Zadzwoń do nas: 16 677 00 79, 16 671 87 77

ul. św Jana 32, Przemyśl Mapa

Sty 20

Zacznijmy leczyć COVID-19, aby uratować nasze zdrowie, życie i gospodarkę

Po liście otwartym do Pani Moniki Olejnik myślałem, że media dojdą do jakiejś refleksji. Okazuje się niestety, że jest wręcz odwrotnie. Tym razem negacja przyszła z telewizji publicznej w TVP, gdzie w głównym wydaniu Wiadomości dyskredytuje się leczenie amantadyną powołując się na tzw. ‘apel lekarzy’. By pod żadnym pozorem jej nie stosować ze względu na jej toksyczność. A jednocześnie 19.01.2021 Minister Zdrowia Adam Niedzielski również powtarza te słowa i wymijająco odpowiada w wywiadach na temat amantadyny. Dodatkowo twierdzi, że to ogromne nieszczęście, że ludzie leczą się m.in. amantadyną i przez takie leczenia trafiają w ciężkim stanie do szpitala.

Panie Ministrze, mam ogromną prośbę. Proszę się pochwalić, jakie Pan leczenie obecnie rekomenduje i czy Polacy mają faktycznie dostęp do lekarza. Jak Pan pomógł Polakom, którzy nie brali żadnych leków (zgodnie z rekomendacjami) i czekali na Pana pomoc, by w końcu umrzeć w szpitalu. Lub po cichu, w samotności i żalu w swoim domu. Nie otrzymując żadnej pomocy. Jedyne co Państwo zrobili to nałożenie na nich kwarantanny, nasyłanie służb sanitarnych i policji w celu ich pilnowania. Wytworzono strach, by nie mogli opuścić domu pod żadnym pozorem, bo grozi im wysoka kara. Tu muszę przyznać, że cel został osiągnięty. Chorzy boją się wyjść do lekarza, który i tak zamknął przed nimi drzwi przychodni, tracą zdrowie i w konsekwencji życie. Czego efektem jest dzienny licznik ‘zgonów’, który tak szczytnie jest publikowany?

Jednocześnie w mediach nadawane są ciągle wypowiedzi ekspertów, m.in. profesora Simona, który twierdzi, że amantadyna powoduje niebezpieczne mutacje wirusa SARS-CoV-2. Nie poparte żadną wiedzą naukową, przekazywane bezrefleksyjnie. I tym bardziej zdumiewające, że według tych samych ekspertów ten lek nie działa, więc jak miałoby to wpłynąć jednocześnie na mutację? Zacytuję jeden z komentarzy internautów, który pojawił się na mojej stronie internetowej: 

“(…) plótł głupoty, a na koniec stwierdził, że to po leczeniu amantadyną wirus będzie mutował !!!! Ale tym zacietrzewieniem i końcowym stwierdzeniem sam sobie dał świadectwo jakim to on jest profesorem ! “Uczona” niewiedza godna pogardy, a nie tytułu profesora !!

Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko powiedzieć publicznie, że w naszym kraju ani na całym świecie mało komu zależy na leczeniu ludzi chorych na COVID-19. Podawanie ciągle statystyk o liczbie zgonów i zachorowań na COVID-19 jest jedynym i najważniejszym argumentem do zamknięcia wszystkiego. W tym całej gospodarki, bo przecież ludzie umierają. A jak wygląda leczenie, dostęp do służby zdrowia – wielu z nas może przekonać samemu.

Miałem jeszcze złudzenia, że uda się pokazać, że choroba jest łatwa do leczenia i mimo wielu świadectw skutecznego wyleczenia amantadyną nic nie mogę zrobić. Spotkałem się z komentarzami, że sam mogę zrobić badania kliniczne i udowodnić skuteczność. Niestety, według prawa, osoba prywatna, ani przychodnia nie może zgodnie z przepisami takich badań prowadzić – tak wynika z procedur Komisji Bioetycznej. Można posunąć się dalej z wnioskami, że tutaj wcale nie chodzi o leczenie.

Zamyka się wszystko dla naszego dobra. Wprowadza się dalsze zakazy i niszczy wszelkie przedsiębiorstwa, tracicie wszystko. Już za chwilę (o ile już nie teraz w części przypadków) nie będzie do czego wracać. Zniknie wszelka przedsiębiorczość. Pozostaną jedynie wielkie korporacje i drobni rzemieślnicy, którzy będą na ich łasce. To w zasadzie już się dzieje. Wystarczy spojrzeć na Europę. Klasa średnia przestała istnieć w zaledwie rok, w Hiszpanii jej poziom spadł do tego z 1990. Czyli 30 lat dobrobytu.

Ja, jako obywatel tego kraju nie zgadzam się z taką polityką. Apeluję jeszcze raz o głos rozsądku. Apeluję w szczególności do mojej grupy zawodowej – do LEKARZY. Obecnie zamknięte przychodnie, to tylko przyczółek do dalszych zmian. To wystarczy, by posunąć się dalej, aby Was można było zamknąć raz na zawsze a średni wiek lekarzy rodzinnych to 60-65 lat. Mogą być wprowadzane coraz to nowe regulacje, których finalnie przychodnie nie będą w stanie spełnić. Na przykład świadczeń kompleksowych, czy obowiązek podlegania pod inne jednostki. Brzmi nieprawdopodobnie? O tym już się mówiło rok temu, zachęcam do lektury artykułu z Gazety Prawnej z 27.02.2020: Szpitalny zamach na autonomię lekarzy rodzinnych, gdzie w zamyśle szpitale mają przejąć leczenie w ramach POZ.

Dziwię się więc grupie zawodowej lekarzy, która jest tak zastraszona. Obudźcie się, bo za chwilę nikt z Was nic nie będzie mieć do powiedzenia. Zaczniecie pracować w korporacjach. Będziecie mieć do wyboru tylko jeden zakład. I aby pracować gdzie indziej, będziecie musieli uzyskać na to zgodę. I nie, nie utrzymacie się z gabinetów prywatnych, bo nie będzie Was stać na konkurencję z korporacją – popatrzcie na inne branże. Jeśli teraz nie pomożecie innym, to w przyszłości nikt Wam nie będzie w stanie pomóc. Otwórzcie się, zacznijcie leczyć pacjentów. To pomoże w pokonaniu tej sztucznie utrzymanej pandemii.

Na taką pandemię czekano wiele lat. Ma ona trwać i trwać. Bo jest to jeden ze sposób na utrzymanie wysokiej inflacji, przez co Państwa sztucznie zaniżają swój dług PKB. Kosztem Waszych oszczędności (w tym ujemne stopy procentowe), które topnieją w oczach i tracą w ten sposób na wartości. Jednocześnie następuje przejmowanie za bezcen wiele gałęzi gospodarki, za dodrukowane wcześniej pieniądze. Zyskują banki i wielkie korporacje, zaś całe majątki tracą średnie i małe firmy oraz jednostki.

Dlatego apeluję do Polskiego Rządu o racjonalne i mądre podejście, nie uleganiu presji międzynarodowej i dyrektywom, które nikomu nie służą a przyczyniają się do zniszczenia naszej gospodarki. Takie próby i spekulacje odbywały się już w przeszłości. Zdecydowanie polecam lekturę artykułu 29.11.2009 z “Tygodnika Przegląd” pod tytułem “Kto zarabia na grypie”.

Nie łudźcie się, że cokolwiek zostanie otwarte. Że zaczną ponownie uczyć dzieci w szkołach, czy przestaną ograniczać dostęp, choćby do kościoła. Zresztą za chwilę i tak zostaną puste. Kwestia czasu, kiedy i tak Was zlicytują nie zostawiając Wam niczego, zgodnie z prawem!

Z poważaniem,
Włodzimierz Bodnar

Komentarze (227)

Dodaj komentarz
 1. 28 kwietnia 2021, 10:09
  Też polecam dobra-recepta.pl
 2. 20 kwietnia 2021, 12:33
  polecam dobra-recepta.pl aby dostać viregyt K czy też Rimantin na grypę A !! E-recepta w kilka minut, ekstra
  • 22 kwietnia 2021, 20:57
   Witam bardzo proszę o szczegółowe info co wpisać aby otrzymać kod na amantadynę. ja otrzymałam odmowę Z góry dziękuję
   • 22 kwietnia 2021, 21:11
    Katarzyna, wpisz grypa A i będzie ok ! Działają ekspresowo na dobra-recepta.pl polecam
    • 25 kwietnia 2021, 11:39
     Faktycznie ! Działają na dobra-recepta.pl baaaardzo sprawnie, na Grypę A dostałam w kilka minut recepte. Super dziekuje Wam
    • 26 kwietnia 2021, 10:13
     U mnie też zadziałało na grypę A !! Super, dzieki Wam za polecenie
 3. 13 kwietnia 2021, 16:01
  Czy mogę przyjąć amantadyne jestem po teście i wyszedł pozytywnie
 4. 11 kwietnia 2021, 13:32
  Czy mogę przyjąć amantadynĕ, nie mając jeszcze wykonanego testu,a objawy wskazują na duże prawdopodobieństwo infekcji. TEST mogę wykonać jutro, czy nie zmieni to wyniku testu?
 5. 11 kwietnia 2021, 12:01
  Również rekomenduje dobra-recepta.pl przy grypie A e-recepta w kilka minut ;-)) Na covid nie wysawią
  • 19 kwietnia 2021, 12:45
   To prawda, 5/5. Recepta w kilka miniut
 6. 6 kwietnia 2021, 19:04
  Szukam lekarza po Covidzie (pierwsze objawy ok. 9 lutego) dla taty ze zmianami na płucach (dodatkowo choroba przewlekla płuc, zwiotczenie). Rejon Bielska (śląskie), Koło (wielkopolskie). Mój nr tel. 607 568 628. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
 7. 6 kwietnia 2021, 15:38
  03-2021 dr Basiukiewicz - raport "Ani jednej łzy" https://wei.org.pl/wp-content/uploads/2021/03/Ani-jednej-%C5%82zy.-Ochrona-zdrowia-w-pandemii.pdf
 8. 6 kwietnia 2021, 10:54
  Polecam zdobyć amantadyne na dobra-recepta.pl -> można szybko dostać e-recepte na viregyt K na grype A, na Covid nie. Mi pomógł viregyt po kilku dniach
 9. 5 kwietnia 2021, 21:44
  Proponuję zupełnie serio i prawie darmo Narodowy Program Odrobaczania Polski: każdy Polak, każda Polka przyjmie tabletki Iwermektyna na robaki przez 2-3 tygodnie i będziemy mieli za jednym zamachem odrobaczenie społeczeństwa, Covid-19 generalnie z głowy i potwierdzony eksperyment względem innych nacji przyjmujących pewne rodzaje lockdownów-placebo. Kto nie będzie chciał się odrobaczyć, tego oczywiście zmusi reszta społeczeństwa już odrobaczona. "Polska bez robaków do 2022 roku!" Damy radę. :)
 10. 5 kwietnia 2021, 17:45
  Proszę o kontakt w sprawie przyjmowania leku na Covid-19 /amantadyna,virezyt/jestm w 5 dniu choroby.Mój nr tel. 605 319 947. Kamila Myczkowska.
 11. 5 kwietnia 2021, 13:57
  12-2020 Leczenie Covid-19: HCQ + cynk + Azytromycyna: "Tylko zdiagnozowani pacjenci z COVID-19 (...) następującą terapię potrójną przez 5 kolejnych dni (...): siarczan cynku (220 mg w kapsułce raz dziennie, zawierającej 50 mg cynku elementarnego); HCQ (200 mg dwa razy dziennie); i azytromycyna (500 mg raz dziennie).(...) Wybór stosowanego suplementu cynku oraz leków, ich dawek i kombinacji opierał się na wytycznych dotyczących leczenia, pozytywnych doniesieniach z innych krajów, (...) oraz na uznaniu lekarzy prowadzących.(...) W grupie leczonej, 4 (2,8%) z 141 pacjentów było hospitalizowanych, co było znacznie mniej niż 58 (15,4%) z 377 pacjentów w grupie nieleczonej (...). Zatem prawdopodobieństwo hospitalizacji u leczonych pacjentów było o 84% mniejsze niż u nieleczonych.(...) W grupie leczonej jeden pacjent musiał pozostać w szpitalu tylko 1 dzień, dwóch innych pacjentów zostało wypisanych jako wyleczonych, a jeden pacjent zmarł (...). Żaden pacjent nie był podłączony do respiratora." (tłum. deepl.com) - czy mógł mieć podane? jak zastrzegał dr Wodarg, że to leczenie nie jest dla wszystkich. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0924857920304258
 12. 5 kwietnia 2021, 13:52
  30.03.21 "Warto rozmawiać" - Rejdak, Kuna, Basiukiewicz, Bodnar i inni: - Kuna: "jest w tej chwili na świecie przebadanych 1500 leków, większość z nich dostępnych w Polsce, część bez recepty, które na pewno hamują infekcję", - J.Pospieszalski: "Co powinno się wydarzyć żeby ta sytuacja została zmieniona?" - Kuna: "na dzień dzisiejszy mamy jedno wyjście: zaszczepić jak najszybciej wszystkich i nie ma innego wyjścia, jest za późno żeby podjąć jakieś inne działania" (??!) - to nie można ich sprowadzić/odblokować Viregyt przeznaczony na Polskę? chyba się Panu prof. słowa pomyliły pod presją kamery. https://vod.tvp.pl/video/warto-rozmawiac,30032021,52686156
 13. 4 kwietnia 2021, 23:19
  Bardzo gorąco proszę o kontakt do lekarza na Podlasiu, który leczy amantadyną. Z góry dziękuję.
  • 4 kwietnia 2021, 23:20
   ewa29001@gmail.com
  • 5 kwietnia 2021, 11:16
   Możesz ewentualnie zakupić e-recepte na dobra-recepta.pl wpisując grypa A ( nie covid ) i oni jak wystawiają e-recepte to jest rozpisane dawkowanie. U mnie było.
 14. 2 kwietnia 2021, 22:09
  Przepraszam, nie podałem adresu - bkxxxx0@gmail.com Zero, nie o w adresie.
 15. 2 kwietnia 2021, 22:04
  Czy mogę prosić o schemat stawiania baniek. Z góry dziękuję.
 16. 2 kwietnia 2021, 19:53
  Wielki szacunek dla odważnego, mądrego dr. Bodnara. Zgadzam się że wszystkim co napisał. Ja i moja rodzina otrzymałalism pomoc. Wyleczył nas, dał nam to co powinniśmy dostać rządzacych. Profesorowie specjaliści których jedynym sukcesem są decyzję na poziomie ignorantów. Jednym słowem sami nic nie oferują, jedynie szkodzą. Wstyd że takie osoby otrzymały tak wysokie tytuły, dzięki temu mogą się wypowiadać publicznie udając specjalistów. Brak szacunku tego co robi dr. Bodnar świadczy o tym że ich wiedzy niestety wymaga mocnej weryfikacji
 17. 2 kwietnia 2021, 14:11
  Polecam serdecznie Wam portal dobra-recepta.pl lub lekarz-recepta.pl -> można szybko dostać e-recepte na viregyt K. Wpisujecie obajwy grypy A, a nie Covid. Z mężem braliśmy przez pierwsze 4 dni covidu i wszystko przeszło bez objawów.
  • 3 kwietnia 2021, 7:52
   Niestety pisałem aby zakupić profilaktycznie amantadynę,lecz otrzymałem odpowiedż odmowną.Faktem jest,że nie opisalem dokładnie objawów z wiadomych powodów. Może ktoś prywatnie napisze mi na e-maila jak opisać żeby otrzymać receptę na amantadynę. Z góry dziękuję
   • 5 kwietnia 2021, 11:14
    Na dobra-recepta.pl wpisz grypa A i viregyt k i będzie ok. My dostaliśmy bez problemu ;-)
 18. 31 marca 2021, 18:41
  Chyle czoło dotyczące pana działalności
 19. 30 marca 2021, 15:14
  Dzień dobry, mam pytanie dotyczące podania amantadyny pacjentowi choremu na schizofrenię. Przyjmuje Ketrel i Abilifi. Będę wdzięczna za odpowiedz. Agnieszka
 20. 30 marca 2021, 0:19
  Szanowny Doktorze Bodnar, jestem Panu ogromnie wdzięczna za to, co Pan robi dla ludzi, medycyny i społeczeństwa. Bardzo przykro obserwować to, jak musi Pan pukać w żelazobetonowy mur bezduszności i znieczulicy urzędników, zamiast tego, żeby zajmować się swoimi obowiązkami prawdziwego Lekarza i dzielić się swoja wiedzą. W 100 procentach się podpisuję pod każdym słowem Doktora. Amantadyna działa. Sama przeszłam przez groźna chorobę potwierdzonego koronawirusa. Stosowałam schemat leczenia numer 1 i wszystko odbywało się tak, jak Pan opisywał, bez komplikacji, bez gorączki. Zaczęłam brać amantadynę w pierwszym dniu, jak tylko zauważyłam objawy choroby. Nie czekałam na wyniki testu, które później się potwierdziły. Pierwsze 2 dni były bardzo ciężkie, straszne bole pleców, mięśni, karku. Niezwykle bolało gardło i zatoki, zmęczenie i słabość. 2-3 doba – nastąpiła stabilizacja. Ból ustąpił, została tylko słabość i zmęczenie, które z każdym dniem malało. Dzisiaj 9 dzień choroby. Czuję się dobrze. Ale amantadynę jeszcze biorę podtrzymującą dawkę. Wyobrażam sobie, co mogłoby ze mną być, gdyby nie miała takiej wiedzy, gdybym jeszcze w lecie nie zrobiłam zapasu amantadyny na wszelki przypadek i gdyby wykonała zalecenia rodzinnego lekarza zażywać tylko witaminy, dużo pić, obniżać temperaturę, bo niema na to leczenia. A jeszcze lekarz rodzinny powiedział, ze z początkiem kwarantanny nie mogę już dzwonić do przychodni po pomoc i radę, a tylko w razie pogorszenia – na pogotowie… Zostałam z chorobą sam na sam. A ilu ludzi tak samo zostało… i posłuchało rad lekarzy… bo wirus się nie leczy… Wielu z nich już niema wśród nas. Jakieś przemyślane ludobójstwo, zmowa, specjalnie doprowadzenie człowieka do ciężkiego stanu zostawiając bez pomocy. Sprzedawczyki, które trzęsą się o swoje stołki i pozycje, wymądrzają się przed nami w mediach i nie boją się brać na swoje sumienia ludzkie życie. Co się dzieje z tym światem…
  • 3 kwietnia 2021, 17:34
   To co się dzieje jest przerażające.Spełnia się to o czym od ponad 30 lat czytam w Biblii .Księga ta nie tylko zapowiadała to co się dzieje ale mówi też jak to wszystko się skończy .Pani komentarz pokazuje że jest Pani wśród nielicznych dziś ludzi z otwartym umysłem.Chętnie wymienię się poglądami i podzielę tym co o najbliższej przyszłości mówi Biblia .Pozdrawiam mój nr.tel.608 601 165 .
 21. 29 marca 2021, 13:38
  Witam Mam amantadynę w czystej postaci tzn proszek 99% chlorowodorek. Czy wystarczy, że odważę odpowiednią dawkę czy też rozkład w organizmie jest inny niż w tabletce, bądź też dodatki w tabletce powodują, że nie powinno się brać czystej postaci. Proszę o poradę.
  • 30 marca 2021, 12:51
   Nie ma znaczenia jak ja Pan przyjmie .Wiem,ze z woda nawet przyjmuja.
 22. 28 marca 2021, 21:55
  Witam, otrzymałem receptę na Viregyt-K, ale w aptekach poinformowano mnie, że recepty 100% nie zrealizuję, muszę mieć refundowaną 30% (a takiej nie otrzymam przy braku historii choroby parkinsona). Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
  • 28 marca 2021, 22:15
   Dzień dobry. Czy są lekarze w okolicach Bełchatowa, którzy leczą Amantadyną? Proszę o namiar.
  • 28 marca 2021, 22:15
   Dzień dobry. Czy są lekarze w okolicach Bełchatowa, którzy leczą Amantadyną? Proszę o namiar.
 23. 28 marca 2021, 7:16
  Dzień dobry, Panie Doktorze. Od wtorku wieczorem 23.03.2021 r mam wysoką gorączkę 38st.C. Wcześniej chodziłem na zabiegi rehabilitacyjne i myślę, że zaziębiłem się lub zaraziłem wirusem. Początkowo leczyłem się Gripexem, a później brałem APAP na obniżenie gorączki. Gorączka obniża się po wypoceniu nawet do 36stC, ale później wracała na poziom 37,5st C. W poniedziałek (29.03) będę chciał wykonać test na obecność COVID-19. W dniu wczorajszym (27.03.) udało mi się zakupić Viregyt-K (import) i jeśli mam go zacząć brać to potrzebowałbym wsparcia ze strony lekarza nadzorującego oraz podania jakie informacje mam lekarzowi przekazywać codziennie o stanie mojego zdrowia. Proszę Pana Doktora W. Bodnara lub innego lekarza, który może podjąć się nadzoru nad moim leczeniem o kontakt do mnie na telefon 605199220 lub na e-mail kazik_kuzaj@o2.pl
 24. 27 marca 2021, 14:47
  Dzień dobry. Czy są lekarze w Poznaniu i okolicach, którzy leczą Amantadyną? Proszę o namiar. b.klessa@vp.pl
 25. 27 marca 2021, 13:42
  Witam, Czy moglbym dostać namiar na lekarza z dolnegoslaska ktory leczy amantadyna? Ktos kto mógłby mnie prywatnie przebadać. Otóż w poniedzialek wieczorem dostalem goraczki 38,4 którą udalo mi sie bardzo szybko zbic paracetamolem, dodatkowo towarzyszył mi ból gardla, uszu, katar, bez kaszlu. Na drugi dzien goraczka nie powróciła, temperatura w okolicach 36,1 - 36,7, reszta objawów utrzymywala sie. W nocy mialem problemy z oddychaniem, ktore w poludnie ustąpi. Od czwartku przyjmuje amantadyne zgodnie z pierwszym wskazaniem co 6h. Czuje sie juz zdecydowanie lepiej, lecz pojawil sie u mnie suchy kaszel, tak jakby z oskrzeli. Od rana zaczalem brac sumamed 500. Robilem 2 rozne testy plytkowe na covid i pokazaly ze jestem negatywny. Prosze o pomoc. michaspony@gmail.com 609 899 909
 26. 27 marca 2021, 13:30
  Panie doktorze, dziękuję za to że Pan jest. Za ciężką pracę oraz walkę o pacjentów i prawdę. Podziwiam Pana odwagę i determinację w krytyce tchórzliwego, skorumpowanego systemu. Politycznych i naukowych miernot. Życzę dużo zdrowia ,sił i powodzenia.
 27. 27 marca 2021, 12:40
  Potwierdzam skuteczność amantandyny. Sama przez to przeszłam. Stosowałam lek zgodnie z przepisem dra Bodnara. Kierujmy się w życiu zdrowym rozsądkiem a nie lękiem. Oby Pan dr Bodnar nie załamał się pod naporem przeciwności. Wspierajmy go duchowo!
  • 3 kwietnia 2021, 18:02
   Proszę kontakt tel 504585819
 28. 24 marca 2021, 16:28
  Witam! Potrzebuje zalatwic amantadyne. Czy na dobra-recepta.pl wpisujecie wnioskowany lek viregyt k czy nic nie wpisywac w tym polu i miec nadzieje, ze wlasnie ten lek mi wypisza? Z gory dziekuje za odpowiedz.
  • 27 marca 2021, 20:15
   Tak dokładnie, grypa A wpisz oraz viregyt. Na dobra-recepta.pl szybko dostałem ten lek.
  • 1 kwietnia 2021, 13:22
   Ja wpisałam po prostu grypa w tym polu dotyczącym objawów. Po chwili dostałam SMS z nr recepty.
 29. 24 marca 2021, 10:04
  Dziś jest 10 doba mojej choroby, test wyszedł negatywny, a u męża który ma objawy gryowe 4 dzień test wyszedł dodatni, od poniedziałku przyjmujemy Viregyt, niepokoją mnie objawy ucisku w klatce piersiowej tylko u mnie, czy magnez i potas wystarczy, dodam że trochę pokasluje,bez gorączki.
 30. 23 marca 2021, 20:12
  Kto chce się leczyć, niech się leczy, kto nie chce się leczyć, to niech się nie leczy. Chcącemu nie dzieje się żadna krzywda. Ja gdybym miała wybierać, to mimo strachu wolałabym zjeść Viregyt-K i inne leki, żeby być zdrowa, niż słuchać media głównego ścieku i skichać się potem w szpitalu. Ale wy ludzie chyba jednak w większości głupcy, choć macie wzrok, którego ja nie mam, to nic nie rozumiecie.
  • 24 marca 2021, 1:46
   Panie doktorze moja mama lat 70 przechodzi zakażenie covid. Dziś pojawiły się dreszcze i ból głowy. Choruje na Hashimoto. Jakie dobrać leczenie viregyt k? Pozdrawiam serdecznie
 31. 21 marca 2021, 14:05
  Witam Panie Doktorze. Jestem lekarzem ze Szczecina właśnie dowiedziałem się dzięki koleżance z labu że mam wersję brytyjską Niecharakterystyczne objawy mam od piątku tzn bole nadgarstków i stan podgorączkowy. Uznałem to za zwykłą grypę i wziąłem Tamiflu. Do rana wszystko ustąpiło oprócz siły mięśniowej ktora pojawiała się i znikała. Czy teraz od razu mogę przejść na chlorowodorek amantadyny? Czy muszę odczekać na obniżenie poziomu Tamiflu. Pozdrawiam Sieredziński
  • 22 marca 2021, 19:04
   Tamiflu osłabia działanie Amantadyny, dlatego te dwa leki nie powinny być stosowane razem . Proszę sprawdzić ile czasu potrzeba , żeby wydalić Tamiflu z organizmu. Z drugiej strony zbyt długie czekanie pozwala wirusowi na namnażanie się w organizmie. Moim zadaniem nie ma sensu czekać , aż Tamiflu wydali się całkowicie. Lepiej włączyć jak najszybciej Amantadynę w wersji 1 , dużo pić między Amantadyną dodatkowo łykać Acard lub Polopirynę 2x 75-150 mg, Vit C 3x1 i jako suplemetacja K i Mg PotazekMAG 1x1 kaps. Poza tym proszę przeczytać w zakładce leczenie covid wszystkie zalecenia dr. Bodnara.
 32. 21 marca 2021, 12:34
  Zachęcam do dobra-recepta.pl !!! możecie tam dostać szybko e-recepte jak macie objawy grypy A. Nie wpisujcie covid. Mi pomogła terapia 4 dniowa, mega
  • 6 kwietnia 2021, 2:43
   Zadna 4 dniowa! Prosze nie wprowadzac ludzi w blad. Kuracja trwa 14 dni tak jak zaleca Pan Dr Bodnar.
 33. 20 marca 2021, 7:32
  Doktorze, dziękuję za pana poświęcenie dla dobra ludzi i za odwagę. Jest pan jednym z nielicznych bohaterów tych podłych czasów. Jestem potwornie rozczarowana ludzkością od czasu tej tzw. pandemii. Skala głupoty, tchórzostwa, zachłanności i krótkowzroczności większości ludzi jest zatrważająca i odbierająca nadzieję, że zbudujemy lepszy świat. Zmiany idą w tragicznym kierunku, a ludzkość w większości brnie ślepo w tę otchłań. Gdyby nie doszło do tego wszystkiego, nigdy nie uwierzyłabym, że ludzie tak posłusznie oddadzą swoją wolność, godność, człowieczeństwo, majątki życia. Teraz rozumiem dlaczego ludzkość przez wszystkie wieki trapiło tyle nieszczęść i wojen. Sami na to pozwalali swoją głupotą, biernością, lenistwem, tchórzostwem i pazernością. Czarno widzę przyszłość, ale nie złożyłam jeszcze broni. Jeszcze walczę, bo nie chcę żyć jak niewolnik w świecie jaki nam przygotowują globaliści. Życzę Panu i wszystkim wojownikom o wolność i prawdę dużo sił, zdrowia, sprzymierzeńców obok siebie, i sukcesów w tej nierównej walce. Margo
 34. 19 marca 2021, 18:44
  Badania cięgle czekają na zgody: https://www.rp.pl/Farmacja/210319251-Amantadyna-lekiem-na-COVID-19-Mial-juz-byc-wynik-a-badania-jeszcze-nie-ruszyly.html
 35. 19 marca 2021, 1:53
  Wyrazy szacunku Panie Doktorze Bodnar.
 36. 15 marca 2021, 17:33
  Dzisiaj jest 15-03, to może minister nam odpowie jakie są wyniki badań które podobno zlecił na temat skuteczności leczenia AMANTANDYNĄ. A my liczymy ludzi którzy umarli gdyż instytucje , lekarze powołani do tego żeby leczyć nie leczą ludzi z covin. A szczepionkę Astra-zeneca nadal polecają wbrew informacją które czytamy że jest nie skuteczna.
 37. 11 marca 2021, 18:19
  Ja wczoraj prosiłam lekarke o przepisanie amantadyny, odmówiła oczywiście twierdząc że maja określony procedury w tej kwestii. Po czym dodała,że to i tak nie działa na covid. Byłam tak wkurzona, że wolałam sie rozłączyć niż jej zapytać skąd wie i czy komuś ten lek zaleciła i nie poskutkował, czy tak tylko myśli.
 38. 1 marca 2021, 19:06
  Szukam PILNIE pielęgniarki/lekarza ze śląska (najlepiej okolice Rybnika/Gliwic/Raciborza) która zechciałaby podać kroplówkę nawadniającą dziadkowi (86 lat) oraz babci (82 lata) oraz udzielił(a) wskazówek w jaki sposób kontynuować podawanie. Chcemy im zacząć podawać Viregyt K jednak boimy się, że za mało piją - nie ma możliwości ich zmusić do wypijania 3 litrów płynów :-/ I jedynym wyjściem wydaje się być nawadnianie kroplówką. Z góry dziękuję za pomoc. tel. 508075578
  • 18 marca 2021, 20:59
   W rybniku przychodnia alexa popytaj o szefowa dr smolka
 39. 25 lutego 2021, 20:26
  Witam mam covid i podjęłam leczenie amantadyna. Dzisiaj 2 dzien leczenia i jakoś dziwne uczucie mam takiej wiotkości. Ile czasu przyjmować ten lek. Teraz brałam co 8 godzin.
  • 3 marca 2021, 6:27
   Pani Magdaleno jak sytuacja dzisiaj 3 marca po 9 dniach leczenia ?
 40. 24 lutego 2021, 11:56
  W przypadku braku lekarza który nie chce wypisać amantydyny na chorobę grypopochodną można w wyszukiwarce przychodni internetowych wyszukać internistę i poprosić lek.
 41. 22 lutego 2021, 19:08
  "Od 1 marca 2021 r. teleporady nie będą już standardem dla dzieci oraz osób powyżej 65 lat – wynika z projektu nowelizacji rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie udzielania teleporad przez POZ. Zmiana zasad udzielania teleporady, jak wskazał projektodawca, polega na tym, że będą one dostępne wyłącznie dla osób od 7 do 64 lat.Powyższe rozwiązanie ma na celu wyeliminowanie możliwości realizacji teleporady w odniesieniu do najbardziej wrażliwych grup pacjentów "
  • 27 lutego 2021, 13:57
   To pacjent powyzej 64 lat bedzie zdany sam na siebie bo poradnie rodzinne sa zamkniete?
 42. Pingback: Amantadyna- możliwy przełom w leczeniu COVID-19? – niezbędnik chemika 22 lutego 2021, 10:55

  […] Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej OPTIMA w Przemyślu. Zacznijmy leczyć COVID-19, aby uratować nasze zdrowie, życie i gospodarkę […]

 43. 19 lutego 2021, 4:59
  Z prasy włoskiej: https://www.gazzettaitalia.pl/dottore-di-przemysl-avrebbe-guarito-100-pazienti-dal-covid-19-usando-lamantadina/?fbclid=IwAR2PRzymhtcD46ghjnr_Nqb6dO2ntL2-V6yhr5PZBH0kBbF6nzjjDoGCl_U
 44. 16 lutego 2021, 15:07
  Proszę o skomentowanie wywiadu dostępnego pod poniższym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=HaJ747DyP7w&t=85s Leszek
  • 27 lutego 2021, 0:11
   Najważniejsza teza, że "szczepionka" to może być broń biologiczna z opóźnionym zapłonem nie jest bezpodstawna. Technologia umożliwiła sztuczne wytworzenie, więc pozwala na różnicowanie wersji RNA, niektóre wersje mogą działać jak opisano w badaniu Pfizer/BoNTech/Fosun (pomijany w mediach trzeci, chiński udziałowiec), a w niektórych przypadkach może być właśnie taką bronią z opóźnionym zapłonem. Licencja i produkcja pod kontrolą wojska bezpośrednio w kraju mogłaby zmniejszyć obawy z tym związane. Ale rządy zachowują się jak szczenięta bez matki we mgle.,A przy tym nie widzę doniesień o ścigających się ze sobą koncernach w temacie leku. Jest wręcz przeciwnie: wszelkie próby, jak z amantadyną, rozwijane są oddolnie wbrew zakazom rządów. To powinno wzbudzić podejrzenia nawet w konsumencie mediów głównego ścieku.
 45. 11 lutego 2021, 13:14
  Szukam pilnie LEKARZA W WARSZAWIE, który odważy się skonsultować pacjenta z objawami c-19 i PRZEPISZE AMANTADYNĘ, jeśli będzie trzeba. Proszę o kontakt 608 221 073.
  • 17 marca 2021, 20:18
   Dobra recepta,przepisuja w 10 minut
  • 25 marca 2021, 16:49
   Czy ktoś nawiązał z Panią kontakt? Też potrzebuje takiej pomocy. 502 926 950
 46. 4 lutego 2021, 17:42
  Czy czasem nie jest to tak że nasi profesorowie chodzą na smyczy firm farmacełtycznych i nie dopuszczają do leczenia ludzi amatandyną, bo co by się okazało że jeżeli dostępny by był skuteczny lek to może szczepionki do których nas namawiają a których nie zabezpieczyli nie byłyby tak potrzebne. Pan minister bada skuteczność amatandyny w takim tempie żeby nic nie zbadać.
  • 19 lutego 2021, 6:03
   Być może dlatego: "An Emergency Use Authorization (EUA) is a mechanism to facilitate the availability and use of medical countermeasures, including vaccines, during public health emergencies, such as the current COVID-19 pandemic. Under an EUA, FDA may allow the use of unapproved medical products, or unapproved uses of approved medical products in an emergency to diagnose, treat, or prevent serious or life-threatening diseases or conditions when certain statutory criteria have been met, including that there are no adequate, approved, and available alternatives. Taking into consideration input from the FDA, manufacturers decide whether and when to submit an EUA request to FDA". Źródła tego tekstu nie znalazłam, ale znalazłam na stronie FDA(*) taki tekst: "The Commissioner may issue an EUA(**) to allow an MCM(***) to be used in an emergency to diagnose, treat, or prevent serious or life-threatening diseases or conditions caused by a CBRN(****) agent when there are no adequate, approved, and available alternatives". Oznaczenia w tekście: (*)FDA- Agencja Żywności i Leków, FDA (od ang. Food and Drug Administration) – amerykańska instytucja rządowa. Znana jest z rygorystycznych przepisów dotyczących dopuszczania leków do obrotu, nakazujących producentom przestrzeganie procedur oraz informowanie pacjentów o zagrożeniach związanych ze stosowaniem leków. Pozytywna opinia wydana przez Agencję Żywności i Leków dla danego produktu spożywczego lub leku jest uznawana także poza Stanami Zjednoczonymi za wyznacznik jakości i potwierdzenie braku negatywnego wpływu na zdrowie. (**)EUA - emergency use autorisations (***)MCM- include drugs (e.g., antivirals and antidotes), biological products (e.g., vaccines, blood products, and biological therapeutics), and devices (e.g., in vitro diagnostics and personal protective equipment). (****)CBRN - chemical, biological, radiological, and nuclear agents, including emerging infectious disease threats such as pandemic influenza.
   • 19 lutego 2021, 6:11
    To by oznaczało, jeśli dobrze rozumiem, że zarówno szczepionki jak i leki o nieudowodnionej skuteczności mogą być stosowane w przypadku pandemii pod pewnymi warunkami, które muszą one spełniać, wliczając ten, że nie istnieją odpowiednie, zatwierdzone, dostępne inne środki. Czyli istnienie jakiegokolwiek skutecznego leku, np. amantadyny uniemożliwiałoby zastosowanie tych pierwszych. Stąd pewnie tak silna negacja amantadyny i innych leków, które być może również działają.
 47. 3 lutego 2021, 18:30
  Syn lat 21. Jakieś dwa miesiące temu. Od rana typowe ciężkie objawy dla COVID. Teleporada. Obserwować się 3 do 5 dni - później zobaczymy...Poprosiliśmy Pana lekarza o skierowanie na TEST. Odpowiedź : nie mogę dać bo nie ma wszystkich objawów, proszę się obserwować i brać paracetamol. Hmmm.. Za 4 godziny zrobiliśmy test za 400 zł. Po siedmiu godzinach wynik dodatni. Po kilku godzinach wywalczyliśmy Viregyt K. Dawka zgodnie ze schematem dr.Bodnara. Pełna kontrola nad synem. Po 3 dniach zdrów jak ryba. Przez kilka dni dawka podtrzymująca zgodnie z wytycznymi. Żadnych powikłań i skutków ubocznych... Dzisiaj jesteśmy dłużnikami doktora Bodnara. Dziękujemy.
 48. 3 lutego 2021, 0:18
  Dr Simone Gold, która już straciła pracę za leczenie hydroksychlorochiną mówi o leczeniu i o proponowanych nam szczepieniach w ciekawym wystąpieniu: https://m.cda.pl/video/65408064b?fbclid=IwAR3GcNGSM9g79OqT_9vw5fHiHHorexZKrYFfN2-d1lYAFtD-gFGlL2Pb45M Chciałam zapytać jakie są różnice między leczeniem amantadyną a leczeniem hydroksychlorochiną. I czy ktoś w Polsce leczy/był leczony tym drugim?
  • 3 lutego 2021, 11:56
   https://rozanski.li/892/kora-chinowa-cortex-cinchonae-i-chinina/ Chinina i jej pochodne mają określone skutki uboczne. Należy wziąć je pod rozwagę i zrobić indywidualny bilans zysków i strat (dokładnie tak samo, jak i przy innych lekach). Przy braku sprawdzonego i zatwierdzonego schematu leczenia w covid niestety pozostaje eksperymentowanie na żywym organizmie :(.
  • 3 lutego 2021, 21:27
   W USA jeszcze na początku 2020 r. leczył dr Vladimir Zelenko. Stosował hydroksychlorochinę, Azytromycynę i cynk. Nie pamiętam schematu, ale też miał dobre wyniki, nikt nie musiał być hospitalizowany z jego pacjentów. Gdzieś tu wstawiałam ten schemat, ale trudno mi teraz znaleźć.
  • 8 lutego 2021, 11:18
   Witam Jak leczenie ma się do lekkich objawów? Z analizy informacji wynika, że ozdrowiency wcale nie są zdrowi. Przy dużych objawach widomo, ze absolutnie trzeba leczyć. A co w przypadku skąpych objawów? Takich bez temperatury? Skoro wirus i tak wnika i być może w przyszłości będą tego konsekwencje... Leczyc się czy nie? Jeśli ktoś ma np tylko utratę węchu, katar i oslabienie?
   • 19 lutego 2021, 7:00
    To nie jest "tylko" utrata węchu. Utrata węchu oznacza, że mózg został zaatakowany.
   • 19 lutego 2021, 23:34
    U dzieci z tzw. bezobjawowym covidem po 2-3 miesiącach może pojawić się zespół Kawasaki. W związku z tym nasuwa jedyny rozsądny i logicznym wniosek, wszystkie osoby z covidem niezależnie od jego przebiegu, które nie mają przeciwwskazań do leczenia Amantadyną powinny być nią przeleczone. Kolejny argument za leczeniem Amantadyną to obserwację dr. Bodnara :;osóby przeleczone Amantadyną jak do tej pory nie miały po 2-4 miesiącach od zakończenia leczenia tzw. zespołów pocovidowych.
    • 25 lutego 2021, 20:13
     Witam aktualnie mam covid i podjęłam leczenie amantadyna. Dzisiaj 2 dzien leczenia i jakoś dziwne uczucie mam takiej wiotkości. Ile czasu przyjmować ten lek. Teraz brałam co 8 godzin.
 49. 1 lutego 2021, 10:20
  Rezerwacja telefoniczna Apteka Apteka pod Lwem, ul. Ogrodowa 19, Białystok (dojazd) Dzisiaj : 07:00-20:00 Rezerwowane produkty Viregyt-K, 50 kapsułek (import - nierefundowany) 100 mg (dawka) dostępność: wiele sztu
 50. 1 lutego 2021, 10:01
  Rezerwacja telefoniczna 723 304 016 Apteka Apteka Główna, ul. gen. Romana Abrahama 18 lok. 310, Warszawa (dojazd) Dzisiaj : 08:00-21:00 Rezerwowane produkty Viregyt-K, 50 kapsułek (import - nierefundowany) 100 mg (dawka) dostępność: wiele sztuk
 51. 31 stycznia 2021, 19:08
  Szanowny Panie Doktorze. Na wstępie chciałbym Panu podziękować, bo prawdopodobnie nie napisałbym tego komentarza przez COVID i opiekę lekarską, o czym dalej napiszę. Od kiedy zachorowałem i otrzymałem informację o amantadynie od mojego kolegi obserwuję rozwój wydarzeń i tak. Czy wyobraża Pan sobie wynalazcę ubrania, które się nie brudzi i nie niszczy? Cóż eksperci od przemysłu tekstylnego mówili by o tym wynalazku? Dokładnie to samo, co o Amantadynie. Nie chcę się wypowiadać na temat poziomu dyskusji "ekspertów" głównych mediów krajowych, bo jak mnie osoił kopnie to nie będę z nim się kopał bo nie dość, że przegram to on dalej zostanie osłem i daremny trud. Jak ktoś z tytułem profesora bez jakichkolwiek badań może arbitralnie stwierdzić, że coś dział a coś nie działa? Zaprzecza tym samym istocie nauki jednocześnie używa tych argumentów przeciwko drugiej stronie. Tylko, że druga strona nie ma szans na udowodnienie swoich racji bo ta pierwsza na to nie pozwla. Przypomina mi się stosunek profesorów medycyny do Lous Pasteur i jego odkryć - widać w niektórych profesorskich głowach nie wiele się zmieniało. Do rzeczy i ku przestrodze dla innych bo może nie będą mieli tyle szczęścia. Co proponuje zespół doradców Premiera? Tania i prosta kuracja: 1 Czekać. 2. Paracetamol lub ibuprom 3. Wzmacniać się i dużo pić. 4. Czekać i się obserwować. Piszę to, bo to jest moje, jednostkowe, zapewne w opinii doradców odosobnione i stronnicze doświadczenie z COVID 19. Trochę mojej historii mam 56 lat i nadciśnienie leczone. 26 grudnia (sobota) poczułem wieczorem dreszcze i wzrost temperatury. 28 grudnia (poniedziałek) - teleporada - opisuję stan gorączka dreszcze pytanie o kontakt z zakażonym -nie wiem czy miałem kontakt z kimś zarażonym - porada obniżać temperaturę czekać (rozumiem bo nie ma co panikować inne infekcje też tak mają nie wychodzę z domu sam bez zaleceń zrobiłem samoizolację), 30 grudnia kolega dowiaduje się, że zachorowałem pisze do mnie "nie daj się zabić bierz amantadynę" odpisuję mu spokojnie to nie COVID ale dla pewności sprawdzam, co ten znowu wymyślił. Przesłał mi link do przychodni Pana Doktora Bodnara czytam - brzmi rozsądnie i niewiarygodnie, bo czemu niby nikt inny tak nie leczy. Szukam dalej znajduję wniosek o badania kliniczne prof,. ze Szczeciana (nazwiska nie pamiętam) potem badania prof. Rajdaka. Myślę sobie coś w tym może być ale mnie nie dotyczy. 31 grudnia -teleporada - opisuję stan gorączka dreszcze bóle mięśni -cały czas zbijam ibupromem czuję się coraz gorzej wchodzi kaszel - proszę czekać i zbijać gorączkę obserwować się i jak się pogorszy proszę dzwonić po karetkę słyszę. 1 stycznia - teleporda szpital- sytuacja się pogarsza kaszel się nasila temperatura i wszystko, co z nią związane, dalej biorę ibuprom - Słyszę w głosie lekarza z dyżuru w szpitalu bezradność - to mu mówię "Panie od tygodnia jadę na ibupromie, nie wiem co mi jest, daj mi Pan antybiotyk osłonowo, żeby mi bakteria jakaś się nie rozwinęła" - właściwie to dobry pomysł słyszę, a ma Pan jakieś przeciwwskaznia? Nie Panie doktorze dobrze toleruję leki a antybiotyk brałem przed kilkom laty. Przepisuje mi antybiotyk. No dobrze myślę sobie mam osłonówkę, ale co jak to COVID? Kolega daje mi kontakt do jego znajomej, która ma Amantix. Dzwonię, umawiam się i informuję ją że jestem potencjalnym nosicielem. Spotykamy się podaje mi przez bramę torebkę z amatixem. Jadę do apteki po antybiotyk. Wieczorem biorę pierwszą dawkę antybiotyku z amantadyną czekam bo ja nie mam COVIDa. 2 stycznia budzę się rano odkryty cały zlany potem czuję się tragicznie temperatura, ciśnienie skoczyło do 198/112 puls 120 (pomyślałem sobie no to po tobie chłopie) biorę tabletkę pod język ibuprom. Decyduję się na amantadynę bo jak nie mam COVID to mnie nie zabije a jak mam to może pomoże. Ciśnienie na szczęście spada po tabletce temperatura po ibuproamie - wracam do żywych dzwonię do kolegi strażaka przywozi mi pulsoksymetr i butlę z tlenem i maską (na szczęście wiem jak tego używać) mierzę oksydację jestem na poziomie 95/94 mówię sobie cieniutko z tobą. Dzwonie do szpitala na teleporadę- użeram się z pielęgniarką (bo co panu lekarz poradzi) zwalczyłem opór średniego personelu medycznego. Odzwonił lekarz dyżurny na wstępie opowiadam historię i mówię "Panie daj mi Pan skierowanie na wymaz bo musze wiedzieć czy jestem chory na COVID czy nie" jak Pan chce mogę Panu dać ale czy wie pan, że zostanie pan objęty kwarantanną do czasu wyniku - wiem odpowiadam bo sam sobie izolację zarzadziłem z wyjątkiem przejścia w masce do samochodu i wyjazdu po lekarstwa. Ruszyła machina SMS kwarantanna badanie następny dzień (niedziela ok. południa) Sobotę wieczorem sytuacja jest dalej nieciekawa tracę węch i smak. W nocy budzi mnie budzik na antybiotyk i amantadynę ale czuję się jakby lepiej. 3 stycznia- Budzę się rano po 12 godzinach od pierwszej dawki amantadyny nie mam bóli mięśniowych, temperatura ok 38, ciśnienie podwyższone 150/95. Ale czuję się lepiej kaszel na stałym poziomie nie nasila się. ok południa jadę na wymaz. 4 stycznia - rano czuję się zdecydowanie lepiej temperatura spała do 37, ciśnienie ok 150/90 kaszel trochę mniejszy. po południu loguję się sprawdzić wynik POZYTYWNY -Brawo wy już 8 dni po objawach wiem na co jestem chory. Cała rodzina na szczęście nie musiała nigdzie wychodzić i byli ze mną na samoizolacji. Wszyscy dzwonią na teleporadę i seryjnie na wymaz. Jak dojechać 15km? "dzwoni się do Sanepidu i wnioskuje o zdjęcie izolacji na czas przejazdu do punktu pobrań - naprawdę działa :). następne dni spokojnie coraz lepiej już od poniedziałku praktycznie bez ibupromu i temperatur powoli spadała każdego dnia, ok środy wraca mi częściowo węch i smak (inni koledzy mieli to po ok 2 tygodniach a nawet dłużej. Po drodze kardiolog EKG wszystko ok. 14 styczeń - robię RTG klatki piersiowej. 18 styczeń- odbieram opis " serce, płuca z wyjątkiem prawego (niewielkiego) w górnej części zagęszczenia miąższu. PISZĘ TO WSZYSTKO BO BYC MOŻE INNI MIELI RÓWNIE DOBRĄ OPIEKĘ MEDYCZNĄ :( REASUMUJĄC GDYBY NIE STRONA PANA DR BODNARA NIE WIEM JAK BY ZE MNĄ BYŁO. p.s. Jak się zaraziłem? Wyjazd do rodziny na święta (tylko dwie rodziny 2+2 i 2+2 wszyscy z wyjątkiem mojej żony (nauczycielka 0 ) i 4 latki chodzącej do przedszkola pracują zdalnie) oceniam ryzyko jak małe, no i wyjazd zgodnie z reżimem sanitarnym. Niestety jak się potem dowiedziałem to Pani przedszkolanka opiekunka 4 latki miała najprawdopodobniej COVID bo nie przyszła do przedszkola i kilka dni później przedszkole objęto kwarantanną ale nie powiadomili rodziców, że to to właśnie w tej grupie była nosicielka. Teraz o profesjonalizmie doradców "jakim idiotą z punktu widzenia zarządczego trzeba być, żeby nie wdrożyć procedury powiadamiania rodzin dzieci w przedszkolu i szkole jak się stwierdzi, że dziecko lub nauczyciel jest chory" a jeśli by Ci Panowie znali cykl DEMINGA to jak można nie dokonać sprawdzenia i doskonalenia systemu zarządzania. Nie oceniam wiedzy medycznej ale wiedza o zarządzaniu jest u Nich na poziomie licealisty. TO PRZEZ BRAK WŁAŚCIWYCH PROCEDUR REAGOWANIA I OSTRZEGANIA ZOSTAŁEM ZARAŻONY Przepraszam że tak długi opis ale może komuś to pomoże. Panie dr Bodnar Niech Pan sie nie poddaje prawda wcześniej czy później wyjdzie na jaw tak jak to było w przypadku szkodliwości palenia papierosów
  • 1 lutego 2021, 3:22
   Amatadine has been approved by Federal Drug Administration (FDA) in USA in 1979 for use in treating respiratory issues. This medicine has been broadly used in 2002 to treat influenza virus A. Numerous medical literature is available justifying use of amantadine in treatment of influenza .
   • 20 marca 2021, 19:34
    zrozumiałem ale może by tak po polsku? nie jestem małpą, mówię po polsku
  • 3 lutego 2021, 21:23
   Dzięki Bogu i naszemu Doktorowi mógł Pan opisać swój przypadek! Zdrowia życzę! Ręce opadają, "służbę" zdrowia trzeba teraz omijać szerokim łukiem! Oby coraz więcej lekarzy brało przykład z doktora Bodnara!
 52. 31 stycznia 2021, 17:45
  U. Radzikowska et al. 2020 Distribution of ACE2, CD147, CD26 and other SARS-CoV-2 associated molecules in tissues and immune cells in health and in asthma, COPD, obesity, hypertension, and COVID-19 risk factors. doi:10.1111/ALL.14429 dostępne w pubmed. Na końcu poglądowa plansza
 53. 31 stycznia 2021, 13:58
  Lysosomotropic Agents in AIDS Treatment: So-called lysosomotropic agents, weak bases which enter endosomes, have been shown to inhibit endosome acidification and thus block viral entry and infection. Two of these agents, chloroquine and amantadine, are widely used clinical drugs. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1307257/pdf/westjmed00150-0100a.pdf
 54. 31 stycznia 2021, 9:53
  Od Wisły na wschód t/z Polska "B" na dzień dzisiejszy apteki nie posiadają VIREGYT-K na recepty z importu nierefundowanego. Sporadycznie pojawiają się dostawy, które znikają tego samego dnia. W Polsce "A" jest ten lek w sprzedaży, chociaż nie we wszystkich aptekach. Zastanawiam się czy jest to czysty przypadek, czy też ludzie zamieszkujący Polskę Wschodnią są traktowani jak zawsze tendencyjnie.
  • 1 lutego 2021, 15:55
   W Lublinie się pojawił w trzech aptekach tylko lekarze mają opór przed wypisywaniem pacjentkom.W Puławach też bywa.
   • 4 kwietnia 2021, 23:42
    Bardzo Pana proszę o kontakt : ewa29001@gmail.com
 55. 31 stycznia 2021, 1:18
  Ciekawy, obiektywny artykuł na portalu Pharmacy Times z opisem terapii metodą doktora W. Bodnara oraz z informacją o badaniu prof. K. Rejdaka: https://www.pharmacytimes.com/news/evaluating-amantadine-as-a-potential-treatment-for-covid-19
  • 31 stycznia 2021, 5:41
   Podstawową sprawą jest aby lek zawierający chlorowodorek amantadyny jako substancję czynną był łatwo dostępny w aptekach już teraz i chorzy mogli być leczeni w początkowych stadiach choroby. I to jest zadanie dla prawników i obrońców praw człowieka.
 56. 30 stycznia 2021, 7:36
  https://stopmedicaldiscrimination.org/
 57. 30 stycznia 2021, 0:49
  Normalnych i odważnych lekarzy jest więcej (chociaż wciąż za mało). Byłoby wspaniale, gdyby stworzyli wspólny front, najlepiej wraz ze zwykłymi ludźmi. Bo tacy lekarze są niezwykli! Panie doktorze, może udałoby się połączyć siły? :-) https://www.youtube.com/watch?v=tWwCJ3HwwxA
 58. 29 stycznia 2021, 12:20
  Dla zainteresowanych VIERGYT-K NA 100 % GODZ. 12.18 Aleja Tysiąclecia 5, Lublin
  • 29 stycznia 2021, 20:10
   O, to już jest czarny rynek? Dobrze! Po ile? Jakie przebicie? Panie Bodzio, to Vigeryt....
   • 29 stycznia 2021, 21:47
    Nie jesteś zbyt inteligentny. Informacja dotyczy apteki w której od dawna nie było tego leku a teraz się pokazał. Zainteresowani nie muszą jechać do Łodzi 200 km, mogą kupić lek na miejscu w aptece w Lublinie.
    • 30 stycznia 2021, 0:51
     A po co od razu taki przytyk? Czasami jest to przeoczenie faktu, a nie brak inteligencji. Nieładnie dowartościowywać się cudzym kosztem! :-)
    • 30 stycznia 2021, 11:17
     To nie jest przytyk Pani Jarosławo tylko stwierdzenie faktu. Od kilku miesięcy staram się udzielać ludziom potrzebującym informacji, kierując ich gdzie mają jej szukać oraz w jakich aptekach pokazał się lek. Oskarżanie mnie o handel lekami , świadczy o tym , że ten człowiek jest mało inteligentny nie używając słowa "głupi" .
    • 1 lutego 2021, 2:34
     Bardzo proszę jeśli posiada Pan informacje, w której aptece w Łodzi kupię na receptę nierefundowany (w kilku mi odmówiono) ?
    • 1 lutego 2021, 8:17
     Info dla Pani Doroty : Apteka Apteka Dary Natury, ul. gen. Stefana Grota-Roweckiego 4, Łódź (dojazd) Dzisiaj : 08:00-20:00 Rezerwowane produkty Viregyt-K, 50 kapsułek (import - nierefundowany) 100 mg (dawka) dostępność: wiele sztuk Apteka Apteka Dary Natury, ul. Łagiewnicka 118B, Łódź (dojazd) Dzisiaj : 08:00-20:00 Rezerwowane produkty Viregyt-K, 50 kapsułek (import - nierefundowany) 100 mg (dawka) dostępność: wiele sztuk Rezerwacja telefoniczna Apteka Apteka Słoneczna Centrum Farmaceutyczne, ul. Wojska Polskiego 36, Aleksandrów Łódzki (dojazd) Dzisiaj : 07:00-21:00
    • 1 lutego 2021, 8:21
     Pani Doroto proszę zadzwonić i zarezerwować lek na nazwisko.
    • 1 lutego 2021, 8:29
     Rezerwacja telefoniczna - 426726076 Apteka Viregyt-K, 50 kapsułek (import - nierefundowany) 100 mg (dawka) dostępność: kilka sztuk Apteka Słoneczna Centrum Farmaceutyczne, ul. Piotrkowska 191, Łódź (dojazd) Dzisiaj : 07:00-21:00
    • 1 lutego 2021, 9:43
     Pani DOROTO proszę napisać czy udało się zakupić lek ?
   • 3 lutego 2021, 0:15
    Gdzie poza Przemyślem można w Polsce znaleźć lekarzy, którzy przepisują amantadynę? Już kilku lekarzy odmówiło wystawienia recepty bliskim mi osobom, które nie mają możliwości jechać do Przemyśla. Jak zdobyć amantadynę w potrzebie?
 59. 29 stycznia 2021, 2:13
  Panie Doktorze. Musimy się zjednoczyć aby przeciwstawić się temu szaleństwu. Nie liczył bym na polityków ani na znane osoby w tym kraju. Widzimy jak to wygląda.Musimy stworzyć grupę od tzw. zwykłego Kowalskiego
  • 30 stycznia 2021, 0:52
   Jestem tego samego zdania. Jest jeszcze jeden lekarz, który zachował zdrowy rozsądek i nie boi się o tym mówić, to jest dr. Zbigniew Martyka: https://www.youtube.com/watch?v=tWwCJ3HwwxA
 60. 28 stycznia 2021, 19:34
  W mojej ocenie choć nie jestem żadnym medykiem ten cały covid 19 to nic innego jak kolejna odmiana grypy, która pomieszkuje z nami od dziesięcioleci a co 50 lat ma jakieś mutacje. W 1918 to była "hiszpanka", w 1967 to była tzw. "hong-kong", a dziś jest po prostu covid-19. Wirus jest może bardziej zjadliwy, ale wcale nie odbiega od średniej statystycznej przypisywanej grypie. I taką postać leczy się czym się da - nawet dzisiaj przez tele-poradę (aspiryna, antygripiny, paracetamol, witaminy C i D, właśnie amantadyna, leżenie w łóżku i wypocenie się jak radziła babcia) A niestety powikłania to dopiero powinny trafiać w ręce lekarzy czy do szpitali. Ale jak ma lekarz osłuchać pacjenta przez telefon i przypisać antybiotyk? A potem wielcy "uczeni eksperci" z leśnym dziadkiem na czele zwalają wszystko na niesubordynację rodaków.
 61. 27 stycznia 2021, 23:41
  W dn. 11.01.2012 r w telewizji - program Dzień Dobry TVN- słyszałam wypowiedź: ...„Jako Agencja Badań Medycznych powinniśmy dostarczyć Polakom obiektywnej wiedzy, w celu zakończenia dyskusji na temat słuszności stosowania amantadyny w przebiegu COVID-19 w oparciu o twarde dowody naukowe. O to właśnie poprosił nas minister Niedzielski. Badanie, które uruchamiamy, w ciągu kilku tygodni da nam odpowiedź, czy amantadyna rzeczywiście działa – mówi prezes Agencji Badań Medycznych dr n. med. Radosław Sierpiński. Lider projektu, prof. Konrad Rejdak, kierownik Katedry i Kliniki Neurologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, uważa, że amantadyna może być skuteczna w zapobieganiu rozwojowi COVID-19 w kierunku ostrej niewydolności oddechowej także poprzez działanie na ośrodkowy układ nerwowy. Warunkiem skuteczności amantadyny w COVID-19 jest jednak stosowanie tego leku we wczesnej fazie choroby, czyli przed rozwinięciem ostrej niewydolności oddechowej (ARDS). Projekt realizuje siedem ośrodków: Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie; Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie…” Czy to jest prawda ??? czy kolejna próba "zamydlenia tematu" ? Pozdrawiam serdecznie i życzę wytrwałości
  • 28 stycznia 2021, 0:33
   my w nim nie uczestniczymy będziemy może coś więcej wiedzieć w piątek 30.01
   • 5 lutego 2021, 11:09
    Witam Panie doktorze. Moja 65 letnia Żona i ma od 3 dni ogromne bóle głowy i skoki gorączki do 38 *C więc trudno tu mówić mnie czy są to typowe objawy COV19. Testu nie robiła. Czy AMANTIX doktorze jest odpowiednikiem VIERGYT-K zbudowany na tej samej struktórze ??? Serdecznie pozdrawiam Pana Doktora.
  • 1 lutego 2021, 16:05
   Badania rządowe nad skutecznością Amantadyny na covid mają taki sam sens jak ocena wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami wielkanocnymi. Dziesiątki tysięcy ludzi w Polsce leczą się nielegalnie z pozytywnym skutkiem ,ale to jest nieistotne. Niemcy zamykają się prawie całkowicie, a u nas odwrotnie. Otwierają galerie handlowe , a stoki narciarskie zamknięte. Gdzie jest sens, gdzie jest logika. Niemcy mają tylko 10-30% więcej zgonów od Polski. Niech zablokują sprzedaż Amantadyny, a będziemy mieli 2x tyle zgonów co Niemcy.
  • 30 marca 2021, 17:50
   „…w celu zakończenia dyskusji na temat słuszności stosowania amantadyny w przebiegu COVID-19 w oparciu o twarde dowody naukowe…” Żenada. O jakie dowody naukowe chodzi, jeżeli realnie wszyscy widzimy ile praktycznie ludzi ratuje metoda leczenia Doktora Bodnara starym dobrym, dawno zatwierdzonym lekiem na choroby układu oddechowego. Jestem pewna, ze wszyscy ci sprzedawczyki, kłamcy i oszuści na szczeblach państwowych pierwsi polecą po amantadynę, żeby ratować swoje życie i życie swoich bliskich. Malo tego, dawno tym się leczą, tylko nam wmawiają co innego.
 62. 27 stycznia 2021, 21:10
  Szanowny Panie Doktorze ! Chylę czoła przed Panem, Pana odwagą cywilną w obliczu zagrożenia utratą prawa wykonywania zawodu oraz najwyższym poziomem etyki lekarskiej i wiernością treści Przysięgi Hipokratesa. Z wyrazami głębokiego szacunku adw. Mariusz Winiarczyk
  • 28 stycznia 2021, 0:57
   dziękuję
 63. 27 stycznia 2021, 17:58
  Bezpieczniej jest zjeść opakowanie Amantadyny niż przyjąć szczepionkę , po której na świecie umarło już ponad 1000 osób , a dziesiątki tysięcy są chore na różne dziwne choroby z COVID-em włącznie . Amantadynę wynaleziono niby 50 lat temu , ale III Rzesza miała ją już przed wojną . Wygląda na to , że tzw. ,, elity '' mogły ją mieć już wcześniej , czyli może w czasie grypy hiszpanki . A czym była hiszpanka ? To była grypa typu A na którą przecież działa Amantadyna ! Teraz już rozumiecie o co tu chodzi . Patrząc na mechanizm jej działania to może mieć ona bardzo pożądaną cechę , którą jest przywrócenie równowagi zasadowej w komórce . Bez tego jakiekolwiek leczenie jest nieskuteczne a nawet szkodliwe !
 64. 27 stycznia 2021, 16:26
  W sytuacji pandemii, jesli pojawia sie przeslanki wskazujace na skutecznosc jakiegos leku, obowiazkiem ministerstwa zdrowia jest natychmiast to zweryfikowac. I to bez gadania. A oni od czego zaczeli? Od nagonki na lekarza, ktory te metode odkryl i od zakazu wypisywania tego leku osobom chorym na covid19. Co to sa za ludzie? Slowo ludzie jest tutaj zreszta nie na miejscu.
 65. 26 stycznia 2021, 12:14
  ja jadłem cebulę jak jabłka w lecie, aż dziw bierze, po 10 minutach mi pomagało... zrobić wyciąg z cebuli i aplikować zdesperowanym ludziom... na pewno znajdą się tacy co będą przysięgać że pomogło im właśnie to... krótko mówiąc, dlaczego twórca leku amantadyny nie zalegalizuje tego do leczenia covid-19? dlaczego sam Pan Bodnar nie zgłosi leku do przeprowadzenia testów tylko gwiazdorzy w różnych mediach? skoro proces trwa 4 miesiące to już ponad pół roku trwa batalia o amantadynę... ktokolwiek ale niech to zgłoszą do testów, być może będzie hit i ludzie nie będą musieli się szczepić... zgłoście to!!! czego nie zgłaszacie???!!!!
  • 26 stycznia 2021, 13:43
   Poniżej są odpowiedzi dla "Czeremcha", może Jonjo będzie łaskaw przeczytać je ze zrozumieniem. Swoją drogą może Jonjo zorganizuje badania kliniczne swojej metody leczenia Covid i zapisze się złotymi głoskami w dziejach ludzkości. Powodzenia, oby zdrowie nie wysiadło!
   • 26 stycznia 2021, 14:34
    karneol nie rozumie mojej wypowiedzi, trudno, takich mamy wyznawców sławetnego doktora... cały oszalał?? tylko jeden doktorek z Przemyśla wie o co chodzi? dlaczego doktorek nie zalegalizuje tego leku w odpowiednich instytucjach państwowych? jest na to procedura, niech to zrobi.... sam pierwszy wezmę dawkę amantadyny jak będzie ok
    • 26 stycznia 2021, 17:51
     Jonjo ile Ty masz lat ?15? "Niech doktorek zalegalizuje" -jakiś niedorozwój masz?
    • 27 stycznia 2021, 13:01
     Amantadyna - o ile mi wiadomo - istnieje już kilkadziesiąt lat. W Polsce można dostać w aptekach na receptę. Czyli jest legalna !!! Stosowana jest w leczeniu innej choroby. Dr. Bodnar napisał do ministra zdrowia, aby zbadano skuteczność amantadyny w leczeniu Cov. No i co dalej ??? - Cisza ! To jest ponoć tani lek, więc komu zależy na jego produkcji i sprzedaży ? ! ? .....Komu zależy na wyleczeniu społeczeństwa ???
  • 26 stycznia 2021, 17:58
   "TW Czeremcha" i "TW Jonjo" to ten sam "TROLEK" On nie używa argumentów a jedynie wyświechtanych sloganów z posowieckich szkoleń i wykładów. Sowieckie pachołki zrobią wszystko aby zaszkodzić Narodowi Polskiemu . Sianie zamętu przez "Trolka" ma na celu wzbudzenie wątpliwości co do skuteczności leczenia amantadyną. Na szczęście są naoczni świadkowie, którym amantadyna przywróciła zdrowie a w wielu przypadkach uratowała życie. To są argumenty których powinniśmy bronić jak niepodległości.
  • 26 stycznia 2021, 21:23
   Niech pan czyta tekst ze zrozumieniem ,bo widac ze ma Pan z tym problem.Dr Bodnar wyjasnia , ale Pan tego nie wyczytał, niesty
 66. 26 stycznia 2021, 6:18
  Proszę poprawić napisy w tym momencie filmiku dokładnie, bo jakby kawałek urwało: https://youtu.be/7_tkNTpdXms?t=385 (jest: "czy", ma być: "leczenie"). Mały błąd, ale w autotłumaczeniu potem wyjdą bzdury.
 67. 25 stycznia 2021, 23:43
  Drodzy lekarze, powtórzę za dok. Bodnarem - OBUDŹCIE SIĘ !!!! Odwaga to DAR DUCHA ŚWIĘTEGO !!! Więc może pomódlcie się o ten DAR !!! Przecież nie macie się czego obawiać . Macie przecież do dyspozycji Deklarację Helsińską /ratyfikowaną przez Polskę/ i jej paragraf 37-my : "Podczas leczenia pacjenta tam, gdzie sprawdzone interwencje nie istnieją lub też okazały się nieskuteczne, lekarz, po zasięgnięciu porady ekspertai uzyskaniu świadomej zgody pacjenta lub jego przedstawiciela ustawowego,może zastosować interwencję o nieudowodnionej skuteczności, jeśli w ocenie lekarza daje ona nadzieję na ratowanie życia, przywrócenie zdrowia lub przyniesienie ulgi w cierpieniu. Następnie interwencja taka powinna stać się przedmiotem badań naukowych mających na celu ocenę jej bezpieczeństwa i skuteczności. We Wszystkich przypadkach nowe informacje powinny być rejestrowane i tam ,gdzie jest to stosowane, powinny zostać udostępnione publicznie." Przypomnijcie sobie słowa przysięgi Hipokratesa !!! Nie bójcie się rządzących, od dawna wiadomo, że to ludzie " mali " , a teraz okazuje się , że na dodatek wyzuci z człowieczeństwa 1!!!!! Bo jak inaczej nazwać celowe pozbawienie dostępności społeczeństwa do leku ratującego życie i zdrowie ? Drodzy lekarze, nie upodabniajcie się do tych "ludzkich karykatur" !!!! również
  • 1 lutego 2021, 16:19
   Tylko że "eksperci" zabraniają leczyć Viregyt-em. "Żund" ministerstwo zdrowia i izby lekarskie mają swoje zdanie na temat Amantadyny, a środowisko lekarskie jest rozbite. Wielu lekarzy nadal nie wierzy w skuteczne działanie Amantadyny. Znajomej synowa-lekarz rezydent - nie chciała jej wypisać recepty na Viregyt . Ba stwierdziła że to głupota leczyć się Viregytem. Żyje tylko dzięki temu że się jej nie posłuchała i wzięła lek. Drugą połową opakowania podzieliła się po 3 tyg. od wyzdrowienia z teściową drugiego syna, która powoli zmierzała w kierunku tlenoterapii, za co została przez tą synową rezydentkę skarcona.
   • 8 lutego 2021, 14:57
    Teraz synowa powinna popaść w niełaskę. Trzeba czasami posłuchać swojego rozumu i głosu serca.
 68. 25 stycznia 2021, 20:08
  Niech ten cały Czeremcha nie plecie głupot, również odnosnie leku Chlorochina (też Hydroksychlorochina)który z powodzeniem był stosowany w leczeniu Covid (również malaria,choroby reumatoidalne,toczeń)Po ogłoszeniu w marcu 2020 jako leku wspomagającego ruszyła anty kampania.(m.in prof.Didier Raoul leczył z doskonałymi rezultatami) Przypomina to analogiczna sytuację z Amantydyna.Chlorochina była stosowana już od 1949r. I nie jest toksyczna- przyjmują ja tygodniami pacjenci chorzy np.na Toczeń. https://www.doz.pl/leki/w204-Chlorochina. Jasno widać że koncerny chcą uwalic wszystko oprócz pseudo szczepionek i wcześniej REMDESEVIRU.Tam nie potrzeba odpowiednich badań, weryfikacji -wystarczy DOPUSZCZENIE WARUNKOWE!!!
 69. 25 stycznia 2021, 10:49
  Do "TW Czeremcha" Zrobiłeś już wszystko dla PRL-u możesz spokojnie odejść na "zasłużony" odpoczynek . Nie potrzebujemy abyś pracował dla swoich mocodawców, szerząc te brednie na tej stronie.
  • 25 stycznia 2021, 17:30
   Nie potrzeba żadnych badań klinicznych, tylko ujawnienie się tych , którzy brali amantadynę i wyzdrowieli. Innymi słowy: TRZEBA podsumować to co się stało, a nie to co może się stać. Propozycja praktyczna: 1. Utworzyć DOBROWOLNY rejestr osób wyleczonych amantadyną. 2. Rejestr powinien zawierać takie dane, które pozwolą na ilościową i jakościową ocenę zjawiska, jakim jest zdrowienie dzięki amantadynie (nie jestem lekarzem, ale to co bym sam chciał wiedzieć to: wiek, płeć, data rozpoznania covid-19, data podania pierwszej dawki Amantadyny, data przesilenia, data zakończenia leczenia, opis przebiegu - np. pomiary temp, objawy itp, leki/suplemety stosowane w trakcie). Jeśli wyleczonych jest 1000 osób, to już można zmapować zjawisko i pokusić się wyciąganie wniosków. TRZEBA skorzystać z istniejących zasobów, a nie tworzyć nowe. Za pół roku, jak zostanie zaszczepiona połowa społeczeństwa, to takie badania będą wadliwe, bo nie będzie wiadomo, jaki wpływ będzie szczepionki na skuteczność , bądź nieskuteczność amajntadyny. 3. Rozpowszechnić wyniki tych badań. Dane tych osób nie muszą być publikowane, ale powinny się znajdować z zasobach prowadzącego ankietę. ALE najlepiej by było, gdyby wyleczeni amantadyną ujawnili się. Wtedy sprawa byłaby wiarygodna. Dla mnie to banalnie prosta koncepcja. Nie bardzo wiem, dlaczego jeszcze nie została zastosowana. Coming out nie jest czymś nowym. Nie jest przyznaniem się do przestępstwa. Jest kwestią odwagi i podzielenia się własnym doświadczeniem dla dobra innych. Chyba, że nie ma się czym dzielić...
   • 27 stycznia 2021, 13:07
    Zgadzam się !
   • 30 marca 2021, 18:01
    Zgadzam się. Jestem wyleczona amantadyna według schematu Doktora Bodnara.
 70. 25 stycznia 2021, 10:03
  Szacunek Panie Bodnar jest Pan prawdziwym lekarzem z powołaniem i pasją,ludzie Panu tego nie zapomną , wszystkiego najlepszego pozdrawiam!!
 71. 25 stycznia 2021, 3:35
  Daj sobie spokój Włodek , szkoda czasu na buraka. Skup się na istotnych sprawach dla ludzi, a burakiem się nie zajmuj. Szkoda twojego cennego czasu.
 72. 24 stycznia 2021, 23:40
  Panie Czeremcha, koniecznie prosze dbać o zdrowie, bo jeśli przytrafi się Panu Covid o ciężkim przebiegu, to ma Pan wybór: cmentarz, powikłania albo amantadyna. Zakładam, że w Pana przypadku w grę wchodzą wyłącznie te dwie pierwsze możliwosci?
 73. 24 stycznia 2021, 13:25
  Skoro Przychodnia Synexus przeprowadza mnostwo badan klinicznych: https://www.przychodniasynexus.pl/badania/ dlaczego Przychodnia Optima nie moze przeprowadzic jednego badania? Zamiast uciekac w teorie spiskowe trzeba po prostu zrobic to zgodnie z regulami, ktore istnieja dlatego, zeby szarlatani nie faszerowali ludzi jakimis przypadkowymi lekami. Juz probowano leczyc ludzi chlorochina a potem sie okazalo, ze bardziej ludziom zaszkodzono niz uratowano. Dlatego konieczne jest badanie kliniczne dla amantadyny. Biorac pod uwage wsparcie spoleczne jakie ma teraz amantadyna wszelkie problemy formalne lub finansowe sa do pokonania. Tylko niech doktor Bodnar upubliczni swoje starania o te badanie. Jak sie dowiemy na jakie przeszkody natrafil to znajda sie ludzie, ktorzy pomoga dopelnic formalnosci. A jak sie uda dopelnic formalnosci i problemem okaze sie brak pieniedzy to zrobimy zrzutke. Ale to wszystko musi byc przejrzyste. Musimy wiedziec co sie dzieje i jak idzie postepowanie. Jednak z jakichs przyczyn doktor Bodnar nie chce upublicznic swojej korespondencji z Komisja Bioetyczna i prof. Rejdakiem. Zamiast tego zaczyna pisac o teoriach spiskowych i robic polityke. Dziala tak jak dzialaja ruskie trole. Sieje zamet. W ten sposob nie przybliza ludzi do leczenia lekiem o dzialaniu potwierdzonym klinicznie.
  • 24 stycznia 2021, 13:49
   Do Czeremchy: przestan pan tu insynuowac i mylic pojecia. Sam pan zacznij prowadzic badania i napisz podanie do komisji bioetycznej, jak jestes pan chetny do pomocy. Dalej ruszaj pisz! I Nie medrkuj tutaj. Upublicznij pan moze swoj plan pomocy sploecznej dla Pana Doktora Bodnara! I nie wal 10 razy tego samego wpisu. Zalosny jestes chlopcze.
  • 24 stycznia 2021, 18:01
   Ależ amantadyna istnieje na rynku od wielu lat. I jest pacjentom podawana. Rozumiem ze koncerny je sprzedające dostatecznie zbadaly jej bezpieczeństwo stosowania. Wiec skąd ta nagla troska ze mogla by szkodzic
  • 24 stycznia 2021, 21:52
   Czeremcha znów nadaje, wreszcie dorwał się do klawiatury. Człowieku załóż stronę, bloga, instastory czy tiktoka i się tam produkuj. Masz wiedzę i odwagę podpisz się imieniem i nazwiskiem i wyślij oficjalne pismo lub emaila Przestań siać ferment. Nie chcesz to się nie lecz. Czekaj na szczepionkę.
  • 24 stycznia 2021, 23:17
   Wszedłem na stronę przychodni Synexus i nie znalazłem żadnego badania dot. stosowania amantadyny. Przychodnia informuje, że medycyna nie zna żadnego lekarstwa na covid-19, a leczenie choroby jest objawowe. Po drugie: dr Bodnar nie ma możliwości przeprowadzenia badań klinicznych, o czym informował w kilku wywiadach; dr zadeklarował chęć udziału w finansowanych obecnie przez ministerstwo badaniach w charakterze konsultanta/obserwatora. Proszę zwrócić uwagę, że dr Bodnar informował władze, ministerstwa, urzędy o skuteczności stosowanej przez niego amantadyny; nawiązał także kontakt m.in. z posłami Konfederacji (Sośnierz), przed gmachem Sejmu wydał oświadczenie i wyraził gotowość do rozmów, odpowiedzi na pytania. Proszę zrozumieć, że dr Bodnar zajęty jest na codzień przede wszystkim leczeniem swoich pacjentów. Zarzuty proponuję skierować do władz w W-wie, które przez długie miesiące nie zrobiły absolutnie niczego w kierunku przebadania leczeniem amantadyną, a zostały poinformowane przez dra Bodnara już na początku "pandemii". W związku z tym trudno jest oprzeć się wrażeniu, że rząd nie tylko nie jest zainteresowany stosowanym lekarstwem, lecz podejmuje kroki przeciw stosowaniu amantadyny, czego objawem jest jej niedostępność w aptekach. Z wpisu wynika, że wiadomo jest panu, iż badania są w toku. Trudno mi zatem zrozumieć pańskie ataki na dra Bodnara.
   • 25 stycznia 2021, 1:30
    A kto twierdzil, ze Przychodnia Synexus bada amantadyne? Chodzilo tylko o udowodnienie, ze badania w Polsce mozna robic i Przychodnia Optima moglaby zrobic badanie amantadyny podobnie jak Przychodnia Synexus bada inne specyfiki. Takze nie rozumiem na czym polega brak mozliwosci przeprowadzenia takich badan. Nie jestes Pan na biezaco. Po interwencji dr Bodnara MZ faktycznie zlecilo przeprowadzenie badania amantadyny i takie badanie trwa: https://www.termedia.pl/poz/Za-kilka-tygodni-poznamy-wyniki-badan-nad-amantadyna,40927.html Z jakichs przyczyn dr Bodnar odmowil uczestnictwa w tym badaniu w jakimkolwiek charakterze. Z tego co zrozumialem nie spodobalo mu sie, ze badania bedzie przeprowadzone zgodnie ze zlotym standardem badan klinicznych, czyli, ze bedzie konieczna obecnosc grupy kontrolnej, ktora dostanie placebo. Dr Bodnar koniecznie chcial przeprowadzic badanie w osobnym osrodku na swoich warunkach bez grupy kontrolnej dostajacej placebo. Moim zdaniem absurdalny pomysl. Nikt na swiecie takiego badania by nie traktowal powaznie. Zamiast tego pomyslu moglby dolaczyc jako obserwator do badania prof. Rejdaka by patrzec mu na rece bysmy wszyscy wiedzieli czy protokol leczenia jest zachowany i by merytorycznie doradzal ewentualne modyfikacje badania zgodnie ze swoim doswiadczeniem w leczeniu amantadyna. Skoro jednak nie dolaczyl do tego badania to niech przeprowadzi wlasne badanie i udowodni skutecznosc amantadyny albo niech przestanie snuc teorie spiskowe jak nie przemierzajac ruskie trolle.
    • 26 stycznia 2021, 17:01
     Dr Bodnar poinformował "władze" - jak pamiętam - w kwietniu 2020. Zaproponował, by "władze" zajęły się tą sprawą, ponieważ leczenie amantadyną przynosiło nadzwyczaj pomyślne efekty. "Władze" nie zareagowały. Po kilku miesiącach padły wypowiedzi, iż brak jest funduszy na badania - chodziło o kilka mln zł na przeprowadzenie badań klinicznych. Ani dr Bodnar, ani przychodnia, w której leczy, nie są w stanie zlecić - jak pan sugeruje - przeprowadzenie np w przychodni Synexus badań klinicznych. "Władze" zleciły przeprowadzenie proponowanych od kwietnia badań dopiero późną jesienią - kiedy sprawa stała się powszechnie znana. Dr Bodnar wyrażał chęć wzięcia udziału w badaniach w charakterze konsultanta bądź doradcy. Nie jest wiadomym, z jakiego powodu propozycji tej nie przyjęto. Mam nadzieję, że ośrodek prowadzący badania pod kierunkiem prof Rejdaka sięgnie po doświadczenia dra Bodnara. Podsumowując: nie rozumiem pańskiego agresywnego i niechętnego stosunku do działalności dra Bodnara. Nie rozumiem też, w jakim celu wypowiada się pan na tym forum - na stronie tej przychodni - mając tak negatywne podejście do propagowanego na tych stronach sposobu leczenia.
   • 25 stycznia 2021, 1:52
    Zastanawia mnie odmowa dr Bodnara uczestnictwa w badaniu prof. Rejdaka. Mam nieodparte wrazenie, ze dr Bodnar ma swiadomosc, ze amantadyna moze wcale nie okazac zadnym cudownym lekiem na tle grupy kontrolnej leczonej tym samym protokolem + placebo. Byc moze dobre rezultaty dr Bodnara leczenia amantadyna w rzeczywistosci wynikaly nie z dzialania amantadyny tylko z dobrego leczenia objawowego (np. antybiotyk podany w dobrym momencie). I dlatego dr Bodnar nie chce firmowac badania, ktore sie okaze fiaskiem amantadyny. Teraz w przypadku, gdy badanie prof. Rejdaka pokaze brak skutecznosci amantadyny dr Bodnar bedzie mogl powiedziec, ze to zostalo ukartowane przez big farme i bedzie nadal budowal mit cudownego leku zniszczonego przez przemysl farmaceutyczny. I bedzie mial rzesze wyznawcow podobnie jak Ziemba. Dlatego najlepsza metoda rozstrzygniecia wszelkich watpliwosci odnosnie amantadyny jest albo uczestnictwo dr Bodnara w badaniu prof. Rejdaka albo przeprowadzenie przez dr Bodnara wlasnego badania, ktore opublikuje w znanym periodyku medycznym. Kiedy dr Bodnar nie jest
    • 25 stycznia 2021, 8:54
     Z tego, co można przeczytać, żadne z tych badań nie jest planowane zgodnie ze schematem leczenia zaproponowanym przez doktora Bodnara.
    • 25 stycznia 2021, 14:49
     Pisze Pan: "Z tego, co można przeczytać, żadne z tych badań nie jest planowane zgodnie ze schematem leczenia zaproponowanym przez doktora Bodnara." Prosze pokazac, gdzie takie cos mozna przeczytac? Jedyna informacja jaka natrafilem dotyczyla badania prof. Rejdaka z kwietnia 2020 a nie 2021.
    • 28 stycznia 2021, 19:17
     Niedorzeczne założenia. Pozytywne działanie amantadyny potwierdza "samo życie", a także inne ośrodki: https://wiadomosci.wp.pl/amantadyna-naukowcy-z-cambridge-potwierdzaja-odkrycie-polakow-6586888034057024a
  • 30 marca 2021, 18:08
   Nie wysilaj się Panie, bo i tak pry potrzebie sięgniesz po amantadynę. Jasne, ze nie powiesz o tym nikomu, no bo jak po tych wypisywanych bredniach przyznasz się, ze własna koszula bliżej ciała.
 74. 24 stycznia 2021, 13:22
  Skoro Przychodnia Synexus uzyskala prawo na przeprowadzenie szeregu badan klinicznych: https://www.przychodniasynexus.pl/badania/ dlaczego Przychodnia Optima nie moze uzyskac prawa do wykonania jednego badania? Zamiast uciekac w teorie spiskowe trzeba po prostu zrobic to zgodnie z regulami, ktore istnieja dlatego, zeby szarlatani nie faszerowali ludzi jakimis przypadkowymi lekami. Juz probowano leczyc ludzi chlorochina a potem sie okazalo, ze bardziej ludziom zaszkodzono niz uratowano. Dlatego konieczne jest badanie kliniczne dla amantadyny. Biorac pod uwage wsparcie spoleczne jakie ma teraz amantadyna wszelkie problemy formalne lub finansowe sa do pokonania. Tylko niech doktor Bodnar upubliczni swoje starania o te badanie. Jak sie dowiemy na jakie przeszkody natrafil to znajda sie ludzie, ktorzy pomoga dopelnic formalnosci. A jak sie uda dopelnic formalnosci i problemem okaze sie brak pieniedzy to zrobimy zrzutke. Ale to wszystko musi byc przejrzyste. Musimy wiedziec co sie dzieje i jak idzie postepowanie. Jednak z jakichs przyczyn doktor Bodnar nie chce upublicznic swojej korespondencji z Komisja Bioetyczna i prof. Rejdakiem. Zamiast tego zaczyna pisac o teoriach spiskowych i robic polityke. Dziala tak jak dzialaja ruskie trole. Sieje zamet. W ten sposob nie przybliza ludzi do leczenia lekiem o dzialaniu potwierdzonym klinicznie.
  • 24 stycznia 2021, 13:33
   Panie Doktorze, lub osoby moderujace te strone. Czy da sie usunac te wpisy? Lub ponownie wprowadzic akceptacje wpisow? Tego osobnika ogarnela jakas fale trollowania i wali wpisy kilka razy dziennie.
   • 24 stycznia 2021, 14:00
    Widze, ze chcesz cenzurowac. Rozne osoby na tej stronie "wala" wpisy znacznie czesciej niz ja. Jak nie potrafisz sie merytorycznie odniesc do tematu to chcesz go usunac.Zeby nikt nie mogl zadawac niewygodnych pytan. Np. pytan o dowod dzialania amantadyny potwierdzony obiektywnym badaniem klinicznym. Tak by nikt nie mogl podwazyc skutecznosci leku. Zamiast prob naukowego rozstrzygniecia tematu tworzy sie sekta wyznawcow. Wierzacych na slowo zamiast na dowod naukowy. Taka sama sekte stworzyl niejaki Ziemba.
    • 24 stycznia 2021, 20:32
     O JAKIEA MERYTORYCZNOSC CI TUTAJ CHLOPIE CHODZI? TWOJE PYTANIA SA NIEMERYTORYCZNE, a do tego skierowane w niewlasciwym kierunku. Az nie chce sie tych pierdol czytac, ktore tu pan wypisujesz. Sie smark nauczyl slowa "naukowy" i tak tym rzuca, chociaz go zupelnie nie rozumie. Do tego dzialasz pan jak platny troll i pewnie bedziesz tu kazdego dnia na te strone wchodzil i te swoje "modrosci" dalej wypisywal, zeby byly jako pierwsze wsrod wpisow. Dlatego tak! Usowac pana wpisy. Merytorycznie i rzeczowo, to mozna sobie pogadac z osobami, ktore na temat wirusa maja jakas wiedze. (Na przyklad tacy naukowcy z Massachusetts Institute of Technology, ktorzy na poziomie komorkowym zbadali dzialanie amantadyny na namnazanie sie wirusa covid19). Panie jakie niewygodne pytania? Pierdoly pan tu piszesz i uskuteczniasz, az sie niedobrze robi. Dr Bodnar to zwyczajny lekarz, swietnie wykonujacy swoja prace, zaobserwowal dobre dzialanie starego leku, zglosil to do wszelkich instytucji. To decydenci w tym kraju powinni podjac badania nad lekiem, to oni maja obowiazek wobec obywateli. Pan Doktor Bodnar ma obowiazek jedynie w stosunku do swoich pacjentow. Nie myl go pan zatem ze siwetym Mikolajem i idz zadawac niewygodne pytania w ministerstwie zdrowia. Dlaczego nie ruszyli natychmiast z badaniami, tylko odwracaja kota ogonem i spychaja odpowiedzialnosc na lekarza. Dr Bodnar nie ma obowiazku niczego udowadniac. Niewygodne pytanie, to: dlaczego wladze Rzeczpospolitej Polskiej dotychczas nie zajely sie przebadaniem leku, kiedy codziennie umieraja ludzie. Prosze uderzyc z pytaniami w te strone.
 75. 24 stycznia 2021, 1:59
  Wielkie dziękuję za odwagę!!! Jest Pan wielki w tym co Pan robi.
 76. 23 stycznia 2021, 22:59
  Panie Doktorze, apeluje Pan do świadomości lekarzy lecz sytuacja nie napawa optymizmem. Zanim jeszcze przychodnie zostały zamknięte przed tą epidemią,środowisko lekarskie w większości aprobowało i zgoła wypisywało zawiadomienia do sanepidu, który nakładał kary na rodziców odmawiających zaszczepienia swojego dziecka, lekarze w przeważającej liczbie nie zgłaszali NOP-ów, a na domiar złego izby lekarskie (reprezentujące jednak to środowisko) wzywały przed swoje oblicze medyków ,którzy byli przesłuchiwani za swoje poglądy odnośnie skutków szczepień, dla niektórych skończyło się to pozbawieniem prawa wykonywania zawodu - za opinie!!! Dla mnie to środowisko zwłaszcza skupione w tych naczelnych organach trąci totalitaryzmem, jak ten Matyja ''będziemy wzywać lekarzy na przesłuchania'' i co większość lekarzy się z tym identyfikuje wszak wybory są większościowe. Odnośnie przytoczonych kwestii nie słyszałam o masowych apelach, protestach lekarzy kontestujących ten stan rzeczy.
  • 25 stycznia 2021, 3:18
   Większość woli siedzieć cicho lub się tym nie interesuje tylko myśli o zarabianiu pieniędzy. Za dyżury świąteczne w szpitalach covidowych chodzą sluchy, że za dobę lekarzom płacą ok. 7000 złotych pokskich. A specjalistka w Poradniach i szpitalach leży.
   • 26 stycznia 2021, 13:47
    Jak rząd ustawia system, żeby płacił więcej za pacjenta z covidem, to patologia sama się tworzy i rozwija w najlepsze. Dostałem 2 sygnały z drugiej ręki, że szpitale nie mają oporów przed wpisywaniem przyczyny zgonu "Covid" pacjentom, którym pobrano wymaz po śmierci na raka i test wyszedł pozytywny. Idąc tym tropem: jeśli pacjent był negatywny przed przyjęciem na oddział a stał się pozytywny po śmierci, to cały oddział z przyległościami powinien przejść kwarantannę. Jeśli tak się nie dzieje, to szefostwo powinno dostać karę na równi z pozytywnym wyskakującym po bułki na kwarantannie. Oczywiście nikt tego nie sprawdzi.
 77. 23 stycznia 2021, 21:04
  Oby więcej takich odważnych lekarzy. Czy Ci wszyscy wypisywacze recept nie rozumieją, że stosując bezkrytycznie procedury skazują się w przyszłości na zastąpienie automatami? Proszę spróbować z tym tematem skontaktować się jeszcze z Panem Maciejem Maciakiem z CW24tv.
 78. 23 stycznia 2021, 20:36
  Witam! Panie doktorze chciałabym Panu serdecznie podziękować za pana upór i odwagę w szerzeniu leczenia na tego wirusa. Jest Pan prawdziwym lekarzem z powołania szkoda że niewielu jest takich jak Pan. W moim otoczeniu niestety mój lekarz jest mocno wkręcony w cały ten covid do tego stopnia że krzyczy na ulicach za brak maseczek na nos. Ja należę do grona ludzi którzy wiedzą o co tu w tym wszystkim chodzi i komu na tym zależy. Po dwóch tygodniach od wprowadzenia pierwszego loktownu podejscie naszego rzadu już mi się nie podobało i coraz więcej wiedziałam do czego to doprowadzi. Chce Panu powiedzieć że nie jest Pan sam. Cała Polska obywatele są za panem. Kropla drąży kamień. Wiem że rząd nic w tym kierunku nie robi że słucha się tych co nim rzeczywiście kierują. Nie możemy się poddawać. Wszystko jest w rękach Bożych.
  • 23 stycznia 2021, 23:36
   Za chwile opublikują że wirus tak zmutował. Że jest nadzwyczaj niebezpieczny jak nigdy dotąd pokażą wam na dowód kolejne zgony aby was dalej trzymać.Piszę to teraz aby nie było że nie wspominałem- że nic wam nie otworzą ,dalej się łudźcie
   • 24 stycznia 2021, 0:14
    Panie doktorze, tak właśnie będzie. Od początku wiadomo, że nie chodzi o chorobę, tylko zniszczenie gospodarek, narzucenie obrotu bezgotówkowego - co odbierze nam ostatni przywilej wolności. I chodzi o szczepienia , które nie zapobiegają zachorowaniom, nie powodują iż nie zarażamy, i w zasadzie to nie wiadomo jakie będą ich długofalowe skutki. Dlatego takie osoby jak Pan są na wagę złota. Stosując amantadynę wg swojej najlepszej wiedzy lekarskiej rozwala Pan misterny plan tzw. elit. Trzeba o tym mówić jak najwięcej, rozpowszechniam Pana wypowiedzi grze się da. Bo tylko świadome społeczeństwo może być solidarne w walce z niewidzialnym wrogiem, jakim niestety są dla nas nasi politycy. Bo jeśli są nieświadome skutków swoich działań, a to tylko głupota - to strach się bać kto nami rządzi. Serdecznie pozdrawiam.
    • 30 marca 2021, 18:21
     Całkiem Panią podtrzymuję i tez rozpowszechniam informacje o amantadynie gdzie się da. Powinno nas być wielu, bo wielu się ozdrowiło. Nie dajmy się manipulacjom i szerzmy wiedze wśród ludzi.
   • 24 stycznia 2021, 15:02
    Ale skoro sa zgony to dlaczego maja ich nie pokazywac? Skoro zyje w kraju demokratycznym to chce miec wiedze jakie schorzenia w jakim stopniu mi zagrazaja. Jesli w styczniu 2021 500 ludzi dziennie umiera na jakas chorobe wirusowa a w styczniu 2019 nie bylo tylu zgonow na zadnego wirusa to ja chce o tym wiedziec. To co Pan uprawia to jest bezczelna demagogia. Probuje Pan manipulowac ludzmi. Skumal sie Pan z psychopatami z Konfederacji i robi Pan polityke zamiast wykazywac naukowo swoja racje.
    • 24 stycznia 2021, 17:05
     Powszechnie wiadome jest ze w szpitalach wszystkim zmarłych przykleja sie covid i prosze tego nie negowac bo to jest fakt o ktorym mowia wszyscy. Inny , przypadek Szwecji Białorusi pokazuje ze pandemi po prostu nie ma, nie mowiac o zdrowym rozsadku który nie pozawla w nia wierzyc. Ze polowa spoleczenstwa uwierzyla to przez manipulacje i propagande mediow.
    • 26 stycznia 2021, 0:16
     Fajny masz DNS czeremcha. A poza tym, ile dostajesz od wpisu?
   • 24 stycznia 2021, 15:33
    Sugeruje Pan, ze ta kobieta nie umarla z powodu Covid? "36-letnia kobieta ze Strzelec Opolskich w 32 tygodniu ciąży zachorowała na COVID-19. Pomimo dramatycznej walki lekarzy o jej życie, kobieta zmarła w szpitalu. Osierociła dwójkę dzieci. Przed zakażeniem koronawirusem, 36-latka ze Strzelec Opolskich była zdrową kobietą, bez chorób współistniejących" https://nto.pl/opolskie-36latka-w-ciazy-zmarla-po-porodzie-na-covid19-lekarze-ratuja-jej-nowo-narodzone-dziecko/ar/c14-15337352
   • 24 stycznia 2021, 15:35
    Ten 32 letni chlopak tez nie umarl na Covid? https://www.facebook.com/Hardtripy/photos/a.1434722076773616/2879865038925972/
    • 24 stycznia 2021, 22:07
     Idz pan do psychiatry! Izolacja spoleczna zaczyna panu wchodzic na psychike.
    • 25 stycznia 2021, 0:36
     Współczuje Panu. Bo wyżej ktoś o czymś innym mówił... A Pan wyjechał że ktoś neguje że ludzie nie umierają na Covid... Widać że jest Pan cały czas omiony tą propagandą... I broni Pan czegoś czego nie ma... Pandemii... Co najwyżej to jest ale PLANDEMIA... Coś mi się wydaje że pójdzie się Pan zaszczepić... Hym??? Jak narazie jeszcze mamy jako taki "wolny" wybór... Ale jak wyjdzie najnowsza aktualizacja wirusa SarsCov3.0 ... To powiedzą nam że to wina tego że nie wszyscy byli za szczepienia i będą chcieli zaszczepić przynajmniej 70% społeczeństwa ... Może nie zrobią tego bezpośrednio ale wystarczy że każdemu pracodawcy wprowadzą większe obostrzenia i zwiększa kontrolę sanepidu itp. Być może będą grozić zamykaniem zakładów pracy itd. A nowe obostrzenia będą dosyć kosztowne... Odrazu zaznacze że jest to tylko takie gdybanie... Ale moje gdybanie na ten temat w lipcu się sprawdziły dosyć dużym stopniu. Radzę Panu trochę się zastanowić nad tym czy nie został Pan przypadkiem oszukany... Hymm... Znając życie to to samo mi Pan napisze... Ale ja wiem swoje a Pan swoje... Dlanie to jest ewidentna PLANDEMIA a dla Pana może być Pandemia... Już jedną taką PLANDEMIE w mojej Ojczyźnie przeżyłem ,ale wtedy tylko medialną . Pozdrawiam z całego serducha wszystkich czytających powyższy kom.
 79. 23 stycznia 2021, 17:06
  Panie doktorze wszystko to co Pan pisze jest prawdą. Świat i ludzie nim rzadzący doszli juz do calkowitego absurdu. Proszę próbować szukać jeszcze pomocy i zrozumienia u prezydenta tego kraju.Jesli będzie miał sumienie to Panu odpowie.
 80. 23 stycznia 2021, 15:39
  Panie Doktorze, przede wszystkim chce najserdeczniej Panu podziekowac! W sposob bezposredni i niebezposredni (udostepniajac wiedze) uratowal Pan zycie pewnie kilku tysiacom osob i pozbawil strachu wiele osob. Chwala Panu za to! Dziekuje, ze stanal Pan w szranki i zadbal o to aby informacje na temat amantadyny przedstawiane byly w sposob uczciwy. Zrobil Pan niesamowicie duzo! Ze smutkiem przeczytalam Panska powyzsza wypowiedz i gorycz, ktora sie z niej wylewa. Zycie ludzkie sie nie liczy...Ojciec mojego kolegi zmarl na Covid. Zwyczajni ludzie, ktorzy stracili zdrowie lub kogos z bliskich powinni wytoczyc tym urzednikom spod ciemnej gwiazdy sprawe sadowa za umyslne spowodowanie okaleczenia i smierci. Z mojej strony nie jest to niestety pierwsza sytuacja, kiedy obserwuje szerzenie tego typu klamstw. Media i rzadzacy potrafia strolowac tamat i klamac w zywe oczy, nawet jesli dostepne sa liczne badania naukowe, a polscy profesorowie licznie wypodali sie na komisjach parlamentarnych nawolujac do ostroznosci. To cale gadanie o braku badan nad amantadyna to zwykla zmylka i zwyczajne rzucanie klod pod nogi. Nawet jesli przeprowadzilby Pan badanie, poszukaliby innego "argumentu". Lepiej szukac lekarzy w Polsce, z ktorymi da sie wspolpracowac. Jeszcze raz bardzo serdecznie pozdrawiam i z calego serca Panu dziekuje! Olbrzymie wyrazy szacunku. Zdzialal Pan ogromnie duzo!
  • 25 stycznia 2021, 3:24
   Kilkudziesięciu tysiącom. Wielu lekarzy leczy swoje rodziny i znajomych nie afiszujac się z tym.
 81. 23 stycznia 2021, 9:00
  Trzy uwagi - ///#1. Cyt. "Na taką pandemię czekano wiele lat. Ma ona trwać i trwać.” Korekta, winno być - „Projekt pandemia skrupulatnie szykowano od wielu lat”. ////#2. Cyt. "Podawanie ciągle statystyk o liczbie zgonów i zachorowań na COVID-19 jest jedynym i najważniejszym argumentem do zamknięcia wszystkiego.” - Winno być " "Podawanie ciągle fałszywie pompowana statystyka o liczbie zgonów i zachorowań…" ////#3. Cyt. "Dlatego apeluję do Polskiego Rządu…” - pytam, do jakiego rządu? I do jakiego polskiego? Skąd Pan ma takie informacje? --------------- Na koniec uprzedzam - oni naślą tu licznych trolli (a nawet hakerów) w celu zdyskredytowania dr Bodnara i amantadyny. Maszyna już ruszyła. Pozdrawiam wszystkich myślących. ****** PS: Wyrzuć TV - od razu poczujesz się zdrowiej! ********
 82. 22 stycznia 2021, 23:43
  co to ma wspolnego z leczeniem??? Przestan sie pan bawic w polityke. Lockdowny sa ustanawiane po to bysmy nie mieli takiej masakry jak maja teraz w Brazylii. Miales pan do zrobienia jedna rzecz - udowodnic, ze amantadyna dziala. To sie da zrobic tylko w jeden sposob. Wykonac badania zgodnie ze złotym standardem eksperymentów klinicznych: https://pl.wikipedia.org/wiki/Randomizowane_kontrolowane_badania_kliniczne Dlaczego pan marnujesz czas? Przedstaw pan publicznie projekt eksperymentu medycznego opartego o ten standard, tak, zebysmy wszyscy widzieli jakie masz pan intencje. Nastepnie zloz ten dokument do komisji bioetycznej. Jesli taki dokument zostanie odrzucony wtedy mozna sie zaczac pytac o intencje. Na razie pana twierdzenia nie maja pokrycia w zadnych badaniach przeprowadzonych zgodnie ze złotym standardem eksperymentów klinicznych. Mogl pan wziac udzial w badaniu prof. Rejdaka i patrzec mu na rece. Jednak obrazil sie pan jak dziecko, ze nie dostal pan swojej piaskownicy. Chcesz pan zrobic cos dobrego dla ludzi, przygotuj pan projekt eksperymentu medycznego amantadyny oparty o złoty standard eksperymentów klinicznych. Podobno razem z badaczami z Meksyku (badanie Mancilla–Galindo) przygotowywaliscie publikacje na temat amantadyny. Co jest z ta publikacja?
  • 23 stycznia 2021, 0:01
   przejrzyj gnojku o nicku czeremcha ile juz na swiecie jest publikacji w temacie leczenia amantadyna i potem stawiaj zarzuty: https://scholar.google.com/scholar?hl=de&as_sdt=0%2C5&q=amantadine+covid&oq=amantadine+covi
   • 23 stycznia 2021, 8:14
    Witam wszystkich. Niestety większość negatywnych opinii i ironicznych słów stosowanych wobec Lekarza W.B. jest dla mnie przerażająca, jak można być tak nieuprzejmym i głupim. Lekarz jest specjalistą o chorób płuc i posiada potężną wiedzę oraz doświadczenie, a dużo ludzi nie ma pojęcia, że to lekarstwo jest naprawde skuteczne.osobiscie znam dużo przypadków wyleczenia osób w podeszłym wieku, które z góry przez szpitale pozamykane były skazane na śmierć. Nie wypowiadam się na temat szczepionki, ale proszę rozważyć skład obydwu i co w przyszłości wyniknie .....niektóre rzeczy wyjdą w pokoleniach, ponieważ działanie mutagenne przeważa. Wielu z Was moi mili z pewnością by się ratowalo lekarstwem niż szczepionka, w trakcie trwania choroby. Ludzie zamiast się zjednoczyc to zachowują się jak wilki. Lekarz jest jeden ludzi miliony. Lekarz W.B. walczy o nasze prawa, aby w przyszłości korzystać z usług lekarzy normalnie, a nie w trybie zdalnym.
   • 23 stycznia 2021, 20:59
    Przejrzales gnojku te badania? Bo ja przejrzalem. Nie ma tam zadnego randomizowanego badania klinicznego amantadyny przeprowadzonego na odpowiednio duzej grupie ludzi przyjmujacych amantadyne lub placebo. A jesli jest takie badanie to podaj link do niego
    • 23 stycznia 2021, 22:11
     A nawet taki douczony trollllik ojojoj.... Każe ci ktoś zażywać ten lek? - boś coś człeczyno taki waleczny ajajaj....a dużyś ty duży?- to odpowiadaj za siebie i od innych wara....ten twój pilocik tutaj nie działa...zmień kanał i uważaj, bo cię tam najważniejsze newsy ominą...a to by była ogromna strata - dla ciebie oczywiście...
    • 23 stycznia 2021, 22:21
     Dodatek specjalny...nasza wielka skarbnica wiedzy:) oczywiście wikipedia podaje - sprawdź dokładnie /ale nie powinnam się o to martwić boś człeczyno skrupulatny/a/, że inna pospolita nazwa czeremchy to SMRODYNIA. I twój nick w takim brzmieniu lepiej oddaje twój charakterek.
    • 26 stycznia 2021, 10:07
     Zaszczep się kolego i zostaw w spokoju ludzi którzy myślą samodzielnie . Po co wypisujesz te bzdury . Ile można klepać to samo .
  • 23 stycznia 2021, 1:40
   Widzę że ma Pan kłopoty ze zrozumieniem tego co napisałem. Może do szkoły podstawowej trzeba powrócić?? Od razu widać że imponuje Panu wiedza profesorska to co powiedział Horban. Tylko że osoba prywatna nie może prowadzić badań takie jest prawo i nie uzyska się takiej zgody w komisji Bioetycznej. To może tu Pan się kompromituje ze swoimi profesorami. Proszę najpierw pomyśleć cokolwiek sprawdzić nim Pan napisze
   • 23 stycznia 2021, 10:31
    Dziękuję panu za wiarę i upór jaki pan ma by pomagać nam rodakom. Dzięki panu wyzdrowiała moja mama lat 72 i siostra. Nie miałem jak się z panem skontaktować ale zastosowałem leczenie według pana zaleceń. Mama w stanie krytycznym po dwóch dobach zażywania amantadyny wróciła do nas już chyba z przed bram nieba. Minelo dwa tygodnie i już chodzi sama, je i pije normalnie. Wrócił smak i węch. DZIĘKUJĘ że pan JEST. Życzę zdrowia i wytrwałości a niedowiarkom proszę nie przeszkadzać w oczekiwaniu na miejsce w wagonie do lepszego świata. Oświęcim już remontują . Marcin z Lublina
    • 23 lutego 2021, 1:32
     Jak wprowadziliście leczenie mamie? Czy była w szpitalu? Pytam, bo mam wujka w stanie ciężkim. Lekarz nie chce wprowadzić żadnego, innego leczenia. Błagam o pomoc.
   • 23 stycznia 2021, 19:59
    I znowu daje się Pan wciągać w niepotrzebne dyskusje z debilami. Już to wcześniej pisałem. Proszę nie zwracać uwagi na tych palantów. Pan jest potrzebny w gabinecie lekarskim. A dla takich czeremchów przekaz : - nie ma przymusu - możesz się gościu leczyć w szpitalu pod respiratorem wg procedur Horbana. (tylko potajemnie nie zażywaj amantadyny).
   • 23 stycznia 2021, 20:27
    Mnie imponuje tylko i wylacznie nauka. Nie obchodzi mnie co powie jakis profesor jesli na poparcie swoich slow nie ma badania naukowego. Dlatego nie przywiazuje wiekszej wagi do slow prof. Horbana czy prof. Simona jesli wykraczaja oni poza swoje kompetencje zwiazane z ich doswiadczeniem i praktyka i nie potrafia sie powolac na konkretne badania. Ale tak samo tez podchodze do Pana doniesien o amantadynie. Bardzo chcialbym aby amantadyna sie okazala skutecznym lekiem, ale mam pelna swiadomosc, ze przy chorobie, dla ktorej smiertelnosc nie przekracza 1% wsrod wszystkich zakazonych (IFR) i 3% wsrod zdiagnozowanych (CFR) wykazanie skutecznosci leku jest niebanalne. Nie wystarczy wyleczyc amantadyna + objawowo 100 pacjentow bez grupy kontrolnej leczonej tylko objawowo. Dlatego zanim zacznie sie masowo leczyc pacjentow konieczne jest badanie kliniczne. Dlaczego Przychodnia Synexus uzyskala prawo na przeprowadzenie szeregu badan klinicznych: https://www.przychodniasynexus.pl/badania/ a Przychodnia Optima nie moze uzyskac prawa do wykonania jednego badania? Prosze opublikowac Pana korespondencje z Komisja Bioetyczna. I przede wszystkim prosze przestac mieszac do tego polityke i teorie spiskowe. Nie dodaje to wiarygodnosci. Prosze pozostac na gruncie nauki.
    • 23 stycznia 2021, 22:41
     Myli pan dwa światy. Medycyna poszła w kierunku biznesów a nie leczenia. Mój lekarz to mawia, że cyt. "pacjent to musi być tylko TROCHĘ CHORY bo musi mieć siły by do mnie wrócić na kolejną wizytę". Jako już mocno starszy pan pamiętam, że kiedyś lekarz to leczył i po wnikliwym zbadaniu pacjenta przypisywał na receptę lekarstwa a pani w aptece je robiła mieszając zapisane proporcje. I po takim np. płynie do płukania gardła na drugi dzień się zapominało o chorobie. Dzisiaj wprowadzono durne procedury a lekarz jest SPRZEDAWCĄ leków, tak jak w sklepie mamy proszę bardzo tabletki zielone, białe czy nawet niebieskie. Zamawia pan przez telefon. ZGROZA, Ale nie te co mogą pomóc tylko te co są w wydumanej procedurze (oczywiście sprawdzonej w badaniach - jak pan pisze) Lekarz nie widzi nawet pacjenta. Mogli wymyśleć chociaż videoporady, to może by którego doktora ruszyło sumienie widząc konającego pacjenta. I tu się rozmija medycyna wieku XXI z jej funkcją do której została stworzona. Ale z doświadczenia wiem że jak pan będzie w krytycznym stanie zdrowia to przyjedzie ktoś z bliskich do Przemyśla, kupi pan od Zięby jakąś witaminę lewo czy prawoskrętną lub pojedzie do babki zielarki spod lasu po napar z ziółek. Zapewniam pana że tak będzie a przeżyłem trochę na tym padole. A wtedy może się okazać, że pańskie badania naukowe to rozbić o kant d... Więc proszę nie krytykować kogoś, kto poświęca cały swój czas tak jak dyktuje mu przysięga Hipokratesa a ta cała big-farma popuszcza w gacie no bo przecież iluś się wyleczyło i się może nie zaszczepi to trzeba to uwalić w zarodku. A na koniec - a szczepionki to nie jest eksperyment medyczny ? To jest przebadane naukowo ? Daje pan gwarancje co będzie się działo za dwa, trzy lata ? No i tyle w temacie.
   • 23 stycznia 2021, 21:50
    Witam Pana. Potrzebuje ratować życie męża Amantadyna. Jak można się z Panem kontaktować
    • 23 stycznia 2021, 22:17
     Proszę napisać na email przychodni media@przychodnia-przemysl.pl Zostawić swój nr telefonu lub email Napisać komentarz o pomoc na podstronie "Można wyleczyć Covid..." Tam pomagamy też praktycznymi radami.
  • 23 stycznia 2021, 5:24
   Czeremcha - wracaj pan/pani na Twittera, bo tam trwa już nagonka. Tu korzystając z anonimowości możesz pisać co ci się podoba, bo nie ogranicza limit 140? Nie ma obowiązku leczenia się ani wyzdrowienia. Można chorować wg schematu, w domu w samotności, bez pomocy lekarza. Można umierać zgodnie ze schematem. Nad zgonami w całej Europie, ba w świecie ubolewają nasze media. Ale nie w Polsce. TU ludzie szukają i znajdują pomoc.
  • 23 stycznia 2021, 9:56
   Czeremcha jesteś niedouczony troll, więc wypad z baru
  • 23 stycznia 2021, 18:37
   Weź się w garść czeremcho (pisownia celowo z małej litery!), opanuj emocje i jak ci ta strona nie odpowiada to zmykaj, nikt tu cię na siłę nie trzyma. Pozostaw sobie władzę nad pilotem do TV i będziesz uleczony/a. Nadstaw ramię (a może już nadstawiłeś/aś? )do wkłucia eliksiru - jak koń kopytko do podkucia i przestań rozkazywać i pouczać Pana Doktora Bodnara.
  • 23 stycznia 2021, 19:33
   A kim ty jestes gnojku czeremcho, ze smiesz pouczac pana doktora i zwracac sie do niego w obrazliwy sposob, pan doktor Bodnar jest zlotym czlowiekiem, uratowal wielu ludzi przed smiercia i kalectwem! I tyle w temacie, bo z takimi osobnikami jak ty nie nalezy wchodzic w zadna dyskusje, gdyz sprowadza cie do swojego poziomu i pokonaja doswiadczeniem.
  • 24 stycznia 2021, 17:57
   Eksperymentem medycznym to są szczepienia na Covid, które się ludziom teraz oferuje
  • 26 stycznia 2021, 19:35
   Witam pana albo panią, nie wiadomo. Teorie spisowe stają się faktami. Eksperyment nawet pedagogiczny, żeby zrobić, trzeba wiele zachodu, papierów, pozwoleń, a co dopiero z takim eksperymentem medycznym. Zajmij się pan sobą i daj ludziom spokojnie żyć. Zostanie pan zaszczepiony i zaczipowany, wszystko w swoim czasie. Ja panu tych specyfików nie podam, ale inni nadzwyczajni bogowie tego świata już tak.
 83. 22 stycznia 2021, 15:25
  Minister cytuje opinie, przypuszczalnie Rady Medycznej- sam jest zwykłym urzędnikiem. Niech rząd zmieni ekspertów i będzie wszystko ok.
 84. 22 stycznia 2021, 9:19
  Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Lekarze sami kręcą na siebie bat. Ludzie dzięki tej hucpie przynajmniej wrócą, bo nie będzie wyjścia, do medycyny naturalnej. Tam jest odpowiedź i prawdziwa pomoc.
 85. 21 stycznia 2021, 20:29
  Już prędzej gdzieś czytałem o tym leku Oraz otym ze nagle wszędzie on był wycofany. Jeśli teraz rząd zaczyna szczepić naród To po co to robi !? Czyżby to była kolejna czensc Która będzie przeciągała pandemie ?? Ja również mam rodzine i dzieci w różnych wiekach i Ostatni rok był smutny pod wieloma poglądami Wiec zastanawiam się jak długo to jeszcze będzie trwało Zanim będzie jak dawniej Jeśli wogule już będzie jak dawniej Pozdrawiam i dziękuje za to ze są ludzie Normalni na tym świecie !
  • 22 stycznia 2021, 9:42
   Raczej już nie będzie jak dawniej. Ale też życzę dużo zdrowia. Pozdrawiam.
 86. 21 stycznia 2021, 19:43
  Oni szybko się szczepią, bo się boją. Z tego całego dziadostwa wybuchnie kiedyś potężna trzecia światowa wojna, gdzie druga to igraszka w porównaniu do tej, co przyjdzie. Sądzę, że większość ludzi pewnie gdzieś o tym wszystkim, co im zgotowano, myśli po cichutku, zastanawia się nad swoim losem i przyszłością, jednak głośno nie mówi nic, bo się boi. Prawda ich przytłacza. Tylko chyba opatrzność boska będzie mogła nas uratoqwać.
 87. 21 stycznia 2021, 18:50
  Teraz to wszyscy specjaliści pracują nad zmianą składu lekarstw które leczą. Gdy ogłoszą, że amantadyna nie działa, to okaże się że nie działa, bo to już będzie to zmienione, nie działające. I dostępność nieograniczona, po oczywiście wyższej cenie.
 88. 21 stycznia 2021, 17:13
  Zacytuję stare niemieckie przysłowie: "Ein Tousand Professoren, Vaterland du bist verloren" - "Tysiąc Profesorów, Ojczyzno jesteś Zgubiona" Jak pamiętam, w latach 60tych XX wieku na obradach Klubu Rzymskiego "zasugerowano" ilość ludności w Polsce na 15-17 mln ludzi. Przecież jesteśmy ludźmi pogardzanymi...,(przez tzw. elity) ci, którzy mają inne zdanie od "jedynie słusznej linii" będą niszczeni, głównie ekonomicznie, aż STRACH zamknie usta.
 89. 21 stycznia 2021, 15:44
  A może by jakiś eliksir uważyć na bazie łez węża i krwi kruka, z dodatkiem ropuszej śliny? To, co prezentujecie, to czysta, żywa wiara w umiejętnosci czarownic. Na jakiej podstawie twierdzicie, że promowany specyfik leczy covid? Jakieś badania, testy??? Znachorstwo XXI wieku? Ciemnota? Wszyscy oczywiście są przekonani o magicznych właściwościach środka (przestarzałego zresztą) do leczenia schorzeń neurologicznych (Parkinsona itp.) Ogarnijcie sie zanim będzie dla Was za późno). Cytat z artykułu powyższego: Nie łudźcie się, że cokolwiek zostanie otwarte. Że zaczną ponownie uczyć dzieci w szkołach, czy przestaną ograniczać dostęp, choćby do kościoła. Zresztą za chwilę i tak zostaną puste. Kwestia czasu, kiedy i tak Was zlicytują nie zostawiając Wam niczego, zgodnie z prawem! Kto ogranicza Wam dostęp do kościoła, jacy oni? Gucio
  • 21 stycznia 2021, 15:58
   Panie Gucio, zle pan trafil, to jest forum dla wierzacych, ze amantadyna leczy Covid i wyleczonych z niego dzieki jej zastosowaniu, tutaj nikt z nas nawet nie bedzie chcial myslec o tresci pana wypocin, niech p. idzie siac ferment gdzie indziej, my tutaj jestesmy na niego odporni!
  • 21 stycznia 2021, 16:54
   Hipokryta, który zmieni zdanie jeżeli on lub jego najbliższa rodzina zachoruje i będzie umierająca, po kryjomu będzie używał amantadyny ratując życie swoje i rodziny. Tylko czy nadal będzie głosił te brednie. Poczytaj posty ludzi, którym ten lek uratował życie a może zmienisz opinie o tym leku.
  • 21 stycznia 2021, 22:32
   Przeczytaj ulotkę od dopuszczonego przez system leku, który do 21 grudnia 2020 mógł być legalnie stosowany na grypę. Cytat z ulotki "Dane z badań reprezentatywnych szczepów wirusa grypy A wskazują, że amantadyna przypuszczalnie działa na uprzednio nieznane szczepy i mogłaby być stosowana we wczesnych stadiach epidemii, przed ogólną dostępnością szczepionki przeciw szczepowi wywołującemu epidemię."
  • 22 stycznia 2021, 10:22
   Proszę poczytać badania na temat amantadyny, a chociażby ulotka leku, rozjaśni się w głowie może trochę.
  • 22 stycznia 2021, 15:07
   Pan Gucio wie gucio.
  • 23 stycznia 2021, 5:29
   Gucio, podobnie jak Czeremcha - trafili z Twitrera, proszę wracać tam i się produkować. Leczyć się pulsoksymetrem. Tyle tylko dostaje pacjent, jeśli nie ma urządzenia jeszcze w domu, pomocy. Ewentualnie antybiotyk. Każdy niech leczy się tym na co jego lekarz ma ochotę. Na marginesie najsłynniejszy Znachor RP był lekarzem i pomagał ludziom.
  • 23 stycznia 2021, 23:19
   Szanowny Panie nikt tu nie promuje specyfików jak Pan nazywa.Zanim się wpisze własne mądrości trzeba pozyskać pewną wiedzę a tu widzę braki.Lek istotnie jest stary co nie znaczy że nieskuteczny a potwierdzają to konkretne wyleczenia nie tylko dr-a Bodnara.Dr Bodnar miał odwagę powiedzieć to publicznie co paradoksalnie zaczęło obracać się przeciwko niemu.Jak każdy lek ma swoje działania uboczne i nie nadaje się do leczenia wszystkich.Nie zawsze jest skuteczny w leczeniu covid 19 ale tu jeżeli chodzi o oficjalne rekomendacje nie ma wielkiego wyboru.Wybór powinien należeć do lekarza i pacjenta.A skoro taki nieskuteczny to dlaczego zaczął znikać z aptek rząd promuje tylko szczepionki.
 90. 21 stycznia 2021, 13:59
  Dziękuję Panie Doktorze. Historia Amantadyny pokazuje, że w polityce nie liczy się żadna prawda, tylko siła. Ale Amantadyna pomału wygrywa i zwycięży.
 91. 21 stycznia 2021, 11:09
  Brawo panie Doktorze, 100% prawda, jestem ogromnie wdzięczna ze Pan jest i mimo przeciwności z każdej strony próbuje Pan nadal zawalczyć o życie i nasze zdrowie. Prawdziwy lekarz z powołania.Wyrazy szacunku
 92. 20 stycznia 2021, 23:59
  Doktorze proszę wskazać źródło gdzie rozpisał Pan Doktor dawkowanie amantadyna w leczeniu Covid-19.Jestesmy z daleka, o ile udałoby się nam pozyskać lek nie znamy dawkowania.
  • 21 stycznia 2021, 8:22
   KROK PO PROKU 1.Aktualności 2. Można wyleczyć Covid 19 w 48 godzin 3. Warianty dawkowania chlorowodorku amantadyny
   • 21 stycznia 2021, 8:27
    Pani Magdo trzeba przeczytać wszystkie wpisy Pana doktora na stronie przychodni aby ZROZUMIEĆ.
  • 21 stycznia 2021, 11:03
   Z tego, co wiem, schematy są tutaj: https://przychodnia-przemysl.pl/mozna-wyleczyc-covid-19-w-48-godzin/ Ale leczenie musi być zawsze prowadzone przez lekarza.
   • 21 stycznia 2021, 22:34
    Tak mnie zastanawia to właśnie, że leczenie musi być prowadzone przez lekarza. Zgadzam się z tym, to oczywiste. Ale co w przypadku, gdy lekarz rodzinny nie chce tym lekiem leczyć? Co wtedy zrobić? Załóżmy, że się zachoruje, zdobędzie (bo tak często to przebiega) amantadynę, a lekarz rodzinny nie zgodzi się na leczenie nią? Co wtedy? Jak sobie poradzić, aby mieć ten nadzór lekarza? Jak wtedy?
    • 24 stycznia 2021, 23:11
     Zażądać od lekarza orzeczenia na pismie, ze nie chce leczyc amantadyna i ostrzegajac, ze w przypadku powiklan wytoczy mu sie sprawe.
 93. 20 stycznia 2021, 20:37
  Podpisuję się pod tym wszystkim co Pan napisał. Jest to smutne ale jednocześnie przerażające. Naród został skłócony i podzielony. Nie mamy już żadnych autorytetów, ludzi z charyzmą a ktokolwiek ma własne zdanie i próbuje się z tym przebić to jest zaraz "obsobaczony" i skazany na niebyt przez jedynie wszystkowiedzących "przywódców". A ich szef na każdym kroku nawet z ambony potrafi ziać jadem na lewo i prawo. Dziś powinniśmy wszystkie ręce na pokład. Kto chce niech się szczepi, kto inny niech idzie do zielarki, inny leczy się np. amantadyną czy jak słyszę nawet lekami przeciw robakom. Trzeba z tym skończyć i zacząć normalnie żyć. Ludzie obudźmy się. Czas naoliwić taczki.
 94. 20 stycznia 2021, 18:48
  Dokładnie! Jest Pan aniołem, Te urzędasy z rządu i MZ potykaja się o Pana i zaraz prostują się udając, że nic się nie stało ( jak mawiał Churchill O prawdzie ).
 95. 20 stycznia 2021, 16:58
  Panie doktorze nie ma sensu "kopać się z koniem". Wielu Polacy wiedzą czego Pan dokonał i są Panu absolutnie wdzięczni. Tej bandzie politycznych nieudaczników i szkodników jako społeczeństwo podziękujemy już niedługo.
  • 23 stycznia 2021, 20:33
   Bardzo mądrze. Niedługo pisowcom podziękuje y, a szacunek dla Pana panie doktorze.
 96. 20 stycznia 2021, 15:24
  Panie Doktorze to wszystko jest prawda choć jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się teorią spiskową. Jestem załamana, mam troje dzieci i aż płakać się chce jak myślę w jakim świecie przyjdzie im żyć. Kto za tym wszystkim stoi? Tylko Pan jeden w całej Polsce a może i nawet w całym świecie przeciwstawia się temu wszystkiemu. Mam w rodzinie kilku lekarzy i nikt dosłownie nikt nic nie robi, a jedynymi dla nich autorytetami są prof. Simon i prof. Horbat. Jak tłumacze im o co w tym wszystkim chodzi patrzą na mnie jak na wariatkę i się śmieją. Nikt z tych lekarzy w mojej rodzinie nie wierzy w amantadyne wręcz straszą mnie o jej szkodliwości, toksyczności. Mimo to że amantadyna wyleczyła w mojej rodzinie 4 osoby w tym ciocie 74 która dostała ja najwcześniej bo w 2 dobie objawów, ciocia dzisiaj czuje się wyśmienicie nie ma żadnych dolegliwości. I mimo to ze 4 osobom pomogła Ci lekarze dalej się śmieją i nie wierzą. Przecież to pacany, maja wyprane mózgi echhhh szkoda moich słów bo już mnie szlag trafia. Panie doktorze jeszcze raz dziekuje za wszystko co Pan robi, dla mnie jak już wcześniej powiedziałam jest Pan Aniołem.
  • 20 stycznia 2021, 19:08
   Jeżeli dosięgnie ich ta zaraza, zapewniam Panią, że będą leczyć się amantadyną po kryjomu chcąc ratować życie, wstydząc się swojej hipokryzji.
   • 23 lutego 2021, 1:58
    Panie doktorze błagam o pomoc. Wujek: (66 lat), choroba serca (migotanie), w czwartek (11 lutego) pozytywny wynik testu na covid, a od środy ( 17 lutego) jest hospitalizowany. Szpital w Zgierzu. Jego stan z każdym dniem się pogarsza. Ma podłączony tlen i jest leczony sterydami. Wiem, że dostaje również zastrzyki przeciw zakrzepicy. Co można zrobić, jak przekonać lekarza o włączeniu Amantandyny, czy Viregyt - K. Czy to jeszcze na tym etapie ma sens? Jego córka rozmawiała dzisiaj z lekarzem i pytała o możliwość wdrożenia tych leków, ale usłyszała, że te leki są "archaiczne" i powodują mutowanie wirusa, dlatego też wprowadzono zakaz ich stosowania. Błagam o pomoc, wskazówki, co można zrobić w tej sytuacji. Ta bezradność i niemoc są nie do wytrzymania. Błagam. Proszę.
  • 22 stycznia 2021, 17:25
   Niestety 90% lekarzy to bezrefleksyjnie matoły. Większość się szczepi więc za parę lat się teren oczyści.