Zadzwoń do nas: 16 677 00 79, 16 671 87 77

ul. św Jana 32, Przemyśl Mapa

Lut 15

WOLĘ być DORADCĄ, bo nie muszę zamieniać PRAWDY na lojalność

WOLĘ być DORADCĄ, bo nie muszę zamieniać PRAWDY na lojalność – powiedział w wywiadzie dla Super Expresu prof. Włodzimierz Gut

Chciałbym nawiązać do obecnej sytuacji epidemiologicznej oraz organizacji służby zdrowia w Polsce. Według statystyk, zaszczepionych zostało ponad 90% lekarzy, którzy wyrazili chęć zaszczepienia się szczepionkami przeciw wirusowi SARS-CoV-2. Można już uznać, że są zabezpieczeni przed infekcją, gdyż wymagany okres narastania odporności już minął. Nie powinno być przeszkód przed otwarciem lekarzy na pacjentów. Tak jednak się nie stało.

Należy położyć kres tej bezsensownej sytuacji związanej ze sztucznie podtrzymywanej pandemii, która prowadzi w dalszym ciągu do tak licznych zgonów i cierpień ludzkich. Dlaczego nadal są organizowane działania, które bezpośrednio szkodzą całemu społeczeństwu? Ogłasza się pandemię, której się niestety nie leczy – zamykając na pierwszym etapie choroby wszystkie przychodnie, ograniczając pacjentowi prawidłowe leczenie.

Właśnie leczenie choroby COVID-19 na pierwszym etapie jest najbardziej efektywne, można ją bardzo szybko wyhamować. Nie doprowadza się do powikłań i ciężkiego stanu pacjenta. A najnowszą rekomendacją z 2 lutego 2021 r. tzw. ekspertów przy premierze RP jest nadal leczenie w domu, bez badania, bez podawania żadnych leków. Leki są nierekomendowane na tym etapie! Dodatkowo pacjenci na kwarantannie są nadal zastraszani przez służby nadzorujące, czyli sanepid i policję. Przekazują błędne informacje, że nie mogą opuszczać miejsca zamieszkania pod żadnym pozorem, bo grozi im kara finansowa. Służby w założeniu powinny dbać o poczucie bezpieczeństwa swoich obywateli – ich obowiązkiem jest poinformowanie, że pacjent w wyjątkowej sytuacji może opuścić miejsce zamieszkania, jeśli czuje, że jego zdrowie czy życie jest zagrożone. Ma prawo jechać do lekarza, na diagnostykę, czy do szpitala. Brak takiego komunikatu jest działaniem na szkodę obywateli.

Niestety pacjent chory na chorobę COVID-19 bardzo często jest pozostawiony sam sobie, bez jakiejkolwiek pomocy lekarskiej licząc na ewentualną teleporadę. Która często nic nie wnosi, gdyż pacjenta nie da się zbadać przez słuchawkę telefonu. Pacjent czeka w wielkim niepokoju, chory, do czasu jak jego stan zacznie się pogarszać. Jeśli stan jego zdrowia już zaczyna być bardzo ciężki, wtedy zabiera go karetka do szpitala z licznymi powikłaniami, które często prowadzą do jego inwalidztwa lub śmierci.

Apeluję jeszcze raz do lekarzy, otwórzcie się, zacznijcie leczyć chorobę (którą doskonale leczy się amantadyną w kompozycji z innymi lekami w razie powikłań). Postawcie się w sytuacji Waszych pacjentów. Gdzie mają pójść? Do kogo? A gdybyście to Wy byli pacjentami? Wasi bliscy byli chorzy i nikt by Was nie chciał leczyć i przyjmować? Czy to jest etyczne? Czy jakakolwiek Izba Lekarska uważa, że to ja, badając pacjentów osobiście, postępuję niezgodnie z prawem? Na przykład Pełnomocnik Delegatury OIL w Przemyślu nadaje tok postępowania przeciwko mojej osobie i chce mnie pociągnąć do odpowiedzialności, że postępuje nieetycznie? Bo leczę skutecznie pacjentów poza wskazaniami niezgodnie ze schematami? Chciałbym zapytać, czy aby na pewno Izba Lekarska stoi obecnie na straży etyki lekarskiej? Etyczne jest badać na telefon? Etyczne jest oczekiwanie na pogorszenie stanu zdrowia pacjenta? Być zamkniętym na pacjentów mimo bycia zaszczepionym? Czy wielu z Was woli nie widzieć, co przeżywają pacjenci? Myślałem, że to Izba Lekarska stoi w obronie lekarzy … ale chyba się myliłem?

Uważam, że decyzja Ministerstwa Zdrowia o przyjmowaniu lekarzy spoza UE bez konieczności nostryfikacji jest idealnie trafiona politycznie. Mimo Waszej negatywnej opinii, którą można uchylić i przyjąć takich lekarzy do pracy. Pokazuje jakie miejsce ma Izba Lekarska, jak z Wami liczy się Ministerstwo Zdrowia i eksperci doradzający, w których słowa wielu tak wierzy i traktuje jako wyrocznie. Nie macie nic do powiedzenia i długo nie będziecie mieli. Apeluję do lekarzy, otwórzcie przychodnie w formie protestu, ZACZNIJCIE LECZYĆ!

Budowanie szpitali narodowych, to szczyt zarządzania Ministerstwa Zdrowia. Szpitale świecą pustkami zaś oddziały COVIDowe są zamykane, bo nie ma w nich pacjentów. I to nie wynika wcale z braku chorych, bo ilość zgonów znacząco się nie zmieniła w stosunku do ostatnich miesięcy. Nadal jest bardzo wysoka. Większość obecnie nawet nie robi testów, bo zostaną zamknięci na kwarantannie. Wolą się leczyć samemu, nie mają zaufania do leczenia szpitalnego. Chorzy doskonale wiedzą, że w szpitalu brak jest leczenia przyczynowego. Do tej pory nie stosuje się choćby jednego skutecznego leku przyczynowego na wirusa. Szpital nie gwarantuje pacjentom wyleczenia, dlatego będą się sami dalej leczyć w domach a do szpitala trafiać w stanie bardzo ciężkim. Bo finalnie i tak chyba bez różnicy gdzie umierają?

To jest polityka i sukces leczenia wypracowana po roku pandemii COVID-19! Doprowadziła do całkowitego załamania we wszystkich działach leczniczych, kardiologii, onkologii i wielu innych. Wystąpił kompletny chaos w służbie zdrowia. Zaprojektowane przez ludzi zupełnie nieprzygotowanych do zarządzania kryzysowego i opierających się na tzw. pseudo doradcach. Którzy występując w telewizji, często się kompromitują swoją niewiedzą lub poświadczają nieprawdę.

Zakazuje się sprzedaży jedynego leku – chlorowodorku amantadyny, który jest bezpośrednio skuteczny w leczeniu choroby COVID-19. A nawet w niektórych krajach Unii Europejskiej jest bez recepty! Prywatne hurtownie nie mogą zamówić większej ilości leku, ponieważ Ministerstwo nie daje na to zgody, z góry określa limit zamówionego leku.

W mediach straszy się toksycznością amantadyny. A jeszcze w 2009 roku, podczas poprzedniej pandemii był zalecany nawet u dzieci czy kobiet w ciąży przez profesora Horbana! (Pismo z dnia 17 oraz 20.11.2009). Ten sam doradca, co teraz straszy ludzi toksycznością. To jest kompromitacja Ministerstwa Zdrowia i okłamywanie ludzi. Ludzi, którzy nie powinni umrzeć. Proszę o zajęcie stanowiska w tej sprawie profesora Andrzeja Horbana i szanownej Rady Medycznej przy Premierze RP.

Cytuje się także profesora Simona, który bezpodstawnie twierdzi, że amantadyna powoduje mutacje wirusa. A obecnie wzywa nawet do niewykonywania badań klinicznych? (bo jeszcze coś wykażą?). To jest postawa naukowca? Najbardziej cytowanego w Polsce? I tak bezrefleksyjnie powtarzanych przez wszelkie media, gdzie nawet laik jest w stanie wskazać brak logiki w wypowiedziach. A z pewnością dziennikarze. Dlaczego nie zadają prostych pytań?

Czas najwyższy podjąć radykalne decyzje, aby ukrócić bezprawie raz na zawsze. Odsunąć od stanowisk ludzi skorumpowanych, z konfliktem interesów i zależnych od korporacji. Apeluję w szczególności do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, przywołuje powiedzenie: “będę się wsłuchiwał w głos ludzi”. Panie Prezydencie, wiele osób prosi o pomoc.

Panie Premierze Jarosławie Kaczyński, tak wielu zaufało i dalej żyje w przekonaniu, że to na Panu ciąży obowiązek wyprowadzenia kraju z bezsensownego kryzysu. Zwracam się także do wszystkich przedstawicieli Kościoła o pomoc i nadzieję na poszanowanie godności ludzkiej ich prawa do leczenia, wyznania religijnego, wolnego słowa i miłości bliźniego.

Włodzimierz Bodnar
pediatra, specjalista chorób płuc w Przychodni Optima

Komentarze (95)

Dodaj komentarz
 1. 24 lutego 2021, 17:30
  Grzegorz Płaczek w wRealu24 https://youtu.be/70vHy1iDDkY m.in.: realne liczby testów a przygotowywanie społeczeństwa na "trzecią falę", przykład wpisania Covid-19 jako przyczyny śmierci, wysokość dofinansowania dużych firm (błąd w wypowiedzi o kwocie dla Biedronki: powinno być 887 tysięcy zł), kredytowanie ponadnarodowych gigantów na setki milionów euro, brak oświadczenia Horbana o konflikcie interesów, i sporo więcej. Odpowiedz
 2. 23 lutego 2021, 10:02
  Jestem pacjentką dr Bodnara. W 7 dobie od pierwszych symptomów choroby zgłosiłam się do niego wieczorem na wizytę. Wydawało mi się wówczas, że czuję się lepiej bo minął najbardziej dokuczliwy ból głowy. Tymczasem okazało się, że mam już prawostronne zapalenie płuc. Doktor od razu zaaplikował mi podwójną dawkę amantadyny oraz zastrzyk z dwóch antybiotyków (zinat i gentamecyna). Nazajutrz nie miałam już gorączki, a w 3 dobie przyjmowania amantadyny czułam całkowitą poprawę. Nie odzyskałam jedynie w pełni sił co było związane z zapaleniem płuc, ale z każdym dniem było lepiej. Po 6 dniach od pierwszego podania amantadyny na kontroli u dr Bodnara moje płuca były czyste. Amantadynę zgodnie z zaleceniem doktora brałam jeszcze przez 2 dni. Dodam, że miałam wcześniej (na wszelki wypadek) amantadynę w domu, ale podchodziłam do niej sceptycznie, tak jak do antybiotyku. Myślałam, że przejdę chorobę lekko, tak jak większość osób i że jest to niepotrzebne. Błąd, który kosztował mnie wiele. Miałam szczęście bo mieszkam w Przemyślu i trafiłam do lekarza , który nie boi się badać pacjentów "covidowych", który skutecznie leczy tę chorobę amantadyną i leczy jej powikłania. Jestem przekonana, że gdybym brała amantadynę od początku choroby nie doszłoby do zapalenia płuc i nie były by potrzebne antybiotyki. Mam nadzieję, że zamieszczając ten komentarz komuś pomogę i przekonam do terapii amantadyną. Jeszcze raz wyrażam moje podziękowania za opiekę. Odpowiedz
  • 23 lutego 2021, 17:20
   Dziękuję Pani za ten wpis. Naprawdę jest bardzo cenny - wszyscy uczymy się reagowania na nowe wyzwanie. Odpowiedz
 3. 20 lutego 2021, 12:25
  Czy tylko ja mam problem i nie mogę dodać komentarza w zakładce " Leczenie covid"? "Przycisk" komentuj u mnie nie działa i nie ma w ogóle opcji "odpowiedz". Czy to mój komputer czy Państwo też tak macie? Odpowiedz
  • 20 lutego 2021, 13:01
   też to mam Odpowiedz
  • 20 lutego 2021, 13:22
   To samo. Forum zostało tam wyłączone chyba. Odpowiedz
  • 20 lutego 2021, 16:26
   Działa. SPrawdziłem przed chwilą. Odpowiedz
  • 21 lutego 2021, 22:30
   Dobry wieczór, proszę spróbować wyczyścić całkowicie historię przeglądania, a następnie nie potwierdzać okienka "Zapamiętaj moje dane w tej przeglądarce podczas pisania kolejnych komentarzy". Pozdrawiam. Odpowiedz
 4. 20 lutego 2021, 4:45
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7443215/ Anthony Cheudjeu (2020) Correlation of D-xylose with severity and morbidity-related factors of COVID-19 and possible therapeutic use of D-xylose and antibiotics for COVID-19. Bardzo ciekawe, w tym również uwagi dotyczące stosowania niesteroidowych środków przeciwzapalnych. Odpowiedz
 5. 19 lutego 2021, 21:08
  Rząd ogłasza oglądając się na Słowację, trzecią już falę i przykręcenie śruby. Rzeczywistość jest taka, że znajdujemy się po prostu w centrum sezonu grypowego, kiedy to ludzie, nie suplementujący witaminę D3, A i innych mają ekstremalnie jej niski poziom. Ich brak to dwukrotnie większa wg badań podatność na zarażenie jak i ciężki przebieg. Czemu profesory, ałtorytety dziwnie milczą na ten temat? Każdy w zimie powinien przyjmować z 10.000 jednostek D3 i ze dwa razy tyle A! Teraz ludzie będą padać jak muchy, a wystarczyło tylko poczytać: Badanie: Wśród osób z niedoborem "witaminy słońca", 72 proc. uzyskało dodatni wynik testu na obecność przeciwciał koronawirusa, co świadczy o przebytej wcześniej infekcji. Wśród osób, którym witaminy D nie brakowało, wynik taki potwierdzono u 51 proc. Badanie: Pacjenci z Covid19 otrzymywali terapię standardową (hydroksychlorochinę i azytromycynę), przy czym jedna grupa dodatkowo przyjmowała aktywny metabolit witaminy D. Aż połowa osób w grupie nieprzyjmujących witaminy D wymagała hospitalizacji na oddziale intensywnej terapii (OIT), w tym 2 osoby zmarły. Natomiast wśród 50 osób przyjmujących tę witaminę tylko 1 pacjent wymagał przyjęcia na OIT – nikt w tej grupie nie zmarł. Inne badanie przeprowadzili uczeni z Boston University School of Medicine. Naukowcy zmierzyli poziom witaminy D we krwi 235 pacjentów hospitalizowanych z powodu infekcji koronawirusem. Okazało się, że chorzy, którzy mieli co najmniej 30 ng/mL 25-hydroksywitaminy D znacznie rzadziej doświadczali ciężkiego przebiegu choroby, w tym utraty przytomności i niedotlenienia. Rzadziej też umierali. Kolejne badanie: W grupie pacjentów z deficytem witaminy D śmiertelność wyniosła 21%, a w grupie ze stężeniem prawidłowym 3,1%. W kolejnym badaniu deficyt witaminy D u pacjentów zakażonych koronawirusem miał związek z hospitalizacją i ciężkością choroby. Inni badacze stwierdzili, że u osób starszych z COVID-19, przebywających w domach opieki społecznej podanie witaminy D w jednorazowej wysokiej dawce (tzw. dawka uderzeniowa) wiązało się z mniejszą ciężkością choroby i większym współczynnikiem przeżycia. Pamiętajmy: Stężenie 25(OH)D we krwi ma tendencję do spadku wraz z wiekiem. Po 65 r.ż. następuje czterokrotny spadek syntezy witaminy D w skórze, w porównaniu do osób młodych, a ponadto dochodzą inne czynniki pogarszające status tej witaminy w organizmie, w tym zaburzenia funkcjonowania narządów, przyjmowanie niektórych leków, czy zmiana stylu życia. Utrzymanie prawidłowego stężenia witaminy D jest zatem szczególnie ważne u ludzi starszych i otyłych, u których przebieg kliniczny COVID-19 jest na ogół cięższy, a śmiertelność największa. Odpowiedz
  • 21 lutego 2021, 0:26
   Bardzo dobry komentarz i dodam za doktorem Hubertem Czerniakiem: witaminy A, D, E, K i C, jod, selen, cynk. Sporo wartościowych informacji o koronawirusie na swoich kanałach youtube podają doktorzy: Marek Skoczylas i Jerzy Błecha (Centrum Ojca Grzegorza). Odpowiedz
 6. 19 lutego 2021, 18:38
  Pisma do walki z sanepidem i policją. zrzutka.pl/muv7m8 crisis-consulting.pl/pdf/zrzutka_002/brak_zgody_na_test_covid.pdf crisis-consulting.pl/odpowiedzialnosc-majatkowa-policjantow/ Odpowiedz
 7. 19 lutego 2021, 18:31
  Witam Objawy wystąpiły w wtorek tj 16.02.2021 rok rano test wskazał COV19. Objawy gorączka do 39,5 st spadająca wciągu godziny do 37,5 ,suchy kaszel, bule mięśni . W środę przyjąłem pierwszą dawkę amantadyny wedle sugestii 1x4 razy na dobę .Dziś czyli 19.02 temperatura do 37,3 kaszel zdecydowanie mniejszy czuje się świetnie . Bardzo Panu dziękuję z okazaną pomoc Odpowiedz
 8. 19 lutego 2021, 17:46
  The Great Barrington Declaration - deklaracja podpisana przez wielu znamienitych lekarzy i naukowcow z calego swiata: https://gbdeclaration.org/great-barrington-declaration-polish/ Odpowiedz
 9. 19 lutego 2021, 16:59
  Do Pana JBar i innych adminów strony. Forum pod zakładką "Można wyleczyć..." nie działa. Nie można dodać ani komentarza ani odpowiedzieć na komentarz. Rozumiem, że ma to związek z aktywnością niejakiej p. Izabeli, ale niech inni nie cierpią za atak trolli. Odpowiedz
  • 19 lutego 2021, 22:58
   Nikt nie widział, że w pytaniu byla zawarta sugestia, że stosowanie Amantadyny "uszkadza" odporność. Dałem się sprowokować , zamiast zignorować prowokatorkę odpowiedziałem dosadnie i dalej brnąłem. Każdy inteligentny człowiek posługujący się wyszukiwarką i umiejący czytać ze zrozumieniem oraz zainteresowany tematem Amantadyny wie, że osoby biorące przewlekle Amantadynę ( SM, ch. Parkinsona, dyskinezy późne) które w trakcie jej przyjmowania miały styczności z virusem covid-19 , albo wcale nie chorowały, albo przeszły covid w postaci lekkiego przeziębienia.U wszystkich tych osób po wykonaniu testu na przeciwciała stwierdzono ich obecność w surowicy potwierdzającą przechorowanie covidu. Także sugerowanie, ze po leczeniu Amantadyną nie ma się odporności jest szkalowaniem skuteczności tego leku. Moi znajomi leczeni Amantadyną mieli po przechorowaniu wysokie miano przeciwciał. Głównym argumentem, że produkcja przeciwciał nie jest blokowana przez Amantadynę jest ten pierwszy przykład , o którym pisał pan prof. Rejdak z Lublina. Wkurzyła mnie bezczelna insynuacja sugerująca zagrożenie ze stony Amantadyny w uzyskiwaniu odporności. Ludzie chorzy zaglądający tutaj po przeczytaniu takiej sugestii mogą się bać leczenia tym jedynym dostępnym w Polsce i skutecznym lekiem. Nie odpowiadałem na falę hejtu , bo po szedłem spać. A dzisiaj rano musiałem się zająć chorymi na covid, mam teraz do ogarnięcia kilkadziesiąt osób z jednego zakładu pracy i ich rodziny. A uważnym czytelnikom tak jak pisał J.Bar wiadomo kim jestem. Odpowiedz
   • 20 lutego 2021, 6:43
    Proszę nie brać do siebie, faktycznie wyglądało to na prowokację (jak zresztą wiele w przestrzeni medialnej nt. amantadyny). Pani Izabela dała sobie dużo czasu na wylanie żółci. A co do przeciwciał - gdyby każdy z chorych leczonych amantadyną je oznaczał i dawał świadectwo prawdzie, moglibyśmy właśnie pokazać jak bardzo wysoki jest poziom. A jeśli ma Pan kontakt, może przekazać że jest oddolna prośba by jednak włączyć znów forum. Tyle dobrego, które się na nim działo i dzieje, nie jest w stanie zostać zniszczonym przez ferment. Zdrowia i dziękuję Panu za wszystkie informacje, którymi się Pan dzielił, przytaczał i szukał. Pomagając wielu osobom. Odpowiedz
   • 20 lutego 2021, 9:37
    Nie, w pytaniu nie było żadnej sugestii. To Pan widząc ciągle realne ataki na amantadynę jest wyczulony na te kwestie. A tam padło normalne pytanie, zresztą dość ciekawe z punktu widzenia laika. Długo miałem nadzieję, że ktoś się pod Pana podszył. Widzę, że jednak nie. Wiadomo, że nikt nie jest idealny i każdy może mieć słabszy moment. Ale widzę, że nawet po czasie nie widzi Pan swojego zachowania jako grubo poniżej poziomu przyzwoitości. A szkoda, bo ewidentnie wmówił Pan sobie jakiekolwiek sugestie w tamtym pytaniu. Dla mnie jako laika to było ciekawe pytanie. Dla innych najwyraźniej też (wystarczy). I jakoś nie zauważyłem, żeby na każde pytanie, które wymaga użycia wyszukiwarki, odpisywał Pan w ten sposób. Coś przeoczyłem? Odpowiedz
    • 20 lutego 2021, 9:38
     (wystarczy) = (wystarczy spojrzeć na inne odpowiedzi pod wątkiem)
    • 20 lutego 2021, 10:36
     Spójrz człowieku w lustro i sam odpowiedz sobie że kolejny już raz szukasz zwady. Widać że takie wpisy są dla ciebie zabawą, a dla nas chorych oczekujących tu na pomoc jedynym ratunkiem. Znajdź sobie inne portale i zaspokój swoje potrzeby....gdzie indziej!
    • 20 lutego 2021, 10:41
     Ps. Pomyliłam się - to nie zabawa z pana strony, to zwykła podłość, którą należy leczyć.
    • 20 lutego 2021, 10:48
     Do Seth - radzę się skupić na treści a nie formie. Chyba, że ma pan/pani takie zadanie - zniszczyć, skłócić kolejne forum.
    • 20 lutego 2021, 10:52
     Nie do Was pisałem, więc polecam nie pakować się między wódkę, a zakąskę.
    • 20 lutego 2021, 12:16
     Odpowiedź pana do nas świadczy jedynie o poziomie nie tyllko wykształcenia ale także choć odrobinie iinteligencji. Nie mając ani tego, ani tego nadrabia pan pychą i atakim na wszystkich i pewnie na wszystko...no cóż ten portal tego nie wyleczy! Należy poszukać gdzieś indziej.
    • 20 lutego 2021, 15:46
     Pytanie było z wyraźnie założoną tezą. Mówię to też jako laik.
    • 20 lutego 2021, 16:25
     @JBar daruj sobie te histeryczne prostackie odzywki. Jakbyś był inteligentniejszy(a), to byś zrozumiał(a), że Twoje zdanie na ten temat mnie nie interesuje. @Asdf mogę prosić o wklejenie tego zdania z założoną tezą? Tak bardzo mnie to dziwi, że aż zacząłem się zastanawiać, czy na pewno patrzyłem na prawidłowy wątek.
    • 20 lutego 2021, 16:52
     Do pana Seth, to pytanie o budowanie odpornosci bylo zupelnie nie zwiazane z leczeniem Covid i zalozeniami tej strony, bo majac w sobie wirusa czlowiek powinien dzialac jak najszybciej by go zgasic i nie dopuscic do rozprzestrzenia sie go w organizmie gdyz raz ze jest smiertelny, dwa wywoluje roznorodne dzialania niepozadane i robi z ludzi kaleki, dlatego to czy bede miala odpornosc czy nie po przeleczeniu amantadyna to sprawa drugorzedna i duzo mniej wazna od pozbycia sie wirusa z organizmu jak najszybciej. Ta pani zapytala, czy jezeli ktos cudem przezyje na paracetamolu to czy bedzie miala wieksza odpornosc niz po amantadynie, i tu widac niezrozumienie tematu nie chodzi o to by cudem przezyc, ale o to by wirus nie zniszczyl organizmu, co niestety dzieje sie w bardzo wielu przypadkach bez przeleczenia aman. , czesto te skutki sa widoczne dopiero po pewnym czasie. Takze proba przezycia Covidu bez aman. moze sie skonczyc sukcesem tylko polowicznym, wg mnie pan i wszyscy popierajacy ta pania nie rozumieja tego, ta strona i pomagajacy tu lekarze - wielka chwala im za to - ratuja zycie i zdrowie tu i teraz, a wszelkie inne watpliwosci dotyczce odpornosci sa tu zupelnie drugorzedne, coz zycie to nie gra komputerowa i nie mamy w nim kilka zyc, tylko jedno!
   • 20 lutego 2021, 17:23
    Do ILekarz z Lublina: Panie Doktorze serdeczne podziekowania za regularne sprawdzanie tej strony, odpowiadanie na pytania i pomaganie ludziom chorym na covida. Za to, ze jesli ktos szuka tutaj pomocy i zostawi swoje dane kontaktowe, to taka pomoc uzyska. Zrozumialym jest tez, ze pracujac w ciaglym napieciu i bedac siwadkiem nagonki, ktora niestety nadal ma miejsce reaguje sie na pewne pytania w sposob emocjonalny. Jak to sie mowi "kropla drazy skale". A tutaj te krople to po prostu ciurkiem leca. Odpowiedz
   • 20 lutego 2021, 18:31
    Panie doktorze, mysle ze mial pan prawo sie zdenerwowac, pan i inni lekarze tutaj pomagacie ludziom ratujac ich zycie zdrowie, lecz dla niektorych jest to niewystarczajace w mysl powiedzenia dac komus palec a chce cala reke, oczekuja od panstwa czegos co jest niewiadome takze dla Was, chca jeszcze wiekszego cudu niz ten, ktory sie tu dzieje w postaci tej pomocy jaka dajecie, ta Wasza pomoc jest wrecz bezcenna, od kiedy trafilam na ta strone i udalo mi sie zaopatrzyc w lek czuje sie duzo bardziej spokojna i bezpieczna, bardzo dziekuje za to! Odpowiedz
  • 19 lutego 2021, 23:46
   No właśnie też to zauważyłam. Czy to już tak będzie? Odpowiedz
   • 19 lutego 2021, 23:56
    Tzn z tym zawieszeniem komentarzy na zakładce "Można wyleczyć..." Odpowiedz
    • 20 lutego 2021, 6:35
     No właśnie nie wiem. Szczerze byłoby szkoda. Nie zaglądałam nawet na komentarze pod innymi zakładkami, jak tam właśnie (gdzie zresztą sama uzyskałam mnóstwo informacji i pomoc oraz praktyczne porady z wpisów dr Bodnara, innych lekarzy i osób).
 10. 19 lutego 2021, 13:27
  covid marucha.wordpress.com/2021/02/19/ulotka-dla-sedziow-w-sprawie-wstrzykiwania-ludziom-nieznanych-cieczy/ +++ stolikwolnosci.pl/ulotka-dla-sedziow/ Odpowiedz
 11. 19 lutego 2021, 12:05
  Szanowny Panie Doktorze Bodnar. Na stronie przychodni potrzebne są informacje o wiarygodnych aptekach poza granicami Polski ( Wielka Brytania, Niemcy) gdzie można dostać lek. Ja i jak pewnie wiele innych osób chciałoby go zakupić na zapas, ale nie chcę odbierać go chorym w kraju którzy go pilnie potrzebują. Ciężko jest znaleźć w ilości tych komentarzy potrzebne informacje Odpowiedz
  • 19 lutego 2021, 14:48
   Czego jeszcze Pan oczekuje?????Przychodnia ma inne zadania i na pewno nie może tego robić bo podpadłaby pod przepisy dot. reklamy. Hallo tu Ziemia!! Odpowiedz
   • 19 lutego 2021, 20:32
    Dziękuję za odpowiedź. Nie każdy prowadzi przychodnię i zna się na zasadach prawnych z tym związanych. Trochę mniej złośliwości a więcej zrozumienia. Pozdrawiam Odpowiedz
  • 20 lutego 2021, 17:25
   Niech Pan zostawi namiary. Moge pomoc w zorganizowaniu sprawy. Odpowiedz
   • 21 lutego 2021, 14:24
    Do Dagmary. Proszę o kontakt na mojego maila: zbyszek740@gmail.com Odpowiedz
 12. 19 lutego 2021, 11:38
  Panie Doktorze, dla mnie jest Pan bohaterem narodowym. I wiem, ze przyjdzie taki dzień, ze będzie nim Pan dla wszystkich. To jest niewiarygodna zbrodnia dokonywana na ludzkości, na Polakach, na naszych rodzinach, znajomych, sąsiadach. Ludzie umierają, nie dostając nawet szansy na terapie. A znam osobiście wiele osób, które w ciągu doby stanęły na nogi. To naprawdę działa. Tym większa wściekłość na tych, co odpowiadają za ta sytuacje. Ale mam nadzieje i mocno w to wierze, ze z autorytetow, staną się zbrodniarzami w oczach społeczeństwa. Proszę wybaczyć emocje, ale właśnie pożegnaliśmy przyjaciela, który był leczony (czyli nieleczony) zgodnie ze schematem MZ. Nie dostał szansy, nie było mi dane spróbować leczenia amantadyna. Skończyło się tragicznie. Odpowiedz
 13. 18 lutego 2021, 19:43
  Popieram ten apel, choć nie mam za grosz wiary w jego skuteczność. Bo to nie o to tu chodzi. Tu chodzi o uczynienie z ludzi niewolników i to pozaprawnymi narzędziami. Posłusznymi na każdy kaprys włodarzy. I całkiem dobrze im idzie. A taki Simon to ma być dla nich alibi. Jak już przyjdzie co do czego, to przecież nie pójdą pod gilotynę sami a rzucą jego. Odpowiedz
  • 22 lutego 2021, 10:13
   Oby zrobili to jak najszybciej, nie ważne kto, byle by tylko simon więcej się nie pokazywał i nie mącił. (Mała litera w nazwisku - zamierzona, bo to mały człowiek). Odpowiedz
 14. 18 lutego 2021, 16:22
  katolickie msze zdroworozsądkowy katolicki kapelan ksiądz Rafał Trytek Kraków małopolska sedevacante.eu/kontakt.php Warszawa msza.waw.pl/kontakt/ Wrocław oratoriumioannis.pl/ mail: xtrytek()sedevacante.pl Odpowiedz
 15. 18 lutego 2021, 16:15
  tłumacz Jarosław Ruszkiewicz jarosawruszkiewicz.niepodległy.pl/ Nawet Instytut Roberta Kocha i inne autorytety zdrowotne nie mogą przedstawić decydującego dowodu na to, że nawiedza nas nowy wirus o nazwie SARS-CoV-2. Już samo to sprawia, że ​​rozmowa o niebezpiecznych mutacjach wirusów staje się nieodpowiedzialnym podsycaniem strachu, a tak zwane testy SARS-CoV-2 PCR stają się zdecydowanie bezwartościowym przedsięwzięciem. niepodległy.pl/948/poszukiwania-fantomatycznego-koronaswirusa-/ Odpowiedz
 16. 18 lutego 2021, 16:13
  tłumacz alter cabrio ekspedyt.org/author/alter-cabrio/ “Piątka dla szczepień” czyli o co pytać 2 (…)żadna ze szczepionek nie została jeszcze poddana odpowiednim testom. W przypadku wielu z nich całkowicie pominięto wczesne etapy badań, a późne badania na ludziach albo nie zostały zrecenzowane ekspedyt.org/2021/02/17/piatka-dla-szczepien-czyli-o-co-pytac-2/ Jak głęboko sięga kłamstwo? „Wirusy są niestabilne, zwłaszcza wirusy RNA [np. SARS-Cov-2]. Są tak niestabilne, że nie ma czegoś takiego jak niezmutowany wirus RNA. Są jak płatki śniegu, nie ma dwóch identycznych” ekspedyt.org/2021/01/26/jak-gleboko-siega-klamstwo/ Odpowiedz
 17. 18 lutego 2021, 16:09
  lewicowy papież Franciszek przymusowo szczepi Stolica Apostolska papież Franciszek planuje wyciągać surowe konsekwencje wobec pracowników Watykanu, którzy nie zaszczepią się przeciwko COVID-19 bez konkretnego uzasadnienia zdrowotnego. Gubernator Państwa Watykańskiego podwładny papieża Franciszka ksiądz biskup kardynał Giuseppe Bertello wydał dekret w tej sprawie. Ogłoszony w czwartek dekret przewiduje, że osoby, które nie zgodzą się na przyjęcie preparatu przeciwko COVID-19 z powodów zdrowotnych, mogą otrzymać inne obowiązki zawodowe bez zmiany pensji. Wobec tych, którzy nie chcą się zaszczepić bez ważnej przyczyny, papież Franciszek grozi „konsekwencjami różnego stopnia aż do przerwania stosunku pracy” Napisał papież Franciszek i kardynał Giuseppe Bertello, że odmówienie przyjęcia szczepionki może stanowić zagrożenie dla innych i zwiększyć ryzyko dla zdrowia publicznego. Szczepienia w Watykanie są dobrowolne:D ale papież Franciszek wyrzuci z pracy matki i ojców za niezaszczepienie się Podstawą dekretu gubernatora Państwa Watykańskiego są przepisy sanitarne z 2011 roku o obowiązkach spoczywających na zatrudnionych. Ponadto papież Franciszek wprowadził kary w wysokości 25 euro 100zł za brak maseczki i 1500 euro 6000 zł za złamanie zasad kwarantanny. Nad przestrzeganiem tych wymogów czuwa żandarmeria watykańska. Odpowiedz
 18. 18 lutego 2021, 12:14
  Szczepionki narazie niczego nie załatwiają. Nauczyciele polecieli, poszczepili się i się zaczęło. Postuj w lekcjach, mini grypa, dreszcze, słabe samopoczucie, gorączka, dzień lub więcej stracone. Podobno mieli nawet jakieś dziwne oczy. Dali czadu. Jestem niewidoma, ale mój tzw. nos wyczół, co się święci. Odpowiedz
 19. 18 lutego 2021, 1:55
  Bardzo popieram dr Bodnara. Jeśli rządzący nic w tej sprawie amantadyny i beznadziejnych swoich doradców nie zrobią to przegrają wybory. Brawo Panie Doktorze!!! Odpowiedz
 20. 17 lutego 2021, 23:19
  OGROMNIE WAZNY LINK.BARDZO PROSZĘ O OBEJRZENIE I ARCHIWIZOWANIE FILMU. https://m.cda.pl/video/651247169 Odpowiedz
 21. 17 lutego 2021, 18:56
  Z dedykacją dla wszystkich odważnych lekarzy cytat z Herberta: Płynie się zawsze do źródeł pod prąd, z prądem płyną śmiecie. Zbigniew Herbert Odpowiedz
 22. 17 lutego 2021, 15:39
  Proponuję tutaj umieścić linka przez Przychodnię do wiarygodnej apteki za granicą z Amantadyną bez recepty. Odpowiedz
 23. 17 lutego 2021, 14:32
  Witam czy znany jest Państwu medyk, który leczy amantadyną w W-wie lub okolicach ? Odpowiedz
 24. 17 lutego 2021, 11:18
  "Bo finalnie i tak chyba bez różnicy gdzie umierają?". No nie, zdecydowanie się z tym nie zgodzę. Lepiej umrzeć w domu, wśród bliskich, aniżeli w zafoliowanej strefie, gdzie chodzą zafoliowane istoty traktujące pacjentów nie jak ludzi, ale jak zarazę. Odpowiedz
 25. 17 lutego 2021, 0:48
  Dziękujemy bardzo za ten wpis jest bardzo potrzebny ! Jakby Pan czytal w moich myślach mam te same wnioski i spostrzeżenia. Zresztą to już jest glos wiekoszosci Polaków - Stoimy za Panem Murem! Odpowiedz
 26. 16 lutego 2021, 21:07
  Bardzo Panu doktorze dziękuję za ten apel. Podpisuję się pod nim w 100%, niestety rządzący znaleźli się w dziwnej matni i w mojej ocenie nie wiedzą jak z niej wybrnąć z twarzą, a czas biegnie, Polacy chorują, "leczą" się w domu i niestety niektórzy ponoszą za to najwyższą cenę, cenę swojego życia. Pan myślę ze swojej strony zrobił wszystko co mógł, Izby Lekarskie jak widać nie spełniają roli strażników zdrowia narodu, bardziej przypominają nadzorców nad procedurami a to prosta droga do ......, widzieć paragrafy a nie widzieć człowieka, skąd my to znamy. Nadzieją jest badanie pod nadzorem Pana i prof. A. Barczyka ale jak wczoraj można było usłyszeć w programie Jana Pospieszalskiego rozpocznie się najwcześniej w połowie marca, zakończy się w maju, ile więc do tego czasu jeszcze Polaków umrze, a rząd opętany różnej maści doradcami podejmuje błędne działania. Co można jeszcze zrobić? Przecież szczepionki niczego nie załatwiają, tak jak Pan napisał, lekarze zaszczepieni, ale dalej boją się kaszlących i z temperaturą pacjentów? Pytanie w takim razie brzmi po co zostali lekarzami? Spędza mi to sen z powiek. Wytrwałości Panie doktorze. Odpowiedz
  • 19 lutego 2021, 11:49
   Myśle Panie Jakubie, ze rząd nie znalazł się w żadnej matni. Rząd doskonale wie co robi, a doradców dobrał sobie takich, żeby ślepo podpisywali się pod jego decyzjami, nie na odwrót. Tak to niestety wyglada. Wyglada to na celowe działanie, popierane przez pozbawione jakiejkolwiek etyki, już nie tylko lekarskiej, pseudo autorytety, z tylulami profesorskimi. DNO Odpowiedz
 27. 16 lutego 2021, 20:12
  Doprawdy znajdujemy się w orwellowskich czasach, gdzie możni tego świata mogą po prostu zmienić znaczenie słów i wyrażeń, aby dopasować je do swoich celów. Kit Knightly Tłumaczenie MrEnigmatis https://mrenigmatis.wordpress.com/2020/12/29/who-potajemnie-zmienilo-swoja-definicje-odpornosci-stadnej/ Odpowiedz
 28. 16 lutego 2021, 20:11
  Testy PCR na COVID19 są z naukowego o puntku widzenia bezcelowe https://mrenigmatis.wordpress.com/2020/08/27/testy-pcr-covid19-sa-naukowo-bezcelowe Odpowiedz
 29. 16 lutego 2021, 20:08
  Ciekawe ile jest zachorowań wśród osób, które się zaszczepiły. MZ powinno podawać takie dane codziennie. Odpowiedz
  • 16 lutego 2021, 21:57
   Tłumaczenie jest z Googla, więc trzeba wziąć na to poprawkę. https://medalerts.org/vaersdb/findfield.php?EVENTS=on&PAGENO=2&PERPAGE=10&ESORT=&REVERSESORT=&VAX=(COVID19)&DIED=Yes Odpowiedz
   • 17 lutego 2021, 20:37
    A tutaj są zgony po szczepionkowe w Ameryce : https://medalerts.org/vaersdb/findfield.php?TABLE=ON&GROUP1=AGE&EVENTS=ON&VAX=COVID19&DIED=Yes Odpowiedz
 30. 16 lutego 2021, 20:07
  cenzura imperium google youtube – Treści stwierdzające, że znaleziono skuteczne lekarstwo na COVID-19. https://marucha.wordpress.com/2021/02/16/oficjalna-lista-pogladow-zakazanych-firmy-youtube/ Odpowiedz
 31. 16 lutego 2021, 19:41
  Panie Doktorze, to jest tak jakby wzywał Pan mafię, aby zeszła z drogi przestępstwa.... (zbyt duże pieniądze), niestety to niewykonalne. Ale czyta się bardzo dobrze, wyraża Pan dokładnie to co myślimy. Odpowiedz
 32. 16 lutego 2021, 19:12
  Mam pytanie, czy testy na Covid-19 są wiarygodne? Drugie pytanie, jak można się zaszczepić, nie szczepiąc się pełną szczepionką, aby być zaszczepionym i otrzymać kod qr? Trzecie pytanie, czy jest jakaś terapia ziołowa na Covid, dla tych, którzy nie mogą brać amantadyny oraz sterydów? Pytanie ostatnie, czy te badania nad Amantadyną są aktualne? Słyszałam, że część lekarzy się jakoś tam szczepi (niech każdy myślący dorobi sobie resztę). Słyszałam, że jest jakieś zioło (brakuje nazwy(, które mogłoby powstrzymać koronawirusa, rośnie w zborzu. Słłyszałam, że badań nad naszym diamentem nie będzie, bo brakuje pieniędzy. Tylko nasz sprzeciw wobec głupiej światowej polityki i umiejętne życie w podziemiu mogą nas uratować. Pozdrawiam i dużo zdrowia...... Odpowiedz
 33. 16 lutego 2021, 15:04
  Dzień dobry, Zawsze gardziłam niemocą w służbie zdrowia. Pan dr z Przemyśla i kilku innych lekarzy próbuje ten stan zmienić, chociaż wątpię. Ludzie szczepią się, bo się boją, nie wierzą, że skazują się na niewolnictwo. Straszą w mediach, że jeśli się ktoś nie zaszczepi, to nie będzie mógł nigdzie iść lub wyjechać. To już jest jawna dyskryminacja. Chcą wyszczepić cały naród, bo twierdzą, że wirusa się nie leczy. Odpowiedz
  • 16 lutego 2021, 15:46
   dla przypomnienia rezolucja w sprawie dyskryminacji https://pace.coe.int/en/files/29004/html Odpowiedz
 34. 16 lutego 2021, 14:16
  Szanowni Państwo, oto kolejność najlepszych dziś leków na Covid, dostępnych pozaszpitalnie: fluwoksamina, iwermektyna, budezonid, amantadyna. Amantadyna na końcu, bo brak danych liczbowych. Budezonid ma pierwsze badania, a iwermektyna ma najliczniejsze badania i zostanie najszybciej dopuszczona. Odpowiedz
 35. 16 lutego 2021, 11:47
  Odnośnie tekstu dr.Bodnara powyżej. Czy nadanie toku postępowania Okręgowej Izby Lekarskiej (delegatury w Przemyslu) przeciwko dr.BODNAROWI to nowa sprawa???? Za skuteczne leczenie pacjentow???? Bezczelne typiory!!! Pełnomocnik OIL w Przemyślu -Marek Zasadny mógłby to wyjaśnić??? przemysl@hipoktates.org Odpowiedz
 36. 16 lutego 2021, 9:47
  W jakim kraju Unii mozna kupić amantadynę bez recepty? Odpowiedz
  • 16 lutego 2021, 10:30
   Jeszcze we Francji, sprzedają stare zapasy, bo termin przydatności może być kilka miesięcy. Odpowiedz
  • 16 lutego 2021, 16:29
   W Niemczech pod nazwa Amantadin-ratiopharm 100mg Filmtabletten. Na ogol nie maja na miejscu w aptece, nalezy zamowic na nastepny dzien. Opakowanie zawiera 100 tabletek. https://www.shop-apotheke.com/arzneimittel/1585882/amantadin-ratiopharm-100-mg.htm Odpowiedz
   • 16 lutego 2021, 16:35
    Sorry, w Niemczech jest potrzbna recepta Odpowiedz
  • 16 lutego 2021, 20:15
   W Hiszpanii Odpowiedz
   • 16 lutego 2021, 20:28
    Amantadine Level 100 mg cápsulas duras, po 20 tabletek w jednam opakowaniu, czyli na kuracje jednej osoby potrzebne sa 2 opakowania. Cena: 3,80€ z jedno opakowanie https://cima.aemps.es/cima/dochtml/p/44541/Prospecto_44541.html Odpowiedz
  • 18 lutego 2021, 12:21
   W Polsce na receptę, dziś kupiłem. Koszt zakupu recepta ok. 65 zł + Viregyt - K z importu w naszych polskich aptekach ok.80 zł Odpowiedz
 37. 16 lutego 2021, 5:56
  Na wiosnę 2020 Pan Premier Morawiecki zapowiedział szukanie skutecznego leku... Nasuwa się pytanie jak praktycznie nasi eksperci rządowi szukają leków na Covid? Odpowiedz
 38. 15 lutego 2021, 23:31
  Ponad 35 lat trwają badania nad szczepionką przeciw malarii... Żadnej szczepionki na HIV po 40 latach badań. Żadnej szczepionki na raka po 80 latach badań… I nagle pojawia się on: cow-id-19 - wirus od nietoperza z Wuhan :). I w ciągu niecałego roku powstaje to „coś” potocznie zwane "szczepionką", a czym nie jest. I wszyscy na świecie powinniśmy ją szybko sobie wstrzyknąć… Nooo, grubo, grubo. Gratuluję tym zbrodniarzom planu, skali i pomysłowości. Jednak psychologowie manipulacji przesadzili z teatrem - ja już rzygam tą drętwą propagandą, szczujnią i kłamstwem! Tu się już nic nie dodaje, wszystko jest już tak czytelne. Sięgnij do historii. Oni już ponad 100 lat ślinią się na samą myśl o pełnej kontroli świata i depopulacji kuli - nie potrzebują tylu niewolników. Wciąż te same kartele, te same rodziny, te same plany. Tylko ich bogactwo jeszcze większe niż wtedy. Scenariusz v5.20202025.NWO. by Komitet 300. Jedyne media które nie kłamią to woda, prąd i gaz. Odpowiedz
  • 16 lutego 2021, 17:49
   Jest jeden wyjątek, polska szczepionka na czerniaka. Odpowiedz
 39. 15 lutego 2021, 23:15
  Panowie widzę dobre chęci, ale na samym wstępie popełniacie błąd. Amantadyna leczy coś - co nazywacie "grypą", a to zapewne również tradycyjne koronawirusy. Coś o nazwie SARS CoV-2 NIE ISTNIEJE! Nikt na świecie tego nie wyizolował, ani nie sfotografował! Na moje pytanie o podanie: kto na świecie wyizolował tego wirusa - Niedzielski twierdzi, że zrobił to Krzysztof Pyrć z UJ. A Pyrć MILCZY na moje zapytanie w Trybie Prawa prasowego. Idąc śladem Torstena Engelbrechta, zadaję pytanie o wyizolowanie tego wirusa wszystkim, których polskojęzyczne ścieki medialne - nazwały odkrywcami. I NIKT do tej pory nie odpowiedział. Również Prezydent RP nie zna odpowiedzi na pytanie: kto odkrył SARS CoV-2? Zacznijmy więc od podstawowej diagnozy, że nie ma ŻADNEGO kowida. Ale w warunkach stresu i przy zatruciu antybiotykami - nawet banalne przeziębienie -kończy się dziś śmiercią. Odpowiedz
  • 16 lutego 2021, 8:23
   "Aktualnie w Polsce zostało stwierdzonych 8 przypadków brytyjskiej mutacji koronawirusa. - Dotyczą one osób, które nie wyjeżdżały z kraju ani nie miały kontaktu z osobami przyjeżdżającymi z zagranicy - poinformował (15.02) Krzysztof Saczka, Główny Inspektor Sanitarny." https://tinyurl.com/tgzptyoh Czym ich zdiagnozowano, że mają inną mutację? Skąd ją wzięły, z Internetu? Test PCR nie rozróżnia, na dodatek mamy testy różnych producentów. Czyżby ci pacjenci tak się wyróżniali, że ich próbki wzięto na warsztat na specjalne testy? Jak nie wytłumaczą jak to zrobili, należy przyjąć że to gruba ściema. Odpowiedz
  • 16 lutego 2021, 19:24
   Właśnie jak to jest z tym wyizoliwaniem wirusa.Ciekawostka: w rozmowie na okopress.pl można przeczytać w wywiadzie udzielonym przez Katarzynę Pancer kierowniczke Laboratorium BSL3 Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, które jako pierwsze dostało zgodę na wykonywanie testów PCR -na pytanie skąd było wiadomo,że w przypadku pierwszego wyniku pozytywnego, ze to Sars-Cov2? Laboratorium nie miało przecież możliwości sekwencjonowania wirusa ,bo to jeszcze nie wykryto- odpowiada: NA POCZATKU UZYWALISMY SYNTETYCZNE RNA OTRZYMANE Z BERLINA W RAMACH WSPOLPRACY Z EUROPEJSKIM CENTRUM D.S ZAPOBIEGANIA I KONTROLI CHOROB -tłumaczy Pancer. JAK TO??? NIE BYLO WYIZOLOWANEGO WIRUSA a oni już podeslali STNTETYCZNY MATERIAL??? bardzo ciekawe... Odpowiedz
   • 16 lutego 2021, 19:25
    https://oko.press/testy-pcr-to-sciema/ Link do rozmowy z K.Pancer Odpowiedz
  • 16 lutego 2021, 19:25
   Wyizolował, w chinach w styczniu 2020. Pozniej w po ostałych krajach. W Polsce w kwietniu https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C81885%2Cgdansk-pierwsza-sekwencja-genetyczna-koronawirusa-wyizolowanego-od-polskiego Odpowiedz
  • 16 lutego 2021, 19:50
   Do Artur Łoboda: wystarczy poszukać, cały czas naukowcy izoluja.wszedzie. Odpowiedz
   • 16 lutego 2021, 22:26
    To poczytaj ten artykuł Odpowiedz
    • 16 lutego 2021, 22:27
     https://mrenigmatis.wordpress.com/2020/08/27/testy-pcr-covid19-sa-naukowo-bezcelowe/
 40. 15 lutego 2021, 22:04
  MEDIA POLITYCY I LEKARZE CELEBRYCI ROZNĄSZĄ WIRUSA PANIKI youtube. com/watch?v=30ZAgKqE9hM --- A tu, tak dla przypomnienia kilku faktów z historii - odpowiedź kto tworzy ten globalny szwindel: youtube. com/watch?v=2WL2jS667fk Odpowiedz
 41. 15 lutego 2021, 21:37
  Jak wygląda sprawa badań w Katowicach, o których pisał Nasz Dziennik? Kiedy planowane jest ich rozpoczęcie? Odpowiedz
  • 20 lutego 2021, 16:06
   Jak pisze Dziennik Zachodni, szukanie pacjentów zacznie się"już w marcu", czyli ta sama śpiewka od listopada ubiegłego roku. Gra na zwłokę. Odpowiedz
 42. 15 lutego 2021, 21:11
  PS. A ilu procentowo lekarzy w ogóle się zaszczepiło, bo 90% tych co wyrazili zgodę to może być 50% ogółu lekarzy, a równie dobrze tylko 1% wszystkich lekarzy? To jest manipulacja słowna. Odpowiedz
  • 15 lutego 2021, 21:28
   bez znaczenia to wykazało ministerstwo Odpowiedz
  • 16 lutego 2021, 19:27
   To może liczbowo: Zaszczepiło się ponad 134,5 tys. lekarzy, blisko 22 tys. lekarzy dentystów i ponad 144,3 tys. pielęgniarek i pielęgniarzy, a także: 17,7 tys. położnych, 14 tys. farmaceutów, 8,4 tys. diagnostów laboratoryjnych i 55 felczerów Odpowiedz
   • 19 lutego 2021, 23:55
    A ilu jest lekarzy ogółem, w Polsce? Odpowiedz
 43. 15 lutego 2021, 21:05
  Magazyny Egis-Polska wypełnione są Viregytem po sam dach, mogą sprzedawać po 20 zł za opakowanie. Większość moich kolegów nie wierzy w działanie Amantadyny do tego stopnia, że umierają ich rodzice którzy są leczeni antybiotykami i heparyną drobnocząsteczkową. Mojej znajomej chorej na covid synowa nie chciała wypisać Viregytu. Miałem kilku pacjentów, którym rodzone dzieci- lekarze nie chcieli wypisać Viregytu i robiły z tego powodu awanturę. Musieli się zwracać do obcych ludzi o pomoc. Społeczność lekarska ma kompletnie wyprane mózgi, logiki w działaniu nie ma i nie ma się co doszukiwać. Tylko badanie kliniczne może zmienić postępowanie części lekarzy, bo nie wierzę żeby wszyscy lekarze przejrzeli na oczy. Cześć lek. rodzinnych może by i pisała recepty, ale boi się wyimaginowanych kar. Izby lekarskie w naszej gazecie ogólnopolskiej nawet słowem nie wspominają o Indiach i Słowacji gdzie leczą Iwermectyną, a co dopiero o Amantadynie. Wielu moich znajomych odwróciło się ode mnie plecami po tym jak próbowałem ich przekonać o skuteczności leku. Mam nadzieję, że badanie kliniczne Amantadyny nie zostanie zablokowane. W USA pozbawiali lekarzy prawa wykonywania zawodu za leczenie odpowienikiem Arechinu. Wniosek jest jeden, żeby nie wiem co się działo ludziom nie wolno się leczyć Amantadyną, Arechinem, Ivermektyną. Odpowiedz
  • 16 lutego 2021, 21:49
   To jest czas próby - oddziela się ziarno od plew. Niech się Pan nie poddaje i nie żałuje znajomości, które - jak widać - funta kłaków nie były warte. Najważniejsze to móc spokojnie patrzeć w lustro. Zdaje się, że mamy "teorie spiskowe", które urzeczywistniają się na naszych oczach. dzisiaj kolega zadzwonił z pytaniem jak zdobyć amantadynę, ponieważ ojciec jego kolegi jest w stanie krytycznym. Powiedziałam, że "pożyczę" swoją, jeśli lekarz w szpitalu pozwoli mu podać. Lekarz powiedział, że mają zakaz i rodzina na własną rękę też nie może tego zrobić. Chory jest już nieprzytomny i nadziei brak. Proszę się trzymać i nie dać złamać. Przyzwoitość - to towar deficytowy. Odpowiedz
   • 20 lutego 2021, 16:08
    Ale jeśli jest umierający, to ma łaskawe prawo -k. Helsińska mu pozwala. Odpowiedz

Dodaj komentarz