Zadzwoń do nas: 16 677 00 79, 16 671 87 77

ul. św Jana 32, Przemyśl Mapa

Kwi 13

Tajemnica innych skuteczniejszych leków od amantadyny w leczeniu COVID-19?

Wśród zaciekłych przeciwników stosowania amantadyny, a nawet podważających sens przeprowadzenia badań jest ostatnio Profesor Pyrć. Śmiało wyraża się, że

“Spośród kandydatów na lek przeciw SARS-CoV-2, amantadyna to jeden z gorszych pomysłów, ponieważ są preparaty, które są dużo bardziej skuteczne, wykazują skuteczność w badaniach klinicznych. Jest to głównie lek medialny niż realne odkrycie naukowe – powiedział 12.04 2021 prof. Krzysztof Pyrć, mikrobiolog, członek Rady Medycznej przy premierze.”

Panie Profesorze, proszę wymienić te lepsze leki. Nie można robić wielkiej tajemnicy w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną. Jest potrzeba chwili, przecież umierają pacjenci! Może Pan pierwszy powie o tych lepszych lekach działających bezpośrednio na hamowanie repliki wirusa.

Przyszedł już ten czas, by Pan opublikował swoje osiągnięcia nad skutecznym lekiem. Prowadzi Pan badania od przeszło roku. Mogę tylko podejrzewać, że to amantadyna przeszkadza je opublikować? Na przykład pisze Pan, że 

wstępne badania są zachęcające, że akryflawina może okazać się skuteczna względem SARS-CoV-2”

Jak się nie mylę, dostał Pan dofinansowanie na to badanie w celu poszukiwania m.in. nowych leków na SARS-CoV-2 na kwotę 25 mln z budżetu państwa? Jeśli jest inaczej, to proszę o sprostowanie. Minął rok, a nie mamy żadnych konkretów? Oczywiście oprócz tego, że amantadyna to “głupi pomysł”. Nadmieniam, że to Pan jest członkiem Rady Medycznej przy Premierze RP, która wydała negatywną rekomendację co do stosowania amantadyny. Zapewne miał Pan bardzo mocne argumenty co do tych nowych i lepszych leków. Jednocześnie musi to być ogromna tajemnica, skoro nie ma zalecenia żadnych leków w leczeniu ambulatoryjnym po roku badań?

Skoro zostały wydane pieniądze na badania i wszelkie leki zostały wykreślone z leczenia, to proszę przedstawić Pańskie badania na ich temat. Nikt obecnie nie wypowiada się publicznie, że ministerstwo dofinansowało na tak pokaźną kwotę. Nikt nie komentował Pana pomysłów. Ale może trzeba to zrobić? Cytując Pana dalej:

Nie ma żadnych podstaw, by sądzić, że amantadyna będzie skuteczna. Mówię tu o podstawach naukowych, bo nie ma z laboratoriów żadnych wyników, mówiących o tym, że powinna być ona stosowana, a także o podstawach klinicznych, bo były przeprowadzone badania i obserwacyjne, i kliniczne, które wykazały brak skuteczności amantadyny – odparł profesor Pyrć.

Niestety mija się Pan całkowicie z prawdą, że nie ma badań laboratoryjnych. Są takie badania, wykonano je w instytucie Kocha w Niemczech (sugerujące wersje wziewne a także cytuje inne badanie, w którym dawka 400mg/dzień doustnie blokuje replikację wirusa), czy inne badania z Kopenhagi, czy wcześniejsze z USA. Jeśli chce się cokolwiek powiedzieć publicznie, zwłaszcza będąc profesorem, warto się dokształcić. Nie raz pisał Pan, że nie można przytaczać tekstów niepopartych chociażby wiedzą. A Pan sam je przyjmuje, cytując Pana wypowiedź “jest to tylko myślenie życzeniowe”.

Należy sprostować kwestię badania laboratoryjnego amantadyny m.in. w grypie. Ostatnie były prowadzone w 2009 roku. Były tam testowane bardzo niskie dawki – 100mg na dzień, które są zbyt niskie terapeutycznie, nawet poniżej dawek ulotkowych. Od tego czasu nikt nie badał laboratoryjnie amantadyny, w tym nad skutecznością w kierunku grypy czy choroby COVID-19. Do czasu właśnie ostatniej publikacji z instytutu Roberta Kocha, czy w Kopenhadze. A jest ich jeszcze więcej. Nie będę cytować innych doniesień z obserwacji ze świata, czy co do doniesień klinicznych. Być może Pan wie lepiej i woli żyć w nieświadomości? Pozostawmy to czytającym do oceny. 

Reasumując Pana nieprawdziwe stwierdzenia na temat amantadyny. Wszyscy mnie wzywają do publicznie do dzielenia się wiedzą. Pytanie: co ja teraz robię? Leczę pacjentów, piszę o skuteczności amantadyny, wzywam do przeprowadzenia badań.

Poproszony o komentarz prof. Pyrć do tego, że pojawiają się lekarze, którzy zalecają chorym stosowanie amantadyny, stwierdził, że “trzeba zastanowić się nad etyczną stroną tego zagadnienia“. 

– Podawanie leku, który ma również efekty uboczne, pacjentów, u których istnieje ryzyko ciężkiej choroby i śmierci, jest raczej nieetyczne. Jeżeli nie mam żadnych dowodów, że dany lek działa, możemy losowo wybierać to, co mamy w aptece i efekt będzie taki sam. Pytanie do lekarzy – jak mieści im to się w głowie, że takie działania podejmują?

Pan daje tylko namiastkę, że są skuteczniejsze leki w stylu “wiem, ale nie powiem”. Może warto się zastanowić nad etyczną stroną Pana wypowiedzi w obliczu codziennych dramatów, umierających na COVID19. Bo obecnie brzmi to jak szantaż, czy nawet groźba. Ciągle ktoś chce mnie rozliczyć z mojego postępowania, ze skutecznego leczenia chorych. Proszę przedstawić te skuteczne leki i zacząć leczyć ludzi, jednocześnie nie straszyć nieudowodnionymi działaniami ubocznymi amantadyny. Proszę przedstawić badania naukowe co do toksyczności amantadyny, ile ludzi zmarło i w jakich okolicznościach po podaniu amantadyny. Proszę dać odpowiednią alternatywę dla setek osób, które dziennie umierają.

Idąc dalej tym tokiem rozumowania, widocznie w Przemyślu są same przypadki, które ulegają samowyzdrowieniu. Widocznie wszyscy do tej pory, którzy przyjechali do mojej przychodni mogli nie brać amantadyny i tak byliby zdrowi, bez powikłań i w pełni sił jak przed chorobą. 

Zróbmy może jednak tą ślepą próbę? Zamknijmy Przychodnię Optima na 4 tygodnie i rozdajmy nowo przyjeżdżającym chorym na COVID-19 proponowane środki przez ekspertów, które są według nich równie skuteczne jak amantadyna (czyli woda święcona, guma do żucia, czekoladki, czy wybrane losowo niebieskie pigułki w aptece). Może to być dowód naukowy o nieskuteczności amantadyny.

Źródła:

25 mln zł na badania nad koronawirusem: https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/1458391,gowin-25-mln-zl-na-badania-nad-koronawirusem.html

Instytut Kocha w Niemczech bada amantadynę: https://www.medexpress.pl/amantadyna-hamuje-sars-cov-2-in-vitro/81143

Badanie w Kopenhadze:

https://www.researchsquare.com/article/rs-121743/v1

Prof. Pyrć: Amantadyna? Jeden z gorszych pomysłów. To głównie lek “medialny”: https://niezalezna.pl/390028-amantadyna-przeciw-covid-19-prof-pyrc-jeden-z-gorszych-pomyslow-to-glownie-lek-medialny

Komentarze (93)

Dodaj komentarz
 1. 8 maja 2021, 18:18
  Discovery of naturally occurring inhibitors against SARS-CoV-2 3CLpro from Ginkgo biloba leaves via large-scale screening https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0367326X21000848 https://auraherbals.pl/blog/ginkgo-biloba-jako-sposob-na-oczyszczenie-organizmu-dla-osob-po-40-roku-zycia/
 2. 8 maja 2021, 16:47
  KILKAA OPAKOWAŃ ORGINALNEGO VIREGYT-K FIRMY EGIS . POMOGE- kontakt zlomik@op.pl lub 888-221-519
 3. 8 maja 2021, 6:42
  tajemnica witaminy D https://www.pnas.org/content/117/50/32105 https://www.woia.pl/dat/attach//1229_witamina-d---wlasciwosci-i-dzialanie---mgr-aleksandra-mietka.pdf https://chc.com.pl/rola-witaminy-d-w-prawidlowym-funkcjonowaniu-ukladu-immunologicznego/ https://euroimmun.pl/blog/zwiazek-pomiedzy-choroba-alzheimera-a-poziomem-witaminy-d/ http://www.pnmedycznych.pl/wp-content/uploads/2014/09/pnm_2012_252-257.pdf
 4. 8 maja 2021, 0:36
  Mój mąż zdobył będąc za granicą Amantadine sulphat a nie hydrochlorine. Lek nazywa się PK Merz. Czy jego działanie jest takie same czy jednak Amantadyna hydrochloride jest lepsza ?
 5. 7 maja 2021, 5:40
  Nie ... to za mało. Ja potrzebuję 500 milionów. Natychmiast. Ale za nim od Was bym pożyczył jeden grosik, chcę wiedzieć skąd pochodzą te pieniądze. Pewno z kraju płynącego manną i ambrozją, ze Stanów Zadłużonych. Tu ludzie umierają! Jak można być takim człowiekiem, aby spamować forum?
 6. 6 maja 2021, 15:56
  Prof. Pyrć jest prawdopodobnie członkiem PiS, dlatego też dostał na badania 25 mln. oraz członkostwo w Radzie medycznej premiera. Leczenie amantadyną należy sprawdzić klinicznie, a potem się wypowiadać. Profesor Pyrć, pewnie o tym zapomniał, ponieważ buta chamstwo członków PiS, jest znamienna. Trzeba go koniecznie rozliczyć a tych pieniędzy, bo to pieniądze społeczne a nie pana premiera.
  • 7 maja 2021, 4:46
   Tylko zauważ jak prymitywnie ten człowiek określił jego "przeciwwskazania". Chroni się ta osoba autorytetem i wymijającymi, lapidarnymi wypowiedziami, które na dodatek okazują się częściowo fałszywe. Może za to dostał własnie 25 milionów od ziomków, na "badania". Badania pewno zostaną otoczone 30 letnim stemplem TOP Secret. Moja siostra właśnie po drugim szczepieniu przespała dwa dni, ma dreszcze. Ponadto wpierw była zaszczepiona Astra Zeneca, a na drugiej oferowano jej Moderna lub Astra Zeneca. Te preparaty są rzekomo bezpieczne, a wszelkie skutki uboczne to paranoja? W niemieckim Mecklenburg-Vorpommern, kilka dni po zaszczepieniu zmarło 12 osób. Dania i Norwegia wycofuje tą szczepionkę. Jestem ciekaw, co na to to powie ten świeżo upieczony multimilioner. W końcu mówimy o około 5 mln Euro. Piechotą to nie chodzi. Jestem ciekaw co stało się z tą kasą.
 7. 6 maja 2021, 11:25
  A iwermektyna? Podobno tez jest skuteczna. Uważam że amantadyna jest skuteczna , bo braliśmy ja ja, moja żona i dzieci z dobrym skutkiem.
 8. 3 maja 2021, 12:06
  Ja polecam Wam dobra-recepta.pl aby dostać syzbko i sprawnie e-recepte. Wpisujcie Grypa A bo covid nie ma w rejestracji
 9. 3 maja 2021, 10:25
  Ja leżałem dwanaście dni chory. Lekarz rodzinny nie chciał przyjechac i mnie osłuchać, pogotowie to samo . Zacząłem brać amantix i po trzech dniach było dużo lepiej, potem dołączyłem antybiotyk sumamed 500 . Miałem może lekkie zawroty głowy ale to może przez wirusa . Teraz jestem zdrowy i nie mam żadnych komplikacji . A jakiś kiepski dziennikarzyna z tok fm pisze głupoty i atakuje dr. Bodnara, szkoda słów.
 10. 2 maja 2021, 13:39
  Pomogę z viregit-k kontakt darek1988@vp.pl lub 536126859
 11. 1 maja 2021, 14:43
  białko spike2 i w igle https://www.clinicalomics.com/topics/patient-care/coronavirus/gene-expression-changes-could-be-behind-long-haul-covid-19-symptoms/
 12. 1 maja 2021, 7:23
  tajemnica leku w szpilce https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.04.29.21256344v1
 13. 30 kwietnia 2021, 17:14
  Zdecydowanie polecam dobra-recepta.pl aby dostać viregyt k Działają bardzo sprawnie w kulka minut ! Podawajcie tylko Grypa A , a nie covid.
 14. 30 kwietnia 2021, 17:13
  Operacja kovizna przeczy nauce medycznej https://szczepieniagrypa.wordpress.com/
 15. 30 kwietnia 2021, 12:59
  Szanowny Panie Doktorze, Przepraszam za cynizm, ale jest on po to aby uwypuklić przekaz. Pana postawa jest postawą idealistyczną i naiwnie zaangażowaną. Ale, jak się dostaje granta na 25mln, to trzeba dobrze zaplanować, aby z tego badać, i pisać, i badać, i znowu pisać, i być doradcą, ekspertem, i na sympozjach, ...itp przez 10+ lat. Rozumie Pan teraz o co chodzi? To Pan, a nie Pan profesor "wynalazł" amantadynę, w związku z czym, Pan profesor nie będzie jej badać, bo na tym nie zbuduje własnej (nie współdzielonej) sławy, no i nie przyjdzie do Pana, aby wspólnie kontynuować, bo dr WB to nie "światowa sława" przy której warto być nawet "drugim". Oczwiście, nie odkrywam Ameryki powyższym spostrzeżeniem. Niestety, jako podatnicy płacimy na tysiące takich grantów, które trafiają do ludzi, którzy chcą z nich spokojnie żyć, a nie - pracować dla społeczeństwa, które za ten grant zapłaciło. W tym miejscu nie można również zapominać o ludziach, mechanizmach, które te granty rozdzialają. Wracając do tonu poważnego. Warto, aby głośno ocenić postawę etyczna Pana profesora. Jak dla mnie, tło tysięcy cierpiących i umierających byłoby nie do zniesienia. I jeszcze jedno zdanie post scriptum. Składam głębokie wyrazy szacunku Panu Ministrowi albo Wiceministrowi Zdrowia, który będąc zarażonym wypisał sobie Amantadynę i ją zażywał. A drugą ręką podpisał zakaz. Jak dla mnie, chciałbym, aby odwiedził z radosnymi pozdrowieniami tysiące domów/rodzin, w których pomarli ich bliscy.
 16. 30 kwietnia 2021, 10:07
  TAJEMNICA JOGURTA https://www.israel21c.org/yogurt-as-a-cure-for-covid-19-and-crohns-disease/ https://www.nutritioninsight.com/news/kefirs-probiotics-researchers-to-commercialize-anti-cytokine-storm-drug-candidate.html
 17. 30 kwietnia 2021, 3:32
  Artykuł bardzo mi się podobał bo nawet dla mnie, kiedy to ja nie jestem lekarzem, ani fachowcem i nie muszę wcale powoływać na własną wiedzę, bardzo dobitnie opisany. Co mnie zawsze zastanawiało to fakt, że lekarstwo które działa na chorobę a nie ma wskazań zawsze musi przejść test i test ten trwa kilka lat. Jak rozumiem, skutki uboczne amantadyny są już dawno znane, gdyby preparat zabijał, to nie sądzę że nie wycofano by go, z rynku, zastępując innym. Najbardziej podobało mi się zakończenie. Podawanie wody święconej chyba ale nie jest dobrym pomysłem, gdyż na to kościół ma zawsze patent :)... Jedno pytanie mam. CO DO TESTÓW. PCR. Musiałem go raz zrobić, gdyż nie mogłem czekać 14 dni na w domowym areszcie. Miałem sprawy do załatwienia. jak czytam że nie mogę 2 godziny palić przed testem, myć zębów 2 godziny przed testem, pić i tym podobnie - nasuwa się pytanie czy np. fluor z pasty do zębów lub nikotyna zabija te wirusy. Bo to by mi świadczyło tylko, a kilka publikacji na ten temat czytałem, że czynniki te wpływają na trafność testu. Czyli zgadza się jednym słowem, to co kilka razy już czytałem, że te testy są dość często błędne. Mówi się nawet że test ten pokazuje również RNA wirusa który jest nie aktywny. I rzekomo, może on być ten test również kilkanaście dni po zwalczeniu choroby nadal pozytywny. Mam rację? I jeszcze jedno pytanie. W niemieckiej telewizji mówi się o tym że powstała krzyżówka dwóch wariantów coronawirusa. Jest to w ogóle możliwe?
  • 30 kwietnia 2021, 12:51
   jest to opisane w prasie medycznej przy świńskiej grypie https://www.researchgate.net/publication/275892416_SWINE-ORIGIN_INFLUENZA_A_H1N1_VIRUS_AN_OVERVIEW i też było straszenie o zarazie tylko kraje gdzie igłowano by przeciwdziałać zarazie musiały płacić odszkodowania i wadliwe igłowania anulować i zabraniać stosowania .
  • 30 kwietnia 2021, 20:28
   Do Artur Kawa..to nie jest moje powiedzenie tak prof. Simon powiedział nie czyta Pan wszystkich WYPOWIEDZI SŁAWNYCH TO WYMIENIONE 4 z nich
   • 7 maja 2021, 18:28
    Panie Dr. Bodnar, ja to oczywiście zrozumiałem, i tępię tylko tych ludzi za ich zuchwalstwo.Mi to tylko pokazuje, że jeśli ktoś jest naukowcem w tej dziedzinie de facto stereotypowo podchodzi do zagadnienia powołując się na brak jakichkolwiek dowodów, czy dokumentów publicznie dostępnych. No cóż, skoro 50% tzw., badań i studiów które nie pasują farmie nie są publikowane, to można się powoływać tylko na to, co jest. A jeszcze jest tak, że masa tych prac jest publikowana tylko w źródłach które są dla nas niedostępne. Np. jest badanie pacjentów na raka,200.000 przypadków, gdzie 91% z nich zmarło. I jest badanie po recydywie, czyli wtórnego zachorowania, gdzie umiera 100% pacjentów... Problem w tym że takie badania praktycznie nigdy nie trafiają na stół. To co Pan robi dla mnie jest to też badanie i wykazuje ono skuteczność - ale Rząd powołuje się do tej pory tylko na badania które są oficjalne. Ponadto jak widać ściąga sobie do wypowiedzi autorytety. Które ostatecznie sam wykreował. Np. komisje etyczne, czy też Panów z tytułami wyższymi od Pana. I problem jest ten, że 90% społeczeństwa dziś nie umie odróżnić. jak im się mówi, że jakieś badanie było nieoficjalne, i mówi to autorytet, i jakaś komisja itp... to w to wierzą. Typowym przykładem jest np WHO. Jak oni zatwierdzą że na przykład glyfosat jest rakotwórczy - to jest to tylko rzekoma statystyka. A w tym przypadku należałoby dowiedzieć się w ogóle, jak działa glyfosat i kiedy się go stosuje. Na świeżo rozsiane rośliny uprawne glyfosat działałby dokładnie tak samo jak na chwasty.Czyli jego stężenie w glebie musi być minimalne, aby w ogóle zebrać plony. To tylko tak aby naświetlić. No i tu Pan sam może już widzi. Wy w tej przychodni potrzebujecie: a) dobrego statystyka; b) analizę wszystkich przypadków; c) statystyka musi uwzględniać, początek czyli w jakim stanie był pacjent, jaki miał przebieg choroby, itp. Aż do wyzdrowienia. Na koniec powstaje diagram, który jest dowodem, na to że Pana metoda leczenia jest słuszna. Sam jestem statystykiem nie oficjalnie, jeśli chce Pan wiedzieć, sporządzałem statystyki błędów w produkcji firmy SMA Solar Technology i po trzech latach wiedziałem dokładnie, gdzie powstają błędy w produkcji, kto jest w ogóle przyczyną błędu, i czy przeciwdziałania odnoszą skutek. Problem u Pana jest ten: ma Pan 4000 przypadków, jak widzę jest masa ozdrowieńców, można byłoby taki dowód sporządzić. jednak mówię od razu: nie bezie to kwestionowane. Z jakiej przyczyny? Wytłumaczą Panu, że to jest nieoficjalne badanie. Ja naprawdę podziwiam Pana pracę, bo jak widać stare niemieckie przysłowie działa. Zadowolony klient sam jest reklamą. Dobry towar nie potrzebuje afiszu, sam się sprzedaje. Ja naprawdę poleciłbym wszystkim którzy leczą Pana metodą, zrzucić się do kupy znaleźć statystyka lepiej grupę statystyków, aby zebrali to wszystko co już wiemy do kupy, i na tym się opierać. Problem - to będzie kosztować - więc zdany jest Pan na pomoc finansową,. Nie mniej powinien Pan się nad tym zastanowić. To robią normalnie olbrzymie koncerny (zaczęła z tym Toyota)... i tym właśnie - tą zebraną wiedzą, - firmy te doprowadzają do doskonałości produktu. Powinien się Pan nad tym zastanowić. Czy tego nie robić. W zakresie badań nad amantadyną. Albo ktoś powinien to dla Pana zrobić.
 18. 27 kwietnia 2021, 18:33
  Skoro Amantadyna jest taka toksyczna trzeba koniecznie zabronić jej stosowania przez osoby z chorobą Parkinsona , dyskinezami późnymi i stwardnieniem rozsianym- trzeba to zrobić natychmiast i na całym świecie. Nie można przecież szkodzić ludziom tym "toksycznym" lekiem, który był zalecany w grypie typu A w lekospisie z 1987r. "Leki współczesnej terapii" dzieciom, a w innej książce dla lekarzy i farmaceutów "Pharmindex" z 2000r.-2005r. ( a może i późniejsze wydania) podane jest dawkowanie dla dzieci od drugiego roku życia. Jak można było wypisywać takie rzeczy w literaturze medycznej? Albo powinno się pociągnać do odpowiedzialności zawodowej i karnej wydawców tej literatury, albo .......!!!
  • 7 maja 2021, 18:30
   Dokładnie. Skoro ten lek jest tak niebezpieczny, to dokładnie to powinno się stać i powinny być nawet i na to dowody, a nie wysysanie z palca rzekomych przeciwwskazań. Latami też nie było żadnych przeciwwskazań pojawiły się nagle teraz. Zastanawiające.
 19. 27 kwietnia 2021, 16:08
  badanie tajemniczych leków https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7857981/#__ffn_sectitle
 20. 27 kwietnia 2021, 10:30
  Szanowny Panie doktorze ! Ma Pan dokumentację leczonych pacjentów. Gdyby miał Pan jeszcze szczegółową statystykę na podstawie tej dokumentacji.... To wystarczyłoby poprostu ją przytoczyć w dyskusji z takim przestępcą w białym kitlu...!!!
 21. 25 kwietnia 2021, 19:26
  Gdzie można w tej chwili dostać viregyt-k bez refundacji?
  • 1 maja 2021, 17:08
   Krzysztof też chcę kupić, ale nie wiem gdzie. Może ktoś zna lekarza w Olsztynie, który by mi przepisał receptę? Pozdrawiam
 22. 25 kwietnia 2021, 11:45
  polecam wejść na dobra-recepta.pl wpisać grypa A i zamówić e-recepte. Działają bardzo ekspresowo. Tylko nie wpisujcie Covid (leku nie ma oficjalnie w rejestracji covid). My z całą rodziną korzystaliśmy u nich bo oni wystawiają poprawne e-recepty. Dziękujemy !
  • 29 kwietnia 2021, 21:31
   Bardzo proszę napisać jakie dolegliwości wpisać
  • 1 maja 2021, 17:13
   Małgoniu, a w pozycji "dolegliwości" co wpisałaś "grypa'? ale trzeba chyba jakieś objawy wpisać (katar, ból gardła itp.), a może się mylę? Pozdrawiam
 23. 24 kwietnia 2021, 23:34
  No i po temacie jeżeli chodzi o Pyrcia https://www.youtube.com/watch?v=AhiyBYt6_eo
 24. 24 kwietnia 2021, 20:28
  dalsza tajemnica spikea 2 https://www.nature.com/articles/s41418-021-00782-3
 25. 24 kwietnia 2021, 12:43
  TAJEMNICE LEKÓW Z USA Peter McCullough, MD testifies How Successful Early Treatment for COVID Makes Vaccines Unnecessary https://rumble.com/vfa2gh-peter-mccullough-md-testifies-how-successful-early-treatment-for-covid-make.html
 26. 23 kwietnia 2021, 13:25
  tajemnica spikea 2 SARS-CoV-2 Spike Protein Elicits Cell Signaling in Human Host Cells: Implications for Possible Consequences of COVID-19 Vaccines https://www.mdpi.com/2076-393X/9/1/36/htm
 27. 23 kwietnia 2021, 8:30
  Panie Doktorze Bodnar, powinien pan otrzymać nagrodę Nobla za skuteczne leczenie ludzi,za niesienie pomocy jak na lekarza przystało! Te ludobójcy muszą zgnić w więzieniach. Moja kochana ciocia leży już 3 tydzień ,płuca zajęte w 90 procentach ,a te konowały nie chcą podać Amantadyny ! Umiera,dookoła niej umierają ludzie,jest przerażona! Błagam zróbmy coś z tym co dzieje się w szpitalach!
 28. 22 kwietnia 2021, 21:12
  tajemnice leków i witamin CZY WITAMINA D CHRONI PRZED COVID-19? https://www.youtube.com/watch?v=AP1xzUQ2_nI obok nas znajdując się znane rośliny https://zywienie.abczdrowie.pl/odkryto-nowy-antyoksydant-w-pomidorze
 29. 22 kwietnia 2021, 13:07
  RadioZet: Pytanie od słuchacza do niedzielskiego: https://streamable.com/7tysoi ------------------------------------------------------------------------------------------------------ Kodeks Karny - Rozdział XVI. Przestępstwa przeciwko pokojowi, ludzkości oraz przestępstwa wojenne --> https://lexlege.pl/kk/rozdzial-xvi-przestepstwa-przeciwko-pokojowi-ludzkosci-oraz-przestepstwa-wojenne/194/
 30. 19 kwietnia 2021, 7:39
  stosowanie amantadyny grozi arytmią. Jak ją później leczyć ?
  • 19 kwietnia 2021, 9:01
   Są to przypadki wyjątkowe, u mnie pojawiła arytmia (bardzo niskie ciśnienie) po 4 dniu, w nocy i była tylko w nocy. W 6 dniu odstawiłem amantadynę. Niestety wirus zaatakował płuca. Nie mam aktualnie żadnej arytmii, ciśnienie wzorcowe. Pozostali członkowie rodziny przeszli leczenie amantadyną bez żadnych dolegliwości.
   • 29 kwietnia 2021, 4:38
    Proszę o wiadomość na maila czym było leczenie zapalenie płuc??
  • 20 kwietnia 2021, 23:29
   Odstawić lek.
 31. 18 kwietnia 2021, 18:02
  "profesor" Pyrć tylko dołożył kolejną cegiełkę kompromitacji i do swojego tytułu naukowego, i do zawodu lekarza, i człnka "rady szamanów" przy premierze. -------- Tak żałosna wypowiedź, że człowiek zastanawia się jakim cudem taki osobnik przebrnął przez maturę.
  • 20 kwietnia 2021, 22:13
   Może to rodzinne. Tata profesur i Syn profesur. Co za przeklęci, źli ludze. Śmierć zagląda do prawie każdego domu a ten NIERZĄD BANKSTERA i KARAKANA pozwalają na to, zabijają swoimi decyzjami dziesiątki tys ludzi i niszczą uczciwych lekarzy.
 32. 16 kwietnia 2021, 19:15
  Szef szpitalnej "Solidarności" ze szpitala w Rybniku, Piotr Rajman, poinformował, że przeciętne wynagrodzenie na kontrakcie lekarza w ich placówce to 60-67 tyś. PLN/m. Ale są przypadki, kiedy wynagrodzenie dochodzi do 100 tys. zł - tak, miesięcznie! Szwindel plandemio TRWAJ! Oni sami tego nigdy nie skończą. Ludzie, czy rozumiecie, co tu się odpie**ala? Rozumiecie?! Czy w pewnym momencie w oglupialym społeczeństwie zostanie przekroczona masa krytyczna, która umożliwi aktywne sprzeciwienie się przestępców na usługach lobbystów i korporacji nwo? A historia kołem się toczy… kto jej nie zna, skazany jest na bolesne powtórki. I tak, np. zaledwie 78 lat temu w obozie zagłady w Sobiborze (nazywanym dla zmyłki “obozem przetrwania”) SS-komendant wydawał rozkaz do każdej nowo przybyłej grupy więźniów - “w związku z wybuchem epidemi tyfusa - wszyscy udadzą się do łaźni, a ubrania mają być zdezynfekowane”. I nikt nie zadawał pytań… Ludzie jeszcze przepychali się, który pierwszy… tak chcieli być czyści i bezpieczni przed “epidemią”… Szli prosto do komór gazowych. Prócz garstki SS-manów żydowskiego pochodzenia, było wielu ukraińskich strażników... Może jakieś analogie widać?? PS: A już niebawem będziemy mieć prawdziwą pandemię - zgonów zakrzepowych.
  • 19 kwietnia 2021, 21:12
   Tylko wtedy, w obozach nie mówiono, że to wszystko dla dobra narodu. Ludzie są pozostawieni sami sobie. Rodzinny wysyła na test, izolacja i lecz się sam!!!!!!!! To dzięki dr Bodnarowi, garstce lekarzy i ludziom dobrej woli, którzy poświęcają swój wolny czas, ludzie uniknęli śmierci dzięki amantadynie.To w przychodni Optima w Przemyślu lekarze są otwarci na pacjentów. Nie zamykają się przed chorymi na klucz i nie udzielają porad prze telefon. Jak czynią to lekarze w Polsce.ŻENADA. Panie Pyrć, nie używam tytułu profesorskiego celowo, bo na tytuł to trzeba zasłużyć dobrem dla innych tzw. EMPATIĄ, bo jak wykorzystać wiedzę, to już Pan zapomniał, jak można w ten sposób zaprzeczać faktom dot. skuteczności wyleczenia chorych amantadyną. Proszę zobaczyć jak to wygląda na świecie. Ile ośrodków leczy amantadyną https://www.exstnc.com/.
  • 6 maja 2021, 9:07
   A tę komorę gazową w Sobiborze to ty widziałeś, pajacu? A może nawet w niej byłęś. Ja czytałem historię historię takiego żyda, który twierdził, że pięć razy był gazowany w komorze gazowej i za każdym razem wychodził żywy. Może to Ty?
 33. 16 kwietnia 2021, 19:04
  https://plus.dziennikpolski24.pl/wojna-o-amantadyne-czyli-schizofrenia-po-polsku-dlaczego-autorytety-medyczne-przypuscily-atak-na-ten-lek/ar/c15-15561840
  • 17 kwietnia 2021, 15:45
   Dobry artykuł, mało takich
 34. 16 kwietnia 2021, 18:33
  Chciałam zapytać co pan dr Bodnar sądzi o szczepieniu na covid? Tak z perspektywy lekarza i leczącego ludzi chorych na covid. Cały czas mam dylemat czy szczepić się czy nie? Znam kilka osób które po zaszczepieniu w krótszym lub dłuższym czasie zachorowały na covid. Być może były zarażone przed szczepieniem ale jestem pełna obaw. Będę wdzięczna za odpowiedź i wszelkie sugestie
  • 19 kwietnia 2021, 12:38
   Oczywiście, że się nie szczepić! Nawet producent szczepionek informuje, że nie zakończył badań nad szczepionką. A ludzie jak stado b...... szczepią się na potęgę. Tylko lekarstwo :) Pozdrawiam
   • 19 kwietnia 2021, 18:48
    Bożena,dziękuję za odpowiedź. Ale to, że,, szczepionka,, jest w trakcie badań to chyba większość wie. Natomiast nie wiadomo czy w przyszłości osoby nie zaszczepione nie będą bardziej narażone na zachorowanie. Każdy organizm inny i jednego szczepionka ochroniła przed ciężkim przebiegiem covidu a innego bez szczepienia zaprowadziła pod respirator. Niestety nie wszystko jest czarno-białe. Dużo czytam na temat szczepień ale nadal nie wiem jaka decyzję podjąć...
 35. 16 kwietnia 2021, 1:26
  Powoli.. powoli prawda się odkrywa. Co warta jest ta cała rada i system leczenia w naszym kraju. Póki co proszę obejrzeć "Spowiedź ratownika" https://youtu.be/D6EM7qQL6k8 Gdzie my żyjemy!
 36. 15 kwietnia 2021, 19:18
  Nie wiem czy to nie jest plan PIS-u aby obnażyć hipokryzję opozycji , ogromnej części lekarzy, prawników, sędziów fałszywych mediów mainstreamu ...NIEDZIELSKI to ekonomista były szef Funduszu Zdrowia...postawiony na szefa przez opozycję...Pamiętacie opozycję ...koperty zabijają... Cokolwiek PIS nie robi opozycja i media mainstreamu krytykują. Dzięki Bogu mamy takich lekarzy jak dr.Bodnar...zdajmy się na ich łaske aby przetrwać ten czas.. Większość tego nie widzi... ale w USA rządzi wojsko... Biden to marionetka ...na całym świecie trwają aresztowania i konfiskata majątku...media milczą...doprowadzi to do upadku Big-Pharmy , firm globalistów... Uważajcie na siebie bo oni już wdrożyli plan depopulacji planety.... Wytrzymajcie jeszcze trochę...nie brać eksperymentalnych szczepionek...chrońcie rodzinę...
  • 16 kwietnia 2021, 12:11
   hipokryzje opozycji??? Chyba Pan żartuje. Przecież w tej sprawie wszystkie "wiodące " partie mówią jednym głosem. A PiS jak rządzący ponosi za smierć ludzi największą odpowiedzialność. Akurat w sprawie blokowania amantadyny, propagowania bezsensownych szczepień, blokowaniu dostępu ludzi do leczenia wszyscy z większych partii są zgodni. PIS jest odpowiedzialny w pełni za to co robi, za eksperymenty na ludziach, za realizacje owych planów depopulacyjnych, za niszczenie polskiej gospodarki - małych i srednich firm , rolnictwa etc. ... Nawet mój 94 letni tata, wyborca Pisu od lat nie ma co do tego wątpliwości.
 37. 15 kwietnia 2021, 17:50
  domniemam, że kasa jaką otrzymał profesor była na to aby nic nie znaleźć, no i wykonuje swe zadanie wzorcowo dyskredytując amantadynę.
 38. 15 kwietnia 2021, 16:48
  To co się dzieje obecnie , to było przepowiedziane dawno temu. Rządzący wykonują wolę szatana, myślą, że będzie im dobrze, że się uratują. Nic z tego kochani sprzeniewiercy, drżyjcie!!!! bo wasz czas sie kończy!!! Zobaczcie jak budzą się wulkany chociażby- to broń Boża, trochę wiatru, trochę wody i po was . Wierzycie w mamonę nie tędy droga!!!!! Dzięki!!! lekarzom mądrym, którzy nie idą z nimi ręka w ręke, wypełniają swój fach jak należy, odbiorą swoją zapłatę od Najwyższego a zapłatą jest życie.
 39. 15 kwietnia 2021, 15:38
  Szanowni Państwo, z lutowej dostwy amantadyny z importu docelowego w ilości 80.000 szt na które nasz "łaskawy" minister wyraził zgodę, kończą się zapasy tego leku. Tylko już w nielicznych aptekach możemy ją dostać. Co będzie dalej? Czy "łaskawy" wyrazi zgodę na kolejne dostawy???? Decydenci pewnie zablokują możliwości kolejnej dostawy leku, tak jak teraz Lichocka chce zablokować program Pana Pospieszalskiego bo za dużo było w nim prawdy. Jeżeli program spadnie z anteny (lub temat plandemii) będziemy wiedzieć jak władza i opozycja (która też nic nie robi w tej sprawie) dbają o nasze zdrowie i życie. Pozdrawiam
 40. 15 kwietnia 2021, 15:10
  Stosują też iwermektyne, (lek zwalczający choroby pasożytnicze) wlewy z wit. C plus cynk. http://www.drwlc.com/blog/2020/03/18/hospital-treatment-of-serious-and-critical-covid-19-infection-with-high-dose-vitamin-c/
 41. 15 kwietnia 2021, 8:04
  Dołączam się do wyrazów szacunku i uznania dla Pana dr.Bodnara. Też przypominam, że w zakładce "Można wyleczyć Covid w 48 godzin" jest nr.konta poprzez które możemy wspierać i dziękować doktorowi za to co dla nas robi, ale również naraża się na kłopoty. Zachęcajmy też innych lekarzy do takiej postawy- niech się nie boją i czują poparcie społeczne.
 42. 14 kwietnia 2021, 22:22
  To pan prof. K Pyrć wydaje publiczne pieniądze w kwocie 68 450 zł dziennie. Efekt ZEROWY. Sprawa do zbadania w przyszłości. Wielki szacunek dla Pana Dr. Bodnara, zdrowia życzę i wytrwałości ma pan wielkie poparcie społeczne tego jestem pewien.
 43. 14 kwietnia 2021, 21:49
  Brawo Panie doktorze!!! Odważnie i stanowczo. Myślę że większość z nas zwolenników Pana wyjdzie na ulicę w Pana obronie jeśli będzie trzeba.
 44. 14 kwietnia 2021, 21:11
  Brawo Panie Doktorze brawo .Jest Pan wspaniałym lekarzem i tak trzymać.Podziwiam Pana od wielu miesięcy ,Pana determinacje siłę wiedzę ,a robi to pan dla nas.Bardzo wielkie DZIĘKUJĘ.Większość pacentów i tak wierzy Panu a nie miernym naukowcom.
 45. 14 kwietnia 2021, 18:17
  Szanowny Panie Doktorze. Powyższą publikacją trafił Pan w sedno. W całej tej pandemii na pewno chodzi o BIZNES szczepionkowy, ... prowadzony kosztem dziesiątek tysięcy zmarłych na covid i co najmniej drugie tyle na inne choroby obecnie nieleczone. Leki przecież są: amantadyna, iwermektyna, budezonit czy tocilizumab. Wczoraj dr Basiukiewicz alarmował, że nie może zamówić leku tocilizumab, ponieważ jest blokada na leczenie covidu tym lekiem u producenta. Nawet profesor Kuna przyznał niedawno w programie "Warto rozmawiać", że jest około 1500 leków całkiem dobrze radzących sobie z koronawirusem, a wiele z nich jest bez recepty w naszych aptekach. Szkoda tylko, że redaktor Pospieszalski nie dopytał jakie to specyfiki. Gdyby wirus był tak groźny, to profesorowie z TV, panowie i panie w dojrzałym wieku, chorowali by jeden po drugim i to ciężko. Leczenie covidu na początkowym etapie, jak Pan sam kiedyś wspomniał w wywiadzie, jest relatywnie łatwe, jak innych infekcji sezonowych. To wszystko co się dzieje z lekami, to nie jest przypadek, a celowe działanie, podobnie jak z opóźnianiem badań nad amantadyną. Celem jest "wyszczepienie" wszystkich, a nie leczenie kilku procent wymagających hospitalizacji. Nie "opłaca" się leczyć tanimi lekami, a jedynie wyszczepiać, no chyba, że będziemy leczyć remdesivirem, który kosztuje ok 10 tyś. złotych na pacjenta i wykazuje działanie na poziomie placebo. Profesor Gut powiedział prawdę o pandemii, zjadliwości wirusa i całej otoczce biznesowej (ostatnie 3 minuty) https://www.youtube.com/watch?v=HiK3qBRco3Q
  • 14 kwietnia 2021, 19:04
   Po pierwsze, nie pandemii - tylko PLANdemii. Po drugie "na pewno chodzi o BIZNES szczepionkowy" - tak się może wydawać, lecz ci, którzy stworzyli WuhanGates wirus - pieniędzy mają całe hektary - w tym i naszą kolonie Polin. Proszę myśleć globalnie, nie przypadkowo mniej niż 1% ludzkości posiada ponad 56% bogactw kuli ziemskiej. Teraz, chcą już Nas - w mniejszej liczbie i pod pełną kontrolą 24h/365dn. I trzy, cyt "dziesiątek tysięcy zmarłych na covid" - skąd te dane, bo nawet największy mistyfikator danych ministerstwa podawał liczbę ok. 5000/rok - co i tak jest z palca wyssane, bowiem nie bylo sekcji zwłok, a wg gangu WHO dowody należy szybko palić... Większość tych zgonów to wynik kombinacji "chorób współistniejących" i/lub BLOKADY i ZAMKNIĘCIA służby zdrowia - np. pacjent po zawale lub wypadku nie doczekał 8h na wynik fake-testu ! Tak to działa. Polecam na youtube komentarz dot. statystyk p. Grzegorz Płaczek.
 46. 14 kwietnia 2021, 18:02
  https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-klopoty-z-zaopatrzeniem-covidowych-szpitali-brakuje-podstawowych-lekow
 47. 14 kwietnia 2021, 16:40
  Taki pomysł na scenariusz, aby zrobić jeszcze inną ślepą próbę: wszystkie naganiacze ekspertytutki, presstytutki, mediasutenerzy, rada “naukofa”, kwas-profesorzy, minministry i pinokie —> dać w kajdanki i wrzućmy ich do celi więziennej. Zobaczymy, czy i kiedy, komu pierwszemu zadzwoni telefon od przedstawiciela kartelu globalistów Mr Gejts, Soros, Rotszyld, Rokefeler, a może Xi Jinping?
 48. 14 kwietnia 2021, 16:28
  badanie z Niemiec amanta https://www.mdpi.com/1999-4915/13/4/539
 49. 14 kwietnia 2021, 14:48
  Panie Doktorze, już od kilku bliskich osób słyszałem, że lekarze w lokalnym szpitalu nie leczą amantadyną, "ale każdy lekarz nosi ją w kieszeni". To tyle podsumowania. Pozdrawiam i podziwiam!
 50. 14 kwietnia 2021, 10:22
  Szanowny Panie, Przykro mi jedynie, że umieścił Pan wodę święconą razem z czekoladkami. No cóż, każdy niezręczności popełnia. Poza tym, całym sercem jestem z Panem. Wiem co mówię, bo całe swoje życie byłem w mniejszości. Krzysztof Romaszko
  • 14 kwietnia 2021, 12:11
   Panie Krzysztofie, podana przez dra Bodnara zbitka "woda święcona, guma do żucia, czekoladki, czy wybrane losowo niebieskie pigułki w aptece" nie jest podana ad hoc. Jak dobrze pamiętam, w/w określenia były używane publicznie przez - i tu sam nie wiem jak napisać, w cudzysłowie, czy bez? - autorytety naukowe. Wg nich, te wymienione wyżej "środki" mają działanie terapeutyczne równie skuteczne jak amantadyna. Kpina, arogancja , buta. Nie mają NIC w zamian. Nie dziwię się doktorowi Bodnarowi, że od dłuższego czasu mówi sprawdzam. Każdemu, kto dyskredytuje jego wyniki w leczeniu. Firewall w POZtach działa sprawnie, chorzy pozostawieni sami sobie. Nieliczna garstka lekarzy skupiona wokół dra Bodnara robi co może. Nawiasem - w którejś z telewizji prof. Rejdak powiedział publicznie, że pierwsze, wstępne wyniki badania będą możliwe już po ok. dwóch tygodniach. To już gdzieś teraz. Poznamy je?... Szacunek, wielki szacunek, Panie Doktorze Bodnar. PS. Panie Krzysztofie, nie podejmuję się rozstrzygać, czy woda święcona, czy czekoladki. I myślę że nie to miał na myśli dr Bodnar.
  • 14 kwietnia 2021, 15:08
   Pan doktor tylko zacytował rekomendacje podawane przez przeciwników amantadyny. Ja dodam jeszcze cytat Krzysztofa Simona, który na pytanie o zasadność stosowania amantadyny odparł: "Równie dobrze można by podawać herbatę z miodem".
  • 14 kwietnia 2021, 22:32
   PANIE KRZYSZTOFIE TO NIE JEST MOJE POWIEDZENIE NIE ŚLEDZI PAN WYPOWIEDZI o święconej wodzie mówił Simon o gumie do żucia Flisak o czekoladkach Grzesiowski a o tabletkach Pyrć tak porównali działanie amantadyny moje wpisy nie są od tak sobie nie raz pisałem jeśli ktoś komentuje cokolwiek niech najpierw poczyta
   • 15 kwietnia 2021, 8:57
    Ten cały Pyrć to taki drugi Macierewicz. Niby coś robi a efektów brak, byle kasa na konto wpadała..
 51. 14 kwietnia 2021, 9:34
  Panie Doktorze, należy się Panu ogromny szacunek za to, że nie bierze Pan udziału w realizacji tego zbrodniczego planu stworzonego przez nasz "rząd" i wprowadzanego w życie przy aktywnym współudziale bardzo wielu lekarzy. Nasi "umiłowani przywódcy" z Jarosławem Kaczyńskim na czele stworzyli zbrodniczy system, w którym płaci się lekarzom, szpitalom, laboratoriom itp. o wiele więcej za "leczenie" pacjentów z COVID niż za innych - nic więc dziwnego, że tak to wygląda jak wygląda. Dla tych ludzi im więcej "Covidowych" tym lepiej. Kasa się liczy i nic więcej. Przychodnie POZ pozamykane, teleporady w modzie. Dla tych z kolei to też sytuacja jak z bajki. Dostają pieniądze "od głowy" zapisanego do przychodni więc po co mają jeszcze takich "śmierdzieli" jak pacjęci przyjmować? Jeszcze na dodatek wiceminister zdrowia mówi, że nie ma wpływu na to aby przychodnie wróciły do normalnej pracy. Nie może ich zmusić - to pacjenci muszą sami to na nich wymusić. No pięknie - to po co ty durniu jesteś ministrem? Jeszcze jeden aspekt tego zbrodniczego systemu. Nagminnie wpisywany do kart zgonu jest COVID. To wspaniałe wyjście i metoda na ukrycie wszelkich błędów leczenia. No cóż - umarł (ła) na COVID, nic się nie dało zrobić bo to przecież COVID. Zadnych sekcji, badań dochodzeń. Nic. Zyć nie umierać. Na koniec jeszcze ustawa o zwolnieniu z odpowiedzialności za wszelkie świństwa popełnione podczas "pandemii" i mamy polską demokrację w pigułce. Smutne, że tak mało ludzi zdaje sobie z tego sprawę. Smutne to.
 52. 14 kwietnia 2021, 2:34
  Profesorze Pyrc, lek amantadyna jest znany od ponad 30 lat i patent na niego wygasl. Geniusz dr Bodnara polega na jego odkryciu ze amantadyna dziala zabojczo na wirus covid. Nikt z tytulami profesorskimi, habilitowanymi czy doktoratami nie byl w stanie tego osiagnac wliczajac w to prof Pyrcia. Nie pozostalo nic innego dla tejze grupy naukowcow jak zlozyc swe tytuly i poddac sie do dymisji. Sa zawistni, ze to nie oni a ktos inny byl w stanie odkrycia takowego dokonac.To co te osoby czynia jest zbrodnia przeciwko narodowi polskiemu. Malo tego, zaprzedali sie za mamone ale rzucaja klody pod nogi czlowiekowi ze szlachetnym charakterem ktorego im brakuje.Wstyd i hanba dla calego srodowiska naukowego ktore traktuje tych sprzedawczykow z respektem i adoracja.Tworza oni Towarzystwo Wzajemnej Adoracji o watpliwej renomie. stan nad Pacyfikiem
 53. 13 kwietnia 2021, 22:46
  Pyrć: "są preparaty, które są dużo bardziej skuteczne" oraz "Obecnie leku o udowodnionej skuteczności nie ma", naukowiec a nie widzi sprzeczności w swojej wypowiedzi! Nie będziemy się tu spierać, czy coś jest już lekiem czy jeszcze preparatem "dużo bardziej skutecznym" od amantadyny - bez podania ich nazw to jest przedszkole "wiem ale nie powiem, ale mam prof. więc macie mi wierzyć".
 54. 13 kwietnia 2021, 21:04
  Panie Doktorze. Zaczął się 3 tydzień choroby, a ja nadal gorączkuje. Co to znaczy? Pozdrawiam.
 55. 13 kwietnia 2021, 21:04
  Pan Doktor Bodnar leczy ludzi pozbawionych pomocy ze strony instytucji państwa, nie żałując sił i zdrowia. Stworzył również miejsce, w którym m.in. lekarze niosą pomoc ludziom pozostającym w straszliwym osamotnieniu i nieznajdującym pomocy znikąd. Dziękuję za Pana inicjatywę i poświęcenie, które przywraca zdrowie tysiącom. Życzę zdrowia wszystkim nam
 56. 13 kwietnia 2021, 20:52
  TO NIEPRAWDOPODOBNE, że tyle pieniędzy zostaje zmarnowanych na fikcyjne lub udawane badania leków przeciw Sars-cov2(25mln Pln), gdy amantadyna będąc starym lekiem w większości przypadków jest skuteczna i tylko biurokracja( i darmozjady z nią związani) zaprzeczają tym faktom, domagając się wyników badań klinicznych, opracowań, artykułów w pismach medycznych, itd. Najlepszym dowodem skuteczności amantadyny jesteśmy MY - PACJENCI/nasze rodziny, którzy w trakcie zakażenia, czy po pewnym czasie zastosowaliśmy ją z bdb skutkiem i jesteśmy ZDROWI, i ŻYJEMY wbrew temu co media donoszą o ubocznych skutkach amantadyny nawet prowadzących do ciężkich stanów. Ostatnio mało oglądam i słucham przekazów z mediów, gdyż ciągle ten przekaz ma powodować i eksalować pandemię strachu, a nie pandemię Sars-cov2 i dlatego media topowe szerokopojęte biora udział w tym zastraszaniu ludzi zamiast dociekać prawdy i ją przekazywać widzom, słuchaczom.
 57. 13 kwietnia 2021, 20:43
  Dziękuję Panu jest Pan ostatnim lekarzem w Polsce reszta to przebierańce.
  • 14 kwietnia 2021, 11:37
   A lekarze, których przeszkolił dr Bodnar i którzy za pośrednictwem forum z tutejszej strony internetowej kontaktują się z chorymi na covid i ratują im zdrowie i życie?
 58. 13 kwietnia 2021, 19:56
  Przypominam, że klinicznie istotne może okazać sie być przeciwzapalne działanie amantadyny, wzmocnione innymi lekami n.p. fluoksetyną. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20081246/ (polskie badania 2009) Prof. K. Pyrć z zespołem opracowywał lek anty-wirusowy (akryflawina) i może kiedyś zostanie on dopuszczony. Ale wiele wskazuje, że przeciętnie zdrowy człowiek z wirusem radzi sobie wystarczająco dobrze. Sam prof. Pyrć teraz wskazuje na budesonid jako skuteczny lek, a to jest też przeciwzapalny. (Sam dowiedziałem się o tym leku na niniejszym forum z komentarzy).
  • 13 kwietnia 2021, 21:05
   To ile czasu beda sobie deliberowac??? LUDZIE! W perspektywie ruina gospodarczą, bankructwa, lockdowny, codzienne statystyki zgonów, upadek praw obywatelskich, a oni pitu pitu może kiedyś wprowadzimy, ale się wstrzymamy... Za to chętnie weźmiemy 25 baniek dotacji...! 38 milionów ludzi pozwala na to? Minął caly rok!
   • 13 kwietnia 2021, 22:12
    @Obserw lada chwila będą wyniki 2 badań polskich amantadyny i to jest realnie robienie czegoś. Dla innych leków (iwermektyna, fluwoksamina, budezonid, bromoheksyna, itd.) też są badania.
 59. 13 kwietnia 2021, 19:19
  Kolejny profesor ignorant i arogant. Dostał niesamowitą kasę na badania, wyników - zero. Próbuje dyskredytować amantadynę i metodę leczenia Dr Bodnara - bo amantadyna, jej skuteczność mu bruździ. Jacy to są wbrew tytułom mali ludzie... Bardzo trafny i celny apel Dr Bodnara, który ja powtórzę: Profesorze Pyrć! Proszę natychmiast udostępnić szerokiej opinii publicznej, tysiącom chorych ludzi wyniki przeprowadzonych badań, udostępnić wiedzę na temat skutecznych leków na SARS-CoV-2, których skuteczność potwierdzają pańskie badania! Wszak mamy prawo do tej wiedzy, 25 mln zł otrzymał pan na badania z budżetu na który składamy się wszyscy. Dlaczego nie publikuje pan wyników? Każdego dnia umierają setki ludzi, na co pan czeka?
 60. 13 kwietnia 2021, 19:10
  Wytrwałości Panie Doktorze. Błagam o kontakt do jakiegoś podobnie zdeterminowanego lekarza w Lublinie lub okolicy. PILNE!
  • 13 kwietnia 2021, 19:39
   Jak chce Pani uzyskać kontakt? Proszę podać tel i napisać o co chodzi.
   • 14 kwietnia 2021, 1:50
    Zależy mi na bezpośredniej konsultacji z lekarzem. Mama (84 l., po dwóch dawkach Pfizera) w związku z przyjęciem do szpitala (kardiologia) miała wykonane rtg płuc 8.04. (ok), natomiast 12.04. wykonano test na COVID, który wyszedł,pozytywny. Od 12.04 popołudniu jest w domu. 13.04. godz. 19 temperatura 37,5 st. C. Nie otrzymała żadnych zaleceń, jakie ew. leki ma stosować. Lekarze twierdzą, że nie ma takich leków. Poza metodami naturalnymi (czosnek, cebula, cytryny, sok z kiszonej kapusty itp.) mama bierze rutinoscorbin, eloprine i lek przeciwgorączkowy. Z uwagi na to, że bierze inne leki, boję się podać na własną rękę coś innego. Mama ma migotanie przedsionków. Nie interesuje mnie tylko recepta i uzyskanie amantadyny, tylko konsultacja z prawdziwym lekarzem, który oceni jej stan i zaleci sposób leczenia/dawkowania. Podaję mail do kontaktu ak07zen@gmail.com.
    • 14 kwietnia 2021, 15:15
     OFICJALNIE Ministerstwo Zdrowia w odpowiedzi na wniosek Stowarzyszenia „Stop NOP” udzieliło informacji, że pozytywny wynik testu na obecność wirusa wykazano u 37 833 zaszczepionych osób, a 1670 z nich zmarło. Natomiast w ciągu 14 dni od szczepienia zmarły 994 zaszczepione osoby................ https://wolnemedia.net/co-najmniej-2664-zgonow-po-szczepieniu-na-covid/
 61. 13 kwietnia 2021, 17:07
  Prof. K Pyrć nie wyleczył żadnego pacjenta bo nie jest lekarzem. Dr W. Bodnar leczy ludzi i szkoli lekarzy i chwała mu za to!!! Na stronie: Prof. dr hab. Krzysztof Pyrć, Małopolskie Centrum Biotechnologii - Uniwersytet Jagielloński - #misjaUJ można przeczytać m.in. "Moja kariera naukowa rozpoczęła się w 2003 roku, kiedy po ukończeniu kierunku biotechnologia na Uniwersytecie Jagiellońskim rozpocząłem pracę w Zakładzie Mikrobiologii Medycznej na Uniwersytecie Amsterdamskim"... "W oparciu o wypracowaną metodykę stworzyłem program identyfikacji leków przeciwwirusowych. Zaowocował on identyfikacją nowego inhibitora zakażenia koronawirusami, który obecnie próbujemy wykorzystać w walce z SARS-CoV-2." A więc do badań klinicznych droga daleka.
  • 13 kwietnia 2021, 18:03
   Powyższą publikacje udostepnilam na fb na swoim profilu z zachecajacym do czytania wpisem moim : DOSADNIE!!!! dr Bodnar z Przemyśla jak lew broni!! no czego broni jak lew? ....broni nas i leczy z covida, a walczy z chmarą..... .......... decydentów, którym chyba - jak wynika z poniższej publikacji dr Bodnara - na leczeniu z covida nie zalezy, bo nikt z nich ANI RAZ nie zalecił nam w TELEWIZORACH co brac w domu, czym sie leczyc poza straszeniem jak grożny jest virus i czekaniem na....karetki, a najlepiej na Zbawienie Boskie. Po tej poniżej lekturze jestem pewna, ze powinniśmy żądać od prof.Pyrcia podania nazw lekow lepszych od amantadyny, bo on sam ma na nią uczulenie. PROSZE podać, bo Ci co zmarli na coovid19 będą na pewno Pana straszyc....
 62. 13 kwietnia 2021, 16:41
  Szanowny Panie Doktorze W. Bodnar. Jestem za Panem całym sercem.Pana metoda leczenia pozwoliła wrócić moim rodzicom do zdrowia w sytuacji, gdy prosząc o pomoc innych lekarzy dochodziłam do ściany - prawdziwej ściany płaczu (dosłownie). Pomoc Pani Doktor z forum na stronie Optimy była nieoceniona i jedyna, jakiej się doczekałam. Na forum i w otoczeniu jest tak wiele ludzkich dramatów a przy tym totalnej obojętności, ignorancji, krytyki za stosowanie amantadyny ze strony lekarzy. Nie jest Pan w stanie przyjąć wszystkich, którzy z całej Polski jadą do Pana po ratunek. Pozostawieni sami sobie podejmujemy decyzję o leczeniu, chwytamy się ostatniej deski ratunku nie mogąc liczyć na właściwą pomoc, zrozumienie, na wsparcie i poradę własnych lekarzy. Często jesteśmy za to podobnie jak Pan sprowadzani " do parteru". Najgłośniej krzyczą Ci którzy nie mają NIC do zaoferowania, nie mają wiedzy, którą ma Pan, nie mają dla nas pacjentów ani empatii ani propozycji leczenia a nawet oferty podstawowej usługi polegającej na osłuchaniu chorego. Pandemia zweryfikowała wiele dziedzin życia, wiele ludzkich postaw, odsłoniła prawdziwe oblicza osób na świeczniku, osób decyzyjnych. Niepojęte jest to, że ludzie z tak znaczącymi tytułami - na wizji, publicznie wypowiadają treści nielogicznie, przecząc niejednokrotnie sami sobie, nie mając żadnych konkretnych argumentów na swoje chore teorie. Dokąd ten świat zmierza?! Panie Doktorze rzesze ludzi stoi za Panem, tak wiele istnień Pan ocalił, tak wiele Pan pomógł. Życzę Panu aby Pana "koledzy" po fachu, którzy są przeciwko Panu przejrzeli na oczy i jeśli nie chcą pomagać to niech przynajmniej nie przeszkadzają.
 63. 13 kwietnia 2021, 15:58
  Rządzący za wszelką cenę chcą nas zabić. Mam nadzieję, że Panu nic nie zrobią. Jest Pan jednym z niewielu lekarzy, którzy naprawdę leczą ludzi. Pozdrawiam.