Zadzwoń do nas: 16 677 00 79, 16 671 87 77

ul. św Jana 32, Przemyśl Mapa

Kwi 8

Ministerstwo Zdrowia: Pacjenci mają sami otworzyć przychodnie, więc niech decydują o leczeniu amantadyną?

Skoro Ministerstwo Zdrowia oczekuje od pacjentów, by sami otworzyli swoje przychodnie POZ, bo samo Ministerstwo nic nie może zrobić, to dlaczego jednocześnie nie pozwala się pacjentom na wybór terapii leczenia COVID-19, w tym amantadyną?

Zacytujmy pierw komentarz rzecznika Ministerstwa Zdrowia, Pana Wojciecha Andrusiewicza z 6.04.2021:

– Niestety, my nie mamy wpływu na to, czy przychodnia się otworzy, czy nie. (…) to musi być też wymóg skierowany ze strony pacjentów cały czas. 

Jednocześnie Rzecznik wtóruje:

– Na świecie nie ma żadnych wiarygodnych danych dotyczących amantadyny i oddziaływania na COVID-19. To nie jest kwestia tylko Polski, że Polska nie prowadziła badań nad amantadyną – odparł Andrusiewicz.

– To w naszym kraju panuje przekonanie, że na siłę powinniśmy jak najszybciej z początkiem covidu wdrażać badania nad amantadyną – dodał. (… ) my obserwujemy również pacjentów po amantadynie w stanach ciężkich, obserwujemy też zgony.

Zapytam wprost: czym Panu zaszkodziła amantadyna, że została zastosowana w leczeniu chorych pacjentów – nawet jakby nie pomogła? Proszę podać jakie niepożądane działania ma amantadyna. W jaki sposób zaszkodziła i kogo zabiła? Albo kto z powodu zażywania amantadyny umarł? Z jakimi lekami amantadyna powoduje interakcje? W jaki sposób przyczynia się do pogorszenia stanu zdrowia i finalnego zgonu? Proszę o przytoczenia faktów popartych naukowo.

Chciałem tu publicznie przypomnieć, że to ja staram się leczyć pacjentów według najlepszej wiedzy, przekonania i umiejętnościami. Przytaczanie przez licznych doradców, że to ja popełniam przestępstwo stosując ogólnodostępny i zarejestrowany od dziesiątek lat lek poza wskazaniami jest sprzeczne z etyką lekarską??? Zwłaszcza jeśli lek może pomóc w ratowaniu zdrowia i życia, gdy nie mamy nic w zamian? Jeśli uważam, że jestem w stanie uratować choćby jednego pacjenta a nie zrobił bym tego, byłoby to niezgodne z moim przekonaniem. Nie byłbym wart zawodu lekarza. 

Ministerstwo Zdrowia jest niepocieszone, bo wymusza się badania nad amantadyną na siłę … to ogłoście od razu wyniki badania, że nie wykazały skuteczności amantadyny! Po co czekać? Proszę jednocześnie pozbawić mnie prawa wykonywania zawodu, bo nie chcę być lekarzem w tak zakłamanym kraju.

Ministerstwo Zdrowia twierdzi, że “nie możemy eksperymentować na ludziach amantadyną” a jednocześnie Pan Rzecznik chwali się, że nie ma wpływu na lekarzy, by się otworzyli. I to sami pacjenci powinni wpływać, aby zaczęli ich badać i przyjmować. To po co w ogóle jest potrzebne Ministerstwo Zdrowia? Trzymając się tego toku myślenia, to ludzie chcą, aby ich leczono amantadyną! Nie widzę żadnego konfliktu, czy punktu spornego. Tego się trzymajmy, aby pacjent decydował jak i gdzie chce się leczyć. Aby w końcu był wybór! Skończmy z bezzasadnymi procedurami, które jak widać ograniczają prawa pacjentowi.

Twierdzenie, że ludzie zmarli po amantadynie jest przynajmniej “mieszaniem faktów”. Prawdziwym jest: zmarli z powodu COVID-19, mimo, że brali amantadynę. Proszę pochwalić się efektami leczenia szpitalnego, tak chlubnie nazwanych covidowych. Jaki pracuje tam personel, jakie ma doświadczenie – choćby w leczeniu zapaleń płuc (jednocześnie nikogo nie obrażając, czyli ginekologów, reumatologów, gastrologów, czy nawet chirurgów, bo na pewno są fachowcami w swoich specjalizacjach). Być może ja, jako specjalista chorób płuc, zostanę w ciągu kilku miesięcy wybitnym ortopedą, czy chirurgiem? Jakie są wyniki takiego leczenia, takiego przydziału lekarzy, widać w codziennych statystykach.

Proszę pochwalić się Panie Rzeczniku, ilu pacjentów jest wypisywanych z oddziałów, często niedoleczonych z powikłaniami? Bo w tych szpitalach powikłania płucne są leczone przez ginekologów. To i tak olbrzymi sukces, że umiera ‘tylko tyle osób’ i jest to tylko zasługa tych lekarzy, nie Ministerstwa. Proszę odpowiedzieć, w jak wielu szpitalach pacjent na koniec leczenia ma przynajmniej wykonane badanie kontrolne RTG płuc, by ocenić dalsze rokowania? Dowiemy się, jak wielu pacjentów będzie miało nieodwracalne zmiany, włóknienia płuc itd. Może przyjdzie jeszcze czas na takie podsumowania.

Przy okazji, bardzo proszę wykazać z danych przyjęć pacjentów, z jaką saturacją są przyjmowani pacjenci na oddział, ilu z nich zostało przyjętych z saturacją powyżej 90%? Przecież Pan Rzecznik określił, że spadek saturacji poniżej 94% jest wskazaniem do przyjęcia na oddział. Jak wielu pacjentom odmówiono przyjęcia mimo niższej saturacji? Myślę, że te osoby i ich rodziny, którym odmówiono w tej sytuacji wysłania karetki, czy przyjęcia do szpitala, mają koronny argument do pozwania w celu uzyskania odszkodowania.

Jakie skutki uboczne daje amantadyna, że jest tak dyskredytowana? Co uszkadza i co zaburza, jeśli podamy ją w chorobie COVID-19? Jakie są trwałe uszkodzenia po podaniu amantadyny, proszę przytoczyć kilka?

Ja nie zasłaniam się objawami niepożądanymi. Przytoczę ulotkę:

Amantadyna: przeciwwskazania i skutki uboczne

Podobnie jak każda inna substancja czynna, amantadyna może wywoływać różne działania niepożądane. Wśród najczęściej występujących u pacjentów zalicza się: zawroty głowy, bezsenność, drgawki, obrzęki, halucynacje oraz problemy z koncentracją.

A może poniższe opisy bardzo niepokoją ministerstwo?

Z częstością niemożliwą do ustalenia na podstawie dostępnych informacji zgłaszano: dziwne nieodparte zachowania, jak niekontrolowany zakupoholizm, silna chęć do ryzykownego hazardu, przejadanie się lub kompulsywne objadanie, nasilenie lub zaburzenie libido oraz nietypowo niską temperaturę ciała <35ºC (dzieci są bardziej narażone na jej występowanie). Wszystkie objawy niepożądane mijają po odstawieniu leku. 

A może właśnie te opisy niepokoją Ministerstwo? Proszę porównać do innych leków pospolicie stosowanych w COVID-19. Czy ktoś czyta ulotki tamtych leków?

Wróćmy do samego leczenia amantadyną. Wyjaśniałem już wiele razy, że na pierwszym etapie choroby COVID-19 bez powikłań wystarcza podanie samej amantadyny, która hamując replikę wirusa powoduje ustąpienie choroby oraz nie dopuszcza do powikłań. Niestety po mutacjach SARS-CoV-2 ze względu na duża zjadliwość, często już w pierwszych dniach infekcji dochodzi do powikłań wielonarządowych i ich uszkodzeń.

W następnych etapach choroby zgadzam się z twierdzeniem, że amantadyna nie jest lekiem na wszystko. W okresie powikłań, w zależności od objawów, amantadyna jest tylko jednym z elementów leczenia (jako lek przeciwwirusowy). Przede wszystkim konieczne jest badanie lekarskie. W zależności od stanu pacjenta, stosuje się różne leki przeciwzakrzepowe, leki wziewne, antybiotyki doustne czy domięśniowe/dożylne, leki przeciwzapalne, przeciwgrzybicze, immunosupresyjne, nawadnianie, leki jelitowe i wiele innych. Należy pamiętać, że pacjenci mają wiele chorób przewlekłych i w każdym wypadku może dojść do ich zaostrzenia, niezależnie od samej infekcji COVID-19, która też może je nasilić. W szpitalach jest wiele opornych szczepów bakteryjnych, które stwarzają duże zagrożenie w deficycie odporności. W leczeniu ważne też jest doświadczenie lekarza i całego personelu medycznego. Ważne jest, na jakim etapie jest wdrożone i jak szybko, aby nie dopuścić do trwałych uszkodzeń.

To jak z tą amantadyną jest? Czy ma być w sama w sobie cudownym lekiem, która uzdrawia wszystkich? Przynajmniej, jak twierdzi wielu wybitnych polskich specjalistów, którzy porównują jej doskonałość do wody święconej, czy gumy do żucia, czy cukierków? Jest to niezwykłe wyróżnienie! Cytując tych specjalistów: “Wszyscy doskonale wiemy, że amantadyna nie działa i nie będzie działać. Przecież ludzie brali amantadynę i jednak umarli”. Za to wszelkie doniesienia o innych potencjalnych lekach są ‘godne rozważenia i zbadania’. Ale amantadyny nie powinno się badać, ona wręcz zabija. Jest solą w oku wielu wybitnych specjalistów. Spotykałem się wiele razy, że lekarze przypisują w COVID-19 inne leki przeciwwirusowe, jak Tamiflu, czy Groprinosin. Nikomu to nie przeszkadza. A może jednak też są przestępcami, bo wypisali lek poza wskazaniami? 

Zapraszałem wszystkie media, zapraszam także Ministerstwo Zdrowia do mojej przychodni w Przemyślu. Czyli aby Pan Rzecznik faktycznie się zainteresował, jak wygląda leczenie. Posłuchałby Pan ludzi, jak wygląda leczenie w praktyce i komu tak bardzo zaszkodziłem. I ilu jest wdzięcznych ludzi za uratowanie im zdrowia i życia mimo wcześniejszego braku pomocy i trzymania się ministerialnych procedur. Może nie warto tego ignorować? Jeśli nie stać Pana Rzecznika na transport, zapłacę za Ubera, pokryję także wszelkie koszty za stracony czas. Obecnie przyjeżdżają do mnie lekarze z całej Polski na bezpłatne szkolenia. Nie mam niczego do ukrycia. Chcę im pokazać, że tą chorobę się leczy. Żeby jej się nie bali. Jestem w stanie podzielić się wszelką wiedzą z Ministerstwem i przygotować zakres szkoleń dla lekarzy, by wdrożyć je ogólnokrajowo. Od zaraz. Pytanie tylko, czy Ministerstwo jest zainteresowane i cokolwiek może? Skoro nie jest nawet w stanie nawet otworzyć przychodni.

Być może część z Państwa czytających ten tekst się zawiodło na amantadynie. Mimo jej stosowania, Wasi bliscy zmarli, bo rzekomo nie pomogła. Niezwykle ciekawe jest, że zawsze gdy coś się złego dzieje w COVID-19, to wina amantadyny, a nie samej choroby. Mimo że dokładnie takie same objawy mają osoby, które tego leku nie biorą. W taki sposób można zdyskredytować każdy istniejący lek na świecie. Jeśli ktokolwiek pochopnie wyciąga wnioski, niepoparte wiedzą o samym leku, jego mechanice, przebiegiem samej choroby a przede wszystkim czy i jak były leczone powikłania, nie powinien się wypowiadać w kwestii leczenia i skuteczności. Trzeba zadać sobie pytanie, jak można leczyć pacjenta, jeśli się go w ogóle nie bada, nie monitoruje jego stanu? Wiele razy podkreślałem, że choroba COVID-19 jest niezwykle podstępna, często na początku przebiega pozornie łagodnie, a mimo to wiele pacjentów ma już choćby zaawansowane wielonarządowe zmiany zapalne.

Z własnych obserwacji mogę stwierdzić, że gdy brak jest prawidłowej diagnostyki (pomijając katastrofalne zalecenia leczenia i ich prowadzenie), można ponieść klęskę na każdej płaszczyźnie. Pan Profesor Kuna w jednym z wywiadów powiedział, że w tej chorobie dochodzi do wielu powikłań, włączając włóknienia płuc, które finalnie mogą się kwalifikować do przeszczepów w celu ratowania życia. O ile pacjent wcześniej nie zmarł z powodu niewydolności krążeniowo-oddechowej. 

W tej chorobie możemy mówić o różnym przebiegu i nasileniu odczynowości organizmu. Czyli na przykład ciężkiej odpowiedzi immunologicznej już na pierwszym etapie choroby. Jeśli mówimy o całokształcie leczenia zaawansowanej postaci choroby COVID-19, to amantadyna jest ważnym elementem, jednocześnie jednym z wielu w celu prawidłowego leczenia. Przystępując do leczenia, trzeba pacjenta zbadać, ocenić stan zaawansowania choroby, przewidzieć jej przebieg w razie jej zaostrzenia – bo zanim amantadyna zadziała, potrzeba jeszcze 2-3 dni. I w razie potrzeby je natychmiast korygować.

Jeśli ktoś nie ma doświadczenia w leczeniu choroby COVID-19, to nawet najlepszy lek wszystkiego nie załatwi. Przypominam, że przed COVID-19 także były zapalenia płuc, tam nie trzeba było amantadyny a ludzie mimo to umierali. Należy pamiętać, że samo zapalenie płuc jest niebezpieczne dla zdrowia i życia, a w szpitalach mamy wiele szczepów bakterii o wysokiej oporności i zjadliwości. Choroba COVID-19 daje spore i odległe nieodwracalne powikłania w przypadku braku doświadczenia. Jednak przy prawidłowym podejściu i wyszkoleniu, można ją doskonale leczyć na każdym etapie.

Na koniec chciałbym się odnieść do wielu pytań, jakie pacjenci zadają:

– Czy amantadyna pomoże na respiratorze? Na tym etapie dochodzi do niewydolności wielonarządowej, w tym niewydolności nerek. Podanie na tym etapie jest bardzo późne, jednocześnie do rozważenia.

– Często pojawiają się komentarze, że przyjeżdża pogotowie do COVID-19 i udziela doraźnej pomocy. Od kiedy ratownicy są od leczenia takich chorób? Jakie mają przygotowanie pulmonologiczne? Rolą pogotowia jest interwencja w przypadku zagrożenia zdrowia i życia, chwała im za to. Ale nie zajmują się diagnozą i leczeniem zapalenia płuc.

– Mogę w kółko powtarzać, ale nic się na ten moment nie zmienia … Kto Was badał? Kto Was monitorował? W pierwszym etapie choroby często nie ma kaszlu, duszności. Ale jednocześnie są już zmiany osłuchowe świadczące o zapaleniu płuc, mimo tak dobrej saturacji. Saturacja nic nie wnosi na pierwszym etapie. A gdy zaczyna spadać i pojawiają się duszności, świadczy to o zaawansowanym etapie choroby i ciężkim przebiegu, od którego czasami nie ma już odwrotu. Pocieszanie się dobrą saturacją na początku choroby jest drogą donikąd.

Ten Apel kieruję do Ministerstwa Zdrowia i lekarzy. Ostatniej doby zmarło blisko tysiąc osób na COVID-19. Najbliższe tygodnie zapowiadają się bardzo źle. Czy nadal możemy zgadzać się na masowe umieranie Polaków i potencjalnie milionów, którzy będą mieć trwałe powikłania do końca życia? Robimy cały czas to samo i jednocześnie dziwimy się, że nic się nie zmienia? Dlaczego nie chcemy niczego zmienić?

Z poważaniem,
Włodzimierz Bodnar
pediatra, specjalista chorób płuc

Komentarze (70)

Dodaj komentarz
 1. 16 kwietnia 2021, 16:50
  Szanowny Panie doktorze Dziękuję bardzo panu za tą walkę o ludzi, o ich zdrowie i dzielenie się doświadczeniem. Szkoda że musi też pan walczyć z głupotą i złą wolą. Życzę dużo sił i nie poddawania się zniechęceniu. Odpowiedz
 2. 14 kwietnia 2021, 12:49
  Dziękuję Panu doktorowi Bodnarowi za zaangażowanie i nie poddanie się presji MZ i części lekarzy. Czekam z niecierpliwością na wyniki badań. Odpowiedz
 3. 14 kwietnia 2021, 10:13
  Pragnę Wszystkim przypomnieć, że Polska podpisała porozumienie helsińskie, na mocy którego lekarz ma prawo podjąć nietypową ( poza proceduralną ) terapię, jeśli pacjent poinformowany się zgadza i jeśli typowe standardowe środki nie dają lub dają mierne efekty. Restrykcje wobec dr Bodnara są bezprawne . Odpowiedz
 4. 13 kwietnia 2021, 18:57
  Podziwiam Pana Doktora. Proszę o kontakt do jakiegoś przeszkolonego lekarza z Lublina lub okolic. Moja mama po dwóch dawkach szczepionki Pfizera została zakażona. Okazało się to wczoraj. Dziś o godz. 19 miała 37,5 C. Nie mam do kogo się zwrócić o pomoc. Wszędzie spotykam się z ignorancją. PILNE! Odpowiedz
 5. 13 kwietnia 2021, 12:50
  https://aeronet.cz/news/video-lekar-identifikoval-desiveho-parazita-na-sterove-tycince-antigenniho-testu-zkoumaneho-pod-mikroskopem-na-uniklem-videu-jedna-se-o-hlistice-strevni-parazity-na-kterych-vedci-v-polovine-roku/ Artykuł po czesku. Można przepuścić przez tłumacza. Stwierdzono, że chińskie testy są skażone parazytami. Nie wiem kto jest producentem testów stosowanych w Polsce. Podobno do zakażenia Sarscov2 dochodzi poprzez jelita i może stąd te biegunki u części chorych. Jeśli tak jest, łatwiej zrozumieć działanie iwermektyny czy HCQ. Odpowiedz
 6. 13 kwietnia 2021, 9:16
  Złóż wniosek o pożyczkę pod adresem NOVELTY FINANCE (noveltyfinances@gmail.com) z oprocentowaniem 3%. Niezależnie od tego, czy chcesz ożywić swój styl życia, czy też masz nieoczekiwany wydatek, z którym musisz sobie poradzić, pożyczka z NOVELTY FINANCE to opłacalny sposób na realizację tego celu. NOWOŚĆ FINANSE jest elastyczna: możesz pożyczyć do 5 milionów euro (5 000 000,00 euro), z odpowiednimi okresami spłaty od 6 miesięcy do 30 lat. Oferujemy szeroką gamę pożyczek osobistych, biznesowych, mieszkaniowych oraz pożyczek konsolidacyjnych, które można dostosować do zmieniających się potrzeb i okoliczności z oprocentowaniem 3%. Jak aplikować: Złożenie wniosku o pożyczkę jest szybkie i proste! Firmy lub osoby zainteresowane ubieganiem się o pożyczkę w Novelty Finance, które potrzebują więcej informacji na temat JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK, powinny WYSŁAĆ E-MAIL na adres (noveltyfinances@gmail.com) aby uzyskać więcej informacji i ustne instrukcje. Zastosować. Odpowiedz
 7. 13 kwietnia 2021, 6:09
  Witam. Poszukuje lekarza z okolic Bielska-Białej, który oslucha osobę chorą na covid. Na amantadynie 10 dni, uciążliwy kaszel, od 3 dni właczony Augmentin. Mój nr 513176611. Odpowiedz
 8. 12 kwietnia 2021, 21:57
  Bardzo Państwa proszę - podajcie proszę namiar do lekarza, który jest przeszkolony i jest w stanie dojechać w okolicach Warszawy do pacjenta. OKOLICE CIECHANOWA, PŁOŃSKA. Bardzo pilne. Potrzebna jest diagnoza!!! W Ciechanowie nie ma lekarza, który nie boi się przyjechać do pacjenta będącego w izolacji domowej i chorującego w osamotnieniu bez możliwości jakiejkolwiek diagnostyki - choćby osłuchania!!! 504285656 !!! PILNE !!! Odpowiedz
 9. 12 kwietnia 2021, 19:38
  Rzecznik MZ albo kłamie albo jest ignorantem, bo Instytut Kocha w Berlinie wypowiedział się pozytywnie o leczeniu amantadyną, podobne stanowisko zajęło Cambridge. Odpowiedz
 10. 12 kwietnia 2021, 16:49
  Dla wciąż niekumatych i wpatrzonych w największego i najgroźniejszego wirusa wszechczasów = TV, radio, media.... polecam na judetubie kanał WICI youtube.com/watch?v=kmibmvLy_N8 Odpowiedz
  • 12 kwietnia 2021, 21:35
   Witam wszystkich! Jestem podobnie jak Państwo zbulwersowana całą tą sytuacją. W mojej rodzinie, w krótkim czasie zmarły 3 osoby pod respiratorem. Wszystkie leczone teleporadą, nieosłuchiwane. Zabrane do szpitala z zajętymi w 70% płucami, po utracie przytomności. Najgorsza jest bezsilność. Tym bardziej podziwiam doktora Bodnara. Za odwagę i tą pasję leczenia, ratowania ludzkiego życia - wbrew tendencją. Teraz generalnie lekarze w POZ leczą wszystko na telefon. Ja leczyłam tak bark...kpina...za nasze pieniądze Mam też pytanie do Państwa: Czy znacie Państwo lekarza w okolicy Bielska-Białej i Czechowic-Dziedzic którzy leczą amantadyną i osłuchują ...Będę wdzięczna za informację na tel. lub sms tel.505 546 766 Odpowiedz
  • 13 kwietnia 2021, 1:21
   Komunikat z youtube: Ten film został usunięty z powodu naruszenia wytycznych dla społeczności YouTube. BigBrother czuwa Odpowiedz
 11. 12 kwietnia 2021, 14:28
  Szanowny Panie, dzięki Panu ja i moja rodzina wyszliśmy z Covida. Na Forum uzyskaliśmy kontakt do lekarza, który został przez Pana przeszkolony. Dostaliśmy amantadynę, po każdej dawce wyraźna poprawa stanu zdrowia. Lekarz przyjeżdżał do Nas kilka razy, stwierdził zapalenie płuc, od razu otrzymaliśmy antybiotyki domięśniowo i inne leki osłonowo. Przekazuje kontakt dalej, wiele kolejnych osób zostało uratowanych. Dziękuje Odpowiedz
  • 14 kwietnia 2021, 7:15
   Witam, chciałbym zapytać z jakich okolic ma Pani kontakt do tego lekarza? Odpowiedz
 12. 12 kwietnia 2021, 14:01
  Pan Dr Włodzimierz Bodnar to prawdziwy Wielki lekarz , któremu zależy na zdrowiu pacjenta. Oby więcej takich Lekarzy o tak wielkim sercu. Panie doktorze Pan się nie poddaję bardzo dużo ludzi Pana w Polsce popiera. Cała ta rada medyczna i doradcy rządowi to lobbyści koncernów którym mamona przesłoniła oczy , to są konowały które nawet nie zasługują na miano by ich nazywać lekarzami. Mam nadzieję że przyjdzie sprawiedliwość i zostaną oni odpowiednio rozliczeni. A Pan doktor niech jak najdłużej leczy pacjentów . Przynajmniej zawsze choc część zostanie uratowana Pozdrawiam Serdecznie i życzę dużo wytrwałości i zdrowia . Odpowiedz
 13. 12 kwietnia 2021, 12:41
  Słuchałam pewnego amerykańskiego naukowca, który powiedział, że istnienie skutecznych leków (w USA odważni i ludzcy lekarze leczą iwermektyną, która działa na wszelkie typy wirusa i na każdym etapie choroby) oznacza, że nie wolno "pchać" szczepionek. Odpowiedź więc nasuwa się sama, dlaczego Pan doktor Bodnar - chwała mu i czapka z głowy za jego wspaniałe serce- ma w Polsce tak pod górkę. Pozdrawiam wszystkich i życzę doczekania lepszych czasów, kiedy mamona przestanie rządzić. Odpowiedz
 14. 12 kwietnia 2021, 9:13
  Oni planują więcej kryzysów: https://www.bitchute.com/video/cp190eDFltU/ Odpowiedz
 15. 11 kwietnia 2021, 22:00
  Rybnik: Przeciętne wynagrodzenie lekarz na etacie w WSS nr 3 to kwota 7200 - 7400 zł brutto. To podstawa. Po włączeniu dyżurów wychodzi nawet 29 tysięcy zł. Z kolei same zejścia z dyżurów kosztują rocznie szpital 3 miliony złotych. - To nie dotyczy wszystkich lekarzy, bo w większości są na umowach cywilnoprawnych. To dotyczy kilkudziesięciu etatów na umowach o pracę - zaznacza Fica. ..... Tymczasem lekarz na kontrakcie zarobi do 67 tys. złotych, choć wczoraj Piotr Rajman, szef szpitalnej „Solidarności” powiedział, że są przypadki, kiedy wynagrodzenie dochodzi do 100 tys. złotych – miesięcznie. -------------------------------------------- https://twitter.com/synxchaosu/status/1374372795006656516 -------------------------------------------- PS: Wirus WuhanGates pozdrawia obalonych! Chiny po 2 miesiącach plandemii już całkowicie zapomniały o wszystkim! PKB wzrost 17%, biznes się kręci... Wuhan, 12 mln ludzi żyją od blisko roku normalnie: zabawy, koncerty, spotkania, mecze itd., - bez zamordyzmu, kagańców dystansów, i BEZ tzw. WYSZCZEPIEŃ "tym czymś", bliżej nieznaną substancją... Odpowiedz
  • 12 kwietnia 2021, 8:08
   No właśnie bez wyszczepien, a u nas cały czas ludzie upatruja w tym gwarancji zakończenia plandemi, dali się złapać w psychologiczną pułapkę, lub są zastraszeni utrata pracy- to koszmar. Odpowiedz
 16. 11 kwietnia 2021, 21:25
  mi również i mężowi amantadyna pomogła. Objawy natychmiast ustępowały po kolejnych dawkach by się nasilić gdy mijał okres do kolejnej dawki. Po tygodniu straciłam węch ale wrócił po 2 tygodniach i lekki kaszel tez ustąpił po kolejnych 2 tygodniach. U mojego męża był taki sam przebieg. Ma jeszcze tylko bardziej uporczywy kaszel. Podziękowania dla Lekarza który nam pomógł uniknąć powikłań. Odpowiedz
 17. 11 kwietnia 2021, 19:49
  Byłem u Pana Doktora w dniu 9 stycznia w sobotę po południu tam w przychodni w Przemyślu, specjalnie do mnie przyszedł, otworzył przychodnię z zbadał tak jak pisze i mówi. Nie miał żadnych wyrzutów co do pory i czasu. Do tej pory żaden lekarz nie odważył się mnie osobiście osłuchać mimo wielokrotnej teleporady, wizyty u pulmonologa i poddaniu się szczepieniu przeciw Covidzie. Brawo Panie Doktorze dla mnie Profesorze, że Pan jest. W Panu cała nadzieja, że Polska nie zginie /nie umrze/. Odpowiedz
  • 12 kwietnia 2021, 22:02
   Panie Marku jak dostać się do Doktora? Jak zapisać? Mam do Przemyśla ponad 500km. Pozdrawiam !!! Odpowiedz
 18. 11 kwietnia 2021, 8:13
  Nasz kraj działa na rzecz koncernów lekowych i korporacji a obywatela ma gdzies, zwykly człowiek moze zdychać. Cos okropnego. Pokazali ze maja gdzies prawo, ludzi, tylko kasa i wladza sie liczy. Panie doktorze niech Pan sie nie poddaje, wielu ludzi doktora popiera. Ja wspieram modlitwą. Odpowiedz
 19. 11 kwietnia 2021, 1:18
  amantadyna - 20 zl, koszt fake testow PCR (chyba patent Rockefellerow, 500 zl sztuka) za sam tyko 1 kwiecien - 109 400 sztuk x 500 zl = 54 700 000 zl, ponad 14 mln $ + mozliwosc utrzymywania terroru nad spoleczenstwem Odpowiedz
 20. 10 kwietnia 2021, 21:26
  lekceważący stosunek decydentów do sukcesów dr. Bodnara podchodzi dla mnie pod masową zbrodnię która jak wiadomo nie ulega przedawnieniu. I tutaj nie ma tłumaczenia, ż ten czy tamten doradca powiedział co powiedział. Zadaniem Rządzących jest dobieranie personelu który ma być kompetentny i odpowiedzialny. Skoro wybór jest inny to winni są Rządzący. Odpowiedz
  • 11 kwietnia 2021, 1:17
   amantadyna - 20 zl, koszt fake testow PCR (chyba patent Rockefellerow, 500 zl sztuka) za sam tyko 1 kwiecien - 109 400 sztuk x 500 zl = 54 700 000 zl, ponad 14 mln $ + mozliwosc utrzymywania terroru nad spoleczenstwem Odpowiedz
 21. 10 kwietnia 2021, 20:21
  Dlaczego Minister Sprawiedliwości nie podejmuje żadnych działań pomimo tego że jego zastępca został wyleczony AMATANDYNĄ..co ogłosił. Wstyd Panowie , ale będą nowe wybory proponuję wszystkim na spotkaniach z tymi co są dzisiaj w rządzie ale także posłom i senatorom zadwać pytanie dlaczego nic nie robili. Odpowiedz
  • 10 kwietnia 2021, 23:03
   Właśnie dzięki ministrowi sprawiedliwości i ministrowi Warchołowi, czyli Solidarnej Polsce w połowie grudnia zakaz wypisywania recept wprowadzony z 1grudnia na wskazania inne niż Parkinsona, został zmieniony. A uwolniono dla chorych ze wskazaniami wirusowymi kod EAN dot.leku z importu równoległego. Warto wiedzieć więcej co się działo i kiedy, zanim zacznie się oskarżać ludzi, którzy akurat pomogli najwięcej. Reszta to polityka i nacisku UE ws. tzw.wielkiego resetu. Odpowiedz
  • 11 kwietnia 2021, 9:04
   Jestem w trakcie kuracji amantadyną,wszystko zgodnie z zaleceniami doktora Bodnara. Zamówiłam z prywatnej przychodni lekarza,który przyjeżdża do chorych na covid aby osłuchał, trzy osoby,koszt wizyty to 850 zł.( 3 razy 250 plus 100 dojazd)Czyli prywatnie lekarz przyjedzie i zbada pacjenta z covidem tylko za odpowiednie pieniądze.To jest moralne? Skandalem jest to,ze lek który leczy jest niemożliwy do zdobycia a lekarz,który z powodzeniem leczy te chorobę,zamiast być noszony na rękach i mieć spokój jest opluwany i sekowany! Moze gdyby lekarz z USA opracował te recepturę leczenia byłby bardziej wiarygodny? Panie doktorze za Panem są tysiące ludzi,którzy wyzdrowieli! Odpowiedz
   • 11 kwietnia 2021, 12:04
    W Stanach i wszędzie indziej jest niepokojąco podobnie niestety. Odpowiedz
 22. 10 kwietnia 2021, 19:37
  Jest Pan WIELKI, prawdziwy lekarz z powołania, nasz Doktor Judym. Dziękujemy, powodzenia w walce o zdrowie i życie mimo tylu przeciwności . Wyrazy ogromnego szacunku Odpowiedz
 23. 10 kwietnia 2021, 19:11
  Jestem z Panem! Niech się Pan nie poddaje!! Tysiące ludzi Pana popierają! Nie jest Pan z tym sam! Trzeba walczyć! Zielona Góra to drugi koniec Polski ale tu też Pana popieramy! Odpowiedz
 24. 10 kwietnia 2021, 17:21
  Jesteśmy z panem doktorze Elżbieta z Warminsko Mazurskiego. Odpowiedz
 25. 10 kwietnia 2021, 14:05
  Popieram podpisywanie petycji Pani Ewy: https://www.petycjeonline.com/otwarcie_poz_covid_19. Mam, tj. osobom śledzącym stronę p. dr W. Bodnara może się wydawać, że eksperci rządowi też to robią i wiedzą z jakimi problemami stykają się pacjenci. Nie miejmy złudzeń. Odpowiedz
 26. 10 kwietnia 2021, 13:08
  Dziękujemy Panie Doktorze. Jest Pan dla nas nadzieją na koniec tego koszmaru. Popieramy Pana z całego serca. Odpowiedz
  • 11 kwietnia 2021, 12:08
   Podpisujemy petycję: https://www.petycjeonline.com/otwarcie_poz_covid_19 Odpowiedz
 27. 10 kwietnia 2021, 9:23
  Po obejrzeniu wywiadu zamieszczonego pod podanym linkiem staje się jasne, jakie jest nastawienie tzw. autorytetów telewizyjnych decydujących o sposobie leczenia covid i ich nastawieniu do leczenia chorych amantadyną: https://www.polsatnews.pl/wideo/amantadyna-w-leczeniu-covid-19-debata-dnia_6787551/?ref=wyszukiwarka Mamy w tym wywiadzie do czynienia z: - z prawej prof. Kuna – Uniwersytet Medyczny w Łodzi, wiceprezes Towarzystwa Chorób Cywilizacyjnych, jest w panelu ekspertów którzy stworzyli zalecenia czym leczyć covid; - ten cynicznie uśmiechnięty grubas z lewej – dr Borkowski – były prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych …, farmakolog kliniczny. Z jego gadaniny wynika też, że coś tam gdzieś wykłada. Są to więc ludzie mający wpływ na to co się dzieje w zakresie walki z pandemią. Podczas oglądania/słuchania tego materiału proponuję zwrócić uwagę na: - Borkowski – „zdanie pacjenta, że chce się leczyć amantadyną nie ma znaczenia”, znaczenie ma to co jest zapisane w charakterystyce produktu leczniczego (mój komentarz: rozumowanie tego grubasa z drwiącym uśmiechem jest takie: w ulotce nie jest napisane, że amantadyna jest przeznaczona do leczenia covid, to zabronione jest stosowanie jej do leczenia tej choroby; kiedy była pisana ulotka nikt nie myślał, że zbrodnicze, komunistyczne Chiny wyhodują w swoim laboratorium tego wirusa i rozprzestrzenią go na cały świat; nie ma znaczenia dla tego grubasa, że dr Bodnar z Przemyśla wyleczył z covida amantadyną tysiące pacjentów, co może udowodnić – nie jest napisane w ulotce – jest zabronione stosowanie!!!; to jest urzędnicza logika ludzi decydujących o sposobach leczenia w tym kraju). Zrozpaczeni ludzie walczą z covidem w domach, nie wiedzą do kogo zwrócić się o pomoc, bo POZ-ty pozostają, zabarykadowane, a lekarze z nich zapiszą w trakcie porady telefonicznej ewentualnie antybiotyk lub coś do inhalacji, a ten spasiony „expert” w okularach mówi w dalszej części wywiadu, z cynicznym uśmiechem: „będą wyniki badań (amantadyny), będziemy się zastanawiać, spokojnie nie nerwowo …”; ludzie nie są leczeni, umierają, a ten człowiek ma czas, mówi „będziemy się zastanawiać, spokojnie, nie nerwowo”. - Prof. Kuna: cyt: „dr Bodnar pisał do mnie rok temu listy, powiedziałem mu, że z przyjemnością będę z nim współpracował …” (mój komentarz: ten prof. (autorytet), będący w panelu ekspertów, którzy stworzyli zalecenia czym leczyć covid czeka, aż prosty lekarz z Przemyśla poskłada papiery, aby rozpocząć badania kliniczne, a prof. nic sam nie robi, nie pomaga, deklaruje, że „z przyjemnością będzie współpracował”). Tak działa w PL walka z covid: nie leczyć, tylko szczepić!! Ci ludzie nas wykończą!! Już są doniesienia, że skuteczność stosowanych obecnie szczepionek dla mutacji z Afryki i z Brazylii jest na poziomie paru procent. Jak te mutacje zostaną sprowadzone do Europy to ci experci będą zachęcali do szczepień zmodyfikowanymi szczepionkami. A koncerny farmaceutyczne i Gates tylko zacierają ręce!!! Odpowiedz
  • 10 kwietnia 2021, 17:24
   Ten były prezes Urzędu Rejestracji bredzil również, że nie wolno reklamować (a gdzie on widzial reklame?)leków na receptę bo to przestępstwo... Czyli dla niego informowanie ludzi O skutecznym leku -Amantadynie to reklama i przestępstwo????? A ignorancja, niewiedza i przemilczenie osób mających obowiązek przekazac taka wiedze i ratować ludzkie życie to jest O.k???? Co za....! To może o antybiotykach też nie wolno mówić- są na receptę... Swoją drogą powinna być właśnie SPOLECZNA KAMPANIA INFORMACYJNA O możliwości leczenia- spoty, plakaty itd.- za nasze pieniądze trwonione na lewo i prawo! Odpowiedz
 28. 10 kwietnia 2021, 9:10
  Oni sami tego nie skończą. Mają olbrzymie profity od korpo kartelu bankstersko-farmaceutycznej międzynarodówki masońskiej za tworzenie i podtrzymanie tej fikcji PLANDEMICZNEJ, przygotowanie do wielkiego Resetu Finansowego. To musi skończyć ulica. Ty, ja, i sąsiad. Tylko W JEDNOŚCI nasza SIŁA - tymczasem, od lat nas dzielą i szczują na siebie. Wyrzuć media, TV, szukaj prawdy na youtube, rumble, bitchute (hasła: Dr Piotr Rubas ////// Dr Zbigniew Hałat - były dyr GIS, epidemiolog //////// Grzegorz Płaczek - o fałszu statystyk //////// Agnieszka Couderq - Iwermektyna skuteczna ). Wprowadzili korupcjogenny system płac cowido-„medykom” za milczenie i fałszowanie statystyk NOP’ów, zakarzeń, zgonów. Blokują i milczą nt skutecznych LEKów antywirusowych - iwermektyna, amantadyna, hydrosychlorochina, kolchicyna, budezonid, itd. Wszystko jest na ich sznurku: rezydent, presstytutki, ekspertytutki, marionetki polskojęzyczne, duża część księży... To jest wojna ludzkości z globalistami agendy NWO. Odpowiedz
 29. 10 kwietnia 2021, 7:57
  Jesteśmy z Panem! Odpowiedz
 30. 10 kwietnia 2021, 7:28
  Każdy z nas może napisać pismo do Ministra Zdrowia i Prezesa Rady Ministrów z żądaniem otwarcia PÓZ i diagnozowania brązowego dla pacjentów z Covid 19. Im więcej będzie takich inicjatyw czy w mediach czy w listach pacjentów lub ich rodzin, tym problemu nie będzie można zamieść po dywan. Tu moja petycja: https://www.petycjeonline.com/otwarcie_poz_covid_19 Odpowiedz
  • 10 kwietnia 2021, 7:29
   Diagnozowania obrazowego RTG Odpowiedz
 31. 9 kwietnia 2021, 22:30
  PANIE DOKTORZE PODZIWIAMY PANA i DZIĘKUJEMY Z CAŁEGO SERCA PANU i ZESPOŁOWI MEDYKÓW współpracujących z PANEM. CHYLĘ CZOŁA,z poważaniem Zofia Odpowiedz
 32. 9 kwietnia 2021, 21:52
  Szanowny Panie Doktorze - nasz Bohaterze. Jestem na stronie Przychodnii od września ubiegłego roku. Czytam wszystkie Pana aktualności oraz setki, a terez już tysiące wpisów chorych ludzi wołających o pomoc. Po dzisiejszym Pana artykule doszłam do wniosku, że już nigdy nie będę uczestniczyć w żadnych wyborach. Dzisiaj żadna opcja polityczna nie domaga się otwarcia przychodni i leczenia ludzi. W innych krajach unii lekarze pierwszego kontaktu przyjmują swoich pacjentów (Anglia, Niemcy). Przez cały rok robi się wszystko, żeby lek amantadyna nie został dopuszczony do leczenia. Pewnie wyrażą zgodę jak już wyszczepią ludzi i skończy się pandemia. Żadna opcja polityczna oraz żaden kandydat nie zasługują na mój głos wyborczy. Może uda nam się jeszcze wyciągnąć konsekwencje karne nie tylko rządzącym,ale także opozycji, która zostawiła nas wszystkich na pastwę losu. Pozdrawiam serdecznie. Odpowiedz
  • 10 kwietnia 2021, 6:47
   Konfederacja jako jedyna partia od samego początku jest przeciwna lockdownowi, zamknieciu służby zdrowia i całemu cyrkowi około kowidiwemu. Konfederacja kilka miesięcy temu zaprosiła Pana dr. Bodnara do Sejmu na krótkie wystapienie. Mimo że nie do końca zgadzam się z konfederacja to jest to teraz jedyna opcja polityczna która pokazała że zależy im na Polsce i Polakach. Reszta opcji politycznych niestety gra w tą dziwna kowidową grę. Odpowiedz
   • 10 kwietnia 2021, 17:29
    Tak poseł Braun i Sosnierz z Konfederacji to jedni z niewielu, którzy popierali leczenie, nawet przygotowali pozew w sprawie lockdownu i bezprawnych obostrzen. Odpowiedz
   • 11 kwietnia 2021, 22:04
    Partie zostawmy w tej kwestii, polityka i partia tu najmniej potrzebne, one sie musza i chca lansowac, kazdy z nich ma cos do ugrania! i to jest nieszczesciem dla nas, ktorzy jestesmy TYLKO zainteresowani LECZENIEM nie tylko covida! mamy dla siebie amantadyne /zdobyta niemal w podziemiu/, ale dla wielu z nas tak samo, jak dla dr Bodnara - priorytetem jest dostepność i wybór leczenia amantadyna !!! Może żle sie wyraziłam, ale chodzi o to, gdy amantadyna nie bedzie ta "TRUCIZNĄ" i "analfabetom" /czyt.lekarzom/ ci "proffessorowie" /ci najmądrzejsi decydenci naszego leczenia pozwolą czyt.wprowadza tzw.wskazanie! /, by wszyscy lekarze na czole mieli napisane WPROWADZ DO LECZENIA AMNTADYNE na dzien dobry covidowi!!! i tylko tyle! a nie prosze polopirynkę i czekajcie aż....pip pip pip Sznowny Panie Doktorze Bodnar jest Pan naszym Kochanym Aniołem Stróżem Leczenia /KASL/ze swoim Orszakiem Aniołów OPTIMY i na pewno od poczatku pandemii zaslugujecie kazdego dnia na wielkie ukłony i z serca podziekowania za wszelką pomoc chorującym od miesięcznych do 100 letnich bezradnych ludzi podrzuconych przez POZZ jak przez kukułkę do PANA... Odpowiedz
 33. 9 kwietnia 2021, 21:46
  Szanowny Panie doktorze, chciałam z całego serca podziękować za Pana zaangażowanie, ujawnianie możliwości leczenia i chęć pomocy ludziom. To dzięki Pana niezłomności, udostępnieniu schematu leczenia (z podaniem kilku odpowiednich wariantów) byłam w stanie, jak wiele innych osób - pomóc moim rodzicom. Wracają do zdrowia. Człowiek w obecnym czasie pozostawiony został sam sobie, dochodzi do ściany. Mamy nader często do czynienia ze znieczulicą wśród wielu lekarzy. Nie twierdzę, że nie ma wśród nich takich, którzy z pełną odpowiedzialnością leczą i pomagają - tak, jak Pan. Jednak badanie "przez telefon" i oschłe, bezduszne traktowanie nas pacjentów jest od dłuższego czasu normą, co pogłębia tylko poczucie strachu i bezradności. Nie ma nic dziwnego w tym, że będąc w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia własnego czy osób nam najbliższych ostatecznie podejmujemy decyzję o leczeniu sami. To dzięki Panu i amantadynie wiele osób w moim otoczeniu odzyskało lub odzyskuje zdrowie w tej nierównej walce z Covidem. Bardzo i z całego serca dziękuję Panu i Pana Zespołowi za ratowanie ludzi. Odpowiedz
 34. 9 kwietnia 2021, 21:06
  Tutaj głos wsparcia od doktora Pawła Basiukiewicza, któremu stawia się zarzuty w NIL https://wei.org.pl/wp-content/uploads/2021/03/Ani-jednej-%C5%82zy.-Ochrona-zdrowia-w-pandemii.pdf Odpowiedz
 35. 9 kwietnia 2021, 20:47
  Czy przy antybiotyki można wziąść amantadyne Odpowiedz
  • 11 kwietnia 2021, 12:09
   Amantadynę stosuje się obok leczenia objawowego, nie zamiast, czyli tak. Odpowiedz
 36. 9 kwietnia 2021, 20:29
  Dzięki P .Doktorze za odwagę i poświęcenie. Ja ze swej strony staram się rozpowszechniać info o amantadynie wśród znajomych i nie tylko to jedyne co mogę zrobić. Jednak nie ukrywam że świadomość lekarzy odgrywa tu zasadniczą rolę a niestety wielu ślepo patrzy w system i procedury. Odpowiedz
 37. 9 kwietnia 2021, 18:37
  Dlaczego tak bardzo rzadzący są przeciwko leczeniu ??? Bo na świecie jest kilka milionów chorych, ktorych mozna leczyć, a szczepić można MILIARDY zdrowych ludzi . To się nazywa skok na kasę. Odpowiedz
 38. 9 kwietnia 2021, 17:08
  Mam wielki szacunek do Pana Panie Doktorze za to co Pan robi. Jest Pan prawdziwym lekarzem przez duże 'L". O Pana stronie internetowej i amantadynie przekazuję informację wszystkim swoim znajomym osobiście i przez portale społecznościowe. Wszystkiego najlepszego Panie Doktorze! Odpowiedz
 39. 9 kwietnia 2021, 16:10
  Wszyscy moi znajomi, którzy mieli objawy grypowe-covidowe zostali telefobnicznie skierowani na test, a jednocześnie kazano im siedzieć w domu, nikt ich nie badał i nie przepisano NICZEGO. Tak wygląda leczenie covida w Polsce, mimo,że istnieje amantadyna, hydroksychlorochina, leki wziewne i antybiotyki. Odpowiedz
 40. 9 kwietnia 2021, 15:46
  Panie Doktorze Bodnar, gdyby nie Pana praca i nagłośnienie amantadyny w leczeniu Covida to, mnie, mojego mężą i mamy już na tym świecie by nie było., Zastosowaliśmy amantadynę dawkami 3*dziennie po 100mg i po 4 dniach Covid ustąpił. Ja doleczam się antybiotykiem bo wdało zakażenie bakteryjne w płucach. Mąż i mama już wrócili do zdrowia. Dosyć póżno użyliśmy Amantadyny bo dosyć długo nie wiedzieliśmy że jesteśmy zakażeni. Ot zwykły katar .Po spadku saturacji poniżej 90 okazało się ze to nie żarty. NIech Panu Bóg błogosławi w dalszej pracy Elżbieta Odpowiedz
 41. 9 kwietnia 2021, 14:11
  Czy podawanie ludziom szczepionki w trakcie trwania pandemii i masowe jej aplikowanie ludziom na świecie nie będzie przyczyniać się to mutowania koronawirusów w kierunku coraz większej zjadliwości?? Specjalista od szczepionek Niemiec p.Bossche tłumaczy to zjawisko twierdząc, że szczepienie blokuje tzw.Natural killers czyli naturalną odporność organizmu zamieniając ją na tą sztuczną, która nie będzie sobie radzić z nowymi mutacjami. Wobec tego zaszczepieni będą częściej łapać nowe bardziej zjadliwe mutacje i zarażać innych...Czy Pan Doktor Bodnar to potwierdza? Co nas czeka?? Odpowiedz
  • 9 kwietnia 2021, 22:22
   Ten Pan to raczej weterynarz jest.... Odpowiedz
   • 12 kwietnia 2021, 5:53
    To żart ,czy czy na serio stwierdzenie .Ja chciałabym,aby lekarze leczyli tak fachowo i empatycznie jak mój weterynarx Odpowiedz
 42. 9 kwietnia 2021, 14:03
  Odkąd się dowiedziałam o Pana Dr Bednara skutecznym leczeniu amantadyną, to każdy dzień opóźniania włączenia tego leku do schematu leczenia wirusa z Chin uważam za celowe działanie rządzących, by Polaków uśmiercać...nie mam innego wytłumaczenia! Wielkie Dzięki, Panie Doktorze, za Pana Odwagę i Oddanie misji leczenia!! Odpowiedz
 43. 9 kwietnia 2021, 11:43
  Życie ludzkie jest wartością nadrzędna! Kto nie wykorzystuje wszystkich możliwości by ratować ludzkie życie – nie zasługuje na miano lekarza. Każda osoba związana ze zdrowiem, w tym publiczna podlega prawu Hipokratesa stanowiące główną część Kodeksu Etyki Lekarskiej. Wspaniałym określeniem chęci działania jest przysłowie : „ Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu”. Dr. Bodnar jest obecnie nadzieją tysięcy Polaków, pozostawionych samych sobie. W jakich czasach przyszło nam żyć? Doświadczać ludzkiej tragedii, ale najbardziej przyglądać się znieczulicy ważnych postaci na ten fakt. Ludzi , którzy mogą to odmienić – a nie chcą! Nie ! bo to , bo tamto …1000 powodów na nie ! Żadnych prób. To działanie z góry ustawione jest na – NIE! A skoro tak to każdy Polak wcześniej czy później TO zrozumie, że nie chodzi o lek (amantadynę), a o brak chęci POMOCY! Pozdrawiam Dr Bodnara, Wszystkich chorych i życzę długich lat w zdrowiu. Wszystko przemija, ale pamięć i szacunek zostaje na wieki. Odpowiedz
 44. 9 kwietnia 2021, 8:39
  Mam wielki szacunek dla Pana Doktora Bodnara.Nie poddaje się mimo szyderstw i kwestionowania jego metody.Śledzę od dawna wywiady,opinie pacjentów.Wiele razy w rozmowach opowiadałam o tym.Niestety ludzie mają tak zryte mózgi ,że nic nie dociera.Panie Doktorze ,wiele odwagi i sił.Jest Pan jednym z nielicznych,którzy mogą śmiało patrzeć w lustro. Odpowiedz
 45. 9 kwietnia 2021, 0:14
  Niestety, żadna opcja polityczna nie jest niczym zainteresowana, co nie ma związku z jakąś doraźną korzyścią polityczną. Czy śledził ktoś jakie boje były o wprowadzenie możliwości leczenia medyczną marihuaną? Ludzie cierpieli latami, umierali. Co odważniejsi pozyskiwali ją jakoś, mimo kary więzienia. Chyba najbardziej znaną osobą, która walczyła o nią, była matka chorego dziecka, która musiała się prosić co chwila o możliwość leczenia. Jeśli się nie mylę dziecko zmarło w wyniku opieszałości tych wszystkich procedur. Nikogo to nie interesowało z żadnej strony. Aż do sejmu dostał się muzyk rockowy (Liroy), człowiek na tyle empatyczny i niezależny finansowo od finansowania partyjnego, że postanowił działać mimo wszechobecnej niechęci i obojętności. Dopiero on wychodził co nieco, tłumacząc temat kolegom w sejmie, dopiero wtedy cokolwiek się ruszyło. Ale sprawa nadal do końca nie jest załatwiona. Mimo że osobom chorym na padaczkę zmniejsza ilość ataków kilkudziesięciokrotnie. Ratuje życie. Ale ile osób umarło i nadal umiera przez narzucone nam prawo w wyniku którego mimo że można już kupić tą całą medyczną marihuanę, to tylko z importu. Co kosztuje bardzo drogo, Czy krajowa produkcja jest nie na rękę zagranicznym koncernom? Kiedy ogląda się serwisy informacyjne, wydaje się że politycy kłócą się między sobą. Tak, ale w pewnych sprawach nikt się nie wychyli. Nawet mimo możliwości zbicia dużego kapitału politycznego. Amantadyna nie jest tu pierwszym przykładem. Pytanie, dlaczego? Czy żyjemy już w zaawansowanym preludium do "1984" ? Odpowiedz
  • 9 kwietnia 2021, 11:29
   Bardzo możliwe, że w obecnym świecie do obsadzenia pozostały jedynie stanowiska kapo w garniturze, dające odpryski władzy i pieniędzy. Odpowiedz
 46. 8 kwietnia 2021, 23:24
  Dziękuję za upór i za wiedzę o leku, którego przed 11.2021r nie znałem. Zażywałęm kiedyś wcześniej rózne dziwne substancje na grypę/przeziębienie, które zwykle nie działały. Na mnie amantadyna w dawce zabezpieczającej ("parkinsonowej") zadziałała szybko. Już w ciągu godziny od przyjęcia 1 tabletki odczułem spadek ciśnienia krwi, które mam czasem trochę wyższe. Łącznie wziąłem ok. 11 tabletek, z odpowiednim poziomem D3, branego cynku i innych witamin, co wystarczyło na prawie bezobjawowe przejście "czegoś" niedawno w ciągu tygodnia. A zabezpieczające, gdyż miałem długi kontakt z osobą z rodziny, która parę dni później chorowała średnio, mając pozytywny jednokrotny test PCR. Dlatego podpisuję się pod stosowaniem amantadyny i robię co można aby ten zabetonowany stan rzeczy zmienić. Gdyby wszyscy reagowali jak uczestnicy tego forum, byłoby już dawno po "pandemii" w Polsce i nie byłoby tylu nieszczęść. Ale miejmy na uwadze, że tak rzecznik jak i wiele osób negujących amantadynę, wykonuje swoją pracę z przekonaniem i zaangażowaniem, mając umysły zaformatowane w jeden głównonurtowy sposób. Jak pisałem: wielkie pieniądze potwornie wykrzywiają sumienia a wielu ludzi, decydujących o sprawach świata, jest w ich strumieniu unurzanych po czubek głowy. Obyście się nimi zadławili. Amen. Odpowiedz
  • 9 kwietnia 2021, 11:23
   Oczywiście miało być "przed 11.2020r." Odpowiedz
 47. 8 kwietnia 2021, 22:46
  Lekarze, ludzie umierają nie ma nic do stracenia a możemy zyskać, dzięki Wam. Nie zamykajcie nam Pacjentom możliwości powrotu do zdrowia. Szczepionki na COVID nie są przebadane do końca a tak chętnie zalecane. To trzeba połączyć siły szczepić i LECZYĆ a nie zostawiać ludzi zamkniętych w domach i kazać czekać może przeżyje a jak nie to trudno - przecież pandemia. Co się na tym świecie dzieje. Prawdziwi lekarze leczą, przychodzą na wizyty do chorych na COVID i tym Lekarzom dziękujemy jesteście wspaniali. Wybierając zawód lekarza - tak wyjątkowy, piękny i trudny zarazem - ma się chyba świadomość, że kiedyś trzeba będzie stanąć oko w oko z zagrożeniem i nie można się cofać trzeba iść na ratunek człowiekowi. PANIE DOKTORZE TO CO PAN ZROBIŁ DLA POLAKÓW, PACJENTÓW JEST WIELKIE. Dziękujemy z serca. Odpowiedz
 48. 8 kwietnia 2021, 22:14
  Szacunek, Panie Doktorze. Jak stąd do Księżyca i z powrotem. Skoro są ludzie tacy jak Pan, mamy nadzieję. Zdrowia i siły życzę. Odpowiedz
 49. 8 kwietnia 2021, 20:53
  Szanowni Państwo Zwracam się z uprzejma prośbą o udzielenie odpowiedzi na nurtujące myślę że nie tylko mnie , ale i wielu Polaków pytanie jak działa w czasie "pandemii" jedna z nielicznych w Polsce Przychodnia Lekarska w Przemyślu (adres ul. św Jana 32, Przemyśl.) Czy planujecie Państwo przeprowadzenie reportażu o tej przychodni ( zostaliście publicznie do niej przecież zaproszeni przez Pana dr. Bodnara ) Społeczeństwo oczekuje od Państwa jako instytucji publicznej i mającej duże zaufanie rzetelnej i pełnej informacji. Może to pomoże w walce z pandemią którą obecnie przegrywamy (950 zgonów w 1 dobie) powyższy tekst zostanie też upubliczniony na stronie : https://przychodnia-przemysl.pl/ministerstwo-zdrowia-pacjenci-maja-sami-otworzyc-przychodnie-wiec-niech-decyduja-o-leczeniu-amantadyna/ Z Wyrazami Szacunku Jacek Odpowiedz
 50. 8 kwietnia 2021, 20:34
  Mi pomogła terapia pana Włodzimierza, wiec każdemu polecam wg. Opisanych reguł. To nie tak że Rządowi okupanci nie chcą pomóc, chcą ale tylko sobie poprzez przyjęcie mnóstwa łapówek na rzecz globalnej Jedynej gospodarki, po co leczyć ludzi lękiem za 20 zł jak można zdefraudowac kasę za szpitale , ustawione ustawy, kasę za eksperymenty. My Ludzie się nie damy Odpowiedz

Dodaj komentarz