Zadzwoń do nas: 16 677 00 79, 16 671 87 77

ul. św Jana 32, Przemyśl Mapa

Lis 17

Wezwanie do natychmiastowych badań nad amantadyną

Wezwanie do natychmiastowych badań nad amantadyną

Wezwanie do natychmiastowych badań nad amantadyną – 17.11.2020

Wzywam wszystkich Profesorów i osoby odpowiedzialne w Polsce za leczenie COVID-19 (w tym Ministerstwo Zdrowia) do przeprowadzenia badania skuteczności amantadyny na poniższych warunkach. Wystarczą zaledwie dwa tygodnie, by wprowadzić leczenie amantadyną w Polsce. Z mojej perspektywy leczenie jest skuteczne, tanie, a lek jest już przebadany i znany od dekad. Zgodnie z zapowiedziami świata nauki w Polsce, gdy tylko pojawią się przesłanki naukowe o skuteczności amantadyny, można przystąpić do dalszych badań. CZAS NEGACJI SIĘ SKOŃCZYŁ. Takie informacje pojawiły się w poprzednim tygodniu w prestiżowym czasopiśmie naukowym Nature, które wskazuje amantadynę, jako lek, który może blokować rozwój wirusa SARS-CoV-2 w organizmie. Jeśli teraz ktoś ośmieliłby się nadal kwestionować cokolwiek w kwestii amantadyny, to znaczyłoby równie dobrze, że kwestionuje istnienie podwójnej helisy DNA, bowiem Watson i Crick właśnie w Nature opublikowali wyniki swoich badań w tym temacie.

Założenia

Jestem otwarty na ustalenie warunków, jakie ma spełniać pacjent (na podstawie testu, bądź na podstawie objawów). Grupa chorych może wynosić 100-200 osób. Jest to dla mnie duże wyzwanie, ale codziennie jestem w stanie osobiście przyjąć 30-40 osób. Nie muszę mieć wpływu na jakim etapie choroby zgłaszają się pacjenci (tak jak obecnie jest w moim przypadku, gdzie zgłaszają się osoby zarówno w 2 dniu objawów, czy w 12, czy mają choroby współistniejące lub w jakim są wieku). Mogą to być zarówno osoby z całej Polski (jak choćby teraz, które przyjeżdżają do mojej przychodni z Katowic, Krakowa, Tarnowa, Warszawy, Krosna, Rzeszowa itd) czy osoby z okolic Przemyśla (co ułatwiłoby bieżącą diagnostykę na miejscu, jak choćby RTG, które mogę zapewnić). Konsultuję tych pacjentów także w soboty i niedziele. Wszystko będzie monitorowane przez niezależnych obserwatorów. Za grupę kontrolną może służyć jakakolwiek placówka w Polsce, która przyjmuje w obecny rekomendowany sposób leczenia (tele porady, leczenie objawowe, brak leczenia amantadyną i wysłanie do szpitala, gdy stan zagraża życiu. Generalnie sprowadza się to do leczenia objawowego i gdy pacjent ma wystarczającą odporność, to przeżyje). Może to być jedna placówka, w której przyjmuje 2-3 lekarzy (ponieważ obawiam się, czy jeden lekarz podejmie się przyjąć tylu pacjentów jednego dnia co ja).

Warunki

 • Wszelkie koszty muszą być finansowane ze źródeł rządowych. Jednocześnie sam koszt jest znikomy (lek jest tani, a badania diagnostyczne są nieporównywalnie tańsze od leczenia szpitalnego).
 • Muszę mieć zapewniony dostęp do leku (chlorowodorek amantadyny) na okres leczenia dla wszystkich chorych.
 • Komisja Bioetyczna przygotuje wszelkie wnioski w ciągu 2 dni. Nie można zasłaniać się procedurami i terminami, gdy chodzi o zdrowie i życie ludzi. Nie ma ważniejszej sprawy niż szukanie leku na COVID-19. 
 • Obecni są niezależni obserwatorzy, którzy nadzorują powyższe kryteria badania i leczenia.
 • Badanie trwa dwa tygodnie.
 • Chlorowodorek amantadyny jest sprawdzony, jest na przykład podawany w ciężkich urazach i schorzeniach mózgu (o czym mało kto mówi, a straszy się pacjentów wyłącznie skutkami ubocznymi).
 • Wystarczy mi jeden dzień na stworzenia grupy do badania i leczenia COVID-19

Przy braku reakcji ze strony osób odpowiedzialnych

Takie badania trzeba przeprowadzić natychmiast, by położyć kres bezsensownych zgonów i inwalidztwa w Polsce i na świecie. Jeśli do końca tygodnia nie rozpoczną się badania w wyżej wymienionym modelu oznacza to, że jest przyzwolenie na dalszą śmierć Polaków.

Wyniki i wnioski w tym badaniu będą natychmiastowe. Dadzą wszelkie podstawy do wprowadzenia amantadyny w schematy leczenia COVID-19. Nie trzeba czekać kilku miesięcy na badania naukowe. 

Patrząc na obecne procedury, na przykład Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej ma 3 miesiące na rozpatrzenie sprawy, czy Komisja Bioetyczna, które też ma swoje terminy i procedury. Jeśli badania nie rozpoczną się do końca tego tygodnia – oznacza to, że Państwa znajomi, bliscy, czy rodziny powinny tracić zdrowie i umierać, bo jest to zgodne z prawem i procedurami. “Bo nic nie da się zrobić”.

Poniższa wiadomość trafiła do:

 • Ministerstwa Zdrowia
 • Konsultantów Krajowych
 • Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych
 • Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie i Rzeszowie
 • Agencja Badań Medycznych
 • Narodowego Funduszu Zdrowia

Do mediów:

 • TVN
 • Polsat
 • TVP
 • SuperExpress
 • Fakt
 • RMF.FM,
 • Telewizja Republika,
 • DW

Zachęcamy do dalszego udostępniania, wysyłania wszystkim instytucjom, mediom i decydentom. A także komentowania!

Z poważaniem, Lekarz Włodzimierz Bodnar, specjalista chorób płuc, pediatra w NZOZ “Optima” w Przemyślu

media@przychodnia-przemysl.pl

Znajdź nas na Facebook

Śledź nas na Twitter

Komentarze (47)

Dodaj komentarz
 1. 29 grudnia 2020, 14:45
  Tak to jest, gdy wprowadza się socjalizm. Komuna i 30 lat "wolnej Polski" zrobiło swoje. Nawet nie można się swobodnie wypowiedzieć. Kończy się nasza wolność. szczepionka nie załatwi niczego. Amantadyna zrobiłaby więcej dobrego. Ludzie nie musieliby cierpieć, ale buce i złodzieje gorąco pragną czegoś innego. Popieram pana doktora. Trzeba pomyśleć o własnych badaniach, robimy składkę, sprowadzamy naukowców z świata ludzi otwartych i chcących pomagać. Wszystkie ręce na pokład, bitwa trwa, ale my z wiarą w Boga musimy dać radę. Pozdrawiam serdecznie M. Majtyka.
 2. 26 grudnia 2020, 0:58
  Ten prof. Horban is arrogant and puts down work that was done by dr. Bodnar, despite that dr. Bodnar has tremendous success track record. Stupid government bureaucrats. They prefer for people to die, and help someone who is using innovative approach to treatment of Covid-19. Shame on you, Mr. Horban.
 3. 26 grudnia 2020, 0:50
  Ja mieszkam w Kaliforni. Po widzeniu wywiadu z tym "skurwysynem" prof. Horban, doradca do spraw Covid-19 In Poland chcialabym wyslac pieniadze na walke z Covid-19. Prosze podac konto miedzynarodowe na przelew pieniedzy do Przemysla z zatrzezeniem za pieniadze beda mogly byc uzyte tylko przez dr. Bodnara. .
 4. 20 grudnia 2020, 18:27
  Jak można skontaktować się z panem Doktorem aby uzyskać teleporadę ? Proszę o nr kontaktowy może być na maila
 5. 28 listopada 2020, 19:51
  Popieram
 6. 28 listopada 2020, 4:09
  Zycie jest tym, co sie wydarza, kiedy Ty jestes zajety robieniem innych planlw. – John Lennon
 7. 24 listopada 2020, 10:41
  ...a pod tą petycją jest na razie tylko 45 głosów:-( Jeżeli tysiące ludzi podpiszą, może doczekamy się badań potwierdzających skuteczność terapii dra Bodnara. Podpisujcie, podawajcie dalej! Swoją drogą, nie rozumiem konieczności podawania placebo grupie kontrolnej - akurat w tym przypadku naprawdę wystarczyłoby, aby tak duża grupa osób wyzdrowiała , żeby wszystkiego się psychosomatyką nie dało wytłumaczyć Link do petycji: https://tiny.pl/723z9
  • 25 listopada 2020, 23:56
   Dokladnie Pani Ewo. Podawanie placebo w tym wypadku jest wrecz nieetyczne, zwazywszy, ze pacjenci tocza walke o zdrowie i zycie. Sens mialoby przeprowadzenie analizy i porownanie juz istniejacych i udokumentowanych przypadkow. Co do petycji: musi byc dobrze upubliczniona. FB najlepiej spelnilby tutaj role.
  • 26 listopada 2020, 0:00
   Do tego batrdzo odradzam Avaaz jako platforme do zbierania podpisow. Niestety pod naciskiem wladz blokuja petycje, albo zupelnie je zdejmuja.
 8. 23 listopada 2020, 12:43
  Czy w Polsce jest obecnie jakaś jednostka naukowa, która jest w stanie takie badania przeprowadzić?
 9. 22 listopada 2020, 16:35
  Szanowny Panie Doktorze. .Proponuję aby zwrócić się do producenta leku Egis Polska sp.zo.o ul.Komitetu Obrony Robotników 45D 02-146 Warszawa o wystąpienie do Prezesa Urzędu Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych- w trybie art.7 ustawy Prawo farmaceutyczne z wnioskiem o dokonanie zmian w pozwoleniu na dopuszczenie do obrotu leku Viregyt-K przez wpisanie że może on być stosowany w leczeniu covid 19.Z ustawy wynika że w razie wątpliwości urząd będzie musiał zarządzić badania leku , które są niezwykle drogie..Jest to na chwilę obecną najszybsza i najtańsza próba zatwierdzenia tego leku na naszym rynku..
 10. 22 listopada 2020, 14:52
  W internecie jest petycja obywatelska popierająca badania nad amandantyną w zwalczaniu covid-19. Można ją podpisywać pod tym liniem: https://tiny.pl/723z9 lub tu https://secure.avaaz.org/community_petitions/pl/ministerstwo_zdrowia_chcemy_badan_nad_amandantyna/?wqsxlbb&fbclid=IwAR1CNVbfhYQvzOos1C_bw6fuPsdJly_kAnsFLw1KYKwYWrXYHB584iGFbic Trzymam kciuki!
 11. 21 listopada 2020, 11:40
  Panie Doktorze, a czy na covida działa też siarczan amantadyny zamiennie?
  • 23 listopada 2020, 12:47
   Covid-19 (nazwa choroby) to efekt działania wirusa SARS-COV-2 - więc, gdy wirus już dokona namnożenia i przejdzie inkubację to żaden lek przeciwwirusowy nie jest już skuteczny, bo wirus zakończył swój cykl wzrostu w ciele gospodarza.
 12. 20 listopada 2020, 17:38
  Od pierwszej chwili, w której dowiedziałem się o wynikach dr. Bodnara śledzę temat. Jeśli wyrażam krytykę (wątpliwości), to jako „adwokat diabła”, a nie jako negujący z góry skuteczność tej metody. Od początku też nie mogę się nadziwić negacji ze strony „autorytetów” bez choćby cienia uczciwego zainteresowania się sprawą. Popieram apel o NATYCHMIASTOWE podjęcie wszelkich możliwych (a nie tylko rekomendowanych CZASOCHŁONNYCH procedur) badań, w tym retrospektywnych, a dotyczących przebiegu covid u ludzi JUŻ WCZEŚNIEJ zażywających amantadynę, a materiału dla tych ostatnich badań jest zapewne pod dostatkiem. Trzymam kciuki, by nadzieje związane z amantadyną nie zostały rozwiane, choć - co oczywiste - jeśli BADANIA nie potwierdzą jej skuteczności, uznam sprawę za przegraną. Trzymaj się Kolego!
  • 20 listopada 2020, 23:09
   Bardzo dziękuje Panie doktorze. Oby Was było coraz więcej.
 13. 19 listopada 2020, 22:14
  Panie doktorze wiemy, że badania zostały już przeprowadzone ale chyba nadal nie w naszym kraju. Oczywiście wiemy również., że Amantadynę stosujemy na grypę typu A. Cieszę się, że stara się Pan dbać o dobro pacjenta. Trzeba to rozpowszechnić w mediach co udaje się już Panu. Polecałabym również podzielić się Pana doświadczeniami w Sprawie dla reportera może ktoś w końcu ruszy z tymi badaniami jak Bóg przykazał i sprawa będzie posunięta a nie zamieciona pod dywan...
 14. 19 listopada 2020, 19:53
  Dzisiaj ponad 600 zgonów. Pod respiratorami kolejne tysiące, które można skazać na śmierć, a przez to, że Polski rząd od marca ma gdzieś opinie lekarza skąd wrony zawracają i na dodatek muszą dalej wszystko negować, bo żyjemy w drugiej komunie. Co do prokuratury, to musicie się Państwo odwołać jedynie do Boga, bo obecnie prokuratura i sądy nie istnieją. Panie Doktorze, szacunek za wytrwałość.
 15. 19 listopada 2020, 18:56
  Dziękuję Panu za to co Pan robi. W tych trudnych i dziwnych czasach jest Pan dla nas nadzieją. Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego!
 16. 19 listopada 2020, 15:00
  Szanowny Panie Doktorze! Chciałbym się nieco rozpisać, ale ponieważ szanuję Pański czas, napiszę tylko kilka słów... Niech Pan Bóg błogosławi!!!
 17. 19 listopada 2020, 10:14
  Trzymamy kciuki aby się udało. Dziękujemy za wytrwałość.
 18. 19 listopada 2020, 1:35
  Przychylam się do zdania Zbigniewa z 18 listopada 2020, 10:30 TO TRZEBA ZGŁOSIĆ DO PROKURATURY JAKO ZANIECHANIE RATOWANIA ŻYCIA ! Badania na uzdrowieńcze działanie amantadyny są! Podaję najważniejsze linki i dowody. Kto nie zna angielskiego niech zainstaluje sobie wtyczkę tłumaczącą i czyta. Nie ma żadnych wątpliwości, że amantadyna jest przebadana i wykazuje działanie powstrzymujące covid. Artykuł/opracowanie jak Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology odkryli strukturę kluczowego białka w replikacji SARS-CoV-2 Wynika z niego, że lek amantadyna blokuje namnażanie się wirusa sars cov 2. Chemicy MIT znaleźli też dwa związki blokujące koronawirusa – AMANTADYNĘ i amiloryd heksametylenu. Ten pierwszy specyfik jest znany od kilkudziesięciu lat, był wykorzystywany w walce z grypą, a teraz tę substancję czynną wykorzystuje się w neurologii. https://www.nature.com/articles/s41594-020-00536-8
  • 19 listopada 2020, 18:53
   Jestem za zgłoszeniem sprawy do prokuratury.
  • 19 listopada 2020, 21:27
   TWitam, wiadomość o działaniu AMANTADYNY w Covid19 jest blokowana. Muszą być naciski. Komu nie jest na rękę aby opanować epidemie?... Odpowiedz jest prosta. Producentom szczepionek. Dlaczego pytam nie ma tego leku na rynku?. Dlaczego nie wdraża się leczenia w szpitalach.? Dlaczego ludzie umierają? Lekarze nawet jak by chcieli leczyć Amantadyną w szpitalach , to nie mogą. Ponieważ nie ma wytycznych do leczenia nią. Ale na Boga.. ten lek jest znany od dawna i jest stosowany w zakażeniach wirusowych . Nie ma czasu na czekanie , ludzie umierają. Wiec co przeszkadza go wprowadzić? Na co czekajà.?Badania jakie badania, lek dziala, badania owszem ale rownolegle.
 19. 18 listopada 2020, 17:50
  https://www.aotm.gov.pl/aktualnosci/najnowsze/polskie-zalecenia-diagnostyczno-terapeutyczne-covid-19-przeglad-doniesien-naukowych-dla-interferonu-beta-oraz-amantadyny/
 20. 18 listopada 2020, 13:38
  Moim zdaniem wszyscy Adresaci wezwania nie mogą pomijać, że ze strony Pana Doktora Bodnara pada uczciwa propozycja. Przy tym nie można nie zauważać, że w jego metodzie leczenie jest potencjał( albo przynajmniej cień nadziei na taki potencjał).Obiektywnie więc nie ma podstaw aby propozycję traktować lekceważąco. Pan Doktor to nie szarlatan ( postanowienie Rzecznika Odpowiedzialności) a lekarz uczciwie poszukujący rozwiązania problemów jakie napotyka. W obecnej sytuacji pora na aktywne włączenie się Adresatów w poszukiwania, chyba ,że ważniejsze jest uczestnictwo w ogólnym "Chocholim Tańcu" ze względu na wytyczne, procedury, ścieżki. No to:- będziemy mieli sprawdzian! Panie Doktorze-szacunek, podziwiam i trzymamy kciuki za uczciwych, niezależnych obserwatorów.
 21. 18 listopada 2020, 10:57
  Panie doktorze, dziekujemy! Jest Pan niesamowity! Bardzo mocno trzymamy kciuki i doceniamy co Pan dla ludzi robi. Do Uwaga TVN napisane. Pozdrawiamy
 22. 18 listopada 2020, 10:30
  Panie Doktorze, śledzę informacje publikowane przez Pana od wielu dni i dochodzę do wniosku, że najwyższy czas, aby to Pańskie wezwanie, a raczej "głos wołającego na puszczy", trafiło do Prokuratora Generalnego wraz z doniesieniem o możliwości popełnienia przestępstwa (bezczynność organów i pewne, negatywne tego skutki) przez adresatów Pana wystąpień. Nie wiem na ile to będzie skuteczne, ale apeluję tą drogą do prawników, którym leży na sercu w pierwszym rzędzie dobro bliźniego, aby Panu w Pańskiej "walce z wiatrakami" pomogli. Życzę Panu dużo zdrowia i wytrwałości. Niech Pana Bóg prowadzi !
  • 18 listopada 2020, 18:56
   Popieram.
 23. 18 listopada 2020, 9:59
  Panie doktorze jest Pan promykiem swiatla w tej calej zaklamanej propagandzie, zycze Panu duzo zdrowia i pomyslnosci, dobry czlowieku ! Rozsylam ta informacje dalej w swiat!
 24. 18 listopada 2020, 0:21
  To tylu instytucji została wysłana informacja i nic ? Zmowa milczenia ? Dlaczego im na tym nie zależy ? Wcześniej czy później to wyjdzie, to co wtedy powiedzą ?
  • 18 listopada 2020, 13:41
   Myślę, że nic na razie się nie wskóra, jest zbyt dużo ludzi na świecie więc jakaś część populacji musi umrzeć tj. osoby starsze, chore i niepotrzebne. ZUS zaciera ręce bo emerytur nie trzeba będzie płacić więc postawią sobie większe gmachy a prezesi dostaną większe premie. Panie doktorze powiem krótko, jest Pan WIELKI !!! Dziękujemy !!!
 25. 18 listopada 2020, 0:18
  Trzeba więcej szumu to wtedy może nie będzie można tego zignorować.
 26. 17 listopada 2020, 22:17
  100 Prozent racji
 27. 17 listopada 2020, 21:19
  witam.jeśli to prawda,że rząd wycofał już ten lek z aptek to jest to chore ! w pełni popieram Doktora i będę udostępniał wszystko co opublikuje.mam nadzieję ,że w przypadku (nie daj Boże)mojego zachorowania lub bliskiej mi osoby zdążę się z Panem skontaktować i zdobyć ten lek.sprawę trzeba nagłaśniać,żeby pseudorząd wkońcu się ugiął i przyznał rację p.Bodnarowi.im chyba chodzi o to ,że to nie "specjaliści"rządowi wpadli na wykorzystywanie amantadyny tylko nieznany lekarz z podkarpacia.szczerze pozdrawiam !
 28. 17 listopada 2020, 19:56
  Na zdrowy rozum (a nie chory od procedòr) to nie trzeba żadnych badań, żeby leczyć amantadyną na wielką skalę natychmiast, aby ratować setki ludzi dziennie. Pan Panie doktorze udowadnia to cały czas. Proponując te badania robi Pan wszystko co jest możliwe żeby przebić się przez mur "proceduralno- korupcyjny". Ci "proceduralni"niech niech nie zapominają, że( jak śpiewał Czesław Niemen) ludzi dobrej woli jest więcej i że jak z wybuchem atomowym masa krytyczna może być wnet przekroczona.
 29. 17 listopada 2020, 19:53
  Wielkie uznanie dla Pana pracy w tych ciężkich chwilach. Pozdrawiam i proszę się nie Poddawać!
 30. 17 listopada 2020, 18:48
  Trzymam kciuki z całego serca, ogromny szacunek. Wklejam Pana odezwę gdzie tylko się da. Brak zainteresowania rządu Pana doświadczeniami z leczeniem Amantandyna jest kuriozalny i dający wiele do myślenia...
 31. 17 listopada 2020, 18:47
  Trzymam mocno kciuki! Niech ten medialny festiwal obojętności wreszcie się skończy! Czas wziąć się do roboty panowie celebryci kowidowi z telewizji! Eksperci od maseczek jako głównego pola walki z wirusem. W innym razie będziecie mieli na sumieniu tysiące niepotrzebnych ofiar jeżeli się okaże po fakcie że amantadyna działa a wy specjalnie albo przez nieudolność ZWLEKALIŚCIE!!!
 32. 17 listopada 2020, 18:05
  Doktorze, zycze nam wszystkim, aby Panska determinacja przyniosła oczekiwane rezultaty. Przy okazji chce poinformowac, ze na stronie Uniwersytet Mikolaja Kopernika w Toruniu ( www.cm.umk.pl/aktualnosci-2/4893-ruszają-badania-kliniczne-nad-covid-19.html ) zamieszczono notatke o badaniach off label. Testuje sie dwa leki kardiologiczne oddzialujące, podobnie jak amantadyna, na kanały jonowe. Nie rozumiem skąd sie bierze wrogość wobec leku stosowanego przez Pana, ktory jest lekiem przeciwgrypowym, a nie nasercowym?
  • 15 grudnia 2020, 23:35
   Skąd wrogość?... :) Bo Pan B. IM ZAGRAŻA!!!! A jak ktoś komuś zagraża to się go likwiduje. Także już Pani powinna wszystko rozumieć...co do p(l)andemii, parcia na szczepienia, wyzywania wykształconych, myślących ludzi od szarlatanów, zabraniania im pod pretekstem niepoważnych artykułów prawnych, "etycznych", itd, itp. ZWYCIĘŻYMY. A DO PANA PANIE WLODZIMIERZU-PAN WSZYSTKO !!!!!!!!(I WSZYSTKICH) NAGRYWA!!!!!! ZEBY MÓGŁ SIĘ PAN POTEM BRONIĆ I ZEBY PANU KRZYWDY NIE ZROBU I ŻEBY NIE BYŁO POTEM ŻE "nie, my nic takiego nie mówiliśmy, nic takiego nie wydarzyło się"-WIEM CO MÓWIĘ-,Panie Włodku, DYKTAFON/TELEFON W DŁOŃ-JESZCZE SIĘ PANU PRZYDA. WIEM CO MÓWIĘ. LUDZIE BĘDĄ CHCIELI PANU TZW ŚWINIĘ PODŁOŻYĆ.
 33. 17 listopada 2020, 17:42
  W czasie wojny broń palną robiło się z każdych nadających się materiałów. Jeśli działała i zabijała było dobrze, nikt o żadne atesty się nie pytał. Jesteśmy na wojnie. Sars cov 2 to wróg, którego trzeba unicestwiać każdym dostępnym środkiem. Jeśli mamy przeciw niemu broń, która działa to natychmiast należy ją wyprodukować lub zdobyć, tym bardziej, że jest sprawdzona i przebadana na wszelkie sposoby. TO TAKIE OCZYWISTE. Ale nie dla wszystkich jak się okazuje. Są siły, grupy, "społeczności" którym jak widać nie zależy by Polskiemu Narodowi dać broń przeciw śmiertelnemu wrogowi. Pod płaszczykiem legalnych badań, zgodnych z zasadami etyki lekarskiej procedur, banda utajonych psychopatycznych podstępnych morderców prowadzi opieszałą politykę grając na zwłokę, zacierając ręce, że Polaków będzie mniej i w przyszłości będzie ich łatwiej zaszczepić jak bydło, a tym samym podporządkować. Walczymy z dwoma więc wrogami chorobą covid i jego poplecznikami stwarzającymi warunki by zbierał śmiertelne żniwo. Jak pokazuje historia wrogowie i najeźdźcy nie zawsze są po wojnie karani niestety, ale tu gra idzie o nasze Polaków życie i utajeni wrogowie nie wiedzą, że Polacy nie tylko potrafią konstruować przysłowiowe karabiny i pistolety z rur kanalizacyjnych czy butelki z benzyną, ale potrafią gdy trzeba zjednoczyć się i winnych ukarać. Niech ci, którzy teraz ignorują zagrożenie trwoniąc nasze pieniądze i środki na niepotrzebne i mało sprawdzone metody walki z wirusem o tym pamiętają, bo brak zainteresowania amantadyną i natychmiastowym przetestowaniem jej i wprowadzeniem do walki jest traktowany jako zamach na nasze życie i zdrowie.
  • 17 listopada 2020, 19:26
   Zgadzam się z całością w 100 procentach.
  • 17 listopada 2020, 22:16
   100 Prozent racji
 34. 17 listopada 2020, 17:17
  Panie Doktorze, trzymam kciuki i dziękuję za odwagę w działaniu.
 35. 17 listopada 2020, 17:10
  Piszmy do TVN UWAGA, niech ciągną temat dalej i Grzesiowskiego niech dalej cisną! Trzeba działać, sprawę nagłaśniać, pisać do dyrekcji szpitali "covidowych", są przecież zainteresowani stanem pacjentów i swojego własnego personelu!
 36. 17 listopada 2020, 17:04
  Dziękujemy p. doktorze!. To się w głowie nie mieści. Dla mnie symboliczne już są ostatnie słowa w reportażu TVN gdzie kompletnie bez podania przyczyny decydenci odrzucają możliwość prowadzenia badań. Dziękujemy panu za determinację i danie nam nadziei!