Zadzwoń do nas: 16 677 00 79, 16 671 87 77

ul. św Jana 32, Przemyśl Mapa

Kwi 29

Jaka jest skuteczność i bezpieczeństwo leczenia amantadyną? Czas na twarde dane prosto z NFZ

Trudno zrozumieć intencje dziennikarza Michała Janczura z TOK FM i Gazety Wyborczej w związku z artykułem z 28.04.2021. Dla czytelników rozwieję wszelkie wątpliwości.

Dziennikarz sam w rozmowie ze mną powoływał się na konsultacje z profesorem Flisiakiem i Rejdakiem, że amantadyna to jest lek bezpieczny. Dodatkowo, Ministerstwo Zdrowia 16 grudnia 2020 wydało komunikat, że amantadyna może być stosowana poza wskazaniami przez lekarzy. A lekarz stosuje ją zgodnie z prawem, ze swoim doświadczeniem i przekonaniem. A wydźwięk artykułu jest niestety odmienny. Trzeba tu podkreślić, że mowa o bezpieczeństwie, a nie skuteczności. Dodatkowo dziennikarz ma kłopoty z prostym rachunkiem matematycznym. Twierdzi, że wyleczyłem mniej osób niż twierdziłem, bo wypisałem mniej leku.

Cytat: “Natomiast doktor Bodnar twierdził, że przeliczył amantadyną już trzy tysiące chorych i wyniki są rewelacyjne. Dziennikarz TOK FM postanowił sprawdzić te informacje. Okazało się, że doktor między marcem 2020 roku, a kwietniem 2021 roku wypisał 1518 recept na ten lek. Poproszony o wyjaśnienie tych rozbieżności dr Bodnar stwierdził, że jedno opakowanie służy często dwóm osobom. Często też, zamiast amantadyny, zapisywał rymantadynę. Faktycznie rymantadynę doktor przepisał 800 razy. Dalej nie wychodzi trzy tysiące”.

Skoro podobno wypisałem 1518 recept na amantadynę (która starcza na 2 osoby) i dodatkowo 800 na rymantadynę. Idąc dalej, na jedną receptę można wypisać więcej niż jedno opakowanie. Zakładając jednak totalne minimum, to 1518*2+800+ importowany lek z zagranicy = 3836 + lek importowany. Jest to przynajmniej 4000 osoby. Dlaczego więc Pan Redaktor twierdzi inaczej?Dodatkowo nie wiem, na jakiej podstawie uzyskał Pan Redaktor szczegółowe dane medyczne pacjentów, ich wieku, daty wizyt, realizacji recept i ich zgonu. Czy uzyskał Pan zgodę tych osób? Jednocześnie dziękuję za ukazanie tej ścieżki. Otwiera to drogę do analizy skuteczności leczenia w Polsce wszystkich lekarzy, przychodni, szpitali dla nas wszystkich. W końcu będziemy mieć twarde dane o skuteczności leczenia COVID-19 w Polsce.

Dodatkowo, od kiedy to dziennikarze kwestionują rozpoznanie choroby przez lekarzy? Na jakiej podstawie twierdzi Pan, że nie było choroby. Bo nie było testu? Wiele razy pisałem, że w przypadku objawów typowych, należy jak najszybciej wdrożyć leczenie. Wystarczyło wczytać się w moje artykuły. Ta choroba nie czeka a testy można wykonać później. Jeśli w rodzinie mąż ma wynik dodatni, a żona ma objawy typowe dla choroby COVID-19, to w takim razie powinniśmy się spodziewać rzeżączki, a może świnki? Albo gdy ktoś z domowników jest na kwarantannie, a test wyjdzie ujemny i ma typowe objawy COVID-19 – to nie powinniśmy go leczyć? Każdy test ma rozbieżność i określoną dokładność. W zależności od etapu choroby i sposobu pobrania próbki, testy RT-PCR wykazują nawet 20% fałszywie ujemnych lub dodatnich.

Wielokrotnie powtarzałem, że amantadyna nie jest lekiem na wszystko, w tym na powikłania na COVID-19. Na pierwszym etapie jest w zupełności wystarczająca, ale w kolejnych jest jednym z elementów. Stosuję wówczas szereg leków. Można też sprawdzić te recepty. Nie interesowała Pana w naszej rozmowie, że jest nowa mutacja, która jest znacznie bardziej zjadliwa i wpływa na skuteczność leczenia. I obecnie 30% przypadków, w zaawansowanej chorobie i okresie powikłań trudniej się leczy w stosunku do tamtego roku. Wydaje się, że na tych pacjentów amantadyna jest mniej skuteczna. Ale przy zastosowaniu wielu dodatkowych leków, ci pacjenci finalnie przeżywają.

Jako pierwszy w Polsce ciągle apelowałem o to, by nie brać leku samodzielnie. Pisałem wiele apeli o to, by pacjenci byli badani przez lekarzy. Bo COVID-19 to podstępna i niebezpieczna choroba i że warto wykonać badania kliniczne. Z pomocą kilku osób z Ministerstwa, wyłącznie ja doprowadziłem do nich, które finalnie trwają obecnie. Stąd dyskredytowanie na tym etapie amantadyny takim artykułem można odbierać jakby były już znane ich wyniki?

Nigdy nie powiedziałem, że nikt nigdy nie umarł w mojej praktyce lekarskiej. Zawsze powtarzam, że nikt w mojej praktyce nie umarł przez amantadynę. Jednocześnie zaprezentowanie 17 zgonów i sugerowanie związku między realizacją recepty a zgonem jest kłamliwe i szkodliwe. Nie ma nawet żadnej dokumentacji medycznej to sugerującej. Nie tylko w mojej praktyce, ale w całej historii obecności leku na rynku, od ponad 50 lat. Jednocześnie czasami ciężko jest wyleczyć pacjenta, który ma 50% zmian osłuchowych, co odpowiada w RTG 70-90% zmian sródmiąższowych. Zgadzam się, było kilka zgonów, gdzie pacjent nie wyrażał woli na leczenie szpitalne, zmarł po 12 godzinach od wizyty, bo nie udało się go uratować. Jeśli kogoś zawiodłem, to przepraszam – nie jestem cudotwórcą. Można analizować dalej przedstawione przez Pana dane, np. dlaczego pacjent wykupił lek kilka dni po jego ordynacji (a nie od razu), tracąc cenne godziny, które były kluczowe by go uratować. Żonglowanie zgonami i danymi pacjentów publicznie przez Pana Redaktora jest wielce nieetyczne, a domena publiczna nie jest miejscem, aby się dowartościowywać czyimś nieszczęściem. Idźmy głębiej w stronę danych. Z 3000 pacjentów, bardzo wiele miało czynne zapalenie płuc. Z czego zmarło według Pana Redaktora 17 osób (nawet nie wiadomo, czy bezpośrednio w związku z COVID-19). A dane światowe donoszą, że na COVIDowe zapalenie płuc umiera między 10 a 22%. Czy to kwestia amantadyny, czy mojego ogromnego doświadczenia w leczeniu zapaleń płuc? Moim zdaniem obu kwestii.

Jeśli Pan Redaktor ma takie możliwości, że w ciągu godziny uzyskuje wszelkie dane sprawozdawczości medycznej w Narodowym Funduszu Zdrowia czy Ministerstwie Zdrowia – zwracam się z serdecznym apelem o przedstawienie takich danych, o których wiele razy sugerowałem i pisałem. Można zrobić analizę pacjentów otrzymujących amantadyne z chorobą Parkinsona. Jest ich około 90 000, ile z nich bierze amantadynę, a ilu zachorowało i zmarło z powodu Covid19. Do dzisiaj nie ma ich opublikowanych. Myślę, że byłyby to bardzo ciekawe i spójne z obserwacjami neurologów z całego świata, którzy widzą lekki przebieg COVID-19 u tych osób, które stale biorą amantadynę. Byłaby to ogromna próba o wysokiej jakości naukowo. Bo można stworzyć grupę kontrolną osób, która tego leku nie bierze.

Kończąc i odnosząc się do twierdzeń ‘anonimowych osób’, że: “To nie lekarz tylko biznesmen – mówi nam anonimowy medyk z Przemyśla”, chciałbym Pana Redaktora uspokoić. A właściwie dodać, co przekazałem podczas naszej rozmowy, ale nie zechciał Pan tego zawrzeć w artykule. Zdarza się, że w przypadku pogorszenia się stanu zdrowia pacjenta albo jeśli pacjent wymaga dodatkowych badań, przyjeżdża on powtórnie bezpłatnie. Nie każda wizyta jest odpłatna. Na jedną wizytę składają się dodatkowo jedna, a czasami dwie kontrole. Takie są u mnie zasady, bo pacjent musi być monitorowany. Dodatkowo pacjenci należący do Przychodni nie ponoszą kosztów dodatkowych, mają gwarantowane bezpłatne wizyty w ramach NFZ.

Wielokrotnie zapraszałem wszelkie media do odwiedzenia mojej przychodni, zobaczenia jak ona funkcjonuje i jak wygląda badanie pacjenta. Było już wielu dziennikarzy, z każdej opcji. Zapraszam więc TOK FM oraz Gazetę Wyborczą. Nie mam nic do ukrycia. Między innymi już od 2 miesięcy szkolę lekarzy z całej Polski, jak skutecznie leczyć COVID-19. Bezpłatnie. Jeśli jednak interesują Pana Redaktora pieniądze – zapraszam na moje szkolenie i następnie zachęcam do założenia przychodni, aby się dorobić.

W trosce o pacjentów,

Lekarz Włodzimierz Bodnar, pediatra i specjalista chorób płuc

Komentarze (67)

Dodaj komentarz
 1. 11 maja 2021, 10:11
  Obejrzyj film „Tajemnice Epidemii - Sekrety Billa Gatesa” w YouTube https://youtu.be/snN4Fv-_OvQ
 2. 10 maja 2021, 13:40
  Dzień Dobry, mam pytanie. Moja mama, lat 73, przeszła covid na początku marca. Dzięki amantydynie łagodnie. Po 6 tygodniach od wyzdrowienia zaczęły się bóle mięśni, stawów, brak apetytu, nudności, wymioty po posiłkach. Ogólnie jest osłabiona i ledwo żywa, chociaż wyniki badań krwi, tomografii, usg jamy brzusznej w normie. Czy to możliwe, że to skutki uboczne stosowania amantydyny? Czy lekarze nie mają na co zwalić i stąd diagnoza?
  • 10 maja 2021, 13:42
   Jeżeli ktoś mógłby mnie wspomóc radą, to zostawiam numer tel.607309080
  • 10 maja 2021, 21:39
   Pani Agato, dokladnie takie symptomy mam bez amantadyny. To skutki po COVID-19. Trzeba duzo pic, uzupelnic elektrolity.
 3. 8 maja 2021, 16:44
  MAMM KILKA OPAKOWAŃ ORGINALNEGO VIREGYT-K FIRMY EGIS . POMOGE- kontakt zlomik@op.pl lub 888-221-519
 4. 8 maja 2021, 14:10
  Juz 489 glosow na Doktora Bodnara! Glosujcie dalej! https://nowiny24.pl/p/kandydaci/1009443
 5. 7 maja 2021, 21:08
  Panie Doktorze wielki szacunek dla Pana. Dzięki Panu i informacji o amantadynie moja mama żyje.
 6. 6 maja 2021, 9:23
  Dzień dobry, od 33 godzin stosuje lek Viregyt (najpierw 2 tabletki, później co 8 godzin jedna tabletka). Zostały Mi jeszcze 2 tabletki żeby osiągnąć 48h. Na ten moment zaczęły drżeć Mi dłonie, mam lekkie zawroty głowy. Czy jest to skutek po leku Viregyt? Czy brać następne tabletki?
  • 6 maja 2021, 12:20
   Najlepiej zostawić do siebie nr telefonu.
 7. 5 maja 2021, 14:53
  Dzień dobry! Czy wiedzą Państwo kiedy możemy się spodziewać wyników badań potwierdzających skuteczność leczenia amantadyną? Pozdrawiam:)
  • 7 maja 2021, 22:30
   Trzeba czekać. Rząd robi wszystko, żeby te badania opóźnić.
 8. 4 maja 2021, 21:27
  Nie tu lezy glowny problem. jesli przeszkoleni lekarze nie dają zastrzyowi na zapalenie płuc, to dyskusja nie ma sensu. Który pacjent przyjechał do dr Bodnara z końca Polski na zastrzyk,ten wygrał życie. Bo jeśli nikt inny tego nie robi,to i tak kierunek szpital. 30 lat temu i więcej lekarze po stwierdzeniu zap.płuc walili antybiotyk. Teraz mówią,że na covida nie ma lekarstwa! Znowu pieprzone procedury. I w tym kontekście zadyma z amantadyna jest ledwie połowa albo nawet 1/3 tematu. Bo jeśli zareagujemy ale i tak po 3/dniach gorączka, to zostajemy z ręką w nocniku czyli standardzie polskiego nieleczenia. I TO JEST SEDNO PROBLEMU a jednocześnie realny horror,który pochłonął 120 tys. LUDZI W TYM KRAJU
 9. 4 maja 2021, 18:03
  Trudno zrozumiec i pojac kto ta „nagonka“ na Doktora Bodnara kieruje. Amantadyna jest bezpiecznym lekiem, chociaz jak kazdy lek ma rowniez skutki uboczne. Ponizej wyciag ulotki Amantadyny przetlumaczony z Niemieckiego: Zapobieganie i leczenie grypy: Dzieci 5-9 lat Dawka pojedyncza: 1 tabletka Dawka całkowita: 1 raz dziennie Czas: rano, niezależnie od posiłku Dzieci od 10 lat lub od 45 kg masy ciała i dorośli Dawka pojedyncza: 1 tabletka Dawka całkowita: 2 razy dziennie Czas: rano i w południe, niezależnie od pory posiłków Dorośli w wieku 65 lat i więcej Dawka pojedyncza: 1 tabletka Dawka całkowita: 1 tabletka dziennie Czas: rano, niezależnie od posiłku Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek: w porozumieniu z lekarzem może być konieczne zmniejszenie dawki pojedynczej lub całkowitej albo wydłużenie odstępu między dawkami. Sposób użycia Nie należy przekraczać całkowitej dawki bez konsultacji z lekarzem lub farmaceutą. Jak używać? Lek należy przyjmować popijając płynem (np. 1 szklanką wody). Czas trwania użytkowania? Czas stosowania zależy od rodzaju dolegliwości i/lub czasu trwania choroby i dlatego jest ustalany wyłącznie przez lekarza. Zalecany czas stosowania wynosi 4 tygodnie w przypadku zmniejszonej czujności po śpiączce oraz 3 miesiąCent w profilaktyce grypy. Leczenie grypy powinno być zastosowane nie później niż 48 godzin po wystąpieniu choroby i kontynuowane przez 10 dni. W chorobie Parkinsona i zespole Parkinsona spowodowanym lekami, czas stosowania nie jest ograniczony w czasie.
  • 4 maja 2021, 18:05
   Mialo byc: oraz 3 miesiące w profilaktyce grypy
  • 6 maja 2021, 12:24
   Kto? Jak zawsze: ten, kto na sytuacji najwięcej zyskuje.
  • 7 maja 2021, 20:18
   Też nie mogę zrozumieć, jak można nie pomagać chorym w izolacji zostawiając ich samym sobie. Synowi lekarz powiedział,że jak mu Amantadyna psychicznie pomoże to niech bierze, żadnych wskazówek jak brać, gdyby nie schemat dawkowania Doktora Bodnara nie wiedzielibyśmy jak podawać. Robiliśmy to na własną rękę. Mam wrażenie, że specjalnie nie każe się leczyć ludzi, tylko promuje szczepionki. Znalazłam ciekawą myśl na ten temat, pozwolę sobie ją zacytować "Niezbadane "szczepionki" zamiast gazu... jaki chytry plan i jaka oszczędność sil i środków.... nie trzeba ludzi karmić, pilnować, kopać dołów na zabitych, a rodziny zrobią pogrzeby ... Ludobójstwo bez wysiłku i w białych rękawiczkach.... Czy eksperci „profesorki” rządowi przedstawili już oświadczenia o braku konfliktu interesów ??? tj. Czy potwierdzili, że nie są opłacani przez producentów szczepionek ??? NIE !!! I co więcej, nadal doradzają MZ ekonomiście i wodzowi w okularach – byłemu bankierowi …..To jest KRYMINAŁ !!! Bill G i inni bogacze o tych samych korzeniach chcą zlikwidować 7 miliardów ludzi na świecie !!! Potężne wyzwanie !!! Tych ludzi, którzy nie umrą po szczepieniach truciznami, zamierzają wykończyć głodem i brakiem pieniędzy"
 10. 4 maja 2021, 16:39
  Co można myśleć, gdy otrzymuje się informację, że test na covid-19 został opatenowany w Holandii przez niejakiego pana ROTHSCHILD RICHARD w dniu 13 pażdziernika ...... 2015 roku???!!! https://worldwide.espacenet.com/patent/search/family/072235969/publication/US2020279585A1?q=pn%3DUS2020279585A1
 11. 4 maja 2021, 8:28
  Mija rok hucpy, bezprawia i bandyctwa... A wielu wciąż ma problem z prostym dodaniem punktów i oceny sytuacji. Wyrzuć TV, radio - myśl samodzielnie. "Świat już leciał w przepaść. To WSZYSTKO zostało zaplanowane" - J.Białek/ kanał "Tomasz Sommer" www.youtube.com/watch?v=V3l4mivPnXY&t=2s
 12. 3 maja 2021, 23:03
  Do AleksAnder: Pan Doktor Bodnar szczepi swoich pacjentow, jesli takowi chca przyjac szczepionke, wiec komentarz panski jest dziwny i nie na miejscu.
 13. 3 maja 2021, 23:01
  Czy to nie Soros należy do współwłaścicieli tok fm jak i firmy produkującej szczepionki Pfizera? Jaki sponsor - takie treści.
  • 7 maja 2021, 22:32
   Soros odpowiada za całe lewactwo, jak nie na świecie, to przynajmniej w Europie.
 14. 3 maja 2021, 21:08
  Wśród licznych absurdów które są głoszone przez antyszczepów i popularyzowane na tym forum zabrakło jeszcze jednego wątku, mianowicie: o płaskości Ziemi. Wyprzedzając aktywność w tym temacie Kkk i Melioratora odpowiadam zawczasu: NIEPRAWDĄ jest iż ZIEMIA JEST PŁASKA. Wiem że nie lubicie oficjalnych danych i statystyk i tylko dane wyciągnięte z nosa uważacie za wiarygodne, to jednak podam informacje znane ludziom oczytanym od dawna; możecie poniższe dane również tradycyjnie zakwestionować. Oto dowody (już historyczne): grecki filozof Arystoteles, (żył w IV wieku przed narodzinami Chrystusa), przedstawił dowody na kulistość Ziemi wypływające z banalnych obserwacji: obserwując statki płynące w stronę portu zauważył, że wyłaniały się powoli zza horyzontu, najpierw pojawiały się czubki masztów, potem cały maszt a na końcu kadłub; wywnioskował że statki muszą płynąć po łuku. Kolejną obserwacją Arystotelesa dającą dowód na kulistość Ziemi były obserwacje zaćmienia księżyca. Arystoteles wiedział że zjawisko to ma miejsce w momencie wejścia Księżyca w obszar cienia Ziemi (w jednej linii: Słońce-Ziemia-Księżyc). Z okrągłego kształtu cienia Ziemi na Księżycu wnioskował, że Ziemia musi być kształtu kuli. Gdyby była płaskim dyskiem cień miałby kształt podłużnego paska (wyjątkiem byłaby sytuacja gdyby dysk Ziemi byłby w pionie ale takiej sytuacji teoria płaskoziemców nie przewiduje). W XVI wieku Ferdynand Magellan zorganizował wyprawę, która w trzy lata opłynęła Ziemię. Płynąc stale w kierunku zachodnim, wyprawa dotarła od wschodniej strony do miejsca, skąd wypłynęli (ujście rzeki Gwadalkiwir w Hiszpanii). Podróż ta jednoznacznie udowodniła, że Ziemia nie jest płaska, ale jest zamkniętą, sferyczną bryłą. Na przełomie XVII i XVIII w. angielski uczony Isaac Newton doszedł do przekonania, że Ziemia nie może być idealną kulą. Wziął pod uwagę masę Ziemi i wywnioskował, że ruch obrotowy musi powodować odkształcenia. Późniejsze pomiary potwierdziły jego tezę, Ziemia jest rzeczywiście spłaszczona w okolicach biegunów. Rozwój geodezji satelitarnej i nowoczesne techniki pomiarowe (astronomiczne, topograficzne, grawimetryczne) potwierdziły że Ziemia nie jest idealną kulą. W wyniku ruchu wirowego (dookoła własnej osi) powstała bryła, która nie ma swojego odpowiednika w geometrii, więc nazwano ją geoidą. O dowodach na kulistość Ziemi typu zdjęcia z kosmosu wykonane przez różne satelity specjalnie nie piszę bo wg płaskoziemców są one niewiarygodne bo każdy sobie takie zdjęcie w Photoshopie albo GIMP-ie może zrobić, a NASA jest bujdą na resorach podobnie jak kosmiczny teleskop Hubble czy Wielki Zderzacz Hadronów. Autorytetami są ludzie tacy jak Mike Hughes, który chciał poprzez samodzielny lot w kosmos udowodnić, że Ziemia jest płaska. Wybudował rakietę i wzbił się nią na wysokość 572 metrów, czyli zbyt małą by cokolwiek udowodnić. Kolejną misję w obronie „prawdy” przypłacił niestety życiem. Zabił się w sobotę 22.02.2020 koło Barstow w Kalifornii podczas lotu próbnego w napędzanej parą rakiecie własnej konstrukcji. W rozmowach z dziennikarzami przekonywał, że Ziemia jest płaska (użył słów „ma kształt frisbee”) a lot w kosmos miał to potwierdzić. Ostatecznie potwierdził jedynie że z grawitacją nie ma żartów. Niektórzy dla idiotycznej idei gotowi są zginąć. R.I.P. Antyszczepy z podobną determinacją „udowadniają” swoje absurdalne idee, typu: związek szczepień z autyzmem i depopulacją, „homologię” białka „S” do komórek organizmu, wpływie szczepionki na DNA komórki, zniszczenia szczepieniami odporności wrodzonej; szerzą też bździny że szczepionka to „sztuczny wirus” oraz inne mniej lub bardziej wyszukane brednie. Płaskoziemstwo i antyszczepionkowość to stan umysłu, gdzie nie ma miejsca na naukowe ustalenia i merytoryczną polemikę; w sektach tych Nauka jest zwalczana, deprecjonowana, ważniejsze jest to „co wydaje się guru” i co należy dalej głosić. Ideą przewodnią w tych sektach którą tłumaczy się wszystkie niezrozumiałe dla siebie zjawiska (np. mechanizmy wytworzenia odporności immunologicznej, globalne problemy demograficzne czy etiologię i patogenezę chorób) jest SPISEK, najczęściej żydowski oczywiście. Wyznawcy sekt zamiast się douczyć, powielają głupoty i kolportują dezinformację. Robią to albo za pieniądze z Kremla albo funkcjonują jako „pożyteczni idioci”. Pozdrawiam serdecznie wszystkich uciekinierów z jednej lub drugiej sekty! :)
  • 3 maja 2021, 22:02
   Mysle, ze pomylil pan forum. Nikt tutaj nie jest antyszczepionkowcem! Faktem jest, ze te tzw. „szczepionki“ sa genoterapia, a wiec medykamentem, i nie sa do konca testowane. Testy, to mozna calkiem oficjalnie sprawdzic na stronach producentow, beda zakonczone dopiero w latach 2023/2024. Jest tez oficjalnie wiadomo, ze niektorzy zaszczepieni maja powazne skutki uboczne, sa rowniez przypadki smiertelne. Nie sadze, ze chcialby pan nalezec do tej grupy?
  • 4 maja 2021, 2:08
   Jestem zaniepokojony stanem Twojego umysłu. Cały trud Twoich wypocin idzie na marne, bo poza zarysem historii szukania dowodów na kulistość Ziemi, resztę Twoich wypowiedzi stanowią brednie. Zacząłeś od zarzutu o rzekomych licznych absurdach, "które są głoszone przez antyszczepów i popularyzowane na tym forum". A może byś podał jakiś przykład czegoś, co uważasz za absurd na tym forum? Mam też do Ciebie prośbę o odpowiedź na pytania: 1) czy Ty rozumiesz dlaczego rządy Belgii i Danii wstrzymały szczepienie preparatami produkcji koncernu brytyjsko-szwedzkiego? 2) czy uważasz, że to członkowie jakichś sekt wpłynęli na decydentów w Belgii i Danii? Nie wiem, czy przy stanie Twojego umysłu jaki tutaj zdradziłeś, jest możliwa normalna dyskusja z Tobą. Obawiam się, że nie ma u Ciebie miejsca na naukowe ustalenia i merytoryczną polemikę. Mam przypuszczenie, że sam należysz do jakiejś sekty, w której nauka jest zwalczana, deprecjonowana, ważniejsze jest to „co wydaje się guru” i co należy dalej głosić. Kto jest Twoim guru? Może K. Pyrć? Może A. Horban? Ideą przewodnią w Twojej sekcie, którą tłumaczy się wszystkie niezrozumiałe dla siebie zjawiska jest SPISEK. To, że Marcin Warchoł wyleczył się amantadyną, to spisek. To, że Małgorzata Gersdorf wyleczyła się amantadyną, to jest również spisek. W swojej sekcie, zamiast się douczyć, powielacie głupoty i kolportujecie dezinformację. Powiedz szczerze - Ty tak bezinteresownie? A może za pieniądze z Kremla albo z jakiejś fundacji występujesz jako „pożyteczny idiota”? Krzysztof
   • 4 maja 2021, 11:20
    Nikt tu nie jest przeciw szczepienia. Podaj proszę jaki jest skutek długofalowy szczepień?? WHO na swojej stronie pisze że nie bierze odpowiedzialności za jakąkolwiek śmierć po szczepieniu jednocześnie promując szczepionki. Czy wie pan jaka przeszłość ma dyrektor WHO,kryminalna proszę pana. Czy wie pan kto jest dyrektorem CDC i FDA . Proszę skrupulatnie zapoznać się z życiorysami tych ludzi ale to skrupulatnie wtedy się pan nie zdziwi dlaczego ludzie nie mają zaufania. Jak mam przyjąć szczepienie ,które jest eksperymentem? Na dodatek w tv nie ma żadnych debat nad tym,dlaczego proszę mi odpowiedzieć ale konkretnie i merytorycznie dlaczego szczepionki nie są przebadane przez nasze polskie laboratoria ????
  • 4 maja 2021, 9:47
   Stara taktyka manipulacji informacją. Każda niepoprawna dla "kogoś z kasą lub władzą" teoria jest łączona z totalnie absuradalną idea jak np. płaska ziemia. Pytanie czy ten Pan napisał to bo tak uważa i bardzo go to gryzie, czy po prostuto jest opłąconą osobą tzw. troll. Angieliski raport rządowy załączony na tym forum informuje wprost, że szczepionka Pfizera jest łączona z 52000 osobami z problemami zdrowotymi po szczepieniu i 347 TOTAL FATAL OUTCOME REPORTS ( rozumiem że to zgony). Czyli na około 5 mln zaszczepionych zmarło 347 to jedna osoba na 14 700 osób. Przy zachorowaniu na Covid umiera 1 na 41 osób. Więc statystycznie szczepienie wychodzi korzystniej.
  • 4 maja 2021, 12:11
   Idź pajacu śmiecić gdzie indziej.
  • 4 maja 2021, 12:46
   Do poczytania: Y.Segal, Y.Shoenfeld 2018 Vaccine-induced autoimmunity: the role of molecular mimicry and immune crossreaction. Cellular & Mol. Immunobiology 15, 586-594. J.Lyos-Weiler (2020) Pathogenic priming likely contributes to serious and critical illnes and mortality in COVID via autommunity. J.Translational Autoimmunity 3, 100051 (doi.org/10.1016/j.tauto.2020.10051) Obie publikacje są w bazie pubmed. Wielu by chciało tam być.
  • 4 maja 2021, 17:20
   Alexiej ( tak Cie nazwałem boś przeginacz jak za komuny)..jak byś się doszkolił to wiedziałbyś, że już Egipcjanie wiedzieli że Ziemia jest kulą. Co również nie jest już tajemnicą to to, gdy powstaje jakakolwiek świadomość w jakimś miejscu, to zawsze pojawia się jakiś TROLL który zaczyna szerzyć teorie spiskowe, oczywiście te legendy. W forach internetowych o to łatwo, bo się po mordzie nie dostanie. Co do twoich "wywodów" tak istnieją sekty. I są to ludzie chorzy. Ale to że takie istnieją oznacza również, że istnieją kartele farmakologiczne, który wywierają niesamowity wpływ na politykę, i jasne jest to, że TO BANDYTYZM. Naród płaci za to życiem, a dla nich są to tylko kwoty.
  • 7 maja 2021, 22:34
   Jaxy antyszczepionkowcy? Po czym to wnioskujesz? Po tym, że krytykujemy preparat, który nie jest szczepionką, a jest tak nazywany w TV i innych mediach, które nami manipulują? Obudź się!
 15. 3 maja 2021, 17:07
  Ciagle jestem blokowana, nie wiem dlaczego?
  • 3 maja 2021, 17:07
   Indien 157 osob zmarlo na 1 milion populacji miejsce 106 globalnie Polska 1.801 osob zmarlo na 1 milion populacji miejsce 16 globalnie Pierwsze miejsce zajmuja Wegrzy z 2.895 zmarlych
   • 4 maja 2021, 23:59
    Ty z Niemiec? "Indien" Ciebie zdradza. Napisz do mnie, tworzę grupę. arka50@onet.eu
 16. 3 maja 2021, 10:52
  MAM KILKA OPAKOWAŃ VIREGYT-K . POMOGE- kontakt zlomik@op.pl lub 888-221-519
 17. 2 maja 2021, 23:57
  Tutaj skutki uboczne Pfizer (po angielsku): https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/982474/Covid-19_mRNA_Pfizer_BioNTech_vaccine_analysis_print2.pdf
 18. 2 maja 2021, 23:54
  Aktualizacja do AstraZeneca: „Należy się obawiać, że osoby zaszczepione będą musiały być leczone drogimi lekami immunosupresyjnymi. Nie można wykluczyć, że te szkody poszczepienne będa trwaly całe życie i w każdej chwili moga ponownie wywołać zakrzepy w mózgu. To działanie niepożądane dotyczy głównie młodych kobiet, u których zachorowanie na Corona raczej nie wywołuje poważnych skutków ubocznych. Firma AstraZeneca zmieniła informacje techniczne dotyczące swojej szczepionki i obecnie podaje prawdopodobieństwo wystąpienia małopłytkowości jako "częste", co odpowiada prawdopodobieństwu wystąpienia od 1 do 10 procent, jak podaje Pharmazeutische Zeitung (Rote-Hand-Brief zum AstraZeneca Impfstoff, 13.4.2021).“
 19. 2 maja 2021, 13:38
  Pomogę z viregit-k kontakt darek1988@vp.pl lub 536126859
 20. 2 maja 2021, 13:13
  Szanowny Panie Doktorze, prosze pamietac za jest Pan Wielkim Człowiekiem. Jest Pan autorytetem dla większości i naszym Bohaterem . Pozdrawiam!
 21. 2 maja 2021, 10:15
  Statystyki na 02.05.2021. zachorowało 2 800 000 zmarło 68 000. Śmiertelność populacji 2,4%. Statystki Dr. Bodnara i Amantadyny 3000 chorych zmarło 17 0,56 %. Czyli dzięki amantadynie ograniczono śmiertelność 4 razy. Czyli gdyby stosowano amantadynę to zmarło by tylko 17 000 ludzi. czyli 51 000 ludzi zmarło dlatego, że nie stosowano amantadyny;). Licząc że do doktora Bodnara zgłaszają się ludzie naprawdę chorzy, z ciężkim przebiegiem, który dotyka około 20% populacji. To z tych 20% umiera 2,4 %, czyli 12% -- co 10 pacjent. U doktora umiera ich 0,5 %. czyli co 40 pacjent. Więc przy tym założeniu, przy ogólnopolskim przyjęciu leczenia amantadyną zmarło by w Polsce 3400 ludzi, czyli uratowalibyśmy 64 600 ludzi. Dziękuję doktorze za udostępnienie schematu leczenia. Proszę się trzymać
  • 2 maja 2021, 12:08
   Jesli 68 tysiecy zmarlo na/z COVID-19, jest to 0,18% (calosc populacji zalozenie 37 milionow). Z pozytywnym PCR testem 7,57% calej populacji w Polsce, poniewaz nie wszyscy pozytywni byli tez chorzy. Jesli wiec wezmiemy te same zalozenie: 37 milionow ludnosci w Polsce, to zmarlo 17 osob -> 0,000046% na dodatek tego po tym Jak nigdzie nie dostal pomocy. I jeszcze jak na to wyglada, czekal z rozpoczeciem terapii, liczac ze samo przejdzie...?
   • 3 maja 2021, 9:58
    Chodziło mi o śmiertelność zakażonych.Dzięki
 22. 2 maja 2021, 2:56
  Niestety, dożyliśmy obrzydliwych czasów, gdzie nawet troska o zdrowie czy samo zdrowie człowieka stało się zakładnikiem niegodziwych ludzi. Kto pamięta czasy PRL, to wie że nawet wtedy nikt nie próbował wykorzystywać naszego zdrowia do celów politycznych i nikt nie pokusiłby się na to by je "wyrywać" dla osiągnięcia własnych chorych celów. Świat zwariował i jest w rękach szaleńców, którym nie po drodze z ostatkiem normalnych ludzi. Niestety nie ma na to rozwiązania, będzie jeszcze gorzej. To się jednak w pewnym czasie skończy. Prawda będzie triumfować, a niegodziwi i zakłamani ludzie odejdą w niebyt.
  • 2 maja 2021, 21:07
   https://gloria.tv/post/pPrbxV8nasot6wK4m3F7ptkML Ten film mowi dlaczego sie tak dzieje, i to na calym swiecie
 23. 1 maja 2021, 22:49
  Co to jest TOK FM? Kolejna zjadliwa mutacja Wyborczej? Przecież tego nawet nie warto cytować.
 24. 1 maja 2021, 17:41
  P. Doktorze drogi niech Pan sobie nie zawraca d..y takimi pismakami i dziennikarzynami pożal się Boże. Artykuł napisany wyraźnie na zlecenie aby zdyskredytować Pana i skuteczne leczenie (sam jestem wyleczony amantadyną), bez tele-porad i wtykania patyka do nosa. Coraz bardziej wystraszony o swój los minister od wykresów i zgonów czuje, że czas na niego nadchodzi i dlatego wypuszcza swoje pieski aby szczekały.
 25. 1 maja 2021, 11:34
  A propos testów (PCR niewiarygodnych nawet w 80%, co wykazują niezależni naukowcy genetycy), do roku 2020 lekarze leczyli choroby wirusowe, grypy, przeziębienia, itp. tylko na podstawie objawów! Słyszał ktoś o testach w minionych latach? Odpowiedź dr Bodnara jest poza tym przejawem niebywale wysokiej kultury, rzadko dzisiaj, niestety, spotykanej. Reszty wypocin takich, pożal się Boże, dziennikarzy, szkoda komentować. Dzisiaj (01.05.21) w radio TOKFM, ok. godz. 9-tej dołożyła jeszcze "swoje" do tego nieuczciwego dziennikarstwa, pani redaktor Karolina Głowacka. Wstyd, pani Głowacka. Murem za Doktorem Bodnarem! Panie Doktorze klękam przed Panem i modlę się o zdrowie i siły dla Pana! Magdalena
 26. 1 maja 2021, 10:20
  Tak trzymać Pani Doktorze ! Pięknie załatwiony kolejny siewca prawdy.
 27. 30 kwietnia 2021, 23:17
  Trzeba sobie uświadomić że nie o amantadynę tu chodzi. Dr Bodnar mógłby sobie leczyć amantadyną do końca świata i o jeden dzień dłużej, gdyby nie to, że ośmielił się krytykować Ministra tzw. Zdrowia. Minister tzw. Zdrowia jest odpowiedzialny za sposób (nie)leczenia, który doprowadził do śmierci dziesiątek tysięcy Polaków i próbuje teraz za wszelką cenę uciszyć adwersarzy. Jak Grzesiowskiego (cokolwiek byśmy o nim nie powiedzieli) i innych. Bezpieczny jest na pewno Simon, bo to raczej postać komediowa.
 28. 30 kwietnia 2021, 22:22
  Szanowny Panie Doktorze. Zauważyłem błąd logiczny w artykule "Jaka jest skuteczność i bezpieczeństwo leczenia amantadyną? Czas na twarde dane prosto z NFZ". W artykule błędnie jest napisane "dlaczego pacjent wykupił lek kilka dni po jego ordynacji", a powinno być odwrotnie tzn. dlaczego pacjent ordynował lek kilka dni po jego wykupieniu". Po poprawieniu mój post proszę usunąć. Pozdrawiam i trzymam za Pana kciuki.
  • 30 kwietnia 2021, 23:50
   Panie Staszku, to lekarz ordynuje lek, to znaczy zaleca jego stosowanie i przepisuje go pacjentowi w postaci recepty. Pacjent po zaordynowaniu leku przez lekarza może wykupić lek w aptece.
 29. 30 kwietnia 2021, 12:53
  To jest taka straaaaszna pandemia i wirus, że une eurokomuniści EU właśnie przegłosowały ustawę TERREG = cenzura i blokowanie wolności wypowiedzi w interecie pod płaszczykiem „treści terrorystycznych”, w ciągu 1h od publikacji!!. I tak, jeśli będziesz kwestionował działania tych marionetek w związku z WuhanGates-wirusem = to zostaniesz terrorystą! A np. niemiecki wywiad będzie śledził koronasceptyków, bo -„to są wrogowie demokracji”, -„są niebezpieczni dla bezpieczeństwa państwa”. Wkrótce i u nas. Wracając do danych PLANdemii: w ciągu roku na samego WuhanGates-wirusa zmarło w Polin 5200 osób (no co również nie ma twardych dowodów, sekcji zwłok, ...ale jest szybka kremacja). Jednocześnie, w tym samym okresie na nowotwory zmarło 130 000 osób! Rok w rok, narastająco! I nie dość, że nie ogłoszono rako-pandemii, to jeszcze blokuje się leczenie w/w pacjentów, a RoundUp (glifosat) i inne chemie dalej leją się cysternami u rolników bez ograniczeń i jakiejkolwiek kontroli. Rozumiecie?
 30. 30 kwietnia 2021, 10:35
  Drogi Doktorze, jesteśmy sercem i modlitwą z Panem i dziękujemy za codzienny trud na rzecz ludzi i naszego narodu; jedyne co budzi nasze obawy to sytuacja gdy ma się COVID a objawy są tak skąpe, że się o tym nie wie i nie podejmuje leczenia; a potem pojawiają się powikłania po COVIDOWE; Czy to jest częsta sytuacja? Prosimy o jakiś wpis/artykuł na ten temat Doszliśmy do sytuacji gdzie rozgłasza się że prawie każdy objaw (kaszel, katar, wysypka, biegunka) może być objawem COVIDA; potrzeba to w prawdzie skomentować, bo wielu panikuje
  • 30 kwietnia 2021, 11:42
   Szanowna Pani Justyno, zbliża się kilka dni świąt, dajmy chwilę oddechu Panu Doktorowi z wdzięczności za jego pracę. Przestańmy wariować. Stres powoduje osłabienie odporności. Pójdźmy na spacer.
 31. 30 kwietnia 2021, 8:26
  Panie Doktorze, Ten artykuł został napisany na zamówienie ludzi, dla których fakt istnienia leku mogącego wspomagać leczenie covid jest niewygodny! To jest niesamowite, że dla chęci zysku ci ludzie są w stanie uśmiercić tysiące osób poprzez blokowanie dostępu do leczenia... Życzę dużo sił i niezłomności w walce o lepsze jutro!
 32. 30 kwietnia 2021, 7:14
  Nie wiadomo co gorsze, zbrodnie i bandytyzm korpo-globalistów, czy ogłupienie i bierność narodu. Ich nienawiść do tanich i skutecznych leków (m.in. iwermektyna, amantadyna itd) calkowicie ich dekonspiruje - poza wieloma innymi bandytyzmami. Miała być walka z pandemią w obronie ludzi, a jest walka z ludźmi w obronie PLANdemii. Ciekawe, jak głęboko sięga eugeniczny syndykat klanu Rotszyldów, Rokefelerow, Morganów?. Szczepionkowy alfons Gejts, podobnie jak Soros - to tylko ich frontmeni (oraz sponsorzy takich mendiów, jak Zydborcza i TokFM, i inne mass-mendia dezinformacji)
  • 30 kwietnia 2021, 7:55
   Szukaj prawdy w niezależnych, małych mediach - póki jeszcze są. Unikaj mass-mediów, radia, TV - wszystkie należą do tych samych, co mają banki, rządy, BIGfarma, BIGtech. WHO, ONZ -------- !! Aby lepiej zrozumieć naszą tragiczną sytuacje oraz świat w którym żyjemy polecam "szybki kurs" - książki Józefa Białka: Czas Niewolników, Czas Spekulantów, Czas Sodomy, wyd. Wektory + oraz jego wywiady na youtube, np. ostatnie na kanale "GŁOS Obywatelski". / Wpisz haslo wyszukiwania na YT "CZAS SODOMY BIAŁEK".... Wojna już trwa.
 33. 30 kwietnia 2021, 2:46
  Panie Bodnar! Może spróbuję panu nieco z mojego punktu przybliżyć na te zagadnienia temat. Pan na pewno doskonale sam wie, że będzie Pan atakowany. W artykule chodzi o to, aby takich ludzi jak Pan - de facto wybić z równowagi duchowej. Dwa takie przypadki już obserwowałem, w Niemczech jeden to lekarz Ryke Gerd Hamer a drugi (nie lekarz) to Lothar Hirneise. Temat zainteresował mną ale po prostu ja wierzę w swoją intuicję. Hamer sporządził podczas swojego życia cały katalog schorzeń na raka, i zdecydowanie nie polecał chemoterapii. Twierdził, że rak ma swoje przyczyny natury metafizycznej, gdzie pacjent poprzez życiowy szok, może rozwinąć raka. Obadał to stworzył cały katalog przyczyn tak jakby zrobił klasyfikacje. Ze na przykład kobieta która rozwija raka piersi, to ma coś z jej szokiem, do czynienia, konfliktem rewirowym. Osobiście miałem okazję trochę posprawdzać te teorie. I powiem jest wysoka trafność. Jak leczyć? Rozwiązać konflikt. Nie istotne to na temat, co dla Pana jest istotne, Hamer znalazł wielu ludzi którzy go popierali, Uniwersytety nie mają tego sprawdzać. Bo uzależnione są od firm farmaceutycznych. Lothar Hirneise natomiast podszedł do tematu inną drogą, i badał na całym świecie jak się leczy chorych na rakach. Wyszły absolutnie absurdalne wręcz wyniki. Rakowcy w Etiopii są leczenie chemoterapią tak jak u nas - to kraj biedny - a dzieci są niedożywione, bo na to nie ma środków. On ma swoją klinikę i ma sukcesy leczenia. Udowodnione, niestety na pewno nie dużo. O co konkretnie chodzi doktorze Bodnar: to oczywiste musi być dla Pana że konkuruje Pan o leczenie pacjentów którym Europa kupuje szczepionki na Covid-19. Akurat Pani Ursula von der Lehen kupiła 1,8 MILIARDA szczepionek od firm amerykańskich. Firmy te nie muszą brać na siebie odpowiedzialności w wypadku zgonów, nie muszą dawać jakichkolwiek gwarancji. A jeśli chodzi o Pana amantadynę? Substancja ta już dawno nie jest objęta prawami patentowymi, także produkować może ją każdy. Czyli Europa i firmy farmakologiczne postanowiły nie szukać leku, tylko wyszczepić naród. Tyle że skoro amantadyna działa, to po co się szczepić? Ten dziennikarz po prostu dostał nakaz nie mówić dobrze o amantadynie. Albo go przymuszono do krytycznego artykułu, albo po prostu dostał taką ilość pieniędzy że postanowił nie pisać to co widział. Musi się Pan niestety liczyć z takiego rodzaju prześladowaniami. Mają one na celu wygłuszyć Pana wynalazek, w tym celu aby ludzie wzięli szczepionki. A że politycy i w Niemczech i w Polsce są promotorami szczepionek, i tak układają plan szczepień aby krył się on, za ociepleniem wiosennym, co idzie w parze. Ja obserwuję statystyki. Np. mówi się że Portugalia tylko przez rygor Lockdownu zwalczyła Covid 19. O czym się absolutnie nie mówi: w Portugalii nowe infekcje zaczęły w tym momencie spadać gdy już się tam ociepliło. I wyszło słońce. Co dzieje się na półwyspie iberyjskim, we Włoszech i na Bałkanach. Chodzi o produkcję witaminy D. Która w pierwszej fali była podawana w Barcelonie i zaobserwowano niższą śmiertelność jak i łatwiejsze przebiegi. W każdym razie Europa stawia na wyszczepienie narodu... a nie na leczenie środkiem który nie jest dla firm farmaceutycznych jakimś lukratywnym interesem. Na szczepionki mają patent, na amantadynę nie. To w sumie proste. Te firmy starają się wynaleźć non stop nowe patenty, na tym robi się kasę. Stare dobre leki się wycofuje, w to miejsce. Osobiście dziękuje Panu za wysiłek. Mnie Covid-19 jeszcze nie trafił, ale u mnie to całkiem możliwe, gdyż i żona i siostra to pielęgniarki.
  • 30 kwietnia 2021, 3:00
   Sorry za błędy, jest już późno. Ale sens oddają.
 34. 29 kwietnia 2021, 18:58
  Jest tak: - zajmują Panu czas; - dba Pan o innych, zaniedbuje siebie; - inni stracą. Dlatego: - proszę odpuścić sobie kopanie się z koniem, to niewarte splunięcia. Czy słoń przejmuje się trawą, gdy ta łaskocze go w piętę? Czy dąb obchodzi, że świnia się o niego czochra? I tak dalej, i tak dalej. Ergo, proszę robić swoje, bardziej o siebie dbając. Będziemy mieli większe szanse w razie jakby :-). Serdeczności!
 35. 29 kwietnia 2021, 18:12
  Raczej nie odpowie. Czytałem ten artykuł. Odniosłem wrażenie kiepskiej manipulacji danymi. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Jednego akapitu Pan nie dokończył. Jeżeli według światowych danych na COVIDOWE zapalenie płuc umiera od 10 do 22%, to z tych 3000 wyleczonych powinno być nie mniej niż 300 do 660 ofiar śmiertelnych. To gdyby jednak ów "redaktor" tu jednak zajrzał i przeczytał. Choć konstruktywnego myslenia i tak po nim nie sposób oczekiwać.
 36. 29 kwietnia 2021, 16:28
  Zgadzam sie w zupelnosci z wypowiedzia Pani Justyny. Niesamowite, jak mozna manipulacjami oczernic wspanialego czlowieka i lekarza. Praktycznie rzecz biorac, mozna kazdego czlowieka przedstawic w niekozystnym swietle, takie sa podstawy propagandy. Cale szczescie Polacy, przede wszystkim ci starsi, znaja takie manipulacje z czasow komuny. Osobiscie znam bardzo wielu ludzi, ktorzy z pozytywnym wynikiem COVID-19, kupili Viregryt-K i leczyli sie na wlasna reke. Dzisiaj sa zupelnie zdrowe i bez dolegliwosci pocowidowych. Znam tez ludzi, ktorzy nie leczyli sie amantadyna, dzisiaj maja duze problemy zdrowotne i niestety na pomoc musza bardzo dlugo czekac. Tym samym, chce powiedziec, ze ta liczba ludzi wyleczonych sposobem Pana Doktora w rzeczywistosci jest duzo wyzsza. Statystyki mowia w takich wypadkach o co najmniej pieciokrotnie wyzszej liczbie, nizeli ta oficjalnie znana, czyli nie trzy, a pietnascie tysiecy wyleczonych sposobem Pana Doktora!
 37. 29 kwietnia 2021, 15:58
  Szanowny Panie Doktorze, powinien Pan rozważyć wytoczenie procesu Janczurowi.
  • 29 kwietnia 2021, 18:24
   Uważam podobnie. Za to sugerowanie 17 zgonów po amantadynie. Ten artykuł wygląda na jakąś szerszą akcję. Na SN(Szkoła Nawigatorów) jest tekst z wyszczególnieniem rozdysponowania kwoty ponad 16 mln zł przez rząd na propagandę szczepionkową w mediach.
  • 30 kwietnia 2021, 2:50
   Osobiście bym odradził tej drogi. Wiem że ludzie myślą, że gdy się ma rację to łatwo wygrać proces. Powiem co będzie w tym wypadku. Sędzia jest zdany w tym wypadku na ludzi po fachu, ściągną więc organizację etyczną, w tym zakresie, dwóch lekarzy którzy nie potwierdzą, itp. I wtedy się to nazywa, in DUBIO PRO REO... Więc takiego procesu się nie wygra.
 38. 29 kwietnia 2021, 15:12
  Gazeta wyborcza i radio TOKFM to badziew. Tego nie należy czytać i słuchać. Co to kogo obchodzi, ile recept było wypisanych. Covid dla mnie to pewnego rodzaju "O to wielka tajemnica wiary".
  • 30 kwietnia 2021, 2:55
   Tych mediów wszelkiego rodzaju nie należy ani czytać ani słuchać. Żyjemy obecnie w tych samych czasach gdy ZSRR, miało swoją gazetę PRAWDA a Polska Trybunę ludu. Różnica polega na tym, że wyciągnięto wnioski, i gdyby była tylko jedna PRAWDA, to ludzie by się z tego tylko śmieli. Teraz macie Fakt, Onet, WP.PL, i jak się te gazety jeszcze nazywają i na swój sposób jest to to samo, tylko dla akademików jest no WYBIÓRCZA a dla pracowników FAKT. A fakt należy do Springer, tak samo jak Bild w Niemczech. FAKT ma tylko wyższy poziom, ale w gruncie rzeczy stoi tam napisane ostatnie G. Dlatego ja osobiście telewizji nie oglądam, gazet nie czytam, szukam źródeł alternatywnych.
 39. 29 kwietnia 2021, 13:34
  Szanowny Panie Doktorze, ja i moja rodzina mamy do Pana ogromny szacunek. Uratował Pan życie mojemu tacie, mamie oraz siostrze (tato i siostra obustronne zapalenie płuc, 30% płuc zajętych - potwierdzone tomografem, saturacja 84). Przez 2 tygodnie szukaliśmy jakiegokolwiek lekarza który by zbadał i ich osłuchał - bezskutecznie! Siostra miała już straszne duszności, tato ledwo oddychał (gorączka nieodpuszczała mimo 2 mocnych antybiotyków doustnych). Lekarze traktują ludzi chorych na covid jak trędowatych (nikt ich nie chce nawet zbadać). Pan doktor jest wyjątkiem i tylko Pan, mimo ogromnego zmęczenia nas przyjął, zbadał, postawił diagnozę i zastosował jak się okazało bardzo skuteczne leczenie. Dzisiaj mija juz prawie miesiąc od pierwszych objawów. Wszyscy zrobili badania kontrolne i są ZDROWI! Byłam kilkukrotnie świadkiem iż mimo braku wolnych miejsc na wizytę Pan nigdy nie odmówił jak chory poprosił o przyjęcie. Dlatego też gdy przeczytałam wczorajszy artykuł Tok FM byłam oburzona i jednoczesnie wstrząśnięta jak można pisać takie rzeczy o osobie, która jako jedyna realnie leczy ludzi na covid! Komuś bardzo zależy aby Panu zaszkodzić (czyżby to byli Ci wszyscy wygodni lekarze którzy "leczą" teleporadami?) Jakim prawem ktoś wyciągnął również nasze dane (bo bylismy Pana pacjentami) o wizycie, tym co dr przepisal i kiedy zrealizowana była recepta? Gdzie jest ochrona danych osobowych. To zdecydowanie nadaje się do prokuratury! Odnośnie statystyk... znam bardzo duuuużo osób, którym amantadynę przepisał inny lekarz, a leczyli się u doktora. Wiem też, że ludzi, którzy leczyli się sami amantadyną (bo lekarz rodzinny oferował im tylko apap przy zapaleniu płuc) jest znacznie więcej. Co oznacza, że dr uratował życie wielu tysiącom ludzi! Dziękuję z całego serca w imieniu swoim i moich najbliższych. Pozdrawiamy serdecznie! Justyna z rodziną