ul. Św. Jana 32     16 677 00 79       Pn - Pt: 08:00 - 18:00
  
        ul. Św. Jana 32     16 677 00 79       Pn - Pt: 08:00 - 18:00
  

Brak badań klinicznych nad amantadyną w COVID-19 – nowy ośrodek badawczy w Przemyślu

Szanowni Państwo

Ministerstwo Zdrowia zmieniło własną decyzję dotyczącą badań klinicznych nad amantadyną. Pierwotna deklaracja Ministerstwa Zdrowia oznajmiała, że zlecono badania w dwóch niezależnych ośrodkach badawczych. Takie ośrodki zostały już wybrane. Do jednego miałem dołączyć jako doradca i obserwator. W tym ośrodku miał być zastosowany mój schemat leczenia. Byliśmy w trakcie opracowywania wniosku do Komisji Bioetycznej wraz z tym ośrodkiem (oddział pulmonologii). Ustaliliśmy już zasady badania, schematy i przygotowaliśmy większość wymaganej dokumentacji.

Niestety w dniu wczorajszym (22.12.2020) zmieniono tą decyzję. Został stworzony tylko jeden ośrodek decyzyjny w Lublinie pod kierownictwem profesora Rejdaka. Z tego powodu stworzony zespół wycofał się z badania nad amantadyną.

W związku z tak odmiennymi decyzjami podejmę działania nad stworzeniem własnego centrum diagnostyczno-badawczego w Przemyślu. Taki ośrodek będzie oparty na badaniach diagnostycznych o najwyższych standardach, czyli między innymi na rezonansie, tomografii i innych obiektywnych badaniach. Takie podejście da niezbite dowody skuteczności leczenia i podniesie ich wiarygodność. Takie badania dadzą wszelkie podstawy do publikacji prac naukowych oraz będą wpływać pośrednio na wdrażanie nowych sposobów leczenia wielu chorób. 

Dokładne badania diagnostyczne tego typu nie wymagają ślepej próby, więc nie naraża się pacjentów na uszczerbek na zdrowiu lub utratę życia. W obecnej sytuacji uważam, że taki niezależny ośrodek powinien w Polsce zacząć funkcjonować. W pierwszej kolejności będziemy się skupiać na skuteczności leczenia amantadyną w COVID-19 oraz zespołów poCOVIDowych, a także innych jednostek chorobowych.

Zwracam się do wszystkich ludzi dobrej woli, instytucje, przedsiębiorców, ludzi biznesu o wszelka pomoc finansową w celu stworzenia niezależnego ośrodka naukowo-badawczego pod moim kierownictwem w Przemyślu. Jesteśmy także otwarci na wszelką współpracę z kadrą naukową, która chciałaby dołączyć do takiego ośrodka. Prosimy o kontakt w tej sprawie na adres media@przychodnia-przemysl.pl

Dane dedykowanego konta do wpłat:

62 8642 1155 2015 1500 3524 0001

IBAN: PL62 8642 1155 2015 1500 3524 0001

Optima sp. z o.o. ul. św. Jana 32, 37-700 Przemyśl

Kod Swift: POLUPLPR

Dla firm jest możliwość wystawienia faktury.

PROSIMY NIE ZAKŁADAĆ ŻADNYCH “ZRZUTEK” ANI NA INNYCH TYM PODOBNYCH PORTALACH. WPŁATY WYŁĄCZNIE NA KONTO PODANE NA STRONIE.

W najbliższym czasie na bieżąco będziemy informować o postępach w tworzeniu ośrodka, o zasadach jego działania, kosztorysie prac a także zakupowanego sprzętu. Zachęcamy do śledzenia naszej strony i social mediów.

Z poważaniem

Lekarz Włodzimierz Bodnar, pediatra, specjalista chorób płuc

Powiązane wpisy

Il negozio online di steroidi https://italiafarmaci24.com/ fornisce una piattaforma conveniente per l'acquisto di farmaci che migliorano le prestazioni fisiche.

Wenn Sie hochwertige steroide kaufen bei der besten Online Apotheke, sollten Sie AnabolikaLegal aufsuchen und keine Kompromisse eingehen!

Przychodnia Optima w Przemyślu