Zadzwoń do nas: 16 677 00 79, 16 671 87 77

ul. św Jana 32, Przemyśl Mapa

Paź 22

Można wyleczyć Covid 19 w 48 godzin

https://przychodnia-przemysl.pl/wp-content/uploads/2020/10/SARS-CoV-2_without_background.jpghttps://przychodnia-przemysl.pl/wp-content/uploads/2020/10/SARS-CoV-2_without_background.jpgMożna wyleczyć Covid 19 w 48 godzin

Schemat leczenia COVID-19

Na prośbę bardzo licznego grona lekarzy i tragicznej sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na świecie ponownie udostępniam własny schemat leczenia. Uprzedzam, że udostępniam go w oparciu o swoje obserwacje i doświadczenia. Zawsze można go przeanalizować i zmienić w oparciu o własne doświadczenia. Zastrzegam, że to ja jestem autorem tego schematu. To jest mój projekt autorski, ja go stworzyłem, analizowałem i rozwijałem samodzielnie.

Tworzymy ośrodek badawczo – diagnostyczny. (szczegóły)

Dane dedykowanego konta do wpłat:

62 8642 1155 2015 1500 3524 0001

IBAN: PL62 8642 1155 2015 1500 3524 0001

Optima sp. z o.o. ul. św. Jana 32, 37-700 Przemyśl

Kod Swift: POLUPLPR

Zasady

Stały kontakt z pacjentem

Podstawową zasadą u mnie przy podejmowaniu się leczenia COVID-19 – lekarz musi mieć stały kontakt z pacjentem i obowiązkiem pacjenta jest codzienna relacja o stanie zdrowia. Nie przewiduję innego scenariusza leczenia. COVID-19 to bardzo nieprzewidywalna i niebezpieczna choroba, bywa śmiertelna. W żadnym przypadku pacjent nie może samodzielnie rozpocząć ani przerwać leczenia bez konsultacji z lekarzem.

Im szybciej tym lepiej

Im szybciej wkraczamy z leczeniem tym lepiej, w ten sposób skracamy czas niekorzystnego oddziaływania wirusa na organizm i późniejsze powikłania. Jeśli mamy charakterystyczne objawy możemy z wielkim prawdopodobieństwem podejrzewać infekcję COVID-19. Według mnie, nie czekając na wynik testu należy wdrożyć leczenie chlorowodorkiem amantadyny. Niezależnie od leczenia wykonujemy test. Jeśli test jest dodatni i objawy to leczenie rozpoczynamy natychmiast.

Dyskwalifikacja z leczenia

Z leczenia amantadyną bezwzględnie dyskwalifikuje się pacjentów z ciężką arytmią, niewydolnością nerek, czy z chorobami psychicznymi.

Warianty dawkowania chlorowodorku amantadyny

Wariant 1 – Objawy chorobowe bez ostrej dynamiki 

Amantadyna 4×100 mg (czyli 1 co 6 godzin) przez 48-72 godziny. Redukcja dawki następuje zależnie od osiągnięcia stabilizacji choroby pacjenta. Później redukcja leczenia do 2×1 – 100mg. Nie ma potrzeby podawania wysokich dawek zbyt długo.

Wariant 2 – ostry i dynamiczny przebieg

Gdy przebieg jest bardzo ostry, od pierwszych godzin bardzo dynamiczny a pogorszenie z godziny na godzinę, to jest moim zdaniem walka z czasem, gdzie stan pacjenta może przerodzić się w bardzo ciężki.

 • godzina 0 pierwsza dawka 
 • godzina 2 druga dawka 
 • następna co 6 godzin, podawana przez 48 do 72 godzin w zależności od stanu pacjenta.

Następnie redukujemy zgodnie ze schematem.

Wariant 3 – Osoby starsze ze zmniejszonym metabolizmem 

Gdy jest wolniejszy metabolizm podajemy 100 mg co 8 godzin przez 2-3 dni. Następnie redukujemy zgodnie ze schematem.

Wariant 4 – pacjenci powyżej 75 roku życia, bezobjawowi, wyłącznie z testem dodatnim

Zalecane leczenie amantadyną 2×1 – 100 mg – profilaktyka przez 14 dni.

Wariant  5  – przy  przyjęciu  na  oddział   szpitalny 

Podawanie amantadyny: 

 • Godzina  zero  – 100mg
 • Po  godzinie – 100mg
 • Następnie  co  6  godzin, bo dawki terapeutyczne są wystarczająco wysokie – podawane przez 48- 72 godziny, następnie przechodzimy  na  dawki  podtrzymujące
 • Do rozważenia jest podanie od razu 200 mg w godzinie zero (bez odstępu czasowego), w celu jeszcze szybszego wysycenia, następnie co 6 godzin jak powyżej

Leczenie podtrzymujące

Leczenie dawkami podtrzymującymi powinno trwać dość długo. Nie ma złotego środka, każdy przypadek może wymagać modyfikacji. Jest to okres minimum 7-8 dni, ale czasami nawet 10-14 dni w zależności od długości choroby i od czasu włączenia amantadyny.

Przy braku ewidentnej poprawy

Jeśli pacjent nie ma spektakularnej poprawy po 2-3 dobach i jeszcze nie ma pełnej stabilizacji, można podejrzewać, że może mieć już powikłania, na przykład zapalenie płuc. Trzeba go zbadać i bezwzględnie osłuchać płuca (w przypadkach wątpliwych wykonać tomografię komputerową lub przynajmniej RTG, które mogą wykazać zmiany zapalne – niesłyszalne na słuchawkach). Słyszalne osłuchowo zmiany bezwzględnie wymagają antybiotykoterapii, najlepiej kompozycji dwóch antybiotyków domięśniowo lub dożylnie. Nie stosujemy sterydów bez potrzeby, chyba że musimy je użyć w sytuacjach kryzysowych. W pierwszym etapie choroby odczyny śródmiąższowe widoczne w tomografii powinny się cofnąć po leczeniu amantadyną.

(15.11.2020) Jako pulmonolog, gdy mam wyraźne zmiany osłuchowe zapalenia płuc – nie odważę sie leczyć doustnymi antybiotykami, nawet dwoma ‘bo może się uda’. Nawet przy jednoczesnym podawaniu amantadyny to nie gwarantuje sukcesu. Owszem, amantadyna zawsze hamuje wirusa, ale nie zawsze leczenie zapalenia płuc doustnymi antybiotykami będzie skuteczne. Przestrzegam, w tej chorobie nie ma na to czasu! Leczymy dwoma antybiotykami domięśniowo lub dożylnie ponieważ flora bakteryjna po 40 roku życia jest mieszana i podanie jednego antybiotyku w niskich dawkach jest mało skuteczna. 

Wielokrotnie napisałem już, że jeśli nie ma ewidentnej poprawy po trzeciej dobie to oznacza, że są już powikłania dokonane przez wirusa. Nie ma innej możliwości. U wszystkich pacjentów jest takie same oddziaływanie amantadyny na wirusa, czyli hamowanie i stabilizacja po 48 godzinach. Podkreślam jeszcze raz, że pacjenta trzeba koniecznie zbadać i osłuchać Wspominałem, że wielu lekarzy nie bedąc pulmonologami nie słyszy mało nasilonych zmian osłuchowych w płucach. A jeśli są one w okolicy międzyłopatkowej, są wręcz nie do wysłuchania. Zdarza się, że w nielicznych przypadkach mimo bardzo rozległego zapalenia płuc u pacjenta nie ma zmian osłuchowych. Sam bywałem kilka razy zaskoczony, choćby przykład z przed 2 dni:

W mojej ocenie pacjent osłuchowo bez zmian. Wydawałoby się, że w stanie średnim, ale w RTG bardzo rozległe i zaawansowane zmiany naciekowe w płucach. Dlatego jeszcze raz proszę o bezwzględną diagnostykę płuc w 3-4 dobie, przy braku spektakularnego efektu w leczeniu amantadyną. Jeśli mamy zmiany osłuchowe, to wiemy, że pacjent ma zapalenie płuc i nadkażenie bakteryjne. Jeśli nie, to konieczna jest diagnostyka TK lub przynajmniej RTG płuc. Same odczyny śródmiąższowe cofają się w bardzo szybkim tempie, ponieważ eliminacja wirusa daje całkowity regres zmian zapalnych. Nawet jeśli pacjent jest osłuchany przed podaniem amantadyny i osłuchowo jest bez zmian, to do chwili stabilizacji potrzeba 48 godzin. W tym okresie przejściowym wirus może być aktywny i może dojść czynnego zapalenia płuc.

Specyfika choroby COVID-19 i leczenie objawowe

W COVID-19 w pierwszym etapie w większości przypadków występuje przewaga zmian w dolnej prawej stronie płuc. W tej chorobie jest pełne leczenie objawowe jak w innych chorobach. Wszystkie leki stosuje się w zależności od objawów. Zawsze podkreślam, że amantadyna nie jest lekiem za coś czy w zamian. Nie odstawiamy leczenia objawowego, amantadyna to lek dodatkowy działający bezpośrednio na wirusa, czyli na patogen – hamując jego rozwój.

Efekty niepożądane

Uwaga! Należy pamiętać, że pojawienie się wczesnej arytmii wymaga odstawienia amantadyny. Z mojego doświadczenia to 1-2 przypadki na 100 osób.

Efekty niepożądane nie wpływające na leczenie

 • W większości przypadków odczuwamy suchość w jamie ustnej, które nie są żadnym przeciwwskazaniem. Przy stosowaniu chlorowodorku amantadyny przynajmniej w pierwszym etapie intensywnego leczenia zalecamy podawanie znacznej ilości płynów, 3-4 litry.
 • W około 10% przypadków leczonych pacjentów może wystąpić w 3-5 dobie lekki niepokój lub okresowe pobudzenie, zaburzenie snu.
 • W przypadku zaburzenia snu zalecane jest podanie leku nasennego. Jest to w zupełności wystarczające. Organizm wypoczywa we śnie, w pełni się regeneruje. Objawy ustępują, a na pewno nie nasilają się.

Stosowanie innych leków

U pacjentów w żadnym wypadku nie odstawiamy leków, które są stosowane w leczeniu chorób przewlekłych. W przypadku stosowania mocnych leków moczopędnych, trzeba rozważyć modyfikację schematu leczenia lub odstąpienie od leczenia amantadyną.

Specyfika choroby – niewydolność krążeniowa

U wielu pacjentów w momencie przełomu choroby czyli w 3-4 dobie występuje spadek ciśnienia, przejściowa lekka niewydolność sercowo-krążeniowa. Pacjenci nie gorączkują, objawy choroby zaczynają ustępować. Jednocześnie występuje gorsza tolerancja na wysiłek, nawet na samo chodzenie. Nazywam to momentem odbicia, trwa to maksymalnie 1-2 doby.

Zalecenia dla pacjentów po przebytej chorobie

U wielu pacjentów po przechorowaniu COVID-19 występuje częściowa niewydolność krążenia. Pacjenci mogą normalnie funkcjonować, lecz w przypadku większego i dłuższego wysiłku mogą wystąpić objawy niewydolności sercowej. Zalecane jest przynajmniej z 3-4 tygodnie rekonwalescencji i ewentualna konsultacja kardiologiczna.

Inne uwagi 

Uwaga! Zbyt długie przebywanie na słońcu w czasie trwania objawów choroby COVID-19 może spowodować, że w zaledwie kilka godzin nastąpi bardzo dramatyczne nasilenie jej przebiegu. 

Szczególne zastrzeżenie

Pacjent nie może na własną rękę podejmować leczenia ani go przerywać. Lek jest wyłącznie na receptę. Apeluje do lekarzy, że nie można wypisywać recept pacjentowi na zapas jeśli lekarz nie będzie leczył choroby. Pisząc receptę na zapas istnieje ryzyko, że w sytuacji krytycznej pacjent nie mając pomocy z nikąd, sam rozpocznie kurację. Leczenie bez nadzoru lekarskiego może być niezmiernie niebezpieczne.

Należy pamiętać, że im wcześniej rozpoczniemy kurację choroby COVID-19, tym lepiej! Pacjent dzięki temu nie ma powikłań lub są bardzo niewielkie. Jeśli z objawów wynika, że może to być COVID-19 wkraczamy natychmiast, nie czekając na wyniki testów, bo obecnie czekamy na to nawet kilka dni. Test robimy niezależnie od leczenia. Jeśli będziemy czekać, to w przeciągu tego czasu pacjenci mogą mieć już bardzo dużo powikłań.

Obecny sposób leczenia

Wyłączne stosowanie tylko antybiotyków nie jest skuteczne w leczeniu tej choroby. Dotychczasowe leczenie na świecie nie jest leczeniem przyczynowym tylko leczeniem objawowym, nie ma ani jednego leku o tak spektakularnym efekcie leczenia choroby COVID-19. Chlorowodorek amantadyny to diametralnie zmienia, jest to jedyny na razie lek, który bezpośrednio hamuje rozwój i oddziaływanie wirusa na organizm.

(15.11.2020) Proszę nie podawać leków tylko po to, aby coś podać – a nie ma ku temu przesłanek. Na przykład podawanie leków na zapas, by uniknąć ewentualnego procesu wykrzepiania. Podawanie inhalacji ze sterydów, czy środków rozkurczowych ze względu na duszność nie ma żadnego wskazania ani wytłumaczenia do tego typu leczenia. Te leki mogą brać tylko pacjenci z objawami obturacji drzewa oskrzelowego, czy astmy jeśli są w leczeniu i mają w danej chwili wskazania. Podawanie sterydów jest przeciwwskazane. Jedynie podawać w sytuacjach krytycznych. 

Mam wiele dociekliwych pytań o saturację. Zgadzam się, że pomiar wysycenia tlenem jest w pewien sposób pomocny i może być odzwierciedleniem ciężkości choroby. Jednocześnie stałe mierzenie poziomu przez pacjenta i okresowe wahania potęgują u wielu duży niepokój i lęk, co nie jest dobre dla psychiki pacjenta i może mieć po części znaczenie w efektywności leczenia. Należy pamiętać, że w dość ciężkim przebiegu choroby mamy do czynienia z niewydolnością krążenia i nawet niewielki wysiłek np. przejście do toalety daje wyraźny krótkotrwały spadek saturacji – co wcale nie świadczy o pogorszeniu stanu zdrowia. Powoduje chwilowe wahania, niewspółmierne do stanu zdrowia.

Amantydynę możemy włączyć na każdym etapie choroby, o ile podejrzewamy, że wirus może być jeszcze aktywny. Nawet w 10 czy 14 dniu choroby, a być może jeszcze później – to określi nauka w przyszłości. Późne włączenie amantadyny nie uratuje zdrowia pacjentowi, ale może mu uratować życie.

NAJCZĘSTSZE PYTANIA I ODPOWIEDZI:

Relacje wyleczonych:

Z poważaniem, Lekarz Włodzimierz Bodnar, specjalista chorób płuc, pediatra w NZOZ “Optima” w Przemyślu

media@przychodnia-przemysl.pl

Znajdź nas na Facebook

Śledź nas na Twitter

Komentarze (4 398)

Dodaj komentarz
 1. 25 stycznia 2021, 11:25
  zachorowałem na covid19. Pierwsze objawy wystąpiły w sobotę. Zgłosiłem się do lekarza dopiero w poniedziałek, po zrobieniu testu wynik pozytywny miałem póżnym wieczorem.Lekarz zalecił mi abym w domu kontrolował temperaturę i utrzymywał ją w okolicach 38 stopni. Po tygodniu od pierwszych objawów moje dolegliwości ustąpiły. Lekarz przez telefon stwierdził,że mogę iść do pracy .Niestety okazało się, że moja żona uległa zarażeniu i minęło już tydzień czasu, a jej objawy nie ustępują Ma choroby współistniejące. Leczy się na arytmię serca. Jest po operacji tarczycy i ma cukrzycę typu 2. Bardzo bym prosił o opinię pana doktora czy można jej pomóc i czy w jej przypadku można stosować amantadynę Odpowiedz
 2. 24 stycznia 2021, 22:01
  Ciąża i laktacja W badaniach na zwierzętach wykazano, że amantadyna podawana w dużych dawkach ma działanie embriotoksyczne i teratogenne.. W przypadku stosowania amantadyny u kobiet w ciąży, donoszono zarówno o urodzeniu zdrowych noworodków jak i o powikłaniach ciąży oraz wadach wrodzonych u dzieci (wady układu sercowo-naczyniowego, krótsze kończyny). Ponieważ amantadyna stosowana w czasie ciąży może powodować ciężkie wady wrodzone nie należy jej stosować u kobiet ciężarnych oraz planujących ciążę. Amantadyna jest wydzielana do pokarmu kobiecego; nie stosować w okresie karmienia piersią. źródło medycyna praktyczna dla pacjentów : https://www.mp.pl/pacjent/leki/subst.html?id=4509 Odpowiedz
  • 25 stycznia 2021, 11:24
   nie wiemy czy amantadyna będzie aż takie będzie oddziaływanie przecież nie podajemy jej długo czy takie kilkudniowe podawanie będzie miało jakiekolwiek oddziaływanie na te sprawy.Nikt jakoś nie pisze jakie jest np. oddziaływanie cyjanowodoru po biodegradacji remdesiviru nap. na nerki i inne narządy. Ps. Zapraszam do Przemyśla.w wolnej chwili. Odpowiedz
 3. 24 stycznia 2021, 21:17
  Poszę napisać w jaki sposób mogę skontaktować się z Panem Doktorem W. BodnaremProsze odpowiedź na e maila annaw1111@wp.pl Odpowiedz
  • 24 stycznia 2021, 21:38
   Są trzy drogi 1/ zapisać się na wizytę 2/przenieść się do POZ przychodni OPTIMA w Przemyślu 3/ napisać na maila do Przychodni OPTIMA szczegółowo opisują o co Pani chodzi / z czym ma Pani problem. Odpowiedz
   • 25 stycznia 2021, 10:44
    Dzień dobry, czy mógłby się Pan ze mną skontaktować prywatnie na maila burdza@hotmail.com. Jestem z Lublina i mam parę pytań do Pana. Jeśli byłby mi Pan w stanie pomóc będę bardzo wdzięczna. Odpowiedz
 4. 24 stycznia 2021, 21:07
  Poszę napisać w jaki sposób mogę skontaktować się z Panem Doktorem W. BodnaremProsze odpowiedź na e maila Odpowiedz
 5. 24 stycznia 2021, 20:26
  z www Pfizer niewinny http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=30266&Itemid=47 Odpowiedz
 6. 24 stycznia 2021, 16:26
  Uwaga na dzieci Uwaga rodzice! Pocovidowy zespół u dzieci groźniejszy niż koronawirus. " Trzeba bić na alarm" Niewydolność serca, zajęte nerki i wątroba, a nawet objawy psychiatryczne - tak przebiega zespół pocovidowy u dzieci. W Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu na intensywnej terapii leży kilkanaścioro małych pacjentów. - Trzeba bić na alarm - ostrzega prof. Przemko Kwinta. Zaczęło się w październiku. To właśnie wtedy do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego (USD) w krakowskim Prokocimiu trafiło dziecko z nietypowymi objawami, przypominającymi chorobę Kawasakiego: wysoką temperaturą, biegunką i wymiotami, zapaleniem spojówek, wysypką. Miało język w kolorze malinowym, było bardzo osłabione. Wcześniej przeszło zakażenie koronawirusem. – To była dla nas nowa sytuacja, nowa choroba. Nie wiedzieliśmy, z czym mamy do czynienia – opowiada dr Katarzyna Hrnciar, pediatra z SOR-u w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie Prokocimiu. „Lekarze orzekli, że dziecko cierpi na „zespół pocovidowy”, czyli wieloukładowy zespół zapalny związanym z przebytym zakażeniem koronawirusem (PIMS-TS – Paediatric Inflammatory Multisystem Syndrome – temporally associated with SARS-CoV2). Był to pierwszy pacjent z tym „zespołem pocovidowym” w Krakowie. Od tego czasu sytuacja dramatycznie się pogorszyła. – Trzeba bić na alarm – ostrzega prof. Przemko Kwinta, pediatra, neonatolog z USD w Prokocimiu. Do szpitala dziecięcego niemal codziennie trafiają dzieci z „zespołem pocovidowym”. Mają od kilku miesięcy do 16 lat. Teraz na intensywnej terapii leży dwójka dzieci, a na innych oddziałach 10. Zespół pocovidowy: niepokojące objawy – Mieliśmy bardzo duży wzrost zakażeń w Małopolsce kilka tygodni temu i teraz zbieramy tego żniwo – mówi dr Hrnciar i wyjaśnia, że zespół pocovidowy u dzieci najczęściej występuje od dwóch do czterech tygodni po przebytym zakażeniu i może dotknąć wszystkie dzieci: zarówno te, które przechodziły chorobę bezobjawowo, jak i te, które miały objawy. I te maleńkie – kilkumiesięcznei kilkunastoletnie. – Zagrożenie występuje w każdym wieku i mieliśmy przypadki, że dopiero wystąpienie „zespołu pocovidowego” potwierdzało, że dziecko wcześniej chorowało na koronawirusa – mówi prof. Kwinta i wylicza niepokojące objawy, z którymi dzieci trafiają do szpitala: wysoka, nieustępująca, utrzymująca się ponad trzy dni temperatura, biegunka i wymioty, wysypka, zapalenie spojówek, malinowy język. – To jednak, co nas najbardziej niepokoi, to fakt, że u dzieci z zespołem pocovidowym dochodzi do niewydolności serca. Stwierdzamy zmiany w naczyniach wieńcowych i na razie nie wiemy, jakie będzie mieć to konsekwencje w przyszłości – mówi prof. Kwinta. Bo np. w przypadku choroby Kawasakiego mogą pojawić się powikłania w postaci tętniaków tętnic wieńcowych, które mogą prowadzić do uszkodzenia serca. Lekarze obserwują też, że w przypadku „zespołu pocovidowego” dochodzi do zajęcia nerek i wątroby. – Jedno z dzieci miało objawy psychiatryczne, w rezonansie magnetycznym stwierdzono zmiany w obrębie głowy – dodaje prof. Kwinta. I podkreśla że stan pacjentów jest ciężki, niektórych bardzo ciężki. Są pacjenci, którzy wymagają intubacji, podłączenia do respiratora. źródło: Gazeta Wyborcza 12 stycznia 2021 Odpowiedz
  • 24 stycznia 2021, 17:22
   Niewydolność serca u dzieci nie jest dla mnie czymś nowym.Publikowaliśmy w jednym artykule odnośnik do opracowań kardiologicznych z Londynu wrzesień 2020r W badaniach rezonansu wynikało że u 78% dorosłych doszło do zapalenia mięśnia sercowego.W badaniu brało udział 100osób 70 dni po przebytym covidzie(29% leczonych szpitalnie 71% o lekkim lub średnim przebiegu leczonych w domu) W 70- dniu po covidzie u 60 osób było jeszcze aktywne zapalenie mięśnia sercowego.Znając dynamikę dzieci małych proszę im zakazać nadmiernego wysiłku? i tym samym tak ciężkich następstw kardiologicznych. Mogę też powiedzieć że powikłań po cowidowych u dorosłych nie jest wcale mniej mniej czy są rzadsze.Jak pisałem wcześniej po leczeniu amantadyną praktycznie nie występują.Przez 30 lat leczyłem małe dzieci w przebiegu ostrej grypy zawsze bez powikłań i jakichkolwiek objawów ubocznych dlatego trzeba to tez w przyszłości rozpatrzyć.Leczenie u dzieci odpowiednie do wieku, wagi leczenie trwa średnio 4-7 dni maksymalnie to w zupełności wystarcza. Odpowiedz
   • 24 stycznia 2021, 20:16
    Panie Doktorze, a w jakie dawki by Pan zalecał w przypadku leku Viregyt-K a jakie przy Rimantin? Dziękuję z góry iz całej serca. Odpowiedz
   • 24 stycznia 2021, 20:31
    Doktorze tylko w literaturze, ani w ulotkach preparatów nie doszukałem się ile mg/kg masy ciała podawać maluchom poniżej 4-5 roku życia w dół, a już w ogóle kosmosem jest dla mnie podejmowanie się leczenia niemowlaków. Znajomych z których jedno choruje na covid i leczy się Amantadyną, a mają dzieci bez objawów zakażenia w wieku 8 i 16 lat usiłuję namówić na zrobienie testu PCR - nie wiem czy mi się uda ( małżeństwo 50 i 54 lata). Ale już 30-latków w tym młodych lekarzy, którzy chorowali na covid, a dzieci bezobjawowe i bez testu PCR za żadne skarby nie udało mi się namówić na leczenie samych siebie, a o teście dla dzieci nawet nie myśleli. Wielu znajomych ma mnie za mega idiotę, oby nie musieli się przekonywać na własnych dzieciach kto ma rację. Nawet argument, że Parkinsonicy rocznie przyjmują 7,3 dekagramów Amantadyny, a im na kurację wystarczy jedynie 2,5 grama nie przemawia. Dopiero chyba jak zachoruje ciężko dziecko (PIMS) lub ktoś bliski to zmieni się ich podejście do covidu i Amantadyny. Pozdrawiam. PS.Wielu rodzinnych nie chce nadal pisać Rp.na Amantadynę. Odpowiedz
    • 24 stycznia 2021, 20:47
     co za różnica czy to grypa czy covid amantadyna leczy i to i to uważam że po analizach powikłań po cowidowych trzeba podjąć za i przeciw i przebadać amantadynę na małych dzieciach i kobietach w ciąży. nie wiemy czy wirus będzie groźniejszy niż działania niepożądane amantadyny jeśli takowe są?? Co prawda były badania przeprowadzone tylko na myszach i dla mnie nie są jednoznaczne.Do tego tematu pewnie powrócimy po pełnej analizie zespołów
    • 24 stycznia 2021, 21:28
     Mam "pod ręką" synową koleżanki, która zachorowała na covid w II trymestrze ciąży, przeszła lekko - bez leczenia Amantadyną. Będę ją i dziecko obserwował. Cóż nowa choroba ( a może nie nowa tylko wirus stał się bardziej zjadliwy) musimy się uczyć jak ją i powikłania po niej diagnozować i leczyć .
    • 24 stycznia 2021, 21:32
     PS.Moim zdaniem covid już od dawna w Azji był, czego dowodem są dzieci chorujące tam na zespół Kawasaki od wielu lat.
   • 24 stycznia 2021, 20:58
    PS.Na podstawie tego co Pan pisze ( bo moje obserwacje na pacjentach covidowych i pocovidowych są bardzo skromne) doszedłem do takiego samego wniosku jak Pan, że nawet bezobjawowe przypadki powinno się przeleczyć Amantadyną po to żeby uniknąć powikłań po chorobie i dotyczy to zarówno dorosłych jak i dzieci. Pisałem też, że nawet jak wszystkich tych których mogą "wyszczepić" " wyszczepią" to zostanie duża populacja dzieci od 16roku życia w dół .I co z tymi dziećmi zrobić, raz że same będą chorować ,dwa że stanowią olbrzymie źródło transmisji wirusa. Mam umysł ścisły i nie myślę książkowo dlatego nie rozumiem dlaczego tępi się tak Amantadynę, to że Pana tępią jestem w stanie zrozumieć ( "lekarzyna ze wsi" odkrył, że Amantadyna jest skuteczna w leczeniu covidu, a nie my z tytułami pracujący w klinikach), ale dlaczego deprecjonują skuteczność Amantadyny narażając dziesiątki tysięcy Polaków na śmierć lub kalectwo,a w skali globu miliony ludzi - tego ni chu-chu nie pojmę nigdy. Odpowiedz
    • 24 stycznia 2021, 22:28
     Ja jestem po w profilu matematyczno-fizycznym i po Lubelskiej AM wiec też umysł ścisły. Powiem więcej jak wprowadzałem 30 lat temu płukanie nosa w Polsce solą fizjologiczną spotkałem się z zarzutami że uszkadzam śluzówki dzieciom to oddział noworodków. Jak powiem że mamy około. 8 rodzai zapalenia krtani u dzieci . Jeśli powiem że 90% ostrych wymiotów i biegunek u dzieci czy dorosłych potrafię wyhamować w ciągu 1-2 godzin to będzie coś w tym dziwnego. Jeśli powiem że leczyłem z bardzo dobrymi efektami szczepionką gronkowcową a może powiem że można hamować rozsiew pieprzyków, po 4 dniach cofają się objawy świnki ,lub że można zahamować ostre zapalenie trzustki to są ciekawe rzeczy mogę wiele na ten temat powiedzieć może to kiedyś zacznę publikować myślę że warto
    • 25 stycznia 2021, 0:56
     To kończyliśmy tą samą uczelnię.Na pewno pamięta Pan Prof. Staszica, Borkowskiego,Kleinroka. A co do publikacji to szkoda byłoby, żeby taka wiedza została zapomniana. Cóż w rewanżu mogę tylko powiedzieć, że robię kobietom w ciąży MRI kręgosłupa, ale tylko jeśli zagraża im niedowład stopy. Chyba jako jedyny w Polsce stosuję zabiegi w rehabilitacji na staw biodrowy ( bo cała reszta nie wie,że głowa kości udowej znajduje się w pachwinie i robią zabiegi albo na pośladek , albo na ok. krętarza większego). Niestety Pana (ciut starszy kolego) nie przebiję. Dla mnie jest Pan wzorem lekarza i młodzi powinni brać z Pana przykład. Dentystka zabroniła tu wychwalać, ale należy się Panu jak przysłowiowemu psu buda.
    • 25 stycznia 2021, 1:29
     z lat jestem W.Chromińskiego czy P.Błaszkiewicza i wielu innych to historia
    • 25 stycznia 2021, 2:08
     W "mordę jeża" to jesteśmy z jednego roku, aczkolwiek nie z jednego rocznika. Z Błaszkiewiczem zdawałem razem biochemię i za podpowiadanie mu wzoru mocznika Borkowski chciał mnie wywalić z egzaminu ( de facto najprostszy wzór z możliwych - Paweł chciał zdawać u Borkowskiej dlatego wzorów się nie uczył) , a z kolei z Chromińskim pracowałem przez wiele lat w jednym szpitalu.
    • 25 stycznia 2021, 2:16
     Jak się trochę ogarnę, to odwiedzę słynnego kolegę z roku w Przemyślu, jestem 3-4dni w tyg o rzut beretem, w połowie drogi z Lublina do Przemyśla.
    • 25 stycznia 2021, 2:30
     Błaszkiewicz też pracował początkowo razem ze mną i Chr, Silna grupa z naszego roku została w Lublinie , wielu/wiele robi za profesorów.Na szczęście słoma im z butów nie wystaje i złego słowa nie można o nich powiedzieć. Powiedzenie " wyszedł cham ze wsi, ale wieś z chama nie wyszła" ich akurat nie dotyczy.
   • 24 stycznia 2021, 22:04
    Czy jest jakiś schemat leczenia dzieci? Odpowiedz
    • 25 stycznia 2021, 1:16
     Cytuję za producentem Amantadin AL100 Aliud PHARMA( to akurat siarczan Amantadyny). Dzieci 5-10 lat 100 mg na dobę przy grypie typu A, dzieci powyżej 45 kg i od 10 roku życia 2x 100 mg na dobę + dużo jak zwykle pić 3litry. Dr Bodnar zaleca krótkie stosowanie 4-7 dni maksymalnie. Z dawkowaniem u młodszych dzieci się nie spotkałem. Nie możemy zlecać/zalecać leczenia,które nie zostało przebadane,bo nam różnej maści "eksperci" mocno zaszkodzą. Może jak "elyty" trzymające władzę w Polsce będą łaskawe to pozwolą przeprowadzić badania z prawdziwego zdarzenia temu co ma w tym względzie największy materiał badawczy oraz doświadczenie i w trakcie badania nie pozwoli na stworzenie grupy leczonej placebo (w której będą powikłania po chorobie i zgony). Grupa placebo to obecnie setki tysięcy Polaków, którym zabrania się dostępu do Amantadyny, a żniwo tego eksperymentu ogłaszane jest codziennie w wielu mediach. Podobne eksperymenty prowadzą jak na razie wszystkie kraje świata. Jesteśmy i tak w uprzywilejowanej sytuacji, bo mamy dr.Bodnara i możemy ciągnąć Amantadynę z nieświadomej jej skuteczności zagranicy ( co obserwuję z wpisów).
    • 25 stycznia 2021, 1:19
     PS.Przeciwwskazania u dzieci do stosowania: niewydolność nerek, padaczka, choroby psychiczne. Leczenie musi być pod kontrolą doświadczonego pediatry.
  • 24 stycznia 2021, 17:53
   Prevalence of SARS-CoV-2 Infection in Children and Their Parents in Southwest Germany https://jamanetwork.com/journals/jamapediatrics/fullarticle/2775656 Odpowiedz
  • 24 stycznia 2021, 18:10
   z www ImmunologIa https://mpw.pl/files/1385867231/file/Webinar_Immunol._COVID-194.pdf Odpowiedz
 7. 24 stycznia 2021, 14:48
  Szanowni Państwo. Panie dr. Czy możecie mi powiedziec czy moja mama 65 lat, ktora zachorowala na covid 19/01 objawy: bol plecow, oslabienie, kaszel. Ma choroby inne jak astma oskrzelowa, hashimoto, chore nerki moze zazyc viregyt-K i czy mozecie Panstwo wypisac nam recepte? Dziekuje za odpowiedz justynam.84@tlen.pl Odpowiedz
  • 24 stycznia 2021, 17:27
   Dyskwalifikacja z leczenia Z leczenia amantadyną bezwzględnie dyskwalifikuje się pacjentów z ciężką arytmią, niewydolnością nerek, czy z chorobami psychicznymi. Odpowiedz
 8. 24 stycznia 2021, 13:17
  Szanowni Państwo, czy znajduje się tu lekarz który mógłby wypisać receptę dla mojej cioci na Viregyt K? Covid potwierdzony testem. Gorączką 38-38.5 od 8 dni, suchy kaszel i osłabienie. Proszę o kontakt ven0m1986@o2.pl Odpowiedz
  • 24 stycznia 2021, 16:20
   Pani Justyno, receptę może Pani zakupić na super-recepta.pl (koszt 44 zł, jak wpisze Pani kod rabatu 20off), recepta przychodzi po ok 20 minutach na sms wskazany w zamówieniu. Można zamówić 1 opakowanie Viregyt-K na 1 recepcie. Jak już dostanie Pani kod szukać leku w aptekach, które mają lek importowany, tj na 100% odpłatności bardzo dużo aptek w Łodzi taki lek sprzeda. Nie wiem skąd Pani jest. Są też dostępne w aptekach OPTIMA, w postach poniżej ktoś te apteki w różnych miastach w Polsce wskazywał, min. w Warszawie na ul. Leszczynowej 14, w Pabianicach, w Piotrkowie Trybunalskim - apteki Słoneczna. Poniżej jest też kontakt do "Dentystka" - proszę czytać posty jest tu bardzo dużo wiadomości. Odpowiedz
 9. 24 stycznia 2021, 13:15
  Raport z zaszczypienia medyka USA http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=30263&Itemid=47 Odpowiedz
  • 24 stycznia 2021, 13:26
   taki post może każdy napisać od ręki,nie ma w nim przypisów i żadnych dowodów, tutaj jest forum faktycznie chorych ludzi, którzy szukają pomocy, udaj się ze swoją propagandą gdzie indziej Odpowiedz
   • 24 stycznia 2021, 14:30
    podała to też https://www.bibula.com/?p=122374 zapytaj się ich o info Odpowiedz
   • 24 stycznia 2021, 16:34
    Ja w przeciwieństwie do Pana czytam linki podawane jackapl.i bardzo mu dziekuje .Uważam , że każdy ma na tyle rozumu by sam zweryfikować ich treść. Odpowiedz
    • 24 stycznia 2021, 18:13
     I w jakim wiarygodnym miejscu zweryfikowała Pani tę treść?
    • 24 stycznia 2021, 18:47
     https://www.dailymail.co.uk/health/article-9176429/Dr-Fauci-knocked-24-hours-effects-second-COVID-19-vaccine-dose.html?ito=social-twitter_dailymailus
  • 25 stycznia 2021, 1:11
   Jak to powiedział sam Faucii: "I am fine". Przeżył i będzie miał odporność przez pół roku, albo na lata. Alternatywnie można sobie oszczędzić tą dobę zmagań, nie przyjmować szczepionki i potem zjechać na drugi świat... Reakcje poszczepienne zagrażające życiu lub skutkujące utratą zdrowia to promil przypadków śmierci i powikłań po COVID. Taka propaganda antyszczepionkowa jest po prostu dezinoformacją i działa na szkodę nam wszystkim (COVID utrzyma się dłużej w populacji). Odpowiedz
 10. 24 stycznia 2021, 12:40
  Jest kilka ziół które działają przeciwwirusowo i spokojnie mogą zniszczyć cov19!!! Pisałem do ministra zdrowia w marcu 2019 gdy zaczął się ten cyrk Odpisali mi nawet... Że nie można tego użyć bo nie ma badań klinicznych...Tylko że te zioła działają i są zarejestrowane jako tzw. suplement diety... Prosta sprawa! Firmy farmaceutyczne padną natychmiast... Odpowiedz
 11. 24 stycznia 2021, 11:51
  Jak kupić lek za granicą Polski i co to jest recepta transgraniczna, ciekawy artykuł https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-kupic-leki-za-granica Odpowiedz
  • 24 stycznia 2021, 13:00
   I jeszcze link do niemieckiej strony równoważnej polskiej gdziepolek.pl https://www.inderapotheke.de/ Odpowiedz
  • 24 stycznia 2021, 16:28
   Mam taką receptę, Panie w aptece (Polska) nie mają pojęcia o recepcie transgranicznej, jak powinna wyglądać i jakie info. ma zawierać. Poradziłam sobie, lekarz rodzinny przepisał lek na receptę polską. Odpowiedz
 12. 24 stycznia 2021, 11:50
  Ważny i odważny głos lekarza, który siebie też wyleczył Amantadyną: "Swoje pacjentki zachęca Pan do szczepień? Kobiety w ciąży oraz karmiące nie mogą się szczepić. Nie wiadomo, jaki jest wpływ szczepionki na rozrodczość, zatem panie starające się zajść w ciążę powinny głęboko się zastanowić, czy poddać się szczepieniom." Całość: https://www.slupca.pl/informacje/aktualnosci/nie-zaszczepil-sie-leczyl-sie-amantadyna/#comment-195603 Odpowiedz
 13. 24 stycznia 2021, 9:48
  Czy wskazane jest "przeleczenie" osoby, która przeszła Covid ok. 3 m-ce temu? Czy to jeszcze może coś pomóc w kwestii np. ewentualnych powikłań? Odpowiedz
  • 24 stycznia 2021, 11:32
   Kilka komentarzy niżej pani Iwona - 23.01 12:23 dzieli się swoimi doświadczeniami w tej kwestii. Odpowiedz
 14. 24 stycznia 2021, 8:56
  A czy amantix można zastosować? Czy on też bedzie skuteczny. Odpowiedz
  • 24 stycznia 2021, 9:18
   Można, ja stosowałam prze 2 dni wg schematu 1 co 6 godzin, potem udało mi się zdobyć chlorowodorek i zamieniłam i kontynuowałam leczenie do 10 dnia 1 co 12 godzin, dłużej nie byłam w stanie bo wogole nie spałam po amantadyne i żadne leki nasenne nie pomagały. Teraz mija 4 tydz od pierwszych objawów i dalej jestem osłabiona, ale zrobiłam rtg i płuca są bez zmian. Odpowiedz
  • 24 stycznia 2021, 17:23
   Proszę poszukać poniżej temat był wielokrotnie omawiany. Proszę wcisnąć CTR i F a w okienko wpisać amantix. Odpowiedz
 15. 23 stycznia 2021, 23:07
  dla ciekawych artykuł https://english.pravda.ru/world/144467-covid_usa_patent/ Odpowiedz
  • 24 stycznia 2021, 4:54
   Ciekawe, tylko czy to jest prawda? Jest tyle teorii o pochodzeniu wirusa. Odpowiedz
 16. 23 stycznia 2021, 22:23
  Witam mąż 59l 5 dzień amantadyne bierze(3 dni 4x i teraz 2x dziennie) i miał cały czas temperaturę 37,2 i ciśnienie 140/90 i duży ból głowy dzisiaj jest słaby ciśnienie 118/73 i teraz wzrosła temperatura do 38,3 czy to nie powinno być już lepiej? Odpowiedz Odpowiedz
  • 23 stycznia 2021, 22:59
   Pani Aneto szybciej powiem jak napiszę. 508172106 Odpowiedz
 17. 23 stycznia 2021, 22:19
  Szanowny Panie Doktorze, proszę rozważyć kontakt z funduszem https://www.treatearly.org/ w celu omówienia dostępnego materiału dowodowego i aplikowania o finansowanie badań nad efektywnością chlorowodorku amantadyny. Chciałbym zachęcić do przygotowania profesjonalnego dokumentu w języku angielskim, stanowiącego uporządkowaną kompilację prac naukowych i przesłanek z Pańskiej praktyki lekarskiej, przemawiających za skutecznością leku, a następnie przesyłanie tego dokumentu do zagranicznych ośrodków badawczych i wspierających je inicjatyw. Zorganizowanie rzetelnych badań w Polsce wydaje się bardzo trudnym przedsięwzięciem, a jeszcze trudniej osiągnąć masę krytyczną i wpłynąć na decyzyjne kręgi. W związku z tym polecam kontakt z setkami/tysiącami pracowni, projektów badawczych i funduszy na całym świecie, głównie w USA - być może po wysłaniu masowej korespondencji uda się nawiązać kontakt z kilkunastoma ośrodkami (0,1-1%?), które zapewnią finansowanie i/lub same będą wywierać nacisk na badania nad amantadyną za granicą, wywołując efekt kuli śnieżnej. Jeżeli należycie stosowany chlorowodorek amantadyny jest faktycznie skutecznym lekiem na COVID-19, to z dużo większym prawdopodobieństwem zostanie to potwierdzone (i upowszechnione w ramach rekomendacji) przez szeroką, zdecentralizowaną sieć inicjatyw badawczych na całym świecie, niż dzięki najbardziej intensywnym działaniom w naszym kraju. Życzę powodzenia i trzymam kciuki! Z poważaniem, M. Odpowiedz
 18. 23 stycznia 2021, 20:31
  Wart odsłuchania: https://wnet.fm/2021/01/21/dr-halat-wokol-szczepionki-pfizera-naroslo-wiele-mitow-ludzie-ktorzy-ja-promuja-to-bezwgledna-mafia/ Odpowiedz
  • 24 stycznia 2021, 16:11
   TO BARDZO WAZNY LINK- w radiu WNET dr.Halat epidemiolog i były GLOWNY INSPEKTOR SANITARNY Polski mówi o leczeniu Covid i przestrzega przed masowym "szczepieniami " warto posłuchać!!! Odpowiedz
 19. 23 stycznia 2021, 17:34
  Witam Ja (45 lat) i moja Mama (70 lat) mamy objawy koronawirusa czyli stan podgorączkowy ucisk w klatce piersiowej sporadyczny kaszel pocenie się. Objawy są od 2 dni. Pani doktor rodzinna kazała brać Ibuprom i nic poza tym. O przepisaniu recepty na Viregyt K nawet nie chce słyszeć. Czy mógł by ktoś być tak miły i pomoc Nie mam pojęcia jak tą sytuacje rozwiązać Bardzo proszę o pomoc jarkej@o2.pl Odpowiedz
  • 23 stycznia 2021, 18:53
   czytaj https://covid-19-nieznane-fakty.pl/zwalczanie-covid/ Odpowiedz
  • 23 stycznia 2021, 20:17
   Dobry wieczór, jeżeli lekarz ma włączoną autocenzurę na VIREGYT-K to nic nie poradzi, ale może wypisze na lek chlorowodorek rymantadyny czyli RIMANTIN bo tutaj nic go nie ogranicza, lek jest na wirusa grypy typu A czyli recepta na lek przeciwwirusowy, trzeba poprosić o co najmniej 2 opakowania na pacjenta bo protokół zażywania jest inny niż VIREGYTEM bo stężenie jest 50 mg na kapsułkę. RIMANTIN jest o wiele łatwiej dostępny niż VIREGYT-K , dawkowanie jest we wpisie doktora W.Bodnara z 29.01.2020. Jeżeli nawet tego nie będzie chciał wypisać lekarz to może wypisze wniosek o sprowadzenie docelowe leku z zagranicy, pisałem o tym wczoraj, można też spróbować otrzymać receptę przez portal medyczny internetowy np. dobrarecepta.pl czy inny. Czas tutaj gra rolę, ale spokojnie proszę postępować. Podaję protokół dr Bodnara w dawkowaniu RIMANTINU Włodzimierz Bodnar 29 grudnia 2020, 23:12 Zawsze można poprosić lekarza o zapisanie- Rimantin 50mg 20 tab wskazania wirusowe dawkowanie 1-2 doby 3x2 cap. następnie 2x 2minimum 5-7dni, dwa opakowania starcza na 1 osobę koszt 100PL Odpowiedz
   • 23 stycznia 2021, 20:49
    Dziękuję bardzo za informacje. Byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś mnie poinstruował co do prawidłowego wypisania e-recepty Nie chce stracić pieniędzy. Czytałem ze wielu już ludzi zapłaciło i nie otrzymali recepty. Pozdrawiam Odpowiedz
    • 23 stycznia 2021, 21:52
     Zaraz odszukam na forum.
   • 25 stycznia 2021, 11:07
    a zna Pan schemat podawania dzieciom? Podobno właśnie Rimantin się podaje . Odpowiedz
  • 23 stycznia 2021, 23:54
   JARP DORADZĘ. 508172106 Odpowiedz
   • 24 stycznia 2021, 15:24
    Pani, jak i właściciel tego forum, przywracacie wiarę w lekarzy...! Odpowiedz
 20. 23 stycznia 2021, 17:28
  Znajoma mieszkająca w Bresci (miasto w Lombardi gdzie była wiosną wielka tragedia z covid). Chorowała bardzo ciężko na covid mimo, że nie ma chorób towarzyszących w marcu 2019 wraz z mężem. Mąż nie przeżył. Ona do tej pory odczuwa skutki choroby. Ma też kłopoty z pamięcią. Leczył ją ordynator jednego z miejscowych szpitali. Brała 2 antybiotyki i inne lekarstwa i witaminy, suplementy. Wczoraj przysłała do Polski amantadynę, którą zapisał jej właśnie ten ordynator. Okazuje się, że zachorował nie dawno na covid i sam leczył się amantadyną i chorował 2 dni. Pewnie szybko się zorientował, że to covid. Sława dr. Bodnara dotarła do słonecznej Italii. Panie Dr. Bodnar będzie do Pana dzwoniła moja znajoma z Warszawy. Chce zapisać na maj do Paną na wizytę, tę znajomą z Bresci, bo wtedy będzie ona w Polsce. Chce też przekazać Panu jakąś kwotę na Pana działalność. Bardzo żałuje ona, że w marcu nie wiele było wiadomo o amantydynie i Pana osiągnięciach w leczeniu. Odpowiedz
  • 23 stycznia 2021, 18:19
   I to jest super wiadomość. Odpowiedz
  • 23 stycznia 2021, 18:28
   Do "plus" - na pewno chodzi o marzec 2020 r. a nie marzec 2019 r. czeski błąd. Odpowiedz
   • 23 stycznia 2021, 22:38
    Bodzio, oczywiści, 2920 błąd mój. Odpowiedz
    • 23 stycznia 2021, 22:39
     2020 r
  • 24 stycznia 2021, 1:18
   Pisałem kiedyś w czasie choroby covid 19 ,że po kilkugodzinnym nasłonecznieniu przebieg może być bardziej drastyczny i szybszy to jest do sprawdzenia czy mam racje jak macie kontakt z lekarzami Włoch najlepiej z południowych Odpowiedz
  • 24 stycznia 2021, 13:28
   Świetna informacja! Jestem stomatologiem. Po przeanalizowaniu dostępnych danych uważam, że leczenie amantadyną ma wszelkie podstawy medyczne. Wszystko zostało udowodnione, teraz tylko uczymy się jej stosowania w nowej jednostce chorobowej. Czy jest szansa na kontakt do lekarza z Bresci? Pozdrawiam, życząc odpornści. Odpowiedz
 21. 23 stycznia 2021, 12:43
  Pojawiła się informacja o dostępności nierefundowanego Viregyt-K w aptekach - Łódź, Zgierz, Bełchatów, te okolice itd. https://www.gdziepolek.pl/produkty/82635/viregyt-k-kapsulki/apteki?pvId=257461 Odpowiedz
 22. 23 stycznia 2021, 12:06
  "CIEWAWOSTKA" -wypowiedź Kristiny Figueres z 2015 -Sekretarz wykonawczy Ramowej Konwencji Narodów/ONZ- Twierdzi że Ziemia jest bardzo obciążona ludźmi,powinniśmy jej pomóc poprzez wyludnienie planety.... https://wolna-polska.pl/wiadomosci/sekretarz-onz-powinnismy-wyludnic-ziemie-depopulacja-to-rozwiazanie-konieczne-aby-pomoc-naszej-planecie-2015-06 Odpowiedz
  • 23 stycznia 2021, 17:43
   Powinna zacząć od siebie, tę depopulacje. Odpowiedz
  • 23 stycznia 2021, 20:40
   Ojciec Święty Jan Paweł II przestrzegał przed cywilizacją śmierci Evangelium Vitae, efekty tego widzimy na cały zachodnim świecie od Europy zachodniej przez obie Ameryki, Australię, teraźniejszość to Wielka Brytania i odłączenie Polaka od wody i pożywienia. Odpowiedz
   • 25 stycznia 2021, 1:23
    A kto tego Polaka miałby odłączać od wody i pożywienia? Byłeś kiedyś chłopie w którymś z krajów, o których piszesz? Zapewniam Cię, że tam demon po ulicach nie biega. Przełącz stację radiową i poczujesz się lepiej. Odpowiedz
 23. 23 stycznia 2021, 11:36
  Witam, Kieruję pytanie do dr Bodnara i nie tylko (może ktoś z forumowiczów miał podobną sytuację). Mama wiek 71 l. ma migotanie przedsionków po 3 ablacjach(utrwalone po części - jest w trakcie leczenia). Na stronie jest napisane , żeby nie stosować w ciężkiej arytmii, Stąd pytanie czy utrwalone migotanie jest też przeciwwskazaniem do stosowania leku? Jakie mogą wystąpić działania niepożądane itp. Z góry dziękuję i POZDRAWIAM. Odpowiedz
  • 23 stycznia 2021, 18:19
   Witam, mam podobną sytuację z mamą? Podać amantadynę? Odpowiedz
   • 23 stycznia 2021, 23:59
    Paula, z tego co wyczytałem w różnych miejscach to trzeba podać w razie W. niech chociaż wytrzyma 48h i już bedzie dobrze. Przerwać leczenie zawsze można bez wiekszych konsekwencji. Odpowiedz
 24. 23 stycznia 2021, 11:18
  Witam, Proszę uprzejmie któregoś z lekarzy na forum o radę. Czy jest sens: ja w 13 dobie covida, mąż w 16-ej a córka w 12- jej (potwierdzony u wszyskich testem) zacząć przyjmować rimantin? Dopiero wczoraj udało mi się zdobyć receptę. Wcześniej niestety nie mogłam się doprosić o takową. Do tej pory wspieraliśmy się oprócz wiitamin: C,B,D, syropem z cebuli, aspiryną oraz suplementem: mumio białe (też działanie antywirusowe). Przeszliśmy w mirę łagodnie dotychczasowe dni, ale wszyscy (szczególnie ja i mąż) mamy poczucie, że jeszcze, cały czas, ten wirus w nas siedzi. Pokasłujemy. Ja mokrzej. Mąż suszej. Córkę od czasu do czasu zatokowo pobolewa głowa i ma "zawalony" nos. Pomyślała, że skoro udało mi się zdobyć to może tego wirusa dobić rymantadyną. Tylko czy ma to jeszcze teraz sens? No i jak dawkować córce, która na codzień przyjmuje welburin xr - czyli lek antydepresyjny, działający na wytwarzanie dopaminy. Może da radę to zapobiec ewentualnym po-covidowym powikłaniom???? Będę wdzięczna za radę. Aleksandra 501 01 59 57 Odpowiedz
  • 23 stycznia 2021, 12:23
   Nie jestem lekarzem, ale przeszłam COVID na początku listopada 2020. Trzy tygodnie samotnej walki w domu, bo mąż na kwarantannie 300 km od domu. Leków nie dostałam żadnych od lekarza POZ, brałam natomiast syrop z cebuli, aspiryna, cynk, witamina C, miód, sproszkowane goździki, spermidyna w tabletkach, i w zasadzie miałam wrażenie, że nic nie działa, po tygodniu dołączył się rwący kaszel, strasznie się pociłam w nocy, nie mogłam spać. Koszmar. Ale nie odczuwałam duszności. Po tygodniu czułam się tak źle, że wyciągnęłam z szafy urządzenie do biorezonansu, które mam kupione przed 5 latu na boreliozę. Taki rodzaj zappera. Znalazłam program na wirusy RNA, co prawda oprogramowanie wgrane 5 lat temu, COVIDA chyba jeszcze wtedy nie było. Stosowałam przez dwa dni, chyba trochę pomogło, bo kaszel trochę zelżał. Wiadomo, tonący brzytwy się trzyma. Finalnie po trzech tygodniach wróciłam do żywych, ale cały czas kasłałam. Zrobiłam pocovidowy RTG, wyszły zwłóknienia w prawym płucu, niedodmowe, cały czas kasłałam i miałam wrażenie, że wirus nadal siedzi we mnie. Po prostu go czułam. Po 1,5 miesiąca od teoretycznego wyzdrowienia zdobyłam receptę na Rimantin i Viregyt-K. Najpierw wzięłam przez trzy dni Rimantin, bo mam jaskrę, a według ulotek Rimantin jest bezpieczniejszy dla oczu. Brałam przez trzy dni 2 tabletki co 6 godzin. Niestety nie odczułam żadnej poprawy. Czwartego dnia zaczęłam brać VIREGYT-K, 1 tabletka co 12 godzin. W zasadzie już od drugiego dnia brania poczułam się lepiej, czwartego dnia brania VIREGYT-K kaszel prawie ustał. Brałam ten lek jeszcze przez 14 dni, dwie tabletki dziennie. Po zakończeniu kuracji czułam się już prawie zdrowa, trochę pochrząkiwałam. Lekarz powiedział, że może to być nadreaktywność oskrzeli. Poszłam na kontrolę do pulmonologa, osłuchowo płuca czyste, spirometria idealna, nawet powyżej normy. Nie wiem, czy zwłóknienia się cofnęły, zrobię RTG za miesiąc. Podsumowując VIREGYT-k zaczęłam brać po ponad dwóch miesiącach od pierwszych objawów COVID, już po wyzdrowieniu. Mam wrażenie,że Rimantin mi nie pomagał, a VIREGYT-K zdecydowanie tak. Brałam go świadomie już po chorobie, aby zlikwidować negatywne zmiany long covid. Teraz czuję się już prawie całkiem zdrowa, muszę jeszcze ćwiczyć oddychanie zgodnie z zaleceniami pulmonologa. Poza tym spacery z kijami Nordic Walking, oczywiście poprawną techniką, tak aby barki poszły w trakcie marszu do tyłu. Odpowiedz
   • 23 stycznia 2021, 12:31
    Bardzo dziękuję za podzielenie się swoimi doświadczeniami. Utwierdzają mnie w przekonaniu, że się nie mylę, że to siedzi w nas cały czas i jeszcze może spustoszyć.... życzę zdrowia Aleksandra Odpowiedz
  • 23 stycznia 2021, 18:01
   Witam, mam podobną sytuację z mamą? Nie wiem co robić? Podać Amantadynę? Z góry dziękuję Odpowiedz
 25. 23 stycznia 2021, 11:09
  Znajoma 50 lat (18.01.2021r.) w poniedziałek test PCR dodatni, bez gorączki-kataru-kaszlu itp. We wtorek dołączył się ból głowy bez gorączki (trwał 28 godzin mimo przyjmowania różnych leków: Naproxen, Polopiryna, Paracetamol, Pyralgin). Od godz. 20 we wtorek zaczęła przyjmować Viregyt-K wg. wariantu 1. W środę nasilenie bólu głowy, po południu ból głowy ustąpił. Czwartek dołączył się stan podgorączkowy 37,6 st. C, katar. Piątek rano nadal stan podgorączkowy, katar, dodatkowo o godz. 15 utrata węchu, wieczorem już nie gorączkowała. Ogólne samopoczucie dobre. Duszności oraz kaszlu nie ma. Sobota 23.01.2021r.rano: nie gorączkuje, poza brakiem węchu nie ma innych objawów covidowych, samopoczucie dobre, jedyne co jej dokucza to bezsenność. Od dzisiaj na dawkach podtrzymujących. Źródło zakażenia mężczyzna przebywa w szpitalu, bezpośrednia osoba która przekazała jej wirusa przebywa w domu i również przyjmuje amantadynę . To co dr BODNAR pisze: " Im szybciej tym lepiej Im szybciej wkraczamy z leczeniem tym lepiej, w ten sposób skracamy czas niekorzystnego oddziaływania wirusa na organizm i późniejsze powikłania. Jeśli mamy charakterystyczne objawy możemy z wielkim prawdopodobieństwem podejrzewać infekcję COVID-19. Według mnie, nie czekając na wynik testu należy wdrożyć leczenie chlorowodorkiem amantadyny. Niezależnie od leczenia wykonujemy test. Jeśli test jest dodatni i objawy to leczenie rozpoczynamy natychmiast." Odpowiedz
  • 23 stycznia 2021, 21:41
   Witam mąż 59l 5 dzień amantadyne bierze(3 dni 4x i teraz 2x dziennie) i miał cały czas temperaturę 37,2 i ciśnienie 140/90 i duży ból głowy dzisiaj jest słaby ciśnienie 118/73 i teraz wzrosła temperatura do 38,3 czy to nie powinno być już lepiej? Odpowiedz
 26. 23 stycznia 2021, 1:10
  Dziekuje za pomocne wypowiedzi :) Odpowiedz
 27. 22 stycznia 2021, 22:32
  Witam serdecznie, ktoś wie czy w Niemczech można kupić lek, albo w innym kraju unijnym? Jeśli tak to czy nasza recepta powinna być papierowa? Odpowiedz
  • 22 stycznia 2021, 22:47
   Tak recepta papierowa. W Niemczech chlorowodorek amantadyny w tabletkach jest pod nazwą - Amantadine AbZ 100 mg 100 tabl. cena ok. 17 euro. To opakowanie wystarczy na wyleczenie 4 osób. Cena życia jednej osoby to ok.4,5 euro !!!!! Pozdrawiam serdecznie. Odpowiedz
   • 23 stycznia 2021, 1:18
    Dziękuję Odpowiedz
  • 22 stycznia 2021, 22:53
   Na przykład tutaj na stronie ktoś napisał bik 1 grudnia 2020, 23:19 W Niemczech polskie recepty są uznawane. amantadin-ratiopharm 100 mg opakowanie 100 tabl. kosztuje ok, 20 Euro Wcisnij Ctrl+F i wpisz interesującą Cię frazę Odpowiedz
  • 22 stycznia 2021, 22:57
   I jeszcze tutaj dociekliwy 19 stycznia 2021, 12:13 Adekin 100 mg, Amantadin 100 mg, Adamantanamin Holsten. Odpowiedz
  • 22 stycznia 2021, 22:57
   polskie recepty są w niemczech respektowane, musi być papierowa, amantadyna 100 szt, 100 mg kosztuje bez refundacji 17,91 euro, czasem apteka nie ma na składzie, zamawiają, lek po ok 3 godzinach jest w aptece Odpowiedz
   • 23 stycznia 2021, 0:22
    Nie do konca. Ja kupilam ostatnio za ponad 18 euro w Locknitz pod Szczecinem. Zamawia sie z Polski na polskim formularzu na stronie Dolphin Apotheke. Trzeba zeskanowac polskie recepty papierowe. Wyslac mailem zamowienie. Przychodzi potwierdzenie na maila z sumą w złotych. Kurier przyjeżdza co poniedzialek do Szczecina, pobiera 70 zl za transfer oraz zabiera recepty i pieniądze a daje leki. Ale trzeba podac tel i adres w Szczecinie pod który ma dostarczyc w Szczecinie.My musielismy juz oczekuwac na odp. Ilosc leku. Jeszcze jest ale robi sie popularny. Wiem że w aptekach niemieckich farmaceuci dają często Polakom siarczan amantydyny tlunaczac że to to samo A Polak nie znając Łaciny( tej prawdziwej!) bierze sulfate( siarczan) zamiast AMANTADINHYDROCHLORID( chlorowodorek, ktory sie lepiej wchlania). W tej aptece pracuje Polak, przemily i uczynny, b. Dostępny pan Piotrek i często zaczyna rozmowe po polsku. Można się wszystkiego dowiedziec. Odpowiedz
    • 23 stycznia 2021, 0:38
     Pomylilam się. Już naprawiam błąd. DELPHIN POTHEKE Locknitz( o umlaud) tel +49 39 75 45 17 861. Można zapytac o pana Piotra Janiszewskiego. Jesli on odbierze to odbiera po polsku bo ponoć 30% klientow to Polacy. Dla Zachodniopomorskiego lub lubuskiego ta info może się przyda zwlaszcza dla tych, ktorzy nie sa z różnych wzgledów mobilni. Ale tu np. Nie jest tak że lek jest na pstrykniecie palca. Może w innych ośrodkach jest inaczej. Tu tak jest. Lek robi karierę a w strefach przygranicznych najlepiej widac tendencje. Ale b. Polecam byle miec papierową receptę. Pozdrawiam.
    • 23 stycznia 2021, 1:17
     Dziękuję!
  • 22 stycznia 2021, 23:00
   Proszę o kontakt podam co jak załatwić ocean20@op.pl Odpowiedz
  • 22 stycznia 2021, 23:58
   Można kupić w niemieckiej aptece internetowej na e-receptę PDF, tylko wysyłka na adres w Niemczech (np. paczkomat) . Mi udało się kupić Amantadynę na E - receptę na Viregyt k 50szt w Sonnen-Apotheke. Odpowiedz
  • 23 stycznia 2021, 0:05
   Tak. Papierowa. Odpowiedz
 28. 22 stycznia 2021, 21:14
  Witam. Moi znajomi wszyscy chorowali na covid razem 6 osób , udało im się od kogoś znajomego dostać amantadynę. Wszyscy brali 1 tab na dzień. Nie mają objawów powikłań. Wierzę że pomaga ,tyle osób tu zdaje relacje. Jestem chora na covid od ponad tygodnia, objawy nie były jakieś bardzo niepokojące ...juz się cieszyłam że ku końcowi. Jutro kończy się kwarantanna...a dziś dostałam znów temperatury....Moje dziecko wczoraj . Niestety lekarze w POZ nie chcą przepisywać Rp na Viregyt k.. Pisałam do znajomych własciceli aptek, znajomego lekarza, znajomej która ma bratową lekarza...wszędzie gdzie była szansa ....odmowa. Jedynie znajoma p.doktory weterynarz zgodziła się przepisać i sama była w kilku aptekach ,spotkała się z odmową bo juz nie ma na 100% tego leku, Musi byc wypisany na osobę nie na zwierzę więc znów jestem w punkcie wyjscia... .Jeżeli ktoś może mi pomóc w zdobyciu leku bardzo proszę o kontakt. malwina72@interia.pl Odpowiedz
  • 22 stycznia 2021, 23:02
   Proszę spróbować załatwić receptę na Rimantin 50mg a 20tabl.,na leczenie 1osoby do dorosłej potrzebne 2 opakowania, łączny koszt ok. 100zł. W przypadku Rimantin ze względu na małe dawki/ tabletki ma Pani szansę pomóc dziecku (w zależności od wieku i wagi). Proszę znaleźć poniżej komentarz SOLUCJA jak Amantin ściągnąć z Niemiec. Lekarze poniżej zostawiają też swoje nr tel. Odpowiedz
   • 25 stycznia 2021, 0:17
    Jaki jest schemat dla dzieci? Odpowiedz
  • 23 stycznia 2021, 1:46
   508172106 Malwinko Odpowiedz
 29. 22 stycznia 2021, 21:02
  Prof. Krzysztof Simon około godziny 17:50 22 stycznia 2021 w Radio 357 - audycja Kuby Strzyczkowskiego nawiązał do - cytat: '"idiotycznych leków na Covid". W szczególności wymienił amandantynę oraz dexametazon, Tak działa świat. Odpowiedz
  • 23 stycznia 2021, 10:25
   Prof. Simon swoje wypowiedzi podparł nie wiedzą, ale autorytetem. No i teraz broni się wszystkimi sposobami bo może ten autorytet stracić . Odpowiedz
 30. 22 stycznia 2021, 20:20
  Dobry wieczór. Zwracam się z następującym pytaniem, które chciałabym skierować głównie do lekarzy lub osób posiadających tę wiedzę. Czy ewentualne wykonanie kontrolnego badania D-dimery coś wnosi do oceny pacjenta podczas covid? Będe wdzięczna za odpowiedź. Odpowiedz
 31. 22 stycznia 2021, 20:08
  Dobry wieczór, mam pytanie czy siarczan amantadyny ma takie samo działanie jak chlorowodorek amantadyny?bardzo proszę o odpowiedź.Dziekuje Odpowiedz
  • 22 stycznia 2021, 20:33
   proszę jednocześnie wcisnąć klawisz CTR i F w okienku wpisać siarczan i wyskoczy pani mnóstwo odpowiedzi , to pytanie pada co kilka dni wystarczy sie cofnąć w postach. Odpowiedz
   • 22 stycznia 2021, 21:27
    Dziekuje Panu za odpowiedz. Odpowiedz
 32. 22 stycznia 2021, 18:40
  Dobry wieczór wszystkim zainteresowanym kwestiami leczenia protokołem doktora W.Bodnara. Podzielę się z państwem niekoniecznie dobrymi wieściami, które zdobyłem dzisiaj w rozmowie z zaufanym farmaceutą, otóż na chwilę obecną są minimum dwa podmioty uprawnione do sprowadzania i obrotu chlorowodorku amantadany z kodem EAN 5995327112251 czyli VIREGYT-K nierefundowany czyli z odpłatnością 100%, są to firmy INFARM oraz GENESIS, jak się okazuje to, że ktoś może sprowadzić lek do Polski nie wystarcza, żeby go sprzedawać, do tego potrzebna jest hurtownia, który taki lek przyjmie. I otóż tutaj jest pies pogrzebany, bo jak się okazuje, mój znajomy farmaceuta nie może sprowadzić do apteki tego leku bo hurtowania, która współpracuje z tą siecią aptek (na pół.wschodzie) ma blokadę sprowadzania czyli zakupu tego leku od takich firm. Pozostaje pytanie kto i dlaczego ingeruje w działalność hurtowni medycznej blokując sprowadzanie leku dopuszczonego do obrotu w Polsce (moje pytanie jest oczywiście retoryczne) po co Komunikat Min. Zdrowia z 16.12.2020 roku o zezwoleniu na import amantadyny. Jeżeli tak ma wyglądać pomoc państwa w leczeniu Polaków, to zasadne jest pytanie czy rząd słucha narodu, zwykłych ludzi i zależy mu na życiu i zdrowiu oraz ratowaniu gospodarki o czym wszystkim pisał Pan doktor W.Bodnar. Mam jeszcze jedną pomocną informację, może się przydać w sytuacji kiedy lekarz stosuje autocenzurę i za nic w świecie nie chce wypisać recepty na VIREGYT - K, otóż można poprosić lekarza aby wypisał wniosek na tzw. IMPORT DOCELOWY LEKU, tu nie powinien mieć oporu https://www.gov.pl/web/zdrowie/sprowadzac-leki-z-zagranicy-import-docelowy- Kończę ten trochę przydługawy post, i proszę ewentualnie o poprawienie mnie lub komentarz, ale konstruktywny. Odpowiedz
  • 22 stycznia 2021, 20:08
   Można prosić o pełny link do strony rządowej dot. sprowadzania leku z zagranicy import docelowy? bo podany link nie działa. Odpowiedz
   • 22 stycznia 2021, 22:15
    Proszę oto link https://www.gov.pl/web/zdrowie/sprowadzac-leki-z-zagranicy-import-docelowy- proszę wkleić link w okno adresowe przeglądarki, powinien działać, u mnie działa bez zarzutu, jeżeli są dalej trudności proszę wpisać w wyszukiwarce słowa: import docelowy leków gov.pl i też powinno działać Odpowiedz
  • 23 stycznia 2021, 10:34
   Obserwowałem stronę gdziepolek. Największa dostępność Łódź i okolice. Pytałem w mojej aptece, czasami mają, ale sprowadzają właśnie z Łodzi. Odpowiedz
 33. 22 stycznia 2021, 18:17
  jak stosować Rimantin 50mg? Odpowiedz
  • 22 stycznia 2021, 18:27
   3x2 tabl.( czyli co 8 godzin) przez 3 dni ,następnie 2x2 tabl. ( czyli co 12 godzin) przez 6-8 dni. Odpowiedz
   • 22 stycznia 2021, 18:42
    Dziękuję!!! Odpowiedz
    • 22 stycznia 2021, 19:02
     I pić dużo płynów 3-4 litry/d.
 34. 22 stycznia 2021, 17:17
  Link do wypowiedzi byłego wieloletniego szefa d.s badań firmy Pfizer dr.Mike Yeadon o "szczepionce" https://unser-mitteleuropa.com/byly-szef-pfizer-sczepionka-przeciwko-covid-19-nie-jest-potrzebna/?fbclid=IwAR2dhUilA8-nIZ5Aq8MRNJvYL1IbJ4_DhHfw1k8s6ghReiw_fLxL2MUsL9w Odpowiedz
  • 22 stycznia 2021, 18:14
   Dziękuję, bo to ważna informacja. Odpowiedz
 35. 22 stycznia 2021, 16:19
  Oboje z mężem dzięki Amantadynie i schematowi leczenia Dr Bodnara przeszliśmy przez COVID-19 w miarę łagodnie! Po dwóch trzech dobach była znaczna poprawa stanu naszego zdrowia. Mi po 5 dniach wraca węch i smak. Dziękujemy jeszcze raz Panie Doktorze. Mamy nadzieję, że ten lek niedługo będzie dostępny dla wszyskich, bo to co dzieje się w tym momencie jest nie do pomyślenia, jesteśmy zdani sami na siebie.. Odpowiedz
 36. 22 stycznia 2021, 14:42
  Do pacjentów chorych na covid-19 jeśli zaczynacie brać Amantadynę wg zaleceń i schematu dr. BODNARA to bądźcie konsekwentni i stosujcie schemat do końca , nie przerywając kuracji. Druga sprawa, w momencie kiedy dołącza się infekcja bakteryjna i dochodzi do zapalenia płuc, a nie macie możliwości żeby was lekarz osłuchał i zlecił antybiotyk to dzwońcie po karetkę - macie do tego pełne prawo. Wirus jest według co poniektórych "szarlatanów" ( do których ja się chyba też zaliczam) unieszkodliwiany przez Amantadynę ( przynajmniej wirus grypy typu A - tak piszą w ulotce , może za rok dodadzą też że działa i na covid), ale bakterie już nie są niszczone przez Amantadynę!!!. Dlatego konieczne jest leczenie antybiotykami, nie bójcie się szpitala, nie czekajcie aż rozwinie się masywne zapalenie płuc i was wykończy lub zniszczy bezpowrotnie płuca - dzwońcie po karetkę, bo nie covid was zabije, ale bakterie , które was zaatakowały dodatkowo. Lekarze w szpitalu zrobią wszystko żeby was uratować, włączą wam antybiotykoterapię, leki przeciwzakrzepowe jeśli będzie taka potrzeba, wykonają pełną diagnostykę w tym CT płuc. Ale powtarzam jeśli stosujecie schemat leczenia dr. BODNARA to nie przerywajcie go po dwóch - trzech dniach leczenia, to jest wbrew logice, no chyba że dołącza się objawy przedawkowania Amantadyny, wystąpi arytmia itp. I pijcie dużo płynów 3-4 litry na dobę. Odpowiedz
  • 22 stycznia 2021, 15:53
   do przejrzenia znalezione w www na forum #(https://gofile.io/d/loYnHL)# Odpowiedz
   • 22 stycznia 2021, 23:51
    Dziękuje. Odpowiedz
  • 22 stycznia 2021, 15:56
   Moja przychodnia jest otwarta, chociaż wszyscy chodzą w rękawicach, maskach, (lekarze dodatkowo w przyłbicach), eczy amantadyną covida ale typowymi dawkami czyli najwyżej 2x100mg bo, jak mówi lekarz, obawiają się ubocznych efektów a zwłaszcza arytmii i innych problemów z sercem. Czyli jak rozumiem chorzy chorują ale słabiej i być może nie trafiają do szpitala na wykończenie. No taka polityka ale lepsze to niż Closed. Odpowiedz
   • 23 stycznia 2021, 2:02
    Ale to z kolei " stosunek przerywany" z lekiem, bo nie osiąga się sily uderzeniowej leku. To tak jakby brac o o polowę antybiotyku mniej. Moim zdaniem to się kisi a nie leczy. Jestem zabiegowcem. I z doświadczenia wiem jak ważne jest zastosowanie dawki uderzeniowej która znokautuje bakterię. Dawka 200 to dla mnie przeslanka: patrzcie, stosuję amantydynę ale moim zdaniem w pierwszej fazie choroby: nie zaszkodzi - nie pomoże. Lekarz wypisal - żeby nie bylo, ale tak wypisal żeby nic nie zrobilo: ani zlego ani dobrego. Skoro ktos doszedl do czegos co dziala bo w Optimie trup się nie ściele- po co to zmieniać. Ja jestem za b. Ostrym uderzeniem wirusa Odpowiedz
  • 22 stycznia 2021, 16:08
   "dzwońcie po karetkę" - trzykrotne wezwanie karetki przez chorą sąsiadkę. Temperatura ponad 39 stopni, ucisk w klatce, duszność i trudność w oddychaniu. Pewnie dodatkowo panika spowodowana stanem co potęgowało objawy i porada przez telefon -" proszę nie panikować otworzyć okno i głęboko oddychać". Tutaj na wschodzie w krainie pięknych jezior gdzie w środku miasta na Węgorapą ogromne zamczysko stoi od wielu lat za metalowymi barierami i straszy zamiast zdobić POZ od początku incydentu z koroną są zamknięte i odbywają się konsultacje telefoniczne. Lekarz rodzinny po zakończeniu izolacji bo nie po zakończeniu choroby przecież nie widzi potrzeby wykonania podstawowych badań nie mówiąc o RTG. Ale to taka mała dygresja. Odpowiedz
  • 22 stycznia 2021, 22:06
   Witam Pana i proszę o odpowiedź: Jak kontynuować leczenie wg schematu Dr Bodnara - kiedy pacjent znajdzie się w szpitalu na skutek rozwiniętego zapalenia płuc? Przecież w szpitalu nie pozwolą kontynuować leczenia amantadyną? Odpowiedz
   • 22 stycznia 2021, 23:56
    A czy w domu macie pozwolenie na leczenie Amantadyną???pani sędzia Gersdorf, Pan minister Warchoł oraz inni leczyli się Amantadyną. Każdy człowiek ma wolną wolę i dopóki żyje, ma świadomość oraz sprawne ręce może jeść pić to co ma w zasięgu rąk . W ulotce jest napisane, że Amantadyna to lek stosowany w leczeniu grypy typu A . W niemieckim odpowiedniku Amantixu jest napisane na opakowaniu, że ma dzialanie przeciwparkinsonowskie jak i wirusostatyczne. Nikt nie dowiódł badaniami naukowymi , że Amantadyny straciły dzialanie przeciwwirusowe, bo gdyby takowe badania były producenci Amantadyn usunęliby z ulotek wpis o działaniu przeciwwirusowym. Proszę dokładnie przeczytać we wszystkich zakładkach co pisze dr Bodnar. Nie wolno stosować Amantadyn w przypadku przewiwskazan opisanych w ulotce oraz razem z niektórymi lekami. Wyszystko opisał dr Bodnar, w ulotkach też jest napisane. Poza tym , czy pacjent leczony Amantadyną z powodu choroby Parkinsona, który trafia do szpitala z powodu covid-19 ma odstawianą Amantadynę???? Odpowiedz
    • 23 stycznia 2021, 1:43
     Łatwo powiedzieć. Ja bym na pewno brała amantadyne wg schematu, ale w przypadku kiedy starszej osobie lekarz mówi: albo my Cię leczymy albo będziesz leczył się sam, ta osoba się posłucha. Oczywiście był problem żeby przyjechała karetka, ponieważ "nie jeżdżą do gorączki". Sanitariusz mówi że żadnego zapalenia płuc nie ma, w szpitalu okazuje się że jest.
    • 23 stycznia 2021, 3:21
     Kwestii "technicznej" lekarze nie są w stanie państwu rozwiązać po "pierwsze primo" - z powodu odpowiedzialności zawodowej, po "drugie primo" nie możemy was instruować jak macie oszukiwać lekarzy ze względu na odpowiedzialność karną . Istnieje też możliwość interakcji Amantadyny z lekami zaordynowanymi w szpitalu. Złota zasada doktora Bodnara : " Im szybciej tym lepiej Im szybciej wkraczamy z leczeniem tym lepiej, w ten sposób skracamy czas niekorzystnego oddziaływania wirusa na organizm i późniejsze powikłania. Jeśli mamy charakterystyczne objawy możemy z wielkim prawdopodobieństwem podejrzewać infekcję COVID-19. Według mnie, nie czekając na wynik testu należy wdrożyć leczenie chlorowodorkiem amantadyny. Niezależnie od leczenia wykonujemy test. Jeśli test jest dodatni i objawy to leczenie rozpoczynamy natychmiast ." Jeśli się ją zastosuje prawdopodobnie nie będzie potrzeby leczenia szpitalnego. Z tego co pamiętam na ponad tysiąc "przypadków" leczonych przez dr Bodnara tylko jeden pacjent trafił do szpitala i wyszedł z niego na własnych nogach. Można leczyć ambulatoryjnie - można, tylko trzeba umieć. W mojej rodzinnej miejscowości lekarze rodzinni przyjeżdżają na wizyty domowe. Wielu nadal nie wierzy w skuteczność Amantadyny, mimo że jest ona powszechnie rozpropagowana. Pracuję w przychodni specjalistycznej od maja 2020r. po kwietniowym zamknięciu. Kilka osób przechorowało bez amantadyny. Osobiście chyba się nie zaraziłem mimo,że "chroni" mnie tylko maska chirurgiczna. Są małżeństwa 60+, które śpią w jednym łóżku, jedno jest zakażone i ma pełnoobjawowy covid, a drugie nie ma objawów i nie ma przeciwciał . Dlaczego tak jest nie wiem.
   • 24 stycznia 2021, 3:55
    Małgosiu, Można przypomnieć sobie, czy czasami nie ma się parkinsona i leczy się amantadyną, którą zresztą się ze sobą zabrało, tylko w stresie przychodząc do szpitala, zapomniało o tym powiedzieć? Odpowiedz
  • 23 stycznia 2021, 9:16
   Czu mogę prosić Pana Doktora o kontakt i skorzystać z konsultacji w Lublinie ? Z wyrazami Szacunku,Ewa Tęczowska ( mieszkam pod Lublinem) Odpowiedz
   • 23 stycznia 2021, 10:50
    W Lublinie bywam tylko dwa dni w tyg. śr. i czwartki. Proszę podać maila, jeśli będę w stanie pomogę. Jak Już pisała DEE8=>Dentystka, na tej stronie udzielają się lekarze z egzotycznymi jak na leczenie covidu specjalizacjami za wyjątkiem dr.Bodnara. Internistów, anestezjologów, lek. rodzinnych brak. Nikt nie chce się wychylać przed szereg. Od znajomych słyszę ,że lekarze rodzinni nie chcą wypisywać recept na Amantadyny tłumacząc się tym ,że ich z tego rozliczają , a przede wszystkim brakiem podstaw medycznych do wypisania recepty. Odpowiedz
 37. 22 stycznia 2021, 14:36
  Proszę o pomoc w uzyskaniu recepty na Viregyt-K 50 kapsułek 100mg nierefundowany. Będę wdzięczny za pomoc. Mail: bczapelan@o2.pl Odpowiedz
 38. 22 stycznia 2021, 14:00
  Piszę po raz kolejny mój szwagier ( cukrzyca, nadciśnienie, dna moczanowa, otyłość 170 kg, Parkinson) w ciągu ponad roku "zeżarł" już ok. 10 dekagramów ( 1/10 kilograma) " mega toksycznej" Amantadyny i skubany do tej pory żyje - jak to jest w końcu z tą Amantadyną ??? Osoby chore na Parkinsona mogą brać latami po 7 dkg rocznie Amantadyny i im wolno, im nie szkodzi tylko pomaga, a grypy i chorób grypopodobnych nie wolno leczyć 2,5 gramami Amantadyny , bo dla tej grupy chorych jest toksyczna. Puenta - Jak mawiał klasyk "nikt mi nie powie, że białe jest białe, a czarne jest czarne". PS. Może warto założyć stowarzyszenie miłośników Amantadyny z prezesem DOKTOREM BODNAREM na czele????? Odpowiedz
  • 22 stycznia 2021, 15:46
   2g/dzień to niezły wynik, ale waga też robi swoje. Szwagrowi polecam duże dawki wit.D3 (20tys./dzień przez tydzień wg schematu von Heldena), przestaje się chcieć jeść i waga sama spada, morfologia się normuje. Chyba że są inne nieoczywiste czynniki takiej otyłości. Stowarzyszenie miłośników AMANT-RYMAN: wstęp przy okazaniu wiarygodnego dowodu na posiadanie min.2g amantadyny/rymantadyny lub przechorowaniu z amantadyną. Stowarzyszenie będzie lobbować na rzecz uznania legitymacji stowarzyszenia na równi z okazaniem dowodu zaszczepienia bądź ujemnego wyniku testu z mrocznej pracowni Hogwartu. Odpowiedz
   • 22 stycznia 2021, 16:19
    2,5 grama na kurację 2 tygodniową Odpowiedz
   • 22 stycznia 2021, 17:23
    O tak!!! Takie STOWARZYSZENIE powinno być! :) Odpowiedz
   • 25 stycznia 2021, 8:34
    Korekta: 7dag/rok to ok. 200mg/dzień czyli standard. Odpowiedz
  • 22 stycznia 2021, 22:09
   Pytanie kieruję oczywiście do P. ILekarza z Lublina Odpowiedz
 39. 22 stycznia 2021, 12:53
  Podobno są gdzieś linki w języku Angielskim odnośnie leczenia? nie mogę znaleźć na stronie a chciałbym wysłać znajomym za granicę, proszę o podpowiedź. Dziękuje Odpowiedz
  • 22 stycznia 2021, 15:15
   How to treat COVID-19 in 48 hours – scheme Odpowiedz
 40. 22 stycznia 2021, 7:31
  Pan dr Bodnar napisał, że lekarz musi mieć "dobre ucho" aby wychwycić szmery. Jeżeli tego nie usłyszy pozostaje tylko RTG. Bez jednoznacznego stwierdzenia stanu zapalnego w płucach nie można zastosować antybiotyku, dlatego jest to tak ważne. Rozwój nie wykrytego stanu zapalnego w płucach prowadzi do ciężkich powikłań lub śmierci. Proszę tego nie lekceważyć. Odpowiedz
 41. 22 stycznia 2021, 1:52
  Panie Doktorze. Czy nie uważa pan, że przy tym co już o chorobie wiemy, nie należaloby z założenia w rodzinach przechorowujących Covid robic testów PCR dzieciom przebywajcym pod jednym dachem z choującymi rodzicami. Generalnie wszyscy zwykli patrzec na objawy. A jesli dziecko jest bezobjawowe ale dodatnie to chcialabym poznac pana zdanie : Czy lepiej wykonczyc wirusa malymi dawkami amantydyny czy odpuscic ryzykując tym samym zespół PIMS i nie wiadomo jakie komplikacje w przyszlości. Chorobę dopiero poznajemy, powiklania w pierwszym roku civid to zaledwie-tak myslę - wierzcholek gory lodowej, ktorą za pare lat bedziemy odkrywac. Ktos komu tylko zanikl węch w przebiegu covid - jest strasznie zadowolony nie rozumiejąc że opuszka węchowa leży w mózgu a nie w nosie czyli wirus zaatakował tak naprawde mózg. Czy bedą tego skutki odległe-życie pokaże. Czy uważa pan w takim razie że w stosunku do malych dzieci lepiej zastosowac daleko idącą prewencję ew. powiklan czy czekac co Bozia da. A jesli tak to od jakiej grupy wiekowej, lub od jakiej masy ciala możemy zastartowac z amantydyną i w jakich dawkach. Mówię tu o malych dzieciach. Odpowiedz
  • 22 stycznia 2021, 9:41
   Kilka tygodni temu rozmawiałem z Dr. Rzemieniukiem on ma oddział dziecięcy trafiają dzieci po covidowe.Można się nad tym tematem zastanowić.Dla dzieci dajemy dawki krótsze 4-7 dni i odpowiednie do wieku i wagi to wystarcza. Przez ponad 30 lat stosowałem amantadyne u dzieci w ciężkiej grypie nigdy nie miałem informacji o złej tolerancji czy objawach niepożądanych leku. Temat jest bardziej szerszy u bardzo wielu osób w tym ludzi młodych. U pacjentów co przechorowali covid wydaje się w sposób lekki - u wielu zaczynają występować różne objawy, jak objawy neurologiczne, nerwobóle kłucia zaburzenia skórne uczucie duszności zmiany osłuchowe w płucach z objawami włóknień. Są bardzo trudne do leczenia nie wszystkie potrafię i nie do końca wiem jak leczyć. Nie wiem ,nie mam gdzie doczytać a leczenie na razie objawowe w niektórych przypadkach brak jakiejkolwiek poprawy.Objawy włóknienia płuc mogą prowadzić do trwałego inwalidztwa.Z obserwacji własnych leczeni amantadyną nawet w fazie zaawansowanej choroby gdzie pacjent miał zapalenie płuc do tej pory nie mam doniesień o zespołach po Covidowych to daje dużo do myślenia. Być może to za krótki okres 3-4 miesięcy ale z obserwacji ludzi którzy nie brali amantadyny oni już mają objawy po covidowe z nasilonymi objawami chorobowymi. Pacjenci leczeni amantadyną po chorobie covid 19 jak na razie cieszą się w pełnią zdrowi i do tej pory nie zgłaszają żadnych dolegliwości, nie chciałbym tu niczego nie przesądzać, na razie to tylko moje własne obserwacje. Coś wydaje mi się o tym wspominał prof.Rejdak ale to są moi pacjenci myśleliśmy puścić ankietę dla pacjentów w której można wpisać wszelkie uwagi do której jedynie my mielibyśmy dostęp pewnie przyda się nam to do kolejnej publikacji. OPIS PRZYPADKÓW MOJA PUBLIKACJA WRAZ Z ZESPOŁEM JEST JUŻ PRZETŁUMACZONA NA JĘZYK ANGIELSKI JEŚLI TO PRAWDA ŻE MOŻEMY JA UMIEŚCIĆ W INTERNECIE NA STRONIE PRAC CZEKAJĄCYCH NA PUBLIKACJĘ. O tym poinformujemy w przyszłym tygodniu. z Pozdrowieniami W.Bodnar Odpowiedz
   • 22 stycznia 2021, 10:27
    Logicznym się wydaje co mówię swoim znajomym w tym i lekarzom z tego co dr Bodnar już opisywał, że osoby bezobjawowe powinny być leczone Amantadyną po to , żeby uniknąć powikłań, w tym i dzieci ( od piątego rż jest to dla lekarzy bezpieczne). Tylko rodziców małych dzieci jeszcze można przekonać. Próbowałem przekonać dwóch synów znajomej chorej na covid (zaraziła jednego i synową w drugim trymestrze ciąży- synowa lekarz rezydent, drugi syn i synowa złapali covida z innego źródła) żeby mimo lekkiego przebiegu wzięli Amantadynę po to aby uniknąć późniejszysz powikłań. Ani oni ani żona jednego nie wyrazili takiej chęci.Tej w ciąży nawet nie proponowalem ze względu na możliwość uszkodzenia dziecka. Problem jest z kobietami w ciąży, bo zarówno producenci jak i literatura zabrania leczenia ich. W literaturze podają, że w badaniach na zwierzętach wychodzi iż Amantadyna ma działanie teratogenne dla płodu oraz że przenika do mleka. Młodzi 20-30 latkowie jeśli przechodzą łagodnie covid ze stanem podgoraczkiwym tylko część nawet jak ma zanurzenia węchu to nie chcą brać Amanradyny, spora grupą nie wie o leku, a spora wie z mediów że jest szkodliwy, ale to że politycy w tym politycy partii rzadzacej zażerają się Viregytem o tym już nie wiedzą. Nikt z tych co powinni się tym zajmować nie robi badań epidemiologicznych dotyczących dalszego losu ozdrowieńców w tym kobiet w ciąży. Odpowiedz
    • 22 stycznia 2021, 16:39
     Takie zachowanie to pewnie pokłosie tego co dzieję się wokół nas. Te wszystkie agresywne informacji i negowanie innych możliwości niż te oficjalne. To brak zainteresowania bądź strach części lekarzy pierwszego kontaktu aby dołączyć do leczenia amantadynę. Ja to nawet jestem w stanie zrozumieć. Lek nie jest wpisany w procedurę leczenia. I w razie ........ czapa i po karierze medycznej. Sam przechorowałem łagodnie amantadyny nie stosowałem. Lekarz nie podjął tematu gdy zagaiłem temat amantadyny zawiesił jedynie głos i tyle. I tu stawiam pytanie. Czy mam rozumieć, że to dziadostwo cały czas we mnie jest i sieje spustoszenie?. Czy jeżeli tak to czy rozważane jest czy może stosowane dawkowanie amantadyny po "ustawowym okresie choroby - izolacji w celu neutralizacji skutków powikłań ?
   • 25 stycznia 2021, 1:19
    Dzień dobry Panie Doktorze bardzo proszę o poradę czy półtora miesiąca po przechorowaniu covid jest wskazane przyjęcie Amantadyny żeby uniknąć ewentualnych powikłań. Syn ( 29 lat) 8 grudnia miał pierwsze objawy po teleporadzie stwierdzono wirusowe zapalenie gardła , gorączka 38,5 no i ból gardła, po dwóch dniach przeszło, po czym 12 grudnia stracił węch i smak . 13 grudnia ja (56 lat) dostałam gorączkę, która po dwóch dniach przeszła, 16 grudnia straciłam węch i smak i wróciła gorączka na następne 5 dni. Moja córka 14 grudnia miała gorączkę przez dwa dni i mocny kaszel. Była leczona antybiotykiem Azycyna 500. Mój tato ( 83lata) też się zaraził i niestety zmarł 4 stycznia, po 10 dniowym pobycie w szpitalu, Pan Doktor, który mnie powiadomił powiedział, że serce było bardzo słabe. Na dzień dzisiejszy czujemy się dobrze, funkcjonujemy normalnie bez duszności czy przewlekłego zmęczenia. Córka jeszcze trochę kaszle. Czytając komentarze i odpowiedzi bardzo się przestraszyłam, że mimo dobrego samopoczucia nie jesteśmy bezpieczni. Martwię się też o moje wnuczki ( 7 lat,3 lata, i półtora roku), które prawdopodobnie też się zaraziły. Mój mąż (60 lat) nie chorował albo był bezobjawowy. Bardzo proszę o odpowiedź , czy jest sens przyjmowania Amantadyny aby uniknąć powikłań , obecnie suplementujemy się Wit.D3, C i Cynkiem oraz przyjmujemy Acard 75 . Wdzięczna będę za odpowiedź za którą z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam Pana Doktora serdecznie, życzę zdrowia i dużo siły. Z poważaniem Dorota Waszyńska Szczecin Odpowiedz
  • 22 stycznia 2021, 9:52
   Też tak uważam, zresztą pisałem już o tym , że nawet jesli zaszczepią wszystkich możliwych do zaszczepienia i szczepionka byłaby skuteczna , to pozostaje grupa dzieci od 16 lat w dół. Cześć producentów Amantadyn w ulotkach podaje dawkowanie dla dzieci od 5 roku życia ( mam nawet taką jedną ulotkę z Amantadin AL -siarczan Amantadyny) i sam zadaję sobie pytanie co z maluchami poniżej 5 roku życia? Wielu moich znajomych ma takie dzieci, wielu już przeszło covid i nie mają świadomości co ich może czekać. Z kolei próba leczenia samodzielnego bez badań i zaleceń producentów to woda na młyn " ekspertów" z TVP. Największe doświadczenie w Polsce w leczeniu covid-19 ma tylko jeden lekarz, ktorego się tępi. Problemów jest bardzo wiele do rozwiązania, poza tym najważniejszym czyli dziećmi, ale jak potraktuje nas władza jak sprobujemy je rozwiązać sami i niedaj boże coś się stanie??? Stać z boku i nic nie robić źle , robić wbrew władzy może okazać się końcem kariery zawodowej. Odpowiedz
   • 22 stycznia 2021, 11:46
    PS, Dlatego środowisko medyczne powinno dążyć do zjednoczenia, bo jest to w interesie nas wszystkich: lekarzy,lekarzy rezydentów, stomatologów, pielęgniarek, fizjoterapeutów,psychologów itd. Odpowiedz
 42. 22 stycznia 2021, 0:50
  Proszę o poradę w przypadku mojej mamy 77 lat. 17-18 styczeń bóle ciała i głowy, temperatura 37. Dzisiaj otrzymany wynik pozytywny. Na tą chwilę bóle ustąpiły brak temperatury. Na jutro umówiona jest na wizytę na osłuchanie ale w związku z wynikiem pewnie wizyty nie będzie. Jak rozumiem powinienem zacząć podawać lek z amantadyną. Jeżeli tak to według jakiego schematu. Wariant 1 – Objawy chorobowe bez ostrej dynamik czy może Wariant 4 – pacjenci powyżej 75 roku życia, bezobjawowi, wyłącznie z testem dodatnim. Jak pisze Pan doktor Bodnar podstawowa zasadą jest stały kontakt pacjenta z lekarzem. Tylko jak konsultować leczenie, które nie jest zlecone przez lekarza rodzinnego ?. Odpowiedz
  • 22 stycznia 2021, 1:14
   Panie Maćku prosze przekręcic to pogadamy 508172106 Odpowiedz
 43. 21 stycznia 2021, 22:24
  Izrael światowym liderem pod względem liczby nowych infekcji SARS-CoV-2 w przeliczeniu na liczbę mieszkańców mimo zaszczepienia 30 proc. ludności https://www.radiomaryja.pl/informacje/izrael-swiatowym-liderem-pod-wzgledem-liczby-nowych-infekcji-sars-cov-2-w-przeliczeniu-na-liczbe-mieszkancow-mimo-zaszczepienia-30-proc-ludnosci/ Odpowiedz
  • 22 stycznia 2021, 0:48
   ok, nawet jeśli tak jest to jakie z tego wnioski? Czy na zasadzie 'rozmowy niedokończone' ktoś chce półgębkiem, mimochodem zasugerować, że szczepionka nie działa? 30% nie jest barierą dla wirusa i potwierdzi to każdy wirusolog. Jest wiele czynników, które może powodować taką a nie inną sytuację eopidemiologiczną w Izraelu w tym momencie. Co Pan Jakub i cytowane dobrze znane i kontrowersyjne źródło chce powiedzieć? Tutaj bardziej obiektywne przykładowe źródło: https://www.theguardian.com/world/2021/jan/19/single-covid-vaccine-dose-in-israel-less-effective-than-we-hoped Odpowiedz
   • 22 stycznia 2021, 5:47
    21 stycznia 2021, 22:22 Komitet Helsiński ogłosił, że firma Pfizer przeprowadza w Izraelu nieautoryzowany eksperyment na ludziach https://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/295134 Odpowiedz
    • 22 stycznia 2021, 23:56
     Wprowadza Pan ludzi w błąd. Po pierwsze dyskusja w Izraelu dotyczy przekazywania firmie Phizer danych medycznych po zastosowaniu szczepionek, a nie dotyczy kwestii czy szczepić, czy nie. Po drugie przytaczany przez Pana artykuł zawiera w szczególności sprostowanie po jego publikacji samego cytowanego jako podobno krytycznie nastawionego Prof. Eitana Friedmana. Profesor Friedman stwierdza, że cały Komitet Helsiński rekomenduje stosowanie szczepionki.
    • 23 stycznia 2021, 0:01
     Proszę może spróbować przeczytać ten artykuł ze zrozumieniem: https://www.jpost.com/israel-news/does-pfizers-deal-with-israel-on-coronavirus-research-harm-privacy-655973
 44. 21 stycznia 2021, 22:23
  Mam prośbę o poradę w przypadku mojej mamy (71l). Pierwsze objawy 11.01. Od 13.01 stosuje amantadynę. Po 2-3 dniach nastąpiła poprawa, po 7 znikły bóle ciała i głowy. Ale cały czas występuje gorączka - początkowo 37 rano, 38,2 - wieczorem. Dzisiaj wieczorem 39,2 i środki przeciwgorączkowe przestały działać. W czasie choroby nie występowały problemy z oddychaniem ani kaszel. Saturacja 3 dni temu spadła do 94, ale obecnie podwyższyła się do poziomu 96. Lekarz POZ odmawia antybiotyku i skierowania na RTG. Po konsultacji z innym lekarzem dzisiaj podaliśmy Azytromycynę 1000. Poza gorączką, brakiem apetytu i osłabieniem - obecnie brak innych objawów. Czy przy takim przebiegu należy czekać na zadziałanie antybiotyku czy można coś jeszcze dodatkowo zrobić? RTG raczej nie wykonamy - mama jest na formalnej izolacji i nikt jej nie przyjmie (chyba że szpital jednoimienny) Odpowiedz
  • 21 stycznia 2021, 22:26
   1. Mam kwarantannę – nie mogę jechać do lekarza, nie zrobię zastrzyku u pielęgniarki itd. Zgodnie z rozporządzeniem z dnia 28 listopada 2020 zawieszenie kwarantanny lub izolacji ma miejsce, także kiedy konieczna jest wizyta u lekarza. W tych sytuacjach nie ma obowiązku zgłaszania się do sanepidu. Dodatkowo warto pamiętać o Stanie wyższej konieczności (art. 26), gdy czynności mają na celu ratowania zdrowia i życia, swojego oraz bliskich. https://przychodnia-przemysl.pl/najczestsze-pytania-oraz-odpowiedzi-o-amantadyne-i-covid-19/ Odpowiedz
  • 21 stycznia 2021, 22:45
   Dr. Bodnar napisał, że czasem trzeba podać choremu nawet 2 antybiotyki.Jeśli doszło do infekcji w płucach. Dlaczego lekarz odmawiał zapisania antybiotyku i skierowania na rentgen? Proszę tę odmowę mieć na piśmie. Odpowiedz
   • 21 stycznia 2021, 23:02
    Ponieważ, tu luźny cytat: "Po 7,8 dniach COVIDa chory zdrowieje, skoro nie ma duszności i kaszlu to nie występuje zapalenie płuc. Objawy bólowe ustąpiły, więc COVID się cofa, na gorączkę trzeba brać środki na jej zbicie". Czyli - pełna diagnoza nawet bez osłuchania pacjenta. Ręce opadają, ale taka jest obecna rzeczywistość... Odpowiedz
    • 22 stycznia 2021, 7:31
     Pan dr Bodnar napisał, że lekarz musi mieć "dobre ucho" aby wychwycić szmery. Jeżeli tego nie usłyszy pozostaje tylko RTG. Bez jednoznacznego stwierdzenia stanu zapalnego w płucach nie można zastosować antybiotyku, dlatego jest to tak ważne. Rozwój nie wykrytego stanu zapalnego w płucach prowadzi do ciężkich powikłań lub śmierci. Proszę tego nie lekceważyć.
  • 22 stycznia 2021, 1:17
   PANIE JACKU PODPOWIEM 508172106 Odpowiedz
  • 22 stycznia 2021, 8:47
   Moja mama brała azytromycyne w tabletkach i to było za mało, amantadyne wzięła w 4 dobie ale niestety już było nadkażenie bakteryjne i zapalenie płuc. Trafiła do szpitala i dopiero 2 antybiotyki podane dożylnie pomogły. Na rtg jak się jedzie, to wypełnia się kartę z oświadczeniem że nie miało się kontaktu z osobą chora i nie jest się chorym...... Ewentualnie można okłamać że nie, ale nie wiem czy mogą to sprawdzić w sanepidzie. Ogólnie jesteś pozostawiony sam sobie, tylko sanepid i policja się Tobą interesują czy siedzisz ta gdzie miałeś siedzieć. Odpowiedz
 45. 21 stycznia 2021, 22:22
  Komitet Helsiński ogłosił, że firma Pfizer przeprowadza w Izraelu nieautoryzowany eksperyment na ludziach https://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/295134 Odpowiedz
  • 22 stycznia 2021, 23:58
   Wprowadza Pan ludzi w błąd. Po pierwsze dyskusja w Izraelu dotyczy przekazywania firmie Phizer danych medycznych po zastosowaniu szczepionek, a nie dotyczy kwestii czy szczepić, czy nie. Po drugie przytaczany przez Pana artykuł zawiera w szczególności sprostowanie po jego publikacji samego cytowanego jako podobno krytycznie nastawionego Prof. Eitana Friedmana. Profesor Friedman stwierdza, że cały Komitet Helsiński rekomenduje stosowanie szczepionki. Odpowiedz
  • 23 stycznia 2021, 0:03
   Proszę może spróbować przeczytać ten artykuł ze zrozumieniem: https://www.jpost.com/israel-news/does-pfizers-deal-with-israel-on-coronavirus-research-harm-privacy-655973 Odpowiedz
 46. 21 stycznia 2021, 20:52
  dla wyleczonych ziołami , tabletkami i innymi substancjami farmakologicznymi https://warszawawpigulce.pl/fundusz-kompensacyjny-brak-odszkodowania-za-zgon-po-otrzymaniu-szczepionki/ Odpowiedz
 47. 21 stycznia 2021, 19:49
  Przywiozłem amantadynę z Egiptu. Dostępna bez recepty w każdej aptece. Odpowiedz
  • 21 stycznia 2021, 19:57
   Ile tabletek w opakowaniu, jakie stężenie i ile kosztuje jednostkowe opakowanie, jak nazywa się lek w Egipskiej aptece? Przepraszam za tyle pytań jednocześnie. Odpowiedz
   • 21 stycznia 2021, 20:45
    Proszę sprawdzić nazwę na tej stronie. https://www.drugs.com/international/amantadine.html. Wg niej w Egipcie amantadyna jest dostępna pod kilkoma nazwami handlowymi. Odpowiedz
  • 22 stycznia 2021, 19:51
   Jest mozliwosc sprowadzenia lub zakupu Egipskiej od Pana? Odpowiedz
 48. 21 stycznia 2021, 16:08
  mąż 59l od niedzieli stan podgorączkowy przez 3 dni i ból głowy od wtorku dostaje Viregyt dzisiaj 3 doba gorączki brak ale są bardzo duże bóle głowy proszę o pomoc co można zrobić na tak duże bóle.Ja lat 56 bez gorączki ale od 3 dni ból brzucha,mdłości i lekki rozstrój nie byłam pewna czy to może byc covid więc dopiero dzisiaj zaczełam brac amantadynę. Skierowanie na test mamy dopiero na jutro Proszę o pomo Odpowiedz
  • 21 stycznia 2021, 17:14
   Można spróbować od zwykłej Aspiryny lub Solpadeine , jeśli nie pomoże to Pyralgin ( jeśli mąż nie ma uczulenia na ww.leki). A ból głowy to objaw działania wirusa, dlatego należy kontynuować leczenie Amantadyną. Odpowiedz
   • 21 stycznia 2021, 18:33
    Dziękuję bardzo za odpowiedz mam jeszcze pytanie jezeli 3 dni bierze co 6 godzin to przez ile dni 2x1ma brac.Ja mam coraz większe bóle brzucha i mdłości co można zastosować żeby mi ulżyło,Z góry dziękuję Odpowiedz
    • 21 stycznia 2021, 19:55
     Proszę spróbować z zapomnianym już a niezwykle skutecznym węglem aktywnym (ale w tabletkach). Pozdrawiam.
    • 21 stycznia 2021, 20:53
     Węgiel aktywny tak przy dolegliwościach zoładkowo- jelitowych, ale bym nie szalał, bo węgiel absorbuje wszystko co znajduje się w przewodzie pokarmowym w tym leki też. Nie mam z nim doświadczenia, kwestia kiedy go brać przed,czy po przyjęciu leków i ile godzin przed lub po.
   • 21 stycznia 2021, 20:11
    Podpisuje sie Pan jako lekarz z Lublina.Czy mogłabym poprosic o kontakt do Pana? Mam męża w szpitalu w Lublinie,w ciężko srednim jak dla mnie stanie zdrowia.Tam nie podaja zadnych p/wirusowych leków,miał tylko 1 j osocza.Ciagle goraczkuje,ma zmiany w płucach. Odpowiedz
   • 21 stycznia 2021, 20:24
    Prosze o kontakt z Panem Odpowiedz
    • 21 stycznia 2021, 20:41
     W którym szpitalu? Czy ma ze sobą któryś z leków: Viregyt, Amantix, Rimantin.? Jakie ma choroby poza covidem? Poza tym jak mam się z panią skontaktować?
   • 21 stycznia 2021, 21:05
    Prosze o kontakt z Panem ws.mojego męża leżącego w szpitalu w Lublinie ,Mój meil mblacha@wp.pl Odpowiedz
   • 21 stycznia 2021, 21:06
    6-8 dni 2x1tabl. Czyli co 12 godzin. Dużo pić 3-4 litry na dobę. Osoby z Parkinsonem biorą 2x1 tabl. latami, co nie oznacza , że można Amantadynę brać jak landrynki. Niektórzy biorą po 7 dni w sumie inni 10-12 , wszystko zależy od przebiegu choroby. Odpowiedz
    • 21 stycznia 2021, 21:41
     dziękuję bardzo za informacje,mąż ma tak duże bóle głowy że ketonal due i doreta słabo działa czy może zastosować neurowit ,bo nie wiem jak mu pomóc ja też ledwo zipie bo mam mdłości i bóle brzucha masakra
    • 21 stycznia 2021, 22:55
     Na te bóle brzucha weźmie Pani węgiel aktywowany w tabl. po środku między przyjmowaniem jednej i kolejnej dawki Amantadyny. Nie powinien zaszkodzić we wchłanianiu leku. Prowadzę teraz znajomą , początkowo bezobjawowa z dodatnim testem od ubiegłego tygodnia. We wtorek o 20 rozpoczęła kurację Viregytem jak nie miała żadnych objawów , ani nawet goraczki. W środę rano silny ból głowy, ustąpił po kilku lekach( próbowała wszystkiego Paracetamol,Aspiryna, Pyralgin, Naproxen) dopiero wieczorem w środę ból ustąpił. Dzisiaj w czwartek ma stan podgoraczkowy, bez bólu głowy. Może dr Bodnar ma jakiś złoty środek na ból głowy, który jest częstym objawe przy covidzie. Jeśli nie przejdzie próbuje Pani pisać na media@przychodnia-przemysl.pl
    • 21 stycznia 2021, 23:18
     Czy Neurovit pomoże? nie wiem. My uczymy się nadal jak leczyć to paskudztwo. To są tylko Vitaminy z gruby B : B1, B6, B12. Nie powinien zaszkodzić jeśli się nie ma na niego alergii.
    • 22 stycznia 2021, 13:08
     Znajomej ból głowy utrzymywał się 28 godzin.
   • 22 stycznia 2021, 10:09
    Panie doktorze, jestem z Lublina. przechodziłam covid19 w połowie listopada. objawy były takie jak przy grypie: rozbicie , ból w klatce piersiowej, silny ból pleców przez 1 dzień. Pomogła mi wtedy aspiryna. Choroba trwała ponad tydzień. Leczona zachowawczo tj. witD3, C kompleks B , nieco węgla. Pod koniec była utrata węchu na ok. 3 dni. test dodatni. obecnie (tj. ok. 2 miesiące po chorobie)od paru dni czuję pobolewania w klatce piersiowej. Mam zalecenie aby pod koniec stycznia zrobić RTG płuc. Inny lekarz sugerował tomografię jako lepszą w diagnozie. Mam dylemat bo nie chciałabym długo czekać na wynik. Czy w razie zmian w płucach należałoby włączyć do leczenia amantadynę? Czekam też na wynik CRP, który dzisiaj pobrałam. Odpowiedz
    • 22 stycznia 2021, 11:17
     Panie Doktorze prosze o kontakt na prywatny mój e-mail: annazaj61@gmail.com
    • 22 stycznia 2021, 13:40
     Amantadyna tłucze tylko wirusa, jeśli test PCR (na obecność covid-19) jest dodatni to jest sens brać Amantadynę ( nie mylić z CRP, które podwyższone świadczy o stanie zapalny niekoniecznie związanym z obecnością jakiegokolwiek wirusa w organiźmie). TK / CT jest zdecydowanie badaniem dokładniejszym niż rtg płuc ( które nie zawsze wykazuje zmiany w płucach) skierowanie z zaznaczeniem opcji PILNE ( na E-skierowaniu bezpośrednio przy wypisywaniu przez lekarza, a nie długopisem dopisane) przyspiesza wykonanie badania. Trzeba szukać, gdzie kolejka jest najmniejsza, w Lublinie jest kilkanaście placówek posiadajacych CT : na Jaczewskiego trzy( PSK-4, Inst. Med. Wsi, Onkologia,) szpital WSWiA - Majdanek, Luxmed -Orkana, PSK-1 Staszica, al. Racławickie- Szp.Wojskowy, Szp.J.Bozego na Biernackiego, al. Kraśnicka 100 - Szpital Wojewódzki, Szpital Kolejowy, Szpital Neuropsychiatryczny-Abramowice reszty nie pamiętam, ale to wystarczy. Tak jak pisze dr Bodnar powikłania po covidzie leczy się trudno i nie wszystkie są do wyleczenia, poza tym nie potrafimy wszystkich powikłań wyleczyć, bo nie wiemy jak. My się tej choroby uczymy na bieżąco. Dlatego ważne jest aby osoby które przechorowały zdawały relację z przebiegu covid. Z tego co pisze dr. Bodnar są plany opracowania ankiety dla ozdrowieńców ( bardzo dobry pomysł). Gdybym ja lub moi bliscy zachorowali bezobjawowo nawet , wolałbym się i ich "truć" 2-3 gramami Amantadyny przez 1-2 tygodnie niż mieć powikłania pokowidowe. Piszę po raz kolejny mój szwagier ( cukrzyca, nadciśnienie, dna moczanowa, otyłość 170 kg, Parkinson) w ciągu ponad roku "zeżarł" już ok. 10 dekagramów ( 1/10 kilograma) " mega toksycznej" Amantadyny i skubany do tej pory żyje - jak to jest w końcu z tą Amantadyną ??? Osoby chore na Parkinsona mogą brać latami po 7 dkg rocznie Amantadyny i im wolno, im nie szkodzi tylko pomaga, a grypy i chorób grypopodobnych nie wolno leczyć 2,5 gramami Amantadyny , bo dla tej grupy jest toksyczna. Puenta - Jak mawiał klasyk "nikt mi nie powie, że białe jest białe, a czarne jest czarne".
    • 22 stycznia 2021, 13:51
     Trzeba też zrobić spirometrię, EKG, ew. próbę wysiłkową. Nie wszystkie bóle w klatce piersiowej są związane z płucami lub sercem. Przeszywający ból klp ( klatkę) od okolicy między łopatkowej do mostka to typowy objaw ( przynajmniej dla mnie) zespołu korzeniowego szyjnego , lub zmian w odc. szyjnym kręgosłupa ( określane potocznie jako zatykające dech w piersiach). Z kolei opasujące bóle klp wzdłuż przebiegu żeber to są bóle związane ze zmianami w odc. Th ( piersiowym) kręgosłupa.
 49. 21 stycznia 2021, 15:55
  JAK SZUKAĆ LEKU W APTECE Ponieważ dużo osób szuka leku w aptekach, podaję jak go szybko znależć. Wchodzimy na portal - kto ma lek. Wpisujemy miejscowość najbliżej miejsca pobytu. W kolejnej rubryce nazwę leku. Następnie wyskakują dwie pozycje. W pierwszej jest na czerwono wpis pod lekiem: lek na receptę, refundowany, 75+. produkt reglamentowany. W drugiej rubryce pod lekiem jest wpis: lek na receptę i w tej rubryce z prawej strony klikamy na niebieski kwadrat i wyskakują apteki. Jest nazwa apteki, adres, godziny otwarcia i numer telefonu. Można zadzwonić i upewnić się czy lek nadal jest. Nawet można podać nazwisko i poprosić o odłożenie. Najlepiej zróbcie próbę na Łodzi bo lek jest w kilku aptekach w samej Łodzi oraz w pobliżu: Pabianice, Bełchatów. Po teście na Łodzi spróbujcie wpisywać Wasze miejscowości. Może nie będziecie musieli daleko jechać, albo wysyłać recepty do Niemiec. Pozdrawiam Odpowiedz PS może zdarzyć się, że system pokazuje "wybrane" to jednak strona jest aktywna i otwiera się. Odpowiedz
  • 22 stycznia 2021, 19:46
   Cóż z tego jak Apteki wydają Amantadynę wyłacznie gdy recepta jest dla osób z Perkinsonem. Dla innych chorób nawet jak ma się receptę podobno wszystkie ODMAWIAJĄ. Odpowiedz
 50. 21 stycznia 2021, 15:40
  Witam serdecznie, Dr.Bodnara, oraz Panie i Panów :) Jestem ogromnie wdzięczna Doktorowi za szansą na ratunek. Nie rozumiem sprawy recepty na Viregyt-K. Czy ona ma być wypisana bez refundacji czyli na 100%płatności? Czy z refundacją? A jeśli tak, to z jaką? Odpowiedz
  • 21 stycznia 2021, 20:34
   Tak, recepta na 100%.To jest lek z tzw importu docelowego. Opakowanie ma napisy obcojęzyczne: po rumuńsku, hiszpańsku, węgiersku itp. Odpowiedz
   • 21 stycznia 2021, 20:41
    Prosze o kontakt z Panem moj meil mblacha@wp.pl Odpowiedz
 51. 21 stycznia 2021, 11:42
  Mam receptę od weterynarza na Viregyt K, w Olsztynie byłem już w 6 aptekach i informacja, że jest reglamentowany. Czy ma ktoś pomysł, czy tylko usiąść i płakać nad naszym rządem. Odpowiedz
  • 21 stycznia 2021, 11:43
   skab377@gmail.com Odpowiedz
  • 21 stycznia 2021, 12:06
   Tutaj proszę szukać, wybierając drugą opcję na lek nierefundowany. Jest w środkowej Polsce, np. Łodzi. https://ktomalek.pl/#0 Odpowiedz
  • 21 stycznia 2021, 12:12
   A ta recepta od weterynarza to lek dla konia, psa, bo nie do końca rozumiem??? Odpowiedz
   • 21 stycznia 2021, 13:08
    Na Zachodzie ,amantadyna jest też lekiem weterynaryjnym, stosowanym głównie do łagodzenia przewlekłego bólu, różnego pochodzenia, np bólu stawowego. Odpowiedz
   • 21 stycznia 2021, 16:36
    RECEPTY dla konia i psa też wykupuje się w ludzkiej aptece. Odpowiedz
   • 22 stycznia 2021, 21:13
    w weterynarii, amantadyną leczy się infekcje spowodowane borna-wirusem Odpowiedz
  • 21 stycznia 2021, 16:32
   JAK KUPIĆ 1. Strona "gdzie po lek" 2. Rezerwacja w miejscowości gdzie masz rodzinę lub znajomych. 3. Znajomi odbierają z apteki i wysyłają do Ciebie. Oczywiście recepta z KODEM. Odpowiedz
  • 21 stycznia 2021, 18:06
   Jeśli ma Pan czas, tj. nie jest to pilne, proszę znaleźć komentarze SOLUCJA. W tydzień będzie u Pana. Odpowiedz
  • 21 stycznia 2021, 21:40
   Ciekawy sposób na zdobycie leku. O antybiotykach słyszałem. Jutro będę wiedział , czy to przejdzie w aptece, bo już dzisiaj nie chce niepokoić znajomych farmaceutek. Cel uświęca środki, leki na 100% nie powinny być blokowane. Tylko logika i teoria jedno , a praktyka drugie. Jak się dowiem to dam znać. :):);) Odpowiedz
  • 21 stycznia 2021, 23:12
   Można od weterynarza jeśli lek wypisany na zwierzaka . Viregyt- K również tylko ten z importu docelowego na 100%. Amantix jest dostępny na 100% i też go można pisać na zwierzaka. Po raz kolejny piszemy ,że na str. ktomalek należy zaznaczyć ten Viregyt-K obok którego jest napisane "na receptę", tego drugiego z adnotacją: reglamentowany, 75+ , nie ma prawa aptekarz wydać- ten jest dla osób z Parkinsonem i dyskinezami późnymi. Zadajcie sobie Państwo trochę trudu i poczytajcie wszystkie wpisy wstecz żebyśmy nie musieli pisać po raz enty tego samego. Odpowiedz
 52. 21 stycznia 2021, 10:33
  Jeszcze jedna znana osoba leczy się amantadyną. https://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/301199966-Prof-Malgorzata-Gersdorf-zakazona-koronawirusem-Leczy-sie-amantadyna-z-Niemiec.html Odpowiedz
 53. 21 stycznia 2021, 9:34
  Rodzice są gorącymi zwolennikami mediów z Torunia. Każdego dnia z racji bycia emerytali gra radio i tv Trwam. Powiedziałem już prawie 2 mc temu o amantadynie. Rodzice stwierdzili, że nic nie wiedzą. A byłem przekonany, że oglądając trwam i Maryja na pewno tam o tym mówią. Kazałem im bacznie słuchać. Wiecie co tydzień temu się spotkaliśmy na dłuższą chwilę. Powiedzieli, że nic nie kojarzą. Ale na pewno w TVP już parę razy słyszeli. Wiecie co forumowicze. Jestem zazenowany postawa toruńskich władz. Amantadyna dla większości krzykaczy w tym kraju jest nie na rękę. Odpowiedz
  • 21 stycznia 2021, 21:05
   Pisałem o tym w kilku miejscach. Jest dokładnie tak jak mówią Pana Rodzice. Te media doskonale wiedzą o amantadynie, bo mieli na ten temat mnóstwo zgłoszeń z prośbą o interwencję. Mają to w głębokim poważaniu. Odpowiedz
 54. 21 stycznia 2021, 8:34
  Problem z dopuszczeniem taniego i skutecznego leczenia Covida i innych chorób jest globalny, korporacje poprzez swoich żołnierzy (rządy,niektórych profesorów medycyny i innych,instytucje) pilnują na całym swiecie żeby takie rzeczy maksymalnie utrudniać i blokować, potęzne biznesy korporacyjne nie pozwolą na to,trzeba dużo sprytu i wręcz podstępu żeby ich przechytrzyć, to walka Dawida z Goliatem.Trzeba szukać sojuszu wsród tych co nie są na wikcie korporacji jawnie lub tajnie. Odpowiedz
  • 21 stycznia 2021, 14:06
   Racja. Medycyna od dawna jest sługą farmacji. Odpowiedz
 55. 21 stycznia 2021, 7:17
  Czy amantix działa tak samo? Pomimo innej formy amantadyny? Odpowiedz
  • 21 stycznia 2021, 9:29
   Proszę przeczytać wszystkie wpisy Pana dr Bodnara a na pewno się Pani dowie. Odpowiedz
 56. 21 stycznia 2021, 6:59
  Dzień dobry! Chciałbym podziękować Panu doktorowi za podjęcie walki - myślę,że kiedyś będą o Panu uczyć w szkołach, a Pańskie nazwisko będzie synonimem odwagi. Jeśli chodzi o moją "przygodę" z covidem , to muszę powiedzieć ,że z powodu braku dostępu do leczenia musiałem sobie radzić sam. Ogromnie pomogły mi stawiane co 2-3 dni bańki ogniowe w dużej ilości. Śmieszne, ale było b.skutexzne. Natychmiastowa praktycznie poprawa samopoczucia trwająca 1 dobę, później 2.z leków jedynie aspiryna na bóle mięśniowe, syrop na kaszel , później inhalacje olejkami. 2 dni złego samopoczucia, stan podgorączkowy, smak i węch zaczęły wracać po 4 dniach od ich utraty. Bańki stawiała żona nie wiedząc że to covid. Gdy ona zaczęła mieć problemy od razu poprosiła o bańki.Nie miała nawet gorączki. Skończyło się na potliwości i złym samopoczuciu. Nie wiem za bardzo co o tym myśleć. Oficjalnie medycyna o stawianiu baniek raczej nie wypowiada się dobrze.Pozdrawiam serdecznie. . Odpowiedz
  • 21 stycznia 2021, 8:28
   We Francji w 1412 roku złodzieje grasowali zakrywali chustami twarz nasączonymi olejkami i nie umierali na dżumę, gdy zostali złapani to musieli zdradzić swój sekret. Olejek nazwano Olejek Złodziei – proste składniki, niezwykłe działanie. Również podczas epidemii Hiszpanki zauważono, że pewne grupy ludzi np pracujące w garbarniach nie chorują. Wtedy garbowano skóry używając ziół, miedzy innymi Lawendy. Skład olejku odtworzono. goździkowy (Syzygium aromaticum) cynamonowy (Cinnamomum verum) eukaliptusowy (Eucalyptus globulus) cytrynowy (Citrus limon) rozmarynowy (Rosmarinus officinalis) Każdy olejek z osobna ma silne właściwości lecznicze, a połączenie ich w jedną całość wzmacnia je. Warto pomyśleć o nasączeniu maseczki kilkoma kroplami olejku. Warto też zrobić sobie inhalację po przyjściu do domu o ile ktoś nie jest uczulony. Odpowiedz
   • 21 stycznia 2021, 10:24
    Olejek kupiony:), w inhalacjach skuteczny, polecono nam też użyć go ogólnie, w pomieszczeniach, historii nie znałem - dziękuję! Odpowiedz
   • 21 stycznia 2021, 14:23
    Mój patent. Po dłuższym przebywaniu w pomieszczeniu z dużą liczbą osób, używam bardzo łgodnego, na bazie oleju sezamowego , sprayu do nosa Rinotac. Można go wzmocnić kilkoma kroplami wymienionych olejków (naturalnych). Ja dodaję olejek z drzewa herbacianego. Silnie wirusobójczy ,choć zapach nie za ciekawy. Na gardło cukierki z lukrecją. Ciśnieniowcy muszą uważać. Od jakiegoś czasu, maski na dworze nie noszę , bo wg mnie to idiotyzm. Jedyne w czym pomaga, to dzięki niej nie dotykamy brudnymi palcami ust i nosa. Odpowiedz
    • 21 stycznia 2021, 23:16
     Też używam olejku z drzewa herbacianego, jest super. Dodaje olej cynamonowy i inne, które łagodzą jego zapach. Trzeba poczytać, które olejki maja działanie antywirusowe i antybakteryjne. Można robić różne kombinacje. Nos i gardło można przepłukać wodą morską przed inhalacją.
   • 21 stycznia 2021, 14:23
    Mój patent. Po dłuższym przebywaniu w pomieszczeniu z dużą liczbą osób, używam bardzo łagodnego, na bazie oleju sezamowego , sprayu do nosa Rinotac. Można go wzmocnić kilkoma kroplami wymienionych olejków (naturalnych). Ja dodaję olejek z drzewa herbacianego. Silnie wirusobójczy ,choć zapach nie za ciekawy. Na gardło cukierki z lukrecją. Ciśnieniowcy muszą uważać. Od jakiegoś czasu, maski na dworze nie noszę , bo wg mnie to idiotyzm. Jedyne w czym pomaga, to dzięki niej nie dotykamy brudnymi palcami ust i nosa. Odpowiedz
  • 21 stycznia 2021, 13:25
   Bo tak szczerze mówiąc, ja też co roku przechodzę przeziębienie bez ani jednej tabletki, od wielu lat w ogóle nie chodzę do lekarzy, ponieważ mam o ich umiejętnościach takie samo zdanie jak o Niedzielskim i jego ekspertach. Ta sytuacja z pandemią i amantadyną, jedynie bardziej upewniły mnie,że mam rację. Ale od reguły zawsze jest wyjątek :) Ja co roku leżę w łóżku, popijam gorącą herbatę z termosu i czekam na poprawę. A ta przychodzi zawsze bardzo szybko, po trzech dniach jestem zazwyczaj zdrowa. W przypadku covida też zamierzam leczyć się głównie ciepłem, ale terapia Doktora Bodnara sprawia że już w ogóle nie mam obaw, gdyby covid okazał się mocniejszym przeciwnikiem. Odpowiedz
 57. 21 stycznia 2021, 1:25
  Dzien dobry choroje na covid juz 9 dzien od 3 dni biore amantadyne I goraczka nie chce odpuscic caly czas 37-38 co robie nie tak za team po jednej tabletce co 8 godzin Odpowiedz
  • 21 stycznia 2021, 1:45
   Proszę jeszcze raz bardzo dokładnie przeczytać wskazówki doktora Bodnara. Oraz zwrócić uwagę na te słowa: "Dlatego jeszcze raz proszę o bezwzględną diagnostykę płuc w 3-4 dobie, przy braku spektakularnego efektu w leczeniu amantadyną". Odpowiedz
  • 21 stycznia 2021, 8:26
   Lekarz powinien osłuchać płuca i podjąć decyzję o wykonaniu rtg płuc, a przede wszystkim czy jest potrzeba wlaczenia antybiotykoterapii. Kurację Amantadyną należy kontynuować Odpowiedz
   • 22 stycznia 2021, 21:02
    Belem na rtg pluc pola plucne bez zmian jakimi dawkami kontynuowac leczenie po 4 dniach 1x12 ?? Odpowiedz
  • 22 stycznia 2021, 1:25
   Panie Marku proszęze przekręcic to pogadamy 508172106 Odpowiedz
 58. 20 stycznia 2021, 23:29
  Kupię pilnie amantadyna. Prośba o kontakt na endru5534@o2.pl Odpowiedz
  • 21 stycznia 2021, 10:27
   Już nie aktualne. Dziękuję za pomoc Odpowiedz
 59. 20 stycznia 2021, 20:43
  felieton GadowskiTV https://youtu.be/TqyjspnN1eU Odpowiedz
  • 20 stycznia 2021, 22:38
   W ubiegłym tygodniu pisałam do Pana Gadowskiego o ponowne nagłośnienie sprawy w pozbawieniu prowadzenia badań nad lekiem amantadyna Doktora Bodnara. Niestety w ww. wywiadzie nawet o tym nie wspomniał....smutne to..... Odpowiedz
 60. 20 stycznia 2021, 19:04
  Poruszający jest dzisiejszy wpis Pana Doktora na górze strony.Nic dodać nic ująć- prawdziwy obraz sytuacji w której wszyscy się znajdujemy-szeroko rozumiany zamach na nasze zdrowie ,gospodarkę i wolność. Jedziemy po równi pochyłej i jest to ostatni moment,aby zdecydowanie zaprotestować i nie pozwolić,aby karmiono nas klamstwem (z resztą bardzo prymitywnym i zenujaco naciaganym- oczywiście dla naszego dobra...)Dużo zdrowia dla Pana Doktora! Odpowiedz
  • 21 stycznia 2021, 8:36
   Dokładnie! Warto abyśmy wszyscy, którzy mogą kopiowali to i wklejali na naszych profilach na facebooku itp. Trzeba nagłaśniać to co się dzieje, bo wielu ludzi nie jest ciągle świadomych. Odpowiedz
 61. 20 stycznia 2021, 18:28
  Witam serdecznie panie doktorze. Wiem jak bardzo pan jest zajęty pracą z pacjentami, ale po lekturze dzisiejszego artykułu w Naszym Dzienniku pt. KATOWICE SPRAWDZĄ LEK.Czy wkrótce rozpocznie się drugie badanie kliniczne opisujące skuteczność amantadyny w leczeniu COVID-19? jest zacytowana pańska wypowiedź jakoby miałby pan uczestniczyć jako konsultant w tym projekcie badawczym, cytuję" Zależy nam na tym, aby projekt, którego koordynatorem jest prof. Barczyk, był obiektywny i poszerzony. Jestem dobrej myśli, że wykażemy dowody naukowe na skuteczność amantadyny w leczeniu COVID-19. Wszystkie moje obserwacje, które prowadzę od wielu miesięcy, na to wskazują. Dlatego mam nadzieję, że wszystko zakończy się pozytywnym finałem dla wszystkich zmagających się z chorobą. W artykule jest jeszcze wiele pańskich wypowiedzi min. na temat braku dowodów na szkodliwość amantadyny. W związku z tym artykułem chciałbym się dowiedzieć i jak sądzę wszyscy odwiedzający tą stronę czy w rzeczywistości będzie pan współpracował z prof. Adamem Barczykiem stosując pański autorski schemat leczenia czy jest to tylko "dziennikarska kaczka" i jest tak jak pan napisał w dzisiejszym apelu, że minister Niedzielski skutecznie blokuje wszelkie inicjatywy mogące dowieść skuteczności chlorowodorku amantadyny w imię tzw. wyższych celów. Odpowiedz
  • 20 stycznia 2021, 19:58
   https://wp.naszdziennik.pl/ Odpowiedz
 62. 20 stycznia 2021, 18:23
  Jutro wysylam kolejne podpisy. Kto chce poprzeć petycje może to zrobic tutaj: https://www.petycjeonline.com/dostep_badania_leczenie_viregyt_k_covid19 Odpowiedz
 63. 20 stycznia 2021, 16:24
  Dzień dobry. Bardzo proszę o odpowiedź. Czy ktoś się orientuje, czy można stosować nebulizator z mucosolvanem do inhalacji? Odpowiedz
  • 20 stycznia 2021, 17:17
   Google podają ze usuwa flegme i na pluca dziala pozytywnie .. Na COVID chyba potrzeba szerszych dzialan. Odpowiedz
   • 20 stycznia 2021, 18:18
    Pacjent leczony amantadyną zgodnie ze schematem. Dodatkowo otrzymuje antybiotyk i acard. Pojawił się jednak kaszel i stąd moje pytanie. Koleżanka, która przeszła covid zasugerowała, że jej pomagały inhalacje ale ona nie leczona była amantadyną. Odpowiedz
  • 20 stycznia 2021, 18:36
   Przy astmie oskrzelowej stosowałem kiedyś w inhalacjach ten lek, ale od kilku lat moja Pani doktor pulmonolog poleciła zmianę przyjmowania na bezpośrednio doustnie rano i po obiedzie po 20 mg - podobno lepsza skuteczność. Odpowiedz
   • 20 stycznia 2021, 18:40
    PS. Była to odpowiedź na zapytanie Pani GOSI. Wieczorem nie mogłem używać tego leku. Odpowiedz
  • 20 stycznia 2021, 21:39
   Mucosolvan rozrzedza wydzielinę z dróg oddechowych, więc stosuje się objawowo, przy kaszlu aby ułatwić odksztuszanie. Po inhalacji trzeba oklepac pacjenta. Można stosować z amantadyną. Nie stosować po 17 ( przed snem). Proszę pamiętać o nawadnianiu! Pozdrawiam. Joanna. Odpowiedz
   • 21 stycznia 2021, 13:38
    Dzień dobry, czy pacjent leczony amantadyną może zażywać azytromycynę? Pozdrawiam, Odpowiedz
  • 20 stycznia 2021, 22:02
   Tak na oddziale stosujemy Mucosolvan krople do nebulizacji. Odpowiedz
 64. 20 stycznia 2021, 14:48
  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/535529-jacek-sasin-trafil-do-szpitala-wicepremier-ma-koronawirusa Ciekawe czym będzie leczony w szpitalu MSWiA Odpowiedz
 65. 20 stycznia 2021, 13:17
  Podpisuję się obiema rękami pod działaniem amantadyny. Mama l. 56, wieloletni palacz, choroby przewlekłe, w tym autoimmunologiczne. Pozytywny wynik testu we czwartek po utracie węchu - wcześniej objawy przeziębienia i niecały tydzień przed wynik negatywny. W piątek kompletny brak sił, płytki oddech, ciągłe pokładanie się do łóżka, niechęć do jedzenia, utrudniony kontakt, zlewne poty, niesamowite zmęczenie. Mama nie mogła dojść do łazienki. Późnym popołudniem podana pierwsza dawka leku. W pierwszej dobie było bardzo źle - łącznie ze światłowstrętem. Ale brak kaszlu, temperatury, bólu głowy czy tym podobnych. W niedzielę poprawa - łatwiejsze oddychanie, lepszy kontakt słowny, trochę więcej sił. Tak jak pisze Pan Doktor - we wtorek czyli 3/4 doba z odbicia. Dużo gorsza tolerancja na wysiłek, straszne zmęczenie, ale widoczna poprawa z oddychaniem. Doświadczamy wszystkich efektów ubocznych leku - najgorsze są koszmary senne, omamy, ataksja, problemy z mową, zaburzenia widzenia, drżenia mięśni, suchość w ustach. Ale wiemy, że musimy przetrwać - teraz na zmniejszonej dawce. Tak okropne jest to że nie możemy być blisko niej. Panie Doktorze, moja Mama powiedziała jedno - "ja wiem, że bym umarła gdyby nie ten lek". To tylko dzięki PANA wiedzy, słowom, możliwości zapytania Mama pokona wirusa, bo jestem tego pewna. Ludzie zawdzięczają Panu życie. BARDZO DZIĘKUJEMY!!! Odpowiedz
 66. 20 stycznia 2021, 12:00
  PANIE DOKTORZE. MYŚLĘ ŻE POWOLI NADCHODZI CZAS NA REORGANIZACJĘ PORTALU COVID. JEST BARDZO DUZO WPISÓW I LUDZIOM KTÓRZY PIERWSZY RAZ TU WCHODZĄ SZUKAJĄC POMOCY TRUDNO PRZEBIĆ SIĘ PRZEZ GĄSZCZI DLATEGO PO RAZ 155 PYTAJĄ O AMANTIX IRYTUJĄC TYM I PANA I STAŁYCH BYWALCÓW. CZĘSTO MIAST SPIKOJNEJ RADY DOSTAJĄ WIADRO POMYJ NA ŁEB,ŻEBY SZUJALI NIŻEJ. JA TĄ ZAKŁADKĘ, KTORA STAJE SIE NIEPRZEJRZYSTA PIDZIELILABYM NA 3 CZĘŚCI: : POMOCOWĄ, WNERWIENNĄ I CHWALEBNĄ. STRONA UROSŁA I ROBI SIĘ TRUDNO DOSTĘPNA DLA PRZECIĘTNIAKA ZWLASZCZA Z 39 STOPNIAMI GORĄCZKI. TRZYMAM KCIUKI. Odpowiedz
  • 20 stycznia 2021, 17:14
   Popieram. Nawet sporą część mało istotnych wiadomości można by całkowicie usunąć, żeby nie zaśmiecała strony. Poza tym samą górę strony zredagowaną przez Pana Doktora można by trochę zmodyfikować i uaktualnić o najnowsze wiadomości / trendy. Odpowiedz
 67. 20 stycznia 2021, 11:07
  Na tą chwile 16 aptek w Polsce posiada VIREGYT-K. 100 mg 50 kap. Na receptę nierefundowaną 100%. strona "GDZIE PO LEK" Odpowiedz
 68. 20 stycznia 2021, 9:10
  Apteka Skolimowska, ul. Wojewódzka 16, Konstancin-Jeziorna Viregyt-K, 50 kapsułek (import - nierefundowany) 100 mg (dawka) dostępność: wiele sztuk - 09.10 20.01.2021 Odpowiedz
  • 20 stycznia 2021, 10:24
   godz. 10.20 Już się skończył 20.01.2021 Odpowiedz
 69. 20 stycznia 2021, 3:00
  Próbuję roznieść wieści o amantadynie wśród znajomych ze Szwecji, Danii, Finlandii. Wszyscy oni odpisują zdumieni: "Ale przecież jeśli ten lek byłby skuteczny, to byłoby o nim głośno"... W moich polskich znajomych natomiast budzi się sceptyk-badacz i proszą o linki do artykułów naukowych. Najczęściej to są te same osoby, które na co dzień publikują setki bzdur i które zawalały innych rewelacjami od "czeskiego przyjaciela", wg których zasadowość może wynosić nawet 25 w skali pH, (a zawartość cukru w cukrze pewnie >100%), tudzież z kont, które od dawna żyją własnym życiem, bo ich właściciele poklikali coś bez namysłu. Podziwiam Pana Doktora, Panią Dentystkę, Okulistę i Lekarza. Za odwagę, upór, ogrom pracy i świętą cierpliwość do ułomności ludzkich. Odpowiedz
  • 20 stycznia 2021, 11:05
   Jeśli obcojęzyczni znajomi nie wiedzą, to proszę im podpowiadać żeby tłumaczyli sobie treści z witryny Optima w deepl.com albo (łatwiej) w Google Translator jako wtyczce do Chrome, wtedy strona jest tłumaczona automatycznie. Odpowiedz
   • 20 stycznia 2021, 11:36
    Przecież na stronie na której jesteśmy w zakładce aktualności jest cały schemat leczenia w wersji angielskiej , do której można podać link-How to treat COVID-19 in 48 hours – scheme Odpowiedz
   • 20 stycznia 2021, 16:28
    Na stronie Optimy wszystko, co najwazniejsze, jest juz w wersji angielskiej (schemat, list i linki). Chodzi o to, ze ludzie nie wierza w nic, czegos nie ma w tv. I nie chca wierzyc! Wiec nawet nie chca o tym przeczytac. Nie tylko u nas. Odpowiedz
 70. 20 stycznia 2021, 0:01
  Dodam więcej: Wstydźcie się, Polacy. Rząd pluje wam w twarz i mówi, że deszcz pada, a wy? Ponosicie konsekwencje swoich politycznych wyborów. Znam lekarzy, którzy mają opory przed leczeniem wyborców tego patologicznego systemu, w jakim zmuszeni jesteśmy wszyscy żyć. Lekarz sobie zawsze i wszędzie poradzi, bo ma wiedzę, kontakty i możliwości. Biedni Polacy umierają niepotrzebnie i przedwcześnie. Odpowiedz
  • 20 stycznia 2021, 0:48
   I tu cię muszę zmartwić , młode pokolenia mają głęboko w d...., czyś lekarz , czy zwykły kowalski - liczy się kasa. Wychodzą z założenia ,że im się wszystko należy i kasa i wiedza od starszych kolegów, a jak już przekażesz im wiedzę to spieprzaj dziadu jak mawiał Jarek. Nie twierdzę, ze wszyscy tak postępują , ale bardzo wielu młodych nie ma szacunku do starszych kolegów. Odpowiedz
   • 20 stycznia 2021, 17:01
    W pełni popieram Pana zdanie w tym temacie. Wczoraj wyszukałam apteki z lekiem Viregyt-K dla Pana Łukasza z Rzeszowa, ale nie stać go było nawet na zwykłą odpowiedź ze słowem "dziekuję". Widać pisząc o pomoc uważał, że odpowiedź z naszej strony, należy mu się jak przysłowiowa psu zupa. A może to był tylko żart z jego strony, aby ktoś sobie popracował nad jego pytaniem???? Odpowiedz
    • 21 stycznia 2021, 1:49
     Są takie osoby. To taki typ, wychowany w takich wartościach. Nic z tym nie zrobisz.
  • 20 stycznia 2021, 1:16
   Panie "Medyk" może by się Pan wziął za leczenie ludzi a nie moralizował tutaj. Nie wiem jakiej jest Pan nacji, że tak chce Pan pouczać Polaków. Może niech Pan się raczej wstydzi, ze swoich znajomych "lekarzy" co to mają opory przed leczeniem ludzi z których poglądami się nie zgadzają. Ciekaw jestem, czy brzydzą się też brać od nich koperty ? Odpowiedz
  • 20 stycznia 2021, 2:29
   Chyba tym razem to nie kwestia wyborów. Opozycja dziwnym trafem nie atakuje, z tego co wiem, postępowania rządu w sprawie amantadyny... Podobnie było chyba tylko przy przegłosowywaniu GMO i podwyżek dla parlamentarzystów... Odpowiedz
  • 21 stycznia 2021, 17:11
   Co to za lekarz, który najpierw rozeznaje poglądy polityczne chorego, a potem zastanawia się, czy go leczyć? Odpowiedz
  • 22 stycznia 2021, 19:32
   A na kogo mamy głosować? Na PO z Kopaczową, która ze względu na swoją córkę skróciła o rok studia medyczne i zredukowała o kilka tysięcy studentów medycyny? Odpowiedz
 71. 19 stycznia 2021, 23:44
  Fragment komentarza ekonoma Niedzielskiego odnośnie leczenia amantadyną: „Szef MZ zaznaczył, że "bardzo duża liczba zgonów, którą obserwujemy, wynika właśnie z tego, że są podejmowane takie próby samoleczenia związane z różnymi specyfikami".” Idąc tropem myślenia tego ekonoma: może wystarczy przestać stosować amantadynę, żeby ludzie przestali umierać? Wstyd mi za Polaków... Link: https://wiadomosci.wp.pl/malgorzata-gersdorf-przyjela-amantadyne-z-niemiec-adam-niedzielski-komentuje-6599000238652384a Odpowiedz
  • 20 stycznia 2021, 7:23
   Jedynym ugrupowaniem politycznym które wspiera leczenie amantadyna jest Konfederacja.-Braun ,Sosnierz,Winnicki.Oba główne ugrupowania to jedna kicha.Sytuacja w innych krajach daje przecież sporo do myślenia.Banksterzy światowi i może kilku miliarderów mogło by na ten temat powiedzieć coś więcej.(Soros glowny udzialowca do 2017 w Gilead(Remdesivir), Gates sponsor BionTech i innych)Tzw."nasi" muszą słuchać wytycznych z góry, a wytyczne mówią-tylko (pseudo)szczepionki i jesteśmy w 4literach. Odpowiedz
 72. 19 stycznia 2021, 22:39
  czy trzeba modyfikować dawkowanie amantadyny u młodej osoby dorosłej ale ważącej ok 41 kg? Odpowiedz
  • 19 stycznia 2021, 23:02
   Dobre pytanie. Dzieciom od masy ciała 45kg lub 10 roku życia przy grypie typu A zaleca producent amantadyny 2x 100 mg na dobę. Przy takiej masie ciała raczej zredukowałbym dawkę. Jeśli mnie nikt z obecnych tu lekarzy nie poprawi proszę zmniejszyć dawkę do 200 mg na dobę w 2 dawkach tj. co 12 godzin. Odpowiedz
   • 19 stycznia 2021, 23:18
    Dziękuję za odpowiedź. Też skłaniam się w tej chwili ku tej wersji. Z drugiej strony u dorosłych wg producenta też zaleca się dawkę 2 x 100mg. Można chyba przyjąć, że osoba dorosła waży średnio 65 kg. Może jeszcze jakiś lekarz się wypowie - będę wdzięczny. Odpowiedz
    • 20 stycznia 2021, 0:42
     Dentystka tu obecna już robi bokami, kolega Bodnar podobnie. Przy covidzie trzeba przyjąć ciut większe dawki. Z drugiej strony lekarze muszą uważać ,żeby nam się rządzący nie dobrali do du..y za experymentowanie z Amantadyną jak to dzisiaj stwierdził niejaki pan Niedzielski ekonomista, który robi za ministra zdrowia - po informacji o konsumpcji Amantadyny przez p. Giersdorf. Także musimy uważać co piszemy, żeby było to zgodne z tzw. sztuką medyczną. Dalej tak będą gnoić Amantadynę i kolegę Bodnara to im pokaże środkowy palec i pojedzie poeksperymentować za granicę, już zresztą wspominał ,że ma takową propozycję ( obstawiam Włochy, Hiszpanię lub Meksyk ). Na jego miejscu dałbym sobie siana z tą hołotą, która śmie się mienić klasą polityczną i przestał ją łaskawie prosić o ratowanie zdrowia i życia Polaków za pomocą Amantadyny. Kopsnąłbym się za granicę na 4 tygodnie, przeleczył 100-200 obcostrańców, pokazał że ma rację. A co do klasy politycznej to jak mawiał klasyk " wyszedł cham ze wsi, ale wieś z chama nie wyszła " . Wystarczy, że jeden kraj zgodzi się na masową konsumpcję Amantadyny i zgony zmaleją mu do zera z powodu covidu, a reszta kołchozu światowego nie będzie miała wyjścia. W dobie internetu wieści rozchodzą się lotem błyskawicy. No chyba, że wyłączą internet, do czego są zdolni.
    • 20 stycznia 2021, 0:58
     Przy takiej masie ciała, nasuwa się pytanie o wzrost i kolejne, czy ta osoba nie ma przypadkiem anoreksji ? Przyjdź do lekarza z jedną chorobą , a znajdzie ci 100 innych.
   • 19 stycznia 2021, 23:42
    myślę że można dać maksymalnie 3x100 ale tylko 1 doba ale 2x100 nie jest błędem z obserwacji własnych dawkowanie później w takiej wadze 2x100 ja dawkuje 5-7 dni max dzieci i młodzi bardzo szybko zdrowieją i to wystarcza Odpowiedz
    • 19 stycznia 2021, 23:44
     Serdecznie dziękuję Doktorze! Pozdrawiam
    • 20 stycznia 2021, 0:16
     FAJNIE ŻE SIĘ NAM TU DOKTOR WPISUJESZ, CHOCIAZ TO TWOJA STRONA. Jakaś szansa na korektę wiadomości - ktore w tej materii ciężko zdobyc gdzie indziej.
    • 20 stycznia 2021, 10:29
     Nie polecam, rzecz jasna, takiej samowoli, ale dla informacji chciałem napisać, że moja żona ważąca 50 kg brała na własną rękę 2x100 mg, a w drugiej fazie, po trzech dniach 1x100. Mimo to zadziałało tak samo jak u wszystkich - po dwóch dniach ustąpienie niemal wszystkich objawów i gorączki i wyjście z choroby.
    • 20 stycznia 2021, 14:06
     Panie doktorze czy można podać amantadyne pacjentowi który już jest pod respiratorem ? Zajete 80-85% płuc- Chodzi o tate wiek 66 lat, oprócz znacznej otyłości brak chorob współistniejących- bardzo proszę o kontakt
 73. 19 stycznia 2021, 22:17
  Witam, moja córka dzisiaj 40 latka chorowała w dziecinstiwe na nowotwor nerki )jedna nerka usunięta) Kolejny raz raz zachorowała 5 lat temu na nowotwór jelita grubego.Teraz od tygodnia zmaga sie z koronawirusem.Czy mozna podac jej amantydyne ? Odpowiedz
  • 19 stycznia 2021, 22:58
   Jeśli nie ma niewydolności nerki tj. kreatynina i klirens kreatyniny w normie to nowotwory nie są przeciwwskazaniem do przyjmowania amantadyny. Dr Bodnar już o tym pisał, ze nowotwory nie są przeciwwskazaniem. Odpowiedz
  • 19 stycznia 2021, 23:46
   czy ja kiedykolwiek pisałem że nie można leczyć w nowotworach amantadyną w tym przypadku 2x100mg jeśli odporność słabsza zawsze można leczenie wydłużyć Amantadyna prawdopodobnie będzie skuteczna lub pomocna w leczeniu mięsaka rousa Odpowiedz
 74. 19 stycznia 2021, 22:01
  co piszą na forum zagranicznym http://www.politicalforum.com/index.php?threads/amantadine-a-cure-for-covid-19.583955/ Odpowiedz
 75. 19 stycznia 2021, 21:58
  Ponieważ dużo osób szuka leku w aptekach, podaję jak go szybko zdobyć. Wchodzimy na portal - kto ma lek. Wpisujemy miejscowość najbliżej miejsca pobytu. W kolejnej rubryce nazwę leku. Następnie wyskakują dwie pozycje. W pierwszej jest na czerwono wpis pod lekiem: lek na receptę, refundowany, 75+. produkt reglamentowany. W drugiej rubryce pod lekiem jest wpis: lek na receptę i w tej rubryce z prawej strony klikamy na niebieski kwadrat i wyskakują apteki. Jest nazwa apteki, adres, godziny otwarcia i numer telefonu. Można zadzwonić i upewnić się czy lek nadal jest. Nawet można podać nazwisko i poprosić o odłożenie. Najlepiej zróbcie próbę na Łodzi bo lek jest w kilku aptekach w samej Łodzi oraz w pobliżu: Pabianice, Bełchatów. Po teście na Łodzi spróbujcie wpisywać Wasze miejscowości. Może nie będziecie musieli daleko jechać, albo wysyłać recepty do Niemiec. Pozdrawiam Odpowiedz
  • 19 stycznia 2021, 22:50
   Pomimo, że system pokazuje "wybrane" to strona się otwiera i są wszystkie dane aptek. Odpowiedz
 76. 19 stycznia 2021, 20:51
  Jutro w Naszym Dzienniku kolejny już (6 w przybliżeniu) artykuł na stronie tytułowej o badaniach klinicznych nad amantadyną w ośrodku w Katowicach! Proszę przesłać tą informację dalej, im więcej ludzi przeczyta tym lepiej, można też skorzystać z wydania internetowego, liczę, że kropla drąży skałę i ktoś wreszcie pęknie w rządzie. Czy jestem naiwny? Odpowiedz
 77. 19 stycznia 2021, 20:21
  Panie Doktorze, od początku sledze Pana dokonania i jestem pełna podziwu.Dziekuje Panu za to, że jest Pan swietnym lekarzem i chce pomagać. Przyglądałam się tej sprawie od poczatku i wszystkim mówiłam, że wierzę Panu. Uwierzyłam w Pana bo widziałam duże zaangażowanie i odwagę. Bardzo chciałabym być Pana pacjentka, gdybym tylko mogła to czułabym się spokojna a dużo mam z ludźmi do czynienia, nie przechodziłam choroby. Trzymam kciuki za badania i mam nadzieję, że Pana co niektórzy przeproszą Moze kiedyś będzie mi dane odwiedzić Pana w Przemyślu. Ja osobiście zapraszam do nas do Kielc. Pozdrawiam serdecznie. Dziekuje Odpowiedz
 78. 19 stycznia 2021, 18:20
  Dzień dobry, Panie Doktorze, Z uwagą śledzę doniesienia o amntydynie i jestem pełen podziwu dla Pana determinacji. Sam miałem bliski kontakt z osobą, która zachorowała i trafiła do szpitala z potwierdzonym Covid19. Po 6 dniach od jednorazowego, ale długotrwałego kontaktu w mieszkaniu z tą osobą zaczęły się u mnie pojawiać lekkie symptomy choroby - rozwolnienie, stan podgorączkowy, ból głowy, lekki kaszel. Nie czekając na pogorszenie mojego stanu zastosowałem schemat leczenia amantydyną i po 2 dobach moje, lekkie objawy się wycofały. Zastosowałem całą kurację amantydyną. Niestety nie zrobiłem sobie testu w kierunku Covid19, ponieważ całe zdarzenie miało miejsce w okresie Świąt i to zaniedbałem. Jestem 4 tydzień po wystąpieniu i ustąpieniu objawów (trwały u mnie dwa dni). Postanowiłem sobie zrobić test serologiczny, w klasie IgG - ilościowo i wynik wyszedł ujemny (bardzo mała ilość przeciwciał). Mam do Pana pytanie: czy jeżeli przechorowałem Covid skąpo objawowo i przyjmowałem amantydynę to mogło to spowodować nie wytworzenie się przeciwciał? Czy jest jakaś inna metoda sprawdzenia, czy nabyłem tymczasowej odporności? Jeżeli znalazłby Pan chwilkę czasu na odpowiedź na moje pytanie, byłbym bardzo wdzięczny. Z poważaniem Tomasz Odpowiedz
  • 19 stycznia 2021, 23:56
   po przechorowani nie każdy musi wytworzyć przeciwciała tak się zdarza nap. w częściej w starszym wieku wysokość poziomu przeciwciał też nie musi przesądzać o wszystkim ważne w reinfekcjach będą miały nap. inne choroby ,wydolność narządów czy szpiku Odpowiedz
   • 20 stycznia 2021, 10:20
    Panie Doktorze po przechorowaniu covid W listopadzie (nie brałam amantadyny) czasami w nocy bardzo boli mnie zewnętrzne ucho i okolice. Silny ból, który przechodzi po kilkunastu minutach. Czy spotkał się Pan z takim objawem? I czy lekarz zawierający siarczan amantadyny jest też skuteczny na covid? Odpowiedz
   • 20 stycznia 2021, 16:06
    Dziękuję za odpowiedź. Trzymam kciuki za Pana determinację, mam nadzieję, że dostaniemy jasną odpowiedź, co do skuteczności amantydyny. Osobiście wierzę w skuteczność amantydyny. Ps.: W aptekach we Wrocławiu stosunowo łatwo nabyć lek Viergyt. Odpowiedz
   • 20 stycznia 2021, 18:56
    Panie Doktorze mam pyt dziadek9 dni już choruję ma goraczki 38-39 i duszności i kaszel dziś załatwiłem Amantadyne jakie dawki mu podawać? 2-1 ? Z góry dziękuję za odpowiedź Odpowiedz
 79. 19 stycznia 2021, 18:00
  Małgorzata Gersdorf z koronawirusem. Korzystała z amantadyny z Niemiec Małgorzata Gersdorf została zakażona koronawirusem. Była I prezes Sądu Najwyższego leczy się amantadyną. Specyfik jest sprowadzany z Niemiec.O sprawie informuje Polsat News. Jak przyznała Gersdorf w rozmowie ze stacją, początkowo podejrzewała ból zatok. - Myślałam, że to zatoki, ale byłam tak słaba, że ja nigdy z tymi zatokami nie miałam takiej słabości. Poszłam zrobić prywatnie test- i się okazało, co się okazało. Pojawiła się ta opcja, by leczyć się amantadyną, ale nie było łatwo, bo to w Polsce niedostępne. Dowiedziałam się od rodziny, od farmaceuty, i ten lek mi sprowadzono z Niemiec - powiedziała była I prezes Sądu Najwyższego. - Niewątpliwie lepiej się czuję, to mnie trzyma przy życiu - dodała. OPRAC. KAROLINA KOŁODZIEJCZYKwczoraj (23:03) Małgorzata Gersdorf z koronawirusem. Korzystała z amantadyny z Niemiec Małgorzata Gersdorf została zakażona koronawirusem. Była I prezes Sądu Najwyższego leczy się amantadyną. Specyfik jest sprowadzany z Niemiec. Małgorzata Gersdorf z koronawirusem. Leczy się amantadyną Małgorzata Gersdorf z koronawirusem. Leczy się amantadyną Źródło: Forum O sprawie informuje Polsat News. Jak przyznała Gersdorf w rozmowie ze stacją, początkowo podejrzewała ból zatok. - Myślałam, że to zatoki, ale byłam tak słaba, że ja nigdy z tymi zatokami nie miałam takiej słabości. Poszłam zrobić prywatnie test- i się okazało, co się okazało. Pojawiła się ta opcja, by leczyć się amantadyną, ale nie było łatwo, bo to w Polsce niedostępne. Dowiedziałam się od rodziny, od farmaceuty, i ten lek mi sprowadzono z Niemiec - powiedziała była I prezes Sądu Najwyższego. - Niewątpliwie lepiej się czuję, to mnie trzyma przy życiu - dodała. Burza po przemówieniu Jarosława Kaczyńskiego. Wojciech Maksymowicz i Michał Szczerba komentują 1 ZA CHWILĘ: Jadwiga Emilewicz z synami na nartach. Marek Suski wskazuje na opozycję ZAMKNIJ Koronawirus pokonany przez amantadynę? Nie ma oficjalnych wskazań Skuteczność amantadyny wobec COVID-19 nie została potwierdzona badaniami klinicznymi. Dlatego wielu ekspertów ostrzega przed użyciem leku, wskazując na to, że nadal nie ma oficjalnych wskazań do leczenia koronawirusa. OPRAC. KAROLINA KOŁODZIEJCZYKwczoraj (23:03) Małgorzata Gersdorf z koronawirusem. Korzystała z amantadyny z Niemiec Małgorzata Gersdorf została zakażona koronawirusem. Była I prezes Sądu Najwyższego leczy się amantadyną. Specyfik jest sprowadzany z Niemiec. Małgorzata Gersdorf z koronawirusem. Leczy się amantadyną Małgorzata Gersdorf z koronawirusem. Leczy się amantadyną Źródło: Forum O sprawie informuje Polsat News. Jak przyznała Gersdorf w rozmowie ze stacją, początkowo podejrzewała ból zatok. - Myślałam, że to zatoki, ale byłam tak słaba, że ja nigdy z tymi zatokami nie miałam takiej słabości. Poszłam zrobić prywatnie test- i się okazało, co się okazało. Pojawiła się ta opcja, by leczyć się amantadyną, ale nie było łatwo, bo to w Polsce niedostępne. Dowiedziałam się od rodziny, od farmaceuty, i ten lek mi sprowadzono z Niemiec - powiedziała była I prezes Sądu Najwyższego. - Niewątpliwie lepiej się czuję, to mnie trzyma przy życiu - dodała. Burza po przemówieniu Jarosława Kaczyńskiego. Wojciech Maksymowicz i Michał Szczerba komentują 00:03 / 01:16 ZAMKNIJ Koronawirus pokonany przez amantadynę? Nie ma oficjalnych wskazań Skuteczność amantadyny wobec COVID-19 nie została potwierdzona badaniami klinicznymi. Dlatego wielu ekspertów ostrzega przed użyciem leku, wskazując na to, że nadal nie ma oficjalnych wskazań do leczenia koronawirusa. Głośno o amantadynie i jej roli podczas leczenia COVID-19 zrobiło się w październiku 2020 roku. Burzę wywołały publikacje dr. Włodzimierza Bodnara z Przemyśla, który twierdzi, że wyleczył amantadyną samego siebie oraz ponad setkę pacjentów. Lek zarejestrowano w 1968 roku jako skuteczny przeciwko grypie A. Po mutacji wirusa grypy stał się jednak nieprzydatny. Nowe zastosowanie amantadyny jest związane z leczeniem choroby Parkinsona. Źródło: Polsat News Odpowiedz
  • 19 stycznia 2021, 22:02
   Witam serdecznie Wysłałam kilkanaście maili do MZ, wszystkie dotyczące leczenia amantadyną i dr Bodnara. Niestety, wyjaśnienia MZ są tak mętne jak ich decyzje. Dziwi mnie fakt, że w momencie kiedy nie ma leków , nikt w MZ nie myśli poważnie albo udają że myślą tylko ci powiązani z firmami farmaceutycznymi. Dalej nie mogę pojąć dlaczego tylko myślimy o szczepionce (która i tak tylko ma dopuszczenie warunkowe na rok) i nie dajemy szans lekom, które są dostępne na rynku. To jakiś absurd i hipokryzja rządzących. Chylę czoła przed dr Bodnarem. Życzę mu dużo siły wewnętrznej w tej nierównej "walce" . Chciałabym aby każdy potrzebujący chory na COVID-19 miał dostęp do amantadyny a nie musiał jej sprowadzać z Niemiec. serdecznie pozdrawiam Odpowiedz
 80. 19 stycznia 2021, 17:52
  Witam mam odsprzedać Amantix 100tab.ja jusz nie potrzebuje bo przeszłam całe szczęście bez obiawowo zadzwoń 784059856 Odpowiedz
 81. 19 stycznia 2021, 14:48
  Jaki jest schemat leczenia Rimantinem i czy efekty są podobne? Pozdrawiam, Elzbieta Odpowiedz
  • 19 stycznia 2021, 17:02
   ..z komentarza z dn. 15.01...RIMANTIN 50 mg stosowanie jak poniżej w/g doktora Bodnara z 29.12.2020 .... Rimantin 50mg 20 tab wskazania wirusowe dawkowanie 1-2 doby 3x2 cap. następnie 2x 2minimum 5-7dni, dwa opakowania starcza na 1 osobę koszt 100PL Odpowiedz
   • 19 stycznia 2021, 20:46
    dziękuję Odpowiedz
    • 19 stycznia 2021, 22:39
     Proszę zwrócić uwagę na wypijanie 3 -4 l płynów, tak pisano w komentarzach
   • 19 stycznia 2021, 21:12
    kurcze nie mogę znależć tego schematu leczenia RIMANTINEM dr Bodnara z dnia 29.12.2020r.- Odpowiedz
    • 19 stycznia 2021, 22:28
     Jest jako odpowiedź na zapytanie Wioletty z dnia 29 grudnia 15:57
    • 20 stycznia 2021, 9:35
     Stosowalem RIMANTIN w Wariancie 1, trzeba zawuazyc ze tabletka ma 50mg wiec trzeba brac 2x i pic mnostwo wody , bo sie to rozklada akurat w nerkach :)
 82. 19 stycznia 2021, 14:45
  Lek. Włodzimierz Bodnar z Przemyśla odebrał Laur Ziemi Przemyskiej https://nowiny24.pl/lek-wlodzimierz-bodnar-z-przemysla-odebral-laur-ziemi-przemyskiej-za-duze-sukcesy-w-leczeniu-pacjentow-chorych-na-covid19/ar/c1-15396446 Odpowiedz
 83. 19 stycznia 2021, 12:42
  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-01-18/malgorzata-gersdorf-zakazona-koronawirusem-leczy-sie-amantadyna-z-niemiec/ Odpowiedz
  • 19 stycznia 2021, 12:54
   Hurra, To tłumaczy, czemu Polsat ruszył temat amantadyny. Oby więcej znanych osób przyznawało się do takiego leczenia. Odpowiedz
   • 19 stycznia 2021, 17:36
    Pani Małgosiu! NA Litość Boską. jakie Hurra!!???? Rozumiem, że jesli więcej celebrytów się przyzna do amantydyny to może ją łaskawie zbadają?? Przymrużą oczko z telewizorka, że od 30 lat stosowany lek jest nietoksyczny? CZy jest pani w stanie zrozumieć uczucia ludzi, którzy pochowali najbliższych, ponieważ mieszkali poza Przemyślem, nikt amantydyny im wypisac nie chcial mimo że doktor zabiegal o badania od wiosny? Przecież doktor nie leczy młodzieniaszków, ale i starych, schoriwanych a jednoczesnie covidowych. Czyli ile ludzi mogloby żyć gdyby dla rządzących pani życie warte bylo tyle samo co życie ministra. Ja stracilam wujka.Nie byl celebrytą. Musiał chorować i umierać zgodnie ze standardami. I to z godnością. Odpowiedz
    • 19 stycznia 2021, 18:06
     Co władze RPA wyczyniają z iwermektyną, lekiem który od wielu lat był w Afryce w tym i oczywiście w RPA dopuszczony i stosowany w zwalczaniu pasożytów u ludzi i zwierząt? Na swoje nieszczęście, okazał się też skuteczny w leczeniu Covid. https://www.youtube.com/watch?v=2mf60U7wHHw Czy sytuacja w RPA czegoś nam nie przypomina?
    • 19 stycznia 2021, 18:25
     Fajnie Pani zrozumiała moje "Hurra" A wie Pani, że są jeszcze ludzie, ktorzy nie czytają internetu i nie mają pojęcia, że mogą uratować swoje życie dzięki amantadynie. I jeśli nie usłyszą o tym w telewizji lub radiu to są skazani na naszego ministra zdrowia. ??? chodzi o uświadomienie ludzi, że jest taki lek, a nie o to że rządzący przyznają się do ludobójstwa.
    • 20 stycznia 2021, 0:14
     Niestety, tylu ludzi niepotrzebnie umarlo, mogli zyc gdyby tylko MZ wprowadzilo do schematu leczenia Covid amantadyne, krewni tych zmarlych powinni wniesc akt oskarzenia przeciwko MZ za zaniechanie leczenia!
 84. 19 stycznia 2021, 11:51
  Właśnie w Polsat News doszło do OBJAWIENIA. SAM PAN JEZUS Z MARYJĄ ZSTĄPILI Z NIEBA. Miłościwie nam panujący pozwolili powiedzieć profesorowi Rejdakowi , że amantadyna aż tak nie szkodzi. Oczywiście dr Bodnar ledwie został wspomniany. Między wierszami. Dali mu co prawda 2minuty na antenie po wszystkim. Żeby nie bylo. MUSI ZACHOROWAĆ 10 MINISTRÓW, żeby przestało umierać 500 Kowalskch dziennie. A ile osobistosci wyleczyło się " POD LADĄ", CICHCEM? Ile STRESU FUNDNĘLIŚCIE LEKARZOM KTÓRZY OFF LABEL, ratowali życie? Baliśmy się, że za udzielenie wam pomocy, za ratowanie WAM życia za wszelką cenę wedle NAJLEPSZEJ SWEJ WIEDZY(ustawa o zawodzie lekarza), idąc pod prąd pójdziemy zwyczajnie SIEDZIEĆ. Prosilam o opisanie lub nagranie się niektórych swoich pacjentów aby miec dokument i dowód na w razie W, że nie mieli innego wyjścia jak prosic o pomoc zwyklego dentystę, bo odbijali się od ściany. Dzwonili tak słabi że bylam w szoku że w ogóle byli w stanie wybrać numer. Można by z tych ostatnich miesięcy napisać Stary i Nowy Testament. Pokażcie mi tu na tym Forum LEKARZY. Teraz kiedy z ekranu TV prof Rejdak ułaskawił Amantydynę, jak spojrzysz w oczy swojego pacjenta chorego na covid, (który nie wiadomo jak sie potoczy) lekarzu, który tak bardzo nas wyśmiewałeś?.... P.S. Zawsze w życiu kierowalam się tym co podpowiadał mi brzuch. I nie żaluję. Mogę rano wstać i popatrzeć w luserko. Odpowiedz
  • 19 stycznia 2021, 12:09
   Proszę o namiary tego wywiadu. Odpowiedz
  • 19 stycznia 2021, 19:27
   Szanowna Pani Doktor, niestety objawienia nie ma - Polsat News 19.01.2021 godz.18.50. Przerażające. Odpowiedz
 85. 19 stycznia 2021, 11:31
  https://m.facebook.com/SlawomirSikoraPL/videos/234088404784332/?refsrc=https%3A%2F%2Fm.facebook.com%2F1610967105607012%2Fposts%2F3607915275912175%2F&_rdr Pod tym linkiem jest wypowiedź dr.Pawla Basiukiewicza kardiologa spec.chorob wewnętrznych na temat samobójczej strategii walki z Covid ,kopiowaniu błędnych schematów, wysokiej umieralności itd.WARTO POSLUCHAC!!!- Dziennikarz wpada w panikę po słowach prawdy! Odpowiedz
 86. 19 stycznia 2021, 11:26
  Dzień dobry, Jestem 4 dni po przebytej chorobie COVID, którą przechodziłem 5 dni z typowymi objawami dosyć ciężko. Pozostało osłabienie, kaszel, brak węchu i smaku. Czy w takim przypadku po chorobie warto zażyć Viregyt-K, czy może należy zastosować coś innego ? Odpowiedz
 87. 19 stycznia 2021, 7:11
  Dzień dobry. Czy ktoś może sprzedać, odstąpić Viregyt - K 100 mg ? Pilnie potrzebuję dla taty (kaktus948@wp.pl). Odpowiedz
  • 19 stycznia 2021, 11:22
   Zadzwon 508172106 Odpowiedz
 88. 19 stycznia 2021, 7:05
  Mój chory tata bierze Amantix od środy 13 stycznia, bo ten lek udało się wtedy zdobyć. Czy dzisiaj gdy mamy już Viregyt K , można nim zastąpić Amantix. Proszę pilnie o odpowiedż, jeśli ktoś ma takie doświadczenia.Z góry dziękuję. Odpowiedz
  • 19 stycznia 2021, 7:14
   witam, gdzie udalo sie Zdobyc Vigeryt K ? poprosze o maila lukasz921@gmail.com Odpowiedz
   • 19 stycznia 2021, 21:05
    Proszę podać najbliższą miejscowość Pana zamieszkania. Sprawdzę i Panu odpiszę. Odpowiedz
 89. 19 stycznia 2021, 1:22
  A może gdyby tak osoby z kręgów prawniczych przygotowali nam pozew zbiorowy przeciw MZ , doradcom , wirusologom,itp itd którzy dalej negują skuteczne działanie amantadyny w leczeniu Covid i robią wszystko aby była niedostępna dla społeczeństwa-ciężko chorych obywateli, to może by to przynajmniej poskromiło ich głupotę (kulturalnie to nazywam) . Myślę że jest jakaś forma prawna by społeczeństwo miało szansę powalczyć oficjalnie o swoje podstawowe prawo do zdrowia. Odpowiedz
  • 21 stycznia 2021, 1:43
   I jeszcze pozew zbiorowy o zaniedbania chorych na inne choroby, którzy nie mieli dostępu do przychodni, którzy byli badani i diagnozowani błędnie zdalnie i którzy już przez to nie żyją. Odpowiedz
 90. 18 stycznia 2021, 21:08
  Panie Michale, czy kupił pan Viregyt-k Odpowiedz
  • 18 stycznia 2021, 22:56
   Odnosnie mojego wpisu z 17 stycznia, potwierdzam odbior nierefundowanego Viregytu w aptece w Lodzi. Lek w opakowaniu z wegierskimi napisami, ale jest! Recepte zdobylem na stronie dobra-recepta.pl, wedlug schematu, ktory podalem w wyzej wymienionym wpisie. Prosze sprawdzac dostepnosc leku w korzystajac z linku https://www.gdziepolek.pl/produkty/82635/viregyt-k-kapsulki/apteki/w-polsce?pvId=257461 Odpowiedz
 91. 18 stycznia 2021, 20:00
  Napisalam już do Tv Trwam ws amadantyny, teraz biorę się za prasę. Odpowiedz
  • 18 stycznia 2021, 22:20
   Trzymam kciuki! Do TvTrwam wysłałem już w listopadzie około 5 maili. Do redakcji prasowych, pozostałych telewizji i posłów około setki. I to nie były zdawkowe informacje, lecz wielostronicowe opracowania ze źródłami, tłumaczeniem badań itp. Do TvTrwam i Radia Maryja nawet rozpocząłem cytatem - podziękowaniami biskupa i zgromadzenia sióstr zakonnych, wyleczonych przez Doktora Bodnara. Naiwny myślałem, że stamtąd będzie na pewno odzew. Jak grochem o ścianę, Odpowiedzieli natychmiast Dorota Łosiewicz, Jan Pospieszalski i Dobromir Sośnierz. Reszta - szkoda gadać... Odpowiedz
   • 18 stycznia 2021, 22:54
    Witam serdecznie Panie Wiktorze, czy przesłałby mi Pan jakieś materiały na maila?Usiadlabym jutro i też powysyłała. Mam trochę czasu. rudapestka@gmail.com Odpowiedz
    • 20 stycznia 2021, 1:07
     Można. REAL LIFE. Ja to zrobilam 7 listopada. Priorytetem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Odpowiedz na bank. Terminy urzedowe. Jestem tylko zszokowana tym że z tego co piszecie" obśmial to Owsiak", kler- jakoś nie zainteresowany. Ciekawe. Kler powinien być za życiem. A jakos po tej amantydynie trup się nie ściele. Może zamiast do Rydzyka trzeba do konfesjonalu.. slówko podpowiedzieć. Ja już nie mam gdzie. Mój proboszcz zmarl na covid. Gdybym miala tą wiedzę wtedy. .... Rydzyk niby dobry ekonom, starszych schorowanych wspierać powinien, bo jak oni mu poumierają może być cieniutko
 92. 18 stycznia 2021, 19:11
  Dzięki za ten wpis. Jakby tylko można było ministrowi zdrowia i premierowi na biurka położyć... Odpowiedz
  • 18 stycznia 2021, 19:12
   Przepraszam - to miał być komentarz do wpisu od: Tomasz Dolecki Odpowiedz
 93. 18 stycznia 2021, 11:47
  Chciałbym podziękować dr Bodnarowi za determinację w leczeniu chorych. Dzięki nagłaśnianym przez niego informacjom o amantadynie uratowałem życie. Wirus dopadł mnie w skrajnie niekorzystnym momencie. Mam 58 lat i choroby współistniejące, na początku grudnia trafiłem do szpitala na operację brzucha (zablokowane jelito). Prawdopodobnie już na SOR zostałem zainfekowany SARS Cov2. Choroba dopadła mnie po dwóch tygodniach bez snu i 10 dniach bez jedzenia, dwa dni po operacji. Wyczerpany organizm nie dawał sobie rady. Po dwóch tygodniach gorączkowania (38-38,3 st.) zaczęły się objawy płucne, wcześniej zakrzepowe (miałem na szczęście zastrzyki z heparyny) i zdecydowałem się na zawołanie karetki i ponowny szpital, tym razem covidowy. Karetek zabrakło i kazano mi jechać do szpitala samemu. W tym momencie okazało się, że w aptece nocnej obok mnie pojawił się Viregyt K. W desperacji - była północ - zacząłem szukać lekarza, który wypisze mi e-receptę. Po dwóch odmowach trzeci lekarz prywatny wypisał mi receptę i znajomi o 1 w nocy kupili mi lek i dostarczyli pod drzwi. Ku mojemu zdumieniu po jednej dobie zażywania leku wszystkie bóle mięśni i gorączka zniknęły, zniknęły skoki ciśnienia i tętno 120/ min. Przez tydzień jeszcze temperatura była minimalnie podniesiona do 36.9, a później znormalizowała się, przez tydzień był też kaszel. Identycznie stało się u mojej żony, która, początkowo sceptycznie nastawiona, zszokowana została natychmiastowym zatrzymaniem u mnie choroby i sama zaczęła brać amantadynę. Jej objawy i gorączka, również ok. 38 st. zniknęły także w ciągu doby od rozpoczęcia brania leku. Tego dnia, gdy wziąłem amantadynę, w szpitalu zmarł mój kolega leczony "zatwierdzonymi" metodami. Nie jestem zwolennikiem anarchii i zdaję sobie sprawę z konieczności odpowiedzialnego zatwierdzania metod leczniczych, ale obecna niezrozumiała walka z amantadyną i brak obiektywizmu kilku tzw. autorytetów medycznych budzi moje najwyższe zdumienie i oburzenie. Dziękuję jeszcze raz, Panie doktorze, choć nie byłem bezpośrednio Pana pacjentem. Odpowiedz
  • 18 stycznia 2021, 22:23
   Wspaniałe świadectwo! Brawo za odwagę w ujawnieniu personaliów! Odpowiedz
   • 19 stycznia 2021, 10:24
    Świadectwa mają moc tylko wtedy, gdy są prawdziwe, nie da się ich podważyć. Nie jestem osobą publiczną, ale jednak gdzieniegdzie znaną, więc oczywiste jest podanie danych osobowych. Zawsze uczę młodzież, że konformizm jest pierwszą rzeczą, której w życiu należy unikać. A z wszelkim kłamstwem, skąd by nie płynęło, należy walczyć. https://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Dolecki Odpowiedz
  • 19 stycznia 2021, 0:26
   Tyle razy pisałem że działanie leku jest tak niesamowite, że nie uwierzą ci jeśli nie leczyli lub nie byli leczeni. Lek działa zawsze tak samo skuteczne.Pamiętać trzeba ,że choroba covid-19 daje często powikłania które trzeba leczyć dodatkowo. Amantadyna jest lekiem głównie przeciwwirusowym i zawsze pacjenta trzeba zbadać bo sama wszystkiego nie wyleczy.Ale cieszę się, że zaczynacie pisać publicznie bo to bardzo pomaga.Ja niczego już nie muszę udowadniać bo leczę tę chorobę bez przeszkód i jak tylko chcę.Teraz walka idzie o was o wasze zdrowie i życie.Przecież nikt was nie chce leczyć i nie leczy.Publikują że umieracie i dlatego dla waszego dobra wszystko zamykają. A jak ludzie mają nie umierać?? może to tylko o to chodzi?? Kto niby was ma leczyć jak zamknięto przed wami przychodnie. Dziękuje za takie wpisy z pozdrowieniami Włodek Bodnar Odpowiedz
   • 19 stycznia 2021, 23:37
    Wytworzyli taką opinie w mediach o Amantadynie ,że jest to mega toksyczny lek i ludzie boją się go brać, wybierają inną opcję ( jeśli doczekają). Kłamstwo powtarzane 1000x staje się prawdą, był taki co to nie tylko powiedział , ale i wdrożył - porwali za sobą cały naród. W Lublinie w jednym z oddziałów Neurologii leczono Amantadyną we wlewie ciągłym osoby z Chorobą Parkinsona . Podawali neurolodzy 3 do 4 półlitrowych butelek z 200 mg Amantadyny, czyli 600 mg do 800 mg na dobę przez 3 doby. Pracowałem w tym szpitalu i nie słyszałem, żeby uśmiercili tym " mega toksycznym " lekiem podawanym w tak dużych dawkach ludzi. Nie była to Klinika SPSK-4 w Lublinie. Odpowiedz
 94. 18 stycznia 2021, 9:25
  Dzień dobry, czy ktoś z Państwa zna lekarza, który mógłby zbadać pacjenta w Warszawie, Otwocku, woj. mazowieckim ? Odpowiedz
  • 18 stycznia 2021, 16:38
   proszę podać mail Odpowiedz
   • 19 stycznia 2021, 15:35
    Jestem również zainteresowana kontaktem z lekarzem w Warszawy, Otwocka ,który może prowadzić leczenie amantadyną . Odpowiedz
   • 19 stycznia 2021, 17:33
    Dzień dobry, jeśli ktoś z Państwa ma kontakt z lekarzem, który leczy amantadyną w Warszawie, Otwocku ,serdecznie proszę o informację na adres e-mailowy zimnaanka1@gmail.com. Z góry dziękuję. Odpowiedz
  • 19 stycznia 2021, 21:19
   Szanowni Państwo Czy orientują się Państwo, którzy lekarze w Krakowie leczą covid-19 amantadyną? Do kogo mogę się zwrócić w tej sprawie? Pozdrawiam Alicja al.1@wp.pl Odpowiedz
 95. 18 stycznia 2021, 9:20
  Czy jeśli lekarz pierwszego kontaktu wystawi receptę na Viregyt, to apteka w przypadku braku leku lub zakazu jego sprzedaży będzie mogła wydać na tę receptę inny lek zamienny np Amantix czy Rimantin? Odpowiedz
  • 18 stycznia 2021, 10:39
   Proszę sprawdzić dostępność na ktomalek czy gdziepolek. Jeśli Viregyt nie jest dostępny a pilnie potrzebny lepiej prosić od razu o receptę na Rimantin 50mg po 20tabl. Na 1 osobę dorosłą potrzebne 2 opakowania (koszt ok. 100zl razem). Odpowiedz
  • 19 stycznia 2021, 19:21
   Ja również bardzo proszę o kontakt lekarza, który leczy amantadyną w Warszawie lub mazowieckie. Wlodor2@wp.pl Odpowiedz
 96. 18 stycznia 2021, 7:45
  Obejrzyj film „Dr Błażejak MIAŻDŻY naukowo LOCKDOWN, maseczki i szczepionki! Czy obostrzenia są potrzebne!?” w YouTube https://youtu.be/0OFI0Dhag1U Odpowiedz
  • 18 stycznia 2021, 8:13
   Jak zachorujesz na covid i będziesz mieć ciężki przebieg to naprawdę temat maseczek i szczepionek itp będzie cię średnio interesować....... Wirus istnieje i jest naprawdę niebezpieczny Odpowiedz
   • 18 stycznia 2021, 9:44
    Nikt nie neguje istnienia wirusa.Prosze posłuchać co lekarz mówi. Odpowiedz
 97. 17 stycznia 2021, 20:21
  Co zrobić. Po 1,5 godzinie od wzięcia tabletki amantadyny nastąpiły wymioty. Czy powinno się ponownie wziąć kolejną, czy odczekać do pełnych 6h? Ktoś może miał taki przypadek. Jest to druga dawka amantadyny. Odpowiedz
  • 17 stycznia 2021, 20:52
   Czy można ewentualnie przy mdłościach podawać PROKIT, czy to nie koliduje z amantadyną? Proszę o podpowiedź lekarza jeśli to czyta. Odpowiedz
   • 17 stycznia 2021, 22:29
    Nie trzeba powtarzać dawki amantadyny, przez 1,5 godz miało szansę sporo się wchłonąć. Następna dawka wg schematu. Wskazane aby wziąć lek przeciwwymiotny, to nie koliduje z amantadyną. Proszę pamiętać o nawadnianiu! I elektrolitach. Pozdrawiam. Joanna Odpowiedz
    • 18 stycznia 2021, 7:12
     Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
 98. 17 stycznia 2021, 19:58
  Dzień dobry. Paine Doktorze czy siarczan amantadyny również może być stosowany? Odpowiedz
  • 17 stycznia 2021, 20:23
   Ten temat był już nie raz poruszany, tak może być, sama go stosowałam przez 10 dni. Co prawda miałam dużo skutków ubocznych typu bezsenność, lęki i zwiększone tętno, ale działa. Odpowiedz
  • 17 stycznia 2021, 20:30
   Tak, proszę poszukać poniżej dawkowanie Amantix (ctrl +F lub "znajdź na stronie"). Dużo pić. Przygotować się psychicznie na opisane działania uboczne (w tym moment odbicia, o którym pisze Dr Bodnar wyżej. Pamiętać o innych lekach (zażywanych na stałe, czy na temperaturę lub antybiotyk jeśli jest kaszel). Odpowiedz
   • 19 stycznia 2021, 16:16
    Czy viregyt K stosować tak samo jak amantadyne czyli tak jak jest tutaj w artykule wskazane ? Czy ktoś może pomoc i udzielić mi odpowiedzi ?? Odpowiedz
 99. 17 stycznia 2021, 18:35
  Amantadin / Memantin: Therapieoption bei Covid-19? https://dgn.org/neuronews/journal_club/amantadin-und-memantin-schuetzen-moeglicherweise-vor-covid-19/ https://link.springer.com/article/10.1007/s43440-020-00168-1 https://www.youtube.com/watch?v=PoXbTVeJoGs Odpowiedz
  • 18 stycznia 2021, 3:49
   Brawo ! Odpowiedz
 100. 17 stycznia 2021, 14:59
  Nie polecam brania recepty z dobra-recepta.pł mnie tam oszukano nie dostałam recepty! Odpowiedz
  • 17 stycznia 2021, 16:46
   Pani Danuto, prosze nam powiedziec na jaki lek chciala pani recepte i co dokladnie pani wpisala w formularzu na e-recepte. Byc moze tu tkwi problem. Ja wczoraj wieczorem, 16 stycznia, korzystalem z dobra-recepta.pl i uzyskalem recepte na Viregyt K 100% w ciagu 10 minut od dokonania wplaty. Postepowalem wedlug nastepujacego schematu: Na stronie https://dobra-recepta.pl/ klikamy w "Zamow E-recepte 65 - zl". Nastepnie w formularzu wpisalem po kolei: 1) Nazwa leku Viregyt K 100mg, lek nierefundowany, importowany. 2) Ilosc opakowan 1. 3) Na pytanie "Czy chorujesz na choroby przewlekłe lub posiada alergie na jakieś leki?" odpowiedzialem NIE. 4) Pytanie "Czy przechodził Pan/Pani jakieś operacje?" odpowiedzialem NIE. 5) Pytanie "Czy jest Pani w ciąży?" odpowiedzialem NIE DOTYCZY. 6. Dolegliwości i informacje dla lekarza - tu wpisujemy opis dolegliwosci. Ja wpisalem co nastepuje: Objawy grypowe, stany podgoraczkowe pod wieczor dochodzace do 38,5. Bole miesni, bole kostno-stawowe, suchy kaszel, uczucie rozbicia, oslabienie. Podkreslam, dostalem recepte na Viregyt K, 100% nierefundowany. Lek jest dostepny tylko w niepolskojezycznym opakowaniu. Dostepnosc tego leku sprawdzamy korzystajac z linku: https://www.gdziepolek.pl/produkty/82635/viregyt-k-kapsulki/apteki/w-polsce?pvId=257461 Jutro odbieram lek w aptece w Lodzi, dam znac jak poszlo. Pozdrawiam wszystkich. Uwazajcie na siebie. Odpowiedz
   • 18 stycznia 2021, 19:02
    Ja nie mogę kupić nigdzie leku na 100%, MZ zakazało sprzedaży bez refundacji, w aptekach boją się sprzedawać, recepta ze strony e-recepta. Do Łodzi trochę za daleko (Ełk, warmińsko-mazurskie). Odpowiedz
    • 18 stycznia 2021, 20:23
     Pani Ewo, niestety w pani rejonie 100%, nierefundowany, Viregyt K jest niedostepny. Prosze sprawdzac dostepnosc leku w korzystajac z linku https://www.gdziepolek.pl/produkty/82635/viregyt-k-kapsulki/apteki/w-polsce?pvId=257461 . Na chwile obecna Lodz to chyba najblizsza opcja. Jezeli zdecyduje sie pani na podroz, to radzilbym wczesniej dzwonic do apteki i rezerwowac lek. Dostepnosc nierefundowanego Viregytu niestety sie kurczy. Pozdrawiam.
    • 18 stycznia 2021, 21:21
     Spróbuje Pani zadzwonić do Mławy. To zdecydowanie bliżej niż do Łodzi, a tam może Pani dostanie.
    • 18 stycznia 2021, 23:02
     Proszę skontaktować się z apteką w Niemczech - Sonen Apotheke emeilowo, dołączyć plik e-recepty.Po zweryfikowaniu recepty i potwierdzeniu przelewu przesyłają lek pocztą.Niemiecka nazwa Amantandin Stada,koszt z przesyłką 23 euro op. 100 tabletek.Receptę miałam na Viregyt K.Korespondencja w języku polskim.Wszystko przebiegło sprawnie i szybko.
    • 19 stycznia 2021, 22:30
     Pani Ireno byłaby mozliwość podania adresu strony, emaila, tej Sonen Apotheke, męczę sie probując ogarnąć te niemieckie strony, ale może na złej szukam.
    • 20 stycznia 2021, 13:47
     trzeba wyslac recepte w pdf mailem na info@sonnen-apotheke-ffo.de podadza nr konta i po przelewie 23 euro wysla do polski niemiecki lek ale musi byc recepta na 2 x viregyt bo niemiecki lek ma 100 tabletek
    • 21 stycznia 2021, 13:33
     Dzisiaj otrzymałam odpowiedź z info@sonnen-apotheke-ffo.de, ze nie wysyłają leków za granicę. można kupić Vigeryt K na receptę na miejscu. Niestety.
  • 17 stycznia 2021, 19:13
   Trzeba sprawdzać Firmę. Odpowiedz
 101. 17 stycznia 2021, 14:17
  Witam. Mój przypadek jest dość dziwny. Zaczęło się 5 stycznia od mocnego bólu mięśni pleców i oczu nie miałem gorączki, nigdy wcześniej nie miałem takich dolegliwości. Mając dostęp do amantadyny nie tracąc czasu zacząłem przyjmować lek według 1 schematu. 3 doby po 4 dawki i kolejne dni po 2 dawki już prawie 8 dni. Po pierwszej tabletce ból zanikał po trzech nic mi już nie było, aż do dziś po 10 dniach brania tabletek straciłem węch i częściowo smak. To mnie zastanawia dlaczego? Odpowiedz
  • 17 stycznia 2021, 23:09
   PANIE JANUSZU. NIC DZIWNEGO. WIRUS ZANIM DA PANU PIERWSZE OBJAWY TYPU GRYPOPODOBNEGI NP GORĄCZKA-nie siedzi sobie przyczajony w zaułku naszego organizmu i nagle mówi: " no to atakujemy gościa" - no i wio: temperatura, oslabienie itd. No i pan mysli że ma nad nim kontrolę bo pan w porę wziął. Pan przejmuje kontrolę od czasu się jego OBJAWIENIA a nie POJAWIENIA. A on w momencie kiedy wnika momentalnie rozchodzi sie po organizmie i sieje: na pluca, na mózg itd. Zanim wykonczy go pan amanrydyną miną kolejne 2 dni. Czyli na buszowanie po narzadach ma jakies 7 dni. To że dopiero teraz siadl panu węch oznacza że mamy skutek wczesniejszego uszkodzenia przez wirus opuszki węchowej ktora jest w mózgu. To tylko objaw jednego ze zniszczen. Powinien minąć i najczęściej mija aczkolwiek mam pacjentkę w praktyce, ktorej węch i smak wraca czwarty miesiąc. Mogą też pojawic się sensacje węchowe np poczucie zapachu papierosów itd. Komórki nerwowe to najdelikatniejsze komórki. Miejmy nadzieję węch wróci. Brak węchu jednak jest niezależne w tym wypadku od amantydyny. Gdybysmy mogli reagowac amantydyną w momencie wniknięcia do ustroju- nie mielibysmy w zasadzie choroby Odpowiedz
   • 18 stycznia 2021, 6:28
    Dziękuję bardzo za odpowiedź. Pozdrawiam Odpowiedz
 102. 17 stycznia 2021, 12:33
  Witam, czy można rozpuścić Amantadynę i wypić żeby się szybciej wchłonęła ? Chory ma pozytywy wynik Covida, objawy i dodatkowo wymiotuje. Odpowiedz
  • 17 stycznia 2021, 19:56
   Nie zostawiła pani swojego adresu e-mail albo nr telefonu, ale proszę może wysłać email na adres media@przychodnia-przemysl.pl z prośbą Dr Bodnara o pomoc. Dr "Dentystka" i "lekarz z Wrocławia" zostawiali swoje nr telefonu (proszę spojrzeć niżej). Napiszę pani co ja bym zrobiła (nie lekarz) - rozdrobniłabym tabletkę (jeśli to Rimantin), albo wysypała zawartość kapsułki Viregyt na łyżkę z odrobiną płynu (wody, nie zimnej nie gorącej - pokojowe temp) i do przełknięcia przez chorego. Potem łyżką napoić chorego, skoro wymiotuje. Na wymioty jakiś środek (domowe sposoby to trochę pepsi czy coli z wodą - ktoś niżej pisał). Ważne jest uspokojenie wymiotów, bo zwłaszcza w pierwszych dobach trzeba się nawadniać biorąc amantydynę. Jeśli chory wymiotuje, zadbać o elektrolity (Hydro Optima), żeby się nie odwodnił. Proszę napisać czy będzie lepiej. I kontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu jutro. Albo nawet na pogotowie i pytać o radę. Dużo zdrowia Odpowiedz
 103. 17 stycznia 2021, 11:47
  Czy lekarz pierwszego kontaktu może wystawić receptę ze wskazaniem leczenia Parkinsona u osoby ponad 70-letniej? Ta osoba nie ma Parkinsona, ale chodzi mi o to czy lekarz może stwierdzić tę chorobę, czy chorobę stwierdza specjalista po skierowaniu od LPK? Wiecie o co chodzi... Odpowiedz
  • 17 stycznia 2021, 12:16
   Nie jest to zgodne z prawem i nikt rozsadny się nie podłoży. Są inne legalne sposoby otrzymania amantadyny, bez kombinowania. Amantix moze wypisac rodzinny, Viregyt na 100% też może wypisać. Patrz na stronie ktomalek, gdzie jest Viregyt nierefundowany, czasami jest w odległości 100km od miejsca zamieszkania , ale jest. Ja najblizszą apteke z Virehytem na 100% mam 50 km od siebie. Odpowiedz
 104. 17 stycznia 2021, 3:55
  Proszę kochani piszcie do władz, piszcie osobiste pisma. Idą nowe szczepy wirusa i jest prawdopodobne, że amantadyna również będzie na nie skuteczna. Zwrocilam kiedys w rozmowie telefonicznej dr Bodnarowi uwage na ten problem i jest podobnego zdania. W opisie leku wyraznie stoi że Amantadyna może działać na szczepy, ktorych w populacji wczesniej nie bylo i może być bronią podczas pandemii do czasu wynalezienia szczepionki. Przecież to wyraźnie napisał nie głupek tylko cale konsylium lekarskie zlożone z profesorow ktore lek dobrze przebadały jak rozumiem wiec skoro leku nie wycofano ze wskazan( nie z aptek, bo to juz jest w ogole cyrk) to znaczy że lek jest legalny. Dr Bodnar zdawal specjalizacje zawodowe czyli i drugi stopien z pulmonologii i z pediatrii przed profesorami, ktorzy zatwierdzili jego umiejętności leczenia. Bez potwierdzenia przypadkow ciezkich powiklan po użyciu amantydyny w leczeniu choroby wirusowej jaką jest covid-19, oraz bez badan ktore stwierdzą że przeciwwirusowo nie dziala jak mozna zabrac z aptek lek? Przecież chętni do szczepień aż się roją, jest ich mnóstwo ale czy zdążymy przed kolejnymi mutacjami. Jesli mutant covida - będzie unieszkodliwiac zasadowe ph, ktore amantadyna powoduje- może sie okazac jedyną bronią w tej walce. Wycofują lek, który sami zatwierdzili, z ironią patrzą na lekarza, ktorego sami wyspecjalizowali. Może to już objawy choroby z autoagresji.?. Kompletnie nie obchodzi mnie polityka. Ale cos tu sie nie zgadza. Kancelaria Ministra Niedzielskiego udzielila mi grzecznej odpowiedzi że zgodnie z ustawą o zawodzie lekarza i lekarza dentysty, za wszelką cenę ratować życie i zdrowie pacjenta. JAK MAM TO ROBIĆ - gdy nie ma leku? Ktory- mam prawo po doswiadczeniach z nim- byc przekonana że dziala - bo dziala. Myslę że wkrotce jak nie zaczniecie pisac i mordowac ich tymi pismami- odsylac pacjentow bedziemy do wróżek. Pozdrawiam trzymajcie sie ciepło Odpowiedz
  • 17 stycznia 2021, 11:52
   Wczoraj w dzienniku TVP-1 zabronili stosować Amantadynę, bo szkodzi, to jest oficjalne stanowisko rządzących. Nie ma sensu kopać się z koniem. Już pisałem, że są dwie drogi żeby Amantadyna się przebiła tj. 1/ ojciec Rydzyk 2/ biedne kraje którym nie zależy na interesie firm farmaceutycznych i możnych tego świata. Dla mnie działania rządu są bezsensowne, ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi oczywiście o pieniądze, o czym już wielokrotnie pisałem. 75mld dolarów rocznie przez wiele lat do wzięcia z kieszeni panstw na świecie. Amantadyną mogą być zainteresowane : Indie, Meksyk, Węgry i być może Chiny i Rosja. I do ambasad tych państw wartoby było pisać pisma o skuteczności tego leku. Nasze władze robią wszystko żeby zdyskredytować lek i dr.Bodnara. Logiki w tym żadnej nie ma. Pisałem też, że Amantadyna żyje swoim życiem w Polsce i dopóki nie zablokują całkiem dostępu to Polacy będą się nią leczyć. Wszystkie TV i publiczne i TVN itp mają prikaz odgórny jedni z Polski inni z USA, żeby zniszczyć Dr. Bodnara i Amantadynę. Jest tylko jedno, ale!!!! Ale co z dziećmi do 16 roku życia, które nie mają żadnej alternatywy, bo ich szczepić nie można. Dzieci mają alternatywę zachorowania nawet po bezobjawowym przejściu COVID na zespół Kawasaki. Druga sprawa niezaszczepione dzieci będą źródłem transmisji . Mój szwagier "żre" od ponad roku Amantadynę z powodu choroby Parkinsona, skonsumował już ponad 800 tabletek po 100 mg, jeszcze w tym roku skonsumuje ponad 10 dekagramów Amantadyny podobnie jak tysiące osób. Parkinsonem w Polsce i na świecie, ale wg. mundrych ten lek jest szkodliwy i nie przebadany. Konsumpcja amantadyny odbywa się od 1966roku z powodu grypy typu A i później z powodu Parkinsona. Mądrym życzę smacznego po wzięciu pod uwagę przeciwwskazań, a tym drugim życzę dużo szczęścia. Odpowiedz
   • 17 stycznia 2021, 22:27
    Pisałem już o tym. O. Rydzyk w listopadzie czterokrotnie dostał 20-stronicowy opis sytuacji dotyczącej amantadyny. Nie interesuje go to. Podobnie jak Owsiaka (który się z tego śmieje) czy kilkudziesięciu dziennikarzy i polityków, którym przesłałem identycznego maila. Po wysłaniu pliku odpowiedzieli w ciągu kilku dni Dorota Łosiewicz i Jan Pospieszalski. Odpowiedz
    • 17 stycznia 2021, 23:21
     Przepraszam musialem przeoczyć. Szwankuje mi telefon i za dużo przewija. Podejrzewałem, że zablokują sprzedaż Amantadyny, ale z powodu przypisania jej do Parkinsona i do covidu oraz , że włącza do schematu leczenia covidu Amantadynę, ale że dojdzie do takiego @#$& to się nie spodziewalem. Tylko ci przy korycie wiedzą o co chodzi, a my szare ludki możemy się tylko domyślać. Jest jeszcze jeden sposób , trzeba sprawić żeby zmalały im słupki poparcia. Niestety bez wejścia w politykę raczej nie da się upowszechnić Amantadyny. Skoro uciszyli wiceministra Warchoła od Ziobry to tu śmierdzi jakimś grubszym szambem. Ta strona na pewno też jest inwigilowania przez służby. Cóż wypada mi życzyć panom z ABW, CBŚP, czy innych służb, żeby ich dzieci i wnuki nie zapadły na zespół Kawasaki po przebyciu bezobjawowym covid-19. Tak jak piszę wyżej dzieci nie szczepi się do 16-18 roku życia w zależności od szczepionki. Pozostaje tylko Amantadyna panowie i panie pilitycy oraz wy z w/w. podleglych im służb. Miejcie to na uwadze kiedy zachoruje wasze dziecko lub wnuk , bo Amantadyna pomaga tylko w momencie trwania covidu, jeśli jej się w porę nie weźmie jest duże prawdopodobieństwo wystąpienia PIMS , powtarzam na powiklania pokowidowe Amantadyna nie działa. Jak mawiał klasyk Jerzy Urban rząd się wyżywi, a teraz wersja nowa : rząd się wyleczy.
    • 18 stycznia 2021, 12:07
     PS. Myślę, że większość polityków jest już zaopatrzona w Viregyt K i w razie zachorowania lub zachorowania ich bliskich zrobią to co minister Warchoł czyli przeleczą się Viregytem, ale nie będą się z tym afiszować publicznie.
  • 17 stycznia 2021, 13:21
   Jeden z urzędników Ministerstwa Zdrowia zwrócił nam uwagę, że reglamentacją objęty jest tylko jeden lek z amatandyną – ten, który w naszym kraju jest refundowany. – Obwieszczenie reglamentacyjne dotyczy wyłącznie EANow refundowanych. Pozostałe, w tym z importu, mogą być sprzedawane również off-label – poinformował nas nieoficjalnie przedstawiciel resortu zdrowia. A to oznacza, że reglamentacja Viregytu K nie oznacza zakazu stosowania amantadyny w COVID-19. Nie można tego robić jedynie refundowaną wersją tego konkretnego leku. Poza tym warto zwrócić uwagę, że Viregyt K nie jest jedynym lekiem z amantadyną, który jest dostępny w Polsce. Innym jest Amantix – zawiera on co prawda inną sól amantadyny (siarczan, a nie chloroworodek), jednak jego wskazania i działanie są identyczne. Źródło: https://www.google.com/amp/s/www.money.pl/gospodarka/wiceminister-sprawiedliwosci-amantadyna-dziala-na-covid-co-na-to-ministerstwo-zdrowia-6586141916719808a.html%3famp=1 Odpowiedz
  • 17 stycznia 2021, 18:19
   Pani Dentystko, pozwoliłam sobie "wrzucić" ( z zaznaczeniem, że skopiowałam) Pani post z 16.01.2021 na Fb w grupie AMANTADYNA/VIREGYT K i na profilu przychodni Optima. Mam nadzieję, że nie będzie Pani na mnie zła.Tekst spotyka się z żywym odbiorem. Tym razem zapytam, na przyszłość- jeżeli w Pani postach będą tego typu apele czy ogólne wskazówki- czy mogę to udostępnić na tych 2 profilach? Przypuszczam, ze Pani wie- ale informuję też wszystkich to czytających, że na Fb funkcjonuje profil przychodni Optima i grupa AMANTADYNA/VIREGYT K, która jest grupą otwarta i każdy może dołączyć. Odpowiedz
   • 18 stycznia 2021, 0:41
    DROGA ADELE. Nie mam ani profili ani instagramu, zwyczajnie zasuwam w gabinecie i nie mam na to czasu. Życie zmusilo mnie przez chorobę najbliższej rodziny, przez śmierć b. bliskich mi osób przechodzacych leczenie covid zgodnie z procedurami, to wszystko zmusilo mnie do poszukiwania rozwiązań. Na najbliższych przekonalam się że anantydyna dziala. Zadziwia mnie nie tyle pozycja " odgórna", bo na polityce sie nie znam i ona, mnie nie interesuje, ale pozycja " oddolna". Jestem stomatologiem ale jednocześnie zabiegowcem, który by pomóc pacjentowi nie tylko lepi piękne plombki ale i nacina ropnie, drenuje je, usuwa zęby, wycina tkankę. Nie tylko pacjentom świerzynkom, ale i babciom z parkinsonami, upośledzonym kalekim dzieciom, osobom schorowanym, ktore zażywają reklamówki leków. Lekarze innych specjalnisci zwykli uważać nas za takich trochę gorszych lekarzy a ponieważ Polak jest przewrotny i zawistny z samej swej natury, no to mamy efekt. Popatrzcie jak ogromne to forum. NA całą Polskę. Ilu tu macie zajmujących stanowisko - nie wspomnę Imienne - lekarzy, internistów, alergologów, pulmonologów... No przecież jak na forum napisała coś DENTYSTKA, no to jak takiemu interniscie dentystka może coś powiedzieć. No to skoro dzieli się tym co myśli dentysyka, okulistka, czy wkurzony ILekarz, to żaden szanujący się specjalista z dwójką w taką komitywę nie pójdzie. Słowem: NA ZŁOŚĆ MAMIE ODMROŻĘ SOBIE USZY. To nic że sie wiceminister przyznał. I tak by się wyleczył prawda? No i tak to dziala. Jestem prostym dentyściną z Koziej Wólki ale to nie oznacza że mam kurzy mózg. Poza paroma prawdziwymi Specami w dziedzinie wirusologii, epidemiologii, chorób zakaźnych wszyscy tu w covidzie jednakowo raczkujemy. Broniąc życia moich bliskich, tak rodziny jak przyjaciól czy pacjentów których szczerze kocham ( bo kocham i moją pracę i moją Kozią Wólkę) - wymieniam się doświadczeniami o chorobie i jej leczeniu z przyjaciolami lekarzami: chirurgami, internistami, psychiatrami, lekarzami rodzinnymi. Przecież nie dyskutuję jak leczyc chorobę z mechanikiem samochodowym, który o leczeniu wie tyle co ja o silniku samochodowym - czyli ŻE JEST SREBRNY. Rozmawiam z lekarzami, ktorzy mają także tytuły, doktoraty a ktoś ich w koncu egzaminowal, ktos ich doktoryzowal. Czyli mają pojęcie o medycynie. ICH WIEDZA STAJE SIĘ MOJĄ WIEDZĄ I NA ODWRÓT. ICH DOŚWIADCZENIA WYMIENIAM Z MOIMI. Leczenie to przecież wnikliwa obserwacja choroby i wyciąganie wniosków. Skąd wiec tyle ironii w lekarzach obśmiewających amantydynę. Z równą ironią moglabym podchodzic do zastosowania tlenku cynku w stomatologii, ktory od lat 60-tych stosowala w leczeniu moja mama stomatolog i z równym powodzeniem przez następne 30 lat stosuję go w swojej praktyce ja. I nagle ktos wchodzi i mówi: Nie dziala i koniec. Dlaczego? Bo ja tak powiedziałem. No to co? Jak to co? Ja mam doktorat to mam rację. Ja jestem inernistą to mam rację a ty jestes dentystą to nie możesz miec tej samej racji co ja . No cóż w naszym narodzie tak to wygląda. Ktoś wyżej wspomnial o zainteresowaniu amantydyną Wschodu i biednych krajów. Widzieliscie programy i reportaże jak w Indiach wyglądają operacje zaćmy? Siedzi dziki tłum na ziemi, lekarz robi doslownie zabieg za zabiegiem, po zabiegach siedzą rzędem z przywiązanymi do oka bandarzem piłkami od tenisa i są szczęśliwi, że lekarz chce im pomóc i takiemu lekarzowi tez sie chce pomagać. A jak się nie powiedzie... Trudno. A tu? Europa.. Wirus szaleje, chaos w dzialaniach, przy okazji zalatwianie tematów pobocznych czy strzyżone czy golone, czlowiek Cywilizowany Zachodu musi miec wszystkie normy, wszystkie nakazy, zakazy, formularze, gwarancje, Fundusze... I co? Lekarz i pacjent umiera przywalony stertą papierów. Lekarz się boi pacjenta. A pacjent się boi lekarza. Najpierw procedura potem czlowiek. A jak meteoryt strzeli w Ziemię to będziemy dalej gromadzic dokumentację? Jak bomba wybuchnie i zabije chirurgów i inyernistów to kogo wezmą do operacji? Licealistów czy dentystów. Jestem człowiekiem o bardzo prostej duszy. Nie mam w sobie tyle zawiłosci by olać cierpiącego czlowieka lub zwyczajnie mogąc zrobic cos co uważam jako lekarz za słuszne by ratować ŻYCIE CZŁOWIEKA- nie zrobić nic. Przytoczę na koniec tego mordującego monologu zdanie które dostałam na biurko od kochanej listonoszki pani Renatki-wprost z kancelarii Pana Ministra Zdrowia. Brzmi ono tak:" Zgodnie z art. 4 ustawy z dnia 5 grudnia 1996r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty( Dz. U. z 2018r.poz 617) (Jeeeeezu ile tego! - to moje) lekarz ma obowiązek wykonywać zawód, zgodnie ze wskazaniami aktualnej wiedzy medycznej, dostępnymi mu metodami i środkami zapobiegania, rozpoznawania i leczenia chorób, zgodnie z zasadami etyki zawodowej oraz należytą starannością. Możliwe jest ordynowanie przez lekarza produktów leczniczych poza wskazaniami rejestracyjnymi. Ponieważ amantydyną wyleczylam swojego syna z covid - 19 to jak zachoruje mi mama też będę leczyc ją amantydyną. Tyle mam droga Adele do powiedzenia W SPRAWIE. A czy to opublikujesz gdzies czy nie- uwierz nie będę miala o tym pojęcia bo będę zwyczajnie zasuwac przy pacjentach. P. S. Jeżeli chcecie przysłużyć się lekarzom nie piszcie o nich broń Boże : WIELKI, HEROICZNY, WSPANIAŁY, JAK DOBRZE ŻE CIĘ MAMY. Przez takie klimaty od razu budzi sie zawisc, ironia, hejt. Napiszcie lepiej: Ale Bzdura!!! OD RAZU PÓL POLSKI LEKARZY TO SPRAWDZI. Smutne ale prawdziwe. Odpowiedz
    • 18 stycznia 2021, 8:39
     jakież piękne i prawdziwe słowa, dziękuję
    • 18 stycznia 2021, 10:51
     Świetny tekst, dziękuje.
 105. 17 stycznia 2021, 1:45
  proszę o odpowiedź, czy przy łagodnych objawach również mam brać amantadynę? objawy nie są ciężkie (stan podgorączkowy, kaszel, pobolewania w klatce piersiowej), więc nie muszę brać, ale czy powinnam wziąć z uwagi na możliwe powikłania? Odpowiedz
  • 17 stycznia 2021, 3:18
   PANI ALU.. Łagodne objawy to tak jak początkowo łagodny ból zęba. Trudno przewidziec i powilkania i przebieg choroby. Wirus w Pani jest. Nie lepiej go wytłuc i powiklania ograniczyc do minimum? Ja tak bym zrobila. Widzialam takie dynamiki tej choroby na przyjaciołach, że w pewnym momencie szedl przełom i robił się korkociąg. Odpowiedz
  • 17 stycznia 2021, 12:09
   Dentystka, ma racje. Zapobiegnie się nie tylko powiklaniom, ale i dalszemu rozwojowi choroby. Wbrew temu co mowia o Amantadynie to nie jest trutka na szczury. Dziesiatki tysiecy Parkinsonikow rocznie spożywa ok. 8 dekagramów Amantadyny na osobę, takie są suche statystyki. Na kurację przy covidzie wystarczy tylko 2,5 grama, czyli ok. 32 razy mniej niż konsumuje kazdy leczony Amantadyną Parkinsonik rocznie. Odpowiedz
 106. 17 stycznia 2021, 0:54
  Grzegorz Braun, J.Socha - Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych https://www.youtube.com/watch?v=7RoVABpyVXY Odpowiedz
  • 17 stycznia 2021, 21:31
   Jest jeden problem -naukowcy apelowali, żeby preparatow mRNA nie nazywać szczepionkami,ponieważ jest to prawne nadużycie znaczenia słowa "szczepionka".Proponowany preparat ma zupełnie inny mechanizm działania. Wpada się tym samym w zapętlenie podzial na -szczepionkowcy i antyszczepionkowcy.Posel Braun to jeden z niewielu sensownych ludzi,którzy coś robią w sprawie tej masowej dezinformacji. Odpowiedz
   • 19 stycznia 2021, 12:05
    Mechanizm działania jest właśnie taki, jak wszystkich szczepionek: imitowanie naturalnej infekcji prowadzący do rozwoju odporności. Odpowiedz
    • 21 stycznia 2021, 4:41
     Nie jest taki sam, taki mechanizm się wykorzystuje w terapii genowej przy nowotworach, to jest terapia genowa serwowana zdrowym ludziom
 107. 16 stycznia 2021, 22:30
  do przeczytania https://childrenshealthdefense.org/defender/can-flu-vaccine-increase-covid-risk/ Odpowiedz
 108. 16 stycznia 2021, 20:00
  Uważam, że należy zażądać od rządu dymisję obecnego Min. Zdrowia, ze względu na utrudnienia jakie powoduje w badaniach nad skutecznością leczenia COVID-19 przy pomocy Amantadyny oraz za brak dostępu tego leku do leczenia przez zwykłych lekarzy pierwszego kontaktu. Od stycznia, bowiem można kupić ten lek jedynie dla pacjentów chorych na chorobę Parkinsona i do tego WYŁĄCZNIE na zniżkę. Wyklucza to możliwość zakupienia leku z importu pełnopłatnie, także na receptę, nawet dla chorych na Parkinsona. W aptece dowiedziałam się, że jeżeliby sprzedali na taka pełnopłatną receptę ten lek na Parkinsona, do poszliby do więzienia. Uważam, że działanie min. Zdrowia jest dywersją w stosunku do polskiego społeczeństwa. Odpowiedz
  • 16 stycznia 2021, 20:38
   Bez tych badań też jakoś damy radę. Największym skandalem jest wyrachowane , sztuczne ograniczenie dostępu do chlorowodorku amantadyny. Jest nowy zakaz o którym Pani pisze. To jest niedopuszczalne i to powinno kiedyś być rozliczone. Jakim prawem minister zdrowia zakazuje sprzedaży na legalne recepty legalnego leku , który jest w aptekach???? Nie we wszystkich , ale w niektórych jest. Odpowiedz
  • 17 stycznia 2021, 7:01
   Dzień dobry. Jaką podstawę prawną podali w aptece przy odmowie wydania amantadyny? Przecież komunikat MZ z 16 grudnia 2020 zezwala na obrót i sprzedaż amantadyny obcojęzycznej. Odpowiedz
  • 17 stycznia 2021, 12:24
   Czy to jest w100% pewna i formacja? Dzwonie jutro do aptek które mają Vitegyt nierefundowany i sprswdzę to. Odpowiedz
   • 17 stycznia 2021, 19:32
    Jest to prawda. Taką samą odpowiedź usłyszałam w aptece w Olsztynie: dostaną dwa opakowania na tydzień i tylko dla chorych na Parkinsona. Wiadomość sprzed trzech dni. Odpowiedz
   • 18 stycznia 2021, 15:16
    Dzwoniłem przed minutą do apteki w Leżajsku , mają 5 opakowań na 100%. Nie wprowadzacie ludzi w błąd. Cześć farmaceutów nie wie, że są dostępne dwa rodzaje Viregytu: ten na Parkinsona oraz późne dyskinezy po ok. 6zł. i drugi na 100 % po 60zl. z importu docelowego bodajże. Odpowiedz
    • 18 stycznia 2021, 17:33
     Obawiam się , że cześć farmaceutów na wszelki wypadek nie chce ryzykować i dla świętego spokoju nie będzie sprzedawać pełnopłatnego Vigerytu. Fajnie , że Pan znalazł aptekę w Leżajsku, mnie kilka aptek w Warszawie odmówiło.
    • 21 stycznia 2021, 4:45
     dlaczego po 60 zł? Moja ciocia kupowała przed zakazem na 100% i zapłaciła 20 zł
 109. 16 stycznia 2021, 19:20
  Ja moge także komuś pomóc i przesłać. Proszę napisać pod postem numer telefonu Odpowiedz
  • 16 stycznia 2021, 20:28
   proszę o kontakt 502340749 Odpowiedz
  • 17 stycznia 2021, 6:39
   Dzień dobry Podaje telefon:797 126 323 Pozdrawiam Barbara Odpowiedz
  • 17 stycznia 2021, 12:02
   Witam.Podaje nr tel 0044 7863822895 Odpowiedz
  • 18 stycznia 2021, 0:11
   Witam serdecznie Czy mogłabym również prosić o pomoc w zdobyciu Amantadyny? Pozdrawiam serdecznie 510302602 Odpowiedz
  • 18 stycznia 2021, 15:24
   Dzień dobry, proszę o kontakt 501166188. Pozdrawiam :-) Odpowiedz
  • 19 stycznia 2021, 10:55
   Proszę o pomoc 509822214 Odpowiedz
   • 20 stycznia 2021, 13:55
    Jak ktos chce zdobyc e recepte i kupic lek to moge podzielic sie jak to zrobilem. Prosze pisac na bruce30@tlen.pl Odpowiedz
 110. 16 stycznia 2021, 17:53
  Pozostało mi jedno opakowanie, podkarpacie, jak ktoś bardzo potrzebuje i jest z okolic proszę pisac wiadomość z nr tel janusznwe@wp.pl Odpowiedz
 111. 16 stycznia 2021, 17:52
  Nie bądź baran wal jak taran PILNE! Mega protesty w Warszawie ws. zakończenia LOCKDOWNU i restrykcji ws. "pandemii"! https://www.youtube.com/watch?v=Iwjwfncx7UY Odpowiedz
 112. 16 stycznia 2021, 14:08
  Nie wszystkim sie podoba dzialanie prof. Rejdaka. Tym niemnie pozostale punkty petycji sa aktualne. Kto sie jeszcze nie podpisal prosze o poparcie. Wysylam kolejne podpisy zebrane od 18 grudnia w czwartek: https://www.petycjeonline.com/dostep_badania_leczenie_viregyt_k_covid19 Odpowiedz
  • 16 stycznia 2021, 14:56
   Jak dobrze, że załączyła Pani link. Podpisuję i przekazuję znajomym. Odpowiedz
  • 16 stycznia 2021, 23:29
   Udostępniłam na fb link Odpowiedz
 113. 16 stycznia 2021, 9:37
  https://m.cda.pl/video/6498956af Może chcą nas szczepić a nie leczyć Odpowiedz
  • 16 stycznia 2021, 18:33
   Trzeba ten link od MK zobaczyc, padają mocne określenia. Uczestniczy tam też słynna Judi Mikovitz amerykańska dr.biochemii i biologii molekularnej.Wiele lat pracowała dla rządu amerykańskiego dokonując przełomowych odkryć w sprawie wirusa Hiv i Aids.Ostrzegala świat przed manipulowaniem retrowirusami i dziwnymi praktykami Big Farmy- wpadła przez to w ogromne kłopoty i ledwo uszła z zyciem. Odpowiedz
  • 16 stycznia 2021, 22:24
   Doktor Zbigniew Hałat https://stolikwolnosci.pl/epidemiolog-dr-zbigniew-halat-szczepionka-mrna-powoduje-choroby-autoimmunologiczne/ Profesor Roman Zieliński https://stolikwolnosci.pl/wywiad-z-prof-romanem-zielinskim/ Odpowiedz
 114. 16 stycznia 2021, 8:02
  Otrzymałem od koleżanki z apteki taką wiadomość: Viregyt ponownie tylko w chorobie Parkinsona jest wydawany, zakaz realizacji recept na 100% Co oni kombinują? Dlaczrgo tak nas nienawidzą? Odpowiedz
  • 16 stycznia 2021, 13:44
   Na podstawie jakiej decyzji prawnej? Odpowiedz
  • 16 stycznia 2021, 23:58
   Wczoraj (15.stycznia) udało mi się jeszcze kupić w Lublinie w aptece Gemini, dzięki recepcie z dobra-recepta.pl, polowaniu na gdziepolek.pl i błyskawicznej rezerwacji przez telefon. Chyba miałam szczęście? Odpowiedz
   • 17 stycznia 2021, 1:35
    Podobno strona dobra-recepta to oszustwo. Proszę opisać, jak to wyglądało. Odpowiedz
  • 17 stycznia 2021, 19:25
   Potwierdzam, tak mi też powiedziano w aptece. Zarządzenie odgórne. Podstawa prawna? Widzimisię ministra, bo innej nie widzę. Odpowiedz
 115. 16 stycznia 2021, 1:31
  KOCHANI, KAŻDY PISZE O JAKIMS ZBIERANIU PODPISÓW, O TWORZENIU AKCJI, UGRUPOWAŃ.. ILE Kobiety musialy sie nachodzic po ulicach w zwiazku z ustawą antyaborcyjną....? Po co? Nie ciągnijcie za sobą tłumów, podpisów bo na to nie ma czasu. Sejm Polski jest doskonałą areną zjednoczenia wszystkich w jednej sprawie i mysle że ten widok nam wszystkim już wystarczy. Ostatnie zjednoczenie Polakow jakie widzialam bylo na pogrzebie naszego Papieża. Trochę z ustaleniami nam tu schodzi a w miesiąc umiera cale miasto. NIECH KAŻDY KTO JEST ZA : CZY TO SLAW, CZY CHEMIK( ogromny szacun), Ewa, Ania weźmie kartkę papieru i napisze :Do Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego. JA NIŻEJ POPISANY( taki a taki) skladam zapytanie... Lub świafectwo mojego wyleczenia schematem dra Bodnara oraz zapytanie co rząd robi i w jakim tempie zamierza robic w tak waznej sprawie jak wdrozenie schematu ktory na złośc niejednym zwyczajnie działa i jest w stanie wyeliminowac chocby lżejsze przebiegi choroby aby bylo komu jeszcze dożyć wyszczepienia i osiągnięcia odpornosci zbiorowej. Oszczędzi to wielu niepotrzebnych lock downów, stanów ciężkich i przeciążenia i szpitali i personelu. Nie mowiąc o jego narażeniu. To MZ powinno byc zainteresowane schematem, który jest tak szarlatański i nie dziala, że juz nawet w Niemczech trzeba czekac na realizację recept. To nie doktor Bodnar powinien pukac od drzwi do drzwi żeby Polacy nie umierali tylko Panstwo powinno przyjrzec sie jak to się dzieje , że Bodnarowi pacjenci covidowi jakos trupem się nie ścielą. Dr Bodnar zglosil schemat wieki temu i z tego co wiem - przynajmniej do czasu programu z p. Pospieszalskim- odpowiedzi nie dostal. Dostal za to w imieniu naszych pomarłych bliskich wyrazy wspólczucia:" TO NIE FAIR. NO CÓŻ...." MOJA ugotowana w tym momencie krew nic tu nie znaczy bo jestem dentyściną z Koziej Wólki. Ale jeżeli 4 miliony takich pism z imienia i nazwiska tak jak moje, wyslanych - zaznaczam - PRIORYYETEM POLECONYM ZA ZWROTNYM POTWIERDZENIEM ODBIORU, z żądaniem odpowiedzi W TERMINIE URZĘDOWYM, wjedzie na biurko Kancelarii Ministra Zdrowia, to może wstawi się za sprawą pani Krysia czy Zdzisia bo zwyczajnie śliny jej braknie na przyklejanie znaczków.( to byl sarkazm rzecz jasna). Ilu chorych pamięta dzięki komu wyzrowieli? Dziękuję, Jest Pan Wielki "- nie uzdrowi nowych chorych a także ozdrowieńców ktorzy wkrotce zachorują znów. PRZECIEŻ SZANOWNY PAN MINISTER TO CZLOWIEK Z KRWI I KOSCI, KTORY TEZ MA RODZINĘ KTORĄ KOCHA A NIE DIABEŁ WCIELONY. NIECH WSZYSCY CO LECZYLI SIE SCHEMATEM BODNARA również z imienia i nazwiska złożą swoje świadectwo i zapytaja dlaczego to tak dlugo trwa, czy ktos cos w tym zakresie robi i co. I prosze o odpowiedz w terminie urzedowym. KWIT ZACHOWAC DLA SIEBIE. KOPIE PISMA TEŻ. Gdyby każdy kto tu tyle dywaguje na forum napisal do ministerstwa zdrowia 1 list z zapytaniem o Bodnara, to potykaliby sie o kartony żeby wejsc do biura. Ja wyslalam swoje pismo 7 listopada( ( jest głęboko niżej z treścią) z imienia i nazwiska a odpowiedź z ministerstwa mialam 27. Listopada. Terminy urzedowe- to terminy urzędowe. Może będzie prościej pomóc Bodnarowi niż zatrudniać wojsko do noszenia poczty. Przecież nasz rząd to nasi przyjaciele, nasi przedstawiciele i na pewno z tak daleka trudno im dostrzec maleńki Przemyśl. No więc niech każdy z Was nie oglądając sie na sąsiadkę pokaże w ten sposób zainteresowanie Przemyslem lub Poswiadczy że Przemysl mu uratował tylek. A nie :"dziękuję" i do widzenia. To dziala. Zróbmy coś. Wiecie czemu we mnie kipi? Wczoraj zadzwonila zabidzona internautka z błaganiem o e - receptę dla równie zabidzonego covidowego męża na antybiotyk. Covid potwierdzony, mąż chorusieńki, kaszle, nic mu nie przechodzi a rodzinna antybiotyku nie chce przepisać. Nie widzialam chlopa na oczy, nie znam przebiegu, powiedzialam żeby pani ponowila prośbę oraz poprosila o zbadanie i rtg płuc męża. Pani jednak jeszcze potulniej poprosiła czy jednak nie moglabym wypisac tego antybiotyku bo rodzinna nie chce a jeszcze weźmie i się zdenerwuje. Jeszcze trochę to moje żyły zamienią się w kaszankę. Ludzie nie oglądajcie sie na zbiorowości, bo Polacy są ostatni do tworzenia zbiorowości, klubów czy partii. Wyjdźcie wreszcie z ukrycia i zacznijcie od siebie. Ja to zrobilam. Zrobiłam wszystko co możliwe. Wyleczylam tym schematem rodzinę, przyjaciól, chorych znajomych i jawnie jako Beata Bryczek zaswiadczyłam o tym panu Ministrowi z powiadomieniem pana Premiera i pana Prezydenta. Jak tylko gadacie- nie narzekajcie. Jak się boicie tych ktorych wybraliście- macie jak macie. Odpowiedz
  • 16 stycznia 2021, 3:41
   Trzymam się z daleka od polityki od zawsze, ale napiszę ten list. Wkleję sobie także Pani wpis na swój fejsbuk. Niestety wszyscy fejsbukowi znajomi jak zahipnotyzowani - ignorują wszelkie posty o amantadynie i tylko widzę na ich profilach "szczepionko, ty mnie zbawisz". Odpowiedz
  • 16 stycznia 2021, 12:28
   Pani Beato: 17 listopada wyslalam list poparcia dla Lekarza Wlodzimierza Bodnara ( WB wystosowal wtedy apel o natychmiastowe przeprowadzenie badan) do NFZ, Okręgowej Izby Lekarskiej w Rzeszowie, Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie, Zarządu Głownego Polskiego Towarzystwa Epidemiologicznego. Dnia 22 listopada wyslalam list do Prezydenta RP w sprawie skuteczności leczenia amantadyna, prośbą o zapoznanie sie z informacjami na syronie Włodzimierza Bodnara, potrzebą otwarcia branż zamknietych. 25 listopada list o amantadynie, Doktorze Włodzimierzu Bodnarze i jego sposobie leczenia, krory moglby wplynąć na otwarcie branż zamknietych fo Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń, Izby Gospodarczej Fitness, Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Z MSZ otrzymalam odpowiedź taka jak i otrzymala Pani. Wyslalam za potwierdzeniem dwie petycje do Prezesa Rady Minisyrow i Minisyra Zdrowia . Popieram badania Doktora Włodzimierza Bodnara i dokonałam wpłaty w celu utworzenia ośrodka badawczego. Mysle ze wiele osob wypowiadających sie na tym forum cos zrobilo: zainteresowalo media, napisalo listy, dokonalo wplat. Natomiast sa to wszystko inicjatywy, ktore nie sa widoczne tak jak reklamy proszku do prania, nie pracuje nad tym sztab ludzi i nie sa one zorganizowane i ponawiane. Nie wiemy na jakim etapie jest publikacja Włodzimierza Bodnara bo.moze w tym czasie trzeba by bylo akcje z listami przeprowadzic. Nie wiemy ile trzeba pieniedzy na utworzemie osrodka badawczego a potem na jego funkcjonowanie. Te informacje mobilizuja, daja motor do kolejnych dzialan. Podziwiam Pania. Odpowiedz
   • 16 stycznia 2021, 12:36
    Za co? Za mobilizację ludzi na tym forum, za pomoc dzwoniacym, za determinacje aby wspierano Doktora Włodzierza Bodnara, za odwage Pani jako lekarza. Odpowiedz
   • 16 stycznia 2021, 16:22
    Nie MSZ tylko MZ Odpowiedz
  • 16 stycznia 2021, 13:23
   Pani apel, kolejny, jest bardzo poruszający. i, jak najbardziej uzasadniony. W związku z tym, że niektóre instytucje działają, łagodnie powiedziawszy, dziwnie, chcę jednak zapytać o taką rzecz. Wiadomo, że p. min. Warchoł nie jest szarym człowiekiem z ulicy, a jednak, po tym, jak ujawnił, że wyleczył się amantadyną, został zaatakowany- że uzyskał lek nielegalnie. O ile pamietam, chyba nawet dr Bodnar go bronił. Weźmy teraz tzw "szarego obywatela". Obywatel opisze w liście do instytucji swój przypadek wyleczenia amantadyną, a urzędnik, zamiast zająć się zwiększeniem dostępności amantadyny, zacznie dochodzić, kto obywatelowi wypisał receptę, i kto mu lek sprzedał. Czy obywatel ma obowiązek odpowiadać na takie ewentualne pytania, czy też może to zachować dla siebie. Czy urząd może i jest w stanie dojść do tego własnymi drogami, bez udziału obywatela? Pozdrawiam, życzę wszystkiego dobrego Odpowiedz
   • 16 stycznia 2021, 13:48
    Kazda recepta jest obecnie ewidencjonowana. Jest w systemie e-recepta, na koncie e-pacjenta. Zawsze mozna dojsc kto wypisal. Odpowiedz
    • 16 stycznia 2021, 14:00
     Kto sprzedał- też?
    • 16 stycznia 2021, 14:11
     Kto sprzedal czyli zrealizowal recepte tez. Ministerstwo wie jakie apteki jakie leki sprzedaja i co kupuja. Codziennie raporty sa wysylane w specjalnym systemie elektronicznym obiegu lekow.
    • 16 stycznia 2021, 21:04
     Proszę nie ferować definitywnych stanowisk, są recepty papierowe na szczęście i na szczęście one są ratunkiem. Nie będę się rozpisywał bo wróg nie śpi.
    • 16 stycznia 2021, 21:12
     Recepta papierowa tez jest w ewidencji. Ale co to ma za znaczenie?
    • 16 stycznia 2021, 23:33
     Bardzo dziękuję za informacje. Pozdrawiam, dziękuję za założenie petycji.
   • 16 stycznia 2021, 21:09
    Pani Adelo, lek jest zarejestrowany, lekarz więc moze go przepisac. Apteka jesli tylko moze ( przed 30 listopada nie bylo problemu), to wyda i nie wiem czego sie bac? Ja mam swoje zdrowie w swoich rekach. Ja za nie odpowiadam. I jesli potrzeba to zastosuje to co uznam za sluszne dla siebie. Kazdy decyduje o sobie. Nie moge podac znajomym bo nie jestem lekarzem. Oni musza sami zadecydowac - sami o sobie. Odpowiedz
   • 17 stycznia 2021, 10:36
    Do Adele.Urzednik może sobie dochodzić kto wypisal receptę (zastraszac za leczenie?) Cały czas istnieje legalna procedura stosowania LECZENIA "OFF LABEL"- CZYLI POZAREJESTRACYJNE STOSOWANIE LEKU- W INNYCH WSKAZANIACH NIZ WYMIENIONE.Utrudnianie leczenia i dostępu do leku jest nie zgodne z prawem.Nikt nie ma prawa karać lekarza za leczenie zgodne z jego aktualną wiedzą! Odpowiedz
  • 16 stycznia 2021, 14:54
   Ma Pani rację, odnalazłam treść listu skierowanego przez Panią do Ministra Zdrowia (gdyby ktoś potrzebował - post jest z 7 listopada 2020 r., godz. 23:49 z nicku" Dentystka). Na bazie Pani zapytania - przygotuję swoje - wskazując osoby, zaznaczam, że są to osoby starsze po 70-tym roku życia, które dzięki amantadynie żyją!!! To już 3 osoby z mojego najbliższego otoczenia. Mimo tego, że leczenie amantadyną włączono dość późno (z braku wiedzy niestety wcześniej, że jest lek, który hamuje rozwój wirusa). Dzięki temu forum - wiedza bardzo się poszerzyła i każdemu przekazuję, ze jest lek i jak go zdobyć mimo obostrzeń MZ z 30.11.2020 Odpowiedz
   • 17 stycznia 2021, 7:01
    Dzień dobry Jaki jest do Pani kontakt. Pozdrawiam Barbara 797126323 Odpowiedz
  • 21 stycznia 2021, 2:34
   "powiedzialam żeby pani ponowila prośbę oraz poprosila o zbadanie i rtg płuc męża. " Mojemu tacie robiono RTG ale potem lekarz którzy zabunkrował się w przychodni i udzielał porady zdalnie nie obejrzał nawet zdjęcia, diagnozował go zdalnie i mimo że tata był onkologiczny, mimo że od miesiąca miał kaszel i momentami gorączkę nie przepisał mu antybiotyku bo w opisie zdjęcia nie było zapalenia płuc, tato miał szansę wyjść z raka ( bo ten typ rzadko dawał przerzuty) ale zmarł na zapalenie płuc tylko dlatego że nie miał mu kto przepisać antybiotyku...., po prostu zabili mi tatę. Chciałabym by jakiś uczciwy lekarz obejrzał to zdjęcie RTG bo nie wierzę, że tam nie było widać zapalenia płuc po miesiącu czy półtora miesiąca kaszlu... Czasem więc lepiej ten antybiotyk przepisać nawet nie badając pacjenta jeśli nie ma szansy dostać go od innego lekarza niż po prostu go uśmiercić brakiem leczenia. Odpowiedz
 116. 16 stycznia 2021, 0:28
  Hej. Moze ktos to sprawdzić? Karamucho 2 posty poniżej daje zniżkę na stronie która juz kilka razy byłaby raportowana jak złodziejska. Uważajcie. Odpowiedz
  • 16 stycznia 2021, 22:22
   Witam Ja tez zakupilam lekarstwo na dobra Recepta i to nie zadna sciema czeka sie 10 min na kod na komorke. Trzeba tylko odpisac objawy choroby (pomysl dokladnie czy to bedzie covid czy objawy grypowe jesli chcesz recepte ) i to prawda dawaja jakis kod na znizke na druga recepte ktorego Ja ze nie zapisalam bo sie spieszylam do apteki po ost opakowanie amantadyny w moim miescie!! Odpowiedz
   • 17 stycznia 2021, 15:04
    pewnie ze nie ściema bo bez ściemy straci się 65 ziko i zostanie się z niczym na dobra-sciema.pl ... Odpowiedz
 117. 15 stycznia 2021, 22:29
  Reportaż "dr Bodnar" Komu przeszkadza amantadyna? Grzegorz Braun https://www.youtube.com/watch?v=7_tkNTpdXms Odpowiedz
  • 15 stycznia 2021, 23:34
   Wysyłajcie link do tego wideo na pocztę każdej przychodni, swojej czy nie, w okolicy z apelem np. takim: "Otwórzcie przychodnię dla chorych jak zrobił to dr Bodnar w Przemyślu https://www.youtube.com/watch?v=7_tkNTpdXms Zapewnijcie swojej załodze lek na Covid-19 amantadynę/rymantadynę aby nie było obawy w przypadku zakażenia. Leczcie chorych na Covid-19 tym lekiem, bo nic innego nie jest tak skuteczne." Odpowiedz
   • 17 stycznia 2021, 19:30
    mozna SMSa na stacjonrny będzie im opowiadal :) Odpowiedz
 118. 15 stycznia 2021, 22:23
  Hej, Dzięki Wam zakupiłem Vigeryt-K poprzez dobra-recepta.pl (recepta) i gdziepolek.pl (wyszukiwarka aptek z lekiem nierefundowanym). Poniekąd odwdzięczając się podaję kod na dobra-recepta.pl obniżający cenę recepty o 20% (13 zł) podaje się go na końcu po kliknięciu "zapłac" kod to: "20off" (bez cudzysłowu). Pozdrawiam, i pamiętajmy, że dobro wraca. Odpowiedz
 119. 15 stycznia 2021, 20:09
  Witam, blagam o pomoc dla mojej kochanej babci 87 lat która ma zdiagnozowany covid. 5 dzień od pierwszych objawów, dziś gorączka podskoczyła do 39.4. Potrzebna recepta lub lek. Tel 507049523 tunia77@wp.pl Odpowiedz
  • 15 stycznia 2021, 21:16
   Proszę poprosić lekarza o lek RIMANTIN 50 mg powinien być łatwiej dostępny stosowanie jak poniżej w/g doktora Bodnara z 29.12.2020 Włodzimierz Bodnar 29 grudnia 2020, 23:12 Zawsze można poprosić lekarza o zapisanie- Rimantin 50mg 20 tab wskazania wirusowe dawkowanie 1-2 doby 3x2 cap. następnie 2x 2minimum 5-7dni, dwa opakowania starcza na 1 osobę koszt 100PL Odpowiedz
 120. 15 stycznia 2021, 20:08
  z www szczepka https://www.sott.net/article/447263-27-year-old-mother-suffers-seizures-is-hospitalized-after-taking-COVID-vaccine Odpowiedz
  • 18 stycznia 2021, 16:24
   Czy ktoś wie, jak długo amantadyna utrzymuje się w organizmie? Znalazłam informację, że po ok. 5 dniach 90% wydalane jest z moczem, ale co z pozostałą ilością? Pytam, bo leczyłam się viregytem i planuję zajść w ciążę, a nie wiem ile czekać?? Odpowiedz
 121. 15 stycznia 2021, 19:59
  Można zainteresować prasę zagraniczną tzw bulwarowke tym tematem oni lubią takie tematy Odpowiedz
 122. 15 stycznia 2021, 17:59
  Do Pani "Dono NOM" Większość z tych osób głosi , że nie ma żadnej pandemii. Jak Pani wyobraża sobie pomoc tych ludzi w propagowaniu leczenia amantadyną. Jeżeli ktoś nie uznaje choroby nie będzie propagował tego cudownego leku. Oni będą przyczyniać się do rozsiewania tej zarazy a nie do walki z nią. Odpowiedz
 123. 15 stycznia 2021, 16:58
  z www Krótkie, 6'18'', a jakie treściwe.. http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=30182&Itemid=53 Odpowiedz
 124. 15 stycznia 2021, 16:23
  Witam wszystkich tu obecnych i zwracam się z zapytaniem, Mąż jest dodatni od 09, 01,gorączkuje, od 12,01 włączyłam Amantadynę i nie widzę poprawy, gorączka cały czas 38 - 39 stopni, Dziś mija 3 doba podawania leku wg, schematu doktora,Proszę Was , czy tak może być? Od wczoraj dr, włączyła antybiotyk Macromax 500 mg 1x 1 tbl przez 6 dni, Kaszel pojedynczy raczej suchy. Może ktoś miał podobnie , proszę odezwijcie się. Pozdrawiam Odpowiedz
  • 15 stycznia 2021, 16:31
   u mamy mialem podobnie ale po 5 dobie goraczka spadla po amantadynie widocznie pozno zaczal brac i tez sie denerwowalem ze po 3 dobach nie bylo widac efektu ale juz w 5 dobie goraczka spadla i mama czula sie lepiej stosowalem 4razy dziennie przez 2 doby potem 2 razy dziennie 3 doby i na koniec 1 raz na dobe razem 10 dni Odpowiedz
  • 15 stycznia 2021, 20:13
   Czy jakiś lekarz osłuchał męża? Może mąż ma już zmiany w płucach, które trzeba leczyć antybiotykiem. Czasem trzeba, zastosować antybiotyk w zastrzykach, a nawet dwa. Odpowiedz
  • 16 stycznia 2021, 1:47
   PANI Alu, gorączka w tej dobie po amantydynie i mimo antybiotyku świadczy o toczącym sie stanie zapalnym w którym antybiotyk doustny sobie nie radzi. Najbardziej miarodajnym badaniem jest tomografia komp. płuc bodaj płatna i ustalenie stanu faktycznego i tego z czym walczymy. Jesli wirus ostro narozrabial i jest śródmiąższowe zapal płuc- met. Domową trudno bedzie piradzic sobie bo trzeba i rozrzedzac krew i wdrazac silniejsze antybiotyki domiesniowe lub dozylne. Od tego są szpitale covidowe. Wirus zatłuczony- teraz eliminowac powikłania. Ja bym korzystała. Odpowiedz
 125. 15 stycznia 2021, 14:32
  A moze nalezaloby napisac petycje do prezydenta A. Dudy z prosba o interwencje w tej sprawie, nie jest zbytnim zwolennikiem szczepionek poza tym moze zagrozic Pis-owi wetem ustaw w przypadku braku pozytywnych dzialan w sprawie amantandyny! Co WY NA TO DRODZY FORUMOWICZE? Odpowiedz
  • 15 stycznia 2021, 15:24
   Jestem za, tylko kto to zorganizuje? Pytam retorycznie bo prawda jest taka, że oglądamy się jeden na drugiego, kto pierwszy zorganizuje zbiórkę, listę, akcję, petycję itd. i... czekamy. Dużo ludzi by się dołączyło ale brak koordynatora, kogoś kto ma doświadczenie i wolę żeby takie coś zorganizować. Jestem gotowy podpisać się imieniem i nazwiskiem pod taką petycją (jak pewnie wielu tutaj), sam przygotowuję zapytanie do paru instytucji ale taka jest prawda że sam nie mam doświadczenia żadnego (jak i większość tu komentujących) w organizowaniu takich petycji. Gdzie są Ci społecznicy którzy tak głośno organizują inne akcje społeczne, mający doświadczenie, odwagę i wole. Bez nich to tylko komentarze i tak jak pisała w innym komentarzu Dentystka - tylko kółko wzajemnej adoracji:(( Odpowiedz
  • 15 stycznia 2021, 18:54
   Myślę że nie będzie żadnej oczekiwanej reakcji. Jakiekolwiek działanie ze strony Prezydenta RP w tej sprawie stanie sie kontrowersyjne. Odpowiedz
 126. 15 stycznia 2021, 2:01
  Dodam jeszcze ze moja mama 72 lata rowniez ma covida. Zostala sama w domu. Pierwsze objawy 4 stycznia. Bol glowy ze wymiotowala potem biegunka. Co dzien leci z nog nie ma sil kreci sie w glowie oslabienie silne brak apetytu. Raz byla karetka ale nie bylo goraczki saturacja 95, wiec nie zabrali. Za drugim razem nie przyjechali. Lekarz Poz tylko na tel. Bo nie przyjdzie. Chce jej podac viregyt k jutro bedzie lek dopiero. Mam obawy czy jej nie zaszkodze skoro to juz drugi tydz choroby. Nie mam.z kim skonsultowac. Prosze o pomoc czy smialo moge to zrobic? Odpowiedz
  • 15 stycznia 2021, 13:56
   Karo, tu na forum trzeba poszukać lekarzy, którzy starają się pomóc, Dentystka, Okulistka, takie nick. I dzwonić! A przede wszystkim napisać maila do Dr. Bodnara. Adres na stronie optimy. Również u Mamy pewnie jest zapalenie płuc i sama amantadyna już nie pomoże, trzeba antybiotyki. Dentystka dokładnie opisała jak to jest: karetka - tomograf - szpitalne leczenie zapalenia płuc. A amantadyna? Dr. Bodnar pisał, że w każdym stadium pomaga. Świadomy pacjent ma prawo żądać leczenia lekiem, o którym myśli, że mu pomoże uratować zdrowie, a amantadyna jest lekiem przeciwwirusowy. Może trzeba skonsultować jakiegoś radcę prawnego? A czy nie pisała Pani tu już gdzieś, że oboje rodzice leczą się na Parkinsona? Wtedy oczywiscie mama do szpitala zabiera swoje podstawowe leki. Serdecznosci :-) Odpowiedz
  • 15 stycznia 2021, 21:44
   A skąd jesteście? Proszę podać jakiś kontakt. Jeśli mama ma potwierdzony Covid i nie ma arytmii to ja bym podała, ale trzeba poznać pacjenta żeby ustalić schemat leczenia. Pozdrawiam. Joanna Odpowiedz
 127. 15 stycznia 2021, 1:48
  Moj tata 77 lat obecnie znajduje sie w szpitalu. pierwsze objawy 3 stycznia okropny kaszel goraczka zle samopoczucie. 7 stycznia trafil do szpitala.wynik uc pokazal obustrone zajecia. Podaja sterydy antybiotyk od dwoch dni tj. od srody 13 stycznia. Dzis rano tata mial podduszenie nie jest w stanie rozmawiac nie mamy z nim kontaktu tylko z lekarzem ktory powiedzial ze jes 1 antybiotyk wprowadza. Na pytanie o amantadyne lub osocze odpowiedzial ze na tym etapie jest za pozno nie pomoze. Co mozna zrobic w tej sytuacji? Tata ma czasem arytmie w przeszlosci mial 2 ablacje. Czy mozna podac amantadyne mimo to i jak to zrobic skoro lekarz nie chce? Odpowiedz
  • 16 stycznia 2021, 3:59
   Droga Karo. Mysle, że o ile tata jest władny jeszcze pisać, niech napisze oświadczenie ordynatorowi, że prosi o pozaprocefuralne wdrożenie amantydyny na własną odpowiedzialnosc i w razie jakiegokolwiek niepowodzenia w leczeniu nie rości żadnych ptetensji i niczego nie będzie dochodzil sądownie. Robi. To tylko na własną odpowiedzialnosc licząc sie z mizliwoscią powiklan a nawet utraty życia. Wtedy... Może coś wskóra Odpowiedz
 128. 15 stycznia 2021, 0:28
  prof Simon okazal sie po prostu wiernym wyrobnikiem Big Pharmy sam szerzac nieprawde Odpowiedz
  • 15 stycznia 2021, 5:14
   I nikt Simona nie zapytał, na podstawie jakich badań naukowych sobie tak gada? Odpowiedz
   • 19 stycznia 2021, 11:53
    Wierzyć Simonowi i w jego dobrą wolę, to tak jakby uwierzyć tow. Gomułce zaraz po tym jak kazał strzelać do robotników w 70 roku. To zwykły Kacyk tańczący dla grupy i własnych interesów. Wiem coś o tym i jego działaniach podczas zakażeń New Delhi - Klebsiella pneumoniae NDM prze kilku laty we wrocławskich szpitalach (m.in IV WSK). Zaniechania - to małe słowa... Odpowiedz
  • 15 stycznia 2021, 9:02
   Simon jest już tak skompromitowany,niewiarygodny-budzi totalne zdumienie,że tak go biorą do programów...przecież on musi plesc takie bzdury przez fakt,że forsowal wprowadzanie do Polski nieskutecznego Remdesewiru.Ile jeszcze nieszczęścia sprowadzi na nas tych kilku tetrykow? Odpowiedz
   • 19 stycznia 2021, 11:57
    Jak nie wiesz o co chodzi - to zazwyczaj chodzi o kasę... Co łatwo sprawdzić, ale tylko odpowiednim służbom... Odpowiedz
 129. 15 stycznia 2021, 0:14
  Moje oburzenie sięgnęło zenitu, kiedy dzisiaj w TVN 24 w programie FAKTY PO FAKTACH gość programu Prof. Simon, na pytanie redaktora o amantadynę w leczeniu Covid-19 plutł głupoty, a na koniec stwierdził, że to po leczeniu amantadyną wirus będzie mutował !!!! Ale tym zacietrzewieniem i końcowym stwierdzeniem sam sobie dał świadectwo jakim to on jest profesorem ! "Uczona" niewiedza godna pogardy , a nie tytułu profesora !!! Doktorze Bodnar, Bardzo, Bardzo proszę nie przestawać ratować ludzkie życie !!! Proszę pamiętać, że ktoś kiedyś pięknie powiedział, , że kto ratuje jedno życie RATUJE ŚWIAT przed zagładą !!! Ukłony i wyrazy wiekiego Szacunku ! Odpowiedz
 130. 14 stycznia 2021, 23:54
  Każdy MUR, każdy BETON można obalić i rozwalić , wirusa też można pokonać, mamy dr BODNARA i AMANTADYNĘ zacznijmy działać ..... Odpowiedz
 131. 14 stycznia 2021, 23:35
  Dzisiaj w audycji radia RMF ok godz.18-19 usłyszałam że mieszkańcy -właściciele pensjonatów , restauracji itp działalności ,okolic Karpacza ,Świeradów-Zdrój itd. zaczynają intensywnie działać by wrócić do" normalności" ( wypowiadał się burmistrz Świeradowa -Zdrój } podpowiadam mieszkańcom tych rejonów ,wykorzystajcie argument AMANTADYNY bo być może coś WAM i NAM to pomoże , pomóżmy sobie wzajemnie . Odpowiedz
  • 15 stycznia 2021, 17:55
   Większość z tych osób głosi , że nie ma żadnej pandemii. Jak Pani wyobraża sobie pomoc tych ludzi w propagowaniu leczenia amantadyną. Jeżeli ktoś nie uznaje choroby nie będzie propagował tego cudownego leku. Oni będą przyczyniać się do rozsiewania tej zarazy a nie do walki z nią. Odpowiedz
   • 15 stycznia 2021, 21:43
    A kto Panu powiedział,że oni nie uznają wirusa? Na stoku, czyli na świeżym powietrzu raczej ciezko się zarazić- no chyba,że chciałby Pan się z kimś calowac- to co innego.W restauracji nie wszystkie stoliki muszą być czynne,czyli z zachowaniem dystansu można coś spokojnie zjeść -po prostu uważnie i bez przesady. Odpowiedz
    • 16 stycznia 2021, 22:08
     Myślisz, że tacy ludzie będą promować amantadynę - cytat : Prawie co piąty Polak uważa, że nie ma żadnej epidemii koronawirusa i to tylko wymysł polityków, mediów i firm farmaceutycznych. A wśród osób między 18 a 34 rokiem życia ten pogląd podziela już prawie co trzecia osoba – tak wynika z badania przeprowadzonego dla serwisu ciekaweliczby.pl na panelu Ariadna. Ci ludzie nie pomogą w reklamowaniu cudownego leku jakim jest amantadyna.
 132. 14 stycznia 2021, 23:02
  było w opisach medycznych i jest artykuł o szczepkach https://www.newsbreak.com/news/1471765693349/flu-shot-fails-to-protect-seniors-and-may-increase-miscarriages Odpowiedz
 133. 14 stycznia 2021, 22:29
  10 zgonów po szczepionce? https://wgospodarce.pl/informacje/90775-zgony-po-zaszczepieniu-w-niemczech-naukowcy-o-przyczynach Odpowiedz
 134. 14 stycznia 2021, 21:39
  Kolejna sprawa to otwarcie gospodarki. Odpowiedz
 135. 14 stycznia 2021, 21:33
  Sprawą zasadniczą jest dostęp do chlorowodorku amantadyny czy innej pochodnej amantadyny w aptekach oraz aby lekarze chcieli miec piecze nad pacjentem i prowadzili go gdy ma pytania, o których pisze Pani Dentystka. Jesli chodzi o dostepnosc to proponuje pisma do hurtowni farmaceutycznych o zapewnienie na bieżąco leków w Polsce. Moze jesli będzie nacisk spoleczny to hurtownie zadziałają. TJesli chodzi o Odpowiedz
  • 14 stycznia 2021, 21:37
   lekarzy to zwykly czlowiek nie przekona lekarza, to musi zrobic drugi lekarz, czyli lekarze juz leczacy chlorowodorkiem amantadyny. Odpowiedz
 136. 14 stycznia 2021, 20:37
  Szanowni Blogowicze, przeczytajcie kolejny wpis Dr. Bodnara w zakładce Aktualności: https://przychodnia-przemysl.pl/list-otwarty-do-moniki-olejnik-w-sprawie-leczenia-amantadyna/. Czytając kolejne wpisy Pana Doktora - same łzy cisną się do oczu. Ten Człowiek robi wszystko co tylko może żeby pomóc nam chorym ludziom. Zróbmy coś żeby nagłośnić tę sprawę. Wczoraj wszelkie informacje przesłałam do wyleczonych posłów z prośbą o pomoc nam wszystkim. Kolejne informacje przekazałam także Panu Redaktorowi Witoldowi Gadowskiemu, mając nadzieję na umieszczenie tej sprawy w kolejnym swoim środowym programie. Błagam Was pomóżmy nie tylko naszemu Bohaterowi, ale także nam wszystkim. Pozdrawiam i zachęcam do większej aktywności. Odpowiedz
  • 14 stycznia 2021, 21:52
   Zgadzam się w 100 %. Niech każdy z nas zrobi wszystko co w jego mocy, w tej najważniejszej cały czas sprawie, na skalę kraju i świata! Odpowiedz
  • 15 stycznia 2021, 1:45
   Ktoś zaproponował Marsz Wyleczonych. Można zrobić takie wydarzenie na fejsbuku. Nawet jeśli byłby to tylko "wirtualny" marsz. Odpowiedz
 137. 14 stycznia 2021, 17:48
  Dziennikarze ich pociskaja w sprawie amadantyny i to kokretnie pod naciskiem opinii publicznej nie można przejść do porzadkudziennego będzie wprowadzony ten lek ale w okrojonym zakresie Odpowiedz
  • 17 stycznia 2021, 19:13
   Ze trzy dni temu pytałam w aptece (z ciekawości) - mają otrzymywać po 2 opakowania tygodniowo i tylko dla osób chorych na Parkinsona. Pytam: "A co, jeśli takich chorych jest więcej, niż dwóch?" Pani tylko wzruszyła ramionami okazując swoją bezradność. Demokracja jest dla uczciwych ludzi, a my u władzy takich raczej nie mamy. Przydałoby się pospolite ruszenie. Odpowiedz
 138. 14 stycznia 2021, 16:55
  https://covid-19-nieznane-fakty.pl/blog/szczepionka-przeciw-grypie-zwieksza-ryzyko-covid-19/ Odpowiedz
 139. 14 stycznia 2021, 16:41
  Czy moglibyście Państwo podzielić się swoim doświadczeniem, odnośnie leków używanych podczas leczenia, które towarzyszą amantadynie? Wiem że konieczny jest antybiotyk - ale jaki jest najlepszy. Oprócz tego leki wykrztuśne - czy np. flegamina wystarczy. Widziałam również że powinno się stosować hydroksychlorochinę i iwermektynę. Wiem, że zależy to od stanu choroby u każdego pacjenta indywidualnie, ale czy jest możliwość podania jakichś wytycznych, o które będziemy mogli zabiegać u naszych lekarzy - którzy niekoniecznie będą znali lub co gorsza nie będą popierali leczenia amantadyną. Chciałabym mieć świadomość o co mogę prosić lekarza i w jakie leki powinnam się zaopatrzyć. Wiem że ważna jest witamina D, cynk, witamina C - ale może Państwo macie wiedzę znacznie szerszą i stworzylibyśmy tutaj listę niezbędnych leków, witamin, suplementów, które pomogą nam uporać się z chorobą. Odpowiedz
  • 14 stycznia 2021, 16:56
   https://covid-19-nieznane-fakty.pl/zwalczanie-covid/ https://covid-19-nieznane-fakty.pl/blog/zwalczanie-covid-z-recepta/ Odpowiedz
  • 14 stycznia 2021, 20:59
   Bardzo ważnym elementem naszej odpornosci jest sklad flory bakteryjnej jelit- mówi się nawet "odporność zaczyna się od jelit" to jest nasza pierwsza zapora przeciw patogenom, wirusom itd.czyli wszelkie probiotyki są korzystne,bakterie kwasu mlekowego,kwas maslowy,wszelkie gotowe zestawy np.w Sanprobi. Co za tym idzie kieszonki, prawdziwy kefir(ten w butelce z zielonym kapslem) Pojawiały się też pytania czy wystarczy zażywać antybiotyki w formie tabletek, bo czasem jak to było wspominane w ciężkim przebiegu może pojawić się konieczność stosowania dozylnie lub domiesniowo i tu pojawia się pytanie o szpital.W większych miastach można zamówić kroplowke witaminowa lub inną nawet na kaca.Moze w sytuacji aktualnej można zamówić taką pomoc? Odpowiedz
   • 15 stycznia 2021, 12:17
    Dopisek subiektywny: Proszę dobrze się rozeznać w jakości probiotyków. Dobrych parę lat temu kupiłem jakiś (pamiętam tylko że zielone opakowanie) tani probiotyk w aptece i piątego dnia brania antybiotyku wziąłem ten probiotyk i niemal natychmiast dostałem uczulenia takiego, że straciłem na chwilę przytomność. Oczywiście potem karetka, przecihistaminy w szpitalu i się uspokoiło. Po jakimś roku, jak miałem dostać antybiotyk i probiotyk, to wspomniałęm o tej sytuacji lekarzowi. Powiedział, że niemożliwe że od probiotyku, więc dał antybiotyk z innej grupy i wypisał też inny probiotyk (nie pamiętam nazw, niestety, ale znany). Sytuacja niemalże się powtórzyła, z tym że wziąłem go na trzeci dzień brania antybiotyku. Wziąłem zmieszany z jogurtem żeby nie było wątpliwości jak. Wysypka pojawiła się wolniej, ale na wszelki wypadek też wezwałem karetkę, bo wapno nie było skuteczne (o czym już teraz wiem). Od tamtego czasu nie brałem już więcej żadnych probiotyków, a z antybiotykami w zasadzie się pożegnałem od kiedy wdrożyłem wit.D3 (też z początkowymi przebojami uczuleniowymi na składniki suplementu). To tak na marginesie. Odpowiedz
 140. 14 stycznia 2021, 14:45
  byc moze juz ten watek byl poruszany. Czy moga Panstwo dorawdzic czy przy pojawieniu sie pierwszej goraczki +38, w schemacie dr Bodnara, nalezy podawac leki przeciwgoraczkowe i probowac ja zbic czy tez zrezygnowac z nich i czekac az organizm sam zwalczy goraczke? Odpowiedz
  • 14 stycznia 2021, 18:49
   Nie czytał Pan ze zrozumieniem schematu leczenia Doktora Włodzimierza Bodnara. JEST NAPISANe: W COVID-19 w pierwszym etapie w większości przypadków występuje przewaga zmian w dolnej prawej stronie płuc. W tej chorobie jest pełne leczenie objawowe jak w innych chorobach. Wszystkie leki stosuje się w zależności od objawów. Zawsze podkreślam, że amantadyna nie jest lekiem za coś czy w zamian. Nie odstawiamy leczenia objawowego, amantadyna to lek dodatkowy działający bezpośrednio na wirusa, czyli na patogen – hamując jego rozwój. ZATEM: stosuje sie leki na objawy, ktore wystepuja, amantadyna w tym czasie ma dzialac dodatkowo na wirusa Odpowiedz
 141. 14 stycznia 2021, 14:38
  Dzwonię po aptekach, nigdzie nie chcą sprzedać Viregyt-K nierefundowany, co więcej w dwóch aptekach usłyszałam że w hurtowniach nie ma leków z amantadyną.... tyle znaczy zdrowie Polaków Odpowiedz
  • 14 stycznia 2021, 16:48
   Tu jest nierefundowany: https://www.gdziepolek.pl/produkty/82635/viregyt-k-kapsulki/apteki/w-polsce?pvId=257461 Ale proszę wcześniej zadzwonić bo zapasy się kurczą. Odpowiedz
   • 14 stycznia 2021, 20:56
    ,dziękuje co dziwne mieszkam we Wrocławiu tu jest pełno aptek, mają Viregyt ale nie chcą sprzedać, być może uda się wziąć amantix jako zamiennik bo do najbliższej apteki z nierefundowanym viregytem mam kawałek tylko to wtedy 30 tabletek zamiast 50 Odpowiedz
    • 14 stycznia 2021, 21:19
     Sytuacja w aptekach zmienia się szybko. Lek jest a za chwilę nie ma. I odwrotnie. Widać ruszył import. Na receptę 100% nie sprzedadzą Pani w większości aptek, bo jest zakaz tzw. "ministra zdrowia". Taki mamy klimat. Ja też mam receptę na nierefundowany i odbijam się od apteki do apteki. Proszę obserwować sytuacje pod tym linkiem, dzwonić i rezerwować, bo jak Pani dojedzie to może być już po leku. Wrocławia jeszcze nie widziałem wśród tych aptek. Lek może Pani kupić w Czechach lub Niemczech. Tylko trzeba wydrukować receptę, którą pewnie ma Pani w portalu pacjent.gov.pl lub wysłał lekarz.
    • 15 stycznia 2021, 0:28
     Najblizej wrocławia na ta chwile na 100 proc lek jest tu 48,6 km APTEKA CENTRUM ZDROWIA Świdnica, Stefana Żeromskiego 11 Viregyt K 0,1 g | 50 kaps. | na receptę Wybrane opakowanie jest dostępne 71,2 km APTEKA CENTRUM ZDROWIA Krotoszyn, Mickiewicza 13 Viregyt K 0,1 g | 50 kaps. | na receptę
 142. 14 stycznia 2021, 12:39
  Mam pytanie od osób które zamawiały z apteki Farmazon i już lek dostały. Czy wszystko jest w porządku, czy to nie jakaś podejrzana podróbka? Mam wątpliwości co do tego sklepu, już 3 raz podają mi inne konto bankowe bo każde poprzednie nie działało. Proszę email do mnie konradsew@wp.pl Odpowiedz
  • 14 stycznia 2021, 13:51
   Proszę sprawdzić komentarze z 27 listopada 2020r. Opakowanie wygląda , dokładnie tak jak na zdjęciu pani Magdy. Dodam od siebie, że pojemniczek jest (wydaje się) szklany a na dnie ma wypukły napis EGIS. Jego wymiary , cały czas mam na myśli czeską wersję, średnica to około 42 mm a wysokość ( razem z plastikowym zamknięciem), około 77,2 mm. W kartonowym pudełeczku jest też ulotka w języku czeskim. Odpowiedz
   • 14 stycznia 2021, 20:07
    Ja wysyłałem w EUR na: Nazwa odbiorcy:PILZONA CORPORATION LTD Numer rachunku odbiorcy:BE50967110856818 Kod SWIFT:TRWIBEB1XXX przelew dotarł po 2 dniach. Odpowiedz
  • 14 stycznia 2021, 21:59
   Alternatywnie proszę znaleźć mój post niżej pod moją nazwa nicka. Sprowadzanie z Niemiec Odpowiedz
  • 14 stycznia 2021, 22:39
   Jak kupiłem 28 grudnia, przelew doszedł 30 grudnia - otrzymałem 12 stycznia. Odpowiedz
 143. 14 stycznia 2021, 11:44
  Slav. CZŁOWIEKU DOBRY ACZ NAIWNY. 7 Listioada wyslalam. Osobiste zapytanie do Ministra Zdrowia w sprawie dr Bodnara. 27 listopada na biurko dostalam odpowiedź, że i owszem, mamy bronic życia ludzkiego za wszelką cenę niemniej sprawie trzeba sie przyjrzec, zrobic badania kliniczne a w ogole to leczac was viregytem pozbawiamy biednych parkinsonowców ich leków( mimo że mają jeszcze inne specyfiki. Wyjscie Salomonowe. Niby możecie, ale róbta co chceta. Lek wam przystopujemy... No to zawsze mozna powiedziec pacjentowi... No wie pan chcialbym ale nie ma czym. Jak wiceminister polegl i viregyt go uzdrowil no to wrócili - ale na takich zasadach- żeby leku i tak nie było. Slav... Leczenie covid to nie sama amantydyna. I tu zaczyna sie problem. Gdyby tak bylo kazdy spod ziemi by wyciągnąl tabletki, zjadl i poszedl do roboty. Caly czas tlumacze, ze przebieg choroby trzeba monitorowac niemal u kazdego z osobna bo jeden dzwoni i w drugiej dobie pyta że mu w glowe zimno i czy tak ma byc, a drugi że ma glowe zdretwialą i czy tak ma byc. Oszalejesz odbierajac 50 takich tel jak nie 100 dziennie nie mowiac juz o tych co maja choroby wspolistniejące dużo poważniejsze niż hipochondria czy niedowiarstwo i nad tym REALNIE TRZEBA CZUWAC. Państwo przez swoje posunięcia sprowadzilo dr Bodnara do polityki niszowej na jego wlasną odpowiedzialnosc. Wierzycie w to że na 7 ośrodków ktore mają zająć sie badaniem klinicznym amantydyny pozwolą sprawdzic schemat Bodnara czy dziala... No zobaczymy. Ja nie uwierze w to. Czy inny schemat bedzie sprawdzony i rownie skuteczny? Jesli nie wpiszą jego metody w schemat leczenia- szpitale nie będą mogly leczyc pozaproceduralnie. Lekarze teoretycznie tak-praktycznie nie. Nad nami jak topór wisi odpowiedzialnosc karna i zupelnie inaczej wygląda ona już w sądzie gdy rodzina pochowa zmarlego i dochodzi roszczen. Najpierw sprawdzają czy dzialales zgodnie ze sztuką lekarską i schematami leczenia. Po to one są. Choc wit C o ile wiem nie jest wpisana w schemat leczenia grypy a sie ja stosuje. Ale tez wiadomo że wit C grypy nie wyleczy a amantydyna - covida może. I tu jest problem. DOPÓKI WIĘKSZOŚĆ LEKARZY NIE ZACZNIE TYM LECZYĆ NIE MAMY SZANS. Musimy doglądac przebiegów tej choroby, modyfikować leczenie, sprawdzac płuca, rozrzedzac krew... Czy mamy na telefon uczyc was robic sobie zastrzyki? A co w przypadku wstrząsu? Ukrzyżują nas. No cóż, jak ja się wyłożę, wynajmę campera, ogrzewac sie będę kuchenką, zaparkuję pod Optimą w Przemyslu i niech dobry Bodnar opatrzy mój covid. O ile będzie jeszcze żyl i nie zląduje po calym tym bajzlu w psychiatryku. Ja wyleczylam jego schematem rodzinę i znajomych. I oni są wdzięczni. Ja jestem przekonana że schemat dziala. Ludzie sie leczą tym lekiem, nigdzie go dostac nie można a tworzymy tu na forum krąg wzajemnej adoracji. Przy ustawie antyaborcyjnej ludzie byli na ulicach. Tu na covid umiera nam miesiecznie jedno 15tysieczne miasto i co robi statystyczny Polak, który już kogos stracil w rodzinie a zaraz sam może być chory? . Fala pandemii nie maleje, schemat Bodnara dziala a odzew spoleczny na problem... Sami widzicie jaki. Tak Polak ma. A za ustawe antyaborcyją pozabijaliby na ulicach. Jestescie w malych duzych miastach. Wpływajcie na swoich marszałkow żeby oni dyscyplinowali górę. Może trzeba jak te matki dzieci niepełnosprawnych polożyć plackiem z 200 osób w sejmie, żeby ktoś sprawdzil ten schemat. Zorganizujesz to SLAV? W tym kraju grzecznie- będziecie tylko chorowac. Odpowiedz
  • 14 stycznia 2021, 12:40
   Niestety , ale to w 100% prawda i takie są smutne fakty. Zamiast suplementować osoby starsze i zapewnić im zaopatrzenie i dystans społeczny, osoby chore leczyć amantadyną i innymi lekami w początkowej fazie choroby i dzięki takiej strategii otworzyć wszystkie placówki medyczne, odblokować oświatę i gospodarkę, decydenci podążając za resztą świata zachodniego, skazują nas na uczestnictwo w szaleństwie , którego końca nie widać, bo szczepionki tego kryzysu do końca nie rozwiążą. Jesteśmy świadkami i chaosu i złej woli. Potulne uczestniczenie w tym co się dzieje do niczego dobrego nie doprowadzi. Odpowiedz
  • 14 stycznia 2021, 15:12
   Pani Dentystko tak to właśnie wygląda. Może to nowa odsłona programu "PRZYJAZNE PANSTWO"....Widać też że nie ma co się wkrecac w politykę, bo oba główne ugrupowania to jedna kicha.Mogly być protesty na ulicach sponsorowane przez ruch "Antifa"(główny sponsor Soros) A nie ma kto zająć się dostępnością leku mogącego zastopowac pandemie.Lekarze nie powinni cały czas nawiązywać do hasła, ze"leku nie ma w schemacie"-no i co z tego? Medycyna to nie matematyka- lekarz może stosować wszystkie metody zgodnie z jego aktualną wiedzą. Gdyby tak nie było zawód lekarza mogłaby wykonywać osoba po szkole podstawowej zaopatrzona w schematy...Drodzy lekarze,nie dajcie sobie wmówić, że będą was uczyć leczyć niekompetentne urzędasy. Odpowiedz
   • 16 stycznia 2021, 3:50
    DROGA KKK. W teorii 200% racji. Inaczej rzecz ma się w sądzie gdy jest trup. I dla prokuratora to maleńkim maczkiem " nawet pozaproceduralnie" ( ratować pacjenta) robi się bardzo wyraźne. A póki co Antybodnarowców mamy na full. Inaczej nie byloby pandemii. Twoje postępowanie w stosunku do pacjenta będzie oceniał biegly. Znasz to powiedzenie: Dajcie mi czlowieka a znajdę wam paragraf? Jak biegly będzie antybodnarowcem - życzę powodzenia. Mialam zalanie mieszkania. Wysoko ubezpieczonego. Remont kapitalny. Ostatecznie wygralam. 6 lat w sądzie.Gdyby to były Indie, gdzie tłum biedoty na ziemi siedzi i jest wdzięczny za każdą lekarską pomoc a jak nie wyjdzie- trudno, śmialo moglabym sie przekwalifikować. Ale Polak to Polak. Dzis cie na rękach nosil będzie a jutro krwi upuści. Bodnara kochacie, na rękach go nosicie bo w medsłużbach lock down. Nie ma znikąd pomocy, niewielu w Polsce tyłek pozaproceduralnie nadstawia-to jest na piedestale. Ja pracuję 30 lat non stop przy pacjencie, praca dentysty jest moją pasją i żywiolem, ale co ludzie potrafią też widzialam. Dlatego te procedury i schematy są ważne. Nie każdy lekarz jest lekarzem z powołania i nie każdy ma w sobie heroizm i etykę Bodnara. I sily żeby sie potem kopać po sądach. Dlatego umywająęce. Boją się konsekwencji postępowania pozaproceduralnego. DZIS nauczyciele musza pisać o uczniu zamiast go uczyc. U pacjenta też. W papierach ma się zgadzać. Nawet jesli nie ma go juz na liscie żywych. Odpowiedz
  • 15 stycznia 2021, 2:28
   Udostępniłam Pani apel na fejsbuku. Pewnie przejdzie bez echa, jak wszystkie dotyczące amantadyny... Odpowiedz
 144. 14 stycznia 2021, 2:26
  Korzystajcie ze swojego prawa Dostepu do informacji publicznej. Być może nie wszyscy wiedzą ale każdy obywatel ma prawo wysłać nawet anonimowego maila do każdego organu władzy publicznej z żądaniem odpowiedzi na pytanie dot. sprawy publicznej. A taką napewno jest informacja jakie działania podjęto w sprawie tak ważnej kwestii jak sprawa amantadyny - potenjcalnego leku w tak trudnej sytuacji jak pandemia. Piszcie pisma, maile itd do prezydentów miast, posłów, senatorów, prezydenta, ministerstw i gdzie się da z żądaniem odpowiedzi na pytanie. Piszcie do swoich lokalnych posłów i senatorów, zwłaszcza na podkarpaciu co zrobili w sprawie: "Jakie (realne) działania podjał Pan/Pani w celu zbadania tak ważnej sprawy jak potencjalny lek na Covid w sytuacji gdy zagrożone jest zdrowie i życie obywateli, tysiące Polaków umiera tygodniowo a gospodarka niesamowicie cierpi. Jakie realne działania podjął Pan/Pani osobiście w tej życiowo ważnej sprawie?" Pewnie od wielu szybko odpowiedzi nie otrzymacie, ale pamietajcie o tym od kogo dostaliście/nie dostaliście i dajcie znać. Odpowiedz
 145. 14 stycznia 2021, 1:12
  Na Dolnym Śląsku wszystkie apteki już mają porobione rezerwacje na nierefundowany lek 100%. Po pytaniu jak długo pacjent może odebrać lek usłyszałem, że do czasu kiedy przyjdzie. Potwarza się sytuacja z zaćmą, kiedy pacjent zapisywał się do kilku ośrodków, operował zaćmę a potem nie dzwonił do pozostałych żeby zwolnić miejsce. Po moich telefonach lek zniknął z internetu i czekamy na kolejne dostawy, może za miesiąc się uda. Odpowiedz
  • 14 stycznia 2021, 3:38
   Proszę nie czekać miesiąc tylko szukać w przygranicznych aptekach niemieckich. Poczytać wpis od Solucja. Najważniejsze, że ma pan receptę i czas. Odpowiedz
  • 14 stycznia 2021, 3:48
   ... Albo z Czech Odpowiedz
 146. 13 stycznia 2021, 23:47
  Witam -czy ma ktos możliwość odstąpienia Viregyt-K ew. recepptę na pełnoplatny -- jest do kupienia u mnie w aptece --ale nie mam recepty -- brat bardzo chory -Covid potwierdzony 504234873 Odpowiedz
  • 14 stycznia 2021, 2:20
   JESTEM ZŁAMANA I JAKO LEKARZ I JAKO CZŁOWIEK. WIELKI SZACUN DLA MIN WARCHOŁA ZA UCZCIWOSC I ZA TO ŻE NA TWEETERZE OGLOSIŁ ŻE LECZYŁ SIĘ AMANTYDYNĄ CZYLI POZAPROCEDURALNIE. PRZYZNAL TO W WYWIADZIE TELEWIZYJNYM. NIE ZAMIÓTŁ POD DYWAN. NIE TRZYMAL W SZUFLADZIE NA CZARNĄ GODZINĘ A GDY TA MINĘŁA TRZYMAŁGĘBĘ NA KŁÓDKĘ, JAK TO ROBI WIELU. Panie Wiceministrze - klękam. Fajnie że jest pan wiceministrem sprawiedliwosci bo to co Pan zrobil jakoś współgra. Trochę pan zrobił kłopotu co niektórym ale już poogarniali. Dali z powrotem lek, ale zabrali... Dali badania kliniczne ale tak żeby wyszlo tak " jak trzeba. Najbardziej zasłużony... Najbardziej pominięty. Polska tak ma. Tu prorokiem nie będziesz. DOPIERO JAK NOBLA DOSTANIESZ TO BĘDĄ SZUKAC GDZIE MIESZKASZ. DROGI PACJENCIE! JAK MAMY CIĘ LECZYĆ? Jak postąpimy zgodnie ze schematem - to możesz umrzeć. Nic nam nie zrobią. No cóż... COVID. JAK WAS LECZYMY AMANTYDYNĄ... niech tylko nam się noga śliźnie. Wy płaczecie a my mamy na odleglosc 300, 500 km pilnowac leczenia niezgodnego z wytycznymi gdzie choremu w Covidzie wszystko stac się może... Byle zgodnie z procedurą. Macie i chorować i umierać wg tabelek. Ktoś pełen dobrej wiary i naiwnosci chce apelować do Papieża Franciszka. Ludziska. .. O czym wy rozmawiacie. Jak Franciszek poradzi sobie z tymi co auta od bezdomnych dostają to może dorośnie do wstawiania się za badaniami klinicznymi. BODNAR JEST DLA MNIE WIELKI. JEST PRZYKŁADEM. CHŁOPEM Z JAJAMI KTORY CHOCIAŻ WIERZY W TO CO MÓWI. I PRAKTYKUJE TO CO MÓWI. ALE NIE JEST MASZYNKĄ DO LECZENIA COVIDA. JEST SKONCZONYM CZLOWIEKIEM O SERCU KTORE W KONCU MOŻE NIE WYTRZYMAĆ. MUSIAŁBY TU WJECHAĆ NA BIAŁYM RUMAKU Z NOBLEM POD PACHĄ I GRATULACJAMI CALEJ UNII I USA Z ROSJĄ DO SPÓŁKI, Żeby Łaskawszym okiem Polak spojrzal na to co widzi juz coraz więcej krajów bo lek znika. PO tym co zobaczyłam , czego doświadczam, czytam i słucham przez telefon NIE WIERZĘ W TEN KRAJ. Dzięki amantydynie wyzdrowiało pól mojej rodziny, kupa znajomych chorych na potwierdzony covid, bez większych powiklan. Powinnam teraz zgodnie z procedurami powiedziec sobie : I TAK BY WYZDROWIELI. Przecież jeden z naszych guru mówi wyraźnie: PENICYLINĄ RAKA NIE WYLECZYSZ. Może i tak. Ale żywi zza grobu nie przemówią bo żyją. A ile pomników mialabym jeszcze do sprzątania gdyby nie amantydyna dana w samą porę- Bóg jeden wie. No cóż... Życzyć wszystkim, którzy wiążą nasze lekarskie ręce pełnoobjawowego covida na pograniczu życia i śmierci przechodzonego zgodnie ze schematami leczenia ktore sami ustanowili. Z honorem. Bez patrzenia w kierunku Przemyśla i jego szarlatańskich metod. Przykro mi kochani. Nie możemy wam wszystkim pomóc. Jesteśmy lekarzami ale tylko ludźmi. . Odpowiedz
   • 14 stycznia 2021, 3:33
    Czy siarczan amantadyny tez działa ?? Odpowiedz
    • 14 stycznia 2021, 5:18
     Działa, tylko wolniej.
   • 14 stycznia 2021, 5:16
    Przeżyłam już parę dziesiątków lat i dopiero teraz zaczynam tracić wiarę w człowieka. Wychodzi tak, że im bardziej jest ktoś podły i bezwzględny, tym wyższe zajmuje stanowisko w hierarchii rządzącej. Dla mnie to jest bestialstwo, co robią nasi podli decydenci. I tak nie po chrześcijańsku życzę im, aby jak najszybciej dostali od losu "według zasług". Trudno im życzyć dobrze. A może ktoś za granicą podjąłby się takich badań, skoro w Polsce nie ma co na to liczyć? Dzięki Bogu, że mimo wszystko są tutaj jeszcze prawdziwi Lekarze! Odpowiedz
    • 14 stycznia 2021, 9:30
     Środowisko lekarskie jest hierarchiczne jak w Kościele. Najwyżsi "dostojnicy" doradzają rządowi, a reszta ma się podporządkować przekazowi z góry, choćby był sprzeczny ze zdrowym rozsądkiem. Po 2.: na studiach medycznych nie uczą krytycznej analizy tylko wykucia masy materiału. Po 3.: brak niezależnych polskich instytucji medycznych weryfikujących informacje przychodzące z amerykańskiego świata naukowego (nadmierna ufność) jak i krajowych źródeł, których zwykle jest mało albo są traktowane z buta - taka weryfikacja jest kosztowna ale widzimy, że niezbędna. Efekt: porażka systemu medycyny konwencjonalnej ściśniętej w gorsecie konformizmu i procedur. Nie należy tracić wiary w ludzi, jeszcze są ludzie posiadający odwagę cywilną. Ale teraz robi się trudniej, wielkie prywatne firmy mediów internetowych wraz z rządami wprowadzają bezpardonową walkę z tzw. dezinformacją, a faktycznie wprowadzają cenzurę (blokowanie wypowiedzi Trumpa, który jeszcze jest prezydentem): https://bit.ly/3idOM8E https://bit.ly/38F9RWu https://bit.ly/35Fq7VI https://bit.ly/3nFtRMZ
   • 14 stycznia 2021, 20:52
    Jeżeli pani o swoim kraju mówi " ten kraj" to mam wątpliwości czy pani czuje się Polką, a drugie, dlaczego miesza pani ojca Rydzyka do kwestii leczenia amantadyną? Pani feruje sądy bez podstaw, proszę sobie poczytać Nasz Dziennik z ostatnich 4 tygodni, to przekona się pani, że sprawa leczenia amantadyną była poruszana wielokrotnie i to na pierwszej stronie dziennika w pozytywnym kontekście. Odpowiedz
   • 15 stycznia 2021, 2:00
    Pani też jest Bohaterką tego czasu! Odpowiedz
  • 14 stycznia 2021, 2:32
   Proszę pilnie podać email do siebie Odpowiedz
   • 14 stycznia 2021, 2:38
    Pani Elżbieto, maila. W ogóle ludzie piszcie chociaż miasto skąd jesteście i maila. Odpowiedz
    • 14 stycznia 2021, 3:00
     elzbieta1442wp.pl Poznań
    • 14 stycznia 2021, 3:01
     elzbieta144@wp.pl
    • 14 stycznia 2021, 3:18
     embis@wp.pl Perth uk wielka Brytania
  • 14 stycznia 2021, 11:38
   Pani Elzieta, kod do e-recepty zgodnie ze wskazaniami można otrzymać w 5 minut np. na stronie: https://super-recepta.pl/e-recepta/dowolna-e-recepta/ Jednak tylko zgodnie ze wskazaniami, a lek Viregyt-K oprócz choroby Parkinsona dedykowany jest dla stanów grypowych (nie dla COVID). Jeśli dane w formularzu są poprawne, a opisane dolegliwości wskazują na stan grypowy receptę otrzymuje się bez problemu. Jednak w przeciwnym wypadku nie dają recepty i nie zwracają kosztów. Odpowiedz
  • 14 stycznia 2021, 11:56
   Chyba najlepiej gdyby udało się Pani skontaktować z dr Bodnarem choćby mailowo (podać w mailu nr telefonu) lub z jakimś innym lekarzem i uzgodnić z nim leczenie amantadyną. Odpowiedz
  • 14 stycznia 2021, 19:02
   prosze napisac na bruce30@tlen.pl topodam jak zdobyc recepte. Odpowiedz
   • 22 stycznia 2021, 16:21
    Proszę o wskazówki jak zdobyć receptę.Pozdrawiam Urszula Odpowiedz
  • 15 stycznia 2021, 11:44
   Recepte mozna kupic tutaj https://dobra-recepta.pl/ Czekalem kilna godzin wpisalem ostre objawy grypowe Odpowiedz
 147. 13 stycznia 2021, 22:29
  Szanowni Państwo przeczytajcie artykuł Pana Doktora, który znajduje się w zakładce Aktualności:https://przychodnia-przemysl.pl/co-dalej-z-leczeniem-amantadyna/ W związku z tym myślę, że powinniśmy nagłośnić tę sprawę we wszystkich mediach społecznościowych wklejając powyższy link Pana Doktora. Możemy również pisać do wszystkich posłów i senatorów bez względu na ich przynależność partyjną. Może znajdziemy odważnych dziennikarzy, którzy napiszą i/lub nagrają tę bulwersującą sprawę. Jeżeli teraz nic nie zrobimy to kiedy ośrodek w Lublinie wyda negatywną opinię (a na taką się zanosi słuchając ostatniego wywiadu z Panem prof. Rejdakiem w programie red. Pospieszalskiego -gdyż nie będzie badał działania amentadiny na ludziach przebywających już w szpitalu bo tam są inne procedury, których nie można naruszyć) to wówczas zostaniemy pozbawieni jakiejkolwiek pomocy od lekarzy, którzy już nic nie będą mogli dla nas zrobić. Pozdrawiam Odpowiedz Odpowiedz
 148. 13 stycznia 2021, 21:36
  Witam. Potrzebuje. lek viregyt k. Prawdopodobnie brat chory. W przychodni nie chcą przepisać. . Czy mógłby ktoś odsprzedać. Bo ludzie już piszą że i nawet Z receptą nie chcą sprzedać w aptece? Czy to prawdą. Z góry dziękuję. cezar467@wp.pl Odpowiedz
  • 13 stycznia 2021, 21:44
   Brat powinien zrobić test, a w momencie narastania charakterystycznych objawów zacząć zażywać lek. Jeśli nikt się nie odezwie, proszę spróbować z tak jak w komentarzu "Solucja". Albo jeśli nie chce pan czekać przez internet zdobyć receptę na Rimantin 50mg po 20tabletek. Na leczenie jednej osoby potrzebuje pan 2 opakowania (ok 50 zł za opakowanie 100 %w aptece). Rimantin też jest przeciwirusowy. Schemat leczenia znajdzie pan w komentarzach. Odpowiedz
  • 13 stycznia 2021, 21:57
   Proszę u lekarza poprosić o receptę na RIMANTIN 2 opakowania (chlorowodorek rymantadyny). Schemat leczenia jak podaje doktor Bodnar z 29.12.2020 tutaj na stronie. Odpowiedz
  • 13 stycznia 2021, 22:03
   Włodzimierz Bodnar 29 grudnia 2020, 23:12 zawsze można poprosić lekarza o zapisanie- rimantin 50mg 20 tab wskazania wirusowe dawkowanie 1-2 doby 3x2cap. następnie 2x 2minimum5-7dni dwa opakowania starcza na 1 osobę koszt 100PL Odpowiedz
  • 14 stycznia 2021, 18:01
   receptę dostanie Pani na dobra-recepta.pl w objawach wpisać grypa,a potem przez internet poszukać które apteki mają nierefundowane na ktomalek.pl Odpowiedz
 149. 13 stycznia 2021, 20:54
  Mam taki pomysl aby informacje o amantadynie i leczeniu nia Covid przez dr Bodnara wyslac do papieza Franciszka, tylko musialby byc ktos kto zna jezyk wloski lub hiszpanski i potrafilby przetlumaczyc najbardziej istotne kwestie, jest tam tez przy papiezu polski kardynal Krajewski, ktory niedawno chorowal na Covid, nie wiem czy juz wyzdrowial, moze do niego tez, oczywiscie po polsku. Czy ktos uwaza, ze jest to dobry pomysl? Bo zwyczajnie przeraza mnie mysl o tym, ze lek jest w zasiegu reki a ludzie tak masowo umieraja! I co gorsza trafiajac na ludzi z oslabionym systemem immunologicznym wirus mutuje, i niedlugo moze byc jeszcze grozniejszy. Odpowiedz
  • 13 stycznia 2021, 21:50
   Witam. Ja znam dość dobrze język Włoski i mogłabym spróbować napisać list proszę o kontakt Odpowiedz
   • 13 stycznia 2021, 22:06
    Super, ze sie odezwalas Aga, moze razem cos sprobujemy zdzialac. Odpowiedz
  • 13 stycznia 2021, 21:53
   Uważam, że to świetny pomysł, chociaż Papież stwierdził, że sam się zaszczepi to jednak jest otwarty na cierpienie ludzkie. Pytanie tylko czy list taki dotrze bezpośrednio do Ojca Świętego i kto go napisze, dobrze gdyby to napisała jakaś np. rada parafialna z proboszczem, sam nie wiem. Odpowiedz
   • 13 stycznia 2021, 22:10
    Dzieki za odzew JakubGalicyjski, masz racje ze nie wiadomo czy uda sie aby papiez dostal ten list do rak wlasnych, no coz, trzeba to wszystko przemyslec i zaplanowac, moze beda jakies pomysly od innych osob. Odpowiedz
  • 14 stycznia 2021, 17:16
   Gdyby papież nie pchał masońskiej agendy szczepionkowej, to moze byłby sens. Odpowiedz
 150. 13 stycznia 2021, 19:21
  Mój mąż ma potwierdzony wynik Covid . Od soboty ,goraczka38,39stopni kaszel , smaku ,zapachu, osłabienie . Chciała bym zapytac jak mogę mężowi podać lek z amantadyną. Katarzyna Odpowiedz
  • 13 stycznia 2021, 19:37
   Proszę zostawić do siebie jakiś nr telefonu lub email i najlepiej miasto/region. Wtedy ktoś będzie mógł Pani pomóc. Jeśli nie ma pani leku, proszą poszukać wpisów od "Solucja", "Dentystka" lub "Michał". Na pewno i tak potrzebujecie kontaktu z Lekarzem rodzinnym (oprócz amantadyny, potrzebny jest antybiotyk np.azytromycyna, jakiś lek wykrztuśny). Czym szybciej tym lepiej. Tak jak Dr Bodnar pisze oprócz amantadyny, musi być pełne leczenie objawowe (kaszal,gorączka - trzeba leczyć chociaż swoimi sposobami). Jeśli mąż nie jest uczulony na kwas acetylosalicylowy to polopiryna albo polocard - w ramach profilaktyki przeciwzakrzepowej, co też jest ważne (chyba że lekarz da heparynę). Amantadyna wg schematu od Dr Bodnara - wariant 1. lub 2. - czyli przez 3dni po 1 tabletce co 6godzin,potem następne 2dni po 1 tabletce co 8godzin,potem następne 5-9 dni,1 tabletka co 12 godzin. Dużo pić (ważne), zwłaszcza przez pierwsze dni. Wszystko co Dr Bodnar pisze wyżej. Odpowiedz
  • 13 stycznia 2021, 23:05
   Proszę podać telefon lub email Odpowiedz
 151. 13 stycznia 2021, 17:18
  z kanału Media Narodowe szczepka co19 fakty https://www.youtube.com/watch?v=a5qQNOz6X3ECzyli Odpowiedz
 152. 13 stycznia 2021, 11:01
  Ludziska nie korzystajcie z dobra-recepta.pl to złodzieje !!! Odpowiedz
  • 13 stycznia 2021, 11:47
   Każda zarejestrowana Firma posiada nr. KRS Aby się upewnić, że Firma działa, należy sprawdzić na stronie http://www.infoveriti.pl/ numer KRS. Gdybyś to uczynił, teraz byś nie płakał nad stratą. Odpowiedz
   • 13 stycznia 2021, 22:28
    nie płacze panie bodzio mają nawet numer działalności medycznej nawet i chuj z tego ... nie wiesz kto i co to dopóki cię nie oszukają a ty mi się wydaję że możesz być od tych łachów ... tych hien cmentarnych... bo takie dobre rady to sobie możesz w dupę wsadzić .... Odpowiedz
    • 14 stycznia 2021, 5:02
     Panie Mirku, mam nadzieję, że emocje już opadły. Następnym razem proszę najpierw uciszyć nerwy, a potem pisać. Jednak jest to forum publiczne i wypada trzymać poziom - w jakiejś mierze swoimi wpisami wystawiamy też opinię Panu Doktorowi. Troszkę kultury jeszcze nikomu nie zaszkodziło, a pomóc zawsze może. Zdrowia życzę! :-)
    • 14 stycznia 2021, 14:00
     Ja przed złożeniem zamówienia sprawdziłem nr. KRS na omawianej stronie dostępnej dla każdego człowieka . Była zarejestrowana Firma od nieruchomości, która już nie działa. Po twoim prostym języku widać, że nie jesteś zbyt bystry, ale teraz możesz sobie powiedzieć "mądry polak ............................" Oto nieistniejąca Firma u której złożyłeś zamówienie. Udziałowcy, Wspólnicy lub Akcjonariusze (obecni i poprzedni) Firma LEGIS Branża, sektor, opis nieruchomości, pośrednik nieruchomości, agencja nieruchomości Status firmy Firma zarejestrowana w KRS od 2005-04-22. Firma nieaktywna KRS 0000233076
  • 13 stycznia 2021, 13:30
   Potwierdzam, nie korzystajcie z serwisu dobra-recepta!!!!!! Odpowiedz
  • 13 stycznia 2021, 13:52
   Ale dlaczego złodzieje!? Ja korzystałam i wszystko ok. Odpowiedz
   • 13 stycznia 2021, 22:32
    tak a co zamawiałaś aspirynę ? czy amantadynę o której tutaj ludzie piszą jak na mój gust to nie udolna próba ratowania złodziejskiego interesu ... Odpowiedz
  • 13 stycznia 2021, 16:51
   A dlaczego, proszę o więcej szczegółów? Ja mam złe doświadczenie z mojarecepta.pl / receptomat. Płatność nie przeszła, więc napisałam wiadomosc, w sumie dobrze, bo dzięki temu dowiedziałam się, że nie wystawiliby na Viregyt-K, to było jeszcze w grudniu. Tak więc nic nie straciłam a zyskałam wiedzę, że u nich nie warto. Odpowiedz
  • 13 stycznia 2021, 22:33
   pewnie więcej takich złodziei --moze warto by było napisać jak ktoś faktycznie kupil na e-recepta -- Tez potrzebuję viregyt - mąż chory wysoka gorączka kaszel :( 504234873 Poznań Odpowiedz
   • 14 stycznia 2021, 0:59
    Pani Elu prosze zadzwonic 508172106. Odpowiedz
  • 14 stycznia 2021, 14:12
   A co się stało, ja korzystałem w grudniu przed świętami i otrzymałem receptę na Viregyt 100% płatną. Co prawda była wymiana korespondencji, bo dałem nie pełny opis objawów choroby. Odpowiedz
   • 14 stycznia 2021, 14:15
    Jest to odpowiedz dla Mirka. Nie wiem dlaczego zalazła sie tak nisko. Odpowiedz
 153. 13 stycznia 2021, 10:08
  Przecież ten cały Rejdak i reszta tych ekspertów to jest porażka, wynik jest z góry znany. Jawnie z ludzi robią idiotów i się z tym nie kryją. Odpowiedz
  • 14 stycznia 2021, 2:18
   Być może nie wszyscy wiedzą ale każdy obywatel ma prawo wysłać nawet anonimowego maila do każdego organu władzy publicznej z żądaniem odpowiedzi na pytanie dot. sprawy publicznej. A taką napewno jest informacja jakie działania podjęto w sprawie tak ważnej kwestii jak sprawa amantadyny - potenjcalnego leku w tak trudnej sytuacji jak pandemia. Piszcie pisma, maile itd do prezydentów miast, posłów, senatorów, prezydenta, ministerstw i gdzie się da z żądaniem odpowiedzi na pytanie. Piszcie do swoich lokalnych posłów i senatorów, zwłaszcza na podkarpaciu co zrobili w sprawie która przecież dotyczy ich podwórka bezpośrednio: "Jakie (realne) działania podjał Pan/Pani w celu zbadania tak ważnej sprawy jak potencjalny lek na Covid w sytuacji gdy zagrożone jest zdrowie i życie obywateli, tysiące Polaków umiera tygodniowo a gospodarka niesamowicie cierpi. Jakie realne działania podjął Pan/Pani osobiście w tej życiowo ważnej sprawie?" Odpowiedz
 154. 12 stycznia 2021, 22:29
  Mam e-receptę na Viregyt-K, ale w moim województwie nie jest dostępny. Najbliżej ponad 170 km od Lublina Pomoże ktoś zdobyć?? Odpowiedz
  • 12 stycznia 2021, 22:46
   Pani Ewo, ile opakowań ma Pani na recepcie? Jeśli ma Pani 2x 50kaps, albo ma Pani możliwość drugiej recepty. To można pobrać pdf z internetu, i wysłać na adres w Niemczech (proszę zajrzeć niżej na komentarz Solucja). Jeśli nie spieszy się Pani. Proszę zostawić może swój adres email albo nr telefonu. To ktoś kto może pomóc będzie mógł się z Panią skontaktować. Odpowiedz
   • 14 stycznia 2021, 16:28
    Kontaktowałem się z tą apteką Sonnen Apotheke i napisali, że nie wysyłają leków. Zapraszają do zakupu na miejscu. Odpowiedz
  • 12 stycznia 2021, 22:52
   Proszę podawać miejscowość, mail, ew. telefon. Odpowiedz
  • 13 stycznia 2021, 8:07
   Jeżeli potrzebuje Pani na dziś to radził bym jechać po lek. Wcześniej dokonać rezerwacji telefonicznie. Leków na receptę w Polsce nie wolno wysyłać. Odpowiedz
  • 13 stycznia 2021, 17:17
   A ile masz opakowań ? I recepta ze zniżką? Mogę pomoc jak masz więcej niż 1 opakowanie i możesz się podzielić. Odpowiedz
  • 13 stycznia 2021, 20:16
   Mam receptę bez refundacji na Viregyt ale jest rozporządzenie tzw. "ministra zdrowia" aby sprzedawać tylko na refundację. Obszedłem dziś kilka aptek - niestety nadaremnie. Co o takim postępowaniu rządzących sądzić? Wolę tu nie mówić. Odpowiedz
   • 13 stycznia 2021, 20:25
    To jest właśnie absurd systemu i celowość złej woli oraz utrudnianie leczenia Polakom. Lekarze mogą zapisać tylko na 100% na grypę, a apteki sprzedadzą tylko na 50% na Parkinsona, bo tego importowanego nie ma. Jeśli ma pan receptę na 2 opakowania po 50 szt. można zamówić z Niemiec 1op. po 100 tabletek. Jeśli ma pan tylko na 1 opakowanie po 50tabl., można spróbować zakupić 1 opakowanie po 30 tabletek (tak konfekcjonują amantadynę w Niemczech po 30 i 100, ale nie wiem jaknz dostępnością 30). Proszę poszukać w komentarzach nieco niżej pod wpisem "Solucja". Odpowiedz
    • 14 stycznia 2021, 15:51
     Mam receptę bez refundacji. Napisałem do Sonnen Apotheke w Niemczech i odmówili mi wysyłki. Zapraszają natomiast do zakupu w aptece. Niestety ma daleko.
   • 13 stycznia 2021, 22:39
    potrzebuje receptę bez refundacji - Odpowiedz
   • 14 stycznia 2021, 0:35
    kupie panu i wysle w zamian za jedno opakowanie, bardzo tez potrzebuje tego leku elzbieta144@wp.pl Odpowiedz
  • 13 stycznia 2021, 22:35
   elzbieta144@wp.pl Odpowiedz
  • 14 stycznia 2021, 10:08
   Do Ewki i osób z Lublina oraz okolic-nierefundowany Viregyt K dostępny jest w aptece Gemini w Świdniku,ul.K.Wyszyńskiego 22 Odpowiedz
  • 14 stycznia 2021, 11:51
   Jest w Lublinie w aptece Gemini. Info z dziś Odpowiedz
 155. 12 stycznia 2021, 22:26
  Czy ktoś z Państwa słyszał lub wie , czy w polskich szpitalach leczy się Covid tlenkiem azotu? https://stronazdrowia.pl/tlenek-azotu-leczy-covid19-to-jedyna-terapia-ktora-bezposrednio-niszczy-koronawirusa-a-przy-tym-jest-bezpieczna-i-tania/ar/c1-14963704 Odpowiedz
  • 12 stycznia 2021, 22:29
   Na pewno leczy się wcześniaki ale nie z Covida. Odpowiedz
  • 13 stycznia 2021, 2:26
   https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7328337/ Odpowiedz
 156. 12 stycznia 2021, 22:02
  Duże uznanie za odwagę i upór dr Bodnara w nierównej walce z betonem. Niestety chyba nie mogę powiedzieć tego samego o dr Rejdaku, z którego próbuje się teraz robić twarz całego programu dot. Amantadyny - mam bardzo mieszane odczucia co do jego osoby po obejrzeniu wczorajszego programu Warto rozmawiać. Brak tu zapału, zaangażowania, tej iskry, a wyglada to bardziej na urzednicze asekuracyjne podejście typu "skoro już muszę to...". Nie to co u dr Bodnara który autentycznie działa i walczy. Odpowiedz
 157. 12 stycznia 2021, 21:28
  Niestety po wczorajszym (11.01.2020) występie Pana Profesora K.Rejdaka z Lublina który ma prowadzić badania, straciłem do niego zaufanie. Nie trzeba psychologa, aby po jego wypowiedzi i postawie jednoznacznie stwierdzić że ma INNY cel niż dr Bodnar. Odpowiedz
  • 13 stycznia 2021, 2:10
   Moim zdaniem to całe te ministerialne działania pozorowane, mają wyciszyć możliwości leczenia covida. Odpowiedz
 158. 12 stycznia 2021, 21:06
  W Wielu wypowiedziach są pytania co brać od gorączki. Ja był bym w tym temacie ostrożny, dlaczego? Po pierwsze każdy człowiek ma inny dotychczasowe doświadczenia z chorobami. Po drugie inny układ odpornościowy. Po trzecie różne leki i w różnej ilości bierze. Dlatego mogą różne reakcje wzajemne z tymi lekami. Dlatego słuchać własnego zdrowego rozsądku. Dla jednych będzie to preparat na paracetamol, ibuprofenie, metamizolu. A dla innych kolejne grupy leków chemiczne-ketoprofeny, naprokseny, dicklefenaki. To co też proponuje w dłuższym okresie lekarz A nie dobry nawet doradca. Okazjonalnie wzięty preparat nie zawsze pomoże ale i nie zaszkodzi. Każdy pacjent ma swój lek przeciwgoraczkowy, przeciwbolowy i przeciwzapalny. Odpowiedz
 159. 12 stycznia 2021, 20:49
  Jako Agencja Badań Medycznych powinniśmy dostarczyć Polakom obiektywnej wiedzy, w celu zakończenia dyskusji na temat słuszności stosowania amantadyny w przebiegu COVID-19 w oparciu o twarde dowody naukowe. O to właśnie poprosił nas minister Niedzielski. Badanie, które uruchamiamy w ciągu kilku tygodni da nam odpowiedź, czy amantadyna rzeczywiście działa" – podkreśla prezes Agencji Badań Medycznych dr n. med. Radosław Sierpiński. Nie brzmi to dobrze. Wskazany cel badania czyli "zakończenie dyskusji na temat słuszności stosowania amantadyny w przebiegu COVID-19 w oparciu o twarde dowody naukowe" brzmi jak zapowiedź dostarczenia "twardych dowodów naukowych" PRZECIWKO słuszności stosowania amantadyny w przebiegu COVID-19 . Z drugiej strony jeżeli lek będzie badany niezależnie przez 7 ośrodków, to wydaje się, że jest jakaś szansa, że prawda na temat skuteczności amantadyny się przebije, nawet jeżeli w 1 czy 2 badanie zostanie jakoś zmanipulowane na niekorzyść jej stosowania... Odpowiedz
  • 12 stycznia 2021, 22:34
   7 ośrodków pod jednym kierownictwem- w ramach jednego projektu. Trudno tutaj mówić o 7 niezależnych ośrodkach. Powstaje pytanie, dlaczego szef Agencji Badań Medycznych ani słowem nie odniósł się do faktu, że w Katowicach już powstał zespół z udziałem dr Bodnara- dlaczego ten zespół nie został włączony do badań? Opinii publicznej należałaby się też informacja od min. Niedzielskiego, który zapowiedział prowadzenie badań przez 2 zespoły- dlaczego jest 1 , i dlaczego nie ma Katowic. Pytania bez odpowiedzi. Odpowiedz
 160. 12 stycznia 2021, 20:17
  Manipulowanie badaniami nad Amantadyna było do przewidzenia, w programie z 14.12 "warto rozmawiac" mieliśmy popis zachowania naszych "ekspertow" -Nie jest dobrze, ale cała Polska widzi jak nas traktują, chyba nikt już nie ma złudzeń, ale jak to było w piosence "róbmy swoje" W normalnym kraju dr.Bodnar juz w marcu bylby zaproszony do wspolpracy nad badaniami...tyle,ze oni piluja galąż na ktorej sami rownież siedzą. Ukłony dla dr.Bodnara Odpowiedz
 161. 12 stycznia 2021, 17:22
  za pochopne decyzje będzie omłot, tak jak z usunięciem Park Geun-hye z funkcji Prezydenta KR https://www.bankier.pl/wiadomosc/Koreanscy-przedsiebiorcy-pozywaja-rzad-za-restrykcje-covidowe-8035405.html (We wtorek południowokoreańskie służby medyczne zgłosiły 537 nowych zakażeń, a łączny bilans wzrósł do 69 651. Zmarło również kolejnych 25 zakażonych pacjentów, co podniosło ogólny bilans zgonów do 1165 – wynika z danych Koreańskiej Agencji Kontroli Chorób (KDCA).) Odpowiedz
 162. 12 stycznia 2021, 14:44
  Ja sobie myślę, że może uda się umieścić publikacje r Bodnara na stronie niemieckiej firmy, produkującej ten lek, może to pomoże. Niemcy lubią zarabiać na szcześciu i nieszczęściu ludzi. Słyszałam w órymś z wywiadów, że coś takiego ma powstać. Najgorsze jest to, że czas pędzi szybko, ludzie cierpią i umierają, zaś przeszkody biurokratyczne powstają jak grzyby po deszczu. Odpowiedz
 163. 12 stycznia 2021, 13:23
  Niewddek /cov/został tak zrobiomy ze uszkadza lub niszczy transmiter Gen Boga  w układzie współczulnym tam gdzie sie wpycha  patyczki . W chorobie parkinsona uszkodzenie VMAT2 tzw Genu Boga wiaze sie z utrata zmyslu smaku i wechu . Stad AMANTAdeedne  dziala bo jest inhibitorem MAO A i B . Zeby wybic świruskaa w razie zarazea najlatwiej wg przepisu leczniczego Zdzislawaa Szporaa z 1929 r . wziasc doustnie ze 4 krople jodyny  na 10 kg masy ciala . W latach 20 byla jodyna 10 proc . Pozdrawiam i zycze zdrowia . Aha CIA miało min 15 lat temu takiego świrusa ala gipa plus szprycę niszczaca ten transmiter na poziomie dna . Agent CIA mowil ze W CELU NISZCZENIA FANATYZMU RELIGIJNEGO bo była to konferencja która wyciekła z DOD USA .  Co najlepsze utrata tych zmysłów jest oznaką dość szybkiej śmierci tzn jakies pare lat . Pozatym warto zachowac goraczke i cieplote ciała . I sławetne mleczko z czosnkiem miodem i kurkuma imbirem gozdzikiem gałkä muszkatolowa cynamonem na gorąco . A najlepiej to zrobic kocem termicznym aluminiowym prosze zapoznac sie z artykółem naukowym z nexusa tajemnice paramagnetyzmu o kamizelce z 5 i 6 strony ale warto przeczytać cały. Prosze tylko zebyscie ta wiedze upowszechniali . Kazdy moze sobie sprawdzic badania . VMAT2 wystarczy po angielsku wpisac utrata zmyslu smaku i wechu i powinno wyskoczyc badanie na temat choroby parkinsona . Pozdrawiam. To jest duzo szerszy temat tzn ludzi ktorzy maja nadekspresje VMAT1 czy VMAT2. To sa genetycznie rozni ludzie 1 to moga czerpac sile z niszczenia innych doslownie psychopaci drodzy sa spoleczni i kochaja ludzi i tworza dla ludzi jak Hemingwey czy Teslla . Jedni maja Rh- pewnie zawsze drudzy RH+. U jednych pracuje lewa strona glownie mozgu u drogich prawa . https://www.brighteon.com/5828179849001 Jezeli ktos dostanie nawet eboli to niech sie szybko do mnie zglosi . Albo ma CT1 . W cukrzycu typu 1 rowniez sa zniszczone VMAT2 w wysepkach langerhausa  trzustkowych . Efektem tego jest CT1 a przyczyna moze byc rozna np patogen lub zanieczyszczenie metalami ciezkimi czy nawet stres nadmierny trauma z zycua plodowego czy nawet matka z toczniem . Prowadze forum na watsapie CT1 i gwarancji na pelne wyleczenie nie daje ale na zmniejszenie lub calkowite odstawienie insuliny to jezeli ktos sie stosuje sie do tego co pisze  a z tym nie jest latwo to uzyskuje bardzo szybkie rezultaty . Pozdrawiam bracia i siostry . Jak wirus wnika w komorke zmienia czestotliwosc obnizajac ja jezeli ktos jeszcze nosi maseczke gdzie zmysl zapachu wytwarza antyhisyaminy to sobie strzela w kolano na wlasne zyczenie . TO wlasne limfocyty T sa bardziej aktywne i wtedy atakuja wlasne komorki mamy chorobe autoimunologiczna . Prawdziwy nasz uklad odpornosciowy to kwas poschlorawy. Jak wchodzi do naszej komorki kwas podchlorawy  nawet pasoŻyt to jest zabijany  w pare dni nawet hiv . Jezeli ktos jest zaznajomiony w MMS czy podchlorynie sodu  to pewnie wie o czym piSSzeOgladajcie kochani kanał Synergia Energii  On jest potęgą ja to przy nim pikuś. Najlepszy odcinek to o Matrixie . https://youtu.be/kZl1ZQmeVQk Odpowiedz
  • 13 stycznia 2021, 8:49
   Chcesz dobrze ale wychodzi bełkot. Oczyść i uporządkuj swój umysł. Odpowiedz
 164. 12 stycznia 2021, 12:49
  https://vod.tvp.pl/video/warto-rozmawiac,11012021,51445488 - 11m11s J.Pospieszalski "Co z tymi, którzy mają chorobę już bardziej zaawansowaną? Czy jest szansa żebyśmy dowiedzieli się czy na takich pacjentów ta amantadyna też działa? Tam już jest walka o życie.", - K.Rejdak "To jest oczywiście bardzo ważny aspekt działania leku. Co do bardziej już zaawansowanych stanów, gdzie mamy zapalenie płuc, mamy niewydolność narządową, tutaj obowiązują standardy, oczywiście, postępowania no i też nie możemy ich zmieniać. No taka jest metodyka wszystkich działań leczniczych czyli opieramy się na dostępnych dowodach naukowych, więc też nie chcemy tym projektem w żaden sposób ingerować w standardy postępowania, bo one są bardzo ważne żeby ratować życie pacjentów." - Gdyby ktoś nie zrozumiał co K.Rejdak powiedział: "Jesteś ciężko chory na Covid-19? NIE PODAMY CI AMANTADYNY BO TAKIE SĄ STANDARDY POSTĘPOWANIA, KTÓRE SĄ BARDZO WAŻNE ŻEBY RATOWAĆ ŻYCIE PACJENTÓW" A obecne standardy postępowania bez amantadyny to zezwolenie na śmierć pacjenta mimo posiadania leku. Wypowiedź zaiste godna naukowca. Odpowiedz
  • 12 stycznia 2021, 13:05
   Prawie nikt z polityków się tym tematem nie interesuje, o tych co milczą trzeba będzie pamiętać jak będą wybory( pewnie leczą siebie i swoje rodziny po cichu - cwaniaki) SZOK!!!!!!! Odpowiedz
  • 13 stycznia 2021, 0:22
   Czyli: schodzimy z tego świata zgodnie ze standardami postępowania i to jest najważniejsze. Standardy postępowania-święte, i nie do zmiany. Odpowiedz
 165. 12 stycznia 2021, 12:47
  Dziś zablokowali wystawianie e-recept system sie broni żebysmy się nie moglileczyć Odpowiedz
  • 12 stycznia 2021, 14:29
   Skąd takie informacje? Jeśli to prawda, to straszne. Odpowiedz
  • 12 stycznia 2021, 16:18
   Fake News - prosze podac rzekome info Odpowiedz
   • 12 stycznia 2021, 22:09
    https://twojarecepta.com.pl/ wystawia tylko recepty na zamiennik którego nigdzie nie ma Odpowiedz
   • 12 stycznia 2021, 22:12
    Na szczęście są jeszcze inne e-recepty których nie poblokowali (zobaczymy jak długo) Odpowiedz
  • 13 stycznia 2021, 20:24
   Mam taką e-receptę (jest zarejestrowana też na portalu pacjent.gov.pl) ale nie chcą w aptekach sprzedać leku, bo honorują tylko te z refundacją. Takie jest rozporządzenie tzw. ministra zdrowia. Nie ma już wątpliwości, że chodzi rządowi o depopulację narodu. Odpowiedz