ul. Św. Jana 32     16 677 00 79       Pn - Pt: 08:00 - 18:00
  
        ul. Św. Jana 32     16 677 00 79       Pn - Pt: 08:00 - 18:00
  

Przestańmy leczyć COVID-19!?

Pismo wiceprezesa NFZ było podstawą do wszczęcia postępowania przez Rzecznika Praw Pacjenta przeciwko naszej przychodni, bo możemy jego zdaniem naruszać zbiorowe prawa pacjentów. Jestem pełny podziwu, że Pan Bernard Waśko tak dba o zdrowie i prawa pacjenta. Nareszcie dzięki Pana pomocy może nastąpi przełom, zaczniemy z odpowiednim nastawieniem dbać o zdrowie i życie pacjentów w Polsce. Z drugiej strony nietrudno zapomnieć o wypowiedzi Rzecznika Ministerstwa Zdrowia, który wskazywał, że pacjenci sami muszą sobie otworzyć przychodnie, bo Ministerstwo nic w tej sprawie nie może zrobić. A szkoda, że nie zajął Pan wtedy stanowiska w tej sprawie, zwłaszcza przy Pana tak pełnym zaangażowaniu i trosce o pacjenta!

Warto wspomnieć o samym Rzeczniku Praw Pacjenta. Na październikowej konferencji Rynku Zdrowia w Warszawie rzecznik publicznie przedstawił, że w ostatnim roku wpłynęło do niego ponad 100 000 skarg pacjentów na nieprawidłowe działanie służby zdrowia w pandemii. Większość dotyczyła właśnie braku dostępu do lekarza. Życzyłbym sobie sprawozdania, w jakiej ilości te sprawy zostały załatwione. A to nam, na podstawie absurdalnych zarzutów ze strony prezesa NFZ chętnie wytoczono sprawę przeciwko mojej otwartej dla pacjentów przychodni lekarskiej i wisi nad nią widmo kary nawet do 5 milionów złotych oraz zakaz stosowania amantadyny.

Mogę tylko podejrzewać, że to dlatego, bo nie zgadzam się z obecną polityką zdrowotną, która polega na śledzeniu zaleceń Rady Medycznej — czyli na nieleczeniu pacjentów. Która do dzisiaj, mimo 1,5 roku trwania pandemii nie wydała żadnej rekomendacji co do choroby COVID-19 na pierwszym etapie, leczenia ambulatoryjnego w przychodni. Chociaż z drugiej strony nie wydano też zakazu stosowania amantadyny. Nawet Ministerstwo Zdrowia finalnie wydało jasne i klarowne komunikaty, że lekarze mogą stosować amantadynę bez przeszkód poza wskazaniami. Widocznie rozporządzenia MZ nie dotyczą NFZ czy Rzecznika Praw Pacjenta. Dziwię się, że nie rozpoczęto jeszcze kolejnego postępowania, które zarzuciłoby mi, że przyjąłem za dużo pacjentów. Chociaż śmiem twierdzić, że to kwestia czasu.

Pan Bernard Waśko doskonale wie, że chory z pozytywnym testem PCR-RT na SARS-CoV-2 lub podejrzeniem jest zamykany na izolacji z zakazem opuszczania domu. Wówczas lekarze w Polsce bardzo często przepisują różne leki poza wskazaniami, w tym antybiotyki w COVID-19, gdzie nie są one oficjalnie zalecane. I to bez badania pacjenta! Tu niestety rodzi się problem. Czy przejrzał Pan bazę NFZ pacjentów, kto dostał antybiotyk w COVID-19 zdalnie? I czy zgłosił to Pan do Rzecznika Praw Pacjenta? Przecież to może dotyczyć nawet milionów osób w Polsce, gdzie różne leki były przepisywane poza wskazaniami. Idąc Pana interpretacją, można śmiało stwierdzić, że przepisywanie leków bez badania pacjentów – cytując Pana “budzi uzasadnione podejrzenie, że działanie to miało charakter eksperymentu medycznego przeprowadzanego w dużej skali”. Dodałbym jeszcze, że właśnie takie leczenie przez telefon, z perspektywy lekarza eksperymentuje na ludzkim zdrowiu i życiu. Bo między innymi pacjenci po takim niesprawdzonym leczeniu trafiali do mnie, czy do szpitali w zaawansowanym stanie choroby.

Jeśli nie zgadza się Pan z tą tezą, to mam podstawy twierdzić, że przekroczył Pan swoje uprawnienia i szykanuje Pan moją osobę i przychodnię.

Zgłoszę wtedy także sprawę do prokuratury. Zwłaszcza że to NFZ przekazał dokumentację medyczną moich pacjentów do jednej z gazet, która napisała na mnie i na przychodnię paszkwil, ujawniając jednocześnie dane medyczne tych pacjentów. Dziwi też, z jaką precyzją podał Pan dane w tym piśmie i które są zaskakująco zgodne z tymi, które pojawiły się w gazecie. A sam dziennikarz potwierdził, że dostał je właśnie od NFZ. Czy to przypadek? A to Pan odpowiada za sprawy medyczne w tej instytucji. Czy NFZ może udostępniać dane pacjentów do gazet bez ich zgody? Do pisania paszkwili? Czy to jest skandal? Niech ocenią to czytający.

Dane przekazane do gazety:

Trudno nie stwierdzić, że przez takie podejście jest ciche przyzwolenie na odebranie pacjentom podstawowych praw wynikających z konstytucji, czyli dostępu do lekarza i właściwego leczenia. W swojej sprawie dodam jedynie, że nikogo nie zmuszałem do leczenia amantadyną, nie warunkowałem tym badania czy leczenia pacjenta, którzy przyjeżdżali do mnie z całej Polski z własnej i nieprzymuszonej woli, bo często nie otrzymali żadnej pomocy.

Zgadzam się z ostatnimi wypowiedziami Pana Profesora Kuny, że źle się stało, że Rada Medyczna przy premierze w większości opiera się na lekarzach zakaźnikach. A nie ma tam ani jednego pulmonologa, mimo że większość osób w COVID-19 umiera na powikłania płucne! I uzurpowała sobie prawo do decydowania jak leczyć tę chorobę. Będąc na konferencji w Warszawie we wrześniu tego roku “Pacjent POST-COVIDOWY” przedstawiono dokładne dane analiz stanu zdrowia pacjentów. Wykazano, że aż 24% chorych nawet po roku od przebytego zapalenia płuc wykazuje nadal widoczne zmiany i uszkodzenia w układzie oddechowym. To jest ten wielki sukces oddziałów zakaźnych w leczeniu tej choroby!

Nie liczę nawet zgonów, bo cały czas są publikowane na stronach Ministerstwa Zdrowia. W końcu obywatel musi się bać, bo nigdy nie zna dnia ani godziny zarażenia się wirusem SARS-CoV-2 i może osobiście odczuć konsekwencje nieleczenia COVID-19. Można śmiało stwierdzić, że przez taką troskę(?) i niekompetencję wiele osób w Polsce umiera lub zostaje inwalidami. Niestety lekarze chorób zakaźnych nie są przygotowani do leczenia schorzeń układu oddechowego i widać efekty.

Dobrze by było, gdyby prezes do spraw medycznych NFZ Bernard Waśko zapoznał się z literaturą światową co do działań niepożądanych amantadyny. Nie można mówić w tym leku o powikłaniach, czyli trwałym uszczerbku na zdrowiu — bo mimo 50 lat na rynku takich doniesień nie ma. Ten lek niczego nie uszkadza, bo nie kumuluje się w organizmie. A po odstawieniu jego poziom szybko spada w zaledwie kilka godzin i tym samym mijają wszelkie działania niepożądane. Dodatkowo w innych krajach Unii Europejskiej ten lek jest zarejestrowany od 1 roku życia. Jest też wiele doniesień ze świata o potencjale leczniczym amantadyny choroby COVID-19 i innych chorób wirusowych — takie doniesienia także publikują Polscy naukowcy. Stosowanie zarejestrowanych ogólnodostępnych leków poza wskazaniami jest powszechną praktyką w medycynie (20%) i nie może być nazwane eksperymentem medycznym.

Mogę podejrzewać, że nie ma Pan podstawowej wiedzy o tym leku. A szkoda, przecież był Pan kiedyś przedstawicielem i akwizytorem firmy farmaceutycznej GlaxoSmithKline (a przy okazji gratuluję szybkiej ścieżki awansu i rozwoju zawodowego). Prawdopodobnie wie Pan, w jakim celu pisana jest ulotka leku. Po pierwsze o jego działaniu, a także wszystko to, co może się po nim wydarzyć — nawet w domniemaniu. Bo to chroni producenta przed ewentualnymi roszczeniami pacjentów. Proszę zaprzeczyć, jeśli to nieprawda? Dobrym przykładem jak działają firmy farmaceutyczne, jest sposób wycofania amantadyny z rekomendacji grypy. Bo pojawił się inny lek na grypę, o rzekomym lepszym działaniu. Dziwnym trafem jednak po latach, rozpoczął się w sądzie federalnym USA proces przeciwko korporacji na kwotę 1,5 MLD dolarów w związku z fałszowaniem wyników badania tego leku. A tym samym niesłusznego częściowego wycofania amantadyny z leczenia.

Dzisiaj mija dokładnie rok, gdy publicznie opublikowałem schemat leczenia amantadyną COVID-19. Jako jeden z pierwszych lekarzy w Polsce i na świecie nie zgodziłem się z polityką nieleczenia COVID-19. Dlatego też w Polsce jest więcej swobód niż w innych krajach. Wystarczy nawet spojrzeć na sąsiadujące z nami państwa. Bo Polacy doskonale wiedzą, że COVID-19 można leczyć z pomocą między innymi amantadyny. Wiele osób w Polsce i ich rodziny leczyło się amantadyną. Co prawda nie wszyscy się do tego publicznie przyznają — ale to jest ich prywatna sprawa.

Na koniec przytoczę motto przewodnie wypowiedziane przez Dr Roberta Malone podczas ostatniej konferencji: “Pozwólcie lekarzom swobodnie leczyć chorobę COVID-19” – Rzym, Wrzesień 2021.

Włodzimierz Bodnar, pediatra, specjalista chorób płuc

Źródła:

  1. Nie mamy wpływu na to, czy przychodnia się otworzy, czy nie — rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz https://www.rp.pl/swiat/art193881-amantadyna-w-terapii-covid-19-andrusiewicz-nie-mozemy-eksperymentowac-na-ludziach
  2. W 2020 r. najwięcej skarg dotyczących naruszenia praw pacjenta dotyczyło placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej https://www.politykazdrowotna.com/76912 ,prawa-pacjenta-w-2020-r-najwiecej-skarg-na-poz
  3. Zalecenia dotyczące postępowania u osób z chorobą COVID-19 leczonych w domu — Rada Medyczna https://www.gov.pl/web/zdrowie/zalecenia-dotyczace-postepowania-u-osob-z-choroba-covid-19-leczonych-w-domu
  4. Ministerstwo Zdrowia informuje, ze możliwe jest stosowanie leków poza wskazaniami rejestracyjnymi https://przychodnia-przemysl.pl/wp-content/uploads/2021/10/odpowiedz03032021.pdf
  5. Lekarze chorób zakaźnych nie chcieli leczyć zapalenia płuc, nie byli do tego przygotowani. Chorymi zajmują się lekarze bez doświadczenia w leczeniu chorych z niewydolnością oddechową https://pulsmedycyny.pl/prof-kuna-o-chorych-z-niewydolnoscia-oddechowa-za-wszelka-cene-nie-intubowac-i-nie-podlaczac-do-respiratora-wywiad-1131406
  6. Konferencja “Zespół post-COVID-owy. Co zostaje, a co się zmienia” 6-7 września 2021, Warszawa https://postcovid.medius.com.pl/
  7. Korporacja Roche błędnie przedstawiła wyniki leków przeciw grypie do powstrzymania pandemii grypy: https://www.prnewswire.com/news-releases/tamiflu-fraud-bilked-1-5-billion-from-government-alleges-whistleblower-300985769.html
  8. Schemat leczenia amantadyną COVID-19, 22 października 2020: https://przychodnia-przemysl.pl/mozna-wyleczyc-covid-19-w-48-godzin/
  9. Włodzimierz Bodnar, Robert Malone — amantadyna na konferencji we Włoszech, Rzym, wrzesień 2021 https://youtu.be/OKfgjuPTmT4
  10. Pełna treść pisma NFZ do Rzecznika Praw Pacjenta: https://przychodnia-przemysl.pl/wp-content/uploads/2021/10/pismo_nfz_30.04.2021.jpg

Powiązane wpisy

Il negozio online di steroidi https://italiafarmaci24.com/ fornisce una piattaforma conveniente per l'acquisto di farmaci che migliorano le prestazioni fisiche.

Wenn Sie hochwertige steroide kaufen bei der besten Online Apotheke, sollten Sie AnabolikaLegal aufsuchen und keine Kompromisse eingehen!

Przychodnia Optima w Przemyślu