Zadzwoń do nas: 16 677 00 79, 16 671 87 77

ul. św Jana 32, Przemyśl Mapa

Lut 15

WOLĘ być DORADCĄ, bo nie muszę zamieniać PRAWDY na lojalność

WOLĘ być DORADCĄ, bo nie muszę zamieniać PRAWDY na lojalność – powiedział w wywiadzie dla Super Expresu prof. Włodzimierz Gut

Chciałbym nawiązać do obecnej sytuacji epidemiologicznej oraz organizacji służby zdrowia w Polsce. Według statystyk, zaszczepionych zostało ponad 90% lekarzy, którzy wyrazili chęć zaszczepienia się szczepionkami przeciw wirusowi SARS-CoV-2. Można już uznać, że są zabezpieczeni przed infekcją, gdyż wymagany okres narastania odporności już minął. Nie powinno być przeszkód przed otwarciem lekarzy na pacjentów. Tak jednak się nie stało.

Należy położyć kres tej bezsensownej sytuacji związanej ze sztucznie podtrzymywanej pandemii, która prowadzi w dalszym ciągu do tak licznych zgonów i cierpień ludzkich. Dlaczego nadal są organizowane działania, które bezpośrednio szkodzą całemu społeczeństwu? Ogłasza się pandemię, której się niestety nie leczy – zamykając na pierwszym etapie choroby wszystkie przychodnie, ograniczając pacjentowi prawidłowe leczenie.

Właśnie leczenie choroby COVID-19 na pierwszym etapie jest najbardziej efektywne, można ją bardzo szybko wyhamować. Nie doprowadza się do powikłań i ciężkiego stanu pacjenta. A najnowszą rekomendacją z 2 lutego 2021 r. tzw. ekspertów przy premierze RP jest nadal leczenie w domu, bez badania, bez podawania żadnych leków. Leki są nierekomendowane na tym etapie! Dodatkowo pacjenci na kwarantannie są nadal zastraszani przez służby nadzorujące, czyli sanepid i policję. Przekazują błędne informacje, że nie mogą opuszczać miejsca zamieszkania pod żadnym pozorem, bo grozi im kara finansowa. Służby w założeniu powinny dbać o poczucie bezpieczeństwa swoich obywateli – ich obowiązkiem jest poinformowanie, że pacjent w wyjątkowej sytuacji może opuścić miejsce zamieszkania, jeśli czuje, że jego zdrowie czy życie jest zagrożone. Ma prawo jechać do lekarza, na diagnostykę, czy do szpitala. Brak takiego komunikatu jest działaniem na szkodę obywateli.

Niestety pacjent chory na chorobę COVID-19 bardzo często jest pozostawiony sam sobie, bez jakiejkolwiek pomocy lekarskiej licząc na ewentualną teleporadę. Która często nic nie wnosi, gdyż pacjenta nie da się zbadać przez słuchawkę telefonu. Pacjent czeka w wielkim niepokoju, chory, do czasu jak jego stan zacznie się pogarszać. Jeśli stan jego zdrowia już zaczyna być bardzo ciężki, wtedy zabiera go karetka do szpitala z licznymi powikłaniami, które często prowadzą do jego inwalidztwa lub śmierci.

Apeluję jeszcze raz do lekarzy, otwórzcie się, zacznijcie leczyć chorobę (którą doskonale leczy się amantadyną w kompozycji z innymi lekami w razie powikłań). Postawcie się w sytuacji Waszych pacjentów. Gdzie mają pójść? Do kogo? A gdybyście to Wy byli pacjentami? Wasi bliscy byli chorzy i nikt by Was nie chciał leczyć i przyjmować? Czy to jest etyczne? Czy jakakolwiek Izba Lekarska uważa, że to ja, badając pacjentów osobiście, postępuję niezgodnie z prawem? Na przykład Pełnomocnik Delegatury OIL w Przemyślu nadaje tok postępowania przeciwko mojej osobie i chce mnie pociągnąć do odpowiedzialności, że postępuje nieetycznie? Bo leczę skutecznie pacjentów poza wskazaniami niezgodnie ze schematami? Chciałbym zapytać, czy aby na pewno Izba Lekarska stoi obecnie na straży etyki lekarskiej? Etyczne jest badać na telefon? Etyczne jest oczekiwanie na pogorszenie stanu zdrowia pacjenta? Być zamkniętym na pacjentów mimo bycia zaszczepionym? Czy wielu z Was woli nie widzieć, co przeżywają pacjenci? Myślałem, że to Izba Lekarska stoi w obronie lekarzy … ale chyba się myliłem?

Uważam, że decyzja Ministerstwa Zdrowia o przyjmowaniu lekarzy spoza UE bez konieczności nostryfikacji jest idealnie trafiona politycznie. Mimo Waszej negatywnej opinii, którą można uchylić i przyjąć takich lekarzy do pracy. Pokazuje jakie miejsce ma Izba Lekarska, jak z Wami liczy się Ministerstwo Zdrowia i eksperci doradzający, w których słowa wielu tak wierzy i traktuje jako wyrocznie. Nie macie nic do powiedzenia i długo nie będziecie mieli. Apeluję do lekarzy, otwórzcie przychodnie w formie protestu, ZACZNIJCIE LECZYĆ!

Budowanie szpitali narodowych, to szczyt zarządzania Ministerstwa Zdrowia. Szpitale świecą pustkami zaś oddziały COVIDowe są zamykane, bo nie ma w nich pacjentów. I to nie wynika wcale z braku chorych, bo ilość zgonów znacząco się nie zmieniła w stosunku do ostatnich miesięcy. Nadal jest bardzo wysoka. Większość obecnie nawet nie robi testów, bo zostaną zamknięci na kwarantannie. Wolą się leczyć samemu, nie mają zaufania do leczenia szpitalnego. Chorzy doskonale wiedzą, że w szpitalu brak jest leczenia przyczynowego. Do tej pory nie stosuje się choćby jednego skutecznego leku przyczynowego na wirusa. Szpital nie gwarantuje pacjentom wyleczenia, dlatego będą się sami dalej leczyć w domach a do szpitala trafiać w stanie bardzo ciężkim. Bo finalnie i tak chyba bez różnicy gdzie umierają?

To jest polityka i sukces leczenia wypracowana po roku pandemii COVID-19! Doprowadziła do całkowitego załamania we wszystkich działach leczniczych, kardiologii, onkologii i wielu innych. Wystąpił kompletny chaos w służbie zdrowia. Zaprojektowane przez ludzi zupełnie nieprzygotowanych do zarządzania kryzysowego i opierających się na tzw. pseudo doradcach. Którzy występując w telewizji, często się kompromitują swoją niewiedzą lub poświadczają nieprawdę.

Zakazuje się sprzedaży jedynego leku – chlorowodorku amantadyny, który jest bezpośrednio skuteczny w leczeniu choroby COVID-19. A nawet w niektórych krajach Unii Europejskiej jest bez recepty! Prywatne hurtownie nie mogą zamówić większej ilości leku, ponieważ Ministerstwo nie daje na to zgody, z góry określa limit zamówionego leku.

W mediach straszy się toksycznością amantadyny. A jeszcze w 2009 roku, podczas poprzedniej pandemii był zalecany nawet u dzieci czy kobiet w ciąży przez profesora Horbana! (Pismo z dnia 17 oraz 20.11.2009). Ten sam doradca, co teraz straszy ludzi toksycznością. To jest kompromitacja Ministerstwa Zdrowia i okłamywanie ludzi. Ludzi, którzy nie powinni umrzeć. Proszę o zajęcie stanowiska w tej sprawie profesora Andrzeja Horbana i szanownej Rady Medycznej przy Premierze RP.

Cytuje się także profesora Simona, który bezpodstawnie twierdzi, że amantadyna powoduje mutacje wirusa. A obecnie wzywa nawet do niewykonywania badań klinicznych? (bo jeszcze coś wykażą?). To jest postawa naukowca? Najbardziej cytowanego w Polsce? I tak bezrefleksyjnie powtarzanych przez wszelkie media, gdzie nawet laik jest w stanie wskazać brak logiki w wypowiedziach. A z pewnością dziennikarze. Dlaczego nie zadają prostych pytań?

Czas najwyższy podjąć radykalne decyzje, aby ukrócić bezprawie raz na zawsze. Odsunąć od stanowisk ludzi skorumpowanych, z konfliktem interesów i zależnych od korporacji. Apeluję w szczególności do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, przywołuje powiedzenie: “będę się wsłuchiwał w głos ludzi”. Panie Prezydencie, wiele osób prosi o pomoc.

Panie Premierze Jarosławie Kaczyński, tak wielu zaufało i dalej żyje w przekonaniu, że to na Panu ciąży obowiązek wyprowadzenia kraju z bezsensownego kryzysu. Zwracam się także do wszystkich przedstawicieli Kościoła o pomoc i nadzieję na poszanowanie godności ludzkiej ich prawa do leczenia, wyznania religijnego, wolnego słowa i miłości bliźniego.

Włodzimierz Bodnar
pediatra, specjalista chorób płuc w Przychodni Optima

Komentarze (191)

Dodaj komentarz
 1. 21 kwietnia 2021, 17:46
  W9itam ,często w celach służbowych wyjeżdżam do Rosji.Zawsze przywożę parę opakowań ,tam jest midantan chlorowodorek amantadyny ta sama substancja czynna co viregyt k .Mógłbym pomóc,.Proszę o telefon 791 653 066
 2. 19 kwietnia 2021, 12:47
  Również polecam strone dobra-recepta.pl aby zdobyć e-recepte (grypa A)
  • 20 kwietnia 2021, 12:34
   Też polece dobra-recepta.pl
 3. 18 kwietnia 2021, 20:38
  Cyferki, cyferki..... Dane z 6 kwietnia 2021 r., współczynnik śmiertelności COVID-19 w Polsce wynosi 2.24 proc. Oznacza to, że na 100 osób z pozytywnym wynikiem testu, na COVID-19 umierają średnio ponad 2 osoby. W przypadku Polski współczynnik ten wynosi więcej niż ogólny wskaźnik zgonów na świecie, który wynosi w tej chwili 2.17 proc. Kraje z najwyższym wskaźnikiem śmiertelności COVID-19 to: Jemen - 19.62 proc. Meksyk - 9.08 proc. Syria - 6.78 proc. Sudan - 6.48 proc. Egipt - 5.93 proc. Ekwador - 5.04 proc. Somalia - 4.81 proc. Chiny - 4.75 proc. Boliwia - 4.47 proc. Afganistan - 4.42 proc.
 4. 15 kwietnia 2021, 17:00
  Rekomenduje lekarz-recepta.pl i tam bez problemu dostaniecie viregyt k, e-recepte. Wpisujcie grypa A bo na covid nie ma w rejestracji. W 5 min sms przyszedl
 5. 14 kwietnia 2021, 18:44
  Iwona Michalak 14 kwietnia 2021, 18:42 Choruję na depresję i jestem uzależniona od leków, choć latami się pilnuję ale nawracające silniejsze epizody depresyjne już nie dają mi nadziei, że będzie inaczej.Teraz zachorowali na covid nasi sądzi, z którymi mieliśmy bliski kontakt. Moje pytanie dotyczy czy będę mogła w razie zachorowania brać amantadynę. Codziennie biorę Alvente 75 i 2 razy dziennie po 1 mg clonazepamu i różnie , bo od 0 do 2 mg. lorafenu. Mam skoki ciśnienia i biorę na nie leki,choruję na częstoskurcz nadkomorowy i mam wadę mitralną serca. Czękam niecierpliwie na odpowiedź Iwona Michalak Odpowiedz
  • 15 kwietnia 2021, 0:55
   Lepiej napisać na tej podstronie i załączyć nr telefonu: https://przychodnia-przemysl.pl/mozna-wyleczyc-covid-19-w-48-godzin/
  • 15 kwietnia 2021, 9:24
   A propos depresji: jaki ma Pani poziom D3 i B12? Zamiast amantadyny stosowany jest Rimnatin (rymantadyna).
   • 15 kwietnia 2021, 9:24
    * Rimantin (literówka)
 6. 13 kwietnia 2021, 6:39
  a moze tu jest pies pogrzebany ? - https://businessinsider.com.pl/finanse/astrazeneca-zainwestuje-w-polsce-15-mld-zl/ncvmhd2
 7. 12 kwietnia 2021, 18:48
  Czy to też jest wyrwane z kontekstu i źle ROZUMIEMY???? https://wolna-polska.pl/wiadomosci/sekretarz-onz-powinnismy-wyludnic-ziemie-depopulacja-to-rozwiazanie-konieczne-aby-pomoc-naszej-planecie-2015-06 PROSZE PANSTWA O OBEJRZENIE WYPOWIEDZI TEGO BABONA Z ONZ. Niech każdy sobie sam wyrobi zdanie na temat tego towarzystwa "filantropow" którzy chcą "dla nas dobrze".
 8. 12 kwietnia 2021, 12:20
  Zdecydowanie zalece dobra-recepta.pl aby dostać recepte na viregyt K. Co ciekawe wystawiają poprawną recepte ktora jest do zrealizowania w aptekach !!! Wpisujcie tylko grypa A bo na covid nie wystawiają Odpowiedz
  • 15 kwietnia 2021, 0:56
   Zdecydowanie za drogo macie!!! Są pięć razy tańsze potrale.
 9. 11 kwietnia 2021, 21:38
  Wytłumaczcie mi, bo jestem lekko skonfundowany. Podaję dane do interpretacji: kwestia 1/ śmiertelność z powodu C19 waha się w granicach 1-3% co oznacza że np w milionowym zakażonym mieście umrze 10000 (dziesięć tysięcy) ludzi- to wariant optymistyczny, 1%. Kwestia 2/ przypadki zakrzepów po szczepionce AZ (dla jasności: nie udowodniono związku przyczynowo-skutkowego, jedynie korelację czasową): stwierdzono ok 200 zakrzepów na ponad 200000000 (dwieście milionów) podanych dawek, czyli 1 przypadek zakrzepicy na 1000000 (milion) podanych dawek AZ, indywidualne ryzyko osoby szczepiącej się wynosi więc ok 0.0001% (zaokrąglone “do góry”). I teraz zasadnicze pytanie kliniczne: Jak to jest że 1 wariant przez antyszczepów jest traktowany jak przeziębienie albo mocniejsza grypa i zaleca się wzmocnienie organizmu np kiszoną kapustą albo mega dawkami witaminy D,A,C i prowadzenie normalnego życia gospodarczego jak w Brazylii (gdzie aktualnie zdarza się do 5000 zgonów dziennie) a wariant 2 w tym samym czasie nagłaśniany jest jako “celowe mordowanie ludzi szczepionką”? (na marginesie: ryzyko ciężkich powikłań i zgonu z powodu przyjęcia pojedynczej tabletki ibuprofenu jest wielokrotnie (!) większe niż ryzyko zakrzepicy po AZ). Jak logicznie wytłumaczyć TAK RÓŻNE podejście antyszczepów na te tak odległe od siebie procenty: 1-3% versus 0.0001%? Mam własną koncepcję: dzieje się tak po burzliwym indoktrynacyjnym praniu mózgu co skutkuje pozbawieniem określonego delikwenta resztek krytycyzmu oraz powoduje trwałą wiedzoodporność :) Ale być może się mylę (zakładam taką możliwość). Proszę o konkurencyjne wyjaśnienia tego fenomenu. Dziękuję za konstruktywne podejście do tematu.
  • 12 kwietnia 2021, 10:38
   A skąd wzięła się Panu śmiertelność na Covid 1-3%. Proszę o źródło.
   • 13 kwietnia 2021, 12:19
    1-3% to po wzmocnieniu działania wirusa przez rządy, blokujące do tej pory wszelkie skuteczne leczenie. Tam gdzie jest normalnie w służbie zdrowia powinno być 0,3%. Warto zobaczyć nadumieralność w 2020 w raporcie dr Basiukiewicza "ani jednej łzy" https://wei.org.pl/wp-content/uploads/2021/03/Ani-jednej-%C5%82zy.-Ochrona-zdrowia-w-pandemii.pdf, a główny powód to Polacy mają niedobór wit.D https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C399291%2Cekspert-ponad-90-proc-polakow-ma-niedobory-witaminy-d.html Do wzrostu ryzyka zakrzepowego może dojść, gdy "szczepiony" klient ma już przeciwciała bądź nie wykazuje specjalnych objawów zakażenia.
    • 14 kwietnia 2021, 18:55
     Ano, chyba, że tak ;-) Dzięki za info.
    • 18 kwietnia 2021, 20:18
     Do wzrostu ryzyka zakrzepowego może dojść jeżeli jest się młodą kobietą, palącą papierosy i stosującą hormonalną terapię zastępczą lub hormonalną antykoncepcję. Lub dodatkowo u kogokolwiek innego z czynnikami ryzyka: uraz, ciąża, nowotwór złośliwy. Do wzrostu ryzyka zakrzepowego dochodzi najczęściej u osób z w/w czynnikami. Szczepiony klient ma szansę uniknąć zgonu z powodu C19. 0.3%? -pleciesz bzdury, tradycyjnie zresztą…
   • 18 kwietnia 2021, 20:17
    Źródło? Proszę: https://ourworldindata.org/explorers/coronavirus-data-explorer?tab=table&zoomToSelection=true&time=2020-11-05..latest&pickerSort=asc&pickerMetric=location&hideControls=true&Metric=Case+fatality+rate&Interval=Cumulative&Relative+to+Population=true&Align+outbreaks=false&country=GBR~USA~ESP~ITA~BRA~IND~KOR
    • 23 kwietnia 2021, 21:45
     Wierz dalej w oficjalne statystyki. Było już wałkowane dlaczego statystyki są zafałszowane w górę: wadliwy test PCR, brak innych testów rozróżniających (grypa!), asymetria przy pobieraniu wymazów (jak pozytywny to jeden, jak negatywny - to nawet do 4 razy), dowożenie zdrowych z pozytywem do chorych, ustawienie finansowania służby zdrowia powodujące celowe zawyżanie statystyk przez sam personel - kolejny rażący przykład: "Mama zmarła (na schodach szpitala w Sławnie) i dopiero wtedy lekarz wyszedł i pierwsze co zrobił, to chciał pobrać z jej nosa wymaz na patyczek.(...) w przychodni mama miała szybki test na covid i wyszedł ujemny." Angora nr 17 (25-04-2021), str.31
    • 3 maja 2021, 12:34
     Meliorator@ Oczywiście twoje statystyki od oficjalnych są lepsze bo: 1/ są nieoficjalne 2/ wyciągasz je sobie bezpośrednio z nosa 3/ interpretujesz dane jak ci zawieje 4/ pasują do różnych paranoicznych teoryjek spiskowych. Ale z ciekawości, proszę, podaj mi te szemrane źródło które mówi o śmiertelności C19 na poziomie 0.3%. Ciekawe czy dane będą spójne z np. Our World in Data (statystyki opracowywane przez badaczy z Uniwersytetu Oksfordzkiego). Czyżby te rewelacyjne 0.3% śmiertelności z powodu C19 było w zachwalanym przez ciebie Bangladeszu? W Izraelu są niskie statystyki zachorowań na C19 ale to dotyczy populacji osób już zaszczepionych (niedawno mówiono o 0.07%). Nie klep bez sensu w klawiaturę i nie rozpowszechniaj dezinformacyjnych bzdur. Porzuć sektę póki nie jest za późno.
 10. 11 kwietnia 2021, 14:51
  Moj brat ma typowe objawy Ma parkinsona - w leczeniu.na razie zazywa azithromycin potas Czy moze zazywac amantadyne razem z azithromyzin Dziekuje B.wazne
 11. 11 kwietnia 2021, 14:47
  Jestem z Panem, Panie Doktorze. W pełni zasługuje Pan na miano prawdziwego lekarza. Dziękuję w imieniu moim i rodziny.
 12. 11 kwietnia 2021, 12:05
  Również polecam dobra-recepta.pl 5/5!
  • 15 kwietnia 2021, 0:58
   Za drogo, Kinga. Obniżcie cenę. Inne portale sprzedają pięć razy taniej.
 13. 10 kwietnia 2021, 21:01
  Panie AleksAnderze. Bardzo się Pan udziela na tej stronie./mam nadzieję bezinteresownie/ Mam jedno pytanie. Czy słyszał Pan opinie niejakiego Billa Gatesa dotyczących konieczności depopulacji ludzkości oraz jego planów i metod z tym związanych? Sprawa nie jest spiskowa bo mówił o tym publicznie. Mam nadzieję, że udzieli mi Pan krótkiej odpowiedzi.
  • 11 kwietnia 2021, 20:14
   Miło że uważasz iż mój wysiłek warty jest finansowej gratyfikacji. Nie podam swego konta ale jeżeli się upierasz to możesz przelać rozsądną kwotę na rachunek WOŚP. O podobny finansowy gest w stronę WOŚP proszę również BIG FARMĘ. Dziękuję. Bill Gates = WINDOWS= zniewolenie!!! LINUX= wolność!!! Chcesz być wolny i pokazać Billowi figę?-porzuć Windows! Korzystaj z Linuxa! Dla początkujących bardzo przyjazna dystrybucja MINT. Zachęcam! :) Odnośnie tzw “depopulacji” fakty są następujące: wypowiedź Billa została bardzo brzydko zmanipulowana. W skrócie: BG w 2010 roku brał udział w konferencji poświęconej zmianom klimatycznym, demograficznym oraz technologicznym. Wygłosił tam referat który ogólnie rzecz biorąc był nudny, przydługi i pełen oczywistych banałów i frazesów; było tam też kilka wątpliwej jakości żarcików. Wypowiedział tam JEDNO zdanie które wyrwane z kontekstu i przesłania całego referatu dało nowe życie różnym sekciarzom i spiskowcom. Sens owej “depopulacji” wg BG polegał na tym że w wyniku poprawy warunków życiowych i opieki zdrowotnej SPADNIE TEMPO PRZYROSTU NATURALNEGO. Inaczej mówiąc: wzrost poziomu życia, eliminacja chorób zakaźnych w wyniku powszechnej dostępności do szczepień, dostęp do nowoczesnej antykoncepcji itp spowoduje iż zamiast planowanego wzrostu 9 mld ludzi w czasie 40-50 lat PRZYROST BĘDZIE MNIEJSZY o 10-15%. Chodzi o to że ludzie zdrowsi i zamożniejsi generalnie nie będą mnożyć się jak króliki (rodzina 2+8) jak to jest w krajach typu Bangladesz czy na terenach bogatych swego czasu w PGR ale mając więcej dostatku i dostępu do dobrodziejstw medycyny (w tym szczepionek) będą inwestować w rozwój, edukację mniejszej ilości dzieci (rodzina np 2+2). Podsumowując: BG dowodził, że społeczności z m.in. wyższym poziomem bezpieczeństwa zdrowotnego (i w tym jest też rola powszechnej dostępności do szczepionek i antykoncepcji) decydują się na mniejszą liczbę dzieci, inwestując przy tym w ich rozwój (np. edukację). Czyli jednak nie MORDOWANIE (depopulacja) tylko SPOWOLNIENIE tempa PRZYROSTU NATURALNEGO. Przypisywanie BG planów mordowania ludzkości to PRYMITYWNA MANIPULACJA. Nie lubię BG i jeszcze bardziej jego największego dzieła czyli systemu operacyjnego WINDOWS ale nie oznacza to że będę kolportował brednie dotyczące jego osoby. Pokaż figę Billowi, korzystaj z LINUXA i poczuj się wolny! :)
   • 11 kwietnia 2021, 20:58
    Odkręcaniem niefortunnych wypowiedzi zajmują się agencje PR. Ja nie kupuje troski o zdrowie i życie ludzi bez słowa o PROFILKTYCE (podstawa), nie wspomnieć o praktycznie zerowych nakładach na SKUTECZNE LECZENIE. Niech każdy zajmuje się tym, na czym się zna.
    • 11 kwietnia 2021, 21:34
     Nie trzeba nic odkręcać, powiedział co powiedział, nie jego wina że nie zrozumiałeś co powiedział i że dorobiłeś sobie pasującą do twojej wizji świata teoryjkę spiskową. Profilaktyka- to szczepienie. Leczenie- nie jest profilaktyką. Nie kupuję tego że wiesz o czym mówisz.
    • 11 kwietnia 2021, 22:24
     Pan się bardzo stara, ale niech Pan się nie ośmiesza teraz. Profilaktyka zdrowotna to pojecie bardzo szerokie, w Polsce pomijane od lat. Epidemia tzw. chorób przewlekłych jest tego najlepszym dowodem. Odporność to nie tylko przeciwciała. Wszystko zaczyna się w jelitach.
   • 12 kwietnia 2021, 17:59
    Czy to też jest wyrwane z kontekstu i źle ROZUMIEMY??? https://wolna-polska.pl/wiadomosci/sekretarz-onz-powinnismy-wyludnic-ziemie-depopulacja-to-rozwiazanie-konieczne-aby-pomoc-naszej-planecie-2015-06 PROSZE PANSTWA O OBEJZENIE WYPOWIEDZI TEGO BABONA Z ONZ!!!!! Każdy niech sobie sam wyrobi zdanie na temat tego towarzystwa "filantropow " którzy chcą "dla nas dobrze"
    • 18 kwietnia 2021, 20:20
     Tak, Kkk, wielokrotnie już udowadniałeś na tym forum że kiepsko pojmujesz sprawy w których zabierasz głos. Podstawowe pojęcia demograficzne (typu: przyrost naturalny, populacja, depopulacja, migracja) czy biologiczne (typu: odporność wrodzona i nabyta, mRNA, fagocytoza, transkrypcja i translacja) są dla Ciebie zwykłą magią. Tak, źle rozumiesz. Ale to dotyczy całej sekty antyszczepów. Widzę jak walczysz o pozycję w hierarchii, jak podrzucasz różne bzdury i sensacyjne wrzutki, jak zaciekle bronisz różnych bredni, jak jesteś oddany sprawie. Nawet mi imponujesz zawziętością! Ale mimo wszystko, po ludzku, po prostu żal mi Ciebie.
    • 18 kwietnia 2021, 21:11
     Depopulacja nie jest młotku zwyczajnym pojęciem demograficznym.
    • 3 maja 2021, 12:43
     Kkk@ jesteś aż tak głupi czy tylko głupiego udajesz? „DEPOPULACJA brzmi złowrogo, ale jest to po prostu TERMIN NAUKOWY, opisujący zjawiska społeczne oraz gospodarcze związane ze zmniejszaniem liczby ludności, np. miasta czy wsi. Demograf z Uniwersytetu Łódzkiego, prof. Piotr Szukalski wyjaśnia przyczyny i konsekwencje wyludniania określonych obszarów Polski.” Resztę doczytaj sobie pod podanym linkiem: https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C82885%2Cdepopulacja-w-polsce-gdzie-i-dlaczego-ubywa-mieszkancow.html Myślałeś że to termin z mechaniki kwantowej? Naprawdę o demografii nigdy nie słyszałeś? Nie masz ŻADNEGO pojęcia o czym mówisz. Wychodzi że jesteś pospolitym, nieokrzesanym i leniwym nieukiem. Wróć miernoto do szkoły wieczorowej dla dorosłych i dorób liceum.
   • 13 kwietnia 2021, 0:06
    Miło, że jesteś bezpośrednim człowiekiem i przeszliśmy na TY. BG w sprawie depopulacji powiedział jasno: musimy podawać takie szczepionki, które w perspektywie 20-30 lat spowodują, że nie będziemy się mogli reprodukować.Widzę, że znasz dobrze życiorys BG więc zapytam: czy naprawdę nigdy o tym nie słyszałeś?
    • 18 kwietnia 2021, 20:31
     Również się cieszę że nie widzisz w tym problemu aby zwracać się do siebie bezpośrednio, czuję się młodszy o dobrych dwadzieścia lat :) . Tak jak wspomniałem BG nie lubię, może sobie demokratycznie pierdaczyć różne farmazony które do nauki i rzeczywistości mają się jak piernik do wiatraka. Dzisiaj wszyscy (SETKI przeróżnych instytucji i organizacji monitorujących) są bardzo czujni i wyłapują potencjalne zagrożenie związane z zakrzepami AZ czy J&J (ryzyko 0.0001%) a mają zostawić bez rozgłosu podawanie szczepionek (?) których skuteczność w mordowaniu albo pozbawianiu płodności człowieka miałoby wynosić 100% ??? To są absurdy wyssane z palca i to tego palca który wcześniej grzebał w nosie! To zwykła ściema ale i chleb powszedni antyszczepów dla których nawet prawa biologi są nieistotne żeby głosić swoje brednie i mobilizować wyznawców (że wspomnę tylko o głoszonym wpływie szczepionek na zanik odporności wrodzonej, „homologię” do komórek organizmu, epidemię bezpłodności, autyzm, zmianę ludzkiego DNA i inne bzdury). Odnośnie demografii i depopulacji, jak mówi mi znajomy demograf i statystyk problem jest żywo dyskutowany od ok 30 lat. Europa JUŻ się depopuluje, lada moment będzie kontynentem starców. Nie trzeba Europejczykowi fundować „bezpłodności szczepionkowej” bo boom demograficzny Europie po prostu NIE GROZI! Prognozy demograficzne zarówno dla Polski, jak i dla Europy kształtują się PRZECIWNIE wobec trendów globalnych. W 2100 r ludność świata będzie wynosiła ok 11 mld ludzi ale w tym samym roku w Europie będzie już o ok 100-130 mln ludzi MNIEJ NIŻ DZIŚ. Afryka w tym czasie zwiększy kilkukrotnie swoje zasoby ludzkie do wielkości 4-4.5 mld (dziś ok 1,3 mld). I rzecz jasna, spora część Afrykańczyków nie będzie chciała mieszkać na swoim osobistym hektarze dżungli czy pustyni i ruszy tłumnie na Europę żeby zostać m in Twoim sąsiadem. W wyniku tego „pospolitego ruszenia” (w demografii zwanego migracją) dokona się pewien odpływ (dosłownie i w przenośni) populacji z Afryki do Europy. Będzie to migracyjna depopulacja Afryki i uzupełnienie (tzw ubogacenie w „młodą i świeżą krew”) zasobów ludzkich w Europie. Oczywiście taka depopulacja Afryki w skali globu oznacza jedynie dyslokalizację. Demografowie zastanawiają się od lat w jaki sposób SPOWOLNIĆ proces przyrostu naturalnego, jakie uruchomić mechanizmy i jakie wzmocnić działania aby ci ludzie zostali u siebie i budowali dobrobyt np. Nigerii a nie Polski. I w planach jest od zawsze bezpieczeństwo w tym zdrowotne (szczepienia, antykoncepcja hormonalna, dostęp do prezerwatyw), dostęp do powszechnej edukacji, ograniczenie stref biedy i przestępczości, stworzenie miejsc pracy, aktywizacja zawodowa kobiet etc. Jak dobrze będę zarabiał w Pile to nie pojadę za lepszym życiem do Warszawy. To proste w teorii, ale trudne w praktyce do realizacji w Afryce. Ale plany są… A wmawianie że taki pionek jak BG jest w stanie jak Hitler, Stalin czy Mao Tse-tung wymordować 60-80 mln ludzi bo ma taki kaprys uważam za uwłaczające zdrowemu rozsądkowi. Mam swoje spostrzeżenie: środowiska antyszczepów są opanowane przez wirus wtórnego analfabetyzmu: nie potrafią zrozumieć komunikatu jeżeli jest wypowiedziany jako zdanie podrzędnie złożone okolicznikowe i już nieważne czy wypowiada je BG czy komisarz ONZ. Zwyczajni DENIALIŚCI! Ręce opadają. Pozdrawiam serdecznie!
   • 14 kwietnia 2021, 18:42
    Choruję na depresję i jestem uzależniona od leków, choć latami się pilnuję ale nawracające silniejsze epizody depresyjne już nie dają mi nadziei, że będzie inaczej.Teraz zachorowali na covid nasi sądzi, z którymi mieliśmy bliski kontakt. Moje pytanie dotyczy czy będę mogła w razie zachorowania brać amantadynę. Codziennie biorę Alvente 75 i 2 razy dziennie po 1 mg clonazepamu i różnie , bo od 0 do 2 mg. lorafenu. Mam skoki ciśnienia i biorę na nie leki,choruję na częstoskurcz nadkomorowy i mam wadę mitralną serca. Czękam niecierpliwie na odpowiedź Iwona Michalak
   • 14 kwietnia 2021, 19:12
    Proszę Pana, może trochę nie na temat, ale proszę się pohamować z określeniami w stylu: "rozmnażać się jak króliki". Obraża Pan wszystkich, którzy chcą mieć liczne potomstwo (i mają do tego prawo). Co to w ogóle za określenie? Niech się łaskawie raczy ugryźć w język.
    • 18 kwietnia 2021, 20:23
     Oczywiście przyjmuję Pani uwagę jako zasadną. Przepraszam. Zakładam również iż dostrzega Pani zasygnalizowany z grubsza problem często powiązanych ze sobą patologi: biedy, bezrobocia, zapuszczenia zdrowotnego (głównie w zakresie stomatologii, ginekologii), alkoholizmu, złodziejstwa, przemocy domowej, wielodzietności, edukacji zakończonej na poziomie podstawówki lub gimnazjum, wczesnego przypadkowego rodzicielstwa, życia na koszt podatnika… to przecież krajobraz niejednej polskiej wsi czy rzeczywistości po PGR. I rzecz jasna do królików też nic nie mam (to na wypadek gdyby z pretensjami pojawił się ktoś z ochrony zwierząt). Pozdrawiam!
 14. 5 kwietnia 2021, 11:17
  Polecam dobra-recepta.pl -> można szybko dostać e-recepte na viregyt K na grype A, na Covid nie. Mi pomógł viregyt po 4 dniach,
  • 7 kwietnia 2021, 7:36
   Witam, mam pytanie. Co dokładnie wpisała Pani w dolegliwościach? Pozdrawiam Rafał :-)
   • 9 kwietnia 2021, 8:27
    Dostałam receptę,objawy typowe grypowe,katar ,kaszel ,bóle mięśni.Pozdrawiam
   • 15 kwietnia 2021, 7:40
    leki nasercowe i na depresję
  • 20 kwietnia 2021, 20:48
   dziękuję, już mam
 15. 4 kwietnia 2021, 21:40
  Francja rezygnuje z AstraZenecki. Preparat zostanie całkowicie wycofany z kampanii szczepień https://wnet.fm/2021/04/02/francja-rezygnuje-z-astrazenecki-preparat-zostanie-calkowicie-wycofany-z-kampanii-szczepien/
  • 4 kwietnia 2021, 21:43
   17.03.21 Prof. Gut: "jeżeli inni nie chcą szczepionki AstraZeneki, to my kupmy, ile się da." https://bit.ly/2PSYOlG
 16. 4 kwietnia 2021, 16:19
  UWAGA! zmiana nazwy szczepionki AstraZeneca na VAXZEVRIA - po prostu zmienili sobie nazwę...może kontrowersje ucichna? A ludzie się nie zorientują...dobre?! https://m.dw.com/pl/astrazeneca-dyskretnie-zmieniła-nazwę-szczepionki/a-57059753
 17. 4 kwietnia 2021, 16:08
  O całej sytuacji w jakiej się znajdujemy pisze dr.Zbigniew Halat. https://halat.pl
 18. 2 kwietnia 2021, 14:02
  Polece Wam portal dobra-recepta.pl -> można szybko dostać e-recepte na viregyt K. Wpisujecie obajwy grypy A, a nie Covid. Z mężem braliśmy przez pierwsze 4 dni covidu i wszystko przeszło bez objawów.
  • 7 kwietnia 2021, 7:36
   Witam, mam pytanie. Co dokładnie wpisała Pani w dolegliwościach? Pozdrawiam Rafał :-)
 19. 31 marca 2021, 17:46
  Właśnie jestem na etapie szukania lekarza, który przyjmie mamę z covid. Mama w miarę czuje się ok, ale jej kaszel nie brzmi dobrze. Dzwoniłam nawet do NFZ który poinformował mnie, że lekarz musi przyjąć pacjenta. NFZ swoje - przychodnie w tym prywatne (chce zapłacić ) swoje. Lekarz ma obwiązek leczyć! Poszczepili się i swoje rodziny, a pacjentów z Covidem mają gdzieś. To jest KPINA z chorych, nie mogę uwierzyć że żyje w takim państwie. Jak lekarzom nie wstyd??????? Jeżeli ktoś z Państwa wie, gdzie znajdę lekarza (warszawa) który zbada płuca mamie, to będę wdzięczna za pomoc.
 20. 31 marca 2021, 17:35
  Obejrzyj film „EKSPERT WIRUSOLOG NALEGA: BĘDZIE TSUNAMI a nie 4-ta FALA” w YouTube https://youtu.be/WeiIPp-f9JM
 21. 31 marca 2021, 7:44
  Pan doktor W.Bodnar powiedział i obnażył całą prawdę o tej medialnej pandemi. Zacząć trzeba od tego że lekarzom w dzisiejszych czasach nie zależy na pomocy pacjentowi tylko na kasie, która ms płynąć szerokim strumieniem.Do tego dochodzą przeplaceni politycy , dziennikarze i media, ktore maja siac strach i lek w spoleczenstwie nie dajac nic w zamian. Postawa Pana doktora W.Bodnara zasługuje na najwyższe uznanie i szacunek i jest godna naśladowania.To jest lekarz z powolania , który poszedł na medycyne zeby leczyc i pomagać potrzebującym i chorym , a nie zostawić chorych bez pomocy jak to teraz się dzieje.Panie doktorze cala Polska widzi i słyszy co Pan robi i tego nigdy nie zapomni . Niech Pan Bog Panu Blogoslawi i ma w Opiece .Wesolych i Zdrowych Świąt Wielkanocnych.
 22. 27 marca 2021, 20:19
  Ja kupiłem viregyt K na dobra-recepta.pl e-recepte na grype A ( na covid nie wypisują). Wszystko super i sprawnie. Terapia 4 dniowa pomogła
  • 29 marca 2021, 15:19
   Witam, chciałam zapytać czy miał Pan ciężkie objawy? Jak się Pan czuł? Ja miałam 1 dzień gorączki, teraz jest 3 doba i jest ok, ale zaczyna się jakaś ciężkość na klatce piersiowej momentami. Boję się że coś nagle się wydarzy. Były jakieś efekty niepożądane przy zazywaniu Viregytu? Pozdr!
  • 6 kwietnia 2021, 17:07
   No dobra dajcie już spokój z tą kryptoreklamą... temat jest poważny a wy kupczycie.
 23. 24 marca 2021, 21:00
  M.in Vanden Bossche stwierdzil odn. Szczepień na Covid-19 "Jeśli otrzymałeś szczepionke, to możesz pomyśleć, że nic zlego Ci już nie grozi.Przeciwnie. Tracisz tym samym najwartosciowszy element swojego układu immunologicznego, mechanizm odpornosci wrodzonej." "Przyjdzie nam zapłacić za ten błąd ogromną cenę. " https://pubmedinfo.org/2021/03/24/masowe-szczepienia-podczas-pandemii/?
  • 28 marca 2021, 20:59
   NIEPRAWDA! Usystematyzujmy „z grubsza”. Odporność nieswoista (wrodzona) jest CZĘŚCIĄ kompleksowej ochrony przed drobnoustrojami. Odporność wrodzona obejmuje zarówno bariery anatomiczne jak i czynne mechanizmy obronne jak: cytokiny, defensyny, odpowiedź dopełniacza oraz aktywność fagocytów, makrofagów, naturalnych zabójców. Elementy i mechanizmy odporności wrodzonej KOOPERUJĄ z mechanizmami odporności swoistej (nabytej) np. wytworzone swoiste przeciwciała IgG w wyniku szczepienia wybitnie zwiększają procesy nieswoistej fagocytozy w wyniku tzw opsonizacji. Różnice między odpornością nieswoistą (wrodzoną) i swoistą (nabytą): 1/ odpowiedź nieswoista nie wymaga wstępnej aktywacji, jest szybka (czasem nawet natychmiastowa), swoista rozwija się powoli, czasem wiele dni (reakcja na antygen infekcyjny lub szczepionkowy); 2/ receptory używane w odpowiedzi nieswoistej rozpoznające drobnoustroje są niezmienne w ciągu życia osobnika i są dziedziczone, w odpowiedzi swoistej receptory rozpoznające antygeny wykształcają się na nowo (nawet do kilku BILIONÓW razy w ciągu życia osobnika, jak mizernie przy tym wygląda liczba antygenów podanych w szczepionkach w ciągu całego życia człowieka!); 3/ odpowiedź nieswoista (wrodzona) nie zostawia po sobie praktycznie ŻADNEJ trwałej pamięci immunologicznej, w odpowiedzi swoistej zazwyczaj pozostaje wieloletnia pamięć immunologiczna. Odpowiedź nieswoista rozwija się NIEZALEŻNIE od odpowiedzi swoistej i w tym kontekście mówienie o wpływie szczepionek na odpowiedź nieswoistą ("utrata mechanizmu odporności wrodzonej") jest zwyczajną bzdurą. Odporność swoista (nabyta) jest dwutorowa: 1/ odpowiedź humoralna (serologiczna) polega na tworzeniu swoistych przeciwciał przez limf B, ważna przy dużym stężeniu cząstek wirusa poza zakażonymi komórkami 2/ odpowiedź komórkowa polega na aktywacji różnych typów limf T, istotniejsza przy wirusach które znajdują się we wnętrzu komórki. Reakcja wtórna (czyli np. ponowne zakażenie po wcześniejszym zaszczepieniu) charakteryzuje się większą szybkością i siłą w porównaniu do odpowiedzi pierwotnej, dzieje się tak za pośrednictwem limfocytów pamięci które długo pozostają po ustąpieniu infekcji lub szczepienia. Niezależnie od w/w mechanizmów jest jeszcze wewnętrzna przeciwwirusowa odpowiedź komórki która hamuje replikację wirusa i formowanie wirionów potomnych sprawiając że zakażona komórka dla niektórych wirusów jest po prostu ślepym zaułkiem w ich inwazji. Wirusy też nie są bezbronne (niestety) i uciekają przed odpowiedzią układu odpornościowego np. blokują proces apoptozy lub aktywność interferonu. Wyścig zbrojeń organizm-wirus trwa. Szczepionki istotnie zwiększają szansę wygranej poprzez minimalizację destrukcyjnych skutków zdrowotnych inwazji wirusowej u danego osobnika. Bossche w kontekście szczepionki mówi „Tracisz tym samym najwartościowszy element swojego układu immunologicznego, jaki można sobie wyobrazić, czyli mechanizm odporności wrodzonej” i „ a to oznacza utratę, naturalnej odporności przeciwko jakimkolwiek wirusom, przyszłym konkretnym szczepom koronawirusa, itp. Oznacza to, że organizm pozostaje bez jakiejkolwiek ochrony, zdolność immunologiczna organizmu spada do zera. Nie istnieje.” POWIEDZIAŁ SAME BZDURY! Niby co organizm ma stracić w wyniku zaszczepienia w układzie nieswoistym (NIEZALEŻNYM od aktywności swoistego) i wg jakiego mechanizmu? Co? Spada aktywność fagocytów, dopełniacza, upośledzona staje się molekularna odpowiedź komórki na zakażenie? Niby jak jedna immunoglobulina miałaby tłamsić inną? TO SĄ BREDNIE. W normalnych warunkach IgG to 80% a IgM 6%! zawartości wszystkich przeciwciał… i przeciwciała to element odpowiedzi swoistej a nie wrodzonej. Następny antyszczep mąciwoda który dla przyciągnięcia kolejnych wyznawców sekty NAGINA prawa biologii. A sekciarze bezkrytycznie głupotę poszerzają dalej. Bo przecież nie o wiedzę tu chodzi… Nie chcesz się szczepić to nie szczep ale nie rozpowszechniaj dezinformacji której nie jesteś w stanie zweryfikować bo to może kosztować czyjeś życie. Minimum odpowiedzialności za słowo i czyny Człowieku!
   • 29 marca 2021, 8:59
    Kogo rozum zjadłeś kanibalu? |>D
    • 4 kwietnia 2021, 18:56
     Dziękuję! Zachowaj czujność i nie daj się ogłupić! Pozdrawiam serdecznie!!! :)
   • 29 marca 2021, 10:25
    To Ty madralo nie rozpowszechniaj dezinformacji na temat nie przebadanych preparatów, które nie przeszły kompletu badań i zostały dopuszczone warunkowo na zasadzie rosyjskiej ruletki !!!! Producenci zwolnieni z odpowiedzialnosci!! -kpina.Może to Ty jesteś z sekty propagujacej :jak się rzuci hasło "szczepionka" to działa jako dogmat- (o nic nie pytać- tylkobrać!) Najlepiej świadczy o jakości tych preparatów fakt, że lekarze zaszczepieni w dalszym ciągu nie przyjmują osobiście...
    • 4 kwietnia 2021, 18:53
     Głupotę, kłamstwa i manipulacje demaskuję charytatywnie i hobbystycznie. Informacje które podałeś mają walor fałszu i manipulacji. REJESTRACJA WARUNKOWA (funkcjonuje od 2006 r) zarezerwowana jest dla produktów medycznych w sytuacji gdy NIE MA MOŻLIWOŚCI porównania ich z innymi referencyjnymi produktami bo takie po prostu NIE ISTNIEJĄ w danym wskazaniu. W praktyce dotyczy produktów innowacyjnych, nowych, dopiero co wymyślonych. No bo do jakiej szczepionki odniesiesz szczepionkę Pfizera jeżeli do tej pory szczepionek na koronawirusa nie było wcale? Za 10 lat Comirnaty Pfizera będzie punktem odniesienia dla innych wymyślanych szczepionek (będzie wtedy tzw preparatem referencyjnym) ale DZIŚ takiego punktu odniesienia po prostu NIE MA. Rejestracja warunkowa W ŻADEN sposób nie kwestionuje rzetelności i wyników przeprowadzonych badań klinicznych ale nakłada na producenta innowacyjnego produktu OBOWIĄZEK dalszej obserwacji, badań i udoskonalania swojego produktu i to wszystko pod czujnym okiem instytucji nadzorującej (np. FDA, EMA). Wszystko dla szeroko rozumianej przejrzystości i bezpieczeństwa pacjenta. Ale dla sekty antyszczepów jest dokładnie odwrotnie. Szczepionka ma zabić wszystkich zaszczepionych ewentualnie pozbawić ich „odporności wrodzonej” a rejestracja warunkowa jest dowodem na eksperyment medyczny. Wszystkie tezy w poprzedzającym zdaniu są oczywistą bzdurą (dla myślących oczywiście) a dla sekciarzy mają walor „prawdy objawionej”. Rozpowszechnianie iż punkty szczepień muszą mieć polisę OC od eksperymentu medycznego jest również bzdurą wyssaną z palca, i to do tego brudnego. NIEPRAWDĄ JEST iż szczepionki „nie są przebadane”. Moderna, Pfizer, AZ, J&J, w 3 fazie badań klinicznych łącznie uczestniczyło ponad 140000 ludzi. (Pfizer swoje badania ukończył w listopadzie 2020 r, w fazie 3 uczestniczyło ponad 43000 osób). Dla porównania: badanie amantadyny które ma się rozpocząć (trwa?) w ŚUM pod kierownictwem prof. Barczyka ma obejmować 500 osób i sporo osób się podnieca że to będzie DUŻE badanie. 500 versus 140000 uczestników badań. Jarzysz różnicę? Głoszenie o „nieprzebadaniu” szczepionek jest w tym kontekście zwyczajnym szukaniem dziury w całym. Ile chcesz aby w 3 fazie było przebadanych, 2 miliardy ludzi? Nie zmierzajmy w stronę absurdu. Poza tym aktualnie już MILIONY osób są po przyjęciu chociaż pierwszej dawki szczepionki i prowadzona jest na bieżąco analiza ogromnej ilości danych odnośnie skuteczności, bezpieczeństwa, innych punktów końcowych, efektu w specyficznych populacjach itp. Monitorowanie odbywa się na poziomie rządowym, międzynarodowym, wyspecjalizowanych agend i organizacji, samodzielnych instytucji naukowo-badawczych, ambitniejszych uniwersytetów itd. Jedynie środowiska antyszczepów zajmują się psuciem powietrza i roznoszeniem wirusa dezinformacji fundując społeczeństwu co jakiś czas pseudonaukowe wrzutki o depopulacji(!), zmianie ludzkiego DNA(!) czy zniszczeniu szczepieniami odporności wrodzonej(!) czy powodowania autyzmu(!). Ziemia naprawdę nie jest płaska…
   • 29 marca 2021, 10:37
    Jak ktoś takim nazwiskom jak JUDY MIKOVITZ i GEER VANDEN BOSCHEE zarzuca brak wiedzy to tylko można współczuć zarozumialstwa. (No chyba,że dobrze płacą za takie wpisy...)
    • 4 kwietnia 2021, 18:07
     Daj spokój z tymi „naukowcami”! Ludzie którzy głoszą absurdy w stylu że szczepionka jest „fabryką patogenów” (JM) albo że szczepionka „pozbawi osobę zaszczepioną odporności wrodzonej” (B) niejako z automatu wystawiają się na śmieszność i kompromitację oraz odstawienie na boczny tor środowiska naukowego. Naprawdę czujesz aż tak głęboką awersję do literatury fachowej że nie chce ci się weryfikować głoszonych przez nich bzdur? Bzdury te mają charakter elementarny, nic skomplikowanego. Wystarczy chcieć.
  • 28 marca 2021, 21:25
   Judy Mikovits razem z Davidem Martinem ogłosili że szczepionka mRNA „to fabryka syntetycznych patogenów”. 1/ Czy dostrzegasz absurdalność tego twierdzenia i brak elementarnej wiedzy i logiki w kontekście biologii komórki? 2/ Czy jednak po swej krytycznej analizie uważasz że to stwierdzenie „wieloletniego doświadczonego naukowca w szczycie kariery” (JM) odzwierciedla faktyczny stan rzeczy? Jeżeli wybrałeś wariant drugi to znaczy że ze zrozumieniem możesz tylko wnukom czytać bajki. I nic więcej. Nie szerz dezinformacji.
 24. 24 marca 2021, 17:19
  "Nie traćmy teraz czasu na krytykowanie innych ludzi, zawsze można kogoś krytykować, jak nie antyszczepionkowców, to natrętnych prześladowców, itp. TU CHODZI O LUDZKOŚĆ." Zamieszczam wywiad w języku polskim z Geert Vanden Bossche. PROSZĘ PRZECZYTAĆ. https://pubmedinfo.org/2021/03/24/masowe-szczepienia-podczas-pandemii/?fbclid=IwAR1vBdDbxAEDu7rHpuo6lScfREE2LdofWgju9ujDi91ALMQrQOgTTSqbb9U
 25. 23 marca 2021, 17:16
  Witam, niech sobie każdy myślący odpowie na pytanie, czy się szczepić, czy nie. Niech jeśli ktoś nie chce to niech nie słucha dr Czerniaka i innych. Jak ktoś nie chce brać Amantadyny, to niech jej nie je, bo się zatruje, ale jeśli potem coś niedobrego się wydarzy, to niech nie labidzi, tylko sam sobie radzi. Pan Aleksander jak będzie chory, to ja płakać z tego powodu nie będę. Nie warto się obrażać. Każdy robi, jak chce, myśli, jak chce i żyje, jak chce, byleby innych nie zapędzał w kozi róg.
  • 23 marca 2021, 21:39
   Piękne słowa. Szkoda tylko że źle mi Pani życzy. Ja współczuję każdemu choremu, nawet temu którego nie lubię i uważam za zwyczajnego przygłupa. Ale do zdrowia i życia ma prawo każdy. Fajnie by było gdyby każdy podejmował decyzję kierując się faktami, wiedzą a nie propagandą i strachem. I żeby ludzie odwrócili się od sekty antyszczepionkowej szerzącej dezinformację i wrócili na łono prawdziwej religii – wiedzy i nauki. Pozdrawiam serdecznie!!!
   • 2 kwietnia 2021, 16:22
    Wykazuje sie Pan duza wiedza, mam nadzieje ze poparta rowniez doswiadczeniem. Co do powrotu na "lono prawdziwej religii - wiedzy i nauki" to nie trzeba powracac bo ta religia szerzy sie w zastraszajacym tempie. I jak kazda religia skazana jest na samounicestwienie sie. Najwazniejsza jest wiara, wiedza i doswiadczenie. Pamieta Pan Antonio Egas Moniz ktory otrzymal Nagrode Nobla za.....lobotomie? Czy wie Pan ze autyzm wystepuje po szczepieniach MMR? Ta naukowa religia ma wiele falszywych prorokow i kaplanow... Ciekawa jestem czy ogladal Pan dokument "The Truth About Vaccines" z ogromna liczba profesorow, naukowcow, lekarzy, dziennikarzy i prawnikow? Latwo jest kogos wyzwac od szura i antyszczepionkowca, ale jak sam Pan nazwal ta "religia" nie jest nosnikiem calkowitej prawdy. Z mojego doswiadczenia, medycyna alopatyczna jest bezradna w leczeniu chorob "przewleklych". Pomogli naturopaths, dzieki Bogu! Przypominam Hipokratesa: "Primum Non Nocere". Zdrowia zycze.
   • 4 kwietnia 2021, 17:45
    Pani Mario. Nauka w przeciwieństwie do religii jest bytem dynamicznym a nie statycznym, samounicestwienie więc jej raczej nie grozi. Nauka dodatkowo na unikalną właściwość SAMOWERYFIKACJI. Skąd dziś wiesz że lobotomia była błędem ówczesnych czasów? Przecież nie ze źródeł medycyny alternatywnej czy ruchów New Age. Zweryfikowane zostało to przez klasyczną Naukę. Nawet jeżeli gdzieś Nauka się pomyli, pomyłka z czasem zostaje przez nią dostrzeżona, zweryfikowana i poprawiona. Nauka nie trwa w błędzie bo cały czas toczy się proces weryfikacji i kontroli. I to gwarantuje postęp. Dlatego Nauka jest wiarygodna. Szarlatani i różnej maści guru się nie weryfikują i nie kontrolują, oni głoszą „prawdy niezmienne”, czyli ciągle te same brednie. Dlatego nie mogą być źródłem wiedzy. Nauka już dawno udowodniła iż NIE MA ŻADNEGO ZWIĄZKU między szczepionkami i autyzmem. To brednia która ma korzenie w szalbierstwie naukowym angielskiego lekarza A.Wakefielda z 1998 r. Okazało się że badanie które rzekomo dowodziło tej tezy zostało zwyczajnie sfabrykowane, dane zostały wymyślone i zestawione tak aby pasowały do tezy o wpływie szczepionki MMR na autyzm. W trakcie procesu sądowego jego współpracownicy ujawnili szereg manipulacji i oszustw których się dopuścił się Wakefield w trakcie badania. Dostał od sądu możliwość ponownego przeprowadzenia badania na udowodnienie swoich tez i oczyszczenia się z zarzutów fałszerstwa naukowego (badania, tym razem rzetelnego bo pod kontrolą zewnętrzną). Nie zgodził się. Badanie te zostało jednak licznie powtórzone przez inne zespoły badawcze w różnych krajach. (W sumie przebadano grubo ponad milion dzieci; dla porównania w sfabrykowanym badaniu Wakefielda uczestniczyło 12 (!) dzieci). Żadne z tych weryfikujących badań w najmniejszym stopniu nie potwierdziło JAKIEGOKOLWIEK związku szczepionki MMR z autyzmem. Dlatego dziś wiemy ponad wszelką wątpliwość że ta teza jest NIEPRAWDZIWA. Wakefield za UDOWODNIONE OSZUSTWO I MANIPULACJE został dożywotnio pozbawiony prawa wykonywania zawodu lekarza. Ponadto okazało się iż jego „badanie” było finansowane przez przeciwników szczepionki MMR i celem nadrzędnym była dyskredytacja producenta szczepionki (Wakefield był zaangażowany w proces sądowy przeciwko producentowi szczepionki MMR). Wakefield wziął kasę za sfabrykowanie badania i obrzucenie błotem firmy farmaceutycznej, później wykazano że zamierzał wzbogacić się poprzez udziały w firmach które miały produkować alternatywne szczepionki. Dziś jest GURU w świecie antyszczepionkowców. W świecie nauki jego nazwisko zasłużenie jest synonimem oszusta i szarlatana. Wszystkie filmy, wywiady, wykłady noblistów i profesorów itd. które merytorycznie bazują na tej skompromitowanej postaci i jej „pracy badawczej” są z definicji- jako bazujące na kłamstwie- funta kłaków warte. Oszust i wyciągnięte z nosa „dane naukowe” nie powinny być punktem odniesienia dla kogokolwiek. Teraz także TY Pani Mario, już wiesz, że SZCZEPIONKA MMR NIE POWODUJE AUTYZMU (przekaż radosną informację dalej swoim znajomym na FB, niech nie żyją w nieuzasadnionym strachu). Nauka przyłapała szarlatana na oszustwie, zweryfikowała jego tezy i wydała wiarygodny werdykt. Każdy kto mówi inaczej - po prostu gada głupoty. Życzę pogłębionej refleksji nad tematem. Pozdrawiam serdecznie!
    • 6 kwietnia 2021, 14:31
     Jeśli nie pobierasz wynagrodzenia od Big Pharmy, to jesteś pożytecznym i(nformatorem)
 26. 23 marca 2021, 14:00
  Niech Bóg Pana błogosławi Panie doktorze
 27. 14 marca 2021, 19:36
  Na temat osłabienia naturalnych zdollności obronnych organizmu wypowiedź eksperta i "insidera": Mass Vaccination in a Pandemic - Benefits versus Risks: Interview with Geert Vanden Bossche !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! https://www.youtube.com/watch?v=ZJZxiNxYLpc
  • 23 marca 2021, 7:38
   Omawia te informacje Witold Gadowski.Vanderboshe - były współpracownik Gatesow-" szczepienia mogą powodować grozniejsze mutacje", dlaczego w Polsce nie wstrzymuje sie AstraZeneca?- ma powstać fabryka...adenowirus szympansa- kto chętny?
   • 23 marca 2021, 7:41
    Obejrzyj film „Komentarz Tygodnia: Promyk światła zza kulis” w YouTube https://youtu.be/n0Y8qXe0Ae0 Witold Gadowski -link O wypowiedzi Vanden Bosshe
 28. 8 marca 2021, 19:10
  Francja się nie poddaje. I też ma swojego dr Bodnara! https://www.youtube.com/watch?v=LCi3BZlcsxM
  • 14 marca 2021, 21:46
   Wg PAP w Australii pracownicy medyczni którzy głoszą fałszywe (a często zwyczajne bzdury z kategorii „pseudonaukowy bełkot”) tezy antyszczepionkowców będą ponosić surowe kary z pozbawieniem prawa wykonywania zawodu włącznie. I słusznie. Nie ma nic bardziej gorszącego jak lekarz głoszący antynaukowe, antymedyczne i w konsekwencji antyludzkie hasła. Link prowadzi do filmiku na YT gdzie Dr Czerniak -jak przekonuje, po „włączeniu myślenia”- snuje różne sensacją zabarwione teoryjki spiskowe. Doktor został zawieszony w prawach wykonywania zawodu lekarza. Prawdopodobnie nigdy nie słyszał o metodach wariolacji (a ich historia sięga tysiąca lat przed Chrystusem) oraz o takich osobach jak Edward Jenner czy Ludwik Pasteur. A jeżeli słyszał to pewnie wg niego celem wariolacji było rozpowszechnianie epidemii a wspomnieni wyżej dżentelmeni zajmowali się wymyślaniem skutecznego sposobu redukcji populacji ludzkiej „tylko zamiast komór gazowych wykorzystywali strzykawki”, obłęd. Do tego sugerowanie swego czasu że szczepionki powodują autyzm… po prostu mentalne i merytoryczne średniowiecze. Powoływanie się na opinię ludzi którzy szczepionkę (fragment mRNA) nazywają „super wirusem” i wymyślają nieistniejące mechanizmy w biologi na poparcie swych absurdalnych tez to zwyczajna kompromitacja w świecie ludzi myślących. Dezinformacja. Dziękuję za taką „wiedzę”. Nie nabiorę się. Mam nadzieję że Dr Czerniak pozostanie na marginesie środowiska medycznego, nigdy nie zostanie przywrócony w szeregi czynnych lekarzy i zostanie szybko zapomniany zarówno on jak i głoszone farmazony. Na absolutnym marginesie ciekawostka z mediów narodowych: ”Radosław Patlewicz udostępnił całą teczkę Huberta Czerniaka, wykazując, że jego służba w ZOMO była świadoma i dobrowolna, trwała siedem lat, aż do czasu rozwiązania ZOMO. Hubert Czerniak brał udział w plutonie liniowym, który zajmował się pałowaniem patriotów”. https://medianarodowe.com/2019/07/12/hubert-czerniak-czlowiek-z-teczki-moj-komentarz-anna-mandrela/ Jak po czymś takim ocenisz wiarygodność człowieka? Może już czas przestać udawać, że się myśli...
   • 16 marca 2021, 11:38
    1. „tylko zamiast komór gazowych wykorzystywali strzykawki” tak, też byli tacy, działali "legalnie" w obrębie swoich państw. Wiek XXI to korporacje ponadnarodowe z siłą pozwalającą nie patyczkować się nawet z UE. A nienormalnie wielkie pieniądze tworzą z ludzi potwory ( https://bit.ly/38JNr6m ) 2. "kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień" - czy wymagasz od każdego fachowca w swojej dziedzinie (choćby hydraulika) żeby nie bił żony, nie oszukiwałł przy sprzedaży auta albo nie pił? Nie znajdziesz zbyt wielu takich świętych. Kłamca niczego nie umniejsza prawdzie, którą zdarzy mu się powiedzieć. Więc argument o teczce ma się nijak do sensowności wypowiedzi dr Czerniaka na temat "pandemii", równie dobrze mogłeś o niej nie wiedzieć, co byłoby zdrowsze dla Twojego toku myślenia. A tak jest zachowanie jak w przedszkolu.
    • 21 marca 2021, 22:09
     Meliolator@ Masz te specyficzne poczucie humoru, zapomniałeś dorzucić jeszcze „jak się baby nie bije, to jej wątroba gnije”! Nie sądź innych wg siebie. To nie moje standardy. I nie nazywaj nieuka w dziedzinie wakcynologii fachowcem bo w tych kwestiach wygłaszał same bzdury, prawdy w tym temacie nie zdarzyło mu się powiedzieć. Jego aktywność i zasługi w formacji ZOMO mnie nie interesują, tym się zajął już Pan Pietkiewicz i środowisko Konfederacji. Jak dla mnie dr H.Cz mógłby być nawet biskupem KK. Mógłby być. Głupota to głupota niezależnie od tego czy głoszący nosi uniform księdza czy zomowca. Dziwie się że tego nie rozumiesz. To elementarne nawet dla przedszkolaka. Ten człowiek 7 lat z zaangażowaniem pałował grzbiety opozycjonistów, teraz z taką samą zaciętością indoktrynacją pałuje mózgi naiwniaków i nieprzyzwyczajonej do myślenia tłuszczy. Wtedy nie miał skrupułów wykorzystując zomowską pałę, teraz też nie ma, tylko pałę zamienił m.in. na kłamstwo i manipulację. Przyłapany na oszukiwaniu, w żywe oczy zaprzecza, wymyśla historyjki które w zderzeniu z faktami są ordynarnym fałszem (dokładnie to widać w załączonym wideo w mediach narodowych, przy okazji również napiętnowano niektóre brednie medyczne które głosi, link poniżej). Czas komuny się skończył ale i w nowej rzeczywistości dr H.Cz znalazł dla siebie miejsce. Odnalazł się doskonale w sekcie antyszczepów, gdzie wyhodował sobie rzeszę wiernych wyznawców. W sekcie nikt nie kwestionuje głupot które opowiada. Wyznawcy spijają „merytoryczny miodek” z jego ust. Sielanka trwa bo naiwniaków nie brakuje a co bardziej obrotni wyznawcy dbają o autorytet guru i konsolidację sekty spełniając rolę leninowskich „pożytecznych idiotów”. Ktoś kto ma już zatruty mózg proepidemiczną ideologią jest niepodatny na logiczną argumentację. Istotą konsolidacji sekty nie jest wiedza, tylko wiara. Wiara w spisek (najlepiej żydowski, ale może być też każdy inny). Wyrazy współczucia. https://medianarodowe.com/2019/07/12/hubert-czerniak-czlowiek-z-teczki-moj-komentarz-anna-mandrela/
   • 22 marca 2021, 21:29
    A może Pan Aleksander przeczyta sobie książkę JUDY MIKOVITS "PANDEMIA KLAMSTW" i powie, że to nie prawda? Jest tam wiele informacji na temat "cudownych" szczepionek i preparatów zwanych szczepionkami. Co do różnych swinstw dodawanych do szczepionek zwanych pięknie adjuwantami można przeczytać nawet na stronach oficjalnych gov.pl -"nieznaczne ilości"... aluminium, rtęć- dziękuję! Kto tu jest cofniety w rozwoju...? Dla przypomnienia Judy Mikovitz jest znana amerykanska biochemik pracującą przez wiele lat dla amerykańskiego rządu.Brala udział w największych badaniach nad wirusami m.in HIV, retrowirusami.
    • 22 marca 2021, 22:11
     Zamiast kupować za 25 zł populistyczną książkę Judy Mikovits lepiej było wydać 200 zł na „Podstawy biologii komórki” i samemu demaskować bzdury odnośnie działania szczepionek w komórce. A Pani Judy… cóż, skompromitowana, na obrzeżach naukowego świata snuje teorie o spisku, mordowaniu ludzi przy pomocy szczepionek, głoszeniu że lekarzom płacą kasę za każdą diagnozę C19 (zapytaj dr Bodnara czy jemu też, czy aż tak bezczelny jednak nie będziesz?) itp. bzdury. Ładnie podsumował ją gość z Uniwersytetu Kalifornijskiego: „co jakiś czas osoba z dorobkiem naukowym odwraca się od świata logiki i zaczyna tworzyć teorie spiskowe i zyskuje wiernych zwolenników dzięki ich poczuciu niepewności”. Niepewność bierze się z niewiedzy. Wyrzuciłeś 25 zł w błoto. Zainwestuj lepiej 200 zł w porządną książkę. Pozdrawiam serdecznie! PS. W szczepionkach mRNA nie ma konserwantów (tiomersal) ani adiuwantów. Nie szukaj sensacji tam gdzie jej nie ma. A jak boisz się aluminium to przestań stosować antyperspirantów. Będziesz brzydko pachniał ale będziesz za to zdrowszy :)
    • 22 marca 2021, 22:27
     Ładnie mi populistyczna... dziecko - przeczytaj- bo jesteś nakręcony...Wieloletni doświadczony naukowiec w szczycie kariery - nie odwraca się nagle od świata nauki, a decyduje na zdemaskowanie istniejącej patologii. Poza tym młodocianych arogantow nie ma co przekonywać...(cena książki w empiku 39zl.)
    • 23 marca 2021, 21:23
     Dokładnie tak! Książka J.Mikovits jest populistyczna, w dziale „nauka” nigdzie jej nie znajdziesz. Jest nastawiona na wywołanie taniej sensacji u niewymagającego czytelnika, który nie będzie miał możliwości, umiejętności czy zwyczajnie wiedzy do weryfikacji czytanych bzdur. Czyli adresowana jest do takiego czytelnika jak TY. Powtarzasz bzdury o rtęci i adiuwantach w szczepionkach przeciw C19 nawet nie sprawdziwszy wcześniej czy to prawda. I szerzysz bez mrugnięcia okiem te brednie dalej ogłupiając innych naiwniaków. Do tego chyba nie rozumiesz pojęcia adiuwantu (po co, dlaczego, i co to?). Nie dałeś rady zweryfikować powyższej prostej informacji a chcesz mi wmówić że manipulację i pseudonaukowy bełkot JM będziesz w stanie poddać krytycznej analizie? Szczerze wątpię w Twoje możliwości w tym zakresie. Tak naprawdę już udowodniłeś że niczego nie weryfikujesz tylko bezkrytycznie wciągasz nachalnie wciskaną propagandę jak ciepłe bułeczki. Twój guru robi Cię w bambuko a ty się cieszysz jak do sera. Podaje cenę książki na Taniaksiążka.pl -25.94 zł- jakbyś chciał tanio kupić i ogłupić kogoś takim prezentem. Pieniądze i tak wyrzucone w błoto. Na koniec drobna uwaga: nie zachowuj się jak stary tetryk który wokół widzi tylko nakręcone dzieci. Trzymaj fantazję na wodzy. Pozdrawiam serdecznie!
 29. 5 marca 2021, 11:57
  Teraz już rozumiem pewną dezynwolturę w wypowiedziach p.W.Guta, on już jest emeryt.
 30. 27 lutego 2021, 5:55
  Drodzy Panstwo jest sobota, proszę o wyrozumialosc, klinika jest zamknięta, dlatego pytanie kieruję do was, czy według waszej wiedzy, kiedy Mama moja ma zdiagnozowany Covid, klinika podejmie się leczenia, nie muszę dodawać że jest na kwarantannie, więc będę musiał ja musiał przywieźć. Oboje rodziców ma chorobę, ojca 24.02 przewieziono już do szpitala,nie mamy z nim bezpośredniego kontaktu (stan jest tragiczny) a teraz Mama jest sama w mieszkaniu i strasznie się martwię o jej stan zdrowia, a kiedy pójdzie do szpitala stracę jakkolwiek kontrolę nad skuteczna terapia, proszę o wyrozumialosc,ale jestem zrospaczony
  • 27 lutego 2021, 15:00
   Dla Wimtor Prosze umiescic to pytanie w zakladce „Mozna wyleczyc Covid 19 w 48 godzin” tam jest glowne forum i tam zagladaja lekarze, i dobrze byloby podac nr tel. do siebie.
  • 27 lutego 2021, 21:39
   Prosze zobaczyc widea pod tym linkiem https://jerzyzieba.com/koronawirus
 31. 25 lutego 2021, 13:19
  GŁOS Z NIEMIEC. Rozmowa z dr Piotrem Rubas. Jest też wzmianka o amantadynie. Warto posłuchać. https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/7076-youtube-usuwa-film-o-szczepionkach-telewizji-pl1-tv
 32. 24 lutego 2021, 17:30
  Grzegorz Płaczek w wRealu24 https://youtu.be/70vHy1iDDkY m.in.: realne liczby testów a przygotowywanie społeczeństwa na "trzecią falę", przykład wpisania Covid-19 jako przyczyny śmierci, wysokość dofinansowania dużych firm (błąd w wypowiedzi o kwocie dla Biedronki: powinno być 887 tysięcy zł), kredytowanie ponadnarodowych gigantów na setki milionów euro, brak oświadczenia Horbana o konflikcie interesów, i sporo więcej.
  • 25 lutego 2021, 16:22
   "Film niedostępny. Ten film jest prywatny"
  • 25 lutego 2021, 23:48
   nie kijem to pałką https://m.facebook.com/events/892071248279596
 33. 23 lutego 2021, 10:02
  Jestem pacjentką dr Bodnara. W 7 dobie od pierwszych symptomów choroby zgłosiłam się do niego wieczorem na wizytę. Wydawało mi się wówczas, że czuję się lepiej bo minął najbardziej dokuczliwy ból głowy. Tymczasem okazało się, że mam już prawostronne zapalenie płuc. Doktor od razu zaaplikował mi podwójną dawkę amantadyny oraz zastrzyk z dwóch antybiotyków (zinat i gentamecyna). Nazajutrz nie miałam już gorączki, a w 3 dobie przyjmowania amantadyny czułam całkowitą poprawę. Nie odzyskałam jedynie w pełni sił co było związane z zapaleniem płuc, ale z każdym dniem było lepiej. Po 6 dniach od pierwszego podania amantadyny na kontroli u dr Bodnara moje płuca były czyste. Amantadynę zgodnie z zaleceniem doktora brałam jeszcze przez 2 dni. Dodam, że miałam wcześniej (na wszelki wypadek) amantadynę w domu, ale podchodziłam do niej sceptycznie, tak jak do antybiotyku. Myślałam, że przejdę chorobę lekko, tak jak większość osób i że jest to niepotrzebne. Błąd, który kosztował mnie wiele. Miałam szczęście bo mieszkam w Przemyślu i trafiłam do lekarza , który nie boi się badać pacjentów "covidowych", który skutecznie leczy tę chorobę amantadyną i leczy jej powikłania. Jestem przekonana, że gdybym brała amantadynę od początku choroby nie doszłoby do zapalenia płuc i nie były by potrzebne antybiotyki. Mam nadzieję, że zamieszczając ten komentarz komuś pomogę i przekonam do terapii amantadyną. Jeszcze raz wyrażam moje podziękowania za opiekę.
  • 23 lutego 2021, 17:20
   Dziękuję Pani za ten wpis. Naprawdę jest bardzo cenny - wszyscy uczymy się reagowania na nowe wyzwanie.
  • 3 marca 2021, 11:28
   Czy amantadynę kupiła Pani bez problemu?
  • 14 marca 2021, 23:31
   Bardzo proszę o podanie nr telefonu do dr. Bodnara.Mąż i ja od tygodnia jestesmy bardzo chorzy.Jestesmy po 60 i szukam pilnej pomocy. Proszę wybaczyć,ze odwazylam się zwrócić do Pani,za udzielenie informacji z góry serdecznie dziękuję
   • 16 marca 2021, 1:29
    Najlepiej, jeśli Pani podjedzie myszką na samą górę tej strony. Tam po prawej stronie jest niebieski napis: "Można wyleczyć Covid 19 w 48 godzin". Proszę go kliknąć - przejdzie Pani w ten sposób na tamtą podstronę. Tam proszę zostawić do siebie kontakt telefoniczy z opisem przypadku. Być może jakiś lekarz się z Panią skontaktuje. Tymczasem proszę zaopatrzyć się w amantadynę - receptę można wykupić przez jedną ze stron oferujących e-recepty po opisaniu objawów grypy (nie covidu!) i opłacie przelewem 52 zł (po wpisaniu kodu off20%). A lek znajdzie Pani przez strony ktomalek lub gdziepolek. Należy wpisać "Viregyt K" "na receptę" niereglamentowany.
 34. 20 lutego 2021, 12:25
  Czy tylko ja mam problem i nie mogę dodać komentarza w zakładce " Leczenie covid"? "Przycisk" komentuj u mnie nie działa i nie ma w ogóle opcji "odpowiedz". Czy to mój komputer czy Państwo też tak macie?
  • 20 lutego 2021, 13:01
   też to mam
  • 20 lutego 2021, 13:22
   To samo. Forum zostało tam wyłączone chyba.
  • 20 lutego 2021, 16:26
   Działa. SPrawdziłem przed chwilą.
  • 21 lutego 2021, 22:30
   Dobry wieczór, proszę spróbować wyczyścić całkowicie historię przeglądania, a następnie nie potwierdzać okienka "Zapamiętaj moje dane w tej przeglądarce podczas pisania kolejnych komentarzy". Pozdrawiam.
 35. 20 lutego 2021, 4:45
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7443215/ Anthony Cheudjeu (2020) Correlation of D-xylose with severity and morbidity-related factors of COVID-19 and possible therapeutic use of D-xylose and antibiotics for COVID-19. Bardzo ciekawe, w tym również uwagi dotyczące stosowania niesteroidowych środków przeciwzapalnych.
 36. 19 lutego 2021, 21:08
  Rząd ogłasza oglądając się na Słowację, trzecią już falę i przykręcenie śruby. Rzeczywistość jest taka, że znajdujemy się po prostu w centrum sezonu grypowego, kiedy to ludzie, nie suplementujący witaminę D3, A i innych mają ekstremalnie jej niski poziom. Ich brak to dwukrotnie większa wg badań podatność na zarażenie jak i ciężki przebieg. Czemu profesory, ałtorytety dziwnie milczą na ten temat? Każdy w zimie powinien przyjmować z 10.000 jednostek D3 i ze dwa razy tyle A! Teraz ludzie będą padać jak muchy, a wystarczyło tylko poczytać: Badanie: Wśród osób z niedoborem "witaminy słońca", 72 proc. uzyskało dodatni wynik testu na obecność przeciwciał koronawirusa, co świadczy o przebytej wcześniej infekcji. Wśród osób, którym witaminy D nie brakowało, wynik taki potwierdzono u 51 proc. Badanie: Pacjenci z Covid19 otrzymywali terapię standardową (hydroksychlorochinę i azytromycynę), przy czym jedna grupa dodatkowo przyjmowała aktywny metabolit witaminy D. Aż połowa osób w grupie nieprzyjmujących witaminy D wymagała hospitalizacji na oddziale intensywnej terapii (OIT), w tym 2 osoby zmarły. Natomiast wśród 50 osób przyjmujących tę witaminę tylko 1 pacjent wymagał przyjęcia na OIT – nikt w tej grupie nie zmarł. Inne badanie przeprowadzili uczeni z Boston University School of Medicine. Naukowcy zmierzyli poziom witaminy D we krwi 235 pacjentów hospitalizowanych z powodu infekcji koronawirusem. Okazało się, że chorzy, którzy mieli co najmniej 30 ng/mL 25-hydroksywitaminy D znacznie rzadziej doświadczali ciężkiego przebiegu choroby, w tym utraty przytomności i niedotlenienia. Rzadziej też umierali. Kolejne badanie: W grupie pacjentów z deficytem witaminy D śmiertelność wyniosła 21%, a w grupie ze stężeniem prawidłowym 3,1%. W kolejnym badaniu deficyt witaminy D u pacjentów zakażonych koronawirusem miał związek z hospitalizacją i ciężkością choroby. Inni badacze stwierdzili, że u osób starszych z COVID-19, przebywających w domach opieki społecznej podanie witaminy D w jednorazowej wysokiej dawce (tzw. dawka uderzeniowa) wiązało się z mniejszą ciężkością choroby i większym współczynnikiem przeżycia. Pamiętajmy: Stężenie 25(OH)D we krwi ma tendencję do spadku wraz z wiekiem. Po 65 r.ż. następuje czterokrotny spadek syntezy witaminy D w skórze, w porównaniu do osób młodych, a ponadto dochodzą inne czynniki pogarszające status tej witaminy w organizmie, w tym zaburzenia funkcjonowania narządów, przyjmowanie niektórych leków, czy zmiana stylu życia. Utrzymanie prawidłowego stężenia witaminy D jest zatem szczególnie ważne u ludzi starszych i otyłych, u których przebieg kliniczny COVID-19 jest na ogół cięższy, a śmiertelność największa.
  • 21 lutego 2021, 0:26
   Bardzo dobry komentarz i dodam za doktorem Hubertem Czerniakiem: witaminy A, D, E, K i C, jod, selen, cynk. Sporo wartościowych informacji o koronawirusie na swoich kanałach youtube podają doktorzy: Marek Skoczylas i Jerzy Błecha (Centrum Ojca Grzegorza).
 37. 19 lutego 2021, 18:38
  Pisma do walki z sanepidem i policją. zrzutka.pl/muv7m8 crisis-consulting.pl/pdf/zrzutka_002/brak_zgody_na_test_covid.pdf crisis-consulting.pl/odpowiedzialnosc-majatkowa-policjantow/
 38. 19 lutego 2021, 18:31
  Witam Objawy wystąpiły w wtorek tj 16.02.2021 rok rano test wskazał COV19. Objawy gorączka do 39,5 st spadająca wciągu godziny do 37,5 ,suchy kaszel, bule mięśni . W środę przyjąłem pierwszą dawkę amantadyny wedle sugestii 1x4 razy na dobę .Dziś czyli 19.02 temperatura do 37,3 kaszel zdecydowanie mniejszy czuje się świetnie . Bardzo Panu dziękuję z okazaną pomoc
 39. 19 lutego 2021, 17:46
  The Great Barrington Declaration - deklaracja podpisana przez wielu znamienitych lekarzy i naukowcow z calego swiata: https://gbdeclaration.org/great-barrington-declaration-polish/
 40. 19 lutego 2021, 16:59
  Do Pana JBar i innych adminów strony. Forum pod zakładką "Można wyleczyć..." nie działa. Nie można dodać ani komentarza ani odpowiedzieć na komentarz. Rozumiem, że ma to związek z aktywnością niejakiej p. Izabeli, ale niech inni nie cierpią za atak trolli.
  • 19 lutego 2021, 22:58
   Nikt nie widział, że w pytaniu byla zawarta sugestia, że stosowanie Amantadyny "uszkadza" odporność. Dałem się sprowokować , zamiast zignorować prowokatorkę odpowiedziałem dosadnie i dalej brnąłem. Każdy inteligentny człowiek posługujący się wyszukiwarką i umiejący czytać ze zrozumieniem oraz zainteresowany tematem Amantadyny wie, że osoby biorące przewlekle Amantadynę ( SM, ch. Parkinsona, dyskinezy późne) które w trakcie jej przyjmowania miały styczności z virusem covid-19 , albo wcale nie chorowały, albo przeszły covid w postaci lekkiego przeziębienia.U wszystkich tych osób po wykonaniu testu na przeciwciała stwierdzono ich obecność w surowicy potwierdzającą przechorowanie covidu. Także sugerowanie, ze po leczeniu Amantadyną nie ma się odporności jest szkalowaniem skuteczności tego leku. Moi znajomi leczeni Amantadyną mieli po przechorowaniu wysokie miano przeciwciał. Głównym argumentem, że produkcja przeciwciał nie jest blokowana przez Amantadynę jest ten pierwszy przykład , o którym pisał pan prof. Rejdak z Lublina. Wkurzyła mnie bezczelna insynuacja sugerująca zagrożenie ze stony Amantadyny w uzyskiwaniu odporności. Ludzie chorzy zaglądający tutaj po przeczytaniu takiej sugestii mogą się bać leczenia tym jedynym dostępnym w Polsce i skutecznym lekiem. Nie odpowiadałem na falę hejtu , bo po szedłem spać. A dzisiaj rano musiałem się zająć chorymi na covid, mam teraz do ogarnięcia kilkadziesiąt osób z jednego zakładu pracy i ich rodziny. A uważnym czytelnikom tak jak pisał J.Bar wiadomo kim jestem.
   • 20 lutego 2021, 6:43
    Proszę nie brać do siebie, faktycznie wyglądało to na prowokację (jak zresztą wiele w przestrzeni medialnej nt. amantadyny). Pani Izabela dała sobie dużo czasu na wylanie żółci. A co do przeciwciał - gdyby każdy z chorych leczonych amantadyną je oznaczał i dawał świadectwo prawdzie, moglibyśmy właśnie pokazać jak bardzo wysoki jest poziom. A jeśli ma Pan kontakt, może przekazać że jest oddolna prośba by jednak włączyć znów forum. Tyle dobrego, które się na nim działo i dzieje, nie jest w stanie zostać zniszczonym przez ferment. Zdrowia i dziękuję Panu za wszystkie informacje, którymi się Pan dzielił, przytaczał i szukał. Pomagając wielu osobom.
   • 20 lutego 2021, 9:37
    Nie, w pytaniu nie było żadnej sugestii. To Pan widząc ciągle realne ataki na amantadynę jest wyczulony na te kwestie. A tam padło normalne pytanie, zresztą dość ciekawe z punktu widzenia laika. Długo miałem nadzieję, że ktoś się pod Pana podszył. Widzę, że jednak nie. Wiadomo, że nikt nie jest idealny i każdy może mieć słabszy moment. Ale widzę, że nawet po czasie nie widzi Pan swojego zachowania jako grubo poniżej poziomu przyzwoitości. A szkoda, bo ewidentnie wmówił Pan sobie jakiekolwiek sugestie w tamtym pytaniu. Dla mnie jako laika to było ciekawe pytanie. Dla innych najwyraźniej też (wystarczy). I jakoś nie zauważyłem, żeby na każde pytanie, które wymaga użycia wyszukiwarki, odpisywał Pan w ten sposób. Coś przeoczyłem?
    • 20 lutego 2021, 9:38
     (wystarczy) = (wystarczy spojrzeć na inne odpowiedzi pod wątkiem)
    • 20 lutego 2021, 10:36
     Spójrz człowieku w lustro i sam odpowiedz sobie że kolejny już raz szukasz zwady. Widać że takie wpisy są dla ciebie zabawą, a dla nas chorych oczekujących tu na pomoc jedynym ratunkiem. Znajdź sobie inne portale i zaspokój swoje potrzeby....gdzie indziej!
    • 20 lutego 2021, 10:41
     Ps. Pomyliłam się - to nie zabawa z pana strony, to zwykła podłość, którą należy leczyć.
    • 20 lutego 2021, 10:48
     Do Seth - radzę się skupić na treści a nie formie. Chyba, że ma pan/pani takie zadanie - zniszczyć, skłócić kolejne forum.
    • 20 lutego 2021, 10:52
     Nie do Was pisałem, więc polecam nie pakować się między wódkę, a zakąskę.
    • 20 lutego 2021, 12:16
     Odpowiedź pana do nas świadczy jedynie o poziomie nie tyllko wykształcenia ale także choć odrobinie iinteligencji. Nie mając ani tego, ani tego nadrabia pan pychą i atakim na wszystkich i pewnie na wszystko...no cóż ten portal tego nie wyleczy! Należy poszukać gdzieś indziej.
    • 20 lutego 2021, 15:46
     Pytanie było z wyraźnie założoną tezą. Mówię to też jako laik.
    • 20 lutego 2021, 16:25
     @JBar daruj sobie te histeryczne prostackie odzywki. Jakbyś był inteligentniejszy(a), to byś zrozumiał(a), że Twoje zdanie na ten temat mnie nie interesuje. @Asdf mogę prosić o wklejenie tego zdania z założoną tezą? Tak bardzo mnie to dziwi, że aż zacząłem się zastanawiać, czy na pewno patrzyłem na prawidłowy wątek.
    • 20 lutego 2021, 16:52
     Do pana Seth, to pytanie o budowanie odpornosci bylo zupelnie nie zwiazane z leczeniem Covid i zalozeniami tej strony, bo majac w sobie wirusa czlowiek powinien dzialac jak najszybciej by go zgasic i nie dopuscic do rozprzestrzenia sie go w organizmie gdyz raz ze jest smiertelny, dwa wywoluje roznorodne dzialania niepozadane i robi z ludzi kaleki, dlatego to czy bede miala odpornosc czy nie po przeleczeniu amantadyna to sprawa drugorzedna i duzo mniej wazna od pozbycia sie wirusa z organizmu jak najszybciej. Ta pani zapytala, czy jezeli ktos cudem przezyje na paracetamolu to czy bedzie miala wieksza odpornosc niz po amantadynie, i tu widac niezrozumienie tematu nie chodzi o to by cudem przezyc, ale o to by wirus nie zniszczyl organizmu, co niestety dzieje sie w bardzo wielu przypadkach bez przeleczenia aman. , czesto te skutki sa widoczne dopiero po pewnym czasie. Takze proba przezycia Covidu bez aman. moze sie skonczyc sukcesem tylko polowicznym, wg mnie pan i wszyscy popierajacy ta pania nie rozumieja tego, ta strona i pomagajacy tu lekarze - wielka chwala im za to - ratuja zycie i zdrowie tu i teraz, a wszelkie inne watpliwosci dotyczce odpornosci sa tu zupelnie drugorzedne, coz zycie to nie gra komputerowa i nie mamy w nim kilka zyc, tylko jedno!
   • 20 lutego 2021, 17:23
    Do ILekarz z Lublina: Panie Doktorze serdeczne podziekowania za regularne sprawdzanie tej strony, odpowiadanie na pytania i pomaganie ludziom chorym na covida. Za to, ze jesli ktos szuka tutaj pomocy i zostawi swoje dane kontaktowe, to taka pomoc uzyska. Zrozumialym jest tez, ze pracujac w ciaglym napieciu i bedac siwadkiem nagonki, ktora niestety nadal ma miejsce reaguje sie na pewne pytania w sposob emocjonalny. Jak to sie mowi "kropla drazy skale". A tutaj te krople to po prostu ciurkiem leca.
   • 20 lutego 2021, 18:31
    Panie doktorze, mysle ze mial pan prawo sie zdenerwowac, pan i inni lekarze tutaj pomagacie ludziom ratujac ich zycie zdrowie, lecz dla niektorych jest to niewystarczajace w mysl powiedzenia dac komus palec a chce cala reke, oczekuja od panstwa czegos co jest niewiadome takze dla Was, chca jeszcze wiekszego cudu niz ten, ktory sie tu dzieje w postaci tej pomocy jaka dajecie, ta Wasza pomoc jest wrecz bezcenna, od kiedy trafilam na ta strone i udalo mi sie zaopatrzyc w lek czuje sie duzo bardziej spokojna i bezpieczna, bardzo dziekuje za to!
   • 30 marca 2021, 10:27
    Witam Panie doktorze - czy są jacyś lekarze w pobliżu Warszawy, którzy podobnie jak Pan i doktor Bodnar prowadzą kurację Amantadyną ?
  • 19 lutego 2021, 23:46
   No właśnie też to zauważyłam. Czy to już tak będzie?
   • 19 lutego 2021, 23:56
    Tzn z tym zawieszeniem komentarzy na zakładce "Można wyleczyć..."
    • 20 lutego 2021, 6:35
     No właśnie nie wiem. Szczerze byłoby szkoda. Nie zaglądałam nawet na komentarze pod innymi zakładkami, jak tam właśnie (gdzie zresztą sama uzyskałam mnóstwo informacji i pomoc oraz praktyczne porady z wpisów dr Bodnara, innych lekarzy i osób).
 41. 19 lutego 2021, 13:27
  covid marucha.wordpress.com/2021/02/19/ulotka-dla-sedziow-w-sprawie-wstrzykiwania-ludziom-nieznanych-cieczy/ +++ stolikwolnosci.pl/ulotka-dla-sedziow/
 42. 19 lutego 2021, 12:05
  Szanowny Panie Doktorze Bodnar. Na stronie przychodni potrzebne są informacje o wiarygodnych aptekach poza granicami Polski ( Wielka Brytania, Niemcy) gdzie można dostać lek. Ja i jak pewnie wiele innych osób chciałoby go zakupić na zapas, ale nie chcę odbierać go chorym w kraju którzy go pilnie potrzebują. Ciężko jest znaleźć w ilości tych komentarzy potrzebne informacje
  • 19 lutego 2021, 14:48
   Czego jeszcze Pan oczekuje?????Przychodnia ma inne zadania i na pewno nie może tego robić bo podpadłaby pod przepisy dot. reklamy. Hallo tu Ziemia!!
   • 19 lutego 2021, 20:32
    Dziękuję za odpowiedź. Nie każdy prowadzi przychodnię i zna się na zasadach prawnych z tym związanych. Trochę mniej złośliwości a więcej zrozumienia. Pozdrawiam
  • 20 lutego 2021, 17:25
   Niech Pan zostawi namiary. Moge pomoc w zorganizowaniu sprawy.
   • 21 lutego 2021, 14:24
    Do Dagmary. Proszę o kontakt na mojego maila: zbyszek740@gmail.com
 43. 19 lutego 2021, 11:38
  Panie Doktorze, dla mnie jest Pan bohaterem narodowym. I wiem, ze przyjdzie taki dzień, ze będzie nim Pan dla wszystkich. To jest niewiarygodna zbrodnia dokonywana na ludzkości, na Polakach, na naszych rodzinach, znajomych, sąsiadach. Ludzie umierają, nie dostając nawet szansy na terapie. A znam osobiście wiele osób, które w ciągu doby stanęły na nogi. To naprawdę działa. Tym większa wściekłość na tych, co odpowiadają za ta sytuacje. Ale mam nadzieje i mocno w to wierze, ze z autorytetow, staną się zbrodniarzami w oczach społeczeństwa. Proszę wybaczyć emocje, ale właśnie pożegnaliśmy przyjaciela, który był leczony (czyli nieleczony) zgodnie ze schematem MZ. Nie dostał szansy, nie było mi dane spróbować leczenia amantadyna. Skończyło się tragicznie.
 44. 18 lutego 2021, 19:43
  Popieram ten apel, choć nie mam za grosz wiary w jego skuteczność. Bo to nie o to tu chodzi. Tu chodzi o uczynienie z ludzi niewolników i to pozaprawnymi narzędziami. Posłusznymi na każdy kaprys włodarzy. I całkiem dobrze im idzie. A taki Simon to ma być dla nich alibi. Jak już przyjdzie co do czego, to przecież nie pójdą pod gilotynę sami a rzucą jego.
  • 22 lutego 2021, 10:13
   Oby zrobili to jak najszybciej, nie ważne kto, byle by tylko simon więcej się nie pokazywał i nie mącił. (Mała litera w nazwisku - zamierzona, bo to mały człowiek).
 45. 18 lutego 2021, 16:22
  katolickie msze zdroworozsądkowy katolicki kapelan ksiądz Rafał Trytek Kraków małopolska sedevacante.eu/kontakt.php Warszawa msza.waw.pl/kontakt/ Wrocław oratoriumioannis.pl/ mail: xtrytek()sedevacante.pl
 46. 18 lutego 2021, 16:15
  tłumacz Jarosław Ruszkiewicz jarosawruszkiewicz.niepodległy.pl/ Nawet Instytut Roberta Kocha i inne autorytety zdrowotne nie mogą przedstawić decydującego dowodu na to, że nawiedza nas nowy wirus o nazwie SARS-CoV-2. Już samo to sprawia, że ​​rozmowa o niebezpiecznych mutacjach wirusów staje się nieodpowiedzialnym podsycaniem strachu, a tak zwane testy SARS-CoV-2 PCR stają się zdecydowanie bezwartościowym przedsięwzięciem. niepodległy.pl/948/poszukiwania-fantomatycznego-koronaswirusa-/
 47. 18 lutego 2021, 16:13
  tłumacz alter cabrio ekspedyt.org/author/alter-cabrio/ “Piątka dla szczepień” czyli o co pytać 2 (…)żadna ze szczepionek nie została jeszcze poddana odpowiednim testom. W przypadku wielu z nich całkowicie pominięto wczesne etapy badań, a późne badania na ludziach albo nie zostały zrecenzowane ekspedyt.org/2021/02/17/piatka-dla-szczepien-czyli-o-co-pytac-2/ Jak głęboko sięga kłamstwo? „Wirusy są niestabilne, zwłaszcza wirusy RNA [np. SARS-Cov-2]. Są tak niestabilne, że nie ma czegoś takiego jak niezmutowany wirus RNA. Są jak płatki śniegu, nie ma dwóch identycznych” ekspedyt.org/2021/01/26/jak-gleboko-siega-klamstwo/
 48. 18 lutego 2021, 16:09
  lewicowy papież Franciszek przymusowo szczepi Stolica Apostolska papież Franciszek planuje wyciągać surowe konsekwencje wobec pracowników Watykanu, którzy nie zaszczepią się przeciwko COVID-19 bez konkretnego uzasadnienia zdrowotnego. Gubernator Państwa Watykańskiego podwładny papieża Franciszka ksiądz biskup kardynał Giuseppe Bertello wydał dekret w tej sprawie. Ogłoszony w czwartek dekret przewiduje, że osoby, które nie zgodzą się na przyjęcie preparatu przeciwko COVID-19 z powodów zdrowotnych, mogą otrzymać inne obowiązki zawodowe bez zmiany pensji. Wobec tych, którzy nie chcą się zaszczepić bez ważnej przyczyny, papież Franciszek grozi „konsekwencjami różnego stopnia aż do przerwania stosunku pracy” Napisał papież Franciszek i kardynał Giuseppe Bertello, że odmówienie przyjęcia szczepionki może stanowić zagrożenie dla innych i zwiększyć ryzyko dla zdrowia publicznego. Szczepienia w Watykanie są dobrowolne:D ale papież Franciszek wyrzuci z pracy matki i ojców za niezaszczepienie się Podstawą dekretu gubernatora Państwa Watykańskiego są przepisy sanitarne z 2011 roku o obowiązkach spoczywających na zatrudnionych. Ponadto papież Franciszek wprowadził kary w wysokości 25 euro 100zł za brak maseczki i 1500 euro 6000 zł za złamanie zasad kwarantanny. Nad przestrzeganiem tych wymogów czuwa żandarmeria watykańska.
 49. 18 lutego 2021, 12:14
  Szczepionki narazie niczego nie załatwiają. Nauczyciele polecieli, poszczepili się i się zaczęło. Postuj w lekcjach, mini grypa, dreszcze, słabe samopoczucie, gorączka, dzień lub więcej stracone. Podobno mieli nawet jakieś dziwne oczy. Dali czadu. Jestem niewidoma, ale mój tzw. nos wyczół, co się święci.
 50. 18 lutego 2021, 1:55
  Bardzo popieram dr Bodnara. Jeśli rządzący nic w tej sprawie amantadyny i beznadziejnych swoich doradców nie zrobią to przegrają wybory. Brawo Panie Doktorze!!!
  • 1 marca 2021, 23:38
   ma pani 100 % racji. Napisałam z takim przesłaniem do kancelarii Premiera- odesłali do Min.Zdrowia. Cyrk na resorach
 51. 17 lutego 2021, 23:19
  OGROMNIE WAZNY LINK.BARDZO PROSZĘ O OBEJRZENIE I ARCHIWIZOWANIE FILMU. https://m.cda.pl/video/651247169
 52. 17 lutego 2021, 18:56
  Z dedykacją dla wszystkich odważnych lekarzy cytat z Herberta: Płynie się zawsze do źródeł pod prąd, z prądem płyną śmiecie. Zbigniew Herbert
 53. 17 lutego 2021, 15:39
  Proponuję tutaj umieścić linka przez Przychodnię do wiarygodnej apteki za granicą z Amantadyną bez recepty.
 54. 17 lutego 2021, 14:32
  Witam czy znany jest Państwu medyk, który leczy amantadyną w W-wie lub okolicach ?
 55. 17 lutego 2021, 11:18
  "Bo finalnie i tak chyba bez różnicy gdzie umierają?". No nie, zdecydowanie się z tym nie zgodzę. Lepiej umrzeć w domu, wśród bliskich, aniżeli w zafoliowanej strefie, gdzie chodzą zafoliowane istoty traktujące pacjentów nie jak ludzi, ale jak zarazę.
 56. 17 lutego 2021, 0:48
  Dziękujemy bardzo za ten wpis jest bardzo potrzebny ! Jakby Pan czytal w moich myślach mam te same wnioski i spostrzeżenia. Zresztą to już jest glos wiekoszosci Polaków - Stoimy za Panem Murem!
 57. 16 lutego 2021, 21:07
  Bardzo Panu doktorze dziękuję za ten apel. Podpisuję się pod nim w 100%, niestety rządzący znaleźli się w dziwnej matni i w mojej ocenie nie wiedzą jak z niej wybrnąć z twarzą, a czas biegnie, Polacy chorują, "leczą" się w domu i niestety niektórzy ponoszą za to najwyższą cenę, cenę swojego życia. Pan myślę ze swojej strony zrobił wszystko co mógł, Izby Lekarskie jak widać nie spełniają roli strażników zdrowia narodu, bardziej przypominają nadzorców nad procedurami a to prosta droga do ......, widzieć paragrafy a nie widzieć człowieka, skąd my to znamy. Nadzieją jest badanie pod nadzorem Pana i prof. A. Barczyka ale jak wczoraj można było usłyszeć w programie Jana Pospieszalskiego rozpocznie się najwcześniej w połowie marca, zakończy się w maju, ile więc do tego czasu jeszcze Polaków umrze, a rząd opętany różnej maści doradcami podejmuje błędne działania. Co można jeszcze zrobić? Przecież szczepionki niczego nie załatwiają, tak jak Pan napisał, lekarze zaszczepieni, ale dalej boją się kaszlących i z temperaturą pacjentów? Pytanie w takim razie brzmi po co zostali lekarzami? Spędza mi to sen z powiek. Wytrwałości Panie doktorze.
  • 19 lutego 2021, 11:49
   Myśle Panie Jakubie, ze rząd nie znalazł się w żadnej matni. Rząd doskonale wie co robi, a doradców dobrał sobie takich, żeby ślepo podpisywali się pod jego decyzjami, nie na odwrót. Tak to niestety wyglada. Wyglada to na celowe działanie, popierane przez pozbawione jakiejkolwiek etyki, już nie tylko lekarskiej, pseudo autorytety, z tylulami profesorskimi. DNO
 58. 16 lutego 2021, 20:12
  Doprawdy znajdujemy się w orwellowskich czasach, gdzie możni tego świata mogą po prostu zmienić znaczenie słów i wyrażeń, aby dopasować je do swoich celów. Kit Knightly Tłumaczenie MrEnigmatis https://mrenigmatis.wordpress.com/2020/12/29/who-potajemnie-zmienilo-swoja-definicje-odpornosci-stadnej/
 59. 16 lutego 2021, 20:11
  Testy PCR na COVID19 są z naukowego o puntku widzenia bezcelowe https://mrenigmatis.wordpress.com/2020/08/27/testy-pcr-covid19-sa-naukowo-bezcelowe
 60. 16 lutego 2021, 20:08
  Ciekawe ile jest zachorowań wśród osób, które się zaszczepiły. MZ powinno podawać takie dane codziennie.
  • 16 lutego 2021, 21:57
   Tłumaczenie jest z Googla, więc trzeba wziąć na to poprawkę. https://medalerts.org/vaersdb/findfield.php?EVENTS=on&PAGENO=2&PERPAGE=10&ESORT=&REVERSESORT=&VAX=(COVID19)&DIED=Yes
   • 17 lutego 2021, 20:37
    A tutaj są zgony po szczepionkowe w Ameryce : https://medalerts.org/vaersdb/findfield.php?TABLE=ON&GROUP1=AGE&EVENTS=ON&VAX=COVID19&DIED=Yes
 61. 16 lutego 2021, 20:07
  cenzura imperium google youtube – Treści stwierdzające, że znaleziono skuteczne lekarstwo na COVID-19. https://marucha.wordpress.com/2021/02/16/oficjalna-lista-pogladow-zakazanych-firmy-youtube/
 62. 16 lutego 2021, 19:41
  Panie Doktorze, to jest tak jakby wzywał Pan mafię, aby zeszła z drogi przestępstwa.... (zbyt duże pieniądze), niestety to niewykonalne. Ale czyta się bardzo dobrze, wyraża Pan dokładnie to co myślimy.
 63. 16 lutego 2021, 19:12
  Mam pytanie, czy testy na Covid-19 są wiarygodne? Drugie pytanie, jak można się zaszczepić, nie szczepiąc się pełną szczepionką, aby być zaszczepionym i otrzymać kod qr? Trzecie pytanie, czy jest jakaś terapia ziołowa na Covid, dla tych, którzy nie mogą brać amantadyny oraz sterydów? Pytanie ostatnie, czy te badania nad Amantadyną są aktualne? Słyszałam, że część lekarzy się jakoś tam szczepi (niech każdy myślący dorobi sobie resztę). Słyszałam, że jest jakieś zioło (brakuje nazwy(, które mogłoby powstrzymać koronawirusa, rośnie w zborzu. Słłyszałam, że badań nad naszym diamentem nie będzie, bo brakuje pieniędzy. Tylko nasz sprzeciw wobec głupiej światowej polityki i umiejętne życie w podziemiu mogą nas uratować. Pozdrawiam i dużo zdrowia......
 64. 16 lutego 2021, 15:04
  Dzień dobry, Zawsze gardziłam niemocą w służbie zdrowia. Pan dr z Przemyśla i kilku innych lekarzy próbuje ten stan zmienić, chociaż wątpię. Ludzie szczepią się, bo się boją, nie wierzą, że skazują się na niewolnictwo. Straszą w mediach, że jeśli się ktoś nie zaszczepi, to nie będzie mógł nigdzie iść lub wyjechać. To już jest jawna dyskryminacja. Chcą wyszczepić cały naród, bo twierdzą, że wirusa się nie leczy.
  • 16 lutego 2021, 15:46
   dla przypomnienia rezolucja w sprawie dyskryminacji https://pace.coe.int/en/files/29004/html
 65. 16 lutego 2021, 14:16
  Szanowni Państwo, oto kolejność najlepszych dziś leków na Covid, dostępnych pozaszpitalnie: fluwoksamina, iwermektyna, budezonid, amantadyna. Amantadyna na końcu, bo brak danych liczbowych. Budezonid ma pierwsze badania, a iwermektyna ma najliczniejsze badania i zostanie najszybciej dopuszczona.
 66. 16 lutego 2021, 11:47
  Odnośnie tekstu dr.Bodnara powyżej. Czy nadanie toku postępowania Okręgowej Izby Lekarskiej (delegatury w Przemyslu) przeciwko dr.BODNAROWI to nowa sprawa???? Za skuteczne leczenie pacjentow???? Bezczelne typiory!!! Pełnomocnik OIL w Przemyślu -Marek Zasadny mógłby to wyjaśnić??? przemysl@hipoktates.org
 67. 16 lutego 2021, 9:47
  W jakim kraju Unii mozna kupić amantadynę bez recepty?
  • 16 lutego 2021, 10:30
   Jeszcze we Francji, sprzedają stare zapasy, bo termin przydatności może być kilka miesięcy.
  • 16 lutego 2021, 16:29
   W Niemczech pod nazwa Amantadin-ratiopharm 100mg Filmtabletten. Na ogol nie maja na miejscu w aptece, nalezy zamowic na nastepny dzien. Opakowanie zawiera 100 tabletek. https://www.shop-apotheke.com/arzneimittel/1585882/amantadin-ratiopharm-100-mg.htm
   • 16 lutego 2021, 16:35
    Sorry, w Niemczech jest potrzbna recepta
  • 16 lutego 2021, 20:15
   W Hiszpanii
   • 16 lutego 2021, 20:28
    Amantadine Level 100 mg cápsulas duras, po 20 tabletek w jednam opakowaniu, czyli na kuracje jednej osoby potrzebne sa 2 opakowania. Cena: 3,80€ z jedno opakowanie https://cima.aemps.es/cima/dochtml/p/44541/Prospecto_44541.html
  • 18 lutego 2021, 12:21
   W Polsce na receptę, dziś kupiłem. Koszt zakupu recepta ok. 65 zł + Viregyt - K z importu w naszych polskich aptekach ok.80 zł
 68. 16 lutego 2021, 5:56
  Na wiosnę 2020 Pan Premier Morawiecki zapowiedział szukanie skutecznego leku... Nasuwa się pytanie jak praktycznie nasi eksperci rządowi szukają leków na Covid?
 69. 15 lutego 2021, 23:31
  Ponad 35 lat trwają badania nad szczepionką przeciw malarii... Żadnej szczepionki na HIV po 40 latach badań. Żadnej szczepionki na raka po 80 latach badań… I nagle pojawia się on: cow-id-19 - wirus od nietoperza z Wuhan :). I w ciągu niecałego roku powstaje to „coś” potocznie zwane "szczepionką", a czym nie jest. I wszyscy na świecie powinniśmy ją szybko sobie wstrzyknąć… Nooo, grubo, grubo. Gratuluję tym zbrodniarzom planu, skali i pomysłowości. Jednak psychologowie manipulacji przesadzili z teatrem - ja już rzygam tą drętwą propagandą, szczujnią i kłamstwem! Tu się już nic nie dodaje, wszystko jest już tak czytelne. Sięgnij do historii. Oni już ponad 100 lat ślinią się na samą myśl o pełnej kontroli świata i depopulacji kuli - nie potrzebują tylu niewolników. Wciąż te same kartele, te same rodziny, te same plany. Tylko ich bogactwo jeszcze większe niż wtedy. Scenariusz v5.20202025.NWO. by Komitet 300. Jedyne media które nie kłamią to woda, prąd i gaz.
  • 16 lutego 2021, 17:49
   Jest jeden wyjątek, polska szczepionka na czerniaka.
 70. 15 lutego 2021, 23:15
  Panowie widzę dobre chęci, ale na samym wstępie popełniacie błąd. Amantadyna leczy coś - co nazywacie "grypą", a to zapewne również tradycyjne koronawirusy. Coś o nazwie SARS CoV-2 NIE ISTNIEJE! Nikt na świecie tego nie wyizolował, ani nie sfotografował! Na moje pytanie o podanie: kto na świecie wyizolował tego wirusa - Niedzielski twierdzi, że zrobił to Krzysztof Pyrć z UJ. A Pyrć MILCZY na moje zapytanie w Trybie Prawa prasowego. Idąc śladem Torstena Engelbrechta, zadaję pytanie o wyizolowanie tego wirusa wszystkim, których polskojęzyczne ścieki medialne - nazwały odkrywcami. I NIKT do tej pory nie odpowiedział. Również Prezydent RP nie zna odpowiedzi na pytanie: kto odkrył SARS CoV-2? Zacznijmy więc od podstawowej diagnozy, że nie ma ŻADNEGO kowida. Ale w warunkach stresu i przy zatruciu antybiotykami - nawet banalne przeziębienie -kończy się dziś śmiercią.
  • 16 lutego 2021, 8:23
   "Aktualnie w Polsce zostało stwierdzonych 8 przypadków brytyjskiej mutacji koronawirusa. - Dotyczą one osób, które nie wyjeżdżały z kraju ani nie miały kontaktu z osobami przyjeżdżającymi z zagranicy - poinformował (15.02) Krzysztof Saczka, Główny Inspektor Sanitarny." https://tinyurl.com/tgzptyoh Czym ich zdiagnozowano, że mają inną mutację? Skąd ją wzięły, z Internetu? Test PCR nie rozróżnia, na dodatek mamy testy różnych producentów. Czyżby ci pacjenci tak się wyróżniali, że ich próbki wzięto na warsztat na specjalne testy? Jak nie wytłumaczą jak to zrobili, należy przyjąć że to gruba ściema.
  • 16 lutego 2021, 19:24
   Właśnie jak to jest z tym wyizoliwaniem wirusa.Ciekawostka: w rozmowie na okopress.pl można przeczytać w wywiadzie udzielonym przez Katarzynę Pancer kierowniczke Laboratorium BSL3 Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, które jako pierwsze dostało zgodę na wykonywanie testów PCR -na pytanie skąd było wiadomo,że w przypadku pierwszego wyniku pozytywnego, ze to Sars-Cov2? Laboratorium nie miało przecież możliwości sekwencjonowania wirusa ,bo to jeszcze nie wykryto- odpowiada: NA POCZATKU UZYWALISMY SYNTETYCZNE RNA OTRZYMANE Z BERLINA W RAMACH WSPOLPRACY Z EUROPEJSKIM CENTRUM D.S ZAPOBIEGANIA I KONTROLI CHOROB -tłumaczy Pancer. JAK TO??? NIE BYLO WYIZOLOWANEGO WIRUSA a oni już podeslali STNTETYCZNY MATERIAL??? bardzo ciekawe...
   • 16 lutego 2021, 19:25
    https://oko.press/testy-pcr-to-sciema/ Link do rozmowy z K.Pancer
  • 16 lutego 2021, 19:25
   Wyizolował, w chinach w styczniu 2020. Pozniej w po ostałych krajach. W Polsce w kwietniu https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C81885%2Cgdansk-pierwsza-sekwencja-genetyczna-koronawirusa-wyizolowanego-od-polskiego
  • 16 lutego 2021, 19:50
   Do Artur Łoboda: wystarczy poszukać, cały czas naukowcy izoluja.wszedzie.
   • 16 lutego 2021, 22:26
    To poczytaj ten artykuł
    • 16 lutego 2021, 22:27
     https://mrenigmatis.wordpress.com/2020/08/27/testy-pcr-covid19-sa-naukowo-bezcelowe/
 71. 15 lutego 2021, 22:04
  MEDIA POLITYCY I LEKARZE CELEBRYCI ROZNĄSZĄ WIRUSA PANIKI youtube. com/watch?v=30ZAgKqE9hM --- A tu, tak dla przypomnienia kilku faktów z historii - odpowiedź kto tworzy ten globalny szwindel: youtube. com/watch?v=2WL2jS667fk
 72. 15 lutego 2021, 21:37
  Jak wygląda sprawa badań w Katowicach, o których pisał Nasz Dziennik? Kiedy planowane jest ich rozpoczęcie?
  • 20 lutego 2021, 16:06
   Jak pisze Dziennik Zachodni, szukanie pacjentów zacznie się"już w marcu", czyli ta sama śpiewka od listopada ubiegłego roku. Gra na zwłokę.
 73. 15 lutego 2021, 21:11
  PS. A ilu procentowo lekarzy w ogóle się zaszczepiło, bo 90% tych co wyrazili zgodę to może być 50% ogółu lekarzy, a równie dobrze tylko 1% wszystkich lekarzy? To jest manipulacja słowna.
  • 15 lutego 2021, 21:28
   bez znaczenia to wykazało ministerstwo
  • 16 lutego 2021, 19:27
   To może liczbowo: Zaszczepiło się ponad 134,5 tys. lekarzy, blisko 22 tys. lekarzy dentystów i ponad 144,3 tys. pielęgniarek i pielęgniarzy, a także: 17,7 tys. położnych, 14 tys. farmaceutów, 8,4 tys. diagnostów laboratoryjnych i 55 felczerów
   • 19 lutego 2021, 23:55
    A ilu jest lekarzy ogółem, w Polsce?
 74. 15 lutego 2021, 21:05
  Magazyny Egis-Polska wypełnione są Viregytem po sam dach, mogą sprzedawać po 20 zł za opakowanie. Większość moich kolegów nie wierzy w działanie Amantadyny do tego stopnia, że umierają ich rodzice którzy są leczeni antybiotykami i heparyną drobnocząsteczkową. Mojej znajomej chorej na covid synowa nie chciała wypisać Viregytu. Miałem kilku pacjentów, którym rodzone dzieci- lekarze nie chcieli wypisać Viregytu i robiły z tego powodu awanturę. Musieli się zwracać do obcych ludzi o pomoc. Społeczność lekarska ma kompletnie wyprane mózgi, logiki w działaniu nie ma i nie ma się co doszukiwać. Tylko badanie kliniczne może zmienić postępowanie części lekarzy, bo nie wierzę żeby wszyscy lekarze przejrzeli na oczy. Cześć lek. rodzinnych może by i pisała recepty, ale boi się wyimaginowanych kar. Izby lekarskie w naszej gazecie ogólnopolskiej nawet słowem nie wspominają o Indiach i Słowacji gdzie leczą Iwermectyną, a co dopiero o Amantadynie. Wielu moich znajomych odwróciło się ode mnie plecami po tym jak próbowałem ich przekonać o skuteczności leku. Mam nadzieję, że badanie kliniczne Amantadyny nie zostanie zablokowane. W USA pozbawiali lekarzy prawa wykonywania zawodu za leczenie odpowienikiem Arechinu. Wniosek jest jeden, żeby nie wiem co się działo ludziom nie wolno się leczyć Amantadyną, Arechinem, Ivermektyną.
  • 16 lutego 2021, 21:49
   To jest czas próby - oddziela się ziarno od plew. Niech się Pan nie poddaje i nie żałuje znajomości, które - jak widać - funta kłaków nie były warte. Najważniejsze to móc spokojnie patrzeć w lustro. Zdaje się, że mamy "teorie spiskowe", które urzeczywistniają się na naszych oczach. dzisiaj kolega zadzwonił z pytaniem jak zdobyć amantadynę, ponieważ ojciec jego kolegi jest w stanie krytycznym. Powiedziałam, że "pożyczę" swoją, jeśli lekarz w szpitalu pozwoli mu podać. Lekarz powiedział, że mają zakaz i rodzina na własną rękę też nie może tego zrobić. Chory jest już nieprzytomny i nadziei brak. Proszę się trzymać i nie dać złamać. Przyzwoitość - to towar deficytowy.
   • 20 lutego 2021, 16:08
    Ale jeśli jest umierający, to ma łaskawe prawo -k. Helsińska mu pozwala.
  • 16 marca 2021, 20:35
   Witam, ja i moja rodzina jesteśmy w trakcie leczenia Covida amatadyną, mniej wiecej 3-4 dzień kuracji, osoby urodzone: kobieta 1949, mężczyzna 1970 i kobieta 1971 . Wszystkie przypadki potwierdzone testami . Chętnie sami sfinansujemy i zrobimy sobie testy na przeciwciała, w związku z tym mam pytanie kiedy te testy wykonać aby miały dla Państwa wartość naukową i mogły być brane pod uwagę jako wiarygodny dowód ?