Zadzwoń do nas: 16 677 00 79, 16 671 87 77

ul. św Jana 32, Przemyśl Mapa

Paź 22

Można wyleczyć Covid 19 w 48 godzin

https://przychodnia-przemysl.pl/wp-content/uploads/2020/10/SARS-CoV-2_without_background.jpghttps://przychodnia-przemysl.pl/wp-content/uploads/2020/10/SARS-CoV-2_without_background.jpgMożna wyleczyć Covid 19 w 48 godzin

Schemat leczenia COVID-19

Na prośbę bardzo licznego grona lekarzy i tragicznej sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na świecie ponownie udostępniam własny schemat leczenia. Uprzedzam, że udostępniam go w oparciu o swoje obserwacje i doświadczenia. Zawsze można go przeanalizować i zmienić w oparciu o własne doświadczenia. Zastrzegam, że to ja jestem autorem tego schematu. To jest mój projekt autorski, ja go stworzyłem, analizowałem i rozwijałem samodzielnie.

ENGLISH VERSION OF SCHEME

Tworzymy ośrodek badawczo – diagnostyczny. (szczegóły)

Dane dedykowanego konta do wpłat:

62 8642 1155 2015 1500 3524 0001

IBAN: PL62 8642 1155 2015 1500 3524 0001

Optima sp. z o.o. ul. św. Jana 32, 37-700 Przemyśl

Kod Swift: POLUPLPR

Zasady

Stały kontakt z pacjentem

Podstawową zasadą u mnie przy podejmowaniu się leczenia COVID-19 – lekarz musi mieć stały kontakt z pacjentem i obowiązkiem pacjenta jest codzienna relacja o stanie zdrowia. Nie przewiduję innego scenariusza leczenia. COVID-19 to bardzo nieprzewidywalna i niebezpieczna choroba, bywa śmiertelna. W żadnym przypadku pacjent nie może samodzielnie rozpocząć ani przerwać leczenia bez konsultacji z lekarzem.

Im szybciej tym lepiej

Im szybciej wkraczamy z leczeniem tym lepiej, w ten sposób skracamy czas niekorzystnego oddziaływania wirusa na organizm i późniejsze powikłania. Jeśli mamy charakterystyczne objawy możemy z wielkim prawdopodobieństwem podejrzewać infekcję COVID-19. Według mnie, nie czekając na wynik testu należy wdrożyć leczenie chlorowodorkiem amantadyny. Niezależnie od leczenia wykonujemy test. Jeśli test jest dodatni i objawy to leczenie rozpoczynamy natychmiast.

Dyskwalifikacja z leczenia

Z leczenia amantadyną bezwzględnie dyskwalifikuje się pacjentów z ciężką arytmią, niewydolnością nerek, czy z chorobami psychicznymi.

Warianty dawkowania chlorowodorku amantadyny

11.04.2021 UWAGA! Zmiana zaleceń dawkowania i uproszczenie!

Wariant 1

Poniżej typowy wariant dawkowania amantadyny:

 • godzina 0 dwie dawki (200mg)
 • następna co 6 godzin jedna dawka 100mg, podawana przez 48 do 72 godzin w zależności od stanu pacjenta.

Później redukcja do leczenia podtrzymującego do 2×1 – 100mg. Nie ma potrzeby podawania wysokich dawek zbyt długo.

Wariant 2 – Osoby starsze ze zmniejszonym metabolizmem oraz osoby do 40 roku życia

(11.04.2021) Bazując na wnikliwych analizach, oraz własnych obserwacjach, osoby młodsze częściej zgłaszają nadmierne pobudzenie czy zaburzenia rytmu serca. Wynika to ze zwiększonej reaktywności układu współczulnego i przywspółczulnego, w tym nerwu błędnego. Zalecam stosowanie wariantu drugiego do około 40 roku życia. Te mniejsze dawki u tych osób będą w zupełności wystarczające, gdyż wydolność odpornościowa i immunologiczna jest na dość wysokim poziomie.

Dodatkowo, gdy jest wolniejszy metabolizm (zazwyczaj 70+), podajemy:

 • godzina 0 dwie dawki (200mg)
 • następnie 100 mg co 8 godzin przez 2-3 dni.

Następnie redukujemy zgodnie ze schematem do leczenia podtrzymującego 2×1 – 100mg.

Wariant 3 – pacjenci powyżej 75 roku życia, bezobjawowi, wyłącznie z testem dodatnim

Zalecane leczenie amantadyną 2×1 – 100 mg – profilaktyka przez 14 dni.

Następnie leczenie podtrzymujące

Leczenie dawkami podtrzymującymi powinno trwać dość długo. Nie ma złotego środka, każdy przypadek może wymagać modyfikacji. Jest to okres w sumie (licząc od dnia rozpoczęcia leczenia) minimum 7-8 dni, ale czasami nawet 10-14 dni w zależności od długości choroby i od czasu włączenia amantadyny.

Przy braku ewidentnej poprawy

Jeśli pacjent nie ma spektakularnej poprawy po 2-3 dobach i jeszcze nie ma pełnej stabilizacji, można podejrzewać, że może mieć już powikłania, na przykład zapalenie płuc. Trzeba go zbadać i bezwzględnie osłuchać płuca (w przypadkach wątpliwych wykonać tomografię komputerową lub przynajmniej RTG, które mogą wykazać zmiany zapalne – niesłyszalne na słuchawkach). Słyszalne osłuchowo zmiany bezwzględnie wymagają antybiotykoterapii, najlepiej kompozycji dwóch antybiotyków domięśniowo lub dożylnie. Nie stosujemy sterydów bez potrzeby, chyba że musimy je użyć w sytuacjach kryzysowych. W pierwszym etapie choroby odczyny śródmiąższowe widoczne w tomografii powinny się cofnąć po leczeniu amantadyną.

Jako pulmonolog, gdy mam wyraźne zmiany osłuchowe zapalenia płuc – nie odważę sie leczyć doustnymi antybiotykami, nawet dwoma ‘bo może się uda’. Nawet przy jednoczesnym podawaniu amantadyny to nie gwarantuje sukcesu. Owszem, amantadyna zawsze hamuje wirusa, ale nie zawsze leczenie zapalenia płuc doustnymi antybiotykami będzie skuteczne. Przestrzegam, w tej chorobie nie ma na to czasu! Leczymy dwoma antybiotykami domięśniowo lub dożylnie ponieważ flora bakteryjna po 40 roku życia jest mieszana i podanie jednego antybiotyku w niskich dawkach jest mało skuteczna. 

Wielokrotnie napisałem już, że jeśli nie ma ewidentnej poprawy po trzeciej dobie to oznacza, że są już powikłania dokonane przez wirusa. Nie ma innej możliwości. U wszystkich pacjentów jest takie same oddziaływanie amantadyny na wirusa, czyli hamowanie i stabilizacja po 48 godzinach. Podkreślam jeszcze raz, że pacjenta trzeba koniecznie zbadać i osłuchać. Wspominałem, że wielu lekarzy nie będąc pulmonologami nie słyszy mało nasilonych zmian osłuchowych w płucach. A jeśli są one w okolicy międzyłopatkowej, są wręcz nie do wysłuchania. Zdarza się, że w nielicznych przypadkach mimo bardzo rozległego zapalenia płuc u pacjenta nie ma zmian osłuchowych. Sam bywałem kilka razy zaskoczony, choćby przykład z przed 2 dni:

W mojej ocenie pacjent osłuchowo bez zmian. Wydawałoby się, że w stanie średnim, ale w RTG bardzo rozległe i zaawansowane zmiany naciekowe w płucach. Dlatego jeszcze raz proszę o bezwzględną diagnostykę płuc w 3-4 dobie, przy braku spektakularnego efektu w leczeniu amantadyną. Jeśli mamy zmiany osłuchowe, to wiemy, że pacjent ma zapalenie płuc i nadkażenie bakteryjne. Jeśli nie, to konieczna jest diagnostyka TK lub przynajmniej RTG płuc. Same odczyny śródmiąższowe cofają się w bardzo szybkim tempie, ponieważ eliminacja wirusa daje całkowity regres zmian zapalnych. Nawet jeśli pacjent jest osłuchany przed podaniem amantadyny i osłuchowo jest bez zmian, to do chwili stabilizacji potrzeba 48 godzin. W tym okresie przejściowym wirus może być aktywny i może dojść czynnego zapalenia płuc.

Specyfika choroby COVID-19 i leczenie objawowe

W COVID-19 w pierwszym etapie w większości przypadków występuje przewaga zmian w dolnej prawej stronie płuc. W tej chorobie jest pełne leczenie objawowe jak w innych chorobach. Wszystkie leki stosuje się w zależności od objawów. Zawsze podkreślam, że amantadyna nie jest lekiem za coś czy w zamian. Nie odstawiamy leczenia objawowego, amantadyna to lek dodatkowy działający bezpośrednio na wirusa, czyli na patogen – hamując jego rozwój.

Efekty niepożądane

Uwaga! Należy pamiętać, że pojawienie się wczesnej arytmii wymaga odstawienia amantadyny. Z mojego doświadczenia to 1-2 przypadki na 100 osób.

Efekty niepożądane nie wpływające na leczenie

 • W większości przypadków odczuwamy suchość w jamie ustnej, które nie są żadnym przeciwwskazaniem. Przy stosowaniu chlorowodorku amantadyny przynajmniej w pierwszym etapie intensywnego leczenia zalecamy podawanie znacznej ilości płynów, 3-4 litry.
 • W około 10% przypadków leczonych pacjentów może wystąpić w 3-5 dobie lekki niepokój lub okresowe pobudzenie, zaburzenie snu.
 • W przypadku zaburzenia snu zalecane jest podanie leku nasennego. Jest to w zupełności wystarczające. Organizm wypoczywa we śnie, w pełni się regeneruje. Objawy ustępują, a na pewno nie nasilają się.

Stosowanie innych leków

U pacjentów w żadnym wypadku nie odstawiamy leków, które są stosowane w leczeniu chorób przewlekłych. W przypadku stosowania mocnych leków moczopędnych, trzeba rozważyć modyfikację schematu leczenia lub odstąpienie od leczenia amantadyną.

Specyfika choroby – niewydolność krążeniowa

U wielu pacjentów w momencie przełomu choroby czyli w 3-4 dobie występuje spadek ciśnienia, przejściowa lekka niewydolność sercowo-krążeniowa. Pacjenci nie gorączkują, objawy choroby zaczynają ustępować. Jednocześnie występuje gorsza tolerancja na wysiłek, nawet na samo chodzenie. Nazywam to momentem odbicia, trwa to maksymalnie 1-2 doby.

Zalecenia dla pacjentów po przebytej chorobie

U wielu pacjentów po przechorowaniu COVID-19 występuje częściowa niewydolność krążenia. Pacjenci mogą normalnie funkcjonować, lecz w przypadku większego i dłuższego wysiłku mogą wystąpić objawy niewydolności sercowej. Zalecane jest przynajmniej z 3-4 tygodnie rekonwalescencji i ewentualna konsultacja kardiologiczna.

Inne uwagi 

Uwaga! Zbyt długie przebywanie na słońcu w czasie trwania objawów choroby COVID-19 może spowodować, że w zaledwie kilka godzin nastąpi bardzo dramatyczne nasilenie jej przebiegu. 

Szczególne zastrzeżenie

Pacjent nie może na własną rękę podejmować leczenia ani go przerywać. Lek jest wyłącznie na receptę. Apeluje do lekarzy, że nie można wypisywać recept pacjentowi na zapas jeśli lekarz nie będzie leczył choroby. Pisząc receptę na zapas istnieje ryzyko, że w sytuacji krytycznej pacjent nie mając pomocy z nikąd, sam rozpocznie kurację. Leczenie bez nadzoru lekarskiego może być niezmiernie niebezpieczne.

Należy pamiętać, że im wcześniej rozpoczniemy kurację choroby COVID-19, tym lepiej! Pacjent dzięki temu nie ma powikłań lub są bardzo niewielkie. Jeśli z objawów wynika, że może to być COVID-19 wkraczamy natychmiast, nie czekając na wyniki testów, bo obecnie czekamy na to nawet kilka dni. Test robimy niezależnie od leczenia. Jeśli będziemy czekać, to w przeciągu tego czasu pacjenci mogą mieć już bardzo dużo powikłań.

Obecny sposób leczenia

Wyłączne stosowanie tylko antybiotyków nie jest skuteczne w leczeniu tej choroby. Dotychczasowe leczenie na świecie nie jest leczeniem przyczynowym tylko leczeniem objawowym, nie ma ani jednego leku o tak spektakularnym efekcie leczenia choroby COVID-19. Chlorowodorek amantadyny to diametralnie zmienia, jest to jedyny na razie lek, który bezpośrednio hamuje rozwój i oddziaływanie wirusa na organizm.

Proszę nie podawać leków tylko po to, aby coś podać – a nie ma ku temu przesłanek. Na przykład podawanie leków na zapas, by uniknąć ewentualnego procesu wykrzepiania. Podawanie inhalacji ze sterydów, czy środków rozkurczowych ze względu na duszność nie ma żadnego wskazania ani wytłumaczenia do tego typu leczenia. Te leki mogą brać tylko pacjenci z objawami obturacji drzewa oskrzelowego, czy astmy jeśli są w leczeniu i mają w danej chwili wskazania. Podawanie sterydów jest przeciwwskazane. Jedynie podawać w sytuacjach krytycznych. 

Mam wiele dociekliwych pytań o saturację. Zgadzam się, że pomiar wysycenia tlenem jest w pewien sposób pomocny i może być odzwierciedleniem ciężkości choroby. Jednocześnie stałe mierzenie poziomu przez pacjenta i okresowe wahania potęgują u wielu duży niepokój i lęk, co nie jest dobre dla psychiki pacjenta i może mieć po części znaczenie w efektywności leczenia. Należy pamiętać, że w dość ciężkim przebiegu choroby mamy do czynienia z niewydolnością krążenia i nawet niewielki wysiłek np. przejście do toalety daje wyraźny krótkotrwały spadek saturacji – co wcale nie świadczy o pogorszeniu stanu zdrowia. Powoduje chwilowe wahania, niewspółmierne do stanu zdrowia.

Amantydynę możemy włączyć na każdym etapie choroby, o ile podejrzewamy, że wirus może być jeszcze aktywny. Nawet w 10 czy 14 dniu choroby, a być może jeszcze później – to określi nauka w przyszłości. Późne włączenie amantadyny nie uratuje zdrowia pacjentowi, ale może mu uratować życie.

MASZ PYTANIA? ZANIM NAPISZESZ PRZECZYTAJ NAJCZĘSTSZE PYTANIA I ODPOWIEDZI:

Relacje wyleczonych:

Z poważaniem, Lekarz Włodzimierz Bodnar, specjalista chorób płuc, pediatra w NZOZ “Optima” w Przemyślu

media@przychodnia-przemysl.pl

Znajdź nas na Facebook

Śledź nas na Twitter

Komentarze (22 331)

Dodaj komentarz
 1. 24 kwietnia 2021, 17:55
  Drodzy pacjenci. Czytam, że wiele osób ma problemy z grzybicą przy antybiotykach. Proszę przejść na diete bezcukrową, bo grzyb tym sie odżywia i gdy jesteście osłabieni to on atakuje. Nie wolno absolutnie spozywać słodyczy, owoców, pszenicy, miodów,herbatek słodzonych, jogurtów (tylko naturalne) chleb zytni na zakwasie. Produkty mączne i makarony prosze zastąpić kaszą. Candida to nie żarty !!! Pozdrawiam i życze dużo zdrowia w tym chorym świecie.
  • 24 kwietnia 2021, 18:04
   Jezeli juz jest grzyb na języku, to kupić nystatynę i rozgryzać żeby już od przełyku przełyku mogła działać. Polecam też olej z oregano i pić codziennie herbate z piołunu. Wszystko co gorzkie jest naszym przyjacielem w walce z grzybem.
 2. 24 kwietnia 2021, 17:54
  Błagam o pomoc lekarza, który leczy amantadyna ze slaska lub województw ościennych . Mogę z ojcem dojechać. Lekarze chce leczyć mojego ojca tylko sterydami. Amantadyne posiadam. 664432201
  • 24 kwietnia 2021, 18:55
   Dzwoniłam.
 3. 24 kwietnia 2021, 17:33
  Od niedzieli mam objawy grypopochodne. We wtorek zrobiłem test na covid wyszedł pozytywnie. Co jakiś czas kaszlę. Samopoczucie dobre. Dzisiaj straciłem węch i smak. Brak gorączki. Saturacja 98-99 Biorę od wczoraj amantadynę 2x1 tabletka 100mg. Czy utrzymywać taką dawkę czy jednak przejść na wariant 1?
  • 24 kwietnia 2021, 19:48
   Wariant 3 jest dla osobo powyzej 75 roku zycia, albo przy innych powaznych chorobach obok covida. Jesli jest Pan mlodym zdrowym czlowiekiem do 40 roku zycia - wariant 2 (czyli 3x 1), a dla osob po 40 r. zycia czy o masie ok. 80kg dla mezczyzn - wariant 1 (4x 1). Dobrze, ze ma Pan dobre samopoczucie, ale wirus jest podstepny i z objawow skapych potrafi rozwinac sie w ciezka chorobe. Stracila Pan wech i smak - a to znak, ze uklad nerwowwoy jest juz zaatakowany. Brac nie czekac - poczyac w miedzyczasie wszyskie rady zebrane w link. Duzo pic, do tego wit. C 3x 1, profilaktyka przeciwzakrzepowa (heparyna w tabletkach lub zastrzykach od lekarza, a dopoki Pani nie skontkatuje sie - 2x 1 tbl. Acar 75mg ( lub 2x dziennie po 1/4 polopiryny 300mg - jesli nie jest Pan uczulony i nie ma sklnonnosci do krwotokow).
   • 25 kwietnia 2021, 11:57
    Bardzo dziękuję za pomoc. Jutro zadzwonię do lekarza o profilaktykę przeciwzakrzepową. Wit d i c mogę brać przy amantadynie ?
 4. 24 kwietnia 2021, 17:23
  Bardzo proszę o radę. Babcia 74 lata, cukrzyca II, wszczepiona zastawka aortalna, jest 2 tygodnie po szczepieniu, Po dwóch dniach objawów przyjechało pogotowie, pobrało wymaz, stwierdzony koronawirus (objawy: wysoka gorączka, omdlenia, nie może się poruszać, brak świadomości, bolące plecy, po podaniu paracetamolu gorączka spada i wraca kontakt, nawet chodzi po pokoju). Dziadek 82 lata, choruje na nadciśnienie, nie było testu ale chory, mieszkają razem, wysoka gorączka, świst i pisk w klatce piersiowej przy oddychaniu, cały czas leży. Pytanie: zdobyłam jedno opakowanie amantadyny. Czy podać ją ściśle ze schematem doktora Bodnara, nie przyspieszając ich śmierci? Co jeszcze mogę zrobić? Aktualnie dzień 4 objawów. Z góry dziękuję!
  • 24 kwietnia 2021, 22:19
   https://shared-assets.adobe.com/link/5b4e1686-b197-48b1-61b8-fdc564a10d07 (komórka) https://indd.adobe.com/view/7e591e9b-1c0d-46d3-ac33-e8ff55bd7a28 (komputer)
 5. 24 kwietnia 2021, 16:43
  Medyczka Czy mogłabym prosić o telefon w sprawie amantadyny? Nie wiem po jakim czasie mogę wrócić do karmienia piersią...508054469. Pozdrawiam
  • 24 kwietnia 2021, 17:14
   Pani doktor juz komuś odpowiadała na to pytanie - może Pani wrócić jak najprędzej - bo amantadyna często powoduje zmniejszenie lub zanik laktacji. O dziecko nie musi się Pani martwić - wiele kobiet karmi w czasie przyjmowania amantadyny.
 6. 24 kwietnia 2021, 16:42
  Medyczną Czy mogłabym prosić o telefon w sprawie amantadyny? 508054469. Pozdrawiam
 7. 24 kwietnia 2021, 16:30
  Szanowny Panie doktorze W. Bodnarr Z ogromną radością informuję że dzięki promowanej przez Pana metodzie leczenia covid moja mama (86 latl po trzech tygodniach pobytu w szpitalu, gdzie podawano jej miedzy innymi amantix (najpierw w kroplówce a potem doustnie) powróciła do zdrowia. Dziękuję za wytrwałość i determinację w tej nierównej walce o zdrowie Polaków i z całego serca życzę niech Panu Bóg błogosławi. Głęboko wierzę w słusznośc Pana działań. Z poważaniem Urszula Pedzich
 8. 24 kwietnia 2021, 15:25
  Mam 49 lat, biorę stale Venlafaksynę 37,5, która nie jest neuroleptykiem. Czy można brać amantadynę ? Czy są jakieś żelazne przeciwwskazania ? Oczywiście mam covida :-(
  • 24 kwietnia 2021, 15:53
   Miałam pacjentów na wenlafaksynie i amantadynie i nic niepokojącego się nie działo. Dodatkowo leki z grupy SSRI, do których należy wenlafaksyna, potencjalnie chronią przed ciężkim przebiegiem zap. płuc w Covid.
   • 25 kwietnia 2021, 7:35
    Dziękuję za odpowiedź. Czy mógłbym prosić o kontakt tel. 517-460658 ? Z góry dziękuję.
 9. 24 kwietnia 2021, 12:35
  czy mozna stosować amantadyne z lekami przeciwgrzybicznymi?
  • 24 kwietnia 2021, 12:46
   Prosze o pomoc, wczoraj zaczelam przyjmowac ponownie amanatdyne po 2 tyg przerwy biore co 8h jedna tabletke. Dzisiaj krecilo mi sie w glowie, drze cala w srodku i nie umiem sie skupic. To raczej nie objawy Covida bo wczesniej tak mialam, dopiero jak zaczelam ja brac. A zaczelam ja brac bo po miesiacu od pierwszych objawow wrocily takie same i wystraszylam sie ze to moze byc nawrot. Czy mam odstawic amantadyne czy przejsc na inne dawki? bardzo prosze o pomoc. Zaden lekarz ktorego pytalam nie chce sie wypowiadac na ten temat. moj tel. 694900976
   • 24 kwietnia 2021, 16:24
    Dzwoniłam.
    • 24 kwietnia 2021, 16:41
     Czy mogłabym prosić o telefon w sprawie amantadyny. 508054469. Pozdrawiam
    • 26 kwietnia 2021, 11:40
     Bardzo dziękuję za mtelefon
  • 24 kwietnia 2021, 17:27
   Nie słyszałem wcześniej o przeciwskazaniach, ktoś słyszał? Byleby nie o tej samej godzinie.
 10. 24 kwietnia 2021, 12:21
  Mam do sprzedania Viregyt-k albertusik@o2.pl
  • 24 kwietnia 2021, 14:31
   Dzień dobry. Jestem zainteresowana kupnem jeżeli opakowanie jest kompletne i oryginalnie zapakowane.
 11. 24 kwietnia 2021, 12:10
  Dzień dobry. Wczoraj u mojej mamy zdiagnozowali cowid. Mama ma astme i nadciśnienie po osłuchaniu otrzymała leki thiocodin, dexametazon,atrodil,klabax 500. Ma suchy męczący kaszel, ból głowy, oczu, mięśni, jest słaba. Czy podanie amantadyny nie będzie kolidowalo z lekami ktore dostała? Proszę o pomoc. Amantadyne mamy w domu
  • 24 kwietnia 2021, 12:52
   Otrzymała Pani odpowiedź od pani "medyczki" (24 kwietnia 2021, 7:56) pod poprzednim swoim wpisem (23 kwietnia 2021, 23:22), co prawda bez odniesienia do amantadyny. Żaden nielekarz nie udzieli Pani zdalnej odpowiedzi za pomocą forum, lekarz zresztą też nie. Forum to informacje i opinie a nie diagnozowanie i przesądzanie o terapii, czy leczeniu konkretnych osób. Najprościej byłoby zapytać lekarza, który zbadał i zdiagnozował mamę, czy do przepisanych leków można w miarę bezpiecznie dołączyć w jej przypadku na własną rękę i odpowiedzialność amantadynę w dawkach wg schematu dra Bodnara. Teoretycznie lekarz na podstawie znajomości choćby ulotek dołączonych do leków powinien móc wydać taką opinię, nawet gdyby osobiście nie wierzył w działanie amantadyny i uważał leczenie nią za "znachorstwo", w najlepszym wypadku za placebo. Proszę zadać proste pytanie temu lekarzowi, czy do zestawu leków dla tej konkretnej osoby w tym konkretnym przypadku można dołączyć sobie na własną rękę i odpowiedzialność amantadynę, ponieważ chora wierzy, że jej ona pomoże, tak jak wielu innym, jako lek przeciwirusowy? Może lekarz coś odpowie, może nic nie odpowie, może powie tak, może powie nie. Niestety ryzyka brania leków nieprzepisanych przez lekarza nikt z pacjenta i jego rodziny nie zdejmie. Trzeba pytać, myśleć i wyciągać wnioski. Doktor Bodnar wyraźnie podkreśla w przypadku COVID-19: "W żadnym przypadku pacjent nie może samodzielnie rozpocząć ani przerwać leczenia bez konsultacji z lekarzem."
   • 24 kwietnia 2021, 13:51
    Dużo treści o niczym. Tyle to p. Anna wie i bez przeczytania przydługawego elaboratu.
    • 24 kwietnia 2021, 16:38
     Dziękuję za recenzję. Mój wpis mówi sam za siebie. Zwrócę uwagę, że jak się ma w planie samemu leczyć COVID amantadyną, to nie można się bać zapytać lekarza otwarcie wprost o potencjalne interakcje czy przeciwwskazania w kontekście zaordynowanej terapii i innych ważnych okoliczności dot. danego pacjenta. Nie wiem czy miało to miejsce w tym przypadku. Chodzi mi o zasadę. Nie można stosować dwójmyślenia: co innego mówię u lekarza, co innego dopiero tu na forum w "podziemiu amantadynowym" . Jak się sprawę dyplomatycznie rozegra z lekarzem, to i od wroga amantadyny można uzyskać wystarczające informacje. Na końcu decyduje i tak ten, kto połyka tabletkę. Przy okazji chciałbym bardzo podziękować Pani "medyczce" za uzupełnienie odpowiedzi dla Pani Anny.
  • 24 kwietnia 2021, 14:36
   Pani Anno, z mojego doświadczenia, wymienione leki raczej nie powinny kolidować z amantadyną. Nie zastosowałabym Thiocodinu, o czym napisałam poniżej. Ważne jest stosowanie odstępów między lekami. Pozdrawiam.
  • 24 kwietnia 2021, 17:22
   prosze nie podawać thiocodinu - dr Bodnar zdecydowanie jest przeciwny jego stosowaniu u chorych na covid. Reszta jest ok. Prosze dodatkowo podawać coś przeciw zakrzepicy - aspiryna lub acard 2x75 mg , wit C(nie razem z amantadyną), wit D, B complex i cynk (nie z acardem/aspiryną). Warto wziąć coś osłonowego na żołądek i probiotyk.
 12. 24 kwietnia 2021, 12:02
  Moi rodzice przechorowali covid 2 tyg temu. Tata jest po nowtorze płuc(usunięty płat płuca 3lata temu), jest osłabiony, bardzo schudł, waży 51 kg; mama nadal ma kaszel, ale powoli dochodzą do siebie. Czy jest jeszcze sens zastosować Amantadynę? Jak im pomóc? Co wzmocni ich odporność?
  • 24 kwietnia 2021, 14:44
   Odporność wzmocni herbata z bylicy rocznej I duże dawki witaminy d3, a najlepiej ADEK w komplecie.
 13. 24 kwietnia 2021, 11:19
  Witam,odstawiłem amantadynę po 5 dobie ze względu na ,trzęsące się ręce i uczucie zawrotów głowy (Błędnik?) ,bezsenność. Myślałem, że to przez nią. Brałem według schematu, 2X na dobę. Obecnie mam 2 doby przerwy od Viregytu i jestem 3 dobę na antybiotyku Sumamed (mocny bół gardła-w miarę ustąpił) Temperatura 37-37,5 od 7 dni. Błędnik nadal szwankuje. Czy powrócić do Viregytu K ? Jeśli tak to w jakich dawkach? Z góry dziękuję za wszelaką pomoc
  • 24 kwietnia 2021, 14:48
   Niestety to są skutki uboczne takich leków, trzeba odcierpieć i brać do końca, plus cuś przeciwko lęków i bezsenności, dodatkowo wit. D3 I inne suplementy...
  • 2 maja 2021, 0:05
   Ja nie wiedzialam o amantady nie w ub.roku, kiedy chorowalismy w domu /we troje/ i tez mieslismy "trzesawke", dreszcze, skoki cisnienia np. 210/180/130, zachwiania rownowagi, stan podgoraczkowy i wiele wiele, po 5 ciu m-cach powrocily okropne bole /ktore mialam w cowidzie i tu juz byłam mądra, mialam wiedze STAD i mialam amantadyne - zastosowalam wariant trzeci i jest ok. Mineło wszystko. Suma sumarum - objawy uciazliwe DAJE COVID, a nie amantadyna!!!
 14. 24 kwietnia 2021, 10:54
  Jestem na izolacji, we wtorek dostałam wynik pozytywny. Brałam viregyt od wtorku wieczorem według intensywnego schematu. W 3 dobie nabrałam sił ale wciąż mam kaszel i dyskomfort w klatce piersiowej. Bez gorączki. Osłuchowo nad całym prawym płucem znaczne ściszenie szmeru. Czy mogę dalej leczyć się w domu? Czy są antybiotyki doustne które mogą mi pomóc? Czy jest możliwość przepisania dożylnych do podawania w domu? Proszę o pomoc
  • 24 kwietnia 2021, 10:58
   W domu bym leczyła sie bańkami a nie antybiotykiem ktory moze wcale nie pomóc.
  • 24 kwietnia 2021, 11:12
   Pani Justyno, jeśli ktoś Panią osłuchiwał, to należy założyć, że lekarz i to tam bym szukał porady w kwestii przepisania antybiotyku lub porady odnośnie innego leczenia. Jak Pani widzi powinna Pani zrezygnować z antybiotyku i postawić bańki !!! Kolejny wpis będzie o wkładaniu do pieca na trzy zdrowaśki..,
   • 24 kwietnia 2021, 11:52
    Bezczelnosc twoja nie ma granic ! Zamiast poddawac w watpliwosc moje stare i sprawdzone metody ,straszyc mnie konsekwencjami kilka postow nizej powinienes natychmiat oddac do prokuratora sprawe blokowania dostepu do amantadyny przez rząd ,blokowania jej sprzedazy a takze straszenia lekarzy konsekwencjami .Jesli tego nie potrafisz to pozwol ,ze kazdy zdecyduje czym bedzie sie leczył ,ok ? A tak dla podniesienia wiedzy takich ignorantow ja ty - leczenie bańkami zawsze jest skuteczne a leczenie antybiotykami niestety nie zawsze a do tego zostawia przykre konsekwencje w postaci zagrzybienia ,o czym non stop piszą forumowicze.
    • 24 kwietnia 2021, 12:06
     Dziękuję za odpowiedź. Spróbuję baniek. Mają długą tradycję i słyszałam, że są niezwykle pomocne w chorobach płuc. Nie można porównywać ich do zabobonów. Osłuchiwał mnie niedoszły lekarz, więc nie za bardzo pomoże z terapią... Zgodnie ze schematem na stronie przy powikłaniach potrzeba dożylnych antybiotyków, stąd moje pytanie. Bo nie wiem jakich i jak je zorganizować. Łatwiej zdobyć coś doustnie. Otwarta jestem na różne metody, zależy mi przede wszystkim na powrocie do zdrowia.
    • 24 kwietnia 2021, 12:21
     Tak jest Pani Justyno .Z relacji na forum wynika tak jak Pani pisze - antybiotyk dozylny jest skuteczny a ten podawany jest jedynie w szpitalach. Sa jeszcze antybiotyki doustne ktore stosuja pulmonolodzy .Jesli bedzie Pani chciala zebym oceniła co wyszlo po bańkach to prosze podac adres mailowy.
    • 24 kwietnia 2021, 12:55
     Dziękuję, oto mój mail: justyna12020601@gmail.com Pozdrawiam
    • 24 kwietnia 2021, 20:41
     Pani Danusiu, czy ma Pani jakąś wiedzę na temat stawiania baniek u osób z np hashimoto, łuszczycą czy np zwyrodnieniu stawów, które mogą sugerować Rzs. Stan dobry. Podobno u osób z chorobami autoimmunologicznymi bańki sa przeciwskazane.?
   • 24 kwietnia 2021, 12:53
    Moja rodzine leczyl medyk teleporadami ,apapem, paracetamolem,Zinnatem,Moloxinem ,Makromaksem ,efekty gorzej niz zle bo w pakiecie grzybica ust a zona w . Dzieki Pani Danucie wszystko zostalo za co bardzo dziekujemy. Niedlugo przez taich debili jak "" stracimy mozliwosc takiego leczenia.
    • 24 kwietnia 2021, 21:00
     Do Pani MAŁGOSI , moj mąz ma Hashimoto ,bańki stawiam gdy jest taka potrzeba i ..żyje :) Na Rzs bardziej chyba zadzialają oklady z soli ,ja bym je robila na cale noce. No i przy RZS warto wiedziec jakie chory ma Ph moczu .Jesli ma ponizej 6,5 to ani banki ani sól nie pomoze. Prosze poszukac takiego badania i na poczatku forum napisac.
  • 24 kwietnia 2021, 18:10
   Pani Justyno widzę że jeden tu mądrala prześmiewa się ze zdrowasiek, ja wręcz przeciwnie jako człowiek wiary odmówię za Panią i wszystkich których dotyka covid koronkę do Miłosierdzia Bożego-proszę ufać Jezusowi -do Boga należy zawsze ostatnie słowo i Jego wola jest ważna. Niechaj zdrowie wróci Pani w zupełności.
 15. 24 kwietnia 2021, 10:30
  Pani dr Medyczko, bardzo dziękuję za wczorajszą odpowiedź i błagam o telefon. Amantadynę przerwałam brać w wysokich dawkach, bo nie mogłam spać kompletnie. Teraz jestem coraz bardziej chora, ale już nie na covid, tylko mam problem z ciśnieniem, tętnem, kompletnym zmęczeniem, cały czas leżę i czekam, czy przejdzie... Boję sie o serce zmęczone tętnem, na ciśnienie dostałam lek i on trochę pomaga. Napisała Pani, ze w takiej sytuacji trzeba brac amantadynę - ile? Czy mogłabym do państwa przyjechać i pod Państwa opieką brac amantadynę, jestem już naprawdę słaba i jak znowu nie będę mogła spać, to nie wiem... W środę mam umówione miejsce w szpitalu, ale lekarzem jest kardiolog, kompletnie nie zna się na neurologii... tel. 600 36 32 68 pomóżcie proszę, błagam
  • 24 kwietnia 2021, 11:55
   Dzwoniłam.
   • 24 kwietnia 2021, 12:33
    Z całego serca DZIĘKUJĘ.
    • 24 kwietnia 2021, 16:54
     Mam tak samo może Pani powiedzieć co robić ?
    • 24 kwietnia 2021, 21:56
     Wzięłam dziś połowę tabletki i objawy związane z błędnikiem i ciśnieniem praktycznie minęły. Nie za bardzo rozumiem... Zalecenia mam takie, aby zwiększyć przynajmniej na 1 dobę dawkowanie do 3x1 i potem stopniowo schodzić, najlepiej przez 14 dni.
 16. 24 kwietnia 2021, 10:04
  Dzień dobry, będzie długo. Przede wszystkim, dziękuję wspaniałej Pani Doktor która skontaktowła się że mną zaraz po moim poście z błaganiem o pomoc dla Taty. Tata pierwsze objawy miał kolejno 26.03 gorączka, test 29.03 przy dalszej gorączce negatywny, kolejny test 2.04 negatywny dalsza gorączka. 3.04 Problemy oddechowe spadek saturacja, szpital, test pozytywny. Tomograf komputerowy zmiany covid po 75%płuc saturacja cały czas spadała, 10.04 saturacja 65, próba intubacji, brak zgody, tlen hiflov noski plus maska saturacja 92, 19.04 ponowny spadek saturacj 65 brak zgody Taty na intubacji, po uspokojenie noski plus maska saturacja 92. Po kryzysie w poniedziałek podjęliśmy decyzję o włączeniu amantadyny wg schematu 1, po 4 dniach saturacja na samych noskach 90! Tata czuję się znacznie lepiej! Jak widać warto włączyć amantydyne nawet na późniejszym etapie choroby, jestem dozgonnie wdzięczna za wasz wkład w ratowanie życie ludzkie! Kolega Taty podpięty do respiratora 19.04 zmarł dwa dni temu!!!!! Więc nie czekajcie tak jak my do ostatniej chwili w obawie ze nie pomoże, jeśli nie pomoże to i nie zaszkodzi! Wygląda na to że Tata wraca do zdrowia, 54 lata, bez chorób współistniejących, po raz pierwszy od 20 dni usłyszałam w telefonie, chyba działa, czuję się lepiej. Dziękuję!!!!!
  • 24 kwietnia 2021, 10:33
   Jednocześnie dostałam informację, że pacjent po nowotworze, problemy z wydolnością nerek, ale jednak decyzja o włączeniu amantadyny- po 3 dawkach temp. z 40 na 37,5. No i popłakałam się... ( co jest dowodem mojego skrajnego wyczerpania). Pozdrawiam wspaniałe, odważne córki i ich ojców, medyczka.
   • 24 kwietnia 2021, 12:57
    Pani Medyczko jest Pani WIELKA!!! Miło słyszeć o takiej pomocy:)
   • 24 kwietnia 2021, 16:58
    Ja też się popłakałam, gdy mi Pani jako jedyna udzieliła pomocy. Teraz moi 80-letni rodzice wracają do sił. Bardzo, bardzo DZIĘKUJĘ, że Pani z nami w tych dramatycznych sytuacjach jest, że ma Pani w sobie tak wiele empatii i bezinteresownie udziela wsparcia. Niech Bóg ma Panią w opiece. Dziękuję.
   • 25 kwietnia 2021, 11:54
    Pozdrawiam Pani Doktor, sama się wzruszyłam pisząc ten post, gdyby nie Pani nie wiedziałabym co robić, dziękuję za empatię, wyrozumiałość, wsparcie, telefon o późnej godzinie. Wspaniałe mieć oparcie w takich ludziach jak Pani, to piękne że jest ktoś komu tak bardzo zależy na życiu i zdrowiu naszych bliskich. Oby jak najwięcej lekarzy takich jak Pani, jest Pani dla nas wzorem i ogromnym autorytetem.
  • 24 kwietnia 2021, 10:38
   Pani Izabelo, cieszę się raem z Panią i pozdrawiam Tatę w szpitalu i innych tam pacjentów. Pan Nie Chemik zebrał niedawno informacje o zbyt długim leżeniu, są w linkach ponizej. Również cwiczenia oddechowe ze słomką p. Agi. Zapewne mozna skonsultowac z lekarzem jak i kiedy robic. To teraz bardzo ważne, droga do zdrowia jeszcze daleka. Leżenie na brzuchu tez wazne... powodzenia, https://shared-assets.adobe.com/link/5b4e1686-b197-48b1-61b8-fdc564a10d07 (komórka), https://indd.adobe.com/view/7e591e9b-1c0d-46d3-ac33-e8ff55bd7a28 (komputer)
   • 25 kwietnia 2021, 11:43
    Dziękuję za informację, przekazałam Tacie, obiecał ćwiczyć. To niesamowite że możemy liczyć na wsparcie takich wspaniałych ludzi jak Panie Doktor na tym forum. Codziennie o was myślę i modlę się za Was. Dziękuję!
  • 24 kwietnia 2021, 12:19
   Pani IZABELO, bardzo się cieszę razem z Panią i Pani tatą, że udało się wyjść na prostą tacie nawet w szpitalu przy tak niskiej saturacji i zaawansowanym przebiegu choroby. Jest to wspaniały przykład, że amantadyna zastosowana nawet wydawałoby się w b.ciężkim przypadku i ostatecznym, zaproponowanym "schematem leczenia" czyli intubacji(podpięcia pod respirator) pozwoliła na tak spektakularną poprawę stanu zdrowia Pani taty. BRAWO!!! Tym bardziej się cieszę z poprawy stanu Pani taty oraz gratuluję ODWAGI, DETERMINACJI i UPORU aby nie dać zgody na intubację. W ten sposób zmarł mój starszy kuzyn i znajomy, śmierć nastąpiła około tygodnia po podłączeniu do respiratora. Oczywiście, każdy decyduje sam i wyraża zgodę na intubację(kuzyn nie chciał się zgodzić ale chyba go przekonano) ale jest coraz więcej doniesień, że intubacja(respirator) u większości pacjentów jest wyrokiem śmierci tylko jedyne "pocieszenie", że w nieświadomości. Mam tylko jeszcze jedno pytanie: czy amantadynę wdrożono na żadanie Pani taty i rodziny, czy jednak poza procedurami bez wiedzy lekarzy? Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do pełnego zdrowia dla taty:)
   • 25 kwietnia 2021, 11:37
    Poza procedurami, Tata sam przyjmuje lek który dostarczyłam mu do szpitala. Niestety tak to działa, w szpitalu dawali tylko steryd i przeciwzakrzepowe, nie chcieli słyszeć o amantadynie. Tonący brzytwy się chwyta, natomiast widzimy poprawę mimo że amantadyna została dostarczona późno.
 17. 24 kwietnia 2021, 9:51
  Witam, Czy zamiast amantadyny można zastosować Rimantin? Nie mogę znaleźć nic na ten temat.
  • 24 kwietnia 2021, 10:05
   Na tej stronie słowo Rimantin występuje 64 razy. Proszę wcisnąć Ctrl-F.
 18. 24 kwietnia 2021, 8:55
  Dzień dobry. Wczoraj u mojej mamy zdiagnozowali cowid. Mama ma astme i nadciśnienie po osłuchaniu otrzymała leki thiocodin, dexametazon,atrodil,klabax 500. Ma suchy męczący kaszel, ból głowy, oczu, mięśni, jest słaba. Czy podanie amantadyny nie będzie kolidowalo z lekami ktore dostała? 722 072 785
 19. 24 kwietnia 2021, 8:46
  Witam czy jest tu ktoś kto OŚKi chuje płuca przy covid z Warszawy? Mam 12 dzień i bardzo dużo mam wydzieliny i odkrztuszam
 20. 24 kwietnia 2021, 8:43
  Witam czym polecacie wysuszyć wydzieline z oskrzeli?
  • 24 kwietnia 2021, 11:36
   Wydzielina zniknie dopiero po ustąpieniu stanu zapalnego / podrażnienia. Na rozrzedzenie, odksztuszanie i oczyszczanie oskrzeli z flegmy osobiście wybrałbym sprawdzoną i dostępną bez recepty bromoheksynę (np. Flegamina Classic tabletki lub syrop). Ponadto pojawiły się doniesienia jakoby bromoheksyna przyczyniała się do łagodniejszego przebiegu COVID-19: https://covid-19-nieznane-fakty.pl/zwalczanie-covid/ Należy odpowiednio dużo pić. Do tego kilka razy dziennie inhalacja-nebulizacja mgiełką solankową dostępną w aptekach. Natomiast samo zapalenie trzeba leczyć przyczynowo zgodnie z zaleceniami lekarza.
 21. 24 kwietnia 2021, 8:32
  Zapraszam na moją grupę na Facebooku. Akcja Amantadyną działa na Covid. Reklamują się u nas sprzedawcy amantadyny. Ludzie sobie pomagają radą i wsparciem duchowym i nie tylko.Piszą jak zdobyć receptę gdzie można kupić jak można zdobyć lek bez recepty. Są przedstawiane świadectwa ludzi którzy przechorowali Covid chińskiego wirusa.Są informacje o szepionce. I o Polityce rządu względem Covid, amantadyny ,szczepień. Link. https://www.facebook.com/groups/2776072886056469/?ref=share
 22. 24 kwietnia 2021, 8:14
  Mam do sprzedania Viregyt-k albertusik@o2.pl
 23. 24 kwietnia 2021, 8:04
  Witam serdecznie. Jak dlugo mam przyjmowac Viregyt od momentu zakonczenia ostatnich objawow choroby? Po jakim czasie mozna wrocic do aktywnosci fizycznej ? Z góry dziękuję za odpowiedź oraz pozdrawiam!
  • 24 kwietnia 2021, 10:51
   Po pierwsze musi Pan przeczytać dokładnie to co napisał powyżej dr W. Bodnar. Tam jest odpowiedź na Pana pytanie.
 24. 24 kwietnia 2021, 7:24
  Witam. Czy osoby po operacjach serca, z leczona farmakologicznie arytmia mogą zażywać amantadyne?
  • 24 kwietnia 2021, 9:42
   W schemacie "Można wyleczyć Covid 19 w 48 godzin" dra Bodnara, jako praktyka, zostało wyraźnie stwierdzone, że "z leczenia amantadyną bezwzględnie dyskwalifikuje się pacjentów z ciężką arytmią, niewydolnością nerek, czy z chorobami psychicznymi". Ulotka leku Viregyt-K nie wymienia chorób sercowo-naczyniowych jako przeciwskazań do zastosowania leku (jak np. w przypadku ciężkiej choroby nerek, czy wrzodów żołądka), jednak podaje, że Viregyt-K powinien być stosowany z zachowaniem ostrożności u pacjentów (...) z aktualnymi lub przebytymi chorobami sercowo-naczyniowymi. Jednocześnie w zakresie zaburzeń sercowo-naczyniowych wymienione są jako działania niepożądane - częste: kołatanie serca, niedociśnienie ortostatyczne; bardzo rzadkie: niewydolność serca. Wniosek jest prosty: w przypadku osoby po operacjach serca z leczoną arytmią, zastosowanie leku jest wykluczone lub dopuszczalne wyłącznie za zgodą i pod kontrolą lekarza kardiologa lub innego kompetentnego specjalisty sprawującego opiekę medyczną nad pacjentem.
   • 24 kwietnia 2021, 17:45
    Błagam o pomoc lekarza, który leczy amantadyna ze slaska lub województw ościennych . Mogę z ojcem dojechać. Lekarze chce leczyć mojego ojca tylko sterydami. Amantadyne posiadam. 664432201
    • 24 kwietnia 2021, 18:07
     Jak masz to daj Ojcu, czy lekarza ma to za niego zjeść?
    • 24 kwietnia 2021, 20:10
     Dzwoniłam.
  • 24 kwietnia 2021, 9:47
   Dzień dobry Pani Kamilo, są różne arytmie, dr. Bodnar mówi o ciężkich jako przeciwwskazaniu. Nie da się tak uogólnić. Najlepiej by było by Pani skonsultowała leczenie z prowadzącym kardiologiem. Wiem, że może być ciężko. Jeśli to niemożliwe proszę podać tutaj numer telefonu z prośbą do Lekarzy o poradę, p. dr. medyczka jak może to oddzwania. W zakładce "szkolimy lekarzy" można napisać prośbę o kontakt do lekarzy z regionu. Tutaj w linkach może znajdzie się jakaś podpowiedz https://shared-assets.adobe.com/link/5b4e1686-b197-48b1-61b8-fdc564a10d07 (komórka), https://indd.adobe.com/view/7e591e9b-1c0d-46d3-ac33-e8ff55bd7a28 (komputer) Serdecznosci,
 25. 24 kwietnia 2021, 5:50
  Co PiS robi, aby unicestwić cały NARÓD? Wszystko. Mordercy z PiS zabronili leczyć covid amantadyną, zabroniono nawet przepisywać ten lek w ogóle, nie tylko na covid, politycy utrudniają ludziom zakup w aptekach amantadyny, utrudniają też sprowadzanie jej do kraju, dlatego że są mordercami! Zaprezentuję Wam bezczelne, wręcz prostackie kantowanie społeczeństwa przez Niedzielskiego. Czy szczepionki, które zabijają, mogą skutecznie i każdego ochronić przed zakażeniem ? NIE. Na 5,5 mln zaszczepionych w Polsce osób już 51.000 uległo zakażeniu. Czy te 5,5 mln osób miało kontakt z COVID-19 ? NIE, bo kto wykaże, że było inaczej. Czy tylko te 51.000 zakażonych osób miał kontakt z koronawirusem ? TAK, bo kto wykaże, że było inaczej. Zatem, czy stopień ochrony przed zakażeniem u zaszczepionych osób wynosi 0% ? TAK lub NIE, bo kto wykaże, że jest inaczej. Czy te 5,5 mln zaszczepionych osób minus 51.000 zakażonych osób, to są osoby, które ochroniła szczepionka ? Oczywiście, że NIE, bo to bzdura wyssana z palca. Gdyby te 5,5 mln zaszczepionych osób było na oddziale COVID-owym np. tydzień, a tylko 51.000 osób uległo zakażeniu, to skuteczność szczepionki wynosiłaby 99%. Tymczasem, zobaczcie jaką propagandową bajkę, czyli zwykły KIT, przedstawił Niedzielski: "…Do tej pory w grupie ponad 5,5 mln zaszczepionych jedynie 51 tys. osób wykazało dodatni wynik testu na COVID-19, czyli 0,9 proc. Oznacza to, że poziom ochrony przekracza 99 proc." - napisał Niedzielski…”. Kto ma większy NOS ? Niedzielski, czy Mateuszek ? Sami oceńcie. /// Co Morawiecki myśli o Nas, o Polakach? Przytoczę jego wypowiedź z okresu, kiedy pełnił funkcję Prezesa jednego z banków. X:„…Czy „Chuck Norris działa? (reklama z jego udziałem)...”; Morawiecki: „…Działa, rewelacyjnie…”; X: „…Jak to, ale…”; Morawiecki: „…Ludzie są tacy głupi, że to działa! Niesamowite!...”. /// PiS musi odejść, natychmiast! /// Nie dajcie robić z siebie „głupków”. Nie dajcie sobą dłużej manipulować. Śmierć polskim politykom!
  • 24 kwietnia 2021, 8:23
   Coraz więcej szczepionek a coraz więcej ludzi choruje...zabraniaja leczenia.. lekarz dał tylko skierowanie na test i reszte... to juz lecz się człowieku sam..a jak nie to do szpitala i wiadomo jak może się to skonczyć...i jeszcze to przymuszanie do masek na powietrzu....niestety to jest działanie na szkode narodu..niech sie każdy zastanowi....
  • 24 kwietnia 2021, 9:55
   Nawoływanie do czyjejś śmierci jest grzechem. A co to jest NAROD? To jest konstrukcja myslowa powstała w 19 wieku.
  • 24 kwietnia 2021, 10:01
   Mam nadzieję, że za ten wpis ścignie Cię prokuratura. Dzięki temu będzie jednego mniej szerzącego w amoku antyszczepionkową propagadanę. Za ostatnie zdanie masz prokuratora na karku bez dwóch zdań. Daj znać, czy już zapukali, bo jeśli nie, to chętnie poświęcę 15 minut i sam zrobię zgłoszenie.
   • 24 kwietnia 2021, 18:45
    Życzenie śmierci nie jest przestępstwem! To co w tym strasznym kraju, gdzie przez błędną lub świadomie ludobójczą politykę rządu PiS umiera najwięcej ludzi na covid na świecie w przeliczeniu na milion mieszkańców, nie wolno nawet przelać na papier swoich rozgoryczonych myśli?. A gdyby tak tobie umarł ktoś z rodziny na codid, przez to że rząd RP zabronił stosowania i sprzedaży Amantadyny w leczeniu covid19, to nie byłbyś w rozpaczy! No tak nawet chrześcijanie mają prawo do walki i do obrony! Politycy rządu PiS sami leczą się Amantadyną, a zabraniają tego innym... https://www.money.pl/gospodarka/wiceminister-sprawiedliwosci-amantadyna-dziala-na-covid-co-na-to-ministerstwo-zdrowia-6586141916719808a.html
    • 24 kwietnia 2021, 18:51
     sorry, miało być napisane ..."A gdyby tak tobie umarł ktoś z rodziny na COVID, przez to że rząd RP zabronił stosowania i sprzedaży Amantadyny"....
  • 24 kwietnia 2021, 10:05
   Panie Doktorze, czy jest szansa na jakąś moderację na forum, aby takie wpisy jak powyżej usuwać? Głoszenie hasła "Śmierć polskim poliytkom" to czyn karalany. Pozostawienie takiego wpisu na forum bez moderacji może mieć także konsekwencje prawne dla administratora forum.
   • 24 kwietnia 2021, 15:06
    Człowiek i tak za mało napisał! Czy PiS lub jego urzędnicy kiedykolwiek poniosą odpowiedzialność? Po samym tylko filmie Wyznania Ratownika powinien być sąd i kula w łep, także dla lekarzy, którzy za podwójne zarobki utrzymują ten proceder. Polska to Korea Północna.
    • 24 kwietnia 2021, 15:47
     Głosowaliście na nich ! Bo tak wam faceci w sukienkach od opowiadania bajeczek nakazali.
    • 24 kwietnia 2021, 15:51
     A teraz ci sami faceci w sukienkach mają czelność mówić, która szczepionka jest etyczna a która nie.
    • 24 kwietnia 2021, 18:55
     Dr.Piotr Rubas komentuje. Obejrzyj film „Piotr RUBAS na temat eksperymentu medycznego - MUSISZ TO ZOBACZYĆ!” w YouTube https://youtu.be/o2cMLBy8lQU
    • 24 kwietnia 2021, 21:00
     Problem jest szerszy- obawiam się, że nie chodzi o jedną partie- nie widzę opozycji walczącej o nasze zdrowie, kto zabiegał o Amantadyne, dostępność itd. Kilku posłów z Konfederacji co najwyżej...O dostęp do leczenia?
   • 24 kwietnia 2021, 17:34
    Coraz więcej zaszczepionych, coraz więcej ozdrowieńców i ciągle olbrzymia liczba zgonów. To skutek złego rządzenia i braku skuteczności LECZENIA !!!!!!!!!!
  • 24 kwietnia 2021, 21:13
   https://www.youtube.com/watch?v=pwBn3tAby6U lekarz Piotr Rubas o bezmyślnej walce z Covid
 26. 23 kwietnia 2021, 23:22
  Dobry wieczór. Dzisiaj u mojej mamy zdiagnozowali cowid. Mama ma astme i nadciśnienie po osłuchaniu otrzymała leki thiocodin, dexametazon,atrodil,klabax 500. Ma suchy męczący kaszel, ból głowy, oczu, mięśni, jest słaba. Czy podanie amantadyny nie będzie kolidowalo z lekami ktore dostała?
  • 23 kwietnia 2021, 23:31
   Pani Danusiu, droga Medyczko i drogi Chemiku,Prosimy o pomoc dla mamy Pani Ani
   • 24 kwietnia 2021, 7:56
    Proszę nie stosować Thiocodinu, który blokując odruch kaszlowy, zaburza konieczne usuwanie wydzieliny z dróg oddechowych ( to nie tylko moje zdanie, ale dra Bodnara i innych lekarzy internistów). Wydzielinę rozrzedza np. ACC, w suchym kaszlu sprawdza się Erdomed, Levopront i inne metody omawiane wielokrotnie na forum. Pozdrawiam.
  • 24 kwietnia 2021, 1:11
   Przepraszam, że się wywołam do odpowiedzi, ale widzę, że nie ma numeru telefonu dla Lekarzy.------------------------ Oprócz tego z wcześniejszych wpisów tego forum wynika, że ani astma ani uregulowane leczeniem nadciśnienie nie są przeciwwskazaniem do leku. Ogólnie należy zażywać lek w połowie czasu od swoich innych leków. Na ból głowy warto spróbować okłady z soli, na kaszel napary i inhalacje. W linku są przepisy z forum i inne informacje. Duzo zdrowia. -------------------------https://shared-assets.adobe.com/link/5b4e1686-b197-48b1-61b8-fdc564a10d07 (komórka), https://indd.adobe.com/view/7e591e9b-1c0d-46d3-ac33-e8ff55bd7a28 (komputer)
  • 24 kwietnia 2021, 7:23
   Nr kontaktowy 722 072 785
 27. 23 kwietnia 2021, 21:57
  Hej, ja od siebie zdecydowanie polece dobra-recepta.pl -> e-recepta na viregyt k w 2 minuty dosłownie na grypę A ! Na korone nie wystawiają jak coś. Pozdro!
 28. 23 kwietnia 2021, 21:56
  Czy jest jakiś lekarz w Poznaniu, który osłucha chorego i zaleci amantadynę jeśli będzie taka potrzeba?
  • 23 kwietnia 2021, 22:30
   A może jeszcze ją zje za pacjenta?
   • 24 kwietnia 2021, 10:39
    Co za skrajnie chamski wpis!
   • 24 kwietnia 2021, 10:42
    Czy to ten sam Krzysztof, który rekomenduje ludziom szkodliwe dawki witamin? Widać właśnie jako to człowiek.
    • 24 kwietnia 2021, 17:58
     Bez urazy, ale jeśli ten Pan wie, że jest zarażony, to niech bierze amantadynę a do tego nie potrzeba żadnego lekarza ani osłuchiwania.
 29. 23 kwietnia 2021, 21:07
  Dzięki badaniu kohortowemu przeprowadzonemu przez lekarzy z Singapore General Hospital, w którym wzięło udział 43 pacjentów chorych na COVID-19, leczonych w okresie od 15 stycznia do 15 kwietnia 2020 r. 17 z nich otrzymywało witaminę D3 (1000 IU czyli b. mało), magnez (150 mg) i witaminę B12 (500 mcg) - miks ten nazwano DMB. Pozostali pacjenci, tj. grupa kontrolna w liczbie 26 osób nie otrzymało takiej mieszanki. Najważniejszą zaobserwowaną różnicą było to, że tylko 17,6 proc. pacjentów przyjmujących DMB wymagało tlenoterapii podczas leczenia. W porównaniu z 61,5 proc. pacjentów z grupy kontrolnej, którzy musieli przyjmować dodatkowy tlen, różnica ta wydaje się być ogromna. Dodajmy jeszcze, że tylko u 3 pacjentów z grupy przyjmującej DMB zaobserwowano znaczące pogorszenie się stanu zdrowia. U reszty pacjentów przebieg choroby był dość łagodny. Powstaje pytanie: jakie byłyby wyniki, gdyby zwiększono dawkę suplementów kilkakrotnie? Link do pliku do pobrania pliku suplementacji: https://uploadfile.pl/pokaz/2148647---ymnq.html
  • 23 kwietnia 2021, 22:41
   https://natemat.pl/zdrowie/243673,witamina-d3-moze-byc-szkodliwa-w-zbyt-wysokich-dawkach
   • 23 kwietnia 2021, 22:57
    Dr Mularczyk wyjaśnia dokładnie wątpliwości odnośnie "toksyczności" witaminy D3: https://www.youtube.com/watch?v=AP1xzUQ2_nI.
    • 24 kwietnia 2021, 19:45
     Ciekawy film, wynika z niego, że suplementacja kilku witamin załatwiłaby cały Covid, ale profesory o tym nigdy nie powiedzą, jakby nauka zatrzymała się w czasach ich edukacji.
   • 24 kwietnia 2021, 9:23
    Dzięki za ten wpis. Działania tego faceta Krzysztofa moga skutkować utratą zdrowia tych, którzy zastosują się do jego szarlatańskich porad.
  • 24 kwietnia 2021, 9:42
   Szacowne Mayo Clinic przestrzega przed nadmiarem witaminy D w organizmie. Może uszkodzić m.in. nerki. https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/nutrition-and-healthy-eating/expert-answers/vitamin-d-toxicity/faq-20058108
   • 24 kwietnia 2021, 18:01
    No, takiego wariata jak w tych badaniach, żeby brał 60.000IU D3 dziennie przez parę miesięcy to nawet ja nie znam. Dla większości ludzi na tym forum jednorazowo taka dawka "jest toksyczna", ha, ha..
 30. 23 kwietnia 2021, 21:05
  Wieszczę, że doradcy rządu mają rację z 4 falą.... poszczepienną. Jak nie od razu na początku lata to po 3 miesiącach od zaszczepienia. 1. "poziom przeciwciał spadł gwałtownie, do poziomu niezaszczepionych, po 3 miesiącach od drugiej dawki „szczepionki” Pfizera wśród pracowników szpitala w Sheba (Izrael)" https://tinyurl.com/469kh57c 2. "Obecne szczepienia są zatem niezbędne do zwalczania wariantu angielskiego, ale niewystarczające do zwalczania innych wariantów. Warianty południowoafrykański i brazylijski (P.1), obecne już w Europie, będą miały sprzyjającą im przestrzeń, gdy tylko ludność zostanie masowo zaszczepiona przeciwko wariantowi angielskiemu, który obecnie stanowi większość. Gdy tylko nadejdzie lato lub początek jesieni..." https://tinyurl.com/kpsdkhaf
  • 24 kwietnia 2021, 9:19
   do K.Sandra - to jest kopia wpisu Melioratora sprzed paru dni. Kompletnie dezinformująca, wieć kopiuję też sprostowanie: Do Meliorator: gratuluję kreatywności (a może nieudolności) w próbach wciskania ludziom kitu: https://www.bhf.org.uk/informationsupport/heart-matters-magazine/news/coronavirus-and-your-health/covid-variant Zakładając hipotetycznie, że w przyszłości bliskiej lub dalszej pojawi się mutacja odporna na obecnie dostępne szczepionki, może zechce Pan podzielić się argumentacją dlaczego osoba nie chcąca zachorować miałaby się na ten moment nie zaszczepić (wiem, że Pan chce zachorować, ale zapewniam Pana, że jest Pan w zupełnym marginesie populacji)? Tylko błagam o nie argumentowanie imbirem, witaminą D w dawkach szkodliwych i piciem źródlanej wody. Da Pan radę podsumować?
  • 24 kwietnia 2021, 9:33
   K.Sandra - jak cytować szpital Sheba, to lepiej u żródła: artykuł z 12 kwietnia: https://www.shebaonline.org/antibody-levels-remain-high-two-months-after-receiving-the-second-dose-of-the-covid-19-vaccine/ A źródło mówi, że szczepionka jest nadal bardzo skuteczna. Ten cytowany z i24news.tv jest z 31 marca i jest informacją prasową. Gratuluję prób dezinformacji.
 31. 23 kwietnia 2021, 20:23
  Mam do sprzedania Viregyt-k albertusik@o2.pl
 32. 23 kwietnia 2021, 20:10
  Dzień dobry dzisiaj otrzymałam pozytywny wynik testu na covid19 proszę mi poradzić jak przyjmować viregyt K. Na ten moment nie mam węchu ani smaku i boli mnie gardło. Mam 32 lata czy od razu powinnam przyjąć 2 tabletki po 100 mg Viregytu k a później co 8 godzin po jednej tabletce przez 2 /3 dni? Bardzo się denerwuje mieszkam z mężem i dwuletnim dzieckiem i chciałabym się poradzic jak się stosować do tego leku. Bardzo proszę o odpowiedź.
  • 23 kwietnia 2021, 21:38
   Tak, 2 tabl.a potem przez 2,3 dni co 8 godzin:) nastepnie przez 10 do 14 dni 2 razy dziennie po 1 tabl.co 12 godzin. Powyzej dr Bodnar wszystko rozpisal, prosze sie nie stresowac, tylko zastosowac do schematu:) pozdrawiam
 33. 23 kwietnia 2021, 18:49
  Prośba o weryfikację przez Chemika, czy informacje z tego wywiadu są prawdziwe: https://youtu.be/TpHVTa3Kjw4
 34. 23 kwietnia 2021, 18:41
  PRAWDA O SORach lek.med. Piotr Kołodziej dlaczego Polacy umierają!!! https://www.youtube.com/watch?v=1GXHo-nRKnM
 35. 23 kwietnia 2021, 17:14
  Interesujacy artykul na stronie aptekagemini: „ Mechanizm działania amantadyny Mechanizm działania amantadyny jest wielokierunkowy: Choroba Parkinsona: antagonista receptorów glutaminianowych NMDA. Zablokowanie tych receptorów pozwala na złagodzenie tzw. objawów parkinsonowskich: drżenia i/lub sztywności mięśni, zaburzeń postawy ciała, spowolnienia ruchów. Grypa typu A: blokowanie pompy protonowej wirusowego białka M2, co prowadzi do zatrzymania usuwania otoczki wirusa i unieczynnienia jego hemaglutyniny. Procesy te prowadzą pośrednio do zahamowania replikacji wirusa. COVID-19: potencjalny mechanizm działania to przenikanie przez błonę lizosomu wirusa. Alkalizujące działanie amantadyny zapobiega uwalnianiu wirusowego RNA do komórki. Amantadyna – działania niepożądane Wśród najczęstszych działań niepożądanych producent wymienia objawy neurologiczno-psychiatryczne: lęk, zmiany nastroju, bezsenność, ból głowy, zaburzenia widzenia, brak koncentracji, niewyraźna mowa, kołatanie serca, bóle mięśni.
 36. 23 kwietnia 2021, 15:21
  Jestem u kresu sił, nie wstaję bo nie mam siły, to chyba 7 czy 8 dzień covida. Mam 48 lat, kłopoty z wysokim tętnem i leczę się psychiatrycznie(nerwica lękowa). Boję się wziąć Viregyt bo nie wiem czy mogę jeśli przyjmuję leki psychotropowe Alventa i Mirtor. Lekarz psychiatra nie chciał mi pomóc. Mam niepełnosprawne dziecka i muszę żyć a z każdym dniem poddaje się. Jeśli jest tu lekarz który może mi pomóc czy moje leki nie wykluczają się z Viregyt będę dozgonnie wdzięczna 601312344, Izabela
  • 23 kwietnia 2021, 15:27
   Niech Pani zadzwoni do przychodni Pana Bodnara.
  • 23 kwietnia 2021, 15:56
   Prosze leczyc sie węglem aktywnym ,nie koreluje z innymi lekami i jest rowniez skuteczny. Co 5 godz zażywa Pani po 10 tabletek wegla aktywnego a 300mg przez 2,5 doby z zegarkiem w ręku. Posilki nalezy spozywac po 2,5 godz od zazycia węgla. Duzo pić. Jesli jest zapalenie płuc to albo bańki postawic albo oklady z roztworu soli.
   • 24 kwietnia 2021, 10:50
    Węgiel aktywny na Covid?! Zapalenie płuc solą i bańkami. Tego nawet szarlatan by nie wymyślił!!!! Zakrawa na poradę medyczną (przez nie medyka zakładam), której skutkiem będzie uszczerbek zdrowotny pacjenta. Pani się zastanowi, co Pani wypisuje! Nie wiem, czy Pani to robi świadomie, czy przez głupotę, ale powinna mieć Pani świadomość, że nie jest Pani anonimowa i dawanie takich porad może mieć dla Pani konsekwencje.
    • 24 kwietnia 2021, 11:10
     Owszem ,wegiel aktywny jest bardzo skuteczny ,prosze najpierw wyprobowac a potem pisac paszkwile. Na tym forum jest duzo wpisow kobiet ciezarnych ktore potwierdzaja dzialania wegla ,baniek ,soli i nie tylko .Skoro jest Pan taki pewien szkodliwosci tych metod - prosze oddac sprawe do prokuratora .
    • 24 kwietnia 2021, 11:43
     1. Pacjent traktuje Pani poradę jako poradę medyczną i w dobrej wierze nie szuka porady lekarza. 2. Stan pacjenta nie ulega poprawie, a następnie pogarsza się. 3. Pacjent umiera na Covid lub ma trwały uszczerbek na zdrowiu. To wówczas może się Pani spodziewać prokuratora. Ma Pani niezłą czelność, że proponuje Pani leczenie Covid węglem aktywym poddając jednocześnie pod wąpliwość skuteczność antybiotków w leczeniu zapalenia płuc (inny Pani wpis na forum). Dyskredytuje Pani swoim działaniem pracę Dr Bodnara i jest Pani wodą na młyn dla pismaków, którzy atakują i będą atakować leczenie amantadyną - będą z pewnością cytować tego typu porady p. Danuty i w tym względzie każdy normalny czytelnik, naukowiec, prokurator przyzna im rację.
    • 24 kwietnia 2021, 14:32
     Niczego nie dyskredytuje ,węgiel i bańki dzialają czy sie to Panu podoba czy nie. Pan mnie straszy prokuratorem ? A co z tymi ktorzy umarli i umierają w szpitalach pod respiratorami ? W tych sprawach jest Pan za cienki ? A moze jest pan panią ktorej od samego poczatku nie podobaja sie moje wpisy ? Mi nikt nie placi za moje porady i za wpisy a Pani chyba tak.
    • 24 kwietnia 2021, 15:35
     Do Węgiel aktywny, Nikt nie każe Panu/Pani leczyć się metodami naturalnymi ani w nie wierzyć. Proszę nie obrażać pani Danuty, nie chcemy tu hejtu!!!
    • 24 kwietnia 2021, 17:36
     Proszę obejrzeć na YouTube filmy dr Jerzy Jaśkowski " Sposoby na grypę" oraz "Grypa - skuteczne leczenie". Lekarz tłumaczy dlaczego chorujemy po wniknięciu wirusów do organizmu (wydzielane są toksyny) i dlaczego węgiel aktywny (medyczny lek) usuwa toksyny z organizmu i zdrowiejemy. Więc zamieszczona rada o węglu aktywnym ma medyczne poparcie lekarza. A bańki to bardzo stary i skuteczny sposób na bóle pleców.
  • 23 kwietnia 2021, 18:23
   Nie jestem lekarzem i proszę nie traktować tego w żadnym razie jako porady medycznej, a jedynie jako opinię na forum. Leki (ich substancje czynne odpowiednio: wenlafaksyna i mirtazapina), które Pani wymieniła należą do silnych antydepresantów z dwóch różnych rodzin tych leków. W połączeniu synergicznym stanowią rzeczywiście mocny zestaw antydepresyjno-przeciwlękowy określany nawet żargonowo w USA "California rocket fuel". Wydaje się jednak, że oba te leki oddziałują na zasadniczo odmienne procesy biochemiczne mózgu niż amantadyna (choć w mózgu wszystko jest ze sobą mniej lub bardziej powiązane, a mechanizmy działania leków rozumiane tylko częściowo). Efekt włączenia amantadyny dla Pani samopoczucia psychicznego mieściłby się zapewne w ramach opisanych ulotką. Może byłby nieznaczny lub nieodczuwalny (wiele zależy tu od konkretnej osoby, jej nastawienie psychicznego itp.) i raczej nienegatywny w odniesieniu do sytuacji wyjściowej lub na odwrót, ale zapewne w granicach do zaakceptowania, biorąc pod uwagę spodziewany efekt przeciwwirusowy. Te trzy leki te nie mają wzajemnych przeciwskazań w swoich ulotkach (proszę koniecznie się z nimi zapoznać!), poza "zachowaniem ostrożności" i "ścisłej kontroli" dot. stosowania innych leków działających na ośrodkowy układ nerwowy. W przypadku amantadyny istotne są natomiast zdrowe i wydolne nerki, ponieważ przez nie odbywa się eliminacja z organizmu nadmiaru leku. Na końcu podkreślę, to co pisze Pan dr Bodnar: każde leczenie powinno odbywać się pod opieką i kontrolą uprawnionego lekarza. To niezrozumiałe i niegodne dlaczego Pani psychiatra - teoretycznie specjalista najlepiej poinformowany nt. tych leków - odmówił Pani pomocy. Widocznie zalicza się do obozu przeciwników amantadyny z urzędu. Gdyby inaczej się nie udało proszę spróbować jeszcze kontaktu z lekarzem rodzinnym - poprosić, aby na podstawie dostępnych mu danych o tych trzech lekach wydał Pani - jak człowiek człowiekowi - rekomendację, która by Panią uspokoiła, bez przepisywania jakiegokolwiek leku. Ostateczna decyzja o zażywaniu lub niezażywaniu leku, nawet przepisanego, zawsze należy do chorego.
  • 24 kwietnia 2021, 8:21
   Dzwoniłam, ale nr tel. jest nieprawidłowy.
  • 24 kwietnia 2021, 20:13
   Dzwoniłam.
 37. 23 kwietnia 2021, 15:02
  BARDZO proszę Osobę Medyczną o wypowiedź. Bardzo się denerwuję. Od poniedziałku(test) wieczór biorę amantydynę. Wcześniej-od soboty-silne bóle głowy, nie reagujące na leki. To był jedyny objaw. Od pierwszej dawki amantydyny-do 3 -tylko pobudzenie. Po 3 dawce- stan ala zwiększonego ciśnienia wewnątrzczaszkowego- drętwienia głowy-SILNEGO mrowienia. Bałam się- wezwałam pogotowie-miałam lekki oczopląs- w szpitalu TK głowy i płuc- wszystko ok. Po powrocie kontynuowałam amantydynę- już tylko2 razy na dobę. Środa- czasem lekie mrowienie głowy. Słabe ataki. Wczoraj-podobnie. Dziś mega atak- trwa od 11. MROWIENIE głowy, twarzy, oczodołów, pulsowanie,od czoła do karku, drętwienie palców rąk i nóg. Czasem słabnie- jak teraz- i wraca. CO POWINNAM ZROBIĆ. COVID-CZY AMANTYDYNA? Boję się wylewów, udarów....o 16 wziełam już tylko 50 mg amantydyny.Lekarz prywatnie nie chce przyjechać-wołać pogotowie czy spokojnie czekać....? 603569700
  • 24 kwietnia 2021, 8:26
   Dzwoniłam, ale bez odbioru.
  • 24 kwietnia 2021, 11:00
   Udało się ;)
   • 25 kwietnia 2021, 4:22
    Dziękuję za ten wpis, P. medyczko. Trochę się martwiłam, co z tą kobietą.
 38. 23 kwietnia 2021, 14:47
  Mam do sprzedania Viregyt-k albertusik@o2.pl
  • 23 kwietnia 2021, 16:21
   Pełnowartościowy, czy używany? 50 mg, czy 100 mg? I za ile? W aptece po 20 PLN.
   • 23 kwietnia 2021, 21:41
    20 zl kosztuje ten krajowy, przeznaczony dla chorych na Parkinsona, ten dla nas, nierefundowany kosztuje gdzies ok 50 pare zlotych.
    • 23 kwietnia 2021, 22:22
     U Pana Alberta kosztuje po katolicku 200 zł
 39. 23 kwietnia 2021, 14:29
  Witam, po jakim czasie od zakończenia brania amantadyny mogę wrócć do karmienia piersią??
  • 23 kwietnia 2021, 19:41
   Można od razu. Amantadyna może hamować laktację.
   • 23 kwietnia 2021, 23:01
    Witam. Mama ma dzisiaj zdiagnozowany covid, 50 lat astma i nadciśnienie leczone. Na wizycie lekarskiej po osłuchaniu dostała leki thiocodin, dexametazon,atrodil,klabax 500. Czy Amantadyna będzie u niej dobrym rozwiązaniem? Czy nie ma przeciwwskazań? Ma objawy takie jak kaszel duszący, ból głowy, oczu, osłabienie, ból mięśni
 40. 23 kwietnia 2021, 14:18
  Witamina D a COVID - najnowsza publikacja "The role of vitamin D in reducing SARS-CoV-2 infection: An update": https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1567576921003222.
  • 23 kwietnia 2021, 20:13
   dokładam czytankę zioła http://bc.wydawnictwo-tygiel.pl/public/assets/355/Wybrane%20w%C5%82a%C5%9Bciwo%C5%9Bci%20ro%C5%9Blin%20-%20najnowsze%20doniesienia.pdf
 41. 23 kwietnia 2021, 13:54
  15.04. miałem szczepienie Astrazenecą. Następnego dnia ból głowy, ból oczu, mięśni, temperatura zmienna, raz 35,9, później 37,5. Teraz 36,5 stopnia. 21 i 22.04 wieczorem dreszcze, wczoraj już bez dreszczy. Z rana osłabienie, chwilami kaszel (1-2 kaszlnięcia). Podobnie żona, tyle że bez kaszlu. Mam 65 lat, ciśnienie 110/80, 105/77, puls 85-95. Dziś 8 dzień po szczepieniu, czy to mogą być skutki uboczne szczepionki po 8 dniach. Czy brać amantadynę (mam Midantan), czy nie obniży mi niebezpiecznie ciśnienia ?
  • 23 kwietnia 2021, 14:01
   Mój telefon 697 792 800
   • 23 kwietnia 2021, 17:42
    Panie Zbigniewie jest to odpowiedz organizmu na szczepionkę , takie objawy ma się po pierwszej dawce astrazeneca w przypadku pfajzera jest odwrotnie taką reakcję ma się po drugiej dawce.Z każdym dniem będzie tylko lepiej, też już jestem po szczepieniu też miałam złe samopoczucie ale teraz wszystko ok. Ciepła herbatka dużo pić jesteście zabezpieczeni przed ciężkim przebiegiem covid w przyszłości , takie są korzyści i w to musimy wierzyć
    • 23 kwietnia 2021, 18:29
     Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Podtrzymała mnie Pani na duchu, bo myślałem już że mam wirusa. Podejrzewałem, że dolegliwości mogą być wskutek szczepionki, ale w dwóch przychodniach usłyszałem, że dolegliwości poszczepienne ustępują po 2 dniach a dziś jest 8 dzień. Czuję się już lepiej. Jeszcze raz dziękuję.
  • 23 kwietnia 2021, 14:18
   Dodam jeszcze, że przy temperaturze 36,9 dłonie mam zimne jak lody.
   • 23 kwietnia 2021, 15:28
    Panie Zbigniewie, Dania całkowicie zrezygnowała z AstraZeneca, w wielu krajach była wstrzymana że względu na liczne incydenty zatorowe i takie objawy jak Pan opisał. U nas z uporem maniaka twierdzą przedstawiciele władzy,że nic nie szkodzi jeśli szkodzi -Tak ma być- a Ci co twierdzą inaczej nie znają się na nowoczesnej technologii wyszczepiania mRNA. "Korzyści przewyzszaja ryzyko" nie wiem czy odczuwa Pan jakieś korzyści- wspomniał Pan o zimnych dłoniach- może warto sprawdzić krzepliwosc i krążenie?
    • 23 kwietnia 2021, 16:49
     Dziękuję za odpowiedź. Krzepliwość badałem i jest OK. Zbadam jeszcze krążenie. Korzyści z AstraZeneki nie odczuwam żadnych, poza tym że chwilami czułem się jakbym umierał. Łykam tymczasowo Neosine, Wit.C 1000, cynk i D3 10000. Zastanawiam się nad amantadyną - czy powinienem brać.
    • 24 kwietnia 2021, 10:13
     Panie Krzysztofie, zabezpieczył się Pan przed ciężkim przebiegiem Covid i to jest najważniejsze (tzn. po drugiej dawce i po paru kolejnych tygodniach). Dobra decyzja. Wśród znajomych zaszczepionych Astrą znam też przypadki jakichś odczynów utrzymujących się nawet kilka tygodni (typu powiększone węzły chłonne pachwiny i trudności w poruszaniu ręką). Ja z tych powodów wybrałem Pfizera, ale tak czy tak dobra decyzja. W Wielkie Brytanii zaszczepiło się Astrą Zenecą większość ludzi i pozytywne skutki widać dzisiaj.
  • 23 kwietnia 2021, 18:41
   Przypominam wywiad z nauczycielką, nie tyle żeby straszyć , ale niech Pan zwróci uwagę na chronologię zdarzeń. W jej przypadku NOP to nie były dwa czy trzy dni.https://www.youtube.com/watch?v=pFO8xpgn40c
   • 23 kwietnia 2021, 19:40
    Dziękuję za ten wywiad. Przerażające, gdybym wcześniej o tym wiedział, to bym zrezygnował ze szczepienia. Niestety, nie było możliwości wyboru szczepionki, w skierowaniu była od razu AstraZeneca, resort wyjaśniał, że pacjent nie ma wyboru. Zastanowię się nad drugą szczepionką i pewnie zrezygnuję ze szczepienia, bo skutki są opłakane. Ja dochodzę powoli do siebie, ale żona nadal czuje się fatalnie. Dreszcze, które miałem przez dwa dni były straszne, trząsłem się jak galatera, w nocy 2 kołdry, koc, termofor, skarpetki i ciepłe dresy. Tak było przez dwie noce, w ciągu dnia ustępowało. W ulotkach AstraZeneca podają, że objawy poszczepienne mijają po 2 dniach, a to okazuje się nieprawdą. Jeszcze raz serdecznie dziękuję.
    • 23 kwietnia 2021, 21:46
     Ja bym na Pana miejscu skontaktowala sie z lekarzem, z tego co wiem, wiekszosc ma reakcje ktora trwa 2,3 dni, ale nie 8. Lepiej byc czujnym.
    • 24 kwietnia 2021, 0:22
     Pozdrawiam serdecznie -----------------Aga 23 kwietnia 2021, 13:14 Z tego co wiadomo na dzien dzisiejszy - jeśli są objawy choroby, jesli sie rozwinela, to trzeba ją leczyć. Ponad 30 tysiecy osob zaszczepionych (z udostepnionych przez MZ danych) zachorowalo - a raczej stwierdzono zakazenie testem. W zaleznosci od szczepinioki - zalecany odstep do leczenia amantadyna ponizej: ------- Nie Chemik 17 kwietnia 2021, 14:56 Witam. 14 kwietnia pisałem nieco o szczepieniach. Dziś mały dodatek: przyjmowanie amantadyny nie koliduje ze szczepionkami typu mRNA (Pf. itp.). Może jednak kolidować ze szczepionkami wykorzystującymi wirusy nośnikowe i obniżać ich skuteczność (AZ, J&J). Amerykańskie FDA od roku 2017 zaleca odstawić amantadynę dwa tygodnie przed ew. przyjmowaniem tego drugiego typu szczepionek (aby się na pewno wypłukała) oraz by nie brać jej jeszcze przez 48h po przyjęciu takiej szczepionki. Warto to wziąć pod uwagę. Odpowiedz tAga 17 kwietnia 2021, 16:10 Panie Nie Chemiku, kontynuując temat - zakładając szczepienie i pierwsze objawy po szczepieniu - wdrażanie amantadyny można zacząć po 48h przy szczepionkach wektorowych a mRNA wcześniej. Jak jednak odróżnić objawy "Po" / NOPu od zachorowania na Covid i w którym momencie wejść z amantadyną w razie W ? Być może głupie pytanie, ale chyba na czasie (abstrahując od rozważań po co/czy w ogóle się szczepić, jeśli za chwilę potrzebne będzie leczenie). Dziękuję. Odpowiedz Nie Chemik 18 kwietnia 2021, 0:11 Neistety nie mam pojęcia. No chyba, że mowa o ciężkich objawach niepożądanych, o jakich tu czy ówdzie pisano w kontekscie szczepień (praliż częśći ciała, znaczna opuchlizna głowy/szyi grożąca uduszeniem lub powodujaca duszenie się, utrata wzroku). O ile nie wiem czy takie NOPy istotnie występują, to nie znalazłem nigdzie informacji by występowały po amantadynie lub wskutek covid. Jedynie utrata przytomności i ew. śmierć mogą być łatwo obserwowanymi zajawiskami wspólnymi dla tych trzech czynników, ale wtedy raczej nie rozważamy włączania takiego czy innego leczenia w dom
 42. 23 kwietnia 2021, 13:43
  z publikacji z https://www.mdpi.com/2076-393X/9/1/36 4. Nadciśnienie płucne PAH jest poważną chorobą, na którą nie można wyleczyć, która może dotknąć mężczyzn i kobiety w każdym wieku, w tym dzieci. Zwiększony płucny opór naczyniowy w PAH prowadzi do prawokomorowej niewydolności serca, a następnie do śmierci. Pacjenci, u których zdiagnozowano PAH, przeżywają średnio 2–3 lata nieleczeni od rozpoznania [ 30 , 31 ]. Nawet przy obecnie dostępnych terapiach tylko 60–70% pacjentów z PAH przeżywa trzy lata [ 32 , 33 , 34 , 35]. PAH jest trudny do wykrycia, ponieważ jego objawy (np. Duszność, zmęczenie i zawroty głowy) są podobne do tych występujących w innych powszechnych stanach niezagrażających życiu, a oficjalną diagnozę PAH należy postawić poprzez inwazyjne cewnikowanie prawego serca [ 36 ] . Dysfunkcja śródbłonka jest częstą cechą pacjentów z PAH i COVID-19 [ 37 , 38 ]. „Wybuchy” PAH miały miejsce w związku z narażeniem na określone leki lub toksyny [ 39 ]. Wielki wybuch PAH miał miejsce w 1965 r. I był związany z aminoreksem, lekiem stymulującym odchudzanie [ 39 , 40 ]. Około 0,2% osób przyjmujących ten lek rozwinęło PAH [ 40 ]. Epidemię obserwowano dwa lata po wprowadzeniu aminoreksa, a połowa pacjentów zmarła 10 lat po epidemii [ 39 ].
  • 23 kwietnia 2021, 15:10
   Wykończą ludzi, ciekawe czy szczepionki zapobiegną powikłaniom?
   • 23 kwietnia 2021, 15:50
    taka ciekawostka przypomniała się https://mamadu.pl/zdrowie/115791,oddychanie-ciecza-jest-mozliwe-i-ratuje-zycie-wczesniakow#
 43. 23 kwietnia 2021, 13:32
  Czy można brać amantadyne zapobiegawczo jeśli mam negatywny wynik a przy dwóch chorych osobach na covid?
 44. 23 kwietnia 2021, 12:36
  Amantadyna a szczepienie. Czy należy przyjmować amantadynę jeśli są objawy a człowiek jest już zaszczepiony?
  • 23 kwietnia 2021, 13:14
   Z tego co wiadomo na dzien dzisiejszy - jeśli są objawy choroby, jesli sie rozwinela, to trzeba ją leczyć. Ponad 30 tysiecy osob zaszczepionych (z udostepnionych przez MZ danych) zachorowalo - a raczej stwierdzono zakazenie testem. W zaleznosci od szczepinioki - zalecany odstep do leczenia amantadyna ponizej: ------- Nie Chemik 17 kwietnia 2021, 14:56 Witam. 14 kwietnia pisałem nieco o szczepieniach. Dziś mały dodatek: przyjmowanie amantadyny nie koliduje ze szczepionkami typu mRNA (Pf. itp.). Może jednak kolidować ze szczepionkami wykorzystującymi wirusy nośnikowe i obniżać ich skuteczność (AZ, J&J). Amerykańskie FDA od roku 2017 zaleca odstawić amantadynę dwa tygodnie przed ew. przyjmowaniem tego drugiego typu szczepionek (aby się na pewno wypłukała) oraz by nie brać jej jeszcze przez 48h po przyjęciu takiej szczepionki. Warto to wziąć pod uwagę. Odpowiedz tAga 17 kwietnia 2021, 16:10 Panie Nie Chemiku, kontynuując temat - zakładając szczepienie i pierwsze objawy po szczepieniu - wdrażanie amantadyny można zacząć po 48h przy szczepionkach wektorowych a mRNA wcześniej. Jak jednak odróżnić objawy "Po" / NOPu od zachorowania na Covid i w którym momencie wejść z amantadyną w razie W ? Być może głupie pytanie, ale chyba na czasie (abstrahując od rozważań po co/czy w ogóle się szczepić, jeśli za chwilę potrzebne będzie leczenie). Dziękuję. Odpowiedz Nie Chemik 18 kwietnia 2021, 0:11 Neistety nie mam pojęcia. No chyba, że mowa o ciężkich objawach niepożądanych, o jakich tu czy ówdzie pisano w kontekscie szczepień (praliż częśći ciała, znaczna opuchlizna głowy/szyi grożąca uduszeniem lub powodujaca duszenie się, utrata wzroku). O ile nie wiem czy takie NOPy istotnie występują, to nie znalazłem nigdzie informacji by występowały po amantadynie lub wskutek covid. Jedynie utrata przytomności i ew. śmierć mogą być łatwo obserwowanymi zajawiskami wspólnymi dla tych trzech czynników, ale wtedy raczej nie rozważamy włączania takiego czy innego leczenia w domu.
  • 23 kwietnia 2021, 15:17
   Zaszczepić się, to jak podpisać pakt z diabłem! Może i ochroni przed koroną, ale w zamian za to podaruje raka, czy choroby auto immunologiczne oraz skróci życie, co było przebadane na zwierzętach.
   • 23 kwietnia 2021, 21:49
    Oj, niech Pan przestanie straszyc ludzi. Gdyby nie szczepionki, to by Pana dzis pewnie nie bylo na swiecie. Jestem zarowno za amnatadyna, jak i szczepieniem.
    • 24 kwietnia 2021, 10:59
     Pani Mileno - w pełni się z panią zgadzam Szkoda, że to forum przyciąga tylu zacietrzewiałych antyszczepionkowców, którzy są tutaj w oczywisty sposób w dużej nadreprezentacji. Nie trafiają do nich żadne arugmenty statystyczne, ani naukowe. Opierają się na skrajnych źródłach i na opiniach kliku pseudo-naukowców. Takie postawy są szkodliwe społecznie, ponieważ mogą wpłynąć na ludzi, którzy nie są zdecydowani odnośnie szczepień.
 45. 23 kwietnia 2021, 11:39
  Witam, czy jeśli nie mogę dostać Vigerytu-K to moge go zastąpić Amantixem? Vigeryt-K to chlorowodorek amantadyny, a amantix siarczan amantadyny. Czy zrobi to jakąś różnicę w leczeniu? Bedę wdzięczna za odpowiedź.
  • 23 kwietnia 2021, 12:26
   Tak ,oczywiscie .Dzialanie takie same ,dawkowanie rowniez ale dziala z lekkim opoznieniem. Chodzi o pierwsza dawke . Brac i nie zastanawiac sie ,czytac komentarze ,ten temat jest tu setki razy powtarzany.
 46. 23 kwietnia 2021, 11:26
  Witam. Mam zdiagnozowanego COVID-a od pierwszych symptomów zaczałem przyjmować viregyt-K i jest w miare ok. Martwi mnie moja córeczka ktora tez jest pozytywna, ma 1,5 roku. Od tygodnia jest apatyczna, ma zmniejszony apetyt, wiecej spi, a jej temperatura ciała stale wynosi 37.1 . Jak leczyć takie dziecko, co jej podawać? proszę o pomoc
  • 23 kwietnia 2021, 11:53
   Dzieku podawac co 5 godz 1 tabl.węgla aktywnego a 300mg przez 2,5 doby. Posilki dziecko je 2,5 godz po weglu. Ta terapia musi byc przeprowadzona z zegarkiem w reku ,nawet w nocy. Bezpieczna i skuteczna. Duzo pić.
   • 23 kwietnia 2021, 13:16
    Dziękuje bardzo za pomoc!
  • 23 kwietnia 2021, 13:19
   Maluchy tez sa leczone amantadyna, najmlodsze leczone o ktorympisala Lekarz z Lublina mialo 14mcy. Prosze podac wage dziecka, to bedzie latwiej dobrac dawke, gdyby podjal Pan decyzje o leczeniu amantadyna (zwlaszcza gdyby dziecko mialo pozytywny wynik testu lub objawy utwierdzaly w przekonaniu, ze dziecko corka tez jest chora).
 47. 23 kwietnia 2021, 11:08
  Proszę o pomoc. Po przebytym covidzie mamie wzrosły d dimery do 26000 tys. Przy tym od lat leczy się na zakrzepice. Co robić. Proszę o pomoc.
  • 23 kwietnia 2021, 13:11
   Panie Andrzeju, jeżeli jest pan PO covidzie, proszę się leczyć u swojego lekarza, nie ma sensu przez internet. Pozdrawiam.
 48. 23 kwietnia 2021, 11:07
  Amantadyna pomogła mi w 4 dni uporać się z covid. Recepte na vregyt K dostałam na dobra-recepta.pl wpisując objawy grypy A - bo na covid nie da się dostać. Dawkowanie oczywiście większe niż w grypie A, ale ważne że pomaga !
  • 23 kwietnia 2021, 11:28
   Przestań człowieku o nazwie tym razem Michalina Krasicka rozpowszechniać nieprawdziwe informacje! Reklamuj się, jak musisz, ale nie pisz kłamstw! Potem przez takie teksty ludzie się źle leczą. Nie jesteś anonimowy w sieci.
   • 23 kwietnia 2021, 20:39
    Ale taka prawda. Lek, który można kupić w wielu innych państwach bez recepty, u nas, by nabyć musisz ściemniać, że masz grypę.
    • 24 kwietnia 2021, 8:05
     Przeczytaj schemat i zalecenia leczenia dr. Bodnara. Ludzie czytają tylko taką reklamę, potem nawet nie wiedzą, jak ten lek zażywać i jak długo.
 49. 23 kwietnia 2021, 10:37
  Dzień dobry, proszę o pomoc lekarzy. Po odstawieniu amantadyny w dniu 6 kwietnia z wysokich dawek (I schemat, odstawiłam po 1,5 doby) dostałam po kilku dniach tachykardii i wysokiego ciśnienia, pojawiły się też problemy z błędnikiem. Czy to się leczy czy tylko można czekać? Czy jest szansa, ze samo się "naprawi"? Prośba o pomoc dr Bodnara lub innego lekarza. Dzwoniłam dziś do Kliniki Optima, ale otrzymałam informację, że zapisy są wstrzymane i mogę tylko prosić o przyjęcie, ale źle się czuję i mam 5 godzin jazdy ciągiem do Przemysla. Baaardzo proszę o pomoc o informacje - choćby na telefon, albo o umówienie wizyty, tel. 600 36 32 68.Błagam...
  • 23 kwietnia 2021, 13:02
   Skoki ciśnienia, skoki tempeartury, skoki cukru i skoki pulsuto bardzo częst ozgłaszane lekarzon POZ objawy covid u ludzi, ktorzy się niczym nie leczyli. O zawrotach głowy, zapaleniu ucha też można znaleźć dużo wpisów.
  • 23 kwietnia 2021, 13:34
   Opisane przez Panią objawy są typowymi zgłaszanymi przez pacjentów z Covid. Jest coraz więcej pocovidowych uszkodzeń neurologicznych, np. zaburzenia słuchu, równowagi. Nie można wykluczyć, że skoki ciśnienia i pulsu były efektem niepożądanym amantadyny, ale widziałam sporo takich objawów u pacjentów nieleczonych tym lekiem. Uważam, że wystarczyło zmniejszyć dawkę, a nie odstawiać. Paradoksalnie, jedyny pomysł, jaki mam, to włączenie amantadyny, gdyż mamy obserwacje, że u niektórych pacjentów z powikłaniami pocovidowymi, następuje wycofywanie się objawów neurologicznych i polepszenie ogólnego samopoczucia.
   • 23 kwietnia 2021, 15:00
    BARDZO proszę Panią lub inną Osobę Medyczną o wypowiedź. Bardzo się denerwuję. Od poniedziałku(test) wieczór biorę amantydynę. Wcześniej-od soboty-silne bóle głowy, nie reagujące na leki. Od pierwszej dawki-do 3 -tylko pobudzenie. Po 3 dawce- stan ala zwiększonego ciśnienia wewnątrzczaszkowego- drętwienia głowy-SILNEGO mrowienia. Bałam się- wezwałam pogotowie-miałam lekki oczopląs- w szpitalu TK głowy i płuc- wszystko ok. Po powrocie kontynuowałam amantydynę-2 razy na dobę.Środa- czasem lekie mrowienie. Słabe ataki. Wczoraj-podobnie. Dziś mega atak- trwa od 11. MROWIENIE głowy, twarzy, oczodołów, pulsowanie,od czoła do karku, drętwienie palców rąk i nóg. Czasem słabnie- jak teraz- i wraca. CO POWINNAM ZROBIĆ. COVID-CZY AMANTYDYNA? Boję się wylewów, udarów....o 16 wziełam już tylko 50 mg amantydyny.Lekarz prywatnie nie chce przyjechać-wołać pogotowie czy spokojnie czekać....? 603569700
   • 23 kwietnia 2021, 20:01
    A czy byłaby możliwość przeleczenia amantadyna - jak rozumiem w niskich dawkach - pod okiem Państwa? Boję się już brać amantadynę sama, wtedy nie mogłam po niej zupełnie spać, miałam też mrowienia w nogach. Najchętniej położyłabym się do szpitala, martwię sie, ze mam już zespół złosliwy., Chyba że ma to szanse samo przejsć?
   • 23 kwietnia 2021, 22:10
    proszę...
    • 24 kwietnia 2021, 10:56
     Dzwoniłam.
  • 24 kwietnia 2021, 11:53
   Dzwoniłam.
 50. 23 kwietnia 2021, 10:24
  Dzien dobry, Dzisiaj jest moja dwunasta doba przyjmowania Viregyt-k wg 2schematu Dr Bodnara. Na samym poczatku choroby bralam rowniez Sumamed 5dni.Ogolny stan zdrowia sie bardzo polepszyl. Ale Niestety od 2 dni ponownie boli mnie bardzo gardlo. Bez innych dolegliwosci .Stosuje inhalacje,nebulizator. Prosze o porade. Co moge zastosowac?Czy powinnam ponownie zwiekszyc dawke viregyt-k ?
  • 23 kwietnia 2021, 11:56
   Gorace mleko +1/2 lyzeczki soli +1 lyzeczka masla ,pic malymi łykami az do skutku...i napisac o efektach .
   • 23 kwietnia 2021, 12:23
    Dziekuje Pani bardzo za odpowiedz . Napisze o efektach. Pozdrawiam serdecznie
   • 23 kwietnia 2021, 16:12
    Ew. ciepłe mleko +rozduszony /posiekany średni ząbek czosnku +łyżeczka masła - to przy okazji jest łatwo przyswajalnym antybiotykiem i nieco rozrzedza krew. A dalej jak pisze Pani Danuta - pić małymi łykami. Proszę też nie zapominać by pić przez jakiś czas naturalne jogurty (ale takie od rolnika z eko bazaru) i/lub zsiadłe mleko by odnawiać florę bakteryjną po antybiotyku. Dużo zdrowia życzę!
    • 24 kwietnia 2021, 10:33
     Dziekuje Panu bardzo. Na Panstwa mozna zawsze polegac.Tak zrobie. Pozdrawiam serdecznie . Ania z Paryza
 51. 23 kwietnia 2021, 9:39
  Dwie petycje można poprzeć i przekazać znajomym do poparcia: Pierwsza: 1. Otwarcie POZ, umożliwienie diagnozowania obrazowego dla pacjentów z Covid 19 https://www.petycjeonline.com/otwarcie_poz_covid_19 Druga: 2. Amantadyna - natychmiastowe dopuszczenie do leczenia w Covid 19 https://www.petycjeonline.com/amantadyna_dopuszczenie_do_leczenia_w_covid_19
 52. 23 kwietnia 2021, 9:00
  Dzień dobry. Proszę o pomoc, jestem leczona teleporadą na duszności od tygodnia. Za moją prośbą dostałam antybiotyk oraz sterydy. Polepszyło mi się około 30 %, ale nadal słyszę że świszczę w oskrzelach. Czy powinnam brać amantadynę? Czy są w świętokrzyskim jacyś lekarze, którzy leczą amantadyną i przyjmują prywatnie? Proszę o poradę.
  • 23 kwietnia 2021, 13:02
   Dzwoniłam
 53. 23 kwietnia 2021, 6:17
  Witam serdecznie, błagam o pomoc. Lecze rodziców (75+) amantadyna od 4 dnia pojawienia się objawów u Mamy (gorączka 37,6, ból nerki i nudności), u Taty zero objawów, ale choruje na PoChp , także czasami miewa płytki oddech. Po 24 godzinach gorączka ustąpiła, a nudności ustaly przy pomocy leku na nudności (Torcan). Terapia trwała 7 dni, po czym lekarz polecił odstawienie amantadyny, aby zbytnio nie obciążać organizmu. Mama cierpi na kłopoty z nerkami, zwykle ma bardzo wysoki potas i wcześniej brała furosemid by to wyrownac. W czasie stosowania amantadyny , odstawiony furosemid , potas - wyniki z poniedziałku 5,6. Niestety jeszcze podczas brania amantadyny, u Taty pojawiły się problemy z oddychaniem , a saturacja spadała bardzo. Kojarzyłam te duszności z PoChp na które choruje, ale pogotowie stwierdziło, ze to covid. Obecnie przebywa w szpitalu, boje się czy te 7 dni amantadyny mu wystarczająco pomoże? W szpitalu pewnie stosują inne środki :( Natomiast Mama- błagam o pomoc! Po odstawieniu amantadyny na 2 doby , zdecydowałam się powrócić do leczenia dawka jak przed odstawieniem czyli 2x1 co 12 godz. Żadne dodatkowe objawy się nie ujawniły, ale test nadal wychodzi pozytywny i boje się nawrotu choroby. Mama jest osoba po udarze, boje się czy mogę kontynuować leczenie amantadyna w ten sposób? Jak długo? Dziś jest drugi dzień od powrotu (po 2 dniach przerwy) i obserwuje pobudzenie Mamy w nocy, rozmawia przez sen i jest bardzo slaba. Co robić? Błagam o pomoc, tak bardzo się boje
  • 23 kwietnia 2021, 13:40
   Ogromne osłabienie jest objawem charakterystycznym w tej chorobie. Sugeruję włączenie Mamie leku uspokajającego.
   • 23 kwietnia 2021, 15:20
    Bardzo dziekuje za odpowiedz i poswiecony czas. Aktualnie podaje Valerin forte na uspokojenie. Czy to dobrze? Czy ta dawka 2x1 co 12 godz Po przerwie dwudniowej jest w porzadku? Mama dostaje tez zastrzyki wzmacniajce milgamma N. Cos jeszcze mozna zrobic ?
 54. 22 kwietnia 2021, 22:46
  BÓLE UCHA - UWAGA 20.04.2021 slyszalam w radio wywiad R.Czejarka z prof.Henrykiem Skarżynskim z Kliniki Słuchu w Krojantach. Mowil ,ze od roku ,od czasu pandemii w Krojantach przybylo bardzo duzo pacjentow i podwoila sie ilosc operacji zwiazanych z powiklaniami sluchu po przechorowaniu covid 19. Ból ucha czy uszu to stan zapalny i taki stan prowadzi nawet do calkowitego zarosniecia ucha czyli kompletnej gluchoty . Wymieniane sa rowniez ślimaki uszne na implanty takze z powodu powiklan po covidzie. Pisalam o tym jak radzic sobie z bolem uszu ale napisze jeszcze raz : do ucha wlewamy 2 krople wody utlenionej ,pomaga prawie natychmiast ale to nie jest koniec kuracji .Do ucha nie mozna wlewac ciagle wody utlenionej z tego wzgledu nalezy zadbac o to ,ze ten stan calkowicie zlikwidowac a to osiagniemy poprzez pędzlowanie lub plukanie migdalow / gardla wodą z solą , / woda + kilka kropel wody utlenionej , / wodą + kilka kropel płynu Lugola lub jodyny ,/ sodą oczyszczoną czy piciem goracego mleka z 1/2 lyzeczka soli i lyzeczka masla. Pędzlujemy lub pluczemy gardlo / migdaly kilka razy dziennie az do calkowitego zaniku bólu. Pluczac gardlo / migdaly dzialamy jednoczesnie na nos ,zatoki ,uszy,oczy . Kto po grypie jeszcze pokasłuje powinien rowniez jeszcze poplukac gardlo. Zamiast plukac gardlo / pedzlowac - mozna inhalowac sie powyzszymi srodkami nebulizatorem ale duzo czesciej poniewaz dziala tylko mgiełka z inhalatora a ta jest troche slabsza.
  • 23 kwietnia 2021, 2:17
   Czy może Pani dokładniej opisać, na czym takie pędzlowanie polega?
   • 23 kwietnia 2021, 9:11
    Pędzlowanie na traktowaniu gardla i migdałow srodkami odkażajacymi wyzej podanymi. Nawija sie watę na ołówek ,moczy w jednym z roztworów i szybkim ruchem dotyka sie gardlo i migdały. Wata powinna byc bardzo mokra ,nasaczona tak,zeby przy dotknieciu np migdalkow - roztwor z niej sciekał .To powoduje odruch wymiotny ale mozna sie tego nauczyc. Kto ma z tym problem musi plukac gardlo ( gurglać) . Jakie sa proporcje tych roztworow podawalam kilkakrotnie. Ja stosuje pół na pól woda z plynem Lugola ,mozna mniej .
    • 23 kwietnia 2021, 12:40
     Dziękuję za wyjaśnienie. Rzeczywiście łatwiej i przyjemniej płukać, jeśli to również skuteczne.
  • 23 kwietnia 2021, 5:03
   Pani Danuto rozmawialam z 2 lekarzami w sprawie ewentualnego nawrotu Covid i 3 lekarz mnie badał wszyscy trzej zgodnie twierdza ze nawrot Covid po 4 tyg od pierwszego zachorowania jest maloprawdopodobny, lekarz który mnie badał stwierdził ze to grzybica. Co robić? Czy brac wegiel, czy amantadyne czy to co przepisal lekarz? Nie chcę sobie zaszkodzic. Prosze o pomoc.
   • 23 kwietnia 2021, 8:40
    Jezeli jest to grzybica to zrobic sobie kuracje węglem na 3 noce a rano uzupelnic elektrolity , dobre bakterie z sokow z kiszonek ,jesc same kiszonki, colostrum. Jezeli jest to grzybica to jezyk powinien byc bialy. Ph moczu powinno byc 7 a 95% chorych lub tych co przechorowali covid maja ph moczu 5.5 !!! Norma wynosi 5,5 do 7 i zaden lekarz nie zwraca na to uwagi. Leczenie grzybicy jest b.trudne i dlugotrwałe ,najlepiej przez dluzszy czas stosowac diety Gersona ,soki warzywne ,zadnych weglowodanow a tym bardziej zadnych cukrów.
    • 23 kwietnia 2021, 10:43
     nie mialam badanego moczu, lekarz tylko obejrzal moj jezyk i osluchal mnie :/ Nikt nic nie mowil o moczu. Wzielam dzisiaj jedna tabletkę amantadyny i tak myslalam zeby wprowadzic spowrotem tylko to leczenie podtrzymujące czyli 2X100g /24h. Nie mam z kim tego skonsultowac bo nikt z lekarzy nie chce sie podjac leczenia amantadyna. Ta grzybica moze tez wynikac z tego ze po Covid mialam przez pewien czas wysoki cukier. Jak sie robi kuracje weglem na noc? Jestem tez troche odwodniona bo od wczoraj nic nie jadlam ze stresu ze mam nawrot choroby i pilam tez mniej, probuje teraz nadrobic. Lekarze twierdza ze nawrot COvid jest bardzo maloprawdopodobny i to raczej jakies pozostalosci czy powiklania, nie wiem co o tym myslec bo objawy mam takie same jak na poczatku choroby. Bede wdzieczna za wskazówki.
    • 23 kwietnia 2021, 12:03
     Nie wiem czy ta kuracja jest dla Pani skoro jest Pani odwodniona. Najpierw uzupelnic elektrolity ,nawodnienie a potem zabierac sie za kuracje weglem ktora wymaga dobrego nawodnienia. Pic soki warzywn- owocowe ktore odkwaszają ,nie bedzie Pani glodna a oczysci caly organizm. Slodycze ,cukier ,weglowodany sa zabronione !
 55. 22 kwietnia 2021, 22:36
  O poziomach witaminy D3 i odporności https://www.youtube.com/watch?v=RjXeLBjBmtM
  • 23 kwietnia 2021, 22:17
   https://natemat.pl/zdrowie/243673,witamina-d3-moze-byc-szkodliwa-w-zbyt-wysokich-dawkach
 56. 22 kwietnia 2021, 22:18
  Mam do sprzedania Viregyt. albertusik@o2.pl
  • 23 kwietnia 2021, 8:59
   Że też nie ma Panu wstyd zarabiać na ludzkim nieszczęściu :/
   • 23 kwietnia 2021, 9:43
    Moze Pani laskawie wskaze gdzie wobec tego dostac ten lek za darmo ? A moze Pani ma do oddania ? Ludzkim nieszczesciem jest niemozliwosc otrzymania tego leku od swojego lekarza rodzinnego ktory od tego jest jak gęba od jedzenia !
    • 23 kwietnia 2021, 11:38
     Kupiłam dwa opakowania, recepta przez internet plus odbiór w aptece, kiedy potrzebowałam Viregytu dla Taty. 49zł recepta + 59 Viregyt-K. Ten Pan owszem załatwi Pani lek ale za 200zł plus wysyłka. To rozbój w biały dzień. Jeśli ktoś ma problem z zakupem leku a ma receptę oferuję darmową pomoc. Pozdrawiam.
    • 23 kwietnia 2021, 12:18
     Rozboj w bialy dzien? Dlaczego nie ma pretensji do swojego lekarza ktory powinien taka recepte wypisac za darmo ? Poszukac innego dostawce ,ja kupilam za 100 zl / 100 tabl.
    • 23 kwietnia 2021, 12:54
     Czyli rozumiem że dla Pani całkiem normalny jest sposób zarobku Pana Alberta?
    • 23 kwietnia 2021, 12:55
     Jak ma Pani pisać dla samego pisania, to proszę sobie darować takie uwagi i rady. Jak jest Pani taka mocna w "gębie" to proszę napisać skargę do NFZ
    • 23 kwietnia 2021, 13:05
     Dlaczego ja mam pisac skargevi na kogo ? Przeciez to nie ja mam żal tyloo pani.
  • 23 kwietnia 2021, 13:45
   W innej zakladce "Chlorowodorek amantadyny..." znajdzie Pan chetnych nabywcow.
 57. 22 kwietnia 2021, 22:17
  Panie Krzysztofie, te „końskie dawki“ suplementów naprawdę mnie martwią. Czy nie mógłby Pan wypracować jakiegoś zdrowego kompromisu? Przejdę krótko do Pana pdf. w linku. Tytuł to „ranking suplementów wg siły działania w covid19“, na czele z wit. D3. Czyli rozumiem tak, że mogę wybrać któryś z suplementów, by się leczyć wg tego rankingu... Jak wezmę wit. D3, to mam większe szansę zawalczyć z covidem, niż gdy wezmę wit. C, bo ta jest niżej w tym rankingu. Ale linijkę dalej pisze Pan: „Ten ZESTAW pozwala na łagodne przejście przez Covid (...)", czyli wychodzi na to, że wszystko trzeba wziąć w podanych ilościach. Czy widzi Pan tę nieścisłość? Zakładając, że prawdziwy wariant jest ten pierwszy, czy widzi Pan ryzyko wynikające z takich nieścisłości? Czy naprawdę ktoś ma "łyknąć" cały ten zestaw? Jakiś chory, kojarzący, zapytał Pana zwrotnie, czy aby na pewno na raz ma wziąć 50 tab. witaminy D3, bo nie jest pewny? > 100 000 EI Pozdrawiam.
  • 22 kwietnia 2021, 22:26
   Mysle ,ze nie kazdy organizm zdzierży takie ilosci z roznych powodow i dlatego kazdy czlowiek powinien sam sobie dopasowac ilosci. W tych ściągach p.Krzysztofa wyczytalam,zeby ich nie brac na raz tylko dajmy na to co 2 godz. Z wit.C jest jeszcze taka mozliwosc ,ze nadmiar spowoduje przeczyszczenie i z ta witamina trzeba umiec sie obchodzic ,brac np 1000mg w odstepach godzinnych czy 2 godzinnych i obserwowac organizm. Jesli po np 6 dawce goni do toalety to znaczy ,ze na 5 dawkach nalezy poprzestac nastepnego dnia.
  • 22 kwietnia 2021, 22:40
   Pewien lekarz o dawce 60 000 na dobę witaminy D napisał: "Absolutnie nie wolno stosować takich mega dawek witaminy D3 ! Stosowanie Takich megadawek szamaństwo a nie medycyna. 60.000 na tydzien to absolutne maksimum i to pod ścisłą kontrolą stezenia witaminy D oraz wapnia jesli wartosci we krwi przekraczają 60-80ng/dl. Nieprzekraczalny poziom to 100ng/ml) Ogromne ryzyko ciężkiej hiperkalcemii, kamicy nerkowej oraz osteoPETROZY! (Nie mylić z osteoPOROZĄ)" oraz______________________________________ "Stosowanie megadawek D3 bez ścislej kontroli stezen to skrajna nieodpowiedzialnosc i dzialanie antyNaukowe a zatem pozamedyczne. Ja stosuje dawki pod kontrola stezen i wiem bo to setki razy sprawdzilem (bo badam poziom D3 u moich pacjentek regularnie) ze regularne stosowanie 60.000 na tydzien w dawkach: 30.000 1x sobota, 30.000 1x niedziela. I potem 5 dni przerwy uzupełnia witaminę D z poziomu 10ng do 80ng w ciagu 6-8 max 10 weekendów. Przy czym poziom D3 badam co 4 tygodnie. Po uzyskaniu indywidualnego celu - dla osob ze zdrowa tarczyca to poziom 50-60ng/ml - dla osob z Hashimoto to 60-80ng/ml Dawka podtrzymujaca (ktora sprawia ze poziom utrzymuje sie na stalej wartosci ) To 2000-4000j na dobe zaleznie od masy ciala i cech indywidualnych (wchlanianie) Dawki rzedu 1000-2000j powoduja spadanie stezeni w kolejnych pomiarach, dawki powyzej 3000-4000j powoduja dalszy wzrost az do przedawkowania. Natomiast jesli ktos ma gleboki niedobor D3 rzedu 6-10-15ng/ml to leczenie dawkami 2000j jest nieskuteczne. Trzeba dużymi dawkami Max 60.000 ma TYDZIEN „zatankować D3 pod korek” czyli do osiągnięcia wyznaczonego przez lekarza celu - a potem podtrzymywać małymi dawkami jw. I nie wolno stosowac wyzszych dawek po uzyskaniu celu terapeutycznego, bo ryzyko powiklan nerkowych, watrobowych i kostnych - zwiazanych z przedawkowaniem wielokrotnie przekracza korzyści. Maksymalna dawka D3 ktora wolno stosowac bez kontrolowania poziomu D3 to 2000j na dobe."
   • 22 kwietnia 2021, 22:52
    Nigdzie ni piszę że branie dużych dawek co tydzień jest lepsze niż codzienna suplementacja choćby tylko 10.000 IU D3. To czemu w Anglii poziom normalny wynosi 200 - do 300ng/ml 25OHD a w Polsce powyżej 100 ng jest już toksyczny? Oczywiście należy brać w komplecie ADEK + magnez.
    • 23 kwietnia 2021, 4:01
     Jest Pan pewien co do jednostek? W badaniach UK widzę używa się zazwyczaj nmol/L. Przelicznik dla tego związku jest: 1 ng/ml = 2,5 nmol/L
    • 23 kwietnia 2021, 4:29
     Tak czy siak wychodzi np. z badań szwedzkich (https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20720256/), że najbezpieczniejsze jest stężenie 50-100 nmol/L 25(OH)D chociaż piszą, że poznanie poziomu optymalnego wymaga dalszych badań. Ale przede wszystkim jest on zależny od współdziałania wielu czynników - nie ma jednego, uniewersalnego dla każdego.
   • 22 kwietnia 2021, 23:01
    Dawka 2000 IU, mówię o oficjalnych zaleceniach, tyczy się tylko osób "normalnych", otyli i seniorzy mają brać 4000 IU.
   • 22 kwietnia 2021, 23:33
    Żeby nie było hiperkalcemii bierze się właśnie K2 i bor. Zawsze bierze się komplet, czyli ADEK, one się razem regulują i wzmacniają działanie.
    • 23 kwietnia 2021, 11:41
     Prof. Kostowski w podręczniku dla studentów medycyny i lekarzy napisał,że 10000 IU dziennie na każdy kilogram masy ciała to dawka,którą można normalnie przyjmować,oczywiście z odpowiednią ilością K2MK7,czyli co najmniej 1 mg lub więcej. Prowadzono też badania,gdzie dopiero przy 11 mln IU dziennie zaczęły się problemy u osób badanych. Więc te 50-100 tys IU dziennie szczególnie przy słabym nasłonecznieniu to nic strasznego,kiedyś brałem przez 2 miesiące 500000 IU i żyję. Przeszedłem covid łagodnie. I nie badam poziomu D3, ale sądzę,że jest powyżej tzw. norm.
  • 22 kwietnia 2021, 22:45
   To zestaw na chorobę, moja 81 letnia matka codziennie bez choroby zażywa: 10.000. IU tyleż samo wit. A, K2 400mcg, E50mg, B complex 50mg, kwercetyny 500 mg, krzem 500mg, c 500mg x3, MSM, selen , cynk 150mg, bor, jod, lecytyna i inne. Matka przyznała, że dopiero przy takich dawkach ustąpiły bóle i polepszyło się jej samopoczucie, wcześniej jak brała dawki "normalne" nie było efektów. Końskie dawki stosuje się w przypadku choroby i u osób, które miały chroniczny niedobór, czyli np. wit. D3 10.000 IU na kg wagi ciała. i jak podałem w linku.
   • 22 kwietnia 2021, 22:54
    W linku bylo chyba napisane ,ze takie ilosci bierzemy przez 4 dni.
    • 22 kwietnia 2021, 23:04
     No tak, do tygodnia.
   • 23 kwietnia 2021, 0:24
    Panie Krzysztofie, no ok, Mama przyjmuje 10 000 IU wit D3 (mam nadzieję, że 1 IU= 1IE, zgadza sie?). Taka wartość jest rzeczywiście podawana jako dawka maksymana u osób ok. 70tki z grup ryzyka niedoborów tej witaminy (niebieska tab. tutaj https://www.deutsche-apotheker-zeitung.de/daz-az/2011/daz-29-2011/neuer-patienten-leitfaden-zu-vitamin-d-mangel), ale Pan zaleca ludziom 10 000 IU na kg wagi ciała! Czyli osoba z wagą np. 70 kg ma brać w jeden dzień tyle, co Pana mama na cały tydzień > 70 000 IE. Nawet jeśli ta osoba jest chora lub ma wielki niedobór to to jest za dużo i za szybko, To wychodzi 490 000IU na tydzień. No jako ko,ską uderzeniową dawke można chyba zaakceptować 70 000 do 100 000 UI na tydzień, ale nie 500 000... Nie sądzi Pan? Dziś wiemy jak cenna jest wit. D3, jej odpowiedni poziom chroni przed wieloma chorobami, najpewniej tez przed ciezkim przebiegiem covid 19 tak jak Pan "publikuje" (wyniki badań co do tego będą w czerwcu) i prawie kazdy czlowiek ma jej niedobory, ale takie dawki, to są kłopoty... Dlatego proszę Pana o jakiś kompromis, bo tak się nie da...
    • 23 kwietnia 2021, 11:48
     Nie do końca jest to prawdą. Sam brałem 500000 IU dziennie przez 2 miesiące i nic mi się nie działo,teraz biorę tygodniowo jakieś 200000 IU i żyję. 10000 IU na każdy kilogram masy ciała- książka prof. Kostowskiego. A są ludzie,którzy brali nawet po 2000000 IU dziennie.
    • 23 kwietnia 2021, 20:48
     10.000IU na kg wagi tyczy się zwykłych, chorych ludzi, którzy w Polsce w 90% mają zwłaszcza o tej porze silny niedobór. Zakażenie wysysa gwałtownie z organizmu nie tylko witamnę D ale i inne tłuszczorozpuszczalne, więc konieczna jest wtedy dawka końska. Zdrowi którzy mają już dobry poziom winni brać dziennie przynajmniej 8000 IU. Otyli i seniorzy nawet ponad 10.000 IU.
    • 24 kwietnia 2021, 0:51
     Panie Krzysztofie, dziękuję za odpowiedź i proszę o doprecyzowanie: 22 kwietnia o 23:01 napisał Pan, że oficjalnie zalecane dawki są takie - 2000 UI i 4000 UI dla otyłych i seniorów. A 23 kwietnia o 20:48 że "Zdrowi którzy mają już dobry poziom winni brać dziennie przynajmniej 8000 IU. Otyli i seniorzy nawet ponad 10.000 IU." Czyli te drugie zalecenia są nieoficjalne? Czy w takim razie są to Pana autorskie zalecenia? Czy może jest jakiś konkretny artykuł naukowy, którym Pan się podparł? Jeśli tak, bardzo proszę o podanie mi konkretnie, gdzie to jest napisane > tytuł, autor, strona. A najlepiej link, jeśli jest. Nie uwierzę jak nie zobaczę :-) , a chętnie się czegoś nauczę. Pozdrawiam serdecznie.
 58. 22 kwietnia 2021, 22:14
  Może warto posłuchać wywiadu z włoskim wirusologiem: https://www.facebook.com/niezaleznatelewizja/videos/356374898936668
 59. 22 kwietnia 2021, 22:08
  Co sądzicie o suplementacji kurkumy z piperyną, wspomagająco podczas choroby? Kurkuma to przyprawa o udowodnionym działaniu przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym.
 60. 22 kwietnia 2021, 21:45
  Dla każdego chorego w celu podniesienia odporności napar z bylicy rocznej i filmik: https://www.youtube.com/watch?v=Su-HyVewjNc
  • 22 kwietnia 2021, 21:56
   Witam przepraszam chciałam zapytać czy brać amantadyne myślę że jestem chora jutro mam test i nie wiem co robic
   • 22 kwietnia 2021, 22:04
    Dobry wieczór Pani Basiu, to jest lek antywirusowy na grypę, więc jesli jest Pani juz chora, to moze warto, bo doktror mowi ze im szybciej tym lepiej, tu infos https://shared-assets.adobe.com/link/5b4e1686-b197-48b1-61b8-fdc564a10d07 (komórka), https://indd.adobe.com/view/7e591e9b-1c0d-46d3-ac33-e8ff55bd7a28 (komputer)
 61. 22 kwietnia 2021, 21:24
  Ja również polecam dobra-recepta.pl aby zdobyć viregyt K lub rimatin ! Wpisujcie grypa A. Super
 62. 22 kwietnia 2021, 21:22
  Witam od dwóch dni mam 38 gorączki bolą plecy kaszel z dusznością dzisiaj zrobiłam się słaba nie mam siły chodzić test mam na jutro czy mam brać amantadyne czy czekać proszę o radę
  • 22 kwietnia 2021, 22:14
   Brać ,nie czekac .
 63. 22 kwietnia 2021, 20:28
  Nie chemik
 64. 22 kwietnia 2021, 19:33
  Witam, mam covid ,3pierwsze dni gorączka , dzisiaj jest 15 dzień ogólnie objawy szybko znikły w 8-10dniu było już dobrze , ale mam napadowy kaszel, i takie uciski w klatce chwilami, nie brałem żadnych leków jedynie aspiryne, paracetamol , syropy levopront , islandzki, flegamine, i inhalacje soli. Mam pytanie czy ten kaszel długo pozostanie ??? Kiedy rozpoznać że potrzebny antybiotyk ? Lekarz mówił że jak saturacja jest pow 95 i gorączki brak to mam nic nie robić tylko czekać aż sam minie ...
  • 22 kwietnia 2021, 20:33
   Aby uniknąć powikłań typu nagła zakrzepica za 2 miesiące czy jakiś zanik pracy serca warto chyba powtórzyć choćby 10 dniową terapię amantadyną plus polopiryna po pół tabletki 2-3 razy dziennie.
  • 22 kwietnia 2021, 20:37
   Kaszel może trwać i 2 mce po chorobie.
 65. 22 kwietnia 2021, 19:21
  Witam. Mam pilną prośbę o info kto w Krakowie lub okolicy może leczyć przy pomocy amantadyny. Mój brat dostał 40 stopni gorączki i bolą go plecy u niego w domu już nie wiedzą co mają robić i zastanawiają się nad wezwaniem pogotowia.
  • 22 kwietnia 2021, 20:40
   Załatw amantadynę jak najszybciej i na nic nie czekaj, możesz też wspmóc Go suplementami w dużych dawkach: Plik do pobrania na dole strony: https://uploadfile.pl/pokaz/2148647---ymnq.html
  • 22 kwietnia 2021, 21:09
   Trzeba sie zdecydowac szybko na amantadyne, u góry jest schemat i wiedza jak brać, dobrze byłoby miec badanie osłuchowe, czy nie ma zapalenia płuc, wowczas potrzebne sa antybiotyki. Nie podał Pan tez kontaktu telefonicznego, aby ktos mógł oddzwonic z informacją o lekarzu w Krakowie i okolicy. Prosze wejść w zakładke szkolenie lekarzy i tam zapytac u lekarza. Dla brata to sytuacja alarmowa /nawet jak to pogotowie by zabralo brata do szpitala, pomyślcie, by amantadynę bral czy to w domu, czy w szpitalu/ pod tzw.stołem/. Ale to tylko moja rada, decyzje podejmiecie sami....Powodzenia i zdrowia dla brata. Jesli byscie dopiero mieli kupowac amantadyne to lek ViregytK na 100% mozna kupic internetowo np. mojatabletka.pl, e-recepta.pl, nachorobę.pl i wiele innych. Nawet tu niżej ogłasza sie Albert o godz.18.47 ze moze sprzedac...
  • 24 kwietnia 2021, 1:00
   Witam Panie Michale, jak czuje się brat? Dla Lekarzy należy zostawić zawsze numer telefonu, opisać w skrocie objawy, itd. Osobiście mam nadzieję, że brat jest już w szpitalu, bo jeśli jest ok, to go wyślą do domu, a jeśli nie, to tam jest najbezpieczniej. Gorączka 40 st, to już jest bardzo poważnie. Amantadynę można zażywać teź w szpitalu. Każdy decyduje o sobie sam. W linku dział 1 znajdzie Pan wszystkie zalecenia. na co przy tym uważac. Równiez leżenie na brzuchu ważne, cwiczenia oddechowe, itd. Tez jest dzial gorączka. I proszę pamiętać ze pewnie są powikłana, które trzreba leczyc dodatkowo innymi lekami, nie tylko amantadyną. Szybkiego powrotu do zdrowia dla Brata. https://shared-assets.adobe.com/link/5b4e1686-b197-48b1-61b8-fdc564a10d07 (komórka), https://indd.adobe.com/view/7e591e9b-1c0d-46d3-ac33-e8ff55bd7a28 (komputer)
 66. 22 kwietnia 2021, 19:16
  Witam ,często w celach służbowych wyjeżdżam do Rosji.Zawsze przywożę parę opakowań ,tam jest midantan chlorowodorek amantadyny ta sama substancja czynna co viregyt k .Mógłbym pomóc,.Proszę o telefon 791 653 066 Odpowiedz
  • 22 kwietnia 2021, 22:15
   Mogę sprzedać Viregyt-k albertusik@o2.pl
 67. 22 kwietnia 2021, 18:47
  Mogę sprzedać Viregyt. albertusik@o2.pl
  • 22 kwietnia 2021, 21:44
   Witam Na ile wyceniasz czyjeś zdrowie
   • 22 kwietnia 2021, 22:17
    Co to za wycieczki p.Mario? Moze to pytanie zada Pan NFZ albo ministrowi zdrowia ?
   • 23 kwietnia 2021, 12:51
    Wycenia na 200zł plus wysyłka Biznesmen, naprawdę Pani go jeszcze broni? Chyba każdy działa tutaj pro bono, pomagamy ratować życie ludzkie, takie Hieny powinny być zablokowane na tym forum.
 68. 22 kwietnia 2021, 17:46
  Bardzo proszę o pomoc. Syn 3 letni waga 11 kg gorączkuje, kaszle i ma katar. Tym bardziej się martwię bo jest astma tykiem i czasem szybko przechodzi przeziębienie na oskrzela i potrzebny jest antybiotyk. Zażywa na stałe montelucast, zyrtec, wziewy flixotide teraz wdrożyłam berodual. Boję siep panicznie szpitala,bo nie mam pomysłu kto by go osłucha w Krakowie. Mąż ma covid, syn czeka na wynik testu. Mój nr 606231638
  • 22 kwietnia 2021, 20:42
   Tu są szczegóły: https://indd.adobe.com/view/7e591e9b-1c0d-46d3-ac33-e8ff55bd7a28
 69. 22 kwietnia 2021, 16:28
  Witam prosze o pomoc brałam amantix 2 dni 3 tabl natomiast kolejne 4 dni po 1 tab szalał puls dzis czuje wiekszy ucisk na klatkę i bol przy wdechu inne objawy juz ok. Biore tez od wtorku antybiotyk. Co zrobic zwiekszyc dawke dzis wzielam 2 tablwtk .Prosze o porade
  • 22 kwietnia 2021, 20:44
   Proszę kontynuować, i ewentualnie wspomóc się suplementami: https://uploadfile.pl/pokaz/2148647---ymnq.html
 70. 22 kwietnia 2021, 16:24
  Czy jeśli ktoś ma zaatakowane 90% płuc to czy jest sens podawać mu Amantadyne?? Błagam o odpowiedź. 491785595469 leszek1901@interia.pl
  • 22 kwietnia 2021, 16:36
   Mysle ,ze sens jest zawsze. Opowiedziano mi przypadek o starszej pani zabranej do szpitala w Ciechanowie ,byla pos respiratorem,lekarze uprzedzali rodzine,ze sprawa wyglada zle bo pozostalo jej kawałek zdrowego pluca. Nie wiem czym jeszcze leczyli ale doprowadzili do tego,ze mogla juz samodzielnie oddychac. Zeby te pluca zregenerowac lekarze kazali jej dmuchac przez slomke do butelki z wodą. Lekarze sami byli w szoku postepami ,pluca szybko sie regenerowaly. Opisywalam wcsesniej tu na forum ten przypadek i byly osoby ktore potwierdzily,ze dmuchanie przez slomke do butelki z wodą daje swietne efekty naprawcse płuc. Mozna stosowac rowniez inhalacje z sola fizjologiczna + 2 krople wody utlenionej ..
  • 22 kwietnia 2021, 18:31
   Znam osobiście przyapdek gdzie pacjent miał zajęte 95% płuc, błyskawicznei się pogarszał. Dostał amantadynę i - możę to przyapdek a może nie - po dwóch dniach jego stan się ustabilizował. Po leczeniu i rekonwalescencji teraz jest zdrowy i niemal bez powikłań.
  • 22 kwietnia 2021, 22:02
   Panie Leszku, moze cos sie przyda... np. > układanie na brzuchu, rozdz 1 w linku. Powrotu do zdrowia dla chorego! Serdecznosci https://shared-assets.adobe.com/link/5b4e1686-b197-48b1-61b8-fdc564a10d07 (komórka), https://indd.adobe.com/view/7e591e9b-1c0d-46d3-ac33-e8ff55bd7a28 (komputer)
 71. 22 kwietnia 2021, 16:09
  Dodam jeszcze że to zapalenie płuc to zaniedbanie (Tak myślę)przeziębienia że stycznia i po przeziębieniu kaszel suchy kilka tygodni. Saturacja krwi 95-92
  • 22 kwietnia 2021, 18:36
   Obejrzyj film „Ameryka w szoku! Nie żyje słynna prezenterka! Zmarła dzień po szczepieniu!” w YouTube https://youtu.be/MCxy2846jA0
   • 22 kwietnia 2021, 23:26
    No widzi Pani - Pani Kkk: nasz Papież Franciszek też uległ spiskowi i propaguje szczepionki! Dobrze, że mamy jeszcze Panią jako ostoję oświecenia i rozsądku w tym ciemnym padole. Oświecenie, czy może - cytując Franciszka: "samobójczy negacjonizm"? I widzi Pani: Papież już ileś miesięcy żyje po szczepionce. I to po drugiej dawce!!!! I taki fatalny gość jak ja też nie może podzielić losu cytowanej prezenterki. Ale i tak wszyscy Pani wierzymy... https://glos24.pl/papiez-franciszek-krytykuje-przeciwnikow-szczepien-zapowiada-kiedy-sam-sie-zaszczepi
    • 23 kwietnia 2021, 0:23
     Przecież wszyscy widzimy, że część osób przechodzi przez to żywcem - puki co bez powikłań, ale czy o to nam chodzi abyśmy uczestniczyli w rosyjskiej ruletce? Gratuluję Pani/Panu przejścia przez to obronną ręką, ale niestety nie wszystkie osoby mogą tak napisać...Mnie nie satysfakcjonuje hasło "więcej korzyści niż zagrożeń ".Ludzie nie powinni być testerami preparatow dopuszczonych warunkowo bez zakończonych badań i weryfikacji skuteczności i bezpieczeństwa.
    • 23 kwietnia 2021, 17:18
     Puki czy też póki co bez powikłań przechodzi chorobę dramatycznie mniejsza liczba osób niż ta, która przeszła bez problemu szczepienia. Pani spojrzy na te 700 ludzi umierających dzień w dzień w Polsce. To NIE ŚĄ ludzie zaszczepieni dwoma dawkami po 2-3 tygodniach. Tym chorym dzisiaj i tym, co zachorują jutro i pojutrze nie zaplikuje Pani amantadyny. Jest to po prostu logistycznie, czasowo i regulayjnie nie do wykonania w krótkim czy nawet średnim okresie. Do tego sama amantadyna nie wystarczy w bardzo licznych przypadkach równoległych powkiłań bakteryjnych skutujących zapaleniem płuc - tu potrzebna jest praktycznie interwencja lekarza. Co najmniej antybiotyk, a często osłuchanie. I teraz zestawi sobie Pani to przyjęciem 2 x szczepionki. Wstrząs anafilaktyczny to bardzo rzadka reakcja na konserwant szczepionki. A i tą reakcję można kontrolować idąc np. na szczepienie do szpitala (ja tak świadomie zrobiłem), gdzie jest całe zaplecze ratunkowe i bardzo mała szansa, że pacjent nie zostanie odratowany - w porówaniu ze szczepieniem np. przez fizjoterapeutę w zakładzie pracy (plany rządu). Papież i inne autorytety wiedzą co mówią. Przyjmując szczepionkę uratujemy dziesiątki tysięcy ludzi w Polsce.
    • 23 kwietnia 2021, 20:52
     "Podsumowaine: Obecne szczepienia są zatem niezbędne do zwalczania wariantu angielskiego, ale niewystarczające do zwalczania innych wariantów. Warianty południowoafrykański i brazylijski (P.1), obecne już w Europie, będą miały sprzyjającą im przestrzeń, gdy tylko ludność zostanie masowo zaszczepiona przeciwko wariantowi angielskiemu, który obecnie stanowi większość. Gdy tylko nadejdzie lato lub początek jesieni." https://www.pauljorion.com/blog/2021/04/22/variants-et-efficacite-des-vaccins-par-francois-m/
    • 24 kwietnia 2021, 1:03
     Do Meliorator: gratuluję kreatywności (a może nieudolności) w próbach wciskania ludziom kitu: https://www.bhf.org.uk/informationsupport/heart-matters-magazine/news/coronavirus-and-your-health/covid-variant Zakładając hipotetycznie, że w przyszłości bliskiej lub dalszej pojawi się mutacja odporna na obecnie dostępne szczepionki, może zechce Pan podzielić się argumentacją dlaczego osoba nie chcąca zachorować miałaby się na ten moment nie zaszczepić (wiem, że Pan chce zachorować, ale zapewniam Pana, że jest Pan w zupełnym marginesie populacji)? Tylko błagam o nie argumentowanie imbirem, witaminą D w dawkach szkodliwych i piciem źródlanej wody. Da Pan radę podsumować?
    • 24 kwietnia 2021, 8:22
     Meliorator: tacy goście jak Ty (antyszczepionkowcy) to prota droga do kolejnych mutacji i przedłużania pandemii. Szczepionki skutkują szybkim wykorzenieniem wirusa z populacji i to już widać w kilku krajach - liderach szczepień. Strategia przechorowania to droga do kolejnych mutacji. Brazylia, RPA, Indie -tam szczepienia postępują wolno lub ich nie było na moment powstania mutacji (tutaj w szczególności Wielka Brytania). Gadasz bez sensu.
 72. 22 kwietnia 2021, 16:01
  Objawy zmęczenie, gorączka,. Bez testu zacząłem brać Vigeryt k schemat co 8 g. W 5 dniu zrobiłem test Covid z nosa wynik negatywny i prześwietlenie płuc: wyszło zapalenie pluc, badanie krwi ok.(nie na przeciwciała) W następnym dniu drugi test na Covid też negatywny. Pytanie czy zażywanie Vigeryt k ma wpływ na wynik testu. Czy ja mam covid czy nie? Proszę o odpowiedź
  • 22 kwietnia 2021, 16:10
   Miałam podobną sytuację. Po pierwych objawach zaczęła brać amantadyne. W 2 dniu od zażywania robiłam test, który wyszedl negatywny. Ponowilam po 5 dniach i tez negatywny. Za to maz i dzieci z wynikiem pozytywnym. Czy u mnie branie amantadyny wpłynęło na wynik testu? Przypuszczam, że to całkiem możliwe.
  • 22 kwietnia 2021, 16:30
   Na Pana miejscu nie martwilabym sie o test tylko o zapalenie pluc- bo na to mozna zejsć.Postaralabym się o antybiotyk -Klarytromycyne polecaną na tym forum, ze względu na szerokie spectrum działania.
  • 22 kwietnia 2021, 16:44
   Rok temu dr.Bodnar mowil i taki jest tytul artykulu " covid mozna wyleczyc w 48 godz" , co znaczy ,ze wirusa mozna ubic w 2 doby. Jedynie z tym zmutowanym angielskim jest wiekszy klopot. Widocznie miał Pan tego mniej agresywnego i test wyszedl negatywny bo Viregyt go juz unieszkodliwil.. Prosze dokonczyc leczenie tak jak wyzej dr.Bodnar zaleca bo inaczej bedzie mial Pan nawrót.
 73. 22 kwietnia 2021, 15:34
  Mogę sprzedać Viregyt. albertusik@o2.pl
  • 22 kwietnia 2021, 16:52
   Jestem zdecydowany proszę o kontakt
  • 22 kwietnia 2021, 16:53
   Jestem mocno zdecydowany proszę o kontakt
   • 22 kwietnia 2021, 17:06
    Panie Adamie to p.Albert podal swoj mail i prosze do niego napisac!
   • 22 kwietnia 2021, 17:15
    Panie Adamie, ale nie podał pan do siebie żadnego kontaktu. Poza tym, to raczej sprzedający zostawił kontakt do siebie i trzeba pisać do niego na maila.
 74. 22 kwietnia 2021, 14:58
  Proszę o poradę. Mam 40 l. Rozpoczęło się od drapania w gardle, na następny dzień doszedł ból zatok, uszu, wrażenie bólu szczęki. Objawy leczone gripexem, polopiryna, orofar na gardło. Gardło przestało boleć, ale rozpoczął się kaszel z odksztuszaniem flegmy. Od szóstego dnia przyjmuję sumamed. Nie widzę poprawy, nie mam sił na nic, wrażenie ciężkości w oddychaniu. Katar dalej utrzymuje się, pocę się, temperatura nie przekracza 37.5. Mąż podobne objawy ma od dwóch dni, dzisiaj miał wymaz, czekamy na wynik. Czy w ósmym dniu włączyć amandatyne,w jakim odstępie od sumamedu. Bardzo proszę o poradę.
  • 22 kwietnia 2021, 15:40
   Amantadyne, zgodnie z tym co Dr Bodnar pisze, zawsze warto wlaczyc. Czym szybciej tym lepiej. Jesli macie lek - to stosowac wg podanych wariantow . Brac pierwsza podwojna dawke, popic (po posilku zawsze lek, tj. nie na pusty zoladek) i poczytac rady zebrane pod linkami we wpisach. Antybiotyk zawsze w odstepie (najlepiej rownym) miedzy dawkami amantadyny.
  • 22 kwietnia 2021, 18:41
   Przy okazji - gripex to głównie paracetamol i u ludzi z osłabioną praca nerek (częste u ludzi starszych i chorych) może istotnie uszkadzać organizm. Tak jak Pani napisała - to "leczy objawy" a nie pacjenta... tak naprawdę by trzeba powiedzieć: ogłupia organizm by nie było widać objawów i przeszkadza organizmowi w leczeniu się. Według mnie lepiej tego unikać. Na początku choroby wirusowej temperatura do 38,0 może nawet 38.5 jest dobrym znakiem - organizm walczy i przeszkadza zwiekszoną temperaturą w rozwoju wirusa. Dopiero powyżej tego warto rozwazyć ochładzanie, niekoniecznie chemiczne. Kąpiel w temp 34-35 st.C też może pomóc, a nie uszkadza organów. Podobnie chłodne kompresy na czoło i/lub butelki z wodą pod pachy i w pachwiny. No i oczywiście napoje...
 75. 22 kwietnia 2021, 14:07
  Witam, proszę o kontakt do lekarza leczącego amantadyną w Szczecinie lub okolicach. Tel 792448804
  • 22 kwietnia 2021, 14:58
   Dołączam się do pytania. Panie Marku, jeśli uzyska Pan odpowiedź, proszę o kontakt 603569700
   • 22 kwietnia 2021, 15:36
    Pani Doktor Dentystka z Barlinka udzielała na forum ogromnego serca i pomocy. Przejrzyjcie Państwo posty, bowiem zostawiała swój nr telefonu. Pisała niedawno, że własciwie pracuje 24/7, dlatego może być u kresu wytrzymałości, ale próbujcie. Zorganizujcie sobie w medzyczasie lek (tu na forum co chwile są rady gdzie i jak zdobyc).
 76. 22 kwietnia 2021, 13:14
  Proszę uprzejmie o poradę: chory z covidem zaczął brać amantadynę. Objawy były dość łagodne, temperatura ok 37.5, lekkie osłabienie Teraz jest po 1podwójnej dawce, później brał lek przez 2 dni co 6 godzin, a od dziś przeszedł na dawkę 2 x dziennie. Wydaje się jednak kilka godzin po podaniu amantadyny temperatura wzrasta do 39 - stopni a nawet więcej, wcześniej nie była tak wysoka. Po podaniu ibupromu albo paracetamolu spada do normalnej w przeciągu godziny (podajemy dopiero jak rośnie powyżej 39). Czy to normalne, czy też jakiś skutek uboczny? Dodam że pacjent ma dobrą saturację, nie kaszle, czuje się w miare dobrze jak tylko miną te napady gorączki. Będę wdzięczna za poradę!
  • 22 kwietnia 2021, 14:21
   Pani Doroto, odp. jest w linku rozdz 1, >dr. Bodnar. Dobra saturacja nic nie znaczy, niestety. Do tego złota zasada, jak nie ma poprawy po 3 dniach amantadyny, to są powikłania i trzeba leczyc dodatkowo innymi lekami. Amantadyna raczej obniza temperature ciała, a nie podwyzsza. Nie wiem, czy można tak interpretowac jak Państwo, nie jestem lekarzem. Najważniejsze teraz byłyby badania, by stwierdzić co dalej, czy antybiotyk, czy nie. W linku więcej informacji, też jak zwalczać gorączkę. Duzo zdrowia! https://shared-assets.adobe.com/link/5b4e1686-b197-48b1-61b8-fdc564a10d07 (komórka), https://indd.adobe.com/view/7e591e9b-1c0d-46d3-ac33-e8ff55bd7a28 (komputer).
   • 22 kwietnia 2021, 14:32
    Dziękuję bardzo za odpowiedź!
 77. 22 kwietnia 2021, 13:12
  Burza cytokin nad która zastanawiał się prof Simon jak ograniczyć. Więc może tak ? https://ptchem.pl/storage/pages/October2019/9_10_2019.pdf cyt str. 611.:"Komórki odpornościowe w odpowiedzi na stan zapalny i infekcję wydzielają cząsteczki sygnałowe. Do grupy cząsteczek sygnałowych należą cytokiny, które wywołują odpowiedzi przeciwzapalne i prozapalne. Dostępne dane wskazują, że kwas askorbinowy moduluje cytokiny leukocytowe i układowe. Kwas askorbinowy wraz z limfocytami z krwi obwodowej zmniejsza wytwarzanie prozapalnych cytokin TNF-α i IFN-γ. Natomiast przeprowadzone badania in vitro z wykorzystaniem kwasu askorbinowego i monocytów wyizolowanych z krwi obwodowej pacjentów z zapaleniem płuc, wskazują na zmniejszenie wytwarzania prozapalnych cytokin TNF-α i IL-6 [29, 30]. Badania dowodzą, że suplementacja witaminy C nie wywiera wpływu na poziom histaminy, która jest mediatorem immunologicznym wytwarzanym przez komórki tuczne, bazofile i eozynofile, powstałe na skutek stresu i patogenów [31]
 78. 22 kwietnia 2021, 12:38
  Nie udało mi się zdobyć Viregytu k , choć mam recepte od lekarza .Zdobyłam jednak Amantix czy go mam stosować jak Viregyt k. Od poniedziałku jestem na antybiotyku Sumamed dziś wieczorem ostatnia tabletka, jutro dopiero teleporada Proszę o informacje tel.532503508
  • 22 kwietnia 2021, 13:11
   Pani Aniu, tak ludzie stosują tak samo. Tutaj wiecej informacji https://shared-assets.adobe.com/link/5b4e1686-b197-48b1-61b8-fdc564a10d07 (komórka), https://indd.adobe.com/view/7e591e9b-1c0d-46d3-ac33-e8ff55bd7a28 (komputer). Duzo zdrowia zycze
   • 22 kwietnia 2021, 16:21
    Bardzo dziękuję za informację.
  • 22 kwietnia 2021, 16:21
   Niezalenie od leczenia amantadyna, ktora bedzie Pani teraz wdrazac, proszę postarać się by jutro od lekarza otrzymac kolejne opakowanie 3 tabletek Sumamed. Leczenie antybiotykiem powinno trwac co najmniej 5-6dni. Chyba, ze otrzyma Pani inny (np. Cetix 400 - 7tabl.). Antybiotyk brac w odstepie miedzy dawkami amantadyny.
 79. 22 kwietnia 2021, 12:25
  Jeśli ktoś szuka leku amantadyna to proszę napisać do tego pana, u niego w okolicy jeszcze był w aptekach bez żadnych dodatkowych kosztów mi kupił i wysłał. Jego email vansbro@o2.pl
 80. 22 kwietnia 2021, 12:24
  Zdecydowanie polecam dobra-recepta.pl aby zdobyć viregyt K lub rimatin ! Wpisujcie grypa A. 5/5
 81. 22 kwietnia 2021, 12:03
  Odp. Do KAROLINY - Ja również odstawiałam Vigeryt K, żeby sprawdzić czy na pewno skoki ciśnienia (170/110) były spowodowane działaniem leku. Po odstawieniu ciśnienie w normie, tak samo jak przed rozpoczęciem przyjmowania Vigeryt K. Poza tym podwójne widzenie i dretwienie ciała ale kaszel dużo mniejszy i zdecydowanie lepiej mi się oddychało po amantadynie. Dlatego pytanie czy te skoki ciśnienia są tylko po amantadynie czy innych składnikach leku.
 82. 22 kwietnia 2021, 11:59
  Dzień dobry. Proszę o radę. Jestem od poniedziałku na amantydynie.3 dawki w pierwszej dobie, teraz już 2 na dobę. Karmię piersią 10 miesieczne niemowlę. Test robiony dzień pożniej po moim- negatywny. Córka dziś przytula się , klei- to nowość! Temperatura- 35,8....Czy to od leku? Co powinam zrobić??
  • 22 kwietnia 2021, 13:41
   Pani Julio, u dziecka taka temperatura, czy u Pani? Na to musi Pani bardzo, ale to bardzo uważać, bo to idzie w kierunku hipotermii. Czy mierzyła Pani temperaturę dziecka w pupce, bo tak jest najdokładniej? Nie jestem lekarzem. Moja rada jest taka, by pokarm ściągać, a dziecku dawać butelkę, do czasu aż u Pani ustabilizują się te dawki podtrzymujące, czyli bedzie mniejsze stężenie we krwi, a u córeczki unormalizuje się temperatura ciała. I wtedy spróbować znowu, ale generalnie dziecko powinno max. zazywac lek 5-6 dni, a Pani nawet 14. Stężenie leku w mleku jest zapewne mniejsze niz gdyby dziecko otrzymywało lek bezpośrednio. Podsyłam Pani link, gdzie jest trochę więcej informacji. Teraz trzeba zadbać o podniesienie temperatury ciała dziecka. Ważne by podawać jak najwięcej płynów, by lek się wypłukał, jeśli nie chce pić, to co chwilę lyżeczka płynu do buzi, w formie nawet zabawy. Ciepłe napoje, np. lipa, etc. Dziecko ubrać grubiej, nawet czapkę. Lekarze starają się oddzwaniać, gdy jest podany numer telefonu. Może Pani podać, jeśli sytuacja będzie nadal nieopanowana. Duzo siły i zdrowia! https://shared-assets.adobe.com/link/5b4e1686-b197-48b1-61b8-fdc564a10d07 (komórka), https://indd.adobe.com/view/7e591e9b-1c0d-46d3-ac33-e8ff55bd7a28 (komputer). Tu tez prosze objawy niepozadane przeczytac
  • 22 kwietnia 2021, 18:46
   Amantadyn możę powodowac efekty jak przy hipotermii. To bardzo małe dziecko - proszę bardzo uważać i ogrzewać ją tak by temperatura nie spadała tak bardzo. Możliwe że tuli się podświadomie by się ogrzać. Szczegóły dot. hipotermii przy amantadynie są na tym forum niżej oraz w zbiorze postów wskazanym przez Panią Marysieńkę.
   • 22 kwietnia 2021, 22:21
    Trochę tu sprzeczności. Czytałam, że niewielka ilość leku dostaje się do mleka.I że może ewentualnie obniżać laktację. Moja laktacja jest ok, dziecko pije ładnie, kilka razy w ciągu dnia-plus wodę. Czyli amantydyna brana przeze mnie 2 razy dziennie- jest dla niej groźna, czy też nie??Dziecko ma teraz-podczas snu 36 stoni- na czole i w uchu- termometr dotykowy. Ten sam za dnia pokazywał 36,6 , gdy ten pod pachę 35.9. Czyli pod pachą ma pewnie teraz dużo mniej:((( BARDZO SIĘ DENERWUJĘ. CO MAM ROBIĆ? ODSTAWIĆ LEK? I CO Z DZIECKIEM?CZY MOGĘ PROSIĆ O OPINIĘ MEDYKA? 603569700
 83. 22 kwietnia 2021, 9:40
  Dzień Dobry. Poproszę o dobre słowo w temacie wysokiej gorączki. Mam 50 lat, 140kg, nadciśnienie leczone concoram 5mg+5mg. Mam covid nie potwierdzony testem, gdyż żona zachorowała i jest na izolacji, a ja na kwarantannie. Ogólnie objawy grypopodobne, które rozpoczęły się w niedzielę ustąpiły (bóle mięśni i stawów) pozostała sukcesywnie narastająca gorączka 37,5 do dziś 38,3 i bardzo uciążliwy ból głowy przez zawroty głowy, do bólu tylnej ściany gałek ocznych przy każdym ruchu, włącznie. Poza bardzo sporadycznym odkasływaniem w zasadzie nie skarżę się na jakieś problemy płucne. W wyniku wysokiej gorączki miewam dreszcze i bardzo silne uczucie zimna. Mam zasadnicze pytanie, czy w takim przypadku warto rozpoczynać terapię amantadyną, czy skupić się na leczeniu gorączki? Dotychczas próbowałem walczyć z nią zażywając paracetamol 2x2, apap 3x2, wit.C 3 - 4 x 4x1000mg, wit D3 1 x 1 2000 IU. Do picia grypovita i napój z imbitu, miodu i cytryny. Niestety efekty były chwilowe i powoli się uodparniam. Mija 4 doba od wystąpienia objawów covid. Poproszę o jakąś podpowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam. P.S. Dziś mam też teleporadę u lekarza w przychodni.
  • 22 kwietnia 2021, 12:38
   Z temperaturą proszę nie walczyć i odstawić szkodliwy paracetamol. Zwiększyć wit. D3 do 100.000IU na dobę ale tylko przez 7 dni, dodać C 500 mg co godzinę, dużo pić, dołączyć kwercetynę no i wreszcie zacząć brać amantadynę. Pić herbatę z bylicy rocznej i spokojnie wypoczywać.
   • 22 kwietnia 2021, 19:31
    100k IU D3? Przecież przy wspomnianym przeze mnie dawkowaniu to 50 tabletek. Takich ilości D3 nie trzeba wspierać wit K2? Przepraszam trochę się gubię. Wyczytałem, że dr Bodnar przy kuracji amantadyną nie zaleca suplementacji witamin.
    • 22 kwietnia 2021, 19:58
     https://tomaszdangel.pl/wp-content/uploads/2020/04/Nowe-badanie-farmakokinetyki-witaminy-C-i-protok%C3%B3%C5%82-dawkowania-w-COVID-19.pdf https://allegro.pl/oferta/witamina-c-1kg-kwas-l-askorbinowy-1000g-7182480922 te dawki kwasu l-askorbinowego to minimum przy covid19. Potrzebne są też minerały: miedź od 2mg do10mg dziennie i mangan od 10 od 50mg dziennie do produkcji przeciwciał. Nie należy brać paracetamolu (o czym już na tym forum pisano wcześniej) tylko aspirynę np: polopiryna max, np. 3 razy dziennie nawet po 2 tabletki. A także duże ilości witaminy A (retinol) od 25 tyś jednostek do 100 tyś jednostek dziennie. Witamina A odbudowuje tankę łączną i inne komórki organizmu, chroni też nerki przy braniu witaminy D, także witamina E będzie pomocna przy zakrzepach. Teraz ludziom pomagają pędy młodej pokrzywy i liście mniszka lekarskiego, zerwane i zmielone w blenderze kielichowym z letnią woda (min. naturalny interferon). Także nagietek i Lapacho (pau d'arco) są pomocne.
    • 22 kwietnia 2021, 20:14
     Oczywiście chodziło o tkankę łączna którą odbudowuje witamina A, witamina C i krzem. Krzem występuje naturalnie w wielu ziołach - miodunka plamista, pokrzywa, skrzyp polny - skrzyp przyjmować zawsze w witaminą B1 z uwagi na na antywitaminę B1. https://www.termedia.pl/pulmonologia/Wloknienie-pluc-w-przebiegu-ukladowych-chorob-tkanki-lacznej,23378.html I tutaj kłania się kolejne utrudniane ludziom życia przez szkodliwe przepisy złego państwa polskiego. Niestety nadal w Polsce witamina A 12 tyś jednostek i witamina B1 25mg są na receptę, a powinny byś sprzedawane bez recepty (OTC)! Nadmieniam, że w USA witamina A jest sprzedawana bez recepty w dawce 25 tyś IU, a witamina B1 jest sprzedawana bez recepty w dawce 100mg! najwyższy czas wprowadzić i w Polsce te substancje (tiamina i palmitynian retinolu) jako leki OTC!
    • 22 kwietnia 2021, 21:39
     Dla uspokojenia sumienia: https://www.youtube.com/watch?v=Su-HyVewjNc
  • 22 kwietnia 2021, 12:47
   VIT C przyjmuje Pan 4x4x1000 ? . lepiej częściej , a w mniejszych dawkach . podczas choroby i dużo pić . Z tej 1000 organizm jest wstanie przyjąć połowę , a po godzinie nasycenie we krwi spadnie też o połowę podczas choroby .
   • 22 kwietnia 2021, 19:48
    OK, dzięki za podpowiedź. Pozdrawiam.
  • 22 kwietnia 2021, 14:05
   Panie Robercie, amantadyna im wcześniej tym lepiej. Temperatura 38.3 to nie jest jeszcze wysoka gorączka. Zwalczać może Pan bardzo skutecznie okładami na łydki lub chłodny prysznic. Info w linku > gorączka Paracetamol tylko sporadycznie! Na bóle głowy bardzo skuteczne okłady z soli na wiele godzin > w linku terapia naturalna lub zmagam sie z... Proszę też przeczytać w rozdz 1 słowa dr. Bodnara, by zrozumiec swoją możliwą sytuację. Ustawione nadciśnienie nie jest przeciwwskazaniem. Jeśli by się miało zbytnio obniżyć, to nie odstawiamy leków , tylko redukujemy dawkę. Co i jak robic w rozdz 1. Witaminy ok, ale nie w końskich dawkach, jak tu doradzone. Zycze szybkiego powrotu do zdrowia dla Pana i Małżonki. https://shared-assets.adobe.com/link/5b4e1686-b197-48b1-61b8-fdc564a10d07 (komórka), https://indd.adobe.com/view/7e591e9b-1c0d-46d3-ac33-e8ff55bd7a28 (komputer).ps. nie jestem lekarzem.
   • 22 kwietnia 2021, 19:47
    Pięknie dziękuję za dobre słowa. Musze poczytać parę razy, bo mnie ten covid trochę zamulił :( Pozdrawiamy.
 84. 22 kwietnia 2021, 9:34
  Dzień dobry, proszę o poradę. Niestety nie mogę przyjmować leku Vigaryt K, ponieważ dostaję skoków ciśnienia. (nie lecze się na nadciśnienie, bo na codzień jest w normie). Czy bardziej prawdopodobne jest to, że nadciśnienie pojawia się po amantadynie czy innych składnikach leku? Jesli ciśnienie podnoszą inne składniki leku, to być może mogę przyjmować amantadynę w postaci innego leku. Pozdrawiam, Daria 33 lata.
  • 22 kwietnia 2021, 9:41
   ja podczas brania amantadyny mialam podwyzszone cisnienie, ale z tego co wiem takie objawy moze tez wywolywac wirus. Mialam rowniez zaburzenia widzenia i zawroty glowy niestety nie wiem czy od amantydyny czy od wirusa. Z tego powodu pominelam kilka dawek. Bralam wg schematu 1, waze 66 kg
   • 22 kwietnia 2021, 11:58
    Ja również odstawiałam Vigeryt K, żeby sprawdzić czy na pewno skoki ciśnienia (170/110) były spowodowane działaniem leku. Po odstawieniu ciśnienie w normie, tak samo jak przed rozpoczęciem przyjmowania Vigeryt K. Poza tym podwójne widzenie i dretwienie ciała ale kaszel dużo mniejszy i zdecydowanie lepiej mi się oddychało po amantadynie. Dlatego pytanie czy te skoki ciśnienia są tylko po amantadynie czy innych składnikach leku.
  • 22 kwietnia 2021, 12:41
   Skoki to od Covid a nie od Vigerytu.
   • 22 kwietnia 2021, 16:32
    Skąd ta pewność skoro pani wyraźnie pisze ze po odstawieniu i leku wszystko wróciło do normy?
 85. 22 kwietnia 2021, 9:12
  Bardzo proszę o pomoc i radę. Dokładnie 28 ni temu mialam pierwsze objawy zakazenia Koronowirusem. Byly to dreszcze, bialy jezyk, biegunka, pieczenie zatok i gardła oraz kaszel. Zakazenie potwierdzone testem pozytywnym, bylam na kwarantannie do 10 kwietnia. od 7 dnia zachorowania bralam manatydyne, ale ze wzgledu na zle samopoczucie pominelam 5 dawke i w pozniejszym czasie jeszcze 2. Biegunka ustapila po 1,5 tygodnia, Poczulam sie lepiej 9 kwietnia. 12 kwietnia mialam juz wykonane RTG pluc i nie bylo zadnych zmian, 14 kwietnia bylam u kardiologa i tez wszystko w porzadku. Morfologia, CRP i dimery wykonane 14 kwietnia - wszystko w normie. Wczoraj wieczorem moj jezyk znowu ma bialy nalot (ale nie tak silny jak na poczatku infekcji, drapie mnie w gardle i mam lekkie pieczenie w zatokach i gardle, lekki kaszel. CZy mam znowu zaczac terapie amantydyna? Czy to mozliwe aby to znowu byl Covid? Bardzo prosze o pomoc, najlepiej gdyby byl to lekarz. moj tel. 694-900-976
  • 22 kwietnia 2021, 9:16
   *Amantadyne bralam przez 7 dni
   • 22 kwietnia 2021, 9:22
    i mam cukrzycę insulinozależną od 18 lat
    • 22 kwietnia 2021, 10:18
     Wirus nie jest wybity i rozwija sie nadal. Prosze sprobowac leczenia węglem aktywnym. Poczytac w zakladkach porady na kaszel . Tu wszystko jest ,trzeba poszperac.
 86. 22 kwietnia 2021, 8:18
  Dzień dobry, czy mogę prosić o namiary lekarzy z Krosna (Podkarpackie) lub okolic, którzy zbadają, osłuchają pacjenta i prowadzą leczenie amantadyną? Będę bardzo zobowiązana. Kontakt: clafotis@wp.pl
  • 22 kwietnia 2021, 8:26
   Proszę o sms do mnie to pomogę. Mój tel 661 910 177 Pozdrawiam, Justyna
 87. 22 kwietnia 2021, 7:13
  Dzień dobry. 9 dzień przyjmowania amantadyny, wszystko według zaleceń, zwiększona dawka była brana przez 72 h, cały czas temperatura wacha się w okolicach 36,5 - 37,8. Niestety wystąpił mocny ból z prawej strony pleców, Czy czasz udać się do lekarza czy dalej przyjmować amantadynę ? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
  • 22 kwietnia 2021, 8:12
   Nie przestawać przyjmować amantadyny. Jeśli nie miał Pan jeszcze kontaktu z lekarzem - najlepiej z osłuchaniem czy RTG płuc, to zrobić to jak najszybciej. Być może potrzebuje Pan dodatkowo antybiotyku - wtedy brać w dostępach miedzy dawkami amantadyny. Poczytać rady co jeszcze może Pan robić, żeby sobie pomóc w przebiegu choroby.
   • 22 kwietnia 2021, 11:00
    Dziękuję bardzo za odpowiedź
 88. 22 kwietnia 2021, 7:01
  Czy Amantadyna można leczyć dzieci 3 i 7 lat?
  • 22 kwietnia 2021, 8:01
   Można. Na forum znajdzie Pani wpisy dot. objawów, choroby Kawasaki, przebiegu leczenia z relacji rodziców. Trzeba dobrać dawkę - proszę podać wagę dzieci, albo kontakt do siebie by ktoś mógł Pani pomóc.
   • 22 kwietnia 2021, 15:20
    Podaję swoj nr tel 606231638
   • 22 kwietnia 2021, 16:51
    Bardzo proszę o pomoc. Syn 3 letni gorączkuje, kaszle i ma katar. Tym bardziej się martwię bo jest astma tykiem i czasem szybko przechodzi przeziębienie na oskrzela i potrzebny jest antybiotyk. Zażywa na stałe montelucast, zyrtec, wziewy flixotide teraz wdrożyłam berodual. Boję siep panicznie szpitala,bo nie mam pomysłu kto by go osłucha w Krakowie. Mąż ma covid, syn czeka na wynik testu
    • 22 kwietnia 2021, 17:21
     Proszę umieścic prosbe o kontakt lekarza jeszcze raz u góry z nr telefonu. Albo w zakladce "Bezplatnie szkolimy..." tam osoby zostawiaja tez kontakt do siebie, ewentualnie moze Pani przejrzec wpisy czy ktos z Krakowa szukal pomocy i byc moze juz znalazl (ctrl+f, znajdz na stronie). Jesli poda Pani wage dziecka, tutaj na forum pomozemy Pani dobrac dawkowanie. Antybiotyk gdyby lekarz pomogl dobrac Pani jaki i dawkowanie moze zdobyc Pani poprzez konsultacje na mojatabletka.pl
 89. 22 kwietnia 2021, 7:00
  Dzień dobry, bardzo proszę o kontakt z lekarzem (w Kielcach w ogóle nie leczą ludzi na covid nie mówiąc o leczeniu amantydyną). Córka ma 25 lat, od środy 14.kwietnia pozytywny wynik, gorączka, ból mięśni, głowy. Wieczorem zaczęła brać viregyt wg schematu 2, a także clexane i suplementy: wit. d3, cynk, wit. c. Od soboty (bez gorączki) na dawce podtrzymującej, pozostał ból głowy. Od niedzieli nasilił się kaszel (suchy), od wtorku potworny ból zatok, cała zablokowana. W środę konsultacja z lekarzem z Tarnowa. Lekarz powiedział, że można już odstawić amantydynę i włączyła antybiotyk Levoxa. Po 3 godz. od antybiotyku straciła węch i smak. Proszę o pomoc! Czy można po 7 dobie odstawić amantydynę? Czy antybiotyk mógł sprawić, że straciła węch i smak czy raczej wirus sieje jeszcze spustoszenie? Tel. do córki 886253150 do mnie 606110914
  • 22 kwietnia 2021, 8:17
   Tak jak Pani pisze - wirus pewnie dalej sieje. Nie przestawać przyjmować amantadyny - brać co najmniej 10 a najlepiej 14dni łącznie. Antybiotyk brać w odstępach między dawkami amantadyny.
   • 22 kwietnia 2021, 8:43
    Bardzo dziękuję
 90. 22 kwietnia 2021, 0:30
  http://mowimyjak.se.pl/zdrowie/profilaktyka-i-leczenie/witamina-c-czy-na-pewno-bezpieczna-kiedy-szkodzi-a-kiedy-jest-niezbedna,168_55798.html
  • 22 kwietnia 2021, 13:12
   Badania sponsorowane przez Farmację, w celu ośmieszenia działania witamin i lepszej sprzedaży trucizn chemicznych zwanych lekami. Z całym szacunkiem do Linusa Paulinga, nikt zdrowy nie je 20 gram witaminy C dziennie, no chyba że krtótkookresowo w przypadku choroby. Normalna dawka to 1000 -2000 mg na dobę. Osiemnastoletnie badania składników odżywczych obejmujące tysiące dorosłych, opublikowane przez naukowców Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles, wykazało, że codzienne przyjmowanie suplementów z multiwitaminami i minerałami, zawierających, co najmniej 500mg wit.C może wydłużyć średnią długość życia o 6 lat. Spożywanie witaminy C obniżyło ryzyko choroby serca i naczyń krwionośnych u 50 proc. badanych osób. Gdy nie będziemy dostarczać organizmowi witaminy C, blaszki miażdżycowe rozrosną się tak bardzo, że same w sobie staną się dodatkowym zagrożeniem. W efekcie może dojść do zawału lub udaru serca, a nawet do zgonu. Wiele badań potwierdza też, że wysokie dawki witaminy C i wysoki poziom jej stężenia w osoczu zmniejsza ryzyko powstawania zaćmy nawet o 70 proc.
   • 22 kwietnia 2021, 13:30
    Naukowcy przez 10 lat prowadzili obserwację 20 649 uczestników i w tym czasie zgromadzili dokumentację na temat 448 udarów. Na początku badań mężczyźni i kobiety wypełnili kwestionariusz dotyczący zdrowia, a próbki ich krwi zostały pobrane w celu oznaczenia poziomu witaminy C. Najwyższy średni poziom witaminy C we krwi (wyższy niż 66 mikromoli/litr) był związany z niższym o 42% ryzykiem wystąpienia udaru w porównaniu z najniższym średnim poziomem we krwi (mniej niż 41 mikromoli/litr). Bez względu na wszelkie związki przyczynowe, witamina C w osoczu zdaje się być dobrym wskaźnikiem ryzyka wystąpienia udaru, niezależnie od znanych czynników ryzyka, takich jak wiek, ciśnienie tętnicze, palenie, poziom lipidów, cukrzyca i BMI", dodają.
 91. 21 kwietnia 2021, 21:49
  W poniedziałek skończyłam izolację - dalej kaszlę ,ale chodzi o mojego 8-letniego syna - do tej pory było ok, narzekał na ból brzucha , ale oprócz tego nic - do dzis - wieczorem odkryłam wysypkę kaszkowatą na całym ciele. Czy mam podać mu amndatyne (mam tylko Amatix - czy dawkowanie tak jak viregyt?) czy juz jest to objaw pims? i amandatyna nic nie da? 730885572
  • 22 kwietnia 2021, 10:52
   Najlepiej byłoby skontaktować się z lekarzem rodzinnym, który powinien obejrzeć dziecko i osłuchać. Jeśli chodzi o leczenie - do dobrania dawkowania trzeba uwzględnić wagę dziecka. Nie słyszałam o leczeniu Amantixem dzieci, ale tutaj więcej informacji dot. leczenie ViregytK i choroby u dzieci tutaj: Lekarz z Lublina 21 marca 2021, 13:49 Dzieci również chorują na covid i niech was nie uspokaja to, że przechodzą łagodnie. Informacja dla lekarzy rodzinnych : dawkowanie dla dzieci 2-9 r.ż : 1,5mg-3 mg/kg m.c. co 8 h. lub 2,2mg-4,4 mg/kg m.c. co 12 h (maksymalna dawka dobowa w tej grupie wiekowej wynosi 150 mg); dzieci 9-12 r.ż. 100 mg co 12h. W grypie typu A--Źródło Pharmindex Brevier 2000- 2005rok. Okres przyjmowania Amantadyny dla dzieci 5-6 dni. W razie wystąpienia jakichkolwiek objawów neurologicznych lub hipotermii poniżej 35 st.C(spadku temperatury) należy odstawić Amantadynę ( rodzice dzieci którzy zdecydowali się na podanie Amantadyny nie zgłaszali objawów niepokojących ) . Dlaczego dzieci nawet tzw. bezobjawowe powinny brać Amantadynę? Z prostej przyczyny, jedno dziecko na 1000 chorujących na covid ( niezależnie jaka postać, bezobjawowa lub objawowa) zachoruje na zespół Kawasaki, z tych dzieci które zachorują na zespół Kawasaki 1% umiera czyli 1 na 100, a pozostałe albo mają powikłania albo mają szczęście: powiklania- kardiologiczne, neurologiczne, nefrologiczne itd. ; znaczaca większość wychodzi bez powikłań-to pozytywna wiadomość.Proszę wpisać w Google zespół Kawasaki i poczytać o tej chorobie. Nie, nie straszę Was rodzice, podaję tylko suchą statystykę. Jeśli leczycie siebie Amantadyną nie zapominajcie o dzieciach!!!! Nikt nie wie , które dziecko zachoruje na zespół Kawasaki i jak będzie przebiegać choroba w konkretnym przypadku, choroba została opisana w 1967 roku, czy akurat trafi na wasze dziecko, nie wiem- macie szansę 1/1000 że to wasze dziecko zachoruje. Na miilon dzieci chorujących w USA na covid , 1000 zachorowało na zespół Kawasaki : malinowy lub truskawkowy język, temp. najczęściej powyżej 40 st.C , wysypka na ciele, zapalenie spojówek. W/w. objawy pojawiają się kilka do kilkunastu tygodni po przechorowaniu covidu przez dziecko i wówczas jedynym leczeniem jest natychmiastowe leczenie w szpitalu ( podają immunoglobulinę, bardzo duże dawki aspiryny, sterydy) . Nie próbujcie leczyć Zespołu Kawasaki w domu!!!!!!!!!- natychmiast do szpitala!!!!!!!!! Choroba jest rzadka, ale o ile mi wiadomo co najmniej ponad 100 dzieci już w Polsce na nią zapadło,prawdopodobnie dużo wiecej.Przykładowe dawkowanie Amantadyny : dziecko 5lat/16-20 kg 3x pół kapsułki przez 2 dni , przez kolejne 3-4dni 2x pół kapsułki,–--------- dziecko 3lata/10-12kg 3x 0,33 kaps. przez dwa dni, następnie 2x0,33 kaps. przez 4 dni-------------- Nie Chemik 9 kwietnia 2021, 21:26 Proszę uważać na dziecko i dbać o jego temperaturę. Hipotermia jest szczególnie niebezpieczna u dzieci i osób o małej masie ciała. Wydaje sie, że to na co należy tu zwracać uwagę to: dreszcze, drżenie mięśni, osłabienie ramion i nóg, dezorientacja, zawroty głowy, niepokój. To początkowe objawy, potem ew. groźniejsze omamy, zasłabnięcie. W tym przypadku może nie być odczucia zimna bo i przyczyna inna niż zewnętrzne wychłodzenie. Unerwienie głebokich partii organizmu jest inne niż skóry, a także przetwarzanie sygnałów stamtąd pochodzących jest inne - robią to w nas procesy automatyczne, których nie jesteśmy świadomi. Świadomie odbieramy głównie to co na granicy organizmu i na zewnątrz. Dlatego jeśli wewnętrzny piec jest nieco wygaszany a na zewnątrz jest ok, to może możemy nawet nie poczuć związanego z tym spadku temperatury. Nie Chemik 9 kwietnia 2021, 21:39 No i oczywiście jeszcze objawem możę być przemożne zmęczenie... Długo rozmawaialiśmy z Chemikiem o tym parę miesięcy temu. Wydaje się, że takie wewnętrzne wychładzanie może być znacznie szybsze niż gdy jest powodowane przez typowy zewnętrzny chłód.
 92. 21 kwietnia 2021, 21:44
  Jak by komuś była potrzebna amantadyna to mogę pomoc. Mogę przywieść z Rosji odpowiednik nazywa się MIDANTAN 100 tabletek 100 mg no idealny odpowiednik. Jeśli komuś potrzebne proszę o kontakt na mail : aleksander236000@gmail.com
  • 21 kwietnia 2021, 23:52
   To już na pierwszy rzut oka źle brzmi. Nawet Sputnik V sprowadzany drogą rządową sfałszowali, a co dopiero ofertę leku w indywidualnej dystrybucji. Za darmo takiego leku bym nie wziął z takiego źródła. Sorry. Albo kupować w aptece, albo wcale.
   • 22 kwietnia 2021, 0:00
    To umieraj!
   • 22 kwietnia 2021, 9:25
    Midantan to chlorowodorek amantadyny. Przetestowany przez osoby chore na covid - poją rodzinę i przyjaciół. Wydaje się, że Pan nie pamięta czasu komuny. Produkty były wykonane solidnie. Myślę, że nie inaczej jest w Rosji (Midantan w sumie to bialoruski lek). W paczuszkach jest numer pakowszczika, to znaczy, że taki pakowszczik jest odpowiedzialny za daną paczkę amantadyny. Być może pakowane są w więzieniach, albo łagrach.
    • 22 kwietnia 2021, 13:17
     A niech pakują gdzie chcą. Producentów czystej substancji chlorowodorku amantadyny jest na świcie ze 3 z czego najwięcej robią pewnie w Chinach. Reszta to pakowacze pod rożnymi nazwami tej samej substancji.
 93. 21 kwietnia 2021, 21:43
  Witam, mama ma 60 lat, waży około 61 kg. Brała wcześniej antybiotyk Zinnat, ale obecnie nic oprócz suplementów. Jest zmęczona, nie ma siły, węchu, smaku. Zero gorączki, kaszlu. Nie wiem jak z kreatyniną, bo nie zdążyła zrobić badania przez kwarantanne. Tata podobnie, bolą go mięśnie i ma duszności, ale nie są nasilone. Mama parę lat temu miała wrzody żołądka, a obecnie podejrzenie nieprawidłowej pracy nerek lub infekcji. Badanie ogólne moczu wykazało wiele nieprawidłowości. Na USG wszystko ok. Proszę o pomoc, czy w tym wypadku można wdrożyć leczenie amantadyna? Nr do kontaktu 793 908 717
 94. 21 kwietnia 2021, 21:06
  Warto posłuchać, dużo o szczepionkach od połowy materiału. https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=SrxGj6w3O6Y&t=4s&fbclid=IwAR1icrbKgozFiytycI5fDVa3LfGPqHPynpNNXE0XpPmFldJOfoNyyJ3fkGU
  • 21 kwietnia 2021, 23:54
   Niesamowity wywiad - niesamowicie niewiarygodne źródło.
   • 22 kwietnia 2021, 9:14
    Co teraz znaczy "wiarygodne źródło", gdy główny nurt medialny powtarza te same, przygotowane w jednym miejscu, usypiające komunikaty? Istotne jest czy przedstawione informacje mają sens, a tutaj niestety mają, i jest on sprzeczny z głównonurtowym ściekiem. Którą tabletkę wolisz, Neo?
    • 22 kwietnia 2021, 23:36
     Wolę twarde dane od zabobonów. Dane z upływem każdego kolejnego dnia masakrują coraz bardziej takich gości jak Pan. 950 milionów podanych globalnie dawek - to przekłada się na całkiem wymierną część ludzkości. Rozumiesz w ogóle tabelki, Neo? https://www.nytimes.com/interactive/2021/world/covid-vaccinations-tracker.html
    • 23 kwietnia 2021, 21:57
     @"no tak": A rozumiesz pojęcie "garbage in, garbage out"? Czyli śmieciowe dane, to śmieciowe wyniki.
 95. 21 kwietnia 2021, 20:43
  Bardzo proszę o pomoc. Dwa tygodnie temu wyszedł u mamy pozytywny test na covid. Przed testem lekarz ją osłuchał i stwierdził, że płuca ma czyste. Po otrzymaniu wyniku testu mama od razu zaczęła kuracje amantadyną, do tego brała potazek, wit c, cynek forte, calcium krystalicznie czyste i węgiel leczniczy. Gorączkowała ze 3 wieczory, saturacja jej spadła do 80 ( mama jest astmatykiem) miała brak apetytu i totalny brak sił. Obecnie mama ma suchy kaszel, saturacje 95, ale martwi nas ten brak sił, czy można jej jakoś pomóc, czy po prostu trzeba czasu? Z góry dziękuje za odpowiedź.
  • 21 kwietnia 2021, 20:58
   Pani Urszulo, p. Danuta juz kilka razy mówiła, że jak się zażywa amantadynę to nie węgiel. Teraz należałoby ponownie sprawdzić stan płuc, zrobić badania, najlepiej obrazowe. Po samej chorobie można byc osłabionym wiele tygodni, ale warto najpierw sprawdzić, czy wszystko ok. Pozdrawiam serdecznie.
  • 21 kwietnia 2021, 21:06
   Moja mama zachorowała 4 kwietnia ,branie amantadyny rozpoczęła dopiero po tygodniu od pierwszych objawów.Dzisiaj dopiero można powiedzieć ,że jest lepiej ,ale także narzeka na brak sił również choruje na astmę.Myślę ,że zwyczajnie trzeba czasu.Pozdrawiam
   • 21 kwietnia 2021, 22:06
    ... i witamin: https://uploadfile.pl/pokaz/2148647---ymnq.html
    • 22 kwietnia 2021, 0:20
     Na witaminy jest czas kiedy jest się zdrowym. To nie są leki.
    • 22 kwietnia 2021, 11:09
     @Jurek: większej bzdury nie można było wymyślić? Właśnie w chorobie witaminy (i nie tylko) są potrzebne organizmowi. Proszę pomyśleć jeszcze raz.
    • 22 kwietnia 2021, 11:52
     Meliorator - większej bzdury nie można było wymyśleć ? W chorobie działają inaczej: http://mowimyjak.se.pl/zdrowie/profilaktyka-i-leczenie/witamina-c-czy-na-pewno-bezpieczna-kiedy-szkodzi-a-kiedy-jest-niezbedna,168_55798.html
  • 21 kwietnia 2021, 22:10
   To wszystko jest normalne. Ja radzę uzupełnić witaminę D3 i C w małych a częstych porcjach i napary z bylicy rocznej
   • 22 kwietnia 2021, 8:29
    Przepraszam za pytanie ale napary czyli inhalacje czy do picia?
    • 22 kwietnia 2021, 13:25
     Napar jest do picia, czyli zalanie szuszu gorącą wodą (nie gotować w niej) i odczekanie do wystygnięcia aż woda naciągnie się substancjami z suszu.
   • 22 kwietnia 2021, 14:05
    Dziękuję za odpowiedź. Chyba skojarzyłam "napar" z "parówką" (taką z ręcznikiem na głowie).
 96. 21 kwietnia 2021, 20:28
  Dzień dobry, moja mama od czwartku jest pod respiratorem, 100% tlenu. Maseczka żelową nie dala rady, mama miala ja 2 tygodnie. Pod koniec saturacja wynosiła 80% a przy docisnieciu 98%, więc ja zaintubowano. Do dnia dzisiejszego nie ma żadnych zmian. Lekarze w szpitalu stosowali Amantix, ale stwierdzili że nie nie działa. Podejrzewam, że na mamie nie.Co robić? tel. 501 762 503
  • 21 kwietnia 2021, 20:52
   Dobry wieczór Pani Agnieszko, moze lekarze chcieliby takie leczenie przemyslec, oparte o amantadyne, ale poszerzone o kolejne analizy i wnioski dr Pakulskiego, ktory od poczatku jako nieliczny pozytywnie oceniał leczenie dr. Bodnara. https://www.termedia.pl/mz/Amantadyna-ketamina-i-magnez-w-leczeniu-COVID-19-autorski-projekt-dr-hab-Cezarego-Pakulskiego,41643.html --------------- Duzo sily na wszystko i zdrowia dla Mamy.
 97. 21 kwietnia 2021, 19:42
  Witam, w drugiej dobie leczenia amantadyna tata dostal drgawki ktore trwaly okolo 30min. Czy musi odstawic lek? Tata ma zapalenie pluc i 40% zajetosc
  • 21 kwietnia 2021, 20:22
   Dobry wieczór Panie Karolu, czy działo się to w szpitalu, czy w domu? Bo to tak trochę brzmi, jakby stał Pan obok... a Tata musi byc w szpitalu, bo ma bardzo ciężkie zapalenie płuc. ------------------------Należałoby zostawić numer telefonu dla Lekarzy i/lub coś więcej napisać > wiek, waga, choroby, objawy jak długo już, jaki wariant, czy mierzona temperatura???, czy nie za niska... Duzo zdrowia dla Taty!
   • 22 kwietnia 2021, 9:23
    Dzis widoczna poprawa saturacja wzrosla z 65 na 85% tata poczol sie lepiej, tem.36,6. Tata jest w szpitalu, ma 67lat,waga 93kg, choruje przewlekle na reumatoidalne zapalenie stawow mial radykalne usuniecie prostaty. Temperature ma od 11 dni a od 8 dni jest w szpitalu. Od momentu brania amantadyny nie ma temperatury tylko jednorazowo mial te drgawki. Zastosowal godzina 0 200mg a potem co 7h 100mg amantadyny. Na ta chwile przerwal bo wystraszyl sie tych drgawek. Prosze o podpowiedz czy ma brac nadal amantadyde tylko rzadziej np. raz dziennie czy zaprzestac dzis jest rowne 48h od podania pierwszej dawki amantadyny. Bede wdzieczny za pomoc
    • 22 kwietnia 2021, 13:55
     Powinien brać łącznie 12-14 dni tą amantadynę. Na RZS proszę nacierać na noc Ojcu obolałe miejsca DMSO, podobno działa cuda, no i oczywiście niech bierze dziennie przynajmniej 10.000 IU witaminy D3.
    • 22 kwietnia 2021, 21:54
     Panie Karolu, mam nadzieję, że zajrzy Pan tu jeszcze. Dobrze, że Tato jest w szpitalu. Panie Karolu, musi być pewne nasycenie leku w organiźmie, by wirus zlikwidować. Teraz Tata zrobił przerwę, 1-2 dawki? i dobrze by było, by wrócił jeszcze na 1-2 dni do 3x1, a potem 2x1 do łącznie 14 dni. Podkreślam, że nie jestem lekarzem i piszę to powielając doświadczenia tu z forum. Jeśli Tata uważa, że nie da tak rady, to chociaż 2x1, bo 1x1 może nie działać, ze względu na słabe nasycenie. To ogolnie, nie wiem, czy drgawki były od amantadyny i nie mogę podjąc za Was decyzji, czy lek brac dalej, czy nie. Czy Tato duzo pił, czy ma leki przeciwzakrzepowe, czy zazywa wszystko w połowie czasu od amantadyny, czy lezy godzinami na brzuchu, czy uzupełnia elektrolity, i magnez, czy ma nutridrinki (czesto chory nikomu nie mowi, ze nie je, bo nikt mu nie poda, a sam nie daje rady, jest róznie, a nutridrinki moga troche pomoc) I pilnujemy, czy tepmeratura nie spada ponizej 35 st, wtedy trzeba odstawić od razu i sie ogrzewac Duzo zdrowia dla Taty tu linki gdzie jest wiecej informacji https://shared-assets.adobe.com/link/5b4e1686-b197-48b1-61b8-fdc564a10d07 (komórka), https://indd.adobe.com/view/7e591e9b-1c0d-46d3-ac33-e8ff55bd7a28 (komputer) prosze zobazyc dawkowanie
 98. 21 kwietnia 2021, 19:37
  Kolegi tata ma 60 lat bierze Acard, Poliprol, Aspargin, Lavistina, Cavinton forte, Asmenol, Euphylin i Asaric ma gorączkę bolą go mięśnie nie może wstać z łóżka Mama 58 lat bierze Asamax, Encorton lekko podkaszluje czy przytch lekach można brać amantadyn proszę o odpowiedź lub kontakt do nich 501- 362-343
  • 21 kwietnia 2021, 21:56
   Tutaj jest strona, na której można sprawdzić interakcje. Nie jestem lekarzem. Wiem, że niektóre leki wystarczy po prostu brać w przerwach pomiedzy zażywaniem amantadyny, np. Acard (czyli np. 3 godziny po lub 3 godziny przed następną dawką). Może ktoś odpowie bardziej szczegółowo.
 99. 21 kwietnia 2021, 18:58
  Czy wiadomo coś więcej o skuteczności Klarytromycyny? https://covid-19-nieznane-fakty.pl/blog/rumunski-lekarz-pluc-formuluje-protokol-covid-ktory-leczy-100-pacjentow/
 100. 21 kwietnia 2021, 18:15
  Biorę 10 dzień amantadyne i mi nie pomaga .Mam bóle w klatce ,takie pieczenie i osłabienie .Antybiotyk azytromycyne tez biorę.Czy można brać amantadyne z Plaquenilem?Skad te bóle w klatce jak nie mam gorączki ani kaszlu?Prosze o pomoc
  • 21 kwietnia 2021, 18:51
   https://tomaszdangel.pl/wp-content/uploads/2020/04/Nowe-badanie-farmakokinetyki-witaminy-C-i-protok%C3%B3%C5%82-dawkowania-w-COVID-19.pdf https://allegro.pl/oferta/witamina-c-1kg-kwas-l-askorbinowy-1000g-7182480922
   • 21 kwietnia 2021, 20:02
    !!!To ważny link.dr.Flavia Grosan z Rumunii przestrzega przed stosowaniem w leczeniu szpitalnym KALETRY (leku stosowanym też przy HIV) i przed LOPINAWIREM oraz przed KODEINA- również ostrzega przed zbyt duża tlenoterapua. Zbyt duże dawki tlenu powodują obrzęk mózgu i uszkadzania płuca. Najskuteczniejszy według niej antybiotyk przy zapaleniu płuc to KLARYTROMYCYNA- posiadająca właściwości wirusotropowe.
    • 21 kwietnia 2021, 20:07
     Kopiuje link Kmicica https://covid-19-nieznane-fakty.pl/blog/rumunski-lekarz-pluc-formuluje-protokol-covid-ktory-leczy-100-pacjentow/
  • 23 kwietnia 2021, 11:33
   Amantadyna to nie panaceum. Amantadyna hamuje rozmnażanie wirusa, ale jeśli rozwija się np. zapalenie płuc, to na to są inne leki: antybiotyki itd. Być może trzeba inny antybiotyk, być może domięsniowo. Konieczne badanie płuc. Są przypadki zapalenia płuc w poczatkowej fazie bez gorączki i bez kaszlu.
 101. 21 kwietnia 2021, 17:42
  Witam, proszę o pomoc , mam covid , mam 35lat, od początku : -Pierwsze trzy doby gorączka i inne -Siódma doba pogorszenie osłabienie , kaszel -Teraz jest trzynasta doba jest ok od trzech dni , został kaszel ale jedno mnie martwi że ZACZĄŁ SIĘ TROSZKE NASILAĆ , CZY TO NORMALNE ? JAK GO LECZYĆ ? LEVOPRONT , ISLANDZKI, INHALACJE NIE POMAGAJĄ. Jak długo może ten kaszel się utrzymywać i czy może się nasilać ? Saturacja , temperatura ok.
  • 21 kwietnia 2021, 18:56
   Czy brała Pani amantadynę(?), czy antybiotyk(?) Bo to, że Pani trochę się poprawił stan to nie znaczy, że już Pani przechorowała i wychodzi na prostą. Wirus nie "wybity" może chwilowo odpuszczać, stan się polepsza a po paru dniach ponownie atakuje(tak miał mój syn). Sądzę, że utrzymujący sie kaszel jest oznaką niedomagania zajętych płuc(czy wirusowego lub bakteryjnego). Syropy to leczenie objawowe. Kompendium wiedzy przy covidzie, zebrane informacje przez P. Marysieńkę pod linkiem: https://indd.adobe.com/view/7e591e9b-1c0d-46d3-ac33-e8ff55bd7a28 Proszę sobie poczytać. Moim zdaniem diagnostyka i osłuchanie przez lekarza/ pulmunologa byłoby najlepszym rozwiązaniem.
   • 22 kwietnia 2021, 11:10
    Nie były brane antybiotyki ani amantydyna , rozmawiając z lekarzem myśleliśmy że skoro to 14 dni to już jest po wirusie bo kaszel może się utrzymywać dłużej lecz teraz nie wiem co robić ... Czy włączyć jakieś leczenie czy czekać...
 102. 21 kwietnia 2021, 17:32
  Jutro osoba mi bliska będzie miała wynik z badania na obecność covid. Liczę, że będzie negatywny jednak na wszelki wypadek, bardzo proszę o informację czy jest na Śląsku lekarz który podejmie się leczenia amantadyną? Bardzo proszę o odpowiedź: 882186480
 103. 21 kwietnia 2021, 17:01
  Dzień dobry. Ja i moja mama mamy objawy covidowe; ja oczekuję na wynik testu. Czy jest lekarz w Lublinie, który leczy amantadyną? tel. 794424226
  • 21 kwietnia 2021, 17:02
   Mama bardzo potrzebuje leku. Ma choroby współistniejące.
   • 22 kwietnia 2021, 12:19
    Witam. Mi pomógł załatwić ten lek taki Pan, u siebie kupił w aptece i mi wysłał bez dodatkowych kosztów. Proszę do niego napisać może i Pani pomoże. To jego email vansbro@o2.pl
 104. 21 kwietnia 2021, 16:34
  Dzień dobry. Mój tata zachorowali na covid . zdobyłam Amantix. Tata miał usunięta jedną nerkę. Ma 72 lata . Jak podawac ten lek?
  • 21 kwietnia 2021, 16:59
   Dzień dobry Pani Wiolu, proszę zostawić numer telefonu dla Lekarzy. I piszemy dla nich informację: wiek. waga, choroby współistniejące, przebieg, objawy choroby, gorączka, ew. leki. Tak napisał kiedyś Lekarz z Lublina. Pozdrawiam
  • 21 kwietnia 2021, 19:13
   509026706
   • 21 kwietnia 2021, 19:21
    73 lata, 80 kg. , po nowotworze nerki i jelita grubego , 10 lat temu, nadciśnienie, 5 dni choroby , gorączka 39 , kaszel, bol skóry, gorączka utrzymuje się ale mniejsza do 38.,acard , zinnad 500 włączony od dzisiaj , i na zbicie gorączki na zmianę ibuprofen, paracetamol, Acc na odksztuszanie .
   • 21 kwietnia 2021, 20:09
    Dzwoniłam.
    • 21 kwietnia 2021, 20:59
     Dziękuję :-)
    • 21 kwietnia 2021, 22:00
     Dzień dobry/Dobry wieczór, coraz trudniej o Viregyt, czy Amantix można stosować zamiennie? W jakich dawkach? Czy są przeciwskazania?
    • 22 kwietnia 2021, 1:31
     Dobry wieczor, Panie Romanie, wklejam odp. : --------------Nie Chemik 20 kwietnia 2021, 22:22 Witam. Siarczan amantadyny się nieco wolniej wchłania niż jej chlorowodorek. Może to skutkować osiąganiem niższych stężeń w organizmie. Dr Bodnar często powtarzał, że doświadczenia miał głównie z chlorowodorkiem amantadyny (ViregytK) i dla niego ustalone zostały proponowane dawki. Ponieważ w pewnym momencie był dostępny tylko siarczan amantadyny, a ludzie pisali, że też pomógł, to w końcu niektórzy zaczęli pisać, że też działa przy tym samym dawkowaniu co dla chlorowodorku. Ale czy tak jest nie ma pewności. (...)
    • 22 kwietnia 2021, 8:58
     Pani Marysieńko, dziękuję bardzo za odpowiedź.
    • 22 kwietnia 2021, 13:08
     Panie Romanie, nie ma za co. Podsyłam Panu link, gdzie znajdzie Pan dodatkowe informacje, Duzo zdrowia!
    • 22 kwietnia 2021, 13:10
     https://shared-assets.adobe.com/link/5b4e1686-b197-48b1-61b8-fdc564a10d07 (komórka), https://indd.adobe.com/view/7e591e9b-1c0d-46d3-ac33-e8ff55bd7a28 (komputer).
  • 22 kwietnia 2021, 18:56
   Przy jednej usuniętej nerce amantix może budować wyższe stężenia niż przy dwóch zdrowych nerkach, co może być wystarczające. Obserwowałem osobę bez jednej nerki, która najpierw przyjmowała amantix a w drugiej dobie rimantin w dawkach według schematu drugiego - objawy wskazywały, że stężenia budują się takie jak przy chlorowodorku amantadyny.
 105. 21 kwietnia 2021, 16:28
  JEŚLI W APTEKACH NIE MA AMANTADYNY, BIERZCIE ARECHIN - czyli Chlorochinę lub Plaquenil -chydroksychlorochinę! Jest ona wprawdzie na receptę, ale zakazana w leczeniu Covid-19. Chcąc uzyskać e-receptę na tych stonach: mojatabletka.pl czy nachorobe.pl należy podać objawy chorób reumatoidalnych, bo tylko na nie mogą sprzedać chlorochinę w zwykłych aptekach. Czy ktoś to już zrobił i przetestował sposób nabycia?
  • 21 kwietnia 2021, 16:48
   Tak, słyszałam że można wpisać RZS i otrzymać receptę na Plaquenil. Jakie dawkowanie nie wiem.
  • 22 kwietnia 2021, 0:02
   Arechin ma tak fatalne skutki uboczne, że branie go bez ścisłej kontroli lekarza to zagrożenie dla zdrowia i życia. Dla wszystkich planujących go wziąć, proszę zdecydowanie przeczytać ulotkę. Bliska mi osoba posiada ten lek w związku z chorobą autoimmunologiczną dziecka i potwierdza, że nigdy by go nie wzięła sama.
   • 22 kwietnia 2021, 8:17
    Sama by nie wzięła a dziecku daje. Czy to jest matka? Coś tu nie gra.
  • 22 kwietnia 2021, 7:42
   Chyba samemu bezpieczniej stosować Polprazol (budezonid) jak poleca dr Basiukiewicz, lek na astmę, może łatwiej dostać.
   • 22 kwietnia 2021, 9:52
    Meliorator, coś Pan pomylił Polprazol jest doraźnie na zgage. To nie budezonid .
   • 23 kwietnia 2021, 21:31
    Przepraszam, oczywiście pomyłka, miało być PULMICORT (nie wiem skąd mi się wzięło)
 106. 21 kwietnia 2021, 15:53
  Witam, czy ma ktoś polecić dobre tabletki bądź syrop chamujacy suchy kaszel? Acodin i levopront nie pomagają... dziękuje
  • 21 kwietnia 2021, 16:53
   Mi pomaga PLANTAGOPHARM Syrop - 100 ml z wyciągiem z liścia babki lancetowatej, lekarz POZ polecił syrop z pelargonii afrykańskiej - kupiłam Pelafen. Leży i czeka.
  • 21 kwietnia 2021, 19:32
   Pomoże szklanka gorącego mleka z łyżką masła i pół łyżeczki soli kłodawskiej .Sprawdzone
 107. 21 kwietnia 2021, 15:46
  Dzień dobry, czy w Poznaniu ktoś prowadzi leczenie amantadyną? Jestem chora. Proszę o info. tel. 604 333 853
  • 21 kwietnia 2021, 17:31
   Biorę 10 dzień amantadyne i mi nie pomaga .Mam bóle w klatce ,takie pieczenie i osłabienie .Antybiotyk azytromycyne tez tez biorę.Czy można brać amantadyne z Plaquenilem?
   • 21 kwietnia 2021, 17:42
    Proszę przeczytać uważnie schemat leczenia doktora Bodnara. Jeśli nie ma poprawy po 2-3 dniach, to prawdopodobnie już rozwija się zapalenie. Należy przeprowadzić diagnostykę płuc. Amantadyna hamuje namnażanie wirusa, ale nie pomoże na zapalenie płuc. Potrzebne jet badania, być może antybiotyk itd.
    • 21 kwietnia 2021, 18:03
     Ja biorę antybiotyk już 12 dzień ,nie mam gorączki .Skąd to pieczenie w klatce piersiowej?
    • 21 kwietnia 2021, 18:42
     P. Olu myślę, że na Pani miejscu zrobiłabym szybko diagnostykę płuc(RTG, a lepiej TK lub MR) bo możliwe, że dalej ma Pani zapalenie płuc, a Azytromycyna mogła być nieskuteczna na to nadkażenie bakteryjne i może potrzebny jest inny antybiotyk gdyby płuca były zajęte. Zbyt długo przyjmuje Pani ten antybiotyk i nie wiem czy ma to sens(zaznaczam, że nie jestem lekarzem). Ja też stosowałam Azytromycynę ale bardziej osłonowo/profilaktycznie w trakcie zakażenia covid i nie rozwinęły się u mnie inne objawy-ja wybrałam 6 szt/6 dni. ILekarz z Lublina na tym forum sugerował, że jak nie ma poprawy przy stosowaniu danego antybiotyku po 5-6 dniach to należy zmienić na antybiotyk z innej grupy np. Moloxin 400mg. Ale na teraz osłuchanie przez lekarza/pulmonologa i diagnostyka aby upewnić się czy to zajęte płuca są przyczyna tego pieczenia. Pozdrawiam
 108. 21 kwietnia 2021, 15:46
  ARTEMISIA ANNUA – BYLICA ROCZNA – roślina umieszczona w moim spisie suplementów chroniących przed Covid-19 jest także sugerowana do spożywania w formie naparu przez mającą objawienia Maryjne mistyczkę z Argentyny: https://niebomowidzisiaj.wordpress.com/2021/04/14/luz-de-maria-de-bonilla-argentyna-12-04-2021-oredzie-maryi/ Wprawdzie Matka Boża nie podaje o którą Artemisę chodzi, bo jest kilka rodzajów, jak np. estragon, piołun, czy bylica bożego drzewka, domniemywam po właściwościach odpornościowych iż jest to najprawdopodobniej Artemisia Annua czyli Bylica roczna, lub Piołun roczny. Jest to silne zioło modulujące układ odpornościowy, stosowane m. innymi przy boreliozie i malarii. Z niej w Chinach pozyskano artemizynę, lek przeciw malarii i Schistosomie, za co prof. Tu Youyou otrzymała nagrodę Nobla w 2015 r. (na Chlorchinę uodparniały się bowiem pierwotniaki wywołujące malarię). Chińczycy od 2000 lat leczą nią hemoroidy i gorączkę, a od 400 lat malarię i wszelkie choroby związane ze stanem zapalnym. Bylica roczna stosowana jest także w zakażeniach: grzybiczych, wirusowych, bakteryjnych, chorobach wątroby i bólach różnego rodzaju. Dziś stosujemy ją także przeciwzapalnie, antycukrzycowo, antynowotworowo – działa silniej niż chemioterapia przy wszystkich rodzajach nowotworów, zwłaszcza w połączeniu z kwasem 5-ALA! Przy użyciu tylko samego ziela „bylicy rocznej” można ograniczyć rozwój komórek nowotworowych w płucach o 28%. Ale jeśli połączyć je z żelazem, to możliwe jest niemal całkowite wyleczenie choroby. Duet „piołun i żelaza” został już przetestowany na szczurach – związek całkowicie zwalczył raka. Artemizyna, w połączeniu z dodatkowym białkiem, niszczyła jedną zdrową komórkę organizmu na każde 1200 zniszczonych komórek nowotworu, co oznacza, że może posłużyć do opracowania leku. DAWKOWANIE: czubatą łyżeczkę zmielonego ziela zalać szklanką gorącej wody i poczekać do ostygnięcia. Pić napar łącznie z zielem 2-3 razy dziennie.
  • 21 kwietnia 2021, 16:00
   Dziękuję panie Krzysztofie za konkretne dawkowanie ,posiadam ziele bylicy sypkie i zmielone ale nigdzie nie mogłam znależć dawkowania ,w większości polecane jest do użytku zewnętrznego , zalewałam go do tej pory wodą gorącą i napar naciągał przez pół godziny , a póżniej łączyłam z naparem nawłoci i wrotyczu niezbyt smaczna mieszanka,ale to ma leczyć.pozdrawiam
  • 21 kwietnia 2021, 16:57
   Czy chodzi o ziele piołunu - absinthii herba?
   • 21 kwietnia 2021, 17:02
    Nie to ma być bylica roczna -Artemisia annua
   • 21 kwietnia 2021, 17:03
    Artemisia annua
  • 21 kwietnia 2021, 17:04
   Słyszałam od osób zajmujących się ziololecznictwem od wielu lat, że chodzi o BYliCE ROCZNA PIOLUN (ARTEMISIA ANUA) - to mocny składnik! Ostrożnie z dawkowaniem. Profilaktycznie 1/4 łyżeczki + inna herbatka. Można też kupić wyciag w tabletkach, ale pytanie czy są to standaryzowane preparaty- w sensie jaka moc.
   • 21 kwietnia 2021, 17:10
    cytat z strony abczdrowie Jak zahamować nadmierne poziomy IL-6?a raczej CZYM? – Cynk79) – Magnez80) – Herbata jaśminowa oraz EGCG/zielona herbata81) – PQQ 82) – Probiotyki takie jak B.infantis, S.boulardii, L.casei, L.salivarius83)84)85)86) – Andrographis (prawdopodobnie najsilniej ze wszystkich ziół hamuje tą cytokinę, jest mocniejszy pod tym względem od deksometazonu) 87) – Czarnuszka i olej z niej 88) – Kurkumina89)90) – Lukrecja91) – Liść laurowy, czarny pieprz, gałka muszkatułowa, oregano oraz szałwia92) – Oporna skrobia93) – Olej rybny/DHA 94) – Fisetyna 95) – Cynamon96) – Aspiryna97) – Witamina D3 98) – Boswelia 99) – Kwercytyna 100) – Resveratrol 101)102) – Lit 103) – Luteolina 104)
 109. 21 kwietnia 2021, 15:39
  Witam. Czy można brać Viregyt k biorąc jednocześnie Augumentin, czy augumentin należy odstawi jeśli mamy zamiar zacząć brać viregyt k. Pozdrawiam
  • 21 kwietnia 2021, 16:06
   Brać oba leki tylko w odstępie kilku godzin. Jeden nie wyklucza drugiego, Viregyt-k hamuje rozwój i wybija wirusa, a antybiotyk działa na bakterie:)
 110. 21 kwietnia 2021, 13:48
  Dzień dobry. Mój tata wyszedł ze szpitala po przechorowaniu covid, a trakcie przebył 12-dniowe leczenie amantadyną. Tydzień temu wyszedł ze szpitala ale niestety nabawiono go odmą i rozedmą płuc... Musi być pod koncentratorem tlenu na 1,5-3 l, bez tego saturacja spada nawet do 86...dodatkowo bardzo duże osłabienie i zmęczenie...Martwi nas saturacja...a przez odmę nie może wykonywać ćwiczeń "z butelką". Czy są inne sposoby na zwiekszenie satruacji? czy to wszytsko zalezy od tempa regeneracji płuc? Jutro ma wizyte u pulmonologa.
  • 21 kwietnia 2021, 14:08
   Nebulizacje bardzo podnosza saturacje ,mozliwe ,ze i w tym wypadku pomogą. Do 3ml soli fizjologicznej dodac 2÷3 kropli wody utlenionej. Jesli pojemniczek nebulizatora jest wiekszy to podwoic lub potroic ilosci. Nebulizowac 3x dziennie po 1/2 godziny. To sa tylko inhalacje wiec tata nie powinien miec klopotu z oddychaniem.
   • 21 kwietnia 2021, 14:33
    Są różne typy nebulizatorów i różne ceny oczywiście. On objętościowych maszynek na prąd do małych pojemniczków z rurką i maską. Czy mogłaby Pani przybliżyć jaki nebulizator jest potrzebny w warunkach domowych?
    • 21 kwietnia 2021, 15:15
     Ja mam najtanszy ,elektryczny chyba do 100zl z pojemniczkiem 3ml w zupelnosci wystarcza na 1/2 godziny inhalacji.Nazywa die Zephyr..
    • 21 kwietnia 2021, 16:18
     Serdecznie dziękuję.
 111. 21 kwietnia 2021, 13:41
  Witam.. niestety chciałbym podzielić się smutnymi informacjami. Jak pisałem wcześniej mama miała zajete 80% płuc, była na masce NIV z koncentratorem tlenu i byla caly czas przytomna i kontaktowa. Dostawala heparyne i steryd, udalo sie wdrozyc do leczenia 5 dawek amantadyny. Niestety wczoraj wieczorem mama zglosila bol w prawej ręce. Okazalo sie ze to zator. Zostala zaintubowana i podlaczona do respiratora i przewieziona do innego szpitala na operację. Teraz lezy w śpiączce farmakologicznej i oddycha za pomoca respiratora. Chcialbym tylko zapytac czy jest jakas mozliwosc, jakis sposob leczenia zeby Jej jeszcze jakos pomoc, zeby Ją sprobowac ratować... nr tlf 788466536 lub 004791351505. E mail: jaceknor23@hotmail.no.
  • 21 kwietnia 2021, 18:19
   Na pewno warto się za mamę pomodlić, lub zamówić u księdza kilka mszy św.
  • 21 kwietnia 2021, 19:07
   Panie Jacku, zrobił Pan wszystko, co możliwe, a nawet niemożliwe, skoro udało się jednak włączyć w szpitalu amantadynę. Teraz pozostaje czekać. Jestem myślami z Wami, pozdrawiam, medyczka.
 112. 21 kwietnia 2021, 12:52
  Proszę o radę. Objawy silnego bólu głowy, niemijającego po lekach, mam od soboty. W poniedziałek pozytywny test i wieczorem pierwsza dawka amantydyny. Karmię piersią, chciałam być ostrożna, wzięłam 100 mg, potem 2 kolejne dawki co 8 godzin. Po 3 tabletce- godzinę- atak- nie tyle bólowy- co jakby pulsującego, wewnątrzczaszkowego ciśnienia...myślalam , że rozsadzi mi głowę. I że zemdleję. Pogotowie stwierdziło lekki oczopląs. W szptalu-tomografia-wszystko ok. Trochę przetrzymali mnie w szpitalu więc nie biorę już amantydyny co 8- a co 12 godzin..Głowa ciągle MROWI, cały tył pulsuje(to nie ból) i tu pytanie-KONTYNUOWAĆ LECZENIE? Pytanie 2- mąż i dwoje dzieci- póki co-bez objawów- i wczoraj test negatywny. Czy mężowi podać już teraz amantydynę czy czekać na objawy? Pytanie 3- dziecko 7 lat- po NOPIE na szczepienie meningokokowe-w 3 roku życia- podejrzenie zespołu PANDAS , nagłe OCD, od 4 lat bez objawów ale aktualnie wysokie miano przeciwciał ANA. Czy- w razie wystąpienia objawów (może jak u mnie-będą neurologiczne?) podać amantydynę PROSZĘ O POMOC. Julia 603569700
  • 21 kwietnia 2021, 14:22
   Podpowiem Pani co zrobic w Pani przypadku : na bol glowy zrobic oklad solny ,trzymac najlepiej 10 ÷13 godzin ,jakos przymocowac na glowie ,moze opaską ,bandazem : Do garnuszka wlac 1/2 litra wody + 2 lyzki plaskie soli klodawskiej lub himalajskiej ,wymieszac ,podgrzac. Zrobic oklad z 4 warstw bawelny ,to moze byc zlozony na 4 reczniczek ,zamoczyc w roztworze ,lekko odcisnąć i polozyc na glowie. Drugi wiekszy reczniczek rowniez zlozyc na 4 i polozyc na ten mokry. Te oklady sa bardzo skuteczne ,pomogly wielu chorym. Czy leczyc nadal ? No trzeba tylko prosze rozwazyc leczenie węglem aktywnym ,tak sie leczą kobiety w ciązy. Co 5 godz zazywa sie po 10 tabl.węgla 300mg przez 2,5 doby. Na cala kuracje potrzebuje Pani 120 tabletek. Jesli chce Pani tak leczyc meza i dzieci to oczywiscie tylko dzieciom oblicza sie dawki wg wagi. Inne leki i posilki spozywa sie 2,5 godz po spozyciu wegla i nalezy duzo pic.. Bezpiecznie i skutecznie. Powodzenia w kuracji.
   • 21 kwietnia 2021, 15:28
    Potwierdzam obie metody leczenia Pani Danuty ,stosowałam leczenie węglem od pierwszych objawów ,trzeba ułożyć sobie grafik godzinowy kiedy zażywać węgiel a kiedy posiłki z lekami ,w nocy nastawiać budzik i regularnie stosować .Metodę okładów z soli stosowała moja córka w ciąży na kaszel bo nie chciała brać antybiotyku już po pierwszej nocy była wielka ulga ,kaszel ustępował stosowała przez 7 dni .pozdrowienia dla Pani Danuty .
    • 21 kwietnia 2021, 23:29
     Czyli te okłady są nie tylko na głowę? W razie kaszlu- na piersi?
    • 22 kwietnia 2021, 15:14
     Oczywiscie Pani Julio ,oklady z roztworem solnym sa na wszystkie " bolące" dolegliwosci i nie tylko bo likwiduja rowniez zapalenie pluc ! Jesli ktos z jakiegos powodu nie moze brac antybiotyku lub nie chce ,lub nie jest pewien co pod łopatką boli nalezy stosowac te oklady. Warunkiem calkowitego uwolnienia od dolegliwosci jest czas i dlugosc stosowania tych okladów. Bywaja sytuacje gdzie taki oklad musi lezec prawie non stop ale generalnie 13 godz/ dobe i co najmniej 7 dni.Przy podejrzeniu zapalenia płuc robic male przerwy ,3 godz w ciagu dnia a w nocy wcale.
 113. 21 kwietnia 2021, 12:48
  Uwaga amantix z autopsji nie pomógł... to jest siarczan a nie chlorek jak np. Viregyt-K
  • 21 kwietnia 2021, 14:29
   Jeden i drugi jest skuteczny ,poczytac komentarze.
 114. 21 kwietnia 2021, 12:05
  Witam, Tata (52 lata) pozytywny wyniki. Gorączkuje już 8 dobę (gorączka zbijana), silny ból całego ciała, ogromne zmęczenie oraz doszedł ból zatok. Po teleporadzie lekarz kazał brać leki przeciwbólowe i odpoczywać. Saturacja 95. Jest jakiś lekarz na śląsku (okolice Katowic), który mógłby przebadać tate np. na wizycie domowej? Proszę bardzo o pomoc, bardzo się martwię. numer telefonu:797604814
  • 21 kwietnia 2021, 15:56
   P. Mateuszu wysłałam maila do Pana przed chwilą, proszę szybko działać bo czas działa na niekorzyść w przypadku braku leczenia u Pana taty.
   • 21 kwietnia 2021, 17:13
    P. Mateuszu, proszę więcej napisać o stanie Pana taty, to Któras z osób/medyków udzielających się tu na forum online może oddzwoni i podpowie jak działać. Takie fakty: czy tata choruje na choroby przewlekłe, czy bierze stałe leki bo to jest ważne przy leczeniu amantadyną(nic Pan o tym leku nie napisał więc nie wiem czy macie lek i boicie się go wdrożyć prosząc o pomoc?). Na pewno należy szybko działać, gdyby to był mój członek rodziny to od razu zastosowałabym amantadynę i antybiotyk, gdyż po 8 dobach choroby mogło już dojść do nadkażenia bakteryjnego w organizmie. Nie jestem medykiem ale ja nie czekałam na rozwój choroby u siebie i najbliższych podczas covidu, tylko stosowaliśmy leki na samym początku objawów. Kompendium wiedzy nt.leczenia jest pod linkiem P. Marysieńki: https://indd.adobe.com/view/7e591e9b-1c0d-46d3-ac33-e8ff55bd7a28 Proszę zapoznać się z nimi i działać.
    • 21 kwietnia 2021, 17:15
     P. Medyczko, proszę o pomoc dla taty P. Mateusza jeżeli to możliwe lub oczywiście innego medyka z forum. Z góry dziękuję:)
    • 21 kwietnia 2021, 17:44
     Tata nie choruje na żadne choroby przewlekłe, ogólnie dobry stan fizyczny. Brak nadwagi. Nie mamy vigerytu i lekarza, ktory poprowadzilby leczenie.
    • 21 kwietnia 2021, 18:28
     P. Mateuszu, jeżeli tata nie ma innych chorób tylko przechodzi zakażenie covid tak długo z temperaturą, to wg mnie(nie jestem lekarzem) nie ma przeciwskazań do zastosowania amantadyny, lek i tak musi Pan zakupic na e-receptę zamówiona online(www.mojatabletka.pl lub inne z tego forum polecane) wpisujemy w dolegliwościach objawy grypy: temper. powyżej 38, katar, ból mięśni i głowy, osłabienie - NIE WOLNO WPISAĆ COVID!!!(bo nie wydadzą e-recepty) w lekach wpisać: VIREGYT-K 100 mg nierefundowany, z importu i dodatkowo można wpisać drugi lek np. antybiotyk: CETIX 400mg 7szt/op.(polecany przez lekarzy z tego forum)opłacić i czekać na kod do e-recepty. W międzyczasie wyszukać dostepność leku na gdziepolek ale jako nierefundowany, dzwonić do apteki i rezerwować bo są braki w dostawach(może na śląsku Pan dostanie w którejś aptece). Inna opcja zakupić prywatnie poprzez ogłoszenia amantadynę z za wschodniej granicy o nazwie MIDANTAN ale z wysyłką potrwa to ok. 2 dni. Tata musi koniecznie stosować acard lub polocard 75 mg 2 razy 1 tabl. dziennie ewentualnie polopiryny 2 x 0,5 tabl. jako działanie przeciwzakrzepowe, jeżeli wczesniej tego nie zażywał. Życzę szybkiej decyzji w działaniu.
  • 21 kwietnia 2021, 19:01
   Dzwoniłam.
   • 21 kwietnia 2021, 19:46
    P. Medyczko, bardzo dziękuję za pomoc:))
 115. 21 kwietnia 2021, 11:27
  Ja również polece dobra-recepta.pl na viregyt K. Wpisujcie objawy grypy (nie covid). Szybko i sprawnie 10/10
 116. 21 kwietnia 2021, 11:13
  Ponawiam pytanie, czy jak już wzięliśmy amantadynę, mamy odstawić antybiotyk i leki przeciwgorączkowe?
  • 21 kwietnia 2021, 13:48
   Pani Iwono, Proszę jeszcze raz przeczytać dokładnie, ze zrozumieniem schemat leczenia i uwagi. Napisane jest: "Zawsze podkreślam, że amantadyna nie jest lekiem za coś czy w zamian. Nie odstawiamy leczenia objawowego, amantadyna to lek dodatkowy działający bezpośrednio na wirusa, czyli na patogen – hamując jego rozwój". Zatem wniosek: amantadyna działa na wirusa a poza tym leczymy wszelkie objawy
  • 21 kwietnia 2021, 17:31
   Proszę niczego z wymienionych nie odstawiać, brać tylko w odstepie miedzy dawkami amantadyny. Jesli chodzi o leki przeciwgoraczkowe uwazac na dluzsze stosowanie paracetamolu (prosze poczytac o toksycznosci na watrobe, a co za tym idzie obnizaniu odpornosci), jesli nie ma uczulenia zastapic pyralgina badz aspiryna/polopiryna - dodatkowe dzialanie przeciwzakrzepowe (lub Acard 2x dziennie po 1tabl. 75mg albo heparyna w zastrzykach/tabletkach od lekarza).
 117. 21 kwietnia 2021, 10:45
  Jutro wysyłam petycję "Otwarcie POZ, umożliwienie diagnozowania obrazowego dla pacjentów z Covid 19" z pierwszymi 500 podpisami. Jeśli ktoś jeszcze chce petycję poprzeć proszę wejść na stronę petycji: https://www.petycjeonline.com/otwarcie_poz_covid_19 i podpisać poparcie
 118. 21 kwietnia 2021, 10:34
  Witam. Nigdzie w okolicy nie ma już Vigert-K. Farmaceuta polecił Rimantin jako pochodna amantadyny. Jak dawkować?
  • 21 kwietnia 2021, 11:44
   Jest lek Viregyt-K zarezerwowany w Częstochowie (do odstąpienia) i są leki w Łodzi. Gdyby był Pan zainteresowany taką lokalizacją.
 119. 21 kwietnia 2021, 8:15
  Pytanie do lekarza: Proszę o informację, czy amantadynę można podać pacjentce lat 58, która przyjmuje na depresje dutilox 60 mg linefor 75 mg hydroxyzine 2x dziennie ma chore nerki bez leków a wczoraj doktor kazał jej isć do kardiologa bo ma słabe serce 512487791
  • 21 kwietnia 2021, 10:50
   Wymienione leki nie powinny być problemem. Rozumiem, że pytanie zadano na wszelki wypadek, skoro pacjentka wybiera się do kardiologa.
 120. 21 kwietnia 2021, 7:29
  Witam, Tata (52 lata) pozytywny wyniki. Gorączkuje już 8 dobę (gorączka zbijana), silny ból całego ciała, ogromne zmęczenie oraz doszedł ból zatok. Po teleporadzie lekarz kazał brać leki przeciwbólowe i odpoczywać. Jest jakiś lekarz na śląsku, który mógłby przebadać tate np. na wizycie domowej? Proszę bardzo o pomoc, bardzo się martwię. email: mmateusz16@gmail.com
  • 21 kwietnia 2021, 8:06
   W celu ułatwienia kontaktu najlepiej dopisz numer telefonu.
   • 21 kwietnia 2021, 8:49
    Witam, bardzo proszę o pomoc czy w 8 dobie choroby mogę wdrożyć amantadynę? Mam już 6 dobę stan podgorączkowy, wczoraj lekarz przepisał mi antybiotyk Zinnat 500 mg bo powiedziałam, że mam ucho przy pchane. Miałam wcześniej bóle stawów i kręgosłupa ale to minęło. Mam też problem z nabraniem głębokiego wdechu. Saturacja na poziomie 95 czasem na chwilę spadnie 94. Bardzo proszę o pomoc.
    • 21 kwietnia 2021, 10:52
     Pani Mariolu, jeśli chciałaby Pani porozmawiać z lekarzerm, to trzeba zawsze dodać numer telefonu, może akurat ktoś oddzwoni. Zinnat był na forum podawany jako dobry antybiotyk >Problemy z oddychaniem mogą wskazywać na zapalenie oskrzeli lub płuc. Jeśli po 5-6 dniach, a może nawet po 3, nie bedzie lepiej po tym antybiotyku, to konieczny może być następny silniejszy. Jeśli saturacja jeszcze by spadła, doszła gorączka, to trzeba jak najszybciej dążyć do badań lekarskich, przyjęcia do szpitala itd. Amantadyna zawsze im szybciej tym lepiej. Wariant wybieramy ze schematu pod filmem na tej stronie. Dodatkowe informacje w linku ponizej, wazne wszystko z dział 1. Na ucho warto robić okłady z cebuli (to zalecił mi kiedyś lekarz) i okłady z soli na oskrzela lub płuca > przepis p. Danuty w dziale terapia naturalna. tam tez inhalacje na poprawe saturacji. szybkiego powrotu do zdrowia! https://shared-assets.adobe.com/link/5b4e1686-b197-48b1-61b8-fdc564a10d07 (komórka), https://indd.adobe.com/view/7e591e9b-1c0d-46d3-ac33-e8ff55bd7a28 (komputer).
  • 21 kwietnia 2021, 12:41
   ZAMIAST CZEKAĆ na badanie, które niewiele da, lepiej zacząć zażywać amantadynę i pewnie antybiotyk, póki ich Pan nie zdobędzie biec szybko do sklepu z suplementami i stosować wg zestawu pod linkiem nacisnąć: pobierz plik: https://uploadfile.pl/pokaz/2148647---ymnq.html
 121. 21 kwietnia 2021, 7:08
  Witam,brak lekarza prowadzącego, wszyscy dawkujemy Viregut-K,dorośli wymazani dodatnio,wspólnie na mieszkaniu - jak długo mamy brać dawki podtrzymujące? (w opisie jest znaczna dowolność). wnuk 4,5roku....11 dni od zarażenia,6dni leczenia corka 39l....11dni od zarazenia,6dni leczenia zona 65l......jak powyżej ja 66l.....16 dni od zarażenia,7dzień leczenia wszyscy w piątym dniu od zarażenia pierwsze objawy,wirus brytyjski. Poprawa zauważalna,ale dalej pocimy się ,jesteśmy osłabieni. Proszę o podpowiedź
  • 21 kwietnia 2021, 8:38
   Panie Witoldzie, dzień dobry. Dorośli biorą 14 dni, a dzieci 5-6 dni. Trzeba pamiętać o spektakularnej poprawie po 3 dniach Viregyt-K. Jeśli tego nie ma, trzeba dążyć do diagnostyki i ew. włączać dodadkowe leczenie. Dużo zdrowia dla całej Rodziny.
   • 21 kwietnia 2021, 9:37
    Dzięki za odpowiedź. Dr Bodnar podaje różne przedziały więc myślałem ,że mam szansę porzucić szybciej amantadynę bo mnie osobiście bardzo osłabia.
    • 21 kwietnia 2021, 10:32
     Panie Witoldzie, nic na siłę. te zalecenia od dr. Bodnara są właściwie dla lekarza prowadzącego, dla orientacji. Długość zażywania leku zależy od przebiegu choroby, objawów, itd. Większość osób, która tu coś pisze, stara się "na pewno dobić" wirusa i bierze te 14 dni. Były relacje, że choroba powracała, jak ktoś przerwał leczenie i stąd chyba taka sytuacja. Jeśli uważa Pan, że wirus pokonany, to można po 10 dniach zakończyć, albo od 10 do 14 dnia brać już tylko rano, czyli 1x1 i dzięki temu zejść z leku łagodniej. To już niestety Pan sam wszystko musi sobie wydedukować, je.li nie ma lekarza. Tu jest w linku tez troche informacji > dawkowanie https://shared-assets.adobe.com/link/5b4e1686-b197-48b1-61b8-fdc564a10d07 (komórka), https://indd.adobe.com/view/7e591e9b-1c0d-46d3-ac33-e8ff55bd7a28 (komputer). Pozdrawiam
    • 21 kwietnia 2021, 11:07
     Myślę, że to wirus Pana osłabia, nie amantadyna. Przechodziłam Covid bez amantadyny, niestety. Dochodziłam do sił przez wiele tygodni, a właściwie miesięcy.
    • 21 kwietnia 2021, 16:17
     Dziękuję za informacje, pozdrawiam.
 122. 21 kwietnia 2021, 6:40
  Proszę o odpowiedź ... Czy przy braniu Vigerytu można stosować Duomox, podejrzenie zapalenia płuc
  • 21 kwietnia 2021, 7:57
   Jezeli jest podejrzenie zapalenia pluc przydalby sie silniejszy antybiotyk lub dwa - o czym pisze dr Bodnar w schemacie wyzej. Jesli antybiotyk jest juz zazywany nie przerywac tylko szukac pomocy u lekarza (osluchanie, rtg) z innym antybiotykiem. Duomox to amoksycyklina, o ktorej pisano na forum: ----------- medyczka 15 kwietnia 2021, 7:34 Jeżeli Amoxycylina była skuteczna, proszę kontynuować .Nie można bez powodu odstawiać, zmieniać antybiotyków! Pisałam, ze penicyliny wykazują mniejszą skuteczność, niż antybiotyki z innych grup, w infekcji covidowej
 123. 21 kwietnia 2021, 1:14
  Doradzcie kochanico robić i co to może oznaczać już mam 23 dzień choroby 13 dni leczenia amantadyna i od dwóch dni poty i budzę się w nocy cała mokra. Muszę się przebrać czy to nawrót choroby?? O czym to świadczy zaczynam się bać. Biorę już tylko witaminy i acard raz dziennie. Antybiotyk sumamed brałam 9 dni. Źle śpię. Denerwuje się budzę mokra. Co z tym zrobić doradzcie . O co chodzi??
  • 21 kwietnia 2021, 1:54
   Witam. Trudno powiedzieć. Najlepiej jakby osłuchał Panią lekarz by sprawdzić czy jednak coś w płucach się nie rozwija. Może też być tak, że organizm "nauczył się" już odróżniać covid od swoich i teraz zwiększa temperaturę i "sprząta". Oczywiście to luźna interpretacja ale kto wie... Ale to może być też wiele innych kwestii - od problemów z tarczycą po ciążę. Jak mnie coś takiego łapie (np. grypowego) to wieczorem szklanka mocnej czarnej herbaty z sokiem z połowy cytryny, łyżeczką miodu i aspiryną. Niemal z nosem pod kołdrę i czekam aż mnie tak spoci, że pływać można - po dwóch takich nockach zwykle jest po problemie. Mierzyła Pani temperaturę? No i przy okazji ile i jakich witamin Pani bierze?
   • 21 kwietnia 2021, 9:27
    Czy czarna herbata ma tu znaczenie?
    • 21 kwietnia 2021, 13:54
     Nie wiem czy czarna herbata ma tu znaczenie. Tak mi jeden "anioł" doradził i tak robię i powtarzam. A to, że gorzkie i kwaśne to - wtedy czuję, że to zdrowe ;) Co najmniej raz dostałem też z zieloną herbata i także zadziałało. D 12000 jednostek/dobę -ok. A ile wit C?
    • 21 kwietnia 2021, 14:32
     badanie pisze jaka TI https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2001037020304773?via%3Dihub babcie stosowały sok z czarnego bzu https://pubag.nal.usda.gov/catalog/6287272
   • 21 kwietnia 2021, 9:42
    Tak podejrzewam tarczycę. Też o tym pomyślalam bo leczę się na niedoczynność.npujecduzo elektrolity wić c D3 to nawet 12000 tys biorę.wit A żelazo cynk selen wapno Wit c biorę do żelaza i cynku. Do herbaty gdzie się da. Dwa razy czy trzy zdążyło mi się coś takiego w nocy w trakcie brania amantadyny to myslalam że od tego potem był spokój. Mam RTG płuc w ten piątek ale wynik i opis pewnie za tydzień. Muszę jutro się dostać do lekarza na teleporade.zle śpię.biore hydroksyzyne żeby usunąć bo tak mi serce bije nie wiem czy to że strachu czy jak a teraz te poty .temperature mam 36.6
   • 23 kwietnia 2021, 20:59
    Dla "pływających w sosie własnym" przypomniałem sobie: od 10 lat do ew. "pływania" czy w ogóle w chorobie z gorączką stosuję koszulki termiczne (narciarskie) z długim rękawem, można także kalesony - odzież odprowadzająca parę/pot a zatrzymująca ciepło. Gdy gorączka rośnie, daje lepsze poczucie ciepła, gdy wraz z wypacaniem spada, to namaka druga zewnętrzna koszulka (albo pościel), a ciało ma sucho - jak dla mnie rewelacyjny wynalazek. Polecam
  • 21 kwietnia 2021, 9:23
   Moje obserwacje u syna: Mój syn przyjmował Rimantin od pierwszych lekkich objawów. Przez środkowe trzy dni przyjmowania leku tez wystąpiły poty, w nocy budził się mokry, piżamę trzeba było zmieniać. Potem (po trzech dniach potów) pocenie ustąpiło. Lek przyjmował 7 dni ale zastosował go natychmiast.
   • 21 kwietnia 2021, 9:26
    Trzeba pamiętać,że należy uzupełniać wodę w organizmie i elektrolity.
   • 21 kwietnia 2021, 9:48
    Tak u mnie też a brałam viregyt k 13 dni do końca. I sumamed wtedy trzy razy też tak było potem cisza i dopiero od wczoraj znowu . Ja miałam zapalenie płuc może to coś nie halo tylko gorączki nie mam więc skąd te poty.tarczyca może.
    • 21 kwietnia 2021, 10:56
     Jak może Pani już wychodzić z domu, to wydaje mi się, że najlepiej umówić się na wizytę osobistą (lekarz nie może odmówić jeśli Pani wyrazi taką chęć !). Lekarz osłucha, skieruje na badanie krwi, RTG (myślę, że dobrze zasugerować). Zdenerwowanie, stres też powoduje pocenie. Spokój, skierowanie myśli w pozytywnym kierunku, przedsięwzięcie kroków aby mieć konsulatację osobistą uspokoi Panią trochę.
 124. 20 kwietnia 2021, 23:51
  Czy mogłabym Państwa prosić o namiary na lekarza leczącego Amantadyną w pobliżu Kołobrzegu? Będę ogromnie wdzięczna terierniemiecki@gmail.com
 125. 20 kwietnia 2021, 22:38
  Proszę o informację czy można na Covid zamiast leku Viregyt k zastosować lek Amantix? nie udało się w żadnej aptece wykupić leku Viregyt k polecili zamiennik czyli Amantix, ale mam obawy czy skład jest na tyle podobny by zamiennik był skuteczny i nie zaszkodził
  • 20 kwietnia 2021, 23:54
   Amantix to siarczan a., więc inny związek chemiczny - inna farmakokinetyka itp. Ludzie na tym forum piszą, że komuś pomógł, że to ta sama substancja czynna, nawet doradzają co do dawkowania, natomiast nie znalazłem opinii lekarza który leczył tym większą grupę ludzi na chorobę tu omawianą. Zalecenia Pana Doktora Bodnara dotyczą chlorowodorku a. Ponieważ Dr Bodnar zaleca stosowanie a. pod kontrolą lekarza, więc może Pani zostawić tu (albo w zakładce Szkolimy Lekarzy) jakiś kontakt - Dr szkolił u siebie lekarzy - może któryś się z Panią skontaktuje.
  • 21 kwietnia 2021, 8:16
   Prosze przejrzec forum - jest duzo wpisow osob,ktore zdecydowaly sie na leczenie Amantix - amantadyna w postaci siarczanu. Podawano takie dawkowanie: 3xdziennie po 1 tabl przez 2-3dni, potem, 2x 1 - lacznie przez 10-14dni. Te same zalecania - zawsze po posilku, duzo pic -popijac woda, a potem srednio szklanka plynu co godzine, malymi lykami.
 126. 20 kwietnia 2021, 22:20
  Dzien dobry, Przede wszystkim dziekuje za niebywaly wklad Pana Doktora w walkę z chorobą i tak odważne dzielenie się wynikami! Mam pytanie, czy omawiana amantadyna w postaci siarczanu jest tym samym co w chlorowodorku? Kupilem za granicą prewencyjnie Amantadine Sulphate 100mg PK-Merz. Niestety, zaraz po powrocie mam objawy bole calego organizmu, łącznie za skórą, słabość, bole glowy, odkaslywanie oraz temp 38 4. St.C. mam 51 lat. Bede wdzieczny za odpowiedz.
  • 20 kwietnia 2021, 23:19
   Dobry wieczór, wklejam i pozdrawiam --------------Nie Chemik 20 kwietnia 2021, 22:22 Witam. Siarczan amantadyny się nieco wolniej wchłania niż jej chlorowodorek. Może to skutkować osiąganiem niższych stężeń w organizmie. Dr Bodnar często powtarzał, że doświadczenia miał głównie z chlorowodorkiem amantadyny (ViregytK) i dla niego ustalone zostały proponowane dawki. Ponieważ w pewnym momencie był dostępny tylko siarczan amantadyny, a ludzie pisali, że też pomógł, to w końcu niektórzy zaczęli pisać, że też działa przy tym samym dawkowaniu co dla chlorowodorku. Ale czy tak jest nie ma pewności. (...)
   • 21 kwietnia 2021, 8:29
    Dziekuję Czy to typowe, ze objawy mam glownie w nocy a w dzien jest znacznie lepiej?
 127. 20 kwietnia 2021, 21:39
  Proszę o informację, czy amantadynę można podać pacjeNtce lat 58, która przyjmuje Na depresje dutilox 60 mg linefor 75 mg hydroxyzine 2x dziennie ma chore nerki bez lekow a wczoraj doktor kazal jej isc do kardiologa bo ma slabe serce
  • 20 kwietnia 2021, 23:22
   Takie pytania proszę kierować do Lekarzy z podaniem swojego numeru telefonu. Lub napisać post w zakładce "szkolimy lekarzy", Pozdrawiam i zycze zdrowia.
 128. 20 kwietnia 2021, 21:33
  https://journals.viamedica.pl/oncology_in_clinical_practice/article/viewFile/9154/7781 Artykuł o innej chorobie , we wstępie opisany jest mechanizm wchłaniania VITAMINY C . Wynika z niego , że lepiej w chorobie brać częściej po 200 mg VitC niż po 1000mg .
  • 21 kwietnia 2021, 16:33
   Dzień dobry. Mój tata zachorowali na covid . zdobyłam Amantix. Tata miał usunięta jedną nerkę. Ma 72 lata . Jak podawac ten lek?
 129. 20 kwietnia 2021, 20:40
  Dobry wieczór. Proszę o pomoc w leczeniu. Mężczyzna lat 52. Waga 125kg. Od 16.04 pierwsze objawy osłabienia, dzień później gorączka. Obecnie dostaje Duracef 500mg 1x1x2. Bierze vit. C i vit. D. Utrzymuje sie cały czas gorączka. Mamy amantadynę, nie wiemy jak stosować. Proszę o kontakt 660478414.
  • 20 kwietnia 2021, 21:00
   Poniżej typowy wariant dawkowania amantadyny: godzina 0 dwie dawki (200mg) następna co 6 godzin jedna dawka 100mg, podawana przez 48 do 72 godzin w zależności od stanu pacjenta. Później redukcja do leczenia podtrzymującego do 2×1 – 100mg. Nie ma potrzeby podawania wysokich dawek zbyt długo.
   • 20 kwietnia 2021, 21:26
    Nie dopisała Pani, że kuracja powinna trwać ok. 14 dni. Trzeba też pamiętać o piciu płynów 3-4 litry na dobę. To jest równie ważna informacja, jak dawkowanie leku. Oraz o tym, co zrobić, jeśli nie ma poprawy po 2-3 dobach - zgłosić się do lekarza w celu diagnostyki płuc. Wszystkie informacje są powyżej na stronie.
    • 21 kwietnia 2021, 10:40
     Dziękujemy za pomoc. Rozumiem, że antybiotyk obecnie stosowany odstawić calkowicie? Czy leki przeciwgorączkowe tak samo?
   • 21 kwietnia 2021, 18:29
    Nie jestem lekarzem. Też bazuję na tym, co napisał doktor Bodnar powyżej. Antybiotyk bierze się pomiędzy godzinami brania amantadyny. Dlaczego chce go Pani odstawiać? O lekach przeciwgorączkowych dr Bodnar też pisze - nie ma sensu męczyć się gorączką. Tu na forum medyczka sugeruje branie leków obniżających gorączkę przy temperaturze powyżej 38 stopni. To zależy od Pani. Leki przeciwgorączkowe zażywane długo bądź w dużych dawkach też nie są obojętne dla organizmu. To Pani musi niestety zadecydować, czy brać amantadynę itd, choć wiadomo - leczyć powinniśmy się pod nadzorem lekarzy i mieć prawo do podstawowych badań. Proszę podpisać petycję: https://www.petycjeonline.com/otwarcie_poz_covid_19
  • 20 kwietnia 2021, 21:31
   Wyżej prosze przeczytac dokładnie dr Bodnar opisal schematy tj. kto i jak ma stosowac amantadyne i wiele ciekawych i niezbednych wiadomości dla kazdego z nas. Uwazam, ze to koniecznośc zapoznac sie z całością. Ponadto z Forum komentarzy, pytan i odpowiedzi lekarzy, medyków, chemika, Pani Danusi i wielu osob zebrane w jednym miejscu: podaje link - tam znajdzie Pani niezbene wiadomości i sposoby pomocne w trakcie leczenia amantadyna jak np. koniecznośc nawadniania tzn. picie 3-4 litrow wody codziennie...oto link "Lakonicznego" https://docs.google.com/spreadsheets/d/1v2Ufvytr-hV6QRBUwOJISoI4CQXnAa_LSj-Wb9-Jm7s/edit?usp=sharing oprocz tego w dawnych postach sa pytania i odpowiedzi obszerniej opisywane - trzeba samemu szykac i czytac - sa bezcenne. Powodzenia i zdrowia!
 130. 20 kwietnia 2021, 20:06
  Gdyby ktoś był zainteresowany - w aptece w Katowicach al. Wolności 10 jest wolny lek Viregyt-K 100mg 50 tbl. zarezerwowany do czwartku. Ponieważ znalazłam lek w innym miejscu - dzięki życzliwości pani Izabeli tutaj na forum - tamtą rezerwację mogę komuś odstąpić. Proszę ewentualnie o kontakt - przekażę dane dotyczące rezerwacji.
  • 20 kwietnia 2021, 20:13
   Oddajemy rezerwację w Częstochowie*
   • 20 kwietnia 2021, 22:02
    Byłabym zainteresowana. Czy odbiór tylko osobisty w aptece, czy możliwa jest wysyłka?
    • 20 kwietnia 2021, 22:06
     Odbiór w aptece. Gdyby Pani podała e-maila lub telefon napiszę (lub wyjaśnię) jak przepisać lek na siebie.
  • 21 kwietnia 2021, 11:19
   Jestem zainteresowana. proszę o kontakt jak najszybszy
   • 21 kwietnia 2021, 13:46
    Pani Ado Proszę podać nr telefonu.
    • 21 kwietnia 2021, 14:08
     882 186 480
  • 21 kwietnia 2021, 14:06
   Bardzo proszę o kontakt! 882186480 w sprawie rezerwacji leku!
  • 21 kwietnia 2021, 20:05
   Dzień Dobry. Pani Ewelino czy Vigeryt-K w Katowicach jest jeszcze dostępny?
 131. 20 kwietnia 2021, 19:14
  Mam do was pytanie. Czy amantadyny może powodować stan zapalny prostaty.
  • 20 kwietnia 2021, 20:41
   Dobre pytanie
  • 20 kwietnia 2021, 21:10
   Panie Grzegorzu ..jakim cudem amantadyna mialaby spowodowac zapalenie prostaty ? Tu jest ponad 20tys komentarzy ,polowa z tego opisuje swoje perypetie z covidem i wiele z nich nie bralo wcale amantadyny a opisują bardzo rozne dolegliwosci . Dr.Bodnar pisze i mowi w wywiadach,ze szczegolnie agrywny wirus jest ten angielski bo atakuje rozne narządy. Niedawno ktos wklejal link do badan posmiertnych na covid z USA i tam byly wyszczegolnione takie organy jak : pluca ,serce,watroba,mózg,nerki ,pecherz a takze sledziona. No i skoro nerki i pęcherz to dlaczego nie prostata ? Ja uwazam ,ze wirus atakuje to co mamy najslabsze i skoro u Pana cos takiego zaszlo to trzeba prostate przebadac . To zapalenie wyszloby predzej czy pozniej ale wirus to przyspieszyl.Oklady z roztworu solnego na cale noce przez 12 ÷ 14 dni to zapalenie usuną ,przepis w zakladkach.
 132. 20 kwietnia 2021, 18:34
  Polecam dobra-recepta.pl - recepta na viregyt k w 3 minuty ;-). Wpisujcie tylko objawy grypy A
  • 20 kwietnia 2021, 21:28
   Powiedz jeszcze w takim razie, gdzie ludzie mają te recepty wykupić. Obecnie leku prawie nie ma w aptekach.
 133. 20 kwietnia 2021, 18:26
  Dla niedowiarków film po polsku o wit. D3 I covid19 https://m.youtube.com/watch?v=18hZikjPCVc
  • 21 kwietnia 2021, 0:27
   https://www.nature.com/articles/nrurol.2013.29
   • 21 kwietnia 2021, 8:35
    Powyższy link oznajmia tyle, że nadmiar szkodzi. Nic nowego, kwestia zbadania kiedy kto i ile może żeby pomogło a nie zaszkodziło. Ale w chorobie bądź w momencie słabszego samopoczucia organizm chętnie przyjmie większe dawki.Przeklejam z wypowiedzi wyżej: "Adam 20 kwietnia 2021, 21:33 https://journals.viamedica.pl/oncology_in_clinical_practice/article/viewFile/9154/7781 (...) we wstępie opisany jest mechanizm wchłaniania wit. C. Wynika z niego, że lepiej w chorobie brać częściej po 200 mg niż po 1000mg." cyt."Biodostępność witaminy C jest kompletna (100%) dla pojedynczej dawki 200 mg, powyżej której ulega obniżeniu, by w końcu znacząco spaść przy daw-ce wynoszącej co najmniej 500 mg (i tak np. dla dawki 1250 mg wchłanianie zmniejsza się do około 33%) [4].Organizm broni się przed zbyt wysokim stężeniem kwasu askorbinowego. Stan maksymalnego nasycenia tkanek witaminą C prowadzi bowiem do ograniczenia zdolności absorpcyjnej jelit i zwiększonego jej wydalania przez nerki."
 134. 20 kwietnia 2021, 18:12
  Chcą zdjąć program Pana Pospieszalskiego Warto rozmawiać, przez materiał i amantydynie?
  • 20 kwietnia 2021, 20:23
   Nie wyemitowali ostatnio nakreconego odcinka. Za dużo prawdy było w jego programach.
 135. 20 kwietnia 2021, 18:11
  SPOWIEDŹ RATOWNIKA https://www.youtube.com/watch?v=D6EM7qQL6k8
 136. 20 kwietnia 2021, 17:19
  Dzien dobry, mam serdeczna prosbe do lekarzy aktywnych na forum o pomoc w sprawie poznego zaniku wechu w 5. dniu leczenia amantadyna przy bardzo dobrej odpowiedzi ogolnej. W dniu 16.04 wystapily u mnie objawy covid (przeczulica, oslabienie, nudnosci; potwierdzone testem PCR). Od dnia 17.04 lecze sie chlorowodorkiem amantadyny wg. schematu pierwszego (3 dni dawki 4x100mg). Juz po 12h leczenia byla odczuwalna poprawa sampopoczucia, po 24h ustapily wszystkie objawy! Dzis jestem w drugiej dobie dawkowania 2x100mg i niestety dzis ujawnila sie utrata wechu. Czy ktos z Panstwa spotkal sie juz z takim przebiegiem? Zastanawiam sie czy 1)nastapila reaktywacja wirusa i powinnam wrocic do wysokich dawek (jesli tak to na ile dni) czy 2) uszkodzenie nablonka w nosie nastapilo juz w pierwszej dobie choroby i dopiero dzis sie jego skutki sie ujawnily (jesli tak to jak mozna to leczyc). Bede niezmiernie wdzieczna za pomoc!
  • 20 kwietnia 2021, 20:56
   to jest normalne, nie trzeba wiekszych dawek, bylo tutaj juz wiele takich komentarzy
   • 21 kwietnia 2021, 8:17
    Z calego serca dziekuje za potwierdzenie. Znalazlam pozniej te komentarze.
 137. 20 kwietnia 2021, 16:56
  Uważam, że wkład pana Krzysztofa w to forum jest bardzo wartościowy. Przekazywane przez Niego wiadomości pomagają wielostronnie osaczyć wirusa. Chory który tutaj trafia nie ma głowy do wędrówek po różnych forach. Tu ma wiedzę w miarę wszechstronną. Dziękuję Panie Krzysztofie za uświadamianie, że organizm należy wspomagać.
  • 20 kwietnia 2021, 17:13
   dokładam znaleziony Poradnik Seniora http://www.zco-dg.pl/resources/upload/do%20pobrania/Poradnik%20Seniora.pdf
 138. 20 kwietnia 2021, 16:23
  Witam... mąż zachorował na covid 11.04 od 15.04 zaczął brać vigeryt dodatkowo wy c i d oraz aspirynę ogolne samopoczucie jest dobre 1 raz miał gorączkę ok 37, natomiast nie może jeść, wciska na siłę wszystko i dziś doszła biegunka po posiłkach czy to jest normalne w covidzie czy coś zaczyna się dziać. Zaczynam się niepokoić niestety mąż przebywa w Niemczech i trudno o jakis kontakt z lekarzem póki jest na kwarantannie. Proszę o jakieś informacje w tej kwestii. 501680977
  • 20 kwietnia 2021, 16:24
   Dodam jeszcze że leczony wariantem 2
  • 20 kwietnia 2021, 17:09
   Moge poradzic ,zeby zakupil sode oczyszczoną w aptece ,tam byla na wage wiec 100g i niech 1 lyzeczke zaleje mala iloscia wrzątku w szklance wody ,dopelnic zimną woda i wypic. Natychmiastowa poprawa. Rano na czczo zrobic to samo i powinno byc dobrze.
  • 20 kwietnia 2021, 21:57
   W tej chorobie się nie je. Chudnie się 5-6 kilogramów i nic się nie dzieje z tego powodu ważne jest nawadnianie. Jedzenie na siłę może powodować biegunki ponieważ wirus nadwyręża przewód pokarmowy.Jest wstręt do jedzenia i nie zmuszamy się do tego
 139. 20 kwietnia 2021, 15:45
  Dzień dobry, mama lat 70 choruje od 8 dni, jej stan jest ogólnie stabilny, jest bardzo słaba i dużo śpi, nie może nic jeść. Po telefonicznej konsultacji przepisano jej antybiotyk i coś wykrzutuśnego- dopiero od dzisiaj. Udało mi się zdobyć receptę i jutro będzie miała lek Amantix. Moje pytanie: wg jakiego schematu podawać jej Amantix? Czy jakiś lekarz mógłby się ze mną skontaktować, albo z mamą i prowadzić ją w chorobie? Boimy się arytmii etc., bo mama jest słaba. Mój telefon: +352 691304232 (mieszkam za granicą), ewentualnie podam kontakt do brata, który się mamą zajmuje. Bardzo dziękuję za pomoc.
  • 20 kwietnia 2021, 17:58
   Zanim skontaktuje się z Panią lekarz, podaję dawkowanie 3xdziennie po 1 tabl przez 2-3dni, potem, 2x 1 - lacznie przez 10-14dni. Te same zalecania - zawsze po posilku, duzo pic -popijac woda, a potem srednio szklanka plynu co godzine, malymi lykami. Na brak apetytu - Nutridrinki z apteki. Prosze tez przekazac bratu by zadbal o profilaktyke przeciwzakrzepowa dla Mamy - heparyna od lekarz w zastrzykach lub tabletkach, a zanim sie dodzwoni czy dostanie recepte i wykupi lek - Acard 2xdzienie po 1 tabletce 75mg (aspriyna/polopiryna - jesli nie jest Mama uczulona na kwas acetylosalicylowy). To wazne zalecenie od Dr Bodnara i lekarzy z forum. Ponizej link do przejrzenia z waznymi radami (inhalacje, oklady, napary, oklepywanie, cwiczenia oddechowe). Nie lezec na plecach, ale na boku i na brzuchu.
   • 20 kwietnia 2021, 18:00
    Tutaj zebrane przez p.Marysieńkę informacje https://shared-assets.adobe.com/link/5b4e1686-b197-48b1-61b8-fdc564a10d07 (komórka), https://indd.adobe.com/view/7e591e9b-1c0d-46d3-ac33-e8ff55bd7a28 (komputer).
   • 20 kwietnia 2021, 22:10
    W tej chorobie jest normalny brak apetytu, w innych też. Nie należy jeść na siłę i pić nutridrinki na zwiększanie apetytu. Tylko dużo pić niegazowanych i niezimnych płynów
    • 21 kwietnia 2021, 8:08
     Nutridrinki, polecane przez lekarza, nie sa na zwiekszenie apetytu tylko na dostarczenie w malej objetosci plynu wartosci odzywczych potrzebnych w chorobie. Zamiast "na brak apetytu" powinnam napisac na wzmocnienie organizmu, bo p.Gosia pisala, ze Mama jest bardzo slaba.
    • 21 kwietnia 2021, 8:36
     Bardzo dziękuję za wskazówki, zastosujemy. Jesteście wspaniali na tym forum.
  • 20 kwietnia 2021, 22:22
   Witam. Siarczan amantadyny się nieco wolniej wchłania niż jej chlorowodorek. Może to skutkować osiąganiem niższych stężeń w organizmie. Dr Bodnar często powtarzał, że doświadczenia miał głównie z chlorowodorkiem amantadyny (ViregytK) i dla niego ustalone zostały proponowane dawki. Ponieważ w pewnym momencie był dostępny tylko siarczan amantadyny, a ludzie pisali, że też pomógł, to w końcu niektórzy zaczęli pisać, że też działa przy tym samym dawkowaniu co dla chlorowodorku. Ale czy tak jest nie ma pewności. Pani Mama jednak ma już swoje lata i pewnie wydolność jej nerek jest nieco ograniczona - w takim przypadku można przypuszczać, że amantix także będzie generował stężenia amantadyny, które u osób z nerkami w pełni wydolnymi powstawałyby dla jej chlorowodorku.
 140. 20 kwietnia 2021, 14:58
  Hej od poniedziałku 19.04 od 9:00 zacząłem pierwszą dawkę uderzeniową później wariant 2 czyli 1 dawka co 8h. Dzisiaj mija druga doba od brania siarczanu amantadyny przed chwilą obudziłem się z wysokim tętnem na pulsoksymetrze pokazywało 140 PRbpn przeszedłem się po mieszkaniu i się unormowało do 72 PRbpn. Mam 30 lat bez przewlekłych chorób. Czy powinienem coś zmienić w dawkowaniu? Może ktoś miał taki problem?
  • 20 kwietnia 2021, 15:46
   Proszę przejrzeć wpisy - często są opisywane skoki ciśnienia/pulsu/cukru/temperatury (i to tez wsród osob, ktore chorowały a amantadyna sie nie leczyly). Dobrze, że się Panu teraz pulsc poprawil. Niczego nie zmieniać, bo znalazł Pan sposób, sytuacja się unormuje. Napic sie wody powoli. Gdyby coś dodatkowo się działo z wysokim ciśnieniem - tabletka pod język, próbować z czosnkiem - poszatkować i rozetrzeć kilka ząbków zjeść z łyżką mleka i popić mlekiem, albo na maśle na kanapkę. Uzupełnic magnez (pamiętać o elektrolitach), jednocześnie pić często - co godzinę małymi lykami. Mozna probwac od lekarza Relanium - gdyby pojawil sie niepokoj itd. Bedzie dobrze, a od jutra schodzi Pan na 2x 1. Prosze pamietac o profilaktyce przeciwzakrzepowej.
 141. 20 kwietnia 2021, 14:38
  Poziom witaminy D w organizmie a śmiertelność wirusa SARS COV 2 https://www.youtube.com/watch?v=ha2mLz-Xdpg
 142. 20 kwietnia 2021, 14:31
  Porównanie skuteczności Remdesiwir / Viregytr-K w leczeniu wirusa SARS-CoV-2, dla czego w tradycyjnym leczeniu nadal promowany jest Remdesiwir ?
  • 20 kwietnia 2021, 16:17
   Dlatego gdyż producent leku Remdesivir (remdesiwir) przekupił śmiercionośnych polskich polityków i kilku profesorów medycyny żeby choćby nie wiem jak ten lek był nieskuteczny, to żeby skorumpowani politycy i profesorowie nadal go zalecali, i nakazywali stosować! Wymieńcie nazwiska tych skorumpowanych polityków?
  • 20 kwietnia 2021, 16:31
   Także dlatego gdyż producent i diler leku Remdesivir (remdesiwir) niestety skutecznie przekupił skorumpowanych i śmiercionośnych polskich polityków i skorumpowanych profesów medycyny, będących na liście płac koncernów farmaceutycznych! Wymieńcie proszę nazwiska tych łajdaków, kto według Was jest najbardziej skorumpowany i szkodliwy? http://kontrrewolucja.net/wiadomosci/prof-simon-na-liscie-plac-koncernu-pfizer Analizy prowadzone pod patronatem Światowej Organizacji Zdrowia nie potwierdziły, że lek przeciwwirusowy remdesivir skraca hospitalizację lub zmniejsza ryzyko zgonu z powodu COVID-19. https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C84339%2Cwho-remdesivir-nie-skraca-hospitalizacji-ani-nie-zmniejsza-ryzyka-zgonu-z Choć śmiercionośne ministerstwo zdrowia zawarło nowe umowy na dostawy preparatu Remdesivir, jego podawanie nie zmniejsza śmiertelności pacjentów, nie skraca czasu trwania infekcji ani nie ogranicza konieczności stosowania respiratorów. Oficjalna horrendalnie wysoka cena tylko jednej dawki preparatu Remdesivir o nazwie handlowej Velklury wynosi ok. 10 tysięcy z złotych, a leczenie trwa 5-10 dni. Z jakim niedostatecznym skutkiem to widzimy w statystykach.
   • 20 kwietnia 2021, 17:15
    Na jakim szczeblu decyzji w danym szpitalu z odziałem covidowym podejmowana jest decyzja o terapii Remdesiwirem? kto odpowiada za procedurę leczenia? Jak pacjent może mieć wpływ na podawanie innego leku ?
    • 20 kwietnia 2021, 18:44
     Pewnie ordynatorom też coś odpalają.
    • 20 kwietnia 2021, 21:38
     Dzień dobry,  Opiszę swoją sytuację, 14 kwietnia robiłam test na wirusa ponieważ wyjeżdżałam do Norwegii ,15 drugi test na granicy,oba negatywne. Po drodze zatrzymaliśmy się na stacji wyszłam z samochodu bez kurtki i czapki a wiał zimny wiatr ( dodam że prawie cały rok chodzę w czapce ponieważ często mnie powiewa i boli głowa/zatoki,przeziębiamy się) widziałam się z kolegą który 17.04 zrobił test bo bolały go zatoki i oprócz tego do dziś czuje się dobrze,test pozytywny. Ja od 17 zaczęłam się źle czuć mąż postawił mi bańki i część naciągnęła, bolały mnie mięśnie i stawy zwłaszcza nóg,rak nie. Po 2 dniach przeszło ,leżę dużo w łóżku,jestem osłabiona, w łóżku ciągle się pocę, pierwsze dwa dni brak apetytu,teraz nie. Biorę witaminy. Na początku piekły mnie oczy teraz nie ale bolą jak ruszam ale to nie jest silny ból. Boli mnie czoło po bokach i środek, czasem bolą uszy, czasem mam wrażenie że zaraz z nosa z tego ciśnienia coś poleci. W dzień nie mam temperatury, wieczór-noc 36,7 /. 37,7 /  max 38. Planowo mam iść na test 22.04 ale czy nie skontaktować się z lekarzem jutro 21.04? Najbardziej niepokoi mnie ten ból głowy (dr. Google podsunął mi kilka chorób). Posiadam amant. Czy powinnam ja brać? Bo nie chce brac na zapas , bo może nie jest to ten wirus ??? Bardzo proszę o pomoc
    • 21 kwietnia 2021, 19:31
     Pani Anno, taki ból oczu, zatok, nóg i pozostale objawy to kalka tego co było u mnie.To niestety zapowiada pozytywny wynik testu.Oby nie! Pozdrawiam
 143. 20 kwietnia 2021, 13:27
  POZIOMY WITAMINY D I LECZENIE COVID-10 Joseph Mercola 1, *, William B. Grant 2 i Carol L. Wagner 3 Metaanaliza 14 badań wpływu poziomu wit. D3 we krwi a zachorowalności na Covid-19 wykazała, że występującą między nimi ścisłą korelacja. W USA dodatni wyniki SARS-Cov-2 wynosił 6.5% dla stężenia 25 (OH) D od 40 do 50 ng / ml do około 11,3% dla 25 (OH) D = 20 ng / ml. Jak sugerują autorzy może wynikać to z wpływu witaminy D na zmniejszenie przeżywalności i replikacji wirusa przez indukcję katelicydyna i defensyny (naturalnych peptydów – antybiotyków w organizmie), a także zwiększając stężenie wolnego ACE2 [39], zapobiegając w ten sposób SARS-CoV-2 przed wnikaniem do komórek przez receptor ACE2 [39]. Badanie przeprowadzone przez Ohaegbulama i współpracowników obejmowało czterech pacjentów z COVID-19 + w Nowym Jorku [58]. Dwóm, mężczyznom w wieku 41 lat i kobietom w wieku 57 lat, podawano pięć razy dziennie po 50 000 IU witaminy D2, podczas gdy innym dwóm mężczyznom w wieku 53 i 74 lat podawano pięć dziennie po 1000 IU witaminy D3. Wyjściowe stężenie 25 (OH) D wynosiło od 17 do 22 ng / ml, podczas gdy osiągane dało 40 i 51 ng/ml dla pacjentów leczonych dużymi dawkami witaminy D oraz 19 i 20 ng / ml dla tych pacjentów leczonych standardową dawką witaminy D. Biomarkery zapalenia zostały znacznie zmniejszone przy leczeniu wysokimi dawkami: spadł CRP od 31 do 2 mg/dl i od 17 do 8 mg/dl, w porównaniu z 13 do 22 mg / dl i 21 do 18 mg / dl dla leczenie niskodawkowego; Poziom IL-6 spadł z 14 i 10 pg/ml do <5 pg/ml przy leczeniu wysokimi dawkami iż <5 i 6 pg/ml do <5 i 11 pg/ml w przypadku leczenia niskimi dawkami. Długość pobytu wynosiła 10 dni dla pacjentów otrzymujących dużą dawkę i 13 i 14 dni dla pacjentów otrzymujących małą dawkę. Zapotrzebowanie na tlen spadło od zera i 15 l do zera dla pacjentów otrzymujących wysokie dawki i od 2 i 3 l do 2 i 7 l dla pacjentów z małą dawką. Szkoda, że nie było badanej trzeciej grupy z poziomem ok. 100 mg/dl. Wyniki mogłyby być bardziej spektakularne! Wyniki pilotażowego randomizowanego badania leczenia pacjentów z COVID-19 w Hiszpanii wit. D były następujące. (Stosowano formę wit. D - Calcifediol [25 (OH) D], popularny w Hiszpanii, bo podnosi poziom 25 (OH) D w surowicy stężenie szybciej, ale nie utrzymuje się tak długo w surowicy ze względu na jej dolną lipofilię [60].) Średni wiek pacjentów wynosił 53 ± 10 lat. W tym badaniu 50 pacjentom podano kapsułki miękkie wit . D. Osoby w grupie leczonej otrzymały około 130 000 IU witaminy D w pierwszym tygodniu, a następnie około 33 000 IU / tydzień. Choć nie mierzono stężenia to dawka kalcyfediolu w grupie leczonej była wystarczająco wysoka aby podnieść stężenie 25 (OH) D o około 20 ng / ml. Czterdziestu dziewięciu pacjentów leczonych kalcyfediolem nie wymagało Oddziału Intensywnej Terapii, a 13 z 26 bez tego leczenia wymagało OIT a 2 osoby zmarły. Główna wartość tego badania polega na tym, że podniesienie poziomu wit. D tylko o 20 ng/ml po spożyciu 163.000 IU diametralnie zredukowało śmiertelność jak i przebywania na tzw. OIOMie. Pytanie, jakie byłyby wyniki leczenia gdyby podniesiono ten poziom 4 krotnie do np. 100 ng/ml? „Quasi-eksperymentalne badanie” suplementacji witaminy D w domu opieki [62]. Mieszkańcy otrzymywali zwykle dawkę 80 000 IU witaminy D3 w bolusie (jednej mega dawce) co dwa do trzech miesięcy. Średni wiek mieszkańców wynosił 87 ± 9 lat. Średni czas obserwacji wynosił 36 ± 7 dni. COVID-19 dotknęło wielu mieszkańców począwszy od marca 2020 r W grupie suplementującej 57 pacjentów przeżyło 88%. W grupie bez wit. D przeżyło 44%. Przeprowadzono inne badanie kliniczne dotyczące DAWKI WITAMINY D W BOLUSIE (100 000 IU witaminy D3) suplementacja z udziałem 30 osób starszych (71 ± 6 lat) i dziesięciu młodszych (38 ± 8 lat). Wartość wyjściowa 25 (OH) D wynosiła 27 ± 8 ng/ml, i wzrosła do 42 ± 9 ng/ml w ciągu sześciu dni, a następnie liniowo spada do 32 ng / ml po 70 dniach. Wynika z tego, że witamina D3 w mega dawce co miesiąc byłaby odpowiednia dla mieszkańców domów opieki. Podniosła poziom o 15 ng/ml. Dr David R. Murdoch z Uniwersytetu Otago w Christchurch (Nowa Zelandia) wraz z zespołem przeprowadził randomizowane badanie w celu określenia wpływu witaminy D na częstość i nasilenie zakażeń górnych dróg oddechowych u zdrowych dorosłych. Badaniem, prowadzonym w okresie od lutego 2010 r. do listopada 2011 roku, objęto 322 zdrowych osób. Uczestnicy zostali losowo podzieleni na dwie grupy: jedna otrzymała (ustnie) początkową dawkę witaminy D3 w wysokości 200.000 IU, następnie 200.000 IU miesiąc później i 100.000 IU przez kolejne miesiące, druga grupa dostawała placebo przez całe 18 miesięcy trwania eksperymentu. Na początku badania średni poziom 25-hydroksywitaminy D (25-OHD) w organizmach uczestników wynosił 29 ng/ml. Suplementacja witaminy D spowodowała wzrost stężenia 25-OHD powyżej 48 ng/ml. W ostatnich badaniach Naruli i wsp. założono na podstawie wcześniejszych doniesień, że wyższe dawki witaminy D rzędu 10000 IU dziennie są bezpieczne dla pacjentów z chorobą Crohna i będą wspomagać zwalczanie objawów i eliminowanie nawrotów choroby. Pacjentów podzielono na dwie grupy i w okresie jednego roku jedna otrzymywała 1000 IU witaminy D dziennie, druga 10000 IU dziennie. W grupie z niższą dawką średni poziom witaminy D w osoczu zwiększył się nieznacznie (z 71,3 do 82,8 nmol/l), natomiast w drugiej grupie, przyjmującej 10000 IU dziennie, wzrósł znacznie (z 73,5 do 160,8 nmol/l). Co ciekawe, 3 na 8 pacjentów z grupy dostającej 1000 IU witaminy D dziennie doświadczyło nawrotu choroby, natomiast w grupie otrzymującej 10000 IU witaminy D dziennie nie wystąpiły nawroty choroby. Dodatkowo wykazano bezpieczeństwo stosowanych dawek oraz poprawę wyników skali niepokoju i depresji [11].
  • 20 kwietnia 2021, 13:42
   Chłopie, litości ! Ile można
   • 20 kwietnia 2021, 14:02
    tak jak potrafią media straszyć od roku , wałujemy prawdę ,nie politykę , nękania, straszenia , bo w końcu powiedzą ze Słońce szkodzi . https://hal.archives-ouvertes.fr/hal-03198797/document Serum Zinc, Copper, and Other Biometals Are Associated with COVID-19 Severity Markers
    • 20 kwietnia 2021, 14:38
     bg chciał w czerwcu wyłaniać Słońce nad Szwecją, lecz nie zgodziła się na to Szwedzka Akademia Nauk, która jak widać nie dała się jeszcze zdeprawować!!! w przeciwieństwie do ???
  • 20 kwietnia 2021, 14:37
   Szanowny Panie, zapewne wiele osób skorzysta z Pańskich informacji, ale te wpisy sa za długie na to forum i utrudniają nawigację, zwłaszcza osobom starszym. Poza tym są nieczytelne, bo serwis zmienia pierwotny layout. Sugeruję by założył Pan gdzieś blog, a tutaj ew. wklejał tylko tytuł i link.
  • 20 kwietnia 2021, 16:18
   Żeby trochę uspokoić dyskusję o vit.D i dużych dawkach.Nie ma wątpliwości,że jest bardzo ważna. Jeśli ktoś ma obawy można kupić sobie po prostu w sklepie zoologicznym 2,3 żarówki UVB i w ten sposób korzystając z nie za dlugich naswietlan uzupelniac codziennie vit D. Cały nasz organizm lepiej wtedy pracuje.
  • 20 kwietnia 2021, 19:22
   Proszę się nie zniechęcać Panie Krzysztofie. Poszukujemy tu różnych informacji. Dla mnie one są cenne i czytam, studiuję a w razie czego dopytuję.
   • 20 kwietnia 2021, 20:11
    DO CZYTANIA http://zdrowiebeztajemnic.pl/il-6/
 144. 20 kwietnia 2021, 12:34
  Zdecydowanie polece dobra-recepta.pl aby dostać viregyt K czy też Rimantin na grypę A !! E-recepta w kilka minut ;-)
  • 20 kwietnia 2021, 14:14
   Ja z objawami grypy korzystałem z portalu nachorobe.pl. Receptę otrzymałem w kilkanaście minut, plus oczywiście informacje o dawkowaniu i dalsze zalecenia w przypadku braku poprawy. Cała komunikacja profesjonalna, jasna i przejrzysta. Przy okazji pozdrawiam Lekarzy świadczących porady medyczne tą drogą ze wszytkich e-portali - brawa i ukłony za prywatną inicjatywę, która ułatwia (a często ratuje) ludziom życie w tym nieszczęśliwym kraju.
  • 20 kwietnia 2021, 15:08
   jak lubisz przepłacać, to ok. są inne miejsca gdzie dostaniesz receptę tak samo szybko a zapłacisz połowę mniej.
   • 20 kwietnia 2021, 21:16
    Jakie to miejsca? Można prosić o w miarę szybką odpowiedź? Pozdrawiam
    • 21 kwietnia 2021, 21:03
     nachorobę.pl mojatabletka.pl lekarz-recepta
 145. 20 kwietnia 2021, 11:37
  witam, brat 33l, tydzień temu pozytywny test na covid, jedynym objawem był silny ból brzucha i dreszcze które wystapiły w dniu testu i dwa dni później, przy drugim ataku zaczął leczenie amantadyną wg schematu 3x100 na dobe potem 2 x100 na dobę, dzisiaj jest 4 doba leczenia/7dni od testu - pojawiły się spadek temp ciała, skakanie pulsu, najpierw niski 55-60, potem wysoki, niepokój, niespokojne nogi, chce spacerować,nieprzespana noc, ogolny stan jest dobry bo oprócz 2x bólu brzucha przez ten tydzień brak innych objawów, pytanie czy kontynuować amantadyne dalej 2 x 100, czy pominąć dawkę, czy zmiejszyć dawkę czy to przeczekać i brać cały czas wg schematu? proszę o info lub gdyby mogl oddzwonić lekarz 503807760
  • 20 kwietnia 2021, 11:43
   W schemacie powyżej mamy: Efekty niepożądane nie wpływające na leczenie W około 10% przypadków leczonych pacjentów może wystąpić w 3-5 dobie lekki niepokój lub okresowe pobudzenie, zaburzenie snu. W przypadku zaburzenia snu zalecane jest podanie leku nasennego. Jest to w zupełności wystarczające. Organizm wypoczywa we śnie, w pełni się regeneruje. Objawy ustępują, a na pewno nie nasilają się.
  • 20 kwietnia 2021, 11:45
   I jeszcze w schemacie leczenia: Specyfika choroby – niewydolność krążeniowa U wielu pacjentów w momencie przełomu choroby czyli w 3-4 dobie występuje spadek ciśnienia, przejściowa lekka niewydolność sercowo-krążeniowa. Pacjenci nie gorączkują, objawy choroby zaczynają ustępować. Jednocześnie występuje gorsza tolerancja na wysiłek, nawet na samo chodzenie. Nazywam to momentem odbicia, trwa to maksymalnie 1-2 doby.
  • 20 kwietnia 2021, 22:26
   Proszę przeczytać niżej o tym, że spadek temp. ciała może być na tyle spory (do 34-34.5stC), że trzeba dbać o osobę jak przy hipotermii - ogrzewać, dawać ciepłe napoje.
 146. 20 kwietnia 2021, 11:11
  Opublikowałam nową petycję: https://www.petycjeonline.com/amantadyna_dopuszczenie_do_leczenia_w_covid_19
 147. 20 kwietnia 2021, 11:05
  Czy ktoś w Częstochowie mógłby podejść do apteki na al. Wolności 10 i odebrać lek na nazwisko i przysłać w kopercie na mój adres? Oczywiście w rozliczeniu przez przekaz lub przelew na konto. Szukam kogoś od wczoraj. Może ktoś pomoże? Dziękuję. 882-490-212
  • 20 kwietnia 2021, 12:38
   Jesli nikt Pani nie wykupi, to sugeruje sprawdzać na bieżąco na stronach gdziepolek.pl i ktomalek.pl. Leki typu Viregyt znikają i pojawiają się niespodziewanie - np. w Gdańsku przez wiele dni ich nie było, teraz w jednej z aptek jest "wiele sztuk".
   • 20 kwietnia 2021, 13:03
    Na razie nie znalazłam nikogo w Częstochowie. Dziękuję za odpowiedź.
    • 20 kwietnia 2021, 13:51
     I nie znajdzie Pani ,kazdy pilnuje swojego interesu. Przepadlo. Prosze wygooglac MIDANTAN kupie ,tam znajdzie Pani osoby ktore sprowadzaja lek z Rosji ,Ukrainy. Za 100 tabl.zaplacilam 130,- + kurier za pobraniem. Dzis Pani zadzwoni jutro Pani ma bez problemu ,bez nabijania kasy ereceptom. Midantan to to samo co Viregyt . Na dodatek ma Pani 100 tabl ,starczy dla 3 osob.
    • 20 kwietnia 2021, 14:09
     Pani Ewelino, jeżeli ten lek jest Pani pilnie potrzebny to można zamiennie wykupić może nawet w swojej okolicy AMANTIX, bo ja tak zarezerwowałam sobie w aptece do odbioru. Po pierwsze: będzie Pani miała go wcześniej niz ten z przesyłki z Cz-wy, a w dodatku Viregyt-k w Cz-wie to koszt 100 zł(dzwoniłam), a Amantix 0,5 opak czyli 50 szt równy opak. Viregytu 50 szt to cena 35 zł(ja taki rezerwowałam). Proszę przemyśleć;)
    • 20 kwietnia 2021, 14:18
     Midantan to też chlorowodorek amantadyny? I bez żadnej recepty tylko na telefon?
    • 20 kwietnia 2021, 14:43
     MIDANTAN 100 mg(prywatnie przywożony z aptek z za wschodniej granicy) to siarczan amantadyny tak samo AMANTIX 100 mg(na receptę w polskich aptekach lub zamiennie za Viregyt-k). Natomiast VIREGYT-K to chlorowodorek amantadyny, który prawdopodobnie szybciej się wchłania i organizm szybciej się nim "nasyca". Ale każdy z powyższych leków to potocznie tzw. AMANTADYNA i efekt leczniczy jest ten sam. Midantan kupując prywatnie w PL nie potrzebuje Pani recepty.
    • 20 kwietnia 2021, 15:02
     Tak Pani Ewelino ,pisze o tym dziesiatki razy. Zamawiac wreszcie bo jak w Polsce brakuje to oni podwyzszają cenę.
    • 20 kwietnia 2021, 15:24
     Pani Ewelina która była wczoraj Ewą wiedziała, że można kupić Midantan na telefon.
    • 20 kwietnia 2021, 15:35
     Do JM24 ,posiadam Midantan i opis jest taki " Amantadyna hydrochloride - 100mg .W tlumaczeniu jest to chlorowodorek amantadyny a nie siarczan. Prosze nie wprowadzac zamieszania.
    • 20 kwietnia 2021, 16:00
     Мидантан -Амантадин гидроxлориде 100мг ( chlorowodorek amantadyny) ,Viregyt K - chlorowodorek amantadyny 100mg. Siarczan to bylby сульфат амантадини
    • 20 kwietnia 2021, 19:06
     P. Danuto - nie chcę osobistych wycieczek i ripost ale muszę Pani odpowiedzieć co do Midantanu, o którym wyżej napisałam. Nie mam go jeszcze osobiście(czekam) ale przed zamówieniem czytałam ulotkę przetłumaczoną(nie wiem czy ukraińskiego leku, czy rosyjskiego) i była mowa o siarczanie amantadyny w nim. Nie było moim zamiarem robić "zamieszania" jak Pani to nazwała ale dla mnie i osób chorych chyba nie ma to większego znaczenia(poza tym, że chlorowodorek szybciej się wchłania) ale zarówno jedna jak i druga postać to AMANTADYNA. Widzę coraz więcej irytacji wśród osób tu piszących, jeszcze z dość banalnego powodu. Pozdrawiam Panią:)
    • 20 kwietnia 2021, 23:02
     Proszę przejechać się kilkadziesiąt kilometrów do polskiej apteki, gdzie lek jest i tyle (lub poprosić rodzinę/znajomych). Kupi Pani lek kupiony z nie wiadomo jakiego źródła ze wschodu i potem się Pani będzie zastanawiała, czy łyka Pani placebo. Jeśli kupować za granicą, to tylko z apteki, np. w Niemczech.
  • 20 kwietnia 2021, 18:39
   Pan Ewelino jeśli dalej potrzebuje Pani pomocy proszę do mnie napisać SMS, postaram się pomóc :)
  • 20 kwietnia 2021, 20:20
   Proszę pamietać, że jeśli jest Pani w izolacji to poczta nie dostarczy przesyłki - jedynie firma kurierska. Pozdrawiam.
 148. 20 kwietnia 2021, 10:47
  WITAMINA C i ZAPALENIE PŁUC Harri Hemilä 1, Pekka Louhiala przeszukali pisma medyczne: MEDLINE (od 1950 do 4 marca 2013), EMBASE (od 1974 do kwietnia 2013) i Web of Science (od 1955 do kwietnia 2013). Aby ocenić efekty profilaktyczne działania witaminy C, wybrali kontrolowane badania z placebo lub bez. Wykryto 3 badania. W dwóch procesach badano rekrutów wojskowych, a trzeci badano chłopców z „klas o niskich dochodach” uczęszczających do szkoły z internatem w Wielkiej Brytanii podczas II wojny światowej. W każdym z tych trzech badań stwierdzono statystycznie istotne (80% lub więcej) zmniejszenie częstości występowania zapalenia płuc w grupie witaminy C. Zidentyfikowaliśmy dwa badania terapeutyczne z udziałem 197 pacjentów z pozaszpitalnym zapaleniem płuc. To badanie dotyczyło starszych pacjentów w Wielkiej Brytanii i wykazało niższą śmiertelność i zmniejszoną ciężkość w grupie witaminy C; jednak korzyść była ograniczona do najbardziej chorych pacjentów. W innym badaniu terapeutycznym badano osoby dorosłe w szerokim przedziale wiekowym w byłym Związku Radzieckim i stwierdzono ZALEŻNE OD DAWKI zmniejszenie czasu trwania zapalenia płuc po podaniu dwóch dawek witaminy C. Zidentyfikowaliśmy jedno badanie profilaktyczne, w którym zarejestrowano 13 przypadków szpitalnego zapalenia płuc u 37 ciężko poparzonych pacjentów; jednodniowe podanie witaminy C nie miało wpływu na występowanie zapalenia płuc. Zahra Ali Padhani i wsp. w meta analizie, przeszukali CENTRAL, MEDLINE, Embase, PubMed, CINAHL, LILACS, Web of Science i dwa rejestry badań do 4 marca 2020 r. Do przeglądu włączyli siedem badań i dwa trwające badania. Siedem włączonych badań obejmowało łącznie 2774 uczestników; pięć badań to RCT, a dwa to quasi-RCT. Ocenili jakość niektórych danych naukowych jako bardzo niską. W zapobieganiu zapaleniu płuc suplementowano wit. C w dawkach 500 mg dziennie przez 14 tygodni, 2 g dziennie przez 8 tygodni i 2 g dziennie przez 12 tygodni. W LECZENIU zapalenia płuc witaminę C dawkowano po 125 mg na dobę (do wypisu), 200 mg przez 4 tygodnie i 200 mg do wypisu jako uzupełnienie leczenia zapalenia płuc, czyli dawki śmiesznie niskie. W jednym badaniu odnotowano skrócenie czasu trwania choroby w grupie suplementującej witaminę C (3,4 dnia ± 2,54) w porównaniu z grupą kontrolną (4,5 dnia ± 2,35), W jednym z badań podano, że średni czas pobytu w szpitalu wynosił 6,75 dnia wśród dzieci w grupie suplementacji witaminą C i 7,75 dnia w grupie kontrolnej; W innym badaniu odnotowano krótszy średni czas pobytu w szpitalu w grupie suplementującej witaminę C w porównaniu z grupą kontrolną (109,55 godziny ± 27,89 wobec 130,64 godzin ± 41,76).0)
  • 20 kwietnia 2021, 10:48
   Harri Hemilä 1, Angelique ME de Man 2 w artykule: Witamina C a Covid-19 – podsumowują: Potrzebne są dawki witaminy C w gramach, aby podnieść poziom witaminy C w osoczu u pacjentów w stanie krytycznym do poziomu u zwykłych zdrowych ludzi. Metaanaliza 12 badań z udziałem 1766 pacjentów wykazała, że witamina C skróciła czas pobytu na OIT średnio o 8%. Inna metaanaliza wykazała, że witamina C skraca czas trwania wentylacji mechanicznej u pacjentów OIOM.W dwóch randomizowanych badaniach kontrolowanych placebo stwierdzono istotne statystycznie zmniejszenie śmiertelności pacjentów z posocznicą. Należy wziąć pod uwagę wpływ witaminy C na zespół ostrej niewydolności oddechowej (ARDS), który często jest powikłaniem zapalenia płuc wywołanego przez COVID-19. Witamina C to bezpieczny i niedrogi niezbędny składnik odżywczy. Hira Shakoor ii wsp. w artykule: WZMACNIAJĄCA ODPORNOŚĆ ROLA WITAMIN D, C, E, CYNKU, SELENU I KWASÓW TŁUSZCZOWYCH OMEGA-3: CZY MOGĄ POMÓC W WALCE Z COVID-19? WNIOSKI: dożylne podawanie cynku zmniejsza replikację wirusa Covid i zmniejsza objawy w dolnych drogach oddechowych. Suplementacja znacznie wyższymi dawkami witamin, niż występujące w naturalnym pożywieniu odniosła realny, pozytywny wpływ na pacjentów z Covid 19. Zauważono, że istnieje geograficzna korelacja między poziomami selenu a wyleczeniem z COVID-19 w różnych chińskich prowincjach [45]. Zarówno witamina E, jak i selen działają poprzez szlaki antyoksydacyjne. Warto zauważyć, że mieszane tokoferole są bardziej skuteczne niż sam α-tokoferol(witamina E)[48] . Zaproponowano, że inne składniki odżywcze mogą odgrywać potencjalną rolę w zarządzanie COVID-19, w tym magnez i witamin A. Wykazano, że niedobór magnezu wiąże się ze zmniejszoną aktywnością komórek odpornościowych i zwiększoną zapalenie, w tym IL-6, kluczowe dla patologii burzy cytokin związanej z COVID-19 [5]. Wiadomo również, że magnez ma związek z fizjologią witaminy D, ponieważ wykazano, że reguluje poziomy hormonu in vivo [49]. Patrick Holfordi wsp. –nad wit. C stwierdzają, że dotychczasowe dane wskazują, iż doustna witamina C (2-8 g / dzień) może zmniejszyć częstość i czas trwania infekcji dróg oddechowych, a dożylne podanie witaminy C (6-24 g / dobę) wykazało zmniejszenie śmiertelności, oddział intensywnej terapii (OIOM) ) i pobytów w szpitalu,i czas na wentylację mechaniczną w przypadku ciężkich infekcji dróg oddechowych. Dalsze próby są pilnie uzasadnione.     Adam F Feyaerts 1, Walter Luyten zauważają,, że wielu pacjentów z ciężkim COVID-19 ma podwyższone poziomy mediatorów interleukiny-6 i endoteliny-1. Mediatorzy ci mogą wyjaśniać zależność zapalenia płuc COVID-19 od wieku, przewagę pacjentów płci męskiej, otyłych lub z nadciśnieniem tętniczym, a także osób kolorowych i palaczy. Istnieją wyraźne dowody na to, że witamina C w dużych dawkach może redukować te mediatory. Anitra C Carr 1, Sam Rowe - Podawanie witaminy C pacjentom z zapaleniem płuc może zmniejszyć nasilenie i czas trwania choroby. Krytycznie chorzy pacjenci z posocznicą wymagają dożylnego podania gramowych ilości witaminy w celu normalizacji stężenia w osoczu, co sugerują niektóre badania, aby zmniejszyć śmiertelność. Obecnie na całym świecie zarejestrowanych jest kilka randomizowanych badań kontrolowanych (RCT), które oceniają dożylną monoterapię witaminą C u pacjentów z COVID-19. Niedobór wit. C są powszechne w środowiskach o niskich i średnich dochodach, a wiele czynników ryzyka niedoboru witaminy C pokrywa się z czynnikami ryzyka COVID-19. Jedno małe badanie z Chin - u ciężko chorych pacjentów, którzy otrzymali interwencję witaminą C, znacznie spadła śmiertelność. Anis Abobaker sugeruje, że witamina C jest tanim, dostępnym i bezpiecznym lekiem o korzystnym działaniu w leczeniu infekcji wirusowych i pacjentów w stanie krytycznym, rozsądne jest dodanie jej do protokołu postępowania z COVID-19, zwłaszcza jeśli trwające obecnie badania kliniczne oceniające wpływ witaminy C na leczenie COVID-19 dają pozytywne wyniki. Ruben Manuel Luciano Colunga Biancatelli pisze, że zespół ostrej niewydolności oddechowej Koronawirus-2 (SARS-CoV-2) nadwyręża zdolności opieki zdrowotnej na całym świecie. Kwas askorbinowy to kluczowa witamina niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego. Kwercetyna to dobrze znany flawonoid, którego właściwości przeciwwirusowe zostały zbadane w licznych badaniach. Istnieją dowody na to, że jednoczesne podawanie witaminy C i kwercetyny wywiera synergistyczne działanie przeciwwirusowe ze względu na nakładające się właściwości przeciwwirusowe i immunomodulujące oraz zdolność askorbinianu do recyklingu kwercetyny, zwiększając jej skuteczność. Ba X Hoang i wsp. sugerują zastosowanie dużej dawki witaminy C w profilaktyce i terapii zakażenia koronawirusem Wdrożenie terapii witaminą C w dużych dawkach może radykalnie zmniejszyć potrzebę stosowania dużych dawek kortykosteroidów, leki przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, które mogą działać immunosupresyjnie, hamująco na nadnercza i toksyczne, komplikując przebieg choroby. Aby skutecznie walczyć z nowym wirusem SARS-CoV-2, lekarze powinni zbadać łatwo dostępne farmaceutyczne i odżywcze środki terapeutyczne o udowodnionych właściwościach przeciwutleniających, przeciwzapalnych i immunosupresyjnych. Uzupełniająca witamina C może również zapewnić dodatkowe korzyści w zapobieganiu infekcjom wirusowym, skrócić przebieg
   • 20 kwietnia 2021, 12:24
    Dzień dobry, Panie Krzysztofie, z wielkim zainteresowaniem czytam Pańskie ( i Pani Danuty;)) wpisy i mam do Pana pytanie. Oboje z mężem przeszliśmy 3tyg.temu chorobę. Ja się leczylam amantadyna, a mąż tabletkami zawierającymi haloizyt i kwas humusowy( oprócz tego oboje suplementy polecane przez Pana). Ku mojemu zdziwieniu maz po trzech dniach byl bez objawow, ja zniosłam trochę gorzej( brałam wariant 1, a waze54kg). Czy Pana zdaniem te tabletki mogły mężowi pomóc? Będzie wdzięczna za informacje. Pozdrawiam
    • 20 kwietnia 2021, 12:44
     Nie za bardzo wierzę w moc "mężowych" tabletek, raczej po prostu miał większą odporność. Ta zależy nie tylko od diety ale między innymi od pracy. Jeśli mąż pracuje na powietrzu i fizycznie powinien mieć większą odporność od tego kto przesiaduje w biurze. Nieraz zdarzają się małżeństwa, gdzie oboje jedzą i wykonują tą samą pracę a inaczej znieśli Covid-19, bo mają różną odporność z innych powodów, np. chorób autoimmunologicznych, genów po przodkach, itd...
   • 21 kwietnia 2021, 23:03
    Proszę pomyśleć o tym, żeby te treści może zostawiać gdzieś w formie dokumentu, np. na swoim dysku w chmurze, a tutaj udostępnić tylko link. Nawet jeśli jestem ciekawa, co tam jest napisane, to niestety zbyt nieczytelna forma skutecznie zniechęca.
  • 20 kwietnia 2021, 11:25
   Panie Krzysztofie i współautorzy, czy nie lepiej byłoby założyć własną stronę w propagowanym przez Pana temacie witamin? Przy takiej ilości wpisów, długich wpisów, na pewno się opłaca. Czy nie uważa Pan, że przy takiej ilości publikacji zasługuje Pan na własną stronę, oddaną Panu, a nie takie podrzędne traktowanie własnej osoby na stronach kogoś innego?
   • 20 kwietnia 2021, 17:55
    Można założyć stronę o której nikt nie będzie wiedział, no można! Ale też na myszce komputerowej jest takie kółeczko i można tym cuś sobie stronę przewinąć. No można!
    • 22 kwietnia 2021, 0:10
     Cóż za subtelna wypowiedź!
  • 20 kwietnia 2021, 11:51
   Zgadzam się z Pania Marysieńką. Niech Pan uszanuje to forum i nie zaśmieca go tasiemcowatymi elaboratami. Jeżeli ktoś wybrał metode witaminowa, to bedzie ją stosował i nie koniecznie musi przegryzać sie przez Pana rozprawki. Proszę przejść na forum pana Zięby, tam takie elaboraty bedą bardzo mile widziane. A tutaj zaczynają mieć znamiona natarczywości. Pan to troche jak Gobbels, zarzucic ludzi setką elaboratow i moze w koncu wszyscy zakoduja ze witaminy tojedyna droga do zbawienia. To forum jest poswiecone leczeniu amantadyna, ewentualnie z uzupelnieniem o metody medycyny alternatywnej, a Pan na silę robi tutaj dominacje metod alternatywnych.
   • 20 kwietnia 2021, 12:44
    Sama amantadyna cudu nie zrobi ,wie o tym kazdy kto zamieszczane tu komentarze czyta. Nie wiem do ilu ludzi dociera ta informacja o suplementacji witaminami ,mam wrazenie ,ze ludzie nie zdaja sobie z tego sprawy,ze witaminy maja wieksza moc niz lek. Ten kto leczy sie amantadyną i wprowadza dodatkowo suplementacje witaminami i innymi specyfikami o ktorych pisze p.Krzysztof ,przechodzi tą chorobe bez wiekszych problemow - o czym zresztą ozdrowiency tu piszą. Dawno zauwazylam,ze inne metody oprocz leczenia samą amantadyną nie sa tu mile widziane. Chcecie pomagac udzielając sie na tym forum to pomagajcie skutecznie ! Ludzie zdesperowani poszukujacy na gwalt Viregytu czy Amantixu dostaja tylko linki do stron erecepta i co dalej ? Co z tego ,ze dostaja recepte a jezdzą po calej Polsce zeby ja zdobyc bo leku nie ma ! Wiec co zlego jest w poscie p.Krzysztofa ktory chociaz w ten sposob daje ludziom szanse na ratowanie zdrowia ? Jeszcze witaminy w aptekach sa dostepne i mozna sie nimi ratowac gdy brak amantadyny. Wasze niezadowolenie mialoby racje bytu gdybyscie tym chorym ktorzy maja problem ze zdobyciem leku - zwyczajnie go udostepniali ,wysyłali za pobraniem ! Wowczas informacje p.Krzysztofa uznalabym za nie na miejscu. Kazdy ma prawo do leczenia ale nie kazdy ma dostep do amantadyny ,nie kazdy jest oblatany w internecie tak,zeby przebrnąc przez skomplikowane zlozenie zamowienia a jesli juz mu sie uda to dochodzac do platnosci - nie ma konta internetowego ..i bryndza a jesli juz mu sie uda to wszystko przejsc to okazuje sie ,ze po lek musi jechac 200km ! Jedna pani prosi od wczoraj zeby jej ktos wykupil lek w Czestochowie i wyslal pod adres za pobraniem - jakos nie ma zyczliwych zeby ten dobry uczynek spelnic ale wyrazacie niezadowolenie gdy p.Krzysztof otwiera ludziom chorym oczy na to,ze ogolnie dostepne witaminy tez leczą! Uwazalam was za ludzi pomagajacych wszystkimi dostepnymi srodkami ale po tych wpisach zmieniam zdanie.
    • 20 kwietnia 2021, 13:17
     Pani Danuta ma racje. Lekarz z prawdziwego zdarzenia zalecal odpowiedni zestaw witamin. Dzis zapomnieli o tym ,ze witaminy sa tak samo wazne jak leki. Amantadyna jedynie ma za zadanie doprowadzic organizm do rownowagi kwasowo -zasadowej - nic poza ttym. Dr.Bodnar rowniez zaleca witaminy ale na tym forum tylko mowa jest o amantadynie jako cudownym srodku.
    • 20 kwietnia 2021, 15:46
     Przepraszam, a czym się różnią witaminy od leków ?? oprócz kwestii semantycznych ?? A witaminy co powodują oprócz zmiany równowagi kwasowo-zasadowej ? - nic poza tym. Idać tokiem rozumowania pana Grzegorza, to lepiej zażywać leki bo przynajmniej wystarcza jedna, dwie tabletki, a nie kilka opakowań witamin naraz. Ta sama znienawidzona "Big Pharma" na osobnych liniach produkuje suplementy i cieszy się z naciągania naiwnych na placebo. Równie dobrze można by do tych opakowań wsypać farbe zeskrobaną ze ściany i ludzie o mentalności sekciarsko-teorio spiskowej powiedzą, że ich witaminy uleczyły.
    • 20 kwietnia 2021, 16:16
     Ma Pani pretensje, że ludzie nie mieszkają w Częstochowie, Krakowie czy Łodzi czy, że akurat chorują, bądź są w kwarantannie i szukają sami pomocy dla siebie lub swoich bliskich - i tylko dlatego wchodzą na forum? Do tej pory tablica ogłoszeń sprzedam-kupię była pod inną zakładką i tam interes kwitnie. Podważanie zaś leczenia amantadyną i antybiotykami jest mało rozsądne, kiedy leczyć się trzeba wielotorowo, dostępnymi metodami i lekami. I wciąż nie wiadomo co na kogo zadziała.
    • 20 kwietnia 2021, 16:39
     Pani Danuto, Pani to troche jak Kaczynski - kto sie z nami nie zgadza, to jest przeciwko nam. Wpisy Pana Krzysztofa sa po pani linii, co się da zauważyć, ale zamiast się obrażać i to manifestować (po raz kolejny zresztą), to może lepiej wyzbyć się egozimu i pozwolić, żeby to forum zachowało pewną równowagę, choćby z szacunku dla Gospodarza tego forum Bo od pewnego czasu jest ono przytłamszane lawiną przydługawych wpisów o metodach naturoterapii i zaleceniami zażywania niezliczonej liczby suplementów w niepojetych dawkach (nie jesteśmy w stajni - masa człowieka to 1/10 masy konia). Może warto w końcu uświadomić sobie, że ludzki żołądek (i reszta organizmu) to nie jest śmietnik na odpady zmieszane.
    • 20 kwietnia 2021, 17:26
     Do p.AGI a prosze mi wskazac chocby jeden wpis w ktorym podwazam dzialanie amantadyny ? Pisze ,ze sama amantadyna cudu nie zdziala i wiemy o tym wszyscy . O co Pani chodzi ? Niechze napisze Pani wyraznie ,ze moje metody i p.Krzysztofa nie sa tutaj mile widziane a oznaczac to bedzie ,ze kto nie jest w posiadaniu amantadyny powinien umierac bo alternatywy nie ma ? Jezeli chcemy pomagac osobom chorym to pomagajmy ale uczciwie ,informujac o innych sposobach ,przynajmniej tych ktorzy boją sie lub nie mogą brac amantadyny albo nie sa w stanie jest zdobyc. Ja jej dzialania nigdy nie podważalam a wrecz informowalam o latwiejszych sposobach zakupu . Niby Pani wszystko czyta ale o tym Pani zapomniala. Nie dalej jak dzis opisalam jak zdobyc Midantan . Prosze czytac ze zrozumieniem.
   • 20 kwietnia 2021, 13:13
    Człowiek rozsądny nawet nie dopuści do powstania choroby, wzmacniając zawczasu swoją odporność, nierozsądny będzie czekał aż zachoruje a wtedy "się zobaczy". Ni i widać na forum takich "się zobaczy": jęk i lament, bo nie ma lekarzy, nie ma leku, szczepionka szkodzi, tylko usiąść i płakać, a babcia czy mamusia leży pod respiratorem, ludzie ratujcie!
    • 20 kwietnia 2021, 15:39
     Jak Panu nie wstyd - z jednej strony udzielać się wpisując informacje o suplementach, a z drugiej - mając tyle pogardy do ludzi, którzy szukają na forum pomocy dla siebie lub swoich bliskich, oceniać ich rozpacz - bo znajdują się pod respiratorem? Komuś niejaki Krzysztof pisał "jak się boi to niech umiera" - dziś nie mam wątpliwości, że to pańskie godne pożałowania wpisy.
    • 20 kwietnia 2021, 17:47
     Nie wstyd mi, takie są prawa przyrody. Nawet Pan Bóg nie może człowieka do nieba wsadzić, który tego nie chce! Pani Dentystka pisała, że zwsze są pacjenci, którzy przychodzą z zębami tylko do usunięcia jakby wcześniej nie można było wyleczyć!.
    • 20 kwietnia 2021, 23:11
     Nie ma to jak łykać garściami miesiącami i latami witaminy. Jakże zgodne z naturą. Skończy się rozwaloną wątrobą i innmi długofalowymi skutkami ubocznymi z żadną ochroną przed zachorowaniem na Covid. Jeszcze biseptol Pan poleci po znachorsku.
    • 22 kwietnia 2021, 0:19
     Co za typ z tego Krzysztofa?! Ma tych, którzy zachorowali i zmarli na Covid za ludzie nierozsądnych! Tacy ludzie powinni być banowani na forum przez administratora.
 149. 20 kwietnia 2021, 10:43
  Film doktora z kalifornii o ważności witaminy D https://www.youtube.com/watch?v=ha2mLz-Xdpg Jeżeli ktoś ma więcej czasu. Vitamin D status and Influenza viruses. https://vitamindwiki.com/COVID-19+Coronavirus+can+most+likely+be+fought+by+Vitamin+D https://www.hindawi.com/journals/isrn/2013/246737/ https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4463890/ https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29315160 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3649720/ https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2870528/ https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3897598/ https://www.researchgate.net/publication/285056396_Vitamin_D_The_truth_about_Vitamin_D_and_sun_exposure_demystified_Finding_the_balance_for_personal_health www.cambridge.org/core/journals/epidemiology-and-infection/article/seasonality-of-reported-tuberculosis-cases-from-2006-to-2010-in-wuhan-china/66D886080205AD0EF734B1572985FC2F Solar acivity and inflluenza outbreakes. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20056531 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3092571/ https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0306987709008032 https://www.researchgate.net/publication/265988168_Influenza_pandemics_and_solar_activity https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27136236
 150. 20 kwietnia 2021, 10:43
  Nowa petycja: https://www.petycjeonline.com/amantadyna_dopuszczenie_do_leczenia_w_covid_19
 151. 20 kwietnia 2021, 10:29
  TEGO NIE POWIE WAM HORBAN. WITAMINA D MODULUJE NATURALNE ANTYBIOTYKI! To nie witamina a hormon regulujący pracę od 200 do 500 genów odpowiedzialnych za tysiące szlaków metabolicznych – reguluje gospodarkę wapniowo-fosforanową w organizmie. Witamina D wpływa na wiele funkcji regulacyjnych w komórkach i narządach określanych jako działanie nieklasyczne. Zalicza się do niego m.in. działanie przeciwnowotworowe, przeciwzapalne, regulowanie ciśnienia tętniczego krwi, układu sercowo-naczyniowego i aktywności układu odpornościowego. Hamuje także rozrost komórek nowotworowych. Dodatkowo witamina D ma działanie protekcyjne (ochronne) w chorobach układu kostnego (osteoporoza, osteomalacja, krzywica, złamania), układu krążenia (nadciśnienie tętnicze, miażdżyca i choroba niedokrwienna serca), cukrzycy, chorobach układu oddechowego (astma, zapalenie płuc), chorobach autoimmunizacyjnych (cukrzyca typu 1, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń układowy, stwardnienie rozsiane, choroba Leśniewskiego-Crohna, choroba Hashimoto, celiakia), chorobach neurodegeneracyjnych (choroba Alzheimera, Parkinsona, schizofrenia, depresja). Witamina D odgrywa istotną rolę w modulacji funkcji wrodzonego układu odpornościowego. Bierze ona aktywny udział w PRODUKCJI NATURALNYCH ANTYBIOTYKÓW, zwanych też antydrobnoustrojowymi (PAD) z wykorzystaniem receptorów szlaku Toll (TRL) obecnych na monocytach i makrofagach. Do antybiotyków należą defensyny i katelicydyny. Antybiotyki naturalne w swoim genomie posiadają sekwencję (VDRE) łączącą się z receptorem dla witaminy D (VDR). Niedobór witaminy D: 10-krotnie zwiększone ryzyko śmiertelnego zakażenia koronawirusem Im niższa wartość witaminy D, tym cięższy przebieg COVID-19 w badaniach klinicznych Ryzyko takie jest znacznie wyższe niż przy prawidłowym poziomie witaminy D (wartości powyżej 75 nmol / l.) - Badanie 780 osób zakażonych SARS-CoV-2 (Raharusuna i in., 2020). U osób z niedoborem witaminy D wystąpiło dramatycznie zwiększone ryzyko śmierci. 87,8% pacjentów z niskim poziomem witaminy D (75-50 nmol / l) i 98,9% pacjentów z niedoborem witaminy D ( 75 nmol / l) wyniosła zaledwie 4,1% . U osób z niedoborem witaminy D ryzyko zgonu było 19 razy większe w porównaniu z osobami z prawidłowym poziomem tej witaminy. W badaniu wzięto również pod uwagę takie czynniki, jak wiek, wcześniejsze choroby i płeć. 23-KROTNIE WYŻSZE RYZYKO ZAGROŻENIA ŻYCIA - w innym badaniu 212 pacjentów z COVID-19 z trzech szpitali w południowej Azji sklasyfikowano na podstawie ciężkości przebiegu choroby: łagodna, średnia, ciężka i krytyczna (Alipio, 2020). Następnie określono wartości witaminy D u pacjentów. Dało to zadziwiającą zależność: im niższa wartość witaminy D, tym cięższy przebieg https://food-forum.pl/artykul/niedobor-witaminy-d-10-krotnie-zwiekszone-ryzyko-smiertelnego-zakazenia-koronawirusem Badanie z Uniwersytetu w Heidelbergu (Niemcy) [3]. Oceniło szukało korelacji z poziomem witaminy D we krwi COVID-19u 185 przez 66 dni. Wnioski: niedobór witaminy D sześciokrotnie zwiękał ryzykiem konieczności leczenia z użyciem respiratora i czternastokrotnie zwiększonym ryzykiem zgonu. Badanie z USA o korelacji poziomu wit. D. z zakażeniem na SARS-CoV-2. Wnioski: koronawirusa wykryto u 12,5% osób z niedoborem witaminy D oraz tylko u ok. 6% (o połowę mniej!) osób ze stężeniem witaminy D co najmniej 55 ng/ml.
  • 20 kwietnia 2021, 10:31
   WITAMINA D I A PRZECIWKO INFEKCJOM DRÓG ODDECHOWYCH Duże metaanalizy pokazują, że suplementacja witaminy D nawet o 70% obniża ryzyko wystąpienia ostrych chorób układu oddechowego, takich jak np. ostre zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc (Martineau i wsp., 2017). Badania wykazują lepsze wyniki przy codziennym spożyciu witaminy D niż w przypadku spożywania bardzo dużej dawki co jakiś czas (Aponte i Palacios, 2017; Bergman i wsp., 2013). Niedobór witaminy A jest mniej powszechny niż niedobór witaminy D, ale nie jest nieszkodliwy. W przypadku infekcji wirusowej dróg oddechowych wysoce zalecane jest dodatkowe spożycie witaminy A, ponieważ zapotrzebowanie na witaminę A gwałtownie wzrasta z powodu infekcji. W innym badaniu przyjrzano się pacjentom OIOM podłączonym do respiratora na zespół ostrej niewydolności oddechowej. Pacjenci z podawaną witaminą D (5 x 50 000 j.m. lub 5 x 100 000 j.m.) osiągali znacznie lepsze wyniki, niż ci bez witaminy D. Ponadto byli w stanie szybciej opuścić szpital (25 dni dla pacjentów z 5 x 50 000 j.m.; 18 dni dla pacjentów z 5 x 100 000 j.m.) niż pacjenci bez podawanej witaminy D (36 dni) (Han i wsp., 2016). Wyjaśnienie: Terapia zasadniczo obejmuje leczenie objawów za pomocą wentylacji. ARDS WITAMINA K2 MOŻE RÓWNIEŻ ZŁAGODZIĆ PRZEBIEG COVID-19 Dawki witaminy D niezbędne do podtrzymania stężenia 25(OH)D w surowicy na poziomie > 30 ng/ml (A) oraz > 20 ng/ml (B) w populacji europejskiej rasy białej w ze słabą syntezą skórną : 2500 IU zimą; latem 1000 IU, jesień wiosna 1600 IU. PAMIĘTAJ! Witamina D nie może być metabolizowana bez ODPOWIEDNIEJ ILOŚCI MAGNEZU. Gdy jest go za mało, witamina D ma nieaktywną, magazynowaną formę.
   • 21 kwietnia 2021, 0:04
    W żadnym szpitalu nikt normalny nie podawałby dawek 5x50000 witaminy D, więc te dane, że ktoś wcześniej opuścił OIOM są wyssane z palca
    • 21 kwietnia 2021, 1:22
     "1) Właściwie od razu zaczęli brać zaporowe dawki vit. D3. Jak bardzo zaporowe? Bardzo, bo aż 60 000 jednostek dziennie przez pierwsze 14 dni. Taką rekomendację uzyskałam od kolegi lekarza z UK. " - wpis koleżanki o leczeniu jej rodziców. Wpis innej koleżanki: "w Buenos AIres czytalam artykul lekarz podaje pacjentom przy Covidzie 300 000 iu na początku, potem 100 000 - to jest przez czas choroby. Dzieki temu uklad odpornosciowy latwiej moze opanowac tę burze zapalną, ktora wywołuje dużo szkód. Ja osobiscie biore D3 caly rok, od kilku miesiecy pomiedzy 12000 - 15.000 . Moja przyjaciolka lekarka caly czas bierze 20 000. Jeszcze nigdy moj poziom nie dobil do gornej granicy, ktora i tak (w Polsce zwlaszcza ) sa przerysowane że sa niebezpieczne". - Oczywiście taki wpis niewielkiej jest wiarygodności. Jeśli jednak masz czas i chęci - możesz spróbować znaleźć coś więcej na ten temat.
   • 21 kwietnia 2021, 16:06
    Czy taka dawka vit D 5x100000 to jest rozłożona w czasie dawka na całą dobę. Czy to znaczy że w trakcie choroby można przyjąć dawki vit D to np 500000 na dobę? Jak długo to kontynuować i kiedy zacząć?
 152. 20 kwietnia 2021, 10:24
  Witam ! Słuchałem udzielonego przez dr. Włodzimierz Bodnara wywiadu firmowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Wschodnioeuropejską w Przemyślu w której to dr. Włodzimierz Bodnara poinformował że, Amantadyna w połączeniu z innym preparatem wywołuje znaczące zjawisko synergii. Jednak mam problem ponieważ po przesłuchaniu wielokrotnym tegoż wywiadu nie udało się mi upewnić w 100 % jaka jest nazwa tego dodatkowego preparatu..Był bym niezmiernie wdzięczny o podanie tej nazwy. Z poważaniem Jacenty Buras
  • 21 kwietnia 2021, 10:12
   Remdesivir?
 153. 20 kwietnia 2021, 9:43
  https://www.facebook.com/henryk.zielinski.796/posts/284710826516981 Oto kolejny dowód, tym razem ks. Henryka Zielińskiego na skuteczność amantadyny w leczeniu covid19! Ta kolejna prawdomówna wypowiedź stawia w bardzo niekorzystnym świetle polskich polityków rządzących obecnie Polską, jak i doradców medycznych ministra zdrowia, którzy swoimi decyzjami zabraniają skutecznego leczenia amantadyną covid19 ! Mam nadzieję że ci politycy i ich doradcy, zostaną kiedyś aresztowani, osadzeni i skazani ze swoje zbrodnie zabójstwa kilkudziesięciu tysięcy ludzi!
 154. 20 kwietnia 2021, 9:33
  https://tech.wp.pl/koronawirus-vs-witaminy-i-suplementy-nowe-wyniki-badan-6631002935720800a
  • 20 kwietnia 2021, 9:57
   https://bialczynski.pl/2020/02/26/50-ton-witaminy-c-dla-wuhan-przeciwko-koronawirusowi/ rok temu można było zobaczyć (teraz już je ocenzurowano, żeby ludzie się nie leczyli) jak chińscy lekarze każą jeść pacjentom łyżkami stołowymi kwas l-askorbinowy. A w jednej łyżce jest od 6 do 10 gram witaminy C, więc 200mg witaminy C w tabletce która zawiera też oprócz wit.C szkodliwe wypełniacze uszkadzające nerki, nic nie da! Liczy się tylko wysoka dawka!
   • 20 kwietnia 2021, 10:10
    Przepraszam, miało być napisane: ..można było zobaczyć filmy... Nieocenzurowana na razie została ta właśnie strona internetowa... https://bialczynski.pl/2020/02/26/50-ton-witaminy-c-dla-wuhan-przeciwko-koronawirusowi/ ..... A także ten film.... https://www.youtube.com/watch?v=z-QVy7FgTyU
    • 20 kwietnia 2021, 10:19
     Idioci nie tylko ośmieszają wit. C i inne, ale sami nie chcieli podjąć produkcji polskiej szczepionki na Covid19 mimo ofert kilku polskich uczelni i instytutów, Teraz idioci siedzą i płaczą, bo tej i tamtej szczepionki ludzie się boją, a nowe dostawy będą dopiero w czerwcu.
  • 20 kwietnia 2021, 10:13
   Takie badania, gdzie niewiadomo co kto, kiedy i ile brał (ludzie biorą dawki RWD, czyli tyle co placebo), i jeszcze sponsorowane przez BIG Pharmę mają na celu ośmieszyć suplementację. Żeby coś pomogło to musi być odpowiednia dawka. Przepraszam ale zalecane dziennie 80 mg witaminy C może uchronić jedynie przed szkorbutem a nikogo z niczego nie wyleczy. Tak samo dawka 2000 IU wit. D chroni jedynie przed spadkiem poziomu 25OHD a przed niczym nie chroni. Dziś wkleję badania naukowe które wykazały skuteczność wit D większą niż te wszystkie leki za 10000 zł. Komuś były nie na ręke, bo mimo że przeprowadził je znany profesor i na dużej grupie wycofano po 2 dniach ze strony Lancet. Link do wycinku badań nad wit D i Covid19 https://www.szybkiplik.pl/9DFT2ZQ6Zo
   • 20 kwietnia 2021, 10:15
    To nawet nie były badania, ale subiektywna ankieta, gdzie każdy może wypisywać co mu się dowolnie podoba.
    • 20 kwietnia 2021, 11:56
     Przepraszam bardzo ale Pan też wypisuje co się Panu dowolnie podoba
    • 20 kwietnia 2021, 13:21
     Można dyskutować z badaniami a nie z szarlatanami.
    • 20 kwietnia 2021, 13:41
     Ukłony za odwagę do samokrytyki panie Krzysztofie
  • 20 kwietnia 2021, 10:31
   Także Pan Dr hab. n. med. Tomasz Dangel opisuje na swoje stronie możliwość leczenie koronawirusa wysokimi dawkami witaminy C. https://tomaszdangel.pl/wp-content/uploads/2020/04/Nowe-badanie-farmakokinetyki-witaminy-C-i-protok%C3%B3%C5%82-dawkowania-w-COVID-19.pdf Ja osobiście uważam że takiej czystej witaminy C, sypkiej w proszku bez dodatków nie kupi się w aptekach, a jeśli już jest dostępna w sprzedaży, to apteki maja bardzo wysokie ceny. https://allegro.pl/listing?string=KWAS%20L-ASKORBINOWY%201kg&bmatch=e2101-d3793-c3792-hea-1-5-0415&order=p
   • 20 kwietnia 2021, 11:59
    Chińczycy ponad rok temu na samym początku pandemii jako pierwsze wyprobowali wlewy z mega dawek witaminy C i nie przyniosło to żadnego pozytywnego skutku
    • 20 kwietnia 2021, 15:22
     Nieprawda, ja sam byłem świadkiem jak młoda i odważna Pani doktor ratuje ludzi ze swojej rodziny przed niechybną śmiercią, podając im (nieoficjalnie, gdyż pozbawiono by ją prawa wykonywania zawodu - śmiercionośne państwo polskie) kroplówki z wysoka zawartością askorbinianu sodu, (to jest sól sodowa witaminy C) sama witamina C podana dożylnie zabiła by pacjenta, gdyż zmienia pH osocza! Kroplówki z askorbinianu sodu potrafiły wyleczyć z obustronnego śródmiąższowego zapalenia płuc niejedna osobę! Inni pacjenci bez tego leczenia niestety zmarli! "Witaminy" pewnie jesteś "betonowym" lekarzem,jaką masz specjalizację?
    • 20 kwietnia 2021, 15:40
     A jaką specjalizację ma Kmicic ? Bo wg Sienkiewicza to chyba warcholstwo i hulanka...
    • 20 kwietnia 2021, 15:48
     Nikt Kmicicowi nie bronił skończyć medycyny i teraz wypowiadać się autorytarnie. Co, intelektu brakło ?
    • 20 kwietnia 2021, 16:44
     "Witaminy" ale polscy lekarze nie mogą być panami życia i śmierci! Nie wolno zabraniać ludziom skutecznie się leczyć! W przeklętej Polsce nie ma nawet działania prewencyjnego, gdzie w innych krajach lekarze maja płacone za to, że uda im się uchronić prewencyjnie pacjenta przed śmiercią lub chorobą! Dlaczego nie protestujesz przeciwko temu że szczepionki trzeciej generacji przeciwko covid19 są dopuszczone warunkowo jako eksperyment medyczny. Natomiast nie dopuszczono znanego i bezpiecznego chlorowodorku amantadyny w leczeniu covid19? Za dużo leków w Polsce jest na receptę!
 155. 20 kwietnia 2021, 9:05
  Witam, bardzo proszę o pilną pomoc. Moja mama lat prawie 65. Choruje na nadciśnienie (przyjmuje vivace 10mg). Bolało ją gardlo na które brała azycyne do wczoraj. Od 45 lat pali papierosy i ma już lekkie zwapnienia w płucach. Od soboty wystąpiły u niej objawy covid (wszyscy domownicy już kończą izolacje - mama jako jedyna miała tydzień temu negatywny wynik). Od niedzieli podaliśmy amantadyne. Już po 1 dawce ustąpiła gorączka i mniej kaszle. Od wczoraj ma skoki ciśnienia gdy wstanie i się trochę porusza do ok 160/90, raz nawet 175 jak się pochylała. Gdy leży w łóżku ciśnienie 125-130/70-80. Puls i saturacja są ok. Mama obiwnia za to amantadyne. Przestala ją brać. Bardzo się boję zaostrzenia choroby. Czy jest możliwość że to rzeczywiście skutek uboczny brania amantadyny? Mama nie chce zadzonić do lekarza rodzinnego (który amantadyne zapisał mojemu mężowi - bardzo mu ona pomogła i uratowała przed szpitalem,lek. wie że ją przyjmujemy). Mama twierdzi że to ciśnienie skacze od amantadyny i jak ja przestanie brać to się unormuje. Ciężko było ją wogole namówić żeby zaczęła brać amantadyne. Ponadto uważa, że nie musi jej już brać bo jej sie poprawiło. Ostatnią dawkę amantadyny wzięła wczoraj. Dziś powinna wziąć jeszcze co najmniej 2 co 6 godzin a potem kontynuować przypominającą. Nie wiem co robić i bardzo proszę o radę. Może ktoś miał podobny problem z ciśnieniem?
  • 20 kwietnia 2021, 9:21
   na forum pisza, ze to sa objawy korony, a nie skutki amantadyny, prosze na spokojnie przejzec posty, ctrl i f, w okienku wpisac fraze, cofnac sie tez do starszych wpisow nie panikowac, podac numer telefonu, moze ktorys z lekarzy zadzwoni, powodzenia
  • 20 kwietnia 2021, 9:23
   Witam Pani Justyno, ja tak powiem, że nikogo na siłę uszczęśliwiać nie można. Mama ma z kim porozmawiać o ciśnieniu, lekarz rodzinny zna jej problemy najlepiej i jest otwarty na temat. Na pewno doradzi. Pozostaje mi przekazać dla Mamy: Polak mądry po szkodzie, i pozdrowienia.
  • 20 kwietnia 2021, 9:50
   W spoczynku cisnienie ,puls i saturacja w najlepszym porzadku czyli tak jak dr.Bodnar pisal : pluca lubia spokoj i cieplo. Kiedys kazdy lekarz mowil : przy grypie się leży w łozku !
  • 20 kwietnia 2021, 13:28
   P. Justyno ja (55+)pierwszy raz przechorowałam dość łagodnie covid-19 na przełomie XII i I/21 r. brałam suplementy i antybiotyk(osłonowo sama tak zdecydowałam aby nie rozwinęło się nadkażenie bakteryjne). Amantadyny nie stosowałam bo o niej nie miałam pojęcia ale po wyzdrowieniu wydawało by się, że wróciło wszystko do normy, a tu nagle skoki cisnienia(wcześniej nie miałam problemów z sercem) i dochodziły do 180-190/100, 110 , cały luty ponowne L4 i rekonwalenscencja po covidzie aby unormować cisnienie. Natomiast na początku marca znów powrót choroby(covid ale bez testu) i przeleczyliśmy się z mężem amantadyną w marcu + znów antybiotyki(bo zapalenie zatok, uszu, kaszel i inne). Po tej drugiej kuracji wróciliśmy do sił i teraz możemy cieszyć się powrotem do zdrowia. DO PANI MAMY - TO NIE SKUTEK AMANTADYNY tylko NAJPRAWDOPODOBNIEJ WIRUSA SARS-COV-2 to co Pani mama odczuwa. Trzeba kontynuować kurację amantadyną, a jak jest drobny dyskomfort nie zagrażający życiu to przyjąć czy lek nasenny, czy na spadek ciśnienia. Czy mama Pani przyjmuje coś przeciwzakrzepowego bo vivace to lek obniżający ciśnienie, a potrzebuje dodatkowo np. acard 75mg - 2 x 1 lub 0,5 polopiryny, czy aspiryny. Niestety jak mama jest uparta, to nie wiem czy Pani ją przekona ale ja w ciągu 1 m-ca byłam na 2 pogrzebach osób nie leczonych lub nieprawidłowo leczonych przy covid, obaj ostatecznie trafili pod respirator(następnie zgon) jeden 70 lat bez chorób, drugi 55+ także wczesniej zdrowy. A pogrzebów mniej znanych osób w tym roku było bardzo dużo więc nie ma co być upartym jak chce się żyć. A propo antybiotyku, jeżeli brała go 3 dni(op.3 szt) to za krótko, powinno się wziąć 6 szt.(6 dni)
 156. 20 kwietnia 2021, 8:43
  Czy ktoś zna może lekarza z Krakowa lub okolic, który mógłby przyjechać zbadać moją mamę (8 dzień covidu, leczona viregytem), dziś saturacja 89, a przychodnia zdrowia olewa temat i nie chce połączyć z lekarzem. Gdzie szukać pomocy??
 157. 20 kwietnia 2021, 8:17
  Szanowni Państwo. Proszę bardzo o pomoc! Tata (52 lata) bez chorób współistniejących od 7 dni gorączkuje (ponad 38 stopni), na gorączkę przepisany seractil, którym jest zbijana. Paracetamol nie pomaga. Ogromny ból mieśni i głowy. Po kontakcie ze znajomym lekarzem kazał wypoczywać i zbijać gorączkę. Tata wczoraj dostał bólu zatok oraz ropnej wydzieliny z nosa. Saturacja 95, ciśnienie w normie. Brak apetytu. Dzisiaj dopiero po 15 ma teleporade. Co robić? Chciałbym jakąś radę od osób kompetentnych. Nie wiem czy wzywać pogotowie? Jesteśmy ze ślaska.
  • 20 kwietnia 2021, 8:19
   Ja bym nie wzywała włącz jak najprędzej amantadyne, w szpitalu jest gorzej niż w domu
   • 20 kwietnia 2021, 8:23
    ale gdzie ja dostac? wszedzie braki?
    • 20 kwietnia 2021, 8:48
     Odświeżaj co 15 minut nawet po 18. 00 mi tak się udalo
    • 20 kwietnia 2021, 8:58
     Pojawił się Katowice Pl Szewczyka 5, Apteka Główna
  • 20 kwietnia 2021, 9:42
   Panie Mateuszu, przez internet trudno oceniać. Zawsze dobrze, żeby były porobione badania, ale wiadomo. Na Pana miejscu pisałabym numer telefonu i może dojrzy Wasz wpis p. dr medyczka. Amantadyna zawsze im szybciej tym lepiej. Tutaj Pan znajdzie informacje https://shared-assets.adobe.com/link/5b4e1686-b197-48b1-61b8-fdc564a10d07 (komórka), https://indd.adobe.com/view/7e591e9b-1c0d-46d3-ac33-e8ff55bd7a28 (komputer). Na te bóle i zatoki można sumiennie wykonywać okłady z soli, to dobrze działa. rozdz. Terapia naturalna i zmagam się z.. Pozdrawiam serdecznie
 158. 20 kwietnia 2021, 7:53
  gdzie na slasku dostane viregyt k importowany?
  • 20 kwietnia 2021, 8:26
   Panie Marcinie, nie wiem czy Pan gdzieś znajdzie(można próbować dalej), ja tylko w Łodzi widzę dostępność z miast gdzie mam rodzinę, a sama mam e-receptę sprzed 3 tygodni. Ostatecznie umówiłam się w aptece, że zamiennie wydzają mi AMANTIX ale 0,5 opak., ponieważ VIREGYT-K jest 50 szt/opak, a AMANTIX 100szt/op.
  • 20 kwietnia 2021, 8:31
   KtoMalek.Pl gdziepolek.Pl Ja kupiłam w Katowicach wczoraj
   • 20 kwietnia 2021, 12:13
    w jakiej aptece w katowicach?
   • 20 kwietnia 2021, 13:49
    Przepraszam P. Izabelo - ile Pani płaciła za op. Viregytu w Katowicach? Pytam, gdyż w Cz-wie już 100 zł życzą sobie za niego(to jakiś absurd z tymi cenami).
 159. 20 kwietnia 2021, 7:03
  Dzień dobry, bardzo proszę o kontakt lekarza z Jasła/Podkarpacie, który leczy amantadyną: 698835399 wzieba90@gmail.com Bardzo dziękuję.
 160. 20 kwietnia 2021, 6:17
  3 małych dzieci wynik pozytywny,nikt nie chce nas osluchać. Odsyłają nas na szpital Zeromskiego w Krakowie. Proszę o pilny kontakt jakiegos lekarza z małopolski. 509503158
  • 20 kwietnia 2021, 17:46
   Zanim znajdziecie Państwo lekarza dla swoich dzieci, albo w międzyczasie - polecam lekturę tego wpisu. Być może uda się szybko zdobyć lek i pod opieką lekarza pomóc dzieciom: dla rodziców małych dzieci 2 kwietnia 2021, 11:45 Drodzy Rodzice, Podzielę się swoim doświadczeniem z podawania dzieciom amantadyny (viregyt-k). Nie zaobserwowałam żadnych skutków ubocznych poza spadkiem temperatury (najniższa 35.7 w nocy - > po położeniu termoforu bezpośrednio na klatkę piersiową wzrastała do 35.9, 36.1. W ciągu dnia nie spadała tak nisko, dzieci były troszkę chłodniejsze, ale wystarczyło założenie bluzy). Nadmienię, że monitorowaliśmy temperaturę w nocy co 1,5h. U dzieci nie występował skutek uboczny w postaci bezsenności (wręcz usypiały wieczorem w mgnieniu oka i spały do rana). Najstarsze dziecko miało już rozwiniętą infekcję kiedy zdecydowaliśmy o podaniu amantadyny, młodsze dzieci zostały przeleczone od pierwszych objawów, zatem zdecydowaliśmy się na najniższe dawki. 7-latek 26kg, amantadyna ½ kapsułki co 8h przez 2 doby, potem co 12h przez 5 dni + antybiotyk Klacid 5-latek 24kg, amantadyna 1/3 kapsułki co 12h przez 5 dni 4-latek 16kg, amantadyna 1/3 kapsułki co 12h przez 5 dni Do tego naturalne sposoby: inhalacje z olejku tymiankowego 2xdziennie (1 kropla na 10ml soli fizjologicznej) – genialne działanie; okład z gotowanego ziemniaka i cebuli (ugotować ziemniaka w łupince, surową cebulę pokroić w kostkę, wymieszać, zawinąć w ściereczkę i położyć na klatce piersiowej dopóki jest ciepły), potem smaruję nalewką bursztynową, lub maścią z ziół szwedzkich lub sadłem z borsuka. Okład najłatwiej robić wieczorem jak już dzieci śpią; Na kaszel jeszcze napój – szklanka wody, pokrojona cebula, gotować 5min na małym ogniu, wypić ciepłe; siemię lniane do picia z dodatkiem soku mailowego, soku z kwiatów czarnego bzu lub soku z owoców czarnego bzu; sok z dzikiej róży (jako dawka uderzeniowa witaminy C), witamina D; Witaminy i aspirynę podawaliśmy w odstępach czasowych od amantadyny. Dbaliśmy, żeby dzieci piły dużo płynów. Czytałam forum. Decyzję o leczeniu podjęliśmy sami. Była to dobra decyzja, ale trudna i zwlekaliśmy z nią – ze stresu przed samodzielnym leczeniem! oraz nie wiedząc czy to covid czy po prostu infekcja – w efekcie u najstarszego dziecka zdążyły rozwinąć się powikłania i trzeba było włączyć antybiotyk. U młodszych dzieci objawy ustały od pierwszego podania amantadyny. Nie wiem czy to idealne proporcje leków, ale udało się - dzieci są zdrowe. Dziękuję za to forum. Mam nadzieję, że ta wiadomość doda rodzicom odwagi do stosowania amantadyny w leczeniu swoich dzieci. Ola
 161. 20 kwietnia 2021, 6:15
  Trojka małych dzieci wynik pozytywny,nikt nie chce nas osluchać. Odsyłają nas na szpital Zeromskiego w Krakowie. Proszę o pilny kontakt jakiegos lekarza z małopolski. 509503158
  • 20 kwietnia 2021, 13:51
   Czy Państwo znaleźli lekarza do osłuchania i zwizytowania swoich dzieci?
 162. 19 kwietnia 2021, 21:59
  Jeśli jest tutaj jakiś lekarz który mógłby leczyć amantadyna w szpitalu w Katowicach proszę o kontakt 513919863
  • 20 kwietnia 2021, 6:59
   A oddział pulmonologii w Ochojcu, tam gdzie są prowadzone badania kliniczne amantadyny?
   • 20 kwietnia 2021, 7:03
    Widziałam, dr Barczyk, liczę że uda się znaleźć kogoś w innym szpitalu, Tatę nawet nie bardzo można przewieźć
 163. 19 kwietnia 2021, 21:49
  Proszę o kontakt do lekarza z bielska białej który leczy amantadyna. Annakielbus@op.pl, 505432522
 164. 19 kwietnia 2021, 20:04
  Czy ktoś z Państwa zna szpital który prowadzić leczenie amantadyną albo w którym podejmuję " eksperymentalne terapie" mam bliską osobę w szpitalu a obecne leczenie nie jest skuteczne. Szukamy wskazówek co mogę zrobić.
  • 19 kwietnia 2021, 20:25
   Szpital w Elblagu prowadzi leczenie amantadyna, prosze sprobowac.
   • 19 kwietnia 2021, 21:32
    Dziękuję
   • 20 kwietnia 2021, 13:29
    Nie polecam tego szpitala. Do niedawna nie podawali na COVID leków p/wirusowych. Leczyli tylko antybiotykami
  • 20 kwietnia 2021, 6:52
   Jaki rejon Polski?
 165. 19 kwietnia 2021, 19:33
  Witam. Po 11 dniach zażywania amantadyny i 2 dni po skończonym antybiotyku temperatura wieczorem 37,3 powinna niepokoić?
  • 19 kwietnia 2021, 20:37
   Panie Marcinie jak Pan sie czuł podczas brania tej amantadyny były jakieś skutku uboczne ?? Jak Pan ją zażywał ?? co ile godzin będę wdzięczna za odpowiedz .
   • 20 kwietnia 2021, 6:54
    Zażywaliśmy razem z mamą. Mama nie odczuwała żadnych skutków. Ja w 2 lub 3 dniu byłem bardzo pobudzony i miałem problemy z zasypianiem przez co pominąlem jedną dawkę. Problem z zasypianiem utrzymywał się około 3 dni ale po melatoninie usypiałem niemal od razu. Poźniej już nie miałem żadnych skutków ubocznych. Razem z mamą stosowaliśmy leczenie nr 2. Dawka uderzeniowa pozniej przez 3 dni co 8h i do teraz 1 raz co 12 godzin.
  • 19 kwietnia 2021, 22:09
   Witam Panie Marcinie, na tym etapie potrzebne jest badanie lekarskie, żeby wiedzieć, co dalej. Czy temperatura wzrosła teraz? Jeśli jest trudno o diagnostykę, to można też zwrócić się w pierwszym etapie po pomoc do p. Danuty na tym forum - potrafi ocenić po postawionych bańkach lekarskich, czy rozwija się zapalenie płuc,a okłady z soli wyciągają toksyny, przyśpieszają zdrowienie. Mam wiadomości od chorych, że tak właśnie sie wyleczyli. A potem, jeśli będzie się Pan czuł zdrowy, to można na spokojnie zrobić sobie badania lekarskie, kontrolne. Serdecznosci
   • 20 kwietnia 2021, 7:00
    Temperatura utrzymywała się przez cały okres leczenia. W 7-8 dniu wynosiła około 38,6 i od tego momentu zaczęła spadać ( to była 4 doba antybiotyku) Od 9 doby rano już zawsze wynosi 36,6 jednak wieczorem się podnosi i tak 9 dnia wynosiła 37,7 a 10 i 11 37,3. Dziś rano znów jest 36,6.
    • 20 kwietnia 2021, 9:59
     Panie Marcinie, jeśli dobrze interpretuję, to po 3 dniach amantadyny nie było spektakularnej poprawy i dołączono antybiotyk. Teraz jest stan podgorączkowy wieczorem. Nie jestem lekarzem, nie wiem, czy to może być zdrowienie, czy jednak coś jeszcze krąży i niedługo się nasili. Potrzebne jest badanie. Chociaż rozmowa z lekarzem, proszę podać nr na forum. Ja osobiście poprosiłabym p Danutę o ocenę postawionych baniek lekarskich. Sami możecie na już robić okłady z soli. To leczy. Ale musicie dążyć do badania. Jest coś takiego jak prztrwale zapalenie płuc. https://indd.adobe.com/view/7e591e9b-1c0d-46d3-ac33-e8ff55bd7a28 (komputer), https://shared-assets.adobe.com/link/5b4e1686-b197-48b1-61b8-fdc564a10d07 (komórka) pozdrawiam
    • 20 kwietnia 2021, 13:11
     Proszę zerknąć: https://www.mp.pl/pacjent/zapytajlekarza/lista/show.html?id=97859
   • 20 kwietnia 2021, 13:06
    Bardzo dziękuje za zainteresowanie. Nie mogę już odpowiedzieć na Pani ostatnią wiadomość dlatego odpiszę tutaj. Dziś już temperatura utrzymuję się stabilnie 36,6. Jednak dla pewności po wielu telefonach udało umówić się wizytę na jutrzejszy dzień :) Jeszcze raz dziękuje za pomoc :)
 166. 19 kwietnia 2021, 19:26
  Witam, Osoba 55 po przeszczepie wątroby 10 lat temu covid od tygodnia kaszel i temperatura czy może przyjąć amantadynę ?????? bardzo proszę o pomoc 602 87 87 48 Warszawa
  • 20 kwietnia 2021, 8:25
   Dzwoniłam.
 167. 19 kwietnia 2021, 19:07
  Czy jeśli przyjmuję wariant 1 i o godzinie 21:00 biore jedna dawkę amantadyny czy muszę się specjalnie obudzic po 6h czy na psokojnie następnego dnia rano wziąć dawkę?
  • 19 kwietnia 2021, 19:42
   Nastawić budzik, przygotować kanapke do zjedzenia o 3:00, termos z ciepłym piciem. Zjesc, polknac tabletke, wypic 2 szklanki plynu - isc dalej spac.
 168. 19 kwietnia 2021, 19:05
  Do Pana Krzysztofa, jakiej firmy witaminę K2 by Pan polecał? Przy zakrzepicy płucnej, by móc zejść do jednego zastrzyku heparyny dziennie.
  • 19 kwietnia 2021, 21:53
   Witamina K2 lepiej przyswaja się jak jest w oleju. Do wyboru w zasadzie są tylko dwie firmy visanto albo swanson. Inne firmy mają witaminę sproszkowaną albo w połączeniu z d3 lub w kompleksie adka. Są jeszcze produkty w kroplach, ale to już niższy sort. Jedna uwaga. Witamina k2 nie ma żadnego bezpośredniego związku z krzepliwością krwi.
   • 20 kwietnia 2021, 11:11
    Bardzo dziękuję szanownym Panom Seniorowi i Krzysztofowi.
  • 19 kwietnia 2021, 23:12
   Tak jak napisał Pan Senior, ale ja bym brał polopirynę dodatkowo na rozrzedzenie a nie K2, bo w jednym przypadku moż K2 rozrzedzić a w innym nie.
   • 20 kwietnia 2021, 11:11
    Bardzo dziękuję szanownym Panom Seniorowi i Krzysztofowi.
 169. 19 kwietnia 2021, 17:46
  Prosze o informacje ,wyjeżdzam za granice na 2 tygodnie, ,czy mogę profilaktycznie zażywac amantadyne żeby zminimalizowac ryzyko zachorowania?
  • 19 kwietnia 2021, 18:36
   Witam. Nie ma pewności, że przyjmowanie amantadyny pomoże Pani zminimalizować ryzyko zakażenia sars-cov-2. Do tego ew. objawy jakie amantadyna może powodować mogą przeszkadzać Pani w wyjeździe (np. kłopoty ze snem, zmniejszona kontrola nad emocjami, duże osłabienie). Profilaktycznie chyba nie ma raczej po co brać.
   • 20 kwietnia 2021, 10:26
    dziekuję za odpowiedż,myśłałam o 1 tabletce dziennie ale rzeczywiscie dam sobie spokój!.
  • 19 kwietnia 2021, 23:47
   Udokumentowane działanie w tej materii ma wysoki poziom wit. D3 i kwercetyna oraz magnez, wit. C z bajkaliną https://uploadfile.pl/pokaz/2148647---ymnq.html 
 170. 19 kwietnia 2021, 17:32
  16.04. znajoma kupowała Viregyt k (importowany) w Poznaniu w aptece przy ul. Dąbrowskiego 77a. Podobno jeszcze mają.
 171. 19 kwietnia 2021, 17:08
  Jeśli ma ktoś receptę na Amantix (też Amantadyna) to jest w wielu aptekach.
  • 19 kwietnia 2021, 22:18
   Mam pytanie, czy jeśli napiszę objawy grypy to dostanę w internecie receptę na Amantix? Bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
   • 20 kwietnia 2021, 1:22
    Tak. Temperatura podwyższona, ból głowy, katar, kaszel, dreszcze itp.
 172. 19 kwietnia 2021, 16:59
  Proszę o informacje gdzie można wykupić Viregyt - tylko nie przez jakies gdziepolki i ktomalki, bo tam tylko pokazuja sie apteki na lek refundowany - ja kupiłam e-recepte, nierefundowany lek i nigdzie mi nie chcą sprzedać, bo to lek rządowo reglamentowany.... Bedę wdzięczna za wskazówki
  • 19 kwietnia 2021, 18:12
   Proszę wpisać w wyszukiwarce frazę" gdzie po lek viregyt k nierefunfowany" i wtedy pokażą się apteki w całej Polsce gdzie ten lek jest, bo nie wiadomo z jakiego jest Pani rejonu
   • 19 kwietnia 2021, 19:37
    Pokazują się, ale jak dzwonie, to w żadnej mi nierefundowanego nie sprzedadzą...
    • 19 kwietnia 2021, 23:52
     Dzwonic po aptekach i pytac. Ja w piatek zamowilam i dzisiaj wieczorem odebralam Viregyt w aptece w Poznaniu.
  • 19 kwietnia 2021, 19:15
   Obydwa te serwisy dzialaja poprawnie. Nalezy szukac Viregyt-K import-nierefundowany / niereglamentowany (platnosc 100%).
  • 19 kwietnia 2021, 21:25
   Kupiłam dzisiaj w Katowicach, mam rezerwację w Krakowi, odstąpię jeśli Pani potrzebuje
   • 19 kwietnia 2021, 21:36
    Czy ma Pani jeszcze wolny ten ViregytK w Krakowie? Poszukuję. Będę wdzięczna za odpowiedź.
    • 19 kwietnia 2021, 21:55
     PANI Ewelino proszę zostawić jakoś kontakt do siebie
   • 19 kwietnia 2021, 22:01
    882-490-212
    • 19 kwietnia 2021, 22:13
     Sprawdziłam, mam rezerwację w Częstochowie, dalej jest Pani zainteresowana? Za dużo ich dzisiaj robiłam i mi się pomyliło z Krakowem, mam potwierdzona rezerwacje
   • 19 kwietnia 2021, 22:24
    Spróbuję tam kogoś znaleść kto wykupi i przyśle bo nie mogę sama pojechać. Może tel?
  • 20 kwietnia 2021, 17:13
   Niedawno kupiłam w Galerii Sanowa. Wcześniej podzwoniłam , był dostępny też w Tesco na Lwowskiej . Znajomy kupił w aptece "Różana".
 173. 19 kwietnia 2021, 16:58
  Czy ktoś wie jak przebiega leczenie amatandyną ,, w zespółach powołanych przez Ministra.
  • 19 kwietnia 2021, 17:40
   Chodzi Panu o procedurę czy o postęp prac?
   • 20 kwietnia 2021, 21:58
    W badaniu TITAN (to ogólnopolskie) jest już trochę pacjentów włączonych do badania. Mamy nadzieję, że niedługo będzie dużo więcej - szczególnie, że od przyszłego tygodnia mają ruszać szpitale w innych województwach. Jest też prawdopodobne, że niedługo zostanie uruchomiona specjalna linia tel. kwalifikująca zainteresowanych pacjentów. A najlepiej to by oczywiście było jakby covid się skończył i badanie nie było potrzebne...
   • 20 kwietnia 2021, 22:07
    Co do terminów - pacjent w badaniu musi trochę być - załóżmy miesiąc. W efekcie medialne doniesienia o wynikach "za dwa tygodnie", o ile jakieś będą, to będzie wróżenie z fusów - bo do tego czasu nie będzie przebadanych tylu pacjentów ilu potrzeba, by móc cokolwiek wnioskować. Na 15 czy nawet 50 pacjentach moc testów statystycznych jest za mała. Dopiero przy 100-150 można by próbować częściowego odślepienia badania i sprawdzenia trendu. Ale to może pod koniec maja lub w połowie czerwca... Oczywiście moc mediów jest w zupełnie innym wymiarze.
  • 19 kwietnia 2021, 18:00
   1.Niedawno w którejś z telewizji prof. Rejdak powiedział publicznie, że pierwsze, wstępne wyniki badania będą możliwe już po ok. dwóch tygodniach. 2. Minister Zdrowia na konferencji mówił również o 2 tyg. 3. Niedawno gdzieś? wyczytałem, że prof. Rejdak sprostował?/przesunął? termin na koniec maja. 4. A tymczasem (info z wczoraj) - prof. Rejdak o swoich badaniach: "(...)nie przebiegają zgodnie z planem. - Zainteresowanie jest duże, niestety do szpitali na badania trafiają osoby w zaawansowanej fazie choroby, a to jest zdecydowanie za późno - wyjaśnia prof. Rejdak. Dodaje, ze intencją są badania na pacjentach, którzy mają wczesne stadium choroby, a z tym jest problem." https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/amantadyna-jak-przebiegaja-badania-nad-lekiem-przeciwko-covid-19-ekspert-ma/t0yg80r O i tak to się toczy...
   • 19 kwietnia 2021, 23:22
    Taaa... Natomiast w ośrodku katowickim, gdzie mają badać osoby w zaawansowanym stadium, to pewnie problem mają taki, że trafiają osoby tylko we wczesnym stadium?
    • 20 kwietnia 2021, 7:06
     W Katowicach badają działanie na pacjentów w stanie ciężkim?
    • 22 kwietnia 2021, 19:11
     W stanie średio-ciężkim i ciężkim. To oczywiście tylko ogólny opis, szczegóły kryteriów włączenia do badania są w protokole badania i bazują na różnych parametrach. Jednak to lekarze muszą oceniać. Jedno co mogę podać, to to, że jeśli zostanie uruchomiona linia do kontaktu, należy się zgłaszać jak najszybciej po rozpoznaniu objawów.
    • 22 kwietnia 2021, 19:35
     Badanie TITAN wydaje się właściwym w obecnej sytuacji, bo dotyczy pacjentów którzy potrzebują pomocy tu i teraz. Badanie prof. Rejdaka w zamyśle zaś od początku było nastawione na osoby, które covid praktycznie już przeszły łagodnie (pierwotne kryterium włączenia - 15 dni od rozpoznania objawów) i głównie na ocenę ich zdrowia po włączeniu amantadyny w celu ochrony ośrodków nerwowych - po wielu miesiącach od jej przyjmowania. Co kilka tygodni pacjent ma mieć robione dużo różnych badań, testów itp. Dlatego badanie prof. Rejdaka ma trwać nawet dwa lata. Jedynie naciski medialne i chyba rządowe spowodowały, że do badania prof. Rejdaka, po wspólnych rozmowach, "pożyczono" sobie część schematu badania TITAN i będzie próba wyciągania jakichś wstępnych wniosków na początkowym etapie prac prof. Rejdaka. Pewnie to dlatego, że w grupie siedmiu szpitali prof. Rejdaka jest szpital MSWiA i było by wstyd jakby kto inny dostarczył "cennych danych". Zapewne też dlatego głównie to badanie jest promowane w mediach. W porównaniu do tego, o badaniu TITAN i np. o tym, że organizowali je ludzie z najlepszych polskich uczelni (m.in. ŚUM, UJ, PWr) jest ciiicho.
   • 20 kwietnia 2021, 11:11
    Ludzie boją sie ze placebo dostaną i bedzie jeszcze gorzej!!!!
    • 20 kwietnia 2021, 22:40
     Też bym się bała. Podwójna ślepa próba w sytuacji epidemii, gdy choroba jest śmiertelna i nie ma skutecznego leku jest moim zdaniem z założenia sprzeczna z etyką.
    • 21 kwietnia 2021, 14:03
     Niestety, tak naprawdę to sprzeczne z etyką było by nic nie robić. A bez poprawnie wykonanych badań nie da się określić, czy warto amantadynę uzywać w leczeniu covid-19. Dopiero po tym będzie można wprowadzić ją do schematu leczenia. A poza tym, pacjenci w badaniu z amantadyną dostają też inne leki - dokładnie takie same jakie dostali by bez amantadyny. Także jak już się leży w szpitalu i nie ma sie dostępu do amantadyny (dotyczy to wielu ludzi) to można mieć wybór: albo dostaniesz leki albo leki + amantadynę (bo placebo i tak nie robi nic szczególnego). Zawsze więc to jakiś dodatkowy (potencjalny) plus.
    • 21 kwietnia 2021, 18:51
     Do Nie Chemika: " W 1938 r. grupa trzech naukowców, w skład której obok Fleminga weszli Howard Walter Florey oraz Ernst Boris Chain, wyizolowała składnik czynny zakładając rok później pierwszą na świecie wytwórnię penicyliny. Za swoje odkrycie zostali oni uhonorowani w 1945 r. Nagrodą Nobla" Natomiast: "the concept of randomization was developed during the interwar years by British statistician Ronald A Fisher, and introduced in 3 trials of tuberculosis drugs between 1947 and 1951. These classic studies established the RCT as the gold standard in pharmaceutical trials, and its status was cemented during the mid-1950s". Czyli najpierw było powszechne użycie penicyliny, a podwójna ślepa próba to najwcześniej 1947 rok...
    • 22 kwietnia 2021, 19:04
     Droga Pani/Panie asdf. Jeszcze nieco wcześniej ludzie bazowali na zalecaniach szamanów i a nawet nie syntetyzowali substancji leczniczych tylko używali to co dostępne w naturze. To że cos było wcześniej niekoniecznie znaczy, że jest lepsze. Oczywiście w krytycznej sytuacji i w jednostkowych przypadkach można spróbowac poradzić sobie w uproszczony sposób - czasem nawet licząc na to, że efekt placebo nam pomoże. Jednak w leczeniu masowym lepiej na tym nie bazować, a używać metod naukowych do wybrania właściwego leczenia.
 174. 19 kwietnia 2021, 16:55
  Czy ktoś wie jakie osiągnięcia ma Prof. Rejdak w leczeniu amatandyną ,, lub inny zespół np.ze Śląska.
  • 19 kwietnia 2021, 17:24
   Chyba jest filmik z prof.Rejdakiem na ten temat.
  • 19 kwietnia 2021, 21:52
   Proszę dać jakiś namiar na siebie
 175. 19 kwietnia 2021, 16:45
  Witam, Szukam lekarza leczącego amantadyną w Warszawie. Proszę o kontakt. radek.tkd@wp.pl 663135534
 176. 19 kwietnia 2021, 16:29
  Pilnie kupię amantadyne izusia1990@interia.pl
 177. 19 kwietnia 2021, 15:35
  Proszę o pilny kontakt lekarza z Lublina który leczy Amantadyną.Tel.513074234
 178. 19 kwietnia 2021, 15:32
  Proszę o pilny kontakt lekarza który leczy Amantadyną.Tel.513074234
 179. 19 kwietnia 2021, 14:27
  Czy siarczan Amantandyny w tych samych dawkach można stosować co chlorowodorek według podanych wariantów? Czy działanie będzie takie samo?
 180. 19 kwietnia 2021, 14:25
  Czy siarczan Amantandyny w tych samych dawkach można stosować co chlorowodorek według podanych wariantów? Czy działanie będzie takie samo?
  • 19 kwietnia 2021, 15:49
   Można
 181. 19 kwietnia 2021, 14:13
  "Jak informuje hurtownia Genesis-Pharma - w najbliższym czasie spodziewane są dostawy nierefundowanego Viregyt-K, jednak dokładna data dostawy będzie znana najwcześniej w przyszłym tygodniu." Kiedy w lutym ogłaszali dostawę, to było to w ciągu dwóch tygodni od jej ogłoszenia, więc wnioskuję, że za jakieś co najmniej 3 tygodnie?
  • 19 kwietnia 2021, 14:35
   Podobno pod koniec miesiąca
  • 19 kwietnia 2021, 23:54
   Ja dzis kupilam z nowej dostawy w Poznaniu
 182. 19 kwietnia 2021, 13:58
  Witam,jak długo trwać może regeneracja płuc po kontakcie z wirusem sars -bez zapalenia płuc,po leczeniu amantadyną?/dni,tygodnie,miesiące/.dr Bodnar pisze tylko lakoniczne "szybko". Pozdrawiam
  • 19 kwietnia 2021, 16:48
   Witam. W przypadkach mi znanych - jeśli np. zajetość płuc była nawet 95% i pacjent był mocno wycieńczony covidem i leżeniem w szpitalu, to regeneracja do stanu normalnego trwała ok. 3 miesiące. Czas regeneracji zależy też od tego co będziemy robić (pomagają ćwiczenia oddechowe i wydolnościowe, dobra dieta, być może naświetlanie płuc podczerwienią - było o tym niżej). Jest też jeszcze taka stara zasada: zdrowienie trwa mniej więcej tyle co choroba. Dużo zdrowia życzę!
   • 19 kwietnia 2021, 17:13
    Dziękuję za info.Mam dodatkowe informacje ze stosowania Viregyt-K.Żona i córka po 65 godzinach od rozpoczęcia dawkowania ( w pierwszym dniu objawów) - wariant2, obie wynik pozytywny. Pozdrawiam
 183. 19 kwietnia 2021, 13:32
  Pilnie proszę o kontakt z lekarzem z Bydgoszczy, 693555542 jestem po przebytej w przeszłości radioterapii moje płuca już z tego tytułu są uszkodzone lekarz w którym pokładałam nadzieję odmówił mi wizyty ,a w rozmowie z doktorem z przychodniu usłyszałam ,że mam wezwać karetkę jak mi spadnie saturacja poniżej 90 .Amantadynę przyjmuję według schematu trzecią dobę gorączka z 38 obniżyła się do 37,3-37,5 bóle ustąpiły ,ale wczoraj pojawiła się chrypa i bardzo suchy duszący kaszel ,który z godziny na godzinę narasta Boję się ze moje płuca są zajęte, Proszę o lekarza lub inną poradę Wygrałam długą walkę z rakiem
  • 19 kwietnia 2021, 15:23
   Według wcześniejszych porad lekarzy na tym forum powinna Pani jak najszybciej wziąć antybiotyk, żeby nie rozwinęło się zapalenie płuc bakteryjne. Pozdrawiam
  • 19 kwietnia 2021, 15:35
   Dzwoniłam.
 184. 19 kwietnia 2021, 12:47
  Szczerze rekomenduje strone dobra-recepta.pl aby zdobyć e-recepte viregyt K (grypa A)
  • 19 kwietnia 2021, 14:14
   Daj sobie na wstrzymanie z tymi reklamami. Na razie nie ma prawie leku.
   • 19 kwietnia 2021, 15:04
    Konkurencja?
    • 19 kwietnia 2021, 23:27
     Jest nie fair reklamować coś, co się do niczego nie przyda. Nie wiem, jak długo ważna jest recepta, obecnie praktycznie nie ma tego leku w aptekach. Do niedawna sama informowałam ludzi szukających sposobu zdobycia recepty o tym portalu. Niestety uważam, że ta usługa kosztuje obecnie dużo za dużo, rodzaj haraczu...
  • 19 kwietnia 2021, 15:10
   Aktualnie szkoda pieniędzy na e-recepty - lek ciężko dostępny, tylko w pojedynczych aptekach.
   • 19 kwietnia 2021, 16:31
    W Łodzi jest dostępna- apteka dary natury ul. łagiewnicka 118a
 185. 19 kwietnia 2021, 11:44
  Z MĄDROŚCI DOKTORA JAŚKOWSKIEGO: Zarówno twórca testów MRNA jak i Światowa Organizacja Zdrowia twierdzili jednoznacznie, że nie nadają się one do testowania ludzi w celu stwierdzenia choroby, ani do badań epidemiologicznych. Tymczasem, np. przewodniczący Warszawskiej Izby Lekarskiej, lek. den. Jankowski, ex cathedra nawoływał rząd warszawski do wykonywania codziennie zwiększonej liczby testów. Z wyjątkiem okradania społeczeństwa, akcja ta nie ma żadnego znaczenia, ponieważ aż 90% tych wyników jest fałszywie dodatnie. Nawet WHO podaje, że ryzyko zachorowania na Covid -19 jest o 400% większe, w przypadku niedoboru witaminy D u chorego. Proste pytanie Dobry Człeku: czy w okresie minionego roku słyszałeś chociaż raz, że trzeba uzupełniać poziom witaminy D-3 w Twoim organizmie? Czy w okresie minionego roku rzekomej walki rządu warszawskiego z pandemią, słyszałeś chociaż raz z ust premiera Morawieckiego, czy ministra od zdrowia p. Niedzielskiego, że badania określające poziom witaminy D-3, czyli 25 OHD w surowicy, będą wykonywane bezpłatnie w ramach rutynowych badań? Wręcz przeciwnie! Rząd warszawski zabraniał spacerowania wiosną i latem po parkach, lesie itd. W czyim interesie wydawał te polecenia? Komu zależało na przedłużaniu epidemii i wzroście liczby chorych? Wymieniam dzieci i młodzież, chociaż żadne dane epidemiologiczne nie zaliczają ich do grupy ryzyka. Ale minister od oświaty, z niewiadomych powodów zamknął szkoły i dziesiątki tysięcy dzieci i młodzieży zostało na przysłowiowym lodzie. Pan minister jest ekonomistą i może na ekonomii się zna, ale udowodnił swoimi decyzjami, że nie ma zielonego pojęcia o epidemii i chorobach. Natomiast zafundował polskim dzieciom to, co widzimy w USA. Prasa amerykańska donosi: Śmiertelne żniwo dla młodzieży poprzez Covid. Gwałtownie wzrasta liczba samobójstw. W jednym tylko hrabstwie Clark w okresie od 16 marca do 31 grudnia 2020, liczba samobójstw podwoiła się w porównaniu z rokiem minionym. Liczba alertów wzrosła do 3100. W Teksasie naukowcy przeanalizowali wyniki 12827 nastolatków, które przeszły badania przesiewowe w kierunku ryzyka samobójstwa i stwierdzili, że aż 3.5% badanych potwierdziło zachowania samobójcze. CDC w sierpniu 2020 roku podało, że badania wpływu pandemii na zdrowie psychiczne wykazały, że trzech na czterech osobników borykało się z co najmniej jednym problemem, dotyczącym zdrowia psychicznego. CDC w listopadzie opublikowało dane, że liczba osób przyjętych do izb chorych z problemami psychicznymi, wzrosła w okresie od 01 stycznia do 17 października 2020r., o 31% wśród nastolatków pomiędzy 12, a 17 rokiem życia. Najmłodsze dziecko miało 9 lat i popełniło samobójstwo, kiedy dowiedziało się, że od września nie idzie do szkoły. Ian Hicke, Komisarz d/s Zdrowia w Australii podał, że liczba samobójstw wzrośnie z ok. 3000 do 4500, z tej liczby młodzi ludzie stanowią prawie połowę. Ellen Townsebd prof. psychiatrii – Uniwersytet Nottingham – podał, że samotność spowodowana angielskim zamknięciem jest równie szkodliwa dla zdrowia, jak palenie tytoniu czy otyłość. Nie możemy zaprzeczyć, że młodzi ludzie doznają w tym okresie ogromnych szkód na zdrowiu psychicznym! O tym, że urzędnicy izb lekarskich mają minimalne pojęcie o zasadach postępowania w czasie epidemii oraz sposobach przeciwdziałania, świadczą konkretne wypowiedzi tych osób, pojawiające się w polskojęzycznych mass mediach niemieckich właścicieli, głównego nurtu dezinformacji. Proszę sobie przypomnieć te wściekłe ataki izb lekarskich na dziennikarza Jerzego Ziembę za to, że przez kilkoma laty przypominał o konieczności podawania zarówno w stanie sepsy, jak i ciężkich zakażeniach wirusowych witaminy C, kilka razy dziennie w dawkach 1000 mg. Nie było to nic nowego. Już w 1954 roku udowodniono, że podawanie witaminy C w dawce 2-4 g co 4-6 godzin, leczy chorego z tak ciężkiej choroby jak polio, w okresie 24-48 godzin. Musiano nawet zmienić definicję tej choroby. Jak się okazuje, do żadnego ze specjalistów telewizyjnych, ani rządowych ta wiedza nie dotarła, chociaż minęły trzy pokolenia. Jak wykazało postępowanie lekarzy w największym systemie szpitalnym Nowego Jorku, chorzy, którzy otrzymywali 1500 mg witaminy C trzy do czterech razy dziennie, zdrowieli szybciej. Szefem zespołu doradców rządowych jest prof. Andrzej Horban. Występował np. u p. Pospieszalskiego, gdzie epatował wiedzą w zakresie dopuszczania leków do obrotu. Biedak zapomniał jednak o podaniu tych prostych sposobów zapobiegania i leczenia chorób wirusowych dróg oddechowych, jakie są znane od co najmniej 100 lat! Mało tego, znając tak doskonale przepisy, dopuścił do wprowadzenia na rynek szczepionek, które po pierwsze, tak naprawdę nie są szczepionkami, po drugie, nie przeszły tych wszystkich procedur. Najzabawniejsze w tym wszystkim jest stanowisko Komitetu Genetyki Człowieka i Patologii Molekularnej PAN, w sprawie rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o szczepionkach przeciw Covid -19 oraz testach PCR, na wykrywanie wirusa Sars -CoV-2. Pismo to podpisało 34 członków owego Komitetu z przewodniczącym prof. dr hab. med. Michałem Wittem na czele. Nie wiadomo czy śmiać się, czy płakać z powodu owego pisma, jest to bowiem kompromitacja nauki. Komitet twierdzi, że przeciwnicy i krytykanci tych procedur z eksperymentem, nie są fachowcami w zakresie genetyki medycznej. To znaczy Szanowny Czytelniku, że jak dostaniesz w restauracji niesmaczny, zgniły czy przypalony pokarm, to: nie masz prawa protestować, ponieważ nie jesteś fachowcem! Tymczasem to nie kto inny, tylko WHO stwierdza, że testy są błędne w zakresie od 70 do 90% przypadków. Poza tym, jakość testów zależy od liczby powtórzeń. W Polsce ustalono tę liczbę na 37, a wiadomo, że powyżej 30 replikacji można uzyskać wszystko co się chce. Samo pobieranie wymazu z nosa, jest podobne do pobierania wymazu z filtra klimatyzacyjnego i po wyhodowaniu mikrobów, wprowadzenie przymusowego leczenia dla wszystkich, którzy przebywali w danym pomieszczeniu. Czysta głupota. Odnośnie szczepionek, wyraźnie uwidacznia się brak elementarnej wiedzy szanownego komitetu w zakresie pojęcia: co nazywamy szczepionką? Ale skąd owi ludzie mają wiedzieć, co to jest semantyka? Po pierwsze: szczepionką nazywamy taki preparat medyczny, który zawiera osłabione lub martwe mikroby, których celem jest wywołanie powstania przeciwciał we krwi, pomijając cały system odpornościowy pierwszego, drugiego i trzeciego szeregu. Ten preparat firmy Moderna czy Pfizer podobno nie zawiera wcale mikrobów, tylko fragment DNA. Niestety, wszelkie próby opracowania na tym fragmencie preparatu medycznego wywołującego odporności, od 2003 roku, czyli od SARS -1 jak i Mers zawiodły, z powodu zdychania zwierząt doświadczalnych. Wszystko wskazuje, że obecnie jest to jeden wielki eksperyment 4. fazy badań. To co opublikowano do tej pory, to informacja producenta i artykuły prasowe. Tak się oszukuje czytelników. Przykładowo: Pfizer zgłosił, że testował 170 przypadków Covid – 19 potwierdzonych metodą PCR. Przypadki te podzielił na 8 w grupie zaszczepionych i 162 w grupie placebo. Liczby są liczbami. W sumie Pfizer podobno badał 3410 podejrzanych przypadków z objawami grypopodobnymi, ale nie potwierdzonych żadnym testem. W grupie zaszczepionej były 1594 przypadki, a w grupie placebo 1816. Tak przynajmniej podało FDA. Czyli, grupa podejrzanych przypadków była 20 razy większa od grupy badanej. Przeprowadzenie prostych obliczeń wskazuje, że skuteczność szczepionki wynosiła nie 91 %, ale tylko 19%. W dodatku nie było to zapobieżenie chorobie, ale tylko zmniejszenie objawów? Pfizer badał tylko skuteczność przez 7 dni! Gdyby więc usunąć