Zadzwoń do nas: 16 677 00 79, 16 671 87 77

ul. św Jana 32, Przemyśl Mapa

Sty 31

Nowe mutacje SARS-CoV-2 w Polsce oraz “Ozdrowieńcy”, którzy wcale nie są zdrowi?

W ostatnich dniach obserwuję wśród badanych pacjentów w naszej przychodni coraz więcej ostrych przebiegów choroby COVID-19. Specyfika i dynamika choroby jest inna w stosunku do tej, do której przywykliśmy. Sugerowałbym, że mamy do czynienia w Polsce z nową mutacją wirusa. Czy to jest wersja brytyjska, czy z RPA? Nie wiem, być może? 

Czym się charakteryzuje? Początkowo skąpym przebiegiem, jednocześnie szybkimi powikłaniami. Po 2-3 dniach od pierwszych objawów, u tych osób jest już zapalenie płuc. Niezależnie od wieku, często bez kaszlu i silnych symptomów. Jednocześnie tę odmianę również bardzo dobrze się leczy amantadyną wraz z leczeniem objawowym. Pomimo obecnych zmian osłuchowych w płucach, bo jest to wczesny etap choroby. Dlatego tym bardziej apeluję, że każdy pacjent powinien być bezwzględnie zbadany osłuchowo lub mieć wykonane badanie radiologiczne w pierwszych dniach choroby. W innym przypadku powikłania będą narastały niezwykle szybko, a przebieg po kilku dniach niestety może być dramatyczny.

Chcę jednocześnie nawiązać do tzw. “Ozdrowieńców”. Obecnie to często połowa pacjentów, którzy zwracają się do naszej przychodni o pomoc. Skarżą się z ich perspektywy na nawrót choroby lub nie ustępujące objawy nawet kilka miesięcy od zakażenia. Są to osoby zarówno po leczeniu szpitalnym jak i wiele osób po lekkim i umiarkowanym przebiegu. W tym te, które nie miały konieczności przyjmowania żadnych leków oprócz przeciwgorączkowych. W szczególności mogę wytypować 4 takie grupy:

 • grupa pacjentów niedoleczonych, poszpitalnych
 • grupa pacjentów po ciężkim przebiegu z trwałymi uszkodzeniami po chorobie
 • pacjenci, którzy mieli przebieg choroby lekki lub średni
 • skąpoobjawowi (maksymalnie kilka dni niewielkich objawów)

To, co ich łączy – to nie byli leczeni amantadyną. W grupie pacjentów którzy byli badani  przez lekarzy oraz leczeni amantadyną wraz odpowiednim wdrożeniem leczenia objawowego, nie zgłaszają żadnych dolegliwości i nie obserwuje się u nich zespołów poCOVIDowych.

Z jakimi objawami pacjenci się zwracają?

 • objawy neurologiczne (nerwobóle, odruch dławienia w gardle, przeczulica skóry, zaburzenia pamięci, wypadanie włosów, czy niepowracający węch i smak itd.)
 • ciągłe osłabienie, niewydolność kardiologiczną (ze względu na przejście lub nadal aktywne zapalenie mięśnia sercowego)
 • jednak najczęściej i najbardziej niebezpieczne są postępujące włóknienia płuc. 

Moje obserwacje są bardzo niepokojące. Odnoszę wrażenie, że te procesy mogą się nasilać, finalnie powodować trwałe inwalidztwo. Z dotychczasowych obserwacji różnych innych chorób powodujących włóknienie płuc – są to zmiany, których nie umiemy w pełni leczyć i są nieodwracalne. Mogą to być procesy na tle immunologicznym. Mogą powodować odczuwalną duszność, nasilające się kłopoty z oddychaniem. Często mogą prowadzić do inwalidztwa i niewydolności oddechowo-krążeniowej.

Wśród leczonych amantadyną pacjentów chorych na COVID-19, nawet w zaawansowanym etapie choroby z zapaleniem płuc, nie pojawiają się zespoły poCOVIDowe. Być może jest jeszcze za wcześnie na takie wnioski? Mimo wszystko od wprowadzenia schematu, który jest stosowany od kilku miesięcy z powodzeniem, takie osoby się do mnie nie zgłaszają. Cieszą się pełnym zdrowiem i brakiem powikłań. W przeciwieństwie do części osób, które nie stosowały tej terapii, nawet mimo lekkiego przebiegu choroby.

Ten sam problem dotyczy dzieci i już dość znanego PIMS. Należy się głęboko zastanowić nad powtórnym badaniem amantadyny w stosowaniu u dzieci. W badaniu z 2010 roku podawano leki przeciwwirusowe do leczenia grypy w wieku od 0-12 miesięcy. W tym amantadynę i rymantadynę. Średnia dawka wynosiła 2,2 mg/kg, zaś najwyższa zastosowana dawka wynosiła 7 mg/kg [1]. Te badania nie wykazały toksyczności żadnego z tych leków. Dlatego mimo lekkiego przebiegu lub braku objawów warto rozważyć stosowanie amantadyny u dzieci w celu uniknięcia powikłań i ciężkich zespołów poCOVIDowych.

Z moich już prawie rocznych doświadczeniach w leczeniu amantadyną COVID-19 klarują się trzy etapy choroby i schematy leczenia:

 1. Stan lekki. Im szybciej podany lek, tym lepiej w przypadku COVID-19. Jeśli nie ma powikłań, sama amantadyna i leki objawowe (np. przeciwgorączkowe) wystarczą do opanowania choroby. Dzięki temu unikamy jakichkolwiek następstw.
 2. Stan umiarkowany. Jeśli jednak choroba jest już rozwinięta i pojawiają się powikłania z zapaleniem płuc, amantadyna jest pomocna przy pełnym i prawidłowym leczeniu powikłań. Pozwala na szybszą regenerację zmian zapalnych w płucach i w OUN oraz pozwala uniknąć zespołów poCOVIDowych.
 3. Stan ciężki. U osób w zaawansowanej chorobie z dusznościami, gdzie jest stosowana tlenoterapia, amantadyna jeszcze często jest skuteczna. Nie ma przeszkód z równoczesnym podaniem osocza czy remdesiwiru i nie koliduje z tymi lekami. Mam już kilka obserwacji klinicznych z leczenia szpitalnego, gdzie zastosowanie dawek 400/500 mg w pierwszych dobach potrafi dać spektakularny efekt (np. zmniejszenie przepływu tlenu lub jego całkowite odłączenie w ciągu pierwszych dwóch do trzech dni od zastosowania). Jak to możliwe? Może być tutaj tzw. efekt synergii leków ponieważ działają na innej zasadzie. Według opracowań, w tym firmy Gilead, efekt działania remdesiwiru jest bardziej widoczny w wyższym pH [2]. A takie środowisko wytwarza amantadyna. Sam remdesiwir wykazał swoją skuteczność w części badań, ale generalnie jest stosunkowo słabo skutecznym lekiem w przypadku choroby COVID-19 ze względu na jego szybką biodegradację w organizmie. Jednocześnie przy zastosowaniu razem z amantadyną być może wykazywać się o wiele lepszą skutecznością? Co prawda jest to daleko wysunięty wniosek, ale zdecydowanie warty zbadania.

Jeśli powyższe wnioski w przyszłości by się potwierdziły, wtedy często unikniemy czwartego stadium choroby z użyciem respiratora. A tym samym uniknięcie śmierci, czy inwalidztwa większości chorych. Czyli całokształt leczenia i niedopuszczanie choroby do stadium, od którego często nie ma już odwrotu.

Informacje o leczeniu amantadyną spływają do mnie z całej Polski. Także z leczenia szpitalnego, gdzie pacjenci brali amantadynę na własną odpowiedzialność. Mam wgląd do sposobu ich terapii, którą sami mi udostępniają. Dzięki bieżącym informacjom zwrotnym mogę przeprowadzać liczne analizy i wyciągać ciekawe wnioski z przekroju leczenia bardzo dużej grupy pacjentów. Jednocześnie w ostatnim roku, mając w leczeniu ogromną ilość pacjentów chorych na COVID-19 nie zaobserwowałem niepokojących objawów niekorzystnego działania amantadyny.

 1. Kimberlin DW, Shalabi M, Abzug MJ, et al. Safety of oseltamivir compared with the adamantanes in children less than 12 months of age. Pediatr Infect Dis J. 2010;29(3):195-198. doi:10.1097/INF.0b013e3181bbf26b https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3703844/
 2. Committee for Medicinal Products for Human Use (CHMP) 25 June 2020, EMA/357513/2020 Procedure No. EMEA/H/C/005622/0000: 19-20 https://www.ema.europa.eu/en/documents/assessment-report/veklury-epar-public-assessment-report_en.pdf

Komentarze (198)

Dodaj komentarz
 1. 9 maja 2021, 6:50
  Witam, żona bierze amantadynę od 10 dni zgodnie z wytycznymi dr.Bodnara. Samopoczucie poprawiło się, ale cały czas ma problemy ze snem, przyspieszony puls ok 90 . Czy to może być skutek zażywania amantadyny czy z innych powodów np. nerwy? nie mam się z kim skonsultować.
 2. 30 kwietnia 2021, 11:22
  Zdecydowanie rekomenduje portal dobra-recepta.pl Szybko i sprawnie. Dostałam polecenie od znajomej i w 4 minuty dostalam recepte na amantadyne po wpisaniu Grypa A ! ( na covid nie mozna dostac)
  • 3 maja 2021, 11:55
   Też polecam dobra-recepta.pl super 5/5
 3. 29 kwietnia 2021, 21:59
  32 dzien od pierwszych objawow, ktore na chwile obecna sie spotegowaly. W 2 tyg choroby pojawiła się duszność i nasilenie dyskomfortu w śródpiersiu. Rtg prawidłowe, crp i ob również (wykonane w 3 tyg). Ponad miesiac czasu utrzymuje sie w okolicy tchawicy ucisk, bol, uwieranie, towarzysza dusznosci i suchy kaszel prowokowany uczuciem dyskomfortu. Dodatkowo duze rzuty oslabienia i skurcze. 2 dni po zaostrzeniu symptomow, lekarz przepisal summamed na 7 dni- bez poprawy. Przy aktualnych objawach kaze czekac na polepszenie stanu zdrowia, nie zalecono zadnego leczenia. Proszę o kontakt lekarza z Dolnego Slaska (okolice Legnicy, Wroclawia), ktory pomoże pozbyć się w/w objawow. Kontakt: 798701425 Karolina
 4. 28 kwietnia 2021, 10:09
  Zdecydowanie polece dobra-recepta.pl
 5. 20 kwietnia 2021, 14:01
  witam bardzo proszę o kontakt do lekarza który leczy amantadyną w okolicach OPOLA
 6. 19 kwietnia 2021, 12:46
  Również polecam portal dobra-recepta.pl aby zdobyć e-recepte (grypa A)
  • 20 kwietnia 2021, 12:33
   Też polecam dobra-recepta.pl
 7. 19 kwietnia 2021, 9:19
  Witam. Bardzo proszę o kontakt z lekarzem z okolic łodzi , który leczy amantatyną 6011862100
  • 19 kwietnia 2021, 11:10
   601186210
 8. 15 kwietnia 2021, 17:47
  Panie Doktorze, proszę informować o pierwszych wynikach oficjalnych badań (jak już coś będzie). Jak Pan wie, każdy dzień przedłużania badań to zgony setki ludzi... a nieudolny polski rząd ma pod ręką broń i nie chce z niej skorzystać. Widzę miny tych cwaniaków dzisiaj - min., rzeczników i "prof." jak składają zeznania w sądzie, dlaczego nie wdrożyli leczenia amantadyną.... Trzymam kciuki za powodzenie badań - in plus czy może in minus!
 9. 15 kwietnia 2021, 16:59
  Rekomenduje naprawdę Wam dobra-recepta.pl i tam bez problemu dostaniecie viregyt k, e-recepte. Wpisujcie grypa A bo na covid nie ma w rejestracji. W 5 min sms dostałam
  • 24 kwietnia 2021, 13:41
   Też dostałam receptę, wydałam 65 zł i nie mogę w żadnej aptece wykupić, bo mają tylko na NFZ na zniżkę że wskazaniami Parkinsona.
   • 1 maja 2021, 19:59
    Potwierdzam, Apteki mają amantadynę głównie "na zniżkę" czyli z dokumentacją medyczną. I trzeba szukać takiej apteki co ma na 100% odpłatności.
 10. 15 kwietnia 2021, 16:26
  Jest wielu wspaniałych lekarzy w naszym kraju, wynika to z oświadczenia Pana dr Bodnara i dziękuje Wam za to, że nie omamiła Was kasa , że macie ludzkie uczucia. Jesteście wspaniali - tak samo jak dr Bodnar. Proszę Boga aby Was chronił , dał siłę i wsparcie w tej osstaatecznej walce z bezprawiem. Pozdrawiam LUDZI
 11. 15 kwietnia 2021, 11:22
  Jestem miesiac po covidzie. Wydaje mi sie, ze wzrok mi sie pogarsza.Czy to moze byc jeden ze skutkow ubocznych choroby? Co robic? Bralam rimantin w trakcie
 12. 13 kwietnia 2021, 12:00
  Lekarz- leczy covid amantadyna Katowice 511011808 Pilne prosze o namiar 511011808
 13. 13 kwietnia 2021, 11:57
  Prosze o kontakt do lekarza kotry leczy amantadyna katowice pilne!!!! 511011808
 14. 12 kwietnia 2021, 8:35
  Amantadyna działa wracam do życia choć biorę inny lek bo AMANTIX tabletki 100 mg.
 15. 11 kwietnia 2021, 12:03
  Polecam Wam dobra-recepta.pl można szybko dostać e-recepte na viregyt K przy grypie A !!! na covid nie wystawiają. Recepta do zrealizowania w PL aptekach, mi pomoglo
  • 11 kwietnia 2021, 19:10
   Zamówienie leku na dobra-recepta.pl to koszt 149 zł. Nie polecam. Są inne portale gdzie w granicach do 55 zł można otrzymać receptę. Np nachorobe.pl , mojatabletka.pl
   • 12 kwietnia 2021, 10:45
    niestety ceny e-recept szybują, nachorobe.pl jeszcze niedawno liczyło sobie 20 zł, teraz to 50... drugie tyle kosztuje lek - do niedawna po 11 zł..
 16. 11 kwietnia 2021, 7:55
  Działa 100% Brač odrazy po zakażeniu. Polecam
 17. 11 kwietnia 2021, 3:13
  Czy ktoś z Państwa stosował metodę z węglem aktywnym i nie dało to efektu zapierającego?Ja mam cały czas luźny stolec. Stosuje bo coś mi się w jelitach dzieje i chciałam przetestować, aby w razie covid(nie daj Boże) też spróbować tej metody lub polecać innym, którzy będą się bali lub nie będą mogli przyjmować amantadyny. Stosuje czysty w proszku z łupin kokosa teraz jestem po 6 dawce(18g łącznie) ... Może coś z nim nie tak, albo ze mną?Stolec czarny, ale chyba to za krótko, aby osiągnąć oczekiwany efekt? Ach... Ogólnie dużo czytałam o tej metodzie, ale boję się, że na mnie to nie działa. Amantadynę mam" w razie w", ale nie wiem czy rodzina będzie chciała brać. A węgiel to podobno bezpieczna metoda...
 18. 10 kwietnia 2021, 23:37
  Witam, poproszę o kontakt do lekarza leczącego amantadyną z Sochaczewa oraz Łodzi, nr 798445673
 19. 10 kwietnia 2021, 0:16
  Witam, Poprosze o kontakt z lekarzem co leczy amantadyna, najlepiej okolice Warszawy. Chce zeby ktos mnie prowadzil w leczeniu. Moj numer telefonu to 692 806 835. Poprosze o pilny kontakt.
 20. 9 kwietnia 2021, 18:05
  Witam, Gdzie można kupić jeszcze Viregyt K na Podkarpaciu ( Rzeszów-Leżajsk ) ? Mamy receptę.
 21. 9 kwietnia 2021, 8:55
  Proszę o pomoc w sprawie kontaktu do lekarza który leczy amantadyną w okolicach Krakowa, z góry dziękuję
 22. 8 kwietnia 2021, 20:53
  Dobry wieczór, jak z Panem można się skontaktować? Potrzebujemy pilnie pomocy-jak każdy. Mamy kawał drogi do Pana,czy jeśli przyjedziemy mógłby Pan go osłuchać,albo przynajmniej na odległość pokierowac leczenie? Jeden lekarz powiedział tacie,że nie jest Jezusem. Tato bardzo się zraził. Nie widział jeszcze swojego wnuka,bo zachorował. Nie chce myslec,że może być inaczej. Mama też zarażona,ale inaczej to znosi. Ja również:( Bardzo proszę o pomoc i kontakt lub namiar na lekarza w okolicach Nowego Sącza. Niech dobry Pan Bóg wszystko Panu wynagrodzi! 505253199
  • 9 kwietnia 2021, 8:51
   Dzwonic do Przychodni, kupic Amandadyne na internecie I przejrzec komentarze z lupka...
   • 9 kwietnia 2021, 9:22
    Lupka w sensie znajdz na stronie.
 23. 8 kwietnia 2021, 15:49
  Prosze o kontakt do lekarza w okolicy Wodzislawia Slaskiego, Rybnika, Jastrzebia Zdroju. Slask tel. 798919918
 24. 7 kwietnia 2021, 21:36
  Witam proszę o polecenie lekarza który leczy amantadyną w Szczecinie Serdecznie Dziękuję
 25. 7 kwietnia 2021, 16:32
  Proszę o kontakt do lekarza w Katowicach, który leczy amantadyną. Tel 608 186913
 26. 7 kwietnia 2021, 11:39
  "W Izraelu wykryto unikalną wersję wirusa Sars-Cov-2 P681H" https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.03.25.21253908v1 czyżby tak szybko się okazało, że Vanden Bossche ma rację? https://fpg24.pl/bardzo-wazny-glos-w-sprawie-masowych-szczepien-na-covid-19/
  • 13 kwietnia 2021, 13:11
   "wśród 150 osób w badaniu, którzy byli w pełni zaszczepieni i miał Covid-19, "wskaźnik występowania (z RPA wariant) był osiem razy wyższy niż w nieszczepionych (osób)," https://www.france24.com/en/live-news/20210411-s-african-covid-variant-better-at-bypassing-pfizer-biontech-jab-israeli-study
 27. 7 kwietnia 2021, 8:49
  Witam, bardzo prosze o namiary lekarza w Grudziądzu lub okolicach który leczy amantadyną. Z góry dziekuje i pozdrawiam. (moj nr 609-638-838)
 28. 6 kwietnia 2021, 15:00
  Proszę o tel . do lekarza , który leczy amantadyną w okolicach Częstochowy.. Pozdrawiam , mój tel. 502 274 868
 29. 6 kwietnia 2021, 14:29
  Bardzo proszę o numer tel. do dr Bodnara tel 508-564-274
 30. 6 kwietnia 2021, 10:52
  Amantadyne można kupić w aptece, a e-recepte szybko na grypę A na dobra-recepta.pl Działają ekspresowo!
  • 7 kwietnia 2021, 17:22
   Witam Czy mogłaby mi Pani powiedzieć jak to wyglada z ta strona dobrarecepta? Czy Pani płaciła z góry i później ktoś się kontaktował ? Czy była konsultacja z lekarzem ? Dziękuje z góry za pomoc . Pozdrawiam
 31. 6 kwietnia 2021, 10:06
  Witam proszę o kontak do przeszkolonego lekarza w okolicach Stalowej Woli 791365220
  • 12 kwietnia 2021, 19:45
   Udało się Pani znaleźć lekarza w okolicy?
 32. 6 kwietnia 2021, 9:24
  Proszę o namiar na lekarza, który leczy amantadyną w Wałbrzychu lub okolicy. Mój nr 695 445 144
 33. 5 kwietnia 2021, 20:33
  WYSYPKA COVIDOWA? Witam! Jestem szczęśliwą pacjentką, która w porę otrzymała amantadynę .Obecnie 10 dzień przyjmowania. Wprowadzona- w przełomie 5-6 dnia, kiedy było najgorzej( osłabienie, splątanie), Teraz czuję się bardzo dobrze, ale od kilku dni pojawiła się wysypka na tułowiu, rękach. Moi znajomi mieli podobnie. Czy może ktoś wie, jak sobie poradzić z tą drobnostką? OGROMNA, NIEOCENIONA WDZIĘCZNOŚĆ DLA DOKTORA ! ZA JEGO ODWAGĘ I NIEZŁOMNOŚĆ! TAKI CZŁOWIEK POWINIEN ZOSTAĆ PRZYWÓDCĄ NARODU!
  • 9 kwietnia 2021, 9:01
   Tez pojawila mi sie wysypka. Piewsxy c.. .. w listopadzie nie leczony amantadyna o srednio ciexkim przebiegu. Teraz tylko 37,2, zmeczenie, bol serca I wysypka. Zaczynam leczenie....
 34. 5 kwietnia 2021, 11:17
  Polecam dobra-recepta.pl -> można szybko dostać e-recepte na viregyt K na grype A, na Covid nie. Mi pomógł viregyt po 4 dniach.
 35. 5 kwietnia 2021, 9:50
  Dzień dobry. Proszę o kontakt do lekarza leczącego amantadyna w Warszawie. Tel. 570 995 560. Pozdrawiam Odpowiedz
 36. 4 kwietnia 2021, 20:42
  Proszę o kontakt do lekarza który leczy amantadyna w okolicach Piły woj Wielkopolskie mój tel 698093487
 37. 4 kwietnia 2021, 17:54
  Proszę o kontakt do kogos z okolic Świdnicy kto leczy amantadyną jesli doktor zna kogoś takiego .Chorujemy całą rodziną.
  • 4 kwietnia 2021, 20:23
   Witam czytełem pani post, rownież bym prosil o informacje czy ktorys lekarz u nas( rownież jestem ze świdnicy) i jestem chory. dziekuje
 38. 3 kwietnia 2021, 14:54
  Proszę o kontakt do lekarza leczącego amantadyną z okolic Olkusza (Małopolska zachodnia)
 39. 2 kwietnia 2021, 12:24
  Witam,poszukuje lekarza z Łodzi,który leczy Amantadyna . Ciocia w szpitalu ,podają chyba remdesivir,ale nikt nie odbiera telefonu na Wamie i nie można nic się dowiedzieć. Czy jest jakiś lekarz w Łodzi który leczy Covid i podaje Amantadyne?
 40. 2 kwietnia 2021, 7:59
  Poszukuję lekarza, który leczy Amantadyną z okolic Katowice, Ruda Śląska
  • 6 kwietnia 2021, 20:31
   szukam lekarza z Katowic
 41. 1 kwietnia 2021, 14:51
  Dzień dobry. Proszę o kontakt do lekarza leczącego amantadyna w Krakowie. Tel. 500181990 Pozdrawiam
 42. 31 marca 2021, 13:24
  Witam, szukam lekarza który stosuje amantadynę u dzieci, województwo podlaskie, ewentualnie warmińsko-mazurskie lub mazowieckie, bardzo proszę o kontakt: mamabrunama@gmail.com tel. 790 790 716
 43. 31 marca 2021, 8:44
  Bardzo proszę o namiar na lekarza leczącego amantadyną z okolic sosnowca,mysłowic,katowic.tel 604918772
  • 2 kwietnia 2021, 3:50
   Dzień dobry, jeżeli ma Pani już namiary na lekarza z naszych okolic, bardzo proszę o informację. Również poszukuję. Dziękuję.
  • 2 kwietnia 2021, 3:53
   Dzień dobry, jeżeli ma Pani już namiary na lekarza z naszych okolic, bardzo proszę o informację. Również poszukuję. Dziękuję. 608597015
  • 9 kwietnia 2021, 8:45
   Witam Rozmawiałam wczoraj z moim lekarzem rodzinnym który powiedział , że nie może wystawiać recept na amantadyne Gdyż będzie miał Za to nakładane kary . Wiec jak to jest? Tylko dr. Bodnar może leczyć amantadyną Bez konsekwencji prawnych a inni lekarze nie mogą ? Jeśli ktoś zna lekarza który leczy amantadyną w woj. Podlaskim To Bardzo proszę O kontakt 535071210.
 44. 31 marca 2021, 8:32
  Proszę o kontakt do lekarza w Poznaniu
  • 8 kwietnia 2021, 11:25
   Dzień dobry, czy ma Pani kontakt do lekarza z Poznania, co przypisze amantadynę. Pozdrawiam
  • 8 kwietnia 2021, 11:33
   Dzień dobry Pani Magdo, czy ma Pani kontakt do lekarza z Poznania, co przypisze amantadynę? Pozdrawiam
 45. 31 marca 2021, 7:34
  Poproszę o kontakt do lekarza łączącego amantadyna w Poznaniu, pilne!tel.662058878
 46. 30 marca 2021, 17:37
  Proszę o namiary na lekarza leczącego amantadyną lub viregyt-K w Tychach i Gliwicach. Podaję swó tel. 502192359
 47. 30 marca 2021, 17:35
  Dzień Dobry, Poszukuję pilnie lekarza w Tychach i Gliwicach leczącego amantadyną lub Viregyt-K.Proszę o pomoc.Mój tel.502192359
 48. 30 marca 2021, 15:29
  Dzień dobry bardzo proszę o możliwość porady jestem spod Radomia. W niedzielę 22/03 gorączka potem brak, od tamtej pory utrata węchu i smaku, kaszel poranny, katar i brak energii. Wynik covid pozytywny. Jak Państwo uzyskujecie poradę? Bardzo proszę o pomoc.
  • 2 kwietnia 2021, 18:02
   Trzeba po pierwsze podawać nr telefonu do siebie, wtedy lekarz może do Pana zadzwonić. Wg mnie lekarz najpierw i tak Panu zaleci stosowanie amantadyny wg schematu dra Bodnara, Najlepiej zacząć już, zanim "wejdzie" Panu zapalenie płuc.
 49. 30 marca 2021, 8:47
  Witam bardzo prosze o namiary lekarza w Krakowie lub okolicach który leczy amantadyną. Bardzo dziekuje i pozdrawiam. (moj nr 512-154-347)
  • 30 marca 2021, 10:58
   Ja też poprosze namiary Kraków i okolice . 534 200 901 potrzebuje dla siebie i dla dzieci dominikafigiel.onet.pl
 50. 29 marca 2021, 17:43
  Proszę bardzo o namiary na lekarza, który leczy amantadyną na sląsku,np:Sosnowiec, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Katowice, pilne
  • 2 kwietnia 2021, 3:56
   Dzień dobry, jeżeli ma Pani już namiary na lekarza z naszych okolic, bardzo proszę o informację. Również poszukuję. Dziękuję. 608597015
 51. 29 marca 2021, 12:02
  Pilnie potrzebuje namiary na lekarzy ze Śląska Katowice Sosnowiec i okolice którzy leczą amantadyna.prosze o wiadomość na 506677295 .
 52. 27 marca 2021, 22:31
  Witam. Poszukuję namiaru na lekarza z Kielc lub okolic, który leczy amantadyną. Proszę pilnie o kontakt: 692 852 124, mail:gabriellee399@gmail.com . Z góry dziękuję za pomoc.
 53. 27 marca 2021, 20:50
  Ja kupiłem viregyt K na dobra-recepta.pl e-recepte na grype A ( na covid nie wypisują). Wszystko super i sprawnie. Terapia 4 dniowa pomogła
  • 30 marca 2021, 5:47
   Fajnie, osobo o pseudonimie "Kamil", że Pan tutaj reklamuje stronę, na której można wykupić recepty, choć to kryptoreklama. Ale proszę NIE WPROWADZAĆ W BŁĄD pacjentów!!! Terapia trwa nie 4, a 14 dni! Pan wymyśla banialuki o 4 dniach, ludzie czytają, przerywają swoje terapie, są przez to niedoleczeni i wirus do nich wraca. Pisząc takie kłamstwa, "Kamilu", ma Pan na sumieniu te osoby! Jeszcze raz: Terapię należy prowadzić ok. DWA TYGODNIE!
  • 31 marca 2021, 20:20
   Proszę mi powiedzieć czy sam pan sobie zaaplikował dawkowanie i pomogło czy lekarz przepisał dawkowanie bo u mnie żaden nie chce leczyć amantadynai czy łączył to pan z innymi lekami bardzo proszę o wskazówki pozdrawiam Anna
 54. 25 marca 2021, 7:04
  Witam. Ktoś zna schemat leczenia w tym przypadku po przechorowaniu kilka miesięcy temu Covida? Jak podawać lek i ile razy dziennie?
  • 10 kwietnia 2021, 22:07
   Podpinam się pod pytanie. U mnie po Covidzie bóle powięzi i mocno podniesiony czynnik reumatoidalny. W czasie choroby nie wiedziałam o amantadynie, wiec leczyłam się wit C i bańkami.
 55. 25 marca 2021, 4:20
  Bardzo proszę o pomoc, tata 69 lat, we wtorek lekki stan podgorączkowy 37.3 następne trzy dni bez żadnych objawów. W sobotę od rana gorączką 38.5 od wieczora wdrożony Midantal ale w małych dawkach podtrzymujących (dwie na dobę) gorączką spadła po trzeciej tabletce na 37.7. W poniedziałek doszedł lekki kaszel a gorączką wróciła do 38.5. W tym czasie udało mi się zdobyć Viregyt K i zaczęłam podawać tacie tabletkę co8 godzin. Od tej pory nie ma żadnej zmiany ani w temperaturz, ani w kaszlu.saturacja na poziomie 95-98. Żaden lekarz nie chce taty osłuchać ani przepisać antybiotyku. Bardzo proszę o pomoc. Dlaczego leczenie amantadyna nie przyniosło w tym wypadku poprawy. Tel 883442222
 56. 24 marca 2021, 17:16
  proszę o kontakt do lekarza z Lublina, który leczy amantadyną. Pomoc potrzeba dla osoby po niedawnym zawale serca.
 57. 24 marca 2021, 15:31
  Witam. Mąż ma astme od 8 dni nie ustepowaly objawy 37-38'bol mięśni, glowy.8 dniarozpoczelismy leczenie amantadyna ustąpiły ataki kaszlu ale nadal nie moze w pełni złapać oddechu. Obawiam się ze moglo dojsc do zapalenia oskrzeli. Nie mamy szans na osluchanie bo lekarz rodzinny kieruje piersze na testy☹️czy mozna wdrożyć do leczenia Xorimax500 albo zamur500. Mąż jest uczulony na leki przeciwbólowe z grupy aspiryny. Będę wdzięczna za pomoc bo nastaly takie czasy ze człowiek boi się isc do lekarza
 58. 22 marca 2021, 20:38
  Dzień dobry, dziękuję Państwu za odpowiedź i cierpliwość do kolejnych pytań i wątpliwości. Dzisiaj trzecia doba viregyt, rtg klatki - w lewym płucu obwodowo niewielkie zacienienie, uczucie duszności, ogromne osłabienie (czy to od covid czy braku apetytu?) , ból pleców, D-dimery 857. Czy można bezpiecznie włączyć Macromax 500, Fostex, Ventolin,Zyrtec? Czy konieczna jest tomografia płuc z kontrastem, aby wykluczyć zakrzepicę, i dokładniej obejrzeć zmiany po-covidowe? Tokotrienole p/zakrzepowo? , bo uczulenie na salicylany.
 59. 22 marca 2021, 0:18
  Ja już mam drugi raz covid, ale tym razem po 4 dniach puściło. Recepte dostałam na dobra-recepta.pl wpisując objawy grypy A. Szybko i sprawnie. Nie piszcie że macie covid bo podobno nie wystawiają na covid. Mąż też złapał covid i po 3 dniach po dawkowaniu viregyt k wszystko ok. Polecam. Katarzyna
  • 22 marca 2021, 13:04
   W jakim odstepie było zachorowanie?
  • 22 marca 2021, 18:23
   Pani/ Pan (za każdym razem pod innym imieniem i nazwiskiem) robicie tutaj darmową rekamę tej strony wprowadzając ludzi za każdym razem w błąd, że w 3 czy 4 dni można się wyleczyć! Proszę przestać umieszczać fałszywe informacja, bo nawet jeśli ludzie korzystają z waszej strony, muszą się dłużej leczyć. Poza tym, nigdy nie podajecie kodu do obniżki, a to byłoby miłe skoro tyle setek osób do was trafia, tylko po Viregyt czy Amantix. Do wszystkich zainteresowanych - proszę czytać obszerne wpisy jak prawidłowo skorzystać z tej strony, a z kodem 20off (podobno) jest tansza recepta o 20%.
   • 22 marca 2021, 19:10
    Brawo Pani Aga.......
    • 31 marca 2021, 3:32
     Jak można się z Panem skontaktować? Proszę... zuuuczek5@wp.pl
    • 5 kwietnia 2021, 20:58
     Czy można się z Panem skontaktować
    • 8 kwietnia 2021, 16:20
     Witam, Czy ma Pan/Pani kontakt to jakiegoś lekarza z Lublina lub okolic?
  • 26 marca 2021, 18:47
   Czy Pani udało się dana receptę wykupić na 100 %? 2iem że takich recept nie chcą realizować.
 60. 21 marca 2021, 22:44
  Czy u kobiet w ciazy może być stosowana amantadyna? A jeśli nie to jakie leczenie stosować? dziękuję
 61. 21 marca 2021, 12:00
  Mam pytanie : mój syn ma 20lat od o drugiej doby objawów włączyłam amantadyne i podawałam według pierwszego wariantu. Obecnie nie ma węchu i upsledzony smak. Dodatkowo ma ból głowy od zatok i zatkany górą nos ale nie może go oczyścić. Czy w tym. Przypadku powinien dostawać tylko dawkę pptrzymujacą do 14 dni obecnie po 1 na dobę, czy zwiększyć do 2 dawek na dobę? Bardzo proszę o informację. Pozdrawiam wszystkich chorych....
  • 21 marca 2021, 18:13
   Pani Karolino jestesmy tu w AKTUALNOŚCIACH temat "Nowe mutacje ...itd", prosze cofnac sie i wejść w "Leczenie covid" i temat "Mozna wyleczyć Covid 19 w 48godzin" pod opisem tematu sa KOMENTARZE i tam praktycznie na bieżąco znajdzie Panie odpowiedzi od ILekarza z Lublina, Medyczki, Chemika i wielu zacnych dobrych ludzi na wszelkie pytania i rady. Nie moge znależć, ale na zatoki i ten zatkany nos tez Pani znajdzie., W przypadku syna myślę /nie jestem os.medyczna/ ze 1 kps. na dobe! to za mało, ale co najmniej co 12 godz, ale wspomoc sie sposobami tam sa przepisy skuteczne, dzialajace szybko.
  • 21 marca 2021, 18:35
   znalazlam, le nie o to mi chodzilo jeszcze inne sa: np Pani Aga: ""Doskonałym sposobem na męczący kaszel i katar jest również domowy syrop z majeranku. Wykazuje on właściwości rozgrzewające, ułatwiające oddychanie i kojące kaszel suchy. Można go przygotować ze szklanki suchego majeranku, czterech ząbków czosnku, 4 łyżek miodu, soku z jednej cytryny i tymianku. Majeranek uprzednio należy zaparzyć, po czym dodać pozostałe składniki, tak przygotowana mikstura odstawiana jest na kilka godzin. Syrop należy podawać kilka razy dziennie po jednej łyżce." Ja piłam po prostu z kubka. Polecałam go wiele razy i każdemu pomagało a chyba o to chodzi:)" i innyfragm,:propozycji...rozrzedzić tą wydzielinę aby ją odkrztuszać jak najwięcej bo ona jest pożywka dla bakterii - syrop na mokry kaszel lub tabletki Flegamina, ACC. Ale na sychy kaszel Levopront "
 62. 21 marca 2021, 9:08
  Proszę o kontakt z lekarzem, który mógłby zbadać pacjenta w domu. Dębica, tel. 662 280 352
  • 21 marca 2021, 9:13
   Jeszcze dodatkowe pytanie, pulsoksymetr pokazuje wartości ok. 83, potem rośnie do 88-89. Tak było po uderzeniu gorączki. Bez gorączki zaczynamy od ok. 89, i po ćiwczeniach oddechowaych dochodzimy do warości 92-93. Czy takie wskazania to jest powód do wzywania już pomocy? Trudności w oddychaniu nie ma, okazjonalnie kaszel, ale raczej na zasadzie jednego odkaszlnięcia. Jak pisałam niżej, dzisiaj to jest 15 dzień choroby, przy czym 7 z wysoką gorączką.
 63. 20 marca 2021, 23:21
  Witam Bardzo prosze o pilną konsultację, mąz dwa dni temu  19.03 w 7 dni od wystapienia pierwszuch objawów covid zabrany do szpitala 18.03 rano pierwsza dawka amantydyny wedlug schematu normalnego (Jeszcze w domu) W szpitalu podaja remdesivir plus osocze ozdrowieńców Czy te substancje, zwlasza remdesivir nie wykluczają amantydyny Czy mozna brać razem amantydyna plus remdesivir (Wysokie crp  ,  pluca zajete w 1/3 w badaniu tomografem tlen 24h  saturacja z tlenem dobra bez duzo gorsza ) Proszę o poradę czy można coś jeszcze włączyć Pozdrawiam
 64. 19 marca 2021, 8:46
  Witam. Poszukuję kontaktu do lekarza z Łodzi, który leczy Amantadyna. Chodzi o osobę w wieku 75 lat i słabym sercem. Nie chce ryzykować podania leku bez konsultacji choćby telefonicznej Pozdrawiam
 65. 18 marca 2021, 11:21
  Proszę o kontakt do lekarza w Warszawie przeszkolonego przez dr Bodnara, który też może wypisać receptę.
  • 20 marca 2021, 15:46
   Tez szukam lekarza z Warszawy bądź okolic. Cyrk ikt nie chcę osluchac nas mimo że boli w klatce
   • 22 marca 2021, 11:10
    Czy jest lekarz w Poznaniu który leczy amantadyną i profesjonalnie prowadzi pacjenta?
  • 25 marca 2021, 23:59
   Również poszukuję lekarza w Warszawie. Proszę o informację: mbapawlik@gmail.com
  • 31 marca 2021, 19:49
   Dzien dobry czy znalazła pani lekazrza z Warszawy, który został przeszkolony przez dr. Bodnara i mogłaby mi pani udostepnic. Lecze się sama od 10 dni amantadyna i mam potworny ból głowy. pozdrawiam Monika Witkowska 693437697
 66. 17 marca 2021, 18:18
  Proszę o informację, czy podawać lek Rimantin osobie która przyjmuje leki przeciwpadaczkowe. Zdiagnozowana padaczka. Napady występują raz na kilka lat.
 67. 14 marca 2021, 12:03
  Ma ktoś nr do Pana Doktora? Proszę o podanie.
 68. 8 marca 2021, 23:36
  Zachorowałam 1 listopada 2020r. Pierwsze objawy to: silne osłabienie (nie mogłam podnieść kubka z piciem, ból mięśni, głowy i do tego temperatura 38 stopni). Pojawiły się myśli o przeziębieniu, więc objawy leczyłam preparatami Gripex Max, trwało to tydzień. W tym czasie miałam wykonany test, który okazał się ujemny. Mąż stracił węch i smak, wówczas zrozumiałam, że to nie grypa, ale Covid 19. Zdjęto mi kwarantannę (całe szczęście) i wreszcie mogłam pójść do lekarza rodzinnego. Od razu otrzymałam skierowanie do lekarza pulmonologa, który bezpośrednio skierował mnie na tomografię płuc. Wynik potwierdził Covidowe zapalenie płuc (mleczna szyba). Byłam przerażona i bezsilna. Zlecono antybiotyk doustny, który przyjmowałam przez pięć dni (ustąpiła gorączka) i nic poza tym. Odczuwałam coraz silniejszy ucisk w klatce piersiowej, saturacja spadała. Zadzwoniłam do doktora BODNARA, który zastosował swój schemat leczenia. TO DZIĘKI PANU DOKTORZE WYZDROWIAŁAM I NIE TRAFIŁAM POD RESPIRATOR. Stosowałam wszystko tak, jak Pan mi kazał. Dwa antybiotyki (domięśniowo i dożylnie), sterydy i AMANTADYNĘ. Po zastosowaniu AMANTADYNY już po dwóch dniach poczułam, że mam płuca. Uczucie duszenia się, braku swobodnego oddychania, nie zapomnę - ten oddech był jak za świata. Leczyłam się cały listopad. Jestem już 3 miesiące od zakończenia leczenia, ale nadal jestem słaba i szybko się męczę. DZIĘKUJĘ doktorze za odebranie w sobotę, wieczorem obcego telefonu z drugiego końca Polski. DZIĘKUJĘ za pokierowanie mojego leczenia. Gdyby nie PAN DOKTORZE z pewnością trafiłabym pod respirator, a później powiększyłabym tylko liczbę osób, które umarły bez chorób współistniejących (45 lat). Śledzę historię AMANTADYNY i nadal nie rozumiem, dlaczego ten lek jest tak lekceważony w leczeniu Covid 19. To AMANTADYNA wraz z antybiotykami, które przyjmowałam z powodu powikłań uratowała mi życie. AMANTADYNA naprawdę pomaga! PAN DOKTORZE JEST PRZEDEWSZYSTKIM WSPANIAŁYM CZŁOWIEKIEM!!! I TO SIĘ LICZY!!! Proszę nie ustawać w pomaganiu tym, którzy potrzebują i liczą na Pana pomoc. POZWÓLCIE LECZYĆ CHORYCH AMANTADYNĄ, BO MAJĄ PRAWO DO ZDROWIA I ŻYCIA !!!
  • 9 marca 2021, 21:58
   Pani Małgorzato prosilbym o kontakt 502686289 jestem po podobnym przebiegu choroby nie udało mi się skontaktować z doktorem Bodnarem w czasie choroby ale przy terapii sterydem na powiklania sam wziąłem Viregyt-K i od 2 dnia stosowania tylko coraz lepiej ale nadal słaby i się mecze
  • 22 marca 2021, 15:06
   Ma pani numer prywatny do Pana Doktora Bodnara?
  • 24 marca 2021, 6:45
   Proszę o nr do Dr Bodnara Chodzi tez o dzieci najmłodsze ma skończony roczek 606767526 lub szablaj24@interia.pl
  • 3 kwietnia 2021, 21:45
   Pani Małgorzato proszę o pilny kontakt 504086507
 69. 8 marca 2021, 23:27
  Czy po wzięciu przez dwie, trzy doby amatandyny, zgodnie z wariantem pierwszym leczenia, wykonany po tym czasie test z wymazu wyjdzie jeszcze pozytywny czy już nie? Czy po lekkich zawrotach głowy wystarczy zmniejszyć dawkę czy lek lepiej odstawić?
 70. 7 marca 2021, 23:29
  Czy jest jakiś lekarz w Warszawie który by poprowadził leczenie amantadyną? Niestety nie mogę pojechać do Przemyśla a dr nie udziela porad przez telefon. Od kilku dni temperatura 38,8.,objawy jak przy grypie chociaż teraz już nie tak silne. Jednak temperatura nie chce spadać. Proszę o informację. Dziękuję.
  • 19 marca 2021, 11:06
   Pani Renato, czy udało się Panu znaleźć takiego lekarza w Warszawie?
  • 25 marca 2021, 23:58
   Proszę o informację, jeśli uda się znaleźć lekarza w Warszawie: mbapawlik@gmail.com
 71. 6 marca 2021, 9:37
  Dzień dobry, jestem w 22 tygodniu ciąży i otrzymałam pozytywny wynik na covid dwa dni temu. Już od 1,5 tygodnia mam mokry kaszel, trochę boleśnie odrywający się pomiędzy piersiami, do tego lekkie zapalenie zatok. Dotychczas polecono mi inhalacje, witaminę C i picie dużej ilości płynów. Czy jest coś jeszcze czym mogłabym wspomóc leczenie nie szkodząc ciąży? Mój syn ma 19 miesięcy, również otrzymał pozytywny wynik na covid, zalecono takie samo leczenie jak u mnie (inhalacje, wit. C, dużo płynów). Syn ma również mokry kaszel już 2 tygodnie i od kilku dni lekkie zapalanie zatok (ropny katarek) i dzisiaj katarek zaczął kapać z noska. Czy możemy wdrożyć jeszcze jakieś leczenie dla syna? Z góry bardzo dziękuję za wszelkie rady, pozdrawiam serdecznie, Katarzyna
  • 6 kwietnia 2021, 1:51
   Witam - Prosze zapoznac sie ze strona dr Thomas Levy i artykulem dot inhalacji woda utleniona - max 3%, nie moze byc wieksze stezenie. Potrzebny jest tylko nubilizer i woda utkeniona 3%. Zabija wirusy i inne patogeny. Prosze przeczytac najpierw artykul. Jest w jez agielskim ale mozna wrzucic w google tlumacz. Wazna tez suplementacja wit D3 (5000 IU) z K2, wit C, cynk, magnez, kwercetyna. https://www.peakenergy.com/articles/omns20200821/Curing-Viruses-with-Hydrogen-Peroxide:-Can-a-simple-therapy-stop-the-pandemic?
 72. 4 marca 2021, 13:32
  SZPITAL W KRAKOWIE : Potrzebuje porady- jestem 3 dobe w szpitalu. Z zapaleniem płuc. Skończyłam już 2 opakowania Rimantin ktore zaczęłam brać w domu. 9 dni gorączki 39 stopni i kaszel. Czy mam dalej zdobyć i kontynuować leczenie Rimantin? Nie znam nazw podawanych mi leków- wiem ze jest to lek przeciwwirusowy, paracetamol, plus tabletki stępujące kaszel. Postaram się zdobyć nawy ale czy mogę prosić o pomoc?
  • 4 marca 2021, 21:23
   Dwa opakowania Rimantinu na osobę wystarczą na kurację anty-covidową. Teraz ma Pani do wyleczenia zapalenie bakteryjne płuc, a do tego są potrzebne antybiotyki, którymi szpital na pewno dysponuje. Pełna diagnostyka też jest w szpitalu dostępna. Jest Pani w dobrych rękach, życze zdrowia.
   • 15 marca 2021, 14:56
    Moze sie Pan orientuje czy w Lublinie lub okolicach jest lekarz ktory leczy Covida przy pomocy amantadyny?
   • 17 marca 2021, 22:17
    WIDZE ŻE PAN JEST WTEMACIE. TYDZIEŃWALCZYŁEM W DOMU Z GORĄCZKĄ I WYLĄDOWAŁEM W SZPITALU. TERAZ JETS JUŻ LEPIEJ TEMPERATURA SIĘ USTTKOWAŁA KAZEL JESZCZE JEST ALE TOMOGRAF POKAZAŁ ZAPALENIE PŁUC (LEKARZ TWIERDZI ŻE ŚREDNIE) CZY JEST SENS NA TYM ETAPE PRZYJĄĆ AMANTADYNĘ CZY JUŻ ZA PÓŹNO? POZDRAWIAM I DZIĘKUJĘ ZA PODPOWIEDZ
   • 26 marca 2021, 13:05
    witam mam pytanie - chciałam się upewnić. jak podawać amantadynę dziecku które skończyło roczek ma 10 kg chce się upewnić 2,2 mg- 5mg czyli 50 mg a wiec polowa ampułki amantadyny ale teraz wg schematu 1 czy przez 7 dni co 2 godzin ? dziecko 7 lat - 21 kg i 9 lat - 26 kg z tego co wyczytałam to siedmiolatka o,5 tabletki a 9 latek 1 tabletkę i tez czy wg schematu1 czy co 12 godzin, dzieci zaczerwienione gardła trochę pokaszlująca bez gorączki nie robiony test , mama po covidzie lekkim przeszła jesienią- przeciwciała nie leczona amantadyna wszyscy na początku marca mielismy potworny katar, a teraz zaczerwienione gardła bez bólu ale powodujący suchy kaszel od czasu do czasu. leczyliśmy się antybiotykiem i sterydami, sterydy nasilały kaszel . zastanawiam się czy to objawy pocovidowe- czerwone gardło i ten kaszel pozdr i czy przeleczyć się amantadyną/ Czy ktoś leczył tym lekiem takie małe dzieci i z jakim skutkiem? szablaj24@interia.pl 606767526
  • 4 marca 2021, 21:51
   https://przemysl.naszemiasto.pl/lekarz-wlodzimierz-bodnar-z-przemysla-o-amantadynie-i-nie/ar/c1-8121147
 73. 28 lutego 2021, 12:40
  Po lekturze informacji o "ozdrowieńcach", którzy przechodzili bezobjawowo oraz skąpoobjawowo Covid 19 , nie mieli zastosowanej amantadyny w leczeniu i zgłaszają sie do przychodni z powodu dolegliwosci sugerujacych ich pocovidowe pochodzenie oraz po wczesniej zamieszczonej na stronie informacji ze zdjeciami rtg płuc oraz przypuszczeniem, że amantadyna moze wpływać na cofanie sie zmian tzw. mlecznej szyby ( nie wiem czy dokladnie tak sie to nazywa) nasuwają mi sie nastepujące pytania i zastanowienia: 1. zapewne przy takich ozdrowieńcach warto zrobic RTG płuc, EKG, moze echo serca? 2. Czy zastosowanie amantadyny po wykazaniu zmian (jakich?) w RTG może pomoc w ich cofnięciu? 3. Skoro amantadyna ma zastosowanie w neurologii to czy może spowodowac szybsze cofanie zmian neurologicznych np. powrot smaku, węchu, lekkie zaburzenia w pamięci ( chyba takie też zmiany po przejsciu Covid 19 u niektorych osób są) 4. Jakie powinno być postępowanie u takich "ozdrowieńcach" ?
  • 4 marca 2021, 15:28
   Ad.2 i 3. główna strona forum, 2 marca 2021, 17:55 od Marta: "Od września (...) przez cały czas borykałam się z brakiem smaku i węchu (...) 15 lutego 2021 (...) (dr Bodnar) zalecił dawkę Amantadyny 2x2 przez 10 dni (...) po tak długim czasie powrócił węch i smak" - wydaje się, że zasadne jest przyjęcie amantadyny na każdym etapie choroby a także gdy nie wycofały się pewne objawy.
   • 11 marca 2021, 21:31
    Witam. A jak można skontaktować się z dr Bodnarem? Mieszkam w Łodzi i podobno nie leczy przez teleporadę. W chwili obecnej przechodzę covid i nadal jestem słaba. Niestety dzisiaj u mojego męża pojawił się katar i obawiam że się zaraził ode mnie. Dorota
   • 10 kwietnia 2021, 22:26
    Wielkie dzięki za ten trop :-)
 74. 21 lutego 2021, 13:33
  Dzień dobry, mam pytanie dotyczące leku Amantix. Wraz z mężem mamy pozytywne wyniki testów. U mężą objawy rozpoczęły się 16 lutego (wysoka gorączka, dreszcze, bardzo silny kaszel, ból gardła) u mnie 17 lutego (gorączka, dreszcze, bóle mięśni, przeczulica skórna, kaszel). Rozpoczęliśmy przyjmowanie Amantix mąż 19 lutego , ja 20 lutego. Dosłownie przed chwilą wyczytałam, że nie jest on tak skuteczny jak Viregyt K. Mamy możliwość zdobycia Viregytu K. Pytanie brzmi czy możemy zamienić leki w trakcie kuracji. Jeśli tak czy rozpocząć kurację od nowa Viregytem K czy kontynuować od miejsca i dawkowania przerwania Amantixu? Bardzo proszę o odpowiedź. W domu mam jeszcze córkę15 lat (test pozytywny) bardzo silny kaszel i syn 11 lat test negatywny bez objawów. Czy podać córce ViregrytK? Bardzo proszę o pomoc. Anna Markus
 75. 21 lutego 2021, 3:58
  Viregyt K można wyszukać w internecie na stronce np, Kto ma Lek i zaznaczyć opcję na 100 % nierefundowaną. Wyskoczą apteki w całej Polsce, zadzwonić i upewnić się. Oczywiście załatwić receptę.
 76. 19 lutego 2021, 19:00
  Zapowiadają 3 FALE, jak to?? Cudowne pseudo szczepionki pogorszyły sytuację? Wszczepione świństwo indukuje chorobę.Mnostwo zgłoszeń O bezpośrednich objawach po szczepionkach.Wymyslaja nowe mutacje, skoro tak to po co narażać ludzi na wstrzyki bliżej nieokreślone, dopuszczone warunkowo! I co spełniają warunki???Czy ktoś zatrzyma ten OBŁĘD?
  • 23 lutego 2021, 14:48
   Pani prof. Maria Majewska "Patogeniczne pobudzenie i wzmocnienie chorób przez szczepienia Eksplozja zachorowań i zgonów po szczepieniach covid" jest to na stronie :dakowski.pl Data wpisu: 11.01.2021
   • 26 lutego 2021, 19:19
    Przeczytałam. Wstrząsające!
 77. 17 lutego 2021, 21:06
  W9itam ,często w celach służbowych wyjeżdżam do Rosji.Zawsze przywożę parę opakowań ,tam jest midantan chlorowodorek amantadyny ta sama substancja czynna co viregyt k .Mógłbym pomóc,.Proszę o tel7 791653066
  • 26 lutego 2021, 20:12
   Bardzo proszę o kupienie dla mnie 2 opakowań amantadyny rosyjskiej. Pozdrawiam MTemkin
   • 1 marca 2021, 11:30
    Proszę o tel lub mail
    • 25 marca 2021, 18:20
     Czy również mogłabym prosić o 2 opakowania rosyjskiej amantadyny
  • 8 marca 2021, 23:21
   Czy po wzięciu przez dwie, trzy doby amatandyny, zgodnie z wariantem pierwszym leczenia, wykonany po tym czasie test z wymazu wyjdzie jeszcze pozytywny czy już nie? Czy po lekkich zawrotach głowy wystarczy zmniejszyć dawkę Czy lek lepiej odstawić?
  • 11 marca 2021, 17:04
   Stefan, proszę o kontakt , w sprawie amantadyny z Rosji.. Ile opakowan chcialabym- nie wiem, bo nie wiem ile tabl jest w opakowaniu
  • 13 marca 2021, 15:29
   czy tel. do Pana to 791653066 ? bo po słowie tel jest 7 ?
  • 16 marca 2021, 9:49
   Poprosiłabym o 2 opakownia amantadyny.. pozdrawiam
 78. 13 lutego 2021, 8:59
  Pozdrawiam serdecznie pana doktora Bodnara i proszę o skomentowanie zapytania : czy w przypadku tzw. "ozdrowieńców" i osób które po dłuższym czasie od rozpoczęcia zakażenia ( i które nie leczyły się amantadyną ) nadal czują , że nie wróciły do pełni sił zasadnym będzie użycie amantadyny ? z góry dziękuję za odpowiedź
 79. 12 lutego 2021, 10:25
  Jeżeli pacjentowi na oddziale pulmonologi podają tlen i jest już saturacja odpowiednia, a po trzech dniach saturacja spada do 85% to czy pacjent powinien od razu trafić pod respirator?
 80. 12 lutego 2021, 9:46
  Mam lekkie objawy od 4 dni, wczoraj dostałam potwierdzony test pozytywny, rano wzięłam Vigerit K, czy mogę brać jednocześnie aspirynę, jeżeli tak to w jakiej dawce.Jak długo brać Vigerit ?. Dziękuję Panu doktorowi że zamieścił te informacje
  • 12 lutego 2021, 9:56
   Proszę napisać w zakładce leczenie covid tam Pani odpowie lekarz albo proszę dzwonić do Pani Dentystki też chętnie pomoze jak tylko znajdę do niej numer to napiszę
  • 12 lutego 2021, 10:01
   508 172 106
  • 17 lutego 2021, 14:31
   Witam czy znany jest Państwu medyk, który leczy amantadyną w W-wie lub okolicach ?
 81. 10 lutego 2021, 12:21
  Szczepimy sie tylko wtedy, gdy mamy 100% pewność że jesteśmy zdrowi...A gdy idziecie na szczepienia to przecież domagajmy się, aby nas dokładnie przebadano. od tego jest w końcu lekarz np. rodzinny...bo w obecnej sytuacji nikt nie ma pewności czy jesteśmy zdrowi....lepiej poczekać....i zastosowić sie dokładnie...
 82. 8 lutego 2021, 16:23
  mam takie zapytanie ponieważ stosowałem się reguł implementacji amantadyny wg wariantu I. Po krótce: zeszła niedziela małżonka traci węch, ja w poniedziałek zaczynam kurację w systemie 2X4 doba (co sześć godzin) dwa dni (8 kapsułek) a potem 2 kapsułki na dobę, utrata węchu czwartek, odzysk 2 w niedzielę. W poniedziałek test negatywny (2 x wykonane). Pytanie czy dalej przyjmować czy nie
  • 11 lutego 2021, 1:01
   Testy mogą wychodzić negatywne pomimo pełnoobjawowego covidu. Znajoma dzień po dodatnim teście zaczęła kurację , po pierwszej dobie od rozpoczęcia przyjmowania Viregytu wystapiła gorączka, a w trzeciej utrata węchu. Wniosek z tego taki, że w momencie zrobienia testu wirus już od kilku dni wędrował sobie po organiźmie. Natomiast typowe objawy covidowe same z siebie świadczą o zakażeniu wirusem. A kuracja Amantadyną powinna trwać ok. 10 dni.
 83. 8 lutego 2021, 14:40
  Witam wszystkich, Czy ktoś wie dużo o szczepionce firmy Astra Zenecka? Mają nią być szczepieni nauczyciele, wszyscy mówią, by się szczepić. Mam przewlekły katar, zapalenie zatok, nie wiem, czy lepiej się szczepić, jak się wyzdrowieje, czy z katarem możma się zaszczepić? Poza tym sądzę, że nikt nie zna skutków eksperymentu szczepionkowego. Może nauczycielom dali tą szczepionkę o podobno niskiej skuteczności, żeby w przyszłości się pochorowali. Co tam jakoś będzie, szkoły się zamknie, będzie się dalej wprowadzać czwartą fazę rewolucji przemysłowej, naukę zdalną z promowaniem elektroniki, przecież masy muszą być głupie.
  • 9 marca 2021, 22:30
   procent zgonów dla chętnych https://bit.ly/3l2jWBG
 84. 6 lutego 2021, 16:29
  piszecie ze bierzecie Amantadyne zawczasu .Teraz pytanie ..skad jesli jest na recepte.Chetnie tez bym chciala miec w razie czego ten lek ,ale jest na recepte i kto mi wypisze,bo rodzinny napewno mi nie wypisze.buuuuu.Pozdrawiam doktora Bodnara ,lekarza o wielkim sercu do swojej pracy i ludzi .
  • 6 lutego 2021, 18:08
   Receptę na viregyt K dostałam przez internet na dobra recepta koszt to 65 zł po dosłownie minucie miałam kod w objawach trzeba wpisać suchy kaszel, temp.38,5 osłabienie, bóle mięśni, bóle głowy ogólne rozbicie i osłabienie .Następnie szukałam apteki na gdzie po leķ zamienić trzrba viregytK z rrfundowany na nierefundowany i mamy listę aptek gdzie możemy lek dostać . Dzwoniłam do apteki i upewniałam się czy mają kod i czy zarezerwują mi lek bo jechałam po niego do Łodzi ok 500 km Zdrowia dla Pana doktora i wszystkich Nas
  • 8 lutego 2021, 7:09
   Lekarz rodzinny bez problemu powinien wypisać receptę na Rimantin (rymantydyna) działa identycznie jak Viregyt (amantadyna) było to wielokrotnie potwierdzane na tym forum przez lekarzy.Rimantin jest dostępny bez reglamentacji.-Infekcje opisać jako zwykła grypę.
   • 11 lutego 2021, 1:06
    Jeśli chcecie chomikować Amantadynę w razie czego, ściągajcie ją z zagranicy np. z Niemiec ( jest tańsza) lub Czech (farmazon.cz), nie zabierajcie ludziom chorym w Polsce dostępu do Amantadyny, oni potrzebują już w tej chwili leczenia ,żeby nie rozwinęły się powikłania.
    • 11 marca 2021, 17:06
     Czy amantadyna zza granicy jest na receptę?
 85. 6 lutego 2021, 13:33
  Jest chlorowodorek amantadyny bez recepty, z produkcji białoruskiej, a kupowany w aptece rosyjskiej. Nie wiem czy to nie podróbka. Czeka się ok. 1,5 miesiąca na dostawę. https://rupills.com/en/product/midantan-tablets-100-mg-100-pcs/
  • 16 lutego 2021, 19:20
   W9itam ,często w celach służbowych wyjeżdżam do Rosji.Zawsze przywożę parę opakowań ,tam jest midantan chlorowodorek amantadyny ta sama substancja czynna co viregyt k .Mógłbym pomóc,.Proszę o pozostawienie maila lub telefonu
 86. 4 lutego 2021, 7:32
  W Belgii Amantadyna dostepna na recepte ale sprowadzana z Francji i Niemiec... info po wizycie w 4 aptekach
 87. 3 lutego 2021, 19:26
  Witam, takie słyszałam newsy, że ludzie wzorcowo się zaszczepili i po kilku dniach byli Covidowcami. Komentarz lekarza z Lublina potwierdza to. Sądzę, że nikt się nie przyzna, iż jest to wina szczepionki, bo ona przez socjalistów doktorów, profesorów jest uznawana za coś lepszego, niż najśw. Sakrament. Dla rady medycznej mam taki znany wierszyk "Cała Polska z was się śmieje, komuniści i złodzieje". Nie będę pisać ostrzej, bo oni i tak nie zrozumieją.
  • 3 lutego 2021, 20:01
   Proponuję wg uznania: Sakrament albo szczepionkę. I czytać, czytać , czytać....
   • 5 lutego 2021, 13:38
    Owszem, czytać i nawet słuchać, ale nie tylko papki z TV, ale także tych, których za wszelką cenę stara się zagłuszyć, żeby broń Boże CAŁA prawda nie ujrzała światła dziennego. "Ciemny lud wszystko kupi", więc wystarczą mu pół-prawdy. A potem pozostaje już tylko ostatni Sakrament.
 88. 2 lutego 2021, 21:11
  Prosze o odppwiedz,, biorę Wiregyt k,, bo wystraszylam sie kontaktu z osoba z pozytywnym wynikiem cowid,,mam zaplanowane szczepienie,, moge sie szczepić?? Czy to niebezpieczne??
  • 2 lutego 2021, 21:42
   Proszę napisać pilnego email do przychodni na adres media@przychodnia-przemysl.pl - Dr Bodnar może odpisze, albo ktoś z lekarzy. Proszę zostawić nr telefonu do siebie. W ulotce Rimantin, którą leczą się pacjenci jest napisane: "W przypadku stosowania szczepionki przeciw grypie zawierającej żywe atenuowane wirusy grypy (występujące obecnie w szczepionkach donosowych) należy przerwać podawanie preparatu na 48 h przed zaszczepieniem. Podawanie leku można rozpocząć w 14 dni po zaszczepieniu. " Proszę koniecznie zasięgnąć rady lekarza.
  • 2 lutego 2021, 23:09
   Na logikę : jeśli wirus wniknął do organizmu to szczepionka nie pomoże za późno na szczepienie. Zresztą było wiele przypadków ,że osoby zaszczepione po 1-3 dni miały pełnoobjawowy covid co tłumaczono wcześniejszym zakażeniem. Natomiast Amantadyna wytłucze wirusa ( o jej skuteczności świadczy brak zachorowania lub bardzo lekki przebieg u osób leczonych Amantadyną z powodu ch.Parkinsona). Błędem jest szczepić osobę zainfekowaną, przy innych szczepieniach osób chorych się nie szczepi. Wniosek nasuwa się sam, jeśli kurację się rozpoczęło to powinno się ją dokończyć. Zarazić się covidem dla niektórych osób wcale nie jest tak łatwo, czasami jest tak że żona się zaraża, a mąż nie choruje mimo, że śpią razem w jednym łóżku.
   • 3 lutego 2021, 8:06
    Dziekuje,, czuje sie dobrze,, rozumiem ze mogę sie zaszvzepic, bo mam termin,, a rownoczesnie dokonczyc leczenie amantadyna??
   • 3 lutego 2021, 13:23
    Zaszczepilam sie i nie wiem czy przerwac wiregyt???
  • 3 lutego 2021, 20:12
   Na strach to lepiej coś uspokajającego niż amantadynę...
 89. 2 lutego 2021, 0:09
  [tłumaczenie automatyczne] dr Martin Zizi, biofizyk, profesor fizjologii, były dyrektor oddziału epidemiologa obronnego: "Najstarsi pamiętają amantadynę, cząsteczkę stosowaną przeciwko grypie w latach 1970-1990 . Działa zapobiegając tworzeniu się czopów oskrzelowych. Wirus grypy stał się na niego odporny. Dobra wiadomość jest taka, że ​​ta stara cząsteczka została przebadana i przetestowana w stosunku do SARS-2: wyniki są doskonałe. Wiąże się z odpowiednim białkiem SARS-2 [v] i przepisany od razu (to ważne) zmniejsza zatykanie oskrzeli [vi] . Przeżywalność wzrasta do prawie 97% wśród użytkowników [vii] . Ponadto badanie jakości [viii] podaje 100% przeżycia u 22 starszych pacjentów z COVID-19, wszystkich ze współistniejącymi chorobami.Dlaczego i jak ci pacjenci przeżyli? Magią? Ani trochę ! Ponieważ cierpieli na chorobę Parkinsona lub inne zaburzenia neurologiczne i stale otrzymywali amantadynę w tym celu. W obliczu zakażenia SARS-2 amantadyna odegrała swoją ochronną rolę . Informacje te, wykraczające poza codzienne dane z testów PCR, powinny trafiać na pierwsze strony gazet. Brak konieczności przeprowadzania długich badań klinicznych w celu potwierdzenia skuteczności amantadyny. Ten lek - środek przeciwwirusowy - jest nadal powszechnie przepisywany we Francji, ale został wycofany z rynku w Belgii, gdzie niektórzy nadal stosują go w weterynarii.W obliczu szczepionki, której przyszłe sukcesy są (nadal?) Bardzo niepewne, moja rekomendacja jest następująca: co mamy do stracenia poprzez ponowne użycie amantadyny, tak jak robiliśmy to w przeszłości?" https://www.levif.be/actualite/belgique/face-a-la-covid-19-changeons-d-urgence-notre-paradigme-carte-blanche/article-opinion-1380475.html
  • 4 lutego 2021, 5:30
   W Belgii Amantadyna dostepna na recepte ale sprowadzana z Francji i Niemiec... info po wizycie w 4 aptekach
 90. 1 lutego 2021, 23:19
  Panie Doktorze, czy nie byłoby zasadne wprowadzić w kartotece pacjenta: 1) czy był i kiedy szczepiony na koronę, 2) jaki ma aktualny poziom wit.D3, 3) grupa krwi, 4) aktualny wynik na D-dimery ?
 91. 1 lutego 2021, 15:40
  Informacja dla lekarzy (w Pharmindex-ie ), którą znalazłem w książce z 2000 roku przez przypadek, w kolejnych latach też jest. Viregyt-K wskazania: leczenie i profilaktyka grypy typy A. Dawkowanie: Dzieci 2-9 r.ż : 1,5-3 mg/kg m.c. co 8 h. lub 2,2-2,4 mg/kg m.c. co 12 h (maksymalna dawka dobowa w tej grupie wiekowej wynosi 150 mg); dzieci 9-12 r.ż. 100 mg co 12h. Źródło Pharmindex Brevier 2000/2. Czyli dzieciom też można dawać Viregyt, lek został przebadany również na dzieciach. Dosyć mały procent dzieci ma zespół Kawasaki po którym jeszcze mniejszy procent umiera, tylko w imię czego ma umierać nawet kilkoro dzieci, a powikłania pokowidowe mieć kilkaset lub więcej w skali kraju skoro można zastosować Viregyt i zapobiec tym powikłaniom pokowidowym? Wniosek nasuwa się sam, że jeśli chorują rodzice i mają objawy covid-19 lub dodatni test, to trzeba zrobić również test PCR dzieciom i w przypadku dodatniego wyniku leczyć również bezobjawowe dzieci, a nie tylko dorosłych. Zespół Kawasaki opisany został już w 1967 roku, na podstawienie tego co opisują kliniki dziecięce w Europie w tym i w Polsce można wysnuć wniosek, że jego sprawcą był i jest coronavirus. Zastosowanie Viregytu w trakcie trwania zakażenie powinno zapobiec tej niebezpiecznej chorobie wg. zasady że lepiej zapobiegać niż leczyć. Kilka dni kuracji Viregyt-em w domu i później unika się leczenia w szpitalu immunoglobuliną. _--------------- Pozostaje jeszcze grupa kobiet w ciąży. Pisałem już, że znajomej synowa z synem przeszli covid lekko bez przyjmowania Amantadyny. Ona w II trymestrze ciąży. Minęło już półtora miesiąca przyszła mama i płód mają się dobrze. Co będzie dalej to się okaże. Wiemy coraz więcej, sporo informacji z różnych poważnych klinik z Polski podają portale internetowe, tylko jest problem, że nikt z tych którzy powinni to robić tego nie łączy w całość i nie analizuje. O przepraszam jest jeden --" nawiedzony"-- który z uporem maniaka stara się poprawić statystyki umieralności na covid w Polsce i jest z tego powodu tępiony.
  • 1 lutego 2021, 16:31
   W dawkowaniu powinno być 2,2-4,4mg/kg mc co 12 godzin. Błędnie wpisałem 2,2-2,4mg/kg mc.
   • 2 lutego 2021, 16:03
    Panie Doktorze, czyli np.dla dziecka o wadze 20kg będzie to dawka 44mg-88mg, a za 12 godzin kolejna dawka 44-88mg?
    • 2 lutego 2021, 23:18
     Dokładnie tak. Dzieci te objawowe bardzo "ładnie" idą na Amantadynę, o czym pisał dr Bodnar podając jako przykład syna kardiolożki. Jeśli to są tabletki np. Amantix(siarczan amantadyny) albo chlorowodorek amantadyny z Niemiec ( Amantadin STADA lub Ratiopharm), który też jest w tabletkach to można podać 2x po pół tabl. 100 mg dla takiego dziecka wystarczy.
    • 2 lutego 2021, 23:21
     Dzieciom podajemy przez 4 - 7 dni. Nie ma potrzeby dłuższego podawania.
 92. 1 lutego 2021, 13:57
  Zapraszam na moją grupe na FB Akcja amantadyna działa na COVID! https://www.facebook.com/groups/2776072886056469
  • 2 lutego 2021, 3:55
   Byłabym ostrożna. Jestem na tej grupie i połowę postów jest zamieszczanych przez trole, druga połowa sprzed 1, nawet dwóch miesięcy. Nazwa sugeruje związki polityczne, a do tej pory opozycja jakoś się nie garnęła do zrobienia czegokolwiek w sprawie amantadyny i pomocy ludziom. Moim zdaniem to jest fejsbukowa grupa o nieczystych intencjach.
   • 2 lutego 2021, 3:58
    Poza tym na fejsbuku istnieje już od dawna inna grupa dotycząca amantadyny, moderowana bodajże przez syna Pana doktora Bodnara. Jak już, to tam polecam zajrzeć: Amantadyna/Viregyt K a COVID
    • 2 lutego 2021, 10:45
     https://www.facebook.com/groups/785018595675779
    • 2 lutego 2021, 21:05
     Biore Werigyt,, bo sie wystraszylam ze cos soe dzieje,, nie przerywam a jutro szczepienie p/cowidowe
 93. 1 lutego 2021, 9:57
  Co to jest ten covid-19, ktoś już wyizolował wirusa powodującego tą chorobę?
 94. 31 stycznia 2021, 23:22
  Ciekawa jestem czy jest korelacja między nowymi objawami a szczepieniem.
  • 1 lutego 2021, 15:06
   Myślę,że nie jedna osoba zastanawia się nad taką korelacja, przecież ludzie biorą udział w EKSPERYMENCIE medycznym, więc wszelkie reakcje są możliwe...
   • 1 lutego 2021, 21:33
    Przerażające, ilu jest sprzedawczyków w białych kitlach. A to wyrachowani przedstawiciele handlowi der biznesmedicine von Rokefelller&Rotszyld - dla zmylenia nazywanymi lekarzami i naukofcami.., Przerażające. Jedyne „argumenty” jakie mają te chytre liski to psychologiczne sztuczki, manipulacje i nachalna propaganda w łżemediach24 (szczególnie TV, yt). Wszelkie fakty, uwagi, dowody prawdy szybką obejmują cenzurą, blokadą (np. na youtube, fb, twitterze itd). Pamiętajmy, wszystkie te media również należą do tych samych psychopatycznych globalistów, co banksterka, FED, wall-street... i BIG-pharma. >>> To te same plany, te same rodziny, które sponsorowały komunizm, faszyzm, nazizm, bolszewizm, majdany, rewolucje, wojny, fake 9/11, faketerroryzm, LGBT, feministki, gender, multikulti, ekozielonych, globalne ocieplenie, marksizm kulturowy, itd. Teraz wciskają nam teatr pandemii śmierci, szmaty na gębach i wyszczepionki "terapia genowa". Trwa projekt globalnego zamordyzmu - postępuje likwidacja wlasności, small-businessu, prywatnosci, wolnosci. To wszystko teatr iluzji, pompowanych statystyk i fake-testow PCR. -- Wirus istnieje - być może był "rasowany" ludzką ręką, być może są dedykowane jednostki roznoszące - ale okazuje się, że jest kilka starych leków, które można stosować z sukcesem... Tymczasem, oni nachalnie forsują tzw. WSZCZEPIONKI - i nie sądzę, aby chodziło tu tylko o gigantyczne zyski...
    • 3 lutego 2021, 18:00
     Masz rację "Drugie Dno" w tym musi być jakieś drugie dno a nie tylko pieniądze. Do tej pory myślałem że to tylko pazerność na kasę, ale ta sytuacja pokazuje że to coś więcej.
    • 7 lutego 2021, 11:26
     Przedstawił/a Pan/i bardzo cenne uwagi dla nas wszystkich, tych którzy chcą być choć trochę potrzebni społeczeństwu a jednocześnie niezależni.Ze szczególnym krytycyzmem należy ocenić środowisko medyczne z drobnymi tylko wyjątkami.Postawa lekarzy tytularnych tj. tzw autorytetów medycznych jest jednostronna a więc anaukowa.Odrzucany jest cały wieloletni dorobek naukowy pokoleń badaczy alternatywny w stosunku do stosowania szczepień.Poza amantadyną, jak słusznie zauważono powyżej, jest cały szereg substancji leczniczych działajacych przeciwwirusowo, w tym w szczególności na proces translacji.Osoby zakażone wirusem covid-19 pozostawiono na pastwę losu, często na tzw.kwarantannie.Lekarze funkcjonujący w ramach podstawowej opieki medycznej skupili się w znakomitej wiekszości na fizycznym dystansowaniu się od zakażonych pacjentów i udzielaniu porad telemedycznych, czyli prawie żadnych, we wszystkich zespołach chorobowych posiadanych przez dana osobę.Osoby w stanie bezpośredniego zagrożenia życia nie są również często przyjmowane przez lekarzy do szpitali.Opisane postepowanie stanowi zagrożenie zdrowia i życia.
   • 3 lutego 2021, 20:07
    Czytać, czytać , czytać...
 95. 31 stycznia 2021, 21:16
  Sprowadzaj. Powinna być do kupienia bez recepty.
 96. 31 stycznia 2021, 20:41
  witam, czy sprowadzić amantadynę z Pakistanu?
  • 31 stycznia 2021, 21:25
   Tak!!
  • 1 lutego 2021, 11:53
   Szukam amantadyny bez recepty lub lekarza, który tą receptę wystawi
   • 2 lutego 2021, 14:38
    Witam,receptę możesz kupić na stronie Super recepta lub Dobra recepta,pozdrawiam
    • 5 lutego 2021, 14:21
     można kupić, ale znów nie ma Viregytu-k na 100% płatności w aptekach. Tylko na recepty 30% na parkinsona. Jeszcze 2 tyg temu kupowałam w aptekach Gemini, dzis nie ma "pobocznych dostaw " z importu, przeznaczonych do sprzedaży na recepty 100% nawet w hurtowniach.
   • 17 kwietnia 2021, 12:12
    http://rupills.com/ proszę wpisać Midantan tablets 100 mg 100 pcs (jest to siarczan amantadyny - odpowiednik polskiego Amantix) - jeszcze do kupienia bez recepty - wysyłają do Polski. Sprawdzona, kupiona
  • 1 lutego 2021, 15:08
   Jak najbardziej sprowadzić skadkolwiek!
  • 1 lutego 2021, 17:47
   Ważne jest aby był to chlorowodorek amantadyny gdyż jest bardziej skuteczny od siarczanu amantadyny (Amantadini sulfas), ale gdyby nie było chl.amant. to siarczan też może być.Tutaj pod tym linkiem można znaleźć nazwy chlorowodorku amantadyny dostępne w różnych państwach https://www.drugs.com/international/amantadine.html .