     Witam. Postępując zgodnie ze wskazówkami podanymi we wcześniejszych postach udało mi się wczoraj otrzymać receptę na Viregyt K na dobra-recepta.pl. Wpisałam nazwę leku, ilość opakowań 1, na pytania od 3 do 5 odpowiedziałam NIE, potem opis dolegliwości: duszności, kaszel, temperatura 38,5, bóle mięśni i stawów, ogólne rozbicie organizmu. Zrobiłam przelew na 65 zł i w ciągu 10 minut przyszedł kod recepty. Zadzwoniłam do MAŁEJ, RODZINNEJ APTEKI, nie sieciówki, zamówiłam VIREGYT K i dziś mam odebrać. Na stronie gdziepolek i ktomalek nie było podanej informacji, że ta apteka ma. Najbliższa dla mnie apteka, która zgodnie z informacjami na stronach internetowych miała ten lek była ok 200 km ode mnie. Zatem warto dzwonić do małych aptek i tam prosić o sprowadzenie. ZDROWIA życzę wszystkim
   • 18 lutego 2021, 2:52
    To zależy od regionu, aktualnie jest dosłownie w kilku w części płn-zach, kiedy 2-4 tyg. temu był dostępny w kilkunastu. Zdaje się, że to hurtownie podpisują indywidualnie umowy, dlatego lokalnie w danym regionie jest a w innym akurat nie. (Tylko) 108,5tysiecy opakowań od listopada weszło na polski rynek z importu równoległego. Daj Boże, że dzięki temu pomoc przyszła do tysięcy osób. Odpowiedz
 129. 17 lutego 2021, 16:31
  Czy mogę prosić na mail informację, który lekarz w Krakowie leczy amantadyną.Mam na myśli wizytę prywatną. dycia11@tlen.pl Dziękuję. Odpowiedz
 130. 17 lutego 2021, 16:19
  Dzień Dobry, od niedzieli czyli już czwarty dzień zażywam PK-Merz 100mg. Jedną tabletkę rano i jedną wieczorem. Temperatura spadła zaraz ale jeszcze nie czuje się za dobrze. Nie wiedziałam jak dawkować a na Państwa stronę weszłam za póżno. Czy dobrze dawkuję? I czy dobry lek dostałam? Odpowiedz
  • 17 lutego 2021, 20:35
   A co ma Pani w składzie podane na ulotce? Musi być amantadyna (amantadin). Odpowiedz
   • 18 lutego 2021, 10:19
    Witam, w ulotce pisze że jedna tabletka zawiera 100 mg siarczaru amantadyniowego, Myśli Pani że mam dobry lek? Przypuszczam że żle dawkuję ale nie wiem czy teraz już nie jest za póżno na zmianę, Dziękuję za odpowiedz. Odpowiedz
    • 18 lutego 2021, 14:11
     Pani Agnieszko, na zmianę leku z siarczan AUu amantadyny (Amantix) na chlorowodorek amantadyny (Viregyt-K czy z Niemiec np. Amantadin Stada) nie jest za późno i proszę się tego nie bać, jeśli ma Pani teraz dostęp do Viregyt-K. Ale nawet Amantix dalej może Pani kontynuować leczenie, tyle że (co dr Bodnar i Chemik opisywali) siarczan dłużej się wchłania czyli trochę wolniej działa. Właściwe dawkowanie dla Amantix to 3x dziennie po 2 tabletki przez pierwsze 2-3dni a potem dawka 2x dziennie po 2 tabletki. Pani jako osoba dorosła zażywa za słabą dawkę, stąd takie połowiczne efekty. Na Pani miejscu zwiększyłabym dawkę chociaż do 2 tabletek 2x dziennie przez kolejne dni (dr Bodnar podaje, że minimum czas leczenia ogółem to 7-8dni, ja byłabym skłonna 10-14 w sumie, a 10 to już na pewno). Proszę pamiętać o tych wszystkich powtarzanych radach - dużo pić, zażywać lek po posiłku (nie na pusty żołądek bo wtedy dolegliwości typu nudności, wymioty, podrażnienia itd. mogą się pojawić). Pamiętać o witaminie C, D oraz profilaktyce przeciwzakrzepowej (acard/pluscard/pół polopiryny) przynajmniej przez okres leczenia /choroby a potem rekonwalescencji. Najlepiej zostawić nr telefonu to wtedy ktoś z lekarzy będzie mógł Pani pomóc profesjonalnie. Zdrowia
    • 18 lutego 2021, 15:56
     Pani Agnieszko, przepraszam! Pomyliło mi się z Rimantinem. Proszę nie sugerować się tym co napisałąm ws. dawkowania.
 131. 17 lutego 2021, 15:12
  Oficjalne info z apteki: NIE WYDADZĄ Viregut-K w opcji płatne 100%, MUSI być z refundacją. Odpowiedz
  • 17 lutego 2021, 15:38
   A czy w tej aptece mają lek z importu równoległego? Wtedy recepta na 100% może zostać zrealizowana. A co do refundacji, to lekarz nie wystawi recepty z refundacją jeśli nie ma u osoby wskazań (dokumentacji) na chorobę Parkinsona lub dyskinezę. Dlatego na ktomalek.pl lub gdziepolek.pl trzeba sprawdzać dostępność drugiej pozycji Viregyt-K (nie patrzeć na lek refundowany reglamentowany). Odpowiedz
  • 17 lutego 2021, 16:56
   Panie Wojtku, proszę o kontakt, może uda mi się pomoc. Odpowiedz
  • 17 lutego 2021, 17:56
   Panie Wojciechu, nie wiem gdzie Pan mieszka ale na pewno Viregyt-K nierefundowany jest dostępny w Łodzi na ulicy Łagiewnickiej 118b apteka ,,dary Natury,,. Odpowiedz
  • 18 lutego 2021, 10:49
   Witam. Postępując zgodnie ze wskazówkami podanymi we wcześniejszych postach udało mi się wczoraj otrzymać receptę na Viregyt K na dobra-recepta.pl. Wpisałam nazwę leku, ilość opakowań 1, na pytania od 3 do 5 odpowiedziałam NIE, potem opis dolegliwości: duszności, kaszel, temperatura 38,5, bóle mięśni i stawów, ogólne rozbicie organizmu. Zrobiłam przelew na 65 zł i w ciągu 10 minut przyszedł kod recepty. Zadzwoniłam do MAŁEJ, RODZINNEJ APTEKI, nie sieciówki, zamówiłam VIREGYT K i dziś mam odebrać. Na stronie gdziepolek i ktomalek nie było podanej informacji, że ta apteka ma. Najbliższa dla mnie apteka, która zgodnie z informacjami na stronach internetowych miała ten lek była ok 200 km ode mnie. Zatem warto dzwonić do małych aptek i tam prosić o sprowadzenie. ZDROWIA życzę wszystkim Odpowiedz
  • 18 lutego 2021, 13:16
   https://www.gdziepolek.pl/produkty/82635/viregyt-k-kapsulki/apteki/w-polsce?pvId=257461 Ten link zawiera namiary na apteki w całej Polsce sprzedające Viregyt z importu na recepty 100% cena Polskiego ok 21 zł. Tego z importu ok. 80 zł ale ten sprzedadzą bez problemu. Odpowiedz
 132. 17 lutego 2021, 13:57
  Dzień dobry, czy moge prosic o namiary na lekarza z Koszalina, leczącego schematem dr. Bodnara? Będę bardzo wdzięczna! Ola, 609-666-026. Odpowiedz
 133. 17 lutego 2021, 13:53
  KU PRZESTRODZE Moi rodzice (76 i 78l ) mieli typowe objawy Covid -zostały one zlekceważone przez lekarza pierwszego kontaktu podczas teleporady. Otrzymali antybiotyk i syrop na kaszel. Dwa dni później mama z objawami duszności i bardzo niską saturacją trafiła do szpitala , gdzie zastosowano typowe leczenie objawowe - czyli m.in. sterydy oraz antybiotyki -mimo, że po TK wykluczono nadkażenie bakteryjne . Radiolog okreslił stopień zajęcia płuc na 50 -75 % .Otrzymywała również remdesivir Amantix zaczęła samodzielnie przyjmować dopiero w 5 dniu pobytu w szpitalu .Już po kilku godzinach miała silniejszy głos a następnego dnia . została odłączona o respiratora typu CPAP (nie była zaintubowana), dostała maseczkę z tlenem.. Widać było poprawę samopoczucia . Kilka dni później zdecydowano ,że w 14 dniu pobytu może zostać wypisana do domu. Zmniejszono stopniowo do zera dawki sterydów i antybiotyków Nadal jednak nie chodziła. Niestety w 13 dniu nastąpiło pogorszenie stanu zdrowia. Powtórne badanie TK wykazało 90 % zajęcia płuc przez stan zapalny , oraz odmę , której wcześniej nie miała.. Została zaintubowana i trafiła pod respirator. Po 24 godz. zmarła. Jestem przekonany , że amantadynę przemyciliśmy do szpitala za późno. Mój ojciec pozostał w domu ponieważ nie zgodził się na zabranie do szpitala ., chociaż jego stan też był poważny. Od początku zaczął przyjmować Amantix, wg schematu opisanego przez dr Bodnara .korzystał z koncentratora tlenu i przyjmował heparynę .Miał postawione bańki ,wykonywał inhalacje . Jego stan szybko się poprawiał ,po ok, dwóch tygodniach był już w pełni samodzielny . Po trzech tyg. od rozpoczęcia leczenia był na pogrzebie żony. Mój ojciec i ja jesteśmy w pełni przekonani , że życie zawdzięcza amantadynie. Lekarze ze szpitala zgodnie stwierdzili, że przyjmowana amantadyna nie miała negatywnych interakcji z zastosowanym leczeniem szpitalnym mojej mamy Zgodzili się również z tym , że działanie respiratora na tkanki płuc jest niekorzystne ,delikatnie mówiąc. Uważam , że informacje o działaniu amantadyny należy rozpowszechniać. Gdybym miał taką wiedzę wcześniej zapewne losy mojej mamy potoczyłyby się inaczej. Bardzo dziękujemy panu doktorowi Włodzimierzowi Bodnarowi za okazaną pomoc. Odpowiedz
  • 17 lutego 2021, 16:00
   Dziekuje Panu za ta informacje potwierdzajaca zasadnosc leczenia w domu. Sama mam 70 lat i nie mam zamiaru przezywac dodatkowego stresu w szpitalu. Dzieki takim informacjom wierzę,ze sobie poradze gdyby mnie ta choroba dopadła. Lek posiadam ,dzieki temu zyje nam sie spokojniej. Radze wszystkim zaopatrzyc sie w Amantadyne ,moja ma waznosc 2 lat. Odpowiedz
   • 17 lutego 2021, 16:39
    Przepraszam, że pytam, Pani Danuto, czy Pani amantadyna jest z węgierskiej firmy Egis, bo powiem szczerze, że ta z Egisu jest ważna do 04.2025. Oczywiście nie musi Pani odpowiadać jeżeli to niestosowne pytanie z mojej strony. Pozdrawiam. Odpowiedz
    • 17 lutego 2021, 16:48
     Ja mam Amantix firmy Merz wazny do 09.2022r ,otrzymalam w ub.roku we wrzesniu.
    • 17 lutego 2021, 18:04
     Panie Jakubie, ja bym się tak bardzo datami ważności nie przejmował. Chlorowodorki amin to bardzo trwałe związki. Za 10 lat też mu nic nie będzie. Producenci asekuracyjnie dają krótkie daty, również żeby zwiększyć popyt. Na alkoholu etylowym jako odczynniku też jest data przydatności 2 lata, a zapewniam, że za 30 lat też nic mu nie będzie. Owszem, są związki chemiczne nietrwałe, wymagające np. specjalnych warunków przechowywania, bez dostępu światła, w obniżonej temp. itp., ale akurat chlorowodorek amantadyny do nich nie należy.
    • 17 lutego 2021, 19:24
     Panie Chemiku dziekuje bardzo za ta wazną informacje bo moj Amantix jest naprawde zdobyty i ciesze sie ,ze moze sobie spokojnie czekac.
   • 17 lutego 2021, 17:33
    Może uchyliłaby Pani rąbka tajemnicy w jaki sposób mozna się w nią zaopatrzyć ,przez internet troche się obawiam o jej oryginalność Odpowiedz
    • 17 lutego 2021, 18:11
     Ja zakupiłam receptę- 65 zł na stronie dobra-recepta. pl w wskazaniach trzeba wpisać objawy grypowe tj. bóle mięśni, ogólne rozbicie, osłabienie, wieczorem gorączka od 38 do 38,5. Proszę nie pisać o COVIDZIE!!!!! inaczej wpłaci Pan pieniądze a recepty nie będzie. Przyślą kod sms-em. Potem trzeba wejść na stronę ,, gdzie po lek,, wpisać miejscowość i VIREGYT- K NIEREFUNDOWANY. Ja zakupiłam w Łodzi ul. Łagiewnicka 118 b apteka ,,Dary Natury,, I to by było na tyle- POWODZENIA
    • 17 lutego 2021, 19:32
     Panie Leśniku bardzo dokładna instrukcje zdobycia recepty opisał Grzegorz B 7 lutego godz 15.20, warto się z nią zpoznac. Sama korzystałam i polecam.
   • 17 lutego 2021, 21:14
    Serdecznie dziękuję za odpowiedź Pani Danuto, teraz rozumiem skąd krótszy termin ważności (siarczan amantadyny), chlorowodorek amantadyny ma około 5 lat a chlorowodorek rymantadyny około 1 roku ważności, ale to nie istotne w kontekście tego co napisał Pan Chemik, można powiedzieć, że to bardzo cenna informacja, bardzo , bardzo Panu dziękuję. W takim razie należy Wszystkim życzyć aby amantadyna się im przeterminowała :) ( bo to oznacza, że nie zachorują). Pozdrawiam. Odpowiedz
    • 17 lutego 2021, 22:23
     Ja widzialam termin waznosci nawet na cukrze !! Jak zaczelam sie z tego smiac to ekspedientka poinformowala,ze taki jest wymóg i producent jakis termin musi podac.Niemiecki ocet ...2 lata..takze spoko,pan Chemik wie co pisze.
    • 18 lutego 2021, 2:11
     Miejmy nadzieję, że zanim amantadyna się przeterminuje, to pan Niedzielski się otrząśnie i będzie dostępna w każdej aptece, bez cyrków z reglamentacją.
    • 18 lutego 2021, 22:07
     Moze i Niedzielski sie otrzasnie...predzej my go wytrząsniemy w wyborach ale od lekarza tez wiele zalezy. Moja dr. ostatniego kontaktu wręcz na mnie zaryczała " to pani mi chce dyktowac czym ja mam panią leczyc"? No i co ? Bedzie sie Pan z koniem kopał ? Robmy swoje.
   • 19 lutego 2021, 11:32
    Termin przydatności ma związek nie tylko z trwałością substancji czynnej, ale także substancji użytych jako opakowanie. Jeśli opakowanie ulegnie uszkodzeniu, a warunki przechowania na to pozwolą (wilgotność, temperatura), to po kilku latach mogą uaktywnić się ewentualnie obecne przetrwalniki grzybów, prowadząc do mniej lub bardziej uciążliwego zatrucia w razie spożycia. Z drugiej strony procesy produkcyjne poczyniły postęp przez ostatnie 50 lat i tych grzybów może wcale nie być. W razie gdyby jednak były, ogranicza się przydatność do 2 czy 5 lat nawet takich substancji jak sól kuchenna czy boraks... Odpowiedz
 134. 17 lutego 2021, 11:32
  Poproszę o pomoc w uzyskaniu amantadyny. przebudzony@protonmail.com Mogę zapłacić więcej. Interesuje mnie kilka opakowań. Najlepiej odbiór osobisty na terenie Śląska. Pozdrawiam. Odpowiedz
  • 17 lutego 2021, 12:19
   Można spróbować samemu, bo lek nierefundowany niereglamentowany jest dostępny aktualnie w Katowicach, Czeladzi, Mysłowicach, Rudzie Śląskiej, Piekarach, Zabrzu, Gliwicach. Proszę zajrzeć na ktomalek.pl czy gdziepolek.pl Sprawdzić dostępność, lokalizację, nr telefonu apteki i dzwonić prosząc o rezerwację na nazwisko leku na 100% (z importu równoległego w obcojęzcznym opakowaniu, ulotkę po polsku znajdzie się w internecie). W międzyczasie zakupić receptę na stronie internetowej np. dobra recepta (poniżej są rady) wpisując objawy grypowe (kaszel gorączka). Nie prosić o lek na Parkinsona ani o lek na Covid. Prosić o lek na grypę (np. 2 opakowania - wtedy można pomóc 4 osobom dorosłym). Odpowiedz
   • 17 lutego 2021, 12:55
    Pani Agnieszko, może Pani podać nazwę leku jaki należy wpisać na stronce dobra recepta. Znalazłam Amantix, czy ten lek wpisac wraz z objawami grypy? Serdecznie z góry dziękuję za odpowiedź. Odpowiedz
    • 17 lutego 2021, 13:02
     Pani Katarzyno, jeśli znalazła Pani w aptece Amantix albo Viregyt-K na 100%(tak jw. sprawdzić dostępność zawczasu i rezerwować od razu telefonicznie), to nawet łatwiej jest zdobyć na niego receptę. Wpisać objawy grypowe (kaszel, wysoka temperatura, dreszcze utrzymujące się od kilku dni). Nie powinno być problemu. Ja korzystałam z innej strony, ale osoby w komentarzach poniżej pisały, że nie miały problemu. Powodzenia, proszę dać znać czy się uda.
    • 17 lutego 2021, 14:59
     Pani Agnieszko, udało się z Viregyt-K, mam już e-receptę i rezerwację w aptece. Dziękuję z poradę. Mam tylko pytanie, bo nie bardzo rozumie wyjaśnienia jak stosować w "Objawy chorobowe bez ostrej dynamiki" 48-78 godziny co 6 godzin tabletka, potem redukcja do dwóch tabletek, ale przez jaki okres? Napisane jest "Później redukcja leczenia do 2×1 – 100mg. Nie ma potrzeby podawania wysokich dawek zbyt długo"
    • 17 lutego 2021, 15:10
     Pani Katarzyno, łączny czas leczenia to do 10-14dni, zakładając że 3 doby bierze się co 6h 1 kapsułka (osoba dorosła), my zrobiliśmy jeszcze potem 2 następne doby co 8h 1 kapsułka, następne 5 dni co 12h 1 kapsułka. Dr Bodnar pisze, że po 3 dobach można przejścia już na 2 kapsułki dziennie (z 4 kapsułek), my zrobiliśmy jeszcze te 2dni to przejście z 3ma kapsułkami. Wariant 2 warto zastosować, czyli 2 dawka już po 2 godzinach od 1szej, a potem dalej co 6h. Te 48-72h są najważniejsze czym szybciej tym lepiej się poda. Do tego często potrzebny jest już antybiotyk i na pewno heparyna (albo chociaż acard, pluscard czy polopiryny pół jeśli nie ma przeciwskazań). Dużo pić, jeść lek po choćby małym posiłku.
    • 17 lutego 2021, 15:50
     Dziękuję bardzo Pani Agnieszko.
   • 17 lutego 2021, 13:25
    Czy mogłaby Pani powiedzieć jak mam postępować w przypadku kiedy nie jestem osobą ubezpieczoną? Zaglądam na ktomalek.pl, sprawdzam dostępność, lokalizację, dzwonię do apteki, proszę o rezerwację na nazwisko leku na 100%. Później przez dobrarecepta zamawiam, wpisujac objawy grypowe. Czy beda jakies problemy jak nie jestem ubezpieczony? Odpowiedz
    • 17 lutego 2021, 13:51
     Z tego co mi wiadomo to każda osoba nawet nieubezpieczona może prywatnie wykupić receptę a potem wykupić lek na 100% (nierefundowany i niereglamentowany, z importu równoległego, więc składka NFZ nie powinna mieć nic do tego, bo ani lekarz prywatnie ani farmaceuta w aptece tego nie sprawdza). Serwisy internetowe dot. recept są też w innych językach, domyślam się że np.dla obcokrajowców którzy również nie mają ubezpieczenia. Proszę tylko prosić o Viregyt K 100%nierefundowany z importu równoległego, a w objawach podawać grypę. Alternatywnie można prosić o preparat Amantix.
    • 17 lutego 2021, 13:56
     nie bedzie żadnych problemów lek na 100% odpłatność
    • 17 lutego 2021, 14:16
     Zamówiłem właśnie receptę na Viregyt-K, jednak w aptece pani mi powiedziała, że nie mogą wydać leku nierefundowanego na 100%, ponieważ lek ten jest wydawany tylko chorym na Parkinsona. Co mam robić dalej? Czy mam prosić o lek z importu równoległego w obcojęzycznym opakowaniu? Czy to jakaś różnica jest? Niestety zapłaciłem już 65zł za e-receptę na Viregyt-K. Pani w aptece powiedziała, że Amantix mogą wydać na 100% podobno.
    • 17 lutego 2021, 14:51
     Jeśli ma Pan już receptę musi Pan szukać apteki gdzie nierefundowany i niereglamentowany. To co wcześniej podałam gdzie jest to z drugiej pozycji która wyskakuje o dostępności leku. Proszę dzwonić i pytać o lek z importu równoległego, też na 100% też nierefundowany. Nie odbiera Pan nikomu leku, bo refundowana reglamentowany Viregyt-K jest niezmiennie dostępny w co najmniej 60%aptek w Polsce. Proszę sprawdzić na stronie Jeszcze raz(druga pozycja pod nazwą leku) i dzwonić mówiąc, że chodzi o ten z importu równoległego(będzie w obcym języku). Nie poddawać się, rozmawiać a jak nie to w innej aptece (np. w Gliwicach jest w kilku). Nie powinni robić Panu problemu. Recepta kosztuje wiem. Na pocieszenie - czasem w prywatnych przychodniach chcą nawet 150 zł za "teleporadę" z receptą.
    • 17 lutego 2021, 16:14
     Bardzo Pani dziękuję za pomoc. W jednej aptece nie chcieli sprzedać, ale w drugiej już się udało. Zostało ostatnie opakowanie. Także miała Pani rację. Trzeba próbować w różnych aptekach aż do skutku. Pozdrawiam. :)
    • 17 lutego 2021, 19:46
     Cieszę się, że się udało. Z jednego opakowania można pomóc nawet 2 osobom dorosłym. Jak Panu zostanie trzymać lek (ma ważność 5lat),bo nigdy nie wiadomo kiedy się przyda (można np. zachorować nawet po szczepieniu i wtedy nie czekać tylko się leczyć, a w międzyczasie załatwiać drugie opakowanie, gdyby miało zabraknąć na pełen cykl leczenia).
  • 17 lutego 2021, 15:02
   Aż otworzyłam laptopa, żeby wkleić te apteki:) bo na telefonie nie jest to możliwe. W tych aptekach jest Viregyt K z importu rownoległego i nie powinni robić problemu z realizacją recepty na 100%. Proszę próbować do skutku. a. 32 209 58 75 APTEKA GŁÓWNA CENTRUM NISKICH CEN Katowice, Pl. Szewczyka 5 b. APTEKA DR. MAX Czeladź, Szpitalna 7 32 763 71 70 c. APTEKA Gliwice, Paderewskiego 56d 32 440 03 97 d.APTEKA "NOVUM" Gliwice, Kosów 15 32 232 06 08 e. APTEKA "NOVUM VI" Gliwice, Kościuszki 33 32 331 40 02 Odpowiedz
 135. 17 lutego 2021, 8:48
  https://portal.abczdrowie.pl/amantadyna-powoduje-mutacje-koronawirusa-nie-dziwi-mnie- ZNOWU! jak ktoś chce się zdenerwowac po raz kolejny tekst o rzekomej szkodliwości amantadyny na portalu wirtualna polska/abczdrowie (to POLSKO JEZYCZNY PORTAL WYKUPIONY PRZEZ NIEMCOW- trzeba się wycofywać z ich poczty i ignorować te brednie) bryluje znany cap i lekarka. Odpowiedz
  • 17 lutego 2021, 10:31
   Niestety wielu profesorów trwale "oderwało się od bazy". Czy według nich leczenie pacjentów przez telefon to leczenie pod nadzorem lekarza ??? Czy tego uczą swoich studentów???????? Czy to jest medycyna oparta na dowodach????? Ze skutkami takiego leczenia mają do czynienia, ale oczywiście zawsze "winien jest pacjent lub jego opiekunowie" Odpowiedz
  • 18 lutego 2021, 22:50
   Najgorsze jest to, że koleżanka którą przekonałam do amantadyny, po przeczytaniu tego artykułu wystraszona mi go przesłała. I niestety ludzie im wierzą, skoro na wp o tym piszą. Odpowiedz
 136. 17 lutego 2021, 6:52
  Witam, proszę o pomoc w pozyskaniu amantadyny, grydeles@gmail.com Odpowiedz
  • 17 lutego 2021, 10:02
   Witam Panie Tomaszu. Proszę o kontakt 796.272.796 Odpowiedz
 137. 17 lutego 2021, 5:22
  Doktorze biorę 5 dzień Viregyt K , objawy minęły po 2 dobie ( gorączka, ból głowy, kręgosłupa) czuję się. dobrze, mam tylko takie lekki odruch kaszlu . Jak długo brać ten lek ? Odpowiedz
 138. 17 lutego 2021, 5:21
  Doktorze biorę 5 dzień Viregyt K , objawy minęły po 2 dobie ( gorączka, ból głowy, kręgosłupa) czuję się. dobrze, mam tylko takie lekki odruch kaszlu . Jak długo brać ten lek ? Odpowiedz
  • 17 lutego 2021, 7:36
   powyżej jest schemat brania leku, to, że objawy mineły nie znaczy, że do końca zwalczyła Pani wirusa. Jeden z lekarzy na portalu pisał, że minimum 8 dni, ja dmuchałabym na zimne i brała pełna kurację taka, jaką podał dr Bodnar Odpowiedz
  • 17 lutego 2021, 8:29
   Podobnie jak pani Barbara - brałabym pełną kurację, tj. minimum 10dni łącznie. Dr Bodnar wyraźnie pisze, że nie wolno nagle odstawiać leku. Tylko się cieszyć, że objawy ustąpiły, ale lek brać do końca kuracji, wg mnie (podobnie jak bierze się antybiotyk który działa). Odpowiedz
 139. 16 lutego 2021, 23:36
  Witam, Tata 13 lutego otrzymal pozytywny test na koronawirusa. Bardzo niepokoja mnie objawy : drżenie ciała, majaczenie, odrealnienie, chwilowe zaburzenia świadomości. Czy wirus ten może mieć takie objawy? Cxy może on pozostawić takie ślady neurologiczne nawet po wyleczeniu?Tata ma 68 lat, bierze wit d, neosine forte, leki przeciwgorączkowe i syrop na suchy kaszel. Goraczka występuje raz dziennie. Ma mierzona saturacje i jest w normie. Dzis dopiero udało się dostać Amantix, wziął rano jedna tabletkę i przed 16 druga; nie mamy dostępu do vigaryt; proszę o pomoc Odpowiedz
  • 17 lutego 2021, 0:59
   Nie wszystkie objawy neurologiczne są nam znane, na pewno wirus atakuje CUN (mózg) . Dobrze by było , żeby tatę ocenił neurolog . Rozumiem, że posiłki spożywa, a chodzi głównie o przyjmowanie płynów. W tym wieku powinien brać 3x1 tabl (co 8 godzin) przez 3 dni , a następnie 2x1 przez kolejne 7-9 dni. Pić dużo płynów 3-4 litry oraz zakwaszać mocz Vit C 3x 200 mg. + Leki przeciwgoraczkowe. Jeśli nie ma choroby wrzodowej przyjmować polopirynę niż paracetamol. Proszę dokładnie przeczytać wskazówki dr Bodnara na górze strony. Odpowiedz
 140. 16 lutego 2021, 23:02
  Czy ma ktoś kontakt na lekarza z woj. śląskiego, który jest pozytywnie nastwiony na leczenie amantadyną i przyjmuje prywatnie? Niestety lekarze rodzinni na NFZ mają ogromne problemy z taką metodą leczenia. Odpowiedz
  • 17 lutego 2021, 8:23
   Musi Pani zostawić jakiś kontakt do siebie wtedy ktoś będzie mógł pomóc. Odpowiedz
 141. 16 lutego 2021, 22:57
  Witam, Jestem z Warszawy. Mam 60 lat, pozytywny wynik testu i czwartą dobę przyjmuję Viregyt-K. Czuję się dobrze, ale dzisiaj usłyszałam informację od dwóch niezależnych lekarzy, że amantadyna nieodwracalnie uszkadza wątrobę. Jestem zdezorientowana. Proszę o opinię lekarza i innych osób z tego forum w mojej kwestii. Odpowiedz
  • 16 lutego 2021, 23:12
   Pani Bożeno, tu na forum znajdzie Pani mnóstw potwierdzeń o skuteczności amantadyny. Bierze ja Pani, bo wierzy, że pomoże. I niech Pani nie przerywa leczenia. Lekarze z naszych przychodni muszą nam odradzać leczenie tym lekiem bo taki mają nakaz, albo mają zrobiona wodę z mózgu - proszę przeczytać dzisiejszy wpis lLekarza z Lublina tj 16 luty godz 0.26. Dodam, mój syn przechodził covid w listopadzie, dzięki dobroci Dentystki z forum dostałam viregyt, po czterech dobach leczenia wedział, że zdrowieje. A dwie lekarki z przychodni nakazywały natychmiast odstawić lek, bo zaszkodzi synowi. Dobrze, że nie posluchalismy. Życzę zdrowia! Odpowiedz
   • 17 lutego 2021, 11:01
    Czy ktoś z państwa mógłby podać namiary na lekarza leczącego amantadyną z okolic Bełchatów, Piotrków Trybunalski, Radomsko? 507014533 Odpowiedz
  • 17 lutego 2021, 0:34
   To niech się Pani spyta tych dwóch niezależnych "likarzy" dlaczego Amantadyna nie uszkadza wątroby chorym na Parkinsona, którzy przez rok zażyją 7,3 dekagramów Amantadyny, a Pani tylko 2,5 grama na całość kuracji anty-covidowej??? A mało tego "Parkinsonicy" biorą Amantadynę latami. Mój szwagier zjadł już 10 dkg Amantadyny i na wątrobę nie narzeka. Odpowiedz
  • 17 lutego 2021, 1:15
   Tylko ok. 5 % amantadyny jest metabolizowane w wątrobie do N-acetyloamantadyny. 95 % jest wydalane z moczem w formie nieprzereagowanej i nie przechodzi przez wątrobę. Ponadto, amantadyna jest aminą alifatyczną, a wątroba na co dzień radzi sobie z większymi świństwami, zwłaszcza aromatycznymi. Proszę zapytać tych lekarzy ile leków przez nich wypisywanych jest metabolizowanych w wątrobie i czy czasem jej nie uszkadzają. Radzę zmienić lekarzy. Odpowiedz
   • 17 lutego 2021, 19:28
    Bardzo istotna informacja dotycząca procentowego "przerabiania" Amantadyny w wątrobie. Dzięki Mistrzu CHEMIKU. --------------------A już tak bez ironii do Pani Bożeny, prawdopodobieństwo, że Pani wątroba zostanie uszkodzona przez Amantadynę jest bliskie zeru. Dla pewności może sobie Pani wykonywać co dwa dni badanie poziomu aminotransferaz w surowicy krwi ( AspAT i AlAT) jeśli gwałtownie wzrosną będzie to oznaczało, że wątroba jest przeciążona i trzeba odstawić leki. Bardzo obciążającym wątrobę lekiem jest Paracetamol, gastrolodzy często obserwują uszkodzenie wątroby po nim nawet po dawkach nieprzekraczających maximum/dobę tj 4 gramów. Pozdrawiam i niech się Pani na nas nie obraża. Odpowiedz
    • 19 lutego 2021, 2:26
     Dokładnie tak, paracetamol jest amidem aromatycznym. W przypadku amantadyny nie dość, że metabolizowane jest ok. 5 %, to za pomocą N-acetylotransferazy (standardowy szlak metaboliczny amin pierwszorzędowych), gdzie przy takim odsetku metabolizowanej amantadyny nie stanowi to dla wątroby żadnego obciążenia. Paracetamol jest metabolizowany w 95% w wątrobie, a tylko 5% jest wydalane w formie niezmienionej (odwrotne proporcje niż dla amantadyny). Z kolei 10% z tych 95% jest metabolizowane do silnie utleniającej pochodnej hydroksylowej oraz do hepatotoksycznej i nefrotoksycznej N-acetylo-p-benzochinonoiminy.
   • 18 lutego 2021, 19:15
    Dzień dobry, proszę o wyjaśnienie czy lek Midantan jest odpowiednikiem Viregyt-K ? Chce rozpocząć leczenie według schematu doktora, ale mam obawy czy posiadam dobry lek. Z góry dziękuje za odpowiedz Odpowiedz
    • 19 lutego 2021, 2:30
     Midantan zawiera jako substancję czynną siarczan amantadyny, czyli jest to odpowiednik Amantixu. Viregyt zawiera chlorowodorek amantadyny. Siarczan jest nieco słabiej rozpuszczalny w wodzie, więc stężenie maksymalne uzyskuje się trochę wolniej. Pisałem o tym obszerniej we wcześniejszych postach. Jak najbardziej posiada Pani dobry lek i może Pani go stosować zgodnie ze schematem.
  • 17 lutego 2021, 1:37
   DO PANI BOŻENY Jeśli się Pani boi leku proszę go więcej nie brać bo może akurat będzie miała Pani pecha i jakieś powikłania z tego powodu.Proszę się zwrócić o pomoc i leczenie do tych dwóch niezależnych zaufanych lekarzy niech Panią leczą swoimi sposobami,życzę Pani zdrowia. Odpowiedz
  • 17 lutego 2021, 20:14
   Co za bzdury plotą ci lekarze, chlorowodorek amantadyny całkowicie omija wątrobę i jest wypłukiwany przez nerki. Mój mąż, który nie bierze praktycznie żadnych leków, bo źle się po nich czuje, twierdzi, że po Amantadynie czuję się świetnie. Nie odczuwa żadnych dolegliwości. A on środki przeciwbólowe bierze tylko w czopkach, bo tabletki mu szkodzą. Skoro mój mąż przetestował Amantadynę na sobie i nie narzeka, śmiem twierdzić, że ten lek jest bezpieczniejszy i mniej szkodliwy niż 90% aktualnie dostępnych medykamentów. Szkoda, że ci mądrzy lekarze nie mówią, jak bardzo paracetamol uszkadza wątrobę. Zwlaszcza w połączeniu z alkoholem. Odpowiedz
 142. 16 lutego 2021, 22:33
  Tutaj jest dokladny opis genetycznego kodu mRNA firmy Pfizer, po polsku: https://randomseed.pl/rna/reverse-engineering-kodu-zrodlowego-szczepionki-biontech-pfizer-covid-sars-cov-2/ ------------------------------------------------ PODSUMOWANIE: Zawartość mRNA szczepionki BNT162b2 i powody istnienia większości jej części: (1) czapeczki (CAP), aby upewnić się, że RNA wygląda jak zwyczajne mRNA; (2) znanego, udanego i zoptymalizowanego rejonu 5′ niepodlegającego translacji (UTR); (3) białka sygnałowego zoptymalizowanego pod kątem kodonów do wysyłania wypustki we właściwe miejsce (w 100% skopiowanego z oryginalnego wirusa); (4) wersji oryginalnej wypustki zoptymalizowanej pod kątem kodonów, z dwoma podstawieniami proliny, aby upewnić się, że białko pojawia się we właściwej postaci; (5) znanego, udanego i zoptymalizowanego rejonu 3′ niepodlegającego translacji; (6) nieco tajemniczego ogona wielo-A z niewyjaśnionym „łącznikiem”. Odpowiedz
 143. 16 lutego 2021, 21:49
  Bardzo dziękuję Panu Doktorowi Włodzimierzowi Bodnarowi za wytrwałość i poświęcenie w walce o zdrowie Polaków i głoszenie prawdy. Jest Pan WZOREM dla wszystkich ludzi nie tylko medyków. Życzę aby Pana postawa udzieliła się innym. Odpowiedz
 144. 16 lutego 2021, 21:01
  Simon, Horban, Flisiak, Grzesiowski, Parczewski i inni - wszyscy otrzymywali (w różnej formie) pieniądze od twórców szczepionek na koronawirusa w tym m.in. firmy Pfizer, Moderna oraz Janssen. "Na 17 członków Rady Medycznej 12 jest w stanie konfliktu interesów czyli pobierało pieniądze od producentów szczepionek" - twierdzi dziennikarz Maciej Pawlicki. (dla czytających to forum, to nie jest nowość ani zaskoczenie). Więcej w linku: https://medianarodowe.com/2021/02/14/premier-otoczony-przez-sponsorowanych-ekspertow-medycznych/ Odpowiedz
  • 16 lutego 2021, 21:03
   W linku na dole jest wypowiedź Pawlickiego na powyższy temat w telewizji internetowej (od 1:10): https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR2XCrqhAiQk029E4rrC_UAREcaN406qfbQDfgmoi8bukRLp8_YKf-EKWck&v=cFHESnB5VLA&feature=youtu.be Odpowiedz
   • 16 lutego 2021, 21:41
    Chwała Maciejowi Pawlickiemu za słowa prawdy, niewielu prawdziwych dziennikarzy zostało w tych parszywych czasach. Odpowiedz
 145. 16 lutego 2021, 19:55
  Dzień dobry Proszę o pomoc w kwestii leczenia chlorowodorkiem amantadyny. Dziadek 86 lat od czwartku złe samopoczucie, podwyższona temperatura, od wczoraj duszności. Wynik testu pozytywny. Duszności się utrzymują, saturacja w okolicach 90. Posiadamy lek Viregyt-K, szukamy pomocy, lekarza który podejmie się leczenia. Jesteśmy z Bydgoszczy. Tel 880053943. Odpowiedz
  • 16 lutego 2021, 23:20
   My nie przeleczyliśmy Babci (86 lat) amantadyna. Wahalismy się czy podac. Babci towarzyszyły tez wymioty, a tu trzeba dobrze się nawadniać. Wierzyliśmy ze w szpitalu jej pomogą. I początkowo było lepiej. Babcia odzyskała apetyt i lepszy humor. Jednak kaszel poglebial się. Aż stan babci się nagle załamał. Doszły problemy z sercem-duzy puls. Najukochańsza Babcia umarła po tygodniu w szpitalu. Sama jedna na sali, z dala od domu i rodziny. Odpowiedz
  • 17 lutego 2021, 15:35
   Gdybym ja miala objawy grypowe to bez zastanowienia bralabym Amantadyne ,bez wzgledu na to co mowią "eksperci" . Mam "tylko" 70 lat ale nie chce zeby mnie dobito w szpitalu. Lek posiadam i spokojnie czekam na mozliwosc jego zastosowania. Gdyby chodzilo o moich starych rodzicow rowniez bym to samo zrobila. Ryzykuje tylko tyle ,ze zamiast w szpitalu umrą w domu bez dodatkowego stresu. Od poczatku sledzę tą strone ,czytam wszystkie komentarze i uwazam,ze przez Was madrych ,zyczliwych ludzi z dr.Bodnarem na czele jestem lepiej przygotowana jak na wojnę. Mam nawet porobione notatki zeby nie pytac,nie bładzic i nie panikowac. Zdrowka wszystkim zyczliwym ludziom zyczę i bardzo ,bardzo dziekuje za wyczerpujace informacje i porady. Odpowiedz
  • 17 lutego 2021, 23:49
   nie rozumiem, "lekarza, który podejmie się"? Macie Państwo lek, na stronie schemat leczenia. Jeśli dziadek bierze jakieś leki czy cierpi na jakieś choroby - można tu spytać. Przy covidzie, w tym wieku, każda godzina gra rolę. Na co czekacie??? Odpowiedz
 146. 16 lutego 2021, 19:38
  koko spoko dalsze odcinki Polska: 55 osób zmarło tuż po szczepieniu na COVID-19 http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=30509&Itemid=100 Odpowiedz
 147. 16 lutego 2021, 18:36
  Witam, jestem ze śląska. Mama od czwartku miała ogólne rozbicie, potem doszły duszności. Ma też astmę. W niedzielę bardzo ciężko oddychała. Pogotowie zrobiło zastrzyk i było ok 1 dzień. Dziś została zabrana na oddział covidowy. Nie ma żadnych innych objawów tylko duszność. Nie wiem co robić, boję się. Za dwie godziny będę rozmawiał z lekarzem. Nie wiem jak rozmawiać, aby nie wchodzić w kompetencje. Chciałbym aby mamie podano amantadynę. Proszę o pomoc. 607089019 Odpowiedz
 148. 16 lutego 2021, 18:16
  W9itam ,często w celach służbowych wyjeżdżam do Rosji.Zawsze przywożę parę opakowań ,tam jest midantan chlorowodorek amantadyny ta sama substancja czynna co viregyt k .Mógłbym pomóc,.Proszę o pozostawienie maila lub telefonu Odpowiedz
  • 16 lutego 2021, 19:27
   Potrzebowałabym jednego opakowania,proszę o kontakt. Odpowiedz
   • 16 lutego 2021, 19:49
    Proszę o tel lub mail Odpowiedz
   • 17 lutego 2021, 10:06
    Pani Barbaro proszę o kontakt 796.272.796 Odpowiedz
  • 17 lutego 2021, 19:15
   proszę o kontakt Odpowiedz
   • 18 lutego 2021, 10:22
    prosę zadzwonić 791653066 Odpowiedz
 149. 16 lutego 2021, 15:52
  witam a jak zakończyć stosowanie vigeryt Odpowiedz
  • 16 lutego 2021, 18:20
   Tak jak w schemacie dr Bodnara po ogółem 10 lub 14dniach leczenia, przez ostatnie dni biorąc dawkę podtrzymującą, tj. 1 kapsułka 2x dziennie (tj. co 12h) dla osoby dorosłej, wg powyższych wariantów. Odpowiedz
 150. 16 lutego 2021, 15:16
  Dzień dobry czy ktoś z Państwa mógłby podać numery telefonów ,kontakt do lekarza leczącego schematem DR. Bodnara mieszkam w sąsiedztwie 3 województw stąd prośba o okolice Częstochowy, Wielunia czy Olesno ew Opole z góry serdecznie dziękuję tel 609-453-104 ,joannaslomian@wp.pl Odpowiedz
 151. 16 lutego 2021, 14:25
  Kobieta w ciąży 30 tydzień...Covid Co robić ????? Odpowiedz
  • 16 lutego 2021, 16:17
   Ciąża jest przeciwwskazaniem do leczenia amantadyną. Badania na zwierzętach wykazały jej teratogenność. Odpowiedz
  • 16 lutego 2021, 16:54
   Prosze poszukaco sposobie dr.Jaśkowskiego węglem aktywnym. U nas sie ten sposob sprawdził. Odpowiedz
  • 17 lutego 2021, 15:51
   Od kilku dni reklama w radio : szczepionka nie uchroni przed zakazeniem ale spowoduje,ze choroba bedzie miala lzejszy przebieg ! ...Po godzinie wywiad z lekarzem : ludzie pytaja czy osoby ktore przeszly covid muszą sie szczepic?...odp : tak bo ich przeciwciała znikają... ...po co więc proszą o oddawanie osocza? Odpowiedz
 152. 16 lutego 2021, 12:03
  Odkupię Viregyt_K proszę o kontakt : wilko83@poczta.fm Odpowiedz
  • 17 lutego 2021, 10:07
   Proszę o kontakt 796.272.796 jeśli nie odbiorę to SMS a oddzwonię. Odpowiedz
 153. 16 lutego 2021, 10:36
  Mimowolnie dr Bodnar stał się superroznosicielem pewnej zarazy związanej z językiem: kogo teraz nie słucham albo czytam, to wtrąca zwrot "mało tego". :) Odpowiedz
 154. 16 lutego 2021, 9:34
  Dzień dobry, czy ktoś z Państwa mógłby podać namiary na lekarza z Białegostoku, leczącego schematem dr. Bodnara? Będę bardzo wdzięczna. Odpowiedz
  • 16 lutego 2021, 10:10
   Aby uzyskać odpowiedź to należy podać do siebie kontakt telefon bądź email. Czy Pani myśli że lekarze tu na forum odkryją swoje namiary bo Pani swoich nie chce ujawnic? Ludzie ogarnijcie się trochę i właczcie myślenie. Odpowiedz
  • 16 lutego 2021, 12:00
   500064066 adapiotrowska65@gmail.com Odpowiedz
 155. 16 lutego 2021, 8:23
  Pilne.... Razem z mężem przechodzimy covid od pierwszego dnia objawów naViregyt K . Dzisiaj dzwoniłam do rodziców mieszkających obok i okazuje się , że ich też dopada choroba. Mój tata ma uszkodzoną wątrobę przez Żółtaczkę typu C . Wirus wyleczony . Czy mogę podać im Viregyt, mają pierwsze objawy i strasznie się o nich boję. Nam pomógł bardzo . Odpowiedz
  • 16 lutego 2021, 18:26
   Proszę zostawić kontakt do siebie, żeby mógł ktoś Państwu pomóc. Jeśli nie ma u rodziców przeciwskazań wymienionych jw., w zależności od wieku rodziców ja bym próbowała leczyć rodziców Viregyt-K wybranym wariantem. Ważne żeby być w kontakcie z lekarzem i pod kontrolą parametry. Powodzenia i zdrowia. Odpowiedz
  • 17 lutego 2021, 9:07
   Pani Aga dobrze radzi. Proszę wziąć pod uwagę przeciwwskazania, wiek i wybrać mniejsze zło. W tzw. ChPL, czyli informacji o leku dla lekarzy, jest napisane , by Viregyt stosować ostrożnie w chorobach wątroby. Ale wiadomo, ze tylko 5% amantadyny przechodzi przez wątrobę, 95% jest wydalane z moczem, więc ewentualne choroby nerek byłyby problemem. Odpowiedz
 156. 16 lutego 2021, 0:26
  Córka lekarka własnej matce i ojcu nie chce wypisać Viregytu, synowa-lekarz też nie wypisuje teściowej. Gówniary, bo to towarzystwo ponizej 30 lat woli żeby rodzice się przekręcili niż byli leczeni Amantadyną. Czy wy ........ uważacie, że 2,5 grama Amantadyny podawane przez dwa tygodnie może zaszkodzić dorosłej osobie. ? W takim razie należy zaprzestać leczenia pacjentów z Parkinsonem i to natychmiast , bo przecież Amantadyna szkodzi. Kto wam tak mózgi wyprał??????? Odpowiedz
  • 16 lutego 2021, 0:37
   PS. Do lekarzy : sprawdźcie dawkowanie i wskazania do leczenia Viregyt-em w Pharmindex-ie. Mam wydanie z 2000 i 2003roku w obu jest podane dawkowanie dla dzieci od 2 roku życia w grypie typu A. Dzieciom własnym też zafundujecie zespół Kawasaki z możliwością uszkodzenia mózgu oraz tętniaków tętnic wieńcowych i następnie zawału serca??? Jest ryzyko jest zabawa. Odpowiedz
   • 16 lutego 2021, 9:28
    W Pharmindexie z 2005 też jeszcze jest. Kto da więcej! Zbliżamy się do magicznego roku, w którym zniknęło ;) Odpowiedz
  • 16 lutego 2021, 19:22
   Dobry wieczór Panie doktorze. A jak te uczone młode doktory uzasadniają swoje stanowisko przed swoimi rodzicami odmawiając kuracji chlorowodorkiem? Odpowiedz
 157. 15 lutego 2021, 18:20
  Mam prośbę do Pani Ireny z Chełma, czy ten wskazany przez Panią olejek z oregano można brać przez dłuższy czas, czy tylko w porach przeziębień? I jak długo mogą brać również małe dzieci? czytałam na portalu że tylko 2 tygodnie...Bardzo dziekuję za podzielenie się dobrą radą. Odpowiedz
  • 15 lutego 2021, 20:47
   Interesuję się ziołami , także olejkami eterycznymi. Proszę poczytać na ten temat, najlepiej książki a nie internetowe rady. . To są w dużej części bardzo silnie działające na organizm substancje. Sam nigdy bym sie nie odważył do namawiania, do doustnego zażywania olejków eterycznych.Każdy ludzki organizm to indywidualna konstrukcja. Inhalacje , masaż jak najbardziej, ale też trzeba wiedzieć jaki sposób jest bezpieczny. Proszę o ostrożność, umiar i zdrowy rozsądek. Odpowiedz
  • 16 lutego 2021, 13:01
   Można spróbować Diktamon zwana też Dittanyof Crete origanum dictamnus prawdziwe greckie oregano jako herbata ; dobry jest też Gojnik znany u nas jako herbata górska na odporność i oskrzela dostepne w sklepach z artykulami greckimi Odpowiedz
  • 17 lutego 2021, 13:06
   Olejek z oregano mozna brać dłużej pod warunkiem podawania ldobrej jakoci probiotyku, odstep miedzy olejkiem z oregano a probiotykiem ok 4 godziny, ja dziecku 6 letniemu podaje 2-3 krople dwa razy dziennie, w okresie przeziebienia 4 krople nawt 3 razy dziennie, zawsze po posilku, rozpuszczone w jakims oleju, np oliwie z oliwek, tranie, ale dobrej jakosci, np Kirkmana. Duzo zdrowia. Odpowiedz
 158. 15 lutego 2021, 17:17
  JAK SZUKAĆ LEKU W APTECE Ponieważ dużo osób szuka leku w aptekach, podaję jak go szybko znależć. Wchodzimy na portal - kto ma lek. Wpisujemy miejscowość najbliżej miejsca pobytu. W kolejnej rubryce nazwę leku. Następnie wyskakują dwie pozycje. W pierwszej jest na czerwono wpis pod lekiem: lek na receptę, refundowany, 75+. produkt reglamentowany. W drugiej rubryce pod lekiem jest wpis: lek na receptę i w tej rubryce z prawej strony klikamy na niebieski kwadrat i wyskakują apteki (może zdarzyć się, że system pokazuje "wybrane" to jednak strona jest aktywna i otwiera się). Jest nazwa apteki, adres, godziny otwarcia i numer telefonu. Można zadzwonić i upewnić się czy lek nadal jest. Nawet można podać nazwisko i poprosić o odłożenie. Najlepiej zróbcie próbę na Łodzi bo lek jest w kilku aptekach w samej Łodzi oraz w pobliżu: Pabianice, Bełchatów. Po teście na Łodzi spróbujcie wpisywać Wasze miejscowości. Może nie będziecie musieli daleko jechać, albo wysyłać recepty do Niemiec. Powodzenia Odpowiedz
 159. 15 lutego 2021, 16:09
  Wróciłem w piątek z Ukrainy. Tam jest dostępny Neomidantan - chlorowodorek amantadyny - to samo co nasz Viregyt-k w opakowaniach po 50 tab. 100mg. W razie potrzeby służę pomocą. Proszę tylko zostawić nr tel. Odpowiedz
  • 15 lutego 2021, 17:11
   Jeżeli masz firmę to podaj dane oraz telefon do siebie. Odpowiedz
  • 15 lutego 2021, 18:40
   690345076 Odpowiedz
  • 16 lutego 2021, 8:37
   Jestem zainteresowany Neomidantanem. Proszę o kontakt Pozdrawiam Waldemar Księżopolski Odpowiedz
   • 16 lutego 2021, 14:35
    Poproszę o nr telefonu Odpowiedz
  • 16 lutego 2021, 8:52
   697985667 Odpowiedz
  • 16 lutego 2021, 9:03
   667049844 Odpowiedz
  • 16 lutego 2021, 11:49
   662 991 754 Odpowiedz
  • 16 lutego 2021, 20:53
   Witam czy ma Pan mozliwosc wysłania tego leku? Odpowiedz
  • 17 lutego 2021, 19:18
   proszę o kontakt 796 526 722 Odpowiedz
 160. 15 lutego 2021, 15:58
  Witam, czy wie ktoś gdzie kupię na Dolnym Śląsku Viregyt-K na receptę pełnopłatną ? Odpowiedz
  • 15 lutego 2021, 16:53
   Proszę sprecyzować miasto, albo zajrzeć na stronę ktomalek.pl W tym momencie jest w Lubinie, Trzebnicy, Opolu (3 apteki), Polkowicach. Szukając proszę wybierać tę drugą pozycję (nierefundowany i niereglamentowany). Pod wybraną apteką jest nr telefonu - dzwonić, prosić o rezerwację na nazwisko (odłożenie) i jechać. Powodzenia Odpowiedz
   • 15 lutego 2021, 18:50
    Serdecznie dziękuję. Odpowiedz
  • 15 lutego 2021, 17:12
   Opole, Krakowska 44, tel. 77 441 76 39; Opole, Licealna 18, tel. 77 457 42 23, Opole, Sosnkowskiego 16, tel. 77 458 11 0; Gliwice, Gomułki 4a/U, tel. 32 775 40 50; Ząbkowice Śląskie, Rynek 12, tel.74 816 19 78. Trzeba zadzwonić i poprosić o odłożenie. Powodzenia Odpowiedz
   • 15 lutego 2021, 18:51
    Serdecznie dziękuję. Odpowiedz
 161. 15 lutego 2021, 14:48
  I oczywiście całkowity brak węchu Odpowiedz
 162. 15 lutego 2021, 14:09
  Witam Czy jest możliwe zapalenie płuc bez najmniejszych objawów? Bez kaszlu i bez temperatury? Jestem od 4 dni na amantadynie. Jedyny moj objaw to bol w plecach, ogólne zmęczenie , duszność- jakby mi brakowało tlenu i strasznie się męczę przy nawet podstawowych czynnościach- jakbym pokonała maraton... Odpowiedz
  • 15 lutego 2021, 17:38
   Pani Marto, najlepiej zostawić nr do siebie, ktoś z udzielających się lekarzy będzie Pani w stanie pomóc. Dr Bodnar pisał, że w czasie mrozów występuje szybko postępujące zapalnie płuc, a wiem, że jest także tzw."bezobjawowe". Powinna mieć Pani na pewno rtg+osłuchanie, a jeszcze wcześniej pewnie antybiotyk zawczasu. Odpowiedz
   • 15 lutego 2021, 18:42
    A czy byłaby szansa, zeby się ktos ze mną skontaktował poprzez maila? Na maila wyślę num tel. Bardzo proszę Megii34@wp.pl Odpowiedz
  • 15 lutego 2021, 22:22
   Konsultowałem się z pulmonolog z Warszawy na temat zap. płuc bez objawów - teoretycznie mało prawdopodobne. Dla pewności radzę zrobić d-dimery pod kątem zakrzepicy oraz RTG płuc pod kątem zapalenia. Mam tylko smartfon do dyspozycji i trudnisci z jego obsługą - maile. Odpowiedz
   • 17 lutego 2021, 13:00
    Bardzo Panu dziękuję!!! Odpowiedz
 163. 15 lutego 2021, 11:51
  Lekarz rodzinny w związku z nasilającym się kaszlem przepisał antybiotyk Bioracef, wziewy na sterydach i encorton...od czwartku miałam bóle stóp i rąk temp max 39 , teraz już to ustąpiło wieczorem jedynie temperatura ok 37.6 ale kaszel się nasila.Prosze o opinie na temat połączenia tych leków z amantadyna.... dziękuję Odpowiedz
  • 16 lutego 2021, 9:23
   Bioracef to antybiotyk z grupy cefalosporyn, można go stosować z amantadyną. Co do sterydów wziewnie i doustnie( Encorton), proszę jeszcze raz przeczytać, co dr Bodnar pisze powyżej. Tam są wszystkie informacje( Obecny sposób leczenia). Powodzenia. Odpowiedz
 164. 15 lutego 2021, 11:08
  witam, pytanie asekuracyjne, odnośnie leczenia dziecka 6lat 20kg. Kolejny raz ma objawy przeziębienia katar, pokasłuje od czasu do czas, temperatura ok 36,6. saturacja z 98 na 95%. ok miesiąca temu miała podobne, wówczas dostała nebbud x2 przez 5dni oraz pelavo nos/zatoki. Dla takiego dziecka bezpieczniejsza jest amantadyna w dawce połówkowej czy rimantin? dziecko przyjmuje dodatkowo stale metmin oraz rupafin ze względu na alergię oddechową. Dodatkowo od wczoraj u żony pojawiła się wysypka, początkowo czerwone place na wewnętrznej części ud jak przy szkarlatynie, a dzisiaj to już cały brzuch jest wysypany jak przy różyczce. Szukając alergii pokarmowej, to w ostatniej dobie jako nowość pokarmowa pojawiło się ugotowane jajko przepiórcze. Ale łącząc oba zdarzenia w rodzinie, może to być też potwierdzenie wysypki na podłożu wirusowym. Uczucie zimna, bez podwyższonej temperatury. Tylko contrahist i lub hydroksyzyna czy coś więcej np rimantin? groprinosin? prócz owej wysypki i uczucia zimna, nic nie występuje. dziękuję za podpowiedz. Odpowiedz
  • 15 lutego 2021, 12:28
   Test PCR wyk. żonie i córce. Przy dodatnim lub przy typowych objawach "covidowych" postępować wg. wskazówek na górze strony . Dawkowanie dla dziecka 18 kg opisalem kilka postów niżej. Wysypka dość często występuje przy zakażeniu covid-19. Zawartość z kapsułki Viregytu można wysypać i podać w równych częściach. Żeby zmniejszyć zanurzenia snu u dorosłych można dawkę podtrzymującą Viregytu 2x1 podawać o godzinie 6 rano i 16 po południu. Odpowiedz
   • 15 lutego 2021, 17:07
    Panie doktorze, moge prosic o kontakt telefoniczny. Jestem w 4 dniu leczenia amantadyna, 70 godzin 1 faza, teraz co 12 godzin, mam objaw w postaci brak wechu i smaku, lekki sporadyczny kaszel, podraznienie dolnego odcinka tchawicy. Jestem jednak bardzo slaba chce prosic o konsultacje. Podaje numer 600004277 Odpowiedz
   • 16 lutego 2021, 11:19
    Panie doktorze jak to jest z tym zakwaszaniem moczu vit C ? Rano ph moczu 6.5 a po zażyciu Vit C 1000mg ,po godzinie ph wynioslo 7 . Odpowiedz
  • 15 lutego 2021, 13:11
   Panie Piotrze, dzieciom 20-30kg podawaliśmy 0,5tabletki Rimantin dziennie profilaktycznie. Zadziałało. Powodzenia i zdrowia Odpowiedz
  • 15 lutego 2021, 13:11
   Panie Piotrze, dzieciom 20-30kg podawaliśmy 0,5tabletki Rimantin dziennie profilaktycznie. Zadziałało. Powodzenia i zdrowia Odpowiedz
  • 15 lutego 2021, 13:14
   Panie Piotrze, dzieciom o masie 20-30kg podawaliśmy 0,5tabletki Rimantin dziennie profilaktycznie przy chorych rodzicach. Zadziałało. Odpowiedz
   • 15 lutego 2021, 16:01
    Test CRP ujemny wykonany takim testem https://tinyurl.com/269ukpa8 niestety miałem tylko jeden test, wykonałem u żony. Odnosząc się do dziecka ILekarz z Lublina proponuje "A dziecku w wieku 7 lat i masie 17 kg można podawać Viregyt przy covidzie w dawkach : 3 x 1/2 kapsułki przez dwa dni, następnie przez kolejne trzy dni 2x 1/2 kaps. Pić 3 litry płynów oraz przyjmować vit. C 3x1 drażetka w celu zakwaszania moczu", a gdybyśmy chcieli to zamienić na RIMANTIN to podawać 0,5tabletki x1dziennie? czy inaczej i jak długo? jestem w stanie posiadać oba leki. W jakich dawkach dziecko powinno przyjmować witaminę C? odnosząc się do cebion w kroplach https://tinyurl.com/123ugi89 "Dzieci (od 24. miesiąca życia do końca 11. roku życia):10 kropli na dobę." 15kropli starczy? plus wit D3 np 3krople Vigantol 500