Zadzwoń do nas: 16 677 00 79, 16 671 87 77

ul. św Jana 32, Przemyśl Mapa

Sty 31

Nowe mutacje SARS-CoV-2 w Polsce oraz “Ozdrowieńcy”, którzy wcale nie są zdrowi?

W ostatnich dniach obserwuję wśród badanych pacjentów w naszej przychodni coraz więcej ostrych przebiegów choroby COVID-19. Specyfika i dynamika choroby jest inna w stosunku do tej, do której przywykliśmy. Sugerowałbym, że mamy do czynienia w Polsce z nową mutacją wirusa. Czy to jest wersja brytyjska, czy z RPA? Nie wiem, być może? 

Czym się charakteryzuje? Początkowo skąpym przebiegiem, jednocześnie szybkimi powikłaniami. Po 2-3 dniach od pierwszych objawów, u tych osób jest już zapalenie płuc. Niezależnie od wieku, często bez kaszlu i silnych symptomów. Jednocześnie tę odmianę również bardzo dobrze się leczy amantadyną wraz z leczeniem objawowym. Pomimo obecnych zmian osłuchowych w płucach, bo jest to wczesny etap choroby. Dlatego tym bardziej apeluję, że każdy pacjent powinien być bezwzględnie zbadany osłuchowo lub mieć wykonane badanie radiologiczne w pierwszych dniach choroby. W innym przypadku powikłania będą narastały niezwykle szybko, a przebieg po kilku dniach niestety może być dramatyczny.

Chcę jednocześnie nawiązać do tzw. “Ozdrowieńców”. Obecnie to często połowa pacjentów, którzy zwracają się do naszej przychodni o pomoc. Skarżą się z ich perspektywy na nawrót choroby lub nie ustępujące objawy nawet kilka miesięcy od zakażenia. Są to osoby zarówno po leczeniu szpitalnym jak i wiele osób po lekkim i umiarkowanym przebiegu. W tym te, które nie miały konieczności przyjmowania żadnych leków oprócz przeciwgorączkowych. W szczególności mogę wytypować 4 takie grupy:

 • grupa pacjentów niedoleczonych, poszpitalnych
 • grupa pacjentów po ciężkim przebiegu z trwałymi uszkodzeniami po chorobie
 • pacjenci, którzy mieli przebieg choroby lekki lub średni
 • skąpoobjawowi (maksymalnie kilka dni niewielkich objawów)

To, co ich łączy – to nie byli leczeni amantadyną. W grupie pacjentów którzy byli badani  przez lekarzy oraz leczeni amantadyną wraz odpowiednim wdrożeniem leczenia objawowego, nie zgłaszają żadnych dolegliwości i nie obserwuje się u nich zespołów poCOVIDowych.

Z jakimi objawami pacjenci się zwracają?

 • objawy neurologiczne (nerwobóle, odruch dławienia w gardle, przeczulica skóry, zaburzenia pamięci, wypadanie włosów, czy niepowracający węch i smak itd.)
 • ciągłe osłabienie, niewydolność kardiologiczną (ze względu na przejście lub nadal aktywne zapalenie mięśnia sercowego)
 • jednak najczęściej i najbardziej niebezpieczne są postępujące włóknienia płuc. 

Moje obserwacje są bardzo niepokojące. Odnoszę wrażenie, że te procesy mogą się nasilać, finalnie powodować trwałe inwalidztwo. Z dotychczasowych obserwacji różnych innych chorób powodujących włóknienie płuc – są to zmiany, których nie umiemy w pełni leczyć i są nieodwracalne. Mogą to być procesy na tle immunologicznym. Mogą powodować odczuwalną duszność, nasilające się kłopoty z oddychaniem. Często mogą prowadzić do inwalidztwa i niewydolności oddechowo-krążeniowej.

Wśród leczonych amantadyną pacjentów chorych na COVID-19, nawet w zaawansowanym etapie choroby z zapaleniem płuc, nie pojawiają się zespoły poCOVIDowe. Być może jest jeszcze za wcześnie na takie wnioski? Mimo wszystko od wprowadzenia schematu, który jest stosowany od kilku miesięcy z powodzeniem, takie osoby się do mnie nie zgłaszają. Cieszą się pełnym zdrowiem i brakiem powikłań. W przeciwieństwie do części osób, które nie stosowały tej terapii, nawet mimo lekkiego przebiegu choroby.

Ten sam problem dotyczy dzieci i już dość znanego PIMS. Należy się głęboko zastanowić nad powtórnym badaniem amantadyny w stosowaniu u dzieci. W badaniu z 2010 roku podawano leki przeciwwirusowe do leczenia grypy w wieku od 0-12 miesięcy. W tym amantadynę i rymantadynę. Średnia dawka wynosiła 2,2 mg/kg, zaś najwyższa zastosowana dawka wynosiła 7 mg/kg [1]. Te badania nie wykazały toksyczności żadnego z tych leków. Dlatego mimo lekkiego przebiegu lub braku objawów warto rozważyć stosowanie amantadyny u dzieci w celu uniknięcia powikłań i ciężkich zespołów poCOVIDowych.

Z moich już prawie rocznych doświadczeniach w leczeniu amantadyną COVID-19 klarują się trzy etapy choroby i schematy leczenia:

 1. Stan lekki. Im szybciej podany lek, tym lepiej w przypadku COVID-19. Jeśli nie ma powikłań, sama amantadyna i leki objawowe (np. przeciwgorączkowe) wystarczą do opanowania choroby. Dzięki temu unikamy jakichkolwiek następstw.
 2. Stan umiarkowany. Jeśli jednak choroba jest już rozwinięta i pojawiają się powikłania z zapaleniem płuc, amantadyna jest pomocna przy pełnym i prawidłowym leczeniu powikłań. Pozwala na szybszą regenerację zmian zapalnych w płucach i w OUN oraz pozwala uniknąć zespołów poCOVIDowych.
 3. Stan ciężki. U osób w zaawansowanej chorobie z dusznościami, gdzie jest stosowana tlenoterapia, amantadyna jeszcze często jest skuteczna. Nie ma przeszkód z równoczesnym podaniem osocza czy remdesiwiru i nie koliduje z tymi lekami. Mam już kilka obserwacji klinicznych z leczenia szpitalnego, gdzie zastosowanie dawek 400/500 mg w pierwszych dobach potrafi dać spektakularny efekt (np. zmniejszenie przepływu tlenu lub jego całkowite odłączenie w ciągu pierwszych dwóch do trzech dni od zastosowania). Jak to możliwe? Może być tutaj tzw. efekt synergii leków ponieważ działają na innej zasadzie. Według opracowań, w tym firmy Gilead, efekt działania remdesiwiru jest bardziej widoczny w wyższym pH [2]. A takie środowisko wytwarza amantadyna. Sam remdesiwir wykazał swoją skuteczność w części badań, ale generalnie jest stosunkowo słabo skutecznym lekiem w przypadku choroby COVID-19 ze względu na jego szybką biodegradację w organizmie. Jednocześnie przy zastosowaniu razem z amantadyną być może wykazywać się o wiele lepszą skutecznością? Co prawda jest to daleko wysunięty wniosek, ale zdecydowanie warty zbadania.

Jeśli powyższe wnioski w przyszłości by się potwierdziły, wtedy często unikniemy czwartego stadium choroby z użyciem respiratora. A tym samym uniknięcie śmierci, czy inwalidztwa większości chorych. Czyli całokształt leczenia i niedopuszczanie choroby do stadium, od którego często nie ma już odwrotu.

Informacje o leczeniu amantadyną spływają do mnie z całej Polski. Także z leczenia szpitalnego, gdzie pacjenci brali amantadynę na własną odpowiedzialność. Mam wgląd do sposobu ich terapii, którą sami mi udostępniają. Dzięki bieżącym informacjom zwrotnym mogę przeprowadzać liczne analizy i wyciągać ciekawe wnioski z przekroju leczenia bardzo dużej grupy pacjentów. Jednocześnie w ostatnim roku, mając w leczeniu ogromną ilość pacjentów chorych na COVID-19 nie zaobserwowałem niepokojących objawów niekorzystnego działania amantadyny.

 1. Kimberlin DW, Shalabi M, Abzug MJ, et al. Safety of oseltamivir compared with the adamantanes in children less than 12 months of age. Pediatr Infect Dis J. 2010;29(3):195-198. doi:10.1097/INF.0b013e3181bbf26b https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3703844/
 2. Committee for Medicinal Products for Human Use (CHMP) 25 June 2020, EMA/357513/2020 Procedure No. EMEA/H/C/005622/0000: 19-20 https://www.ema.europa.eu/en/documents/assessment-report/veklury-epar-public-assessment-report_en.pdf

Komentarze (59)

Dodaj komentarz
 1. 21 lutego 2021, 13:33
  Dzień dobry, mam pytanie dotyczące leku Amantix. Wraz z mężem mamy pozytywne wyniki testów. U mężą objawy rozpoczęły się 16 lutego (wysoka gorączka, dreszcze, bardzo silny kaszel, ból gardła) u mnie 17 lutego (gorączka, dreszcze, bóle mięśni, przeczulica skórna, kaszel). Rozpoczęliśmy przyjmowanie Amantix mąż 19 lutego , ja 20 lutego. Dosłownie przed chwilą wyczytałam, że nie jest on tak skuteczny jak Viregyt K. Mamy możliwość zdobycia Viregytu K. Pytanie brzmi czy możemy zamienić leki w trakcie kuracji. Jeśli tak czy rozpocząć kurację od nowa Viregytem K czy kontynuować od miejsca i dawkowania przerwania Amantixu? Bardzo proszę o odpowiedź. W domu mam jeszcze córkę15 lat (test pozytywny) bardzo silny kaszel i syn 11 lat test negatywny bez objawów. Czy podać córce ViregrytK? Bardzo proszę o pomoc. Anna Markus Odpowiedz
 2. 21 lutego 2021, 3:58
  Viregyt K można wyszukać w internecie na stronce np, Kto ma Lek i zaznaczyć opcję na 100 % nierefundowaną. Wyskoczą apteki w całej Polsce, zadzwonić i upewnić się. Oczywiście załatwić receptę. Odpowiedz
 3. 19 lutego 2021, 19:00
  Zapowiadają 3 FALE, jak to?? Cudowne pseudo szczepionki pogorszyły sytuację? Wszczepione świństwo indukuje chorobę.Mnostwo zgłoszeń O bezpośrednich objawach po szczepionkach.Wymyslaja nowe mutacje, skoro tak to po co narażać ludzi na wstrzyki bliżej nieokreślone, dopuszczone warunkowo! I co spełniają warunki???Czy ktoś zatrzyma ten OBŁĘD? Odpowiedz
  • 23 lutego 2021, 14:48
   Pani prof. Maria Majewska "Patogeniczne pobudzenie i wzmocnienie chorób przez szczepienia Eksplozja zachorowań i zgonów po szczepieniach covid" jest to na stronie :dakowski.pl Data wpisu: 11.01.2021 Odpowiedz
 4. 17 lutego 2021, 21:06
  W9itam ,często w celach służbowych wyjeżdżam do Rosji.Zawsze przywożę parę opakowań ,tam jest midantan chlorowodorek amantadyny ta sama substancja czynna co viregyt k .Mógłbym pomóc,.Proszę o tel7 791653066 Odpowiedz
 5. 13 lutego 2021, 8:59
  Pozdrawiam serdecznie pana doktora Bodnara i proszę o skomentowanie zapytania : czy w przypadku tzw. "ozdrowieńców" i osób które po dłuższym czasie od rozpoczęcia zakażenia ( i które nie leczyły się amantadyną ) nadal czują , że nie wróciły do pełni sił zasadnym będzie użycie amantadyny ? z góry dziękuję za odpowiedź Odpowiedz
 6. 12 lutego 2021, 10:25
  Jeżeli pacjentowi na oddziale pulmonologi podają tlen i jest już saturacja odpowiednia, a po trzech dniach saturacja spada do 85% to czy pacjent powinien od razu trafić pod respirator? Odpowiedz
 7. 12 lutego 2021, 9:46
  Mam lekkie objawy od 4 dni, wczoraj dostałam potwierdzony test pozytywny, rano wzięłam Vigerit K, czy mogę brać jednocześnie aspirynę, jeżeli tak to w jakiej dawce.Jak długo brać Vigerit ?. Dziękuję Panu doktorowi że zamieścił te informacje Odpowiedz
  • 12 lutego 2021, 9:56
   Proszę napisać w zakładce leczenie covid tam Pani odpowie lekarz albo proszę dzwonić do Pani Dentystki też chętnie pomoze jak tylko znajdę do niej numer to napiszę Odpowiedz
  • 12 lutego 2021, 10:01
   508 172 106 Odpowiedz
  • 17 lutego 2021, 14:31
   Witam czy znany jest Państwu medyk, który leczy amantadyną w W-wie lub okolicach ? Odpowiedz
 8. 10 lutego 2021, 12:21
  Szczepimy sie tylko wtedy, gdy mamy 100% pewność że jesteśmy zdrowi...A gdy idziecie na szczepienia to przecież domagajmy się, aby nas dokładnie przebadano. od tego jest w końcu lekarz np. rodzinny...bo w obecnej sytuacji nikt nie ma pewności czy jesteśmy zdrowi....lepiej poczekać....i zastosowić sie dokładnie... Odpowiedz
 9. 8 lutego 2021, 16:23
  mam takie zapytanie ponieważ stosowałem się reguł implementacji amantadyny wg wariantu I. Po krótce: zeszła niedziela małżonka traci węch, ja w poniedziałek zaczynam kurację w systemie 2X4 doba (co sześć godzin) dwa dni (8 kapsułek) a potem 2 kapsułki na dobę, utrata węchu czwartek, odzysk 2 w niedzielę. W poniedziałek test negatywny (2 x wykonane). Pytanie czy dalej przyjmować czy nie Odpowiedz
  • 11 lutego 2021, 1:01
   Testy mogą wychodzić negatywne pomimo pełnoobjawowego covidu. Znajoma dzień po dodatnim teście zaczęła kurację , po pierwszej dobie od rozpoczęcia przyjmowania Viregytu wystapiła gorączka, a w trzeciej utrata węchu. Wniosek z tego taki, że w momencie zrobienia testu wirus już od kilku dni wędrował sobie po organiźmie. Natomiast typowe objawy covidowe same z siebie świadczą o zakażeniu wirusem. A kuracja Amantadyną powinna trwać ok. 10 dni. Odpowiedz
 10. 8 lutego 2021, 14:40
  Witam wszystkich, Czy ktoś wie dużo o szczepionce firmy Astra Zenecka? Mają nią być szczepieni nauczyciele, wszyscy mówią, by się szczepić. Mam przewlekły katar, zapalenie zatok, nie wiem, czy lepiej się szczepić, jak się wyzdrowieje, czy z katarem możma się zaszczepić? Poza tym sądzę, że nikt nie zna skutków eksperymentu szczepionkowego. Może nauczycielom dali tą szczepionkę o podobno niskiej skuteczności, żeby w przyszłości się pochorowali. Co tam jakoś będzie, szkoły się zamknie, będzie się dalej wprowadzać czwartą fazę rewolucji przemysłowej, naukę zdalną z promowaniem elektroniki, przecież masy muszą być głupie. Odpowiedz
 11. 6 lutego 2021, 16:29
  piszecie ze bierzecie Amantadyne zawczasu .Teraz pytanie ..skad jesli jest na recepte.Chetnie tez bym chciala miec w razie czego ten lek ,ale jest na recepte i kto mi wypisze,bo rodzinny napewno mi nie wypisze.buuuuu.Pozdrawiam doktora Bodnara ,lekarza o wielkim sercu do swojej pracy i ludzi . Odpowiedz
  • 6 lutego 2021, 18:08
   Receptę na viregyt K dostałam przez internet na dobra recepta koszt to 65 zł po dosłownie minucie miałam kod w objawach trzeba wpisać suchy kaszel, temp.38,5 osłabienie, bóle mięśni, bóle głowy ogólne rozbicie i osłabienie .Następnie szukałam apteki na gdzie po leķ zamienić trzrba viregytK z rrfundowany na nierefundowany i mamy listę aptek gdzie możemy lek dostać . Dzwoniłam do apteki i upewniałam się czy mają kod i czy zarezerwują mi lek bo jechałam po niego do Łodzi ok 500 km Zdrowia dla Pana doktora i wszystkich Nas Odpowiedz
  • 8 lutego 2021, 7:09
   Lekarz rodzinny bez problemu powinien wypisać receptę na Rimantin (rymantydyna) działa identycznie jak Viregyt (amantadyna) było to wielokrotnie potwierdzane na tym forum przez lekarzy.Rimantin jest dostępny bez reglamentacji.-Infekcje opisać jako zwykła grypę. Odpowiedz
   • 11 lutego 2021, 1:06
    Jeśli chcecie chomikować Amantadynę w razie czego, ściągajcie ją z zagranicy np. z Niemiec ( jest tańsza) lub Czech (farmazon.cz), nie zabierajcie ludziom chorym w Polsce dostępu do Amantadyny, oni potrzebują już w tej chwili leczenia ,żeby nie rozwinęły się powikłania. Odpowiedz
 12. 6 lutego 2021, 13:33
  Jest chlorowodorek amantadyny bez recepty, z produkcji białoruskiej, a kupowany w aptece rosyjskiej. Nie wiem czy to nie podróbka. Czeka się ok. 1,5 miesiąca na dostawę. https://rupills.com/en/product/midantan-tablets-100-mg-100-pcs/ Odpowiedz
  • 16 lutego 2021, 19:20
   W9itam ,często w celach służbowych wyjeżdżam do Rosji.Zawsze przywożę parę opakowań ,tam jest midantan chlorowodorek amantadyny ta sama substancja czynna co viregyt k .Mógłbym pomóc,.Proszę o pozostawienie maila lub telefonu Odpowiedz
 13. 4 lutego 2021, 7:32
  W Belgii Amantadyna dostepna na recepte ale sprowadzana z Francji i Niemiec... info po wizycie w 4 aptekach Odpowiedz
 14. 3 lutego 2021, 19:26
  Witam, takie słyszałam newsy, że ludzie wzorcowo się zaszczepili i po kilku dniach byli Covidowcami. Komentarz lekarza z Lublina potwierdza to. Sądzę, że nikt się nie przyzna, iż jest to wina szczepionki, bo ona przez socjalistów doktorów, profesorów jest uznawana za coś lepszego, niż najśw. Sakrament. Dla rady medycznej mam taki znany wierszyk "Cała Polska z was się śmieje, komuniści i złodzieje". Nie będę pisać ostrzej, bo oni i tak nie zrozumieją. Odpowiedz
  • 3 lutego 2021, 20:01
   Proponuję wg uznania: Sakrament albo szczepionkę. I czytać, czytać , czytać.... Odpowiedz
   • 5 lutego 2021, 13:38
    Owszem, czytać i nawet słuchać, ale nie tylko papki z TV, ale także tych, których za wszelką cenę stara się zagłuszyć, żeby broń Boże CAŁA prawda nie ujrzała światła dziennego. "Ciemny lud wszystko kupi", więc wystarczą mu pół-prawdy. A potem pozostaje już tylko ostatni Sakrament. Odpowiedz
 15. 2 lutego 2021, 21:11
  Prosze o odppwiedz,, biorę Wiregyt k,, bo wystraszylam sie kontaktu z osoba z pozytywnym wynikiem cowid,,mam zaplanowane szczepienie,, moge sie szczepić?? Czy to niebezpieczne?? Odpowiedz
  • 2 lutego 2021, 21:42
   Proszę napisać pilnego email do przychodni na adres media@przychodnia-przemysl.pl - Dr Bodnar może odpisze, albo ktoś z lekarzy. Proszę zostawić nr telefonu do siebie. W ulotce Rimantin, którą leczą się pacjenci jest napisane: "W przypadku stosowania szczepionki przeciw grypie zawierającej żywe atenuowane wirusy grypy (występujące obecnie w szczepionkach donosowych) należy przerwać podawanie preparatu na 48 h przed zaszczepieniem. Podawanie leku można rozpocząć w 14 dni po zaszczepieniu. " Proszę koniecznie zasięgnąć rady lekarza. Odpowiedz
  • 2 lutego 2021, 23:09
   Na logikę : jeśli wirus wniknął do organizmu to szczepionka nie pomoże za późno na szczepienie. Zresztą było wiele przypadków ,że osoby zaszczepione po 1-3 dni miały pełnoobjawowy covid co tłumaczono wcześniejszym zakażeniem. Natomiast Amantadyna wytłucze wirusa ( o jej skuteczności świadczy brak zachorowania lub bardzo lekki przebieg u osób leczonych Amantadyną z powodu ch.Parkinsona). Błędem jest szczepić osobę zainfekowaną, przy innych szczepieniach osób chorych się nie szczepi. Wniosek nasuwa się sam, jeśli kurację się rozpoczęło to powinno się ją dokończyć. Zarazić się covidem dla niektórych osób wcale nie jest tak łatwo, czasami jest tak że żona się zaraża, a mąż nie choruje mimo, że śpią razem w jednym łóżku. Odpowiedz
   • 3 lutego 2021, 8:06
    Dziekuje,, czuje sie dobrze,, rozumiem ze mogę sie zaszvzepic, bo mam termin,, a rownoczesnie dokonczyc leczenie amantadyna?? Odpowiedz
   • 3 lutego 2021, 13:23
    Zaszczepilam sie i nie wiem czy przerwac wiregyt??? Odpowiedz
  • 3 lutego 2021, 20:12
   Na strach to lepiej coś uspokajającego niż amantadynę... Odpowiedz
 16. 2 lutego 2021, 0:09
  [tłumaczenie automatyczne] dr Martin Zizi, biofizyk, profesor fizjologii, były dyrektor oddziału epidemiologa obronnego: "Najstarsi pamiętają amantadynę, cząsteczkę stosowaną przeciwko grypie w latach 1970-1990 . Działa zapobiegając tworzeniu się czopów oskrzelowych. Wirus grypy stał się na niego odporny. Dobra wiadomość jest taka, że ​​ta stara cząsteczka została przebadana i przetestowana w stosunku do SARS-2: wyniki są doskonałe. Wiąże się z odpowiednim białkiem SARS-2 [v] i przepisany od razu (to ważne) zmniejsza zatykanie oskrzeli [vi] . Przeżywalność wzrasta do prawie 97% wśród użytkowników [vii] . Ponadto badanie jakości [viii] podaje 100% przeżycia u 22 starszych pacjentów z COVID-19, wszystkich ze współistniejącymi chorobami.Dlaczego i jak ci pacjenci przeżyli? Magią? Ani trochę ! Ponieważ cierpieli na chorobę Parkinsona lub inne zaburzenia neurologiczne i stale otrzymywali amantadynę w tym celu. W obliczu zakażenia SARS-2 amantadyna odegrała swoją ochronną rolę . Informacje te, wykraczające poza codzienne dane z testów PCR, powinny trafiać na pierwsze strony gazet. Brak konieczności przeprowadzania długich badań klinicznych w celu potwierdzenia skuteczności amantadyny. Ten lek - środek przeciwwirusowy - jest nadal powszechnie przepisywany we Francji, ale został wycofany z rynku w Belgii, gdzie niektórzy nadal stosują go w weterynarii.W obliczu szczepionki, której przyszłe sukcesy są (nadal?) Bardzo niepewne, moja rekomendacja jest następująca: co mamy do stracenia poprzez ponowne użycie amantadyny, tak jak robiliśmy to w przeszłości?" https://www.levif.be/actualite/belgique/face-a-la-covid-19-changeons-d-urgence-notre-paradigme-carte-blanche/article-opinion-1380475.html Odpowiedz
  • 4 lutego 2021, 5:30
   W Belgii Amantadyna dostepna na recepte ale sprowadzana z Francji i Niemiec... info po wizycie w 4 aptekach Odpowiedz
 17. 1 lutego 2021, 23:19
  Panie Doktorze, czy nie byłoby zasadne wprowadzić w kartotece pacjenta: 1) czy był i kiedy szczepiony na koronę, 2) jaki ma aktualny poziom wit.D3, 3) grupa krwi, 4) aktualny wynik na D-dimery ? Odpowiedz
 18. 1 lutego 2021, 15:40
  Informacja dla lekarzy (w Pharmindex-ie ), którą znalazłem w książce z 2000 roku przez przypadek, w kolejnych latach też jest. Viregyt-K wskazania: leczenie i profilaktyka grypy typy A. Dawkowanie: Dzieci 2-9 r.ż : 1,5-3 mg/kg m.c. co 8 h. lub 2,2-2,4 mg/kg m.c. co 12 h (maksymalna dawka dobowa w tej grupie wiekowej wynosi 150 mg); dzieci 9-12 r.ż. 100 mg co 12h. Źródło Pharmindex Brevier 2000/2. Czyli dzieciom też można dawać Viregyt, lek został przebadany również na dzieciach. Dosyć mały procent dzieci ma zespół Kawasaki po którym jeszcze mniejszy procent umiera, tylko w imię czego ma umierać nawet kilkoro dzieci, a powikłania pokowidowe mieć kilkaset lub więcej w skali kraju skoro można zastosować Viregyt i zapobiec tym powikłaniom pokowidowym? Wniosek nasuwa się sam, że jeśli chorują rodzice i mają objawy covid-19 lub dodatni test, to trzeba zrobić również test PCR dzieciom i w przypadku dodatniego wyniku leczyć również bezobjawowe dzieci, a nie tylko dorosłych. Zespół Kawasaki opisany został już w 1967 roku, na podstawienie tego co opisują kliniki dziecięce w Europie w tym i w Polsce można wysnuć wniosek, że jego sprawcą był i jest coronavirus. Zastosowanie Viregytu w trakcie trwania zakażenie powinno zapobiec tej niebezpiecznej chorobie wg. zasady że lepiej zapobiegać niż leczyć. Kilka dni kuracji Viregyt-em w domu i później unika się leczenia w szpitalu immunoglobuliną. _--------------- Pozostaje jeszcze grupa kobiet w ciąży. Pisałem już, że znajomej synowa z synem przeszli covid lekko bez przyjmowania Amantadyny. Ona w II trymestrze ciąży. Minęło już półtora miesiąca przyszła mama i płód mają się dobrze. Co będzie dalej to się okaże. Wiemy coraz więcej, sporo informacji z różnych poważnych klinik z Polski podają portale internetowe, tylko jest problem, że nikt z tych którzy powinni to robić tego nie łączy w całość i nie analizuje. O przepraszam jest jeden --" nawiedzony"-- który z uporem maniaka stara się poprawić statystyki umieralności na covid w Polsce i jest z tego powodu tępiony. Odpowiedz
  • 1 lutego 2021, 16:31
   W dawkowaniu powinno być 2,2-4,4mg/kg mc co 12 godzin. Błędnie wpisałem 2,2-2,4mg/kg mc. Odpowiedz
   • 2 lutego 2021, 16:03
    Panie Doktorze, czyli np.dla dziecka o wadze 20kg będzie to dawka 44mg-88mg, a za 12 godzin kolejna dawka 44-88mg? Odpowiedz
    • 2 lutego 2021, 23:18
     Dokładnie tak. Dzieci te objawowe bardzo "ładnie" idą na Amantadynę, o czym pisał dr Bodnar podając jako przykład syna kardiolożki. Jeśli to są tabletki np. Amantix(siarczan amantadyny) albo chlorowodorek amantadyny z Niemiec ( Amantadin STADA lub Ratiopharm), który też jest w tabletkach to można podać 2x po pół tabl. 100 mg dla takiego dziecka wystarczy.
    • 2 lutego 2021, 23:21
     Dzieciom podajemy przez 4 - 7 dni. Nie ma potrzeby dłuższego podawania.
 19. 1 lutego 2021, 13:57
  Zapraszam na moją grupe na FB Akcja amantadyna działa na COVID! https://www.facebook.com/groups/2776072886056469 Odpowiedz
  • 2 lutego 2021, 3:55
   Byłabym ostrożna. Jestem na tej grupie i połowę postów jest zamieszczanych przez trole, druga połowa sprzed 1, nawet dwóch miesięcy. Nazwa sugeruje związki polityczne, a do tej pory opozycja jakoś się nie garnęła do zrobienia czegokolwiek w sprawie amantadyny i pomocy ludziom. Moim zdaniem to jest fejsbukowa grupa o nieczystych intencjach. Odpowiedz
   • 2 lutego 2021, 3:58
    Poza tym na fejsbuku istnieje już od dawna inna grupa dotycząca amantadyny, moderowana bodajże przez syna Pana doktora Bodnara. Jak już, to tam polecam zajrzeć: Amantadyna/Viregyt K a COVID Odpowiedz
    • 2 lutego 2021, 10:45
     https://www.facebook.com/groups/785018595675779
    • 2 lutego 2021, 21:05
     Biore Werigyt,, bo sie wystraszylam ze cos soe dzieje,, nie przerywam a jutro szczepienie p/cowidowe
 20. 1 lutego 2021, 9:57
  Co to jest ten covid-19, ktoś już wyizolował wirusa powodującego tą chorobę? Odpowiedz
 21. 31 stycznia 2021, 23:22
  Ciekawa jestem czy jest korelacja między nowymi objawami a szczepieniem. Odpowiedz
  • 1 lutego 2021, 15:06
   Myślę,że nie jedna osoba zastanawia się nad taką korelacja, przecież ludzie biorą udział w EKSPERYMENCIE medycznym, więc wszelkie reakcje są możliwe... Odpowiedz
   • 1 lutego 2021, 21:33
    Przerażające, ilu jest sprzedawczyków w białych kitlach. A to wyrachowani przedstawiciele handlowi der biznesmedicine von Rokefelller&Rotszyld - dla zmylenia nazywanymi lekarzami i naukofcami.., Przerażające. Jedyne „argumenty” jakie mają te chytre liski to psychologiczne sztuczki, manipulacje i nachalna propaganda w łżemediach24 (szczególnie TV, yt). Wszelkie fakty, uwagi, dowody prawdy szybką obejmują cenzurą, blokadą (np. na youtube, fb, twitterze itd). Pamiętajmy, wszystkie te media również należą do tych samych psychopatycznych globalistów, co banksterka, FED, wall-street... i BIG-pharma. >>> To te same plany, te same rodziny, które sponsorowały komunizm, faszyzm, nazizm, bolszewizm, majdany, rewolucje, wojny, fake 9/11, faketerroryzm, LGBT, feministki, gender, multikulti, ekozielonych, globalne ocieplenie, marksizm kulturowy, itd. Teraz wciskają nam teatr pandemii śmierci, szmaty na gębach i wyszczepionki "terapia genowa". Trwa projekt globalnego zamordyzmu - postępuje likwidacja wlasności, small-businessu, prywatnosci, wolnosci. To wszystko teatr iluzji, pompowanych statystyk i fake-testow PCR. -- Wirus istnieje - być może był "rasowany" ludzką ręką, być może są dedykowane jednostki roznoszące - ale okazuje się, że jest kilka starych leków, które można stosować z sukcesem... Tymczasem, oni nachalnie forsują tzw. WSZCZEPIONKI - i nie sądzę, aby chodziło tu tylko o gigantyczne zyski... Odpowiedz
    • 3 lutego 2021, 18:00
     Masz rację "Drugie Dno" w tym musi być jakieś drugie dno a nie tylko pieniądze. Do tej pory myślałem że to tylko pazerność na kasę, ale ta sytuacja pokazuje że to coś więcej.
    • 7 lutego 2021, 11:26
     Przedstawił/a Pan/i bardzo cenne uwagi dla nas wszystkich, tych którzy chcą być choć trochę potrzebni społeczeństwu a jednocześnie niezależni.Ze szczególnym krytycyzmem należy ocenić środowisko medyczne z drobnymi tylko wyjątkami.Postawa lekarzy tytularnych tj. tzw autorytetów medycznych jest jednostronna a więc anaukowa.Odrzucany jest cały wieloletni dorobek naukowy pokoleń badaczy alternatywny w stosunku do stosowania szczepień.Poza amantadyną, jak słusznie zauważono powyżej, jest cały szereg substancji leczniczych działajacych przeciwwirusowo, w tym w szczególności na proces translacji.Osoby zakażone wirusem covid-19 pozostawiono na pastwę losu, często na tzw.kwarantannie.Lekarze funkcjonujący w ramach podstawowej opieki medycznej skupili się w znakomitej wiekszości na fizycznym dystansowaniu się od zakażonych pacjentów i udzielaniu porad telemedycznych, czyli prawie żadnych, we wszystkich zespołach chorobowych posiadanych przez dana osobę.Osoby w stanie bezpośredniego zagrożenia życia nie są również często przyjmowane przez lekarzy do szpitali.Opisane postepowanie stanowi zagrożenie zdrowia i życia.
   • 3 lutego 2021, 20:07
    Czytać, czytać , czytać... Odpowiedz
 22. 31 stycznia 2021, 21:16
  Sprowadzaj. Powinna być do kupienia bez recepty. Odpowiedz
 23. 31 stycznia 2021, 20:41
  witam, czy sprowadzić amantadynę z Pakistanu? Odpowiedz
  • 31 stycznia 2021, 21:25
   Tak!! Odpowiedz
  • 1 lutego 2021, 11:53
   Szukam amantadyny bez recepty lub lekarza, który tą receptę wystawi Odpowiedz
   • 2 lutego 2021, 14:38
    Witam,receptę możesz kupić na stronie Super recepta lub Dobra recepta,pozdrawiam Odpowiedz
    • 5 lutego 2021, 14:21
     można kupić, ale znów nie ma Viregytu-k na 100% płatności w aptekach. Tylko na recepty 30% na parkinsona. Jeszcze 2 tyg temu kupowałam w aptekach Gemini, dzis nie ma "pobocznych dostaw " z importu, przeznaczonych do sprzedaży na recepty 100% nawet w hurtowniach.
  • 1 lutego 2021, 15:08
   Jak najbardziej sprowadzić skadkolwiek! Odpowiedz
  • 1 lutego 2021, 17:47
   Ważne jest aby był to chlorowodorek amantadyny gdyż jest bardziej skuteczny od siarczanu amantadyny (Amantadini sulfas), ale gdyby nie było chl.amant. to siarczan też może być.Tutaj pod tym linkiem można znaleźć nazwy chlorowodorku amantadyny dostępne w różnych państwach https://www.drugs.com/international/amantadine.html . Odpowiedz

Dodaj komentarz